Bijlage 13 - Woningbouwlocatie Binnenweg Wilp onderzoek stikstofdepositie (2021-58199)
Tekst van het document
Onderzoek stikstofdepositie
Wilp, Woningbouwlocatie Binnenweg
Gemeente Voorst
Datum: 11-12-2020 Projectnummer: 170353.02 Versie: 5.0
INHOUD
1
Inleiding
3
1.1 1.2
Situering en huidige situatie Toekomstige situatie
3 3
2
Wettelijk kader en berekeningsmethodiek
6
2.1 2.2
Natura 2000-gebieden Berekeningsmethodiek
6 7
3
Onderzoeksgegevens
9
3.1 3.2 3.3 3.4 3.5
Huidige situatie Aanlegfase 2022 Gebruiksfase 2023 Aanleg- en gebruiksfase 2024 Toekomstige situatie, gebruiksfase 2025
9 9 10 11 12
4
Onderzoeksresultaten
14
4.1 4.2 4.3 4.4
Aanlegfase 2022 Gebruiksfase 2023 Aanlegfase en gebruiksfase 2024 Gebruiksfase 2025
14 15 16 17
5
Conclusie
18
5.1 5.2 5.3 5.4 5.5
Aanlegfase 2022 Gebruiksfase 2023 Aanleg- en gebruiksfase 2024 Gebruiksfase 2025 Eindadvies
18 18 18 18 18
Bijlage 1: Aerius-bestand aanlegfase 2022
19
Bijlage 2: Aerius-bestand gebruiksfase 2023
20
Bijlage 3: Aerius-bestand aanleg- gebruiksfase 2024
21
Bijlage 4: Aerius-bestand gebruiksfase 2025
22
1
Inleiding Nikkels is voornemens om in het dorp Wilp, gemeente Voorst, 44 grondgebonden woningen te ontwikkelen op een inbreidingslocatie tussen de Binnenweg en de Rijksstraatweg. In het kader van de Wet Natuurbescherming is het noodzakelijk de mogelijke stikstofuitstoot door de beoogde ontwikkeling inzichtelijk te maken. Het voorliggende rapport voorziet in dit onderzoek.
1.1
Situering en huidige situatie Het projectgebied bevindt zich tussen de Binnenweg en de Rijksstraatweg in het dorp Wilp. De percelen van deze locatie momenteel onbebouwd. Figuur 1 geeft de ligging van de ontwikkellocatie ten opzichte van de nabije omgeving weer.
Figuur 1 Topografische kaart met globale aanduiding ontwikkellocatie (in blauw)
1.2
Toekomstige situatie Het totale plan voorziet in de bestemming van 43 woningen met bijbehorende openbare inrichting zoals het groen. De woningen zijn verdeeld in 12 twee-onder-eenkapwoningen, 25 tussen/hoekwoningen en 7 vrijstaande woningen. Figuur 3 geeft het stedenbouwkundig ontwerp weer.
3
Figuur 2 Uitsnede stedenbouwkundige schets project Binnenweg, Wilp
Het plan zal gefaseerd uitgevoerd worden, waarbij op dit moment wordt uitgegaan van volgende planning: 2022: aanleg delen A en D 2023: gebruik delen A en D 2024: aanleg delen B en C en gebruik delen A en D 2025: gebruik delen A, B, C en D In de volgende figuur zijn de delen weergegeven.
4
Figuur 3 Fasering Binnenweg, Wilp
5
2 2.1
Wettelijk kader en berekeningsmethodiek Natura 2000-gebieden Ingevolge artikel 2.1 van de Wet natuurbescherming zijn er Natura 2000-gebieden aangewezen ter uitvoering van Vogelrichtlijn en/of Habitatrichtlijn. Dit impliceert dat eenieder voldoende zorg in acht moet nemen voor deze gebieden en dat negatieve gevolgen zo veel mogelijk beperkt dienen te worden. Voor de habitattypen en leefgebieden waarvoor instandhoudingsdoelstellingen gelden in Natura 2000-gebieden zijn kritische depositiewaarden (KDW) voor stikstofdepositie vastgesteld. Met de KDW wordt bedoeld: de grens waarboven het risico bestaat dat de kwaliteit van het habitat significant wordt aangetast als gevolg van de verzurende en/of vermestende invloed van atmosferische stikstofdepositie. Plannen zoals het in dit rapport genoemde project kunnen door stikstofemissie effect hebben op habitattypen binnen omliggende Natura 2000-gebieden en gelet op de instandhoudingsdoelstelling van een Natura 2000-gebied de kwaliteit van de natuurlijke habitats en de habitats van soort verslechteren. Gezien het gegeven dat stikstofemissie, in de vorm van stikstofoxiden (NOx) of ammoniak (NH3), kan plaatsvinden bij onder andere landbouw, gemotoriseerd verkeer, industrie en ook bij de verwarming van huizen, is het wettelijk vereist deze emissie in beeld te brengen. Het voorliggende rapport voldoet aan deze vereiste.
Figuur 4 geeft de locaties van de dichtstbijzijnde Natura 2000-gebieden weer.
Figuur 4 Situering ontwikkellocatie ten opzichte van Natura 2000-gebieden
6
Het betreft de volgende Natura 2000-gebieden met de bijbehorende afstanden tot de ontwikkellocatie: - Rijntakken circa 1,5 kilometer Overige Natura 2000-gebieden zijn op grotere afstand van het plangebied gelegen. De opgesomde en grafisch weergegeven Natura 2000-gebieden zijn niet per definitie gelijk aan de Natura 2000-gebieden met stikstofgevoelige habitattypen maar geven slechts een overzicht van de ligging van het plan ten opzichte van nabijgelegen Natura 2000-gebieden. In voorgaande figuur wordt de locatie van het plan inzichtelijk gemaakt en tevens worden de mogelijk aanwezige stikstofgevoelige habitattypen weergegeven, van zeer gevoelig (donker paars), gevoelig (licht paars) tot minder/niet gevoelig (licht groen). De meest actuele kaart van alle Natura 2000-gebieden is via de website van de provincie te raadplegen en niet per definitie opgenomen in het pro1 gramma Aerius Calculator 2020 .
2.2
Berekeningsmethodiek De berekeningen naar de stikstofdepositiebijdrage vanwege de aanlegfase en gebruiksfase van het project worden uitgevoerd met het programma Aerius Calculator 2020. De gehanteerde ‘grenswaarde’ voor de stikstofdepositie bedraagt 0,00 mol/hal/j. In het kader van een stikstofonderzoek kunnen significant negatieve effecten met deze waarde worden uitgesloten, waardoor het uitvoeren van vervolgonderzoeken niet aan de orde is en het aspect stikstofdepositie geen belemmering vormt voor de realisatie van een plan of project. Een hogere waarde wordt beschouwd als overschrijding zodat er op verzoek van het bevoegd gezag een nadere beschouwing conform wettelijke kaders dient plaats te vinden. Uit het navolgende hoofdstuk zal moeten blijken of op basis van de rekenresultaten een overschrijding wordt geconstateerd. Bij de berekening van stikstofemissies door mobiele werktuigen, bijvoorbeeld in de aanlegfase, maakt het programma Aerius Calculator 2020 gebruik van een nadere specificatie van Stage klasse, vermogen en bouwjaar van het materieel. Daarmee geeft het programma Aerius Calculator 2020 een range waarbinnen invoer en berekening van gegevens en brandstofverbruik voor materieel mogelijk is. Hierbij worden nieuwere machines geclassificeerd als schoner en hebben derhalve ook een lager brandstofverbruik.
Voor het brandstofverbruik is niet voor elk materieel bedrijfsspecifieke informatie beschikbaar, vandaar dat als alternatief verbruiksgetallen uit het TNO rapport EMMA (Emissiemodel Mobiele Machines gebaseerd op machineverkopen in combinatie met brandstof Afzet) kunnen worden gehanteerd. Als kanttekening dient te worden opgemerkt dat dit rapport in 2009 verscheen en derhalve uitsluitend van toepassing is op materieel t/m STAGE IIIA. Recentere publicaties wijzen uit dat nieuwere machines schoner zijn dan oudere, derhalve kan ook worden uitgegaan van een lager brandstofverbruik.
1
Aerius Calculator 2020, release op 15 oktober 2020 7
Uitgaande van publicaties en op basis van vergelijkbare projecten hanteert SAB bij het verbruik van materieel standaard een brandstofverbruik van gemiddeld 20 liter per uur voor zwaar materieel (vermogen > 130 kW) en een brandstofverbruik van gemiddeld 10 liter per uur voor licht materieel (vermogen ≤ 130 kW), tenzij anders door de opdrachtgever c.q. aannemer vermeld. Naast de klasse en het brandstofverbruik dient bij een Aerius-berekening ook inzicht gegeven te worden in het aantal uren stationair draaien van het mobiele werktuig en haar cilinderinhoud. Op basis van het TNO rapport 2018 R10465 kan geconcludeerd worden dat machines gedurende 18% tot 57% van de tijd stationair of lage last draaien. Een onderzochte graafmachine (129 kW) draait circa 35% van de tijd stationair, een andere graafmachine (159 kW) circa18% en een laadschop (129 kW) 57%. In dit onderzoek gaat SAB, tenzij anders door de opdrachtgever c.q. aannemer vermeld, derhalve uit van een gemiddeld stationair gebruik van 37,5% van de tijd voor de gemiddelde mobiele werktuigen, voor graafmachines hanteert SAB gemiddeld 26,5% stationaire draaiuren. Uitgaande van de door Aerius Calculator opgenomen bandbreedte voor de cilinderinhoud per stageklasse is door SAB, tenzij anders door de opdrachtgever c.q. aannemer vermeld, de gemiddelde cilinderinhoud genomen voor materieel.
Het gebruik van gemiddelde kencijfers conform actuele inzichten in combinatie met ervaringscijfers van vergelijkbare projecten voor berekening van de aanlegfase ligt in 2 lijn met de door de Rijksoverheid gehanteerde uitgangspunten dat de tijdelijke emissie gedurende sloop- en bouwactiviteiten onderdeel is van de totale ‘stikstofdeken’ en derhalve een permanent significant effect door de tijdelijke emissie door het voorliggende plan niet aannemelijk is.
2
Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. Programmadirectie Stikstof. Kabinetsreactie op het eindadvies ‘Niet alles kan overal’ van het Adviescollege Stikstofproblematiek, dd. 13 oktober 2020 8
3 3.1
Onderzoeksgegevens Huidige situatie De ontwikkellocatie betreft momenteel onbebouwde percelen. Derhalve wordt in het navolgende onderzoek aangenomen dat er in de huidige situatie geen relevante stikstofemissie naar de lucht plaatsvindt. De voor stikstof relevante fases voor dit plan zijn de aanleg- en gebruiksfase. Deze worden in onderstaande paragraven beschreven. Zoals in paragraaf 1.2 beschreven wordt de bouw gefaseerd uitgevoerd. Dit resulteert in de onderstaande aanleg- en gebruiksfases.
3.2
Aanlegfase 2022 De start van de eerste aanlegfase zal op zijn vroegst in 2022 plaatsvinden. Daarom is in dit onderzoek uitgegaan van rekenjaar 2022. In dit jaar worden delen A en D aangelegd. Ten behoeve van de aanlegfase voor het plangebied vinden een aantal relevante stikstofemissies naar de lucht plaats. Deze stikstofemissies worden veroorzaakt door mobiele werktuigen en bouwverkeer ten behoeve van het project en worden in onderstaande paragraven beschreven. In bijlage 1 is de Aerius export van de aanlegfase 2022 bijgevoegd.
3.2.1
Mobiele werktuigen Voor de aanleg van delen A en D zal gebruik worden gemaakt van mobiele werktuigen. In overleg met de opdrachtgever is een inschatting gemaakt van het gebruik van mobiele werktuigen op basis van cijfers uit vergelijkbare projecten. De effectieve bouwtijd duurt in totaal circa 45 weken, dit komt overeen met één bouwjaar. Tabel 1 geeft een overzicht van het groot materieel en het te verwachten dieselverbruik in deze periode. Tabel 1 Overzicht inzet groot materieel Voertuig Vermogen in kW Graafmachine 75 - 130 Boor-/Heistelling 300 - 560 Mobiele kraan 300 - 560 Betonpomp 130 - 300
3.2.2
Leeftijd stage IV stage IV stage IV stage IV
Bedrijfsduur/jaar ca. 260 ca. 120 ca. 450 ca. 110
Verbruik (liters/jaar) ca. 2.600 ca. 2.400 ca. 9.000 ca. 2.200
Bouwverkeer Ten behoeve van de aan- en afvoer van bouwmaterialen en het personeel ter plaatse vindt van en naar de ontwikkellocatie werkverkeer plaats. Gemiddeld komen er 4 busjes (lichtverkeer) per dag naar het plangebied. Dit betekent 8 verkeersbewegingen licht verkeer per dag. Daarnaast komen er gemiddeld 3 vrachtwagens middels zwaar vrachtverkeer (6 bewegingen) naar het plangebied voor de aan- en afvoer van bouwmaterialen.
9
Het bouwverkeer is gemodelleerd vanuit het plangebied rechtstreeks op de Rijksstraatweg. Hierna is het verkeer ruimschoots opgenomen in het heersende verkeersbeeld.
3.3
Gebruiksfase 2023 Na de realisatie van delen A en D zijn deze in 2023 in gebruik. De voor stikstofdepositie relevante bronnen voor dit plan in de gebruiksfase betreffen de stookinstallaties van de te realiseren nieuwbouw en de aantrekkende verkeersbewegingen ten gevolge van het plan. Deze worden in onderstaande paragraven beschreven. In bijlage 2 is de Aerius export van de gebruiksfase 2023 bijgevoegd.
3.3.1
Stookinstallaties De nieuwbouw krijgt geen aansluiting op het gastransportnet (Wet voortgang energietransitie, 01-07-2018) en is haardloos verwarmd. Er vindt derhalve geen stikstofdepositie naar de lucht plaats ten gevolge van stikstof emitterende stookinstallaties. De stikstofdepositie voor de gebruiksfase betreft voor dit plan enkel de stikstofdepositie door de verkeersgeneratie.
3.3.2
Verkeer De verkeersgeneratie als gevolg van de voorgenomen ontwikkeling wordt bepaald op basis van de CROW-publicatie 381 ‘Toekomstbestendig parkeren’. Om de verkeersgeneratie te bepalen dient in eerste instantie de mate van stedelijkheid bepaald te worden. Op basis van de cijfers van het CBS is Wilp aan te merken als een ‘niet stedelijk’ gebied. Gelet op het feit dat het plangebied in de bebouwde van Wilp is gelegen, wordt gesteld dat de kencijfers voor ‘rest bebouwde kom’ aangehouden kunnen worden. In Tabel 5 de verkeersgeneratie van het planvoornemen weergegeven waarbij het getal naar boven is afgrond. Zo wordt de worst-case situatie berekend. Tabel 2 Berekening verkeersgeneratie A en D kenmerk aantal Kencijfer max Koop, huis, twee-onder-een-kap 8 8,2 Koop, huis, tussen/hoekwoning 16 7,8 Koop, huis, vrijstaande woning 4 8,6 totaal afgerond
per woning woning woning
totaal 65,6 124,8 34,4 230
Bovenop de hierboven beschreven verkeersgeneratie wordt gerekend met een aantrekkende werking voor middelzwaar vrachtverkeer van 1% van de totale verkeersgeneratie. In dit geval betreft dit gemiddeld per jaar 2 middelzware vrachtverkeerbewegingen per etmaal. Zoals beschreven in de Memo verkeer en parkeren worden de woningen aan de oostzijde van het plangebied rechtstreeks op de Rijksstraatweg ontsloten, het gaat om circa 37% van het totale aantal verkeersbewegingen. De woningen aan de oostzijde worden via de Binnenweg op de Rijksstraatweg ontsloten. Dit betreft circa 63% van het totale aantal verkeersbewegingen.
10
Naar verwachting zal 20% van het verkeer afkomstig uit het plangebied in zuidelijke richting rijden richting Zutphen. En circa 80% zal zich in de richting van Deventer begeven. In de onderstaande figuur zijn de te verwachten verkeerstromen visueel weergegeven.
Figuur 5 Verdeling van de verkeersstromen
In Aerius zijn de verkeersstromen tot aan de kruising met de Lathmerweg en tot aan de kruising met de N791 gemodelleerd. Hierna is het verkeer ruimschoots opgenomen in het heersend verkeersbeeld. In Tabel 3 is de verkeersgeneratie in de verschillende richtingen weergegeven zoals ingevoerd in het model. Tabel 3 Verkeersgeneratie in richtingen A en D kenmerk Licht verkeer 68 Deventer via Rijksstraatweg 116 Deventer via Binnenweg 17 Zutphen via Rijksstraatweg 29 Zutphen via Binnenweg 230 totaal afgerond
3.4
Middelzwaar vrachtverkeer 1 0 1 0 2
Aanleg- en gebruiksfase 2024 In 2024 wordt er verder gebouwd aan delen B en C. De start van de aanlegfase zal op zijn vroegst in 2024 plaatsvinden. Daarom is in dit onderzoek uitgegaan van rekenjaar 2024. In dit jaar zijn ook delen A en D tevens in gebruik. De gebruiksfase van delen A en D zijn beschreven in paragraaf 3.3. Ten behoeve van de aanlegfase voor het plangebied vinden een aantal relevante stikstofemissies naar de lucht plaats. Deze stikstofemissies worden veroorzaakt door mobiele werktuigen en bouwverkeer ten be-
11
hoeve van het project en worden in onderstaande paragraven beschreven. In bijlage 3 is de Aerius export van het jaar 2024 bijgevoegd. 3.4.1
Mobiele werktuigen Voor de aanleg zal gebruik worden gemaakt van mobiele werktuigen. In overleg met de opdrachtgever is een inschatting gemaakt van het gebruik van mobiele werktuigen op basis van cijfers uit vergelijkbare projecten. De effectieve bouwtijd voor delen B en C duurt in totaal circa 45 weken. Tabel 1 4 geeft een overzicht van het groot materieel en het te verwachten dieselverbruik in deze periode. Tabel 4 Overzicht inzet groot materieel Voertuig Vermogen in kW Graafmachine 75 - 130 Boor-/Heistelling 300 - 560 Mobiele kraan 300 - 560 Betonpomp 130 - 300
3.4.2
Leeftijd stage IV stage IV stage IV stage IV
Bedrijfsduur/jaar ca. 140 ca. 60 ca. 240 ca. 60
Verbruik (liters/jaar) ca. 1.400 ca. 1.200 ca. 4.800 ca. 1.200
Bouwverkeer Ten behoeve van de aan- en afvoer van bouwmaterialen en het personeel ter plaatse vindt van en naar de ontwikkellocatie werkverkeer plaats. Gemiddeld komen er 4 busjes (lichtverkeer) per dag naar het plangebied. Dit betekent 8 verkeersbewegingen licht verkeer per dag. Daarnaast komen er gemiddeld 3 vrachtwagens middels zwaar vrachtverkeer (6 bewegingen) naar het plangebied voor de aan- en afvoer van bouwmaterialen. Het bouwverkeer is gemodelleerd vanuit het plangebied rechtstreeks op de Rijksstraatweg. Hierna is het verkeer ruimschoots opgenomen in het heersende verkeersbeeld.
3.5
Toekomstige situatie, gebruiksfase 2025 Het plan voorziet in de bestemming van 43 woningen. Deze zijn allen in 2025 gereed. Daarom is in dit onderzoek uitgegaan van rekenjaar 2025 voor de totale gebruiksfase.De voor stikstofdepositie relevante bronnen voor dit plan in de gebruiksfase betreffen de stookinstallaties van de te realiseren nieuwbouw en de aantrekkende verkeersbewegingen ten gevolge van het plan. Deze worden in onderstaande paragraven beschreven. In bijlage 4 is de Aerius export van de totale gebruiksfase bijgevoegd.
3.5.1
Stookinstallaties De nieuwbouw krijgt geen aansluiting op het gastransportnet (Wet voortgang energietransitie, 01-07-2018) en is haardloos verwarmd. Er vindt derhalve geen stikstofdepositie naar de lucht plaats ten gevolge van stikstof emitterende stookinstallaties. De stikstofdepositie voor de gebruiksfase betreft voor dit plan enkel de stikstofdepositie door de verkeersgeneratie.
12
3.5.2
Verkeer De verkeersgeneratie als gevolg van de voorgenomen ontwikkeling wordt bepaald op basis van de CROW-publicatie 381 ‘Toekomstbestendig parkeren’. Om de verkeersgeneratie te bepalen dient in eerste instantie de mate van stedelijkheid bepaald te worden. Op basis van de cijfers van het CBS is Wilp aan te merken als een ‘niet stedelijk’ gebied. Gelet op het feit dat het plangebied in de bebouwde van Wilp is gelegen, wordt gesteld dat de kencijfers voor ‘rest bebouwde kom’ aangehouden kunnen worden. In tabel 5 de verkeersgeneratie van het planvoornemen weergegeven waarbij het getal naar boven is afgrond. Zo wordt de worst-case situatie berekend. Tabel 5 Berekening verkeersgeneratie A, B, C, D kenmerk aantal Kencijfer max Koop, huis, twee-onder-een-kap 12 8,2 Koop, huis, tussen/hoekwoning 25 7,8 Koop, huis, vrijstaande woning 6 8,6 totaal afgerond
per woning woning woning
totaal 98,4 195 51,6 350
Bovenop de hierboven beschreven verkeersgeneratie wordt gerekend met een aantrekkende werking voor middelzwaar vrachtverkeer van 1% van de totale verkeersgeneratie. In dit geval betreft dit, naar boven afgerond, gemiddeld per jaar 4 middelzware vrachtverkeerbewegingen per etmaal. De verdeling van het verkeer is hetzelfde als beschreven in paragraaf 3.3.2. In Aerius zijn de verkeersstromen tot aan de kruising met de Lathmerweg en tot aan de kruising met de N791 gemodelleerd. Hierna is het verkeer ruimschoots opgenomen in het heersend verkeersbeeld. In tabel 6 is de verkeersgeneratie in de verschillende richtingen weergegeven zoals ingevoerd in het model. Tabel 6 Verkeersgeneratie in richtingen A, B, C, D kenmerk Licht verkeer Deventer via Rijksstraatweg 104 Deventer via Binnenweg 176 Zutphen via Rijksstraatweg 26 Zutphen via Binnenweg 44 totaal afgerond 350
13
Middelzwaar vrachtverkeer 1 1 1 1 4
4 4.1
Onderzoeksresultaten Aanlegfase 2022 Figuur 6 geeft een uitsnede van de Aerius-berekening van de aanlegfase weer.
Figuur 6 Resultaatblad Aerius aanlegfase
Uit de uitgevoerde berekeningen voor de aanlegfase blijkt dat de nu gehanteerde grenswaarde van 0,00 mol stikstof/ha/j wordt overschreden met 0,02 mol stikstof/ha/j. Nadelige milieueffecten op de stikstofgevoelige habitattypen in de omliggende Natura 2000-gebieden kunnen door middel van deze berekening derhalve niet op voorhand worden uitgesloten.
14
4.2
Gebruiksfase 2023 Figuur 7 geeft een uitsnede van de Aerius-berekening van de gebruiksfase weer.
Figuur 7 Resultaatblad Aerius gebruiksfase 2023
Uit de uitgevoerde berekeningen van de gebruiksfase blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol stikstof/ha/j op de stikstofgevoelige habitattypen in de omliggende Natura 2000-gebieden. Er zijn daardoor geen nadelige milieueffecten te verwachten op de omliggende Natura 2000-gebieden.
15
4.3
Aanlegfase en gebruiksfase 2024 Figuur 8 geeft een uitsnede van de Aerius-berekening van het jaar 2024 weer.
Figuur 8 Resultaatblad Aerius aanleg- en gebruiksfase 2024
Uit de uitgevoerde berekeningen voor de aanlegfase en gebruiksfase blijkt dat de nu gehanteerde grenswaarde van 0,00 mol stikstof/ha/j wordt overschreden met 0,01 mol stikstof/ha/j. Nadelige milieueffecten op de stikstofgevoelige habitattypen in de omliggende Natura 2000-gebieden kunnen door middel van deze berekening derhalve niet op voorhand worden uitgesloten.
16
4.4
Gebruiksfase 2025 Figuur 9Figuur 6 geeft een uitsnede van de Aerius-berekening van de gebruiksfase weer.
Figuur 9 Resultaatblad Aerius gebruiksfase 2025
Uit de uitgevoerde berekeningen van de gebruiksfase blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol stikstof/ha/j op de stikstofgevoelige habitattypen in de omliggende Natura 2000-gebieden. Er zijn daardoor geen nadelige milieueffecten te verwachten op de omliggende Natura 2000-gebieden.
17
5
Conclusie Nikkels is voornemens om in het dorp Wilp, gemeente Voorst, 44 grondgebonden woningen te ontwikkelen op een inbreidingslocatie tussen de Binnenweg en de Rijksstraatweg. In het kader van de Wet Natuurbescherming is de stikstofuitstoot door de beoogde ontwikkeling inzichtelijk gemaakt.
5.1
Aanlegfase 2022 Uit de uitgevoerde berekeningen voor de aanlegfase blijkt dat de nu gehanteerde grenswaarde van 0,00 mol stikstof/ha/j wordt overschreden met 0,02 mol stikstof/ha/j. Nadelige milieueffecten op de stikstofgevoelige habitattypen in de omliggende Natura 2000-gebieden kunnen door middel van deze berekening derhalve niet op voorhand worden uitgesloten.
5.2
Gebruiksfase 2023 Uit de uitgevoerde berekeningen van de gebruiksfase 2023 blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol stikstof/ha/j op de stikstofgevoelige habitattypen in de omliggende Natura 2000-gebieden. Er zijn daardoor geen nadelige milieueffecten te verwachten op de omliggende Natura 2000-gebieden.
5.3
Aanleg- en gebruiksfase 2024 Uit de uitgevoerde berekeningen voor de aanleg- en gebruiksfase 2024 blijkt dat de nu gehanteerde grenswaarde van 0,00 mol stikstof/ha/j wordt overschreden met 0,01 mol stikstof/ha/j. Nadelige milieueffecten op de stikstofgevoelige habitattypen in de omliggende Natura 2000-gebieden kunnen door middel van deze berekening derhalve niet op voorhand worden uitgesloten.
5.4
Gebruiksfase 2025 Uit de uitgevoerde berekeningen van de gebruiksfase 2025 blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol stikstof/ha/j op de stikstofgevoelige habitattypen in de omliggende Natura 2000-gebieden. Er zijn daardoor geen nadelige milieueffecten te verwachten op de omliggende Natura 2000-gebieden.
5.5
Eindadvies Geconcludeerd wordt dat milieueffecten niet op voorhand kunnen worden uitgesloten. Als vervolg wordt geadviseerd een ecologische voortoets uit te voeren om inzichtelijk te maken of er sprake is van significant negatieve effecten.
18
Bijlage 1: Aerius-bestand aanlegfase 2022
19
Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.
Berekening aanlegfase Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens
Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RZHEgNbsvfZ8 (11 december 2020) pagina 1/7
Resultaten
Contact
Activiteit
Rechtspersoon
Inrichtingslocatie
SAB
Binnenweg, , Wilp
Omschrijving
AERIUS kenmerk
Binnenweg, Wilp
RZHEgNbsvfZ8
Datum berekening
Rekenjaar
Rekenconfiguratie
11 december 2020, 14:15
2022
Berekend voor natuurgebieden
Totale emissie
Situatie 1
NOx
100,20 kg/j
NH3
< 1 kg/j
Resultaten
Natuurgebied
Bijdrage
Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)
Rijntakken
0,02
Toelichting
Aanlegfase 2022
Resultaten
aanlegfase
RZHEgNbsvfZ8 (11 december 2020) pagina 2/7
Resultaten
Locatie aanlegfase
Emissie aanlegfase
Resultaten
Bron Sector
aanlegfase
Emissie NH3
Emissie NOx
Bouwverkeer Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
1,11 kg/j
Bouw plan Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie
< 1 kg/j
99,09 kg/j
RZHEgNbsvfZ8 (11 december 2020) pagina 3/7
Resultaten
Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden
Natuurgebied
Hoogste bijdrage
Rijntakken
0,02
Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*
(mol/ha/j)
*
Resultaten
Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.
aanlegfase
RZHEgNbsvfZ8 (11 december 2020) pagina 4/7
Resultaten
Resultaten per habitattype
Rijntakken Habitattype
Hoogste bijdrage
ZGLg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivieren- en zeekleigebied
0,02
ZGLg08 Nat, matig voedselrijk grasland
0,02
Lg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivierenen zeekleigebied
0,02
0,01
Lg02 Geïsoleerde meander en petgat
0,01
-
Lg08 Nat, matig voedselrijk grasland
0,01
-
H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)
0,01
-
H3150 Meren met krabbenscheer en fonteinkruiden, buiten afgesloten zeearmen
0,01
-
ZGLg02 Geïsoleerde meander en petgat
0,01
-
(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat
*
Resultaten
Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*
Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.
aanlegfase
RZHEgNbsvfZ8 (11 december 2020) pagina 5/7
Resultaten
Emissie (per bron)
Bouwverkeer 206909, 469988 1,11 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y)
aanlegfase
NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
8,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Zwaar vrachtverkeer
6,0 / etmaal NOx NH3
1,01 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Voertuig
Omschrijving
STAGE IV, 75 <= kW < 130, bouwjaar 2015 (Diesel)
Graafmachine
Bouw plan 206951, 469991 99,09 kg/j < 1 kg/j
Brandstof verbruik (l/j)
Stationair bedrijf (uren/j)
Cilinder Stof inhoud (l)
Emissie
2.600
69
5,1 NOx NH3
11,15 kg/j < 1 kg/j
STAGE IV, 300 <= Boor/Heistelling kW < 560, bouwjaar 2014 (Diesel)
2.400
45
21,5 NOx NH3
16,20 kg/j < 1 kg/j
STAGE IV, 300 <= Mobiele kraan kW < 560, bouwjaar 2014 (Diesel)
9.000
169
21,5 NOx NH3
60,80 kg/j < 1 kg/j
STAGE IV, 130 <= Betonpomp kW < 300, bouwjaar 2014 (Diesel)
2.200
41
10,8 NOx NH3
10,95 kg/j < 1 kg/j
aanlegfase
RZHEgNbsvfZ8 (11 december 2020) pagina 6/7
Resultaten
Disclaimer
Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis
Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20201124_13fd900ebd Database versie 2020_20201124_13fd900ebd Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020
Resultaten
aanlegfase
RZHEgNbsvfZ8 (11 december 2020) pagina 7/7
Bijlage 2: Aerius-bestand gebruiksfase 2023
20
Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.
Berekening gebruiksfase Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens
Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. Rs1GQ1Ct5gfh (11 december 2020) pagina 1/6
Resultaten
Contact
Activiteit
Rechtspersoon
Inrichtingslocatie
SAB
Binnenweg, , Wilp
Omschrijving
AERIUS kenmerk
Binnenweg, Wilp
Rs1GQ1Ct5gfh
Datum berekening
Rekenjaar
Rekenconfiguratie
11 december 2020, 14:18
2023
Berekend voor natuurgebieden
Totale emissie
Resultaten Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)
Toelichting
Resultaten
Situatie 1
NOx
13,92 kg/j
NH3
< 1 kg/j
Natuurgebied
Uw berekening heeft geen depositieresultaten opgeleverd boven 0,00 mol/ha/jr.
gebruiksfase 2023
gebruiksfase
Rs1GQ1Ct5gfh (11 december 2020) pagina 2/6
Resultaten
Locatie gebruiksfase
Emissie gebruiksfase
Bron Sector
Emissie NH3
Emissie NOx
Verkeer A Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
< 1 kg/j
Verkeer B Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
2,99 kg/j
Verkeer C Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
8,34 kg/j
Verkeer D Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
1,70 kg/j
-
-
Binnenweg Plan | Plan
Resultaten
gebruiksfase
Rs1GQ1Ct5gfh (11 december 2020) pagina 3/6
Resultaten
Emissie (per bron)
Naam Locatie (X,Y)
gebruiksfase
NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
17,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Middelzwaar vrachtverkeer
1,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Verkeer B 206883, 470118 2,99 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
68,0 / etmaal NOx NH3
2,66 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Middelzwaar vrachtverkeer
1,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Verkeer A 206812, 469858 < 1 kg/j < 1 kg/j
Verkeer C 207128, 470246 8,34 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
116,0 / etmaal NOx NH3
8,34 kg/j < 1 kg/j
gebruiksfase
Rs1GQ1Ct5gfh (11 december 2020) pagina 4/6
Resultaten
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
29,0 / etmaal NOx NH3
1,70 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y)
Sector
Resultaten
Verkeer D 206951, 469849 1,70 kg/j < 1 kg/j
gebruiksfase
Categorie
Omschrijving
Woningen (nieuwbouw): Vrijstaande woning
gasloze woningen
Binnenweg 206951, 469991
Eenheden Stof
Emissie
0,0
Rs1GQ1Ct5gfh (11 december 2020) pagina 5/6
Resultaten
Disclaimer
Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis
Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20201124_13fd900ebd Database versie 2020_20201124_13fd900ebd Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020
Resultaten
gebruiksfase
Rs1GQ1Ct5gfh (11 december 2020) pagina 6/6
Bijlage 3: Aerius-bestand aanleg- gebruiksfase 2024
21
Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.
Berekening aanleg- en gebruiksfase Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens
Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RuGM58jMjDEs (11 december 2020) pagina 1/9
Resultaten
Contact
Activiteit
Rechtspersoon
Inrichtingslocatie
SAB
Binnenweg, , Wilp
Omschrijving
AERIUS kenmerk
Binnenweg, Wilp
RuGM58jMjDEs
Datum berekening
Rekenjaar
Rekenconfiguratie
11 december 2020, 14:29
2024
Berekend voor natuurgebieden
Totale emissie
Situatie 1
NOx
65,91 kg/j
NH3
< 1 kg/j
Resultaten
Natuurgebied
Bijdrage
Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)
Rijntakken
0,01
Toelichting
Resultaten
aanleg- en gebruiksfase 2024
aanleg- en gebruiksfase
RuGM58jMjDEs (11 december 2020) pagina 2/9
Resultaten
Locatie aanleg- en gebruiksfase
Emissie aanleg- en gebruiksfase
Resultaten
Bron Sector
Emissie NH3
Emissie NOx
Verkeer A Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
< 1 kg/j
Verkeer B Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
2,79 kg/j
Verkeer C Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
7,78 kg/j
Verkeer D Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
1,58 kg/j
Bouw Mobiele werktuigen | Bouw en Industrie
< 1 kg/j
52,43 kg/j
Bouwverkeer Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
< 1 kg/j
aanleg- en gebruiksfase
RuGM58jMjDEs (11 december 2020) pagina 3/9
Resultaten
Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden
Natuurgebied
Hoogste bijdrage
Rijntakken
0,01
Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*
(mol/ha/j)
*
Resultaten
Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.
aanleg- en gebruiksfase
RuGM58jMjDEs (11 december 2020) pagina 4/9
Resultaten
Resultaten per habitattype
Rijntakken Habitattype
Hoogste bijdrage
ZGLg08 Nat, matig voedselrijk grasland
0,01
ZGLg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivieren- en zeekleigebied
0,01
Lg11 Kamgrasweide & Bloemrijk weidevogelgrasland van het rivierenen zeekleigebied
0,01
Lg02 Geïsoleerde meander en petgat
0,01
-
Lg08 Nat, matig voedselrijk grasland
0,01
-
H3150 Meren met krabbenscheer en fonteinkruiden, buiten afgesloten zeearmen
0,01
-
H6510A Glanshaver- en vossenstaarthooilanden (glanshaver)
0,01
-
(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat
*
Resultaten
Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*
Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.
aanleg- en gebruiksfase
RuGM58jMjDEs (11 december 2020) pagina 5/9
Resultaten
Emissie (per bron)
Naam Locatie (X,Y)
aanleg- en gebruiksfase
NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
17,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Middelzwaar vrachtverkeer
1,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Verkeer B 206883, 470118 2,79 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
68,0 / etmaal NOx NH3
2,48 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Middelzwaar vrachtverkeer
1,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Verkeer A 206812, 469858 < 1 kg/j < 1 kg/j
Verkeer C 207128, 470246 7,78 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
116,0 / etmaal NOx NH3
7,78 kg/j < 1 kg/j
aanleg- en gebruiksfase
RuGM58jMjDEs (11 december 2020) pagina 6/9
Resultaten
Verkeer D 206951, 469849 1,58 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
29,0 / etmaal NOx NH3
1,58 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Voertuig
Omschrijving
STAGE IV, 75 <= kW < 130, bouwjaar 2015 (Diesel)
Graafmachine
Bouw 206951, 469991 52,43 kg/j < 1 kg/j
Brandstof verbruik (l/j)
Stationair bedrijf (uren/j)
Cilinder Stof inhoud (l)
Emissie
1.400
37
5,1 NOx NH3
6,00 kg/j < 1 kg/j
STAGE IV, 300 <= Boor/Heistelling kW < 560, bouwjaar 2014 (Diesel)
1.200
22
21,5 NOx NH3
8,01 kg/j < 1 kg/j
STAGE IV, 300 <= Mobiele kraan kW < 560, bouwjaar 2014 (Diesel)
4.800
90
21,5 NOx NH3
32,40 kg/j < 1 kg/j
STAGE IV, 130 <= Betonpomp kW < 300, bouwjaar 2014 (Diesel)
1.200
23
10,8 NOx NH3
6,03 kg/j < 1 kg/j
aanleg- en gebruiksfase
RuGM58jMjDEs (11 december 2020) pagina 7/9
Resultaten
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Soort
Voertuig
Standaard
Standaard
aanleg- en gebruiksfase
Bouwverkeer 206875, 469970 < 1 kg/j < 1 kg/j
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Licht verkeer
8,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Zwaar vrachtverkeer
6,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
RuGM58jMjDEs (11 december 2020) pagina 8/9
Resultaten
Disclaimer
Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis
Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20201124_13fd900ebd Database versie 2020_20201124_13fd900ebd Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020
Resultaten
aanleg- en gebruiksfase
RuGM58jMjDEs (11 december 2020) pagina 9/9
Bijlage 4: Aerius-bestand gebruiksfase 2025
22
Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.
Berekening gebruiksfase Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens
Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. Rtf4nmUkkt1a (11 december 2020) pagina 1/7
Resultaten
Contact
Activiteit
Rechtspersoon
Inrichtingslocatie
SAB
Binnenweg, , Wilp
Omschrijving
AERIUS kenmerk
Binnenweg, Wilp
Rtf4nmUkkt1a
Datum berekening
Rekenjaar
Rekenconfiguratie
11 december 2020, 14:17
2025
Berekend voor natuurgebieden
Totale emissie
Resultaten Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)
Toelichting
Resultaten
Situatie 1
NOx
18,97 kg/j
NH3
1,31 kg/j
Natuurgebied
Uw berekening heeft geen depositieresultaten opgeleverd boven 0,00 mol/ha/jr.
gebruiksfase 2025
gebruiksfase
Rtf4nmUkkt1a (11 december 2020) pagina 2/7
Resultaten
Locatie gebruiksfase
Emissie gebruiksfase
Bron Sector
Emissie NH3
Emissie NOx
Verkeer A Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
1,04 kg/j
Verkeer B Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
3,80 kg/j
Verkeer C Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
11,48 kg/j
Verkeer D Wegverkeer | Binnen bebouwde kom
< 1 kg/j
2,65 kg/j
-
-
Binnenweg Plan | Plan
Resultaten
gebruiksfase
Rtf4nmUkkt1a (11 december 2020) pagina 3/7
Resultaten
Emissie (per bron)
Naam Locatie (X,Y)
gebruiksfase
NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
26,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Middelzwaar vrachtverkeer
1,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Verkeer A 206812, 469858 1,04 kg/j < 1 kg/j
Verkeer B 206883, 470118 3,80 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
104,0 / etmaal NOx NH3
3,52 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Middelzwaar vrachtverkeer
1,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
gebruiksfase
Rtf4nmUkkt1a (11 december 2020) pagina 4/7
Resultaten
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
176,0 / etmaal NOx NH3
10,95 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Middelzwaar vrachtverkeer
1,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Verkeer C 207128, 470246 11,48 kg/j < 1 kg/j
Verkeer D 206951, 469849 2,65 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
44,0 / etmaal NOx NH3
2,23 kg/j < 1 kg/j
Standaard
Middelzwaar vrachtverkeer
1,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
gebruiksfase
Rtf4nmUkkt1a (11 december 2020) pagina 5/7
Resultaten
Naam Locatie (X,Y)
Sector
Resultaten
gebruiksfase
Categorie
Omschrijving
Woningen (nieuwbouw): Vrijstaande woning
gasloze woningen
Binnenweg 206951, 469991
Eenheden Stof
Emissie
0,0
Rtf4nmUkkt1a (11 december 2020) pagina 6/7
Resultaten
Disclaimer
Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis
Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20201124_13fd900ebd Database versie 2020_20201124_13fd900ebd Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020
Resultaten
gebruiksfase
Rtf4nmUkkt1a (11 december 2020) pagina 7/7