1. bestemmingsplan Attero 2023 (toelichting) - Bijlage 6 AERIUS berekening
Tekst van het document
Toelichting berekening AERIUS-calculator 9 oktober 2025 Inleiding Attero heeft het voornemen binnen de inrichting in Wilp de compostering aan te passen. Belangrijkste reden hiervoor is het reduceren van de geurbelasting voor de omgeving. In plaats van de vergunde compostering wil Attero een tunnelcompostering gaan toepassen. Hiervoor heeft Attero een omgevingsvergunning aangevraagd. Daarnaast heeft Attero het voornemen om mitigerende maatregelen te nemen in verband met toekomstige ontwikkelingen binnen de locatie. Hiervoor is een landschapsarchitect benaderd voor advies. In het meest ingrijpende geval, indien de omwonenden en gemeente dat wensen, zal Attero een gebied van maximaal circa 18 ha veranderen in natuur. De mogelijke maatregelen bestaan uit; het aanleggen van twee grondwallen tot maximaal 10 meter hoog; het realiseren van maximaal 17 poelen en het planten van maximaal 16.500 bomen. Om inzichtelijk te maken welke gevolgen de beoogde wijzigingen hebben voor de emissie en depositie van stikstofverbindingen (NOx en NH3) hebben wij met de meest recente AERIUS-calculator 2025.0.1_20251007_db4f14956b (verder Aerius) een vergelijking gemaakt tussen de referentiesituatie en twee beoogde situaties. De eerste beoogde situatie betreft de situatie in 2026 en 2027 wanneer de benodigde vergunningen zijn verleend voor het aanleggen van de tunnelcompostering.
In 2026 en 2027 wil Attero de tunnelcompostering en de mitigerende maatregelen gaan aanleggen. De aanleg heeft extra emissies van stikstofverbindingen als gevolg. In deze fase wordt biobed 7 echter niet gebruikt waardoor de depostitie op natura 2000 gebieden in 2026 en 2027 lager zal zijn dan in de referentiesituatie. De tweede beoogde situatie betreft de situatie na de aanleg van de tunnelcompostering en de mitigerende maatregelen. Als gevolg van het gebruik van modern materieel neemt de ammoniak emissie iets toe terwijl de ammoniakemissie uit de biobedden afneemt. Als gevolg van de nieuwe activiteiten neemt de depositie op de relevante natuurgebieden niet toe. In deze notitie lichten wij toe welke gegevens in Aerius zijn ingevoerd voor de berekening. Verder trekken wij aan de hand van de berekeningen de conclusie. Vergunde situatie 2015 In de vergunningaanvraag is het volgende opgenomen:
bron: aanvraag vergunning Wnb 2015; bijlage 4 (onderbouwing emissies)
1
Deze getallen zijn overgenomen in de vergunning:
Wnb vergunning 2015
Modelering in 2015 en vertaling naar invoer voor Aerius Er is in 2015 gekozen voor het plaatsen van één puntbron voor al het materieel in het midden van de inrichting. Het materieel betreft in de vergunning van 2015 al het verkeer van en naar de locatie (extern transport), het interne transport én alle installaties en overige voertuigen zoals bijvoorbeeld shovels. Voor wat betreft de emissies van het materieel zijn bij het aanvragen van de vergunning in 2015 kentallen van TNO gehanteerd. Destijds is gerekend met 4 gram NOx per kWh. Dat is uiteraard een sterk vereenvoudigde benadering van de werkelijkheid. Deze waarde zou dan moeten gelden voor een heftruck maar ook voor een shovel of een vrachtwagen. In Aerius moet het verkeer van en naar de locatie, het verkeer binnen de locatie en het te gebruiken materieel separaat worden gemodelleerd. In Aerius is het verder gebruikelijk om voor verkeer extern en intern lijnbronnen aan te geven. Voor materieel is het gebruikelijk om vlakbronnen te modeleren. In 2015 is geen rekening gehouden met het feit dat bij een dieselmotor ook een kleine emissie van ammoniak vrijkomt. Aerius houdt daar wel rekening mee. Daardoor is de emissie van ammoniak in Aerius hoger dan vergund. In de vergunning kwam alleen ammoniak vrij bij de biofilters (4.555 kg/jr).
Doordat Aerius er van uitgaat dat bij een dieselmotor een geringe hoeveelheid ammoniak vrijkomt is deze emissie in Aerius berekend op 4.628,7 kg/jaar voor het jaar 2015. In het onderstaande is uiteen gezet hoe de vergunde situatie in Aerius is gemodelleerd voor het jaar 2015, de aanlegfase, in de jaren 2026 en 2027, van de tunnelcompostering en de mitigerende maatregelen en de uiteindelijke situatie na 2027. Invoer Aerius (vergunde situatie 2015) Stortgasmotoren en biogasmotoren Voor het jaar 2015 is voor de emissies van de stortgasmotoren en de biogasmotoren uitgegaan van de vergunde waarden. Voor het jaar 2015 komt dat neer op een emissie van 13,6 ton NOx voor de stortgasmotoren en 25,0 ton NOx voor de biogasmotoren. Er is geen aanleiding om aan te nemen dat deze emissies zijn gewijzigd voor het jaar 2015. CV ketels Binnen de locatie waren in 2015 vier CV ketels aanwezig. Het betreft HR ketels met vermogens van 2 x 60 kW en 1 x 45 kW bij het kantoor en 1 x een ketel met een vermogen van 60kW bij de personeelsvoorziening. Voor verwarming gebruikt Attero voor de locatie Wilp gemiddeld 21.923 m3 aardgas per jaar. Per Nm3 aardgas komt, gezien paragraaf 5.1.2 van de instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator 2024.1, circa 9 m3 rookgas vrij. Bij 70 mg/m3 komt dat neer op 13,8 kg NOx voor alle stookinstallaties binnen de locatie.
Het kantoor heeft een oppervlak van ongeveer 2.000 m2. De personeelsvoorziening heeft een oppervlak van ongeveer 300 m2. De emissie van de 13,8 kg NOx per jaar hebben wij verdeeld aan de hand het te verwarmen oppervlak. Dat wil zeggen 12 kg NOx uit het kantoor en 1,8 NOx uit de personeelsvoorziening. Biobedden Voor wat betreft de biobedden is in 2015 een puntbron gemodelleerd. In Aerius moet dit als een vlakbron worden gemodelleerd. Omdat biobedden 1 t/m 5 een aaneengesloten geheel vormen en de biobedden 6 en 7 elk als losse vlakbron te identificeren zijn, zijn in Aerius 3 vlakbronnen gemodelleerd voor de 7 biobedden. De emissie van ammoniak is over de vlakken verdeeld naar rato van de oppervlakten van de biobedden.
2
In het model is de volgende verdeling gemaakt: biobed Naam bron in Aerius Oppervlak 1 t/m 5 Vlakbron 13 2.475 m2 6 Vlakbron 14 990 m2 7 Vlakbron 15 1.000 m2 totaal 4.465 m2 Verdeling emissie NH3 over de biobedden 1 t/m 7
percentage 55,4% 22,2% 22,4% 100%
Hoeveelheid NH3 2.523,47 kg/jaar 1.011,21 kg/jaar 1.020,32 kg/jaar 4.555 kg/jaar
Verkeer Voor het jaar 2015 is uitgegaan van de informatie die is opgenomen in het aanvullend onderzoek luchtkwaliteit van 25 maart 2008. Dat komt neer op 480,7 vrachtwagenbewegingen voor extern transport (van en naar de inrichting) per etmaal. Voor intern transport is in totaal uitgegaan van 541,5 vrachtwagenbewegingen per etmaal. Voor woonwerk-verkeer is uitgegaan van 450 personenauto’s. Voor al het verkeer zijn de voorgeschreven factoren van Aerius gebruikt. Om rekening te houden met het feit dat voertuigen in beide richtingen rijden is het aantal voertuigen verdubbeld. Tot slot is het stationair draaien van voertuigen ingevoerd. Bij de berekening is uitgegaan van 5 minuten stationair draaien van voertuigen. De locatie is 260 dagen per jaar open.
bron aanvullend onderzoek luchtkwaliteit 25 maart 2008
Koude starts Voor wat betreft de koude starts is ervan uit gegaan dat alle personenauto’s met een koude start vertrekken. Uit bovenstaande tabel “Overzicht materieel in 2015“, blijkt dat binnen Attero in 2015 dagelijks 20 stuks zwaar materieel werd gebruikt. De koude starts hebben wij als bron opgenomen in Aerius.
3
Materieel Om inzichtelijk te maken wat de emissie van het materieel in 2015 was hebben wij geïnventariseerd welk materieel in gebruik was in 2015. Bij de genoemde types gaat het om deze specifieke machines of vergelijkbaar. Het gaat om het volgende materieel: plaats
omschrijving
stortplaats stortplaats stortplaats stortplaats terrein terrein terrein terrein terrein terrein terrein terrein terrein terrein terrein terrein terrein puinbreken
Laadschop 1 Laadschop 2 compactor kraan veegwagen Trekker 1 Trekker 2 Shovel 1 Shovel 2 Shovel 3 Shovel 4 Shovel 5 Shovel 6 Shovel 7 Dumper heftrucks kraan puinbreker
type
stageklasse
Komatsu WA380-6 Stage IIIA Komatsu WA380-6 Stage IIIA Bomag BW 1172 RB Stage IIIA Catepillar 336GC Stage IIIA Mercedes Atego Brock Stage IIIA New Holland TG285 Stage IIIA New Holland TG285 Stage IIIA Cat 972 H Stage IIIA Cat 972 H Stage IIIA Cat 972 H Stage IIIA Cat 972 H Stage IIIA Cat 972 H Stage IIIA Cat 962 H Stage IIIA Liebherr L566 Stage IIIA Volvo A25E Stage IIIA Manitou MI 35G LPG Catepillar 336D L Stage IIIA Powerscreen Stage IIIA Trackpactor 1412 puinbreken zeefinstallatie Powerscreen warrior Stage IIIA 1800 puinbreken Shovel 8 Liebherr L566 Stage IIIA puinbreken Kraan mob Catepillar 336D L Stage IIIA puinbreken Kraan mob Catepillar 336D L Stage IIIA Overzicht materieel in 2015 inclusief jaarlijks verbruik van diesel
Verbruik per jaar 40.000 40.000 90.000 50.000 22.000 18.000 9.000 35.000 35.000 29.000 54.833 54.833 46.666 46.666 29.000 700 liter LPG 29.120 49.400 28.600 35.000 50.000 50.000
Invoer Aerius (beoogde situatie 2026-2027 aanleg tunnelcompostering en mitigerende maatregelen) Stortgasmotoren en biogasmotoren Voor de jaren 2026 en 2027 is voor de emissies van de stortgasmotoren en de biogasmotoren uitgegaan van de emissiewaarden die zijn toegestaan op grond van de Omgevingswet (Besluit activiteiten leefomgeving). Na 2025 zullen van de 5 de vergunde stortgasmotoren er slechts 3 worden gebruikt. Voor de jaren 2026 en 2027 komt dat neer op een emissie van 6.720 kg NOx voor de stortgasmotoren en 20,6 ton NOx voor de biogasmotoren. CV ketels Binnen de locatie zijn in 2026 en 2027 4 CV ketels aanwezig. Het betreft HR ketels met vermogens van 2 x 60 kW en 1 x 45 kW bij het kantoor en 1 x een ketel met een vermogen van 60kW bij de personeelsvoorziening. Voor verwarming gebruikt Attero voor de locatie Wilp gemiddeld 21.923 m3 aardgas per jaar. Per Nm3 aardgas komt, gezien paragraaf 5.1.2 van de instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator 2025.1, circa 9 m3 rookgas vrij. Bij 70 mg/m3 komt dat neer op 13,8 kg NOx voor alle stookinstallaties binnen de locatie. Het kantoor heeft een oppervlak van ongeveer 2.000 m2. De personeelsvoorziening heeft een oppervlak van ongeveer 300 m2. De emissie van de 13,8 kg NOx per jaar hebben wij verdeeld aan de hand het te verwarmen oppervlak. Dat wil zeggen 12 kg NOx uit het kantoor en 1,8 NOx uit de personeelsvoorziening.
Biofilters Tijdens de aanlegfase van de nieuwe tunnelcompostering en de mitigerende maatregelen wordt de nacompostering buiten werking gesteld. Daardoor hoeft biofilter 7 in 2026 en 2027 niet in werking te zijn. De situatie voor de biobedden 1 t/m 6 is gelijk aan de situatie in de referentiesituatie in 2015. Daardoor is de emissie van ammoniak tijdens de aanlegfase gereduceerd tot 3.534,68 kg/jaar. In onderstaande tabel zijn de emissies uit de biobedden weergegeven. biobed 1 t/m 5 6 totaal
Naam bron in Aerius Vlakbron 15 Vlakbron 16
Oppervlak 2.475 m2 990 m2 3.465 m2
Hoeveelheid NH3 2.523,47 kg/jaar 1.011,21 kg/jaar 3.534,68 kg/jaar
Verdeling emissie NH3 over de biobedden 1 t/m 6
4
Verkeer Voor de jaren 2026 en 2027 is, net als voor het jaar 2015, uitgegaan van de informatie die is opgenomen in het aanvullend onderzoek luchtkwaliteit van 25 maart 2008. Dat komt neer op 480,7 vrachtwagenbewegingen voor extern transport (van en naar de inrichting) per etmaal. Voor intern transport is in totaal uitgegaan van 541,5 vrachtwagenbewegingen per etmaal. Voor woonwerk-verkeer is uitgegaan van 450 personenauto’s. Voor al het verkeer zijn de voorgeschreven factoren van Aerius gebruikt. Om rekening te houden met het feit dat voertuigen in beide richtingen rijden is het aantal voertuigen verdubbeld. Tot slot is het stationair draaien van voertuigen ingevoerd. Bij de berekening is uitgegaan van 5 minuten stationair draaien van voertuigen. Koude starts Voor wat betreft de koude starts is ervan uit gegaan dat alle personenauto’s met een koude start vertrekken. Uit onderstaande tabel “Overzicht materieel in 2026 en 2027 inclusief jaarlijks verbruik van diesel“, blijkt dat binnen Attero in 2026 en 2027 dagelijks 18 stuks zwaar materieel op dieselolie zal gebruikt. De puinbreker en de bijbehorende zeefinstallatie gebruiken geen diesel maar zijn elektrisch. De koude starts hebben wij als bron opgenomen in Aerius.
Mobiele werktuigen Om inzichtelijk te maken wat de emissies van het materieel in 2026 en 2027 zal zijn is geïnventariseerd welk materieel in gebruik zal zijn in deze periode. Bij de genoemde types gaat het op deze specifieke machines of vergelijkbaar. Dit materieel is ingevoerd in Aerius. Het gaat om het volgende materieel: plaats
omschrijving
stortplaats stortplaats stortplaats stortplaats terrein
Laadschop 1 Laadschop 2 compactor kraan veegwagen
type
stageklasse
Verbruik per jaar 30.000 30.000 90.000 45.000 20.800
Komatsu WA380 Stage V scr Komatsu WA380 Stage V scr Bomag BC 1172 RB-5 Stage V scr Catepillar 336GC Stage V scr Daf LF FA 230 Stage V scr Johnston VT652 terrein trekker 1 Deutz Stage V scr 15.000 terrein trekker 2 Deutz Stage V scr 7.500 terrein Shovel 1 Liebherr L566Z Stage V scr 30.000 Xpower terrein Shovel 2 Liebherr L566Z Stage V scr 30.000 Xpower terrein Shovel 3 Cat 962 M HL Stage V scr 25.000 terrein Shovel 4 Cat 972MXE Stage V scr 47.000 terrein Shovel 5 Cat 972MXE Stage V scr 47.000 terrein Shovel 6 Cat 972MXE Stage V scr 40.000 terrein Shovel 7 Cat 972MXE Stage V scr 40.000 terrein Dumper Volvo A25 Stage V scr 25.000 terrein heftruck Manitou MI 35G LPG 700 liter LPG terrein kraan Catepillar 336GC Stage V scr 29.120 puinbreken puinbreker SBM Remax 400 elektrisch 0 puinbreken Shovel 8 Cat 962M Stage V scr 30.000 puinbreken zeefinstallatie Maskin LS 1203 elektrisch 0 puinbreken Kraan mob Catepillar 336GC Stage V scr 45.000 puinbreken Kraan mob Catepillar 336GC Stage V scr 45.000 Overzicht materieel in 2026 en 2027 inclusief jaarlijks verbruik van diesel
Vrachtverkeer openbare weg ten behoeve van tunnelcompostering Om de tunnelcompostering te kunnen aanleggen is het noodzakelijk dat materialen worden aangevoerd. Voor de aanleg zijn 600 truckmixers met beton nodig. Daarnaast zijn 190 extra vrachtwagens nodig voor de aanvoer van overige materialen zoals dakplaten, wapening, wandplaten enz. In totaal gaat het om 790 zware vrachtwagens. Het project wordt gerealiseerd in een periode van 2 jaar. Bij de berekening is gekozen voor een worst-case benadering waarbij alle werkzaamheden in één jaar zullen plaatsvinden. Dat wil zeggen 790 vrachtwagens per jaar. Voor al het verkeer zijn de voorgeschreven factoren van Aerius gebruikt. Tijdens de aanlegfase vind er geen nacompostering plaats. Het materiaal uit de voorcompostering wordt dan niet gescheiden afgevoerd naar een andere locatie. De afvoer verandert niet door deze tijdelijke wijziging. Immers: alles wordt altijd afgevoerd in de vergunde en beoogde tijdelijke situatie en na 2027. De aan en afvoer in vergelijking met de vergunde situatie verandert niet door deze tijdelijke wijziging. Alles wordt altijd afgevoerd in de vergunde en beoogde tijdelijke situatie en na 2027. De afvoer vindt in de vergunde situatie geheel gescheiden in de verschillende fracties (compost, biomassa,
5
kunststoffen voor verbranding) plaats. In de tijdelijke situatie tijdens de bouw zijn de fracties niet gescheiden. Stationair draaien bij aanlegwerkzaamheden Bij de berekening is uitgegaan van 5 minuten stationair draaien van voertuigen bij laden of lossen. Voertuigen over de weegbrug draaien bij aankomst én vertrek 1 minuut stationair. Aan de hand van het aantal vervoersbewegingen is ingeschat hoelang emissies vrijkomen door stationair draaien op de locatie. Aanleg tunnelcompostering Voor de aanleg van de tunnelcompostering worden mobiele werktuigen gebruikt voor hijs- en graafwerk en het verdichten van grond. Bij de genoemde types gaat het op deze specifieke machines of vergelijkbaar. Dit materieel is ingevoerd in Aerius. Het gaat om het volgende materieel: omschrijving Hoogwerker 1 kraan Shovel 1 Hoogwerker 2 rupskraan dumper Shovel 2 trilwals Mobiele kraan Betonmixer
type Trax Rups Knik-Telescoophoogwerker Catepillar MH3022 L30G Volvo Trax Rups Knik-Telescoophoogwerker Kobelco SK210LC-11E LR Hinowa HS1203 Cat 972 comp Bomag BW 71 E-2 Catepillar MH3022 MAN TGS 35.440 met Schwing Stetter mixer
stageklasse Stage V scr Stage V scr Stage V scr Stage V scr Stage V scr Stage V scr Stage V scr Stage V scr Stage V scr Stage V scr
Verbruik per jaar 26.400 19.200 3.200 3.000 1.500 3.600 1.800 480 1.200 1.800
Aanleg mitigerende maatregelen Attero heeft het voornemen mitigerende maatregelen te treffen. Hiervoor is een landschapsarchitect benaderd voor advies. In het meest ingrijpende geval zal Attero een gebied van circa 18 ha veranderen in natuur. De mogelijke maatregelen bestaan uit; het aanleggen van twee grondwallen tot maximaal 10 meter hoog; het realiseren van maximaal 17 poelen en het planten van maximaal 16.500 bomen. Bij het realiseren van de grondwallen komen emissies vrij van stikstofverbindingen (NOx en NH3). Voor de aanleg van de grondwallen zijn vrachtwagenbewegingen nodig voor de aanvoer van de grond. Daarnaast moet de grond in de wal worden verwerkt met een kraan. Ook bij het aanleggen van de poelen en het planten van de bomen komen emissies vrij. In het onderstaande gaan wij in op de uitgangspunten die zijn gehanteerd bij de depositieberekening in Aerius. De werkzaamheden zullen in twee jaar worden uitgevoerd. Bij de berekening is gekozen voor een worst-case benadering. Dat wil zeggen dat er bij de berekening vanuit is gegaan dat alle werkzaamheden in een jaar plaatsvinden. Aanleggen twee grondwallen langs de A1 Attero heeft het voornemen om een tweetal grondwallen aan te leggen. Het is de bedoeling om aan de oostelijke kant een wal aan te leggen met een lengte van 945 meter. Op deze locatie is al een wal aanwezig van 3 meter hoog.
Het is de bedoeling deze wal te verhogen tot maximaal 10 meter. Bovendien is het de bedoeling om bovenop de grondwal een looppad op de wal te creëren van 3 meter breed. Per meter bevat de bestaande wal 9 m3 grond. (hoek aan beide zijden 45o). Wanneer de nieuwe wal 10 meter hoog zal worden is dit 100 m3 per meter (hoek aan beide zijden 45o). Voor het looppad is dan nog een volume nodig van 30 m3 per meter wal (3 x 10 meter). Dat betekent dat er per meter wal 121 m3 grond moet worden aangevoerd. Bij een lengte van 945 meter is dat dan 121x945 meter = 114.345 m3. Aan de westelijke kant is het de bedoeling een wal aan te leggen van maximaal 995 meter. Deze wordt ook maximaal 10 meter hoog en met een wandelpad van 3 meter. Omdat daar nog geen wal ligt is daar maximaal 129.350 m3 grond voor nodig (130 x 995).
6
Locatie van de beoogde wallen
Voor het aanvoeren van de benodigde grond zijn vrachtwagenbewegingen nodig. Wij gaan uit van gemiddeld 25 m3 grond per vrachtwagen. Voor de aanvoer van grond ten behoeve van de oostelijke grondwal zijn 4.574 vrachtwagens nodig. Voor de aanvoer van grond ten behoeve van de westelijke wal 5.174 vrachtwagens. De werkzaamheden zullen in twee jaar worden uitgevoerd. Bij de berekening is gekozen voor een worst-case benadering. Dat wil zeggen dat er bij de berekening vanuit is gegaan dat alle werkzaamheden in een jaar plaatsvinden. Voor al het verkeer zijn de voorgeschreven factoren van Aerius gebruikt. Een kraan verwerkt circa 75 m3 grond per uur. De werkzaamheden voor het aanleggen van de oostelijke wal zal ongeveer 1.525 uur in beslag nemen. De werkzaamheden voor het aanleggen van de westelijke wal zal ongeveer 1.725 uur in beslag nemen. De te gebruiken kraan gebruikt circa 14 liter diesel per uur. Voor de aanleg van de oostelijke wal komt dat neer op een gebruik van 21.350 liter dieselolie. Voor de aanleg van de westelijke wal komt dat neer op een gebruik van 24.150 liter dieselolie. In Aerius is per wal een vlakbron in het model opgenomen. De werkzaamheden zullen in twee jaar worden uitgevoerd. Bij de berekening is gekozen voor een worst-case benadering. Dat wil zeggen dat er bij de berekening vanuit is gegaan dat alle werkzaamheden in een jaar plaatsvinden.
In onderstaande tabel is aangegeven welk materieel hiervoor wordt gebruikt. omschrijving Kraan (grondwal oost) Kraan (grondwal west)
type Catepillar MH3022 Catepillar MH3022
stageklasse Stage V scr Stage V scr
Verbruik per jaar 21.350 24.150
Poelen graven Voor het graven van de 17 poelen (10 x 800m3 en 7 x 300 m3) is de inzet van een kraan nodig. In onderstaande figuur is de mogelijke situering van de te realiseren poelen weergegeven. De te gebruiken kraan gebruikt 14 liter per uur. Per uur wordt 75 m3 grond verzet. In Aerius is per vlak waar de poelen worden gegraven een vlakbron in het model opgenomen. In de vlakken met vier poelen moet 2.200 m3 (2 x 800 m3 en 2 x 300 m3) ontgraven worden. In de vlakken met 3 poelen 1.900 m3 (1 x 800 m3 en 1 x 300 m3). De werkzaamheden die samenhangen met het graven van de poelen worden uitgevoerd in een periode van één jaar. Dat komt dan neer op 364 liter dieselolie voor de aanleg van drie poelen in een vlak en 420 liter voor de aanleg van vier poelen in een vlak. In onderstaande tabel is aangegeven welk materieel hiervoor wordt gebruikt. omschrijving Kraan
type Catepillar MH3022
stageklasse Stage V scr
Verbruik per jaar 1.932
7
Situering van de poelen
Bomen planten In bovenstaande figuur is de situering van de te planten bomen weergegeven met de donkergroene vlakken. Van de 18 hectaren natuur zou er 1 hectare aan poelen zijn en 0,5 ha aan paden. Voor het planten van 16,5 hectaren aan bomen wordt gebruik gemaakt van een minikraan. Deze minikraan gebruikt 3 liter dieselolie per uur. Per uur kunnen 15 bomen worden geplant met behulp van de minikraan. Per hectare in te richten terrein worden 1.000 bomen geplant. Per hectare komt dat neer op een maximaal verbruik van circa 200 liter dieselolie. Dit is de Aerius als zodanig gemodelleerd aan de hand van de omvang van de in te richten oppervlaktes. Het planten van de bomen gebeurt in één jaar. In onderstaande tabel is aangegeven welk materieel hiervoor wordt gebruikt. omschrijving Minikraan
type Catepillar MH3022
stageklasse Stage V scr
Verbruik per jaar 3.582
Aanvoer bomen om te planten Voor het aanvoeren van de bomen, paaltjes en bomengrond is ruim gerekend met 10 vrachtwagens per in te richten deel (bronnen 26, 27 en 28 in Aerius). Deze vrachtwagen bewegingen komen bij de bewegingen voor de aanvoer van grond. De aanvoer van de bomen vindt plaats in één jaar. Voor al het verkeer zijn de voorgeschreven factoren van Aerius gebruikt. Invoer Aerius beoogde situatie na 2027 Stortgasmotoren en biogasmotoren Voor de situatie na 2027 is voor de emissies van de stortgasmotoren en de biogasmotoren uitgegaan van de emissiewaarden die zijn toegestaan op grond van het Activiteitenbesluit. Deze emissiewaarden blijven overigens gelijk onder de Omgevingswet (Besluit activiteiten leefomgeving) zodat geen aanvullende berekeningen nodig zijn. Na 2028 zullen van de 5 de stortgasmotoren er slechts 3 worden gebruikt. Voor de periode na 2027 komt dat neer op een emissie van 6.720 kg NOx voor de stortgasmotoren en 20,6 ton NOx voor de biogasmotoren. CV ketels Binnen de locatie zijn na 2027 4 CV ketels aanwezig. Het betreft HR ketels met vermogens van 2 x 60 kW en 1 x 45 kW bij het kantoor en 1 x een ketel met een vermogen van 60kW bij de personeelsvoorziening. Voor verwarming gebruikt Attero voor de locatie Wilp gemiddeld 21.923 m3 aardgas per jaar.
Per Nm3 aardgas komt, gezien paragraaf 5.1.2 van de instructie gegevensinvoer AERIUS Calculator 2025.1, circa 9 m3 rookgas vrij. Bij 70 mg/m3 komt dat neer op 13,8 kg NOx voor alle stookinstallaties binnen de locatie. Het kantoor heeft een oppervlak van ongeveer 2.000 m2. De personeelsvoorziening heeft een oppervlak van ongeveer 300 m2. De emissie van de 13,8 kg NOx per jaar hebben wij verdeeld aan de hand het te verwarmen oppervlak. Dat wil zeggen 12 kg NOx uit het kantoor en 1,8 NOx uit de personeelsvoorziening.
8
Biofilters Voor wat betreft de biofilters worden de gemiddelde debieten aangehouden die ook in het geurrapport (SGS EZGE-2023-02-031 van 22 maart 2023) zijn gehanteerd. Voor wat betreft de concentratie NH3 wordt uitgegaan van 1,2 mg/m3. In de beoogde situatie wordt biobed 7 in oppervlakte vergroot van 1.000 m2 naar 1.400 m2. In onderstaande tabel worden de emissies van NH3 per jaar weergegeven. Door optimalisatie van de biobedden is de uitstoot van ammoniak uit de biobedden in 2025 gereduceerd van 4.555 kg in de referentiesituatie naar 4.517 kg in de nieuwe situatie. biobed 1 t/m 5 6 7 totaal
Naam bron in Aerius Vlakbron 14 Vlakbron 15 Vlakbron 13
Oppervlak
debiet per uur
Concentratie NH3
Hoeveelheid NH3
2.475 m2 990 m2 1.400 m2 4.865 m2
198.800 m3 77.700 m3 153.200 m3 429.700 m3
1,2 mg/m3 1,2 mg/m3 1,2 mg/m3 1,2 mg/m3
2.089,79 kg/jaar 816,78 kg/jaar 1.610,44 kg/jaar 4.517,01 kg/jaar
Verdeling emissie NH3 over de biobedden 1 t/m 7
Verkeer Voor de periode na 2027 is uitgegaan van de informatie die is opgenomen in het aanvullend onderzoek luchtkwaliteit van 25 maart 2008. Dat komt neer op 480,7 vrachtwagenbewegingen voor extern transport (van en naar de inrichting) per etmaal. Voor intern transport is uitgegaan van 541,5 vrachtwagenbewegingen per etmaal. Voor woonwerk-verkeer is uitgegaan van 450 personenauto’s. Voor al het verkeer zijn de voorgeschreven factoren van Aerius gebruikt. Om rekening te houden met het feit dat voertuigen in beide richtingen rijden is het aantal voertuigen verdubbeld. Tot slot is het stationair draaien van voertuigen ingevoerd. Bij de berekening is uitgegaan van 5 minuten stationair draaien van voertuigen. Koude starts Voor wat betreft de koude starts is ervan uit gegaan dat alle personenauto’s met een koude start vertrekken. Uit onderstaande tabel “Overzicht materieel na 2027“ blijkt dat binnen Attero na 2027 dagelijks 18 stuks zwaar materieel op dieselolie zal worden gebruikt. De puinbreker en de bijbehorende zeefinstallatie gebruiken geen diesel maar zijn elektrisch. De koude starts hebben wij als bron opgenomen in Aerius. Mobiele werktuigen In het bovenstaande is aangegeven hoe de emissie voor de mobiele werktuigen voor de jaren 2026 en 2027 is berekend. Bij de genoemde types gaat het op deze specifieke machines of vergelijkbaar. Dit materieel is ingevoerd in Aerius.
Deze emissie is ongewijzigd overgenomen voor de periode na 2027. Het gaat om het volgende materieel: plaats
omschrijving
stortplaats stortplaats stortplaats stortplaats terrein
Laadschop 1 Laadschop 2 compactor kraan veegwagen
type
stageklasse
Komatsu WA380 Stage V scr Komatsu WA380 Stage V scr Bomag BC 1172 RB-5 Stage V scr Catepillar 336GC Stage V scr Daf LF FA 230 Stage V scr Johnston VT652 terrein trekker 1 Deutz Stage V scr terrein trekker 2 Deutz Stage V scr terrein Shovel 1 Liebherr L566Z Stage V scr Xpower terrein Shovel 2 Liebherr L566Z Stage V scr Xpower terrein Shovel 3 Cat 962 M HL Stage V scr terrein Shovel 4 Cat 972MXE Stage V scr terrein Shovel 5 Cat 972MXE Stage V scr terrein Shovel 6 Cat 972MXE Stage V scr terrein Shovel 7 Cat 972MXE Stage V scr terrein Dumper Volvo A25 Stage V scr terrein heftruck Manitou MI 35G LPG terrein kraan Catepillar 336GC Stage V scr puinbreken puinbreker SBM Remax 400 elektrisch puinbreken Shovel 8 Cat 962M Stage V scr puinbreken zeefinstallatie Maskin LS 1203 elektrisch puinbreken Kraan mob Catepillar 336GC Stage V scr puinbreken Kraan mob Catepillar 336GC Stage V scr Overzicht materieel na 2027 inclusief jaarlijks verbruik van diesel
Verbruik per jaar 30.000 30.000 90.000 45.000 20.800 15.000 7.500 30.000 30.000 25.000 47.000 47.000 40.000 40.000 25.000 700 liter LPG 29.120 0 30.000 0 45.000 45.000
9
Vergelijk referentie en periode 2026 en 2027 Op 8 oktober 2025 is in Aerius een berekening gemaakt om te bepalen wat het verschil is tussen de referentiesituatie en de aanlegfase van de tunnelcompostering en de mitigerende maatregelen. Het betreft berekening Ryns4ZuFs9vg. Berekening Ryns4ZuFs9vg is als bijlage bijgevoegd. Vergelijk referentie en periode na 2027 Op 9 oktober 2025 is in Aerius een berekening gemaakt om te bepalen wat het verschil is tussen de referentiesituatie en de periode na 2027 wanneer de aanleg van de tunnelcompostering en de mitigerende maatregelen gereed is. Het betreft berekening Ru7dypCZANop Berekening Ru7dypCZANop is als bijlage bijgevoegd. In 2015 is geen rekening gehouden met het feit dat bij een dieselmotor ook een kleine emissie van ammoniak vrijkomt. Aerius houdt daar wel rekening mee. Daardoor is de emissie van ammoniak in Aerius voor het jaar 2015 hoger dan vergund. In de vergunning kwam alleen ammoniak vrij bij de biofilters (4.555 kg/jr). Doordat Aerius er van uitgaat dat bij een dieselmotor een geringe hoeveelheid ammoniak vrijkomt is deze emissie in Aerius berekend op 4.628,7 kg/jaar voor het jaar 2015. Bij het gebruik van moderne motoren komt meer ammoniak vrij dan bij oudere motoren op diesel. Op pagina 5 van aeriusberekening Ru7dypCZANop is te zien dat bijvoorbeeld bron 23 (materieel terrein) in 2015 3,1 kg NH3 geeft en 6.382,0 kg NOx.
In de situatie na 2027 geeft deze zelfde bron (bron 12 op pagina 4) 85,5 kg NH3 en 385,5 kg NOx. Als gevolg van deze moderne motoren gaat de uitstoot van NOx fors omlaag maar van NH3 omhoog. Als gevolg van deze moderne motoren gaat de totale emissie van NH3 van de locatie omhoog van 4.628,7 kg naar 4.743,2 kg terwijl de emissie van NH3 van de biofilters afneemt. De emissie van NOx van de locatie neemt af van 55,7 ton naar 32,1 ton per jaar. Randeffecten Uit de berekening blijkt dat er geen sprake is van een toename van depostitie van stikstofverbindingen wanneer de hexagonen met een randeffect buiten beschouwing worden gelaten. Voor wat betreft natura 2000 gebied “Veluwe” is sprake van 2 hexagonen met een randeffect:
10
Afbeelding 1 Randhexagonen op Natura 2000-gebied ‘Veluwe’
Randhexagoon 1
Afbeelding 2 Habitattypen voor randhexagoon 1
Zoals te zien in bovenstaande afbeelding 2 ligt randhexagoon 1 (aangegeven met marker, ster) midden in habitattype Lg13 ‘Bos van arme zandgronden’. In afbeelding 4 is te zien dat dit randhexagoon op circa 24,7 kilometer ligt gelegen ten opzichte van de planlocatie.
11
Randhexagoon 2
Afbeelding 3 Habitattypen voor randhexagoon 2
Randhexagoon 2 ligt voor een heel klein gedeelte nog in habitattype ZGH6230dka ‘Heischrale graslanden, droog kalkarm’. De rest van het randhexagoon ligt in habitattype Lg13 ‘Bos van arme zandgronden’. In afbeelding 5 is te zien dat dit randhexagoon op circa 24,7 kilometer ligt gelegen ten opzichte van de planlocatie.
12
Afstand randhexagoon 1
Afbeelding 4 Afstand randhexagoon 1 op planlocatie
Afstand randhexagoon 2
Afbeelding 5 Afstand randhexagoon 2 op planlocatie
13
Voor wat betreft natura 2000 gebied “Boetlerveld” is sprake van 1 hexagoon met een randeffect:
Afbeelding 6 Randhexagoon op Natura 2000-gebied ‘Boetelerveld’
Randhexagoon 3
Afbeelding 7 Habitattypen voor randhexagoon 3
Zoals te zien in bovenstaande afbeelding 7 ligt randhexagoon 3 (aangegeven met marker, ster) midden in habitattype H4010A ‘Vochtige heiden (hogere zandgronden)’. In afbeelding 8 is te zien dat dit randhexagoon op circa 24,8 kilometer ligt gelegen ten opzichte van de planlocatie.
14
Afstand randhexagoon 3
Afbeelding 8 Afstand randhexagoon 3 op planlocatie
Uit de berekening blijkt dat op 56.872,89 hectare de depositie afneemt. De hexagonen met een randeffect beslaan een oppervlakte van 1,52 hectare. Conclusie Uit de bijgevoegde berekeningen blijkt dat geen extra depositie wordt veroorzaakt van stikstofverbindingen op natura-2000 gebieden.
15
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel AERIUS kenmerk Projectberekening: Ru7dypCZANop
Dit document is een bijlage, behorende bij een Projectberekening uitgevoerd met AERIUS Calculator. De bijlage is een hulpmiddel bij het beoordelen van projecten waar sprake is van hexagonen met een hersteldoel. De bijlage bevat daartoe een overzicht van de maximale bijdrage per gebied. Voor meer uitleg over 'hexagonen met een hersteldoel' in AERIUS, zie het handboek Calculator.
Overzicht Resultaten Deze PDF is geen digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS, maar alleen een bijlage. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
op onze website
handleidingen
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Bijbehorende projectberekening Omschrijving projectberekening AERIUS kenmerk projectberekening Datum projectberekening
Totale emissie
Attero Wilp Sluinerweg 12, 7384 SC Wilp aanleggen tunnelcompostering en mitigerende maatregelen Ru7dypCZANop 08 oktober 2025, 09:40
Rekenjaar situatie vergund Wnb 2015 - Referentie 2025 situatie na 2027 (na aanleggen tunnelcompostering en 2025 mitigerende maatregelen) - Beoogd
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
Emissie NH₃
4.628,7 kg/j 4.743,2 kg/j
Emissie NOₓ
55,7 ton/j 32,1 ton/j
2/4
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Resultaten hexagonen met hersteldoel situatie "situatie na 2027 (na aanleggen tunnelcompostering en mitigerende maatregelen)" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekende hexagonen
Totaal Per gebied
Landgoederen Brummen (58)
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
2 Berekende hexagonen
2
Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)
Hexagonen met Grootste toename toename (mol N/ha/jr)
Hexagonen met Grootste afname afname (mol N/ha/jr)
Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)
Hexagonen met Grootste toename toename (mol N/ha/jr)
Hexagonen met Grootste afname afname (mol N/ha/jr)
1.129,21
1.129,21
0
0
-
-
2
2
0,11
0,11
3/4
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.0.1_20251007_db4f14956b Database versie 2025.0.1_db4f14956b_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
4/4
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel AERIUS kenmerk Projectberekening: Ryns4ZuFs9vg
Dit document is een bijlage, behorende bij een Projectberekening uitgevoerd met AERIUS Calculator. De bijlage is een hulpmiddel bij het beoordelen van projecten waar sprake is van hexagonen met een hersteldoel. De bijlage bevat daartoe een overzicht van de maximale bijdrage per gebied. Voor meer uitleg over 'hexagonen met een hersteldoel' in AERIUS, zie het handboek Calculator.
Overzicht Resultaten Deze PDF is geen digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS, maar alleen een bijlage. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
op onze website
handleidingen
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Bijbehorende projectberekening
Attero Wilp Sluinerweg 12, 7384 SC Wilp
Omschrijving projectberekening AERIUS kenmerk projectberekening Datum projectberekening
aanleggen tunnelcompostering en mitigerende maatregelen Ryns4ZuFs9vg 09 oktober 2025, 08:44
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
2025
3.797,9 kg/j
35,1 ton/j
situatie vergund Wnb 2015 - Referentie situatie 2026 en 2027 met aanleggen tunnelcompostering en mitigerende maatregelen Beoogd
Ryns4ZuFs9vg (09 oktober 2025)
2025
4.628,7 kg/j
55,7 ton/j
2/4
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Resultaten hexagonen met hersteldoel situatie "situatie 2026 en 2027 met aanleggen tunnelcompostering en mitigerende maatregelen" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekende hexagonen
Totaal Per gebied
Landgoederen Brummen (58)
Ryns4ZuFs9vg (09 oktober 2025)
2 Berekende hexagonen
2
Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)
Hexagonen met Grootste toename toename (mol N/ha/jr)
Hexagonen met Grootste afname afname (mol N/ha/jr)
Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)
Hexagonen met Grootste toename toename (mol N/ha/jr)
Hexagonen met Grootste afname afname (mol N/ha/jr)
1.129,16
1.129,16
0
0
-
-
2
2
0,16
0,16
3/4
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.0.1_20251007_db4f14956b Database versie 2025.0.1_db4f14956b_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
Ryns4ZuFs9vg (09 oktober 2025)
4/4
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Attero Wilp Sluinerweg 12, 7384 SC Wilp aanleggen tunnelcompostering en mitigerende maatregelen verschil tussen referentie en situatie tijdens aanleg van de tunnelcompostering en mitigerende maatregelen (2026 en 2027) Ru7dypCZANop 08 oktober 2025, 09:37 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar situatie vergund Wnb 2015 - Referentie 2025 situatie na 2027 (na aanleggen tunnelcompostering en 2025 mitigerende maatregelen) - Beoogd
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hexagon
Gebied
Hoogste bijdrage situatie vergund Wnb 2015 - Referentie 1,89 mol/ha/j situatie na 2027 (na aanleggen tunnelcompostering en 1,58 mol/ha/j mitigerende maatregelen) - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) 1,52 ha Gekarteerd oppervlak met afname (ha) 56.871,37 ha Grootste toename 0,02 mol/ha/j Grootste afname 0,30 mol/ha/j
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
4.628,7 kg/j 4.743,2 kg/j 4722597 4722597
55,7 ton/j 32,1 ton/j Veluwe Veluwe
2/26
Projectberekening
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
3/26
Projectberekening
situatie na 2027 (na aanleggen tunnelcompostering en mitigerende maatregelen) (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen
Emissie NH₃
Industrie | Afvalverwerking | Stortgasmotoren 2 Industrie | Afvalverwerking | Biogasmotoren 12 Mobiele werktuigen | materieel terrein 13 Industrie | Afvalverwerking | Biofilter 7 14 Industrie | Afvalverwerking | Biofilters 1 t/m 5 15 Industrie | Afvalverwerking | Biofilter 6 16 Verkeer | Koude start: overig | koude start voertuigen woon werk verkeer 17 Verkeer | Koude start: overig | koude start woon werk 18 Verkeer | Koude start: overig | koude start woon werk 19 Verkeer | Koude start: overig | koude start materieel 20 Verkeer | Koude start: overig | koude start gemengd 21 Mobiele werktuigen | materieel puinbreker 22 Mobiele werktuigen | materieel stortplaats 24 Wonen en Werken | Kantoren en winkels | CV ketel personeelsvoorziening 25 Wonen en Werken | Kantoren en winkels | 3 CV ketels kantoor 26 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer stort 27 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer puinbreker 28 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer bodemsanering 29 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer bodemsanering 30 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer sorteerhal 31 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer compostering 32 Anders... | stationair draaien waterzuivering 33 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer natte vergister 34 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer houtrecycling 35 Anders...
| stationair draaien vrachtverkeer Verkeersnetwerk
- 6.720,0 kg/j - 20,6 ton/j 85,5 kg/j 385,5 kg/j 1.610,4 kg/j 2.089,8 kg/j 816,8 kg/j 3,3 kg/j 19,8 kg/j 3,3 kg/j 19,8 kg/j 0,7 kg/j 4,5 kg/j 1,7 kg/j 134,2 kg/j 0,4 kg/j 27,3 kg/j 28,8 kg/j 124,0 kg/j 46,8 kg/j 194,1 kg/j 1,8 kg/j - 12,0 kg/j 0,8 kg/j 83,0 kg/j 2,1 kg/j 213,9 kg/j 1,1 kg/j 109,8 kg/j 1,2 kg/j 120,8 kg/j 2,1 kg/j 212,1 kg/j 1,7 kg/j 173,5 kg/j 0,5 kg/j 51,3 kg/j 0,1 kg/j 12,0 kg/j 1,3 kg/j 137,2 kg/j 9,2 kg/j 946,3 kg/j 35,6 kg/j 1.820,3 kg/j
1
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
Emissie NOₓ
4/26
Projectberekening
situatie vergund Wnb 2015 (Referentie), rekenjaar 2025 Emissiebronnen
Emissie NH₃
Industrie | Afvalverwerking | Stortgasmotoren 2 Industrie | Afvalverwerking | Biogasmotoren 12 Mobiele werktuigen | materieel stortplaats 13 Industrie | Afvalverwerking | Biofilters 1 t/m 5 14 Industrie | Afvalverwerking | Biofilter 6 15 Industrie | Afvalverwerking | Biofilter 7 16 Verkeer | Koude start: overig | koude start voertuigen woon werkverkeer van inrichting 17 Verkeer | Koude start: overig | koude start voertuigen woon werkverkeer 2 18 Verkeer | Koude start: overig | koude start voertuigen woon werkverkeer 3 19 Verkeer | Koude start: overig | koude start materieel 20 Verkeer | Koude start: overig | koude start gemengd 22 Mobiele werktuigen | materieel puinbreker 23 Mobiele werktuigen | materieel terrein 24 Wonen en Werken | Kantoren en winkels | 3 CV ketels kantoor 25 Wonen en Werken | Kantoren en winkels | CV ketel personeelsvoorziening 26 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer stort 27 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer puinbreker 28 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer bodemsanering 29 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer grondreiniging 30 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer sorteerhal 31 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer compostering 32 Anders... | stationair draaien waterzuivering 33 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer natte vergister 34 Anders...
| stationair draaien vrachtverkeer houtrecycling 35 Anders... | stationair draaien vrachtverkeer Verkeersnetwerk
- 13,6 ton/j - 25,0 ton/j 1,7 kg/j 3.335,1 kg/j 2.523,5 kg/j 1.011,2 kg/j 1.020,3 kg/j 3,3 kg/j 19,8 kg/j 3,3 kg/j 19,8 kg/j 0,7 kg/j 4,5 kg/j 2,0 kg/j 152,0 kg/j 0,4 kg/j 27,3 kg/j 1,6 kg/j 3.254,0 kg/j 3,1 kg/j 6.382,0 kg/j - 12,0 kg/j 1,8 kg/j 0,8 kg/j 83,0 kg/j 2,1 kg/j 213,9 kg/j 1,1 kg/j 109,8 kg/j 1,2 kg/j 120,8 kg/j 2,1 kg/j 212,1 kg/j 1,7 kg/j 173,5 kg/j 0,5 kg/j 51,3 kg/j 0,1 kg/j 12,0 kg/j 1,3 kg/j 137,2 kg/j 9,2 kg/j 946,3 kg/j 37,6 kg/j 1.855,3 kg/j
1
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
Emissie NOₓ
5/26
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
10 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
6/26
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "situatie na 2027 (na aanleggen tunnelcompostering en mitigerende maatregelen)" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
56.872,89
Per gebied
Berekend (ha gekarteerd)
Boetelerveld (41) Veluwe (57) Landgoederen Brummen (58) Rijntakken (38) Sallandse Heuvelrug (42)
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
50,12
Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)
Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)
Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
7.032,78
2.139,83
1,52
0,02
56.871,37
0,30
0,21
0,02
49,91
0,13
56.708,65 70,43
7.032,78 1.940,45
1,31 0,00
0,01 -
56.707,34 70,43
0,30 0,19
31,62 12,07
2.079,29 2.464,10
0,00 0,00
-
31,62 12,07
0,27 0,03
7/26
Projectberekening
situatie na 2027 (na aanleggen tunnelcompostering en mitigerende maatregelen), Rekenjaar 2025 1
Industrie | Afvalverwerking
2
Industrie | Afvalverwerking
Naam Stortgasmotoren Uittreedhoogte Locatie X:202108 Y:468363 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Spreiding Temporele variatie Continue Emissie
3,5 m 0,500 MW 0,0 m
NOₓ
6.720,0 kg/j
Naam Biogasmotoren Uittreedhoogte Locatie X:201898 Y:468229 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Spreiding Temporele variatie Continue Emissie
3,5 m 0,500 MW 0,0 m
NOₓ
20,6 ton/j
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Vrachtwagens stort Locatie X:202136,64 Y:468290,35 Lengte 895,49 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Vrachtwagens puinbreker Locatie X:202066,17 Y:468243,87 Lengte 701,48 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 84,2 /etmaal 0,0 /etmaal
Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 217,0 /etmaal 0,0 /etmaal
178,2 kg/j 45,8 kg/j 2,3 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 5,0 % 0,0 % 359,8 kg/j 92,4 kg/j 4,7 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 5,0 % 0,0 %
8/26
Projectberekening
5 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Vrachtwagens bodemsanering Locatie X:202006,57 Y:468236,31 Lengte 569,64 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
6 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Vrachtwagens grondreiniging Locatie X:201831,55 Y:468244,53 Lengte 243,68 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
7 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Vrachtwagens sorteerhal Locatie X:201842,11 Y:468244,8 Lengte 230,41 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
150,0 kg/j 38,5 kg/j 2,0 kg/j
In file
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 111,4 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 5,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
70,6 kg/j 18,1 kg/j 0,9 kg/j
Aantal voertuigbewegingen
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 122,6 /etmaal 0,0 /etmaal
Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 215,2 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 5,0 % 0,0 % 117,2 kg/j 30,1 kg/j 1,5 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 5,0 % 0,0 %
9/26
Projectberekening
8 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Vrachtwagens compostering Locatie X:201921,39 Y:468240,32 Lengte 405,04 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
9 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Vrachtwagens waterzuivering Locatie X:201967,36 Y:468236,66 Lengte 501,39 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
10 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Vrachtwagens natte vergister Locatie X:201897,06 Y:468239,9 Lengte 360,55 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
168,5 kg/j 43,3 kg/j 2,2 kg/j
In file
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 176,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 5,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
6,2 kg/j 1,6 kg/j 80,2 g/j
Aantal voertuigbewegingen
In file
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 5,2 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 5,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
10,4 kg/j 2,7 kg/j 0,1 kg/j
Aantal voertuigbewegingen
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 12,2 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 5,0 % 0,0 %
10/26
Projectberekening
11 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Verkeer buiten inrichting Locatie X:201695,57 Y:468048,69 Lengte 525,41 m Wegtype Buitenweg Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 12
Mobiele werktuigen
Naam Locatie Oppervlakte
Naam/Stageklasse
materieel terrein X:201812,88 Y:468318,49 13,96 ha
-
-
Aantal voertuigbewegingen
628,8 kg/j 180,5 kg/j 20,1 kg/j
In file
450,0 /etmaal 0,0 /etmaal 961,4 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 5,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
385,5 kg/j 85,5 kg/j
BrandstofDraaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik
shovel (7 stuks) 259.000 l/j Stage-V, >= 2019 , 18.130 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja veegwagen 20.800 l/j Stage-V, >= 2019 , 1.456 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja trekker groot 15.000 l/j Stage-V, >= 2019 , 1.050 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja dumper 25.000 l/j Stage-V, >= 2019 , 1.750 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja kraan 29.120 l/j Stage-V, >= 2019 , 2.038 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja trekker klein 7.500 l/j Stage-V, >= 2019 , 525 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja heftrucks 700 l/j alle werktuigen op 0 l/j LPG
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
12.950 2,9 m u/j 0,027 MW
0,7 m NOₓ 272,0 kg/j Standaard Profiel NH₃ 62,2 kg/j Industrie
1.040 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
21,8 kg/j 5,0 kg/j
1.000 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
17,0 kg/j 3,6 kg/j
1.667 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
28,3 kg/j 6,0 kg/j
1.820 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
32,6 kg/j 7,0 kg/j
1.000 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
11,0 kg/j 1,8 kg/j
0 u/j
0,4 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
2,8 kg/j 5,3 g/j
1,4 m 0,006 MW
11/26
Projectberekening
13
Industrie | Afvalverwerking
14
Industrie | Afvalverwerking
15
Industrie | Afvalverwerking
16
Verkeer | Koude start: overig
Naam Biofilter 7 Uittreedhoogte 3,0 m Locatie X:202081,65 Spreiding 0,0 m Y:468342,84 Uittreeddiameter 30,0 m Oppervlakte 0,14 ha Temperatuur 30,00 °C Wijze van ventilatie Geforceerd Emissie Temporele variatie Continue Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 0,0 m/s
NH₃
1.610,4 kg/j
Naam Biofilters 1 t/m 5 Uittreedhoogte 3,0 m Locatie X:201820,24 Spreiding 0,0 m Y:468401,31 Uittreeddiameter 30,0 m Oppervlakte 0,24 ha Temperatuur 30,00 °C Wijze van ventilatie Geforceerd Emissie Temporele variatie Continue Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 0,0 m/s
NH₃
2.089,8 kg/j
Naam Biofilter 6 Uittreedhoogte 3,0 m Locatie X:201898,67 Spreiding 0,0 m Y:468216,29 Uittreeddiameter 30,0 m Oppervlakte 0,08 ha Temperatuur 30,00 °C Wijze van ventilatie Geforceerd Emissie Temporele variatie Continue Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 0,0 m/s
NH₃
816,8 kg/j
Naam
NOₓ NH₃
19,8 kg/j 3,3 kg/j
Locatie Oppervlakte Type voertuig
koude start voertuigen woon werk verkeer X:201723,31 Y:468296,83 0,04 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 17
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
koude start woon werk X:201801,66 Y:468272,94 0,10 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
Koude starts
200,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal NOₓ NH₃
19,8 kg/j 3,3 kg/j
Koude starts
200,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
12/26
Projectberekening
18
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
koude start woon werk X:202085,85 Y:468182,9 0,06 ha
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
koude start materieel X:201908,54 Y:468184,33 0,25 ha
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
koude start gemengd X:202404,05 Y:468327,08 0,02 ha
NOₓ NH₃
134,2 kg/j 1,7 kg/j
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 15,0 /etmaal 0,0 /etmaal NOₓ NH₃
27,3 kg/j 0,4 kg/j
Koude starts
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 21
45,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
Koude starts
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 20
4,5 kg/j 0,7 kg/j
Koude starts
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 19
NOₓ NH₃
5,0 /etmaal 0,0 /etmaal 3,0 /etmaal 0,0 /etmaal
Mobiele werktuigen
Naam Locatie Oppervlakte
materieel puinbreker X:202071,9 Y:468102,98 1,47 ha
shovel 8 Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja kraan (2 stuks) Stage-IV, 20142018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
30.000 l/j 2.100 l/j
2.000 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
34,0 kg/j 7,2 kg/j
90.000 l/j 6.300 l/j
3.600 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
90,0 kg/j 21,6 kg/j
Naam/Stageklasse
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
NOₓ NH₃
124,0 kg/j 28,8 kg/j
BrandstofDraaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik
13/26
Projectberekening
22
Mobiele werktuigen
Naam Locatie Oppervlakte
Naam/Stageklasse
materieel stortplaats X:202395,41 Y:468494,65 42,18 ha
NOₓ NH₃
194,1 kg/j 46,8 kg/j
BrandstofDraaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik
laadschop (2 stuks) 60.000 l/j Stage-V, >= 2019 , 4.200 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja compactor 90.000 l/j Stage-V, >= 2019 , 6.300 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja kraan 45.000 l/j Stage-V, >= 2019 , 3.150 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja
4.000 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
68,0 kg/j 14,4 kg/j
1.800 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
81,0 kg/j 21,6 kg/j
1.820 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
45,1 kg/j 10,8 kg/j
Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
130,6 kg/j 33,6 kg/j 1,7 kg/j
23 Verkeer | Rijdend verkeer Naam vrachtwagens houtrecycling Locatie X:201924,78 Y:468239,54 Lengte 396,90 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
24
Wonen en Werken | Kantoren en winkels
25
Wonen en Werken | Kantoren en winkels
Aantal voertuigbewegingen
In file
0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 139,2 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 5,0 % 0,0 %
Naam CV ketel Uittreedhoogte personeelsvoorzieningWarmteinhoud Locatie X:202076,33 Spreiding Y:468224,93 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie
5,0 m 0,014 MW 0,0 m
NOₓ
1,8 kg/j
Naam 3 CV ketels kantoor Uittreedhoogte Locatie X:201771,32 Warmteinhoud Y:468285,66 Spreiding Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie
11,0 m 0,014 MW 0,0 m
NOₓ
12,0 kg/j
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
14/26
Projectberekening
26
Anders...
27
Anders...
28
Anders...
29
Anders...
30
Anders...
31
Anders...
Naam stationair draaien Uittreedhoogte vrachtverkeer stort Warmteinhoud Locatie X:202547,94 Spreiding Y:468375,31 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
NOₓ NH₃
83,0 kg/j 0,8 kg/j
Naam
stationair draaien Uittreedhoogte vrachtverkeer Warmteinhoud puinbreker Spreiding Locatie X:202263,25 Y:468387,69 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
NOₓ NH₃
213,9 kg/j 2,1 kg/j
Naam
stationair draaien Uittreedhoogte vrachtverkeer Warmteinhoud bodemsanering Spreiding Locatie X:202215,36 Y:468238,5 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
NOₓ NH₃
109,8 kg/j 1,1 kg/j
Naam
stationair draaien Uittreedhoogte vrachtverkeer Warmteinhoud bodemsanering Spreiding Locatie X:201934,57 Y:468260,65 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
NOₓ NH₃
120,8 kg/j 1,2 kg/j
Naam
stationair draaien Uittreedhoogte vrachtverkeer Warmteinhoud sorteerhal Spreiding Locatie X:201830,99 Y:468130,36 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
NOₓ NH₃
212,1 kg/j 2,1 kg/j
Naam
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
NOₓ NH₃
173,5 kg/j 1,7 kg/j
stationair draaien Uittreedhoogte vrachtverkeer Warmteinhoud compostering Spreiding Locatie X:201974,48 Y:468089,58 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
15/26
Projectberekening
32
Anders...
33
Anders...
34
Anders...
35
Anders...
Naam stationair draaien Uittreedhoogte waterzuivering Warmteinhoud Locatie X:202132,98 Spreiding Y:468335,12 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
NOₓ NH₃
51,3 kg/j 0,5 kg/j
Naam
stationair draaien Uittreedhoogte vrachtverkeer natte Warmteinhoud vergister Spreiding Locatie X:201978,8 Y:468338,87 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
NOₓ NH₃
12,0 kg/j 0,1 kg/j
Naam
stationair draaien Uittreedhoogte vrachtverkeer Warmteinhoud houtrecycling Spreiding Locatie X:201974,19 Y:468089,87 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
NOₓ NH₃
137,2 kg/j 1,3 kg/j
Naam stationair draaien Uittreedhoogte vrachtverkeer Warmteinhoud Locatie X:201774,37 Spreiding Y:468245,42 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
NOₓ NH₃
946,3 kg/j 9,2 kg/j
Ru7dypCZANop (08 oktober 2025)
16/26
Projectberekening
situatie vergund Wnb 2015, Rekenjaar 2025 1
Industrie | Afvalverwerking
2
Industrie | Afvalverwerking
Naam Stortgasmotoren Uittreedhoogte Locatie X:202108 Y:468363 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Spreiding Temporele variatie Continue Emissie