Bijlage 2 2024.01.16 - Project Grip - Liquiditeit (openbaar miv 27-3-2024)
Tekst van het document
m
Concept liquiditeitsprognose februari 2024
Februari 2024
G
Vertrouwelijke versie
eh
ei
Project Grip
Vertrouwelijk
Context, proces en vervolgacties •
De huidige situatie van de Mutsaersstichting geeft aanleiding om met verhoogde aandacht (ontwikkelingen in) de liquiditeitspositie te monitoren. In dit document hebben we onze meest recente inzichten t.a.v. de beschikbare liquiditeitsruimte, status van zelfhulpmaatregelen en risico’s en kansen opgenomen • In nov-23 zijn we gestart met deze rapportage. We hebben inmiddels een aantal verbeteringen / wijzigingen in methodiek doorgevoerd die we onderstaand beschreven hebben en tevens zijn opgenomen in de hiernaast opgenomen tijdslijn. • Hoewel we met deze liquiditeitsprognose hebben getracht een zo goed mogelijk beeld te schetsen van de liquiditeitsontwikkeling en beschikbare tijd/ruimte, constateren we dat het lastig blijft om goed grip te krijgen op de liquiditeitsontwikkeling bij de deelnemingen (in het bijzonder Buro Maks, Grijp het Leven en Hai-5). Daarnaast blijft de betrouwbaarheid van de cijfers (o.a. door veel extracomptabele boekingen) een aandachtspunt en vormt de huidige onzekere situatie (en impact op opzeggingen, ziekteverzuim, etc.) een inherent risico, waardoor een grotere foutmarge moet worden gehanteerd dan normaal.
Tijdslijn liquiditeitsprognose en aanpassing methodiek
Het opstellen en de presentatie van de liquiditeit proces. T.o.v. deboekingen vorige een • en de betrouwbaarheid van de cijfers, hetgeenblijft o.a.een dooriteratief veel extracomptabele prognose zijn de onderstaande zaken extra opgenomen / afgerond: aandachtspunt blijft. Daarnaast mindere betrouwbaarheid van de cijfersvoor doorhet veel extracomptabele boekingen en de huidige • ‐deOpstellen integrale liquiditeitsprognose hele concern onzekere situatie die mogelijk zorgt voor een hoger ziekteverzuim, lagere cliëntaantallen en ‐ Verwerken financiële uitkomsten meerjarenherstelplan (bijv. de impact van verloop van personeel benadrukken we daten debijbehorende “foutmarge” t.a.v. de liquiditeitsprognose groter verbetermaatregelen en portfoliokeuzes transitiekosten) is dan gemiddeld (i.e. risico op onvoorziene wijzigingen) en daarmee het belang van wekelijks ‐ Een verdiepingsslag op de deelnemingen waaronder werkkapitaalontwikkelingen contact over de laatste inzichten (hier proberen we zo transparant mogelijk in te zijn) We de volgende zaken nog we verderaanpassing verbeteren: methodiek tussen de vorige en huidige • Inwillen de tijdslijn hiernaast hebben ‐prognose Vergelijking tussen oude prognose en nieuwe prognose (door de verandering in systematiek beschreven van enkelvoudig naar geconsolideerd is deze analyse in mindere mate uitgevoerd voor de feb-24 prognose)
Focus van de verschillenanalyse
eh
G
Belangrijkste vervolgacties
ei
m
Context & proces
Concept
Nov-23 Start liquiditeitsprognose
Dec-23 – jan-24 Liquiditeitsprognose op indirecte methode voor Mutsaers enkelvoudig, waarbij kosten en herstelmaatregelen van het meerjarenherstelplan (MJHP) niet zijn opgenomen Jan-24 Oplevering houtskoolschets meerjarenherstelplan
Feb-24 (huidige prognose) Liquiditeitsprognose op directe methode voor het hele Mutsaers concern, waarbij kosten en herstelmaatregelen het MJHP zijn opgenomen, maar waar geen invulling van de ask door de gemeente is meegenomen 2
Vertrouwelijk
Ondanks neerwaartste bijstelling liquiditeit, lijkt nog steeds ruimte tot mei-24 met beperkte ruimte in apr-24 Lange termijn liquiditeitsprognose Mutsaersstichting geconsolideerd (in €m)
5.5
5.4
3.5
‘indicatief’: minder zicht door o.a. onzekerheid van timing van portfoliokeuzes en toenemende onzekerheid over tijd
Uitkering tijdelijke steun en tariefverbetering met terugwerkende kracht 4.0
3.6
3.1
1.5
Observaties en uitgangspunten
2.5
2.5
1.0
0.7
(6.5)
Act.
Act.
Prog.
Prog.
Dec-23 Jan-24 Feb-24 Mrt-24
(2.3)
(2.6)
(2.9)
eh
(4.5)
Liquiditeitstekort verwacht in mei-24
De in het MJHP opgenomen herstelmaatregelen (portfoliokeuzes en operationeel herstel) en gerelateerde transitiekosten zijn doorgerekend in deze liquiditeitsprognose. Een bijdrage van financiers (de ‘ask’) is niet meegenomen in de feb-24 prognose (we hebben deze wel illustratief opgenomen in de grafiek).
•
Doordat we kijken naar de geconsolideerde cijfers houden we rekening met een hogere intra-maand volatiliteit (€1,8m vs €1,2m in vorige liquiditeitsprognose) en daarmee een hogere benodigde liquiditeitsruimte van €2,4m
Observaties •
We verwachten nog steeds een liquiditeitstekort per mei-24. Een van de grootste risico’s voor de liquiditeit is het niet of gedeeltelijke realiseren van de herstelmaatregelen (aanname dat impact van maatregelen in totaal €1,0m is t/m mei-24), de impact van de onzekerheid op personeel (o.a. hoger verloop en ziekteverzuim) en cliënten (mogelijk lagere instroom) en hogere advieskosten.
•
De feb-24 prognose is grotendeels in lijn met het MJHP (exclusief invulling van de ask), de belangrijkste verschillen zijn (zie bijlage voor tabel met details):
Liquiditeitsprognose feb-24 zonder invulling ask
(1.2)
(3.2)
(3.3)
– Met name door een slechter jan-24 resultaat dan verwacht bij Buro Maks (productiviteit), Hai-5 (lage bezetting leefhuis Berg en Terblijt i.v.m. verhuizing) en Grijp het Leven (ziekteverzuim), deels gecompenseerd door een beter resultaat bij Oog, Zorgokee en Hoeve de Kaolder hebben we de EBITDA naar beneden bijgesteld. Het effect is naar schatting -€0,2m op jaarbasis
(6.1)
Prog.
Prog.
G
(2.5)
Rekening houdend met intra-maand volatiliteit (€1,8m), gelden kassiersfunctie (-€1,1m) en R/C (+€0,5m) wordt minimale liquiditeitsruimte1 van €2,4m verondersteld
•
ei
(0.5)
Uitgangspunten
m
Focus korte-termijn liquiditeitsprognose
Concept
Prog.
Prog.
Prog.
Apr-24 Mei-24 Jun-24
Jul-24
Aug-24 Sep-24 Okt-24 Nov-24 Dec-24
Prog.
Prog.
Prog.
Prognose - Feb-24 (excl. ask)
Prognose - Feb-24 + ask
Prognose - MJHP
RC limiet
RC limiet incl. intra-maand-volatiliteit
RC-limiet incl. volatiliteit en kassiersrekening
Prog.
– Hogere kosten historisch onderzoek en (mede door capaciteitsbeperkingen en mogelijk liquiditeitstekort) naar verwachting langere en intensievere ondersteuning op financieel en juridisch gebied hebben geresulteerd in een ophoging van de geschatte advieskosten (+€1m) – Aanpassingen in de verwerking van de eindejaarsuitkering in het werkkapitaal (-€0,2m)
Prognose exclusief nog te nemen zelfhulpmaatregelen
1) Intra-maand volatiliteit is gebaseerd op het gemiddelde verschil tussen de laagste stand en de eindstand van de liquide middelen in de laatste 3 maanden. De kassiersfunctie is geschat op basis van het gemiddelde van de afgelopen maanden
•
Een illustratieve vergelijking met de jan-24 prognose is opgenomen in de bijlage
3
Vertrouwelijk
We hebben een aantal risico’s geïdentificeerd, vooral rondom mogelijke terugbetalingen beschikkingen Risico Realisatie herstel Advieskosten
Beschrijving •
•
Concept
Impact (€m) Risico
Conform MJHP rekenen we met €1,0m verbetering t/m mei (en €4,5m voor heel 2024) door operationeel herstel en portfoliokeuzes, welke nog deels gerealiseerd moeten worden We zien dat de capaciteit binnen de organisatie beperkt is en de druk momenteel groot. Dit in combinatie met de intensiteit van het proces en de noodzaak om alternatieve scenario’s uit te werken en advies op in te winnen zorgt ervoor dat de externe ondersteuning groter is dan eerde r ingeschat
0-4,5
Hoog
PM
Hoog
•
Bij enkele deelnemingen lijkt er sprake te zijn van een verhoogd verzuim en/of verloop n.a.v. van het MJHP. Indien dit toenee mt en/of ook bij andere onderdelen gaat gebeuren zou dit ertoe kunnen leiden dat extra kosten worden gemaakt voor werving en interim personeel, danwel dat er la gere productie wordt gedraaid
PM
Hoog
Cliëntaantallen
•
Door negatieve berichtgeving over (de financiële) situatie van Mutsaers kan het aantal cliënten teruglopen
PM
Hoog
•
Door personeelswijzigingen en de recente overgang naar één boekhoudsysteem (AFAS) en één elektronisch cliënten dossier zijn d e financiële inzichten in sommige deelnemingen beperkt. Dit maakt dat de “foutmarge” t.a.v. de liquiditeitsprognose groter is dan gemiddeld (i.e. risico op onvoorziene wijzigingen) In al onze contracten met gemeentes is een verplichting opgenomen om 2-5% van de zorgomzet te besteden aan social return on investment (SROI) (zoals mensen aannemen met afstand tot de arbeidsmarkt). Op dit moment heeft de gemeente Midden Limburg de verantwoording 2018 -2022 in twijfel getrokken en vraagt om een terugbetaling van ontvangen zorggelden van maximaal €3m. Bovenstaand risico geldt ook voor de rest van het concern met een risico tot maximaal €3m (excl. gemeente Midden Limburg). In feb-24 hebben we besloten om de nieuwbouw in Wessem (voorlopig) niet te realiseren. Hiervoor hebben we al SPUK gelden (€210k) ontvangen waarvan het onzeker is of deze terug betaald moeten worden of dat deze behouden mogen worden voor reeds gemaakte (aanloop)kosten. Er is een lumpsum vooruitbetaling vanuit de Modulaire gemeenschappelijke regeling sociaal domein Limburg-Noord (MGR) ontvangen voor het contract "opname vervangende behandeling met verblijf" (segment 1).
Een gedeelte van deze middelen (€1,1m) is aangewend voor alternatieve dien stverlening dan wel ter dekking van specifiek gemaakte kosten. Momenteel verwachten wij dat we ~50% van genoemde alternatieve aanwending kunnen verantwoorden en derhalve ~€0,6m teveel hebben ontvangen. Het daadwerkelijk terugbetalen van teveel ontvangen gelden is momenteel niet opgenomen omdat we verw achten dit komend jaar in te kunnen lopen met extra productie We gaan er vanuit dat gelden van Mutsaers en de deelnemingen vrij kunnen bewegen tussen entiteiten. Mogelijk werpen managers van de deelnemingen of gemeenten in de toekomst bezwaren op waardoor er ‘trapped cash’ (geld dat niet vrij kan bewegen) ontstaat
0-2
Gemiddeld
0-6
Gemiddeld
0-0,2
Gemiddeld
0-1,1
Gemiddeld
PM
Gemiddeld
Terugbetaling Wessem
• • • •
Terugbetaling beschikking
‘Trapped cash’
•
ei
Terugbetaling ontvangen zorggelden i.r.t. (SROI)
eh
Inzicht deelnemingen
m
Personeelsverloop en/of ziekteverzuim
•
Op basis van historische gegevens is de intra-maand volatiliteit van de deelnemingen bepaald, in de praktijk kan de volatiliteit afwijken.
PM
Gemiddeld
Betaaltermijn leveranciers
•
Momenteel is de betaaltermijn van ~€0,1m aan crediteuren verstreken (crediteurenstretch). Dit was op enig moment in 2023 opge lopen tot €0,8m. De huidige situatie kan ertoe leiden dat leveranciers om versnelde betaling (of vooruitbetaling) vragen, wat een negatieve impact kan he bben op de liquiditeitspositie
PM
Gemiddeld
(Materiële) controle door gemeentes
•
Gemeenten zijn voornemens om een onderzoek in te stellen naar de juistheid van declaraties door Mutsaersstichting. Tot op hed en is dit niet gestart en zijn we nog in gesprek hierover. Echter, blijft het risico dat na dit onderzoek een bedrag moet worden terugbetaald
PM
Gemiddeld
•
Er is discussie ontstaan omtrent de juistheid van aangeleverde gegevens en daarmee de gecontracteerde tarieven 2015 met de ge meente Maastricht (accounthoudende gemeente regio Zuid Limburg). De gemeente gaat op basis van aan te leveren stukken een onderzoek instellen. Mogelijke financiële impact kan zowel positief als negatief zijn, maar is niet betrouwbaar in te schatten
PM
Gemiddeld
•
Hoeve de Kaolder, Grijp het Leven en Hai-5 moeten een eindafrekening voor de vennootschapsbelasting over belastingjaar 2021 betalen. Door een mo gelijk verschil in zienswijze met de Belastingdienst hebben we in 2022 een €0,3m voorziening getroffen, welke mogelijk betaald moet worden.
0,3
Laag
Tarieven 2015 Zuid Limburg Betaling eindafrekening VPB
G
Intra-maand volatiliteit
4
Vertrouwelijk
Geïdentificeerde kansen & maatregelen lijken niet voldoende om Concept geprognosticeerd liquiditeitstekort op te lossen Bedrag in €m
Doorloop tijd
Crediteuren
De betalingstermijn van een geselecteerde groep crediteuren (niet zijnde zorg gerelateerde partners zoals Betalingen binnen boekhoudsysteem uitstellen onderaannemers) is deels in afstemming ietwat verruimd waardoor er nu sprake is van een stretch van ~€0,2m. en eventueel crediteuren inlichten – Rik in We verwachten ~€0,3m excl. Belastingdienst, pensioenfonds, Kracht van Dichtbij en onderaannemers) extra te overleg met inkoop kunnen stretchen (upside) indien de situatie hier om vraagt.
0,3
Snel
Pensioenfonds
Mutsaers betaalt maandelijks €0,4m aan pensioenpremies. In overleg met het pensioenfonds is de betaling van jan-24 verspreid over Q1-24. Dit heeft een tijdelijk en beperkt positief effect op de liquiditeit. Het pensioenfonds Gereed heeft tevens te kennen gegeven dat verder uitstel geen optie is.
0,2
Gereed
Maatregel
Beschrijving
Actie & verantwoordelijke
Subtotaal uitstel betalingen
Status
0,0-0,5
Eind jan-24 is de concept houtskoolschets van het MJHP opgeleverd, met hierin een verzoek om (liquiditeits)steun. Vooralsnog nog zijn er geen toezeggingen gedaan met betrekking tot dit verzoek.
Overleg met gemeenten gaande – RvB verantwoordelijke
0-20
Lopend
Minder investeren
In het MJHP is op basis van nieuwe meerjaren onderhoudsplannen (MJOP), investeringen in de Wijnbergschool (€0,7m) en ICT investeringen het beoogde investeringsbudget op €1,6m gesteld voor 2024. Indien nodig kunnen de investeringen in vastgoed en ICT worden verlaagd van €0,9m naar €0,3m, waardoor maximaal €0,6m aan investeringen (in de prognose hebben we deze opgenomen in het vierde kwartaal i.v.m. de huidige investeringsstop) uitgesteld kan worden
Besluit nemen - RvB
0,0-0,6
Gemiddeld
Aanvragen subsidie rijk
Er bestaat een subsidie in de vorm van een tijdelijke lening voor continuïteit cruciale jeugdzorg. We hebben overleg gehad over de mogelijkheden met de JeugdAutoriteit (zie bijlage voor voorwaarden en proces) en gaan Lopend deze zo snel mogelijk aanvragen. Complicatie vormt wel de terugbetalingstermijn van maximaal 1 jaar.
0-7,5
Gemiddeld
Voorschot gemeente Venlo
De gemeente Venlo heeft recht op een terugbetaling van teveel ontvangen voorschotten door Mutsaers. In feb - Overleg met de gemeente Venlo gestart om nadere betaalafspraken te maken in relatie tot 24 wordt opnieuw gekeken wanneer terugbetaling start, voor nu is uitgegaan van terugbetaling vanaf mrt-24. herstelplan – Ellis en Harm verantwoordelijk Mutsaers gaat er momenteel van uit dat dit €1,9m bedraagt
0-1,9
Gemiddeld
Verkoop vastgoed Berg en Terblijt
Mutsaers bezit vastgoed in Berg en Terblijt wat bij verkoop op basis van een eerste hoog -over inschatting ~€1,0m zou opleveren. De hypotheekverstrekker heeft bij verkoop van dit pand recht op een terugbetaling op een deel van de totale hypotheek (€5,0m). Gezien de hoge waarde van het onderliggende vastgoed dat dient als zekerheid heeft de financier te kennen gegeven mogelijk bereid te zijn om geen terugbetaling te vragen
O.a. afspraak geweest met College Sanering en tweede makelaar gesproken – Peter Frolichs verantwoordelijk
0-1,0
Langzaam
Overleg met gemeente Maastricht over de mogelijkheden – Harm en Luuk overleg nog te starten
0-0,5
Langzaam
G
eh
ei
m
Verzoek tot ondersteuning
Beschikking gemeente Momenteel ontvangt Mutsaers beschikkingen vanuit de gemeente Maastricht ~10 weken na de aanvraag. Maastricht Versnelling van dit proces zou het werkkapitaal verbeteren met maximaal ~€0,5m Subtotaal andere maatregelen
Legenda status: 4 Uitgevoerd/ klaar om uit te voeren 4 Acties lopen conform planning 4 Acties zijn vertraagd 4 Niet haalbaar 4 Nog te starten
0-31,5
5
Vertrouwelijk
Uitstel terugbetaling gemeente Venlo zorgt voor extra headroom Concept en mogelijk ruimte voor salarissen en vakantiegeld in mei-24 Prognose vs. Prognose met (zelfhulp)maatregelen (zonder materialisatie risico’s) (in €m)
Toelichting en observaties Toelichting
5.5
We hebben een alternatief scenario opgesteld, rekening houdend met het accepteren van het uitstel van de terugbetaling afrekening 2020-2022 van €1,9m tot jul-24
5.4
3.1
1.5
3.0 2.5
0.7
(0.5)
Uitstel terugbetaling gemeente Venlo tot jul-24 (€0,3m p/m)
1.5
(1.3)
(6.5)
Rekening houdend met intra-maand volatiliteit (-€1,8m), gelden kassiersfunctie (-€1,1m) en R/C (+€0,5m) wordt minimale liquiditeitsruimte1 van €2,4m verondersteld Act. Dec-23
Act.
(2.3)
(1.6) (2.6)
(1.9)
(2.9)
(2.3)
(2.7)
(3.2)
(3.3)
• Hierbij is nog geen rekening gehouden met materialisatie van de eerder opgenomen risico’s, die slechts deels zouden kunnen worden opgevangen met (extra) crediteurenstretch
(5.7) (6.1)
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Jan-24 Feb-24
Mrt-24
Apr-24
Mei-24
Jun-24
Jul-24
Aug-24 Sep-24
Okt-24
Nov-24 Dec-24
Prognose - Feb-24
Prognose - inclusief uitstel Venlo
RC limiet
RC limiet incl. intra-maand-volatiliteit
RC-limiet incl. volatiliteit en kassiersrekening
Prog.
G
(4.5)
• In dit scenario met hulpmaatregelen lijkt er tot de salarisbetaling (incl. vakantiegeld) in mei-24 voldoende liquiditeitsruimte; daarmee wordt er extra tijd gekocht om tot een integraal bijdrageverzoek te komen
(0.2) (1.2)
(2.5)
Observaties
m
3.3
ei
3.6
eh
3.6
4.0
3.5
Prognose is zonder materialisatie risico’s
6
m
G
eh
ei
Bijlage
7
Vertrouwelijk
De feb-24 is grotendeels (-€1,4m) in lijn met het MJHP exclusief invulling van de ask en met extra advieskosten (€1,0m) Verschil tussen MJHP en liquiditeitsprognose feb-24 (in €m)
Observaties De liquiditeitstand per eind dec-24 is in de feb-24 prognose €8,5m lager dan in het MJHP. Dit is te verklaren door:
2024 Prog. Feb (2,4)
(0,2) 2
Eenmalige baten en lasten (o.a. transitiekosten) Werkkapitaal Operationele kasstroom
(2,2) (2,2) (2,8) (7,2)
(3,2) (3,0) (8,6)
(1,0) 3 (0,2) 4 (1,4)
Investeringen Desinvesteringen Cash impact portfoliokeuzes Kasstroom voor financieringslasten
(1,6) (0,9) (9,7)
(1,6) (0,9) (11,1)
(1,4)
Ontvangen en betaalde interest Aflossingen langlopende leningen Netto kasstroom (excl. ask)
(0,1) (0,3) (10,1)
(0,1) (0,3) (11,5)
(1,4)
Kasstand BP Netto kasstroom Kasstand EP (excl. ask)
5,4 (10,1) (4,7)
5,4 (11,5) (6,1)
0,0 (1,4) (1,4)
Vergoeding transitiekosten (ask) Tariefsverbetering (ask) Tijdelijke liquiditeitssteun (ask) Subtotaal ask
3,1 2,7 1,3 7,1
-
Kasstand EP (incl. ask)
2,5
(6,1)
1•
Omdat we nog geen akkoord hebben ontvangen op het MJHP rekenen we de ask niet mee in de feb-24 prognose (€7,1m)
2•
Met name door een slechter jan-24 resultaat dan verwacht bij Buro Maks (productiviteit), Hai-5 (lage bezetting leefhuis Berg en Terblijt i.v.m. verhuizing) en Grijp het Leven (ziekteverzuim), deels ongedaan gemaakt door een beter resultaat bij Oog, ZorgOkee en Hoeve de Koalder hebben we de EBITDA naar beneden bijgesteld. Het effect is naar schatting -€0,2m op jaarbasis
3•
Hogere kosten historisch onderzoek en (mede door capaciteitsbeperkingen en mogelijk liquiditeitstekort) naar verwachting langere en intensievere ondersteuning op financieel en juridisch gebied hebben geresulteerd in een ophoging van de geschatte advieskosten (+€1m)
4•
Aanpassingen in de verwerking van de eindejaarsuitkering in het werkkapitaal (€0,2m)
ei
eh
G
(Genorm.) EBITDA excl. tariefsverbetering
Delta
m
2024 Prog. MJHP
in €m
Concept
(3,1) (2,7) (1,3) (7,1) 1 (8,6)
8
Vertrouwelijk
Door een andere methodiek en opnemen van het MJHP zijn de jan-24 en feb-24 niet 1-op-1 te vergelijken Observaties en uitgangspunten
Lange termijn liquiditeitsprognose Mutsaersstichting geconsolideerd (in €m) Focus korte-termijn liquiditeitsprognose
5.5
‘indicatief’: minder zicht door o.a. onzekerheid van timing van portfoliokeuzes en toenemende onzekerheid over tijd
5.4 3.6
3.1 3.1
2.9 3.1
1.5
2.8 2.5
Observaties
1.5 0.7
(0.5)
0.2
0.2
0.2
0.5
0.0
(0.2)
(1.2)
(0.7)
(2.6)
(2.9)
(4.5)
(3.2)
• De €5,4m afwijking per dec-24 tussen de jan-24 en feb-24 prognose wordt met name gedreven door meenemen van transitiekosten (o.a. advieskosten en kosten uitvoer portfoliokeuzes), hoger investeringsniveau (uitvoer MJOP en Wijnbergschool) en verlaging van het verwacht resultaat van de deelnemingen. Deze effecten worden deels teniet gedaan door operationeel herstel conform MJHP
(3.3)
eh
(2.3)
(2.5)
(6.1)
Act.
Act.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Prog.
Dec-23 Jan-24 Feb-24
Mrt-24
Apr-24
Mei-24 Jun-24
Jul-24
Aug-24 Sep-24
Prog.
G
(6.5)
• In de liquiditeitsprognose van jan-24 presenteerde we de enkelvoudige liquiditeitsontwikkeling van de Mutsaersstichting zonder maatregelen van het MJHP. In deze presentatie presenteren we de geconsolideerde liquiditeitsprognose met maatregelen van het MJHP. Deze wijziging bemoeilijkt een één-op-één vergelijking tussen de jan-24 en feb-24 prognose
m
3.5
Uitgangspunten
ei
4.0
Concept
Prog.
Prog.
Okt-24 Nov-24 Dec-24
Prognose - Feb-24 (excl. ask)
Prognose - Jan-24
RC limiet
RC limiet incl. intra-maand-volatiliteit
RC-limiet incl. volatiliteit en kassiersrekening Prognose exclusief nog te nemen zelfhulpmaatregelen
1) Intra-maand volatiliteit is gebaseerd op het gemiddelde verschil tussen de laagste stand en de eindstand van de liquide middelen in de laatste 3 maanden. De kassiersfunctie is geschat op basis van het gemiddelde van de afgelopen maanden
9
Vertrouwelijk
Voorwaarden en proces voor aanvraag subsidie continuïteit cruciale jeugdzorg
Concept
De aanvraag van de subsidie (en toekenning daarvan) kent een aantal voorwaarden. De belangrijkste zijn: • De subsidie wordt terugbetaald binnen uiterlijk binnen één jaar na het besluit tot subsidieverlening • Onderdeel van de aanvraag is een begroting van het huidige kalenderjaar en een begroting van het komende kalenderjaar • Onderdeel van de aanvraag is een liquiditeitsprognose per maand, voor de periode van achttien maanden na het indienen van de aanvraag • De aanvraag gaat daarnaast vergezeld van een continuïteitsplan van de aanvrager, opgesteld in overleg met de betrokken gemeenten
m
• De subsidie bedraagt ten hoogste 15% van dat deel van de jaaromzet van de organisatie dat jeugdhulp of de uitvoering van kind erbeschermingsmaatregelen of jeugdreclassering betreft
ei
• Gedurende de forecast periode moet er sprake zijn van een negatieve liquiditeit (hiervoor kan worden gewerkt met een best-case en een worst-case scenario)
• Aanvrager dient het verzoek digitaal in
eh
Het hoog-over proces voor het aanvragen en mogelijke toekenning van de subsidie is als volgt: • De ontvanger (Ministerie VWS) controleert of alle gevraagde documenten zijn aangeleverd • Indien volledig wordt door de JA een inhoudelijke check gedaan • VWS besluit over al dan niet toekennen
G
• De JA geeft advies aan het VWS over het wel of niet toekennen van de subsidie
10
Vertrouwelijk
Liquiditeitsprognose 2024 – Mutsaers geconsolideerd*
Eenmalige baten en lasten Δ Crediteuren Δ Overig vlottende activa Δ Overig vlottende passiva Operationele kasstroom Investeringen Desinvesteringen Cash impact portfoliokeuzes Kasstroom voor financieringslasten
Kasstand begin periode (BP) Netto kasstroom Kasstand einde periode (EP) Intramaandvolatiliteit Gelden t.b.v. kassiersfunctie RC-faciliteit Headroom
Apr-24 Prog.
Mei-24 Prog.
Jun-24 Prog.
Jul-24 Prog.
Aug-24 Prog.
Sep-24 Prog.
Okt-24 Prog.
Nov-24 Prog.
Dec-24 Prog.
(0,4) (0,5) (0,1) 0,0 0,6 (0,4) -
(0,4) (0,5) (0,1) (0,2) 0,7 (0,5) -
(0,3) (0,4) (0,1) (0,3) 0,7 (0,5) -
(0,3) (0,2) (0,1) (0,2) (1,0) (1,8) -
(0,3) (0,1) (0,2) (1,1) (1,6) -
(0,0) (0,2) (0,1) (0,2) 0,5 (0,1) -
(0,1) (0,2) (0,1) (0,2) 0,5 (0,1) -
(0,0) (0,2) (0,1) (0,2) 0,5 (0,1) -
(0,0) (0,2) (0,1) (0,1) 0,5 0,0-
(0,0) (0,2) (0,1) 0,0 0,5 0,2-
(0,2) (0,2) (0,1) 0,0 (2,0) (2,4) -
(0,0) (0,0) (0,4) -4,0 (0,4) 3,6-
(0,0) (0,0) (0,5) -3,6 (0,5) 3,1-
(0,0) (0,0) (0,5) -3,1 (0,5) 2,5-
(0,0) (0,0) (1,8) -2,5 (1,8) 0,7-
(0,0) (0,0) (1,9) -0,7 (1,9) (1,2) -
(0,0) (0,0) (0,3) -(2,6) (0,3) (2,9) -
(0,0) (0,0) (0,3) -(2,9) (0,3) (3,2) -
(0,0) (0,0) (0,1) -(3,2) (0,1) (3,3) -
(0,0) (0,0) (2,7) -(3,3) (2,7) (6,1) -
--
--5,4 4,0(1,8) (1,1) 0,5 1,6
(1,8) (1,1) 0,5 1,2
--
(1,8) (1,1) 0,5 0,7
--
--
(0,2) (0,2) -
(1,8) (1,1) 0,5 0,1
(1,8) (1,1) 0,5 (1,7)
(0,2) (0,9) (1,1) -
(0,2) (0,2) -
(0,0) (0,0) (1,1) -(1,2) (1,1) (2,3) -
(0,0) (0,0) (0,3) -(2,3) (0,3) (2,6) -
(1,8) (1,1) 0,5 (3,6)
(1,8) (1,1) 0,5 (4,7)
(1,8) (1,1) 0,5 (5,0)
(0,2) (0,2) -
(1,8) (1,1) 0,5 (5,3)
(0,3) (0,3) -
(1,8) (1,1) 0,5 (5,6)
(0,3) (0,3) -
(1,8) (1,1) 0,5 (5,7)
(0,3) (0,3) -
(1,8) (1,1) 0,5 (8,5)
G
Ontvangen en betaalde interest Aflossingen langlopende leningen Netto kasstroom
Mrt-24 Prog.
m
EBITDA
Feb-24 Prog.
ei
Jan-24 Act
eh
in €m
Concept
*) De geconsolideerde cijfers jan-24 waren bij het opstellen van de prognose nog niet gereed waardoor we geen zicht hebben op ka sstromen op detailniveau. De liquiditeit per eind feb-24 is gelijk aan de bankstanden
11