OMG - Bijlage 6 Memo wijziging tiphoogte incl. tekening en aerius
Tekst van het document
Memo Betreft
Datum
Milieugevolgen wijzigingen tiphoogte windturbines Brielse Brug
20-11-2023
Aan
Projectnummer
Windproject Brielse Brug
720135
Van
Versienummer
Paul Janssen, Marjolein Pigge
1.0
Inleiding Op 8 juli 2022 is de omgevingsvergunningaanvraag voor windproject Brielse Brug ingediend voor de bouw van twee windturbines en het afwijken van het bestemmingsplan. In deze aanvraag en bijbehorende ruimtelijke onderbouwing en onderzoeken is een bandbreedte in afmetingen opgenomen, waarbij is uitgegaan van een maximale tiphoogte van 249 meter. Op 13 oktober 2023 is het ontwerpbesluit windturbines leefomgeving gepubliceerd. In dit ontwerpbesluit is onder andere een nieuwe afstandsnorm voor windturbines opgenomen, die tot op heden niet in de milieuregelgeving voor windturbines bestond. Als gevolg hiervan is de initiatiefnemer op voorhand voornemens de maximale afmetingen van de windturbines aan te passen, om daarmee te kunnen voldoen aan dit voorgenomen nieuwe beleid dat naar verwachting op 1 juli 2025 in werking treedt. Dit memo gaat in op de gevolgen die dit heeft voor de eerder opgestelde ruimtelijke onderbouwing en uitgevoerde milieuonderzoeken.
Afmetingen In de omgevingsvergunningaanvraag is de bandbreedte in afmetingen opgenomen zoals opgenomen in Tabel 1 onder ‘Aanvraag 8 juli 2022’ (cursief). De gewijzigde getallen zijn onder ‘Wijziging november 2023‘ opgenomen. De nieuwe maximale tiphoogte bedraagt 230 meter. De minimale tiplaagte (laagste punt dat de rotor van de windturbine draait) bedraagt nu 51 meter. Tabel Fout! Geen tekst met de opgegeven stijl in het document. Minimale en maximale afmetingen (bandbreedte) windturbines Wijziging november 2023
Aanvraag 8 juli 2022
Eigenschap
Minimaal (m)
Maximaal (m)
Minimaal (m)
Maximaal (m)
Ashoogte
130
160
149
167
140 (70)
164 (82)
149 (74,5)
164 (82)
Tiphoogte
215
230
230
249
Tiplaagte
51
90
74,5
85
Rotordiameter (1/2 rotordiameter)
De overige eigenschappen van het bouwwerk (windturbine) wijzigen niet ten opzichte van de oorspronkelijke aanvraag. Ook de coördinaten van de windturbineposities blijven gelijk.
720135 | Milieugevolgen wijzigingen tiphoogte windturbines Brielse Brug | 1.0 | 20-11-2023 Pagina 1
In bijlage 1 is een aangepaste aanzichttekening opgenomen van de windturbines met de nieuwe maximale afmetingen.
Milieugevolgen per milieuthema Geluid In het akoestisch onderzoek1 is uitgegaan van een referentie windturbinetype met relatief luide geluiduitstraling voor haar klasse binnen de beoogde bandbreedte. Dit betreft een Nordex N163/5.X op 167 meter ashoogte. Wanneer deze windturbine op een lagere ashoogte van maximaal 148,5 meter ashoogte wordt gerealiseerd heeft dit beperkte gevolgen voor het geluidbronvermogen, aangezien de gemiddelde windsnelheid iets afneemt en daarmee de geluidproductie iets lager zal liggen. Er is een nieuwe geluidberekening gemaakt op basis van het eerder gehanteerde geluidmodel. In onderstaande tabel zijn de uitkomsten van deze nieuwe berekening opgenomen, na mitigerende maatregelen en hele decimalen. Het maximaal optredende verschil in geluidbelasting op een referentietoetspunt is – (minus) 0,1 dB(A) Lden. Tabel 2 Rekenresultaten Windproject Brielse Brug met geluidmitigatie [dB(A)] (herberekening) Toetspunt
Adres
Lnight
Lden
1
Spanjaardweg 1
33
41
2
Onderneming 2
39
46
3
Onderneming 1
39
46
4
Buitengronden 3a
39
46
5
De Nolle 24
34
41
6
Seggeweg 61
35
42
7
Groene Kruisweg 2
40
47
8
Maasdijk 20
40
47
9
Maasdijk 18
40
47
10
Maasdijk 16
35
42
Uit Tabel 2 blijkt dat de geluidbelasting op de geluidgevoelige objecten in de omgeving niet wijzigt als gevolg van het verlagen van de maximale tiphoogte. Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect geluid. Slagschaduw In het slagschaduwonderzoek1 is uitgegaan van een referentie windturbinetype met de maximale afmetingen, aangezien dit bepalend is voor de optredende slagschaduwduur. Dit betreft een GE 5.0-164 op 167 meter ashoogte. Wanneer deze windturbine op een lagere ashoogte van maximaal 152 meter ashoogte wordt gerealiseerd heeft dit beperkte gevolgen voor de optredende slagschaduwduur, aangezien de lagere ashoogte ervoor zorgt dat de slagschaduw iets minder groot is. Er is een nieuwe slagschaduwberekening gemaakt op basis van het eerder gehanteerde model.
1
Akoestisch onderzoek en onderzoek naar slagschaduw twee windturbines Windproject Brielse Brug, 8-7-2022 v1.0
720135 | Milieugevolgen wijzigingen tiphoogte windturbines Brielse Brug | 1.0 | 20-11-2023 Pagina 2
In onderstaande tabel zijn de uitkomsten van deze nieuwe berekening opgenomen. Tabel 3 Slagschaduwduur Windproject Brielse Brug [u:mm per jaar] (herberekening) Toetspunt
Adres
Verwachte slagschaduw per jaar bij 230 m tiphoogte [u:mm]
Verschil met 249 m tiphoogte
1
Spanjaardweg 1
15:41
- 0:55
2
Onderneming 2
41:15
- 0:43
3
Onderneming 1
39:54
+ 3:15
4
Buitengronden 3a
33:01
+ 0:26
5
De Nolle 24
11:36
- 0:49
6
Seggeweg 61
22:14
- 2:52
7
Groene Kruisweg 2
26:59
- 0:45
8
Maasdijk 20
--
--
9
Maasdijk 18
--
--
10
Maasdijk 16
0:20
+ 0:20
11
Landsweg 4
3:36
- 0:29
12
Staaldiepseweg 5
7:46
- 0:42
13
Visserijweg 11
5:00
- 1:00
14
Vlaardingerhilseweg 12
2:35
+ 1:00
15
Smalleweg 5
--
16
Sluisweg 18
--
Voor woningen waarbij meer dan de hier toegepaste project specifiek voorgestelde norm van 1 uur slagschaduwhinder per jaar optreedt, kan de slagschaduwhinder worden beperkt middels een stilstandregeling. Bij de bepaling van de schaduwduren is geen rekening gehouden met eventuele beplanting, gebouwen en kunstwerken in de omgeving die het zicht kunnen belemmeren. Hierdoor kan de hinder in de praktijk nog verder worden beperkt. Uit Tabel 3 blijkt dat de slagschaduwbelasting op de gevoelige objecten in de omgeving niet significant wijzigt als gevolg van het verlagen van de maximale tiphoogte. De zone waar slagschaduw kan optreden wijzigt beperkt. Doordat hier echter een projectspecifieke norm van maximaal 1 uur per jaar wordt gehanteerd is er in de praktijk echter geen verschil in optredend effect op woningen. Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect slagschaduw. Externe veiligheid In het onderzoek naar externe veiligheid2 is uitgegaan van de worst-case windturbineafmetingen. Dit betekent een maximale tiphoogte van 249 meter. De plaatsgebonden risicocontouren liggen volgens de
2
Onderzoek externe veiligheid Windproject Brielse Brug, 5-7-2022 v1.0
720135 | Milieugevolgen wijzigingen tiphoogte windturbines Brielse Brug | 1.0 | 20-11-2023 Pagina 3
vuistregels uit het Hand boek Risicozonering Windturbines (HRW) nooit verder dan de volgende afstanden van de windturbine: •
de PR10-5 contour ligt maximaal op een afstand van een halve rotordiameter (hier: 82 meter), en;
•
de PR10-6 contour ligt maximaal op de grootste afstand van, ofwel de tiphoogte, ofwel de werpafstand bij nominaal toerental (hier 230 meter bij de nieuwe afmetingen).
Aangezien de contouren als gevolg van de beperking van de tiphoogte afnemen, is er hooguit sprake van een afname van de effecten ten opzichte van de onderzochte situatie. Er wordt ook in de nieuwe situatie voldaan aan de gehanteerde norm van PR10-6 voor kwetsbare objecten en PR10-5 voor beperkt kwetsbare objecten. Ter voorkoming van toekomstige kwetsbare objecten binnen de PR10 -6, mag de PR10-6 contour van windturbine 1 maximaal 183 meter bedragen, oftewel vanaf windturbine bezien tot aan de rand van het bestemde bedrijventerrein. Deze maximale PR10-6 contour wordt door middel van een bouwvoorschrift in de omgevingsvergunning vastgelegd. De concreet te bouwen windturbine moet een maximale PR10-6 van 183 meter hebben. Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect externe veiligheid. Gezondheid Het aspect gezondheid is vooral kwalitatief beschreven, onafhankelijk van de afmetingen van de windturbines. Het wijzigen van de afmetingen van windturbines heeft derhalve geen effect. In paragraaf 5.5 over gezondheid wordt voor het overige verwezen naar paragraaf 5.2, 5.3, en 5.4, waar al ingegaan is op (hinder)aspecten die mede van belang kunnen zijn voor het effect op de gezondheid en bijbehorende wettelijke normen. Dit betreffen de aspecten geluid, slagschaduw en veiligheid.
Voor die aspecten wordt verwezen naar de desbetreffende onderwerpen in deze notitie. Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect gezondheid. Ecologie Het verlagen van de afmetingen van windturbines in beperkte mate heeft geen effect op het aantal aanvaringsslachtoffers. Verlaging kan alleen effect hebben op aanvaringsslachtoffers wanneer de tiplaagte van de windturbines zodanig laag wordt dat er andere soorten slachtoffer kunnen worden. Op basis van expert judgement kan gesteld worden dat wanneer de tiplaagte van de windturbine hoger blijft liggen dan 30-40 meter er geen wijziging optreedt in het aantal en soort slachtoffers. De tiphoogte ligt minimaal op 51 meter. Het verlagen van de afmetingen van de windturbines heeft geen invloed op het aantal verkeers- en vervoersbewegingen en inzet van materieel dat bij de aanleg van het windproject is gemoeid en derhalve ook geen invloed op stikstofdepositie. Overigens is voor de ruimtelijke onderbouwing het nieuwe AERIUSmodel van oktober 2023 gehanteerd. Inmiddels is gebleken dat er fouten zaten in dát model. Een verbeterde versie van het model is in november 2023 beschikbaar gekomen. De stikstofdepositie is opnieuw doorgerekend (zie bijlage 2). De depositie blijkt onveranderd 0,00 mol/ha/jaar.
Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect natuur. Landschappelijk beeld en inpassing Voor het landschappelijk beeld geldt dat een 19 meter lagere maximale tiphoogte niet zorgt voor een ander beeld of een andere beoordeling van de invloed van het windproject op het landschappelijk beeld.
720135 | Milieugevolgen wijzigingen tiphoogte windturbines Brielse Brug | 1.0 | 20-11-2023 Pagina 4
Lagere windturbines lijken hooguit wat verder weg te staan maar een dergelijk hoogteverschil is voor de waarnemer niet als hoogteverschil waarneembaar. Het initiatief heeft en houdt een relatief beperkte impact op het landschap. Windproject Brielse Brug dient te voldoen aan landschappelijke doelstellingen van de Ondernemingspolder. Van belang in het kader van de veranderingen van de afmetingen is dat het uitgangspunt gesteld is dat de verhouding ashoogte en rotordiameter bij benadering 1:1 zijn. Op de overige uitgangspunten heeft de verandering van afmetingen geen invloed. De verhouding 1:1 blijft bij benadering gehandhaafd bij verlaging van de tiphoogte en bijbehorende bandbreedte afmetingen. Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect landschap. Cultuurhistorie en archeologie Voor cultuurhistorie en archeologie geldt dat het wijzigen van de afmetingen van windturbines op voorhand al geen effect heeft. Voor dit aspect is vooral de positionering van de windturbines relevant en niet de afmetingen. Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect cultuurhistorie en archeologie. Water Voor water geldt dat het wijzigen van de afmetingen van windturbines op voorhand al geen effect heeft. Voor dit aspect is vooral de positionering van de windturbines relevant en niet de afmetingen.
Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect water. Bodem Voor bodem geldt dat het wijzigen van de afmetingen van windturbines op voorhand al geen effect heeft. Voor dit aspect is vooral de positionering van de windturbines relevant en niet de afmetingen. Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect bodem. Vliegverkeer en radar Door TNO is een radarverstoringsonderzoek3 uitgevoerd op basis van de maximale afmetingen van de geplande windturbines in de 7-8 MW-klasse. Dit is een windturbine met worst-case afmetingen, samengesteld uit het op dit moment bij TNO beschikbare windturbinebestand. De toepassing van een windturbine met worst case afmetingen houdt in dat de berekende effecten op de radars altijd minder zullen zijn, als bij de keuze van de specifieke windturbine het opgewekt vermogen, maximale ashoogte en rotordiameter niet wordt overschreden. Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect vliegverkeer en radar. Straalpaden Er zijn geen planologisch beschermde straalverbindingen (als zodanig bestemd in het geldende bestemmingsplan) in het plangebied die beïnvloed kunnen worden door de windturbines. Wel zijn er twee straalpaden aanwezig (zie ook ruimtelijke onderbouwing, figuur 5.20).
De westelijke windturbine kent rotoroverdraai over het straalpad. De tiplaagte van de windturbine bij de minimale afmetingen bedraagt in 3
Bijlage 7 Ruimtelijke onderbouwing, TNO Radarhindertoetsing windpark Brielle, 8 juni 2022
720135 | Milieugevolgen wijzigingen tiphoogte windturbines Brielse Brug | 1.0 | 20-11-2023 Pagina 5
de nieuwe situatie 51 meter. De straalverbinding ligt op een hoogte van 32-34 meter4 waardoor de rotor van de windturbine er niet door gaat draaien. Het verlagen van de tiphoogte naar maximaal 230 meter heeft daarmee geen gevolgen voor het aspect straalpaden.
Conclusie Het verlagen van de maximale tiphoogte van de windturbine naar 230 meter heeft geen relevante milieugevolgen. Er is ook met de nieuwe afmetingen sprake van een goede ruimtelijke ordening.
Bijlagen Bijlage 1 Aangepaste aanzichtstekening windturbine (vervanging bijlage 4 bij aanvraag omgevingsvergunning) Bijlage 2 Nieuwe AERIUS-berekening d.d. 20-11-2023 (vervanging van bijlage 11 van bijlage 5B bij aanvraag omgevingsvergunning)
4
Controle antennekaart.nl d.d. 20-11-2023
720135 | Milieugevolgen wijzigingen tiphoogte windturbines Brielse Brug | 1.0 | 20-11-2023 Pagina 6
Indicatieve contouren gondelhuisaanzichten/ Indicatieve nacelle contours Zijaanzicht/Side view
230m1 8
a a r
h c i ir
Vooraanzicht/Front view
215m1
it ng
D
g n i cht
i r i a
a
Dr
Max.
7
Roto r
diam eter
16 4m
1
148m1
130m1
Minimale tiphoogte
M
Minimale ashoogte
maximale ashoogte
5
m
a i d r o t in. Ro
Maximale tiphoogt
6
1 m 0 4 1 eter
4
Maximale Turbine
3
Minimale Turbine
Opmerking:
Opmerking: Mogelijk wordt het fundament ingegraven, nader te bepalen in detail ontwerp
2
De beeldbepalende kenmerken van een windturbine zijn de as-hoogte, tiphoogte en rotordiamer. Deze tekening is niet bedoeld om de vorm en afmeting van de nacelle/gondel en de mast vast te leggen.
Max. b.k fundatie 2.000+
maaiveld = 0.000+ Diepte en hoogte fundatie afhankelijk van grondonderzoek en type windturbine (definitieve fundatieontwerp). Maaiveldhoogte t.p.v. windturbine. Maaiveld nader te bepalen
Aantal en diepte heipalen nog te bepalen in detail ontwerp
VOORLOPIG ONTWERP VERTROUWELIJK
Maximaal fundatie diameter = 30000 (30.00m1)
Principe Detail paalfundatie Schaal 1 : 100
717
B 65
fact. no. build. ext. title:
ENG hr. Doorn
Civ. engineer
Windpark Brielle Aanzichten
1
fact./build. : project: scale
1:500
0
10
20
30
40
dimensions in
doc. type
mm
15
50 M
P7 13.668 project no. D C B A 2023-11-20 2022-06-20 rev. date abbr. Alt. doc. no.
PPD size
Pondera
E.B by
B
C
D
E
F
G
H
I
J
94-04
AC2020 /EEBC
location doc. no.
K
ckd
Emmtec Services bv Postbus 2008, 7801 CA Emmen Tel. +31 (0)591 69 2555 www.emmtecservices.nl
doc. no.
A0-3.113.494 A
ENG. dept
sh. 1 -
Filename: 19-5-2022 08:28:50 R:\FDE\Projecten\P7013668 Windpark Brielle\04. ENG\04.5 B & C\04.5.1 Bestek\dossier\3113494-_001.dwg
Bovenstaande tekeningen geven de afmetingen aan van de windturbines.
57.16.39 E
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
R. van Alst Amsterdamseweg 13, 6814 CM Arnhem 720135 - Windpark Brielse Brug Aerius-berekening voor de aanlegfase van windpark Brielse Brug. Deze Aerius berekening is uitgevoerd door Pondera Consult B.V. Het correspondentieadres van Pondera Consult is opgegeven als locatieadres. Voor de uitgangspunten met betrekking tot invoer en methode, zie de bijgevoegde memo. Voor de invoer, zie het bijgevoegde invoermodel. RanXYNGVwsZd 20 november 2023, 13:55 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar 720135 - Windpark Brielse Brug aanlegfase - v3 - 20-11- 2025 2023 - Beoogd
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hexagon
Gebied
Hoogste bijdrage 720135 - Windpark Brielse Brug aanlegfase - v3 - 20-11- 2023 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname -
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
4,6 kg/j
261,1 kg/j
2/21
Projectberekening
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
3/21
Projectberekening
720135 - Windpark Brielse Brug aanlegfase - v3 - 20-11-2023 (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 1.4 - Aanleg ketenpark 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 1.5 - Bouw kraanopstelplaats 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 1.3 - Aanleg toegangswegen 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 1.3 - Aanleg toegangswegen 7 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 1.5 - Bouw kraanopstelplaats 8 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 2.1 - Aanleg van mantelbuizen, ankerkooi en bewapening 9 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 1.4 - Aanleg ketenpark 10 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 2.1 - Aanleg van mantelbuizen, ankerkooi en bewapening 11 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 2.2 - Heien 12 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 2.2 - Heien 13 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 2.4 - Betonstort voor fundering 14 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 2.4 - Betonstort voor fundering 15 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 2.6 - Aanvullende ontgraving 16 Mobiele werktuigen |
Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 2.6 - Aanvullende ontgraving 17 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 2.7 - Levering en plaatsing rijplaten 18 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 2.7 - Levering en plaatsing rijplaten 19 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 2.8 - Opbouw grote kraan 20 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 2.8 - Opbouw grote kraan 21 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 2.11 - Operatie grote kraan voor turbinebouw 22 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 2.11 - Operatie grote kraan voor turbinebouw 23 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 2.12 - Aanleg bekabeling 24 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 2.12 - Aanleg bekabeling 25 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 2.15 - HDD-boring 26 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 2.15 - HDD-boring 27 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 3.1 - Afbraak grote kraan 28 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 3.1 - Afbraak grote kraan RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
17,4 g/j 10,1 g/j 0,3 kg/j 0,3 kg/j 10,1 g/j 0,2 kg/j 17,4 g/j 0,2 kg/j 0,2 kg/j 0,2 kg/j 34,1 g/j 34,1 g/j 43,0 g/j 43,0 g/j 19,2 g/j 19,2 g/j 0,2 kg/j 0,2 kg/j 0,5 kg/j 0,5 kg/j 71,5 g/j 71,5 g/j 0,2 kg/j 0,2 kg/j 0,2 kg/j 0,2 kg/j
3,6 kg/j 0,5 kg/j 18,2 kg/j 18,2 kg/j 0,5 kg/j 16,3 kg/j 3,6 kg/j 16,3 kg/j 9,1 kg/j 9,1 kg/j 2,0 kg/j 2,0 kg/j 2,8 kg/j 2,8 kg/j 1,3 kg/j 1,3 kg/j 15,3 kg/j 15,3 kg/j 24,1 kg/j 24,1 kg/j 4,5 kg/j 4,5 kg/j 9,1 kg/j 9,1 kg/j 15,3 kg/j 15,3 kg/j 4/21
Projectberekening
Emissiebronnen 29 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 - 3.2 - Plaatsing CCTV-systeem 30 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T2 - 3.2 - Plaatsing CCTV-systeem 31 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 & T2 - 2.13 - Aanleg onderstation 32 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | T1 & T2 - 2.14 - Aanleg inkoopstation Verkeersnetwerk
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,0 kg/j 0,0 kg/j 0,4 kg/j 67,2 g/j 0,2 kg/j
96,0 g/j 96,0 g/j 8,8 kg/j 4,3 kg/j 3,6 kg/j
5/21
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
6/21
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "720135 Windpark Brielse Brug aanlegfase - v3 - 20-11-2023" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
7/21
Projectberekening
720135 - Windpark Brielse Brug aanlegfase - v3 - 20-11-2023, Rekenjaar 2025 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
T1 - Alle verkeersbewegingen X:72346,64 Y:434605,89 Type scherm 2.555,19 m Hoogte Snelweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
3
-
-
Aantal voertuigbewegingen
80 km/uur 80 km/uur 80 km/uur 80 km/uur
Max. snelheid
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
80 km/uur 80 km/uur 80 km/uur 80 km/uur
T2 - 1.4 - Aanleg ketenpark X:73579,33 Y:434509,24 0,14 ha
Naam
Stageklasse
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Aggregaat
alle werktuigen op benzine, 2takt
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
715 l/j
3,6 kg/j 17,4 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Autolaadkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 20 l/j SCR: ja
2 u/j
1 l/j
Autolaadkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 30 l/j SCR: ja
3 u/j
1 l/j
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
1,3 kg/j 0,4 kg/j 69,8 g/j
In file
471,0 /jaar 0,0 /jaar 420,0 /jaar 0,0 /jaar
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
2,2 kg/j 0,6 kg/j 0,1 kg/j
In file
471,0 /jaar 0,0 /jaar 429,0 /jaar 0,0 /jaar
T2 - Alle verkeersbewegingen X:73317,89 Y:434077,21 Type scherm 1.544,66 m Hoogte Snelweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
Stof Emissie
NOₓ
2,9 kg/j NH₃ 5,4 g/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 4,8 g/j NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 7,2 g/j
8/21
Projectberekening
4
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
T1 - 1.5 - Bouw kraanopstelplaats X:73113,49 Y:434755,63 0,24 ha
Graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Trekker met dumper
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Naam
5
Naam Locatie Lengte
Stageklasse
NOₓ NH₃
0,5 kg/j 10,1 g/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
2 u/j
1 l/j
16 l/j
2 u/j
1 l/j
26 l/j
Stof Emissie
NOₓ
0,4 kg/j NH₃ 6,2 g/j NOₓ 78,0 g/j NH₃ 3,8 g/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam
T1 - 1.3 - Aanleg toegangswegen X:73207,44 Y:434690,54 86,06 m Stageklasse
NOₓ NH₃
18,2 kg/j 0,3 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
27 u/j
11 l/j
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Trekker met dumper
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
207 l/j
27 u/j
8 l/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
271 l/j
27 u/j
11 l/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
271 l/j
27 u/j
11 l/j
Asfalteermachine Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
37 l/j
6 u/j
1 l/j
Freesmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
89 l/j
6 u/j
4 l/j
Wals
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
55 l/j
6 u/j
2 l/j
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
271 l/j
Stof Emissie
NOₓ
4,0 kg/j NH₃ 65,0 g/j NOₓ 3,3 kg/j NH₃ 49,7 g/j NOₓ 4,0 kg/j NH₃ 65,0 g/j NOₓ 4,0 kg/j NH₃ 65,0 g/j NOₓ 0,8 kg/j NH₃ 8,9 g/j NOₓ 1,1 kg/j NH₃ 21,4 g/j NOₓ 0,9 kg/j NH₃ 13,2 g/j
9/21
Projectberekening
6
Naam Locatie Lengte
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning T2 - 1.3 - Aanleg toegangswegen X:73540,15 Y:434497,01 219,05 m
Naam
Stageklasse
NOₓ NH₃
18,2 kg/j 0,3 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
27 u/j
11 l/j
Mobiele kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Trekker met dumper
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
207 l/j
27 u/j
8 l/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
271 l/j
27 u/j
11 l/j
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
271 l/j
27 u/j
11 l/j
Asfalteermachine Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
37 l/j
6 u/j
1 l/j
Freesmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
89 l/j
6 u/j
4 l/j
Wals
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
55 l/j
6 u/j
2 l/j
7
271 l/j
Stof Emissie
NOₓ
4,0 kg/j NH₃ 65,0 g/j NOₓ 3,3 kg/j NH₃ 49,7 g/j NOₓ 4,0 kg/j NH₃ 65,0 g/j NOₓ 4,0 kg/j NH₃ 65,0 g/j NOₓ 0,8 kg/j NH₃ 8,9 g/j NOₓ 1,1 kg/j NH₃ 21,4 g/j NOₓ 0,9 kg/j NH₃ 13,2 g/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
T2 - 1.5 - Bouw kraanopstelplaats X:73453,72 Y:434487,95 0,40 ha
Graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Trekker met dumper
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Naam
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
Stageklasse
NOₓ NH₃
0,5 kg/j 10,1 g/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
2 u/j
1 l/j
16 l/j
2 u/j
1 l/j
26 l/j
Stof Emissie
NOₓ
0,4 kg/j NH₃ 6,2 g/j NOₓ 78,0 g/j NH₃ 3,8 g/j
10/21
Projectberekening
8
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte Naam
T1 - 2.1 - Aanleg van mantelbuizen, ankerkooi en bewapening X:73076,37 Y:434811,31 0,16 ha Stageklasse
NOₓ NH₃
16,3 kg/j 0,2 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
2 u/j
1 l/j
NOₓ 0,4 kg/j
2 u/j
1 l/j
NH₃ 6,2 g/j NOₓ 78,0 g/j NH₃ 3,8 g/j NOₓ 3,1 kg/j NH₃ 5,8 g/j NOₓ 1,2 kg/j
Graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Trekker met dumper
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
16 l/j
Bronpomp
alle werktuigen op benzine, 2takt
767 l/j
Betonwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
78 l/j
4 u/j
3 l/j
Kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
777 l/j
32 u/j
31 l/j
9
26 l/j
NH₃ 18,7 g/j NOₓ 11,5 kg/j NH₃ 0,2 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
T1 - 1.4 - Aanleg ketenpark X:73212,97 Y:434712,73 0,09 ha
Naam
Stageklasse
Aggregaat
alle werktuigen op benzine, 2takt
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
715 l/j
3,6 kg/j 17,4 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Autolaadkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 20 l/j SCR: ja
2 u/j
1 l/j
Autolaadkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 30 l/j SCR: ja
3 u/j
1 l/j
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
Stof Emissie
NOₓ
2,9 kg/j NH₃ 5,4 g/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 4,8 g/j NOₓ 0,5 kg/j NH₃ 7,2 g/j
11/21
Projectberekening
10
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte Naam
T2 - 2.1 - Aanleg van mantelbuizen, ankerkooi en bewapening X:73398,61 Y:434549,12 0,28 ha Stageklasse
NOₓ NH₃
16,3 kg/j 0,2 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
2 u/j
1 l/j
NOₓ 0,4 kg/j
2 u/j
1 l/j
NH₃ 6,2 g/j NOₓ 78,0 g/j NH₃ 3,8 g/j NOₓ 3,1 kg/j NH₃ 5,8 g/j NOₓ 1,2 kg/j
Graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Trekker met dumper
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
16 l/j
Bronpomp
alle werktuigen op benzine, 2takt
767 l/j
Betonwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
78 l/j
4 u/j
3 l/j
Kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
777 l/j
32 u/j
31 l/j
11
26 l/j
NH₃ 18,7 g/j NOₓ 11,5 kg/j NH₃ 0,2 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
T1 - 2.2 - Heien X:73076,37 Y:434811,31 0,16 ha
NOₓ NH₃
Naam
Stageklasse
Brandstofverbruik
Heimachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 391 l/j SCR: ja
Koppensneller Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 238 l/j SCR: ja
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
9,1 kg/j 0,2 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
48 u/j
16 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
19 u/j
10 l/j
NOₓ NH₃
5,8 kg/j 93,8 g/j 3,3 kg/j 57,1 g/j
12/21
Projectberekening
12
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
T2 - 2.2 - Heien X:73398,61 Y:434549,12 0,28 ha
NOₓ NH₃
Naam
Stageklasse
Brandstofverbruik
Heimachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 391 l/j SCR: ja
Koppensneller Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 238 l/j SCR: ja 13
Draaiuren AdBlue verbruik
48 u/j
16 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
19 u/j
10 l/j
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
T1 - 2.4 - Betonstort voor fundering X:73076,37 Y:434811,31 0,16 ha
Stageklasse
Betonwagen Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Betonpomp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja 14
9,1 kg/j 0,2 kg/j
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
99 l/j
2,0 kg/j 34,1 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
8 u/j
4 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
43 l/j
10 u/j
2 l/j
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
T2 - 2.4 - Betonstort voor fundering X:73398,61 Y:434549,12 0,28 ha
Stageklasse
Betonwagen Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Betonpomp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
99 l/j
4 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
43 l/j
10 u/j
1,5 kg/j 23,8 g/j 0,5 kg/j 10,3 g/j 2,0 kg/j 34,1 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
8 u/j
5,8 kg/j 93,8 g/j 3,3 kg/j 57,1 g/j
2 l/j
NOₓ NH₃
1,5 kg/j 23,8 g/j 0,5 kg/j 10,3 g/j
13/21
Projectberekening
15
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte Naam
T1 - 2.6 Aanvullende ontgraving X:73076,37 Y:434811,31 0,16 ha
Stageklasse
Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Shovel
16
Naam
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Naam
T2 - 2.6 Aanvullende ontgraving X:73398,61 Y:434549,12 0,28 ha
Stageklasse
Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Shovel
Naam
Brandstofverbruik
99 l/j
2,8 kg/j 43,0 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
8 u/j
4 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
80 l/j
8 u/j
3 l/j
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte
17
NOₓ NH₃
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
99 l/j
2,8 kg/j 43,0 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
8 u/j
4 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
80 l/j
8 u/j
3 l/j
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Lengte Naam
T1 - 2.7 - Levering en plaatsing rijplaten X:73062,74 Y:434831,16 682,37 m
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Autolaadkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 80 l/j SCR: ja
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
1,5 kg/j 23,8 g/j 1,3 kg/j 19,2 g/j 1,3 kg/j 19,2 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
8 u/j
1,5 kg/j 23,8 g/j 1,3 kg/j 19,2 g/j
3 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
1,3 kg/j 19,2 g/j
14/21
Projectberekening
18
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning T2 - 2.7 - Levering en plaatsing rijplaten X:73538,13 Y:434572,77 683,44 m
Locatie Lengte Naam
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Autolaadkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 80 l/j SCR: ja 19
1,3 kg/j 19,2 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
8 u/j
3 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
T1 - 2.8 - Opbouw grote kraan X:73113,49 Y:434755,63 0,24 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
1,3 kg/j 19,2 g/j 15,3 kg/j 0,2 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
20 u/j
27 l/j
Cherrypicker Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
163 l/j
20 u/j
7 l/j
10,0 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 2,3 kg/j
Verreiker
201 l/j
8 l/j
NH₃ 39,1 g/j NOₓ 3,1 kg/j
Hulpkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
20
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
676 l/j
20 u/j
Stof Emissie
NOₓ
NH₃ 48,2 g/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
T2 - 2.8 - Opbouw grote kraan X:73453,72 Y:434487,95 0,40 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
15,3 kg/j 0,2 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
20 u/j
27 l/j
Cherrypicker Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
163 l/j
20 u/j
7 l/j
10,0 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 2,3 kg/j
Verreiker
201 l/j
20 u/j
8 l/j
NH₃ 39,1 g/j NOₓ 3,1 kg/j
Hulpkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
676 l/j
Stof Emissie
NOₓ
NH₃ 48,2 g/j
15/21
Projectberekening
21
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte
T1 - 2.11 - Operatie grote kraan voor turbinebouw X:73113,49 Y:434755,63 0,24 ha
Naam
Stageklasse
Grote kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
22
Naam
T2 - 2.11 - Operatie grote kraan voor turbinebouw X:73453,72 Y:434487,95 0,40 ha
Naam
Stageklasse
Grote kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Naam Locatie Lengte
Brandstofverbruik
1922 l/j
24,1 kg/j 0,5 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
40 u/j
86 l/j
Stof Emissie
NOₓ
24,1 kg/j NH₃ 0,5 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte
23
NOₓ NH₃
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
1922 l/j
24,1 kg/j 0,5 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
40 u/j
86 l/j
Stof Emissie
NOₓ
24,1 kg/j NH₃ 0,5 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam
T1 - 2.12 - Aanleg bekabeling X:73236,94 Y:434673,06 428,82 m
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Autolaadkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 10 l/j SCR: ja
Haspelwagen Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 288 l/j SCR: ja
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
4,5 kg/j 71,5 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
1 u/j
0 l/j
40 u/j
12 l/j
Stof Emissie
NOₓ
0,3 kg/j NH₃ 2,4 g/j NOₓ 4,2 kg/j NH₃ 69,1 g/j
16/21
Projectberekening
24
Naam Locatie Lengte
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning T2 - 2.12 - Aanleg bekabeling X:73236,95 Y:434673,06 428,82 m
Naam
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
Autolaadkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 10 l/j SCR: ja
Haspelwagen Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 288 l/j SCR: ja 25
Naam Locatie Lengte
4,5 kg/j 71,5 g/j
Draaiuren AdBlue verbruik
1 u/j
0 l/j
40 u/j
12 l/j
Stof Emissie
NOₓ
0,3 kg/j NH₃ 2,4 g/j NOₓ 4,2 kg/j NH₃ 69,1 g/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam
Minigraver HDD-boor
T1 - 2.15 - HDDboring X:73278,75 Y:434639,63 155,86 m Stageklasse
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
148 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
10 u/j
6 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
243 l/j
Support telescoopkraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
193 l/j
Pomp-/zuigwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
49 l/j
Aggregaat
9,1 kg/j 0,2 kg/j
10 u/j
10 l/j
NOₓ NH₃
5 u/j
8 l/j
NOₓ NH₃
alle werktuigen op benzine, 2takt 3 l/j
2 u/j
2 l/j
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
2,2 kg/j 35,5 g/j 3,5 kg/j 58,3 g/j 2,7 kg/j 46,3 g/j 0,7 kg/j 11,8 g/j 12,0 g/j 0,0 kg/j
17/21
Projectberekening
26
Naam Locatie Lengte
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning T2 - 2.15 - HDDboring X:73278,75 Y:434639,63 155,85 m
Naam
Stageklasse
Minigraver
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
HDD-boor
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
148 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
10 u/j
6 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
243 l/j
Support telescoopkraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
193 l/j
Pomp-/zuigwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
49 l/j
Aggregaat
9,1 kg/j 0,2 kg/j
10 u/j
10 l/j
NOₓ NH₃
5 u/j
8 l/j
NOₓ NH₃
2 u/j
2 l/j
NOₓ NH₃
alle werktuigen op benzine, 2takt 3 l/j
NOₓ NH₃
27
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
T1 - 3.1 - Afbraak grote kraan X:73113,49 Y:434755,63 0,24 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
2,2 kg/j 35,5 g/j 3,5 kg/j 58,3 g/j 2,7 kg/j 46,3 g/j 0,7 kg/j 11,8 g/j 12,0 g/j 0,0 kg/j 15,3 kg/j 0,2 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
20 u/j
27 l/j
Cherrypicker Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
163 l/j
20 u/j
7 l/j
10,0 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 2,3 kg/j
Verreiker
201 l/j
20 u/j
8 l/j
NH₃ 39,1 g/j NOₓ 3,1 kg/j
Hulpkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
676 l/j
Stof Emissie
NOₓ
NH₃ 48,2 g/j
18/21
Projectberekening
28
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
T2 - 3.1 - Afbraak grote kraan X:73453,72 Y:434487,95 0,40 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
15,3 kg/j 0,2 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
20 u/j
27 l/j
Cherrypicker Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
163 l/j
20 u/j
7 l/j
10,0 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 2,3 kg/j
Verreiker
201 l/j
20 u/j
8 l/j
NH₃ 39,1 g/j NOₓ 3,1 kg/j
Hulpkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
29
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja T1 - 3.2 - Plaatsing CCTV-systeem X:73076,37 Y:434811,31 0,16 ha
Benzinegrondboor
alle werktuigen op benzine, 2takt
Naam
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
24 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
T2 - 3.2 - Plaatsing CCTV-systeem X:73398,61 Y:434549,12 0,28 ha
Benzinegrondboor
alle werktuigen op benzine, 2takt
Naam
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
Stageklasse
96,0 g/j 0,0 kg/j Stof Emissie
NOₓ 96,0 g/j NH₃ 0,0 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
NOₓ
NH₃ 48,2 g/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
30
676 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
24 l/j
Draaiuren AdBlue verbruik
96,0 g/j 0,0 kg/j Stof Emissie
NOₓ 96,0 g/j NH₃ 0,0 kg/j
19/21
Projectberekening
31
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte Naam
Graafmachine Shovel
T1 & T2 - 2.13 Aanleg onderstation X:73536,43 Y:434530,56 0,12 ha Stageklasse
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik
397 l/j 321 l/j
Trekker met dumper
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
245 l/j
Kraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
583 l/j
Naam
Draaiuren AdBlue verbruik
32 u/j
24 l/j
Stof Emissie
NOₓ NH₃
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
32
8,8 kg/j 0,4 kg/j
32 u/j
19 l/j
NOₓ NH₃
32 u/j
15 l/j
NOₓ NH₃
24 u/j
35 l/j
NOₓ NH₃
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte Naam
T1 & T2 - 2.14 Aanleg inkoopstation X:73363,61 Y:434663,47 0,05 ha Stageklasse
NOₓ NH₃
4,3 kg/j 67,2 g/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
8 u/j
4 l/j
Graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
80 l/j
8 u/j
3 l/j
Trekker met dumper
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
61 l/j
8 u/j
2 l/j
Autolaadkraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
40 l/j
4 u/j
2 l/j
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
99 l/j
2,2 kg/j 95,3 g/j 2,0 kg/j 77,0 g/j 1,3 kg/j 58,8 g/j 3,3 kg/j 0,1 kg/j
Stof Emissie
NOₓ
1,5 kg/j NH₃ 23,8 g/j NOₓ 1,3 kg/j NH₃ 19,2 g/j NOₓ 1,1 kg/j NH₃ 14,6 g/j NOₓ 0,4 kg/j NH₃ 9,6 g/j
20/21
Projectberekening
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RanXYNGVwsZd (20 november 2023)
21/21