CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

TAM-omgevingsplan Hoofdstuk 22h Bedrijventerrein Smakterheide Noord vastgesteld 1 Bijlagen bij de Motivering Bijlage 9 Memo stikstofdepositie gebruiksfase

Gemeenteraad 26 mei 2026, gemeente VenrayBij agendapunt: TAM-omgevingsplan Hoofdstuk 22h Bedrijventerrein Smakterheide-Noord1.693 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Gemeente Venray , Gebruiksfase Smakterheide-Noord Gebruiksfase industrieterrein Smakterheide-Noord, inclusief interne saldering agrarisch land.

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RkPXUJ2eq5BR 30 oktober 2025, 16:12 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Agrarisch gebruik percelen Smakterheide Noord Referentie Gebruiksfase Smakterheide Noord - Beoogd Agrarisch gebruik percelen Smakterheide Noord Referentie Gebruiksfase Smakterheide Noord - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

2030 2030

1,37 mol/ha/j 0,38 mol/ha/j 0,00 ha 4.889,88 ha 1,05 mol/ha/j

1.193,5 kg/j 49,5 kg/j 2826637 2826637

1.451,7 kg/j Boschhuizerbergen Boschhuizerbergen

2/9

Projectberekening

Gebruiksfase Smakterheide Noord (Beoogd), rekenjaar 2030 Emissiebronnen 6

Verkeer | Koude start: overig | Koude start Verkeersnetwerk

RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

13,2 kg/j 36,2 kg/j

253,0 kg/j 1.198,8 kg/j

3/9

Projectberekening

Agrarisch gebruik percelen Smakterheide Noord (Referentie), rekenjaar 2030 Emissiebronnen 1

Landbouw | Landbouwgrond | Mestaanwending landbouwgrond

RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1.193,5 kg/j

-

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

10 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase Smakterheide Noord" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

4.889,88

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Maasduinen (145) Deurnsche Peel & Mariapeel (139) Groote Peel (140) Sint Jansberg (142) Boschhuizerbergen (144) De Bruuk (69) Zeldersche Driessen (143) Oeffelter Meent (141)

RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

3.293,62 1.325,25

Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)

2.687,11

Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/jr)

0,00

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

4.889,88

1,05

Hoogste totale Met toename (ha Grootste Met afname (ha Grootste depositie (mol gekarteerd) toename (mol gekarteerd) afname (mol N/ha/jr) N/ha/jr) N/ha/jr)

2.687,11 2.288,09

0,00 0,00

-

3.293,62 1.325,25

0,38 0,03

122,71 91,34 32,62

2.183,92 2.225,63 2.307,79

0,00 0,00 0,00

-

122,71 91,34 32,62

0,01 0,02 1,05

13,25 11,01

1.794,45 2.170,01

0,00 0,00

-

13,25 11,01

0,02 0,06

0,08

1.408,09

0,00

-

0,08

0,02

6/9

Projectberekening

Gebruiksfase Smakterheide Noord, Rekenjaar 2030

1 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 1 Spurkt Locatie X:195439,76 Y:395608,33 Lengte 72,48 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 2 Spurkt Locatie X:195891,63 Y:395876,77 Lengte 982,29 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 3 Metaalweg Locatie X:196684,58 Y:395769,08 Lengte 1.057,09 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

1.301,0 /etmaal 122,0 /etmaal 182,0 /etmaal 0,0 /etmaal

Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

1.301,0 /etmaal 122,0 /etmaal 182,0 /etmaal 0,0 /etmaal

Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

1.843,0 /etmaal 173,0 /etmaal 259,0 /etmaal 0,0 /etmaal

30,4 kg/j 8,2 kg/j 0,9 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 411,7 kg/j 110,7 kg/j 12,5 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 629,5 kg/j 169,3 kg/j 19,0 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/9

Projectberekening

4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 4 Spurkt Locatie X:196320,07 Y:396148,94 Lengte 33,28 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

5 Verkeer | Rijdend verkeer Naam 5 Spurkt Locatie X:196509,04 Y:396274,34 Lengte 420,48 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Verkeer | Koude start: overig

Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig

Koude start X:196164,25 Y:396259,13 49,15 ha

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

868,0 /etmaal 81,0 /etmaal 122,0 /etmaal 0,0 /etmaal

Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

9,3 kg/j 2,5 kg/j 0,3 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 117,8 kg/j 31,7 kg/j 3,6 kg/j

In file

868,0 /etmaal 81,0 /etmaal 122,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

253,0 kg/j 13,2 kg/j

Koude starts

866,8 /etmaal 10,2 /etmaal 15,2 /etmaal 0,0 /etmaal

8/9

Projectberekening

Agrarisch gebruik percelen Smakterheide Noord, Rekenjaar 2030 1

Landbouw | Landbouwgrond

Naam Mestaanwending Uittreedhoogte landbouwgrond Warmteinhoud Locatie X:196164,25 Spreiding Y:396259,13 Oppervlakte 49,15 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen

 

Type

Mestaanwending (dierlijke mest) Mestaanwending (kunstmest)

0,5 m 0,000 MW 0,3 m

NH₃

Stof

NOₓ NH₃ NOₓ NH₃

1.193,5 kg/j

Emissie

0,0 kg/j 741,0 kg/j 0,0 kg/j 452,5 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.0.1_20251007_db4f14956b Database versie 2025.0.1_db4f14956b_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

9/9

Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel AERIUS kenmerk Projectberekening: RkPXUJ2eq5BR

Dit document is een bijlage, behorende bij een Projectberekening uitgevoerd met AERIUS Calculator. De bijlage is een hulpmiddel bij het beoordelen van projecten waar sprake is van hexagonen met een hersteldoel. De bijlage bevat daartoe een overzicht van de maximale bijdrage per gebied. Voor meer uitleg over 'hexagonen met een hersteldoel' in AERIUS, zie het handboek Calculator.

Overzicht Resultaten Deze PDF is geen digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS, maar alleen een bijlage. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

op onze website

handleidingen

Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Bijbehorende projectberekening

Gemeente Venray ,

Omschrijving projectberekening AERIUS kenmerk projectberekening Datum projectberekening

Gebruiksfase Smakterheide-Noord RkPXUJ2eq5BR 30 oktober 2025, 16:12

Totale emissie

Rekenjaar

Agrarisch gebruik percelen Smakterheide Noord Referentie Gebruiksfase Smakterheide Noord - Beoogd

RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

2030 2030

Emissie NH₃

1.193,5 kg/j 49,5 kg/j

Emissie NOₓ

1.451,7 kg/j

2/4

Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel

Resultaten hexagonen met hersteldoel situatie "Gebruiksfase Smakterheide Noord" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.

RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

3/4

Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.0.1_20251007_db4f14956b Database versie 2025.0.1_db4f14956b_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RkPXUJ2eq5BR (30 oktober 2025)

4/4

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16859766/1