Raadsbrief ontwerp eerste begrotingswijziging 2023
Tekst van het document
Raadsbrief AanˇdeˇGemeenteraadˇ van Maassluis,ˇVlaardingenˇenˇSchiedam cc.ˇ hetˇABˇStroomopwaartsˇenˇdeˇ collegeledenˇvanˇB&Wˇvanˇdeˇgemeentenˇ Maassluis,ˇVlaardingenˇenˇSchiedam Ontwerpˇ1e begrotingswijzigingˇ2023 Stroomopwaarts
Onderwerp onsˇkenmerk
datum
7 aprilˇ2023
bijlage(n)
1e begrotingswijzigingˇ2023
portefeuillehouderˇ
Geachteˇdamesˇenˇheren, Metˇdezeˇbrief biedenˇwijˇuˇdeˇontwerp eersteˇbegrotingswijziging 2023 vanˇhetˇparticipatiebedrijfˇ StroomopwaartsˇMVSˇterˇzienswijzeˇaan.ˇ Overˇdezeˇwijzigingˇvernemenˇwijˇgraagˇuwˇzienswijze.ˇWijˇzienˇuwˇzienswijzeˇgraagˇuiterlijkˇ woensdagˇ14 juni 2023 tegemoet.ˇOpˇgrondˇvanˇuwˇzienswijzeˇworden deˇstukkenˇwaarˇnodigˇ aangepast. Vervolgensˇwordtˇdeˇbegrotingswijzigingˇ doorˇhetˇdagelijksˇbestuurˇbesprokenˇopˇ donderdagˇ22 juni enˇdaarnaˇaanˇhetˇalgemeenˇbestuurˇaangebodenˇvoorˇvaststellingˇopˇdonderdagˇ6 juli.
Hoogachtend, HetˇdagelijksˇbestuurˇvanˇStroomopwaarts MVS deˇsecretarisˇ
deˇvoorzitter
mr.ˇN.C.ˇvanˇderˇWekken
drs.ˇA.N.ˇBiekman
1
*Z01867CA0F7*
ONTWERPˇBEGROTINGSWIJZIGING
1e Begrotingswijziging 2023 Stroomopwaarts MVS Hierop is zienswijze van toepassing
Inleiding Hierbijˇbiedenˇwijˇuˇdeˇ1e begrotingswijzingˇSOWˇ2023 metˇzienswijzeˇaan.ˇDezeˇbegrotingswijzigingˇbevatˇdeˇ volgendeˇelementen:ˇ
-
DeˇverruimingˇvanˇdeˇAanvullendeˇCollectieveˇVerzekeringˇ(CAV); DeˇuitvoeringskostenˇvanˇhetˇmeldpuntˇKinderopvangˇToeslagˇ(KOT); Deˇenergietoeslagˇ2023; Deˇextraˇinzetˇvoorˇarmoedebestrijdingˇingaande 2023ˇvanuitˇdeˇmiddelenˇdieˇinˇhetˇ gemeentefondsˇbeschikbaarˇkomen; Deˇverhogingˇvanˇdeˇbijstandsuitkeringenˇperˇ1ˇjanuariˇ2023; LeefgeldˇOekraÔners; Deˇverhoogdeˇtaakstellingˇinburgering; Deˇextraˇindexeringˇvanˇdeˇbegrotingˇ2023ˇvanwegeˇdeˇbuitengewoneˇstijgingˇvanˇdeˇ ambtelijkeˇsalarissenˇenˇoverigeˇkostenˇ(metˇnameˇenergie).
Eenˇaantal puntenˇzijn gebaseerdˇopˇeerdereˇbesluitvorming.ˇNieuweˇpuntenˇzijnˇdeˇvoorgesteldeˇbestedingˇ vanˇextraˇmiddelenˇdieˇbeschikbaarˇkomenˇviaˇhetˇgemeentefondsˇvoorˇarmoedebestrijdingˇenˇdeˇaangepasteˇ indexeringˇvanˇdeˇbegroting.ˇDaaromˇwordt erˇeenˇzienswijzeprocedureˇgevolgdˇbijˇdeˇgemeenteradenˇ alvorensˇdeˇwijzigingˇwordtˇvastgesteldˇdoorˇhetˇAlgemeenˇBestuur.ˇDieˇzienswijzeprocedureˇkanˇdanˇgelijkˇopˇ lopenˇmetˇbesluitvormingˇinˇdeˇradenˇoverˇeenˇaantalˇonderwerpen.ˇZoˇnodigˇwordenˇdeˇcijfersˇbijˇdeˇ definitieveˇvaststellingˇvanˇdeˇwijzigingˇinˇhetˇAlgemeenˇBestuurˇaangepastˇopˇdezeˇbesluitvorming. Deˇstructureleˇdoorwerkingˇvanˇdezeˇmutatiesˇisˇopgenomenˇinˇdeˇontwerpbegrotingˇvoorˇ2024ˇenˇdeˇontwerpˇ meerjarenbegrotingˇ2025-2027.ˇDeˇmutatiesˇzijnˇdaaromˇhierˇallemaalˇbenoemdˇalsˇincidenteelˇvoorˇ2023. Inˇdeˇtabellenˇzijn deˇcijfermatigeˇverwerkingˇinˇdeˇprogrammabegrotingˇenˇdeˇgevolgenˇvoorˇdeˇ deelnemersbijdrageˇuitgewerkt. Hoogachtend,ˇ HetˇdagelijksˇbestuurˇvanˇStroomopwaartsˇMVS deˇsecretaris
deˇvoorzitter
Mr.ˇN.C.ˇvanˇderˇWekken
Drs.ˇA.N.ˇBiekman
Leeswijzer Deˇbedragenˇinˇdeˇbegrotingswijzingˇzijnˇweergegevenˇinˇˇ ˇ1.000ˇtenzijˇandersˇaangegeven.ˇWanneerˇbijˇ bedragenˇinˇeenˇtabelˇeenˇˇtekenˇwordtˇgebruiktˇisˇsprakeˇvanˇeenˇnadeel,ˇnamelijkˇeenˇhogereˇlastˇofˇeenˇ lagereˇbaat.ˇDoorˇafrondingenˇkunnenˇkleineˇverschillenˇontstaan.
2
A. Begrotingswijzigingˇ Tabelˇ1e begrotingswijziging
Primaireˇbegrotingˇ2023
Begrotingswijzigingˇ2023-01
Standˇnaˇbegrotingswijziging
Programmaˇ Dekkingsmiddelen
Baten
Lasten
Saldo
Bijdrageˇalgemeneˇdienstverlening
ˇ22.921
ˇ-
ˇ 22.921
ˇ 894
ˇ-
ˇ 894
ˇ 23.815
ˇ-
ˇ 23.815
BijdrageˇWerkleerbedrijf
ˇ17.821
ˇ-
ˇ 17.821
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 17.821
ˇ-
ˇ 17.821
Bijdrageˇinkomensvoorziening*
ˇ81.837
ˇ-
ˇ 81.837
ˇ 6.472
ˇ-
ˇ 6.472
ˇ 88.309
ˇ-
ˇ 88.309
Bijdrageˇarmoedevoorziening*
ˇ 6.875
ˇ-
ˇ 6.875
ˇ 15.918
ˇ-
ˇ 15.918
ˇ 22.793
ˇ-
ˇ 22.793
Bijdrageˇinburgering*
ˇ 1.280
ˇ-
ˇ 1.280
ˇ 2.265
ˇ-
ˇ 2.265
ˇ 3.546
ˇ-
ˇ 3.546
Bijdrageˇoverheadˇ
ˇ19.349
ˇ-
ˇ 19.349
ˇ 1.803
ˇ-
ˇ 1.803
ˇ 21.152
ˇ-
ˇ 21.152
Overige dekkingsmiddelen/maatwerk
Baten
Lasten
Saldo
Baten
Lasten
Saldo
ˇ300
ˇ-
ˇ300
ˇ 2.572
ˇ-
ˇ 2.572
ˇ 2.872
ˇ-
ˇ 2.872
ˇ150.383
ˇ-
ˇ 150.383
ˇ 29.924
ˇ-
ˇ 29.924
ˇ 180.306
ˇ-
ˇ 180.306
Reservemutaties
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
Saldoˇprogramma
ˇ150.383
ˇ-
ˇ 150.383
ˇ 29.924
ˇ-
ˇ 29.924
ˇ 180.306
ˇ-
ˇ 180.306
Totaalˇbatenˇenˇlasten
*ˇBetreftˇopeneindeˇregelingenˇdieˇopˇbasisˇvanˇrealisatie metˇdeˇgemeenteˇwordenˇverrekend.
B. Toelichting enˇtabellenˇperˇprogramma
Perˇbegrotingswijzigingˇwordtˇinzichtˇgegevenˇinˇdeˇinvloedˇopˇdeˇprogrammaˇsˇenˇdeelnemersbijdrage.ˇ
3
I/S/ . Programma,ˇProduct,ˇOmschrijvingˇbegrotingswijziging
Begrotingswijziging
S*
Baten
a . Armoedevoorzi eningˇvers trekkingen*
I
ˇ-
b.ˇMel dpuntˇKi nderopvangˇToeslag*
I
c.ˇEnergietoeslag
I
d.ˇExtra inzetˇa rmoedebestri jdingˇmiddelenˇgemeentefonds d.ˇExtra inzetˇa rmoedebestri jdingˇmiddelenˇgemeentefonds
Lasten
Gevolgenˇdeelnemersbijdrageˇ(-ˇisˇstijging) Saldo
Mss
VLD
SDM
Totaal
Financiering
Inkomen Armoedevoorzi ening ˇ -221
ˇ -221
ˇ -345
ˇ -345
ˇ -42
ˇ -90
ˇ -16.099
ˇ -15.297
-2.248
-6.553
I I
ˇ -470
ˇ -470
-77
-186
-207
ˇ -470 Verdeelsleutel
ˇ -400
ˇ -400
-65
-158
-176
ˇ -400 Armoe deregelingen
e.ˇVe rhogingˇbijstandsuitkeringenˇperˇ1ˇjanuari ˇ2023 f.ˇLeefgel dˇvluchtelingenˇOekraÔne
I
ˇ -6.472
ˇ -6.472
ˇ -901
ˇ -2.852
ˇ -2.719
I
ˇ -2.251
ˇ -2.251
ˇ -244
ˇ -1.215
ˇ-792
f.ˇˇLeefgeldˇuitvoeringskosten
I
ˇ-2.251 Ma a twerk
ˇ-
ˇ -320
ˇ -320
-31
-201
-88
ˇ -320 maatwerk
Muta ti esˇreserve s
I
ˇ345
ˇ-
ˇ345
ˇ802
ˇ-89
ˇ -221 a rmoe deregelingen ˇ-
Reserve KOT
-6.496 ˇ-15.297 a rmoe deregelingen
Inkomensvoorzi ening ˇ-6.472 inkomensvoorzieningen
Reserve KOT
Inburgering Inburgeringˇregulier g.ˇTra jectenˇWetˇInburgering
I
ˇ -2.265
ˇ -2.265
ˇ -405
ˇ-965
ˇ-896
g.ˇUi tvoeringskostenˇinburgeri ng
I
ˇ -424
ˇ -424
-69
-168
-187
ˇ-2.265 bijdrageˇinburgering ˇ -424 Verdeelsleutel
ˇ894
ˇ-1.803 verdeelsleutel
Dekkingsmiddelen Bi jdrageˇalgemeneˇdienstverlening
ˇ894
ˇ-
Bi jdrageˇWerkleerbedri jf
ˇ-
ˇ-
ˇ-
Bi jdrageˇinkomensvoorzi ening*
ˇ 6.472
ˇ-
ˇ 6.472
Bi jdrageˇarmoedevoorziening*
ˇ 15.918
ˇ-
ˇ 15.918
Bi jdrageˇinburgering*
ˇ 2.265
ˇ-
ˇ 2.265
Bi jdrageˇoverheadˇ
ˇ 1.803
ˇ-
ˇ 1.803
Ma a twerk
ˇ 2.572
ˇ 2.572
Overi geˇdekkingsmiddelen
Overhead
ˇ -1.803
ˇ -1.803
-293
-714
-795
ˇ -31.071
ˇ -0
ˇ-4.375
ˇ -13.104
ˇ -12.446
Vennootschapsbelasting Onvoorzien Totaalˇbatenˇenˇlasten:ˇ
ˇ 31.071
4
ˇ-29.924
Toelichting:
A. Armoedevoorziening verstrekkingen Middels de Collectieve Aanvullende Verzekering biedt Stroomopwaarts minima de mogelijkheid van een collectieve aanvullende zorgverzekering. Per 1 januari 2023 is het budget voor de Collectieve Aanvullende Verzekering bij zorgverzekeraar DSW opgehoogd en is de gemeentepolis uitgebreid (tandheelkunde, hulpmiddelen zoals brillen en hoortoestellen).
B. Meldpunt Kinderopvang Toeslag Voor het Meldpunt Kinderopslag is op basis van de bekende aantallen gedupeerden een berekening gemaakt van de verwachte uitvoeringslasten in 2023. De verstrekkingen worden afgerekend met het Rijk.
C. Energietoeslag Stroomopwaarts behandelt voor Maassluis, Vlaardingen en Schiedam de aanvragen en uitbetalingen van energietoeslag. Deze begrotingswijziging is gebaseerd op de realisatie van 2022. Het gaat om een voorlopige raming. Op basis van beleidskeuzes van de betreffende gemeenten zal een definitieve raming worden opgesteld.
D. Extra inzet armoedebestrijding middelen Gemeentefonds In het Regionaal Beleidsoverleg (RBO) hebben de gemeenten afspraken gemaakt over de voorstellen die aan de gemeenteraden worden voor de inzet van de extra middelen voor armoedebestrijding. Deze komen via het gemeentefonds vanaf 2023 incidenteel en structureel beschikbaar en betreffen voor een belangrijk deel werkzaamheden die door Stroomopwaarts worden uitgevoerd. De bestedingsvoorstellen voor 2023 betreffen: Vanuit incidentele middelen:
-
Vroegsignalering (tijdelijke uitbreiding)
92
(Sinds 1 januari 2021 is vroegsignalering een wettelijke verplichting op basis van de wet gemeentelijke schuldhulpverlening (Wgs). Om meer signalen op te pakken en meer persoonlijke contacten te maken met inwoners, wordt voorgesteld om een extra fte vroegsignalering in te zetten voor een periode van 2 jaar. Door meer inwoners persoonlijk te benaderen, wordt de kans vergroot, dat zij succesvol worden bereikt en daarmee grote(re) schuldenproblematiek kan worden voorkomen. Inzetten op vroegsignalering heeft ook effect op het terugdringen c.q. voorkomen van kinderarmoede. Doordat problematische schulden binnen een gezin worden voorkomen, is de kans dat een kind opgroeit in armoede kleiner.)
-
-
Afhandeling Bijzondere Bijstand Energiearmoede Uitbetalen Bijzondere Bijstand Energiearmoede
92 400
(In beginsel komen energiekosten niet in aanmerking voor Bijzondere Bijstand. Er is namelijk geen sprake van bijzondere omstandigheden. In vrijwel ieder huishouden zijn er energiekosten die kunnen fluctueren. In de hoogte van de algemene bijstand is reeds rekening gehouden met energiekosten. Door de energiecrisis rijzen deze kosten echter de pan uit. Lage en middeninkomens kunnen deze kosten niet meer uit hun uitkering, pensioen of inkomen uit arbeid voldoen. Het Rijk heeft om deze reden uiteindelijk wel toestemming gegeven om Bijzondere Bijstand te verstrekken. In de aanvullende middelen ondersteuning gestegen energieprijzen is hier ook budget voor vrij gemaakt)
Activiteitenplan Armoede en Schulden/onderbesteding
136
Het actualiseren van het Activiteitenplan Armoede en Schulden voor 2024 kan resulteren in het aanbieden van activiteiten, waarvoor extra budget nodig is. Op dit moment is hier nog geen inschatting van te maken, omdat het Activiteitenplan samen met de Regionale Visie Armoede en Schulden 2020 – 2023 nu wordt geëvalueerd. Voor 2023 en 2024 wordt binnen de middelen vanuit gemeentefonds ruimte gereserveerd om vooruitlopend op de nieuwe regionale visie activiteiten te financieren)
Vanuit structurele middelen:
-
Versterking schuldhulpverlening
101
(Met de vroegsignalering komt een nieuwe doelgroep in beeld die eerder niet zichtbaar was, dat heeft ook gevolgen heeft voor het aantal reguliere trajecten Schuldhulpverlening. Daarnaast is er landelijk onderzoek gedaan naar de verwachte toename van schuldhulpvragen als gevolg van de coronacrisis, omdat de eerder verwachte stijging uitbleef door de verschillende steunpakketten. Uit het onderzoek kwam een verwachte stijging van het aantal schuldhulpvragen met maximaal 20%, verdeeld over een aantal jaar. Om deze reen stellen wij voor de capaciteit van schuldhulpverlening te vergroten)
-
Ondersteuning schuldenlabMVS
49
(Het Schuldenlab is al enige tijd bezig en wordt nu gefinancierd vanuit incidentele middelen. In 2023 wordt het Schuldenlab geëvalueerd. Als na de evaluatie besloten wordt om het Schuldenlab te continueren, dan kan vanuit de extra structurele middelen 2023 de financiering structureel worden geborgd. Daarnaast bevindt het Schuldenlab zich op dit moment in de fase van uitwerking van innovaties. Om meer inhoudelijke ondersteuning en zichtbaarheid (communicatie) aan het Schuldenlab te geven, is extra beleidsondersteuning nodig)
5
E. Verhoging bijstandsuitkeringen De bijstandsuitkeringen zijn per 1 januari 2023 verhoogd met 10,15%. In de begroting was slechts rekening gehouden met een indexering van 1,9%.
F. Leefgeld vluchtelingen Oekraïne inclusief uitvoeringskosten In opdracht van Maassluis, Vlaardingen en Schiedam verstrekt Stroomopwaarts leefgeld aan Oekraïners. Deze begrotingswijziging is gebaseerd op een prognose van de taakstelling voor het jaar 2023.
G. Trajecten Wet Inburgering inclusief uitvoeringskosten In september 2022 is de gewijzigde “gemeentelijke huisvestingstaakstelling vergunninghouders” over het eerste half jaar van 2023 bekend gemaakt. De taakstelling is ten opzichte van 2022 verhoogd. Dit heeft als gevolg dat de formatie is aangepast, conform het door de gemeenten vastgestelde rekenmodel.
H. Indexatie begroting Ook Stroomopwaarts heeft te maken met sterk stijgende kosten in 2023. Met name op het gebied van energie en salarissen. Op 22 februari 2023 is een nieuwe CAO voor het ambtelijk personeel bekend geworden. Deze leidt tot een gemiddelde loonstijging van circa 8%. In overleg met de gemeenten ter voorbereiding van de begroting 2024 is vastgesteld, dat de indexering van de begroting in 2023 (1,9%) niet toereikend is. Deze is voorshands met 3% verhoogd. In de bestuursrapportage zal worden gerapporteerd over de vraag of deze extra indexering toereikend is. Zo nodig worden er extra voorstellen gedaan.
6
C. Programmatabellen ˇ
Programma
Primaireˇbegrotingˇ2023
Inkomen
Baten
Aanvraag
Begrotingswijzigingˇ2023-01 Baten
Lasten
Standˇnaˇbegrotingswijziging
Lasten
Saldo
Saldo
Baten
ˇ-
ˇ -3.813
ˇ -3.813
ˇ-
ˇ-
ˇ-
Schuldhulpverlening
ˇ 84
ˇ -2.649
ˇ -2.564
ˇ-
ˇ-
Preventi eˇenˇvroegsi gnalering
ˇ-
ˇ -393
ˇ -393
ˇ-
ˇ-
SHVˇTrajectenˇ
ˇ 84
ˇ -2.256
ˇ -2.171
ˇ-
Armoedevoorziening
ˇ 324
ˇ -7.989
ˇ -7.666
Armoedevoorzieni ngˇverstrekkingen*
ˇ 281
ˇ -3.410
ˇ -3.129
Maatschappelijkeˇˇpartici pati e kinderen*
ˇ-
ˇ -1.627
Armoedevoorzieni ngˇuitvoeringskosten
ˇ 42
Mel dpunt Ki nderopvangˇToeslag*
Lasten
Saldo
ˇ-
ˇ -3.813
ˇ -3.813
ˇ-
ˇ 84
ˇ -2.649
ˇ -2.564
ˇ-
ˇ-
ˇ -393
ˇ-393
ˇ-
ˇ-
ˇ 84
ˇ -2.256
ˇ -2.171
ˇ 802
ˇ -17.535
ˇ-16.733
ˇ 1.126
ˇ -25.525
ˇ -24.399
ˇ-
ˇ -221
ˇ -221
ˇ 281
ˇ -3.631
ˇ -3.350
ˇ -1.627
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -1.627
ˇ -1.627
ˇ -491
ˇ -449
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 42
ˇ -491
ˇ-449
ˇ-
ˇ -342
ˇ -342
ˇ-
ˇ -345
ˇ -345
ˇ-
ˇ -687
ˇ-687
Bewi ndvoering Inzetˇextra middel enˇgemeentefondsˇ armoedevoorzieni ngen
ˇ-
ˇ -2.118
ˇ -2.118
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -2.118
ˇ -2.118
ˇ -870
ˇ -870
ˇ -870
ˇ-870
Energietoeslag
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 802
ˇ -16.099
ˇ-15.297
ˇ 802
ˇ -16.099
ˇ -15.297
Inkomensvoorziening
ˇ2.107
ˇ -82.677
ˇ -80.570
ˇ-
ˇ -9.044
ˇ-9.044
ˇ 2.107
ˇ -91.721
ˇ -89.614
Inkomensvoorziening*
ˇ1.970
ˇ -80.423
ˇ -78.453
ˇ-
ˇ -6.472
ˇ-6.472
ˇ 1.970
ˇ -86.895
ˇ -84.925
Inkomensvoorzieningˇuitvoeringskosten
ˇ 137
ˇ -1.561
ˇ -1.424
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 137
ˇ -1.561
ˇ -1.424
TOZO*
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
TOZOˇuitvoeringskosten
ˇ-
ˇ -288
ˇ -288
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -288
ˇ-288
Formul ierenbrigade
ˇ-
ˇ -405
ˇ -405
ˇ-
ˇ -0
ˇ-0
ˇ-
ˇ -405
ˇ-405
LeefgeldˇvluchtelingenˇOekraÔne
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -2.251
ˇ-2.251
ˇ-
ˇ -2.251
ˇ -2.251
Leefgeldˇui tvoeringskosten
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -320
ˇ -320
ˇ -320
ˇ-320
Participatie
ˇ-
ˇ -4.968
ˇ -4.968
ˇ-
ˇ -0
ˇ-0
ˇ-
ˇ -4.968
ˇ -4.968
Dienstverlening
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇˇ -125.359
Totaalˇbatenˇenˇlasten
ˇ2.515
ˇ -102.096
ˇ -99.581
ˇ 802
ˇ -26.580
ˇ-25.778
ˇ 3.317
ˇ -128.676
Reservemutaties
ˇ 838
ˇ-
ˇ838
ˇ 345
ˇ-
ˇ 345
ˇ 1.184
ˇ-
ˇ 1.184
Saldoˇprogramma
ˇ3.354
ˇ -102.096
ˇ -98.743
ˇ 1.147
ˇ -26.580
ˇ-25.432
ˇ 4.501
ˇ -128.676
ˇ -124.175
Programma Werk
Primaireˇbegrotingˇ2023 Baten
Begrotingswijzigingˇ2023-01
Lasten
Saldo
Baten
Lasten
Standˇnaˇbegrotingswijziging Saldo
Baten
Lasten
Saldo
Ontwikkeling
ˇ-
ˇ -2.479
ˇ -2.479
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -2.479
ˇ -2.479
Werkgeversdienstverlening
ˇ3.065
ˇ -11.802
ˇ -8.737
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 3.065
ˇ -11.802
ˇ -8.737
Accountmanagement
ˇ-
ˇ -1.083
ˇ -1.083
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -1.083
ˇ -1.083
Mobil iteitsnetwerken
ˇ 53
ˇ -135
ˇ -82
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 53
ˇ -135
ˇ-82
Externeˇarbei dsparti cipatie
ˇ3.012
ˇ -10.584
ˇ -7.572
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 3.012
ˇ -10.584
ˇ -7.572 ˇ -11.215
Totaalˇbatenˇenˇlasten
ˇ3.065
ˇ -14.280
ˇ -11.215
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 3.065
ˇ -14.280
Reservemutaties
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
Saldoˇprogramma
ˇ3.065
ˇ -14.280
ˇ -11.215
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 3.065
ˇ -14.280
ˇ -11.215
7
Programma
Primaireˇbegrotingˇ2023
Begrotingswijzigingˇ2023-01
Standˇnaˇbegrotingswijziging
Werkleerbedrijf
Baten
Bedri jfsbureau
ˇ-
ˇ -665
ˇ -665
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -665
ˇ -665
Productie/DienstenˇMaassluis
ˇ 1.087
ˇ -3.119
ˇ -2.032
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 1.087
ˇ -3.119
ˇ-2.032
Productie/DienstenˇVlaardingen
ˇ 1.446
ˇ -5.029
ˇ -3.583
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 1.446
ˇ -5.029
ˇ-3.583
Productie/DienstenˇSchiedam
ˇ 3.133
ˇ -9.222
ˇ -6.089
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 3.133
ˇ -9.222
ˇ-6.089
GroenˇenˇGrijs
ˇ 1.677
ˇ -5.507
ˇ -3.830
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 1.677
ˇ -5.507
ˇ-3.830
Schoonmaakˇenˇcatering
ˇ 1.152
ˇ -3.934
ˇ -2.782
ˇ-
ˇ-
ˇˇ-
ˇ 1.152
ˇ -3.934
ˇ-2.782
Totaalˇbatenˇenˇlasten
ˇ 8.495
ˇ -27.475
ˇ -18.980
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 8.495
ˇ -27.475
ˇ-18.980
Lasten
Saldo
Baten
Lasten
Saldo
Baten
Lasten
Saldo
Reservemutaties
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
Saldoˇprogramma
ˇ 8.495
ˇ -27.475
ˇ -18.980
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 8.495
ˇ -27.475
ˇ-18.980
Programma Inburgering
Primaireˇbegrotingˇ2023 Baten
Begrotingswijzigingˇ2023-01
Lasten
Saldo
Baten
Lasten
Standˇnaˇbegrotingswijziging Saldo
Baten
Lasten
Saldo
Tra jectenˇWetˇInburgeringˇ(miv 2022)
ˇ-
ˇ -1.280
ˇ -1.280
ˇ-
ˇ -2.265
ˇ-2.265
ˇ-
ˇ -3.546
ˇ-3.546
Inburgeringˇui tvoeringskosten
ˇ-
ˇ -598
ˇ -598
ˇ-
ˇ -424
ˇ -424
ˇ-
ˇ -1.022
ˇ-1.022 ˇ-
Totaalˇbatenˇenˇlasten
ˇ-
ˇ -1.878
ˇ -1.878
ˇ-
ˇ -2.689
ˇ-2.689
ˇ-
ˇ -4.568
ˇ-4.568
Reservemutaties
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
Saldoˇprogramma
ˇ-
ˇ -1.878
ˇ -1.878
ˇ-
ˇ -2.689
ˇ-2.689
ˇ-
ˇ -4.568
ˇ-4.568
Programmaˇ Dekkingsmiddelen
Baten
Bi jdra geˇalgemeneˇdienstverlening
ˇ 22.921
ˇ-
ˇ22.921
ˇ 894
ˇ-
ˇ 894
ˇ 23.815
ˇ-
ˇ 23.815
Bi jdra geˇWerkleerbedrijf
ˇ 17.821
ˇ-
ˇ17.821
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 17.821
ˇ-
ˇ 17.821
Bi jdra geˇinkomensvoorziening*
ˇ 81.837
ˇ-
ˇ81.837
ˇ 6.472
ˇ-
ˇ 6.472
ˇ 88.309
ˇ-
ˇ 88.309
Bi jdra geˇarmoedevoorzi ening*
ˇ 6.875
ˇ-
ˇ6.875
ˇ 15.918
ˇ-
ˇ 15.918
ˇ 22.793
ˇ-
ˇ 22.793
Bi jdra geˇinburgering*
ˇ 1.280
ˇ-
ˇ1.280
ˇ 2.265
ˇ-
ˇ 2.265
ˇ 3.546
ˇ-
ˇ 3.546
Bi jdra geˇoverheadˇ
ˇ 19.349
ˇ-
ˇ19.349
ˇ 1.803
ˇ-
ˇ 1.803
ˇ 21.152
ˇ-
ˇ 21.152
Overi geˇdekkingsmiddelen/maatwerk
Primaireˇbegrotingˇ2023 Lasten
Begrotingswijzigingˇ2023-01
Saldo
Baten
Lasten
Standˇnaˇbegrotingswijziging Saldo
Baten
Lasten
Saldo
ˇ300
ˇ-
ˇ 300
ˇ 2.572
ˇ-
ˇ 2.572
ˇ 2.872
ˇ-
ˇ 2.872
ˇ150.383
ˇ-
ˇ150.383
ˇ 29.924
ˇ-
ˇ 29.924
ˇ 180.306
ˇ-
ˇ 180.306
Reservemutaties
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
Saldoˇprogramma
ˇ150.383
ˇ-
ˇ150.383
ˇ 29.924
ˇ-
ˇ 29.924
ˇ 180.306
ˇ-
ˇ 180.306
Totaalˇbatenˇenˇlasten
*ˇBetreftˇopeneindeˇregelingenˇdieˇopˇbasisˇvanˇreali satie metˇdeˇgemeenteˇwordenˇverrekend. Programma Overigeˇonderwerpen
Primaireˇbegrotingˇ2023 Baten
-ˇOverhead
ˇ5
Begrotingswijzigingˇ2023-01 Baten
Lasten
Standˇnaˇbegrotingswijziging
Lasten
Saldo
Saldo
Baten
ˇ -19.457
ˇ -19.452
ˇ-
ˇ -1.803
ˇ-1.803
Lasten ˇ5
Saldo
ˇ -21.260
ˇ-21.255
-ˇVennootschapsbelasti ng
ˇ-
ˇ -0
ˇ -0
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -0
ˇ -0
-ˇOnvoorzien
ˇ-
ˇ -200
ˇ -200
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -200
ˇ -200
ˇ -19.652
ˇ-
ˇ -1.803
ˇ-1.803
ˇ5
ˇ -21.460
ˇ-21.455
ˇ 86
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 86
ˇ-
ˇ -19.566
ˇ-
ˇ -1.803
ˇ-1.803
ˇ 91
ˇ -21.460
Totaalˇbatenˇenˇlasten
ˇ5
ˇ -19.657
Reservemutaties
ˇ86
ˇ-
Saldoˇprogramma
ˇ91
ˇ -19.657
Programma Totaal
Primaireˇbegrotingˇ2023 Baten
Begrotingswijzigingˇ2023-01
Lasten
Saldo
Baten
Lasten
ˇ 86 ˇ-21.369
Standˇnaˇbegrotingswijziging Saldo
Baten
Lasten
Saldo
Inkomen
ˇ 2.515
ˇ -102.096
ˇ -99.581
ˇ 802
ˇ -26.580
ˇ-25.778
ˇ 3.638
ˇ -121.743
ˇ-118.106
Werk
ˇ 3.065
ˇ -14.280
ˇ -11.215
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 2.286
ˇ -12.832
ˇ-10.546
Werkleerbedrijf
ˇ 8.495
ˇ -27.475
ˇ -18.980
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 7.562
ˇ -28.098
ˇ-20.536
Inburgering
ˇ-
ˇ -1.878
ˇ -1.878
ˇ-
ˇ -2.689
ˇ-2.689
ˇ-
ˇ -4.568
ˇ-4.568
ˇ150.383
ˇ-
ˇ150.383
ˇ 29.924
ˇ-
ˇ 29.924
ˇ 173.126
ˇ-
ˇ 173.126
ˇ -20.445
ˇ-20.440
Dekkingsmiddelen Overhead
ˇ -19.457
ˇ -19.452
ˇ-
ˇ -1.803
ˇ-1.803
Vennootschapsbelasting
ˇ-
ˇ -0
ˇ -0
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -0
ˇ -0
Onvoorzi en
ˇ-
ˇ -200
ˇ -200
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ -200
ˇ -200
ˇ -165.387
ˇ -924
ˇ 30.726
ˇ -31.072
ˇ -346
ˇ 186.616
ˇ -187.886
ˇ-1.270
ˇ-
ˇ 924
ˇ 345
ˇ-
ˇ 345
ˇ 1.270
ˇ-
ˇ 1.270
ˇ -165.387
ˇ -0
ˇ 31.071
ˇ -31.072
ˇ0
ˇ 187.886
ˇ -187.886
ˇ -0
Totaalˇbatenˇenˇlasten Reservemutaties Saldoˇbegroting
ˇ5
ˇ164.463 ˇ924 ˇ165.387
8
ˇ5
Tabel:ˇDekkingsmiddelenˇnaarˇbijdrage,ˇuitgesplitstˇperˇgemeente Primaireˇbegrotingˇ2023 Saldo
Batenˇ
Lastenˇ
Standˇnaˇbegrotingswijziging
Baten
Bijdrageˇinkomensvoorzieningˇuitkeringen
ˇ 78.453
ˇ-
ˇ 78.453
ˇ 6.472
ˇ-
ˇ 6.472
ˇ 84.925
ˇ-
ˇ 84.925
Maassluis
ˇ 10.922
ˇ-
ˇ 10.922
ˇ 901
ˇ-
ˇ 901
ˇ 11.824
ˇ-
ˇ 11.824
Vlaardingen
ˇ 34.573
ˇ-
ˇ 34.573
ˇ 2.852
ˇ-
ˇ 2.852
ˇ 37.425
ˇ-
ˇ 37.425
Schiedam
ˇ 32.958
ˇ-
ˇ 32.958
ˇ 2.719
ˇ-
ˇ 2.719
ˇ 35.677
ˇ-
ˇ 35.677
ˇ 3.384
ˇ-
ˇ 3.384
ˇ-
ˇ 3.384
ˇ-
ˇ 3.384
Maassluis
ˇ 606
ˇ-
ˇ606
ˇ-
ˇ 606
ˇ-
ˇ 606
Vlaardingen
ˇ 1.189
ˇ-
ˇ 1.189
ˇ-
ˇ 1.189
ˇ-
ˇ 1.189
BijdrageˇinkomensvoorzieningˇLKS
Lasten
Begrotingswijzigingˇ2023-01
Dekkingsmiddelen
Saldoˇ
Baten
Saldo
Schiedam
ˇ 1.588
ˇ-
ˇ 1.588
ˇ 1.588
ˇ-
ˇ 1.588
Bijdrageˇarmoedevoorziening
ˇ 6.875
ˇ-
ˇ 6.875
ˇ 15.918
ˇ-
ˇ 15.918
ˇ 22.793
ˇ-
ˇ 22.793
Maassluis
ˇ 1.083
ˇ-
ˇ 1.083
ˇ 2.355
ˇ-
ˇ 2.355
ˇ 3.438
ˇ-
ˇ 3.438
Vlaardingen
ˇ 2.772
ˇ-
ˇ 2.772
ˇ 6.802
ˇ-
ˇ 6.802
ˇ 9.574
ˇ-
ˇ 9.574
Schiedam
ˇ 3.020
ˇ-
ˇ 3.020
ˇ 6.761
ˇ-
ˇ 6.761
ˇ 9.781
ˇ-
ˇ 9.781
ˇ 1.280
ˇ-
ˇ 1.280
ˇ 2.266
ˇ-
ˇ 2.266
ˇ 3.546
ˇ-
ˇ 3.546
Maassluis
ˇ 229
ˇ-
ˇ229
ˇ 405
ˇ-
ˇ 405
ˇ 634
ˇ-
ˇ 634
Vlaardingen
ˇ 506
ˇ-
ˇ506
ˇ 965
ˇ-
ˇ 965
ˇ 1.471
ˇ-
ˇ 1.471
Bijdrageˇinburgering
Schiedam Bijdrageˇalgemeneˇdienstverlening
ˇ 545
ˇ-
ˇ545
ˇ 896
ˇ-
ˇ 896
ˇ 1.441
ˇ-
ˇ 1.441
ˇ 22.921
ˇ-
ˇ 22.921
ˇ 894
ˇ-
ˇ 894
ˇ 23.815
ˇ-
ˇ 23.815 ˇ 3.887
Maassluis
ˇ 3.741
ˇ-
ˇ 3.741
ˇ 146
ˇ-
ˇ 146
ˇ 3.887
ˇ-
Vlaardingen
ˇ 9.081
ˇ-
ˇ 9.081
ˇ 354
ˇ-
ˇ 354
ˇ 9.435
ˇ-
ˇ 9.435
Schiedam
ˇ 10.099
ˇ-
ˇ 10.099
ˇ 394
ˇ-
ˇ 394
ˇ 10.493
ˇ-
ˇ 10.493
BijdrageˇWerkleerbedrijf
ˇ 17.821
ˇ-
ˇ 17.821
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 17.821
ˇ-
ˇ 17.821
Maassluis
ˇ 2.901
ˇ-
ˇ 2.901
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 2.901
ˇ-
ˇ 2.901
Vlaardingen
ˇ 7.061
ˇ-
ˇ 7.061
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 7.061
ˇ-
ˇ 7.061
Schiedam
ˇ 7.859
ˇ-
ˇ 7.859
ˇ-
ˇ-
ˇ-
ˇ 7.859
ˇ-
ˇ 7.859
ˇ 2.572
ˇ-
ˇ 2.572
ˇ 2.572
BijdrageˇmaatwerkˇOekraÔners
ˇ 2.572
Maassluis
ˇ 275
ˇ 275
ˇ 275
ˇ 275
Vlaardingen
ˇ 1.417
ˇ 1.417
ˇ 1.417
ˇ 1.417
Schiedam Bijdrageˇoverhead
Totaalˇ
ˇ-
Lasten
ˇ 880
ˇ 880
ˇ 19.349
ˇ-
ˇ 19.349
ˇ 1.803
ˇ 880 ˇ-
ˇ 1.803
ˇ 21.152
ˇ-
ˇ 21.152
ˇ 880
Maassluis
ˇ 3.150
ˇ-
ˇ 3.150
ˇ 293
ˇ-
ˇ 293
ˇ 3.444
ˇ-
ˇ 3.444
Vlaardingen
ˇ 7.666
ˇ-
ˇ 7.666
ˇ 714
ˇ-
ˇ 714
ˇ 8.380
ˇ-
ˇ 8.380
Schiedam
ˇ 8.533
ˇ-
ˇ 8.533
ˇ 795
ˇ-
ˇ 795
ˇ 9.328
ˇ-
ˇ 9.328
ˇ 150.083
ˇ-
ˇ150.083
ˇ 29.924
ˇ-
ˇ 29.924
ˇ 180.007
ˇ-
ˇ 180.007
9