CConstaterende datVoorst
Koppel je AI →
Document · PDF

Regels bijlagen

gemeenteraad 22 april 2024, gemeente VoorstBij agendapunt: Bestemmingsplan Stationsstraat 31, Twello13.194 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

Bestemmingsplan Stationsstraat 31, Twello Planfase vastgesteld

Stationsstraat 31, T wello

Stationsstraat 31, Twello

Inhoudsopgave

Bijlagen bij de regels

3

Bijlage 1

Staat van Bedrijfsactiviteiten

4

Bijlage 2

Staat van Horeca-activiteiten

26

Bijlage 3

Beeldkwaliteitsplan

28

Bijlage 4

Maatregelen ter beperking van trillingssterkte in gebouwen

36

2

Stationsstraat 31, Twello

Bijlagen bij de regels

3

Stationsstraat 31, Twello

Bijlage 1 Staat van Bedrijfsactiviteiten

4

Staat van Bedrijfsactiviteiten

30 30 30

10 10 10

50 30 30 C

10 10 0

50 30 30

3.1 2 2

2 G 1 G 1 G

1 1 1

100 30 50

0 0 0

200 C 500 C 700 C Z

200 R 200 R 200 R

200 500 700

4.1 5.1 5.2

1 G 1 G 1 G

2 1 1

10 10 50 10

100 200 10 200

200 700 Z 100 C 500 C

10 10 30 50

200 D 700 100 500

4.1 5.2 3.2 5.1

2 G 2 G 2 G 3 G

1 2 1 3

100 700 300 100 50 30

0 0 0 0 0 0

100 C 100 C 100 C 100 C 50 C 50

50 R 30 50 R 50 R 30 10

100 D 700 300 100 50 50

3.2 5.2 4.2 3.2 3.1 3.1

2 G 2 G 2 G 2 G 1 G 1 G

1 2 2 2 1 1

50

0

50

10

50

3.1

1 G

1

50

0

50

10

50

3.1

2 G

1

700 200 300

100 0 0

200 C 100 C 50 C

30 30 0

700 200 300

5.2 4.1 4.2

2 G 2 G 1 G

2 2 2

LUCHT

108 102 102 102 102

VISUEEL

151 152 152 152 152

7 - loonslachterijen - vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant-en-klaar8 maaltijden met p.o. < 2.000 m² 0 Visverwerkingsbedrijven: 1 - drogen 2 - conserveren 3 - roken

VERKEER

101, 102

CATEGORIE

151

GROOTSTE AFSTAND

- LANDBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. DE LANDBOUW 3 - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. > 500 m² 4 - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. <= 500 m² KI-stations - AARDOLIE- EN AARDGASWINNING 0 Aardolie- en aardgaswinning: 1 - aardoliewinputten 2 - aardgaswinning incl. gasbeh.inst.: < 10.000.000 N m3/d 3 - aardgaswinning incl. gasbeh.inst.: >= 10.000.000 N m3/d - WINNING VAN ZAND, GRIND, KLEI, ZOUT, E.D. 0 Steen-, grit- en krijtmalerijen (open lucht): 1 - algemeen 2 - steenbrekerijen Zoutwinningbedrijven Mergel- en overige delfstoffenwinningbedrijven - VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN 0 Slachterijen en overige vleesverwerking: 1 - slachterijen en pluimveeslachterijen 2 - vetsmelterijen 3 - bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval 4 - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1000 m² 5 - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1000 m² 6 - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m²

GEVAAR

01 016 016 0162 02 06 061, 062 061 062 062 08 08 0812 0812 0812 0893 0899 10, 11 10, 11 101, 102 101, 102 101 101 101 101 101

GELUID

01 014 014 0142 02 11 111 111 111 111 14 14 1421 1421 1421 144 145 15 15 151 151 151 151 151 151 151

STOF

-

INDICES

GEUR

-

AFSTANDEN IN METERS

BODEM

OMSCHRIJVING

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 1

B B B

L

B

Staat van Bedrijfsactiviteiten

VISUEEL

10 10 10

50 C 50 30

30 30 10

300 D 100 50

4.2 3.2 3.1

2 G 1 G 1 G

2 1 1

300 50

30 10

200 C 50

50 R 50 R

300 50

4.2 3.1

2 G 1 G

2 1

50 50 100 300 300

10 10 10 10 10

100 C 100 C 100 C 200 C 100 C

10 10 10 30 10

100 100 100 300 300

3.2 3.2 3.2 4.2 4.2

1 G 2 G 2 G 2 G 2 G

1 2 2 2 2

200 300

30 50

100 C 300 C Z

30 R 50 R

200 300

4.1 4.2

3 G 3 G

2 3

B B

200 300

10 10

100 C 300 C Z

100 R 200 R

200 300

4.1 4.2

3 G 3 G

2 3

B B

100 200

10 10

200 C 300 C Z

30 R 50 R

200 300

4.1 4.2

3 G 3 G

2 3

B

200 200 50 100 50 50 10

100 30 0 0 50 0 0

500 C Z 500 C Z 100 C 300 C Z 300 C 100 C 30

50 50 50 50 50 50 0

500 500 100 300 300 100 30

5.1 5.1 3.2 4.2 4.2 3.2 2

3 G 3 G 2 G 3 G 3 G 2 G 1 G

2 2 1 2 2 2 1

200 100 50

100 50 100

300 C Z 200 C 200 C

100 R 50 R 50

300 200 200 D

4.2 4.1 4.1

2 G 2 G 2 G

2 2 2

R R R R R R

LUCHT

VERKEER

300 100 50

BODEM

CATEGORIE

Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Margarinefabrieken: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Zuivelprodukten fabrieken: - gedroogde produkten, p.c. >= 1,5 t/u - geconcentreerde produkten, verdamp. cap. >=20 t/u - melkprodukten fabrieken v.c. < 55.000 t/j - melkprodukten fabrieken v.c. >= 55.000 t/j - overige zuivelprodukten fabrieken Consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m² - consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m² Meelfabrieken: - p.c. >= 500 t/u - p.c. < 500 t/u Grutterswarenfabrieken 0 Zetmeelfabrieken:

0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 1 2 3 4 5 1 2 0 1 2

GROOTSTE AFSTAND

104101 104101 104101 104102 104102 104102 1042 1042 1042 1051 1051 1051 1051 1051 1051 1052 1052 1061 1061 1061 1061 1062

- verwerken anderszins: p.o.> 1000 m² - verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m² - verwerken anderszins: p.o. <= 300 m² Aardappelprodukten fabrieken: - vervaardiging van aardappelproducten - vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m² Groente- en fruitconservenfabrieken: - jam - groente algemeen - met koolsoorten - met drogerijen - met uienconservering (zoutinleggerij)

GEVAAR

1541 1541 1541 1542 1542 1542 1543 1543 1543 1551 1551 1551 1551 1551 1551 1552 1552 1561 1561 1561 1561 1562

4 5 6 0 1 2 0 1 2 3 4 5

INDICES

GELUID

102 102 102 1031 1031 1031 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039

AFSTANDEN IN METERS

STOF

152 152 152 1531 1531 1531 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533

OMSCHRIJVING

GEUR

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 2

Staat van Bedrijfsactiviteiten

10821 10821

1584

10821

1584 1584 1584 1584 1585 1586 1586 1586 1587 1589

10821 10821 10821 10821 1073 1083 1083 1083 108401 1089

0 Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk: 1 - Cacao- en chocoladefabrieken: p.o. > 2.000 m² - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken 2 met p.o. < 2.000 m² - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken 3 met p.o. <= 200 m² 4 - Suikerwerkfabrieken met suiker branden 5 - Suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. > 200 m² 6 - suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. <= 200 m² Deegwarenfabrieken 0 Koffiebranderijen en theepakkerijen: 1 - koffiebranderijen 2 - theepakkerijen Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden Vervaardiging van overige voedingsmiddelen

200 300

50 100

200 C 300 C Z

30 R 50 R

200 300

4.1 4.2

1 G 2 G

2 3

700 700

30 100

200 C 100 C

50 30 R

700 D 700 D

5.2 5.2

3 G 3 G

3 3

300

100

200 C

30

300

4.2

2 G

2

700 200 300 200

200 50 100 100

300 C Z 200 C 300 C Z 200 C

50 30 50 R 30

700 200 300 200

5.2 4.1 4.2 4.1

3 G 3 G 3 G 2 G

3 3 3 2

30 100 100

10 30 10

30 C 100 C 100 C

10 30 30

30 100 100

2 3.2 3.2

1 G 2 G 2 G

1 2 2

500 1000

100 200

300 C 700 C Z

100 R 200 R

500 1000

5.1 5.3

2 G 3 G

2 3

500

50

100

50 R

500

5.1

2 G

3

100

30

50

30

100

3.2

2 G

2

30 300 100 30 50

10 30 30 10 30

30 50 50 30 10

10 30 R 30 R 10 10

30 300 100 30 50

2 4.2 3.2 2 3.1

1 G 2 G 2 G 1 G 2 G

1 2 2 1 2

500 100 200 200

30 10 30 30

200 C 30 50 50

10 10 10 30

500 D 100 200 200 D

5.1 3.2 4.1 4.1

2 G 2 G 2 G 2 G

1 1 1 2

B B

LUCHT

VISUEEL

1584 1584

VERKEER

1091 1091 1091 1092 1071 1071 1071 1072 1081 1081 1081

CATEGORIE

1571 1571 1571 1572 1581 1581 1581 1582 1583 1583 1583

3 - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. < 10 t/u water - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. >= 10 t/u 4 water 5 - mengvoeder, p.c. < 100 t/u 6 - mengvoeder, p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van voer voor huisdieren 0 Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen: 1 - v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens 2 - v.c. >= 7500 kg meel/week Banket, biscuit- en koekfabrieken 0 Suikerfabrieken: 1 - v.c. < 2.500 t/j 2 - v.c. >= 2.500 t/j

GROOTSTE AFSTAND

1091

GEVAAR

1571

GELUID

- p.c. < 10 t/u - p.c. >= 10 t/u Veevoerfabrieken: - destructiebedrijven - beender-, veren-, vis-, en vleesmeelfabriek

1 2 0 1 2

STOF

1062 1062 1091 1091 1091

INDICES

GEUR

1562 1562 1571 1571 1571

AFSTANDEN IN METERS

BODEM

OMSCHRIJVING

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 3

Staat van Bedrijfsactiviteiten

50

50 R

200

4.1

2 G

2

100 300 200 300

10 50 50 30

50 50 50 200 C

10 50 R 30 30

100 300 200 300

3.2 4.2 4.1 4.2

2 G 2 G 2 G 2 G

2 2 2 2

200 300 10 300 300 10

30 50 0 30 50 0

200 C 300 C 30 C 100 C 100 C 100

30 50 0 50 30 50

200 300 30 300 300 100

4.1 4.2 2 4.2 4.2 3.2

1 G 2 G 1 G 2 G 2 G 3 G

2 3 1 2 2 2

200

30

50 C

30

200

4.1

2 G

1

10

50

100

30

100

3.2

2 G

1

10 10 50 10 100 0

10 30 0 0 30 10

100 300 50 50 200 50

0 50 10 10 10 10

100 300 50 50 200 50

3.2 4.2 3.1 3.1 4.1 3.1

2 G 3 G 2 G 1 G 2 G 1 G

1 2 2 1 2 2

30 10

0 10

50 30

0 10

50 30

3.1 2

1 G 2 G

1 2

142, 151 19

Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont

50

10

10

10

50

3.1

1 G

1

-

Z

R R R R

LUCHT

VISUEEL

50

BODEM

VERKEER

200

14 141 141

Bakkerijgrondstoffenfabrieken 0 Soep- en soeparomafabrieken: 1 - zonder poederdrogen 2 - met poederdrogen Bakmeel- en puddingpoederfabrieken Destilleerderijen en likeurstokerijen 0 Vervaardiging van ethylalcohol door gisting: 1 - p.c. < 5.000 t/j 2 - p.c. >= 5.000 t/j Vervaardiging van wijn, cider e.d. Bierbrouwerijen Mouterijen Mineraalwater- en frisdrankfabrieken - VERWERKING VAN TABAK Tabakverwerkende industrie - VERVAARDIGING VAN TEXTIEL Bewerken en spinnen van textielvezels 0 Weven van textiel: 1 - aantal weefgetouwen < 50 2 - aantal weefgetouwen >= 50 Textielveredelingsbedrijven Vervaardiging van textielwaren Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN - BONT Vervaardiging kleding van leer Vervaardiging van kleding en -toebehoren (excl. van leer)

nummer

CATEGORIE

183 19

GROOTSTE AFSTAND

18 181 182

INDICES

GEVAAR

1089 1089 1089 1089 1089 110101 110102 110102 110102 1102 t/m 1104 1105 1106 1107 12 12 120 13 13 131 132 132 132 133 139 1393 139, 143 14

AFSTANDEN IN METERS

GELUID

1589.1 1589.2 1589.2 1589.2 1589.2 1591 1592 1592 1592 1593 t/m 1595 1596 1597 1598 16 16 160 17 17 171 172 172 172 173 174, 175 1751 176, 177 18

OMSCHRIJVING

STOF

SBI-2008

GEUR

SBI-1993

Pagina 4

B

B B

L

B

L

Staat van Bedrijfsactiviteiten

162 162902 17

21 2111 2112 2112 2112 2112 212 2121.2 2121.2 2121.2 22

17 1711 1712 1712 1712 1712 172 17212 17212 17212 58

22 221 2221

58 581 1811

300 50 50

30 10 10

100 30 50

10 10 10

300 50 D 50

4.2 3.1 3.1

2 G 2 G 2 G

2 2 1

0

50

100

50 R

100

3.2

2 G

2

200 10 100

30 30 30

50 50 100

10 10 10

200 50 100

4.1 3.1 3.2

2 G 2 G 3 G

2 1 2

0

30

100

0

100

3.2

2 G

2

0 10

30 10

50 30

0 0

50 30

3.1 2

1 G 1 G

1 1

200

100

200 C

50 R

200

4.1

3 G

2

50 100 200 30

30 50 100 30

50 C 200 C Z 300 C Z 100 C

30 50 100 30

R R R R

50 200 300 100

3.1 4.1 4.2 3.2

1 G 2 G 3 G 2 G

2 2 2 2

30 50

30 30

100 C 200 C Z

30 R 30 R

100 200

3.2 4.1

2 G 2 G

2 2

0 30

0 0

10 100 C

0 10

10 100

1 3.2

1 P 3 G

1 2

LUCHT

203, 204, 205 205 21

VISUEEL

162

VERKEER

203, 204, 205

CATEGORIE

16 16101 16102 16102 16102 1621

VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING) Lederfabrieken Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel) Schoenenfabrieken

GROOTSTE AFSTAND

20 2010.1 2010.2 2010.2 2010.2 202

-

GEVAAR

15 151,152 151 152

GELUID

19 191 192 193 20

STOF

-

INDICES

GEUR

-

AFSTANDEN IN METERS

BODEM

OMSCHRIJVING

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 5

B

L

B B B

L

B

L

HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D. Houtzagerijen 0 Houtconserveringsbedrijven: 1 - met creosootolie 2 - met zoutoplossingen Fineer- en plaatmaterialenfabrieken -

0 Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. 1 < 200 m2 Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN - KARTONWAREN Vervaardiging van pulp 0 Papier- en kartonfabrieken: 1 - p.c. < 3 t/u 2 - p.c. 3 - 15 t/u 3 - p.c. >= 15 t/u Papier- en kartonwarenfabrieken 0 Golfkartonfabrieken: 1 - p.c. < 3 t/u 2 - p.c. >= 3 t/u UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUKTIE VAN - OPGENOMEN MEDIA Uitgeverijen (kantoren) Drukkerijen van dagbladen

Staat van Bedrijfsactiviteiten OMSCHRIJVING

VISUEEL

100 30 10 30 30 30 D 10

3.2 2 1 2 2 2 1

3 G 1 P 1 G 2 G 2 G 2 G 1 G

2 1 1 1 1 1 1

B B

1000 1500 100 300 300 D

5.3 6 3.2 4.2 4.2

2 G 3 G 2 G 2 G 2 G

3 3 2 2 2

B B B B B

1500 D

6

1 G

2

B

R R R R

700 500 500 200 D

5.2 5.1 5.1 4.1

3 G 3 G 3 G 3 G

3 3 3 3

B

L L L

300 C 500 C

300 R 700 R

300 D 700 D

4.2 5.2

2 G 3 G

3 3

B B

L L

10 30

200 C 500 C

300 R 700 R

300 D 1000 D

4.2 5.3

2 G 2 G

3 2

B B

L L

100 200

0 0

200 C 300 C Z

100 R 200 R

200 300

4.1 4.2

2 G 3 G

2 3

B B

300 500

0 0

200 C 300 C Z

100 R 200 R

300 500

4.2 5.1

2 G 3 G

2 3

B B

0 0 0 0 0 0 0

100 30 10 30 10 30 10

1000 1500 50 300 300

700 100 0 0 0

1000 C Z 1500 C Z 100 100 200

100 1500 30 50 50

10

10

100

1500

10 100 100 200

0 0 0 0

700 C Z 500 C 500 C 200 C

100 100 300 200

100 300

30 50

300 1000

R R R R R

LUCHT

VERKEER

10 0 0 0 10 10 0

30 10 0 30 30 30 0

BODEM

CATEGORIE

233 24 24 2411 2411 2411 2411 2412 2413 2413 2413 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.2 2414.2 2414.2

GROOTSTE AFSTAND

19 191 19201 19202 19202 19202 201, 212, 244 20 20 2011 2011 2011 2011 2012 2012 2012 2012 20141 20141 20141 20141 20141 20141 20149 20149 20149

INDICES

GEVAAR

23 231 2320.1 2320.2 2320.2 2320.2

Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen) Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen A Grafische afwerking B Binderijen Grafische reproduktie en zetten Overige grafische aktiviteiten Reproduktiebedrijven opgenomen media AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK. IND.; BEWERKING SPLIJT- /KWEEKSTOFFEN Cokesfabrieken Aardolieraffinaderijen A Smeeroliën- en vettenfabrieken B Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie C Aardolieproduktenfabrieken n.e.g. Splijt- en kweekstoffenbewerkingsbedrijven - VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN 0 Vervaardiging van industriële gassen: 1 - luchtscheidingsinstallatie v.c. >= 10 t/d lucht 2 - overige gassenfabrieken, niet explosief 3 - overige gassenfabrieken, explosief Kleur- en verfstoffenfabrieken 0 Anorg. chemische grondstoffenfabrieken: 1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" 2 - vallend onder "post-Seveso-richtlijn" A0 Organ. chemische grondstoffenfabrieken: A1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" A2 - vallend onder "post-Seveso-richtlijn" B0 Methanolfabrieken: B1 - p.c. < 100.000 t/j B2 - p.c. >= 100.000 t/j 0 Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.): 1 - p.c. < 50.000 t/j 2 - p.c. >= 50.000 t/j

GELUID

1812 18129 1814 1814 1813 1814 182 19

STOF

2222 2222.6 2223 2223 2224 2225 223 23

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 6

B B

L L L L L

L L

Staat van Bedrijfsactiviteiten OMSCHRIJVING

BODEM

LUCHT

3

VISUEEL

222

VERKEER

252

A B

CATEGORIE

0 1 2

0 1 2

GROOTSTE AFSTAND

22 221101 221102 221102 221102 2219 222 222 222

0 1 2 0 1 2

GEVAAR

25 2511 2512 2512 2512 2513 252 252 252

0 1 2

Kunstmeststoffenfabrieken Kunstharsenfabrieken e.d. Landbouwchemicaliënfabrieken: - fabricage - formulering en afvullen Verf, lak en vernisfabrieken Farmaceutische grondstoffenfabrieken: - p.c. < 1.000 t/j - p.c. >= 1.000 t/j Farmaceutische produktenfabrieken: - formulering en afvullen geneesmiddelen - verbandmiddelenfabrieken Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken Parfumerie- en cosmeticafabrieken Kruit-, vuurwerk-, en springstoffenfabrieken Lijm- en plakmiddelenfabrieken: - zonder dierlijke grondstoffen - met dierlijke grondstoffen Fotochemische produktenfabrieken Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken Overige chemische produktenfabrieken n.e.g. Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken

GELUID

2015 2016 202 202 202 203 2110 2110 2110 2120 2120 2120 2041 2042 2051 2052 2052 2052 205902 205903 205903 2060 22

INDICES

STOF

2415 2416 242 242 242 243 2441 2441 2441 2442 2442 2442 2451 2452 2461 2462 2462 2462 2464 2466 2466 247 25

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 7

500 700

300 30

500 C 300 C

500 R 500 R

500 700

5.1 5.2

3 G 3 G

3 3

B B

L L

300 100 300

50 10 30

100 C 30 C 200 C

1000 R 500 R 300 R

1000 500 D 300 D

5.3 5.1 4.2

3 G 2 G 3 G

3 2 2

B B B

L

200 300

10 10

200 C 300 C

300 R 500 R

300 500

4.2 5.1

1 G 2 G

2 2

B B

L L

50 10 300 300 30

10 10 100 30 10

50 30 200 C 50 C 50

50 R 10 100 R 50 R 1000 V

50 30 300 300 1000

3.1 2 4.2 4.2 5.3

2 G 2 G 3 G 2 G 1 G

1 1 2 2 2

B

L

B

100 500 50 50 200 300

10 30 10 10 30 30

100 100 100 50 100 C 300 C

50 50 50 50 200 200

100 500 100 50 200 D 300

3.2 5.1 3.2 3.1 4.1 4.2

3 G 3 G 3 G 3 G 2 G 3 G

2 2 2 2 2 3

B B B B B B

300

50

300 C

100 R

300

4.2

2 G

2

B

50 200 100

10 50 10

30 100 50

30 50 R 50 R

50 200 100 D

3.1 4.1 3.2

1 G 2 G 1 G

1 2 2

B

200 300

50 50

100 100

100 R 200 R

200 300

4.1 4.2

2 G 2 G

2 2

50

30

50

30

50

3.1

2 G

1

R R R R

L

B L L L L

0 1 2

VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF Rubberbandenfabrieken Loopvlakvernieuwingsbedrijven: - vloeropp. < 100 m2 - vloeropp. >= 100 m2 Rubber-artikelenfabrieken Kunststofverwerkende bedrijven: - zonder fenolharsen - met fenolharsen - productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen

B

L

Staat van Bedrijfsactiviteiten OMSCHRIJVING

0 1 2

30 100 100 200 30

100 300 C Z 100 300 C Z 50

30 50 R 30 50 R 10

100 300 300 500 50

3.2 4.2 4.2 5.1 3.1

1 G 2 G 1 G 2 G 1 G

1 2 1 2 1

L L L L

10 30 30 50

10 50 200 200

30 100 200 200

10 30 30 100 R

30 100 200 200

2 3.2 4.1 4.1

1 G 2 G 2 G 2 G

1 2 2 2

L L L

10 30

300 500

500 C 1000 C Z

30 R 50 R

500 1000

5.1 5.3

2 G 3 G

2 3

30 50

200 500

200 300

Z

30 R 50 R

200 500

4.1 5.1

2 G 3 G

2 3

30 50

200 500

200 300

Z

30 R 50 R

200 500

4.1 5.1

2 G 3 G

2 3

B

10 10 30

100 100 200

200 300 700

Z

30 30 30

200 300 700

4.1 4.2 5.2

2 G 2 G 3 G

2 2 3

B B B

10 30 50

50 200 50

100 300 100

30 30 30

100 300 100

3.2 4.2 3.2

2 G 3 G 2 G

2 3 2

10 30

50 200

100 300

10 10

100 300

3.2 4.2

3 G 3 G

2 3

Z

Z

B

LUCHT

30 30 300 500 10

BODEM

VISUEEL

0 1 2 A B 0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 1 2 3 0 1 2

VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALKEN GIPSPRODUKTEN Glasfabrieken: - glas en glasprodukten, p.c. < 5.000 t/j - glas en glasprodukten, p.c. >= 5.000 t/j - glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 t/j - glaswol en glasvezels, p.c. >= 5.000 t/j Glasbewerkingsbedrijven Aardewerkfabrieken: - vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW - vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW Baksteen en baksteenelementenfabrieken Dakpannenfabrieken Cementfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Kalkfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Gipsfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Betonwarenfabrieken: - zonder persen, triltafels en bekistingtrille - met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 100 t/d - met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. >= 100 t/d Kalkzandsteenfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken Betonmortelcentrales: - p.c. < 100 t/u - p.c. >= 100 t/u

VERKEER

0 1 2 3 4

CATEGORIE

23 231 231 231 231 231 231 232, 234 232, 234 232, 234 233 233 2351 2351 2351 235201 235201 235201 235202 235202 235202 23611 23611 23611 23611 23612 23612 23612 2362 2363, 2364 2363, 2364 2363, 2364

GROOTSTE AFSTAND

26 261 261 261 261 261 2615 262, 263 262, 263 262, 263 264 264 2651 2651 2651 2652 2652 2652 2653 2653 2653 2661.1 2661.1 2661.1 2661.1 2661.2 2661.2 2661.2 2662 2663, 2664 2663, 2664 2663, 2664

GEVAAR

-

GELUID

23

INDICES

STOF

26

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 8

Staat van Bedrijfsactiviteiten

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

BODEM

50 R 200 R

100 300

3.2 4.2

2 G 3 G

2 2

B

0 0 10 10 10

100 D 50 300 700 50 D

3.2 3.1 4.2 5.2 3.1

1 G 1 G 1 G 2 G 1 G

2 1 2 3 2

Z

30 50

300 500

4.2 5.1

3 G 3 G

2 3

B B

L L

200 100 50 50 100

300 C Z 100 C 100 200 300 Z

30 50 50 30 50

300 200 100 D 200 300

4.2 4.1 3.2 4.1 4.2

2 G 2 G 2 G 3 G 3 G

2 2 2 2 2

B B

L L

700 1500

500 1000

700 1500 C Z

200 R 300 R

700 1500

5.2 6

2 G 3 G

2 3

B B

L

30 50

30 100

500 1000

Z

30 50 R

500 1000

5.1 5.3

2 G 3 G

2 2

B B

30 50

30 50

300 700

Z

30 50 R

300 700

4.2 5.2

2 G 3 G

2 3

B

100 200

100 300

300 700

Z

30 R 50 R

300 700

4.2 5.2

1 G 2 G

2 3

B B

50

50

500

50 R

500

5.1

2 G

2

B

10 30

50 200

100 300

10 10 10 30 10

30 30 100 200 30

100 50 300 700 50

300 500

100 200

100 200

100 200 50 100 200

Z

Z

LUCHT

GROOTSTE AFSTAND

INDICES

GEVAAR

Vervaardiging van produkten van beton, (vezel)cement en gips: - p.c. < 100 t/d - p.c. >= 100 t/d Natuursteenbewerkingsbedrijven: - zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m² - zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m² - met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 t/j - met breken, zeven of drogen, v.c. >= 100.000 t/j Slijp- en polijstmiddelen fabrieken A0 Bitumineuze materialenfabrieken: A1 - p.c. < 100 t/u A2 - p.c. >= 100 t/u B0 Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol): B1 - steenwol, p.c. >= 5.000 t/j B2 - overige isolatiematerialen C Minerale produktenfabrieken n.e.g. D0 Asfaltcentrales: p.c.< 100 ton/uur D1 - asfaltcentrales, p.c. >= 100 ton/uur - VERVAARDIGING VAN METALEN 0 Ruwijzer- en staalfabrieken: 1 - p.c. < 1.000 t/j 2 - p.c. >= 1.000 t/j 0 IJzeren- en stalenbuizenfabrieken: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 0 Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 A0 Non-ferro-metaalfabrieken: A1 - p.c. < 1.000 t/j A2 - p.c. >= 1.000 t/j B0 Non-ferro-metaalwalserijen, -trekkerijen e.d.: B1 - p.o. < 2.000 m2 0 1 2 0 1 2 3 4

GELUID

2365, 2369 2365, 2369 2365, 2369 237 237 237 237 237 2391 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399 24 24 241 241 241 245 245 245 243 243 243 244 244 244 244 244

STOF

2665, 2666 2665, 2666 2665, 2666 267 267 267 267 267 2681 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 27 27 271 271 271 272 272 272 273 273 273 274 274 274 274 274

-

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

-

OMSCHRIJVING

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 9

Staat van Bedrijfsactiviteiten

VERKEER

VISUEEL

BODEM

100

1000

Z

100 R

1000

5.3

3 G

3

B

100 200

50 100

300 C 500 C Z

30 R 50 R

300 500

4.2 5.1

1 G 2 G

2 3

B B

L

100 200

50 100

300 C 500 C Z

30 R 50 R

300 500

4.2 5.1

1 G 2 G

2 3

B B

L

30 30 30 50

30 30 50 200

100 50 200 300

100 50 200 300

3.2 3.1 4.1 4.2

2 G 1 G 2 G 3 G

2 1 2 3

B

Z

30 10 30 30

30 50

50 100

300 500

Z

30 R 50 R

300 500

4.2 5.1

2 G 3 G

2 3

B B

2822, 2830 284 284

2521, 2530, 3311 255, 331 255, 331

Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en stoomketels A Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven B Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d.

30 10 50

30 30 30

200 200 100

30 30 30

200 200 100 D

4.1 4.1 3.2

2 G 1 G 2 G

2 2 2

B B B

284 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851

255, 331 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311

B1 Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m2 0 Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven: 1 - algemeen 10 - stralen 11 - metaalharden 12 - lakspuiten en moffelen 2 - scoperen (opspuiten van zink) 3 - thermisch verzinken 4 - thermisch vertinnen 5 - mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten) 6 - anodiseren, eloxeren 7 - chemische oppervlaktebehandeling

30

30

50

10

50 D

3.1

1 G

2

B

50 30 30 100 50 100 100 30 50 50

50 200 50 30 50 50 50 50 10 10

100 200 100 100 100 100 100 100 100 100

50 30 50 50 R 30 R 50 50 30 30 30

100 200 100 100 100 100 100 100 100 100

3.2 4.1 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2

2 G 2 G 1 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

B B B B B B B B B B

D D D D

LUCHT

CATEGORIE

200

25, 31 251, 331 251, 331 251, 331 251, 331 251, 331 2529, 3311 2529, 3311 2529, 3311

B2 - p.o. >= 2.000 m2 0 IJzer- en staalgieterijen/ -smelterijen: 1 - p.c. < 4.000 t/j 2 - p.c. >= 4.000 t/j 0 Non-ferro-metaalgieterijen/ -smelterijen: 1 - p.c. < 4.000 t/j 2 - p.c. >= 4.000 t/j VERVAARD. EN REPARATIE VAN PRODUKTEN VAN METAAL - (EXCL. MACH./TRANSPORTMIDD.) 0 Constructiewerkplaatsen 1 - gesloten gebouw 1a - gesloten gebouw, p.o. < 200 m2 2 - in open lucht, p.o. < 2.000 m2 3 - in open lucht, p.o. >= 2.000 m2 0 Tank- en reservoirbouwbedrijven: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2

nummer

GROOTSTE AFSTAND

28 281 281 281 281 281 2821 2821 2821

INDICES

GEVAAR

244 2451, 2452 2451, 2452 2451, 2452 2453, 2454 2453, 2454 2453, 2454 25

AFSTANDEN IN METERS

GELUID

274 2751, 2752 2751, 2752 2751, 2752 2753, 2754 2753, 2754 2753, 2754 28

OMSCHRIJVING

STOF

SBI-2008

GEUR

SBI-1993

Pagina 10

B B

L L L L L L

Staat van Bedrijfsactiviteiten OMSCHRIJVING

GELUID

GEVAAR

GROOTSTE AFSTAND

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

BODEM

LUCHT

INDICES

STOF

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 11

8 - emailleren

100

50

100

50 R

100

3.2

1 G

1

B

L

2561, 3311 2562, 3311 2562, 3311 259, 331 259, 331 259, 331 259, 331 259, 331 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 28, 33 26, 28, 33 26, 28, 33 26, 28, 33 26, 27, 33

9 - galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen ed) 1 Overige metaalbewerkende industrie 2 Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. <200m2 A0 Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken: A1 - p.o. < 2.000 m2 A2 - p.o. >= 2.000 m2 B Overige metaalwarenfabrieken n.e.g. B Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o. <200 m2

30 10 10

30 30 30

100 100 50

50 30 10

100 100 D 50 D

3.2 3.2 3.1

2 G 1 G 1 G

2 2 2

B B B

30 50 30 30

50 100 30 30

200 500 100 50

30 30 30 10

200 500 100 50

4.1 5.1 3.2 3.1

2 G 3 G 2 G 1 G

2 3 2 2

B B B B

VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN Machine- en apparatenfabrieken incl. reparatie: - p.o. < 2.000 m2 - p.o. >= 2.000 m2 - met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW

30 50 50

30 30 30

100 200 300

30 30 30

100 D 200 D 300 D

3.2 4.1 4.2

2 G 3 G 3 G

1 2 2

B B B

VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS Kantoormachines- en computerfabrieken incl. reparatie

30

10

30

10

30

2

1 G

1

31 311 312 313 314 315 316 3162 32

26, 27, 33 271, 331 271, 273 273 272 274 293 2790 26, 33

-

200 200 100 100 200 30 1500

30 10 10 30 30 10 300

50 50 100 R 50 300 R 10 200 R

200 200 200 D 100 300 30 1500

4.1 4.1 4.1 3.2 4.2 2 6

1 G 1 G 2 G 2 G 2 G 1 G 2 G

2 2 2 2 2 1 3

B B

32

26, 33

-

321 t/m 323 3210

261, 263, 264, 331 2612

30 50

0 10

30 30

50 D 50

3.1 3.1

2 G 1 G

1 2

B B

2851

-

2561, 3311

2851 2852 2852 287 287 287 287 287 29 29 29 29 29 29 30 30 30 31

0 1 2 3 A -

VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDH. Elektromotoren- en generatorenfabrieken incl. reparatie Schakel- en installatiemateriaalfabrieken Elektrische draad- en kabelfabrieken Accumulatoren- en batterijenfabrieken Lampenfabrieken Elektrotechnische industrie n.e.g. Koolelektrodenfabrieken

Z

Z

30 30 200 100 30 30 1000 C Z

B B

L L L L L

B

L

VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM-APPARATEN EN -BENODIGDH. Vervaardiging van audio-, video- en telecom-apparatuur e.d. incl. reparatie Fabrieken voor gedrukte bedrading

50 50

Staat van Bedrijfsactiviteiten

30 301, 3315 301, 3315 301, 3315 301, 3315

351 3511 352 352 352 353 353 353 354 355 36

301, 3315 3831 302, 317 302, 317 302, 317 303, 3316 303, 3316 303, 3316 309 3099 31

36

31

30

2

1 G

1

200 D 300 200 200 100

4.1 4.2 4.1 4.1 3.2

3 G 3 G 2 G 2 G 2 G

2 2 2 2 2

B B B B

10 50 R 30

50 100 200

3.1 3.2 4.1

2 G 2 G 2 G

1 1 2

B B B

500 C Z 700

50 100 R

500 700

5.1 5.2

2 G 2 G

3 3

B B

30 30

100 300

30 30 R

100 300

3.2 4.2

2 G 2 G

2 2

B B

30 30 10 30

200 1000 100 100

30 100 R 30 R 30

200 1000 100 100 D

4.1 5.3 3.2 3.2

2 G 2 G 2 G 2 G

2 2 2 2

B B B B

0

30

100 200 100 30 30

10 30 10 10 10

200 C 300 Z 200 200 100

30 50 30 30 30

30 100 50

30 50 100

50 100 200

100 100

100 200

50 50 50 100 30 30

LUCHT

35 351 351 351 351

0

30

BODEM

29 291 291 291 29201 29202 293 30

VISUEEL

34 341 341 341 3420.1 3420.2 343 35

VERKEER

26, 32, 33 29

CATEGORIE

33 34

GROOTSTE AFSTAND

26, 32, 33

GEVAAR

33

INDICES

GELUID

26, 32, 33

AFSTANDEN IN METERS

STOF

33

OMSCHRIJVING

GEUR

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 12

VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten A e.d. incl. reparatie VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS 0 Autofabrieken en assemblagebedrijven 1 - p.o. < 10.000 m2 2 - p.o. >= 10.000 m2 Carrosseriefabrieken Aanhangwagen- en opleggerfabrieken Auto-onderdelenfabrieken VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, - AANHANGWAGENS) 0 Scheepsbouw- en reparatiebedrijven: 1 - houten schepen 2 - kunststof schepen 3 - metalen schepen < 25 m -

4 - metalen schepen >= 25m en/of proefdraaien motoren >= 1 MW Scheepssloperijen 0 Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen: 1 - algemeen 2 - met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW 0 Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven: 1 - zonder proefdraaien motoren 2 - met proefdraaien motoren Rijwiel- en motorrijwielfabrieken Transportmiddelenindustrie n.e.g. VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN - N.E.G.

Z

Z

R R R R

L

Staat van Bedrijfsactiviteiten

40 40

35 35

40 40

35 35

40 40 40 40

35 35 35 35

A5 - warmte-kracht-installaties (gas), thermisch vermogen > 75 MWth B0 bio-energieinstallaties electrisch vermogen < 50 MWe: - covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, GFT en B1 reststromen voedingsindustrie B2 - vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa C0 Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen: C1 - < 10 MVA

100 10 10 30 50 50 30 50

30 0 10 10 30 30 0 30

100 D 10 30 30 50 50 30 50 D

3.2 1 2 2 3.1 3.1 2 3.1

2 G 1 P 1 G 2 G 2 G 2 G 1 P 2 G

2 1 1 2 2 2 1 2

B

30

500

5.1

2 G

3

B

300 700 100 300 C

10 10 50 R 50

300 700 300 300

4.2 5.2 4.2 4.2

2 G 3 G 2 G 3 G

2 3 2 2

B

700 100

700 C Z 500 C Z

200 100

700 500

5.2 5.1

2 G 2 G

3 3

B B

100 10

100 10

500 C Z 500 C

100 R 1500

500 1500 D

5.1 6

1 G 1 P

3 3

30

30

500 C Z

100 R

500

5.1

1 G

2

100 50

50 50

100 100

30 R 30 R

100 100

3.2 3.2

2 G 2 G

1 1

0

0

30 C

10

30

2

1 P

1

50 0 30 30 30 30 0 30

50 10 10 10 10 10 30 10

30

100

500

30 30 300 200

100 200 50 200

100 100

Z

BODEM

VISUEEL

35 35

VERKEER

40 40

A0 Elektriciteitsproduktiebedrijven (electrisch vermogen >= 50 MWe) - kolengestookt (incl. meestook biomassa), thermisch vermogen > A1 75 MWth A2 - oliegestookt, thermisch vermogen > 75 MWth - gasgestookt (incl. bijstook biomassa), thermisch vermogen > 75 A3 MWth,in A4 - kerncentrales met koeltorens

CATEGORIE

35

GROOTSTE AFSTAND

40

GEVAAR

35

INDICES

GELUID

40

1 Meubelfabrieken 2 Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m2 Fabricage van munten, sieraden e.d. Muziekinstrumentenfabrieken Sportartikelenfabrieken Speelgoedartikelenfabrieken Sociale werkvoorziening Vervaardiging van overige goederen n.e.g. - VOORBEREIDING TOT RECYCLING Metaal- en autoschredders A0 Puinbrekerijen en -malerijen: A1 - v.c. < 100.000 t/j A2 - v.c. >= 100.000 t/j B Rubberregeneratiebedrijven C Afvalscheidingsinstallaties PRODUKTIE EN DISTRIB. VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN - WARM WATER

STOF

310 9524 321 322 323 324 32991 32999 38 38 383201 383202 383202 383202 383202 383202 35

GEUR

361 361 362 363 364 365 3663.1 3663.2 37 37 371 372 372 372 372 372 40

AFSTANDEN IN METERS

LUCHT

OMSCHRIJVING

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 13

B

L L

L L B

Staat van Bedrijfsactiviteiten

GEVAAR

GROOTSTE AFSTAND

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

BODEM

40 40 40 40 40 40 40 40

35 35 35 35 35 35 35 35

C2 - 10 - 100 MVA C3 - 100 - 200 MVA C4 - 200 - 1000 MVA C5 - >= 1000 MVA D0 Gasdistributiebedrijven: D1 - gascompressorstations vermogen < 100 MW D2 - gascompressorstations vermogen >= 100 MW D3 - gas: reduceer-, compressor-, meet- en regelinst. Cat. A

0 0 0 0

0 0 0 0

50 C 100 C 300 C Z 500 C Z

30 50 50 50

50 100 300 500

3.1 3.2 4.2 5.1

1 P 1 P 1 P 1 P

1 2 2 2

B B B B

0 0 0

0 0 0

300 C 500 C 10 C

100 200 R 10

300 500 10

4.2 5.1 1

1 P 1 P 1 P

1 2 1

40 40 40 40 40 41 41 41 41 41 41 41 41 41 45 45 45 45 45 45 50

35 35 35 35 35 36 36 36 36 36 36 36 36 36 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 45, 47

0 0

0 0

30 C 50 C

10 50 R

30 50

2 3.1

1 P 1 P

1 1

30 10

10 0

100 C 30 C

50 10

100 30

3.2 2

1 P 1 P

2 1

50 10

0 0

50 C 50 C

1000 R 30

1000 D 50

5.3 3.1

1 G 1 G

2 2

0 0 0

0 0 0

30 C 100 C 300 C

10 10 10

30 100 300

2 3.2 4.2

1 P 1 P 1 P

1 1 2

10 10 10 0

30 30 30 10

100 50 50 30

10 10 10 10

100 50 50 30

3.2 3.1 3.1 2

2 G 2 G 2 G 1 G

2 1 1 1

B B B B

50

45, 47

D4 - gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen), cat. B en C D5 - gasontvang- en -verdeelstations, cat. D E0 Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt: E1 - stadsverwarming E2 - blokverwarming - WINNING EN DITRIBUTIE VAN WATER A0 Waterwinning-/ bereiding- bedrijven: A1 - met chloorgas A2 - bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling B0 Waterdistributiebedrijven met pompvermogen: B1 - < 1 MW B2 - 1 - 15 MW B3 - >= 15 MW - BOUWNIJVERHEID 0 Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m² 1 - bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m² 2 Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1000 m² 3 - aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 1000 m² HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S, MOTORFIETSEN; - BENZINESERVICESTATIONS

501, 502, 504 501

451, 452, 454 451

10 10

0 10

30 100

10 10

30 100

2 3.2

2 P 2 G

1 1

B

-

-

nummer

GELUID

INDICES

STOF

AFSTANDEN IN METERS

Handel in auto's en motorfietsen, reparatie- en servicebedrijven Handel in vrachtauto's (incl. import en reparatie)

LUCHT

OMSCHRIJVING

SBI-2008

GEUR

SBI-1993

Pagina 14

L

Staat van Bedrijfsactiviteiten

46499

3

5148.7 5148.7 5151.1 5151.1

46499 46499 46711 46711

4 5 0 1

10 0 50 10

30 0 30 0

100 10 30 30

10 10 30 R 0

100 10 50 30

3.2 1 3.1 2

1 G 1 G 1 G 3 P

1 1 1 1

30 30 30

0 0 0

30 30 30

200 R 50 R 10

200 50 30

4.1 3.1 2

3 P 3 P 3 P

1 1 1

30

30

50

30 R

50

3.1

2 G

2

100 10 50 50

100 10 10 0

300 Z 30 100 C 30

50 R 0 0 0

300 30 100 50

4.2 2 3.2 3.1

2 G 2 G 2 G 2 G

2 1 1 1

30 10 0 10 10 30 10 10

10 0 0 0 10 10 10 10

30 30 30 30 30 30 30 30

50 R 50 R 0 0 0 0 10 10

50 50 30 30 30 30 30 30

3.1 3.1 2 2 2 2 2 2

2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G

1 1 1 1 1 1 1 1

10 10

0 0

30 30

10 50

V V

30 50

2 3.1

2 G 2 G

1 1

10

0

30

500

V

500

5.1

2 G

1

10 0

0 0

30 30

1000 30

V

1000 30

5.3 2

2 G 2 G

1 1

10

50

50

30

50

3.1

2 P

2

LUCHT

5148.7

VISUEEL

0 1 2

Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en consumptie-aardappelen Grth in vlees, vleeswaren, zuivelprodukten, eieren, spijsoliën Grth in dranken Grth in tabaksprodukten Grth in suiker, chocolade en suikerwerk Grth in koffie, thee, cacao en specerijen Grth in overige voedings- en genotmiddelen Grth in overige consumentenartikelen Grth in vuurwerk en munitie: - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag < 10 ton - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag 10 tot 50 ton - professioneel vuurwerk, netto expl. massa per bewaarplaats < 750 kg (en > 25 kg theatervuurwerk) - professioneel vuurwerk, netto expl. massa per bewaarplaats 750 kg tot 6 ton - munitie Grth in vaste brandstoffen: - klein, lokaal verzorgingsgebied

VERKEER

46217, 4631 4632, 4633 4634 4635 4636 4637 4638, 4639 464, 46733 46499 46499 46499

CATEGORIE

5125, 5131 5132, 5133 5134 5135 5136 5137 5138, 5139 514 5148.7 5148.7 5148.7

GROOTSTE AFSTAND

4621 4622 4623 4624

GEVAAR

5121 5122 5123 5124

GELUID

A Autoplaatwerkerijen B Autobeklederijen C Autospuitinrichtingen Autowasserijen 0 Benzineservisestations: 1 - met LPG > 1000 m3/jr 2 - met LPG < 1000 m3/jr 3 - zonder LPG - GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING 0 Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders met een 1 verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of meer Grth in bloemen en planten Grth in levende dieren Grth in huiden, vellen en leder

STOF

45204 45204 45204 45205 473 473 473 473 46 46 4621

INDICES

GEUR

5020.4 5020.4 5020.4 5020.5 505 505 505 505 51 51 5121

AFSTANDEN IN METERS

BODEM

OMSCHRIJVING

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 15

B

L

B B B

Staat van Bedrijfsactiviteiten

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

BODEM

100

500

5.1

3 G

3

B

200 R 500 R 300 R 50

200 D 500 D 300 D 100

4.1 5.1 4.2 3.2

2 G 2 G 2 G 2 G

2 2 2 2

B B

10 10 10

300 700 100

4.2 5.2 3.2

3 G 3 G 2 G

3 3 2

0 1 2 4 5 6 0 1 2

50 30

10 10

50 30

3.1 2

2 G 1 G

2 1

30 10

100 30

0 0

100 30

3.2 2

2 G 1 G

2 1

0 0 50 30 10 10 10 10 10

0 0 10 30 10 30 10 30 10

50 30 30 30 30 100 50 100 50

10 0 100 R 30 R 10 30 10 10 10

50 30 100 D 30 30 100 50 100 D 50

3.1 2 3.2 2 2 3.2 3.1 3.2 3.1

2 G 1 G 2 G 1 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G

2 1 2 1 2 2 2 2 2

0 1 0 1 0 1 2

0 0

10 10

100 50

10 0

100 50

3.2 3.1

2 G 2 G

2 1

-

Overige grth (bedrijfsmeubels, emballage, vakbenodigdheden e.d.

0

0

30

0

30

2

2 G

1

DETAILHANDEL EN REPARATIE T.B.V. PARTICULIEREN Bouwmarkten, tuincentra, hypermarkten Postorderbedrijven

0 0

0 0

30 50

10 0

30 50

2 3.1

3 P 2 G

1 1

- kolenterminal, opslag opp. >= 2.000 m2 Grth in vloeibare en gasvormige brandstoffen: - vloeistoffen, o.c. < 100.000 m3 - vloeistoffen, o.c. >= 100.000 m3 - tot vloeistof verdichte gassen Grth minerale olieprodukten (excl. brandstoffen) Grth in metaalertsen: - opslag opp. < 2.000 m2 - opslag opp. >= 2.000 m2 Grth in metalen en -halffabrikaten Grth in hout en bouwmaterialen: - algemeen: b.o. > 2000 m² - algemeen: b.o. <= 2000 m² zand en grind: - algemeen: b.o. > 200 m² - algemeen: b.o. <= 200 m² Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur: - algemeen: b.o. > 2.000 m² - algemeen: b.o. < = 2.000 m² Grth in chemische produkten Grth in kunstmeststoffen Grth in overige intermediaire goederen Autosloperijen: b.o. > 1000 m² - autosloperijen: b.o. <= 1000 m² Overige groothandel in afval en schroot: b.o. > 1000 m² - overige groothandel in afval en schroot: b.o. <= 1000 m² Grth in machines en apparaten: - machines voor de bouwnijverheid - overige

50

500

500

50 100 50 100

0 0 0 0

50 50 50 30

30 50 0

300 500 10

300 700 100

0 0

10 10

0 0

Z

Z

B B B

B

B B B B

LUCHT

GROOTSTE AFSTAND

466, 469 47 47 4752 4791

0 1 2

INDICES

GEVAAR

519 52 52 5246/9 5261

2 0 1 2 3

GELUID

46711 46712 46712 46712 46712 46713 46721 46721 46721 46722, 46723 4673 4673 4673 46735 46735 46735 4674 4674 4674 46751 46752 4676 4677 4677 4677 4677 466 466 466

AFSTANDEN IN METERS

STOF

5151.1 5151.2 5151.2 5151.2 5151.2 5151.3 5152.1 5152.1 5152.1 5152.2 /.3 5153 5153 5153 5153.4 5153.4 5153.4 5154 5154 5154 5155.1 5155.2 5156 5157 5157 5157.2/3 5157.2/3 518 518 518

OMSCHRIJVING

GEUR

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 16

L L

Staat van Bedrijfsactiviteiten

VERKEER

VISUEEL

-

Reparatie t.b.v. particulieren (excl. auto's en motorfietsen)

0

0

10

10

10

1

1 P

1

LOGIES-, MAALTIJDEN- EN DRANKENVERSTREKKING Cateringbedrijven

10

0

30 C

10

30

2

1 G/P

1

0 0 10

10 0 0

100 C 30 C 100 C

0 0 0

100 D 30 100

3.2 2 3.2

2 P 2 P 2 G

2 1 1

0

0

100 C

30

100

3.2

3 G

1

0 0

0 0

50 C 30 C

30 10

50 30 D

3.1 2

2 G 1 P

1 1

0 0 50 100 50 300 300

10 30 700 500 700 0 10

500 C 300 C 1000 C Z 500 C Z 700 C Z 100 C 100 C

100 100 50 100 100 1000 200

500 300 D 1000 500 700 1000 300

5.1 4.2 5.3 5.1 5.2 5.3 4.2

3 G 3 G 3 G 3 G 3 G 2 G 1 G

3 3 3 3 3 3 2

0 300 0 30 50 50 100 50 50 100

10 10 10 200 500 300 500 300 500 0

300 100 100 300 700 200 300 300 500 50

50 200 50 30 50 50 100 50 100 700

300 300 100 D 300 700 300 500 300 500 700

4.2 4.2 3.2 4.2 5.2 4.2 5.1 4.2 5.1 5.2

2 G 1 G 2 G 2 G 3 G 2 G 3 G 2 G 3 G 2 G

2 2 2 2 3 2 3 2 3 3

LUCHT

CATEGORIE

494 495 50, 51 52 52241 52241 52241 52241 52241 52241 52241 52241 52242 52242 52242 52242 52242 52242 52242 52242 52242 52242 52242

GROOTSTE AFSTAND

6024 603 61, 62 63 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2

GEVAAR

494

GELUID

6024

STOF

952 55 55 562 49 49 493 493 493

INDICES

GEUR

527 55 55 5552 60 60 6021.1 6022 6023

AFSTANDEN IN METERS

BODEM

OMSCHRIJVING

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 17

-

VERVOER OVER LAND Bus-, tram- en metrostations en -remises Taxibedrijven Touringcarbedrijven Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): b.o. > 0 1000 m² - Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) b.o. 1 <= 1000 m² Pomp- en compressorstations van pijpleidingen - DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER 0 Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. zeeschepen: 1 - containers 2 - stukgoederen 3 - ertsen, mineralen e.d., opslagopp. >= 2.000 m2 4 - granen of meelsoorten, v.c. >= 500 t/u 5 - steenkool, opslagopp. >= 2.000 m2 6 - olie, LPG, e.d. 7 - tankercleaning 0 Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. binnenvaart: 1 - containers 10 - tankercleaning 2 - stukgoederen 3 - ertsen, mineralen, e.d., opslagopp. < 2.000 m² 4 - ersten, mineralen, e.d., opslagopp. >= 2.000 m² 5 - granen of meelsoorten , v.c. < 500 t/u 6 - granen of meelsoorten, v.c. >= 500 t/u 7 - steenkool, opslagopp. < 2.000 m2 8 - steenkool, opslagopp. >= 2.000 m2 9 - olie, LPG, e.d.

Z Z Z

R R R R R R R R

R R

R

B

B B B B B

L

B B B B

B B B

L

Staat van Bedrijfsactiviteiten

7712, 7739 773 772 62 62 58, 63 72 72 721 722 63, 69tm71, 73, 74, 77, 78, 80tm82 63, 69tm71, 73, 74, 77, 78, 80tm82 812

74 74 747

10 0 0 50 50

50 C 30 C 100 C 1500 C 500

50 R 10 30 500 R 50

50 D 30 100 1500 D 500

3.1 2 3.2 6 5.1

2 G 2 G 2 G 3 P 1 P

2 1 1 3 2

0 0

0 0

30 C 10 C

0 0

30 10

2 1

2 P 1 P

1 1

0 0

0 0

0 C 0 C

100 10

100 10

3.2 1

1 P 1 P

2 2

B3 - GSM en UMTS-steunzenders (indien bouwvergunningplichtig) VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN, MACHINES, ANDERE - ROERENDE GOEDEREN Personenautoverhuurbedrijven

0

0

0 C

10

10

1

1 P

2

10

0

30

10

30

2

2 P

1

Verhuurbedrijven voor transportmiddelen (excl. personenauto's) Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen Verhuurbedrijven voor roerende goederen n.e.g.

10 10 10

0 0 10

50 50 30

10 10 10

50 D 50 D 30 D

3.1 3.1 2

2 G 2 G 2 G

1 1 2

0

0

30 C

0

30

2

1 P

1

30 0

10 0

30 10

30 R 0

30 10

2 1

1 P 1 P

1 1

50

10

30

30

50 D

3.1

1 P

1

- COMPUTERSERVICE- EN INFORMATIETECHNOLOGIE B Datacentra - SPEUR- EN ONTWIKKELINGSWERK Natuurwetenschappelijk speur- en ontwikkelingswerk Maatschappij- en geesteswetenschappelijk onderzoek

LUCHT

712 713 714 72 72 72 73 73 731 732

30 0 10 200 0

BODEM

77 7711

VISUEEL

71 711

VERKEER

61 64, 65, 66

CATEGORIE

642 65, 66, 67

POST EN TELECOMMUNICATIE Post- en koeriersdiensten A Telecommunicatiebedrijven B0 zendinstallaties: - LG en MG, zendervermogen < 100 kW (bij groter vermogen: B1 onderzoek!) B2 - FM en TV

GROOTSTE AFSTAND

61 61

Distributiecentra, pak- en koelhuizen Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte) Stalling van vrachtwagens (met koelinstallaties) Luchthavens Helikopterlandplaatsen

GEVAAR

642 642

A B 2 A B -

GELUID

52102, 52109 52109 5221 5223 5223 64 53 531, 532 61 61

INDICES

STOF

6312 6312 6321 6323 6323 64 64 641 642 642

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

-

OMSCHRIJVING

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 18

B

L

B

-

OVERIGE ZAKELIJKE DIENSTVERLENING Reinigingsbedrijven voor gebouwen

B

Staat van Bedrijfsactiviteiten

GELUID

GEVAAR

GROOTSTE AFSTAND

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

Foto- en filmontwikkelcentrales Veilingen voor landbouw- en visserijprodukten Veilingen voor huisraad, kunst e.d.

10 50 0

0 30 0

30 C 200 C 10

10 50 R 0

30 200 10

2 4.1 1

2 G 3 G 2 P

1 2 1

B

OPENBAAR BESTUUR, OVERHEIDSDIENSTEN, SOCIALE VERZEKERINGEN Defensie-inrichtingen Brandweerkazernes

30 0

30 0

200 C 50 C

100 0

200 D 50

4.1 3.1

3 G 1 G

1 1

B

200 300 500 30 50 30 200

10 10 10 0 30 30 200

100 C 200 C Z 300 C Z 10 C 50 50 300

10 10 10 0 10 30 R 30

200 300 500 30 50 50 300

4.1 4.2 5.1 2 3.1 3.1 4.2

2 G 2 G 3 G 1 P 2 G 2 G 3 G

1 1 2 1 1 1 3

500 100 0 50 100 300 10 300

10 50 10 10 0 200 10 200

100 C 30 200 C 30 10 300 C Z 30 300

10 10 1500 10 30 R 50 30 R 10

500 100 1500 50 100 D 300 D 30 300

5.1 3.2 6 3.1 3.2 4.2 2 4.2

3 G 1 G 1 G 1 G 1 G 3 G 1 G 3 G

3 1 1 2 2 3 1 3

B B B B

300 700 100 200 200

100 300 100 200 50

50 100 100 100 100

10 30 10 30 100 R

300 700 100 200 200

4.2 5.2 3.2 4.1 4.1

2 G 2 G 2 G 3 G 3 G

2 2 2 2 1

B B B B B

7481.3 7484.3 7484.4 75

74203 82991 82992 84

75 7522 7525 80 90

84 8422 8425 85 37, 38, 39

-

9001 9001 9001 9001 9001 9002.1 9002.1 9002.1 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 91

3700 3700 3700 3700 3700 381 381 381 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 94

A0 RWZI's en gierverwerkingsinricht., met afdekking voorbezinktanks: A1 - < 100.000 i.e. A2 - 100.000 - 300.000 i.e. A3 - >= 300.000 i.e. B rioolgemalen A Vuilophaal-, straatreinigingsbedrijven e.d. B Gemeentewerven (afval-inzameldepots) C Vuiloverslagstations A0 Afvalverwerkingsbedrijven: A1 - mestverwerking/korrelfabrieken A2 - kabelbranderijen A3 - verwerking radio-actief afval A4 - pathogeen afvalverbranding (voor ziekenhuizen) A5 - oplosmiddelterugwinning A6 - afvalverbrandingsinrichtingen, thermisch vermogen > 75 MW A7 - verwerking fotochemisch en galvano-afval B Vuilstortplaatsen C0 Composteerbedrijven: C1 - niet-belucht v.c. < 5.000 ton/jr C2 - niet-belucht v.c. 5.000 tot 20.000 ton/jr C3 - belucht v.c. < 20.000 ton/jr C4 - belucht v.c. > 20.000 ton/jr C5 - GFT in gesloten gebouw -

BODEM

STOF

-

INDICES

GEUR

-

AFSTANDEN IN METERS

LUCHT

OMSCHRIJVING

SBI-2008

nummer

SBI-1993

Pagina 19

-

MILIEUDIENSTVERLENING

B B

B

L L L L L

L

Staat van Bedrijfsactiviteiten

Pagina 20

0

50

0

50

3.1

1 P

1

0

0

30 C

10

30

2

2 G

1

0 10 0 0 0 0 10 10 0 10 10 10 50 50

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 30 50

200 C 1000 30 10 C 200 500 1500 1500 10 300 1000 50 500 1000 Z

10 200 30 10 300 1500 1500 1500 200 500 1500 10 30 30

200 1000 30 10 300 1500 1500 1500 200 500 1500 50 500 1000

4.1 5.3 2 1 4.2 6 6 6 4.1 5.1 6 3.1 5.1 5.3

2 P 1 P 1 P 1 P 2 P 1 P 2 P 2 P 1 P 2 P 2 P 2 P 2 P 2 P

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

B B

D Autocircuits, motorcrossterreinen e.d., < 8 uur/week in gebruik

100

50

700

50

700

5.2

3 P

1

B

E Autocircuits, motorcrossterreinen e.d., >=8 uur/week in gebruik G Jachthavens met diverse voorzieningen Modelvliegtuig-velden - OVERIGE DIENSTVERLENING A Wasserijen en strijkinrichtingen B Tapijtreinigingsbedrijven Chemische wasserijen en ververijen A Wasverzendinrichtingen Fitnesscentra, badhuizen en sauna-baden A Dierenasiels en -pensions

100 10 10

100 10 0

1500 Z 50 C 300

50 30 100

1500 50 300

6 3.1 4.2

3 P 3 P 1 P

1 1 1

B B

30 30 30 0 10 30

0 0 0 0 0 0

50 C 50 30 30 30 C 100 C

30 30 30 R 0 0 0

50 50 30 30 30 100

3.1 3.1 2 2 2 3.2

2 G 2 G 2 G 1 G 1 P 1 P

1 1 1 1 1 1

BODEM

0

nummer

VISUEEL

931 932 93299 93 96 96011 96011 96012 96013 9313, 9604 9609

VERKEER

926 926 9272.4 93 93 9301.1 9301.1 9301.2 9301.3 9304 9305

CATEGORIE

931

GROOTSTE AFSTAND

926

GEVAAR

- DIVERSE ORGANISATIES B Hondendressuurterreinen - CULTUUR, SPORT EN RECREATIE Studio's (film, TV, radio, geluid) 0 Schietinrichtingen: 1 - binnenbanen: geweer- en pistoolbanen 10 - buitenbanen met voorzieningen: pistoolbanen 11 - buitenbanen met voorzieningen: boogbanen 2 - binnenbanen: boogbanen 3 - vrije buitenbanen: kleiduiven 4 - vrije buitenbanen: schietbomen 5 - vrije buitenbanen: geweerbanen 6 - vrije buitenbanen: pistoolbanen 7 - vrije buitenbanen: boogbanen 8 - buitenbanen met voorzieningen: schietbomen 9 - buitenbanen met voorzieningen: geweerbanen A Skelter- en kartbanen, in een hal B Skelter- en kartbanen, open lucht, < 8 uur/week in gebruik C Skelter- en kartbanen, open lucht, >=8 uur/week in gebruik

GELUID

94 94991 59 59 591, 592, 601, 602 931 931 931 931 931 931 931 931 931 931 931 931 931 931 931

INDICES

STOF

91 9133.1 92 92 921, 922 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

SBI-2008

LUCHT

OMSCHRIJVING

SBI-1993

L

B

L L

Lijst van afkortingen niet van toepassing of niet relevant < kleiner dan > groter dan = gelijk aan cat. categorie e.d. en dergelijke kl. klasse n.e.g. niet elders genoemd o.c. opslagcapaciteit p.c. productiecapaciteit p.o. productieoppervlak b.o. bedrijfsoppervlak v.c. verwerkingscapaciteit u uur d dag w week j jaar B bodemverontreiniging, de activiteit geeft een verhoogde kans op bodemverontreiniging C continu, bij de betreffende milieubelastende activiteiten zijn de voor geluid bepalende activiteiten meestal continu (dag en nacht) in bedrijf D divers, de activiteit kan een grote variatie in milieubelasting vertonen, dit dient per geval nader te worden bezien L luchtverontreiniging Z zonering op basis Wet geluidhinder R risico (Besluit externe veiligheid inrichtingen mogelijk van toepassing) V vuurwerkbesluit van toepassing G goederenvervoer P personenvervoer

Stationsstraat 31, Twello

Bijlage 2 Staat van Horeca-activiteiten

26

Staat van Horeca-activiteiten Categorie 1 Hoofdzakelijk: bereiding etenswaren voor consumptie te plaatse -

Restaurant zonder bezorg- en/of afhaalservice;

-

Bistro;

-

Crêperie;

-

Lunchroom;

-

Koffie-/theehuis, koffiebar, tearoom;

-

IJssalon;

-

Broodjeszaak;

-

Croissanterie;

-

Hotel.

Categorie 2 Hoofdzakelijk: bereiding ven etenswaren al dan niet voor consumptie ter plaatse -

Restaurant met bezorg- en/of afhaalservice;

-

Cafetaria;

-

Snackbar;

-

Grillroom;

-

Shoarma;

-

Fastfoodrestaurant;

-

Automatiek;

-

Snelbuffet;

-

Traiteur.

Categorie 3 Hoofdzakelijk: verstrekken van dranken -

Café;

-

Bar;

-

Bierhuis;

-

Biljartcentrum;

-

Proeflokaal;

-

Zaalverhuur.

Categorie 4 Hoofdzakelijk: het ten gehore brengen van muziek en gelegenheid geven tot dansen -

Discotheek;

-

Bar-dancing;

-

Partycentrum;

-

Nachtclub.

Stationsstraat 31, Twello

Bijlage 3 Beeldkwaliteitsplan

28

Beeldkwaliteitsplan locatie Korderijnk te Twello, Jan Wabeke, 05-10-2023

Inleiding Op de hoek van de Stationsstraat en het Stationsplein van Twello ligt de ontwikkellocatie Korderijnk. Deze locatie omvat het Stationskoffiehuis, een gemeentelijk monument uit 1904. De locatie heeft sinds die tijd een horecafunctie, maar exploitatie van een horecafunctie in de huidige omvang blijkt op deze plek nu niet haalbaar. Daarom wil de huidige eigenaar hier graag woningen ontwikkelen in combinatie met een veel kleinere horecafunctie. De gemeente wil hier wel aan meewerken, mits de ruimtelijke kwaliteit op deze centrale plek in het dorp verbetert en het oude stationskoffiehuis wordt gerestaureerd t.b.v. kleinschalige horeca. Voorliggend beeldkwaliteitsplan omvat het ruimtelijk kwaliteitskader, dat uitgangspunt vormt voor herontwikkeling van deze locatie. Parrallel aan deze ontwikkeling werkt de gemeente aan een plan voor vergroening van de stationsomgeving.

1

Beschrijving van de situatie De stedenbouwkundige structuur is relatief eenvoudig. De Stationsstraat kruist hier de spoorlijn Apeldoorn-Deventer en de ontsluitingsstraat, die evenwijdig aan het spoor loopt; Raccordement-Veilingstraat. Station Twello ligt aan de westkant van de Stationsstraat. Stationsstraat De Stationsstraat is een oude straat, die vanuit het hart van het dorp in noordelijke richting voert. De straat wordt veel gebruikt door fietsers en automobilisten, die in het centrum of bij het station moeten zijn. Langs deze straat staat een reeks vrijstaande panden omgeven door tuinen, voornamelijk woningen. Richting centrum bevinden zich op de begane grond ook centrumfuncties. Veel oudere vrijstaande en dubbele huizen zijn qua architectuur karakteristiek voor het Veluwse Twello; ambachtelijk gedecoreerde huisjes en typische jaren dertig huizen met stoere kappen. Op de hoek van de Stationsstraat en de Veilingstraat, tegenover de locatie Korderijnk, worden nieuwe woongebouwen gerealiseerd, die qua korrel en kapvorm refereren aan de oudere vrijstaande bebouwing, maar qua massa forser zijn. Stationskoffiehuis en jaren 30 panden Het pand van het oude Stationskoffiehuis is karakteristiek en daarom aangewezen als gemeentelijk monument. Het pand werd meer naar voren gebouwd t.o.v. de andere woningen langs de straat.

Op die manier lag het direct in de loop vanaf het treinstation, dat toen aan de andere kant van de Stationsstraat lag. Het oorspronkelijke gebouw stamt uit 1904, maar in de jaren 20 werd het naar achteren uitgebreid met een nieuwe zaal en een toneelzaal. In de loop der tijd is het pand onderdeel geworden van een groter gebouwencomplex met en horecafunctie. Het pand ernaast (nr. 27-29) heeft nog de ambachtelijke karakteristiek van een dubbele jaren 30 woning. Tegenover (nr. 24-26) ligt een pand met een vergelijkbare uitstraling. Behoud van deze panden is van belang voor het dorpsbeeld van Twello. Daarnaast (nr. 25) ligt een jonger pand op een hoek met op de begane grond een ijssalon. Qua massa en uitstraling pas dit goed in het dorpsbeeld. De toegang naar de zijstraat (Van Spiegelstraat) vormt een relatief grote onderbreking in de begeleiding van de Stationsstraat. Visuele versmalling kan bereikt worden door de inrichting van de openbare ruimte aan te passen.

Stationskoffiehuis door de jaren heen

2

Stationskoffiehuis e.o.

Stationskoffiehuis vanuit Stationsstraat

Stationsstraat richting centrum

Woonbuurt op voormalig fabriekssterrein Achter de eerste reeks bebouwing aan de Stationsstraat liggen gebieden met een eigen karakter. Aan de westkant van de straat lag vroeger het fabrieksterrein van Dumeco (de voormalige Twellosche Exportslachterij uit 1909). Aan het begin van deze eeuw is hier een nieuwe woonbuurt gebouwd. Deze buurt heeft een organische opzet, maar oogt stedelijker en steniger dan de oudere buurten van Twello. In de architectuur en de stedenbouw is gestreefd naar een gevarieerd, schilderachtig beeld. De bebouwingswand richting station komt ondanks de verzorgde architectuur wat afstandelijk over door de donkere kleurstelling en doordat de begane grond een half niveau is opgetild t.b.v. een parkeerkelder. Tussen de locatie Korderijnk en de woonbuurt op het Dumeco-terrein ligt het Perronpad. Aan dit straatje liggen tuinen, maar ook enkele woongevels. Opvallend zijn de hoge schermen, die zijn aangebracht om geluidoverlast van de horeca tegen te gaan. Het Perronpad geeft toegang tot een parkeergarage onder het naastgelegen wooncomplex. Het Perronpad komt uit op de Van Spiegelstraat ongeveer recht tegenover de in- en uitgang naar een publieke parkeergarage. Spoorzone met station De zone tussen de spoorlijn en de evenwijdig daaraan gelegen route Veilingstraat-Raccordement heeft een eigen karakter.

Tussen de Veilingstraat en de spoorlijn liggen enkele bedrijfspanden en een middelbare school, maar ook parkeerruimte. Nabij de spoorwegovergang liggen de haltes van de streekbussen. Het oude treinstation van Twello bevond zich ongeveer op deze plek.

Jaren 30 panden Stationsstraat

Raccordement (hoek Perronpad)

Raccordement straatwand, groenstrook

Van Spiegelstraat (hoek Perronpad)

Raccordement bebouwing spoorzijde

Het treinstation ligt nu westelijk van de spoorwegovergang Stationsstraat. Deze spoorwegovergang functioneert als passage tussen beide perrons. De twee perronoverkappingen markeren de plek van het station. De perrons liggen wat hoger dan het aangrenzende maaiveld, waardoor men vanaf de perrons zicht heeft op het dorp. Aan de zuidzijde loopt de wandelroute vanuit het centrum geleidelijk op naar het perron. Deze verhoogde route deelt het stationsplein in: een fietsenstalling bij de spoorwegovergang + ruimte voor halen en brengen per auto ten westen daarvan. Verder naar het westen liggen parkeerplaatsen. De weg Raccordement, die zuidelijk langs het stationsplein loopt is middels bosschages enigszins afgeschermd.

3

Uitgangspunten Ruimtelijke Kwaliteit Voor herontwikkeling van de locatie Korderijnk gelden de volgende uitgangspunten. Drie hoofduitgangspunten: 1. Hier ontstaat een verbindende schakel tussen het dorpshart van Twello en de stationsomgeving met een bijzondere beeldkwaliteit, die past bij Twello en tegelijk iets toevoegt aan het dorpsbeeld. 2. Het historische Stationskoffiehuis behouden en een passende plek en functie geven, die bovengenoemde schakel ondersteunt. 3. Vergroenen van deze omgeving, zodat deze meer representatief wordt voor het groene “landgoederendorp” Twello. Zicht vanuit station naar Stationskoffiehuis

Stationskoffiehuis Zicht op station; pad oplopend naar perron

Perron noordzijde

spoorwegovergang Stationsstraat

Gevel nieuwbouwplan overzijde Stationsstraat (hoek Veilingstraat)

4

Stedenbouwkundig concept

5

Nieuwe stedenbouwkundig concept kop Stationsstraat De loop- en zichtlijnen tussen het station en de kop van de Stationsstraat zijn nu niet optimaal. Dit is deels te verklaren uit het feit dat het station niet meer op de oorspronkelijke plek ligt. Zicht- en looplijnen verbeteren wanneer de bebouwing op de kop van de Stationsstraat verder terug wordt gelegd t.o.v. het Stationskoffiehuis. Komende uit het station is er dan zicht op het Stationskoffiehuis en opent de Stationsstraat zich als het ware richting het station, waardoor vanaf het station een uitnodigende entree naar het dorpscentrum ontstaat. Het verschil in schaal tussen de historische en de nieuwere bebouwing vormt een dilemma. Dit dilemma is positief opgepakt door te kiezen voor een gelaagdheid in de beleving van de Stationsstraat, waarin historische en eigentijdse beelden samenspelen. De nieuwbouw vormt het passtuk tussen de meer kleinschalige lintbebouwing langs de Stationsstraat en de grotere schaal van de bebouwing langs de Raccordement en de Veilingstraat. Het nieuwe pand vormt de sluitsteen van de bebouwingswand langs het Raccordement. Door de nieuwbouw licht naar voren te schuiven en te draaien ontstaat een licht-gebogen bebouwingswand, die het westelijke, meer op de auto gerichte, deel van het stationsplein omarmt.

Het markeert zo ook de overgang naar het meer op de voetganger gerichte, deel van het stationsplein op de kop van de Stationsstraat. Het nieuwe hoekpand bepaalt het beeld van grotere afstand en zie je vanaf meerdere gezichtspunten het eerst. Dit vraagt om een beeldkwaliteit van de nieuwe hoek, die identiteit toevoegt aan deze plek en aan het dorp Twello. Als je hier met de trein aankomt is de eerste gedachte: “Dit is Twello”. Het Stationskoffiehuis zie je in tweede instantie als je vanaf het perron komt en als je vanuit het centrum komt. Het is opgenomen in een hoogwaardig en groen ingerichte openbare ruimte, die omsloten wordt door primaire straatwanden. De bomen verzachten ook het schaalverschil in bebouwing. Het Stationskoffiehuis zorgt voor een ruimtelijke beleving op een wat lager schaalniveau. Zo wordt het bewegen tussen station en centrum boeiend, want je moet altijd langs of om het Stationskoffiehuis heen. Het Stationskoffiehuis zorgt er ook voor dat men zich goed kan oriënteren. Op dit lagere schaalniveau werken de

perronoverkappingen op vergelijkbare wijze. Deze duiden de plek van het station. Het nieuwe steegje tussen het Stationskoffiehuis en de nieuwbouw is bedoeld als een informele, meer besloten doorsteek. Dit soort doorsteken zijn kenmerkend voor het oude esdorp. Sociale veiligheid is een aandachtspunt. Daarom moet er vanaf het station, vanaf de Stationsstraat en vanuit de woningen goed zicht zijn op de openbare ruimte in de steeg. Vanuit de nieuwe steeg is er ook een doorsteek naar het Perronpad. Nieuwe bebouwing aan Stationsstraat De nieuwbouw op de locatie Korderijnk moet zich gaan voegen in het bestaande bebouwingsbeeld. Daarom gelden de volgende uitgangspunten: •

•

•

•

•

•

De voorgevel van het nieuwe bouwblok ligt in het verlengde van de voorgevels van de lintbebouwing van nr. 27 en 27a en pakt het ritme en de korrel van deze lintbebouwing op. De wandvorming wordt verzacht door een schakeling van bouwdelen. Het bouwdeel op de hoek van de Stationsstraat en de Raccordement krijgt tevens een herkenbare uitstraling naar het stationsplein en sluit de bebouwingswand langs de Raccordement af. Ter markering van de hoek is een iets grotere bouwhoogte mogelijk. Op de begane grond komt een functie, die gericht is op de straat en het plein. Het realiseren van het beeld van een doorlopende bebouwingswand langs het Raccordement vraagt extra ontwerpaandacht. Ter hoogte van de doorgang naar het Perronpad moet de wand visueel doorlopen. Ook de belijning van groenstroken en stoepen moet ter weerszijden van het Perronpad vloeiend doorlopen. De architectuur van de nieuwbouw hoeft niet historiserend te zijn. Een moderne toevoeging is mogelijk op deze locatie. Belangrijk is dat de nieuwe bebouwing rustig, luchtig en ingetogen wordt vormgegeven, zodat het oude Stationskoffiehuis op de voorgrond het beeld blijft bepalen. De ambachtelijke verfijning van het Stationskoffiehuis komt terug in een verfijnde detaillering en materialisatie van de nieuwe bebouwing en het groene karakter van de omgeving wordt ondersteund door begroeiing op de gevels. 6

• •

Verschillende kapvormen zijn mogelijk; ook platte daken. De gevels hebben een duidelijke opbouw met een plint, die op de straat is gericht en een beëindiging aan de bovenkant. In de plint liggen toegangen naar woningen en andere functies.

Perronpad richting station en richting Van Spiegelstraat

Perronpad, openbare route door “binnentuin” Het Perronpad is een korte route tussen het stationsplein en de parkeergarage aan de Van Spiegelstraat voor wandelaars en autoverkeer. Het Perronpad ontsluit ook de parkeervoorzieningen van de woningen erlangs. Het Perronpad is een openbare straat, maar met een informeel karakter. Voor de nieuwbouw op de locatie Korderijnk gelden de volgende uitgangspunten: •

•

•

•

De omgeving van het Perronpad krijgt de sfeer van een binnentuin. De straat wordt niet strak begeleid met bebouwing. De vormgeving van gebouwen en onbebouwde ruimtes ondersteunt het groene karakter. Toepassing van hout en veel groen is het streven. De wens bestaat om bestaande geluidschermen en muren aan de westzijde van het pad te verwijderen, zodat een aaneengesloten binnentuin kan ontstaan. Vanuit de woningen is er contact is met de openbare ruimte, mede ten behoeve van de sociale veiligheid. Vanwege het openbare karakter passen hierlangs passen geen anonieme gevels. De nieuwbouw op de hoek van de Van Spiegelstraat oogt qua schaal als een bijgebouw op het achtererf van de bebouwing aan de Stationsstraat; een bouwlaag met kap. Het zijerf naar de Van Spiegelstraat wordt middels een haag afgeschermd.

Stationskoffiehuis restaureren en bepalend maken • Door het gebouw min of meer vrij leggen als een los object in de openbare ruimte zal het sterker de beleving van deze plek gaan bepalen. Dat doet het door zijn bijzondere architectuur, maar ook

•

door een kleinschalige horecafunctie met terras in de te vergroenen openbare ruimte. De nog aanwezige gevels worden gerestaureerd. De achtergevel is al lang verdwenen. Hiervoor moet een nieuw ontwerp worden gemaakt. Gedacht kan worden aan een reconstructie, maar men kan ook kiezen om te laten zien dat dit een nieuwe invulling is. Belangrijk is dat de gevel aan de nieuwe steeg aantrekkelijk wordt, liefst ook dat er zicht is op wat er binnen gebeurt.

Vergroening dorpsentree; uitstralen imago groen, “landgoederendorp”, heldere looproutes De inrichting van de openbare ruimte binnen de planlocatie sluit naadloos aan op de omgeving, waarbij de volgende uitgangspunten gelden: • •

•

• •

•

• •

De inrichting van de openbare ruimte speelt ook een belangrijke rol bij de verbinding van het dorpshart en de stationsomgeving. Er ontstaan twee heldere looproutes tussen station en centrum. De eerste verloopt langs de gevel van de nieuwbouw via de nieuwe steeg en over het oplopende pad naar het zuidelijke perron. De tweede loopt via de Stationsstraat naar de spoorwegovergang, waar men het noordelijke perron op kan. Via deze route komt men ook bij de bushaltes. Beide routes worden verbonden door een kruisende looproute langs de Raccordement. Het imago van Twello als groen landgoederendorp moet in de groene uitstraling van de stationsomgeving en de kop van de Stationsstraat terugkomen. Het oorspronkelijk beloop van de straat komt in de bestrating terug. De Stationsstraat wordt tussen de Van Spiegelstraat, de spoorbaan en de nieuwe steeg primair ingericht als verblijfsgebied, waar de auto te gast is. De inrichtingsprincipes van de openbare ruimte in het dorpscentrum worden doorgetrokken in dit deel van de straat, maar maximaal groen. Het oude Stationskoffiehuis komt rondom in het groen te staan. Vergroening is ook een opgave voor de stationsomgeving langs de Raccordement en rond de bushaltes. Naast de openbare ruimte zal groen ook een rol moeten spelen in het ontwerp van de gevels van de nieuwe bebouwing. 7

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13929338/2