Bijlage 2 bij Toelichting Verkeersonderzoek
Tekst van het document
Notitie
Aanvullend verkeersonderzoek Het Laantje Nieuw-Loosdrecht Notitie Documentnummer:
N01-D02-61020203-sws2
Status en datum:
Definitief/02 17 november 2020
Auteur:
ing. S. Wennemers
Opdrachtgever:
BJZ.nu
BIJLAGEN I.
Uitgebreide resultaten wegvaktellingen
Aanvullend verkeersonderzoek Het Laantje Nieuw-Loosdrecht Notitie N01-D02-61020203-sws2
Inleiding BJZ.nu werkt aan de planologische voorbereiding voor het woningbouwproject ‘Het Laantje’ in Nieuw-Loosdrecht. BJZ.nu heeft Roelofs Advies en Ontwerp gevraagd onderzoek uit te voeren naar de verkeerseffecten van de voorgenomen ontwikkeling. Hiervoor zijn ook op vier locaties wegvaktellingen uitgevoerd.
Planontwikkeling Het planvoornemen betreft de sloop van twee vrijstaande (vervallen) woningen en realisatie van een woningbouwcomplex met totaal 49 appartementen. Het planvoornemen bevat tevens een parkeerkelder met 59 parkeerplaatsen en daarnaast 6 parkeerplaatsen op maaiveldniveau. De parkeerplaatsen in de parkeergarage zijn bestemd voor zowel bewoners als bezoekers. Het complex bevat het volgende ruimteprogramma1: • 16 huurappartementen sociaal; • 17 huurappartementen vrije sector; • 16 koopappartementen.
Verkeerskundige effecten Om de verkeerseffecten van het planvoornemen inzichtelijk te maken wordt in dit hoofdstuk achtereenvolgens ingegaan op de volgende verkeersaspecten: • Parkeren; • Verkeersgeneratie; • Verkeersontsluiting; • Verkeersafwikkeling; • Verkeersveiligheid; • Aandachtspunten nadere uitwerking.
1
Bron: Valk Architecten d.d. 13-10-2020
Aanvullend verkeersonderzoek Het Laantje Nieuw-Loosdrecht – Notitie N01-D02-61020203-sws2
1
Notitie Parkeren benodigd aantal parkeerplaatsen De beleidsregel ‘Parkeernormen gemeente Wijdemeren’ d.d. 31-03-2015 bevat de gemeentelijke parkeernormering. In het beleid wordt onderscheid gemaakt tussen de kernen en het landelijk gebied. Parkeervoorzieningen moeten in eerste instantie op het erf, behorende bij de functie, worden aangebracht. In voorliggend initiatief leidt dit tot de volgende parkeerbehoefte: • 16 huurappartementen sociaal * 1,0 parkeerplaats • 17 huurappartementen vrije sector * 1,3 parkeerplaats • 16 koopappartementen * 1,3 parkeerplaats totale parkeerbehoefte
= 16,0 parkeerplaatsen = 22,1 parkeerplaatsen = 20,8 parkeerplaatsen + = 58,9 parkeerplaatsen
De totale parkeerbehoefte van de appartementen is afgerond 59 parkeerplaatsen. Omdat de planontwikkeling alleen de functie ‘wonen’ betreft is dubbelgebruik niet mogelijk, waarmee de feitelijke parkeervraag van het appartementencomplex ook 59 parkeerplaatsen is. Ook moet binnen het plan de vervallen capaciteit aan de Luitgardeweg* (vier stuks) opgevangen worden. Tot slot is rekening gehouden met het opvangen van de parkeerbehoefte (twee stuks) als gevolg van de plaatsing van containers ten behoeve van de Grondstoffen- en Afvalstoffen Dienst (GAD) aan de Luitgardeweg. Hiermee komt de totale parkeervraag uit op 65 parkeerplaatsen is. Met de voorziene 65 parkeerplaatsen is er binnen het plangebied voldoende parkeercapaciteit beschikbaar om de totale parkeervraag van het initiatief te faciliteren: • garage (t.b.v. bewoners & bezoekers): = 59 parkeerplaatsen • maalveld (compensatie vervallen capaciteit Luitgardeweg) = 4 parkeerplaatsen • maalveld (compensatie vervallen capaciteit containers) = 2 parkeerplaatsen + totale parkeercapaciteit = 65 parkeerplaatsen * In de vervolgparagraaf ‘aandachtspunten nadere uitwerking’ wordt aanbevolen om een deel van de openbare parkeercapaciteit op de Luitgardeweg op te heffen. Dit is noodzakelijk om de toegankelijkheid voor grote voertuigen van bijvoorbeeld hulpdiensten te waarborgen en om de containers langs de Luitgardeweg te kunnen legen.
Omdat 5 meter na een bocht niet geparkeerd mag worden en er ook een garage uitrit aanwezig is, gaat het concreet om parkeerruimte waar maximaal ruimte is voor totaal zes auto’s. In figuur 1 is met blauwe de te vervallen parkeercapaciteit weergegeven.
Verkeersgeneratie
Figuur 1 Vervallen parkeren Luitgardeweg
Om de verkeersgeneratie van het planvoornemen te berekenen is gebruik gemaakt van de kencijfers voor verkeersgeneratie, zoals opgenomen in CROW publicatie 381. Voor de aanwezige functies is hierbij uitgegaan van het ‘minimale kencijfer’ voor de ‘schil’ in ‘weinig stedelijk’ gebied. Dit uitgangspunt komt overeen met de gemeentelijke beleidsregel voor parkeernormering, waarbij voor de parkeernormen voor locaties in de ‘kern’ ook is gekozen voor het ‘minimum’. De parkeerbehoefte heeft namelijk een directe relatie met de mobiliteitsbehoefte (verkeersgeneratie). Voor de 16 koopappartementen is het kencijfer voor de functie ‘Koop, appartement, midden’ gehanteerd. Voor de overige 33 huurappartementen is uitgegaan van het kencijfer voor de functie ‘Huur, appartement, midden/goedkoop (inclusief sociale huur)’.
Aanvullend verkeersonderzoek Het Laantje Nieuw-Loosdrecht – Notitie N01-D02-61020203-sws2
2
Notitie Uitgaande van bovenstaande leidt de planontwikkeling tot de volgende verkeersgeneratie op een gemiddelde weekdag: • 16 huurappartementen sociaal * 3,7 mvt/etmaal = 59,2 mvt/etmaal • 17 huurappartementen vrije sector * 3,7 mvt/etmaal = 62,9 mvt/etmaal • 16 koopappartementen * 5,5 mvt/etmaal = 88,0 mvt/etmaal totale verkeersgeneratie planontwikkeling = 210,1 mvt/etmaal Het plangebied heeft in de huidige situatie ook een (planologische) verkeersgeneratie, welke komt te vervallen. Uitgaande van eerder genoemde geografische uitgangspunten en de functie ‘Koop, huis, vrijstaand’, volgt de volgende verkeersgeneratie op een gemiddelde weekdag: • 2 vrijstaande woningen * 7,7 mvt/etmaal = 15,4 mvt/etmaal Per saldo leidt het planvoornemen voor Het Laantje tot een toename van 210,1 mvt/etmaal minus 15,4 mvt/etmaal = 194,7 mvt/etmaal. Naar boven afgerond komt dit neer op circa 200 extra verkeersbewegingen op een gemiddelde weekdag.
Verkeersontsluiting Figuur 2 op de volgende pagina toont de verkeersontsluitingstructuur voor gemotoriseerd verkeer (links) en fietsers en voetgangers (rechts). In de rechter figuur zijn ook de twee nabijgelegen bushaltes (afstand 250 m) weergegeven. Met de beschikbare mogelijkheden kent het plangebied een goede verkeerskundige ontsluitingsstructuur voor alle modaliteiten.
Figuur 2
Verkeersontsluiting gemotoriseerd verkeer (links) en fietsers & voetgangers (rechts)
Voor de ontsluiting van gemotoriseerd verkeer vormen de Luitgardeweg (in noordelijke en zuidelijke richting, zie figuur 3) en de Van Mijdenlaan (in oostelijke richting) de belangrijkste ontsluitingsroutes voor het plangebied. De directe ontsluitingswegen rondom de planlocatie kennen een snelheidsregime van 50 km/uur. De weginrichting bestaat uit een rijbaan met asfaltverharding van circa 6,2 m, met daarnaast een vrijliggend trottoir aan één of twee zijden van de rijbaan. Auto’s parkeren in langsparkeervakken en op de rijbaan.
Figuur 4
Luitgardeweg noord (links) en zuid (rechts), bron: Streetview Google Maps
Aanvullend verkeersonderzoek Het Laantje Nieuw-Loosdrecht – Notitie N01-D02-61020203-sws2
3
Notitie Op circa 150 m afstand ontsluit de Luitgardeweg aan de noordzijde op de Nootweg. Op dit kruispunt met plateau en gelijkswaardige voorrangsregeling, geldt een snelheidsregime van 30 km/uur. Op het oostelijke deel van de Nootweg geldt een éénrichtingsregime in westelijke richting. Verkeer vanaf de Luitgardeweg mag dus alleen links afslaan. Gemotoriseerd verkeer dat vanaf het plangebied in oostelijke richting en/of naar het winkelgebied wil, kan via de Van Mijdenlaan rijden. Verkeer richting het plangebied kan wel via de Nootweg/Luitgardeweg rijden. Aan de zuidzijde ontsluit de Luitgarde op de Tjalk. Deze weg heeft een wijkontsluitende functie en kent een breedte van 8,0 m, met (deels) asmarkering. In de gemeentelijke wegencategorisering is de Tjalk aan de zuidzijde (tussen Jol en Vrijheid) gecategoriseerd als gebiedsontsluitingsweg 30 km/uur. Het overige deel van de Tjalk is gecategoriseerd als gebiedsontsluitingsweg 30/50 km/uur, waarbij momenteel een snelheidsregime van 50 km/uur geldt. De weginrichting op het deel van 30 km/uur kent een rijbaanbreedte van 4,4 m, wat ook een lagere snelheid benadrukt en afdwingt. Fietsers en voetgangers kunnen ook gebruik maken van bovengenoemde ontsluitingsroutes. Het fietsverkeer rijdt hierbij via de rijbaan, wat aansluit op de verblijfsfunctie van de wegen.
Op alle routes zijn (aan één of beide zijden van de rijbaan) trottoirs aanwezig. Daarnaast vormt de verbinding via Het Laantje voor fietser en voetgangers een extra ontsluitingsroute in westelijke richting (o.a. richting bushalte bij school) en/of in oostelijke richting vanaf de bergingen. Het voornemen is om deze verbinding een kwaliteitsimpuls te geven. Met de beschreven ontsluitingsmogelijkheden voor gemotoriseerd- en langzaam verkeer zijn er voldoende ontsluitingsmogelijkheden voor het plangebied. Wel leidt het éénrichtingsregime op de Nootweg tot extra gemotoriseerd verkeer door de woonwijk (Van Mijdenlaan, Hallincklaan en Pr. Marijkestraat). Het winkelcentrum is namelijk een belangrijke bestemming. Fietsers en voetgangers zullen wel via de oostelijke Nootweg naar het winkelcentrum gaan.
Verkeersafwikkeling wegvaktellingen Van 15 t/m 23 januari 2020 zijn op vier locaties wegvaktellingen uitgevoerd (zie ook figuur 4): 1. Luitgardeweg (Nootweg – Pr. Margrietstraat); 2. Luitgardeweg (Van Mijdenlaan – Het Laantje); 3. Van Mijndenlaan (Luitgarderweg – Godelindelaan); 1 4. Luitgardeweg (Spanker – Tjalk). Tabel 1 op de volgende pagina toont de resultaten van de wegvaktellingen op de gemiddelde werk- en weekdag voor gemotoriseerd- en het (brom)fietsverkeer. Ook zijn de gemiddelde snelheid en de V85 opgenomen. De uitgebreide resultaten van de wegvaktellingen zijn opgenomen in bijlage I.
1. Luitgardeweg 2. Luitgardeweg 3. Van Mijdenlaan 4. Luitgardeweg Tabel 1
3 2
4 Figuur 4 Telpuntlocaties
gemotoriseerd verkeer (mvt/etmaal)
(brom)fietsverkeer (aantal/etmaal)
snelheid (km/uur)
werkdag
weekdag
werkdag
weekdag
Vgem
V85
2.027 1.397 685 1.200
1.859 1.226 640 1.095
888 n.b. 194 254
783 n.b. 166 231
26 26 29 35
35 33 37 41
Resultaten verkeerstellingen per etmaal
Uit de tabel volgt dat het noordelijke deel van de Luitgardeweg de hoogste intensiteit kent. Zoals uit de uitgebreide resultaten blijkt (zie bijlage), is er een duidelijk verschil in de aantallen per rijrichting. Het éénrichtingsregime op de Nootweg, en bijbehorende verkeerscirculatie, is hiervan de belangrijkste reden. De brom(fiets)intensiteiten op telpunt 2 zijn niet representatief, en daarom niet in de tabel opgenomen.
Aanvullend verkeersonderzoek Het Laantje Nieuw-Loosdrecht – Notitie N01-D02-61020203-sws2
4
Notitie Bij de interpretatie van bovenstaande telresultaten moet wel rekening gehouden worden met de tijdelijke huisvesting van leerlingen van de Rehobothschool op de Terpstraschool. Deze locatie kent een achteringang die ontsluit op de Spanker, waardoor er tijdelijks meer verkeer aanwezig is op de Luitgardeweg. De resultaten voor alle telpunten liggen dus tijdelijk hoger dan de reguliere situatie. Wat betreft de snelheden liggen de gemeten waarden (ruim) onder de maximum toegestane snelheid van 50 km/uur. Mede door geparkeerde voertuigen op de rijbaan en de aanwezige snelheidsremmende maatregelen sluit de snelheid rondom het plangebied aan bij de wenselijke snelheden voor dergelijke woongebieden. toedeling verkeersgeneratie Zoals in de paragraaf ‘verkeersgeneratie’ beschreven, leidt de voorgenomen planontwikkeling op een gemiddelde weekdag tot een toename van circa 200 verkeersbewegingen. Voor de verkeersafwikkeling is het relevant dat een deel van de (planologische) huidige verkeersgeneratie via het Laantje wordt ontsloten. Het betref hier één van de twee bestaande vrijstaande woningen. In de plansituatie wordt al het verkeer van/naar het plangebied via de Luitgardeweg ontsloten en rijdt er dus geen gemotoriseerd verkeer van/naar het plangebied via het Laantje.
Voor de verkeersafwikkeling leidt dit op de Luitgardeweg tot een toename van 210,1 mvt/etmaal minus 7,7 mvt/etmaal = 202,4 (= ook circa 200) verkeersbewegingen op de gemiddelde weekdag. Het verkeer van/naar het plangebied verdeelt zich hierbij over het ontsluitende wegennet. Op basis van de geografische situering, weginrichting, omgevingsaspecten en expert-judgement volgt de volgende toedeling op het ontsluitende wegennet: 40% • 40% via Luitgardeweg/Nootweg; o waarvan 2/3 via de westelijke Nootweg; 10% o waarvan 1/3 via de oostelijke Nootweg; • 50% via Luitgardeweg/Tjalk; o waarvan 1/4 via de zuidelijke Tjalk; o waarvan 3/4 via de oostelijke Tjalk; 50% • 10 % via Van Mijdenlaan.
Figuur 5
Toedeling verkeer
Voorgenoemde toedeling komt op een gemiddelde weekdag neer op: • 80 extra voertuigen via Luitgardeweg van/naar de Nootweg: o 55 extra voertuigen van/naar de westelijke Nootweg; o 25 extra voertuigen van de oostelijke Nootweg; • 100 extra voertuigen via Luitgardeweg van/naar de Tjalk: o 25 extra voertuigen van/naar de zuidelijke Tjalk; o 75 extra voertuigen van/naar de oostelijke Tjalk; • 20 extra voertuigen van/naar de Van Mijdenlaan. Tabel 2 toont het effect van het planvoornemen op de verkeerafwikkeling, waarbij de verkeersgeneratie is toegevoegd aan de afgeronde basisintensiteit. De intensiteitswaarden in de plansituatie liggen nog altijd (ruim) onder de 2.000 mvt/etmaal. Op basis van de wegencategorisering, weginrichting en situering zijn deze waarden acceptabel voor dergelijke woonbieden. Ter indicatie; het CROW schrijft voor een erftoegangsweg 30 km/uur een intensiteitsgrens van 4.000 tot 6.000 mvt/etmaal voor. Voor dergelijke woonstraten is een intensiteitsgrens van 2.000 tot 3.000 mvt/uur wenselijk. Deze grenswaarden worden bij lange na niet benaderd.
Aanvullend verkeersonderzoek Het Laantje Nieuw-Loosdrecht – Notitie N01-D02-61020203-sws2
5
Notitie wegvak
basissituatie
planeffect
plansituatie
Luitgardeweg (Nootweg – Pr. Margrietstraat)
1.860
+ 80
1.940
2.
Luitgardeweg (Van Mijdenlaan – Het Laantje)
1.225
+ 80 +20
1.325
3.
Van Mijndenlaan (Luitgarderweg – Godelindelaan)
1.
4.
Luitgardeweg (Spanker – Tjalk)
Tabel 2
640
+ 20
660
1.095
+ 100
1.195
Effectbepaling toedeling verkeersgeneratie (mvt/weekdag)
Ook op de omliggende kruispunten (zoals Luitgarderweg – Nootweg en Luitgardeweg – Tjalk) zijn op basis van de geprognotiseerde intensiteiten in de plansituatie geen problemen te verwachten met de verkeersafwikkeling. Het planvoornemen is vanuit de verkeersafwikkeling dan ook acceptabel.
Verkeersveiligheid Wat betreft de verkeersveiligheid geldt dat het planvoornemen leidt tot extra verkeer op het omliggend wegennet. Hiermee wordt de kans op een ongeval in theorie groter. Op basis van de lage basisintensiteiten is het risico op een conflict echter gering en daarmee acceptabel. Ook het snelheidsbeeld geeft geen substantiële veiligheidsrisico’s voor de verschillende weggebruikers. Voor voetgangers zijn er met de aanwezige trottoirs voldoende aparte voorzieningen aanwezig. Ook de toegankelijkheid voor mindervaliden vormt hierbij geen probleem. Fietsverkeer heeft geen eigen plek op de rijbaan. Op basis van de hoeveelheid verkeer en de snelheden levert dit na verwachting echter geen problemen op. Het beperkte zicht bij het uitrijden van het plangebied vormt wel een aandachtspunt voor de verkeersveiligheid. Voor uitgaand verkeer is het van belang goed zicht te hebben op het gemotoriseerd- en fietsverkeer op de Luitgardeweg, maar ook voetgangers op het trottoir. Resumerend geldt dat het planvoornemen, met bovengenoemde ontsluitingsmaatregel, vanuit de verkeersveiligheid acceptabel is.
Aandachtspunten nadere uitwerking Voor de uitwerking van het planinitiatief volgen de volgende verkeerskundige aandachtspunten: • het plangebied moet toegankelijk zijn voor grote voertuigen voor bijvoorbeeld hulpdiensten. Om benodigde manoeuvreruimte te controleren is een rijcurvesimulatie uitgevoerd met een maatgevende vrachtvoertuig. Figuur 6 toont de resultaten waaruit blijkt dat grote voertuigen het plangebied in- en uit kunnen rijden, maar dat er geen voertuigen op de Luitgardeweg kunnen parkeren tegenover de inrit. Daarnaast dienen de containers van de Grondstoffen- en Afvalstoffen Dienst (GAD) bereikbaar te zijn. Aanbevolen wordt daarom om een parkeerverbod in te stellen aan de oostzijde van de Luitgardeweg tussen de Van Mijnenlaan en het Godelindehof. De vervallen parkeerruimte van 6 parkeerplekken is in het plangebied opgevangen; • de ontsluiting van het plangebied is geprojecteerd nabij het bestaande drempelplateau op de Luitgardeweg. Gezien de situering zijn aanpassingen aan deze verkeersvoorziening noodzakelijk. Dit kan door het plangebied te ontsluiten met een uitritconstructie en het drempelplateau op te schuiven of het plateau te verlengen en hierbij de voorrang te regelen (haaientanden e.d.); • flexibiliteit t.b.v. invalideparkeerplaatsen: het plan voorziet enkel in haaksparkeervakken met een standaardbreedte van 2,5 m.
Om flexibel te blijven om (in de toekomst) invalideparkeervakken te realiseren, wordt aanbevolen hiervoor ruimte te reserveren. De benodigde breedte van een invalideparkeervak is hierbij 3,0 (bij vrije uitstap) c.q. 3,5 m; • bij de nadere uitwerking dient rekening gehouden te worden met de toegankelijkheidseisen voor mindervaliden (inritblokken, breedte trottoir e.d.) en sociale veiligheid (verlichting e.d.).
Aanvullend verkeersonderzoek Het Laantje Nieuw-Loosdrecht – Notitie N01-D02-61020203-sws2
6
Notitie
Figuur 7
Rijcurvesimulaties plangebied (ontwerpvoertuig vrachtauto)
Conclusies & aanbevelingen Op basis van voorgaand verkeersonderzoek voor het appartementencomplex ‘Het Laantje’ volgen de volgende conclusies/aanbevelingen: • parkeren: de voorgenomen 65 parkeerplaatsen volstaan om te voorzien in de parkeerbehoefte van 65 parkeerplaatsen. Hierbij is er ook voldoende capaciteit voor bezoekersparkeren en compensatie van vervallen parkeerplaatsen aan de Luitgardeweg door het aanbevolen parkeerverbod en de plaatsing van containers; • verkeersgeneratie: de voorgenomen ontwikkeling kent een verkeersgeneratie van 210 verkeersbewegingen per gemiddelde weekdag. Met aftrek van de huidige (planologische) verkeersgeneratie, volgt een toename van circa 200 verkeersbewegingen per weekdag; • verkeersontsluiting: het plangebied kent met de Luitgardeweg/Nootweg, Luitgardeweg/Tjalk en de Van Mijdenlaan goede ontsluitingsmogelijkheden voor gemotoriseerd verkeer. Deze verbindingen zorgen ook voor goede ontsluitingsmogelijkheden voor langzaam verkeer (fietsers en voetgangers). Tevens voorziet ‘t Laantje in een goede extra ontsluitingsroute voor fietsers en voetgangers in westelijke richting; • verkeersafwikkeling: wanneer de verkeersgeneratie van de voorgenomen ontwikkeling op het ontsluitende verkeerstructuur wordt toegedeeld, volgen voor de Luitgardeweg geprognotiseerde intensiteiten van 2.000 tot 1.200 mvt/weekdag.
Voor de Van Mijndenlaan is de prognose 660 mvt/weekdag. Het ontsluitende wegennet ruim voldoende restcapaciteit om te voorzien in een acceptabele verkeersafwikkeling; • verkeersveiligheid: op basis van de geringe verkeerstoename, de weginrichting en rijsnelheden zijn er op het omliggende wegennet geen onaanvaardbare verkeersveiligheidsrisico’s. Het zicht en voorrangssituatie bij het uitrijden van het plangebied brengt wel een veiligheidsrisico met zich mee. In de nadere uitwerking dient dit nader vorm te krijgen; • aandachtspunten: bij de nadere uitwerking van het planvoornemen zijn er een aantal verkeerskundige aandachtspunten. Aanbevolen wordt rekening te houden met: o vormgeving ontsluiting plangebied; o flexibiliteit t.b.v. invalideparkeerplaatsen; o parkeerverbod t.p.v. ontsluiting plangebied; o toegankelijkheidseisen mindervaliden.
Aanvullend verkeersonderzoek Het Laantje Nieuw-Loosdrecht – Notitie N01-D02-61020203-sws2
7
Notitie
I. Uitgebreide resultaten wegvaktellingen
Aanvullend verkeersonderzoek Het Laantje Nieuw-Loosdrecht – Notitie N01-D02-61020203-sws2
8
VERKEERSTELLING
1. LUITGARDEWEG, LOOSDRECHT
Motorvoertuigen
Tussen Prinses Margrietstraat en Nootweg
Meetlocatie Luitgardeweg Loosdrecht Tussen Prinses Margrietstraat en Nootweg Ri. 1 = Ri. Noord (Nootweg) Ri. 2 = Ri. Zuid (Prinses Margrietstraat) Meting Meetperiode: 15 januari t/m 23 januari 2020 Methodiek: Telslangen In opdracht van: BJZ.nu Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp
Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)
INTENSITEITEN
UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING Doorsnede
Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)
Werkdag 2027 100% 1803 88,9% 182 9,0% 42 2,1% 202 10,0% 395 19,5%
Weekdag 1859 100% 1655 89,0% 161 8,7% 43 2,3% 162 8,7% 370 19,9%
Ri. Noord Ri. Zuid Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 373 327 1654 1533 311 273 1492 1382 46 39 137 122 16 14 26 29 52 40 150 122 56 50 339 320
250
Doorsnede Ri. Noord Ri. Zuid
200
150
100
UURCIJFERS 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00
-
01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00
Doorsnede Werkdag Weekdag 4 0,2% 5 0,3% 0 0,0% 2 0,1% 0 0,0% 1 0,1% 0 0,0% 1 0,0% 2 0,1% 2 0,1% 6 0,3% 5 0,3% 17 0,8% 13 0,7% 49 2,4% 38 2,0% 154 7,6% 124 6,7% 116 5,7% 93 5,0% 115 5,7% 107 5,8% 153 7,6% 138 7,4% 171 8,4% 163 8,7% 148 7,3% 153 8,2% 173 8,6% 164 8,8% 189 9,3% 181 9,8% 187 9,2% 177 9,5% 208 10,3% 193 10,4% 139 6,8% 124 6,6% 88 4,3% 78 4,2% 44 2,1% 37 2,0% 29 1,4% 26 1,4% 22 1,1% 20 1,0% 13 0,6% 13 0,7%
50 Ri. Noord Ri. Zuid Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 1 1 3 4 0u 0 0 0 0 2 0u 0 0 0 1 2u 0 0 0 1 1 1 1 1 4u 3 2 3 3 8 6 8 7 6u 17 13 31 25 35 27 119 97 8u wo 15-jan 21 17 95 76 do 16-jan 21 19 94 88 10uvr 17-jan 21 21 132 117 za 18-jan 32 28 139 135 12uzo 19-jan 22 21 126 132 ma 20-jan 29 26 145 138 14udi 21-jan 30 27 160 154 wo 22-jan 27 24 160 153 16udo 23-jan 29 26 179 167 26 23 113 101 18u 19 17 69 62 13 11 31 27 20u 7 7 22 20 6 5 16 14 22u 3 3 10 11
Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z)
4u
ETMAALTOTALEN
VOERTUIGVERDELING Doorsnede Werkdag Weekdag 2007 99,0% 1844 99,2% 12 0,6% 9 0,5% 8 0,4% 7 0,4%
2u
Ri. Noord Ri. Zuid Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 98,8% 98,9% 99,1% 99,2% 0,9% 0,9% 0,5% 0,4% 0,2% 0,2% 0,4% 0,4%
Aantal voertuigen 2035 2022 2041 1755 1125 1927 2064 2176 2027
6u
8u
10u
12u
14u
16u
18u
20u
22u
SNELHEID Gem. snelheid V85 < 15 km/u 15 - 20 km/u 20 - 25 km/u 25 - 30 km/u 30 - 35 km/u 35 - 40 km/u 40 - 45 km/u > 45 km/u
Doorsnede 26 32 2,7% 13% 27,9% 34,6% 17% 4,1% 0,7% 0,1%
Ri. Noord 29 35 2,8% 6,5% 17,5% 29,1% 28,6% 12% 2,8% 0,6%
Ri. Zuid 25 31 2,6% 14,4% 30,2% 35,8% 14,4% 2,3% 0,3% 0%
VERKEERSTELLING
1. LUITGARDEWEG, LOOSDRECHT
Bromfietsers en fietsers
Tussen Prinses Margrietstraat en Nootweg
Meetlocatie Luitgardeweg Loosdrecht Tussen Prinses Margrietstraat en Nootweg Ri. 1 = Ri. Noord (Nootweg) Ri. 2 = Ri. Zuid (Prinses Margrietstraat) Meting Meetperiode: 15 januari t/m 23 januari 2020 Methodiek: Telslangen In opdracht van: BJZ.nu Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp
Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties
INTENSITEITEN
UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING Doorsnede
Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)
Werkdag 888 100% 810 91,3% 63 7,1% 14 1,6% 127 14,3% 148 16,6%
Weekdag 783 100% 706 90,1% 59 7,5% 18 2,3% 96 12,2% 133 17,0%
UURCIJFERS 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00
-
01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00
Ri. Noord Ri. Zuid Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 290 250 598 533 269 230 542 476 17 16 46 43 4 5 10 14 59 43 69 52 35 34 113 99
120
Doorsnede Ri. Noord Ri. Zuid
100 80
60 40
Doorsnede Werkdag Weekdag 2 0,2% 4 0,5% 0 0,0% 1 0,2% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 1 0,1% 1 0,1% 2 0,2% 2 0,3% 5 0,5% 4 0,5% 20 2,3% 16 2,0% 107 12,1% 80 10,2% 46 5,2% 40 5,1% 46 5,2% 46 5,8% 62 7,0% 57 7,2% 105 11,8% 92 11,8% 58 6,5% 56 7,1% 82 9,2% 67 8,6% 95 10,7% 83 10,6% 74 8,4% 65 8,4% 73 8,3% 68 8,6% 42 4,7% 37 4,7% 29 3,3% 27 3,4% 15 1,7% 15 1,9% 10 1,1% 10 1,2% 9 1,0% 8 1,0% 5 0,6% 5 0,6%
Ri. Noord Ri. Zuid 20 Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 0 1 1 3 0u 0 0 0 0 1 0u 0 0 0 0 2u 0 0 0 0 0 0 1 1 4u 1 1 1 1 3 2 2 2 6u 9 7 11 8 49 36 58 44 8u wo 15-jan 16 14 30 27 do 16-jan 16 16 30 30 10uvr 17-jan 17 16 45 40 za 18-jan 39 33 66 59 12uzo 19-jan 19 18 39 38 ma 20-jan 22 19 60 48 14udi 21-jan 34 27 62 56 wo 22-jan 19 18 55 48 16udo 23-jan 16 16 58 51 12 9 29 27 18u 9 8 20 19 3 3 12 12 20u 2 2 7 7 3 2 6 5 22u 0 0 5 5
2u
4u
ETMAALTOTALEN Aantal voertuigen 756 731 918 658 385 891 961 955 943
6u
8u
10u
12u
14u
16u
18u
20u
22u
VERKEERSTELLING
2. LUITGARDEWEG, LOOSDRECHT
Motorvoertuigen
Tussen Het Laantje en Van Mijndenlaan
Meetlocatie Luitgardeweg Loosdrecht Tussen Het Laantje en Van Mijndenlaan Ri. 1 = Ri. Noord (Van Mijndenlaan) Ri. 2 = Ri. Zuid (Het Laantje) Meting Meetperiode: 15 januari t/m 23 januari 2020 Methodiek: Telslangen In opdracht van: BJZ.nu Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp
INTENSITEITEN
UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING Doorsnede
Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)
Werkdag 1397 100% 1200 85,9% 150 10,7% 47 3,3% 152 10,9% 265 19,0%
Weekdag 1226 100% 1062 86,6% 120 9,8% 44 3,6% 123 10,0% 226 18,4%
Doorsnede
Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties
-
01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00
Doorsnede Ri. Noord Ri. Zuid
140 120
100 80
Werkdag 7 0,3% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 3 0,2% 5 0,3% 23 1,3% 42 2,9% 110 7,9% 73 5,2% 77 5,6% 107 7,8% 107 8,0% 87 6,4% 111 8,5% 119 8,8% 127 9,6% 138 10,0% 103 7,2% 65 4,2% 37 2,3% 31 1,9% 16 1,0% 10 0,5%
Weekdag 7 0,5% 1 0,1% 0 0,0% 0 0,0% 3 0,2% 6 0,4% 19 1,2% 32 2,5% 91 7,3% 64 5,4% 71 6,0% 94 7,7% 104 8,8% 89 7,6% 100 8,7% 108 9,0% 106 9,1% 120 9,8% 82 6,6% 52 3,7% 30 2,1% 24 1,7% 15 1,0% 8 0,5%
40 Ri. Noord Ri. Zuid 20 Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 4 3 3 4 0u 0 0 0 0 1 0u 0 0 0 0 2u 0 0 0 0 0 1 3 2 4u 1 2 3 4 11 10 11 9 6u 11 8 30 24 26 22 84 69 8u wo 15-jan 16 12 56 52 do 16-jan 15 13 62 58 10uvr 17-jan 22 20 85 75 za 18-jan 17 17 89 87 12uzo 19-jan 17 14 70 76 ma 20-jan 16 13 95 87 14udi 21-jan 23 20 96 88 wo 22-jan 19 16 107 90 16udo 23-jan 30 25 109 95 27 20 76 62 18u 25 19 40 33 17 13 21 17 20u 14 10 17 14 8 7 9 9 22u 5 4 5 4
Doorsnede Werkdag Weekdag 1375 98,4% 1208 98,5% 15 1,1% 13 1,1% 7 0,5% 5 0,4%
2u
4u
ETMAALTOTALEN
VOERTUIGVERDELING Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z)
160
60
UURCIJFERS 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00
Ri. Noord Ri. Zuid Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 324 266 1072 959 240 198 961 863 63 48 87 72 22 20 25 24 37 30 115 93 49 41 216 185
Ri. Noord Ri. Zuid Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 98,0% 98,3% 98,4% 98,3% 1,0% 1,2% 1,1% 1,1% 0,6% 0,5% 0,5% 0,5%
Aantal voertuigen 1478 1394 1403 801 501 1367 1371 1389 1367
6u
8u
10u
12u
14u
16u
18u
20u
22u
SNELHEID Gem. snelheid V85 < 15 km/u 15 - 20 km/u 20 - 25 km/u 25 - 30 km/u 30 - 35 km/u 35 - 40 km/u 40 - 45 km/u > 45 km/u
Doorsnede 27 33 2,9% 12,7% 27,9% 35,1% 16,5% 3,5% 0,6% 0,1%
Ri. Noord 27 34 2,8% 12,5% 26,5% 34,2% 17,5% 4,2% 0,9% 0,1%
Ri. Zuid 26 33 2,6% 14,4% 29,4% 35,8% 14,4% 2,3% 0,3% 0%
VERKEERSTELLING
3. VAN MIJNDENLAAN, LOOSDRECHT
Motorvoertuigen
Tussen Luitgardeweg en Godelindelaan
Meetlocatie Van Mijndenlaan Loosdrecht Tussen Luitgardeweg en Godelindelaan Ri. 1 = Ri. Oost (Godelindelaan) Ri. 2 = Ri. West (Luitgardeweg) Meting Meetperiode: 15 januari t/m 23 januari 2020 Methodiek: Telslangen In opdracht van: BJZ.nu Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp
INTENSITEITEN
UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING Doorsnede
Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)
Werkdag 685 100% 613 89,5% 59 8,6% 13 1,9% 62 9,0% 139 20,3%
Weekdag 640 100% 572 89,4% 55 8,5% 14 2,1% 49 7,7% 134 20,9%
Doorsnede
Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)
-
01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00
Doorsnede Ri. Oost Ri. West
70 60
50 40
Werkdag 2 0,3% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 1 0,1% 1 0,2% 4 0,6% 13 2,0% 48 7,1% 39 5,7% 39 5,7% 47 6,9% 63 9,2% 59 8,5% 58 8,5% 60 8,7% 65 9,5% 74 10,8% 48 7,0% 29 4,3% 13 2,0% 8 1,2% 8 1,2% 5 0,7%
Weekdag 2 0,4% 1 0,1% 1 0,1% 0 0,0% 1 0,1% 1 0,2% 3 0,5% 10 1,6% 39 6,1% 34 5,4% 36 5,6% 44 6,9% 59 9,3% 59 9,1% 57 8,8% 58 9,1% 62 9,7% 71 11,1% 42 6,5% 27 4,2% 13 2,0% 8 1,2% 7 1,1% 4 0,6%
20 Ri. Oost Ri. West 10 Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 1 1 2 2 0u 0 0 0 0 0 0u 0 1 0 0 2u 0 0 0 0 0 0 1 1 4u 1 1 0 1 2 2 3 2 6u 6 5 7 5 34 28 15 11 8u wo 15-jan 30 27 9 8 do 16-jan 28 27 11 9 10uvr 17-jan 36 33 11 11 za 18-jan 47 46 16 13 12uzo 19-jan 50 49 9 9 ma 20-jan 41 42 17 15 14udi 21-jan 52 51 8 8 wo 22-jan 54 53 11 9 16udo 23-jan 63 61 11 10 36 32 12 10 18u 22 20 8 7 8 7 6 6 20u 5 5 3 3 5 5 3 2 22u 4 3 1 1
Doorsnede Werkdag Weekdag 673 98,2% 630 98,4% 9 1,3% 7 1,1% 4 0,6% 3 0,4%
2u
4u
ETMAALTOTALEN
VOERTUIGVERDELING Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z)
80
30
UURCIJFERS 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00
Ri. Oost Ri. West Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 524 498 161 142 478 454 135 118 40 37 19 18 7 7 6 6 40 33 22 16 118 114 22 19
Ri. Oost Ri. West Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 98,1% 98,4% 98,5% 98,6% 1,3% 1,1% 1,1% 1,1% 0,6% 0,5% 0,4% 0,3%
Aantal voertuigen 710 0 0 657 397 598 626 820 0
6u
8u
10u
12u
14u
16u
18u
20u
22u
SNELHEID Gem. snelheid V85 < 15 km/u 15 - 20 km/u 20 - 25 km/u 25 - 30 km/u 30 - 35 km/u 35 - 40 km/u 40 - 45 km/u > 45 km/u
Doorsnede 29 37 2,5% 8,1% 18,5% 26,6% 24,2% 14,1% 4,6% 1,2%
Ri. Oost 30 37 1,8% 6,1% 17,4% 28% 25,8% 14,8% 4,8% 1,4%
Ri. West 27 36 5,2% 15% 22,2% 21,8% 19% 11,8% 4,1% 0,8%
VERKEERSTELLING
3. VAN MIJNDENLAAN, LOOSDRECHT
Bromfietsers en fietsers
Tussen Luitgardeweg en Godelindelaan
Meetlocatie Van Mijndenlaan Loosdrecht Tussen Luitgardeweg en Godelindelaan Ri. 1 = Ri. Oost (Godelindelaan) Ri. 2 = Ri. West (Luitgardeweg) Meting Meetperiode: 15 januari t/m 23 januari 2020 Methodiek: Telslangen In opdracht van: BJZ.nu Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp
INTENSITEITEN
UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING Doorsnede
Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)
Werkdag 194 100% 176 90,9% 14 7,4% 3 1,7% 40 20,9% 23 12,0%
Weekdag 166 100% 148 89,1% 14 8,2% 4 2,7% 29 17,8% 21 12,8%
Doorsnede
Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties
-
01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00
40
Doorsnede Ri. Oost Ri. West
35 30
25 20 15
UURCIJFERS 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00
Ri. Oost Ri. West Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 102 87 92 79 94 78 83 70 8 7 7 7 1 2 2 2 21 15 19 14 14 12 9 9
Werkdag 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,2% 0 0,2% 2 0,8% 6 3,2% 34 17,6% 8 4,0% 8 4,0% 11 5,9% 26 13,4% 8 4,2% 21 11,0% 21 10,8% 12 6,2% 11 5,7% 9 4,8% 5 2,7% 4 2,0% 3 1,5% 2 1,2% 1 0,5%
Weekdag 1 0,3% 0 0,2% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,2% 1 0,6% 1 0,7% 4 2,7% 25 15,1% 6 3,7% 8 4,9% 11 6,5% 21 12,9% 9 5,2% 18 10,8% 17 10,2% 11 6,4% 11 6,4% 7 4,4% 5 2,9% 4 2,5% 3 1,7% 2 1,1% 1 0,6%
10 Ri. Oost Ri. West 5 Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 0 0 0 0 0u 0 0 0 0 0 0u 0 0 0 0 2u 0 0 0 0 0 0 0 0 4u 0 1 0 0 1 1 1 1 6u 4 3 3 2 18 13 17 12 8u wo 15-jan 4 3 3 3 do 16-jan 4 4 4 4 10uvr 17-jan 5 5 6 6 za 18-jan 15 13 11 9 12uzo 19-jan 4 5 4 4 ma 20-jan 8 7 13 11 14udi 21-jan 13 10 8 6 wo 22-jan 6 5 6 6 16udo 23-jan 8 7 3 4 5 4 5 4 18u 3 3 2 2 3 3 1 2 20u 1 1 2 2 1 0 2 1 22u 0 0 1 1
2u
4u
ETMAALTOTALEN Aantal voertuigen 181 0 0 125 66 182 210 214 0
6u
8u
10u
12u
14u
16u
18u
20u
22u
VERKEERSTELLING
4. LUITGARDEWEG, LOOSDRECHT
Motorvoertuigen
Tussen Tjalk en Spanker
Meetlocatie Luitgardeweg Loosdrecht Tussen Tjalk en Spanker Ri. 1 = Ri. Noord (Spanker) Ri. 2 = Ri. Zuid (Tjalk) Meting Meetperiode: 15 januari t/m 23 januari 2020 Methodiek: Telslangen In opdracht van: BJZ.nu Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp
INTENSITEITEN
UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING Doorsnede
Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)
Werkdag 1200 100% 1047 87,3% 118 9,8% 35 2,9% 139 11,6% 238 19,9%
Weekdag 1095 100% 958 87,4% 104 9,5% 34 3,1% 110 10,0% 215 19,6%
140
Doorsnede Ri. Noord Ri. Zuid
120
100 80 60
UURCIJFERS Doorsnede
Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)
Ri. Noord Ri. Zuid Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 330 294 870 801 276 246 771 712 41 36 77 68 14 13 21 21 43 32 97 78 64 56 175 159
00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00
-
01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00
Werkdag 3 0,2% 1 0,1% 0 0,0% 0 0,0% 2 0,2% 6 0,5% 14 1,1% 35 2,9% 104 8,7% 65 5,4% 62 5,1% 85 7,0% 96 8,0% 80 6,7% 95 7,9% 109 9,0% 118 9,8% 120 10,0% 79 6,6% 56 4,7% 26 2,2% 23 1,9% 13 1,1% 10 0,8%
Weekdag 4 0,3% 1 0,1% 1 0,1% 0 0,0% 2 0,2% 5 0,4% 11 1,0% 28 2,5% 82 7,5% 59 5,4% 59 5,4% 80 7,3% 91 8,3% 81 7,4% 91 8,3% 103 9,4% 107 9,8% 108 9,8% 69 6,3% 49 4,5% 24 2,2% 19 1,7% 12 1,1% 10 1,0%
40 Ri. Noord Ri. Zuid 20 Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 2 2 1 2 0u 0 1 1 0 1 0u 0 0 0 0 2u 0 0 0 0 0 0 1 1 4u 2 1 4 3 3 3 10 8 6u 9 7 27 21 34 25 70 57 8u wo 15-jan 17 14 48 45 do 16-jan 14 14 47 45 10uvr 17-jan 22 21 62 59 za 18-jan 24 22 73 69 12uzo 19-jan 20 19 60 62 ma 20-jan 24 22 71 69 14udi 21-jan 28 27 81 75 wo 22-jan 29 27 89 80 16udo 23-jan 34 29 86 79 21 17 59 52 18u 18 16 38 34 8 7 18 16 20u 8 7 15 12 6 5 6 7 22u 6 5 4 5
Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z)
4u
ETMAALTOTALEN
VOERTUIGVERDELING Doorsnede Werkdag Weekdag 1175 97,9% 1075 98,2% 19 1,6% 15 1,4% 7 0,6% 5 0,5%
2u
Ri. Noord Ri. Zuid Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 98,0% 98,3% 97,9% 98,1% 1,4% 1,2% 1,6% 1,4% 0,6% 0,5% 0,5% 0,5%
Aantal voertuigen 1253 1224 1264 1042 626 1160 1152 1201 1182
6u
8u
10u
12u
14u
16u
18u
20u
22u
SNELHEID Gem. snelheid V85 < 15 km/u 15 - 20 km/u 20 - 25 km/u 25 - 30 km/u 30 - 35 km/u 35 - 40 km/u 40 - 45 km/u > 45 km/u
Doorsnede 35 41 0,8% 1,6% 4,6% 15,8% 30,2% 28,7% 13,9% 4,4%
Ri. Noord 33 40 1,4% 2,3% 6,5% 19,6% 32,4% 23,2% 11,3% 3,3%
Ri. Zuid 35 42 0,5% 1,3% 3,9% 14,4% 29,4% 30,7% 14,9% 4,9%
VERKEERSTELLING
4. LUITGARDEWEG, LOOSDRECHT
Bromfietsers en fietsers
Tussen Tjalk en Spanker
Meetlocatie Luitgardeweg Loosdrecht Tussen Tjalk en Spanker Ri. 1 = Ri. Noord (Spanker) Ri. 2 = Ri. Zuid (Tjalk) Meting Meetperiode: 15 januari t/m 23 januari 2020 Methodiek: Telslangen In opdracht van: BJZ.nu Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp
INTENSITEITEN
UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING Doorsnede
Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)
Werkdag 254 100% 231 91,1% 20 7,7% 3 1,2% 33 12,8% 43 16,8%
Weekdag 231 100% 209 90,5% 18 7,6% 4 1,9% 25 10,7% 40 17,5%
35
Doorsnede Ri. Noord Ri. Zuid
30
25 20 15
UURCIJFERS Doorsnede
Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties
Ri. Noord Ri. Zuid Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 115 104 139 127 106 96 126 113 8 7 12 10 1 1 2 3 22 17 11 8 16 17 27 24
00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00
-
01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00
Werkdag 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 1 0,4% 6 2,2% 27 10,6% 13 4,9% 13 4,9% 18 7,1% 27 10,7% 18 7,0% 26 10,0% 30 11,8% 24 9,3% 19 7,6% 12 4,9% 8 3,2% 6 2,4% 2 0,7% 4 1,5% 2 0,8%
Weekdag 1 0,2% 0 0,1% 1 0,2% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,0% 1 0,4% 5 2,0% 20 8,7% 12 5,1% 11 4,9% 18 7,9% 26 11,3% 18 7,9% 22 9,5% 26 11,3% 21 9,2% 19 8,3% 10 4,3% 8 3,3% 5 2,2% 2 0,7% 3 1,4% 2 0,8%
10 Ri. Noord Ri. Zuid 5 Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 0 0 0 1 0u 0 0 0 0 0 0u 0 0 0 1 2u 0 0 0 0 0 0 0 0 4u 0 0 0 0 1 1 0 0 6u 4 3 2 2 18 14 9 7 8u wo 15-jan 7 6 6 6 do 16-jan 7 7 5 5 10uvr 17-jan 9 8 9 10 za 18-jan 11 11 16 15 12uzo 19-jan 8 8 10 10 ma 20-jan 9 8 17 14 14udi 21-jan 11 10 19 17 wo 22-jan 9 9 15 12 16udo 23-jan 7 8 13 12 7 5 5 5 18u 4 4 4 4 2 2 4 3 20u 0 0 2 2 1 1 2 2 22u 1 0 2 2
2u
4u
ETMAALTOTALEN Aantal voertuigen 177 261 263 206 139 251 262 256 270
6u
8u
10u
12u
14u
16u
18u
20u
22u