CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 6 Aerius-rapportage en Aerius-berekeningen

Gemeenteraad 30 juni 2026, gemeente VenrayBij agendapunt: TAM-omgevingsplan Hoofdstuk 22m Grootdorp 39, Merselo.17.264 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

Grootdorp 39, Merselo Aerius-berekeningen

Samen creëren we uw ruimte

Opgesteld door: Datum:

N.P.M. Maes 13 november 2025

Disclaimer tekst Bij het samenstellen van is de grootst mogelijke zorgvuldigheid nagestreefd. Het kan voorkomen dat informatie in deze rapportage niet juist of onvolledig is. De opdrachtgever is hiervoor niet aansprakelijk. Mocht u van mening zijn dat er beeldmateriaal is gebruikt waarvoor u beeldrecht heeft, neem dan contact op via onze website of bovengenoemd adres. Copyright Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen, in een geautomatiseerd gegevensbestand worden opgenomen of openbaar worden gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch door kopieën, foto’s of enige andere manier, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de opdrachtgever.

2

Inhoudsopgave

3

2.1.

Realisatiefase fase I

4

2.2.

Realisatiefase fase II

9

2.3.

Realisatiefase fase III

11

2.4.

Conclusie gebruiksfase

14

3.1.

Gebruiksfase I

14

3.2.

Fase II

15

3.3.

Fase III

17

3.4.

Conclusie

18

Inleiding In dit document wordt een toelichting gegeven op de gebruikte invoergegevens van de Aerius-berekening voor de geplande ontwikkelingen op Grootdorp 39 in Merselo. Aerius-berekeningen zijn opgesteld ten behoeve van de realisatie van een nieuwe zorgvoorziening op deze locatie. Voor onderhavig planvoornemen zijn de realisatiefase en de gebruiksfase in beeld gebracht. De berekeningen zijn uitgevoerd met behulp van de Aerius-calculator versie 2025.0.1.

Realisatiefase De nieuwe zorglocatie wordt in fases gebouwd en in gebruik genomen. Fase 1 bestaat uit de bouw van een eerste zorghuis voor 12 permanente bewoners. Tijdens deze fase worden alle bijbehorende bouwwerken en voorzieningen gerealiseerd. Het betreft in deze de bergingen, schuur, de aanleg van de grondwal, het plaatsen van de geluidwerende schermen, de aanleg van de speeltuin en speelweide en de aanplant van het groen. De ontwikkeling vindt in drie fases plaats. In alle fases wordt een gelijk deel van het nieuwe zorghuis gebouwd. In de eerste fase worden ook de grondwal, de buitenvoorzieningen (speeltuin, speelweide e.d.) theehuisje, schuur, verhardingen en de aanleg van de groenvoorzieningen aangelegd. Om deze reden zijn de aantallen mobiele werktuigen, voertuigbewegingen, personenauto’s voor werklieden en aan- en afvoer van bouwmaterialen en grondstoffen hoger in fase I. In de berekeningen is het uitvoeringsjaar van fase I bepaald op 2026, fase II in 2028 en fase III in 2030. In fase II wordt een tweede deel van het zorghuis voor 12 permanente bewoners gerealiseerd. Tijdens de bouw van fase II is het zorghuis van fase I in gebruik. In fase III wordt het laatste deel van het zorghuis met 8 tweepersoons logeerkamers gerealiseerd. Tijdens de bouw van fase III zijn de delen van het zorghuis van fase I en II in gebruik.

Alle delen van het zorghuis zijn in oppervlakte en afmetingen gelijk. In elke realisatiefase zijn dan ook dezelfde parameters en uitgangspunten aangehouden. De woning is gedurende alle realisatie- en gebruiksfases in gebruik.

2.1. Realisatiefase fase I In de realisatiefase van fase I wordt het eerste deel van het zorghuis daadwerkelijk gebouwd. In deze fase vindt aan- en afvoer van grond en bouwmaterialen plaats, wordt met behulp van mobiele werktuigen gewerkt op locatie en vinden dagelijks verkeersbewegingen van bouwpersoneel plaats. Tijdens de bouw van fase 1 worden ook andere relevante voorzieningen als een schuur, berging, bestrating en verharding, een speeltuin en een theehuisje aangelegd. Daarnaast vindt tevens de aanleg en aanplant van groen op locatie plaats. Gedurende de realisatiefase worden mobiele werktuigen ingezet die NO x en NH3 emissies tot gevolg hebben. De uitstoot van deze werktuigen is afhankelijk van het brandstofverbruik, het aantal draaiuren, het motorische vermogen en de stageklasse van het materieel. Het aantal draaiuren verschilt per fase. 4

Voor de stageklassen en het brandstofverbruik is gebruik gemaakt van onderstaande richtlijnen. 2.1.1.Stageklasse Voor dieselmaterieel gelden sinds 1997 emissievoorschriften. De EU-richtlijnen (97/68/EC en 2002/88/EC) bevatten normen voor de maximale uitstoot van luchtverontreiniging per vermogensklasse in gram/kWh. Er is sprake van invoering van vijf fasen van strenger wordende emissienormen. De verdeling in fases is afhankelijk van het bouwjaar. De eerste fase werd geïmplementeerd in 1999, bij de tweede fase gebeurde dit tussen 2001 tot 2004, afhankelijk van de vermogensklasse van de motor. De derde fase verloopt in twee stappen: Stage IIIA voor motoren met een variabel toerental met bouwjaar 2006/2008 en Stage IIIB voor bouwjaar 2011/2013. De vierde fase (Stage IV) geldt vanaf 2014 (EU-richtlijnen 2004/26/EC) en de vijfde fase (Stage V) geldt vanaf bouwjaar 2019/2020 (Verordening EU 2016/1628). 2.1.2.Brandstofverbruik Er is een inschatting van het brandstofverbruik gemaakt. Naast de diesel wordt AdBlue toegevoegd bij de motoren die in de categorie ‘Stage V, 75-560 kW’ vallen. Voor de relevante werktuigen is dit ca. 6% van het dieselverbruik. 2.1.3.Utiliteitsvoertuigen Utiliteitsvoertuigen die actief zijn op de bouwplaats, zoals kiepwagens, vallen buiten de categorieën voor stageklassen.

De uitstoot van deze voertuigen wordt bepaald op basis van het aantal draaiuren op de werkplaats, hierbij wordt een onderscheid gemaakt tussen middelzware en zware utiliteitsvoertuigen (MUT en ZUT). In de bouw van fase 1 wordt geen gebruik gemaakt van utiliteitsvoertuigen. 2.1.4.Bouwverkeer Werkzaamheden bouw fases zorgvoorziening Tijdens de bouw worden verschillende grondwerkzaamheden uitgevoerd. Het betreft in deze het uitgraven van de fundering van de nieuwbouw van 20 x 10 meter. Voor deze graafwerkzaamheden is rekening gehouden met een mobiele kraan die gedurende 3 dagen 8 uur per dag, 100% van de tijd werkzaam is. De vrijgekomen grond wordt op locatie toegepast om de grondwal aan te leggen en wordt niet afgevoerd. Tijdens de bouw wordt gebruik gemaakt van een telekraan het leggen van de spanten en dakplaten en het plaatsen van de dakkapellen. De telekraan is in totaal gedurende 5 dagen 8 uur per dag aanwezig en wordt tijdens deze periode 50% van de tijd gebruikt. Op locatie is gedurende een periode van 10 weken, 8 uur per dag een verreiker aanwezig. De verreiker wordt gedurende 8 uur per dag 20% van de tijd gebruikt. Bij het storten van de fundering is gedurende 2 dagen een betonpomp 50% van de tijd (uitgaande van 8 draaiuren per dag) in gebruik. In totaal worden 3 vrachten beton aangevoerd.

Gedurende 10 dagen is een waterpomp aanwezig om grondwater uit de bouwput de pompen. De waterpomp staat gedurende 24 uur per dag aan. De bouwmaterialen worden in 20 vrachten aangevoerd. Tijdens de bouw zijn gedurende een periode van 26 weken gemiddeld 4 werklieden (bouwvakkers, elektriciens, loodgieters, uitvoerder, machinisten van mobiele werktuigen) 5 dagen per week 8 uur per dag aanwezig. Alle werklieden komen met eigen vervoer naar de locatie in werkbusjes/personenauto’s. Daarnaast is in de berekeningen rekening gehouden met 2 personenauto’s per dag voor controleurs, onderaannemers e.d. 5

Bouw bijgebouwen De bouw van de schuur, berging en het theehuisje vinden plaats tijdens de bouw van fase I. De bijgebouwen worden hoofdzakelijk met behulp van klein materieel gebouwd. Er is in de berekeningen rekening gehouden met een verreiker die gedurende 5 dagen (verspreid over de periode van 6 maanden) gedurende 8 uur per dag 50% van de tijd gebruikt wordt. De fundering van de schuur, berging en theehuisje worden gestort. Hiervoor zijn 2 vrachten beton geteld omdat de werkzaamheden waarschijnlijk niet gelijktijdig plaatsvinden. De aanvoer van bouwmaterialen voor de verschillende bijgebouwen vindt ook gespreid plaats. In de berekeningen is rekening gehouden met een totaal aantal van 4 vrachten bouwmaterialen. Grond hoeft niet te worden afgevoerd. Deze wordt op locatie hergebruikt. Tijdens de bouw van de schuur zijn 2 werklieden (waaronder begrepen machinisten van mobiele werktuigen) gedurende 15 dagen 8 uur per dag op perceel werkzaam. Voor de bouw van de berging zijn eveneens 2 werklieden gedurende 15 dagen 8 uur per dag werkzaam. Voor het theehuisje wordt zijn 2 werklieden gedurende 5 dagen 8 uur per dag werkzaam. De werklieden komen enkel dag afzonderlijk naar de locatie in personenauto’s. Grondwal Voor de grondwal is circa 400 m3 grond nodig.

De overige grond komt vrij door grondverbetering die op de planlocatie plaatsvindt ten behoeve van de aan te leggen verhardingen. Er hoeft geen grond te worden aangevoerd voor de grondwal. Voor de aanleg van de grondwal zijn een mobiele kraan en minigraver gedurende 5 dagen 8 uur per dag (totale tijd verspreid over een langere periode) werkzaam. De mobiele kraan is gedurende deze periode 80% in gebruik. De minigraver 50%. Tijdens de aanleg van de grondwal zijn gedurende (totale tijd) 5 dagen 8 uur per dag twee machinisten van de mobiele kraan en de minigraver werkzaam. Zij komen dagelijks naar de locatie met personenauto’s.* Aanleg verhardingen Binnen het plangebied wordt circa 1.250 m 2 aan parkeerplaatsen, inrit en toegangen tot parkeerplaatsen aangelegd. Ook wordt een terras van 300 m2 aangelegd. Ten behoeve van de aanleg van deze verhardingen dient grondverbetering plaats te vinden. Zwarte grond wordt afgegraven en gele zand wordt aangevoerd. De hoeveelheid vrijkomende grond, circa 375 m 3 wordt gebruikt voor de aanleg van de grondwal. De gele zand (circa 300 m3) wordt aangevoerd met 10 vrachtwagens. Bij de aanleg van de verhardingen wordt gedurende een periode van 5 dagen, 8 uur per dag een trilwals 40% van de tijd gebruikt. Een vlindermachine is gedurende 2 dagen, 8 uur per dag, 100% van de tijd in gebruik om het terras te vlinderen.

Met een mini-shovel worden de klinkers aangevoerd en de grond uitgespreid. De mini-shovel is gedurende 10 dagen 8 uur per dag 30% van de tijd in gebruik. Voor de aanleg van de verhardingen zijn gedurende een periode van 3 weken, 5 dagen per week, 4 stratenmakers (waaronder begrepen machinisten van mobiele werktuigen), vloerenleggers 8 uur per dag werkzaam. Alle werklieden komen met eigen werkbusjes/personenauto’s naar de locatie.* Realisatie voorzieningen Op locatie worden diverse voorzieningen gerealiseerd. Het betreft onder andere een speeltuin en een speelveld. De funderingen van de verschillende speelvoorzieningen worden uitgegraven en gestort met behulp van klein materieel (betonmolen, etc.). De speeltoestellen zelf worden in 3 vrachten aangevoerd. Tijdens het plaatsen van de speeltoestellen wordt gebruik gemaakt van een verreiker die gedurende 2 dagen 8 uur per dag 30% van de tijd wordt gebruikt. 6

Voor het speelveld en de speeltuin is de aanvoer van 2 vrachtauto’s geel zand nodig. Rond de speeltoestellen en op de speelweide wordt gras machinaal ingezaaid. Ook de overige delen van het perceel worden ingezaaid met gras. Op locatie is gedurende 3 dagen een tractor met zaaimachine werkzaam. Gedurende 3 dagen zijn twee werklieden (waaronder begrepen machinisten van mobiele werktuigen) 8 uur per dag werkzaam. De tractor wordt 80% van de tijd gebruikt.* Voor de aanleg van de speeltuin zijn gedurende 2 dagen 4 werklieden (waaronder de machinisten van de diverse machines) werkzaam. Aanplant groen Op locatie wordt groen aangeplant als onderdeel van de landschappelijke inpassing en de algemene inrichting van het perceel. Bij de aanplant van het groen wordt gebruik gemaakt van een minigraver voor de aanplant van nieuwe bomen en struiken. De minigraver is gedurende een periode van 15 dagen 8 uur per dag werkzaam en wordt 50% van de tijd gebruikt. Voor de overige werkzaamheden wordt gebruik gemaakt van handmachines en klein materieel. Voor de aanvoer van plantmateriaal, teeltaarde en grond (tbv grondverbetering) en ander zaken zijn 3 vrachtwagens nodig. Voor de aanplant van het groen is een totale periode van 15 dagen geteld waarin 2 hoveniers (waaronder begrepen machinisten van mobiele werktuigen) 8 uur per dag werkzaam zijn.

Deze hoveniers komen met eigen werkbusjes/personenauto’s naar de locatie.* De route van het verkeer is meegenomen van de bouwlocatie tot de locatie waar het verkeer opgaat in het autonome verkeer op de kruising Grootdorp – Kleindorp en aan de westzijde op de kruising van Grootdorp – Pas. 2.1.5. Verkeer woning Conform de CROW-publicatie hebben vrijstaande woningen in het buitengebied een verkeersgeneratie van 8,6 personenauto’s per dag van bewoners en bezoekers tot gevolg. Er vinden geen vrachtbewegingen van en naar de woning plaats. Totaal aantal bewegingen per jaar: 3.139 waarvan 50% oude starts 2.1.6.Mobiele bronnen De mobiele bronnen zijn in onderstaande tabel weergegeven. Per mobiele bron zijn de draaiuren, het totale dieselverbruik en het Adblue verbruik bepaald. In de berekeningen is er vanuit gegaan dat alle mobiele werktuigen met vrachtauto’s naar locatie worden getransporteerd. Deze gegevens vormen de basis van de uitgevoerde Aerius-berekeningen. Realisatiefase I 2026 Mobiele bron

Aantal Percentage dagen gebruik (%) (8 uur)

Draai-uren

KW

Stage

Mobiele kraan (zorghuis)

3

100

24

138

Stage V

528

31,68

Mobiele kraan (grondwal)

5

80

32

138

Stage V

704

42,24

Telekraan

5

50

20

320

Stage V

1160

69,6

Vuilwaterpomp/klokpomp

30

100

240

2

Stage V

264

-

Shovel

2

40

6,4

202

Stage V

237

14,208

Mini-shovel

10

30

24

16

Stage V

72

-

Trilwals

5

40

16

55

Stage V

128

-

Minigraver 3.5 ton

3

50

12

16

Stage V

36

-

Minigraver 3.5 ton

15

50

60

16

Stage V

180

-

Vlindermachine

1

40

3,2

3

Stage V

7

-

7

Dieselverbruik

AdBlueverbruik [L]

Betonpomp

2

100

16

171

Stage V

352

21,12

Verreiker I

10

20

16

202

Stage V

592

35,52

Verreiker II

5

50

20

202

Stage V

740

44,4

Verreiker III

2

30

4,8

202

Stage V

178

10,656

Realisatiefase II 2026 Verkeersbewegingen Personenauto’s Waarvan koude starts 50% Zwaar verkeer Waarvan koude starts 50% Wegverkeer woonhuis Waarvan koude starts 50%

Bewegingen per jaar 1.928 964 116 58 3.139 1.570

2.1.7.Stationair draaien De motoren van het wegverkeer draaien een deel van de tijd stationair. Bijvoorbeeld tijdens het laden en lossen, het wachten op een vrijkomende losplaats of tijdens het wachten tussen hijswerkzaamheden door. In de Aerius-calculator worden deze stationaire gebruiksfases ingevoerd als punt, vlak of lijnbron conform de Instructie “Gegevensinvoer voor Aerius-calculator 2025”. Voor deze bronsoort zijn de bijbehorende NO x en NH3 emissie bepaald die zijn opgenomen in bijlage 1: “Stationaire emissies wegverkeer” van de Instructie Gegevensinvoer Aerius Calculator 2025.0.1. De emissiecijfers worden vermenigvuldigd met de tijd dat de motoren van verschillende werktuigen stationair draaien. Voor vrachtverkeer is vanwege laden en lossen gerekend met een gemiddelde van 1 uur stationair draaien. Voor personenauto’s is het stationair draaien bepaald op 5 minuten per dag. Realisatiefase I 2026 Stationair draaien Stationair draaien

Duur stationair Aantal Verkeerscategorie draaien (minuten)

Jaar

NH3/g/uur NOx/g/uur

Totale NH3emissie

Totale NOxemissie 5,2686272

Vrachtverkeer

58

60

Zwaar wegverkeer 2024 0,9664

90,8384

0,0560512

Personenauto’s

964

5

Licht wegverkeer

4,7356

0,0136888 0,38042653

2024 0,1704

Totaal

0,06974

5,64905373

Bovenstaande gegevens zijn ingevoerd in de Aerius-calculator 2025.0.1 2.1.8.Koude start Er is sprake van een koude start wanneer motorvoertuigen gestart worden nadat ze 2 uur of langer stil gestaan hebben. De katalysator functioneert dan net gelijk. Hierdoor komt tijdens de koude start relatief meer emissie vrij dan tijdens het rijden met een warme motor. Voor personeel, bezoekers en derden geldt dat ze normaal gesproken langer dan 2 uur op locatie verblijven en er dus bij het wegrijden sprake is van een koude start. Voor het brengen en halen van cliënten is geen koude start gerekend. Het brengen en halen wordt om meerdere redenen beperkt tot maximaal 30 minuten. Voor het theehuisje/winkel is het verblijf ook niet lager dan 1 uur. De helft van de verkeersbewegingen van personeel, bezoekers en derden is in de berekeningen opgenomen als koude start. De andere helft, dus bij het aankomen op locatie, is vanzelfsprekend geen koude start. 8

2.1.9. CV-ketel woning Voor de cv-installaties is uitgegaan van de volgende uitgangspunten. Het verstoken van 1 m 3 aardgas levert conform de Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2021.1, juni 2022 versie 1 9 m 3 rookgas op. Het verbruik van de cv-ketels is in de tabel opgenomen en is bepaald aan de hand van het jaarlijks verbruik. De hoeveelheid rookgas ten gevolge van het aangenomen aardgasverbruik kan worden berekend door het aardgasverbruik met 9 te vermenigvuldigen. De maximale toelaatbare emissie is 70 mg NO x/m3 waardoor de hoeveelheid rookgas met 0.00070 vermenigvuldigd moet worden. De hoogtes van de bestaande schoorsteen is aangehouden als uittreedhoogte.

Wonen en werken fase I Bron CV-ketel Grootdorp 39, Merselo

Uittreedhoogte (m) 6,0

Gasverbruik (m3/j) 3500

NOx/m3 22,05

2.2. Realisatiefase fase II Tijdens de bouw van fase II vindt gelijktijdig gebruik van de zorgwoning en bijbehorende voorzieningen in fase I plaats. In deze fase vindt geen aanleg van voorzieningen meer plaats en is de bouw beperkt tot enkel de zorgwoning. 2.2.1.Werkzaamheden bouw fases zorgvoorziening In alle fases worden diverse grondwerkzaamheden uitgevoerd. Het betreft in deze het uitgraven van de fundering van de nieuwbouw van 20 x 10 meter. Voor deze graafwerkzaamheden is rekening gehouden met een mobiele kraan die gedurende 3 dagen 8 uur per dag, 100% van de tijd werkzaam is. De vrijgekomen grond wordt op locatie toegepast om de grondwal aan te leggen en wordt niet afgevoerd. Tijdens de bouw wordt gebruik gemaakt van een telekraan het leggen van de spanten en dakplaten en het plaatsen van de dakkapellen. De telekraan is in totaal gedurende 5 dagen 8 uur per dag aanwezig en wordt tijdens deze periode 50% van de tijd gebruikt. Op locatie is gedurende een periode van 10 weken, 8 uur per dag een verreiker aanwezig. De verreiker wordt gedurende 8 uur per dag 20% van de tijd gebruikt. Bij het storten van de fundering is gedurende 2 dagen een betonpomp 50% van de tijd (uitgaande van 8 draaiuren per dag) in gebruik. In totaal worden 3 vrachten beton aangevoerd. Gedurende 10 dagen is een waterpomp aanwezig om grondwater uit de bouwput de pompen.

De waterpomp staat gedurende 24 uur per dag aan. De bouwmaterialen worden in 20 vrachten aangevoerd. Tijdens de bouw zijn gedurende een periode van 26 weken gemiddeld 4 werklieden (bouwvakkers, elektriciens, loodgieters, uitvoerder, machinisten van mobiele werktuigen) 5 dagen per week 8 uur per dag aanwezig. Alle werklieden komen met eigen vervoer naar de locatie in werkbusjes/personenauto’s. Daarnaast is in de berekeningen rekening gehouden met 2 personenauto’s per dag voor controleurs, onderaannemers e.d. Tijdens de bouw van fase II zijn de voorzieningen uit fase I al in gebruik. De verkeersbewegingen van het gebruik van fase I zijn dan ook opgenomen in de Aerius-berekeningen voor realisatiefase II. In deze verkeersbewegingen zijn de verkeersbewegingen van de woning ook opgenomen. 9

2.2.2.Mobiele bronnen De mobiele bronnen zijn in onderstaande tabel weergegeven. Per mobiele bron zijn de draaiuren, het totale dieselverbruik en het Adblue verbruik bepaald. In de berekeningen is er vanuit gegaan dat alle mobiele werktuigen met vrachtauto’s naar locatie worden getransporteerd. Deze gegevens vormen de basis van de uitgevoerde Aerius-berekeningen.

Realisatiefase II 2028

Mobiele kraan (zorghuis)

Aantal Percentage dagen gebruik (%) Draai-uren (8 uur) 3 100 24

138

Stage V

528

31,68

Telekraan

5

50

20

320

Stage V

1160

69,6

Vuilwaterpomp/klokpomp

30

100

240

2

Stage V

264

-

Minigraver 3.5 ton

3

50

12

16

Stage V

36

-

Betonpomp

2

100

16

171

Stage V

352

21,12

Verreiker

10

20

16

202

Stage V

592

35,52

Mobiele bron

KW

Stage

Dieselverbruik

AdBlueverbruik [L]

Realisatiefase II 2028 Verkeersbewegingen Personenauto’s Waarvan koude starts 50% Zwaar verkeer Waarvan koude starts 50% Wegverkeer woonhuis Waarvan koude starts 50% Wegverkeer fase I

Bewegingen per jaar 1.040 520 76 38 3.139 1.570

2.2.3.Stationair draaien De motoren van het wegverkeer draaien een deel van de tijd stationair. Bijvoorbeeld tijdens het laden en lossen, het wachten op een vrijkomende losplaats of tijdens het wachten tussen hijswerkzaamheden door. In de Aerius-calculator worden deze stationaire gebruiksfases ingevoerd als punt, vlak of lijnbron conform de Instructie “Gegevensinvoer voor Aerius-calculator 2025”. Voor deze bronsoort zijn de bijbehorende NO x en NH3 emissie bepaald die zijn opgenomen in bijlage 1: “Stationaire emissies wegverkeer” van de Instructie Gegevensinvoer Aerius Calculator 2025.0.1. De emissiecijfers worden vermenigvuldigd met de tijd dat de motoren van verschillende werktuigen stationair draaien. Voor vrachtverkeer is vanwege laden en lossen gerekend met een gemiddelde van 1 uur stationair draaien. Voor personenauto’s is het stationair draaien bepaald op 5 minuten per dag. Realisatiefase II 2028 Stationair draaien Vrachtverkeer

10

Duur stationair Aantal draaien (minuten) 38

60

Verkeerscategorie Zwaar wegverkeer

Jaar

NH3/g/uur NOx/g/uur

2028 0,8976

88,12248

Totale NH3emissie

Totale NOxemissie

0,0341088 3,34865424

Personenauto’s

520

5

Licht wegverkeer

2028 0,162

3,36

0,00702

0,1456

0,0411288 3,49425424

Totaal

Bovenstaande gegevens zijn samen met de gegevens van de gebruiksfase I ingevoerd in de Aeriuscalculator 2025.0.1. 2.2.4.Koude start Er is sprake van een koude start wanneer motorvoertuigen gestart worden nadat ze 2 uur of langer stil gestaan hebben. De katalysator functioneert dan net gelijk. Hierdoor komt tijdens de koude start relatief meer emissie vrij dan tijdens het rijden met een warme motor. Voor personeel, bezoekers en derden geldt dat ze normaal gesproken langer dan 2 uur op locatie verblijven en er dus bij het wegrijden sprake is van een koude start. Voor het brengen en halen van cliënten is geen koude start gerekend. Het brengen en halen wordt om meerdere redenen beperkt tot maximaal 30 minuten. Voor het theehuisje/winkel is het verblijf ook niet lager dan 1 uur. De helft van de verkeersbewegingen van personeel, bezoekers en derden is in de berekeningen opgenomen als koude start. De andere helft, dus bij het aankomen op locatie, is vanzelfsprekend geen koude start. 2.2.1.CV-ketel woning Voor de cv-installaties is uitgegaan van de volgende uitgangspunten. Het verstoken van 1 m 3 aardgas levert conform de Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2021.1, juni 2022 versie 1 9 m 3 rookgas op. Het verbruik van de cv-ketels is in de tabel opgenomen en is bepaald aan de hand van het jaarlijks verbruik.

De hoeveelheid rookgas ten gevolge van het aangenomen aardgasverbruik kan worden berekend door het aardgasverbruik met 9 te vermenigvuldigen. De maximale toelaatbare emissie is 70 mg NO x/m3 waardoor de hoeveelheid rookgas met 0.00070 vermenigvuldigd moet worden. De hoogtes van de bestaande schoorsteen is aangehouden als uittreedhoogte.

Wonen en werken fase I Bron CV-ketel Grootdorp 39, Merselo

Uittreedhoogte (m) 6,0

Gasverbruik (m3/j) 3500

NOx/m3 22,05

2.2.2. Wegverkeer Conform de CROW-publicatie hebben vrijstaande woningen in het buitengebied een verkeersgeneratie van 8,6 personenauto’s per dag van bewoners en bezoekers tot gevolg. Er vinden geen vrachtbewegingen van en naar de woning plaats. Totaal aantal bewegingen per jaar: 3.139

2.3. Realisatiefase fase III Tijdens de bouw van fase III vindt gelijktijdig gebruik van de zorgwoningen en bijbehorende voorzieningen in fase I en II plaats. In deze fase vindt geen aanleg van voorzieningen meer plaats en is de bouw beperkt tot enkel zorgwoning voor logeeropvang. 2.3.1.Werkzaamheden bouw fases zorgvoorziening In alle fases worden diverse grondwerkzaamheden uitgevoerd. Het betreft in deze het uitgraven van de fundering van de nieuwbouw van 20 x 10 meter. Voor deze graafwerkzaamheden is rekening gehouden met een mobiele kraan die gedurende 3 dagen 8 uur per dag, 100% van de tijd werkzaam is. De vrijgekomen grond wordt op locatie toegepast om de grondwal aan te leggen en wordt niet afgevoerd. 11

Tijdens de bouw wordt gebruik gemaakt van een telekraan het leggen van de spanten en dakplaten en het plaatsen van de dakkapellen. De telekraan is in totaal gedurende 5 dagen 8 uur per dag aanwezig en wordt tijdens deze periode 50% van de tijd gebruikt. Op locatie is gedurende een periode van 10 weken, 8 uur per dag een verreiker aanwezig. De verreiker wordt gedurende 8 uur per dag 20% van de tijd gebruikt. Bij het storten van de fundering is gedurende 2 dagen een betonpomp 50% van de tijd (uitgaande van 8 draaiuren per dag) in gebruik. In totaal worden 3 vrachten beton aangevoerd. Gedurende 10 dagen is een waterpomp aanwezig om grondwater uit de bouwput de pompen. De waterpomp staat gedurende 24 uur per dag aan. De bouwmaterialen worden in 20 vrachten aangevoerd. Tijdens de bouw zijn gedurende een periode van 26 weken gemiddeld 4 werklieden (bouwvakkers, elektriciens, loodgieters, uitvoerder, machinisten van mobiele werktuigen) 5 dagen per week 8 uur per dag aanwezig. Alle werklieden komen met eigen vervoer naar de locatie in werkbusjes/personenauto’s. Daarnaast is in de berekeningen rekening gehouden met 12 personenauto’s per dag voor controleurs, onderaannemers e.d. Tijdens de bouw van fase III zijn de voorzieningen uit fase I en II al in gebruik. De verkeersbewegingen van het gebruik van fase II zijn dan ook opgenomen in de Aerius-berekeningen voor realisatiefase III.

In deze verkeersbewegingen zijn de verkeersbewegingen van de woning ook opgenomen. 2.3.2.Mobiele bronnen De mobiele bronnen zijn in onderstaande tabel weergegeven. Per mobiele bron zijn de draaiuren, het totale dieselverbruik en het Adblue verbruik bepaald. In de berekeningen is er vanuit gegaan dat alle mobiele werktuigen met vrachtauto’s naar locatie worden getransporteerd. Deze gegevens vormen de basis van de uitgevoerde Aerius-berekeningen.

Realisatiefase III 2030

Mobiele kraan (zorghuis)

Aantal Percentage dagen gebruik (%) Draai-uren (8 uur) 3 100 24

Telekraan

5

50

20

320

Stage V

1160

69,6

Vuilwaterpomp/klokpomp

30

100

240

2

Stage V

264

-

Minigraver 3.5 ton

3

50

12

16

Stage V

36

-

Betonpomp

2

100

16

171

Stage V

352

21,12

Verreiker

10

20

16

202

Stage V

592

35,52

Mobiele bron

Realisatiefase III 2030 Verkeersbewegingen Personenauto’s Waarvan 50% koude starts Zwaar verkeer Waarvan 50% koude starts Wegverkeer fase II Waarvan koude starts 50% Wegverkeer zwaar vrachtverkeer fase II

12

KW

Stage

Dieselverbruik

AdBlueverbruik [L]

138

Stage V

528

31,68

Bewegingen per jaar 1.040 520 76 38 15.528 7.764 208

2.3.3.Stationair draaien De motoren van het wegverkeer draaien een deel van de tijd stationair. Bijvoorbeeld tijdens het laden en lossen, het wachten op een vrijkomende losplaats of tijdens het wachten tussen hijswerkzaamheden door. In de Aerius-calculator worden deze stationaire gebruiksfases ingevoerd als punt, vlak of lijnbron conform de Instructie “Gegevensinvoer voor Aerius-calculator 2025”. Voor deze bronsoort zijn de bijbehorende NO x en NH3 emissie bepaald die zijn opgenomen in bijlage 1: “Stationaire emissies wegverkeer” van de Instructie Gegevensinvoer Aerius Calculator 2025.0.1. De emissiecijfers worden vermenigvuldigd met de tijd dat de motoren van verschillende werktuigen stationair draaien. Voor vrachtverkeer is vanwege laden en lossen gerekend met een gemiddelde van 1 uur stationair draaien. Voor personenauto’s is het stationair draaien bepaald op 5 minuten per dag. Realisatiefase III 2030 Stationair draaien

Duur stationair Aantal draaien (minuten)

Verkeerscategorie

Jaar

NH3/g/uur NOx/g/uur

Totale NH3emissie

Totale NOxemissie

Vrachtverkeer

38

60

Zwaar wegverkeer

2030 0,8976

85,2132

0,0341088 3,2381016

Personenauto’s

520

5

Licht wegverkeer

2030 0,1572

2,7744

0,006812

Totaal

0,120224

0,0409208 3,3583256

Bovenstaande gegevens zijn samen met de gegevens van de gebruiksfases I en II ingevoerd in de Aeriuscalculator 2025.0.1. 2.3.1.Koude start Er is sprake van een koude start wanneer motorvoertuigen gestart worden nadat ze 2 uur of langer stil gestaan hebben. De katalysator functioneert dan net gelijk. Hierdoor komt tijdens de koude start relatief meer emissie vrij dan tijdens het rijden met een warme motor. Voor personeel, bezoekers en derden geldt dat ze normaal gesproken langer dan 2 uur op locatie verblijven en er dus bij het wegrijden sprake is van een koude start. Voor het brengen en halen van cliënten is geen koude start gerekend. Het brengen en halen wordt om meerdere redenen beperkt tot maximaal 30 minuten. Voor het theehuisje/winkel is het verblijf ook niet lager dan 1 uur. De helft van de verkeersbewegingen van personeel, bezoekers en derden is in de berekeningen opgenomen als koude start. De andere helft, dus bij het aankomen op locatie, is vanzelfsprekend geen koude start. CV-ketel woning Voor de cv-installaties is uitgegaan van de volgende uitgangspunten. Het verstoken van 1 m 3 aardgas levert conform de Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2021.1, juni 2022 versie 1 9 m 3 rookgas op. Het verbruik van de cv-ketels is in de tabel opgenomen en is bepaald aan de hand van het jaarlijks verbruik.

De hoeveelheid rookgas ten gevolge van het aangenomen aardgasverbruik kan worden berekend door het aardgasverbruik met 9 te vermenigvuldigen. De maximale toelaatbare emissie is 70 mg NO x/m3 waardoor de hoeveelheid rookgas met 0.00070 vermenigvuldigd moet worden. De hoogtes van de bestaande schoorsteen is aangehouden als uittreedhoogte.

13

Wonen en werken fase I Bron CV-ketel Grootdorp 39, Merselo

Uittreedhoogte (m) 6,0

Gasverbruik (m3/j) 3500

NOx/m3 22,05

2.4. Conclusie gebruiksfase Uit de uitgevoerde Aerius-berekeningen blijkt dat in de drie realisatiefases geen sprake is van significant negatieve effecten op Natura2000-gebieden. De stikstofdepositie blijft onder de rekenkundige ondergrens van 0,00 mol/ha/jaar.

Gebruiksfase 3.1. Gebruiksfase I De depositie in de gebruiksfase van fase I wordt veroorzaakt door verkeersbewegingen van en naar de zorglocatie. De zorgwoning wordt volledig gasloos opgeleverd. De woning heeft geen stikstofdepositie tot gevolg. Voor zorgvoorzieningen zijn geen CROW-normen opgenomen en dient een eigen onderbouwing van het aantal verkeersbewegingen van en naar de zorgvoorziening te worden aangeleverd.

3.1.1.Personeel In de eindsituatie van fase I zijn werknemers in twee diensten aan het werk. Dienst 1 duurt van 09.00 tot 19.00. Dienst 2 van 19.00 tot 09.00 uur. Tijdens de diensten zijn 4 personeelsleden werkzaam op locatie. In de berekeningen is het uitgangspunt dat elke medewerker apart met een personenauto naar de locatie komt. Totaal aantal bewegingen per jaar: 5.840 3.1.2.Cliënten Cliënten verblijven structureel en langdurig op locatie. Bewoners van de zorgvoorzieningen in fase I verblijven structureel en verlaten slechts incidenteel de locatie. Er is geen sprake van structurele breng- en haalmomenten van cliënten in de zorgwoningen van fase 1 en 2. Per bewoner zijn 2 incidentele verkeersbewegingen per week gerekend. Totaal aantal bewegingen per jaar: 1.248 3.1.3.Bezoekers Cliënten ontvangen op gezette tijden bezoekers. De bezoektijden en frequentie van bezoeken is echter beperkt. Gemiddeld worden cliënten 1 keer per week (2 verkeersbewegingen) bezocht door familie/vrienden/kennissen. Totaal aantal bewegingen per jaar: 1.248 3.1.4.Vertegenwoordigers/overig zorgpersoneel/derden Gedurende de werkweek wordt de locatie bezocht door vertegenwoordigers van diverse bedrijven en instellingen, controleurs, overig zorgpersoneel zoals huisartsen, specialisten e.d. en derden. In de berekeningen is rekening gehouden met 3 bezoeken (6 verkeersbewegingen) van ‘externen’ per week.

Totaal aantal bewegingen per jaar: 312 14

3.1.5.Bezoekers theehuisje Het theehuisje is op gezette tijden geopend voor publiek en zal vanwege de zeer beperkte omvang een voornamelijk lokale aantrekkingskracht hebben (dorpsbewoners, fietsers, bewoners omliggende dorpen). Het theehuisje is gedurende de lente- en zomerperiode maximaal 2 dagen per week gedurende 4 uur per dag geopend. Het theehuisje biedt plek aan maximaal 10 personen, waarvan is aangenomen dat 50% van de bezoekers gebruik maakt van gemotoriseerd verkeer (auto, motor, etc.). In de berekening is uitgegaan van 10 personen per uur en 40 personen per dag. Totaal aantal bewegingen per jaar: 2.080 3.1.6.Leveranciers In de berekeningen is uitgegaan van een leverancier van goederen (eten, verzorgingsproducten e.d.) per week. Het betreft in dit geval één vrachtwagen per week. Totaal aantal bewegingen per jaar: 104 vrachtbewegingen 3.1.7.Woning Conform de CROW-publicatie hebben vrijstaande woningen in het buitengebied een verkeersgeneratie van 8,6 verkeersbewegingen per dag van bewoners en bezoekers tot gevolg. Er vinden geen vrachtbewegingen van en naar de woning plaats. Van deze bewegingen is 50% koude starts. Totaal aantal bewegingen per jaar: 3.139 Verkeersbewegingen fase I Personenauto’s Waarvan koude starts Vrachtverkeer

Bewegingen per jaar 13.867 6.934 104

3.1.8.CV-ketel bedrijfswoning Voor de cv-installaties is uitgegaan van de volgende uitgangspunten. Het verstoken van 1 m 3 aardgas levert conform de Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2021.1, juni 2022 versie 1 9 m 3 rookgas op. Het verbruik van de cv-ketels is in de tabel opgenomen en is bepaald aan de hand van het jaarlijks verbruik. De hoeveelheid rookgas ten gevolge van het aangenomen aardgasverbruik kan worden berekend door het aardgasverbruik met 9 te vermenigvuldigen. De maximale toelaatbare emissie is 70 mg NO x/m3 waardoor de hoeveelheid rookgas met 0.00070 vermenigvuldigd moet worden. De hoogtes van de bestaande schoorsteen is aangehouden als uittreedhoogte. Wonen en werken fase I Bron CV-ketel Hogenbos 8, Meerlo

Uittreedhoogte (m) 6,0

Gasverbruik (m3/j) 3500

NOx/m3 22,05

3.2. Fase II De depositie in de gebruiksfase van fase II wordt veroorzaakt door verkeersbewegingen van en naar de zorglocatie in fase I inclusief uitbreiding door de toevoeging van fase II van de zorglocatie. De zorgvoorzieningen worden volledig gasloos opgeleverd. De zorgwoningen zelf hebben geen stikstof-emissie tot gevolg. 3.2.1.Personeel In de eindsituatie van fase II zijn werknemers in twee diensten aan het werk. Dienst 1 duurt van 09.00 tot 19.00. Dienst 2 van 19.00 tot 09.00 uur. Tijdens de diensten zijn 8 (fase I en II) personeelsleden werkzaam op locatie. In de berekeningen is het uitgangspunt dat elke medewerker apart met een personenauto naar de locatie komt. Totaal aantal bewegingen fase I + II: 11.680 15

3.2.1.Cliënten Cliënten verblijven structureel en langdurig op locatie. Bewoners van de zorgvoorzieningen in fase I verblijven structureel en verlaten slechts incidenteel de locatie. Er is geen sprake van structurele breng- en haalmomenten van cliënten in de zorgwoningen van fase 1 en 2. Per bewoner zijn 2 incidentele verkeersbewegingen per week gerekend. Totaal aantal bewegingen per jaar fase I en II: 2.496 3.2.2.Bezoekers Cliënten ontvangen op gezette tijden bezoekers. De bezoektijden en frequentie van bezoeken is echter beperkt. Gemiddeld worden cliënten 1 keer per week bezocht door familie/vrienden/kennissen. Het betreft in dit geval voor 12 deelnemers 12 x 1 x 52 = 624 personenauto’s per jaar voor de bezoekers van cliënten van de bouw in fase II. Totaal aantal bewegingen fase I + II: 2.496 3.2.3.Vertegenwoordigers/overig zorgpersoneel/derden Gedurende de werkweek wordt de locatie bezocht door vertegenwoordigers van diverse bedrijven en instellingen, controleurs, overig zorgpersoneel zoals huisartsen, specialisten e.d. en derden. In de berekeningen is rekening gehouden met 3 bezoeken van ‘externen’ per week in fase II t.o.v. fase I. In totaal betreft dit 6 x 52 = 312 personenauto’s per jaar.

Totaal aantal bewegingen fase I + II: 624 3.2.1.Bezoekers theehuisje Het theehuisje is op gezette tijden geopend voor publiek en zal vanwege de zeer beperkte omvang een voornamelijk lokale aantrekkingskracht hebben (dorpsbewoners, fietsers, bewoners omliggende dorpen). Het theehuisje is gedurende de lente- en zomerperiode maximaal 2 dagen per week gedurende 4 uur per dag geopend. Het theehuisje biedt plek aan maximaal 10 personen, waarvan is aangenomen dat 50% van de bezoekers gebruik maakt van gemotoriseerd verkeer (auto, motor, etc.). In de berekening is uitgegaan van 10 personen per uur en 40 personen per dag. Totaal aantal bewegingen per jaar: 2.080 3.2.2.Leveranciers In fase II is uitgegaan van één leverancier van goederen (eten, verzorgingsproducten e.d.) per week extra. Het betreft in dit geval één vrachtwagen per week. Totaal aantal bewegingen fase I + II: 208 vrachtbewegingen

3.2.3.Woning Conform de CROW-publicatie hebben vrijstaande woningen in het buitengebied een verkeersgeneratie van 8,6 personenauto’s per dag van bewoners en bezoekers tot gevolg. Er vinden geen vrachtbewegingen van en naar de woning plaats. Totaal aantal bewegingen per jaar: 3.139 Verkeersbewegingen fase II Personenauto’s Waarvan koude starts Vrachtverkeer

Bewegingen per jaar 22.515 11.258 208

3.2.1.CV-ketel bedrijfswoning Voor de cv-installaties is uitgegaan van de volgende uitgangspunten. Het verstoken van 1 m 3 aardgas levert conform de Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2021.1, juni 2022 versie 1 9 m 3 rookgas op. Het verbruik van de cv-ketels is in de tabel opgenomen en is bepaald aan de hand van het jaarlijks verbruik. 16

De hoeveelheid rookgas ten gevolge van het aangenomen aardgasverbruik kan worden berekend door het aardgasverbruik met 9 te vermenigvuldigen. De maximale toelaatbare emissie is 70 mg NO x/m3 waardoor de hoeveelheid rookgas met 0.00070 vermenigvuldigd moet worden. De hoogtes van de bestaande schoorsteen is aangehouden als uittreedhoogte. Wonen en werken fase I Bron CV-ketel Hogenbos 8, Meerlo

Uittreedhoogte (m) 6,0

Gasverbruik (m3/j) 3500

NOx/m3 22,05

3.3. Fase III De depositie in de gebruiksfase van fase III wordt veroorzaakt door verkeersbewegingen van en naar de zorglocatie in fase I en II inclusief uitbreiding door de toevoeging van fase III van de zorglocatie. De zorgvoorzieningen worden volledig gasloos opgeleverd. 3.3.1.Personeel In de eindsituatie, als alle drie de fases gerealiseerd zijn, zijn werknemers in twee diensten aan het werk. Dienst 1 duurt van 09.00 tot 19.00. Dienst 2 van 19.00 tot 09.00 uur. Tijdens de diensten zijn 10 personeelsleden werkzaam op locatie, waarvan 2 medewerkers in de logeeropvang werkzaam zijn. In de berekeningen is het uitgangspunt dat elke medewerker apart met een personenauto naar de locatie komt. Totaal aantal bewegingen fase I + II + III: 14.600 3.3.2.Cliënten In fase III is rekening gehouden met 64 verkeersbewegingen per week voor 8 logeerkamers die ruimte bieden aan 2 cliënten. In de berekeningen is uitgegaan van cliënten die gedurende twee dagen in het logeerhuis verblijven. Per week is gerekend met 48 cliënten (3 rondes van 2 dagen) gedurende de week worden gebracht en gehaald. Totaal aantal bewegingen fase I + II + III: 7.488 3.3.3.Bezoekers Cliënten in de logeeropvang ontvangen gedurende hun korte verblijf in de weekenden geen bezoek.

Totaal aantal bewegingen fase I + II + III: 2.496 3.3.1.Bezoekers theehuisje Het theehuisje is op gezette tijden geopend voor publiek en zal vanwege de zeer beperkte omvang een voornamelijk lokale aantrekkingskracht hebben (dorpsbewoners, fietsers, bewoners omliggende dorpen). Het theehuisje is gedurende de lente- en zomerperiode maximaal 2 dagen per week gedurende 4 uur per dag geopend. Het theehuisje biedt plek aan maximaal 10 personen, waarvan is aangenomen dat 50% van de bezoekers gebruik maakt van gemotoriseerd verkeer (auto, motor, etc.). In de berekening is uitgegaan van 10 personen per uur en 40 personen per dag. Totaal aantal bewegingen per jaar: 2.080 3.3.2.Vertegenwoordigers/overig zorgpersoneel/derden Gedurende de werkweek wordt de locatie bezocht door vertegenwoordigers van diverse bedrijven en instellingen, controleurs, overig zorgpersoneel zoals huisartsen, specialisten e.d. en derden. In de berekeningen is rekening gehouden met 3 extra bezoeken van ‘externen’ per week in fase III. Totaal aantal bewegingen fase I + II + III: 936

17

3.3.3.Leveranciers In de berekeningen is uitgegaan van twee leveranciers van goederen (eten, verzorgingsproducten e.d.) per week. Het betreft in dit geval twee vrachtwagens per week. Het logeerhuis heeft geen extra bezoeken van leveranciers tot gevolg. De bestaande leveringen worden uitgebreid. Totaal aantal bewegingen fase I + II + III: 208 3.3.1.Woning Conform de CROW-publicatie hebben vrijstaande woningen in het buitengebied een verkeersgeneratie van 8,6 personenauto’s per dag van bewoners en bezoekers tot gevolg. Er vinden geen vrachtbewegingen van en naar de woning plaats. Totaal aantal bewegingen per jaar: 3.139 Verkeersbewegingen fase III Personenauto’s Waarvan koude starts 50% Vrachtverkeer

Bewegingen per jaar 29.803 14.902 208

Bovenstaande gegevens zijn ingevoerd in de Aerius-calculator 2025.0.1. 3.3.2.CV-ketel bedrijfswoning Voor de cv-installaties is uitgegaan van de volgende uitgangspunten. Het verstoken van 1 m 3 aardgas levert conform de Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2021.1, juni 2022 versie 1 9 m 3 rookgas op. Het verbruik van de cv-ketels is in de tabel opgenomen en is bepaald aan de hand van het jaarlijks verbruik. De hoeveelheid rookgas ten gevolge van het aangenomen aardgasverbruik kan worden berekend door het aardgasverbruik met 9 te vermenigvuldigen. De maximale toelaatbare emissie is 70 mg NO x/m3 waardoor de hoeveelheid rookgas met 0.00070 vermenigvuldigd moet worden. De hoogtes van de bestaande schoorsteen is aangehouden als uittreedhoogte. Wonen en werken fase I Bron CV-ketel Grootdorp 39, Merselo

Uittreedhoogte (m) 6,0

Gasverbruik (m3/j) 3500

NOx/m3 22,05

3.4. Conclusie Op basis van bovenstaande en de bijgevoegde Aerius-berekeningen blijkt dat als gevolg van het planvoornemen in de gebruiksfases geen significant negatieve effecten op Natura2000-gebieden optreden.

Conclusie Zowel in de realisatiefases als in de gebruiksfases is er geen sprake van significant negatieve effecten op omliggende Natura2000-gebieden. Het planvoornemen heeft geen overschrijding van de rekenkundige ondergrens van 0,00 mol/ha/jaar tot gevolg. Vanuit de aspecten ‘gebiedsbescherming’ en ‘stikstof’ is er sprake van een evenwichtige toedeling van functies aan locaties.

18

Bijlagen Aerius-berekeningen realisatiefase I Aerius-berekeningen realisatiefase II Aerius-berekeningen realisatiefase III

Aerius-berekeningen gebruiksfase I Aerius-berekeningen gebruiksfase II Aerius-berekeningen gebruiksfase III

19

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Maes Ruimtelijke Ontwikkeling Grootdorp 39, 5815 AC Merselo TAMIMRO202401 - Grootdorp 39, Merselo TAMIMRO202401 - Grootdorp 39, Merselo realisatiefase I RjajkB5d6i8U 11 november 2025, 11:35 OwN2000-rekengrid incl. eigen rekenpunten

Totale emissie

Rekenjaar Grootdorp 39, Merselo fase I - Realisatiefase - Beoogd 2026

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hexagon

Gebied

Grootdorp 39, Merselo fase I - Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RjajkB5d6i8U (11 november 2025)

Hoogste bijdrage

-

1,5 kg/j

69,1 kg/j

2/10

Projectberekening

Grootdorp 39, Merselo fase I - Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 3 4 5

Mobiele werktuigen | Mobiele werktuigen Anders... | Stationair draaien werkverkeer Verkeer | Koude start: overig | Koude starts werkverkeer fase I Wonen en Werken | Woningen | CV-ketel bedrijfswoning Verkeersnetwerk

RjajkB5d6i8U (11 november 2025)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,1 kg/j 69,7 g/j 0,3 kg/j 60,6 g/j

38,4 kg/j 5,6 kg/j 1,8 kg/j 22,1 kg/j 1,2 kg/j

3/10

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S).

RjajkB5d6i8U (11 november 2025)

4/10

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Grootdorp 39, Merselo fase I - Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.

RjajkB5d6i8U (11 november 2025)

5/10

Projectberekening

Per eigen rekenpunt Naam

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

RjajkB5d6i8U (11 november 2025)

Coördinaat

Projectbijdrage (mol N/ha/jr)

Boschhuizerbergen (5 km) X:197393 Y:395855 Boschhuizerbergen H2330 (5 km) X:197990 Y:395579 Boschhuizerbergen H5130 (5 km) X:198196 Y:395330 Boschhuizerbergen H2310 (5 km) X:198284 Y:395522 Boschhuizerbergen H91D0 (6 km) X:198915 Y:396572 Boschhuizerbergen H3130 (6 km) X:198853 Y:396782 Deurnsche Peel & Mariapeel (6 km) X:187321 Y:390676 Deurnsche Peel & Mariapeel H7120ah (6 km) X:187315 Y:390655 Deurnsche Peel & Mariapeel Lg04 (7 km) X:187047 Y:389848 Deurnsche Peel & Mariapeel ZGH7120ah (7 km) X:186836 Y:389851 Deurnsche Peel & Mariapeel H4030 (13 km) X:192697 Y:380602 Deurnsche Peel & Mariapeel H7110A (13 km) X:192868 Y:380153 Maasduinen & Maasduinen Lg13 (11 km) X:202298 Y:399442 Maasduinen Lg14 (11 km) X:202840 Y:398607 Maasduinen H2330 (11 km) X:199898 Y:402802 Maasduinen H4010A (11 km) X:203233 Y:399381 Maasduinen H3130 (11 km) X:203238 Y:399382 Maasduinen H2310 (12 km) X:203335 Y:399394 Maasduinen H7150 (12 km) X:203341 Y:399499 Maasduinen H4030 (12 km) X:204163 Y:397947 Maasduinen H91D0 (12 km) X:203186 Y:400538 Maasduinen Lg10 (12 km) X:203108 Y:400848 Maasduinen ZGH7110B (12 km) X:201972 Y:402244 Maasduinen H3160 (12 km) X:201956 Y:402320 Maasduinen Lg04 (12 km) X:201946 Y:402331 Maasduinen ZGH3160 (12 km) X:201806 Y:402656 Maasduinen Lg06 (12 km) X:198454 Y:404984 Maasduinen H91E0C (12 km) X:198491 Y:404992 Maasduinen H9190 (12 km) X:204958 Y:398050 Maasduinen Lg09

(13 km) X:202934 Y:401808 Maasduinen H7110B (13 km) X:200630 Y:404604 Maasduinen H9120 (14 km) X:201220 Y:404700 Maasduinen H91F0 (15 km) X:207791 Y:392503 Maasduinen H6120 (15 km) X:208168 Y:392169 Maasduinen H6430C (15 km) X:208308 Y:392097 Maasduinen Lg03 (20 km) X:211421 Y:385118 Maasduinen L3130 (21 km) X:211887 Y:383480 Zeldersche Driessen (19 km) X:199111 Y:411419 Zeldersche Driessen H6120 (19 km) X:198951 Y:411547 Zeldersche Driessen H6430C (19 km) X:198918 Y:411597 Zeldersche Driessen H91F0 (19 km) X:198466 Y:411841 Zeldersche Driessen H9120 (19 km) X:198498 Y:411914 Groote Peel (19 km) X:187268 Y:375023 Groote Peel H7120ah (19 km) X:187120 Y:374924 Groote Peel H4030 (20 km) X:186275 Y:374481 Oeffelter Meent (19 km) X:193820 Y:412919 Oeffelter Meent H6510A (19 km) X:193538 Y:413048 Oeffelter Meent H6120 (19 km) X:193216 Y:413215 Sint Jansberg (23 km) X:194245 Y:416525 Sint Jansberg H91D0 (23 km) X:192557 Y:416648 Sint Jansberg L91E0C (23 km) X:192584 Y:416666 Sint Jansberg H7210 (23 km) X:192531 Y:416698 Sint Jansberg Lg05 (23 km) X:192477 Y:416707 -

6/10

Projectberekening

Per eigen rekenpunt Naam

54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

RjajkB5d6i8U (11 november 2025)

Sint Jansberg H9160A (23 km) Sint Jansberg H9120 (23 km) Sint Jansberg H91E0C (23 km) Sint Jansberg ZGH91E0C (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven H4030 (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven H4010A (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven H3160 (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven H3130 (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven H2330 (24 km) Strabrechtse Heide & Beuven H2310 (24 km) Strabrechtse Heide & Beuven Lg03 (24 km) Strabrechtse Heide & Beuven H3110 (24 km) Strabrechtse Heide & Beuven H7150 (25 km) Erlenwälder bei Gut Hovesaat (24 km) Reichswald (24 km) Hangmoor Damerbruch (24 km) Sint Jansberg H91E0C (23 km)

Coördinaat

Projectbijdrage (mol N/ha/jr)

X:192134 Y:416722 X:192762 Y:416748 X:192480 Y:416775 X:192691 Y:416845 X:174107 Y:379472 X:174095 Y:379315 X:174092 Y:379304 X:174090 Y:379152 X:173965 Y:379261 X:174178 Y:378841 X:174121 Y:378852 X:173658 Y:379148 X:173428 Y:379127 X:171867 Y:380488 X:211495 Y:408913 X:200586 Y:416708 X:214143 Y:380984 X:192485 Y:416775 -

7/10

Projectberekening

Grootdorp 39, Merselo fase I - Realisatiefase, Rekenjaar 2026 1

Mobiele werktuigen

Naam Locatie Oppervlakte

Naam/Stageklasse

Mobiele werktuigen X:192728,76 Y:393476,52 0,71 ha

38,4 kg/j 1,1 kg/j

Brandstof­Draaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik

Mobiele kraan (zorghuis) 528 l/j Stage-V, >= 2019 , 75-560 32 l/j kW, diesel, SCR: ja Mobiele kraan (grondwal) 704 l/j Stage-V, >= 2019 , 75-560 43 l/j kW, diesel, SCR: ja Telekraan 1.160 l/j Stage-V, >= 2019 , 75-560 70 l/j kW, diesel, SCR: ja Vuilwaterpomp/klokpomp 264 l/j Stage-V, >= 2019 , <= 56 0 l/j kW, diesel, SCR: nee Shovel 237 l/j Stage-V, >= 2019 , 75-560 15 l/j kW, diesel, SCR: ja Mini-shovel 72 l/j Stage-V, >= 2019 , <= 56 0 l/j kW, diesel, SCR: nee Trilwals 128 l/j Stage-V, >= 2019 , <= 56 0 l/j kW, diesel, SCR: nee Minigraver 3,5 ton I 36 l/j Stage-V, >= 2019 , <= 56 0 l/j kW, diesel, SCR: nee Minigraver 3,5 ton II 180 l/j Stage-V, >= 2019 , <= 56 0 l/j kW, diesel, SCR: nee Vlindermachine 7 l/j Stage-V, >= 2019 , <= 56 0 l/j kW, diesel, SCR: nee Betonpomp 352 l/j Stage-V, >= 2019 , 75-560 22 l/j kW, diesel, SCR: ja Verreiker I 592 l/j Stage-V, >= 2019 , 75-560 36 l/j kW, diesel, SCR: ja Verreiker II 740 l/j Stage-V, >= 2019 , 75-560 45 l/j kW, diesel, SCR: ja Verreiker III 178 l/j Stage-V, >= 2019 , 75-560 11 l/j kW, diesel, SCR: ja

RjajkB5d6i8U (11 november 2025)

NOₓ NH₃

24 u/j 2,9 m 0,027 MW 32 u/j 2,9 m 0,027 MW 20 u/j 2,9 m 0,027 MW 240 u/j 1,0 m 0,006 MW 7 u/j

2,9 m 0,027 MW

24 u/j 1,0 m 0,006 MW 16 u/j 1,0 m 0,006 MW 16 u/j 1,0 m 0,006 MW 60 u/j 1,0 m 0,006 MW 4 u/j

1,0 m 0,006 MW

16 u/j 2,9 m 0,027 MW 16 u/j 2,9 m 0,027 MW 20 u/j 2,9 m 0,027 MW 5 u/j

2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,8 kg/j 0,1 kg/j 3,6 kg/j 0,2 kg/j 6,2 kg/j 0,3 kg/j 6,5 kg/j 2,0 g/j

1,0 kg/j 56,9 g/j 1,6 kg/j 0,0 kg/j 2,6 kg/j 0,0 kg/j 0,8 kg/j 0,0 kg/j 3,9 kg/j 1,4 g/j 0,2 kg/j 0,0 kg/j 1,6 kg/j 84,5 g/j 3,1 kg/j 0,1 kg/j 3,8 kg/j 0,2 kg/j 0,8 kg/j 42,7 g/j

8/10

Projectberekening

2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Werkverkeer Locatie X:192900,58 Y:393633,26 Lengte 831,57 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Van B naar A Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Anders...

4

Verkeer | Koude start: overig

Naam Stationair draaien Uittreedhoogte werkverkeer Warmteinhoud Locatie X:192729,34 Spreiding Y:393476,61 Oppervlakte 0,71 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

Type voertuig

Aantal voertuigbewegingen

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

3

Naam Locatie Oppervlakte

Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -

10,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

5,6 kg/j 69,7 g/j

NOₓ NH₃

1,8 kg/j 0,3 kg/j

0,0 m 0,000 MW 0,0 m

Koude starts werkverkeer fase I X:192728,95 Y:393476,61 0,71 ha

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV-ketel Uittreedhoogte bedrijfswoning Warmteinhoud Locatie X:192696,23 Spreiding Y:393510,57 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 6 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer woonhuis Locatie X:192981,04 Y:393673,5 Lengte 660,48 m Wegtype Buitenweg Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RjajkB5d6i8U (11 november 2025)

In file

1.928,0 /jaar 0,0 /jaar 116,0 /jaar 0,0 /jaar

Koude starts

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

0,9 kg/j 0,2 kg/j 26,9 g/j

6.934,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 6,0 m 0,002 MW 0,0 m

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

22,1 kg/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

3.139,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar

0,3 kg/j 39,7 g/j 33,7 g/j

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 9/10

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.0.1_20251007_db4f14956b Database versie 2025.0.1_db4f14956b_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RjajkB5d6i8U (11 november 2025)

10/10

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Maes Ruimtelijke Ontwikkeling Grootdorp 39, 5815 AC Merselo TAMIMRO202401 - Grootdorp 39, Merselo TAMIMRO202401 - Grootdorp 39, Merselo realisatiefase II RhkyUzLzX1FU 12 november 2025, 12:32 OwN2000-rekengrid incl. eigen rekenpunten

Totale emissie

Rekenjaar Grootdorp 39, Merselo fase II - Realisatiefase - Beoogd 2028

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hexagon

Gebied

Grootdorp 39, Merselo fase II - Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RhkyUzLzX1FU (12 november 2025)

Hoogste bijdrage

-

1,4 kg/j

53,9 kg/j

2/10

Projectberekening

Grootdorp 39, Merselo fase II - Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2028 Emissiebronnen 2 4 5 6 7 8

Mobiele werktuigen | Mobiele werktuigen Verkeer | Koude start: overig | Koude starts wegverkeer fase I Verkeer | Koude start: overig | Koude starts werkverkeer fase II Anders... | Stationair draaien werkverkeer fase II Wonen en Werken | Woningen | CV-ketel bedrijfswoning Verkeer | Koude start: overig | Koude starts wegverkeer fase I Verkeersnetwerk

RhkyUzLzX1FU (12 november 2025)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,6 kg/j 0,3 kg/j 31,8 g/j 41,1 g/j 0,3 kg/j 0,2 kg/j

20,9 kg/j 1,7 kg/j 1,0 kg/j 3,5 kg/j 22,1 kg/j 1,7 kg/j 3,1 kg/j

3/10

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RhkyUzLzX1FU (12 november 2025)

4/10

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Grootdorp 39, Merselo fase II - Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.

RhkyUzLzX1FU (12 november 2025)

5/10

Projectberekening

Per eigen rekenpunt Naam

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RhkyUzLzX1FU (12 november 2025)

Coördinaat

Projectbijdrage (mol N/ha/jr)

Boschhuizerbergen (5 km) X:197393 Y:395855 Boschhuizerbergen H2330 (5 km) X:197990 Y:395579 Boschhuizerbergen H5130 (5 km) X:198196 Y:395330 Boschhuizerbergen H2310 (5 km) X:198284 Y:395522 Boschhuizerbergen H91D0 (6 km) X:198915 Y:396572 Boschhuizerbergen H3130 (6 km) X:198853 Y:396782 Deurnsche Peel & Mariapeel (6 km) X:187321 Y:390676 Deurnsche Peel & Mariapeel H7120ah (6 km) X:187315 Y:390655 Deurnsche Peel & Mariapeel Lg04 (7 km) X:187047 Y:389848 Deurnsche Peel & Mariapeel ZGH7120ah (7 km) X:186836 Y:389851 Deurnsche Peel & Mariapeel H4030 (13 km) X:192697 Y:380602 Deurnsche Peel & Mariapeel H7110A (13 km) X:192868 Y:380153 Maasduinen & Maasduinen Lg13 (11 km) X:202298 Y:399442 Maasduinen Lg14 (11 km) X:202840 Y:398607 Maasduinen H2330 (11 km) X:199898 Y:402802 Maasduinen H4010A (11 km) X:203233 Y:399381 Maasduinen H3130 (11 km) X:203238 Y:399382 Maasduinen H2310 (12 km) X:203335 Y:399394 Maasduinen H7150 (12 km) X:203341 Y:399499 Maasduinen H4030 (12 km) X:204163 Y:397947 Maasduinen H91D0 (12 km) X:203186 Y:400538 Maasduinen Lg10 (12 km) X:203108 Y:400848 Maasduinen ZGH7110B (12 km) X:201972 Y:402244 Maasduinen H3160 (12 km) X:201956 Y:402320 Maasduinen Lg04 (12 km) X:201946 Y:402331 Maasduinen ZGH3160 (12 km) X:201806 Y:402656 Maasduinen Lg06 (12 km) X:198454 Y:404984 Maasduinen H91E0C (12 km) X:198491 Y:404992 Maasduinen H9190 (12 km) X:204958 Y:398050 Maasduinen Lg09

(13 km) X:202934 Y:401808 Maasduinen H7110B (13 km) X:200630 Y:404604 Maasduinen H9120 (14 km) X:201220 Y:404700 Maasduinen H91F0 (15 km) X:207791 Y:392503 Maasduinen H6120 (15 km) X:208168 Y:392169 Maasduinen H6430C (15 km) X:208308 Y:392097 Maasduinen Lg03 (20 km) X:211421 Y:385118 Maasduinen L3130 (21 km) X:211887 Y:383480 Zeldersche Driessen (19 km) X:199111 Y:411419 Zeldersche Driessen H6120 (19 km) X:198951 Y:411547 Zeldersche Driessen H6430C (19 km) X:198918 Y:411597 Zeldersche Driessen H91F0 (19 km) X:198466 Y:411841 Zeldersche Driessen H9120 (19 km) X:198498 Y:411914 Groote Peel (19 km) X:187268 Y:375023 Groote Peel H7120ah (19 km) X:187120 Y:374924 Groote Peel H4030 (20 km) X:186275 Y:374481 Oeffelter Meent (19 km) X:193820 Y:412919 Oeffelter Meent H6510A (19 km) X:193538 Y:413048 Oeffelter Meent H6120 (19 km) X:193216 Y:413215 Sint Jansberg (23 km) X:194245 Y:416525 Sint Jansberg H91D0 (23 km) X:192557 Y:416648 Sint Jansberg L91E0C (23 km) X:192584 Y:416666 -

6/10

Projectberekening

Per eigen rekenpunt Naam

52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

RhkyUzLzX1FU (12 november 2025)

Sint Jansberg H7210 (23 km) Sint Jansberg Lg05 (23 km) Sint Jansberg H9160A (23 km) Sint Jansberg H9120 (23 km) Sint Jansberg H91E0C (23 km) Sint Jansberg ZGH91E0C (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven H4030 (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven H4010A (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven H3160 (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven H3130 (23 km) Strabrechtse Heide & Beuven H2330 (24 km) Strabrechtse Heide & Beuven H2310 (24 km) Strabrechtse Heide & Beuven Lg03 (24 km) Strabrechtse Heide & Beuven H3110 (24 km) Strabrechtse Heide & Beuven H7150 (25 km) Erlenwälder bei Gut Hovesaat (24 km) Reichswald (24 km) Hangmoor Damerbruch (24 km) Sint Jansberg H91E0C (23 km)

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16975160/1