Bijlage XI. Stikstofdepositie onderzoek Rondgang II Gameren geactualiseerd 9 november 2023
Tekst van het document
Stikstofdepositie-onderzoek (aanlegfase en gebruiksfase)
Project: Bedrijventerrein Rondgang II in Gameren Opgesteld door: P. Walraven Datum: 28 april 2023 (aangepast 11 oktober 2023) (geactualiseerd 9 november 2023)
Datum: 5 januari 2023 Opdrachtgever: Fam. L.A. Walraven
Inhoudsopgave 1. Inleiding ................................................................................................................................... 2 2. Doelstelling van het rapport...................................................................................................... 2 3. Het wettelijk kader ................................................................................................................... 2 4. Beleidsregels ............................................................................................................................ 2 5. Vervallen partiële bouwvrijstelling ............................................................................................ 3 6. Ligging van het project .............................................................................................................. 3 7. Natura 2000 ............................................................................................................................. 4 8. Uitgangspunten berekening ...................................................................................................... 4 9. Bestaande situatie .................................................................................................................... 5 10.
Toekomstige situatie............................................................................................................... 5 11. Aanlegfase.............................................................................................................................. 5 12. Tijdsduur aanlegfase ............................................................................................................... 5 13. Verkeersbewegingen .............................................................................................................. 5 14. Stationair draaien verkeer en mobiele werktuigen................................................................... 6 15. Mobiele werktuigen................................................................................................................ 6 16. Referentiesituatie ................................................................................................................... 7 17. Gebruiksfase........................................................................................................................... 9 18. Samenvatting ....................................................................................................................... 11 19. Resultaten ............................................................................................................................ 11 20.
Conclusie .............................................................................................................................. 11 21. Gebruikte bronnen: .............................................................................................................. 11 Bijlages: • •
Aerius projectberekening Rondgang II(aanlegfase). Aerius projectberekening Rondgang II(gebruiksfase).
1 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
1. Inleiding Aan de Middelkampseweg te Gameren is initiatiefnemer voornemens een bedrijventerrein te realiseren. Hiervoor is een stikstofdepositie-onderzoek nodig. In het kader van de Wet natuurbescherming moet beoordeeld worden of het project van de aanlegen gebruiksfase van het bouwwerk leidt tot een verslechtering. Gezien de ligging van het project kunnen voor wat betreft de stikstofdepositie significant negatieve effecten op de Natura 2000gebieden niet op voorhand worden uitgesloten.
2. Doelstelling van het rapport Het doel van dit rapport is inzichtelijk te maken van de eventuele effecten van de voorgenomen ontwikkeling op de stikstofdepositie in Natura 2000-gebieden. Deze effecten worden berekend met het rekenprogramma Aerius-Calculator. Bij het aanvragen van een omgevingsvergunning moeten berekeningen worden gemaakt, namelijk: Aerius-berekening aanlegfase Aerius-berekening gebruiksfase Met berekeningen gemaakt met de Aerius Calculator wordt de stikstofdepositie in stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden berekend. Vervolgens wordt er getoetst of er sprake is van een significant negatief effect op de beschermde natuurwaarden als gevolg van de aanleg- en/of gebruiksfase. Als uit de Aerius-berekening voor de aanleg blijkt dat deze resulteert in een stikstofdepositie groter dan 0,00 mol/ha/jr, wordt een aanvullende Aerius-berekening voor intern salderen uitgevoerd. Bij intern salderen wordt de stikstofemissie van het huidige gebruik(referentiesituatie) in mindering gebracht op de emissie van de aanlegfase (verschilberekening).
3. Het wettelijk kader Binnen de Europese Unie zijn de belangrijkste leefgebieden van de meest bedreigde en waardevolle soorten en habitattypen aangewezen als Natura 2000−gebied. Deze Natura 2000− gebieden moeten samen een Europees ecologisch netwerk vormen om de achteruitgang van de biodiversiteit te keren. De juridische basis voor dit netwerk zijn de Europese Vogel− en Habitatrichtlijnen, die in Nederland zijn vertaald in de Wet natuurbescherming. Per gebied zijn voor de soorten en habitattypen instandhoudingsdoelstellingen bepaald. Dit kunnen behouds− of uitbreidings/verbeteringsdoelstellingen zijn. Het is verplicht om plannen en projecten te beoordelen op de gevolgen voor deze instandhoudingsdoelstellingen. Voor projecten geldt een vergunningsplicht als het project een verslechterend of significant verstorend effect kan hebben op een Natura 2000−gebied.
4. Beleidsregels Als gevolg van het vernietigen van de PAS (Programma Aanpak Stikstof) op 29 mei 2019, dient vanaf die datum voor ieder plan of project te worden beoordeeld of het plan of project een verslechterend of significant verstorend effect kan hebben op een Natura 2000−gebied. De eerste beoordeling voor wat betreft het aspect stikstofdepositie vindt plaats door middel van een berekening met AERIUS. In de situatie dat dit op voorhand niet kan worden uitgesloten is er voor projecten sprake van een vergunningplicht. Om vergunningverlening weer mogelijk te maken voor projecten waarbij er mogelijk sprake is van verslechterende of significante verstorende effecten op Natura 2000−gebieden hebben het ministerie LNV en de provincies op 13 december 2019 nieuwe beleidsregels vastgesteld. Hierin is 2 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Walraven-Advies Middelkampseweg ong., 5311 PC Gameren Aerius projectberekening Rondgang II(gebruiksfase). Aerius projectberekening Rondgang II(gebruiksfase).
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RYthtZt3BH5y 09 november 2023, 00:43 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Situatie 2 - Referentie Situatie 1 - Beoogd Situatie 2 - Referentie Situatie 1 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RYthtZt3BH5y (09 november 2023)
2023 2025
0,05 mol/ha/j 0,01 mol/ha/j 0,00 ha 28,12 ha 0,00 mol/ha/j 0,03 mol/ha/j
183,0 kg/j 32,9 kg/j 3684128 3684128
18,3 kg/j 459,2 kg/j
Rijntakken Rijntakken
2/9
Projectberekening
Situatie 2 (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 2 3
Landbouw | Landbouwgrond | Mestaanwending (dierlijke mest) Landbouw | Landbouwgrond | Mestaanwending (kunstmest) Mobiele werktuigen | Landbouw | Tractor met hulpmiddel
RYthtZt3BH5y (09 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
133,0 kg/j 50,0 kg/j 4,5 g/j
18,3 kg/j
3/9
Projectberekening
Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 1 2 3
Industrie | Overig | Bron 1 Industrie | Overig | Bron 2 Industrie | Overig | Bron 3 Verkeersnetwerk
RYthtZt3BH5y (09 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
13,0 kg/j 10,6 kg/j 6,0 kg/j 3,3 kg/j
170,0 kg/j 138,8 kg/j 78,6 kg/j 71,8 kg/j
4/9
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RYthtZt3BH5y (09 november 2023)
5/9
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Rijntakken (38) Lingegebied & Diefdijk-Zuid (70)
RYthtZt3BH5y (09 november 2023)
28,12 Berekend (ha gekarteerd)
26,94 1,18
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
2.811,56
0,00
0,00
28,12
0,03
1.830,28
0,00
0,00
26,94
0,03
2.811,56
0,00
0,00
1,18
0,01
6/9
Projectberekening
Situatie 2, Rekenjaar 2023 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Mestaanwending Uittreedhoogte (dierlijke mest) Warmteinhoud Locatie X:141897 Spreiding Y:422926,03 Oppervlakte 4,47 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
Landbouw | Landbouwgrond
NOₓ NH₃ 0,5 m 0,000 MW 0m
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Landbouw
Naam Locatie Oppervlakte
Tractor met hulpmiddel X:141897 Y:422926,03 4,47 ha
Tractor met hulpmiddel
Stage-I, <= 2001, 75-560 kW, diesel, 600 l/j SCR: nee
RYthtZt3BH5y (09 november 2023)
Stageklasse
0,0 kg/j 133,0 kg/j 50,0 kg/j
Stof
Mestaanwending (kunstmest)
Naam
Emissie
NH₃
Type
133,0 kg/j
Stof
Mestaanwending (dierlijke mest)
Naam Mestaanwending Uittreedhoogte (kunstmest) Warmteinhoud Locatie X:141897 Spreiding Y:422926,03 Oppervlakte 4,47 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
3
NH₃
Type
2
0,5 m 0,000 MW 0m
Emissie
NOₓ NH₃ Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
60 u/j
0,0 kg/j 50,0 kg/j 18,3 kg/j 4,5 g/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
18,3 kg/j 4,5 g/j
7/9
Projectberekening
Situatie 1, Rekenjaar 2025 1
Industrie | Overig
Naam Bron 1 Uittreedhoogte Locatie X:141769,79 Warmteinhoud Y:422914,79 Spreiding Oppervlakte 1,30 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2
Industrie | Overig
Naam Bron 2 Uittreedhoogte Locatie X:141887,37 Warmteinhoud Y:422970,07 Spreiding Oppervlakte 1,06 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 3
Industrie | Overig
Naam Bron 3 Uittreedhoogte Locatie X:141905,66 Warmteinhoud Y:422880,52 Spreiding Oppervlakte 0,62 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 4
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
22,0 m 0,280 MW 11 m
NOₓ NH₃
170,0 kg/j 13,0 kg/j
22,0 m 0,280 MW 11 m
NOₓ NH₃
138,8 kg/j 10,6 kg/j
22,0 m 0,280 MW 11 m
NOₓ NH₃
78,6 kg/j 6,0 kg/j
Bron 4 X:142046,16 Y:423079,05 625,42 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
131.716,0 /jaar 0,0 /jaar 30.992,0 /jaar 0,0 /jaar
71,8 kg/j 22,7 kg/j 3,3 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
RYthtZt3BH5y (09 november 2023)
8/9
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RYthtZt3BH5y (09 november 2023)
9/9
vastgelegd dat voor projecten waarbij de stikstofdepositie op overbelaste Natura 2000−gebieden ≤ 0,00 mol/ha/jaar geen vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming (natuurvergunning) nodig is. Als sprake is van een hogere depositiewaardes, dan kunnen verschillende stappen ondernomen worden om vergunningverlening mogelijk te maken. Het gaat hierbij om bijvoorbeeld het bijstellen van de invoergegevens of door intern te salderen. De overige mogelijkheden worden verder in dit rapport niet beschreven, aangezien deze niet aan de orde zijn. Bij intern salderen worden de activiteiten binnen het plan of project beschouwd. Hierbij wordt beoogd dat door wijziging van activiteiten, zoals het inzetten van voertuigen of installaties met een lagere emissie, de depositie in de nieuwe situatie niet te doen toenemen ten opzichte van de huidige situatie. Als door intern salderen geen toename is van stikstofdepositie binnen de locatie, dan is hiervoor (sinds de gerechtelijke uitspraak van 20 januari 2021; AbRS CLI:NL: RVS:2021:71) geen vergunning Wet natuurbescherming meer benodigd.
5. Vervallen partiële bouwvrijstelling Op 1 juli 2021 is de bouwvrijstelling vastgelegd in de Wet natuurbescherming (hierna: ‘de Wnb’) en het Besluit natuurbescherming (hierna: ‘het Bnb’).1 De partiële bouwvrijstelling (hierna: ‘de bouwvrijstelling’) komt er in de kern op neer dat de stikstofdepositie die wordt veroorzaakt door een aantal specifiek aangewezen activiteiten van de bouwsector niet meer afzonderlijk hoeft te worden onderzocht en beoordeeld. De partiële vrijstelling had betrekking op het bouwen of slopen van een bouwwerk enerzijds, en het aanleggen, wijzigen of verwijderen van een werk anderzijds. Daarnaast gold de vrijstelling ook voor de met deze activiteiten samenhangende vervoersbewegingen. Door de zogenaamde gerechtelijke ‘Porthos-uitspraak’ van 2 november 2022 (AbRS ECLI:NL: RVS: 2022:3159) is beoordeeld dat de bouwvrijstelling niet meer mag worden toegepast, omdat deze niet voldoet aan het Europese natuurbeschermingsrecht. Hieruit volgt dat voorafgaand aan het uitvoeren van een project moet worden beoordeeld of het betreffende project significante gevolgen kan hebben voor een Natura 2000-gebied (de voortoets). Als die gevolgen niet kunnen worden uitgesloten, moet er een passende beoordeling worden gemaakt. Zowel bij de voortoets als de passende beoordeling moeten de gevolgen van het project voor de individuele Natura 2000gebieden worden onderzocht.
De ‘Porthos-uitspraak’ betekent dat wordt teruggevallen op de systematiek zoals die gold voorafgaand aan de inwerkingtreding van de bouwvrijstelling. Dat heeft tot gevolg dat de stikstofdepositie in de aanleg- en bouwfase (weer) volledig moet worden beoordeeld. Daarvoor is in ieder geval een stikstofberekening vereist en bij een toename van de stikstofdepositie is ook een voortoets vereist. Als de conclusie van de voortoets is dat het project of plan significante gevolgen heeft voor een Natura 2000-gebied, dan is ook een passende beoordeling vereist. Met het onderhavig stikstofdepositie-onderzoek is bepaald of het project significatie gevolgen heeft voor het Natura 2000-gebied.
6. Ligging van het project Het project ligt aan Middelkampseweg te Gameren en valt onder het bestemmingsplan ‘Buitengebied Zaltbommel’. Het heeft de enkelbestemming “Agrarisch met waarden”. (Figuur 1)
3 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
Figuur 1
7. Natura 2000 De planlocatie ligt op een afstand van ongeveer 4000 meter tot het Natura-2000 gebied ‘Rijntakken’ (Figuur 2). Een toename in stikstofdepositie kan een negatief effect geven op kwetsbare en gevoelige habitattypen of leefgebieden binnen Natura-2000 gebieden. Gedurende de bouwfase kan er een beperkte en tijdelijke stikstofemissie verwacht worden van het gebruik van mobiele werktuigen en transportbewegingen. Door een berekening met de AERIUS Calculator wordt inzichtelijk gemaakt of de bouw- en gebruiksfase een verhoging van stikstofdepositie binnen stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden van Natura 2000-gebieden veroorzaakt.
Figuur 2 Ligging van planlocatie naar Natura 2000-gebied.
8. Uitgangspunten berekening In de volgende hoofdstukken worden de uitgangspunten van de berekening gegeven. Om de stikstofdepositie in (omliggende) Natura 2000−gebieden te berekenen wordt gebruik gemaakt van het rekenprogramma Aerius-Calculator met de meest recente versie. 4 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
9. Bestaande situatie De ontwikkellocatie is in de huidige situatie in gebruik als weiland met volledig maaien inclusief derogatie.
10. Toekomstige situatie De toekomstige gebruikssituatie is een bedrijventerrein. Dit bedrijventerrein vormt de afronding en beëindiging van het bestaande bedrijventerrein aan de Middelkampseweg.
11. Aanlegfase Voor de aanlegfase van de ontwikkellocatie wordt uitgegaan van de onderstaande gegevens. Deze gegevens zijn berekend over het rekenjaar 2024.
12. Tijdsduur aanlegfase De aanlegfase wordt berekend over een jaar. Een gemiddelde werkdag duurt 8 uur en er wordt gewerkt op maandag tot en met vrijdag. Hierbij wordt gerekend met 260 werkdagen per jaar. De aanlegfase wordt verdeeld in 3 onderdelen, het bouwrijp maken van de ontwikkellocatie, het aanleggen van de buitenruimte en het realiseren van de bebouwing. De aanlegfase volgt aansluitend op de huidige gebruikssituatie.
13. Verkeersbewegingen Voor de aanlegfase zullen er verkeersbewegingen naar het project plaatsvinden. In de onderstaande tabel(tabel 2) is per bouwkavelgrootte en/of onderdeel het aantal verkeersbewegingen opgenomen ,van het onderdeel realisatie bebouwing, zoals deze zijn ingevoerd in de Aerius-calculator. aantal
Soort
licht verkeer
middelzwaar verkeer
zwaar verkeer
4 2 2 1 1 1 1
Kavel 2000m2 Kavel 1282 m2 Kavel 5000 m2 Kavel 2564 m2 Kavels 2275 m2 Kavel 3335 m2 Kavel 1236 m2
4800 1540 6000 1500 1350 2000 750
240 77 300 75 67,5 100 37,5
2400 770 3000 750 675 1000 375
Tabel 2: invoergegevens verkeersbewegingen (realisatie bebouwing)
aantal
Soort
licht verkeer
middelzwaar verkeer
zwaar verkeer
1 1
buitenruimte 1/2 jaar bouwrijp maken 1/2 jaar
780 780
50 50
400 400
Tabel 3 : invoergegevens verkeersbewegingen (bouwrijp maken en aanleggen buitenruimte)
De verkeersbewegingen zullen berekend worden over 1 meest gebruikelijke route. Overige routes zijn niet meegenomen in deze berekening. In bepaalde periodes van de aanlegfase komen er per week meerdere voertuigen, echter wordt er voor dit onderzoek uitgegaan van een jaargemiddelde.
5 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
De verkeersbewegingen zijn voor ongeveer 850 meter vanaf project berekend. Na deze afstanden zullen de verkeersbewegingen opgenomen zijn in het heersend verkeersbeeld, omdat het zich dan niet meer onderscheidt van het overige verkeer gelet op de inrichting van de weg.
14. Stationair draaien verkeer en mobiele werktuigen Binnen het project kan er tevens het stationair draaien van voertuigen en mobiele werktuigen plaats vinden. Conform de Aerius-instructie is hiervoor een aparte bron ingevoerd in de berekening(vlakbron). Onderstaande kengetallen zijn uit bijlage 1, stationaire emissies wegverkeer uit de Aerius-instructie overgenomen en ingevoerd. Omdat de tijd van stationair draaien lastig in te schatten is, zijn van de verschillende stikstofbronnen in de aanlegfase een aantal uren opgenomen als stationaire bron(tabel 4). Voor de aanlegfase zijn de overige mobiele werktuigen in gebruik zoals opgenomen is in tabel 5 Stationaire bronnen
Totaal aantal uur
Waarde Totaal stationair NH3/project NH3/gram/uur
Waarde Totaal kg stationair NOX/project Nox/uur
Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer Mobiele werktuigen Totaal
200 200 300 200
0,1992 0,7112 0,9072 0,9072
4,02 69,72 79,04 79,04
0,040 0,142 0,272 0,181 0,64
0,80 13,94 23,71 15,81 54,27
Tabel 4: invoergegevens stationaire bronnen.
15. Mobiele werktuigen In onderstaande tabel zijn de specifieke gegevens opgenomen van de mobiele werktuigen welke zijn gebruikt voor de berekening met Aerius-Calculator voor het gehele project in de aanlegfase. Omdat de verschillende werktuigen over de gehele ontwikkellocatie gebruikt kunnen worden zijn deze ingevoerd middels een vlakbron. Hierbij is gebruikt gemaakt van gemiddelde ervarings-cijfers m.b.t. het realiseren van projecten vanuit de bouwsector. Met betrekking tot het verbruik van het aantal liters brandstof en het percentage AdBlue is aangesloten bij het onderzoek van TNO (TNO 2021 R12305). Op basis van dit onderzoek is voor stage IV mobiele werktuigen uitgegaan van 6% AdBlue ten opzichte van het aantal liters verbruikte brandstof. Werktuig
kW
Stageklasse
Bouwjaar
Draai- Brandstof- Brandstofver Adblue uren verbruik/uur bruik verbruik/L /jr L/jr
Graafmachine
200
IV
2014 - 2018
1550
19,81
19.077
850
Hijskraan
200
IV
2014-2018
600
19,81
8.479
505
6 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
Verreiker/hoogwerker
60
IV
2014-2028
780
6,32
2.534
152
Heistelling
200
IV
2014-2018
960
20
19.200
1.152
Shovel
90
IV
2014-2018
580
10,18
5904
354
Tractor tbv grondwerk
100
IV
2014-2018
400
10,18
4072
244
Sondeermachine
200
IV
2014-2018
200
19,81
3962
236
Betonpomp
200
IV
2014-2018
600
19,81
8.479
505
Wals/verdichting
90
IV
2014-2018
100
9,2
920
58
Tabel 5: invoergegevens stationaire bronnen.
16. Referentiesituatie Het is vaste jurisprudentie van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State dat voor bestemmingsplannen de referentiesituatie de feitelijke en planologisch legale situatie voorafgaand aan het project/plan gehanteerd moet worden. De ontwikkeling van een bedrijventerrein kan alleen plaatsvinden als de huidige situatie is beëindigd. De planlocatie is in de huidige vorm in gebruik als grasland, volledig maaien en worden ook dusdanig bemest met dierlijke- en kunstmest. Vervolgens is in het huidige gebruik een toestemming verleend voor derogatie. Hierbij is het toegestaan dat er 240 kilogram stikstof uit dierlijke mest gebruikt mag worden in plaats van 170 kilogram stikstof uit dierlijke mest op dit perceel. Bij beëindiging van het agrarische grondgebruik met bemesting conform de landelijke normen heeft dit direct een positief, onlosmakelijk gevolg voor de voorgestelde ontwikkeling. De feitelijke planologische situatie valt onder het bestemmingsplan ‘Buitengebied Zaltbommel’. Het heeft de enkelbestemming “Agrarisch met waarden” (Figuur 1). De ontwikkellocatie heeft volgens het kadaster een oppervlak van 4,99 ha. Een gedeelte gaat op in watergangen. Vanaf 2023 is het voor het Gemeenschappelijk landbouwbeleid en de mestwetgeving verplicht om bufferstroken langs alle waterlopen te hebben. Op een bufferstrook mag geen mest gebruikt worden.
In de referentiesituatie is rekening gehouden met bufferstroken langs alle watergangen rondom de ontwikkellocatie van 3 meter conform de hoofdregel ‘overige waterlopen’. Hierdoor is er 1 vlakbron opgenomen van 4,47 ha. De grondsoort van de ontwikkellocatie is klei en in gebruik voor grasland met volledig maaien.
7 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
Figuur 3 : vlakbronnen referentiesituatie met bufferstroken
Figuur 4 : referentiesituatie met bufferstroken (www.boerenbunder.nl)
8 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
Gebruiksruimte dierlijke mest: Hectare landbouwgrond 4,47
Gebruiksnorm x 240 kg/ha/jr
=
Gebruiksruimte 1072,8 kg/jr
Tabel 6: invoergegevens gebruiksruimte dierlijke mest.
Stikstofgebruiksruimte: Hectare 4,47
Grasland volledig maaien
Gebruiksnorm x 385 N/ha/jr
Hoeveelheid stikstof kg = 1720,95 kg
Tabel 7: invoergegevens stikstofgebruiksruimte.
De werkingscoëfficiënt van drijfmest van graasdieren, varkens en overige diersoorten is 60%. De hoeveelheid werkzame stikstof (N) van dierlijke mest is 240 x 60% = 144 kg N. De gebruiksnorm voor ‘grasland volledig maaien’ op kleigrond is 385 kg N per ha per jaar. 385 – 144 = 241 kg N van een andere mestsoorten gebruiken. De emissiefactor voor zodebemesten is 17% en de emissiefactor voor kunstmest is 3,84% De invoer in de Aerius-calculator is in NH3. Dit betekend dat er nog een omrekenfactor van de molaire massa N moet plaatsvinden. De molaire massa N = 14,0067 (aantal mol van 1 kg N = 1000/14,0067 = 71.39 mol De molaire masse van NH3= 17,03052. 71,39 mol x 17,03052 = 1215 gram. Hiermee is de omrekenfactor van N naar NH3 1,215 kg. Voor de emissie van dierlijke mest is 144 x 17% x 1,215 = 29,74 kg NH3/ha/jr. Voor de emissie van kunstmest(als overige mest) is 241 x 3,84 x 1,215 = 11,24 kg/NH3/ha/jr. Hectare 4,47 4,47
x x
kg/NH3/ha/jr 29,74 11,24
= 133 = 50
Tabel 8: invoergegevens vlakbronnen met bufferstroken in de referentiesituatie.
Voor het bemesten en maaien van de percelen is gebruik gemaakt van een tractor met hulpmiddel(injecteermachine, maaier, schudder, hark & kunstmeststrooier) waarvoor een geschatte gebruiksduur met verbruik is opgenomen: Werktuig
kW
Stageklasse
Bouwjaar
Trekker met hulpmiddel
75
I
<=2001
Draai- Brandstof- Brandstofverbruik uren verbruik/uur L/jr 60
10
600
Tabel 9: invoergegevens mobiele werktuigen t.b.v. huidige situatie
17. Gebruiksfase Voor de gebruiksfase van het bedrijventerrein is uitgegaan van onderstaande verkeersbewegingen per jaar. Hierbij wordt uitgegaan van gemiddeld 131.716 verkeersbewegingen(personenauto’s & lichte bedrijfswagens) per jaar door licht verkeer. En 30.992 verkeersbewegingen (zwaar verkeer) per jaar door vrachtwagens. De verkeersbewegingen zijn afgeleid vanuit CROW kennisbank, 9 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
Toekomstbestendig parkeren – kencijfers parkeren en verkeersgeneratie, deel A paragraaf 2 onderdeel 2.2 ‘werkgebieden’. Hierbij is aangehaakt aan een bedrijventerrein ‘gemengd terrein’ (Terrein met een hindercategorie 1, 2, 3 of 4, bestemd voor reguliere bedrijvigheid en niet behorend tot de categorieën ‘hoogwaardig bedrijvenpark’ of ‘distributiepark’. Gemengde terreinen kennen een gevarieerd aanbod aan bedrijvigheid, voornamelijk bestaande uit licht-moderne industrie en overige (‘modale’) industrie) waarbij het gemiddeld aantal
motorvoertuigbewegingen per netto ha bedrijventerrein is aangehouden per weekdag. Dit is vermenigvuldigd met 260 werkbare dagen per jaar. Voor een ‘gemengd terrein’ worden de volgende aantallen aangehouden: 128 motorvoertuigbewegingen voor personenauto’s en 30 motorvoertuigbewegingen voor vrachtauto’s per ha bedrijventerrein. Volgens de opmerkingen uit CROW-kennisbank moet een weekdag worden omgerekend naar werkdag door de kencijfers te vermenigvuldigen met 1,33, waarbij dit resulteert in 170 motorvoertuigbewegingen voor personenauto’s en 40 motorvoertuigbewegingen voor vrachtauto’s per ha bedrijventerrein. Bronnummer Oppervlakte in ha bebouwingsplan 1 1,30 2 1,06 3 0,62 Totaal
Motorvoertuigbewegingen personenauto’s per jaar 57.460 46.852 27.404 131.716
Motorvoertuigbewegingen vrachtauto’s per jaar 13.520 11.024 6.448 30.992
Tabel 10: invoergegevens motorvoertuigbewegingen bedrijventerrein gebruiksfase
De verkeersbewegingen zijn berekend tot ongeveer 600 meter van het project. Na deze afstanden zullen de verkeersbewegingen opgenomen zijn in het heersende verkeersbeeld omdat het zich dan niet meer onderscheidt van het overige verkeer gelet op de inrichting van de weg. Voor de verwarming en gebruik van het tapwater van de bedrijven wordt geen gebruik gemaakt van fossiele brandstoffen. Dit is daarom ook niet meegenomen in de berekening. Omdat er bij een bedrijventerrein altijd stikstofbronnen aanwezig kunnen zijn, en bij het opstellen van dit onderzoek niet bekend is wat voor type bedrijven met welke stikstofbronnen er gerealiseerd worden, is worst case gerekend met 131 kg N per ha bedrijventerrein en 10 kg NH3 per ha bedrijventerrein. Deze gegevens zijn ingeschat met behulp van CBS-cijfers. In onderstaande tabel zijn de emissiegegevens opgenomen met de bebouwde vlakken uit figuur 5.
Figuur 5 : oppervlakte bebouwingsplan)
10 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
Bronnummer Oppervlakte in ha bebouwingsplan 1 1,30 2 1,06 3 0,62
NOx/kg
NH3/kg
170,0 138,8 78,6
13,0 10,6 6,0
Tabel 11: invoergegevens emissiegegevens bedrijventerrein gebruiksfase
18. Samenvatting In opdracht van JAN Bouwmanagement uit Zaltbommel is door Walraven-advies een stikstofdepositie-onderzoek uitgevoerd voor de ontwikkellocatie bedrijventerrein Rondgang II in Gameren De resultaten van het onderzoek zijn in deze rapportage beschreven. In het kader van de Wet natuurbescherming is onderzocht of de voorgenomen activiteiten stikstofdepositie op nabijgelegen Natura 2000−gebieden veroorzaakt. In dat geval kunnen verslechterende of significant verstorende effecten op een Natura 2000−gebied op voorhand niet worden uitgesloten.
19. Resultaten Uit de projectberekeningen ‘Aerius projectberekening Rondgang II(aanlegfase)’ & ‘Aerius projectberekening Rondgang II(gebruiksfase)’ voor de aanleg- en gebruiksfase, uitgevoerd met Aerius-Calculator, blijkt dat de activiteiten voor de aanlegfase en gebruiksfase niet leiden tot een andere of hogere stikstofdepositie van meer dan 0,00 mol N per hectare per jaar stikstofdepositie op de omringende Natura 2000−gebieden. De aanlegfase geeft een hoogste bijdrage van 0,03 mol/ha/jr over het rekenjaar 2024. Omdat er gesaldeerd kan worden (rekenjaar 2023) met de huidige stikstofdepositie welke een hoogste bijdrage kent van 0,05 mol/ha/jr is er een grootste afname van 0,02 mol/ha/jr in de aanlegfase. Hiervoor is de berekening voor de aanlegfase met referentiesituatie ook uitgevoerd met een verschilberekening. De gebruiksfase geeft een hoogste bijdrage van 0,01 mol/ha/jr over het rekenjaar 2025. Omdat er gesaldeerd kan worden (rekenjaar 2023) met de huidige stikstofdepositie welke een hoogste bijdrage kent van 0,05 mol/ha/jr is er een grootste afname van 0,03 mol/ha/jr in de gebruiksfase. Hiervoor is de berekening voor de gebruiksfase met referentiesituatie ook uitgevoerd met een verschilberekening. De gebruiksfase vind aansluitend aan de aanlegfase plaats. Daardoor kan er ook gesaldeerd worden met de referentiesituatie.
20. Conclusie Gelet op het bovenstaande geldt er geen vergunningplicht in het kader van de Wet natuurbescherming en kunnen significant negatieve effecten op Natura 2000− gebieden worden uitgesloten op basis van bijgevoegde berekeningen (zie bijlages).
21. Gebruikte bronnen: • • • •
Grondsoortenkaart (arcgis.com) Ruimtelijkeplannen.nl www.boerenbunder.nl Alles over bufferstroken (rvo.nl) 11 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
• • • • • • • • • • • •
AERIUS® Calculator Tabellen mest (rvo.nl) CROW Kennisbank Tabel 2 Stikstof landbouwgrond (rvo.nl) Tabel 9 Werkzame stikstof landbouwgrond (rvo.nl) Hoeveel dierlijke mest landbouwgrond (rvo.nl) Wegwijs in het mestbeleid (rvo.nl) 507100 (wur.nl) 544296 (wur.nl) https://publications.tno.nl/publication/34638924/7T4USy/TNO-2021-R12305.pdf Omgevingsadressendichtheid - Wijken (2020) (cbsinuwbuurt.nl) Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator-2022.pdf (bij12.nl)
Niets uit deze rapportage mag zonder schriftelijke toestemming van de opdrachtgever en Walraven Advies worden gebruikt door derden. Onder gebruik worden alle vormen van kopie, openbaarmaking en elke andere toepassing begrepen. Deze rapportage mag alleen gebruikt worden voor het doel waarvoor het is samengesteld. Walraven Advies is niet aansprakelijk voor schade die voortkomt uit toepassing van de resultaten van werkzaamheden en/of gegevens verkregen van Walraven Advies.
12 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project bedrijventerrein Rondgang II in Gameren
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Walraven-Advies Middelkampseweg ong., 5311 PC Gameren Projectberekening Rondgang II(aanlegfase). Projectberekening Rondgang II(aanlegfase).
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RWDV8LyXxvUB 09 november 2023, 00:43 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Situatie 2 - Referentie Situatie 1 - Beoogd Situatie 2 - Referentie Situatie 1 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RWDV8LyXxvUB (09 november 2023)
2023 2024
0,05 mol/ha/j 0,03 mol/ha/j 0,00 ha 11,63 ha 0,00 mol/ha/j 0,02 mol/ha/j
183,0 kg/j 72,8 kg/j 3684128 3684128
18,3 kg/j 589,1 kg/j
Rijntakken Rijntakken
2/10
Projectberekening
Situatie 2 (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 2 3
Landbouw | Landbouwgrond | Mestaanwending (dierlijke mest) Landbouw | Landbouwgrond | Mestaanwending (kunstmest) Mobiele werktuigen | Landbouw | Tractor met hulpmiddel
RWDV8LyXxvUB (09 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
133,0 kg/j 50,0 kg/j 4,5 g/j
18,3 kg/j
3/10
Projectberekening
Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Heistelling 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Hijskraan 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verreiker/hoogwerker 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Graafmachine 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Shovel 7 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Tractor tbv grondwerk 8 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Sondeermachine 9 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Betonpomp 10 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Wals/verdichting 11 Anders... | Anders... | Stationaire bronnen Verkeersnetwerk
RWDV8LyXxvUB (09 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
4,6 kg/j 108,5 kg/j 2,0 kg/j 50,5 kg/j 0,6 kg/j 17,6 kg/j 4,6 kg/j 246,3 kg/j 1,4 kg/j 34,9 kg/j 1,0 kg/j 24,1 kg/j 1,0 kg/j 23,2 kg/j 2,0 kg/j 50,5 kg/j 0,2 kg/j 4,2 kg/j 54,3 kg/j 0,5 kg/j 1,1 kg/j 28,7 kg/j
4/10
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RWDV8LyXxvUB (09 november 2023)
5/10
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
11,63
Per gebied
Berekend (ha gekarteerd)
Rijntakken (38)
11,63
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
1.703,32
1.703,32
0,00
0,00
0,00
0,00
11,63
11,63
0,02
0,02
Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Lingegebied & Diefdijk-Zuid Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek
RWDV8LyXxvUB (09 november 2023)
6/10
Projectberekening
Situatie 2, Rekenjaar 2023 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Mestaanwending Uittreedhoogte (dierlijke mest) Warmteinhoud Locatie X:141897 Spreiding Y:422926,03 Oppervlakte 4,47 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
Landbouw | Landbouwgrond
NOₓ NH₃ 0,5 m 0,000 MW 0m
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Landbouw
Naam Locatie Oppervlakte
Tractor met hulpmiddel X:141897 Y:422926,03 4,47 ha
Tractor met hulpmiddel
Stage-I, <= 2001, 75-560 kW, diesel, 600 l/j SCR: nee
RWDV8LyXxvUB (09 november 2023)
Stageklasse
0,0 kg/j 133,0 kg/j 50,0 kg/j
Stof
Mestaanwending (kunstmest)
Naam
Emissie
NH₃
Type
133,0 kg/j
Stof
Mestaanwending (dierlijke mest)
Naam Mestaanwending Uittreedhoogte (kunstmest) Warmteinhoud Locatie X:141897 Spreiding Y:422926,03 Oppervlakte 4,47 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
3
NH₃
Type
2
0,5 m 0,000 MW 0m
Emissie
NOₓ NH₃ Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
60 u/j
0,0 kg/j 50,0 kg/j 18,3 kg/j 4,5 g/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
18,3 kg/j 4,5 g/j
7/10
Projectberekening
Situatie 1, Rekenjaar 2024 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Bron 1 X:142157,86 Y:423096,81 858,12 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Naam
Heistelling X:141837,58 Y:422926,03 4,96 ha
Stageklasse
Heistelling Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Hijskraan X:141837,58 Y:422926,03 4,96 ha
Stageklasse
Hijskraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja 4
-
-
Aantal voertuigbewegingen
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
19200 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
960 u/j 1152 l/j
108,5 kg/j 4,6 kg/j Stof Emissie
NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
8479 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
600 u/j 505 l/j
Naam
Verreiker/hoogwerker X:141837,58 Y:422926,03 4,96 ha Stageklasse
Stof Emissie
NOₓ
50,5 kg/j NH₃ 2,0 kg/j
Verreiker/hoogwerker Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
RWDV8LyXxvUB (09 november 2023)
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
2534 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
780 u/j 152 l/j
108,5 kg/j 4,6 kg/j 50,5 kg/j 2,0 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
28,7 kg/j 8,5 kg/j 1,1 kg/j
In file
19.500,0 /jaar 997,0 /jaar 8.873,0 /jaar 0,0 /jaar
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
3
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
17,6 kg/j 0,6 kg/j Stof Emissie
NOₓ
17,6 kg/j NH₃ 0,6 kg/j
8/10
Projectberekening
5
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Graafmachine X:141837,58 Y:422926,03 4,96 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 19077 l/j SCR: ja 6
Naam Stageklasse
Shovel X:141837,58 Y:422926,03 4,96 ha
NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Shovel Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 5904 l/j ja
Draaiuren AdBlue verbruik
580 u/j 354 l/j
Tractor tbv grondwerk X:141837,58 Y:422926,03 4,96 ha
Tractor tbv grondwerk
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Naam
Stageklasse
Stof Emissie
NOₓ
34,9 kg/j NH₃ 1,4 kg/j
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
4072 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
400 u/j 244 l/j
24,1 kg/j 1,0 kg/j Stof Emissie
NOₓ
24,1 kg/j NH₃ 1,0 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Sondeermachine X:141837,58 Y:422926,03 4,96 ha
Stageklasse
Sondeermachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
RWDV8LyXxvUB (09 november 2023)
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
3962 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
200 u/j 236 l/j
246,3 kg/j 4,6 kg/j 34,9 kg/j 1,4 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
8
1550 u/j 850 l/j
Stof Emissie
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
7
Draaiuren AdBlue verbruik
246,3 kg/j 4,6 kg/j
23,2 kg/j 1,0 kg/j Stof Emissie
NOₓ
23,2 kg/j NH₃ 1,0 kg/j
9/10
Projectberekening
9
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Betonpomp X:141837,58 Y:422926,03 4,96 ha
Stageklasse
Betonpomp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja 10
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
8479 l/j
600 u/j 505 l/j
Stof Emissie
NOₓ
50,5 kg/j NH₃ 2,0 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Wals/verdichting X:141837,58 Y:422926,03 4,96 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Wals/verdichting Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 920 l/j SCR: ja 11
Draaiuren AdBlue verbruik
50,5 kg/j 2,0 kg/j
Anders... | Anders...
Naam Stationaire bronnenUittreedhoogte Locatie X:141837,58 Warmteinhoud Y:422926,03 Spreiding Oppervlakte 4,96 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
Draaiuren AdBlue verbruik
100 u/j 58 l/j
4,2 kg/j 0,2 kg/j Stof Emissie
NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
4,2 kg/j 0,2 kg/j 0,5 kg/j 54,3 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RWDV8LyXxvUB (09 november 2023)
10/10