Bijlage 2 - 2024-04-04_BR_jsc
Tekst van het document
Advisering VV Brielle Actualisatie financiële voorwaarden beheerconstructie Vierde concept rapportage
2024-04-04_BR_jsc
Opdrachtgever
Gemeente Brielle Sociaal Domein Dhr. A. Hart
Aan
VV Brielle Bob Pieterson bpieterson@deheerlijkheidloenen.nl Paul van den Nieuwenhuizen pvdnieuwenhuizen@newdutchvision.nl Bernhard Hulst hulst.bwr@gmail.com
Auteur
Joop Scherpenzeel
Project
Advisering VV Brielle
Betreft
Actualisatie financiële voorwaarden beheerconstructie Derde concept rapportage
Ons kenmerk
2024-04-04_BR_jsc
Contact
Tien organisatieadvies Utrechtseweg 70 6812 AH Arnhem
jscherpenzeel@tienorganisatieadvies.nl
Niets uit deze uitgave mag worden vermenigvuldigd en/of openbaar worden gemaakt zonder uitdrukkelijke toestemming van de rechthebbende. © 2024 Tien organisatieadvies
INHOUD Samenvatting
4
1 Inleiding
7
1.1 1.2 1.3
Aanleiding Werkwijze Uitgangspunten en aanbevelingen
2 Beheerstructuur 2.1 2.2 2.3 2.4
7 7 7
9
Clubhuis Pupillenveld Veld 1 t/m 5 Samenvatting
9 9 9 10
3 Begroting 2024
11
3.1 3.2 3.3
Jaarrekening 2022-2023 en begroting 2023-2024 Uitgangspunten Meerjarenoverzicht 2023-2024 tot en met 2033-2034
11 12 13
Bijlagen
15
1. 2.
16 21
Meerjarenonderhoudsplan 2024-2053 Begroting 2022, meerjarenoverzicht 2021-2022 tot en met 2030-2031
2024-04-04_BR_jsc
SAMENVATTING VV Brielle en de gemeente Brielle zijn vanaf het vierde kwartaal 2019 met elkaar constructief in gesprek over de beheerconstructie die bij de realisatie van sportcomplex Geuzenpark voor VV Brielle is opgezet. Deze beheerconstructie is onder invloed van tussentijds gewijzigd subsidiebeleid financieel niet op te brengen voor de vereniging. Tien organisatieadvies is gevraagd ten behoeve van VV Brielle het traject te ondersteunen om te komen tot: a. een sluitende meerjarenbegroting waarbij diverse oplossingsrichtingen zijn onderzocht vanuit VV Brielle en de gemeente; b. een oplossing voor de betalingsachterstand aan de SSG waarbij de reservering van 38% in de periode 2016-2019 is meegenomen als mogelijk onderdeel van de oplossing; c. het vergroten van de maatschappelijke rol van de vereniging en het maatschappelijk benutten van de accommodatie; d. het wijzigen van de (beheer)structuur op het Geuzenpark met als basis de adviezen van Hospitality Group. Deze opdracht is door Tien organisatieadvies in opdracht van de gemeente in het jaar 2022 uitgevoerd. De begroting en de geadviseerde beheerconstructie die Tien organisatieadvies in dit kader heeft voorgesteld, is ambtelijk besproken en gepresenteerd aan het college van burgemeester en wethouders op 17 mei 2022 en aan de gemeenteraad op 9 juni 2022.
Hierop heeft Tien organisatieadvies de eindrapportage “Advisering VV Brielle”, 21050-001 opgesteld en op 11 augustus 2022 aan de gemeente verstuurd. Hoewel de rapportage met instemming werd ontvangen heeft de gemeenteraad van Brielle er, vanwege het samengaan met Westvoorne en Hellevoetsluis, geen formeel besluit over genomen. De opvolging is, onder andere door de positie van de gemeente Voorne aan Zee, in het vierde kwartaal 2023 hervat toen VV Brielle en de gemeente Voorne aan Zee met elkaar in gesprek zijn gegaan en de rapportage daarvoor als uitgangspunt hebben gehanteerd. De eindrapportage “Advisering VV Brielle”, 21050-001 van 11 augustus 2022 vormt dan ook de basis en is onlosmakelijk verbonden aan het rapport “Actualisatie financiële voorwaarden beheerconstructie” dat nu voorligt. De begroting van het rapport “Actualisatie financiële voorwaarden beheerconstructie” is gebaseerd op uitgangspunten waarvan er enkele zijn gewijzigd. In deze rapportage is nagegaan wat de gevolgen zijn van het nieuwe, gewijzigde en geïndexeerde meerjaren onderhoudsplan (MOP). De financiële verrekening die op basis hiervan wordt voorgesteld, is als volgt samengevat. Voorstel beheerstructuur, bedragen in € per jaar MOP gemiddelde kosten gebouw gemiddelde kosten terrein totaal per jaar - waarvan gemeente - waarvan vereniging
2024-04-04_BR_jsc
2022
2024
69.786 71.687 132.110 177.134 201.896 248.821 55.674 103.394 146.222 145.427
4 / 21
Voorstel beheerstructuur, bedragen in € per jaar Onderhouds-/beheervergoeding beheer pupillenveld regulier onderhoud gebouw regulier onderhoud terrein groot onderhoud gebouw groot onderhoud terrein Totaal per jaar Gebruiksvergoeding Totaal per jaar
2022
2024
11.540 15.750 10.825 14.205 28.286 31.495 9.475 27.752 13.615 14.030 73.741 103.232 500
683
Tabel 1. Samenvatting financiële verrekeningen beheerstructuur 2022 en 2024
Mede op basis hiervan is voor VV Brielle een begroting opgesteld die als volgt is samengevat. oud 21-22
nieuw 21-22
22-23
23-24
24-25
25-26
26-27
27-28
28-29
29-30
30-31
TOTAAL BATEN
538
510
547
563
581
600
587
609
630
652
672
TOTAAL LASTEN
615
523
556
565
577
590
601
613
625
636
649
RESULTAAT
-77
-13
-9
-2
4
10
-14
-4
6
15
23
3
57
22
64
67
-6
56
73
32
81
-51
-74
44
13
63
71
4
42
69
37
96
-28
Investeringen
20
20
10
3
15
33
3
10
10
10
10
CASHFLOW
-94
24
3
48
38
2
40
59
27
86
-38
23-24
24-25
25-26
26-27
27-28
28-29
29-30
30-31
31-32
32-33
33-34
TOTAAL BATEN
556
600
621
642
663
652
675
699
721
741
761
TOTAAL LASTEN
551
606
630
645
661
677
693
709
727
744
762
2022 Begroting * € 1.000
Totaal afschrijving en aanwas EBITDA
2024 Begroting * € 1.000
RESULTAAT
5
-6
-9
-4
2
-25
-18
-11
-5
-3
-1
Totaal afschrijving en aanwas
18
18
84
85
76
90
97
87
-101
104
95
EBITDA
23
12
74
82
78
65
79
76
-107
101
94
0
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
23
-3
59
67
63
50
64
61
-122
86
79
Investeringen CASHFLOW Tabel 2. Samenvatting begrotingen 2022 en 2024
Inbegrepen is onder andere: ▪ kwijtschelding van de schuld aan SSG (€ 289.000 per 31-12-2021) waarvoor is aanbevolen dat VV Brielle circa 40% hiervan in een eigen onderhoudsvoorziening stort ten behoeve van de onderhoudsverplichting die in dit voorstel aan de vereniging toekomt; ▪ de doorbetaling van de rente en aflossing voor de SSG leningen; ▪ het beëindigen van de jaarlijkse gemeentelijke tegemoetkoming (in 2024-2025 wordt nog eenmalig € 136.000 verstrekt) en een toenemende contributieopbrengst. Niet inbegrepen maar door de vereniging wel gewenst en gemotiveerd is daarnaast een eenmalige terugbetaling vanuit SSG van € 204.000. Daarmee kan het saldo (€ 280.000 per 31-12-2021) dat bij de SSG ten behoeve van VV Brielle resteert, worden verdeeld in € 204.000 (bijdrage die VV Brielle wenst) en € 76.000 (restant voor nagekomen verrekeningen en frictiekosten).
2024-04-04_BR_jsc
5 / 21
Aspecten die VV Brielle en de gemeente bij deze verdeling moeten afwegen, zijn onder andere: ▪ de nakoming danwel kwijtschelding van de reguliere verplichtingen van VV Brielle jegens de VVE en SSG vanaf 1 januari 2022 voor zover de nieuwe afspraken later ingaan; ▪ de te verwachten omvang van de gemeentelijke frictiekosten en de vanuit 2021 en eventueel 2022 nog nakomende SSG-verrekeningen; ▪ de actuele vermogenspositie van de vereniging. Tien organisatieadvies Arnhem, 4 april 2024
2024-04-04_BR_jsc
6 / 21
1
INLEIDING
1.1 Aanleiding In 2022 heeft Tien organisatieadvies een begroting voor VV Brielle opgesteld; zie eindrapportage “Advisering VV Brielle”, 21050-001 van 11 augustus 2022. De hierin opgenomen adviezen voor de beheerconstructie zijn vooralsnog niet overgenomen of opgevolgd maar wel zijn er enkele uitgangspunten gewijzigd. Één van deze uitgangspunten betreft het meerjaren onderhoudsplan (nader te noemen: MOP). Dit is vervangen door het document “6053101_DEF09-1 • VV Brielle GEOPTIMALISEERD Cyclus 6 -> Cyclus 7 jaar 13-12-2023” van RaderAdvies dat vervolgens meermaals is geactualiseerd; de meest recente versie betreft het excelbestand “Voetbal export 30 jaar 28032024” dat daarna nog met 5% is geïndexeerd naar prijspeil 2024. In deze rapportage is nagegaan wat hiervan de gevolgen zijn voor de begroting van VV Brielle.
1.2 Werkwijze Deze rapportage is in opdracht van de gemeente Brielle opgesteld door Joop Scherpenzeel van Tien organisatieadvies. De werkzaamheden zijn gestart met een analyse van schriftelijke informatie die ter beschikking is gesteld door VV Brielle. Een door VV Brielle zelf opgestelde jaarrekening en begroting maakte hier deel van uit. Vervolgens is een conceptrapportage opgesteld en op 7 maart besproken met een vertegenwoordiging van VV Brielle, de gemeente en Hospitality Group. Hierop is van Hospitality Group op 12 maart en 29 maart geactualiseerde informatie ontvangen en verwerkt in elkaar opvolgende conceptrapportages. Voor de van VV Brielle ontvangen jaarrekening en de begroting die de baten en lasten getrouw dienen weer te geven, is het bestuur verantwoordelijk evenals voor een zodanige interne beheersing als het noodzakelijk acht om het opmaken van de jaarrekening en begroting mogelijk te maken zonder afwijkingen van materieel belang als gevolg van fraude of fouten. De in dit kader door Tien organisatieadvies uitgevoerde werkzaamheden bestonden in hoofdzaak uit het inwinnen van inlichtingen bij het bestuur, het cijfermatig analyseren van de ontvangen jaarrekening- en begrotingscijfers en het evalueren van de verkregen informatie.
1.3 Uitgangspunten en aanbevelingen 1.3.1 MOP oud en nieuw De financiële verrekeningen in de rapportage “Advisering VV Brielle” zijn grotendeels gebaseerd op het oude MOP 2016-2045. Nu er een nieuw MOP 2024-2053 is opgesteld, zijn de financiële verrekeningen hierop geactualiseerd. Het MOP 2024-2053 is echter geen actualisatie van het oude MOP 2016-2045 maar een geheel nieuw MOP. Doordat veel elementen, handelingen en hoeveelheden niet overeen komen, is geen vergelijking tussen de beide MOP-en gemaakt. 1.3.2 Brielse voetbalverenigingen versus Geuzenpark Aan de toewijzing c.q. doorbelasting van de kosten uit het MOP 2016-2045 zijn in de rapportage “Advisering VV Brielle” uitgangspunten gesteld om de beoogde gemeentelijke bijdrage voor VV Brielle in samenhang te brengen met VV Zwartewaal en VV Vierpolders. Deze uitgangspunten zijn komen te vervallen. De nieuwe uitgangspunten zijn op basis van het document “Uitgangspunten januari 2024” als volgt samengevat.
2024-04-04_BR_jsc
7 / 21
a. b. c.
d. e.
De verantwoordelijkheid (en daarmee ook kosten) voor het periodiek herijken van het MOP blijft ter borging bij gemeente. Dus deze kosten vallen voor 100% kosten bij gemeente. Het actualiseren van de legionellaplannen ligt bij de clubs maar is wel subsidiabel = 62% subsidie vanuit de gemeente. Terreinverhardingen, terreinverlichting en tribune zijn niet subsidiabel conform uitgangspunten plannen 2015 die de basis zijn geweest voor de subsidiëring. Dit is zo toegepast bij Atletiek, Tennis en Voetbal. Bij Atletiek, Tennis & Voetbal is de keuken, bar en geluidsinstallatie niet subsidiabel want in eigendom bij de clubs zelf. Vlaggenmasten, zitbank en vuilnisbakken worden geacht bij het sportterrein te horen en zijn daarmee als subsidiabel aangemerkt.
Naar aanleiding van de bespreking tussen VV Brielle, de gemeente, Hospitality Group en Tien organisatieadvies op 7 maart zijn hier nog de volgende uitgangspunten aan toegevoegd. f. Het opstellen van de keuringsrapporten over de veldenkwaliteit is niet in het MOP opgenomen en komt voor rekening van de gemeente. g. De kosten die samenhangen met de terreinverlichting zijn alsnog als subsidiabel aangemerkt. 1.3.3 BTW en BOSA Als algemeen uitgangspunt geldt nog dat VV Brielle de BOSA subsidie altijd tijdig en rechtmatig aanvraag en deze daardoor steeds volledig krijgt uitgekeerd. De bedragen in deze rapportage zijn daarom exclusief btw en BOSA subsidie gepresenteerd. Het excelbestand “Voetbal export 30 jaar 28032024” is exclusief btw en op basis van prijspeil 1 maart 2023. Om tot prijspeil 2024 te komen, is een indexering van 5% toegepast. Aangezien de BOSA subsidie gelimiteerd is, bestaat de mogelijkheid dat een aanvraag niet gehonoreerd wordt terwijl deze toch tijdig en rechtmatig is ingediend. Voorgesteld is dat de gemeente VV Brielle vrijwaart van dit risico1. 1.3.4 Begroting Uitgangspunten en aanbevelingen die specifiek betrekking hebben op de begroting zijn opgenomen in paragraaf 3.2.
1
Zie rapportage “Advisering VV Brielle”, paragraaf 2.1.3 en bijlage 4.
2024-04-04_BR_jsc
8 / 21
2
BEHEERSTRUCTUUR
Voor de beheerstructuur gelden dezelfde inhoudelijke aanbevelingen als in de rapportage “Advisering VV Brielle”. De bijbehorende bedragen zijn op basis van het nieuwe MOP en de voornoemde uitgangspunten als volgt geactualiseerd.
2.1 Clubhuis In de rapportage “Advisering VV Brielle” is voorgesteld dat de gemeente aan VV Brielle een vergoeding voor het clubhuis betaalt van € 8.840 per jaar. Het nieuwe meerjarenonderhoudsplan 2024-2053 (zie bijlage) laat voor het clubhuis de volgende kosten en vergoedingen zien. MOP 2024-2053 in € gebouw gemeente
gemiddeld p.jr. 886
gebouw vereniging regulier (cyclus 1 jaar) – vergoedbaar gebouw vereniging meerjaren
– vergoedbaar
gebouw vereniging meerjaren
– niet-vergoedbaar
Totaal, inclusief indexering 5%
vergoeding n.v.t.
22.911
62%
14.205
44.761 3.129
62%
27.752
71.687
n.v.t. 41.956
Tabel 3. Samenvatting MOP clubhuis, bron: RaderAdvies en Hospitality Group, bewerking: Tien organisatieadvies.
2.2 Pupillenveld Beoogd werd en wordt dat het pupillenveld voor openbaar gebruik dient en eigendom van de gemeente blijft. VV Brielle blijft het veld periodiek schoonlopen, borstelen en slepen en ontvangt daarvoor na indexering met 37% een beheervergoeding van € 15.750 per jaar, welke voor het eerst per 1 januari 2025 en daarna jaarlijks voor inflatie wordt gecorrigeerd. Alle overige beheer en onderhoud komt voor verantwoordelijkheid en rekening van de gemeente.
2.3 Veld 1 t/m 5 Beoogd werd en wordt dat de velden eigendom blijven van de gemeente en aan VV Brielle in gebruik worden gegeven. Met uitzondering van het vervangen van de kunstgrasvelden (zowel top-, onderlaag als bijbehorende inrichting) en het (laten) keuren van de sporttechnische eigenschappen wordt al het regulier en groot onderhoud door VV Brielle uitgevoerd op basis van een gemeentelijke beheervergoeding. De afspraken over de gebruikgeving en het beheer worden vastgelegd in twee overeenkomsten.
▪
Gebruiksovereenkomst De vergoeding die de vereniging aan de gemeente betaalt voor het gebruik van de velden wordt na indexering met 37% vastgesteld op € 682,50 per jaar. In de gebruiksovereenkomst worden ook de voorwaarden gesteld waaronder VV Brielle kleedlokalen en velden aan onderwijsinstellingen en derden ter beschikking stelt voor incidenteel gebruik.
▪
Beheerovereenkomst In de rapportage “Advisering VV Brielle” is voorgesteld dat de gemeente aan VV Brielle een vergoeding voor regulier onderhoud betaalt. Voorgesteld wordt om dit bedrag op basis van het nieuwe meerjarenonderhoudsplan aan te passen van € 39.111,- naar € 31.495,- per jaar; zie bijlage. Hetzelfde geldt voor de vergoeding van het groot onderhoud van de velden. Voorgesteld wordt om dit bedrag aan te passen van € 13.615,- naar € 14.030,- per jaar; zie bijlage.
2024-04-04_BR_jsc
9 / 21
Tot slot wordt de gemeentelijke financiële tegemoetkoming2 van € 34.000 per jaar beëindigd. Hiervoor in de plaats komt een eenmalige tegemoetkoming die nog nodig is om de begroting sluitend te maken. Deze vergoeding is in de rapportage “Advisering VV Brielle berekend op een bedrag van 4 x 34.000 = € 136.000 en dient mogelijk te worden herzien op basis van de nieuwe begroting van VV Brielle.
2.4 Samenvatting Kenmerk Eigendom Instandhouding
clubhuis club
pupillenveld gemeente
club n.v.t.
gemeente
Overeenkomst club Club betaalt
n.v.t.
n.v.t.
Club ontvangt
beheervergoeding
beheervergoeding
€ 41.956
- waarvan regulier - waarvan meerjaren - eenmalig
club beheer en gebruik
beheer
- jaarlijks onderhoud
veld 1 t/m 5 gemeente
gebruiksvergoeding Beheervergoeding
683
€
45.525
€ 14.205
€
31.495
€ 27.752
€
14.030
compensatie voor eventuele lasten van eigendomsoverdracht
€ 15.750
€
financiële tegemoetkoming
€ 136.000
Tabel 4. Samenvatting verrekeningen voorstel beheerconstructie
Deze bedragen verschillen als volgt van de rapportage “Advisering VV Brielle”. Onderdeel, bedragen in € per jaar Gebouw - waarvan gemeente - waarvan vereniging regulier - waarvan vereniging meerjaren Terrein - waarvan gemeente - waarvan vereniging regulier - waarvan vereniging meerjaren Totaal kosten en vergoedingen MOP - waarvan kosten gemeente - waarvan kosten vereniging Gebruiksvergoeding
MOP 2016 - 2045 kosten vergoeding 69.786 10.100 10.825 59.686 9.475 132.110 55.674 11.540 26.392 28.286 50.044 13.615 201.896 73.741 55.674 + 73.741 = 129.415 146.222 - 73.741 = 72.481 500
MOP 2024 - 2053 kosten vergoeding 71.687 886 22.911 14.205 47.889 27.752 177.134 102.508 15.750 50.799 31.495 23.827 14.030 248.821 103.232 103.394 + 103.232 = 206.626 145.427 - 103.232 = 42.195 683
Tabel 5. Verschillen voorstellen
2
Deze tegemoetkoming is door de gemeente schriftelijk aangekondigd op 20 december 2012 (kenmerk 12.0011818) en staat los van subsidies.
2024-04-04_BR_jsc
10 / 21
3
BEGROTING 2024
De voorgestelde beheerconstructie is in dit hoofdstuk uitgewerkt in een nieuwe begroting. Aan de basis hiervan staan ook de door VV Brielle opgestelde begroting voor het seizoen 2023-2024 en de jaarrekening van het seizoen 2022-2023.
3.1 Jaarrekening 2022-2023 en begroting 2023-2024 VV Brielle
22-23
23-24
BATEN * € 1.000
VV Brielle
22-23
23-24
LASTEN * € 1.000
Contributies
119
118
Sponsoring/reclame
138
120
15
18
Beroepskrachten
51
19
15
56
Vrijwilligers
24
Subsidie groot onderhoud clubhuis
0
10
24
Personeelskosten
76
80
Subsidie regulier onderhoud velden
40
Subsidie groot onderhoud velden
0
40
Electra en gas
42
50
14
Waterverbruik
2
Vergoeding onderhoud pupillenveld
2
12
12
Verzekering eigenaarsbelang
7
9
Tegemoetkoming gemeente
34
34
Beveiliging (bewakingsdienst)
1
1
BOSA subsidie
25
0
Schoonmaakkosten
14
25
Jeugdsubsidie
9
7
Regulier onderhoud clubhuis
2
18
RVO subsidie zonnepanelen
-2
4
Reservering groot onderhoud
15
18
Vergoeding gebruik scholen
0
5
Huisvestingskosten
83
123
Bureaukosten
22
20
1
3
Acties/loterijen
Netto opbrengst verhuur clubhuis
1
12
119
138
Diverse baten
11
5
Kantinebaten
142
TOTAAL BATEN
548
Subsidies
Afschrijving
SSG rente leningen VVE
24
0
160
onderhoud velden
54
49
556
Dotatie groot onderhoud
10
10
Huur velden
1
0
Heffingen 1e verd. en velden
6
10
Kosten Molokcontainer
4
5
Kosten lift
3
3
102
79
66
60
Accommodatie-/veldkosten Wedstrijdkosten Bestuur en commissies Business club
3
4
20
20
Reis-/waskosten selectie
60
60
Business club en selectie
80
80
Consumpties div elftallen
0
0
Bankkosten
3
3
Overige Kosten
0
0
Diverse lasten
3
4
Kantinekosten
76
83
TOTAAL LASTEN
526
551
RESULTAAT
23
5
Afschrijving
15
18
EBITDA
37
23
Investeringen
-13
0
Cashflow
50
23
Tabel 6. Jaarrekening en begroting VV Brielle
2024-04-04_BR_jsc
11 / 21
3.2 Uitgangspunten 3.2.1 Ledental en contributies In seizoen 2021-2022 telde VV Brielle ruim 850 leden die met elkaar circa € 96.000 aan contributiegelden opbrachten. Bij aanvang van het seizoen 2023-2024 is dit toegenomen tot 908 leden en ruim € 117.000. Verwacht wordt dat het ledental en de contributiegelden de komende jaren sterk zullen toenemen als gevolg van de omstandigheden zoals genoemd in bijlage 6 van de rapportage “Advisering VV Brielle”. Op basis hiervan en rekening houdend met een Brielse bevolkingsomvang van 14.090 in 20233 is de ledentalprognose uit de rapportage “Advisering VV Brielle” als volgt geactualiseerd. prognose inwonertal kern Brielle
23-24
24-25
25-26
26-27
27-28
33-34
14.090
14.230
14.390
14.570
14.770
aandeel leden
6,4%
6,5%
6,7%
6,9%
7,0%
15.830 7,7%
aantal leden
908
930
960
1.000
1.040
1.225
contributies * € 1.000 excl. indexering
117
120
124
129
134
158
Tabel 7. Prognose inwonertal, ledental en contributies
3.2.2 Overige De rapportage “Advisering VV Brielle” bevat ten aanzien van de beheerconstructie en begroting een aantal algemene uitgangspunten en aanbevelingen die onverkort van kracht zijn en als volgt zijn samengevat. ▪ Doordat de Stichting Sportcomplex Geuzenpark (hierna: SSG) met ingang van 1 januari 2022 is gestopt met het uitvoeren van de overeengekomen beheertaken ten behoeve van VV Brielle, geldt als uitgangspunt dat de gemeente alle taken, vorderingen en verplichtingen van SSG ten aanzien van VV Brielle overneemt en gezamenlijk met VV Brielle nieuwe afspraken maakt over het gebruik, de exploitatie en het beheer van de voetbalvoorzieningen op het Geuzenpark. ▪ Ten aanzien van het clubhuis wordt voorgesteld om de VVE op te heffen en de eigendom, met vrijwaring voor het risico op legionellabesmetting gedurende de eerste jaren, voor € 1,- aan de vereniging over te dragen. Indien er geen mogelijkheden bestaan om de overdrachtsbelasting te matigen danwel uit te sluiten, wordt voorgesteld dat de gemeente deze compenseert. ▪ De afspraken over de gebruikgave en het beheer worden vastgelegd in een gebruiks- en een beheerovereenkomst, elk met een looptijd van vijf jaar.
Uitgangspunt voor de beheerovereenkomst is onder andere dat voor de beheertaken die de vereniging gaat (laten) verrichten, de gemeente geen subsidie maar een beheervergoeding betaalt die jaarlijks voor inflatie wordt gecorrigeerd volgens een gebruikelijk prijsindexcijfer. Indien de teamsamenstelling en de daarmee samenhangende capaciteitsbehoefte op basis van deze planningsnormen daar aanleiding toe geven, kan de gemeente de capaciteit van de velden hierop aanpassen. De aanpassingskosten komen dan voor rekening van de gemeente. De vergoeding voor de gebruikgave en het beheer worden hierop inclusief jaarlijkse inflatiecorrectie aangepast naar rato van de bestaande velden. ▪ Bij de begroting is onder andere inbegrepen: - kwijtschelding van de schuld aan SSG (€ 289.000 per 31-12-2021)4 waarvoor wordt aanbevolen dat VV Brielle circa 40% hiervan in een eigen onderhoudsvoorziening stort ten behoeve van de onderhoudsverplichting die in dit voorstel aan de vereniging toekomt;
3 4
Bron: CBS Zie rapportage “Advisering VV Brielle”, paragraaf 2.1.2.
2024-04-04_BR_jsc
12 / 21
▪
de doorbetaling van de rente en aflossing voor de SSG leningen5; het beëindigen van de jaarlijkse gemeentelijke tegemoetkoming (in 2024-2025 wordt nog eenmalig € 136.000 verstrekt) en een toenemende contributieopbrengst (zie tabel 7). Niet inbegrepen maar door de vereniging wel gewenst en gemotiveerd is daarnaast een eenmalige terugbetaling vanuit SSG van € 204.0006. Daarmee kan het saldo (€ 280.000 per 31-12-2021) dat bij de SSG ten behoeve van VV Brielle resteert, worden verdeeld in € 204.000 (bijdrage die VV Brielle wenst) en € 76.000 (restant voor nagekomen verrekeningen en frictiekosten). Aspecten die VV Brielle en de gemeente bij deze verdeling moeten afwegen, zijn onder andere: - de nakoming danwel kwijtschelding van de reguliere verplichtingen van VV Brielle jegens de VVE en SSG vanaf 1 januari 2022 voor zover de nieuwe afspraken later ingaan; - de te verwachten omvang van de gemeentelijke frictiekosten en de vanuit 2021 en eventueel 2022 nog nakomende SSG-verrekeningen; - de actuele vermogenspositie van de vereniging.
3.3 Meerjarenoverzicht 2023-2024 tot en met 2033-2034 Het bijbehorende meerjarenoverzicht is als volgt opgesteld. De oude begroting uit 2022 is opgenomen in bijlage 2. 2024 Begroting VV Brielle
index
23-24
24-25
25-26
26-27
27-28
28-29
29-30
30-31
31-32
32-33
33-34
Contributies7
2%
118
122
129
137
145
154
163
173
180
185
190
Sponsoring/reclame8
0%
120
122
125
127
130
132
135
138
141
143
146
Acties/loterijen8
0%
15
15
16
16
16
17
17
17
18
18
18
Vergoeding regulier onderhoud clubhuis
2%
0
14
15
15
16
16
16
17
17
17
17
Vergoeding groot onderhoud clubhuis
2%
10
28
29
30
31
31
32
32
33
33
34
Vergoeding regulier onderhoud velden
2%
40
32
33
34
35
35
36
37
37
38
39
Vergoeding groot onderhoud velden
2%
14
14
15
15
15
16
16
16
17
17
17
Vergoeding onderhoud pupillenveld
2%
12
16
17
17
17
18
18
18
19
19
19
Tegemoetkoming gemeente9
0%
34
34
34
34
34
0
0
0
0
0
0
Jeugdsubsidie7
2%
7
7
8
8
8
9
9
9
10
10
11
RVO subsidie zonnepanelen
2%
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
Vergoeding gebruik scholen
2%
5
5
5
6
6
6
6
7
7
7
7
Netto opbrengst verhuur clubhuis
2%
12
12
12
13
13
13
14
14
14
14
15
163
BATEN * € 1.000
Vergoedingen/subsidies
138
168
173
176
179
148
151
154
157
160
Diverse baten7
2%
5
6
6
6
6
7
7
7
7
8
8
Kantinebaten7
1%
160
166
173
180
187
194
202
210
219
227
236
556
600
621
642
663
652
675
699
721
741
761
TOTAAL BATEN
VV Brielle stelt hiervoor over voldoende eigen middelen te beschikken. Omdat de aflossing niet via de exploitatie maar via een voorziening verloopt, is deze niet van invloed op het exploitatieresultaat. 6 Zie rapportage “Advisering VV Brielle”, paragraaf 2.1.2. 7 Toename is het gevolg van zowel de toegepaste inflatiecorrectie als de geprognosticeerde ledenaanwas. 8 Toename is het gevolg van de geprognosticeerde ledenaanwas. 9 De voorgestelde tegemoetkoming van (4 x € 34.000 =) € 136.000 wordt in 2024-2025 eenmalig door de gemeente verstrekt om de begroting van VV Brielle sluitend te maken. 5
2024-04-04_BR_jsc
13 / 21
2024 Begroting VV Brielle
index
23-24
24-25
25-26
26-27
27-28
28-29
29-30
30-31
31-32
32-33
33-34
LASTEN * € 1.000 Afschrijving
n.v.t.
18
19
19
20
21
22
22
23
24
25
25
Beroepskrachten
2%
56
58
59
61
62
64
65
67
69
70
72
Vrijwilligers
2%
24
25
25
26
26
27
27
28
29
29
30
80
82
84
86
88
91
93
95
97
100
102 67
Personeelskosten10 Electra en gas10 11
2%
50
51
53
54
56
57
59
61
63
65
Waterverbruik10 12
2%
2
2
2
2
2
2
3
3
3
3
3
Verzekering eigenaarsbelang
2%
9
15
16
16
16
17
17
17
18
18
18
Beveiliging (bewakingsdienst)
2%
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
Schoonmaakkosten clubhuis13
2%
25
20
20
21
21
22
22
22
23
23
24
Regulier onderhoud clubhuis
2%
18
23
24
24
25
25
26
26
27
27
28
Dotatie groot onderhoud clubhuis
2%
18
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
123
160
164
168
172
176
180
184
188
193
197 24
Huisvestingskosten Bureaukosten
2%
20
20
21
21
22
22
23
23
23
24
n.v.t.
3
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
Regulier onderhoud velden
2%
49
42
52
53
54
55
56
57
58
59
60
Dotatie groot onderhoud velden
2%
10
24
24
25
25
26
26
27
27
28
28
Huur velden
2%
0
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
Heffingen
2%
10
12
12
13
13
13
13
14
14
14
15
Kosten Molokcontainer
2%
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
Kosten lift
2%
3
3
3
4
4
4
4
4
4
4
4
79
88
99
100
102
104
105
108
110
112
114 85
SSG rente leningen14
Accommodatie-/veldkosten Wedstrijdkosten10
2%
60
62
65
67
69
72
74
77
79
82
Bestuur en commissies10
2%
4
4
4
4
5
5
5
5
5
6
6
Business club
2%
20
21
21
21
22
22
23
23
24
24
25
Reis-/waskostenvergoeding selectie
2%
Business club en selectie
60
61
62
64
65
66
68
69
70
72
73
80
82
83
85
87
88
90
92
94
96
98
Diverse lasten10
2%
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
Kantinekosten10
2%
83
85
87
89
92
94
96
99
101
104
106
551
606
630
645
661
677
693
709
727
744
762
5
-6
-9
-4
2
-25
-18
-11
-5
-3
-1
18
19
19
20
21
22
22
23
24
25
25 4
TOTAAL LASTEN RESULTAAT Afschrijving
n.v.t.
Onttrekking voorziening leningen SSG
n.v.t.
9
9
9
9
9
4
4
4
4
Dotatie voorziening leningen SSG
n.v.t.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Aanwas voorziening leningen SSG
n.v.t.
-9
-9
-9
-9
-9
-4
-4
-4
-4
-4
Onttrekking voorziening velden
2%
12
0
0
4
0
0
4
20
0
4
Dotatie voorziening velden
2%
24
24
25
25
26
26
27
27
28
28 24
Aanwas voorziening velden
12
24
25
21
26
26
23
7
28
Onttrekking voorziening clubhuis
2%
51
0
1
8
1
0
8
183
1
8
Dotatie voorziening clubhuis
2%
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
-4
49
49
43
51
53
46
-128
56
50
Totaal afschrijving en aanwas
Aanwas voorziening clubhuis
18
18
84
85
76
90
97
87
-101
104
95
EBITDA
23
12
74
82
78
65
79
76
-107
101
94
0
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
23
-3
59
67
63
50
64
61
-122
86
79
Investeringen CASHFLOW Tabel 8. Begroting VV Brielle 2024
Toename is het gevolg van zowel de toegepaste inflatiecorrectie als de geprognosticeerde ledenaanwas Inclusief veldverlichting 12 Waterverbruik clubhuis; velden worden beregend vanuit aanwezig oppervlaktewater 13 De eerste verdieping wordt met vrijwilligersinzet schoongemaakt 14 Leningen subsidie 2017 (aangegaan in 2019) en zonnepanelen 2018 10 11
2024-04-04_BR_jsc
14 / 21
BIJLAGEN
2024-04-04_BR_jsc
15 / 21
1.
Meerjarenonderhoudsplan 2024-2053
Het meerjarenonderhoudsplan, “6053101_DEF09-1 • VV Brielle GEOPTIMALISEERD Cyclus 6 -> Cyclus 7 jaar 13-12-2023” van RaderAdvies dat is geactualiseerd in het excelbestand “Voetbal export 30 jaar 28032024” is als volgt samengevat en gecodeerd. Nr. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55
x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x
Codering GEMEENTE VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL
2024-04-04_BR_jsc
N j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j
element Meerjaren onderhoudsbegroting Klachtenonderhoud Risico analyse legionella Risico analyse legionella Risico analyse legionella Risico analyse legionella Buitenwanden, constructief metselwerk Binnenwanden, niet constructief systeem Binnenwanden, niet constructief systeem Vlizotrappen staal Kolommen en liggers hout Ramen hout Deuren hout Deuren hout Deuren hout Deuren hout Kozijnen hout Kozijnen hout Kozijnen hout Kozijnen aluminium Kozijnen aluminium Kozijnen aluminium Hang- en sluitwerk buitenwandopeningen Deurdranger Scheidingswand hout Scheidingswand kunststof Hang- en sluitwerk binnenwandopeningen Hang- en sluitwerk binnenwandopeningen Deurdranger Zonwering jaloeziën Balustrades buiten staal Schoorsteen aluminium Buitenwandafwerking voegwerk Buitenwandafwerking voegwerk Buitenwandafwerking hout Buitenwandafwerking hout Buitenwandafwerking dilatatie Buitenwandafwerking dilatatie Binnenwandafwerking keramisch Binnenwandafwerking keramisch Binnenwandafwerking keramisch Binnenwandafwerking keramisch Binnenwandafwerking dilatatie Vloerafwerking dilatatie Vloerafwerking kunststof, epoxy coating Vloerafwerking keramisch Vloerafwerking keramisch Vloerafwerking keramisch Vloerafwerking hout Vloerafwerking hout Vloerafwerking tapijt Vloerafwerking tapijt, entreemat Trapafwerking linoleum Trapafwerking linoleum Plafondafwerking systeemplafond
cyclus 3 1 3 3 3 14 14 63 63 56 0 28 56 56 56 56 63 14 63 63 7 14 28 28 28 28 28 1 28 28 63 35 42 42 35 35 14 14 0 63 0 63 14 14 21 42 42 42 0 42 14 14 28 1 35
start 2026 2024 2024 2024 2024 2031 2031 2056 2056 2080 2024 2038 2052 2052 2052 2052 2056 2031 2056 2056 2024 2031 2038 2038 2052 2052 2038 2024 2038 2038 2087 2045 2066 2066 2049 2049 2024 2036 2024 2056 2024 2056 2031 2031 2036 2066 2066 2066 2024 2045 2031 2031 2038 2024 2042
gem.€ p.jr.844
2.048 663 181 1.142 145 248 198 29 20 321 80 161 1 2 0 383 16 464 3.278 190 174 142 30 236 342 767 400 267 99 99 481 30 163 20 1.418 94 130 76 51 362
16 / 21
Nr. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65
x x x x x x x x x x
Codering VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL
j j j j j j j j j j
66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117
x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x
VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL
j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j
2024-04-04_BR_jsc
element Plafondafwerking systeemplafond Plafondafwerking systeemplafond Plafondafwerking systeemplafond Plafondafwerking systeemplafond Plafondafwerking kunststof Buitenschilderwerk m2 op hout, dekkend Buitenschilderwerk m2 op hout, dekkend Buitenschilderwerk m2 op hout, dekkend Buitenschilderwerk m2 op metaal/aluminium Buitenschilderwerk m1 op metaal/aluminium, klasse 1, 0-10 cm Buitenschilderwerk m2 op hout, transparant Buitenschilderwerk m2 op hout, transparant Buitenschilderwerk m2 op hout, transparant Buitenschilderwerk m2 op hout, transparant Buitenschilderwerk m2 op hout, transparant Binnenschilderwerk Binnenschilderwerk m2 op hout, dekkend Binnenschilderwerk m2 op hout, dekkend Dakafwerking bitumen Dakafwerking bitumen Dakafwerking bitumen Dakafwerking aluminium, felssysteem Dakafwerking aluminium, felssysteem Dakafwerking keramisch Goten zink Goten zink Goten zink, gootbekleding Goten zink, gootbekleding Ketel gasgestookt HR 40 - 65 KW Ketel gasgestookt HR 40 - 65 KW Ketel gasgestookt HR 40 - 65 KW Hemelwaterafvoer buiten verzinkt staal/gietijzer Binnenriolering Boiler direct gestookt industrieel > 450 liter Boiler direct gestookt industrieel > 450 liter Warmtewisselaar gesoldeerd 250 kW Split-Systeem binnendeel Wand > 5 kW Split-Systeem buitendeel Expansievat 18 ltr Expansievat 80 ltr Circulatiepomp enkel DN 15 mm Circulatiepomp enkel DN 25 mm Circulatiepomp enkel DN
50 mm Verdeler-/ verzamelaar CV groepen Paneelradiatoren Convectoren Lokale afzuigventilator Lbk-warmteterugwinning Lbk-warmteterugwinning Luchtbehandelingskast BI TA + VKWW Luchtbehandelingskast BI TA + VKWW Luchtbehandelingskast BI TA + VKWW Luchtbehandelingskast BI TA + VKWW Luchtkanalen Luchtkanalen Luchtkanalen Regelinstallatie Centrale elektrotechnische voorzieningen Centrale elektrotechnische voorzieningen Centrale elektrotechnische voorzieningen Centrale elektrotechnische voorzieningen Photovoltage (PV) cellen, installatie
cyclus 0 35 35 35 42 7 28 7 28
start 2024 2042 2042 2042 2046 2024 2038 2024 2038
gem.€ p.jr. 10
28 14 14 14 14 3 14 14 14 0 56 28 42 1 56 35 1 35 1 21 1 1 35 3 21 21 28 21 21 14 21 21 21 21 56 56 56 21 28 14 28 14 28 14 42 28 14 21 7 7 7 1 35
2038 2031 2031 2031 2031 2024 2031 2031 2031 2024 2066 2038 2066 2024 2080 2045 2024 2045 2024 2035 2024 2024 2042 2024 2045 2035 2038 2035 2035 2031 2035 2035 2035 2045 2052 2052 2052 2035 2045 2031 2045 2031 2045 2031 2059 2038 2031 2035 2024 2024 2024 2024 2059
6 209 921 1.607 343 251 4.598 341 154 46 793 3.970 123 136 652 337 280 4.632 683 90 207 356 297 189 66 152 34 15 35 65 91 186 436 60 10 411 46 964 114 338 68 137 68 297 221 128 35 3.802 -
769 261 308 696 3.055 27 58 427
17 / 21
Nr. 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180
x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x
Codering VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL
2024-04-04_BR_jsc
j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j j n n n n n n n j j j j j j j j
element Photovoltage (PV) cellen, installatie Photovoltage (PV) cellen, installatie Photovoltage (PV) cellen, installatie Krachtgroepenkasten 35 groepen Krachtgroepenkasten 30 groepen Verlichting Verlichting Lichtgroepenkasten Lichtgroepenkasten Verlichtingsarmaturen Verlichtingsarmaturen TL Verlichtingsarmaturen TL Verlichtingsarmaturen TL Verlichtingsarmaturen PL Verlichtingsarmaturen PL Verlichtingsarmaturen PL Verlichtingsarmaturen PL Noodverlichtingsarmatuur LED (decentraal) Noodverlichtingsarmatuur LED (decentraal) Noodverlichtingsarmatuur LED (decentraal) Noodverlichtingsarmatuur LED (decentraal) Noodverlichtingsarmatuur LED (decentraal) Noodverlichtingsarmatuur LED (decentraal) Geluidinstallaties Camerabeveiligingssysteem algemeen Brandmeldinstallaties Brandmeldinstallaties Brandmeldinstallaties Brandmeldinstallaties Brandmeldinstallaties Brandmeldinstallaties Brandslanghaspels Brandslanghaspels Handblusmiddelen Handblusmiddelen Handblusmiddelen Handblusmiddelen Inbraaksignaleringsinstallaties Inbraaksignaleringsinstallaties Inbraaksignaleringsinstallaties Inbraaksignaleringsinstallaties Elektrische lift Elektrische lift Elektrische lift Elektrische lift Gebouwbeheersvoorzieningen Vaste verkeersvoorzieningen Tribune stoelen Keukenapparatuur diversen Renovatie keukenruimte Keukenblok z bovenkasten, 3m Keukenblok z bovenkasten, 2m Koelcellen inclusief aggregaat 230 x 230
cm Barinstallatie koeling Vriescellen inclusief aggregaat 230 x 230 cm Renovatie toiletruimte Renovatie toiletruimte Renovatie toiletruimte Renovatie toiletruimte Renovatie toiletruimte Renovatie toiletruimte Renovatie toiletruimte Renovatie toiletruimte
cyclus 1 2 14 35 35 28 28 35 35 21 21 21 21 21 21 21 21 14 1 7 14 1 7 21 21 21 1 1 1 1 1 35 21 21 2 14 7 21 21 21 21 35 1 1 21 21 35 28 7 28 21 21 21 21 21 0 35 0 35 0 35 0 35
start 2024 2024 2038 2059 2059 2038 2038 2059 2059 2035 2035 2035 2035 2035 2035 2035 2035 2045 2024 2031 2045 2024 2031 2035 2035 2035 2024 2024 2024 2024 2024 2052 2035 2052 2024 2031 2024 2035 2035 2035 2035 2066 2024 2024 2035 2045 2042 2038 2031 2038 2038 2038 2038 2038 2038 2024 2059 2024 2059 2024 2059 2024 2059
gem.€ p.jr.478
222 228 168 316 64 166 850 139 543 6 105 6 212 464 178 201 441 169 89 174 367 506 1.082 331 199 132 34 11 27 61 11 39 296 53 29 85 328 2.026 109 639 1.396 1.853 182 518 89 59 731 988 413 14 14 14 14 -
18 / 21
Nr. 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240
x x x x x x x x
Codering VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x GEMEENTE x GEMEENTE x GEMEENTE x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x GEMEENTE x GEMEENTE x GEMEENTE x GEMEENTE x GEMEENTE x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x GEMEENTE x GEMEENTE x GEMEENTE x GEMEENTE x GEMEENTE x GEMEENTE x GEMEENTE x VOETBAL x VOETBAL x GEMEENTE x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x VOETBAL x GEMEENTE x VOETBAL x VOETBAL
2024-04-04_BR_jsc
j j j J J J J J J J J j N N N j j N N N N N N N N N J N N N N N j j j j N N N N N N N J J N j j j j j j j j j j j N j j
element cyclus Renovatie toiletruimte 35 Renovatie toiletruimte 35 Renovatie toiletruimte 35 Renovatie werkkast 35 Toiletten 35 Wastafels 35 Uitstortgootstenen 35 Douches 35 Drainage leidingen pupillen, 1+2+3+4+5 3 Beregeningsinstallatie 21 Beregeningsinstallatie 1 Hekwerk verzinkt staal, gaas 1,0 - 2,0 m1 42 Hekwerk verzinkt staal, gaas > 2,0 m1 42 Hekwerk verzinkt staal, gaas > 2,0 m1 42 Hekwerk verzinkt staal, draadmat 1,0 - 2,0 m1 42 Poort staal, draaipoort h= 1,1 m1 28 Poort staal, draaipoort h= 2,0 m1 42 Verharding beton, klinkers 14 Verharding beton, klinkers 28 Verharding beton, tegels 21 Verharding beton, tegels 14 Verharding beton, tegels 14 Verharding beton, tegels 14 Verharding beton, tegels 21 Verharding beton, tegels 42 Verharding beton, tegels 7 Verharding rubber 14 Terreinafwerking Hagen 7 Terreinafwerking Hagen 1 Terreinafwerking bomen ( gladde Iep) 1 Terreinafwerking bomen ( gewone Es) 1 Terreinafwerking bomen ( Els) 1 Groenonderhoud + natuurgrasvelden 3+4+5 1 Groenonderhoud + natuurgrasvelden 3+4+5 1 Groenonderhoud + natuurgrasvelden 3+4+5 1 Groenonderhoud + natuurgrasvelden 3+4+5 1 Terreinafwerking kunstgras pupillenveld 7 Terreinafwerking kunstgras pupillenveld 14 Terreinafwerking kunstgras pupillenveld 1 Terreinafwerking kunstgras pupillenveld +1+2 21 Terreinafwerking kunstgras pupillenveld +1+2 28 Terreinafwerking kunstgras 1 + 2 7 Terreinafwerking
kunstgras 1 + 2 14 Terreinafwerking natuurgras 3+4+5 28 Terreinafwerking natuurgras 3+4+5 30 Terreinafwerking kunstgras 1 + 2 1 Terreinverlichting, armaturen buitenverlichting 21 Terreinverlichting, armaturen buitenverlichting 21 Terreinverlichting, armaturen buitenverlichting 21 Terreinverlichting, schijnwerper 1 Terreinverlichting, oriëntatie armaturen 28 Terreinverlichting, inschakelapparatuur 28 Terreinverlichting, lichtmasten (stadion) 28 Terreinverlichting, lichtmasten (stadion) 1 Vlaggemasten kunststof 28 Rijwielbeugel 35 Terreinmeubilair zitbank 28 Terreinmeubilair afvalbak 21 Veldmeubilair diversen 7 Veldmeubilair diversen 7 totaal generaal inclusief indexering 5%
start 2059 2059 2059 2059 2059 2059 2059 2059 2024 2035 2024 2045 2045 2045 2045 2038 2045 2031 2045 2035 2031 2045 2059 2035 2045 2031 2031 2031 2024 2024 2024 2024 2025 2025 2024 2024 2024 2031 2024 2052 2038 2024 2038 2038 2040 2024 2035 2024 2045 2024 2038 2038 2038 2024 2038 2042 2038 2035 2024 2024
gem.€ p.jr. -
1.305 207 745 4.871 1.610 5.982 2.451 282 296 274 50 162 203 9 358 86 364 154 1.232 709 176 133 8.019 630 14.220 20.738 449 478 770 65.000
10.000
2.415 1.286 2.535 2.315 4.148 217 65 33 1.363 46 1.225 5.143 2.666 490 154 936 633 444 622 236.972 248.821
19 / 21
Nr.
Codering x x x x x x
element
GEMEENTE N subtotaal gebouw-gemeente GEMEENTE N subtotaal velden-gemeente VOETBAL J subtotaal gebouw-voetbal-62% - waarvan regulier - waarvan groot VOETBAL N subtotaal gebouw-voetbal-0% groot VOETBAL J subtotaal velden-voetbal-62% - waarvan regulier - waarvan groot VOETBAL N subtotaal velden-voetbal-0% groot totaal generaal
cyclus
start
gem.€ p.jr.
886 n.v.t. 102.508 n.v.t. 67.672 41.956 22.911 44.761
14.205 27.752
3.129 n.v.t. 73.428 45.525 50.799 31.495 22.629 14.030 1.198 n.v.t. 248.821 87.482
Tabel 9. samenvatting MOP 2024-2053. Bron: RaderAdvies en Hospitality Group. Bewerking: Tien organisatieadvies
2024-04-04_BR_jsc
20 / 21
2.
Begroting 2022, meerjarenoverzicht 2021-2022 tot en met 2030-2031 oud 21-22
nieuw 21-22
22-23
23-24
24-25
25-26
26-27
27-28
Afschrijving zonnepanelen
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
Afschrijving inventaris kantine
3
3
4
5
6
8
9
9
10
11
11
Afschrijving kleding
2
2
3
5
5
5
5
5
5
5
5
Afschrijving technische installaties
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
Afschrijving administratie inventaris
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
n.v.t.
12
12
14
17
18
20
20
21
22
22
23
Beroepskrachten
2%
47
47
50
52
53
54
55
56
58
59
60
Vrijwilligers
2%
24
24
22
19
20
20
21
21
22
22
23
71
71
73
71
73
74
76
78
79
81
83
Begroting VV Brielle
index
28-29
29-30
30-31
LASTEN * € 1.000
Afschrijving
Personeelskosten Electra en gas
2%
51
51
53
54
55
56
57
59
60
61
62
Waterverbruik
2%
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
Verzekering eigendom 1e verd.
2%
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
Verzekering eigendom overig cl.huis
2%
0
6
6
6
6
6
6
6
6
6
6
Beveiliging (bewakingsdienst)
2%
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
VVE ledenbijdrage
2%
22
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Schoonmaakkosten clubhuis
2%
0
0
15
16
16
16
17
17
17
17
18
Regulier onderhoud clubhuis
2%
0
20
21
21
22
22
23
23
23
24
24
Dotatie groot onderhoud clubhuis
2%
0
18
18
19
19
19
20
20
21
21
21
Huisvestingskosten
79
101
120
122
124
126
129
131
133
136
138
2%
17
17
18
18
18
18
18
18
18
18
18
SSG
n.v.t.
208
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
SSG rente leningen
n.v.t.
2
2
1
1
1
1
1
1
1
0
0
Regulier onderhoud velden
2%
0
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
Dotatie groot onderhoud velden
2%
0
41
42
43
44
44
45
46
47
48
49
Huur velden
2%
0
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
Heffingen 1e verd. en velden
2%
6
6
6
6
6
6
6
6
6
6
6
Heffingen overig clubhuis
2%
0
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
Kosten Molokcontainer
2%
6
6
6
7
7
7
7
7
7
7
7
Kosten lift
2%
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
226
112
114
116
119
121
123
125
127
129
131 66
Bureaukosten
Accommodatie-/veldkosten Wedstrijdkosten
2%
49
49
52
54
55
57
58
60
62
64
Bestuur en commissies
2%
3
3
3
3
3
3
3
3
3
4
4
Business club
2%
20
20
21
21
21
21
21
21
21
21
21
Reiskostenvergoeding selectie
2%
50
50
51
52
52
52
52
53
53
53
53
Vrijwilligersvergoeding selectie
2%
10
10
10
10
10
10
10
11
11
11
11
Business club en selectie
80
80
82
82
83
83
84
84
84
85
85
Consumpties div elftallen
2%
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
Bankkosten
2%
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
Overige Kosten
2%
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
2
2
2
2
2
2
3
3
3
3
76
76
78
80
83
85
88
90
93
96
99
615
523
556
565
577
590
601
613
625
636
649
Diverse lasten Kantinekosten TOTAAL LASTEN
2024-04-04_BR_jsc
2%
21 / 21
index
oud 21-22
nieuw 21-22
22-23
23-24
24-25
25-26
26-27
27-28
28-29
29-30
30-31
Contributies
2%
108
108
113
120
127
135
143
152
161
170
177
Sponsoring/reclame
0%
112
112
116
117
119
121
123
125
126
128
130
Acties/loterijen
Begroting VV Brielle BATEN * € 1.000
0%
10
10
10
10
10
10
10
10
10
10
10
Subsidie regulier onderhoud velden
2%
39
39
40
41
42
42
43
44
45
46
47
Subsidie groot onderhoud velden
2%
51
14
14
14
14
15
15
15
16
16
16
Tegemoetkoming gemeente
2%
33
33
33
33
33
33
0
0
0
0
0
Subsidie groot onderhoud clubhuis
2%
0
9
10
10
10
10
10
11
11
11
11
Jeugdsubsidie
2%
7
7
7
7
7
8
8
8
9
9
9
RVO subsidie zonnepanelen
2%
6
6
6
6
6
6
6
6
6
6
6
Vergoeding gebruik scholen
2%
5
5
5
5
5
5
6
6
6
6
6
Vergoeding onderhoud pupillenveld
2%
12
12
12
12
12
12
13
13
13
14
14
Netto opbrengst verhuur cl.huis
2%
Subsidies
0
0
15
15
16
16
16
17
17
17
18
152
124
141
143
145
147
117
119
121
124
126
Diverse baten
2%
3
3
3
3
3
3
4
4
4
4
4
Kantinebaten
1%
153
153
164
170
177
184
192
199
207
216
224
TOTAAL BATEN
538
510
547
563
581
600
587
609
630
652
672
TOTAAL LASTEN
615
523
556
565
577
590
601
613
625
636
649
RESULTAAT
-77
-13
-9
-2
4
10
-14
-4
6
15
23
Afschrijving
n.v.t.
12
12
14
17
18
20
20
21
22
22
23
Onttrekking voorziening leningen SSG
n.v.t.
9
9
9
9
9
9
9
9
9
4
4
Dotatie voorziening leningen SSG
n.v.t.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Aanwas voorziening leningen SSG
n.v.t.
-9
-9
-9
-9
-9
-9
-9
-9
-9
-4
-4
Onttrekking voorziening velden
2%
0
0
39
0
0
76
16
0
44
0
135
Dotatie voorziening velden
2%
0
41
42
43
44
45
45
46
47
48
49
0
41
3
43
44
-32
30
46
4
48
-85
Aanwas voorziening velden Onttrekking voorziening clubhuis
2%
0
5
5
5
5
5
6
6
6
6
6
Dotatie voorziening clubhuis
2%
0
18
18
19
19
19
20
20
21
21
22
Aanwas voorziening clubhuis
0
13
13
14
14
14
14
15
15
15
16
3
57
22
64
67
-6
56
73
32
81
-51
EBITDA
-74
44
13
63
71
4
42
69
37
96
-28
Investeringen
20
20
10
3
15
33
3
10
10
10
10
Cashflow
-94
24
3
48
38
2
40
59
27
86
-38
Totaal afschrijving en aanwas
Tabel 10. Begroting VV Brielle 2022
2024-04-04_BR_jsc
22 / 21