CConstaterende datVlissingen
Koppel je AI →
Document · PDF

4.2 rvs Planologische procedure herziening bestemmingsplan Souburg Noord fase 3 bijlage 2 bijlagen bij toelichting

Commissie Ruimte 29 augustus 2024, gemeente VlissingenBij agendapunt: Vaststelling bestemmingsplan Herziening Souburg Noord fase 2 & 320.378 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 3

Souburg-Noord fase 2 & 3, 1e herziening

Inhoudsopgave

Bijlagen bij toelichting

3

Bijlage 1

Stikstofberekening Souburg Noord Fase 3, Oost-Souburg

4

Bijlage 2

Akoestisch Onderzoek Souburg-Noord Fase 3, Oost-Souburg

70

Bijlage 3

Quickscan, Souburg Noord, fase 2/3, Oost-Souburg

114

Bijlage 4

Verkeersonderzoek Souburg-Noord fase 3

157

2

Bestemmingsplan Souburg-Noord fase 2 & 3, 1e herziening

Bijlagen bij toelichting

Bestemmingsplan Souburg-Noord fase 2 & 3, 1e herziening

3

Bijlage 1 Stikstofberekening Souburg Noord Fase 3, Oost-Souburg

4

Bestemmingsplan Souburg-Noord fase 2 & 3, 1e herziening

Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3 Project nr: 23239002 12 juni 2024

Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3 12 juni 2024 Gemeente Vlissingen 23239002

ing. S.M.A. van Uden J.E.A. de Ruijsscher BSc

Inhoudsopgave 1

INLEIDING ...................................................................................................................................... 1 1.1. AANLEIDING .................................................................................................................................... 1 1.2. WETTELIJK KADER ......................................................................................................................... 2 1.3. REFERENTIEKADER ....................................................................................................................... 3

2. SITUATIEBESCHRIJVING EN ONDERZOEKSMETHODIEK .................................................................. 5 2.1. LOCATIEBESCHRIJVING ................................................................................................................ 5 2.2. AANPAK ONDERZOEK.................................................................................................................... 7 2.1. TE BESCHOUWEN SITUATIE ......................................................................................................... 7 2.2. REKENJAAR .................................................................................................................................... 8 2.3. GEBIEDSAFBAKENING ................................................................................................................... 8 3. BRONKENMERKEN .............................................................................................................................. 11 3.1. BOUW- EN AANLEGFASE ............................................................................................................. 11 3.2. GEBRUIKSFASE ............................................................................................................................ 12 4.

RESULTATEN ........................................................................................................................................ 14 4.1. RESULTATEN BEREKENING AANLEG- EN BOUWFASE............................................................ 14 5. CONCLUSIE........................................................................................................................................... 15 5.1. CONCLUSIES ................................................................................................................................ 15 BIJLAGE 1

EMISSIEBRONNEN PER DEELACTIVITEIT

BIJLAGE 2

BRANDSTOFGEBRUIK PER BOUWJAAR

BIJLAGE 3

AERIUS-BEREKENING AANLEG- EN BOUWFASE– JAAR 1

BIJLAGE 4

AERIUS-BEREKENING AANLEG- EN BOUWFASE– JAAR 2

BIJLAGE 5

AERIUS-BEREKENING AANLEG- EN BOUWFASE– JAAR 3

BIJLAGE 6

AERIUS-BEREKENING AANLEG- EN BOUWFASE– JAAR 4

BIJLAGE 7

AERIUS-BEREKENING GEBRUIKSFASE

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

1 Inleiding 1.1. Aanleiding Door Gemeente Vlissingen is aan SMA Zeeland B.V. de opdracht verstrekt voor het uitvoeren van een stikstofberekening ten behoeve van het te wijzigen bestemmingsplan, Souburg Noord fase 3 ten zuiden van de Schroeweg. In 2020 is er alreeds een berekening gemaakt voor het plangebied fase 2 en 3. Door wijzigingen in het aantal woningen en een langere aanleg tijd van fase 3 zal er over deze fase een herberekening gedaan moeten worden. Het nieuwe plan voor fase 3 voorziet de realisatie van totaal ca. 100 woningen (eerder 60 woningen), ontsluitingswegen en parkeer- en groenvoorzieningen. In onderstaande afbeelding is de globale ligging van het plangebied weergegeven

Globale ligging plangebied (gele ster) in omgeving (bron: google maps)

Als een activiteit stikstofdepositie veroorzaakt op een Natura 2000-gebied, is het verplicht te onderzoeken of deze activiteit vergunningplichtig is op grond van de Wet natuurbescherming (Wnb). In voorliggende notitie wordt hiertoe ingegaan op de stikstofemissie als gevolg van het initiatief. Met behulp van het verplicht gestelde rekeninstrument Aerius-calculator is een berekening uitgevoerd van de gevolgen van

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

1

het plan op de stikstofdepositie ter plaatse van omliggende Natura 2000 gebieden. Zowel de stikstofdepositie als gevolg van de aanleg- en bouwactiviteiten (aanlegfase), als de stikstofdepositie door het toekomstige gebruik (gebruiksfase) zijn hierbij berekend. Bij dit rapport is een toelichting opgenomen van de uitgangspunten die zijn gehanteerd bij de berekeningen. Bij het opstellen van dit rapport is gebruik gemaakt van de ‘Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator’ van BIJ12 (www.bij12.nl). 1.2. Wettelijk kader Als een activiteit stikstofdepositie veroorzaakt op een Natura 2000-gebied, is het verplicht om te onderzoeken of deze activiteit vergunningplichtig is op grond van de Wet natuurbescherming (Wnb). Als er sprake is van een nieuwe of gewijzigde activiteit kan op basis van een AERIUS berekening bepaald worden of er een toestemmingsbesluit (vergunning) noodzakelijk is. Als uit de Aerius-berekening blijkt dat er in de beoogde situatie, zonder salderen, geen sprake is van stikstofdepositie (≤ 0,00 mol/ha/j) dan is de activiteit niet Wnb-vergunningplichtig. Als uit de AERIUS berekening blijkt dat er wel sprake is van een toename aan stikstofdepositie dan kan voor nieuwe projecten het stappenplan van BIJ12 worden doorlopen. In onderstaande figuur is het stappenplan weergegeven voor toestemmingsverlening stikstofdepositie bij nieuwe activiteiten.

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V.

Stappenplan toestemmingsverlening stikstof bij nieuwe activiteiten Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

2

1.3. Referentiekader Onderzoeksopzet Vanwege het te wijzigen aantal woningen binnen deelgebied fase 3 van 60 naar ca. 100 dient de stikstofemissie als gevolg van de aanleg- en gebruiksfase opnieuw te worden bepaald. Hiertoe voorzien wij de volgende werkzaamheden: 

Inventarisatie stikstofemissies in de aanlegfase

Inventarisatie stikstofemissies in de gebruiksfase

Aeriusberekening

Aeriusberekening aanleg- en gebruiksfase 

Inventarisatie stikstofemissies in de aanlegfase

Als gevolg van de wijziging van het stedenbouwkundig plan kan sprake zijn van een extra toename aan stikstofdepositie op omliggende Natura 2000-gebieden. Een extra toename van stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden is mogelijk vergunningsplichtig in het kader van de Wet natuurbescherming. In dat geval moet inzichtelijk worden gemaakt dat deze activiteiten geen significant negatieve effecten hebben op de instandhoudingsdoelstellingen voor de betreffende Natura 2000-deelgebied. Om inzicht te krijgen in de (extra) stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden als gevolg van de gewijzigde aanleg- en bouwwerkzaamheden dient allereerst inzicht te bestaan in de stikstofemissies gedurende de aanleg- en bouwfase. Hiertoe zullen wij een inventarisatie maken van de tijdens deze fase optredende stikstofemissies. Stikstofemissies tijdens de aanleg- en bouwfase treden op als gevolg van het in te zetten gemotoriseerde materieel binnen het plangebied zelf, en het bouwverkeer van- en naar het plangebied. Het in te zetten materieel t.b.v. het aanvankelijke plan voor 60 woningen voor fase 3 zullen wij actualiseren naar 100 woningen. De stikstofemissie van dit materieel dient tegenwoordig echter bepaald te worden op basis van stageklasse, vermogen, brandstof- en AdBlue -verbruik. Deze emissies zullen wij op basis van algemene uitgangspunten opnieuw bepalen.

Hierbij gaan wij er vooralsnog van uit dat al het in te zetten materieel ten minste voldoet aan Stage-klasse 4 met het AdBlue verbruik van 6%. 

Inventarisatie stikstofemissies in de gebruiksfase

Na realisatie van het plan wordt het gebied in gebruik genomen ten behoeve van de functie wonen. Als gevolg van dit gebruik kan sprake zijn van een toename aan stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden. Om inzicht te krijgen in de stikstofemissie vanuit het plangebied tijdens de gebruiksfase zullen wij inventariseren welke stikstofbronnen tijdens deze fase binnen het plangebied mogen worden verwacht. Omdat woningen niet langer meer op het gasnet mogen worden aangesloten gaan wij er hierbij van uit dat geen stikstof vrijkomt als gevolg van gasgestookte verwarmingsinstallaties in de woningen. De stikstofuitstoot vanuit de woningen wordt daarbij als verwaarloosbaar verondersteld. De stikstofemissie in de gebruiksfase is derhalve geheel toe te schrijven aan het gemotoriseerd verkeer van en naar de woningen binnen het

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

3

plangebied. Op basis van de kengetallen voor verkeersgeneratie van de CROW zullen wij het te verwachten aantal motorvoertuigbewegingen van en naar het plangebied in de nieuwe situatie bepalen. 

Aeriusberekening

Op basis van de definitieve overzichten met de te verwachten stikstofemissie zullen wij een Aeriusberekening uitvoeren voor zowel de aanleg-/bouwfase als de gebruiksfase. Deze berekeningen worden uitgevoerd met het daartoe voorgeschreven rekenprogramma Aerius Calculator. Met behulp van Aerius Calculator wordt de jaarlijkse stikstofdepositie op omliggende Natura 2000-gebieden berekend die optreedt als gevolg van beide afzonderlijke fasen. Indien als gevolg van de aanleg-/bouwfase noch de gebruiksfase sprake is van een toename van de stikstofdepositie met meer dan 0,00 mol/ha/jaar dan zijn significant negatieve effecten op de instandhoudingsdoelstellingen van het betreffende Natura 2000gebied op voorhand uit te sluiten. Een aanvraag van een vergunning op basis van de Wet natuurbescherming (voor stikstof) is in dat geval niet nodig. Indien voor één of beide fasen wel sprake is van een toename van de stikstofdepositie op Natura 2000-gebieden met meer dan 0,00 mol/ha/jaar dan kan middels vervolgstappen in sommige gevallen alsnog worden aangetoond dat geen significant negatieve effecten optreden op de lokale instandhoudingsdoelstellingen. Mogelijke vervolgstappen in deze zijn: intern salderen (waarbij een vergelijking wordt gemaakt met de huidige stikstofemissie), uitvoering van een ecologische voortoets, een passende beoordeling of een ADC-toets.

Uitvoering van werkzaamheden in het kader van dergelijke vervolgstappen maken geen deel uit van dit rapport.

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

4

2. Situatiebeschrijving en onderzoeksmethodiek In dit hoofdstuk wordt de aanleg en gebruik fase van de projectlocatie beschreven. 2.1. Locatiebeschrijving Het plangebied bestaat uit 3 fase. Het noordelijke deel van het plangebied (fase 2) is al in uitvoer, en al bijna volledig gerealiseerd. Hierdoor zal deze fase in deze stikstofberekening niet meegenomen worden. De planning voor het bouwrijp maken van fase 3 zal vanaf maart 2024 tot juli 2024 gefaseerd uitgevoerd worden. Waarnaar er een 100 tal woningen gerealiseerd zal worden over een 4-tal jaren verspreid. Met een oppervlakte van ca. 5 hectare, bestaande uit het bouw- en woonrijp maken van het zuidelijke deel van het plangebied. Voor dit terreindeel is reeds een concrete invulling bekend. Het programma voor de 3

e

fase bestaat uit: Te bouwen woningen 

vrijstaande woningen:

4 stuks

2-onder-1-kap woningen:

8 stuks

geschakelde woningen:

37 stuks

levensloopbestendige:

24 stuks

levensloopbestendige luxe:

13 stuks

levensloopbestendige aan het water :

10 stuks

Aanlegwerkzaamheden 

Aanleg wegen openbaar:

4.681 m

2

Aanleg parkeerplaats/trottoirs openbaar:

2.865 m

2

Ontgraven bouwputten:

6.302 m

2

Ontgraven waterpartij:

1.017 m

2

Aanleg riolering:

927 m

2

De geplande aanleg periode voor fase 3 is:  Bouwrijp maken: september 2024 – december 2024 

Bouwfase:

september 2024 – maart 2027

Bouwrijp maken:

maart 2027 – eind 2027

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

5

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

6

2.2. Aanpak onderzoek Alvorens te kunnen starten met het invoeren van de benodigde gegevens voor de Aeriusberekening, moeten de uitgangspunten voor het onderzoek worden bepaald. 2.1. Te beschouwen situatie Het plan voorziet in de realisatie van een nieuwe woonwijk aan de oostzijde van de kern Oost-Souburg. Op basis van het vigerend bestemmingsplan geldt ter plaatse de bestemming deels ‘Woongebied’, deels ‘Groen’ en deels ‘Water’.

Het plangebied is in de huidige situatie in gebruik als landbouwgrond dan wel braakliggend. De uitvoeringswerkzaamheden ten behoeve van de realisatie van het plan (aanleg- en bouwwerkzaamheden) zijn daarmee beperkt tot de aanleg van wegen, parkeer- en groenvoorzieningen en de bouw van de woningen zelf. Uitvoering van deze werkzaamheden wordt impliciet mogelijk gemaakt middels de voorgenomen bestemmingsplanwijziging. Daarom moet in het kader van de bestemmingsplanwijziging reeds een inschatting worden gemaakt of de te verwachten aanleg- en bouwwerkzaamheden een significant effect hebben op de stikstofdepositie en instandhoudingsdoelstellingen van omliggende Natura2000 gebieden. Daarbij dient opgemerkt te worden dat de daadwerkelijke beoordeling van de effecten van

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

7

aanleg- en bouwwerkzaamheden plaats dient te vinden in het kader van de aan te vragen omgevingsvergunning. Deze effecten zijn namelijk sterk afhankelijk van het in te zetten bouwmaterieel en de wijze waarop de werkzaamheden worden uitgevoerd. Voorliggend onderzoek naar de effecten van de aanleg- en bouwwerkzaamheden is dan ook gebaseerd op diverse aannames ten aanzien van de werkwijze en het in te zetten materieel en dient derhalve als indicatief te worden beschouwd. Middels de bestemmingsplanwijziging wordt binnen het plangebied de functie wonen aangepast naar 96 woningen in plaats van de beoogde 60 woningen in het huidige bestemmingsplan. Als gevolg van deze woonfunctie zullen nieuwe verkeersbewegingen ontstaan van en naar de locatie, waardoor sprake is van extra stikstofemissie. Omdat woningen tegenwoordig niet meer worden aangesloten op het gasnet wordt aangenomen dat er geen sprake is van stikstofemissie als gevolg van gasgestookte verwarmingsinstallaties. Overige stikstofemissies vanuit het plangebied (tijdens de gebruiksfase) worden evenmin voorzien. Voorliggend onderzoek naar de effecten van de gebruiksfase is derhalve beperkt tot de emissies vanuit de extra verkeersbewegingen die als gevolg van het plan mogen worden verwacht. Binnen voorliggend onderzoek worden daarmee de volgende situaties beschouwd: 

Aanleg- en bouwfase: effecten op omliggende Natura-2000 gebieden als gevolg van stikstofemissie vanuit bouwmaterieel en bouwverkeer (indicatief).

Gebruiksfase: effecten op omliggende Natura-2000 gebieden als gevolg van stikstofemissie door extra verkeersgeneratie vanuit de woonfunctie.

2.2. Rekenjaar De keuze voor het jaartal voor het berekenen van de beoogde situatie kan relevant zijn voor de omvang van de berekende depositiebijdrage. Dit geldt in ieder geval als er sprake is van verkeers- en vervoersbewegingen (wegverkeer) als gevolg van het project. Uitgangspunt is dat de depositiebijdrage van een project inzichtelijk wordt gemaakt voor het jaar waarvoor de depositie het hoogst is. Bij gelijkblijvende emissies en verkeersbewegingen tijdens de gebruiksfase, is dat het jaar dat het bestemmingsplan wordt vastgesteld, aangezien door de technologische ontwikkelingen en milieuregelgeving de emissies van wegverkeer met de jaren afnemen. Er wordt derhalve uitgegaan van het ‘rekenjaar’ 2027. 2.3. Gebiedsafbakening Voordat kan worden gestart met de berekeningen dient een gebiedsafbakening van de mee te nemen bronnen plaats te vinden. Voor de aanleg- en bouwfase betreft dit de gebiedsafbakening van het in te zetten (bouw)materieel binnen het plangebied zelf, en het optredend (bouw)verkeer in de omgeving van het plangebied. Voor de gebruiksfase betreft dit de extra motorvoertuigbewegingen binnen- en in de directe omgeving van het plangebied. Een algemeen criterium voor verkeer van en naar plangebieden is dat dit verkeer niet meer aan het plangebied wordt toegerekend vanaf het punt dat het verkeer is opgenomen in het heersende

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

8

verkeersbeeld van de omgeving. Dit is het geval op het moment dat het aan- en afvoerende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Hierbij weegt ook mee hoe de verhouding is tussen de hoeveelheid verkeer dat door de voorgenomen ontwikkeling wordt aangetrokken en het reeds op de weg aanwezige verkeer. Voor de aanleg- en bouwfase is aangenomen dat het niet wenselijk is dat het bouwverkeer wordt afgewikkeld via de kern van Oost-Souburg, en dat hiertoe een ‘bouwroute’ wordt ingesteld via de Schroeweg/Moeringweg richting de aansluiting op de N254 ten zuiden van Middelburg. Hierbij is aangenomen dat alle bouwverkeer via deze bouwroute verloopt.

Route bouwverkeer, aanname: geheel via Schroeweg/Moeringweg tot aansluiting op N254

Voor de gebruiksfase is aangenomen dat het merendeel (80%) van het gemotoriseerde verkeer (vrijwel geheel bestaande uit personenwagens) wel via de kern van Oost-Souburg verloopt, namelijk via de Middelburgsestraat. Daarbij is er van uitgegaan dat de helft van dit verkeer (40%) verloopt in noordelijke richting naar de aansluiting van de Middelburgsestraat op de Lekstraat, en de andere helft (40%) in westelijke richting via de Middelburgsestraat naar de aansluiting op de Burgemeester Stemerdinglaan. Voor de resterende 20% van het gemotoriseerde verkeer in de gebruiksfase is aangenomen dat deze verloopt via de Schroeweg/Moeringweg richting de aansluiting op de N254 ten zuiden van Middelburg. In navolgende afbeeldingen is de route van het verkeer in zowel de aanleg- en bouwfase als in de gebruiksfase weergegeven, waarbij verdeling in percentages van het totale (gemotoriseerde) verkeer per deelroute.

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

9

Route verkeersaantrekkende werking, aanname: 40% via Middelburgsestraat naar Burg. Stemerdinglaan; 40 % via Middelburgsestraat naar Lekstraat/Torenweg; 20% via Schroeweg/Moeringweg naar N254.

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

10

3. Bronkenmerken 3.1. Bouw- en aanlegfase Voor het huidige bestemmingsplan is er destijds al een berekening betreffende de stikstofemissie en – depositie als gevolg van de aanleg- en bouwfase en als gevolg van de gebruiksfase van het plan. Voor beide fasen is een verspreidingsberekening uitgevoerd. Ten behoeve van deze berekeningen zijn in Aerius-calculator gegevens van de emissiebronnen ingevoerd. Dit betreft gegevens over het type bron, de omvang en de duur van de stikstofemissie. In Aerius-calculator zijn bij het voorgaande onderzoek verschillende sectoren gedefinieerd. Voor de invoer van het in te zetten bouwmaterieel is er uitgegaan van de default-kengetallen voor de sector mobiele werktuigen. Voor het optredend bouwverkeer is gebruik gemaakt van de default-kengetallen voor de sector wegverkeer. In de vernieuwde Arius-calculator zijn geen default-kengetallen beschikbaar. Er kan dan ook niet meer gebruik gemaakt worden van defaultkengetallen. Er zal voor dit onderzoek gerekend worden met de TNO tabel waarin AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik berekend word aan de hand van hun rapport (TNO 2021 R12305) Ten behoeve van de Aerius-berekening van de aanleg- en bouwfase zijn op basis van het stedenbouwkundig plan aannames gedaan ten aanzien van de uit te voeren werkzaamheden.

Hiertoe is op hoofdlijnen bepaald welke deelwerkzaamheden in het kader van de aanleg- en bouwfase mogen worden verwacht. Vervolgens is een inschatting gemaakt van de doorlooptijd van de betreffende deelwerkzaamheden. Hierbij is uitgegaan van een uitvoeringsduur van de totale werkzaamheden met een doorlooptijd van 4 jaar. De gehanteerde doorlooptijd van 4 jaar geldt daarmee als een worstcasee

e

e

benadering. Navolgend is aangegeven welke deelwerkzaamheden in respectievelijk het 1 , 2 , 3 en 4

e

jaar van de aanleg- en bouwfase mogen worden verwacht. e

Deelwerkzaamheden 1 jaar bouwrijp, aanleg- en bouwfase (conform stedenbouwkundig plan): 1

Opschonen terrein

2

Ontgraven waterpartij

3

Ontgraven cunet wegen

4

Ontgraven rioolsleuf

5

Ontgraven bouwputten

6

Vervoeren grond binnen terrein (gesloten grondbalans)

7

Verwerken vrijgekomen grond in terrein

8

Aanvullen sleuf/cunet met zand

9

Aanbrengen verharding rijbaan (klinkers)

10 Heien woning 1 t/m 19 11 Storten funderingsbalken + vloer 12 Ruwbouw woning 1 t/m 19 13 Afbouw woningen e

Deelwerkzaamheden 2 jaar aanleg- en bouwfase (conform stedenbouwkundig plan):

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

11

14 Heien woning 20 t/m 50 15 Storten funderingsbalken + vloer 16 Ruwbouw woning 20 t/m 50 17 Afbouw woningen e

Deelwerkzaamheden 3 jaar aanleg- en bouwfase (conform stedenbouwkundig plan): 18 Heien woning 51 t/m 77 19 Storten funderingsbalken+ vloer 20 Ruwbouw woningen woning 51 t/m 77 21 Afbouw woningen 22 Heien woningen 78 t/m 96 23 Storten funderingsbalken+ vloer e

Deelwerkzaamheden 4 jaar aanleg- en bouwfase (nader uit te werken deelgebied): 24 Ruwbouw woningen 78 t/m 96 25 Afbouw woningen 26 Inrichting percelen 27 Elementverharding wegen 28 Elementenverharding parkeerplaats, trottoirs 29 Beplanting Voor elk van deze deelwerkzaamheden is een inschatting gemaakt van het hiertoe in te zetten bouwmaterieel en het optredend bouwverkeer. Daarbij is aangegeven de totale bedrijfsduur, het vermogen van het betreffende materieel en het aantal optredende motorvoertuigbewegingen. Voor al het in te zetten materieel is uitgegaan van een bouwjaar vanaf 2014 of later met een AdBlue verbruik van 6%. Hierbij wordt uitgegaan van een motorbelasting van 38% (tabel 5: TNO 2021 R12305). Het bouwjaar van het materieel is mede bepalend voor de gemiddelde stikstofemissie in gram per kilowattuur (g/kWh). Voor de emissiebronnen per deelactiviteit zie ‘Bijlage 1 Emissiebronnen per deelactiviteit’. 3.2. Gebruiksfase In de gebruiksfase is sprake van stikstofemissie als gevolg van de verkeersaantrekkende werking vanuit de nieuwe woningen. Het plan voorziet in de realisatie van het volgende aantal en type woningen: 

vrijstaande woningen:

4 stuks

2-onder-1-kap woningen:

8 stuks

geschakelde woningen:

37 stuks

levensloopbestendige woningen:

24 stuks

levensloopbestendige luxe woningen:

13 stuks

levensloopbestendige aan het water woningen :

10 stuks

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

12

Op basis van de CROW-kencijfers voor verkeersgeneratie (ASVV2012, paragraaf 6.3.3.2, kencijfers hoofdgroep wonen) is bepaald hoeveel extra motorvoertuigbewegingen vanuit deze nieuwe woningen mogen worden verwacht. Hierbij zijn ten aanzien van de ligging van het plangebied en de stedelijkheidsgraad de volgende uitgangspunten gehanteerd: 

Ligging plangebied:

rest bebouwde kom

Stedelijkheidsgraad:

matig stedelijk (ca. 1.000 omgevingsadressen per km2)

Per type woning geldt op basis van deze gebiedskenmerken een kengetal voor de te verwachten verkeersgeneratie. Daarbij wordt per type woning het minimale en het maximale aantal te verwachten motorvoertuigbewegingen per weekdagetmaal weergegeven. In onderstaande tabel zijn de kengetallen per type woning en de totale verkeersgeneratie als gevolg van de betreffende woningen weergegeven. Verkeersgeneratie gebruiksfase op basis van CROW-kengetallen Type woning Kencijfer per woning Aantal woningen Min.

Max.

Koop, vrijstaand

7,8

8,6

Koop, 2-onder-1-kap

7,4

8,2

Koop, tussen/hoek

6,7

7,5

Verkeer (in mvt/etmaal) Min.

Max.

4

31,2

34,4

8

59,2

65,6

37

247,9

277,5

Koop, etage, duur

6,7

7,5

24

160,8

180

Koop, etage, midden

5,2

6

13

67,6

78

Koop, etage, goedkoop

4,5

5,3

10

45

53

96

611,70

688,50

Totaal Totaal vrachtwagen beweging

1,92

De maximale verkeersgeneratie als gevolg van het plan bedraagt 688,5 afgerond 690 motorvoertuigbewegingen per weekdagetmaal. Volgens de CROW-kengetallen bedraagt het aandeel vrachtwagenbewegingen als gevolg van een woonfunctie circa 0,02 per woning. Voor de totaal 96 woningen impliceert dit in totaal 1.92 ≈ 2 vrachtwagenbewegingen per etmaal. Zoals aangeven in paragraaf 2.3 (gebiedsafbakening) is aangenomen dat 40% van het verkeer verloopt in noordelijke richting, 40% in westelijke- en 20% in oostelijke richting. Respectievelijk zijn dit 275, 275 en 138 motorvoertuigbewegingen per etmaal. Voor het vrachtverkeer is hierbij uitgegaan van 2 vrachtwagenbeweging per etmaal in oostelijke richting.

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

13

4. Resultaten In dit hoofdstuk worden de uitvoering en de resultaten van het onderzoek besproken. 4.1. Resultaten berekening aanleg- en bouwfase Voor de aanleg,- bouw- en gebruiksfase zijn er geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. Dit betekent dat op basis van de ingevoerde parameters geen sprake is van een toename aan stikstofdepositie op Natura 2000- gebieden met meer dan 0,00 mol/ha/jaar. Hiermee is aangetoond dat de aanleg- en bouwfase net zoals de beoogde woonfunctie binnen het plangebied geen significant effect heeft op de instandhoudingsdoelstellingen van de omliggende Natura 2000-gebieden, en dat een vergunning Wet natuurbescherming (voor het aspect stikstof) voor de voorgenomen bestemmingswijziging niet nodig is. Van de verschillende Aerius-berekeningen is een gml-export meegezonden bij de aanlevering van deze rapportage. Deze gml-bestanden kunnen worden ingelezen in Aerius-calculator ten behoeve van inzicht in- en controle van de ingevoerde parameters in het rekenprogramma. In de bijlages zullen de pdf-export bestanden worden opgenomen.

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

14

5. Conclusie In dit hoofdstuk wordt de conclusie van het onderzoek beschreven op basis van de onderzoeksresultaten. 5.1. Conclusies Voor de berekening van de stikstofdepositie op Natura-2000 gebieden als gevolg van de aanleg- en bouwactiviteiten zijn diverse aannames gedaan ten aanzien van het in te zetten bouwmaterieel en het optredend bouwverkeer. Op basis van deze aannames blijkt er geen sprake te zijn van een toename aan stikstofdepositie op Natura-2000 gebieden met meer dan 0,00 mol/ha/jaar. Omdat de berekende waarden gebaseerd zijn op diverse aannames dienen deze als indicatief te worden beschouwd. De daadwerkelijke emissie en depositie als gevolg van aanleg- en bouwwerkzaamheden is sterk afhankelijk van het in te zetten bouwmaterieel en het optredend bouwverkeer. De daadwerkelijke toetsing of de aanleg- en bouwactiviteiten vergunning plichtig zijn dient plaats te vinden in het kader van de later aan te vragen omgevingsvergunning, op basis van een meer concreet overzicht van het in te zetten bouwmaterieel en het optredend bouwverkeer. Ter bepaling van de stikstofdepositie op omliggende Natura-2000 gebieden als gevolg van de gebruiksfase is op basis van CROW-kengetallen de verkeersgeneratie vanuit het plan bepaald.

Op basis van de berekende verkeersgeneratie, en de aangenomen verdeling van dit verkeer over de omliggende wegen, blijkt geen sprake te zijn van een toename aan stikstofdepositie op Natura-2000 gebieden met meer dan 0,00 mol/ha/jaar. Daarmee zijn significante effecten op Natura-2000 gebieden uit te sluiten en geldt de voorgenomen functiewijziging naar de gebruiksfunctie wonen (voor het aspect stikstof) niet als vergunningplichtig op basis van de Wet natuurbescherming.

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

15

Bijlage 1

23239002

Emissiebronnen per deelactiviteit

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V.

Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

Bijlage 1

HOEVEELHEID WERK

2024 Deelwerkzaamheden 1e jaar bouwrijp, aanleg- en bouwfase: Nr

Omschrijving deelwerkzaamheden

Materieel

1

Opschonen terrein

Wielkraan midi

Bepaling hoeveelheid werk

Vrachtwagen

Af te voeren vrachten: 2 wagens

HH

EH

Productie + doorlooptijden dag EH(/dag) productie

doorlooptijd draaiuren/ EH (dagen) ritten

vermogen( Gemiddelde kW) belasting in %

54.977 m2

2,0

16 uur

100

2 rit

0,5

4 rit

300

38% 38%

0,8

6 uur

200

38% 38%

2

Ontgraven waterpartij

Wielkraan zwaar

Opp. 1.017 m2 x ontgravingdiepte 1,50 m

1.526 m3

2000 m3

3

Ontgraven cunet wegen

Wielkraan midi

Opp. 4.681 m2 x ontgravingdiepte 0,25 m

1.170 m3

1000 m3

1,2

9 uur

100

4

Ontgraven rioolsleuf (m3/m)

Wielkraan midi

Opp. 927 m1 x ontgravingdiepte 0,2 m

371 m3

1000 m3

0,9

7 uur

100

38%

5

Ontgraven bouwputten

Wielkraan zwaar

Opp. 6302 m2 x ontgravingdiepte 0,5 m

3.151 m3

2000 m3

1,6

13 uur

200

38%

6

Vervoeren grond binnen terrein (gesloten grondbalans)

3 x dumper

totaal oppervlakte nr 2,3,4 en 5

6.218 m3

1000 m3

6,2

50 uur

215

38%

7

Verwerken vrijgekomen grond in terrein

Bulldozer

Groen opp 21223 m2 x ophoging 0,36 m

6.218 m3

2000 m3

8

Aanvullen sleuf/cunet met zand

Vrachtwagen

Opp 4.681 m2 x ophoging 0,5m + rioolsleuven (371 m3)

2.711 m3

Vrachtwagen

Opp 4.681 m2 x puinlaag 0,25 m

1.170 m3

mobile kraan midi

Uitrijden zand en puinbed (totaal m3 zand en puin)

3.882 m3

1000 m3

wals

Aanrijden zand en puinbed (2x opp 4.681m2)

9.362 m2

1000 m2

9

10

Aanbrengen verharding rijbaan

Heien woning 1 t/m 19

3,1

25 uur

200

38%

22 m3/vracht

2,7

246 rit

300

38%

22 m3/vracht

2,7

106 rit

300

38%

2,7

22 uur

100

38%

2,7

22 uur

90

38% 38%

Vrachtwagen

Opp 4.681 m2 x straatlaag 0,05 m

234 m3

22 m3/vracht

4,7

21 rit

300

Vrachtwagen

Opp 4.681 m2 / vracht 220m2

4.681 m2

220 m2/vracht

4,7

43 rit

300

38%

Shovel

Opp 4.681 m2 / dag 1000m2

4.681 m2

1000 m2

4,7

37 uur

100

38%

Wielkraan midi

Opp 4.681 m2 / dag 500m2

4.681 m2

1000 m3

4,7

37 uur

100

38%

Vrachtwagen

Aantal woningen 19 stuks x 15 palen

38%

190 palen

15 palen/vracht

6,3

25,3 rit

300

190 palen

30 palen

6,3

51 uur

200

38%

Aantal woningen 19 stuks x 10 m3 beton

190 m3

12 m3/vracht

0,4

31,7 rit

300

38% 38%

heimachine 11

Storten funderingsbalken + vloer

Betonwagen

190 m3

500 m3

0,4

0,4 uur

90

12

Ruwbouw woning 1 t/m 19

Vrachtwagen

Aantal woningen 19 stuks x 20 vrachten per woning

380 rit

380 ritten

47,5

404 rit

300

38%

telescoopkraan

Aantal woningen 19 stuks x 20 uur per woning

380 uur

8 uur

47,5

380 uur

100

38%

Wielkraan midi

Aantal woningen 19 stuks x 4 uur per woning

76 uur

1000 uur

9,5

76 uur

100

38%

Vrachtwagen

19 woningen x 1 vrw/dag x 10 dgn

190 rit/woning

38 ritten

10,0

380 rit

300

38%

bestelbussen

19 woningen x 1 vr/dag x 10 dgn

190 rit/woning

38 ritten

10,0

380 rit

60

38%

personen auto's

19 woningen x 5 vr/dag x 20 dgn

1.900 rit/woning

190 ritten

20,0

3800 rit

80

38%

Vrachtwagen

Aantal woningen 31 stuks x 15 palen

38%

betonpomp

13

Afbouw woningen

2025 Deelwerkzaamheden 2e jaar aanleg- en bouwfase: 14

Heien woning 20 t/m 50

310 palen

15 palen/vracht

10,3

41,3 rit

300

310 palen

30 palen

10,3

83 uur

200

38%

Aantal woningen 31 stuks x 10 m3 beton

310 m3

12 m3/vracht

1,6

51,7 rit

300

38% 38%

heimachine 15

Storten funderingsbalken + vloer

Betonwagen

310 m3

500 m3

1,6

1,6 uur

90

16

Ruwbouw woning 20 t/m 50

Vrachtwagen

Aantal woningen 31 stuks x 20 vrachten per woning

620 rittten

16 ritten

77,5

1240 rit

300

38%

telescoopkraan

Aantal woningen 31 stuks x 20 uur per woning

620 uur

8 uur

77,5

620 uur

100

38%

Wielkraan midi

Aantal woningen 31 stuks x 4 uur per woning

124 uur

8 uur

15,5

124 uur

100

38%

Vrachtwagen

31 woningen x 1 vrw/dag x 10 dgn

310 rit/woning

62 ritten

10,0

620 rit

300

38%

bestelbussen

31 woningen x 1 vr/dag x 10 dgn

310 rit/woning

62 ritten

10,0

620 rit

60

38%

personen auto's

31 woningen x 5 vr/dag x 20 dgn

3.100 rit/woning

310 ritten

20,0

6200 rit

80

38%

Vrachtwagen

Aantal woningen 26 stuks x 15 palen

38%

betonpomp

17

Afbouw woningen

2026 Deelwerkzaamheden 3e jaar aanleg- en bouwfase: 18

Heien woning 51 t/m 77

260 palen

15 palen/vracht

8,7

34,7 rit

300

260 palen

30 palen

8,7

69 uur

200

38%

Aantal woningen 26 stuks x 10 m3 beton

260 m3

12 m3/vracht

0,5

43,3 rit

300

38%

260 m3

500 m3

0,5

1,9 uur

90

38%

Vrachtwagen

Aantal woningen 26 stuks x 20 vrachten per woning

520 rit

16 ritten

65,0

1040 rit

300

38%

telescoopkraan

Aantal woningen 26 stuks x 20 uur per woning

520 uur

8 uur

65,0

520 uur

100

38%

Wielkraan midi

Aantal woningen 26 stuks x 4 uur per woning

104 uur

8 uur

13,0

104 uur

100

38%

Vrachtwagen

26 woningen x 1 vrw/dag x 10 dgn

26 rit/woning

52 ritten

10,0

520 rit

300

38%

bestelbussen

26 woningen x 1 vr/dag x 10 dgn

130 rit/woning

260 ritten

10,0

2600 rit

60

38%

personen auto's

26 woningen x 5 vr/dag x 20 dgn

130 rit/woning

260 ritten

20,0

5200 rit

80

38%

Vrachtwagen

Aantal woningen 19 stuks x 15 palen

190 palen

15 palen/vracht

6,3

25 rit

300

38%

190 palen

30 palen

6,3

51 uur

200

38%

Aantal woningen 19 stuks x 10 m3 beton

190 m3

12 m3/vracht

0,4

32 rit

300

38%

190 m3

500 m3

0,4

0,4 uur

90

38%

heimachine 19

Storten funderingsbalken + vloer

20

Ruwbouw woningen woning 51 t/m 77

Betonwagen betonpomp

21

Afbouw woningen

22

Heien woningen 78 t/m 96

23

Storten funderingsbalken + vloer

heimachine Betonwagen betonpomp

2027 Deelwerkzaamheden 4e jaar aanleg- en bouwfase: 24

Vrachtwagen

Aantal woningen 19 stuks x 20 vrachten per woning

380 rit

16 ritten

47,5

760 rit

300

38%

telescoopkraan

Aantal woningen 19 stuks x 20 uur per woning

380 uur

8 uur

47,5

380 uur

100

38%

Wielkraan midi

Aantal woningen 19 stuks x 4 uur per woning

76 uur

8 uur

9,5

76 uur

100

38%

Vrachtwagen

19 woningen x 1 vrw/dag x 10 dgn

190 rit/woning

38 ritten

10,0

380 rit

300

38%

bestelbussen

19 woningen x 1 vrw/dag x 10 dgn

190 rit/woning

38 ritten

10,0

380 rit

60

38%

personen auto's

19 woningen x 5 vrw/dag x 20 dgn

1.900 rit/woning

190 ritten

20,0

3800 rit

80

38%

Inrichting percelen

Wielkraan midi

Aantal woningen 96 x 2 uur per woning

192 uur

8 uur

24,0

192 uur

100

38%

27

Elementverharding wegen

Wielkraan midi

Opp 4681 m2 x verwerking/dag 250 m2

4.681 m2

250 m2

18,7

150 uur

100

38%

28

Elementenverharding parkeerplaats, trotiors

Vrachtwagen

Opp 2865 m2 x ophoging 0,5 m

1.433 m3

20 m3/vracht

5,7

143 rit

300

38%

25

26

29

Ruwbouw woningen 78 t/m 96

Afbouw woningen

Beplanting

Vrachtwagen

Opp 2865 m2 x vracht 220 m2

2.865 m2

220 m2/vracht

5,7

26 rit

300

38%

Wielkraan midi

Opp 2865 m2 x verwerking/dag 500 m2

2.865 m2

500 m2

5,7

45,84 uur

100

38%

Vrachtwagen

Aantal bomen 60 x verwerking 20 bomen/dag

60 stuks

20 bomen

3,0

24 uur

300

38%

trekker

Opp egaliseren terrein 150 are x verwerking 100 are/dag

150 are

100 are

1,5

12 uur

100

38%

trekker

Opp in zaaien terrein 150 are x verwerking 100 are/dag

150 are

100 are

1,5

12 uur

100

38%

* TNO-categorie en brandstofverbruik o.b.v. tabel NRMM AUB methodiek - TNO Publications bij gemiddelde belasting van 38%

Bijlage 2

23239002

Brandstofgebruik per bouwjaar

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

Bijlage 2

2024 Wat mobile kraan midi Wielkraan zwaar Wielkraan midi Bulldozer 3 x dumper wals heimachine betonpomp telescoopkraan Shovel Vrachtwagen Betonwagen bestelbussen personen auto's

Totaal verbruik(L) per jaar ritten/uur EH 22 uur 19 uur 146 uur 25 uur 50 uur 22 uur 51 uur 0 uur 380 uur 37 uur 1230 rit 32 rit 380 rit 3800 rit

Klasse I (2001) 270 455 1819 605 1298 244 1232 4 4728 466

Adbleu Adbleu Klasse Klasse Adbleu Klasse IV Klasse V 6% 7% IIIA (2006) IIIB (2011) 4% (2011) (2014) (2019) (2014)** (2019)*** 267 257 245 10 238 14 227 16 450 433 412 16 400 24 381 27 1802 1734 1652 66 1605 96 1529 107 599 576 548 22 532 32 507 35 1285 1236 1177 47 1143 69 1088 76 242 233 222 9 215 13 205 14 1220 1173 1117 45 1085 65 1033 72 4 4 4 0 4 0 4 0 4683 4505 4292 172 4170 250 3974 278 461 444 423 17 411 25 392 27

Klasse II (2002)

Totaal ritten: * AdBlue verbruik o.b.v. 4% van brandstofverbruik voor TNO-categorie B/C

** AdBlue verbruik o.b.v. 6% van brandstofverbruik voor TNO-categorie D *** AdBlue verbruik o.b.v. 7% van brandstofverbruik voor TNO-categorie D

rit

5.442

2025 Wat Wielkraan midi heimachine betonpomp telescoopkraan Vrachtwagen Betonwagen bestelbussen personen auto's

Totaal verbruik(L) per jaar ritten/uur EH 124 uur 83 uur 2 uur 620 uur 1901 rit 52 rit 620 rit 6200 rit

Klasse I (2001) 1543 2009 18 7715

Adbleu Adbleu Klasse Klasse Adbleu Klasse IV Klasse V 6% 7% IIIA (2006) IIIB (2011) 4% (2011) (2014) (2019) (2014)** (2019)*** 1528 1470 1401 56 1361 82 1297 91 1990 1913 1822 73 1770 106 1685 118 18 17 16 1 16 1 15 1 7640 7350 7004 280 6804 408 6484 454

Klasse II (2002)

Totaal ritten: * AdBlue verbruik o.b.v. 4% van brandstofverbruik voor TNO-categorie B/C

** AdBlue verbruik o.b.v. 6% van brandstofverbruik voor TNO-categorie D *** AdBlue verbruik o.b.v. 7% van brandstofverbruik voor TNO-categorie D

8.773

2026 Wat Wielkraan midi heimachine betonpomp telescoopkraan Vrachtwagen Betonwagen bestelbussen personen auto's

Totaal verbruik(L) per jaar ritten/uur EH 104 uur 120 uur 2 uur 520 uur 1620 rit 75 rit 2600 rit 5200 rit

Klasse I (2001) 1294 2917 26 6470

Adbleu Adbleu Klasse Klasse Adbleu Klasse IV Klasse V 6% 7% IIIA (2006) IIIB (2011) 4% (2011) (2014) (2019) (2014)** (2019)*** 1282 1233 1175 47 1141 68 1088 76 2888 2777 2645 106 2569 154 2446 171 26 25 24 1 23 1 22 2 6408 6165 5874 235 5706 342 5438 381

Klasse II (2002)

Totaal ritten: * AdBlue verbruik o.b.v. 4% van brandstofverbruik voor TNO-categorie B/C

** AdBlue verbruik o.b.v. 6% van brandstofverbruik voor TNO-categorie D *** AdBlue verbruik o.b.v. 7% van brandstofverbruik voor TNO-categorie D

9.495

2027 Wat Wielkraan midi telescoopkraan trekker Vrachtwagen Betonwagen bestelbussen personen auto's

Totaal verbruik(L) per jaar ritten/uur EH 464 uur 380 uur 24 uur 1333 rit 0 rit 380 rit 3800 rit

Klasse I (2001) 5769 4728 299

Adbleu Adbleu Klasse Klasse Adbleu Klasse IV Klasse V 6% 7% IIIA (2006) IIIB (2011) 4% (2011) (2014) (2019) (2014)** (2019)*** 5713 5496 5237 209 5088 305 4849 339 4683 4505 4292 172 4170 250 3974 278 296 285 271 11 263 16 251 18

Klasse II (2002)

Totaal ritten: * AdBlue verbruik o.b.v. 4% van brandstofverbruik voor TNO-categorie B/C

** AdBlue verbruik o.b.v. 6% van brandstofverbruik voor TNO-categorie D *** AdBlue verbruik o.b.v. 7% van brandstofverbruik voor TNO-categorie D

5.513

Bijlage 3

AERIUS-BEREKENING AANLEG- EN BOUWFASE– JAAR 1

Aerius kenmerk:

RVNAAybY7ysd

Datum berekening:

12 juni 2024

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

Bijlage 3

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden of . in de

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Gemeente Vlissingen Paul Krugerstraat 1, 4382MA Vlissingen Souburg Noord Herziening -

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RVNAAybY7ysd 12 juni 2024, 13:49 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

2024

2,7 kg/j

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Bouwjaar 2024 - Beoogd Bouwjaar 2024 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RVNAAybY7ysd (12 juni 2024)

-

66,4 kg/j

2/7

Projectberekening

Bouwjaar 2024 (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | 2024 werktuigen  Verkeersnetwerk

RVNAAybY7ysd (12 juni 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,4 kg/j 0,4 kg/j

56,8 kg/j 9,6 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RVNAAybY7ysd (12 juni 2024)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Bouwjaar 2024 " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RVNAAybY7ysd (12 juni 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/7

Projectberekening

Bouwjaar 2024 , Rekenjaar 2024 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Verkeer X:32316,76 Y:388793,92 1.783,31 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

3.800,0 /jaar 380,0 /jaar 1.263,0 /jaar 0,0 /jaar

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

2024 werktuigen X:31777,35 Y:388160,26 5,48 ha

Stageklasse

Wielkraan midi Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

9,6 kg/j 2,7 kg/j 0,4 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

56,8 kg/j 2,4 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

Stof Emissie

1605 l/j

146 u/j 96 l/j

NOₓ 9,5 kg/j

Wielkraan Zwaar Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

400 l/j

19 u/j

24 l/j

NH₃ 0,4 kg/j NOₓ 2,3 kg/j

Dumper

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1143 l/j

50 u/j

69 l/j

NH₃ 96,0 g/j NOₓ 6,2 kg/j

Bulldozer

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

532 l/j

25 u/j

32 l/j

NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 3,0 kg/j

Mobile kraan midi

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

238 l/j

22 u/j

14 l/j

NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 1,5 kg/j

Wals

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

215 l/j

22 u/j

13 l/j

NH₃ 57,1 g/j NOₓ 1,2 kg/j

Heimachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1085 l/j

51 u/j

65 l/j

NH₃ 51,6 g/j NOₓ 6,2 kg/j

Betonpomp

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

4 l/j

1 u/j

0 l/j

NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 0,1 kg/j

Telescoopkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

4170 l/j

380 u/j 250 l/j

Shovel

411 l/j

37 u/j

RVNAAybY7ysd (12 juni 2024)

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

25 l/j

NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 24,5 kg/j NH₃ 1,0 kg/j NOₓ 2,2 kg/j NH₃ 98,6 g/j 6/7

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.2_20240329_bf14d3585e Database versie 2023.2_bf14d3585e_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RVNAAybY7ysd (12 juni 2024)

7/7

Bijlage 4

AERIUS-BEREKENING AANLEG- EN BOUWFASE– JAAR 2

Aerius kenmerk: Datum berekening:

23239002

RWJjCvpdEZ1e 12 juni 2024

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

Bijlage 4

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden of . in de

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Gemeente Vlissingen Paul Krugerstraat 1, 4382MA Vlissingen Souburg Noord Herziening -

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RWJjCvpdEZ1e 12 juni 2024, 13:50 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

2025

3,0 kg/j

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Bouwjaar 2025 - Beoogd Bouwjaar 2025 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RWJjCvpdEZ1e (12 juni 2024)

-

71,7 kg/j

2/6

Projectberekening

Bouwjaar 2025 (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen 2 

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bron 2 Verkeersnetwerk

RWJjCvpdEZ1e (12 juni 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,4 kg/j 0,6 kg/j

57,9 kg/j 13,8 kg/j

3/6

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RWJjCvpdEZ1e (12 juni 2024)

4/6

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Bouwjaar 2025 " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RWJjCvpdEZ1e (12 juni 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/6

Projectberekening

Bouwjaar 2025 , Rekenjaar 2025 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

bouwverkeer X:32321,51 Y:388807,26 1.759,84 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ NO₂ NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

6.200,0 /jaar 620,0 /jaar 1.953,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Bron 2 X:31782,39 Y:388164,41 5,50 ha

NOₓ NH₃

Naam

Stageklasse

Brandstof­verbruik

Heimachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1770 l/j SCR: ja

Betonpomp

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 16 l/j SCR: ja

57,9 kg/j 2,4 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

83 u/j

106 l/j

2 u/j

1 l/j

Telescoopkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 6804 l/j SCR: ja

620 u/j 408 l/j

Wielkraan

124 u/j 82 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1361 l/j SCR: ja

13,8 kg/j 4,2 kg/j 0,6 kg/j

Stof Emissie

NOₓ

10,1 kg/j NH₃ 0,4 kg/j NOₓ 78,0 g/j NH₃ 3,8 g/j NOₓ 40,0 kg/j NH₃ 1,6 kg/j NOₓ 7,8 kg/j NH₃ 0,3 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.2_20240329_bf14d3585e Database versie 2023.2_bf14d3585e_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website RWJjCvpdEZ1e (12 juni 2024)

6/6

Bijlage 5

AERIUS-BEREKENING AANLEG- EN BOUWFASE– JAAR 3

Aerius kenmerk: Datum berekening:

23239002

Rsv1Unn6DYwP 12 juni 2024

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

Bijlage 5

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden of . in de

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Gemeente Vlissingen Paul Krugerstraat 1, 4382MA Vlissingen Souburg Noord Herziening -

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Rsv1Unn6DYwP 12 juni 2024, 13:51 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

2026

3,0 kg/j

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Bouwjaar 2026 - Beoogd Bouwjaar 2026 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

Rsv1Unn6DYwP (12 juni 2024)

-

72,5 kg/j

2/6

Projectberekening

Bouwjaar 2026 (Beoogd), rekenjaar 2026

Emissiebronnen 2 

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bron 2 Verkeersnetwerk

Rsv1Unn6DYwP (12 juni 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,3 kg/j 0,7 kg/j

55,3 kg/j 17,2 kg/j

3/6

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rsv1Unn6DYwP (12 juni 2024)

4/6

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Bouwjaar 2026" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

Rsv1Unn6DYwP (12 juni 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/6

Projectberekening

Bouwjaar 2026, Rekenjaar 2026 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

bouwverkeer X:32321,51 Y:388807,26 1.759,84 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ NO₂ NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

5.200,0 /jaar 2.600,0 /jaar 1.695,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Bron 2 X:31782,39 Y:388164,41 5,50 ha

NOₓ NH₃

Naam

Stageklasse

Brandstof­verbruik

Heimachine

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 2569 l/j SCR: ja

Betonpomp

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 23 l/j SCR: ja

55,3 kg/j 2,3 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

120 u/j 154 l/j 2 u/j

1 l/j

Telescoopkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 5706 l/j SCR: ja

520 u/j 342 l/j

Wielkraan

104 u/j 68 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1141 l/j SCR: ja

17,2 kg/j 4,8 kg/j 0,7 kg/j

Stof Emissie

NOₓ

14,5 kg/j NH₃ 0,6 kg/j NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 5,5 g/j NOₓ 33,6 kg/j NH₃ 1,4 kg/j NOₓ 6,9 kg/j NH₃ 0,3 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.2_20240329_bf14d3585e Database versie 2023.2_bf14d3585e_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website Rsv1Unn6DYwP (12 juni 2024)

6/6

Bijlage 6

AERIUS-BEREKENING AANLEG- EN BOUWFASE– JAAR 4

Aerius kenmerk: Datum berekening:

23239002

RxsQf5TS8t2Z 12 juni 2024

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

Bijlage 6

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Gemeente Vlissingen Paul Krugerstraat 1, 4382MA Vlissingen Souburg Noord Herziening -

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RxsQf5TS8t2Z 12 juni 2024, 13:52 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

2027

2,7 kg/j

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Bouwjaar 2027 - Beoogd Bouwjaar 2027 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RxsQf5TS8t2Z (12 juni 2024)

-

64,7 kg/j

2/6

Projectberekening

Bouwjaar 2027 (Beoogd), rekenjaar 2027

Emissiebronnen 2 

RxsQf5TS8t2Z (12 juni 2024)

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bron 2 Verkeersnetwerk

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,3 kg/j 0,4 kg/j

55,9 kg/j 8,8 kg/j

3/6

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RxsQf5TS8t2Z (12 juni 2024)

4/6

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Bouwjaar 2027" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RxsQf5TS8t2Z (12 juni 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/6

Projectberekening

Bouwjaar 2027, Rekenjaar 2027 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

bouwverkeer X:32321,51 Y:388807,26 1.759,84 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

3.800,0 /jaar 380,0 /jaar 1.333,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Bron 2 X:31782,39 Y:388164,41 5,50 ha

Stageklasse

NOₓ NH₃

55,9 kg/j 2,3 kg/j

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

Wielkraan

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 5088 l/j SCR: ja

464 u/j 305 l/j

Trekker

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 263 l/j SCR: ja

24 u/j

Telescoopkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 4170 l/j SCR: ja

8,8 kg/j 2,8 kg/j 0,4 kg/j

380 u/j 250 l/j

16 l/j

Stof Emissie

NOₓ

24,5 kg/j NH₃ 1,0 kg/j NOₓ 29,9 kg/j NH₃ 1,2 kg/j NOₓ 1,4 kg/j NH₃ 63,1 g/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.2_20240329_bf14d3585e Database versie 2023.2_bf14d3585e_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RxsQf5TS8t2Z (12 juni 2024)

6/6

Bijlage 7

AERIUS-BEREKENING GEBRUIKSFASE

Aerius kenmerk:

S2fosoJbSuMi

Datum berekening:

12 juni 2024

23239002

Sagro Milieu Advies Zeeland B.V. Rapport Stikstofberekening Souburg Noord fase 3

Bijlage 7

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Gemeente Vlissingen Paul Krugerstraat 1, 4382MA Vlissingen Souburg Noord Herziening -

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

S2fosoJbSuMi 12 juni 2024, 13:47 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

2027

2,7 kg/j

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

S2fosoJbSuMi (12 juni 2024)

-

46,9 kg/j

2/7

Projectberekening

Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 

S2fosoJbSuMi (12 juni 2024)

Verkeersnetwerk

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,7 kg/j

46,9 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S2fosoJbSuMi (12 juni 2024)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

S2fosoJbSuMi (12 juni 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/7

Projectberekening

Gebruiksfase, Rekenjaar 2027 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14401139/1