CConstaterende datWoudenberg
Koppel je AI →
Document · PDF

08.b6 Voskuilerdijk 26_Bijlagen bij de toelichting_Bijlage 6 Luchtkwaliteitsonderzoek.pdf

Raadscommissie 10 februari 2026, gemeente WoudenbergBij agendapunt: 8: Bestemmingsplan Voskuilerdijk 267.236 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Akoestiek Bouwfysica Brandveiligheid Geluid Milieu

Notitie 22310242.N02c

De Greef Agro Energy B.V. te Woudenberg - Luchtkwaliteitsonderzoek -

Datum:

21 november 2025

Opdrachtgever:

Haro Milieuadvies De stroom 21 9411 MB Beilen

Auteur:

dhr. J. van der Werff

Collegiale toets:

dhr. J. Dijkstra (projectleider)

Noorman Hendriks Partners BV Hoofdvestiging en postadres Paterswoldseweg 808 9728 BM Groningen

Vestiging Apeldoorn Laan van Westenenk 162 7336 AV Apeldoorn

T 050 525 09 92 E info@noormanadvies.nl I www.noormanadvies.nl

Bank rek.nr. NL05 INGB 0005 9657 21 BTW NL008482627.B01

Kvk nr 02042874 | Lid NLingenieurs | ISO 9001 gecertificeerd

www.noormanadvies.nl

Inleiding In opdracht van Haro Milieuadvies is voor De Greef Agro Energy B.V. een luchtkwaliteitsonderzoek uitgevoerd vanwege de beoogde wijziging in het gebruik van een co-vergistingsinstallatie en pluimveebedrijf aan de Voskuilerdijk 26 te Woudenberg. Voor deze wijzigingen wordt een (omgevings)vergunning aangevraagd. Doel van het onderzoek is het voor de aan te vragen situatie bepalen van de te verwachten immissieconcentraties fijnstof (PM10 en PM2,5) en stikstofdioxide (NO2) in de omgeving van de inrichting. De immissieconcentraties zijn berekend met het programma Geomilieu, module Stacks, dat is gebaseerd op het ‘Nieuw Nationaal Model’. De berekende immissieconcentraties zijn getoetst aan de grenswaarden als gegeven in Afdeling 2.2, artikel 2.4 en 2.5 van het Besluit kwaliteit leefomgeving (Bkl)1. Een plattegrond van de inrichting is voor de aan te vragen situatie gegeven in figuur 1.

Bedrijfssituatie Bestaand De inrichting bestaat uit een pluimveebedrijf met twee stallen, met in de vergunde situatie ruimte voor in totaal 44.900 leghennen. Daarnaast is een co-vergistingsinstallatie met een vergunde vergistingscapaciteit van 30.000 ton mest en co-vergistingsproducten aanwezig.

Wijzigingen pluimveebedrijf De Greef Agro Energy B.V. is voornemens om de noordelijke pluimveestal 5 in gebruik te nemen als opslagloods voor materiaal/materieel. Pluimveestal 6 inclusief uitloop/wintergarten wordt verlengd en biedt na deze verlenging ruimte aan het vergunde totaal van 44.900 leghennen.

1

Omdat de achtergrondconcentraties van lood, benzeen en CO relatief laag zijn, zijn deze in niet nader beschouwd. Voor deze stoffen geldt dat alleen bedrijven met hoge emissies lokaal voor problemen kunnen zorgen. Voorbeelden hiervan zijn raffinaderijen, energiecentrales, loodsmelterijen e.d.

22310242.N02c

pagina 2 van 14

www.noormanadvies.nl

Wijzigingen vergisting In de vergistingsinstallatie worden mest en co-producten omgezet in biogas en digestaat. Het biogas wordt (deels) opgewerkt naar ‘groen gas’ van aardgaskwaliteit en ingevoed op het aardgasnet. Dit is een gesloten proces (geen relevante emissie van stikstof). Deels wordt het biogas naar een warmtekrachtkoppelingsinstallatie (WKK) geleid waar het wordt omgezet in ‘groene stroom’. De bij dit proces, via de biogasmotor, vrijkomende warmte wordt gebruik voor het vergistingsproces en het drogen van de dikke fractie van het vergiste materiaal. Het digestaat wordt gescheiden in een dikke en dunne fractie. De dikke fractie wordt, als hierboven aangegeven, gedroogd in de drooginstallatie. De bij de verschillende processtappen, waaronder het scheidings- en droogproces vrijkomende lucht wordt via een luchtreiniging geleid, alvorens dit wordt geëmitteerd naar de omgeving. Relevante emissies van stof en NOx via de luchtreiniging vinden niet plaats. Het voornemen is om de bestaande vergistingscapaciteit te vergroten naar 60.000 ton per jaar. Om de capaciteitsuitbreiding te kunnen realiseren is onder meer voorzien in:     

de realisatie van een derde vergister, uitbreiding van de biogasreiniging (inclusief CO2 opwaardeer- en vervloeiingsinstallatie), de plaatsing van een tweede gasopwerkingsinstallatie en de realisatie van een naopslagtank. de realisatie van drie warmtepompen ten behoeve van de levering van warmte voor het vergistings- en/of droogproces;

De te verwerken vaste stoffen (vaste mest en co-producten) worden gekenmerkt door een relatief hoog vochtigheidspercentage. Bij de verwerking (laden en lossen en invoeren in de vergister) is geen sprake van een relevante emissie van stof. De gedroogde digestaat is mogelijk wel stuifgevoelig. Deze gedroogde digestaat wordt middels een geautomatiseerd, gesloten, systeem ingevoerd in met zeil afgedekte opslagcontainers. Met deze wijze van transport en (afgedekte) opslag worden relevante stofemissies naar de omgeving voorkomen. Het biogas wordt deels opgewerkt tot aardgaskwaliteit en aan het gasnet geleverd. Deels wordt het biogas gebruikt in de WKK ten behoeve van de productie van groene stroom en het leveren van warmte ten behoeve van het vergistings- en droogproces.

22310242.N02c

pagina 3 van 14

www.noormanadvies.nl

Transport Op jaarbasis wordt na uitbreiding maximaal 60.000 ton mest en co-producten aangevoerd. De af te voeren hoeveelheid digestaat (dunne fractie en gedroogd product), spuiwater (afkomstig van de luchtwasser) en vloeibare CO2 bedraagt circa 58.455 ton. De aanvoer van vloeibare mest en de afvoer van dunne digestaat wordt deels gecombineerd. Het totale aantal transporten (aan- en afvoer) ten behoeve van de vergisting bedraagt daarmee conform opgave van Haro milieuadvies 2.951 per jaar. Overige transporten bestaan uit de aanvoer van pluimveevoer (50 transporten/jaar), de afvoer van eieren en de aan/afvoer van leghennen (110 transporten/jaar) en de aan- en afvoer van hulpstoffen en afval (300 transporten/jaar). De kippenmest uit de eigen stal wordt op het eigen bedrijf gebruikt ten behoeve van de vergisting (geen aanvullende transporten). Het totaal aantal transporten bedraagt daarmee voor de gezamenlijke bedrijfsonderdelen 3.411 per jaar, overeenkomend met circa 12 per gemiddelde werkdag (bij 300 werkdagen/jaar) en ruim 9 per gemiddelde weekdag. Daarnaast wordt rekening gehouden met jaarlijks 1.500 lichte motorvoertuigen vanwege personeel en bezoekers (3.000 rijbewegingen). De inrichting wordt ontsloten via de Voskuilerdijk (richting noord), waarbij het verkeer over de ontsluitingsweg Roffelaarskade naar en van de inrichting rijdt.

Verreiker en tractor Op het bedrijf wordt gebruik gemaakt van een Manitou verreiker (stage V) ten behoeve van het invoeren van vaste mest en co-producten in de vergister, het laden van vrachtwagens/containers en andere hand- en spandiensten. Er is rekening gehouden met een bedrijfsduur van 300 werkdagen × 5 uur per dag = 1.500 uur per jaar. Daarnaast wordt binnen de inrichting gebruik gemaakt van een tractor, type Case IH Farmall (stage IIIB). De bedrijfsduur van de tractor is beperkt tot ten hoogste een uur per werkdag (300 uur per jaar).

Beoordelingskader Algemeen Stikstofoxiden Onder stikstofoxiden (NOx) wordt verstaan: het totale aantal volumedelen stikstofmonoxide en stikstofdioxide per miljard volumedelen, uitgedrukt in microgrammen stikstofdioxide per m3. Stikstofoxiden ontstaan bij alle vormen van verbranding op hoge temperatuur. In de atmosfeer reageert het

22310242.N02c

pagina 4 van 14

www.noormanadvies.nl

stikstofoxide met ozon (O3) waarbij het gedeeltelijk wordt omgezet in NO2, afhankelijk van de atmosferische omstandigheden. Bij inhalatie is NO2 de meest schadelijke component, vooral voor personen met aandoeningen aan de luchtwegen. Fijnstof De fijnstof fractie wordt ook wel aangeduid als de ‘PM10-fractie’. Dit staat voor ‘Particulate Matter, kleiner dan 10 micron’. In het geval van PM2,5 betreft dit een diameter van 2,5 μm of kleiner. PM2,5 wordt ook wel aangeduid als de fijnere fractie van fijnstof. Stofdeeltjes met afmetingen kleiner dan 10 µm kunnen gedurende lange tijd in de lucht blijven zweven. Deze deeltjes worden bij inademing door de mens opgevangen in de neus- en keelholte. Deeltjes tussen 3,5 µm en 10 µm dringen door tot in de luchtwegen, waarbij deeltjes kleiner dan 3,5 µm kunnen doordringen tot in de longblaasjes.

Omgevingswaarden Ter bescherming van de gezondheid van de mens en van het milieu zijn in Afdeling 2.2 van het Besluit kwaliteit leefomgeving (Bkl) omgevingswaarden gegeven met betrekking tot onder meer stikstofdioxide NO2, fijnstof PM10 en de fijnere fractie van fijnstof PM2,5. De normstelling is in tabel 1 samengevat. Tabel 1: Omgevingswaarden luchtkwaliteit Stof

Grenswaarde

NO2

40 microgram per m³ als jaargemiddelde concentratie 200 microgram per m³ als uurgemiddelde concentratie, waarbij geldt dat deze maximaal 18 maal per kalenderjaar mag worden overschreden

PM10

40 microgram per m³ als jaargemiddelde concentratie 50 microgram per m³ als vierentwintig-uurgemiddelde concentratie, waarbij geldt dat deze maximaal 35 maal per kalenderjaar mag worden overschreden

PM2,5

25 microgram per m³ als jaargemiddelde concentratie

Beoordeling Als aangegeven in artikel 2.2 van het Bkl zijn de omgevingswaarden voor de kwaliteit van de buitenlucht, bedoeld in de artikelen 2.3 tot en met 2.7, niet van toepassing op terreinen waar bepalingen betreffende gezondheid en veiligheid op arbeidsplaatsen van toepassing zijn en waartoe leden van het publiek gewoonlijk geen toegang hebben. Verder zijn conform artikel 5.52 en artikel 8.17, tweede lid onder a, de volgende locaties uitgezonderd van toetsing voor zover het gaat om de verhoging van de concentratie in de buitenlucht van stikstofdioxide of van fijnstof PM10:

22310242.N02c

pagina 5 van 14

www.noormanadvies.nl

a) locaties waartoe het publiek geen toegang heeft en waar geen vaste bewoning is en b) de rijbaan van wegen en de middenberm van wegen, tenzij voetgangers normaliter toegang tot de middenberm hebben. Op basis van artikel 8.17, tweede lid onder b, geldt voor zowel fijnstof (PM10) als stikstofdioxide (NO2) dat een verhoging van de kalenderjaargemiddelde concentratie in de buitenlucht van 1,2 µg/m³ of minder vanwege het verrichten van een milieubelastende activiteit toelaatbaar wordt geacht. In dat geval is sprake van een ‘niet in betekenende mate’ bijdrage (“NIBM”). In artikel 8.17, vierde lid is vastgelegd dat bij het bepalen van de verhoging van de concentratie in de buitenlucht wordt opgeteld de verhoging veroorzaakt door het gebruik van de wegen, vaarwegen en spoorwegen van en naar de locatie waar de activiteit wordt verricht. Oftewel de verhoging ten gevolge van de verkeersaantrekkende werking maakt onderdeel uit van de beoordeling.

Niet in betekenende mate bijdrage (NIBM) Als nader aangegeven in artikel 5.53 en 5.54 en artikel 8.17, tweede lid onder b, van het Bkl draagt het toelaten van activiteiten niet in betekenende mate bij aan de concentratie fijnstof (PM10) of stikstofdioxide (NO2) in de buitenlucht wanneer dit leidt tot een verhoging van de kalenderjaargemiddelde concentratie in de buitenlucht van zowel stikstofdioxide als PM10 van 1,2 µg/m³ of minder. Toetsen aan de omgevingswaarden voor luchtkwaliteit is, behoudens in bij ministeriële regeling aangewezen situaties, niet nodig als een project of activiteit weinig bijdraagt aan luchtverontreiniging.

Omgevingsregeling De Omgevingsregeling bevat voorschriften voor metingen en berekeningen om de concentratie en depositie van luchtverontreinigende stoffen vast te stellen. In de regeling zijn gestandaardiseerde rekenmethodes opgenomen om concentraties van diverse luchtverontreinigende stoffen te kunnen berekenen. De regeling bevat daarnaast voorschriften voor de te hanteren meet- en rekenplaatsen en een overzicht van de toe te passen zeezoutcorrectie. Overeenkomstig artikel 8.11 en 8.17 van de Omgevingsregeling gelden de volgende aanvullende voorwaarden met betrekking tot het bepalen van de concentratie van stikstofdioxide NO2 en fijnstof PM10: Wegen a. op een zodanig punt dat gegevens worden verkregen waarvan aannemelijk is dat deze representatief zijn voor de luchtkwaliteit van een straatsegment met een lengte van minimaal 100 m; b. ten minste 25 m van de rand van grote kruispunten, waarbij de verkeersstroom onderbroken wordt en de uitstoot verschilt ten opzichte van het overige gedeelte van de weg; c. op niet meer dan 10 m van de wegrand.

22310242.N02c

pagina 6 van 14

www.noormanadvies.nl

Milieubelastende activiteiten a. buiten de begrenzing van de locatie waarop de milieubelastende activiteit wordt verricht; b. op een locatie waar het meten van zeer kleine micromilieus in de directe omgeving wordt voorkomen, waaraan in ieder geval wordt voldaan als een toetspunt representatief is voor de kwaliteit van de buitenlucht: - van een locatie van ten minste 250 m bij 250 m die sterk door industriële bronnen wordt beïnvloed; en - van een locatie van enkele vierkante kilometers in stedelijk gebied c. (voor zover relevant) ligt ten minste één toetspunt benedenwinds van de milieubelastende activiteit in het meest dichtbijgelegen woongebied. Blootstellingscriterium Op basis van artikel 8.11, onder d en artikel 8.17, eerste lid, onder b, van de Omgevingsregeling ligt een toetspunt voor het berekenen van de concentratie van stikstofdioxide NO2 en fijnstof PM10 op een locatie met een representatieve blootstelling van de bevolking. Dit houdt in dat de locatie wordt gekenmerkt door een significante verblijftijd in vergelijking met de middelingstijd van de omgevingswaarde. Het gaat om de verblijfsduur die in het algemeen verbonden is aan bepaalde functies. Uitgaande van de omgevingswaarden zijn de volgende normen bepalend voor de toetsing:  Stikstofdioxide (NO2): de jaargemiddelde norm is bepalend (in zeer uitzonderlijke situaties: de uur norm).

De middelingstijd voor NO2 is daarom vrijwel altijd een jaar (bijvoorbeeld woningen en andere woonbestemmingen, scholen en andere gebouwen waar personen langdurig verblijven).  Fijnstof (PM10): de daggemiddelde norm is strenger dan de jaargemiddelde norm. De doorslaggevende middelingstijd voor PM10 is daarom een dag (bijvoorbeeld tuinen bij woningen en bij andere voor wonen bestemde gebouwen, recreatiewoningen, sport- en recreatieterreinen). Hoe langer iemand op een locatie verblijft, hoe sneller de blootstelling significant is ten opzichte van een jaar of dag. Afronding De berekende concentratie of het berekende aantal overschrijdingen wordt afgerond op hele getallen, waarbij een halve eenheid wordt afgerond naar het meest dichtbijgelegen even getal, behalve als het gaat om het berekenen van een verhoging van de kalenderjaargemiddelde concentratie in de buitenlucht van stikstofdioxide NO2 en fijnstof PM10 van 1,2 µg/m³ of minder. Zeezoutcorrectie Overeenkomstig artikel 8.13, eerste en tweede lid, wordt wanneer de berekende kalenderjaargemiddelde concentratie fijnstof PM10 of het aantal overschrijdingen per kalenderjaar hoger is dan de omgevingswaarden de bijdrage van natuurlijke bronnen (waaronder zeezout) in mindering gebracht met

22310242.N02c

pagina 7 van 14

www.noormanadvies.nl

het aantal microgram per kubieke meter, dan wel met het aantal overschrijdingen als bedoeld in bijlage XXIII, onder A en B, van de Omgevingsregeling.

Besluit activiteiten leefomgeving (Bal) Op- en overslag van goederen Voor de op- en overslag van goederen worden in paragraaf 4.104 ‘Opslaan van goederen’ maatregelen gegeven ter beperking van de diffuse stofemissies ten gevolge van handelingen met stuifgevoelige stoffen. Deze maatregelen sluiten aan bij de indeling in de verschillende stuifklassen voor deze goederen. Voor niet reactieve producten wordt daarbij een klasse-indeling gehanteerd als opgenomen in opgenomen in bijlage IV van het Bal en samengevat in onderstaande tabel 2. Tabel 2: Klasse-indeling voor niet-reactieve producten Klasse

Omschrijving

S1

Sterk stuifgevoelig, niet bevochtigbaar

S2

Sterk stuifgevoelig, wel bevochtigbaar

S3

Licht stuifgevoelig, niet bevochtigbaar

S4

Licht stuifgevoelig, wel bevochtigbaar

S5

Nauwelijks, of niet stuifgevoelig

Zwaveldioxide en zwavelwatersof Uit periodieke metingen uitgevoerd door Mevia Inspecties B.V. volgt dat in de rookgassen van de WKK niet tot nauwelijks zwaveldioxide SO2 aanwezig is. De gemeten concentratie bedraagt 0 tot 1 mg/Nm3. De in de omgeving te verwachten immissieconcentraties zijn verwaarloosbaar. Hetzelfde geldt voor zwavelwaters H2S. Uit in 2023 door Olfasense B.V. uitgevoerde metingen volgt dat de concentratie H2S in de afgassen van de luchtwasser 0 ppm bedraagt. Deze stoffen zijn overeenkomstig in voorliggend onderzoek niet nader beschouwd.

Zorgplicht In het kader van de zorgplicht, als omschreven in artikel 2.11 van het Besluit activiteiten leefomgeving (Bal), zijn de hiernavolgende maatregelen voorzien ter beperking van de emissies naar de buitenlucht.

22310242.N02c

pagina 8 van 14

www.noormanadvies.nl

Stofemissies Emissie van totaal stof, waaronder fijnstof, vindt plaats via de verbrandingsmotoren van het bedrijfsverkeer. Daarnaast komt (fijn)stof vrij uit de pluimveestallen. Binnen de inrichting zijn/worden, de hierna volgende BBT-maatregelen getroffen ter reductie van ‘totaal stof’:  Voertuigen en/of machines zijn niet langer in bedrijf dan strikt noodzakelijk en voldoen aan de actuele stand der techniek.  De indeling en layout van het terrein is zodanig dat sprake is van een logische routing, waarmee de tijdsduur vanwege manoeuvreren en rijden wordt beperkt  De te verlengen pluimveestal worden uitgevoerd conform de aanwijzingen en voorwaarden als vastgelegd in het ‘Besluit emissiearme huisvesting’.  Gedroogde digestaat wordt middels een geautomatiseerd, gesloten, systeem ingevoerd in met zeil afgedekte opslagcontainers. Met deze wijze van transport en (afgedekte) opslag worden relevante stofemissies naar de omgeving voorkomen. Voor de op- en overslag van (co)producten op het buitenterrein geldt dat deze niet stuifgevoelig zijn (geen relevante stofemissie).

Emissie NOx Relevante emissiebronnen voor NOx zijn de verbrandingsmotoren van voertuigen, mobiele werktuigen en de WKK-installatie. Om de emissie van NOx zoveel mogelijk te beperken zijn de voertuigen en machines niet langer in bedrijf dan strikt noodzakelijk en voldoen aan de stand der techniek. Specifiek voor de WKK geldt dat deze regelmatig wordt onderhouden en gecontroleerd teneinde een goede werking te waarborgen.

Uitgangspunten Rekenmethode Voor de verspreidingsberekeningen van NO2, PM10 en PM2,5 vanwege de activiteiten binnen de inrichting en de bijdrage vanwege het wegverkeer van en naar de inrichting (de verkeersaantrekkende werking) is gebruik gemaakt van het rekenprogramma Geomilieu V2025.2, module Stacks (KEMA STACKS+ versie 2025.2 / PreSRM 2.505). Een overzicht van het rekenmodel is gegeven in de figuren 2 en 3.

22310242.N02c

pagina 9 van 14

www.noormanadvies.nl

Emissiebronnen Algemeen Tabel 3 geeft een overzicht van de relevante emissiebronnen waarbij fijnstof (PM10 en PM2,5) en/of stikstofoxiden (NOx) kunnen vrijkomen. Het aandeel direct uitgestoten2 NO2 bedraagt 35% van de totale uitstoot van NOx. Een overzicht van de ligging van de in dit hoofdstuk beschreven en in het rekenmodel ingevoerde emissiebronnen is gegeven in de figuren 2 en 3. Tabel 3: Overzicht emissiebronnen Emissiebron

Stoffen

verbrandingsmotoren

(bedrijfs)verkeer (inclusief koude start), mobiele werktuigen

en -processen

en WKK

ventilatoren stal 6

stalemissies

Fijnstof

NOx

×

×

×

-

Een samenvatting van de voor de emissiebronnen gehanteerde uitgangspunten en bijbehorende emissies is gegeven in bijlage 1.1. In bijlage 2.1 zijn de emissiebronnen met de daarbij behorende invoerparameters weergegeven. Toelichting verkeer [bron 01 t/m 04] Het te verwachten aantal verkeersbewegingen (inclusief koude starts op het terrein) is afgestemd op de situatie als voorgaand beschreven in deze notitie en komt tevens overeen met de situatie zoals beschreven in het voor de inrichting uitgevoerde stikstofdepositieonderzoek. Toelichting emissiegegevens verbrandingsmotoren [bron 05 t/m 09] Voor de in te zetten mobiele werktuigen geldt dat de jaargemiddelde emissie van NOx (in kg/jaar) is afgestemd met het stikstofdepositieonderzoek. De uitgangspunten en emissiegegevens zijn gegeven in bijlage 1.1. De emissie van fijnstof (PM10 en PM2,5) bedraagt qua hoeveelheid ten hoogste 10% van de hoeveelheid geëmitteerde NOx. Dit percentage is gebaseerd op emissiegegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (http://statline.cbs.nl) en moet worden gezien als worst-case. Voor nieuwere motoren (stage IV en V) geldt dat vanwege de strengere emissie-eisen deze verhouding over het algemeen wat lager is.

2

Percentage ontleend aan bijlage XXI “Emissiefactoren voertuigen luchtkwaliteit” onder A4 voor de voertuigcategorie ‘Vrachtauto's > 20 ton GVW en trekkers’ bij stagnerend verkeer op niet-snelwegen.

22310242.N02c

pagina 10 van 14

www.noormanadvies.nl

De aangehouden fractie PM2,5 in het rookgas van verbrandingsmotoren bedraagt als veilige aanname) 90% van het fijnstof PM10. Ook hiervoor geldt dat dit kan worden gezien als worst-case en gebruikelijk lager is. Toelichting WKK [bron 10] Voor de WKK geldt dat de jaargemiddelde emissie van NOx (in kg/jaar) is afgestemd met het stikstofdepositieonderzoek. De uitgangspunten en emissiegegevens zijn gegeven in bijlage 1.1. De WKK is opgenomen in een meetprogramma. De periodieke keuringsfrequentie bedraagt 1 maal per 4 jaar. Het onderhoudsinterval bedraagt 1.000 draaiuren, waarmee ook tussentijds een goede werking wordt gegarandeerd. Als veilige aanname is ook voor de WKK rekening gehouden met 35% direct uitgestoten NO2. In de praktijk is dit mogelijk lager. Toelichting emissiegegevens pluimveestal [bron 11] Voor de emissie van fijnstof vanwege stal 6 met 44.900 leghennen (RAV-code HE2.3.2.1) is, in lijn met hetgeen hieromtrent is aangegeven in bijlage V van de Omgevingsregeling, uitgegaan van het emissiekental van 65 g PM10/dier/jaar. Voor de emissie van PM2,5 zijn geen emissiefactoren vastgesteld. Volgens het ASG Rapport 195 bedraagt de PM2,5-emissie bij volière leghennen (zoals HE 2.3.2.1) ongeveer 6% van de PM10-emissie. De situering van het emissiepunt is afgestemd met het stikstofdepositieonderzoek.

Aanvullende berekening Algemeen Met de hierboven beschreven invoergegevens is de jaargemiddelde situatie in beeld gebracht. Dit is bij luchtkwaliteitsonderzoek te doen gebruikelijk omdat ook de normstelling hierop gebaseerd is. Dat neemt niet weg dat op een drukke dag er een groter aantal transporten kan plaatsvinden. Een dergelijke drukke dag vormt ook de basis voor het uitgevoerde akoestisch onderzoek. Of en in hoeverre dit bij woningen/beoordelingspunten in de omgeving ook leidt tot een verhoogd aantal overschrijdingsuren voor NO2 en/of overschrijdingsdagen voor PM10 is naast de hogere emissies op deze dagen met name afhankelijk van de meteo-omstandigheden en heersende achtergrondconcentraties. Uitgangspunten aanvullende berekening Teneinde na te gaan of er sprake kan zijn van een mogelijk effect is een aanvullende berekening uitgevoerd waarbij voor alle jaardagen is uitgegaan van een verhoogd aantal van 24 transporten, met

22310242.N02c

pagina 11 van 14

www.noormanadvies.nl

bijbehorende laad- en losactiviteiten. Een overzicht van de voor deze aanvullende berekening gehanteerde uitgangspunten is gegeven in bijlage 1.2. In bijlage 2.2 zijn de emissiebronnen met de daarbij behorende invoerparameters weergegeven.

Receptorpunten Op 10 m van de wegrand van de Roffelaarskade [receptorpunt 01] verblijven mensen niet langdurig. Dit punt is uitsluitend relevant met betrekking tot de beoordeling van de uurgemiddelde concentratie NO2. Aanvullend zijn receptorpunten ingevoerd ter plaatse van de omliggende woningen aan de Voskuilerdijk en Voskuilerweg [punten 02 t/m 07]. Ter indicatie van de bijdrage op grotere afstand, zijn aanvullend vier receptorpunten ingevoerd op circa 200 m van de inrichting [punten 08 t/m 11]. Deze receptorpunten liggen in agrarische gebied. Ter plaatse gelden formeel geen grenswaarden.

Berekeningsresultaten Berekend zijn de concentraties fijn stof (PM10 en PM2,5) en stikstofdioxide (NO2) uitgedrukt in µg/m³. Een overzicht van de berekeningsresultaten is voor de jaargemiddelde bedrijfssituatie gegeven in bijlage 3. Voor de aanvullende berekening waarbij voor alle jaardagen is uitgegaan van een verhoogd aantal van 24 transporten, met bijbehorende laad- en losactiviteiten zijn de resultaten gegeven in bijlage 4. Deze aanvullende berekening is, als reeds aangegeven, uitsluitend relevant ter bepaling van het aantal overschrijdingsuren voor NO2 en/of overschrijdingsdagen voor PM10. NO2 Woningen, receptorpunten 02 t/m 07 De ter plaatse van de omliggende woningen ten hoogst berekende jaargemiddelde bijdrage NO2 bedraagt 3,1 µg/ m³, zie bijlage 3.1. De totale jaargemiddelde concentratie inclusief achtergrondconcentratie bedraagt ten hoogste 12,6 µg/m³. De grenswaarde van 40 microgram per m³ wordt op geen enkel receptorpunt benaderd of overschreden. De uurgemiddelde concentratie NO2 van 200 µg/m³ wordt ter plaatse van de woningen niet overschreden. Oók niet op dagen dat sprake is van een verhoogd aantal transporten (zie ook bijlage 4.1).

22310242.N02c

pagina 12 van 14

www.noormanadvies.nl

Receptorpunt 01 De uurgemiddelde concentratie NO2 van 200 µg/m³ wordt ter plaatse van het langs de ontsluitingsweg gesitueerde receptorpunt (op 10 m van de wegrand) niet overschreden. Oók op dagen dat sprake is van een verhoogd aantal transporten wordt deze uurgemiddelde concentratie ter plaatse niet overschreden. PM10 Woningen, receptorpunten 02 t/m 07 De ter plaatse van de woningen ten hoogst berekende jaargemiddelde bijdrage PM10 bedraagt 2,3 µg/m³ (zie bijlage 3.2). De totale jaargemiddelde concentratie inclusief achtergrondconcentratie bedraagt ten hoogste 20,3 µg/m³. De grenswaarde van 40 microgram per m³ wordt op geen enkel receptorpunt benaderd of overschreden. Het ter plaatse van de woningen berekende aantal overschrijdingsdagen (met een 24-uurgemiddelde concentratie van meer dan 50 µg/m³) bedraagt ten hoogste 8. Het aantal drukke dagen, met (ten opzichte van de jaargemiddelde situatie) een verhoogd aantal transporten heeft géén effect op het aantal overschrijdingsdagen. Ook in de berekeningsvariant met een verhoogd aantal transporten bedraagt het aantal overschrijdingsdagen 8 (zie ook bijlage 4.2). Aan de grenswaarde van 35 overschrijdingsdagen per kalenderjaar wordt voldaan. Receptorpunt 01 Ter plaatse van receptorpunt 01 wordt niet langdurig verbleven. Dit punt is daarmee niet relevant voor de beoordeling van de jaargemiddelde en 24-uurgemiddelde concentratie PM10.

PM2,5 Woningen, receptorpunten 02 t/m 07 De hoogst berekende jaargemiddelde bijdrage PM2,5 bedraagt ter plaatse van de omliggende woningen 0,4 µg/m³ (zie bijlage 3.3). De hoogst berekende jaargemiddelde concentratie, inclusief achtergrondconcentratie, bedraagt 9,4 µg/m³. De grenswaarde van 25 µg/m³ wordt op geen enkel receptorpunt benaderd of overschreden. Receptorpunt 01 Ter plaatse van receptorpunt 01 wordt niet langdurig verbleven. Dit punt is daarmee niet relevant voor de beoordeling van de jaargemiddelde concentratie PM2,5.

22310242.N02c

pagina 13 van 14

www.noormanadvies.nl

Conclusie De in de directe omgeving van de inrichting berekende concentraties NO2, PM10, PM2,5 zijn in de aan te vragen situatie (ruim) lager dan de grenswaarden als gegeven in Afdeling 2.2, artikel 2.4 en 2.5 van het Besluit kwaliteit leefomgeving (Bkl). Het aspect luchtkwaliteit vormt daarmee geen belemmering voor de aan te vragen wijzigingen en uitbreiding van de vergistingscapaciteit.

Noorman Bouw- en milieu-advies

22310242.N02c

pagina 14 van 14

www.noormanadvies.nl

Figuren

22310242 Figuur 1 (verkleind naar A3-formaat)

22310242 Figuur 2 Schoorstenen Wegen Toetspunten Gebouwen

0m

200 m schaal = 1 : 6000

456800

01

04

05

02

08

03

456400

11

07

02

04

01

08 05 10

11 09

0309 0607

10

456000

06

160000 160400 STACKS, [Voskuilerdijk 26 - Mts. De Greef LK (okt 25)] , Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

Overzicht van het rekenmodel

160800

01

22310242 Figuur 3 Schoorstenen Wegen Toetspunten Gebouwen

456600

02

0m

08

80 m schaal = 1 : 1845

01

04

03

08 05 456400

10 02

11

09 03 09

06

07

456200

160400 STACKS, [Voskuilerdijk 26 - Mts. De Greef LK (okt 25)] , Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

Detailoverzicht van het rekenmodel

160600

www.noormanadvies.nl

Bijlagen

22310242 Bijlage 1.1 Jaargemiddelde situatie Ingevoerde wegen bron omschrijving 01

Rijroute noord (ri. Voskuilerdijk)

02 03 04

Terrein - route 1 Terrein - (deel)route 2 Terrein - route 3

snelheid [km/uur] 60 60 15 15 15 15

aantal rijbewegingen* per jaar per weekdag 3.000 8,2 6.822 18,7 6.202 17,0 1.672 4,6 3.000 8,2 620 1,7

V IIIB n.v.t. n.v.t.

draaiuren per jaar 1.500 300 103 1.033

NOx [kg] per jaar per seconde 86,9 1,6E-05 44,1 4,1E-05 8,0 2,2E-05 80,2 2,2E-05

emissiefactor*

draaiuren

[kg PM10/dier/jaar]

per jaar 8.760 8.760

voertuigcategorie lichte motorvoertuigen zware motorvoertuigen zware motorvoertuigen zware motorvoertuigen lichte motorvoertuigen zware motorvoertuigen

* eenmaal heen en weer is 2 rijbewegingen

Ingevoerde mobiele werktuigen bron omschrijving 05 en 06* 07 08 09

Verreiker Manitou Tractor Case IH Farmall Stationair draaien vw route 3 Stationair draaien vw route 1

vermogensklasse [KW] 75-560 kW 56-75 kW n.v.t. n.v.t.

stageklasse

PM10 [kg] per jaar per seconde 8,7 1,6E-06 4,4 4,1E-06 0,8 2,2E-06 8,0 2,2E-06

PM2,5 [kg] per jaar per seconde 7,8 1,4E-06 4,0 3,7E-06 0,7 1,9E-06 7,2 1,9E-06

* het aantal draaiuren is in het rekenmodel verdeeld over de deelbronnen

Ingevoerde stationaire bronnen bron omschrijving 10 11

WKK Stal 6 - nokventilatoren

* conform 'emissiefactoren fijn stof voor veehouderij'

aantal dieren -44.900

-0,065

NOx [kg] per jaar 5399,0 --

per seconde 1,7E-04 --

PM10 [kg] per jaar 539,9 2918,5

per seconde 1,7E-05 9,3E-05

PM2,5 [kg] per jaar 485,9 175,1

per seconde 1,5E-05 5,6E-06

22310242 Bijlage 1.2 Situatie met op alle jaardagen een verhoogd aantal transporten Ingevoerde wegen bron omschrijving 01

Rijroute noord (ri. Voskuilerdijk)

02 03 04

Terrein - route 1 Terrein - (deel)route 2 Terrein - route 3

voertuigcategorie lichte motorvoertuigen zware motorvoertuigen zware motorvoertuigen zware motorvoertuigen lichte motorvoertuigen zware motorvoertuigen

snelheid [km/uur] 60 60 15 15 15 15

aantal rijbewegingen* per jaar per weekdag 3.000 8,2 8.760 48,0 7.665 42,0 3.650 20,0 3.000 8,2 1.095 6,0

draaiuren per jaar 2.190 300 274 3.011

NOx [kg] per jaar per seconde 126,9 1,6E-05 44,1 4,1E-05 21,3 2,2E-05 233,8 2,2E-05

* eenmaal heen en weer is 2 rijbewegingen

Ingevoerde mobiele werktuigen bron omschrijving 05 en 06* 07 08 09

Verreiker Manitou Tractor Case IH Farmall Stationair draaien vw route 3** Stationair draaien vw route 1***

vermogensklasse [KW] 75-560 kW 56-75 kW n.v.t. n.v.t.

stageklasse V IIIB n.v.t. n.v.t.

PM10 [kg] per jaar per seconde 12,7 1,6E-06 4,4 4,1E-06 2,1 2,2E-06 23,4 2,2E-06

PM2,5 [kg] per jaar per seconde 11,4 1,4E-06 4,0 3,7E-06 1,9 1,9E-06 21,0 1,9E-06

* het aantal draaiuren is in het rekenmodel verdeeld over de deelbronnen, het totaal aantal uren komt overeen met 6 uur per weekdag ** lossen veevoer (0,75 uur per dag) ** lossen vaste co-producten; op-/afzetten containerbakken; lossen vloeibare coproducten en drijfmest; laden spuiwater, laden vloebare CO2 en laden dunne digestaat (totaal 8,25 uur per dag)

Ingevoerde stationaire bronnen bron omschrijving 10 11

WKK Stal 6 - nokventilatoren

* conform 'emissiefactoren fijn stof voor veehouderij'

aantal dieren -44.900

emissiefactor*

draaiuren

[kg PM10/dier/jaar]

per jaar 8.760 8.760

-0,065

NOx [kg] per jaar 5399,0 --

per seconde 1,7E-04 --

PM10 [kg] per jaar 539,9 2918,5

per seconde 1,7E-05 9,3E-05

PM2,5 [kg] per jaar 485,9 175,1

per seconde 1,5E-05 5,6E-06

Ingevoerde wegen Jaargemiddelde situatie Model: Groep:

Naam 01 02 03 04

22310242 Bijlage 2.1.1

Mts. De Greef LK (okt 25) (hoofdgroep) Lijst van Wegen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS Omschr. rijroute noord (ri. Voskuilerdijk) terrein - route 1 terrein - (deel)route 2 terrein - route 3

Vorm Polylijn Polylijn Polylijn Polylijn

X-1 160656,93 160461,20 160398,41 160461,12

Y-1 456767,58 456498,34 456359,61 456498,35

Lengte 332,90 263,68 62,77 102,88

Type Verdeling Verdeling Verdeling Verdeling

Wegtype Normaal Normaal Normaal Normaal

STACKS, Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

V 60 15 15 15

Hweg 0,00 0,00 0,00 0,00

Fboom 1.00 1.00 1.00 1.00

Totaal aantal 26,90 17,00 4,60 9,90

%Int(D) 8,33 8,33 8,33 8,33

%Int(A) -----

%Int(N) -----

%LV(D) 30,50 --82,90

%LV(A) -----

%LV(N) -----

%ZV(D) 69,50 100,00 100,00 17,10

%ZV(A) -----

%ZV(N) -----

21-11-2025 14:11:00

Ingevoerde emissiebronnen Jaargemiddelde situatie Model: Groep:

22310242 Bijlage 2.1.2

Mts. De Greef LK (okt 25) (hoofdgroep) Lijst van Schoorstenen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS

Naam 05 06 07 08 09

Omschr. Manitou verreiker Manitou verreiker Tractor Case IH Farmall Stationaire vrachtw. route 3 Stationair draaien vw route 1

Vorm Punt Punt Punt Punt Punt

X 160452,14 160438,48 160449,65 160455,52 160430,58

Y 456414,16 456336,76 456341,31 456418,77 456347,30

Hoogte 1,50 1,50 2,00 1,50 2,50

Int.diam. 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10

Ext.diam. 0,20 0,20 0,20 0,20 0,20

Flux 0,001 0,001 0,001 0,001 0,001

Gas temp 373,0 373,0 373,0 373,0 373,0

Warmte 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

Emis NOx 0,00001600 0,00001600 0,00004100 0,00002200 0,00002200

Emis PM10 0,00000160 0,00000160 0,00000410 0,00000220 0,00000220

Emis PM2.5 0,00000140 0,00000140 0,00000370 0,00000190 0,00000190

Bedr. uren 200,00 1300,00 300,00 103,00 1033,00

Geb.bron Ja Ja Ja Ja Ja

10 11

WKK Stal 6 - nokventilatoren

Punt Punt

160434,38 160518,77

456394,17 456389,61

8,00 9,50

0,35 0,90

0,45 1,00

0,386 2,440

477,0 285,0

0,102 0,000

0,00017000 0,00000000

0,00001700 0,00009300

0,00001500 0,00000560

8760,00 8760,00

Ja Ja

STACKS, Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

21-11-2025 14:12:20

Ingevoerde wegen Situatie met op alle jaardagen een verhoogd aantal transporten Model: Groep:

Naam 01 02 03 04

22310242 Bijlage 2.2.1

Mts. De Greef LK (nov 25) - verhoogd aantal transporten (hoofdgroep) Lijst van Wegen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS Omschr. rijroute noord (ri. Voskuilerdijk) terrein - route 1 terrein - (deel)route 2 terrein - route 3

Vorm Polylijn Polylijn Polylijn Polylijn

X-1 160656,93 160461,20 160398,41 160461,12

Y-1 456767,58 456498,34 456359,61 456498,35

Lengte 332,90 263,68 62,77 102,88

Type Verdeling Verdeling Verdeling Verdeling

Wegtype Normaal Normaal Normaal Normaal

STACKS, Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

V 60 15 15 15

Hweg 0,00 0,00 0,00 0,00

Fboom 1.00 1.00 1.00 1.00

Totaal aantal 56,20 42,00 20,00 14,20

%Int(D) 8,33 8,33 8,33 8,33

%Int(A) -----

%Int(N) -----

%LV(D) 14,62 --57,88

%LV(A) -----

%LV(N) -----

%ZV(D) 85,38 100,00 100,00 42,12

%ZV(A) -----

%ZV(N) -----

21-11-2025 14:16:38

Ingevoerde emissiebronnen Situatie met op alle jaardagen een verhoogd aantal transporten Model: Groep:

22310242 Bijlage 2.2.2

Mts. De Greef LK (nov 25) - verhoogd aantal transporten (hoofdgroep) Lijst van Schoorstenen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS

Naam 05 06 07 08 09

Omschr. Manitou verreiker Manitou verreiker Tractor Case IH Farmall Stationaire vrachtw. route 3 Stationair draaien vw route 1

Vorm Punt Punt Punt Punt Punt

X 160452,14 160438,48 160449,65 160455,52 160430,58

Y 456414,16 456336,76 456341,31 456418,77 456347,30

Hoogte 1,50 1,50 2,00 1,50 2,50

Int.diam. 0,10 0,10 0,10 0,10 0,10

Ext.diam. 0,20 0,20 0,20 0,20 0,20

Flux 0,001 0,001 0,001 0,001 0,001

Gas temp 373,0 373,0 373,0 373,0 373,0

Warmte 0,000 0,000 0,000 0,000 0,000

Emis NOx 0,00001600 0,00001600 0,00004100 0,00002200 0,00002200

Emis PM10 0,00000160 0,00000160 0,00000410 0,00000220 0,00000220

Emis PM2.5 0,00000140 0,00000140 0,00000370 0,00000190 0,00000190

Bedr. uren 365,00 1825,00 300,00 274,00 3011,00

Geb.bron Ja Ja Ja Ja Ja

10 11

WKK Stal 6 - nokventilatoren

Punt Punt

160434,38 160518,77

456394,17 456389,61

8,00 9,50

0,35 0,90

0,45 1,00

0,386 2,440

477,0 285,0

0,102 0,000

0,00017000 0,00000000

0,00001700 0,00009300

0,00001500 0,00000560

8760,00 8760,00

Ja Ja

STACKS, Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

21-11-2025 14:17:51

Ingevoerde gebouwen Model: Groep:

Naam 01 02 03

22310242 Bijlage 2.3

Mts. De Greef LK (nov 25) - verhoogd aantal transporten (hoofdgroep) Lijst van Gebouwen, voor rekenmethode Luchtkwaliteit - STACKS Omschr. loods WKK stal 5 (noord) stal 6 (zuid)

X-1 160409,78 160456,69 160461,31

Y-1 456393,12 456425,65 456417,93

Vorm Rechthoek Rechthoek Rechthoek

Hoogte 6,00 4,00 5,00

Oppervlak 827,81 2420,64 3321,65

STACKS, Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

21-11-2025 14:19:09

Rekeninstellingen Rapport: Model:

22310242 Bijlage 2.4

Lijst van model eigenschappen Mts. De Greef LK (nov 25) - verhoogd aantal transporten

Model eigenschap Omschrijving Verantwoordelijke Rekenmethode

Mts. De Greef LK (nov 25) - verhoogd aantal transporten NBMA #-1|Luchtkwaliteit|STACKS|

Aangemaakt door Laatst ingezien door Model aangemaakt met

Stage op 9-10-2023 Jan op 21-11-2025 Geomilieu V2023.1 rev 2

Referentiejaar GCN referentiepunt Rekenperiode Stoffen Zeezoutcorrectie Weekend verkeersverdeling Verkeersverdeling zaterdag Verkeersverdeling zondag Terreinruwheid Steekproefberekening Berekening met achtergrond Custom meteo Store journal files Custom emission file

2025 X: -999.00 Y: -999.00 1-1-2014 tot 31-12-2023 NO2, PM10, PM2.5 Nee Weekdag L: 0.87, M: 0.52, Z 0.33 L: 0.84, M: 0.34, Z 0.16 0.18 Nee Ja Nee Ja Nee

Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

21-11-2025 14:20:34

Rekeninstellingen

22310242 Bijlage 2.4

Commentaar

Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

21-11-2025 14:20:34

Resultaten NO2 Jaargemiddelde situatie Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Referentiejaar: Naam 01 02 03 04 05

Omschrijving rijroute noord Voskuilerdijk 24 Voskuilerdijk 28 Voskuilerdijk 30 Voskuilerdijk 36

06 07 08 09 10 11

22310242 Bijlage 3.1

Resultatentabel Mts. De Greef LK (okt 25) Mts. De Greef LK (okt 25) NO2 - Stikstofdioxide 2025 X coördinaat 160462,30 160396,05 160497,54 160651,64 160855,16

Y coördinaat 456516,47 456577,59 456500,49 456733,88 456592,72

Hoogte 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

NO2 Concentratie [µg/m³] 12,53 10,72 12,62 10,16 9,97

NO2 Achtergrond [µg/m³] 9,57 9,57 9,57 9,57 9,57

NO2 Bronbijdrage [µg/m³] 2,96 1,15 3,05 0,59 0,40

NO2 # Overschrijdingen uur limiet [-] 0 0 0 0 0

Voskuilerweg 20 Voskuilerweg 28 weiland noord 200m afstan weiland oost 200m afstand weiland zuid 200m afstand

160612,23 160065,74 160441,92 160643,34 160444,15

455783,65 456186,54 456565,20 456366,57 456167,38

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

9,29 9,90 11,19 10,49 10,03

9,18 9,57 9,57 9,57 9,57

0,11 0,32 1,62 0,91 0,46

0 0 0 0 0

weiland west 200m afstand

160238,83

456367,68

1,50

10,23

9,57

0,66

0

STACKS, Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

21-11-2025 14:22:54

Resultaten PM10 Jaargemiddelde situatie Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Zeezoutcorrectie: Referentiejaar: Naam 01 02 03 04 05

Omschrijving rijroute noord Voskuilerdijk 24 Voskuilerdijk 28 Voskuilerdijk 30 Voskuilerdijk 36

06 07 08 09 10 11

22310242 Bijlage 3.2

Resultatentabel Mts. De Greef LK (okt 25) Mts. De Greef LK (okt 25) PM10 - Fijnstof Nee 2025 X coördinaat 160462,30 160396,05 160497,54 160651,64 160855,16

Y coördinaat 456516,47 456577,59 456500,49 456733,88 456592,72

Hoogte 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

PM10 Concentratie [µg/m³] 19,54 18,75 20,26 18,63 18,39

PM10 Achtergrond [µg/m³] 17,92 17,92 17,92 17,92 17,92

PM10 Bronbijdrage [µg/m³] 1,62 0,82 2,34 0,71 0,47

PM10 # Overschrijdingen 24 uur limiet [-] 8,00 7,00 8,00 7,00 6,00

Voskuilerweg 20 Voskuilerweg 28 weiland noord 200m afstan weiland oost 200m afstand weiland zuid 200m afstand

160612,23 160065,74 160441,92 160643,34 160444,15

455783,65 456186,54 456565,20 456366,57 456167,38

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

15,97 18,23 19,00 19,85 18,48

15,83 17,92 17,92 17,92 17,92

0,14 0,31 1,08 1,93 0,56

6,00 7,00 7,00 7,00 7,00

weiland west 200m afstand

160238,83

456367,68

1,50

18,47

17,92

0,55

7,00

STACKS, Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

21-11-2025 14:24:04

Resultaten PM2,5 Jaargemiddelde situatie Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Referentiejaar: Naam 01 02 03 04 05

Omschrijving rijroute noord Voskuilerdijk 24 Voskuilerdijk 28 Voskuilerdijk 30 Voskuilerdijk 36

06 07 08 09 10 11

22310242 Bijlage 3.3

Resultatentabel Mts. De Greef LK (okt 25) Mts. De Greef LK (okt 25) PM2.5 - Zeer fijnstof 2025 X coördinaat 160462,30 160396,05 160497,54 160651,64 160855,16

Y coördinaat 456516,47 456577,59 456500,49 456733,88 456592,72

Hoogte 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

PM2.5 Concentratie [µg/m³] 9,37 9,15 9,43 9,09 9,06

PM2.5 Achtergrond [µg/m³] 8,99 8,99 8,99 8,99 8,99

PM2.5 Bronbijdrage [µg/m³] 0,38 0,16 0,43 0,09 0,06

Voskuilerweg 20 Voskuilerweg 28 weiland noord 200m afstan weiland oost 200m afstand weiland zuid 200m afstand

160612,23 160065,74 160441,92 160643,34 160444,15

455783,65 456186,54 456565,20 456366,57 456167,38

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

8,67 9,04 9,21 9,19 9,07

8,65 8,99 8,99 8,99 8,99

0,02 0,05 0,22 0,20 0,08

weiland west 200m afstand

160238,83

456367,68

1,50

9,09

8,99

0,10

STACKS, Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

21-11-2025 14:24:35

Resultaten NO2 (overschrijdingsuren) Situatie met op alle jaardagen een verhoogd aantal transporten Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Referentiejaar: Naam 01 02 03 04 05

Omschrijving rijroute noord Voskuilerdijk 24 Voskuilerdijk 28 Voskuilerdijk 30 Voskuilerdijk 36

06 07 08 09 10 11

22310242 Bijlage 4.1

Resultatentabel Mts. De Greef LK (nov 25) - verhoogd aantal transporten Mts. De Greef LK (nov 25) - verhoogd aantal transporten NO2 - Stikstofdioxide 2025 X coördinaat 160462,30 160396,05 160497,54 160651,64 160855,16

Y coördinaat 456516,47 456577,59 456500,49 456733,88 456592,72

Hoogte 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

NO2 # Overschrijdingen uur limiet [-] 0 0 0 0 0

Voskuilerweg 20 Voskuilerweg 28 weiland noord 200m afstan weiland oost 200m afstand weiland zuid 200m afstand

160612,23 160065,74 160441,92 160643,34 160444,15

455783,65 456186,54 456565,20 456366,57 456167,38

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

0 0 0 0 0

weiland west 200m afstand

160238,83

456367,68

1,50

0

STACKS, Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

21-11-2025 14:29:49

Resultaten PM10 (overschrijdingsdagen) Situatie met op alle jaardagen een verhoogd aantal transporten Rapport: Model: Resultaten voor model: Stof: Zeezoutcorrectie: Referentiejaar: Naam 01 02 03 04 05

Omschrijving rijroute noord Voskuilerdijk 24 Voskuilerdijk 28 Voskuilerdijk 30 Voskuilerdijk 36

06 07 08 09 10 11

22310242 Bijlage 4.2

Resultatentabel Mts. De Greef LK (nov 25) - verhoogd aantal transporten Mts. De Greef LK (nov 25) - verhoogd aantal transporten PM10 - Fijnstof Nee 2025 X coördinaat 160462,30 160396,05 160497,54 160651,64 160855,16

Y coördinaat 456516,47 456577,59 456500,49 456733,88 456592,72

Hoogte 1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

PM10 # Overschrijdingen 24 uur limiet [-] 8,00 7,00 8,00 7,00 6,00

Voskuilerweg 20 Voskuilerweg 28 weiland noord 200m afstan weiland oost 200m afstand weiland zuid 200m afstand

160612,23 160065,74 160441,92 160643,34 160444,15

455783,65 456186,54 456565,20 456366,57 456167,38

1,50 1,50 1,50 1,50 1,50

6,00 7,00 7,00 7,00 7,00

weiland west 200m afstand

160238,83

456367,68

1,50

7,00

STACKS, Geomilieu V2025.2 Licentiehouder: Noorman Bouw- en milieu-advies

21-11-2025 14:31:10

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://gemeentebestuur.woudenberg.nl/api/v1/meetings/4263/documents/72918