CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

bijlage toelichting 4. Stikstofberekening realisatiefase sloop

Gemeenteraad 26 maart 2024, gemeente VenrayBij agendapunt: Bestemmingsplan Leunseweg 6, Venray (Nieuwbouw Raayland Focus Spectrum)3.972 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

www.arom.nl

Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray Stikstofberekening realisatiefase sloop

Opdrachtgever:

Datum vrijgave

Gemeente Venray

maart 2023

Rapportnummer:

Opstellers:

22VENR-STIKSZUID

mr. Q.W.J. (Krijn) de Ruijter M.G.A. (Marc) Haenraets, LL.B.

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

Blad 2 van 12 maart 2023

INHOUD 1

INLEIDING

................................................................................................................................... 3

2

REALISATIEFASE

................................................................................................................................... 5

3

CONCLUSIE

................................................................................................................................. 10

BIJLAGE 1

AERIUS-BEREKENING REALISATIEFASE SLOOP ........................................................................ 11

BIJLAGE 2

AERIUS-VERSCHILBEREKENING............................................................................................... 12

2

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

1

INLEIDING

1.1.

Het initiatief

Blad 3 van 12 maart 2023

Initiatiefnemer is voornemens om aan de Zuidsingel te Venray een deel van de bestaande bebouwing van het Raayland College te slopen. De projectlocatie is gelegen op de percelen kadastraal bekend Gemeente Venray, sectie L, nummers 4437, 5776 en 5777. In navolgende afbeelding is de bebouwing die gesloopt wordt in het rood weergegeven.

3

Afbeelding: Te slopen bebouwing Zuidsingel, Venray 1.2.

Aanleiding en opbouw onderzoeksrapport

Bij het ondernemen van een activiteit die mogelijk stikstofdepositie veroorzaakt op een Natura 2000gebied, bestaat de verplichting om te onderzoeken of de activiteit vergunningplichtig is op grond van de Wet natuurbescherming (Wnb). De Wet stikstofreductie en natuurverbetering is op 1 juli 2021 in werking getreden. Deze wet bestaat onder andere uit de volgende onderdelen: - Een resultaatverplichting voor het verminderen van de stikstofdepositie; - Het nemen van bronmaatregelen om nieuwe ontwikkelingen mogelijk te maken; - Een gedeeltelijke vrijstelling voor bouwactiviteiten voor een vergunningplicht voor de Wet natuurbescherming. Met de Wet stikstofreductie en natuurverbetering is er in de Wet natuurbescherming een gedeeltelijke vrijstelling opgenomen voor de vergunningplicht uit de Wet natuurbescherming. Dit vanwege stikstofdepositie opgenomen voor bouw-, aanleg- en sloopactiviteiten waarvan de emissies tijdelijk en beperkt zijn.

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

Blad 4 van 12 maart 2023

De Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft d.d. 2 november 2022 geoordeeld dat de ‘bouwvrijstelling’ inzake stikstof niet voldoet aan het Europese natuurbeschermingsrecht. Als gevolg hiervan mag de ‘bouwvrijstelling’ niet gebruikt worden bij bouwprojecten. Hoewel de ‘bouwvrijstelling’ daarmee van tafel is, betekent dit niet dat er nu een algehele bouwstop stelt. Per project dient er onderzoek te worden gedaan naar de mogelijke gevolgen van de uitstoot van stikstof tijdens de realisatiefase. In het kader van de Wet stikstofreductie en natuurverbetering wordt in deze stikstofberekening de stikstofdepositie voor de realisatiefase berekend door middel van de Aerius calculator. De Aerius calculator is het rekeninstrument voor het bepalen van de emissie van stikstof uit een bron, de verspreiding door de lucht en de depositie op Natura 2000-gebieden. In hoofdstuk 2 worden de onderzoeksresultaten van de realisatiefase besproken. In hoofdstuk 3 wordt afgesloten met een conclusie.

4

Blad 5 van 12

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

2

maart 2023

REALISATIEFASE

In dit hoofdstuk is de stikstofemissie berekend voor wat betreft de realisatiefase van het project. Naar aanleiding van de uitspraak d.d. 2 november 2022 van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State behoort er onderzoek te worden gedaan naar de mogelijke gevolgen van de uitstoot van stikstof in de realisatiefase. De realisatiefase in onderhavige situatie bestaat uit het geheel aan sloop- en grondwerkzaamheden die plaatsvinden ten behoeve van de sloop. Er dient te worden beoordeeld of er negatieve milieugevolgen te verwachten zijn als gevolg van het inzetten van mobiele werktuigen en transportbewegingen van en naar de projectlocatie. Om de stikstofdepositie in de realisatiefase te berekenen is gebruikgemaakt van de defaultwaarden voor mobiele werktuigen in de AERIUS Calculator. Gegevens met betrekking tot het type materieel, stage klasse en motorvermogen zijn in overleg met de opdrachtgever afgestemd en is gebaseerd op basis van gangbare uitgangspunten. De motorische belastingen op de publicatie ‘Emissiefactoren Nox en NH3 uitstoot mobiele machines’ van TNO (30 november 2021). In navolgende tabel worden alle sloopmachines opgesomd die benodigd zijn tijdens de realisatiefase. Daarbij wordt het bouwjaar, draaiuren en vermogen van de mobiele werktuigen aangegeven. Type & bouwjaar

Sloop en grondwerkzaamheden Minigraver 1,5 ton Bouwjaar vanaf 2006 Midigraver 8 ton Bouwjaar vanaf 2011 Mobiele graafmachine 17 ton Bouwjaar vanaf 2014 Rupsgraafmachine 22 ton Bouwjaar vanaf 2014 Rupsgraafmachine 50 ton Bouwjaar vanaf 2014 Rupsgraafmachine 90 ton Bouwjaar vanaf 2014 Schranklader / bobcat 1,5 ton Bouwjaar vanaf 2019 Laadschop 17 ton Bouwjaar vanaf 2014 Hoogwerker telescoop Bouwjaar vanaf 2019 Verreiker / telekraan met springmat Bouwjaar vanaf 2014 Totale emissie

Vermogen (kW)

Draaiuren (aantal)

Brandstofverbruik (l/uur)

NOx (kg/j)

9,6

152

2,69

13

41

114

4,52

10,9

110

114

1,9

121

304

316

266

469

190

10

152

12,10 (7% AdBlue) 12,10 (7% AdBlue*) 31,37 (7% AdBlue*) 44,86 (7% AdBlue*) 2,40

186

152

3,1

40

76

17,88 (7% AdBlue*) 4,20

100

76

10,18 (7% AdBlue*)

1,1

5

4,7 8 8 8,1

6,8

65,5

Blad 6 van 12

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

maart 2023

* Voor mobiele werktuigen van stageklasse IV en hoger is 7% AdBlue verbruik gerekend van het dieselverbruik. Uit de berekening is een totale stikstofemissie van 65,5 kg per jaar gekomen en is als oppervlaktebron ingevoerd. Naast de oppervlaktebron is een rijlijn ingevoerd waar het sloopverkeer (zwaar vrachtverkeer) en slooppersoneel (busverkeer) in is meegenomen. De rijlijn is ingevoerd van de Deurneseweg via de Langstraat naar de projectlocatie aan de Zuidsingel en terug. De realisatiefase zal ongeveer één jaar duren. Navolgend is een tabel weergeven met de verkeersgeneratie voor de sloopwerkzaamheden op basis van informatie van de opdrachtgever. Soort verkeer Aanvoer/afvoer machines en materieel met dieplader Aanvoer/afvoer machines en materieel met vrachtwagencontainer Afvoer vrijkomende materialen met vrachtwagencontainer Afvoeren puin door vrachtwagen Vervoer personeel met bus

Frequentie 4 vrachten (8 verkeersbewegingen) 4 vrachten (8 verkeersbewegingen) 45 vrachten (90 verkeersbewegingen) 355 vrachtwagens (710 verkeersbewegingen) 150 busjes (300 verkeersbewegingen)

Het aantal verkeersbewegingen tijdens de sloop door zwaar vrachtverkeer bedraagt 816. Het aantal verkeersbewegingen tijdens de sloop door busjes bedraagt 300. Daarmee komt de stikstofdepositie totaal, inclusief mobiele werktuigen, op 74,4 kg per jaar. Uit het resultaat blijkt dat er een berekenbare stikstofdepositie plaatsvindt als gevolg van de realisatiefase van het project. De grootste depositie bedraagt 0,01 mol/ha/jaar ter plaatse van het Natura 2000-gebied ‘Boschhuizerbergen’. Hiervan mag worden afgetrokken de huidige stikstofdepositie op de locatie door middel van intern salderen. Navolgend wordt dit toegelicht. Verschilberekening Momenteel ligt op de locatie het Raayland College dat in gebruik is als school in het voortgezet onderwijs. Deze bestaande situatie wordt gehanteerd als referentiesituatie voor de verschilberekening. Navolgend wordt de stikstofemissie van het bestaande situatie in beeld gebracht.

6

Blad 7 van 12

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

maart 2023

Stikstofemissie bebouwing De bestaande bebouwing van de school die gesloopt wordt heeft een oppervlakte van ca. 7.100 m2 BVO. Het gebouw wordt verwarmd door een CV-ketelinstallatie en is aangesloten op het gas. Om het gasverbruik van de bestaande situatie te bepalen is de tabel van de energiekengetallen utiliteitsbouw dienstensector gebruikt.1 De school wordt in de tabel genoemd als ‘Onderwijs: secundair’. Dit betreft vastgoed met bedrijfsactiviteiten in de bedrijfstak Algemeen vormend voorgezet onderwijs. Uit de tabel is af te leiden dat voor ‘Onderwijs: secundair’ met een oppervlakte van 5.000 – 10.000 m2 het gasverbruik 10,1 m3 per m2 oppervlakte is. Voor de bestaande situatie wordt dus ca. 71.710 m3 gas per jaar verbruikt. Op basis van het gasverbruik kan de emissie van de stookinstallatie worden berekend. In navolgende tabel wordt dit toegelicht. Emissiebron

Verbruik aardgas

m3/jr Stookinstallatie 71.710 Tabel: Gegevens stookinstallatie

Cal. Waarde aardgas MJ/m3 31,65

Emissie NOx

Emissie NOx totaal

g/GJ 15

kg/jaar 34

De emissie van stikstofoxiden (NOx) van een stookinstallatie bedraagt 15 gram per GigaJoule.2 De calorische (onder)waarde van aardgas is 31,65 MJ/m3. De berekening is daarmee als volgt: 15 g/GJ x 0,03165 GJ/m3 x 71.710 m3/jr = 34.044,3 NOx g/jaar / 1.000 = 34 NOx kg/jaar. De stookinstallatie is in de AERIUS Calculator gemodelleerd als één oppervlaktebron met een emissie van 34 kg NOx per jaar. Stikstofemissie verkeer Om de stikstofemissie van het verkeer van en naar de school in beeld te brengen wordt gebruik gemaakt van de normen uit de CROW-publicatie 381. Er is conform de cijfers van het CBS sprake van een ‘matig stedelijk’ gebied (1.000 – 1.500 adressen per km2). Het gebied wordt getypeerd als ‘schil centrum’. In navolgende tabel zijn de normen voor een middelbare school per 100 leerlingen weergegeven.

1

Energiekentallen utiliteitsbouw dienstensector; oppervlakteklasse, CBS, https://opendata.cbs.nl/statline/#/CBS/nl/dataset/83374NED/table 2 Rapport TNO 2014 R10584 (worst-case 2018)

7

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

Blad 8 van 12 maart 2023

Afbeelding: Uitsnede normen CROW-publicatie 381 ‘middelbare school’ Volgens opgave van de opdrachtgever verblijven er op een schooldag 1.050 leerlingen in de bestaande bebouwing die gesloopt wordt. Hierdoor worden er (1.050 leerlingen / 100 x 18,3 =) 192,15 verkeersbewegingen gegenereerd. Daarnaast verblijven er 160 personeelsleden op een schooldag in de bestaande bebouwing dat gesloopt wordt. In de berekening wordt uitgegaan dat alle 160 personeelsleden met de auto komen. Dit komt neer op (2 verkeersbewegingen per personeelslid x 160 personeelsleden =) 320 verkeersbewegingen. In totaal brengt dat 512,15 verkeersbewegingen met zich mee. In de berekening zijn deze verkeersbewegingen ingevoerd als licht verkeer. Verder blijkt uit informatie van de opdrachtgever dat het afval gemiddeld 2 keer per week wordt ingezameld door een vuilniswagen en dat er gemiddeld 2 keer per week goederen worden afgeleverd door een vrachtwagen. Het aantal verkeersbewegingen bedraagt daarmee 8 per week. Per etmaal bedraagt dat (8 verkeersbewegingen / 5 dagen =) 1,6 verkeersbewegingen voor het ophalen van afval en het leveren van goederen. In de berekening zijn deze verkeersbewegingen ingevoerd als zwaar vrachtverkeer. Resultaten Uit het resultaat van de verschilberekening blijkt dat er geen berekenbare stikstofdepositie plaatsvindt als gevolg van de realisatiefase van het project.

In onderstaande afbeelding is het resultaat van de AERIUS Calculator opgenomen. Hierbij is de projectlocatie blauw omcirkeld en is de rijroute aangegeven met een zwarte lijn.

8

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

Blad 9 van 12 maart 2023

Afbeelding: Resultaat AERIUS verschilberekening, februari 2023

9

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

3

Blad 10 van 12 maart 2023

CONCLUSIE

Onderhavige ontwikkeling betreft de sloop van een deel van de bestaande bebouwing van het Raayland College. Hiervoor is een stikstofdepositieberekening uitgevoerd. Uit deze berekening volgt dat er geen sprake is van een relevante bijdrage aan stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000gebieden. De sloop is dan ook uitvoerbaar ten aanzien van de effecten van stikstof op Natura 2000gebieden.

10

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

Blad 11 van 12 maart 2023

Bijlage 1 AERIUS-berekening realisatiefase sloop

11

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

Realisatiefase sloop - Beoogd

Resultaten

Realisatiefase sloop - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

S4btH8LddQkA (09 februari 2023)

AROM B.V. Zuidsingel ong., 5802CH Venray Zuidsingel Venray Realisatiefase sloop S4btH8LddQkA 09 februari 2023, 12:57 Wnb-rekengrid Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

2023

0,01 mol/ha/j 30,41 ha 0,00 ha 0,01 mol/ha/j 0,00 mol/ha/j

6,3 kg/j

2803703

74,4 kg/j

Boschhuizerbergen

2/7

Projectberekening

Realisatiefase sloop (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen  Verkeersnetwerk

S4btH8LddQkA (09 februari 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

6,1 kg/j 0,2 kg/j

65,5 kg/j 8,9 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

1000 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.

S4btH8LddQkA (09 februari 2023)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase sloop" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

30,41

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Boschhuizerbergen (144)

S4btH8LddQkA (09 februari 2023)

30,41

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

2.466,35

30,41

0,01

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

0,00

0,00

Hoogste totale Met toename Grootste Met afname (ha Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol gekarteerd) afname (mol N/ha/jr) N/ha/jr) N/ha/jr)

2.466,35

30,41

0,01

0,00

0,00

5/7

Projectberekening

Realisatiefase sloop, Rekenjaar 2023 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Mobiele werktuigen X:195835,26 Y:392393,56 0,43 ha Stageklasse

NOₓ NH₃

65,5 kg/j 6,1 kg/j

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue Stof Emissie verbruik

Minigraver 1,5 ton

Stage-IIIA, 2006-2010, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

409 l/j

152 u/j

Midigraver 8 ton

Stage-IIIB, 2011-2013, <= 56 kW, 515 l/j diesel, SCR: nee

114 u/j

NOₓ

Mobiele graafmachine 17 Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 1379 l/j ton diesel, SCR: ja

114 u/j 96 l/j

Rupsgraafmachine 22 ton Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 3678 l/j diesel, SCR: ja

304 u/j 257 l/j

Rupsgraafmachine 50 ton Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 8344 l/j diesel, SCR: ja

266 u/j 584 l/j

Rupsgraafmachine 90 ton Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 8523 l/j diesel, SCR: ja

190 u/j 596 l/j

Schranklader / bobcat 1,5 Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, 365 l/j ton SCR: nee

152 u/j

Laadschop 17 ton

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 2718 l/j diesel, SCR: ja

152 u/j 190 l/j

Hoogwerker telescoop

Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, 319 l/j SCR: nee

76 u/j

Verreiker / telekraan met Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 774 l/j springmat diesel, SCR: ja

76 u/j

S4btH8LddQkA (09 februari 2023)

54 l/j

13,0 kg/j NH₃ 3,1 g/j NOₓ 10,9 kg/j NH₃ 3,9 g/j NOₓ 1,9 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 4,7 kg/j NH₃ 0,9 kg/j NOₓ 8,0 kg/j NH₃ 2,0 kg/j NOₓ 8,0 kg/j NH₃ 2,0 kg/j NOₓ 8,1 kg/j NH₃ 2,7 g/j NOₓ 3,1 kg/j NH₃ 0,7 kg/j NOₓ 6,8 kg/j NH₃ 2,4 g/j NOₓ 1,1 kg/j NH₃ 0,2 kg/j

6/7

Projectberekening

2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Bouwverkeer X:195792,26 Y:392397,08 2.536,51 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 8,9 kg/j Type scherm - NO₂ 2,4 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

0 p/jaar 0 p/jaar 816 p/jaar 300 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230126_290cbff6e8 Database versie 2022_290cbff6e8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

S4btH8LddQkA (09 februari 2023)

7/7

Stikstofberekening Zuidsingel (Focus en Spectrum) Gemeente Venray

Blad 12 van 12 maart 2023

Bijlage 2 AERIUS-verschilberekening

12

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

Bestaande situatie - Referentie Realisatiefase sloop - Beoogd

Resultaten

Bestaande situatie - Referentie Realisatiefase sloop - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

Rkogne5VVZf4 (09 februari 2023)

AROM B.V. Zuidsingel ong., 5802CH Venray Zuidsingel Venray Verschilberekening realisatiefase sloop Rkogne5VVZf4 09 februari 2023, 12:53 Wnb-rekengrid Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

2023 2023

0,01 mol/ha/j 0,01 mol/ha/j -

7,9 kg/j 6,3 kg/j

2803703 2803703

152,8 kg/j 74,4 kg/j

Boschhuizerbergen Boschhuizerbergen

2/9

Projectberekening

Bestaande situatie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Energie | Energie | Stookinstallatie  Verkeersnetwerk

Rkogne5VVZf4 (09 februari 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

7,9 kg/j

34,0 kg/j 118,8 kg/j

3/9

Projectberekening

Realisatiefase sloop (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen  Verkeersnetwerk

Rkogne5VVZf4 (09 februari 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

6,1 kg/j 0,2 kg/j

65,5 kg/j 8,9 kg/j

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.

Rkogne5VVZf4 (09 februari 2023)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase sloop" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Boschhuizerbergen

Rkogne5VVZf4 (09 februari 2023)

6/9

Projectberekening

Bestaande situatie, Rekenjaar 2023 1

Energie | Energie

Naam Stookinstallatie Uittreedhoogte Locatie X:195835,26 Warmteinhoud Y:392393,56 Spreiding Oppervlakte 0,43 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Standaard Profiel Industrie 2

40,0 m 0,220 MW 20 m

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Verkeer X:195792,26 Y:392397,08 2.536,51 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Rkogne5VVZf4 (09 februari 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ

34,0 kg/j

Links Rechts NOₓ 118,8 kg/j Type scherm - - NO₂ 26,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 7,9 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

512.15 p/etmaal 0 p/etmaal 1.6 p/etmaal 0 p/etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/9

Projectberekening

Realisatiefase sloop, Rekenjaar 2023 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Mobiele werktuigen X:195835,26 Y:392393,56 0,43 ha Stageklasse

NOₓ NH₃

65,5 kg/j 6,1 kg/j

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue Stof Emissie verbruik

Minigraver 1,5 ton

Stage-IIIA, 2006-2010, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

409 l/j

152 u/j

Midigraver 8 ton

Stage-IIIB, 2011-2013, <= 56 kW, 515 l/j diesel, SCR: nee

114 u/j

NOₓ

Mobiele graafmachine 17 Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 1379 l/j ton diesel, SCR: ja

114 u/j 96 l/j

Rupsgraafmachine 22 ton Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 3678 l/j diesel, SCR: ja

304 u/j 257 l/j

Rupsgraafmachine 50 ton Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 8344 l/j diesel, SCR: ja

266 u/j 584 l/j

Rupsgraafmachine 90 ton Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 8523 l/j diesel, SCR: ja

190 u/j 596 l/j

Schranklader / bobcat 1,5 Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, 365 l/j ton SCR: nee

152 u/j

Laadschop 17 ton

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 2718 l/j diesel, SCR: ja

152 u/j 190 l/j

Hoogwerker telescoop

Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, 319 l/j SCR: nee

76 u/j

Verreiker / telekraan met Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, 774 l/j springmat diesel, SCR: ja

76 u/j

Rkogne5VVZf4 (09 februari 2023)

54 l/j

13,0 kg/j NH₃ 3,1 g/j NOₓ 10,9 kg/j NH₃ 3,9 g/j NOₓ 1,9 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 4,7 kg/j NH₃ 0,9 kg/j NOₓ 8,0 kg/j NH₃ 2,0 kg/j NOₓ 8,0 kg/j NH₃ 2,0 kg/j NOₓ 8,1 kg/j NH₃ 2,7 g/j NOₓ 3,1 kg/j NH₃ 0,7 kg/j NOₓ 6,8 kg/j NH₃ 2,4 g/j NOₓ 1,1 kg/j NH₃ 0,2 kg/j

8/9

Projectberekening

2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Bouwverkeer X:195792,26 Y:392397,08 2.536,51 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 8,9 kg/j Type scherm - NO₂ 2,4 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

0 p/jaar 0 p/jaar 816 p/jaar 300 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230126_290cbff6e8 Database versie 2022_290cbff6e8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

Rkogne5VVZf4 (09 februari 2023)

9/9

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13807700/1