09.16 BP De Parkhoven Zwanensingel - Bijlage 14 - Aerius Rapportage Realisatiefase
Tekst van het document
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Lodewijck Groep B.V. Beechavenue 139, 1119 RB Schiphol-Rijk Parkhoven Realisatie van het project 'Parkhoven' RWMjXH1woMmj 08 november 2023, 20:20 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar Realisatiefase Appartementen en Woningen - Beoogd 2023
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hexagon
Gebied
Hoogste bijdrage Realisatiefase Appartementen en Woningen - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname -
RWMjXH1woMmj (08 november 2023)
4,4 kg/j
231,1 kg/j
2/9
Projectberekening
Realisatiefase Appartementen en Woningen (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwvlak Sloop/bouwrijpfase Parkhoven 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwvlak Bouwfase Parkhoven (Appartementen) 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwvlak Bouwfase Parkhoven (Woningen) 7 Industrie | Bouwmaterialen | Onvoorzien (10%) Verkeersnetwerk
RWMjXH1woMmj (08 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
2,0 kg/j 0,5 kg/j 1,1 kg/j 0,4 kg/j 0,4 kg/j
62,6 kg/j 89,0 kg/j 42,2 kg/j 20,2 kg/j 17,1 kg/j
3/9
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RWMjXH1woMmj (08 november 2023)
4/9
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase Appartementen en Woningen" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RWMjXH1woMmj (08 november 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/9
Projectberekening
Realisatiefase Appartementen en Woningen, Rekenjaar 2023 1
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte Naam
Bouwvlak Sloop/bouwrijpfase Parkhoven X:84227,63 Y:438013,7 5,00 ha
NOₓ NH₃
Stageklasse
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 3872 l/j diesel, SCR: ja
320 u/j 232 l/j
Shovel, 2014, 136 (kW) Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 4480 l/j diesel, SCR: ja Graafmachine, 2014, 126 (kW) 2
320 u/j 238 l/j
62,6 kg/j 2,0 kg/j
Stof Emissie
NOₓ
40,0 kg/j NH₃ 1,1 kg/j NOₓ 22,7 kg/j NH₃ 0,9 kg/j
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Rijroute bouwverkeer Sloop/Bouwrijpfase Links Rechts NOₓ 8,3 kg/j X:83842,91 Y:437681,41 Type scherm - - NO₂ 2,2 kg/j 1.624,69 m Hoogte - - NH₃ 0,2 kg/j Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RWMjXH1woMmj (08 november 2023)
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
480,0 /jaar 0,0 /jaar 1.204,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/9
Projectberekening
3
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte Naam
Bouwvlak Bouwfase Parkhoven (Appartementen) X:84227,63 Y:438013,7 5,00 ha Stageklasse
Bronbemalig, 2019, 5.5 Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, (kW) diesel, SCR: nee Rups Groot, 2014, 74(kW) Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
NOₓ NH₃
89,0 kg/j 0,5 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
840 l/j
108 u/j 50 l/j
13,9 kg/j NH₃ 4,4 g/j NOₓ 5,3 kg/j
14 l/j
NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 1,4 kg/j
590 l/j
421 u/j
Stof Emissie
NOₓ
Trekker, 2017, 123(kW)
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 235 l/j diesel, SCR: ja
26 u/j
Heistelling, 2018, 563(kW)
Stage-IV, 2014-2018, >= 560 kW, 1907 l/j diesel, SCR: nee
105 u/j
Truckmixer, 2018, 315(kW)
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 847 l/j diesel, SCR: ja
44 u/j
50 l/j
NH₃ 56,4 g/j NOₓ 57,7 kg/j NH₃ 14,3 g/j NOₓ 5,2 kg/j
Betonpomp, 2018, 335(kW)
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 181 l/j diesel, SCR: ja
11 u/j
10 l/j
NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 1,4 kg/j
Hijskraan 70 tons, 2010, Stage-IIIA, 2006-2010, 75-560 kW, 53 l/j 270(kW) diesel, SCR: nee
10 u/j
NH₃ 43,4 g/j NOₓ 0,8 kg/j
Vloermixer, 2008, 55(kW) Stage-IIIA, 2006-2010, <= 56 kW, 105 l/j diesel, SCR: nee
12 u/j
NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 3,2 kg/j
4
NH₃ 0,0 kg/j
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Rijroute bouwverkeer Bouwfase Appartementen Links Rechts NOₓ 4,6 kg/j X:83842,91 Y:437681,41 Type scherm - - NO₂ 0,9 kg/j 1.624,69 m Hoogte - - NH₃ 0,1 kg/j Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RWMjXH1woMmj (08 november 2023)
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
2.526,0 /jaar 912,0 /jaar 2,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
7/9
Projectberekening
5
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Locatie Oppervlakte Naam
Bouwvlak Bouwfase Parkhoven (Woningen) X:84227,63 Y:438013,7 5,00 ha
42,2 kg/j 1,1 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Trekker, 2017, 123(kW) Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
761 l/j
181 u/j 44 l/j
Heistelling, 2019, 272(kW)
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
835 l/j
38 u/j
49 l/j
Truckmixer, 2018, 315(kW)
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
126 l/j
7 u/j
7 l/j
Betonpomp, 2018, 335(kW)
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
109 l/j
7 u/j
6 l/j
Hijskraan 70 tons, 2010, Stage-IIIA, 2006-2010, 75-560 kW, 63 l/j 270(kW) diesel, SCR: nee
13 u/j
Vloermixer, 2008, 55(kW) Stage-IIIA, 2006-2010, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
306 l/j
36 u/j
Hijskraan 50 tons, 2016, Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 260(kW) diesel, SCR: ja
535 l/j
111 u/j 31 l/j
Spiering, 2016, 265(kW) Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
856 l/j
174 u/j 50 l/j
Rups Groot, 2014, 74(kW)
RWMjXH1woMmj (08 november 2023)
Stageklasse
NOₓ NH₃
Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
1401 l/j
181 u/j 83 l/j
Stof Emissie
NOₓ
9,0 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 5,8 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 5,2 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 1,0 kg/j NH₃ 30,2 g/j NOₓ 0,9 kg/j NH₃ 26,2 g/j NOₓ 1,0 kg/j NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 9,4 kg/j NH₃ 2,3 g/j NOₓ 4,0 kg/j NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 6,1 kg/j NH₃ 0,2 kg/j
8/9
Projectberekening
6
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Rijroute bouwverkeer Bouwfase Woningen Links Rechts NOₓ 4,2 kg/j X:83842,91 Y:437681,41 Type scherm - - NO₂ 0,8 kg/j 1.624,69 m Hoogte - - NH₃ 0,1 kg/j Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 7
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Industrie | Bouwmaterialen
Naam Onvoorzien (10%) Uittreedhoogte Locatie X:84227,63 Warmteinhoud Y:438013,7 Spreiding Oppervlakte 5,00 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie
17,0 m 0,440 MW 9m
Aantal voertuigbewegingen
In file
1.720,0 /jaar 878,0 /jaar 4,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
20,2 kg/j 0,4 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RWMjXH1woMmj (08 november 2023)
9/9