Bijlage VI. Rapportage stikstofdepositie-onderzoek Hof van Poederoijen 8 maart 2024
Tekst van het document
Stikstofdepositie-onderzoek (aanlegfase en gebruiksfase)
Project: Hof van Poederoijen Opgesteld door: P. Walraven Datum: 5 oktober 2023 geactualiseerd: 9 november 2023 geactualiseerd: 8 maart 2024
Datum: 5 januari 2023 Opdrachtgever: Fam. L.A. Walraven
Inhoudsopgave 1. Inleiding ................................................................................................................................... 2 2. Doelstelling van het rapport...................................................................................................... 2 3. Het wettelijk kader ................................................................................................................... 2 4. Vervallen partiële bouwvrijstelling ............................................................................................ 2 5. Ligging van het project .............................................................................................................. 3 6. Natura 2000 ............................................................................................................................. 4 7. Uitgangspunten berekening ...................................................................................................... 4 8. Bestaande situatie .................................................................................................................... 4 9. Toekomstige situatie ................................................................................................................ 4 10.
Aanlegfase.............................................................................................................................. 5 11. Tijdsduur aanlegfase ............................................................................................................... 5 12. Verkeersbewegingen .............................................................................................................. 5 13. Stationair draaien verkeer....................................................................................................... 6 14. Mobiele werktuigen................................................................................................................ 6 15. Referentiesituatie ................................................................................................................... 7 16. Gebruiksfase na realisatie onderdeel 1 .................................................................................... 9 17. Gebruiksfase na volledige realisatie ...................................................................................... 12 18. Samenvatting ....................................................................................................................... 13 19. Resultaten ............................................................................................................................ 13 20.
Conclusie .............................................................................................................................. 14 21. Gebruikte bronnen: .............................................................................................................. 14 Bijlages: • • •
Aerius projectberekening Hof van Poederoijen (aanlegfase) Aerius projectberekening Hof van Poederoijen (TUSSENBEREKENING) Aerius projectberekening Hof van Poederoijen (gebruiksfase)
1 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
1. Inleiding In Poederoijen, tussen de Maarten van Rossumweg ten noorden en de Dorpsweg ten zuiden is initiatiefnemer voornemens een woningbouwlocatie te realiseren. Hiervoor is een stikstofdepositieonderzoek nodig. In het kader van de natuurbeschermingswetgeving moet beoordeeld worden of het project van de aanleg- en gebruiksfase van het bouwwerk leidt tot een verslechtering. Gezien de ligging van het project kunnen voor wat betreft de stikstofdepositie significant negatieve effecten op de Natura 2000-gebieden niet op voorhand worden uitgesloten.
2. Doelstelling van het rapport Het doel van dit rapport is inzichtelijk te maken van de eventuele effecten van de voorgenomen ontwikkeling op de stikstofdepositie in Natura 2000-gebieden. Deze effecten worden berekend met het rekenprogramma Aerius-Calculator. Bij het aanvragen van een omgevingsvergunning moeten berekeningen worden gemaakt, namelijk: Aerius-berekening aanlegfase Aerius-berekening gebruiksfase Met berekeningen gemaakt met de Aerius Calculator wordt de stikstofdepositie in stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden berekend. Vervolgens wordt er getoetst of er sprake is van een significant negatief effect op de beschermde natuurwaarden als gevolg van de aanleg- en/of gebruiksfase. Als uit de Aerius-berekening voor de aanleg blijkt dat deze resulteert in een stikstofdepositie groter dan 0,00 mol/ha/jr, wordt een aanvullende Aerius-berekening voor intern salderen uitgevoerd. Bij intern salderen wordt de stikstofemissie van het huidige gebruik(referentiesituatie) in mindering gebracht op de emissie van de aanlegfase (verschilberekening).
3. Het wettelijk kader Binnen de Europese Unie zijn de belangrijkste leefgebieden van de meest bedreigde en waardevolle soorten en habitattypen aangewezen als Natura 2000−gebied. Deze Natura 2000− gebieden moeten samen een Europees ecologisch netwerk vormen om de achteruitgang van de biodiversiteit te keren. De juridische basis voor dit netwerk zijn de Europese Vogel− en Habitatrichtlijnen, die in Nederland zijn vertaald in de natuurbeschermingswetgeving. Per gebied zijn voor de soorten en habitattypen instandhoudingsdoelstellingen bepaald. Dit kunnen behouds− of uitbreidings/verbeteringsdoelstellingen zijn. Het is verplicht om plannen en projecten te beoordelen op de gevolgen voor deze instandhoudingsdoelstellingen. Voor projecten geldt een vergunningsplicht als het project een verslechterend of significant verstorend effect kan hebben op een Natura 2000−gebied. Een plan dat meer dan 0,00 mol/ha/jaar bijdraagt aan de stikstofdepositie op een overbelast stikstofgevoelig habitattype of leefgebied heeft in potentie een significant effect. Bij (wijziging van) plannen wordt het projecteffect bepaald ten opzichte van de referentiesituatie. De referentiesituatie bij plannen is de feitelijke bestaande planologisch legale situatie ten tijde van vaststelling van het plan, zonder planologische uitbreidingsmogelijkheden.
4. Vervallen partiële bouwvrijstelling Op 1 juli 2021 is de bouwvrijstelling vastgelegd in de Wet natuurbescherming (hierna: ‘de Wnb’) en het Besluit natuurbescherming (hierna: ‘het Bnb’).1 De partiële bouwvrijstelling (hierna: ‘de bouwvrijstelling’) komt er in de kern op neer dat de stikstofdepositie die wordt veroorzaakt door een aantal specifiek aangewezen activiteiten van de bouwsector niet meer afzonderlijk hoeft te worden 2 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
onderzocht en beoordeeld. De partiële vrijstelling had betrekking op het bouwen of slopen van een bouwwerk enerzijds, en het aanleggen, wijzigen of verwijderen van een werk anderzijds. Daarnaast gold de vrijstelling ook voor de met deze activiteiten samenhangende vervoersbewegingen. Door de zogenaamde gerechtelijke ‘Porthos-uitspraak’ van 2 november 2022 (AbRS ECLI:NL: RVS: 2022:3159) is beoordeeld dat de bouwvrijstelling niet meer mag worden toegepast, omdat deze niet voldoet aan het Europese natuurbeschermingsrecht. Hieruit volgt dat voorafgaand aan het uitvoeren van een project moet worden beoordeeld of het betreffende project significante gevolgen kan hebben voor een Natura 2000-gebied (de voortoets). Als die gevolgen niet kunnen worden uitgesloten, moet er een passende beoordeling worden gemaakt. Zowel bij de voortoets als de passende beoordeling moeten de gevolgen van het project voor de individuele Natura 2000gebieden worden onderzocht. De ‘Porthos-uitspraak’ betekent dat wordt teruggevallen op de systematiek zoals die gold voorafgaand aan de inwerkingtreding van de bouwvrijstelling. Dat heeft tot gevolg dat de stikstofdepositie in de aanleg- en bouwfase (weer) volledig moet worden beoordeeld. Daarvoor is in ieder geval een stikstofberekening vereist en bij een toename van de stikstofdepositie is ook een voortoets vereist.
Als de conclusie van de voortoets is dat het project of plan significante gevolgen heeft voor een Natura 2000-gebied, dan is ook een passende beoordeling vereist. Met het onderhavig stikstofdepositie-onderzoek is bepaald of het project significatie gevolgen heeft voor het Natura 2000-gebied.
5. Ligging van het project Het project ligt tussen de Maarten van Rossumweg ten noorden en de Dorpsweg ten zuiden en valt onder het bestemmingsplan “Buitengebied Zaltbommel” en inpassingsplan ‘Inpassingsplan Tuinbouw Bommelerwaard. Het heeft de enkelbestemming “Agrarisch”. (Figuur 1)
Figuur 1
3 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
6. Natura 2000 De planlocatie ligt op de kortste afstand van ongeveer 1400 meter tot het Natura-2000 gebied ‘Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem’ (Figuur 2). Overige Natura-2000 gebieden liggen op een grotere afstand. Een toename in stikstofdepositie kan een negatief effect geven op kwetsbare en gevoelige habitattypen of leefgebieden binnen Natura-2000 gebieden. Gedurende de bouwfase kan er een beperkte en tijdelijke stikstofemissie verwacht worden van het gebruik van mobiele werktuigen en transportbewegingen. Door een berekening met de AERIUS Calculator wordt inzichtelijk gemaakt of de bouw- en gebruiksfase een verhoging van stikstofdepositie binnen stikstofgevoelige habitattypen of leefgebieden van Natura 2000-gebieden veroorzaakt.
Figuur 2 Ligging van planlocatie naar Natura 2000-gebied.
7. Uitgangspunten berekening In de volgende hoofdstukken worden de uitgangspunten van de berekening gegeven. Om de stikstofdepositie in (omliggende) Natura 2000−gebieden te berekenen wordt gebruik gemaakt van het rekenprogramma Aerius-Calculator met de meest recente versie.
8. Bestaande situatie De ontwikkellocatie is direct gesitueerd aan de westkant van de dorpskern van Poederoijen. Hierdoor grenst de oostzijde van de ontwikkellocatie aan de achterkanten van de woningen aan de Willem van Oranjestraat. De locatie ligt tussen de Maarten van Rossumweg in het noorden en de Dorpsweg in het zuiden. In het westen grenst de locatie aan een agrarisch landschap met enkele kassen. Op dit moment is de locatie in gebruik voor agrarische doeleinden.
9. Toekomstige situatie De toekomstige gebruikssituatie is een woonwijk met zowel woningen voor starters als senioren of doorstromers.
4 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
10. Aanlegfase Voor de aanlegfase van de ontwikkellocatie wordt uitgegaan van onderstaande gegevens. Deze gegevens zijn berekend over de rekenjaren 2024 en 2025. De aanlegfase zal in 2 onderdelen worden gerealiseerd. Als 1ste onderdeel zullen 45 woningen van verschillende types worden gebouwd. Aansluitend zullen dan de overige 27 woningen van verschillende types worden gebouwd in onderdeel 2. Omdat de aanlegfase niet opgedeeld kan worden in 2 losse aanlegfases is het een vereiste dat het hele plan als 1 fase wordt aangelegd waarbij onderdeel 1 aansluitend aan onderdeel 2 wordt gerealiseerd. Op het moment dat de 2 onderdelen als aparte aanlegfases gerealiseerd gaan worden zal er geen referentie zijn voor het realiseren van 27 woningen met onderliggende aanleg voor de infrastructuur met buitenruimte. Hierdoor zal er een depositie-toename ontstaan op het dichtbijzijnde Natura 2000-gebied.
11. Tijdsduur aanlegfase De aanlegfase zal verspreidt worden gerealiseerd in 2 aansluitende kalenderjaren. Hierbij zullen er ongeveer 260 werkbare dagen per jaar zijn.
12. Verkeersbewegingen Voor het aanleggen van de ontwikkellocatie zullen er verkeersbewegingen naar het project plaatsvinden. In de onderstaande tabel (tabel 2) is per woningtype en/of onderdeel het aantal verkeersbewegingen opgenomen zoals deze zijn ingevoerd in de Aerius-calculator. In bepaalde periodes van de aanlegfase komen er per week meerdere voertuigen, echter wordt er voor dit onderzoek uitgegaan van een jaargemiddelde. 10% van het zwaar verkeer is ingevoerd als middelzwaar verkeer. aantal
Soort
licht verkeer
middelzwaar verkeer
zwaar verkeer
20 12
Sociaal (sociaal woonconcept) Betaalbaar (o.a. eengezinswoning/rug aan rug woning, hoekwoning)
7000 4800
175 120
1750 1200
18 14
Middel laag (o.a. rijwoningen) Middel hoog (o.a geschakelde woningen & 2 onder 1 kapwoning)
6300 5600
158 140
1575 1400
8
Duur (vrijstaand)
3400
85
850
Tabel 2: invoergegevens verkeersbewegingen (voor aanlegfase)
aantal
Soort
licht verkeer
middelzwaar verkeer
zwaar verkeer
1 1
buitenruimte 1/2 jaar bouwrijp maken 1/2 jaar
780 780
50 50
300 300
Tabel 3 : invoergegevens verkeersbewegingen (bouwrijp maken en aanleggen buitenruimte)
De verkeersbewegingen zullen berekend worden over 1 meest gebruikelijke route. Overige routes zijn niet meegenomen in deze berekening. De verkeersbewegingen zijn voor ongeveer 2100 meter vanaf project berekend. Na deze afstanden zullen de verkeersbewegingen opgenomen zijn in het heersend verkeersbeeld, omdat het zich dan 5 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
niet meer onderscheidt van het overige verkeer gelet op de inrichting en intensiviteit van de weg. Hierbij is gebruik gemaakt van cijfers uit het onderzoek GeldersVerkeer 2022 door de provincie Gelderland versie 1.1 van 6 maart 2022. Expliciet is gekeken naar de verkeerscijfers over het teljaar 2022 uit een periodieke telling wat gebruik maakt van de N322 tussen Maasdijk en de Maaswaalweg.
13. Stationair draaien verkeer Binnen het project kan er tevens het stationair draaien van voertuigen plaats vinden. Conform de Aerius-instructie is hiervoor een aparte bron ingevoerd in de berekening(vlakbron). Onderstaande kengetallen zijn uit bijlage 1, stationaire emissies wegverkeer uit de Aerius-instructie overgenomen en ingevoerd. Omdat de tijd van stationair draaien lastig in te schatten is, zijn van de verschillende stikstofbronnen in de aanlegfase een aantal uren opgenomen als stationaire bron(tabel 4). Voor de aanlegfase zijn de overige mobiele werktuigen in gebruik zoals opgenomen is in tabel 5 Stationaire bronnen
Totaal Waarde aantal stationair uur NH3/gram /uur
Totaal NH3/ project
Waarde stationair Nox/uur
Totaal kg NOX/project
Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer Totaal
50 50 100
0,010 0,036 0,090 0,14
4,02 69,72 79,04
0,20 3,49 7,90 11,59
0,1992 0,7112 0,9072
Tabel 4: invoergegevens stationaire bronnen.
14. Mobiele werktuigen In onderstaande tabel zijn de specifieke gegevens opgenomen van de mobiele werktuigen welke zijn gebruikt voor de berekening met Aerius-Calculator voor het gehele project in de aanlegfase. Omdat de verschillende werktuigen over de gehele ontwikkellocatie gebruikt kunnen worden zijn deze ingevoerd middels een vlakbron. Hierbij is gebruikt gemaakt van gemiddelde ervarings-cijfers m.b.t. het realiseren van projecten vanuit de bouwsector. Met betrekking tot het verbruik van het aantal liters brandstof en het percentage AdBlue is aangesloten bij het onderzoek van TNO (TNO 2021 R12305). Op basis van dit onderzoek is voor stage IV mobiele werktuigen uitgegaan van 6% AdBlue ten opzichte van het aantal liters verbruikte brandstof. Werktuig
kW
Stage Bouwjaar Draaiuren Brandstof/uur Brandstof klasse /L/jr
Adblue /L/jr
Graafmachine
130 IV
>20142018
825
14,03
11575
694
Hijskraan
103 IV
>20142018
343
12,10
4150
249
Verreiker/hoogwerker
70
IV
>20142018
275
8,25
2269
136
Heistelling
200 IV
>20142018
440
19,81
8716
523
6 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
Shovel
70
IV
>20142018
532
8,25
4389
263
Tractor met hulpmiddel
120 IV
>20142018
380
12,10
4598
276
Sondeermachine 150 IV
>20142018 >20142018
150
15,96
2394
144
100
8,25
825
50
>20142018
189
15,96
3016
181
Verdichtingsmachine
70
IV
Betonpomp
150 IV
Tabel 5: invoergegevens mobiele werktuigen.
15. Referentiesituatie Het is vaste jurisprudentie van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State dat voor bestemmingsplannen de referentiesituatie de feitelijke en planologisch legale situatie voorafgaand aan het project/plan gehanteerd moet worden. De ontwikkellocatie is vanaf referentiedatum onafgebroken agrarisch bestemd. In de uitspraak van de Afdeling van 12 oktober 2022, ECLI:NL:RVS:2022:2874 is uiteengezet op welke wijze de referentiesituatie voor en de gevolgen van het weiden van vee kunnen worden beoordeeld (r.o. 13-23.1). Die uitspraak is ook van belang voor de beoordeling van de gevolgen van het bemesten. In die uitspraak is overwogen dat voor de beoordeling van de gevolgen van het weiden van vee intern gesaldeerd kan worden met de afname van de emissie van bemesten op de gronden die worden beweid. De referentiesituatie van bemesten kan worden ontleend aan het planologisch regime dat voor die gronden geldt. Uit die uitspraak volgt dat aan het planologische regime een referentiesituatie voor bemesten kan worden ontleend als (1) voor de gronden vanaf de referentiedatum ononderbroken een planologisch regime van kracht is geweest waaruit volgt dat bemesten is toegestaan èn (2) die gronden voor de referentiedatum werden bemest. Dat wordt als vaststaand aangenomen als de gronden op dat moment als landbouwgrond in gebruik waren.
De referentiedatum als hiervoor bedoeld is in beginsel 10 juni 1994. Daarvan kan gemotiveerd worden afgeweken. De omvang van de referentiesituatie wordt begrensd door de hoogste stikstofgebruiksnorm voor enig gewas dat op de gronden planologisch is toegestaan. Het gaat hier om de stikstofgebruiksnorm die is opgenomen in Bijlage A van de Uitvoeringsregeling Meststoffenwet. Verder volgt uit die uitspraak dat voor gronden die voor de referentiedatum als landbouwgrond werden gebruikt en waarvan uit het planologische regime volgt dat sinds de referentiedatum agrarisch grondgebruik en vanaf 2006 het gebruik als grasland is toegestaan, de referentiesituatie van bemesten gelijk is aan het aantal kilo’s stikstof dat volgens de Uitvoeringsregeling Meststoffenwet op grasland met volledig maaien op een bepaalde grondsoort mag worden gebracht. De ontwikkeling van een project kan alleen plaatsvinden als de huidige situatie is beëindigd. De ontwikkellocatie is in de huidige vorm in gebruik voor agrarische doeleinden en worden ook dusdanig bemest met dierlijke- en kunstmest. Hierbij is het toegestaan dat er 170 kilogram stikstof per hectare uit dierlijke mest gebruikt mag worden op de ontwikkellocatie. De stikstofgebruiksruimte is 385 kilogram stikstof per hectare op de ontwikkellocatie.
Bij beëindiging van het agrarische grondgebruik met bemesting conform de landelijke normen heeft dit direct een positief, onlosmakelijk gevolg voor de voorgestelde ontwikkeling. 7 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
De feitelijke planologische situatie valt onder het inpassingsplan ‘Inpassingsplan Tuinbouw Bommelerwaard. Het heeft de enkelbestemming “Agrarisch”. (Figuur 1). De referentiesituatie ligt vast in het oude bestemmingsplan “Buitengebied, integrale herziening” welke in 1995 is vastgesteld door de gemeenteraad van de voormalige gemeente Brakel. Dit bestemmingsplan is later opgenomen in het bestemmingsplan “Buitengebied Zaltbommel. Hierdoor is er 1 vlakbron opgenomen van 3,52 ha. De grondsoort van de ontwikkellocatie is klei en in gebruik voor agrarische doeleinden en bestemming.
Figuur 3 : vlakbronnen referentiesituatie
Gebruiksruimte dierlijke mest: Hectare landbouwgrond 3,52
Gebruiksnorm x 170 kg/ha/jr
=
Gebruiksruimte 598,4 kg/jr
Tabel 6: invoergegevens gebruiksruimte dierlijke mest.
Stikstofgebruiksruimte: Hectare 3,52
Grasland volledig maaien
Gebruiksnorm x 385 N/ha/jr
Hoeveelheid stikstof kg = 1355,2 kg
Tabel 7: invoergegevens stikstofgebruiksruimte.
De werkingscoëfficiënt van drijfmest van graasdieren, varkens en overige diersoorten is 60%. De hoeveelheid werkzame stikstof (N) van dierlijke mest is 170 x 60% = 102 kg N. De gebruiksnorm voor ‘grasland volledig maaien’ op kleigrond is 385 kg N per ha per jaar. 385 – 102 = 283 kg N van een andere mestsoorten gebruiken. De emissiefactor voor zodebemesten is 17% en de emissiefactor voor kunstmest is 3,84% 8 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
De invoer in de Aerius-calculator is in NH3. Dit betekend dat er nog een omrekenfactor van de molaire massa N moet plaatsvinden. De molaire massa N = 14,0067 (aantal mol van 1 kg N = 1000/14,0067 = 71.39 mol De molaire masse van NH3= 17,03052. 71,39 mol x 17,03052 = 1215 gram. Hiermee is de omrekenfactor van N naar NH3 1,215 kg. Voor de emissie van dierlijke mest is 102 x 17% x 1,215 = 21,07 kg NH3/ha/jr. Voor de emissie van kunstmest(als overige mest) is 283 x 3,84 x 1,215 = 13,20 kg/NH3/ha/jr. Hectare 3,52 3,52
x x
kg/NH3/ha/jr 21,07 13,20
= 74,16 = 46,48
Tabel 8: invoergegevens vlakbronnen in de referentiesituatie.
Voor het bemesten en maaien van de percelen is gebruik gemaakt van een tractor met hulpmiddel(injecteermachine, maaier, schudder, hark & kunstmeststrooier). Deze is niet meegenomen in de berekening.
16. Gebruiksfase na realisatie onderdeel 1 Omdat de aanlegfase uit 2 onderdelen bestaat waarbij beide onderdelen op elkaar aansluiten is er een tussenberekening toegevoegd. Hierbij zijn o.a. de mobiele bronnen, stationaire bronnen en verkeersbewegingen aangepast aan de realisatie van onderdeel 2 (zie tabel 10, 11, 12 en 13). De vlakbron in de Aerius-calculator is hetzelfde gebleven als in de aanlegfase omdat over de hele ontwikkellocatie nog gebruik gemaakt kan worden van verschillende mobiele bronnen. Hierbij wordt meegenomen dat de realisatie van ‘bouwweg’ naar ‘definitieve weg’ kan overlappen in verschillende onderdelen. Werktuig
kW
Stage Bouwjaar Draai- Brandstof/uur klasse uren
Graafmachine 130 IV Hijskraan
103 IV
Verreiker/ hoogwerker Heistelling
70
Shovel
70
Tractor met hulpmiddel Verdichtingsmachine Betonpomp
120 IV
IV
200 IV
70
IV
IV
150 IV
>20142018 >20142018 >20142018 >20142018 >20142018 >20142018 >20142018 >20142018
brandstof/L/jr
Adblue/L/jr
343
14,03
4812
289
132
12,10
1597
95
93,5
8,25
771
46
167
19,81
3308
198
350
8,25
2888
173
140
12,10
1694
102
100
8,25
825
50
73
15,96
1165
70
Tabel 10: invoergegevens mobiele werktuigen.
9 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
aantal
Soort
licht verkeer
middelzwaar verkeer
zwaar verkeer
11 6 5
Sociaal (sociaal woonconcept) Middel laag (o.a. rijwoningen) Middel hoog (o.a geschakelde woningen)
3850 2100 2000
96 53 50
963 525 500
5
Duur (vrijstaand)
2125
53
531
Tabel 11: invoergegevens verkeersbewegingen alleen onderdeel 2
aantal
Soort
licht verkeer
middelzwaar verkeer
zwaar verkeer
1 1
buitenruimte 1/2 jaar bouwrijp maken 1/2 jaar
300 300
30 30
200 200
Tabel 12: invoergegevens verkeersbewegingen (bouwrijp maken en aanleggen buitenruimte onderdeel 2)
De verkeersbewegingen zullen berekend worden over 1 meest gebruikelijke route. Overige routes zijn niet meegenomen in deze berekening. De verkeersbewegingen zijn voor ongeveer 2100 meter vanaf project berekend. Na deze afstanden zullen de verkeersbewegingen opgenomen zijn in het heersend verkeersbeeld, omdat het zich dan niet meer onderscheidt van het overige verkeer gelet op de inrichting van de weg. Stationaire bronnen
Totaal Waarde aantal stationair uur NH3/gram /uur
Totaal NH3/ project
Waarde stationair Nox/uur
Totaal kg NOX/project
Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer Totaal
50 50 100
0,010 0,036 0,090 0,14
4,02 69,72 79,04
0,20 3,49 7,90 11,59
0,1992 0,7112 0,9072
Tabel 13: invoergegevens stationaire bronnen in onderdeel 2
Figuur 4 : Omgevingsadressendichtheid Wijken (2020)
10 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
De omgevingsadressendichtheid – Wijken (2020) geeft hierbij aan dat het om een niet stedelijk gebied gaat (figuur 4). Voor de woningen die in onderdeel 1 gerealiseerd zijn worden de verkeersbewegingen toegevoegd. Voor de gebruiksfase na realisatie van onderdeel 1 van de woonwijk Hof van Poederoijen is uitgegaan van onderstaande verkeersbewegingen per jaar(tabel 14). Type woning
Onderdeel, CROW- Aantal kennisbank
Norm
Invoer AERIUS
Middel laag
Koop, huis, tussen/hoek
12
7,8 vervoersbewegingen per etmaal
93,6 vervoersbewegingen per etmaal
Betaalbaar
Koop, huis, tussen/hoek
12
7,8 vervoersbewegingen per etmaal
93,6 vervoersbewegingen per etmaal
Duur
Koop, huis, vrijstaand
3
8,6 vervoersbewegingen per etmaal
25,8 vervoersbewegingen per etmaal
Koop, huis, tweeonder-een-kap
9
8,2 vervoersbewegingen per etmaal
73,8 vervoersbewegingen per etmaal
Sociaal
Koop, appartement, goedkoop
9
6,0 vervoersbewegingen per etmaal
54 vervoersbewegingen per etmaal
Totaal
Totaal
Middel hoog
Verdeling categorie
Verdeling categorie
Verdeling Verdeling vervoersbewegingen vervoersbewegingen
340,8 vervoersbewegingen per etmaal -
-
Circa 2% middelzwaar- en 98% lichtverkeer. Dit leidt tot 7 vervoersbewegingen in de categorie middelzwaar verkeer. En 334 vervoersbewegingen in de categorie licht verkeer.
-
3,5 vervoersbewegingen middelzwaar verkeer en 167 vervoersbewegingen lichtverkeer verdeeld over de noordelijke- en zuidelijke route per etmaal.
Tabel 14: invoergegevens gebruiksfase na realisatie onderdeel 1
Uitgangspunten voor de vervoersbewegingen van de verschillende type woningen voor de gebruiksfase inclusief realisatie(aanleggen van) onderdeel 2, in een niet-stedelijk gebied is uitgegaan van de verkeersgeneratie per type woning uit de kolom rest bebouwde kom. Hierbij is de onderverdeling gemaakt van 98/2% licht-/middelzwaar verkeer voor levering van goederen bij de verschillende woningen. De vervoersbewegingen via de noordelijke route zijn berekend tot ongeveer 2200 meter van het project, en de verkeersbewegingen via de zuidelijke 11 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
route zijn berekend tot ongeveer 2400 meter van het project. Na deze afstanden zullen de verkeersbewegingen opgenomen zijn in het heersende verkeersbeeld omdat het zich dan niet meer onderscheidt van het overige verkeer gelet op de inrichting en intensiviteit van de weg. Hierbij is gebruik gemaakt van cijfers uit het onderzoek GeldersVerkeer 2022 door de provincie Gelderland versie 1.1 van 6 maart 2022. Expliciet is gekeken naar de verkeerscijfers over het teljaar 2022 uit een periodieke telling wat gebruik maakt van de N322 tussen Maasdijk en de Maaswaalweg. Voor de verwarming en tapwater van alle type woningen wordt geen gebruik gemaakt van fossiele brandstoffen. Dit is daarom ook niet meegenomen in de berekening. In de berekening voor de gebruiksfase van onderdeel 1 en realisatie (aanleggen van) onderdeel 2 is gerekend over rekenjaar 2025. Dit betreft een berekening over een jaargemiddelde.
17. Gebruiksfase na volledige realisatie Voor de woningen die in onderdeel 1 & 2 gerealiseerd zijn worden de verkeersbewegingen toegevoegd. Voor de volledige gebruiksfase van de woonwijk Hof van Poederoijen is uitgegaan van onderstaande verkeersbewegingen per jaar(tabel 15). Type woning
Onderdeel, CROW- Aantal kennisbank
Norm
Invoer AERIUS
Middel laag
Koop, huis, tussen/hoek
18
7,8 vervoersbewegingen per etmaal
140,4 vervoersbewegingen per etmaal
Betaalbaar
Koop, huis, tussen/hoek
12
7,8 vervoersbewegingen per etmaal
93,6 vervoersbewegingen per etmaal
Duur
Koop, huis, vrijstaand
8
8,6 vervoersbewegingen per etmaal
65,6 vervoersbewegingen per etmaal
Koop, huis, tweeonder-een-kap
14
8,2 vervoersbewegingen per etmaal
114,8 vervoersbewegingen per etmaal
Sociaal
Koop, appartement, goedkoop
20
6,0 vervoersbewegingen per etmaal
120 vervoersbewegingen per etmaal
Totaal
Totaal
Middel hoog
Verdeling categorie
Verdeling categorie
537,4 vervoersbewegingen per etmaal -
-
Circa 2% middelzwaar- en 98% lichtverkeer. Dit leidt tot 11 vervoersbewegingen in de categorie middelzwaar verkeer. En 526 vervoersbewegingen in de categorie licht verkeer.
12 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
Verdeling Verdeling vervoersbewegingen vervoersbewegingen
-
5,5 vervoersbewegingen middelzwaar verkeer en 263 vervoersbewegingen lichtverkeer verdeeld over de noordelijke- en zuidelijke route per etmaal.
Tabel 15: invoergegevens volledige gebruiksfase
Uitgangspunten voor de vervoersbewegingen van de verschillende type woningen voor de volledige gebruiksfase in een niet-stedelijk gebied is uitgegaan van de verkeersgeneratie per type woning uit de kolom rest bebouwde kom. Hierbij is de onderverdeling gemaakt van 98/2% licht-/middelzwaar verkeer voor levering van goederen bij de verschillende woningen. De vervoersbewegingen via de noordelijke route zijn berekend tot ongeveer 2300 meter van het project, en de verkeersbewegingen via de zuidelijke route zijn berekend tot ongeveer 2600 meter van het project. Na deze afstanden zullen de verkeersbewegingen opgenomen zijn in het heersende verkeersbeeld omdat het zich dan niet meer onderscheidt van het overige verkeer gelet op de inrichting en intensiviteit van de weg. Hierbij is gebruik gemaakt van cijfers uit het onderzoek GeldersVerkeer 2022 door de provincie Gelderland versie 1.1 van 6 maart 2022. Expliciet is gekeken naar de verkeerscijfers over het teljaar 2022 uit een periodieke telling wat gebruik maakt van de N322 tussen Maasdijk en de Maaswaalweg. Voor de verwarming en tapwater van alle type woningen wordt geen gebruik gemaakt van fossiele brandstoffen. Dit is daarom ook niet meegenomen in de berekening. In de berekening voor de volledige gebruiksfase is gerekend over rekenjaar 2026. Dit betreft een berekening over een jaargemiddelde.
18. Samenvatting In opdracht van JAN Bouwmanagement uit Zaltbommel is door Walraven-advies een stikstofdepositie-onderzoek uitgevoerd voor de ontwikkellocatie Hof van Poederoijen. De resultaten van het onderzoek zijn in deze rapportage beschreven. In het kader van de Wet natuurbescherming is onderzocht of de voorgenomen activiteiten stikstofdepositie op nabijgelegen Natura 2000−gebieden veroorzaakt. In dat geval kunnen verslechterende of significant verstorende effecten op een Natura 2000−gebied op voorhand niet worden uitgesloten.
19. Resultaten Uit de projectberekeningen voor de aanleg- , tussen- en volledige gebruiksfase, uitgevoerd met Aerius-Calculator versie 2022, blijkt dat de activiteiten voor de aanleg-, tussen- en volledige gebruiksfase niet leiden tot een andere of hogere stikstofdepositie van meer dan 0,00 mol N per hectare per jaar stikstofdepositie op de omringende Natura 2000−gebieden. De aanlegfase met rekenjaar 2024 geeft een hoogste bijdrage van 0,04 mol/ha/jr over het rekenjaar 2024. Omdat er gesaldeerd kan worden (rekenjaar 2023) met de huidige stikstofdepositie welke een hoogste bijdrage kent van 0,11 mol/ha/jr is er een grootste afname van 0,07 mol/ha/jr in de volledige aanlegfase. Hiervoor is de berekening voor de aanlegfase (rekenjaar 2024) met referentiesituatie ook uitgevoerd met een verschilberekening.
13 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
De tussenfase geeft een hoogste bijdrage van 0,03 mol/ha/jr over het rekenjaar 2025. Omdat deze fase aansluitend op de aanlegfase (rekenjaar 2024) volgt, kan ook hier gesaldeerd worden (rekenjaar 2023) met de huidige stikstofdepositie welke een hoogste bijdrage kent van 0,11 mol/ha/jr in de tussenberekening, waardoor er een grootste afname is van 0,08 mol/ha/jr. Hiervoor is de berekening voor de tussenfase, waarbij onderdeel 2 wordt gerealiseerd en onderdeel 1 in gebruik wordt genomen, met referentiesituatie uitgevoerd met een verschilberekening. De volledige gebruiksfase geeft een hoogste bijdrage van 0,02 mol/ha/jr over het rekenjaar 2026. Omdat er gesaldeerd kan worden (rekenjaar 2023) met de huidige stikstofdepositie welke een hoogste bijdrage kent van 0,11 mol/ha/jr is er een grootste afname van 0,09 mol/ha/jr in de volledige gebruiksfase. Hiervoor is de berekening voor de volledige gebruiksfase met referentiesituatie ook uitgevoerd met een verschilberekening.
20. Conclusie Gelet op het bovenstaande geldt er geen vergunningplicht in het kader van natuurbeschermingswetgeving en kunnen significant negatieve effecten op Natura 2000− gebieden worden uitgesloten op basis van bijgevoegde berekeningen (zie bijlages).
21. Gebruikte bronnen: • • • • • • • • • • • • • • • • • •
Grondsoortenkaart (arcgis.com) Ruimtelijkeplannen.nl Topotijdreis: 200 jaar topografische kaarten Uitspraken - Raad van State Alles over bufferstroken (rvo.nl) AERIUS® Calculator Tabellen mest (rvo.nl) CROW Kennisbank Tabel 2 Stikstof landbouwgrond (rvo.nl) Tabel 9 Werkzame stikstof landbouwgrond (rvo.nl) Hoeveel dierlijke mest landbouwgrond (rvo.nl) Wegwijs in het mestbeleid (rvo.nl) 507100 (wur.nl) 544296 (wur.nl) https://publications.tno.nl/publication/34638924/7T4USy/TNO-2021-R12305.pdf Omgevingsadressendichtheid - Wijken (2020) (cbsinuwbuurt.nl) Instructie-gegevensinvoer-voor-AERIUS-Calculator-2022.pdf (bij12.nl) geldersverkeer2022v1_1_6b771f8d4f.xlsx (live.com)
Niets uit deze rapportage mag zonder schriftelijke toestemming van de opdrachtgever en Walraven Advies worden gebruikt door derden. Onder gebruik worden alle vormen van kopie, openbaarmaking en elke andere toepassing begrepen. Deze rapportage mag alleen gebruikt worden voor het doel waarvoor het is samengesteld.
14 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
Walraven Advies is niet aansprakelijk voor schade die voortkomt uit toepassing van de resultaten van werkzaamheden en/of gegevens verkregen van Walraven Advies.
15 Stikstofdepositie-onderzoek (aanleg- en gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Walraven-Advies Maarten van Rossumweg ong, 5307 HC Poederoijen Hof van Poederoijen (aanlegfase) Project Hof van Poederoijen (aanlegfase)
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
ReRTtQgth5Fp 07 maart 2024, 17:26 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Situatie 1 - Beoogd
0,04 mol/ha/j 0,00 ha 61,71 ha 0,00 mol/ha/j 0,07 mol/ha/j
3607605
Situatie 2 - Referentie Situatie 1 - Beoogd Situatie 2 - Referentie Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
ReRTtQgth5Fp (07 maart 2024)
2024 2024
0,11 mol/ha/j
120,6 kg/j 12,7 kg/j 3607605
313,7 kg/j
Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem
2/10
Projectberekening
Situatie 2 (Referentie), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 2
Landbouw | Landbouwgrond | Bron 1 Landbouw | Landbouwgrond | Bron 2
ReRTtQgth5Fp (07 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
74,2 kg/j 46,5 kg/j
-
3/10
Projectberekening
Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Hijskraan 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Heistelling 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verreiker/hoogwerker 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Graafmachine 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Shovel 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Tractor met hulpmiddel 7 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Sondeermachine 8 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Betonpomp 9 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verdichtingsmachines 11 Anders... | Anders... | Stationaire bronnen Verkeersnetwerk
ReRTtQgth5Fp (07 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,0 kg/j 2,1 kg/j 0,5 kg/j 2,8 kg/j 1,1 kg/j 1,1 kg/j 0,6 kg/j 0,7 kg/j 0,2 kg/j 0,1 kg/j 2,5 kg/j
24,1 kg/j 49,2 kg/j 13,7 kg/j 66,9 kg/j 26,5 kg/j 26,7 kg/j 13,5 kg/j 17,2 kg/j 4,7 kg/j 11,6 kg/j 59,6 kg/j
4/10
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). ReRTtQgth5Fp (07 maart 2024)
5/10
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Lingegebied & Diefdijk-Zuid (70) Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem (71)
ReRTtQgth5Fp (07 maart 2024)
61,71 Berekend (ha gekarteerd)
59,79 1,91
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
2.811,75
0,00
0,00
61,71
0,07
2.811,75
0,00
0,00
59,79
0,01
2.098,80
0,00
0,00
1,91
0,07
6/10
Projectberekening
Situatie 2, Rekenjaar 2024 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bron 1 Locatie X:133477,35 Y:422142,16 Oppervlakte 3,52 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
0,5 m 0,000 MW 0m
NH₃
Type
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bron 2 Locatie X:133477,35 Y:422142,16 Oppervlakte 3,52 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
ReRTtQgth5Fp (07 maart 2024)
Type
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
Mestaanwending (kunstmest)
74,2 kg/j
Stof
Mestaanwending (dierlijke mest)
2
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
NOₓ NH₃ 0,5 m 0,000 MW 0m
Emissie
NH₃
0,0 kg/j 74,2 kg/j 46,5 kg/j
Stof
NOₓ NH₃
Emissie
0,0 kg/j 46,5 kg/j
7/10
Projectberekening
Situatie 1, Rekenjaar 2024 1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Hijskraan X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Stageklasse
Hijskraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja 2
Naam
Heistelling X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Stageklasse
Heistelling Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
4150 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
343 u/j 249 l/j
Stof Emissie
NOₓ
24,1 kg/j NH₃ 1,0 kg/j
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
8716 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
440 u/j 523 l/j
49,2 kg/j 2,1 kg/j Stof Emissie
NOₓ
49,2 kg/j NH₃ 2,1 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Verreiker/hoogwerker X:133476 Y:422143,32 3,50 ha Stageklasse
Verreiker/hoogwerker Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja 4
Brandstofverbruik
24,1 kg/j 1,0 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
3
NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
2269 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
275 u/j 136 l/j
13,7 kg/j 0,5 kg/j Stof Emissie
NOₓ
13,7 kg/j NH₃ 0,5 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Graafmachine X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 11575 l/j SCR: ja
ReRTtQgth5Fp (07 maart 2024)
Draaiuren AdBlue verbruik
825 u/j 694 l/j
66,9 kg/j 2,8 kg/j Stof Emissie
NOₓ
66,9 kg/j NH₃ 2,8 kg/j
8/10
Projectberekening
5
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Naam Stageklasse
Shovel X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik Stof Emissie
Shovel Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja 4389 l/j 6
Tractor met hulpmiddel X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Tractor met hulpmiddel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Naam
NOₓ 26,5 kg/j NH₃ 1,1 kg/j
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
4598 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
380 u/j 276 l/j
26,7 kg/j 1,1 kg/j Stof Emissie
NOₓ
26,7 kg/j NH₃ 1,1 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Sondeermachine X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Stageklasse
Sondeermachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja 8
532 u/j 263 l/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
7
26,5 kg/j 1,1 kg/j
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
2394 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
150 u/j 144 l/j
13,5 kg/j 0,6 kg/j Stof Emissie
NOₓ
13,5 kg/j NH₃ 0,6 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Betonpomp X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Stageklasse
Betonpomp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
ReRTtQgth5Fp (07 maart 2024)
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
3016 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
189 u/j 181 l/j
17,2 kg/j 0,7 kg/j Stof Emissie
NOₓ
17,2 kg/j NH₃ 0,7 kg/j
9/10
Projectberekening
9
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Verdichtingsmachines X:133476 Y:422143,32 3,50 ha Stageklasse
Verdichtingsmachines Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja 10
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 11
Anders... | Anders...
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
825 l/j
Bron 10 X:133989,49 Y:423056,41 2.139,98 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Naam Stationaire bronnenUittreedhoogte Locatie X:133476 Warmteinhoud Y:422143,32 Spreiding Oppervlakte 3,50 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
Draaiuren AdBlue verbruik
100 u/j 50 l/j
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
0,0 m 0,000 MW 0m
4,7 kg/j 0,2 kg/j Stof Emissie
NH₃
4,7 kg/j 0,2 kg/j
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
59,6 kg/j 17,2 kg/j 2,5 kg/j
-
-
Aantal voertuigbewegingen
NOₓ
In file
28.660,0 /jaar 758,0 /jaar 6.698,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
11,6 kg/j 0,1 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1.2_20240307_d2f5f75faf Database versie 2023.1.2_d2f5f75faf_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
ReRTtQgth5Fp (07 maart 2024)
10/10
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Walraven-Advies Maarten van Rossumweg ong, 5307 HC Poederoijen Hof van Poederoijen (aanlegfase onderdeel 2) TUSSENBEREKENING Project Hof van Poederoijen (aanlegfase onderdeel 2) TUSSENBEREKENING
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
S56vsgx2on3y 07 maart 2024, 17:34 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Situatie 1 - Beoogd
0,03 mol/ha/j 0,00 ha 73,45 ha 0,00 mol/ha/j 0,08 mol/ha/j
3606076
Situatie 2 - Referentie Situatie 1 - Beoogd Situatie 2 - Referentie Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
S56vsgx2on3y (07 maart 2024)
2024 2025
0,11 mol/ha/j
120,6 kg/j 8,0 kg/j 3607605
211,0 kg/j
Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem
2/11
Projectberekening
Situatie 2 (Referentie), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 2
Landbouw | Landbouwgrond | Bron 1 Landbouw | Landbouwgrond | Bron 2
S56vsgx2on3y (07 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
74,2 kg/j 46,5 kg/j
-
3/11
Projectberekening
Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Hijskraan 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Heistelling 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verreiker/hoogwerker 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Graafmachine 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Tractor met hulpmiddel 8 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Betonpomp 9 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Verdichtingsmachines 11 Anders... | Anders... | Stationaire bronnen onderdeel 2 12 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Shovel Verkeersnetwerk
S56vsgx2on3y (07 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,4 kg/j 9,7 kg/j 0,8 kg/j 18,9 kg/j 0,2 kg/j 4,8 kg/j 1,2 kg/j 27,6 kg/j 0,4 kg/j 9,7 kg/j 0,3 kg/j 6,6 kg/j 0,2 kg/j 4,7 kg/j 0,1 kg/j 11,6 kg/j 0,7 kg/j 17,5 kg/j 3,7 kg/j 100,0 kg/j
4/11
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S56vsgx2on3y (07 maart 2024)
5/11
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Lingegebied & Diefdijk-Zuid (70) Rijntakken (38) Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem (71)
S56vsgx2on3y (07 maart 2024)
73,45 Berekend (ha gekarteerd)
68,61
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
2.811,75
0,00
0,00
73,45
0,08
2.811,75
0,00
0,00
68,61
0,01
2,93
1.528,40
0,00
0,00
2,93
0,01
1,91
2.098,79
0,00
0,00
1,91
0,08
6/11
Projectberekening
Situatie 2, Rekenjaar 2024 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bron 1 Locatie X:133477,35 Y:422142,16 Oppervlakte 3,52 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
0,5 m 0,000 MW 0m
NH₃
Type
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bron 2 Locatie X:133477,35 Y:422142,16 Oppervlakte 3,52 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
S56vsgx2on3y (07 maart 2024)
Type
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
Mestaanwending (kunstmest)
74,2 kg/j
Stof
Mestaanwending (dierlijke mest)
2
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
NOₓ NH₃ 0,5 m 0,000 MW 0m
Emissie
NH₃
0,0 kg/j 74,2 kg/j 46,5 kg/j
Stof
NOₓ NH₃
Emissie
0,0 kg/j 46,5 kg/j
7/11
Projectberekening
Situatie 1, Rekenjaar 2025 1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Hijskraan X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Hijskraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 1597 l/j ja 2
Naam
Heistelling X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Stageklasse
Heistelling Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
132 u/j 95 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
3308 l/j
Naam
Verreiker/hoogwerker X:133476 Y:422143,32 3,50 ha Stageklasse
Draaiuren AdBlue verbruik
167 u/j 198 l/j
Stof Emissie
NOₓ
18,9 kg/j NH₃ 0,8 kg/j
Verreiker/hoogwerker Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
771 l/j
4,8 kg/j 0,2 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
94 u/j
46 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Graafmachine X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 4812 l/j SCR: ja
S56vsgx2on3y (07 maart 2024)
9,7 kg/j 0,4 kg/j 18,9 kg/j 0,8 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
4
Draaiuren AdBlue verbruik
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
3
9,7 kg/j 0,4 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
343 u/j 289 l/j
4,8 kg/j 0,2 kg/j 27,6 kg/j 1,2 kg/j
Stof Emissie
NOₓ
27,6 kg/j NH₃ 1,2 kg/j
8/11
Projectberekening
5
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Bron 5 X:133999,58 Y:423075,58 2.117,92 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Tractor met hulpmiddel X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Tractor met hulpmiddel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Naam
In file
167,0 /etmaal 3,5 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
Stageklasse
Brandstofverbruik
1694 l/j
Bron 7 X:133948,32 Y:422907,6 2.448,82 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
9,7 kg/j 0,4 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
140 u/j 102 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
8
Aantal voertuigbewegingen
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
7
Links Rechts NOₓ 36,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 6,1 kg/j Hoogte - - NH₃ 1,3 kg/j Afstand tot de weg - -
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 41,8 kg/j Type scherm - - NO₂ 7,1 kg/j Hoogte - - NH₃ 1,5 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
In file
167,0 /etmaal 3,5 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Betonpomp X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
Stageklasse
Betonpomp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja S56vsgx2on3y (07 maart 2024)
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
1165 l/j
9,7 kg/j 0,4 kg/j
6,6 kg/j 0,3 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
73 u/j
70 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
6,6 kg/j 0,3 kg/j 9/11
Projectberekening
9
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Verdichtingsmachines X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
NOₓ NH₃
Stageklasse
Brandstofverbruik
Verdichtingsmachines Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja 10
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 11
Anders... | Anders...
Bron 10 X:133989,49 Y:423056,41 2.139,98 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Draaiuren AdBlue verbruik
100 u/j 50 l/j
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Naam Stationaire bronnenUittreedhoogte onderdeel 2 Warmteinhoud Locatie X:133476 Spreiding Y:422143,32 Oppervlakte 3,50 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 12
825 l/j
0,0 m 0,000 MW 0m
4,7 kg/j 0,2 kg/j
NH₃
4,7 kg/j 0,2 kg/j
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
22,0 kg/j 6,9 kg/j 1,0 kg/j
-
Naam Stageklasse
Shovel X:133476 Y:422143,32 3,50 ha
-
Aantal voertuigbewegingen
NOₓ
In file
10.675,0 /jaar 312,0 /jaar 2.667,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
11,6 kg/j 0,1 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Stof Emissie
NOₓ NH₃
17,5 kg/j 0,7 kg/j
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik Stof Emissie
Shovel Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja 2888 l/j
350 u/j 173 l/j
NOₓ 17,5 kg/j NH₃ 0,7 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. S56vsgx2on3y (07 maart 2024)
10/11
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1.2_20240307_d2f5f75faf Database versie 2023.1.2_d2f5f75faf_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
S56vsgx2on3y (07 maart 2024)
11/11
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Walraven-Advies Maarten van Rossumweg ong, 5307 HC Poederoijen Project Hof van Poederoijen (Volledige gebruiksfase) Project Hof van Poederoijen (Volledige gebruiksfase)
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RtYv9ExvCf9A 07 maart 2024, 17:29 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Situatie 1 - Beoogd
0,02 mol/ha/j 0,00 ha 85,94 ha 0,00 mol/ha/j 0,09 mol/ha/j
3606076
Situatie 2 - Referentie Situatie 1 - Beoogd Situatie 2 - Referentie Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RtYv9ExvCf9A (07 maart 2024)
2023 2026
0,11 mol/ha/j
120,6 kg/j 8,6 kg/j 3607605
90,7 kg/j
Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem
2/8
Projectberekening
Situatie 2 (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 2
Landbouw | Landbouwgrond | Bron 1 Landbouw | Landbouwgrond | Bron 2
RtYv9ExvCf9A (07 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
74,2 kg/j 46,5 kg/j
-
3/8
Projectberekening
Situatie 1 (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen
Verkeersnetwerk
RtYv9ExvCf9A (07 maart 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
8,6 kg/j
90,7 kg/j
4/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RtYv9ExvCf9A (07 maart 2024)
5/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 1" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Lingegebied & Diefdijk-Zuid (70) Rijntakken (38) Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem (71)
RtYv9ExvCf9A (07 maart 2024)
85,94 Berekend (ha gekarteerd)
75,24
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
2.811,75
0,00
0,00
85,94
0,09
2.811,75
0,00
0,00
75,24
0,02
8,79
1.606,25
0,00
0,00
8,79
0,01
1,91
2.098,78
0,00
0,00
1,91
0,09
6/8
Projectberekening
Situatie 2, Rekenjaar 2023 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bron 1 Locatie X:133477,35 Y:422142,16 Oppervlakte 3,52 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
0,5 m 0,000 MW 0m
NH₃
Type
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bron 2 Locatie X:133477,35 Y:422142,16 Oppervlakte 3,52 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
RtYv9ExvCf9A (07 maart 2024)
Type
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
Mestaanwending (kunstmest)
74,2 kg/j
Stof
Mestaanwending (dierlijke mest)
2
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
NOₓ NH₃ 0,5 m 0,000 MW 0m
Emissie
NH₃
0,0 kg/j 74,2 kg/j 46,5 kg/j
Stof
NOₓ NH₃
Emissie
0,0 kg/j 46,5 kg/j
7/8
Projectberekening
Situatie 1, Rekenjaar 2026 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Bron 1 X:133943,38 Y:422983,11 2.316,26 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Bron 2 X:133888,55 Y:422842,07 2.628,93 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
263,0 /etmaal 5,5 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
263,0 /etmaal 5,5 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
42,5 kg/j 9,0 kg/j 4,0 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
48,2 kg/j 10,2 kg/j 4,6 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1.2_20240307_d2f5f75faf Database versie 2023.1.2_d2f5f75faf_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RtYv9ExvCf9A (07 maart 2024)
8/8