CConstaterende datVlissingen
Koppel je AI →
Document · PDF

3.1 rvs Jaarstukken 2022, 1e begrwijz 2023 en begr 2024 VRZ bijlage 1 jaarstukken

Commissie Algemeen en Sociaal 15 juni 2023, gemeente VlissingenBij agendapunt: Jaarstukken2022, begroting 2024 en 1e bestuursrapportage VRZ23.370 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

45

Het voorzichtigheidsbeginsel Verliezen en risico’s die hun oorsprong vinden voor het einde van het begrotingsjaar, worden in acht genomen indien zij het voor het opmaken van de jaarrekening in beeld zijn. Personeelslasten Personeelslasten worden in principe toegerekend aan het boekjaar waarop ze betrekking hebben. Als gevolg van formele verbod op het opnemen van voorzieningen c.q. schulden uit hoofde van jaarlijks terugkerende arbeidskosten gerelateerde verplichtingen van vergelijkbaar volume, worden sommige personele lasten echter toegerekend aan de periode waarop uitbetaling plaatsvindt; daarbij moet worden gedacht aan overlopende vakantiegeld- en verlofaanspraken en dergelijke. Voor arbeidskosten gerelateerde verplichtingen van een jaarlijks vergelijkbaar volume wordt geen voorziening getroffen of op een andere wijze een verplichting opgenomen. De referentieperiode is dezelfde als die van de meerjarenraming, te weten vier jaar. Indien er sprake is van eenmalige schokeffecten (bijvoorbeeld reorganisaties) dient wel een verplichting opgenomen te worden. Balans Materiële vaste activa met economisch nut De materiële vaste activa zijn gewaardeerd tegen de verkrijgings- of vervaardigingsprijs. Specifieke investeringsbijdragen van derden worden op de desbetreffende investering in mindering gebracht.

De aanschaffingen met een relatief geringe betekenis, minder dan € 10.000, worden overigens in het jaar van aanschaffing direct ten laste van de exploitatierekening gebracht. De afschrijving van de activa vindt lineair plaats op basis van een volledig kalenderjaar met inachtneming van de verwachte gebruik- of nuttigheidsduur. Afschrijvingen van nieuwe investeringen vinden voor het eerst plaats in het jaar volgend op de aanschafdatum. De volgende afschrijvingstermijnen worden gehanteerd: a. maximaal 40 jaar: nieuwbouw bedrijfsgebouwen; b. maximaal 25 jaar: renovatie, restauratie en aankoop bedrijfsgebouwen, groot gereedschap; c. maximaal 20 jaar: liften, haakarmvoertuigen, dompelpompunits, hoogwerkers na revisie; d. maximaal 17 jaar: tankautospuiten, hulpverleningsvoertuigen e. maximaal 15 jaar: dakbedekking, luchtbehandeling, cv-installatie, bepakking voertuigen, haakarmcontainers, motorspuit aanhanger, tankwagen, inrichting, productiemachines en/of apparatuur, ademluchtcilinders, reddingsvaartuigen, redvoertuigen (hoogwerkers, autoladders); f.

maximaal 10 jaar: veiligheidsvoorzieningen bedrijfsgebouwen, kozijnen, overige elektrische installaties, verbindingen, kantoormeubilair, nieuwbouw tijdelijke bedrijfsgebouwen, groot onderhoud bedrijfsgebouwen, netwerkbekabeling, glasvezelverbinding, verlichtingsvoorzieningen, hydraulische redmiddelen, ademluchtvulstation, klim en hijsmiddelen, valbeveiliging, personen- en materiaalbussen, (test) ademluchtapparatuur, kleding jeugdbrandweer, bluspakken, gaspakken, zaagkleding, redvesten, survivalsuits, kettingzagen, aggregaten; g. maximaal 8 jaar: duikapparatuur/materiaal, hefmiddelen, mobiele dataterminals, explosiemeters, COmeetapparatuur, explosiemeetapparatuur, stralingsmeetapparatuur, handlampen oplaadbaar, vluchtmaskers; h. maximaal 7 jaar: personenauto’s, warmtebeeldcamera’s, portofoons/mobilofoons, airbaghoezen; i. maximaal 6 jaar: automatiseringsapparatuur t.b.v. de gemeenschappelijke meldcentrale; j. maximaal 5 jaar: aanhangwagens, lichte motorvoertuigen, software, alarmontvangers-/pagers, blushelmen, -laarzen en handschoenen, paxtassen/AED’s, chemiepakken; k. maximaal 4 jaar: automatiseringsapparatuur t.b.v. kantoorautomatisering; l. niet: gronden en terreinen. Bij de waardering wordt in voorkomende gevallen rekening gehouden met een bijzondere vermindering van de waarde, indien deze naar verwachting duurzaam is.

Duurzame waardeverminderingen van vaste activa worden onafhankelijk van het resultaat van het boekjaar in aanmerking genomen. Vorderingen en overlopende activa 46

Vorderingen worden gewaardeerd tegen nominale waarde. Voor verwachte oninbaarheid is een voorziening in mindering gebracht. De voorziening wordt statisch bepaald op basis van de geschatte inningskansen. Liquide middelen Deze activa worden tegen nominale waarde opgenomen. Voorzieningen Voorzieningen worden gewaardeerd op het nominale bedrag van de betrokken verplichting c.q. het voorzienbare verlies. Vaste schulden Vaste schulden worden gewaardeerd tegen de nominale waarde, verminderd met gedane aflossingen. De vaste schulden hebben een rente typische looptijd van één jaar of langer. Vlottende passiva De vlottende passiva worden gewaardeerd tegen de nominale waarde. Resultaat Het saldo van de programmarekening 2022 is op de balans verantwoord onder de post ‘Gerealiseerd resultaat volgend uit het overzicht van baten en lasten’.

47

8 Toelichting balans 8.1 Activa 8.1.1 Vaste activa Materiële vaste activa met economisch nut:

Materiële vaste activa (in Euro's) Boekwaarde 01-01-2022 Investeringen Waardeverminderingen Desinvesteringen Bijdragen van derden direct gelieerd aan een actief Desinvesteringen cumm. afschrijvingen Afschrijvingen Saldo per 31 december 2022

Vervoermiddelen 15.524.683 65.565 0 -339.932 0 339.932 -1.700.458 13.889.791

Machines, apparaten, installaties 3.081.782 1.784.352 0 -1.052.601 0 892.157 -768.088 3.937.603

Overige materiële BedrijfsGronden en activa gebouwen terreinen Totaal 3.875.985 1.587.528 687.500 24.757.479 282.084 0 0 2.132.001 0 0 0 0 -49.564 0 0 -1.442.097 0 0 0 0 24.796 0 0 1.256.885 -723.564 -88.692 0 -3.280.802 3.409.736 1.498.836 687.500 23.423.466

De afschrijving van de activa vindt lineair plaats op basis van een volledig kalenderjaar met inachtneming van de verwachte gebruik- of nuttigheidsduur. 8.1.2 Vlottende activa Uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan 1 jaar (in Euro's) Vorderingen op openbare lichamen Verstrekte kasgeldleningen aan openbare lichamen Overige verstrekte kasgeldleningen Uitzettingen in 's Rijks schatkist (< 1 jaar) Rekening-courantverhouding Rijk Rekening-courantverhouding met niet-financiele instellingen Uiztettingen in de vorm van Nederlands schuldpapier (< 1 jaar) Overige vorderingen Overige uitzettingen Totaal uitzettingen (< 1 jaar)

31-12-2022 31-12-2021 665.065 385.905 0 0 0 0 6.913.938 11.841.676 0 0 0 0 0 0 348.584 476.942 0 0 7.927.587 12.704.523

Deze post kan als volgt worden gespecificeerd: Vorderingen (in Euro's) Vorderingen op openbare lichamen Vorderingen niet-openbare lichamen Totaal vorderingen

31-12-2022 7.579.003 348.584 7.927.587

31-12-2021 12.356.752 347.771 12.704.523

Specificatie vorderingen (in Euro's) Debiteuren Nog te ontvangen bedragen SGB Nog te ontvangen energiekosten gemeenten Nog te ontvangen bijdrage Rijk inzake declaratie Covid-19 Nog te ontvangen gelden GGD Zeeland opvang ontheemden Oekraïne Rekening-courant Rijk (Schatkistbankieren) Nog te ontvangen bedragen Totaal vorderingen

31-12-2022 586.759 94.409 24.500 132.121 161.656 6.913.938 14.204 7.927.587

31-12-2021 289.619 301.589 80.126 0 0 11.841.676 191.516 12.704.523 48

Specificatie debiteuren (in Euro's) Debiteuren exclusief voorziening Voorziening dubieuze debiteuren Debiteuren inclusief voorziening

31-12-2022 586.759 0 586.759

31-12-2021 289.619 0 289.619

De afwikkeling van de debiteuren en het restant van de overige vorderingen heeft een normaal verloop. Het saldo ultimo 2022 van de vorderingen op openbare lichamen wordt grotendeels verklaard door een rekeningcourantverhouding met het Ministerie als gevolg van het schatkistbankieren (€ 6.913.938), diverse nog te ontvangen bedragen van verschillende gemeenten (€ 210.955), terug te ontvangen bijdrage van de GGD Zeeland inzake voorschot opvang ontheemden Oekraïne en de nog te ontvangen bijdrage van het Rijk inzake meerkosten Covid-19 2022 (€ 132.121). Overlopende activa (in Euro's): Nog te ontvangen bedragen en vooruitbetalingen van/aan overheidslichamen Overige nog te ontvangen en vooruitbetaalde bedragen Totaal

31-12-2022 26.000 510.778 536.778

31-12-2021 20.000 455.687 475.687

31-12-2022 869 523.098 12.811 536.778

31-12-2021 7.125 451.780 16.782 475.687

Deze post kan als volgt worden gespecificeerd: Overlopende activa (in Euro's): Fietsplan Overige vooruitbetaalde bedragen Overlopende activa Totaal

De vooruitbetaalde bedragen bestaan voornamelijk uit kosten voor software licenties en opleidingen/trainingen binnen de brandweer. Deze post kan als volgt worden gespecificeerd: Liquide middelen (in Euro's) Bank Totaal

31-12-2022 11.049 11.049

31-12-2021 21.247 21.247

Deze liquide middelen zijn vrij opneembaar. We hebben een kredietfaciliteit van 2,4 miljoen bij de BNG. Schatkistbankieren Decentrale overheden zijn verplicht om hun overtollige middelen in 's Rijks schatkist aan te houden. Om het dagelijkse kasbeheer te vereenvoudigen is een drempelbedrag, afhankelijk van het begrotingstotaal, dat buiten de schatkist mag worden gehouden. Met ingang van 1 juli 2021 is de berekeningswijze veranderd. Het drempelbedrag is gelijk aan 2% van het begrotingstotaal indien het begrotingstotaal lager is dan € 500 miljoen. In het begrotingstotaal hoger is dan € 500 miljoen is de drempel gelijk aan € 10 miljoen plus 0,2% van het begrotingstotaal dat de € 500 miljoen te boven gaat. De drempel is nooit later dan € 1 miljoen. De benutting van het drempelbedrag wordt berekend als gemiddelde over alle dagen in het kwartaal. Gemiddeld mag een decentrale overheid dus maximaal het drempelbedrag buiten de schatkist hebben gehouden. De berekening van het drempelbedrag en de benutting hiervan voor VRZ wordt hieronder weergegeven.

49

Berekening benutting drempelbedrag schatkistbankieren (bedragen x € 1000) Verslagjaar (1)

Drempelbedrag

1000

Kwartaal 1

Kwartaal 2

Kwartaal 3

Kwartaal 4

17

18

10

5

(3a) = (1) > (2)

Kwartaalcijfer op dagbasis buiten 's Rijks schatkist aangehouden middelen Ruimte onder het drempelbedrag

983

982

990

995

(3b) = (2) > (1)

Overschrijding van het drempelbedrag

-

-

-

-

(2)

(1) Berekening drempelbedrag (4a) (4b) (4c)

Begrotingstotaal verslagjaar Het deel van het begrotingstotaal dat kleiner of gelijk is aan € 500 miljoen Het deel van het begrotingstotaal dat de € 500 miljoen te boven gaat

(1) = (4b)*0,0075 + (4c)*0,002 met een Drempelbedrag minimum van €250.000

37.083 37.083 -

1000

(2) Berekening kwartaalcijfer op dagbasis buiten 's Rijks schatkist aangehouden middelen Kwartaal 1 Kwartaal 2 Kwartaal 3 (5a) (5b) (2) - (5a) / (5b)

Som van de per dag buiten 's Rijks schatkist aangehouden middelen (negatieve bedragen tellen als nihil) Dagen in het kwartaal Kwartaalcijfer op dagbasis buiten 's Rijks schatkist aangehouden middelen

Kwartaal 4

1.516

1.610

938

429

90

91

92

92

17

18

10

5

8.2 Passiva 8.2.1 Vaste passiva Resultaatbestemming 2021 Het positieve resultaat van € 755.012 over 2021 is conform het bestuursbesluit als volgt verdeeld: 1. € 56.636 is toegevoegd aan de bestemmingsreserve “uitgestelde activiteiten”; 2. € 25.372 is toegevoegd aan de algemene reserve van de VRZ; 3. € 155.000 is toegevoegd aan de bestemmingsreserve “implementatie Baseline Informatiebeveiliging Overheid (BIO)”; 4. € 50.000 is toegevoegd aan de bestemmingsreserve “Versterken informatiegestuurde veiligheid”; 5. € 350.000 is toegevoegd aan de bestemmingsreserve “Impulsgelden operationele leiding brandweer”; 6. € 118.004 is uitgekeerd aan de gemeenten. Algemene reserve Het positieve resultaat in 2021 van € 25.372 is toegevoegd aan de algemene reserve. Algemene reserve (in Euro's) Saldo

31-12-2022 1.408.296

31-12-2021 1.841.733

Algemene reserves (in Euro's) Beginsaldo Bij: toevoeging Af: onttrekking Saldo per 31-12

31-12-2022 1.841.733 25.372 -458.809 1.408.296

31-12-2021 1.490.829 350.904 0 1.841.733

Bestemmingsreserves

50

Bestemmingsreserves (in Euro's) Beginsaldo Bij: toevoeging Af: onttrekking Saldo per 31-12

31-12-2022 1.836.217 1.041.974 -1.046.834 1.831.358

31-12-2021 1.625.715 632.000 -421.497 1.836.217

De bestemmingsreserves zijn als volgt onderverdeeld: Saldo per 01-01-2022

Resultaat 2021 Toevoegingen

Onttrekkingen Saldo per 31-12-2022

Reserve transitie

206.439

-

-

128.640

Reserve Vernieuwing

58.462

-

-

-

77.799 58.462

Reserve Meldkamer

713.082

-

-

226.417

486.665

Reserve Crisisorganisatie

83.274

-

-

3.776

79.498

Reserve Uitgestelde activiteiten

588.040

56.636

-

400.621

244.056

Reserve implementatie BIO

155.000

-

155.000

-

Reserve versterken informatiegestuurde Veiligheid

50.000

-

50.000

-

Reserve impulsgelden operationele leiding BRW

350.000

-

73.180

276.820

Reserve Maritieme Veiligheid Reserve Dekking afschrijving

Saldo mutaties 2022

430.338 186.920

-

-

1.836.217

611.636

430.338

430.338 9.200

177.720

1.046.834

1.831.358

Reserve Transitie Deze bestemmingsreserve is gevormd ter dekking van de lasten van de transitie van Veiligheidsregio Zeeland, inclusief het regionaliseringproces van de brandweer. Voor de onttrekkingen 2022 wordt verwezen naar de recapitulatie onttrekkingen reserves. Reserve Vernieuwing Veiligheidsregio Zeeland Deze bestemmingsreserve is gevormd ter dekking van de lasten van vernieuwingsprojecten binnen Veiligheidsregio Zeeland, inclusief het regionaliseringproces van de brandweer. Reserve Meldkamer De Reserve meldkamer wordt gebruikt voor het op een verantwoord niveau brengen en in stand houden van de huidige Meldkamer Zeeland-Brabant. Veiligheidsregio Zeeland heeft in 2018 een eenmalige rijksbijdrage van € 1.003.000 ontvangen ter dekking van frictie- en desintegratiekosten. Voor de onttrekkingen 2022 wordt verwezen naar de recapitulatie onttrekkingen reserves. Reserve Crisisorganisatie De Reserve crisisorganisatie is gevormd na een onderzoek van de Inspectie Gezondheidszorg en de Inspectie Veiligheid en Justitie naar het functioneren van de meldkamer en de crisisbestrijdings-organisatie. Naar aanleiding van de inspectie is er een plan van aanpak opgesteld en zijn middelen toegekend om de kwaliteit te verbeteren. Voor de onttrekkingen 2022 wordt verwezen naar de recapitulatie onttrekkingen reserves.

Reserve uitgestelde activiteiten De reserve uitgestelde activiteiten is gevormd uit het resultaat 2020 met als doel om t/m 2023 achterstallige activiteiten door Covid-19 alsnog plaats te laten vinden en deze te financieren vanuit de bestemmingsreserve. Voor de onttrekkingen 2022 wordt verwezen naar de recapitulatie onttrekkingen reserves. Reserve implementatie BIO De reserve implementatie BIO is gevormd uit het resultaat 2021 met als doel om als VRZ te voldoen aan de wettelijke normen op het gebied van cyberweerbaarheid. Met ingang van 2023 is er structureel budget beschikbaar voor dit thema. Het restantsaldo valt per 31-12-2022 vrij in de exploitatie. Voor de onttrekkingen 2022 wordt verwezen naar de recapitulatie onttrekkingen reserves. Reserve versterken informatiegestuurde veiligheid De reserve versterken informatiegestuurde veiligheid is gevormd uit het resultaat 2021 met als doel de informatiepositie binnen de VRZ te versterken en te innoveren op gebied van informatiegestuurde veiligheid. Met ingang van 2023 is er structureel budget beschikbaar voor dit thema. Het restantsaldo valt per 31-12-2022 vrij in de exploitatie. Voor de onttrekkingen 2022 wordt verwezen naar de recapitulatie onttrekkingen reserves. 51

Reserve impulsgelden operationele leiding brandweer De reserve impulsgelden operationele leiding brandweer is gevormd uit het resultaat 2021 met als doel om via en voltijdsopleiding aan het NIPV brandweerofficieren op te leiden om zo de piketten op sterke te kunnen houden. Voor de onttrekkingen 2022 wordt verwezen naar de recapitulatie onttrekkingen reserves. Reserve Maritieme Veiligheid Deze reserve is gevormd vanuit het restant van de programmagelden Maritieme Veiligheid. Dit programma is gestopt per 1 april 2022. Met goedkeuring van het Bestuur en de Raden zijn de resterende gelden is een bestemmingsreserve gestopt met als doel Maritieme Veiligheid verder te ontwikkelen en achterstallige trainingen in te halen. Reserve dekking afschrijving In 2016 is een toevoeging gedaan van € 230.000 ter dekking van de afschrijvingslasten van de verbouwingen van de kazernes Middelburg Stromenweg en Borssele Quistenburg. Dit omdat geen sprake is van ‘reguliere vervanging’ na de afschrijvingstermijn. De onttrekkingen hebben betrekking op de dekking van de afschrijvingslasten van bovenstaande investeringen. Voorzieningen Voorziening Verlofsparen Saldo mutaties 2022

Saldo per 01-01-2022 -

-

Toevoegingen Onttrekkingen 337.312 337.312 -

Saldo per 31-12-2022 337.312 337.312

Door een wijziging in de CAR (-UWO) Veiligheidsregio’s met betrekking tot verlofsparen moet met ingang van 2022 een voorziening gevormd zijn voor de bovenwettelijke uren met een onregelmatig verloop. Voor een verdere toelichting omtrent de vorming en de hoogte van de voorziening wordt verwezen naar de toelichting op het programma onvoorzien in paragraaf 4.8. Vaste schulden met een rente typische looptijd van één jaar of langer Onder de vaste schulden met een rente typische looptijd van één jaar of langer zijn de langlopende leningen opgenomen met een rente typische looptijd van 1 jaar of langer. Vaste schulden met een rentetypische Saldo 1 looptijd van één jaar of langer (in Euro's) januari 2022 Onderhandse leningen van: Binnenlandse banken en overige financiële instellingen 25.607.922 Binnenlandse bedrijven 0 Totaal vaste schulden

Aflossingen

Saldo per 31 december 2022

0 0

1.833.804 0

23.774.118 0

0

1.833.804

23.774.118

Vermeerderingen

25.607.922

De rentelast voor de leningen bedroeg in 2022 € 305.016. 8.2.2 Vlottende passiva Netto vlottende schulden met een rentetypische looptijd korter dan 1 jaar (in Euro's) Kasgeldleningen aangegaan bij openbare lichamen Overige kasgeldleningen Banksaldi Overige schulden Totaal

31-12-2022 0 0 765 4.599.353 4.600.118

31-12-2021 0 0 364 6.819.933 6.820.297

Deze post kan als volgt worden gespecificeerd:

52

Kortlopende schulden (in Euro's) Crediteuren Nog te betalen bedragen Belastingdienst, loonheffingen en sociale lasten Belastingdienst, omzetbelasting Credit saldo BNG Totaal

31-12-2022 1.082.884 1.864.853 1.629.266 22.350 765 4.600.118

31-12-2021 3.051.790 1.897.294 1.687.881 182.968 364 6.820.297

In de post crediteuren zijn geen bedragen opgenomen die langdurig open staan. De nog te betalen bedragen bestaan onder andere uit de nog te betalen vergoedingen brandweervrijwilligers 2022 (€ 500.302), rente langlopende leningen (€ 255.419), afrekening meldkamer 2022 (€ 95.638) en een stelpost energielasten (€ 577.585). Overlopende passiva met een specifiek bestedingsdoel Van Europese en Nederlandse overheidslichamen ontvangt VRZ voorschotbedragen voor uitkeringen met een specifiek bestedingsdoel, die dienen ter dekking van lasten van volgende begrotingsjaren. Onder de overlopende passiva Projecten worden bijdragen van derden opgenomen waarvan de besteding gebonden is. Het verloop van deze post in het boekjaar is als volgt:

1 2 3 4

Projectomschrijving (in Euro's) Project Deltawateren Project Nucleaire Veiligheid CTB gelden Opvang ontheemden Oekraïne Totaal

01-01-2022 430.338 35.573 562.894 0 1.028.805

Toevoegingen Realisatie 2022 0 0 0 0 0 11.406 217.000 99.715 217.000 111.121

Vrijgevallen / terugbet. bedragen 430.338 0 0 0 430.338

31-12-2022 0 35.573 551.488 117.285 704.346

Project Deltawateren: De realisatie is de dotatie aan de bestemmingsreserve Maritieme Veiligheid. In 2022 is de evaluatie van het programma Maritieme Veiligheid afgerond en gepresenteerd aan het Algemeen Bestuur. Tevens is aan het bestuur toestemming gevraagd om het restantsaldo van de subsidiegelden te mogen doteren aan een bestemmingsreserve om achterstallige activiteiten alsnog uit te kunnen voeren. Het Algemeen Bestuur heeft op 7 juli 2022 ingestemd met het vormen van de bestemmingsreserve Maritieme Veiligheid. Project Nucleaire Veiligheid: Voor de verbetering van de voorbereiding door de veiligheidsregio’s op kernongevallen is in het verleden door het Rijk geld beschikbaar gesteld. CTB gelden Vanuit het Ministerie van J&V heeft de VRZ in 2021 € 992.422,78 ontvangen inzake ondersteuning naleving controle op coronatoegangsbewijzen. De uitkeringen aan de gemeenten zijn afgerond. Terugbetaling zal gaan plaats vinden na het verslagjaar 2023. De gemeenten in Zeeland moeten eerst in de SiSa-regeling aangeven dat een eindverantwoording plaatsvindt. Zodra alle Zeeuwse gemeenten dit hebben aangegeven moet het restant bij de bijdrage worden terugbetaald aan het Ministerie van J&V.

Opvang ontheemden Oekraïne In 2022 heeft VRZ namens de gemeenten en GGD Zeeland een declaratie van € 217.000 ingediend bij het Ministerie van J&V inzake de dekking voor de te verwachten kosten die gemaakt moeten worden voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne. Vanuit dit bedrag is er € 168.000 betaald aan GGD Zeeland inzake communicatie en kosten voor jeugdgezondheidszorg (JGZ). Eind december 2022 is gebleken dat GGD Zeeland de kosten voor JGZ moet declareren bij de gemeenten en niet in rekening mag brengen bij het Ministerie. Het te veel ontvangen bedrag van € 161.656 zal door GGD Zeeland worden terugbetaald aan VRZ. VRZ zal na bij definitieve afrekening bij het Ministerie de te veel ontvangen gelden terugbetalen. Overige overlopende passiva 53

Overlopende passiva (in Euro's) Overige vooruitontvangen bedragen Totaal

31-12-2022 49.467 49.467

31-12-2021 68.950 68.950

8.3 Niet uit de balans blijkende verplichtingen Voor de komende jaren zijn we verbonden aan een aantal, niet uit de balans blijkende, financiële verplichtingen. Hieronder volgt een opsomming van de belangrijkste verplichtingen: Niet uit de balans blijkende verplichtingen (in Euro's) Diverse verzekeringen Gas, water en elektra Huur onroerend goed Schoonmaak kazernes Inzet koel- bluscapaciteit westerschelde Meldkamer Zeeland - Brabant Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV) Keuring/onderhoud roerende zaken Opleidingen brandweer Software/licenties Convenant Reddingsbrigade Samenwerking Veiligheidsregio's Personeel van derden Overig Totaal

601.810 294.763 10.386 149.322 101.184 726.592 342.426 112.233 111.022 1.098.970 33.700 138.678 14.572 18.757 3.754.415

9. Wet Normering Topinkomens 2022 Per 1 januari 2013 is de Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector (WNT) ingegaan. Het bezoldigingsmaximum in 2022 voor VRZ is € 209.000. Dit geldt naar rato van de duur en/of omvang van het dienstverband. Bezoldiging topfunctionarissen 1a. Leidinggevende topfunctionarissen en gewezen topfunctionarissen met dienstbetrekking. Gegevens 2022 bedragen x € 1 Functiegegevens

E. van der Reijden Directeur

Aanvang en einde functievervulling in 2022

01-01 t/m 31-12

Omvang dienstverband (als deeltijdfactor in fte)

1,0

Dienstbetrekking?

ja

Bezoldiging Beloning plus belastbare onkostenvergoedingen

€ 125.591,01

Beloningen betaalbaar op termijn

€ 22.807,56

Subtotaal

€ 148.398,57

Individueel toepasselijke bezoldigingsmaximum

€ 216.000,00

54

-/- Onverschuldigd betaald en nog niet terugontvangen bedrag11 Bezoldiging Het bedrag van de overschrijding en de reden waarom de overschrijding al dan niet is toegestaan

Toelichting op de vordering wegens onverschuldigde betaling

N.v.t.

€ 148.398,57

N.v.t.

N.v.t.

N.v.t.

Gegevens 2021 bedragen x € 1

E. van der Reijden

Functiegegevens

Directeur

Aanvang en einde functievervulling in 2021

01-01 t/m 31-12

Omvang dienstverband (als deeltijdfactor in fte)

1,0

Dienstbetrekking?

ja

Bezoldiging Beloning plus belastbare onkostenvergoedingen

€ 128.998,38

Beloningen betaalbaar op termijn

€ 22.209,12

Subtotaal

€ 151.207,50

Individueel toepasselijke bezoldigingsmaximum

€ 209.000,00

Bezoldiging

€ 151.207,50

De binnen onze organisatie geïdentificeerde leidinggevende topfunctionarissen met een dienstbetrekking hebben geen dienstbetrekking bij meerdere WNT-plichtige instelling(en) als leidinggevende topfunctionaris (die zijn aangegaan met ingang van 1 januari 2018). 1d. Topfunctionarissen met een totale bezoldiging van € 1.800 of minder Topfunctionarissen inclusief degenen die op grond van hun voormalige functie nog vier jaar als topfunctionaris worden aangemerkt met een totale bezoldiging van € 1.800 of minder. Gegevens 2022 Naan topfunctionaris

Functie

H.J.A. van Merrienboer

Voorzitter AB (01-01 t/m 31-12)

G.M. Dijksterhuis

Lid AB (01-01 t/m 31-12)

M. Mulder

Lid AB (01-01 t/m 31-12)

J.F. Mulder

Lid AB (01-01 t/m 30-09)

I.M.M. Jense – van Haarst

Lid AB (01-10 t/m 31-12)

A.M.T.N. Naterop

Lid AB (01-01 t/m 30-09)

55

C. Jansen op de Haar

Lid AB (01-10 t/m 31-12)

H.M. Bergmann

Lid AB (01-01 t/m 31-12)

G.L. Meeuwisse

Lid AB (01-01 t/m 31-12)

P. van Wingerden – Boers

Lid AB (01-01 t/m 13-03)

J.S. van Egmond

Lid AB (14-03 t/m 31-12)

J.C. van der Hoek

Lid AB (01-01 t/m 31-12)

M.M.D. Vermue

Lid AB (01-01 t/m 31-12)

M.L.P. Sijbers

Lid AB (01-01 t/m 31-12)

R.J. van der Zwaag

Lid AB (01-01 t/m 31-12)

R.B. van den Tillaar

Lid AB (01-01 t/m 31-12)

Overige rapportageverplichtingen op grond van de WNT Naast de hierboven vermelde topfunctionarissen zijn geen overige functionarissen met dienstbetrekking die in 2022 een bezoldiging boven het individuele WNT-maximum hebben ontvangen. In 2022 zijn geen ontslaguitkeringen betaald aan overige functionarissen die op grond van de WNT dienen te worden vermeld, of die in eerdere jaren op grond van de WNT vermeld zijn of hadden moeten worden.

56

10. Vaststelling jaarrekening 2022 Dagelijks Bestuur De jaarrekening 2022 is vastgesteld en aangeboden aan het Algemeen Bestuur op 7 juli 2023. Het Dagelijks Bestuur van de Veiligheidsregio Zeeland, De secretaris,

de voorzitter,

E. van der Reijden

H.J.A. van Merrienboer

Algemeen Bestuur De jaarrekening 2022 is vastgesteld door het Algemeen Bestuur van de Veiligheidsregio Zeeland in de openbare vergadering van 7 juli 2023. Het Algemeen Bestuur van de Veiligheidsregio Zeeland, De secretaris,

de voorzitter,

E. van der Reijden

H.J.A. van Merrienboer

57

11. Bijlagen Bijlage 1 Realisatie begrote investeringen 2022 Rijlabels Lasten INV 001 C2000 Portofoons, mobilofoons, luistersets INV 002 ICT INV 003 Bluskleding INV 004 Inventaris kazernes INV 009 Warmtebeeldcamera's INV 010 P2000 Pagers INV 011 Explosie- en CO-meters INV 015 MDT's (Ipads op de voertuigen) INV 016 Ipads brandweer ROL INV 017 Midlife vervanging banden + straalpijpen INV 020 Precom-schermen INV 022 Duikmaterialen INV 035 Verbouwing Segeerssingel 10 Middelburg INV 036 I&A Telefoons INV 039 Energiebesparende maatregelen INV 040 Ademluchttoestellen INV 041 Ademluchtmaskers INV 042 Ademluchtcilinders INV 044 Werkplaatsinrichting MTL INV 045 Vaartuigen search & rescue INV 051 Airbaghoezen INV 057 Mobiele Escaperoom Brandveilig Leven INV 058 Blushelmen INV 059 Blushandschoenen INV 060 Bluslaarzen INV 063 Medische tenten MIRG Eindtotaal

Budget 2022 2.866.502 50.000 187.500 70.000 25.000 20.000 475.000 181.000 23.100 23.843 47.865 25.000 24.549 8.000 25.000 12.800 795.726 289.498 321.182 45.656 20.694 41.273 20.000 27.000 21.000 60.200 25.616 2.866.502

Realisatie 2022 2.132.001 33.205 167.771 69.202 25.000 19.406 32.534 0 19.446 20.001 45.565 24.800 22.780 0 24.997 0 787.925 270.157 320.861 42.555 20.694 41.273 20.000 19.653 20.624 57.936 25.616 2.132.001

Verschil 734.501 16.795 19.729 798 0 594 442.466 181.000 3.654 3.842 2.300 200 1.769 8.000 3 12.800 7.801 19.341 321 3.101 0 0 0 7.347 376 2.264 0 734.501

Doorschuif 2023 678.755 442.466 181.000 8.000 12.800 7.801 19.341 0 7.347 678.755

Jaarstukken 2022 58

Bijlage 2 Overzicht van baten en lasten per taakveld Realisatie 2022 Crisisbeheersing en brandweer Lasten 110 Salarissen en sociale lasten 210 Belastingen 351 Ingeleend personeel 380 Overige goederen en diensten 433 Inkomensoverdrachten - gemeenschappelijke regelingen 436 Inkomensoverdrachten - overige overheden 510 Rente 720 Mutatie voorzieningen 730 Afschrijvingen Baten 352 Uitgeleend personeel 360 Huren 380 Overige goederen en diensten 431 Inkomensoverdrachten - Rijk 432 Inkomensoverdrachten - gemeenten 433 Inkomensoverdrachten - gemeenschappelijke regelingen 436 Inkomensoverdrachten - overige overheden 438 Inkomensoverdrachten - overige instellingen en personen 710 Mutatie reserves

31.075.754 17.379.310 141.385 155.424 8.371.831 844.917 362.216 273.282 337.312 3.210.078 -37.575.464 -54.074 -850 -1.026.987 -7.023.670 -29.162.152 1.000 -306.000 -2.732 0

Subtotaal Crisisbeheersing en brandweer Mutaties reserves Lasten 710 Mutatie reserves Baten 710 Mutatie reserves

-6.499.710

Subtotaal mutatie reserves Overhead Lasten 110 Salarissen en sociale lasten 210 Belastingen 351 Ingeleend personeel 380 Overige goederen en diensten 433 Inkomensoverdrachten – gemeenschappelijke regelingen 436 Inkomensoverdrachten – overige overheden 510 Rente 730 Afschrijvingen Baten 352 Uitgeleend personeel 380 Overige goederen en diensten

-1.075.305

Subtotaal Overhead Eindtotaal

8.381.150 806.135

430.338 430.338 -1.505.643 -1.505.643

8.433.245 5.601.515 10.685 128.040 2.320.932 25.687 58.716 31.733 255.937 -52.095 -44.710 -7.385

Jaarstukken 2022 59

Uitkeringscode

A12

A18

Verstrekker

JenV

JenV

Veiligheidsregio’s

Bekostiging eerste opvang ontheemden Oekraïne door Veiligheidsregio’s

Veiligheidsregio's

Incidentele bijdrage ondersteuning naleving controle op coronatoegangsbewijzen

Besluit veiligheidsregio's artikelen 8.1, 8.2 en 8.3 Veiligheidsregio's

Specifieke uitkering

Brede Doeluitkering Rampenbestrijding (BDUR)

Juridische grondslag

A2

Ontvanger

JenV

Indicator

Correctie besteding (jaar T-1) Vanaf SiSa 2022 van toepassing i.v.m. SiSa tussen medeoverheden

Indicator

Aard controle n.v.t. Indicator: A18/04 € 99.715 Ja

Aard controle n.v.t. Indicator: A18/05

Aard controle n.v.t. Indicator: A18/06 Nee

Aard controle n.v.t. Indicator: A18/07

Indicator

Aard controle n.v.t. Indicator: A12/05

Eindverantwoording (Ja/Nee)

Aard controle R Indicator: A12/04 € 440.935 Ja

Cumulatieve besteding (t/m jaar T) in inclusief uitvoering door andere medeoverheden vanaf SiSa 2022

Indicator

Aard controle R Aard controle R Aard controle n.v.t. Indicator: A18/03 Indicator: A18/02 Indicator: A18/01 € 73.972 € 73.972 1 Meerkosten coördinerende gemeente 2 Hotels/centra 3 Overige specifieke meerkosten € 25.743 € 25.743 4 Overige Meerkosten Volledig zelfstandige uitvoering Eventuele toelichting als bij de Project afgerond in jaar T? Berekening totale besteding vorige indicator “nee” is ingevuld (Ja/Nee) (zelfstandige uitvoering inclusief (Ja/Nee) uitvoering door andere partijen, niet zijnde medeoverheden, jaar T) Som indicator 02

Aard controle R Aard controle n.v.t. Aard controle R Indicator: A12/03 Indicator: A12/02 Indicator: A12/01 € 12.249 € 0 Nee Cumulatieve besteding per Besteding per kostensoort Naam Kostensoort (zelfstandige uitvoering inclusief kostensoort (t/m jaar T inclusief uitvoering door andere uitvoering door andere partijen, niet zijnde medeoverheden, jaar medeoverheden vanaf SiSa 2023) T)

Aard controle R Indicator: A2/01 € 6.891.549 Zelfstandige uitvoering (Ja/Nee) Besteding in (jaar T) (zelfstandige uitvoering inclusief uitvoering door andere partijen, niet zijnde medeoverheden)

Indicator Besteding (jaar T)

SiSa bijlage verantwoordingsinformatie 2022 op grond van artikel 3 van de Regeling informatieverstrekking sisa - d.d. 20-1-2023

Indicator

Bijlage 3 SiSa 2022

Jaarstukken 2022

60

Bijlage 4 Overzicht kosten wegens inhuur van derden Incidentele, projectmatige inhuur

Totaal 2022 388.587

Corona; inhuur ondersteuning crisisorganisatie Corona; inhuur Teamcoach GHOR Corona; chauffeursdiensten, vertaalwerk, R&I Corona; COT evaluatie Covid-19 Opvang vluchtelingen Oekraïne Programmamanagement 2030 Onderzoek ‘Sturing op Repressie’ Tijdelijke inhuur BI/Datawarehousespecialist Tijdelijke inhuur informatiedeskundige DIV Tijdelijke inhuur aanbestedingen Tijdelijke inhuur huisvestingsvisie Tijdelijke inhuur ten behoeve van natuurbrandvoertuigen en ademluchtapparatuur Onderzoek ‘grensoverschrijdend risicoprofiel Zeeland-België’ Chauffeursdiensten bestuur Diversen

15.202 24.466 25.371 57.334 17.941 0 42.350 66.654 16.743 19.527 17.221 11.769

Vacatures / vervanging bij ziekte / zwangerschapsverlof Tijdelijke inhuur bevolkingszorg Tijdelijke inhuur coördinerend clustercommandant Tijdelijke inhuur HRM Tijdelijke inhuur I&A Tijdelijke inhuur MTL Diversen

67.936 10.951 5.860 26.132 16.901 3.587 4.505

Structureel Coördinerend gemeentesecretaris bevolkingszorg Piket communicatieadviseur CoPi (besluit 12-10-2017) Piketvergoedingen GHOR VRR / Piket MeetPlanLeider (MPL), zie convenant ‘waarnemen piket MPL’ (3 jaar) Inhuur advies HRM Advieskosten management algemeen

187.029 24.394 5.315 60.753 49.484

Totaal Waarvan: Personeel van derden Personeel van derden t.l.v. vacatureruimte Piketvergoedingen externen Advieskosten Totaal

643.551

19.733 8.014 46.263

39.552 7.531

212.913 71.022 352.085 7.531 643.551

Jaarstukken 2022 61

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12825893/1