CConstaterende datVoorst
Koppel je AI →
Document · PDF

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

gemeenteraad 30 januari 2023, gemeente VoorstBij agendapunt: Meerjaren-samenwerkingsafspraken met Woningcorporatie IJsseldal Wonen & Huurdersbelangenvereniging IJsseldal7.228 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Jaarverslag

Woonkeus Stedendriehoek 2021

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 1

Samenvatting In 2021 werden minder woningen verhuurd dan in de voorgaande jaren. Het verschil met vorig jaar is echter klein. Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen was in 2021 ongeveer gelijk aan het jaar ervoor. Het aantal woningzoekenden is opnieuw fors toegenomen. Het effect van deze ontwikkelingen is een sterke stijging van het gemiddeld aantal reacties per advertentie en een daling van de slaagkans.

Slaagkans 2018

2019

2020

2021

Stedendriehoek

26,4%

24,3%

19,4%

16,7%

Entree (Arnhem-Nijmegen)

12,8%

12,4%

10,2%

9,9%

Noord Veluwe

15,4%

15,4%

14,9%

13,7%

SVNK (Alkmaar e.o.)

11,8%

11,0%

10,0%

9,5%

De daling van de slaagkans van de woningzoekenden in de Stedendriehoek is fors, maar minder groot dan de daling in 2020. In andere regio’s is er ook sprake van een afname van de slaagkans, echter is de afname in de Stedendriehoek wel het grootst. De slaagkans van de mensen met een inkomen boven de huurtoeslaggrens is het sterkst gedaald. Voor het eerst is er een duidelijk verschil in slaagkans tussen de verschillende doelgroepen te zien. De 1- en 2-persoonshuishoudens met een inkomen onder de huurtoeslaggrens hadden in 2021 de hoogste slaagkans. De toegenomen druk op de woningmarkt zien we de laatste jaren terug in de oplopende gemiddelde zoektijd van de woningzoekenden. Gemiddeld was een woningzoekende in 2021 bijna 13 maanden actief aan het reageren op het moment dat er een woning werd gevonden. De keerzijde van de daling van de slaagkans is dat de verhuurbaarheid van het vrijkomende vastgoed een stijgende lijn kent.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 2

1. Trends in de regio Woonkeus Stedendriehoek

actief woningzoekenden 17135

18000 15035

16000 14000

12898

13383

2018

2019

12000 10000 8000 6000 4000 2000 0 2020

2021

Figuur 1: Aantal actief woningzoekenden Over een periode van vier jaar is het aantal actief woningzoekenden toegenomen met 33%.

reacties per advertentie 160 136

140 120

106

100 80

70

82

60 40 20 0 2018

2019

2020

2021

Figuur 2: Aantal reacties per advertentie Ook het gemiddeld aantal reacties op een woning kent een stijgende lijn. Over een periode van vier jaar is het aantal reacties bijna verdubbeld.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 3

verhuurde woningen 3500 3400

3403 3287

3300 3200 3100 3000

2918

2900

2879

2800 2700 2600 2018

2019

2020

2021

Figuur 3: Aantal verhuurde woningen Ten opzichte van 2018 en 2019 is het aantal verhuringen gedaald. De afname ten opzichte van vorig jaar is minimaal.

slaagkans 30%

26% 24%

25%

19%

20%

17%

15% 10% 5% 0% 2018

2019

2020

2021

Figuur 4: Slaagkans De vraag naar sociale huur neemt toe, terwijl het aanbod licht daalt. Beide ontwikkelingen versterken elkaar. De slaagkans is dus gedaald.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 4

2. Woningzoekenden en reacties Actief woningzoekenden Herkomst

2018

2019

2020

2021

Verschil 2020 – 2021

Apeldoorn

4.768

4.949

5.596

6.109

+9,2%

Brummen

435

467

461

503

+9,1%

Deventer

3.333

3.374

3.604

4.192

+16,3%

Lochem

249

282

353

378

+7,1%

Voorst

420

423

500

560

+12,0%

Zutphen

1.456

1.549

1.555

1870

+20,3%

Overig

2.237

2.509

2.966

3.523

+18,8%

Totaal

12.898

13.553

15.035

17.135

+14,0%

Tabel 1: actief woningzoekenden naar herkomst per jaar In alle gemeenten is het aantal actief woningzoekenden toegenomen. De stijging was relatief het sterkst in Zutphen. Ook de stijging van het aantal woningzoekenden uit Deventer, Voorst en van buiten de regio was groot in 2021. Actief woningzoekenden Aantal reacties

2018

2019

2020

2021

1 keer gereageerd

2.523 (19,6%)

2.450 (18,1%)

2.779 (18,5%)

2.887 (16,8%)

2 t/m 5 keer gereageerd

3.764 (29,2%)

3.953 (29,2%)

4.188 (27,9%)

4.658 (27,2%)

6 t/m 10 keer gereageerd

1.901 (14,7%)

2.045 (15,1%)

2.217 (14,7%)

2.469 (14,4%)

Meer dan 10 keer gereageerd

4.710 (36,5%)

5.105 (37,7%)

5.851 (38,9%)

7.121 (41,6%)

12.898

13.553

15.035

17.135

Totaal

Tabel 2: actief woningzoekenden naar aantal reacties Een actief woningzoekende telt mee indien er minimaal 1 keer in het jaar is gereageerd. We zien niet alleen een stijging van het aantal actief woningzoekenden. Ook het aandeel woningzoekenden dat meer dan 10 keer heeft gereageerd in een jaar neemt toe. Het aandeel woningzoekenden dat slechts een keer heeft gereageerd is juist kleiner geworden.

Actief woningzoekenden Herkomst

t/m 22 jaar

23 t/m 29 jaar

30 t/m 54 jaar

55 t/m 64 jaar

65 t/m 74 jaar

75 jaar en ouder

Apeldoorn

837

1.857

2.583

491

284

260

Deventer

506

1.412

1.832

304

152

96

Zutphen

290

556

770

169

107

51

Voorst

79

184

200

45

41

24

Brummen

63

174

167

41

47

27

Lochem

44

111

142

42

33

22

Overig

335

1.007

1.604

338

231

106

Totaal

2.154

5.301

7.298

1.430

895

586

Tabel 3: actief woningzoekenden in 2021 naar herkomst en leeftijd De tabel geeft het aantal actief woningzoekenden weer naar herkomst en leeftijd die hebben gereageerd op het geadverteerde aanbod in de Stedendriehoek. Bij analyse van deze gegevens moet met het verschil in klassengrootte rekening worden gehouden. Absoluut gezien zijn er veel actief woningzoekenden in de leeftijd t/m 29. Deze groep van 18 t/m 29 (12 jaar) kent ongeveer net zoveel woningzoekenden als de groep 30 t/m 54 (25 jaar). Verder geldt dat naarmate mensen ouder worden ze minder vaak op zoek zijn naar een woning. Dit beeld is voor alle gemeenten ongeveer hetzelfde.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 5

140

130

120

110

100

90 2018

2019

2020

2021

t/m 22 jaar

23 t/m 29 jaar

30 t/m 54 jaar

55 t/m 64 jaar

65 t/m 74 jaar

75 jaar en ouder

Figuur 5: ontwikkeling actief woningzoekenden naar leeftijd (2018 = 100%) In bovenstaande figuur is de ontwikkeling van de actief woningzoekenden voor de verschillende leeftijdscategorieën in beeld gebracht. Voor alle leeftijdscategorieën geldt dat er een duidelijk stijgende trend bestaat. Voor de oudere woningzoekenden (65+) is deze stijging procentueel het kleinst en vlakt de grafiek af. Voor de andere leeftijdsgroepen is er sprake van een duidelijk stijgende trend. Actief woningzoekenden 1 persoonshuishouden 2 persoonshuishouden 3 en meerpersoonshuishouden

2018 51% 26% 24%

2019 53% 25% 22%

2020 55% 25% 20%

2021 56% 25% 19%

Aantallen 2021 10.578 4.684 3.632

Tabel 4: Actief woningzoekenden naar huishoudgrootte Ruim de helft van alle woningzoekenden staat geregistreerd als alleenstaande. Het aantal eenpersoonshuishoudens is verder toegenomen in 2021. Ondanks de grote hoeveelheid alleenstaande woningzoekenden wordt in vrijwel elke gemeente het meest op eengezinswoningen gereageerd (zie tabel 6).

Gemeente

2018

2019

2020

2021

Verschil 2020 – 2021

Apeldoorn

90

101

124

150

+21,0 %

Brummen

56

60

91

112

+23,1 %

Deventer

70

75

102

141

+38,2 %

Lochem

32

58

80

87

+8,8 %

Voorst

40

71

86

140

+62,8 %

Zutphen

45

56

71

102

+43,7 %

Totaal

70

81

106

136

+28,3 %

Tabel 5: gemiddeld aantal reacties per advertentie per gemeente per jaar In elke gemeente zijn meer reacties per advertentie binnen gekomen. De sterke stijging die we in 2020 zagen zet zich verder door. Er is ruim een kwart meer gereageerd in vergelijking met vorig jaar. In veel gemeenten is het aantal reacties per advertentie sinds 2018 ruim verdubbeld. Alleen in Apeldoorn is de relatieve stijging ten opzichte van 2018 wat lager, maar in Apeldoorn reageren wel nog steeds de meeste woningzoekenden op een advertentie. Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 6

Woningtype

Apeldoorn

Brummen

Deventer

Lochem

Voorst

Zutphen

Regio Stedendriehoek

Appartement met lift

90

27

79

85

67

54

80

Appartement zonder lift

197

77

162

79

111

94

149

Benedenwoning

147

37

132

Bovenwoning

90

107

86

Eengezinswoning

260

159

194

Laagbouwwoning

49

69

25

Maisonnette

228

46

124

162

98

100

136

233

170

213

57

33

49 141

221

Tabel 6: gemiddeld aantal reacties per advertentie in 2021 naar woningtype en gemeente Bij loting reageren meer mensen dan op basis van inschrijftijd. Dit verklaart het grote aantal reacties op maisonnettes. Deze woningen worden meestal verloot. Daarnaast is het opvallend dat een appartement zonder lift in bijna elke gemeente meer reacties krijgt dan een appartement met lift. De vele reacties op een appartement zonder lift komen tevens omdat op deze woningen meestal alle leeftijden kunnen reageren. Appartementen met lift hebben wel vaak een label voor 55-plus. Door dit label kunnen er minder mensen reageren. Huurprijs

2018

2019

2020

2021

Verschil 2020 – 2021

t/m kwaliteitskortingsgrens

45

52

75

102

+36,0%

tussen kwaliteitskortingsgrens en 1e aftoppingsgrens

81

98

124

146

+17,7%

tussen 1e en 2e aftoppingsgrens

77

79

103

140

+35,9%

tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens

39

50

71

110

+54,9%

Tabel 7: gemiddeld aantal reacties naar huurprijs per jaar De stijging van het gemiddelde aantal reacties is zichtbaar bij elke huurprijscategorie. De stijging bij de goedkoopste en duurste woningen is net als vorig jaar het sterkst.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 7

3. Aanbod: verhuringen Gemeente

2018

2019

2020

2021

Verschil 2020 – 2021

Apeldoorn

1.422

1.389

1.437

1.261

-12,2%

Brummen

157

160

170

195

+14,7%

Deventer

990

1.061

725

702

-3,2%

Lochem

88

62

65

60

-7,7%

Voorst

162

117

152

138

-9,2%

Zutphen

578

498

370

523

+41,4%

Eindtotaal

3.397

3.287

2.918

2.879

-1,3%

Tabel 8: verhuurde woningen per gemeente per jaar Het aantal verhuurde woningen is licht gedaald ten opzichte van vorig jaar. Dit geldt echter niet voor elke gemeente. In Zutphen is het aantal verhuurde woningen juist sterk gestegen. Ook in Brummen werden meer woningen verhuurd dan in 2020. De stijging van het aantal verhuurde woningen in Zutphen ten opzichte van 2020 heeft voor een deel te maken met het feit dat er in 2020 een deel van de woningen tijdelijk aan het verhuurproces werden onttrokken in het kader van een renovatieproject. In Brummen is de stijging te verklaren door de opgeleverde nieuwbouwwoningen (zie tabel 20). Woningtype

Apeldoorn

Brummen

Deventer

Lochem

Voorst

Zutphen

Totaal

Aangepaste woning

2

1

3

Appartement met lift

508

30

165

21

27

148

899

Appartement zonder lift

232

4

183

3

13

203

638

Benedenwoning

16

6

32

1

1

4

60

Bovenwoning

10

8

12

3

6

39

Eengezinswoning

343

116

272

78

162

984

13

Huurwoonwagen en standplaats

1

1

Kangoeroewoning

2

2

Laagbouwwoning

107

Maisonnette

39

Multifunctionele woning

1

30

22

1

1261

195

16

197

1

40

13

15

1

1

Standplaats zonder huurwoonwagen Eindtotaal

22

702

60

138

524

2879

Tabel 9: verhuurde woningen in 2021 naar woningtype en gemeente Een derde van het woningaanbod bestaat uit eengezinswoningen. Op dit woningtype wordt ook het meeste gereageerd. Netto huur

Apeldoorn

Brummen

1. t/m kwaliteitskortingsgrens

140

10

Deventer 63

Lochem 4

Voorst 12

Zutphen 62

291 (10,1%)

Totaal

2. tussen kwal.kort.grens en 1e aftoppingsgrens

673

86

394

42

82

333

1610 (55,9%)

3. tussen 1e en 2e aftoppingsgrens 4. tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens Totaal

257

58

143

9

18

73

558 (19,4%)

191

41

102

5

26

55

420 (14,6%)

1261

195

702

60

138

523

2879

Tabel 10: verhuurde woningen in 2021 naar huurprijs en gemeente De meeste woningen werden verhuurd in de categorie tussen de kwaliteitskortingsgrens en de eerste aftoppingsgrens. Dit is een direct gevolg van de implementatie van de regels voor passend toewijzen. Om de slaagkans voor de primaire doelgroep te waarborgen is door de corporaties afgesproken om 60% van de woningen te verhuren met een huurprijs tot de eerste aftoppingsgrens. Deze afspraak is nagekomen. 66 % van de woningen heeft een huur onder de eerste aftoppingsgrens.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 8

Gemeente

Inschrijfduur

Urgentie

Bemiddeling

Loting

Zorgwoningen

Totaal

Apeldoorn

663

98

249

153

98

1.261

Brummen

123

5

46

21

195

Deventer

466

55

98

83

702

Lochem

27

3

28

2

60

Voorst

95

6

21

16

138

Zutphen

345

37

95

46

523

Totaal

1.719

204

537

321

98

2.879

Tabel 11: verhuurde woningen in 2021 per criterium waarop de woning verhuurd is per gemeente (absoluut)

Gemeente

Inschrijfduur

Urgentie

Bemiddeling

Loting

Zorgwoningen

Totaal

Apeldoorn

52,6%

7,8%

19,7%

12,1%

7,8%

100%

Brummen

63,1%

2,6%

23,6%

10,8%

0,0%

100%

Deventer

66,4%

7,8%

14,0%

11,8%

0,0%

100%

Lochem

45,0%

5,0%

46,7%

3,3%

0,0%

100%

Voorst

68,8%

4,3%

15,2%

11,6%

0,0%

100%

Zutphen

66,0%

7,1%

18,2%

8,8%

0,0%

100%

Totaal

59,7%

7,1%

18,7%

11,1%

3,4%

100%

Tabel 12: verhuurde woningen in 2021 per criterium waarop de woning verhuurd is per gemeente (relatief) In bijna alle gemeenten werd minimaal 10% van de woningen verloot. In Zutphen werd dit percentage net niet gehaald, in Lochem werd slechts 3,3% verloot. Bemiddelingsreden

Gemeente

Vergunninghouder

Apeldoorn

55

38

43

58

Brummen

6

5

5

6

Deventer

35

33

20

22

Lochem

3

2

2

5

Voorst

1

2

7

11

Zutphen

12

12

4

18

112

92

81

120

Vergunninghouder Totaal

2018

2019

2020

2021

Tabel 13: verhuringen aan vergunninghouders per gemeente De gemeenten hebben in 2021 te maken gekregen met toegenomen taakstellingen. Het aantal verhuringen aan vergunninghouders is gestegen ten opzichte van voorgaande jaren.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 9

Gemeente

Tot € 40.024 (min 80%)

Tussen € 40.025 en € 44.655

Boven € 44.655

Apeldoorn

1198 (95,0%)

51 (4,0%)

12 (1,0%)

Brummen

172 (88,2%)

17 (8,7%)

6 (3,1%)

Deventer

681 (97,0%)

16 (2,3%)

5 (0,7%)

Lochem

57 (95,0%)

2 (3,3%)

1 (1,7%)

Voorst

126 (91,3%)

9 (6,5%)

3 (2,2%)

Zutphen

504 (96,4%)

16 (3,1%)

3 (0,6%)

Totaal

2.738 (95,1%)

111 (3,9%)

30 (1,0%)

Tabel 14: verhuurde woningen in 2021 op basis grenzen staatssteunregel (80-10-10-regel) In elke gemeente wordt ruim voldaan aan de norm die in verband met de Europese Staatssteunregeling is opgelegd. Vanuit deze regelgeving moet er minimaal 80% verhuurd worden binnen de EU-norm en mogen beide andere groepen elk niet meer dan 10% bedragen.

Netto huur

Afspraak

Apeldoorn Brummen

Deventer

Lochem

Voorst

Zutphen

Eindtotaal

t/m 1e aftoppingsgrens

60%

65%

49%

65%

77%

69%

75%

66%

tussen 1e en 2e aftoppingsgrens

20%

20%

30%

20%

15%

13%

14%

19%

tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens

20%

15%

21%

15%

8%

19%

11%

15%

Tabel 15: verhuringen in 2021 naar huurprijsklasse passend toewijzen De afspraak die regionaal geldt is dat per gemeente in de verhouding 60-20-20 wordt verhuurd met een marge van +/- 10% per categorie.

Inkomensgroep 1. 1 pers t/m huurtoeslaggrens 2. 1 pers tussen HT-grens en EU-grens 3. 1 pers tussen EU-grens en Monasch-grens 4. 1 personen boven Monasch-grens 5. 2 pers t/m huurtoeslaggrens 6. 2 pers tussen HT-grens en EU-grens 7. 2 pers tussen EU-grens en Monasch-grens 8. 2 personen boven Monasch-grens 9. 3 pers t/m huurtoeslaggrens 10. 3 pers tussen HT-grens en EU-grens 11. 3 pers tussen EU-grens en Monasch-grens 12. 3 personen boven Monasch-grens Totaal

Apeldoorn Brummen Deventer Lochem 567 66 315 29 195 46 95 11 12 6 4 2 2 2 1 170 26 111 11 69 13 41 4 27 6 6 1 7 3 2 174 15 87 2 23 6 32 12 5 6 1 3 1 1 1261 195 702 60

Voorst Zutphen Totaal 62 270 1309 26 64 437 3 3 28 7 18 79 415 5 24 156 5 6 51 3 1 16 13 57 348 2 10 73 1 7 32 2 7 138 523 2879

% 45,5% 15,2% 1,0% 0,2% 14,4% 5,4% 1,8% 0,6% 12,1% 2,5% 1,1% 0,2% 100%

Tabel 16: verhuurde woningen in 2021 per passend toewijzen groep per gemeente Ruim 70% van alle woningen is verhuurd aan huishoudens met recht op huurtoeslag. Aan huishoudens die geen recht hebben op huurtoeslag maar met een inkomen onder de EU-grens werd bijna een kwart van de woningen verhuurd. De inkomensgroepen boven de EU-grens spelen met in totaal slechts 5% van de verhuringen een beperkte rol op de sociale huurmarkt.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 10

1. t/m kwaliteitskortingsgrens

Woningtype

2. tussen kwal.kort.grens en 1e aftoppingsgrens

Aangepaste woning

4. tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens

3. tussen 1e en 2e aftoppingsgrens

2

Totaal

1

3

Appartement met lift

87

597

146

69

899

Appartement zonder lift

139

444

42

14

639

Benedenwoning

24

32

3

1

60

Bovenwoning

18

14

4

3

39

Eengezinswoning

18

338

329

298

983

Huurwoonwagen en standplaats

1

Kangoeroewoning

1

1 1

2

Laagbouwwoning

3

137

32

26

198

Maisonnette

1

33

1

5

40

11

1

2

14

Multifunctionele woning Standplaats zonder huurwoonwagen

1

Eindtotaal

1

291

1610

558

420

2879

Tabel 17: verhuurde woningen in 2021 naar huurprijs en woningtype Inkomensgroep/woningtype

t/m 1e aftoppingsgrens tussen 1e en 2e aftoppingsgrens tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens Totaal

Met recht op huurtoeslag 2018 86%

2019 87%

2020 86%

2021 86%

Zonder recht op huur-toeslag tot EU-grens 2018 2019 2020 2021 8% 11% 11% 14%

13%

12%

13%

12%

32%

36%

41%

1%

1%

1%

2%

59%

53%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Boven EU-grens 2018 6%

2019 8%

2020 8%

2021 12%

43%

3%

4%

10%

16%

48%

43%

91%

88%

82%

72%

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Tabel 18: verhuringen naar huurprijsklasse passend toewijzen en inkomen De resultaten van de woningtoewijzing sluiten aan bij de regels rondom het passend toewijzen: huishoudens met recht op huurtoeslag krijgen nauwelijks woningen toegewezen boven de 2e aftoppingsgrens. Weinig huishoudens met een inkomen boven de EU-grens hebben een woning gekregen onder de tweede aftoppingsgrens al is dit aantal wel gestegen (in totaal 40 verhuringen ten opzichte van 30 verhuringen in 2020).

Inkomensgroep/woningtype

Appartement met lift Appartement zonder lift Benedenwoning Bovenwoning Eengezinswoning Laagbouwwoning Maisonnette Overig Totaal

Met recht op huurtoeslag 2018 704 733 74 31 711 163 29 57 2.502

2019 689 792 72 49 587 163 33 16 2.401

2020 615 595 64 32 517 155 42 18 2.038

2021 662 578 52 33 556 137 35 19 2.072

Zonder recht op huur-toeslag tot EU-grens 2018 2019 2020 2021 214 228 215 208 37 44 62 56 4 4 9 7 1 6 1 5 398 358 353 333 44 58 66 50 14 12 5 4 2 10 4 3 714 720 715 666

Boven EU-grens 2018 39 8 1 2 121 8 2 181

2019 39 7 1

2020 29 5

102 13 1 3 166

118 11 2 165

2021 29 4 1 1 94 10 1 1 141

Tabel 19: verhuringen naar woningtype en inkomen Woningzoekenden met een inkomen boven de EU-grens betrekken voornamelijk eengezinswoningen en appartementen met lift. De appartementen zonder lift gaan voornamelijk naar woningzoekenden met een inkomen tot de huurtoeslaggrens. Woningzoekenden met een inkomen tot de huurtoeslaggrens komen in alle woningtypes terecht.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 11

Gemeente

Nieuwbouwwoningen Nieuwbouwwoningen Nieuwbouwwoningen Nieuwbouwwoningen 2018

2019

2020

2021

Apeldoorn

117

4

127

18

Brummen

0

20

18

53

Deventer

134

140

2

40

Lochem

6

0

0

0

Voorst

42

0

14

28

Zutphen

0

0

0

28

totaal

299

164

161

167

Tabel 20: opgeleverde nieuwbouwwoningen per gemeente

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 12

4. Slaagkansen Herkomst

2018

2019

2020

2021

Apeldoorn

25%

24%

21%

16%

Brummen

30%

26%

29%

26%

Deventer

26%

27%

17%

14%

Lochem

42%

25%

18%

22%

Voorst

34%

23%

17%

16%

Zutphen

31%

26%

19%

19%

Tabel 21: gemiddelde slaagkans in eigen gemeente Deze tabel laat de slaagkansen zien van woningzoekenden naar herkomst binnen hun eigen gemeente. Ter illustratie een voorbeeld. De score van 16% in Apeldoorn in 2021 betekent dat 16% van de actief woningzoekenden die woonachtig waren in Apeldoorn er in geslaagd is dat jaar een woning in Apeldoorn te huren. In alle gemeenten nam de slaagkans af behalve in Lochem en Zutphen. De daling van de slaagkans is het sterkst in Apeldoorn.

Herkomst

2018

2019

2020

2021

Apeldoorn

26%

26%

22%

18%

Brummen

34%

27%

29%

28%

Deventer

28%

27%

19%

16%

Lochem

37%

24%

19%

18%

Voorst

33%

28%

20%

19%

Zutphen

31%

27%

21%

20%

Buiten de regio

16%

14%

12%

11%

totaal

26%

24%

19%

17%

Tabel 22: gemiddelde slaagkans per gemeente van herkomst per jaar Deze tabel laat de slaagkansen zien van woningzoekenden naar herkomst. Ter illustratie een voorbeeld. De score van 16% bij Deventer in 2021 betekent dat 16% van de actief woningzoekenden die woonachtig waren in Deventer er in geslaagd is dat jaar een woning via Woonkeus in de gehele Stedendriehoek te huren. De tabel laat zien dat er beperkte verschillen bestaan in slaagkans tussen de gemeenten van de Stedendriehoek. Dit is ook logisch, omdat er uniforme regels gelden voor alle woningzoekenden in de gehele regio. Een uitzondering is dat in een aantal niet stedelijke gebieden binnen de regio een deel van de woningen in eerste instantie aangeboden wordt aan inwoners van deze gebieden. De slaagkans van woningzoekenden van buiten de regio is een stuk lager. Reguliere woningzoekenden buiten de regio hebben minder inschrijftijd dan gemiddeld. Hun kansen op een woning zijn daarom kleiner.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 13

Bestemming

2018

2019

2020

2021

Apeldoorn

19%

17%

15%

12%

Brummen

8%

7%

6%

5%

Deventer

18%

18%

11%

9%

Lochem

8%

5%

4%

4%

Voorst

8%

5%

4%

3%

Zutphen

18%

14%

10%

10%

totaal

26%

24%

19%

17%

Tabel 23: gemiddelde slaagkans per gemeente (waar de woning staat) Deze tabel laat de slaagkansen zien van woningzoekenden per gemeente. Ter illustratie een voorbeeld. De score van 4% bij Lochem in 2021 betekent dat 4% van de woningzoekenden die hebben gereageerd in Lochem er in geslaagd is dat jaar een woning in Lochem te huren. De tabel laat zien dat de slaagkans in alle gemeenten in de loop van de jaren is gedaald. De slaagkans in de steden Apeldoorn, Deventer en Zutphen is hoger dan de slaagkans in de andere gemeenten. Hier is het effect van de voorrangsregel voor het landelijk gebied goed te zien: ondanks dat de slaagkans per gemeente in bijvoorbeeld Lochem slechts 4% is, is de slaagkans van mensen uit Lochem op een woning in Lochem 22% (zie tabel 21).

Herkomst

t/m 22 jaar

23 t/m 29 jaar

30 t/m 54 jaar

55 t/m 64 jaar

65 t/m 74 jaar

75 jaar en ouder

Apeldoorn

12%

12%

17%

29%

34%

40%

Brummen

8%

16%

26%

41%

55%

78%

Deventer

9%

11%

17%

30%

34%

29%

Lochem

5%

11%

15%

14%

30%

82%

Voorst

4%

12%

26%

20%

22%

42%

Zutphen

11%

15%

21%

27%

36%

39%

Buiten de regio

6%

7%

11%

16%

25%

27%

Tabel 24: gemiddelde slaagkans in 2021 naar herkomst en leeftijd Net als vorig jaar geldt dat de leeftijd de slaagkans duidelijk beïnvloedt. Hoe hoger de leeftijd, hoe hoger de slaagkans. Dit is in een systeem waarbij inschrijfduur bepalend is ook de verwachting. Daarnaast speelt nog mee dat een deel van het aanbod alleen toegankelijk of geschikt is voor mensen vanaf een bepaalde leeftijd. De lagere slaagkans van de jongeren kan ook voor een deel worden verklaard door het lage percentage woningen dat verloot is. Meer loting is over het algemeen voordelig voor woningzoekenden met een korte inschrijfduur, wat bij jongeren vaak het geval is.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 14

1- en 2 persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Meer persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Woningzoekenden zonder recht op huurtoeslag tot de EU-grens Woningzoekenden boven de EU-grens

Slaagkans 2018 24% 8237 wozo 1969 verh

Slaagkans 2019 23% 8572 wozo 1951 verh

Slaagkans 2020 17% 9802 wozo 1656 verh

Slaagkans 2021 16% 10710 wozo 1724 verh

Verschil 2018-2019 -1%

Verschil 2019-2020 -6%

Verschil 2020-2021 -1%

21% 2520 wozo 536 verh

19% 2381 wozo 447 verh

15% 2519 wozo 381 verh

13% 2773 wozo 348 verh

-2%

-4%

-2%

23% 3132 wozo 714 verh

20% 3668 wozo 720 verh

16% 4475 wozo 715 verh

12% 5577 wozo 666 verh

-3%

-4%

-4%

22% 828 wozo 180 verh

21% 808 wozo 167 verh

17% 966 wozo 166 verh

12% 1207 wozo 141 verh

-1%

-4%

-5%

Tabel 25: gemiddelde slaagkans per Passend Toewijzen groep De verschillen ten opzichte van vorig jaar zijn aanzienlijk. De slaagkans van de 1- en 2-persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag is het minst gedaald en was in 2021 hoger dan de slaagkans van de andere groepen. In de bijlage staan dezelfde gegevens per gemeente voor de slaagkansen binnen de eigen gemeente.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 15

5. Zoektijden Gemeente

2018

2019

2020

2021

Apeldoorn

0,85

1,06

1,12

1,04

Brummen

0,70

0,56

0,81

0,97

Deventer

0,82

1,06

0,95

1,15

Lochem

0,65

0,57

0,85

1,18

Voorst

0,75

0,75

0,90

1,09

Zutphen

0,71

0,88

1,05

1,14

Totaal

0,79

0,98

1,03

1,06

Tabel 26: indicatie van de gemiddelde zoektijd in 2021 binnen de eigen gemeente Deze tabel laat de gemiddelde zoektijd zien van woningzoekenden binnen hun eigen gemeente. Ter illustratie een voorbeeld. De score van 1,15 in Deventer in 2021 betekent dat een woningzoekende uit Deventer die een woning heeft gekregen in Deventer gemiddeld 1,15 jaar (bijna 14 maanden) actief op zoek is geweest. De zoektijd in de eigen gemeente is in Deventer, Lochem en Zutphen het hoogst en in Brummen het laagst.

Gemeente

2018

2019

2020

2021

Apeldoorn

0,86

1,06

1,14

1,08

Brummen

0,69

0,64

0,89

0,93

Deventer

0,82

1,06

0,95

1,16

Lochem

0,57

0,74

0,70

1,14

Voorst

0,71

0,79

0,89

1,07

Zutphen

0,72

0,94

1,09

1,09

Buiten de regio

0,67

0,69

0,90

0,84

Totaal

0,79

0,98

1,03

1,06

Tabel 27: indicatie van de gemiddelde zoektijd in 2021 naar herkomst binnen de regio Deze tabel laat de zoektijd zien van woningzoekenden naar herkomst. Ter illustratie een voorbeeld. De score van 1,07 in Voorst in 2021 betekent dat een woningzoekende uit Voorst die een woning heeft gekregen in de regio gemiddeld 1,07 jaar (ongeveer 13 maanden) actief op zoek is geweest.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 16

Gemeente

2018

2019

2020

2021

Apeldoorn

0,83

1,02

1,09

1,00

Brummen

0,74

0,82

0,95

1,22

Deventer

0,80

1,02

0,92

1,11

Lochem

0,61

0,84

0,95

0,94

Voorst

0,74

0,74

1,04

1,05

Zutphen

0,71

0,88

1,04

1,11

Totaal

0,79

0,98

1,03

1,06

Tabel 28: indicatie van de gemiddelde zoektijd in 2021 per gemeente (waar de woning staat) Deze tabel laat de zoektijd zien van woningzoekenden per gemeente waar de woning staat. Ter illustratie een voorbeeld. De score van 1,00 in Apeldoorn in 2021 betekent dat een woningzoekende die in 2021 in de gemeente Apeldoorn een woning heeft gevonden gemiddeld 1 jaar actief op zoek is geweest. In elke gemeente is de zoektijd ongeveer een jaar.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 17

6. Verhuurbaarheid Gemeente

2018

2019

2020

2021

Apeldoorn

4,00

3,75

3,33

3,68

Brummen

2,55

2,57

2,85

2,85

Deventer

3,91

4,26

3,41

3,87

Lochem

4,18

2,68

3,50

2,19

Voorst

2,49

2,37

3,47

4,74

Zutphen

4,43

3,83

3,39

4,86

Totaal

3,93

3,79

3,34

3,92

Tabel 29: gemiddelde positie op de kandidatenlijst van de nieuwe huurder De positie op de kandidatenlijst is de plek van de woningzoekende die de woning heeft gekregen op de lijst die na de volgordebepaling is vastgesteld. Hoe hoger de gemiddelde positie, hoe meer mensen die op basis van de kandidatenlijst aan de beurt waren voor de woning deze woning niet hebben genomen of gekregen. De gemiddelde positie op de kandidatenlijst van de nieuwe huurder is toegenomen na een daling in de afgelopen 2 jaar. De gemiddelde positie op de kandidatenlijst is nu weer op het niveau van 2018. Gemeente

2018

2019

2020

2021

Apeldoorn

53

65

82

96

Brummen

38

43

65

68

Deventer

42

45

63

83

Lochem

24

32

46

66

Voorst

32

47

50

95

Zutphen

24

34

43

52

Totaal

42

52

68

83

Tabel 30: marktindex op basis van positie op de kandidatenlijst van de nieuwe huurder De marktindex op basis van positie wordt per woning vastgesteld door het aantal reacties op de woning te delen door de positie op de kandidatenlijst van de woningzoekende aan wie de woning is verhuurd. De gemiddelde marktindex wordt vervolgens per gemeente bepaald door het gemiddelde te nemen van de per woning berekende marktindex. De marktindex kan gezien worden als het aantal woningzoekenden dat daadwerkelijk de woning zou willen huren. Hoe hoger de marktindex, hoe beter de verhuurbaarheid. De marktindex is sterk gestegen en er is sprake van een stijgende trend sinds 2018. De stijging van het gemiddeld aantal reacties was groter dan de stijging van de gemiddelde positie. Dit leidt tot een verdere toename van de marktindex en dus de verhuurbaarheid. Er zijn wel grote verschillen in de marktindex tussen de gemeenten onderling.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 18

7. Verhuisbewegingen In onderstaande tabel zijn deze verhuisbewegingen als percentage van het totale aantal verhuisbewegingen weergegeven. Verhuringen

Gemeente

Herkomst

Apeldoorn

Brummen

Deventer

Lochem

Voorst

Zutphen

Apeldoorn

80%

12%

3%

4%

13%

6%

Brummen

1%

60%

0%

2%

2%

3%

Deventer

3%

3%

83%

8%

13%

5%

Lochem

0%

1%

1%

56%

1%

3%

Voorst

1%

1%

2%

1%

61%

1%

Zutphen

1%

8%

2%

13%

2%

69%

Overige gemeenten

14%

15%

9%

16%

8%

13%

Totaal

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Tabel 31: kruistabel verhuringen in 2021 per gemeente naar herkomst binnen de woningmarktregio Stedendriehoek. Voorbeeld bij deze tabel: In de kolom van de gemeente Voorst staat 13% in de rij ‘Apeldoorn’. Dit betekent dat van alle woningen die verhuurd zijn in de gemeente Voorst 13% van de nieuwe huurders afkomstig was uit de gemeente Apeldoorn.

Verhuizing binnen de eigen woongemeente.

Herkomst uit andere gemeente van tenminste 5%.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 19

Bijlage 1: Definities Actief woningzoekenden Het aantal actief woningzoekenden is het aantal unieke woningzoekenden dat binnen een categorie en binnen de periode minimaal 1 keer op een woning heeft gereageerd. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de reactie in het systeem is ingevoerd. Elke woningzoekende die in 2021 een reactie heeft geplaats op een woning telt dus mee als actief woningzoekende. Iemand kan in een tabel meerdere keren voorkomen als hij in meerdere categorieën actief is geweest (bijvoorbeeld tabel 3: iemand kan actief zijn in Apeldoorn en Deventer maar ook als 22 en 23 jarige (indien hij in 2021 23 jaar is geworden)). Advertenties Het aantal advertenties is het aantal advertenties dat in de periode is gepubliceerd. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de woning in het systeem is ingevoerd. Grenzen De volgende grenzen worden in de rapporten gehanteerd (prijspeil 2021): Huurprijs: Kwaliteitskortingsgrens: € 442,46 1e aftoppingsgrens: € 633,25 2e aftoppingsgrens: € 678,66 Huurtoeslaggrens: € 752,33 Inkomen: Huurtoeslaggrens 1 persoon € 23.725 Huurtoeslaggrens meer persoons: € 32.200 EU-grens: € 40.024 Monasch-grens: € 44.655 Herkomst De herkomst is de gemeente van het woonadres waar de woningzoekende staat ingeschreven.

Marktindex op basis van positie De marktindex op basis van positie wordt per woning vastgesteld door het aantal reacties op de woning te delen door de positie op de kandidatenlijst van de woningzoekende aan wie de woning is verhuurd. De gemiddelde marktindex wordt vervolgens per gemeente bepaald door het gemiddelde te nemen van de per woning berekende marktindex. De marktindex kan gezien worden als het aantal woningzoekenden dat daadwerkelijk de woning zou willen huren. Hoe hoger de marktindex, hoe beter de verhuurbaarheid. Reacties Het aantal reacties is het aantal (passende en niet-passende) reacties dat in de periode in de categorie is ingevoerd. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de reactie in het systeem is ingevoerd. Reacties per advertentie Het aantal reacties per advertentie wordt gevormd door het aantal geadverteerde woningen in de periode en het aantal reacties op deze woningen. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de sluitingsdatum van de editie waarin de woning is gepubliceerd. Slaagkans De slaagkans wordt gevormd door het aantal verhuringen te delen door het aantal actieven. De slaagkans is een maat voor het aandeel actief woningzoekenden dat in de gevraagde periode een woning heeft gevonden. Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 20

Verhuringen Een verhuring is een woning waarvan in het systeem is vastgelegd dat het huurcontract getekend is. De datum die wordt gebruikt voor de afbakening van de periode is de datum dat de stap ‘huurcontract getekend’ in het systeem is doorgevoerd. Zoektijd De zoektijd van een geslaagde woningzoekende is het verschil in jaren tussen de datum van het ondertekenen van het huurcontract en de datum van de oudste reactie van de woningzoekende waarbij alleen jaren waarin minimaal 1 keer is gereageerd worden meegenomen. Verhuringen die tot stand zijn gekomen zonder publicatie tellen bij deze berekening niet mee.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 21

Bijlage 2: Gemiddelde slaagkans per passend toewijzen groep per gemeente Apeldoorn 1- en 2 persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Meer persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Woningzoekenden zonder recht op huurtoeslag tot de EU-grens Woningzoekenden boven de EU-grens

Slaagkans 2018 23% 2867 wozo 668 verh

Slaagkans 2019 23% 2974 wozo 682 verh

Slaagkans 2020 20% 3273 wozo 640 verh

Slaagkans 2021 16% 3628 wozo 567 verh

Verschil 2018-2019 0%

Verschil 2019-2020 -3%

Verschil 2020 - 2021 -4%

22% 905 wozo 198 verh

18% 861 wozo 154 verh

15% 939 wozo 140 verh

12% 998 wozo 122 verh

-4%

-3%

-3%

19% 1222 wozo 228 verh

20% 1379 wozo 275 verh

18% 1633 wozo 292 verh

11% 1960 wozo 222 verh

+1%

-2%

-7%

17% 338 wozo 56 verh

19% 297 wozo 55 verh

18% 401 wozo 74 verh

12% 452 wozo 52 verh

+2%

-1%

-6%

Tabel 1: Apeldoorn: gemiddelde slaagkans per passend toewijzen groep in eigen gemeente Brummen 1- en 2 persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Meer persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Woningzoekenden zonder recht op huurtoeslag tot de EU-grens Woningzoekenden boven de EU-grens

Slaagkans 2018 28% 218 wozo 60 verh

Slaagkans 2019 25% 233 wozo 59 verh

Slaagkans 2020 26% 226 wozo 59 verh

Slaagkans 2021 26% 206 wozo 54 verh

Verschil 2018-2019 -3%

Verschil 2019-2020 +1%

Verschil 2020 - 2021 +-0%

32% 44 wozo 14 verh

20% 44 wozo 9 verh

26% 54 wozo 14 verh

7% 43 wozo 3 verh

-12%

+6%

-19%

28% 65 wozo 18 verh

19% 118 wozo 23 verh

19% 108 wozo 18 verh

19% 176 wozo 33 verh

-9%

+-0%

+-0%

30% 10 wozo 3 verh

25% 20 wozo 5 verh

62% 21 wozo 13 verh

34% 32 wozo 11 verh

-5%

+37%

-28%

Tabel 2: Brummen: gemiddelde slaagkans per passend toewijzen groep in eigen gemeente

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 22

Deventer 1- en 2 persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Meer persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Woningzoekenden zonder recht op huurtoeslag tot de EU-grens Woningzoekenden boven de EU-grens

Slaagkans 2018 21% 2014 wozo 419 verh

Slaagkans 2019 23% 2021 wozo 470 verh

Slaagkans 2020 15% 2076 wozo 310 verh

Slaagkans 2021 14% 2387 wozo 335 verh

Verschil 2018-2019 +2%

Verschil 2019-2020 -8%

Verschil 2020 - 2021 -1%

21% 655 wozo 136 verh

24% 567 wozo 134 verh

16% 569 wozo 91 verh

10% 665 wozo 68 verh

+3%

-8%

-6%

28% 729 wozo 207 verh

24% 798 wozo 190 verh

15% 898 wozo 135 verh

10% 1287 wozo 133 verh

-4%

-9%

-5%

27% 231 wozo 63 verh

27% 178 wozo 48 verh

14% 182 wozo 25 verh

8% 291 wozo 24 verh

0%

-13%

-6%

Tabel 3: Deventer: gemiddelde slaagkans per passend toewijzen groep in eigen gemeente Lochem 1- en 2 persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Meer persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Woningzoekenden zonder recht op huurtoeslag tot de EU-grens Woningzoekenden boven de EU-grens

Slaagkans 2018 41% 75 wozo 31 verh

Slaagkans 2019 26% 92 wozo 24 verh

Slaagkans 2020 13% 129 wozo 17 verh

Slaagkans 2021 22% 116 wozo 25 verh

Verschil 2018-2019 -15%

Verschil 2019-2020 -13%

Verschil 2020 - 2021 +9%

17% 23 wozo 4 verh

4% 23 wozo 1 verh

13% 30 wozo 4 verh

0% 23 wozo 0 verh

-13%

+8%

-13%

53% 19 wozo 10 verh

25% 20 wozo 5 verh

24% 54 wozo 13 verh

26% 39 wozo 10 verh

-28%

-1%

+2%

100% 4 wozo 4 verh

n.v.t. 0 wozo 2 verh

n.v.t. 5 wozo 0 verh

40% 5 wozo 2 verh

n.v.t.

n.v.t.

+40%

Tabel 4: Lochem: gemiddelde slaagkans per passend toewijzen groep in eigen gemeente Omdat het aantal verhuurde woningen beperkt is, kunnen slaagkansen erg fluctueren.

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 23

Voorst 1- en 2 persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Meer persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Woningzoekenden zonder recht op huurtoeslag tot de EU-grens Woningzoekenden boven de EU-grens

Slaagkans 2018 33% 189 wozo 63 verh

Slaagkans 2019 19% 192 wozo 36 verh

Slaagkans 2020 13% 240 wozo 32 verh

Slaagkans 2021 15% 268 wozo 41 verh

Verschil 2018-2019 -14%

Verschil 2019-2020 -6%

Verschil 2020 - 2021 +2%

21% 43 wozo 9 verh

13% 40 wozo 5 verh

16% 58 wozo 9 verh

11% 47 wozo 5 verh

-8%

+3%

-5%

25% 75 wozo 19 verh

24% 84 wozo 20 verh

15% 131 wozo 20 verh

14% 132 wozo 18 verh

-1%

-9%

-1%

58% 12 wozo 7 verh

26% 27 wozo 7 verh

32% 19 wozo 6 verh

25% 16 wozo 4 verh

-32%

+6%

-7%

Tabel 5: Voorst: gemiddelde slaagkans per passend toewijzen groep in eigen gemeente Omdat het aantal verhuurde woningen beperkt is, kunnen slaagkansen erg fluctueren. Zutphen 1- en 2 persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Meer persoonshuishoudens met recht op huurtoeslag Woningzoekenden zonder recht op huurtoeslag tot de EU-grens Woningzoekenden boven de EU-grens

Slaagkans 2018 30% 823 wozo 247 verh

Slaagkans 2019 26% 823 wozo 216 verh

Slaagkans 2020 17% 843 wozo 144 verh

Slaagkans 2021 20% 1045 wozo 207 verh

Verschil 2018-2019 -4%

Verschil 2019-2020 -9%

Verschil 2020 - 2021 +3%

21% 259 wozo 54 verh

16% 258 wozo 42 verh

13% 227 wozo 30 verh

12% 273 wozo 33 verh

-5%

-3%

-1%

26% 276 wozo 73 verh

19% 357 wozo 67 verh

18% 353 wozo 64 verh

13% 493 wozo 65 verh

-7%

-1%

-5%

33% 57 wozo 19 verh

30% 60 wozo 18 verh

24% 58 wozo 14 verh

13% 111 wozo 14 verh

-3%

-6%

-11%

Tabel 6: Zutphen: gemiddelde slaagkans per passend toewijzen groep in eigen gemeente

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 24

Bijlage 3: verhuurde woningen naar huurprijs en woningtype per gemeente

Woningtype

1. t/m kwaliteitskortingsgrens

2. tussen kwal.kort.grens en 1e aftoppingsgrens

Aangepaste woning

3. tussen 1e en 2e aftoppingsgrens

4. tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens

1

Totaal

1

2

Appartement met lift

40

331

104

33

508

Appartement zonder lift

77

131

23

1

232

Benedenwoning

11

5

16

Bovenwoning

9

1

10

Eengezinswoning

102

Huurwoonwagen en standplaats

1

Kangoeroewoning

1

106

135

343 1

1

2

Laagbouwwoning

2

68

23

14

107

Maisonnette

1

32

1

5

39

1

1

191

1261

Multifunctionele woning Eindtotaal

140

673

257

Tabel 1: verhuurde woningen in 2021 in Apeldoorn naar huurprijs en woningtype Woningtype

1. t/m kwaliteitskortingsgrens

2. tussen kwal.kort.grens en 1e aftoppingsgrens

Appartement met lift

3. tussen 1e en 2e aftoppingsgrens

24

4. tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens 1

Totaal

5

30

Appartement zonder lift

2

2

4

Benedenwoning

5

1

6

Bovenwoning

3

5

8

Eengezinswoning

30

54

32

116

Laagbouwwoning

24

2

4

30

Multifunctionele woning Eindtotaal

1 10

86

1

58

41

195

Tabel 2: verhuurde woningen in 2021 in Brummen naar huurprijs en woningtype

woningtype

1. t/m kwaliteitskortingsgrens

2. tussen kwal.kort.grens en 1e aftoppingsgrens

Aangepaste woning

3. tussen 1e en 2e aftoppingsgrens

4. tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens

1

totaal 1

Appartement met lift

27

109

15

14

165

Appartement zonder lift

26

144

8

5

183

Benedenwoning

6

23

3

Bovenwoning

3

5

3

1

12

Eengezinswoning

85

110

77

272

Laagbouwwoning

14

4

4

22

Maisonnette

1

Multifunctionele woning Standplaats zonder huurwoonwagen Eindtotaal

32

1

12

1

1 63

13 1

394

143

102

702

Tabel 3: verhuurde woningen in 2021 in Deventer naar huurprijs en woningtype Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 25

Woningtype

2. tussen kwal.kort.grens en 1e aftoppingsgrens

3. tussen 1e en 2e aftoppingsgrens

Appartement met lift

4. tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens 14

Appartement zonder lift

Totaal 7

3

Benedenwoning

1

Eengezinswoning

8

Laagbouwwoning

1

19

Eindtotaal

4

42

2

3 2

9

5

Tabel 4: verhuurde woningen in 2021 in Lochem naar huurprijs en woningtype

Woningtype

1. t/m 2. tussen kwal.kort.grens en 1e kwaliteitskortingsgrens aftoppingsgrens

3. tussen 1e en 2e aftoppingsgrens

4. tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens

Totaal

2

27

Appartement met lift

1

18

Appartement zonder lift

5

8

Benedenwoning

1

1

Bovenwoning

3

3

Eengezinswoning

2

Laagbouwwoning Eindtotaal

12

6

13

45

9

22

78

11

3

2

16

82

18

26

138

4. tussen 2e aftoppingsgrens en huurtoeslaggrens

Totaal

Tabel 5: verhuurde woningen in 2021 in Voorst naar huurprijs en woningtype

Woningtype

1. t/m 2. tussen kwal.kort.grens en 1e kwaliteitskortingsgrens aftoppingsgrens

3. tussen 1e en 2e aftoppingsgrens

Appartement met lift

19

101

13

15

148

Appartement zonder lift

25

159

11

8

203

Benedenwoning

1

2

1

4

Bovenwoning

3

1

2

6

Eengezinswoning

17

68

48

29

162

Eindtotaal

62

333

73

55

523

Tabel 6: verhuurde woningen in 2021 in Zutphen naar huurprijs en woningtype

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 26

Bijlage 4: aandeel lotingwoningen per corporatie Corporatie

Aandeel lotingwoningen

De Goede Woning

11,1%

De Marken

9,8%

De Woonmensen

10,4%

IJsseldal Wonen

9,1%

Ons Huis

13,7%

Rentree

14,4%

Veluwonen

9,2%

Woonbedrijf ieder1

10,3%

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 27

Jaarverslag Woonkeus Stedendriehoek 2021

pagina 28

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12237319/1