17c. Overzichtcijfers woningbouw_april 2021.pdf
Tekst van het document
2019
REALISATIE
4/14/2021
HUUR
KOOP
Sociale huur
Sociale huur
Middenhuur
tot € 607,- / € 651,-
tot huursubsidie grens € 720,-
tot € 850,-
Vrije sector huur
TOTAAL
Goedkope koop
Betaalbare koop
Middeldure koop
Dure koop
Tot € 200.000,- **
€ 200.000,- tot € 300.000,- **
€ 300.000,- tot € 500.000,- **
Vanaf € 500.000,- **
Het Groene Woud HGW fase 1 (Zeghezoom & Huisstede)
13
13
HGW fase 4B, C, D
2
2
Overige projecten Voorstraat 30 - 32 (Dalhuijsen)
3
Griftdijk
2
18
3
10
Koningsplein Prins Hendrikstraat Amalialaan TOTAAL CATEGORIE TOTAAL 2019 PERCENTAGES
4
3 7
27
7
17 30 7
30
30 30%
4 4%
8 8%
28 28%
29 29%
99 100%
** indien er sprake is van een woning met een lagere energieprestatie coëfficiënt (EPC), of het een ‘nul op de meter woning’ betreft, dan wat op dat moment wettelijk volgens het Bouwbesluit vereist is, dan kan een woning met een prijs die maximaal 10% hoger ligt dan prijsklasse waarin deze is opgenomen wel aan de betreffende klasse worden toegerekend.
Verplicht % sociaal bij projecten meer dan 20 woningen
Er is in deze sprake van een langlopend project en de sociale huur- en koopwoningen zijn gerealiseerd in eerdere fasen van het project. Idem.
Niet van toepassing, zijn eerder afspraken over gemaakt dan besluit 20% sociaal is genomen. 100%
2020
PROGNOSE*
4/14/2021
HUUR
KOOP
Sociale huur
Sociale huur
Middenhuur
tot € 619,- / € 663,-
tot huursubsidie grens € 737,-
tot € 850,-
Vrije sector huur
TOTAAL
Goedkope koop
Betaalbare koop
Middeldure koop
Dure koop
Tot € 200.000,- **
€ 200.000,- tot € 300.000,- **
€ 300.000,- tot € 500.000,- **
Vanaf € 500.000,- **
Het Groene Woud HGW fase 1 (Zeghezoom & Huisstede) Nijverheidsweg fase I
7 8
Voorstraat Voorstraat 30 - 32 (Dalhuijsen) Voorstraat 33-37 Voorstraat 56 (Vijverhof)
11
26
45
3
3 6 6
6 11 6
8
10 8
5
Overige projecten Laan van Lichtenberg Amalialaan TOTAAL CATEGORIE TOTAAL 2020 PERCENTAGES
7
10
8
5
14
45
21
9%
5%
15%
48%
23%
93 100%
* bovenstaande prognose is opgesteld op basis van de laatst beschikbare informatie en cijfers. Deze kunnen uiteraard nog veranderen. Indien er sprake is van kavelverkoop dan is in de GREX de (financiële) aanname opgenomen. In deze prognoses zijn verwachtte realisaties opgenomen. ** indien er sprake is van een woning met een lagere energieprestatie coëfficiënt (EPC), of het een ‘nul op de meter woning’ betreft, dan wat op dat moment wettelijk volgens het Bouwbesluit vereist is, dan kan een woning met een prijs die maximaal 10% hoger ligt dan prijsklasse waarin deze is opgenomen wel aan de betreffende klasse worden toegerekend.
Verplicht % sociale huur bij projecten meer dan 20 woningen
Sociale huur
Nijverheidsweg fase II (2021) omvat 21 sociale huurwoningen. Hiermee wordt voldaan aan de minimale eis van 20% sociale huur.
2021
PROGNOSE*
4/6/2021
HUUR
Nijverheidsweg Nijverheidsweg fase 2 Totaal Nijverheidsweg
KOOP
Sociale huur
Sociale huur
Middenhuur
tot € 619,- / € 663,-
tot huursubsidie grens € 737,-
tot € 850,-
21
Vrije sector huur
Goedkope koop
Betaalbare koop
Middeldure koop
Dure koop
Tot € 200.000,- **
€ 200.000,- tot € 300.000,- **
€ 300.000,- tot € 500.000,- **
Vanaf € 500.000,- **
2
9
2
10 4
6 6 2
1
9
Hoevelaar
Hoevelaar A (2021) Hoevelaar B (2021) Wolfswinkel (2021)
25
4 8
Overige projecten Geerestein / Wij Wittesteyn Klein Huijgenbosch
7
2
29 12
Klein maar Fijn Wonen Amalialaan
NTB
TOTAAL CATEGORIE TOTAAL 2021 PERCENTAGES
46
0
7
38
12
16
35
12
28%
0%
4%
23%
7%
10%
21%
7%
7
* bovenstaande prognose is opgesteld op basis van de laatst beschikbare informatie en cijfers. Deze kunnen uiteraard nog veranderen. Indien er sprake is van kavelverkoop dan is in de GREX de (financiële) aanname opgenomen. In deze prognoses zijn verwachtte realisaties opgenomen. ** indien er sprake is van een woning met een lagere energieprestatie coëfficiënt (EPC), of het een ‘nul op de meter woning’ betreft, dan wat op dat moment wettelijk volgens het Bouwbesluit vereist is, dan kan een woning met een prijs die maximaal 10% hoger ligt dan prijsklasse waarin deze is opgenomen wel aan de betreffende klasse worden toegerekend.
TOTAAL
Verplicht % sociale huur bij projecten meer dan 20 woningen
Sociale huur
43 43
Sociale huur & sociale koop
49%
Kijkend naar het totale project Hoevelaar fase 1 wordt voldaan aan de minimale eis van 20% sociale huur. De oplevering van de sociale huurwoningen valt naar alle waarschijnlijkheid in december 2021 of in januari 2022. Dit is nu nog niet concreet te zeggen.
46 18 4
36 12 Zit op dit moment in de haalbaarheidsfase.
7
166 100%
aximaal 10% hoger ligt dan prijsklasse
2022
PROGNOSE*
4/6/2021
HUUR
Hoevelaar Hoevelaar C (2022) Hoevelaar G (2022) Hoevelaar H (2022) Hoevelaar I (2022) Hoevelaar F-1 (2022)
KOOP
Sociale huur
Sociale huur
Middenhuur
tot € 619,- / € 663,-
tot huursubsidie grens € 737,-
tot € 850,-
Vrije sector huur
Goedkope koop
Betaalbare koop
Middeldure koop
Dure koop
Tot € 200.000,- **
€ 200.000,- tot € 300.000,- **
€ 300.000,- tot € 500.000,- **
Vanaf € 500.000,- **
5 2
14 8
8
2 13
12
Hek (2022) Legemaat (2022) Huize Nieuwoord (zelfstandig wonen & zorg) Nico Bergsteijnweg Prinses Beatrixstraat
10 2
8
8 4 3
Julianaplein Amalialaan TOTAAL CATEGORIE TOTAAL 2022 PERCENTAGES
5 2 1
6
6
18 1
16
10
6
26
20
7
36
17
12%
7%
4%
19%
14%
5%
26%
12%
* bovenstaande prognose is opgesteld op basis van de laatst beschikbare informatie en cijfers. Deze kunnen uiteraard nog veranderen. Indien er sprake is van kavelverkoop dan is in de GREX de (financiële) aanname opgenomen. In deze prognoses zijn verwachtte realisaties opgenomen. ** indien er sprake is van een woning met een lagere energieprestatie coëfficiënt (EPC), of het een ‘nul op de meter woning’ betreft, dan wat op dat moment wettelijk volgens het Bouwbesluit vereist is, dan kan een woning met een prijs die maximaal 10% hoger ligt dan prijsklasse waarin deze is opgenomen wel aan de betreffende klasse worden toegerekend.
TOTAAL
Verplicht % sociale huur bij projecten meer dan 20 woningen
Sociale huur
27 15 2 3 25
30%
18 2 8 4 3 30 1
138 100%
ijs die maximaal 10% hoger ligt dan
Sociale huur & sociale koop
20%
2023 e.v.
PROGNOSE* HUUR
KOO
Sociale huur
Sociale huur
Middenhuur
tot € 619,- / € 663,-
tot huursubsidie grens € 737,-
tot € 850,-
Hoevelaar D (2023) Hoevelaar E (2023) Hoevelaar F-2 (2023)
Vrije sector huur
Goedkope koop Tot € 200.000,- **
5 7
4
Hoevelaar - fase II Hoevelaar - fase III Vallei Ruiters Centrumplan TOTAAL CATEGORIE TOTAAL 2023 PERCENTAGES
0
0
0
12
4
0%
0%
0%
2%
1%
* bovenstaande prognose is opgesteld op basis van de laatst beschikbare informatie en cijfers. Deze kunnen uiteraard nog verand
Indien er sprake is van kavelverkoop dan is in de GREX de (financiële) aanname opgenomen. In deze prognoses zijn verwachtte realisaties
** indien er sprake is van een woning met een lagere energieprestatie coëfficiënt (EPC), of het een ‘nul op de meter woning’ betreft, dan wat op dat moment wettelijk volgens het Bouwbesluit vereis prijsklasse waarin deze is opgenomen wel aan de betreffende klasse worden toegerekend.
4/6/2021
KOOP
TOTAAL
Betaalbare koop
Middeldure koop
Dure koop
€ 200.000,- tot € 300.000,- **
€ 300.000,- tot € 500.000,- **
Vanaf € 500.000,- **
10 6 6
8 7 4
1
Sociale huur
23 25 10 250 400 NTB 50
22
19
1
3%
3%
0%
Verplicht % sociale huur bij projecten meer dan 20 woningen
758 8%
ijfers. Deze kunnen uiteraard nog veranderen.
deze prognoses zijn verwachtte realisaties opgenomen.
nt wettelijk volgens het Bouwbesluit vereist is, dan kan een woning met een prijs die maximaal 10% hoger ligt dan se worden toegerekend.
Kijkend naar het totale project Hoevelaar fase 1 wordt voldaan aan de minimale eis van 20% sociale huur. 0%
Sociale huur & sociale koop
16% 0%
Projectoverkoepelend
PROGNOSE*
* in dit overzicht worden alleen de projecten opgenomen die over verschillende jaren opgeleverd worden. Dit zodat de overall percentages inzichtelijk zijn.
HUUR
Hoevelaar (Zegheweg B.V. / Gemeente) Hoevelaar A (2021) Hoevelaar B (2021) Hoevelaar C (2022) Hoevelaar D (2023) Hoevelaar E (2023) Hoevelaar F-1 (2022) Hoevelaar F-2 (2023) Hoevelaar G (2022) Hoevelaar H (2022) Hoevelaar I (2022) Totaal Hoevelaar (Zegheweg/ Gemeente) Hoevelaar (particuliere eigenaren) Hek (2022) Wolfswinkel (2021) Legemaat (2022) Totaal Hoevelaar derden
TOTAAL CATEGORIE TOTAAL PERCENTAGES
KOOP
Sociale huur
Sociale huur
Middenhuur
tot € 619,- / € 663,-
tot huursubsidie grens € 737,-
tot € 850,-
Nijverheidsweg Nijverheidsweg fase I (2020) Nijverheidsweg fase 2 (2021) Totaal Nijverheidsweg
4/6/2021
Vrije sector huur
Goedkope koop
Betaalbare koop
Middeldure koop
Dure koop
Tot € 200.000,- **
€ 200.000,- tot € 300.000,- **
€ 300.000,- tot € 500.000,- **
Vanaf € 500.000,- **
11
26
2
9
2
10 2 7 10 6
6 6 14 8 7
1
6 2
4 8
43
2 55
0
0
10 2 2 14
10
8 21
9
25
4 10 6 5 7
13
12
0
19%
1
12
38
59
4
36
5 2 1 10
8 2
0
8
21
36
56
104
22
0%
3%
7%
12%
18%
34%
7%
* bovenstaande prognose is opgesteld op basis van de laatst beschikbare informatie en cijfers. Deze kunnen uiteraard nog veranderen. Indien er sprake is van kavelverkoop dan is in de GREX de (financiële) aanname opgenomen. In deze prognoses zijn verwachtte realisaties opgenomen. ** indien er sprake is van een woning met een lagere energieprestatie coëfficiënt (EPC), of het een ‘nul op de meter woning’ betreft, dan wat op dat moment wettelijk volgens het Bouwbesluit vereist is, dan kan een woning met een prijs die maximaal 10% hoger ligt dan prijsklasse waarin deze is opgenomen wel aan de betreffende klasse worden toegerekend.
TOTAAL
Verplicht % sociale huur bij projecten meer dan 20 woningen
Sociale huur
Sociale huur & sociale koop
45 43 88
24%
46 18 27 23 25 25 10 15 2 3 194
18 4 2 24
306 306 100%
aximaal 10% hoger ligt dan prijsklasse
20%
38%
OVERZICHT PERCENTAGE SOCIALE HUUR OVER 4 JAAR Jaartal 2019 2020 2021 2022 TOTAAL Percentage versie: 14-4-2021
Totaal aantal woningen 99 93 166 138
Totaal aantal sociale huurwoningen 30 0 46 26
496
102 21%