CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

13 Stikstofdepositieberekening

Gemeenteraad 27 juni 2023, gemeente VenrayBij agendapunt: Bestemmingsplan Oostrum-Oost.6.460 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

notitie

projectnaam AERIUSberekening Oostrum-Oost datum 17 november 2022 projectnummer P05514

Voor alle Natura 2000-gebieden geldt verder, op basis van artikel 1.11

1. Inleiding

van de Wet natuurbescherming, een zorgplicht. Iedereen dient voldoende zorg in acht te nemen voor deze gebieden. Dit houdt onder

De ontwikkeling voorziet in de realisatie van maximaal 59 woningen in

meer in dat men negatieve gevolgen voor deze gebieden zoveel moge-

het plan ‘Oostrum-Oost’ aan de Geysterseweg te Oostrum. In verband

lijk beperkt door het nemen van alle maatregelen die redelijkerwijs kun-

met de aan te vragen vergunning is het van belang om inzicht te hebben

nen worden verwacht. Uit de Memorie van Toelichting blijkt, dat de Wet

of met onderhavige ontwikkeling sprake is van stikstofdepositie op nabij-

natuurbescherming, buiten de zorgplicht, al voldoende instrumenten be-

gelegen Natura 2000-gebieden.

vat om schadelijke handelingen in Natura 2000-gebieden te beperken. Deze zorgplicht is daarmee primair bedoeld om de eigen verantwoorde-

opdrachtgever Hendriks Projectontwikkeling

In november 2022 is de bouwvrijstelling niet meer van toepassing. Zo-

lijkheid vast te leggen, die een ieder heeft voor een zorgvuldige omgang

doende is voor onderhavige ontwikkeling zowel een berekening voor de

met de natuurwaarden in Natura 2000-gebieden.

Opgesteld door

aanlegfase als voor de gebruiksfase uitgevoerd.

DAd

2. Wettelijk kader Natura 2000-gebieden Wettelijk kader

Doorwerking plangebied Het plangebied is niet gelegen binnen de grenzen van een gebied dat aangewezen is als Natura 2000-gebied. De meest nabijgelegen Natura

Op grond van artikel 2.1 van de Wet natuurbescherming kunnen natuur-

2000-gebieden ‘Boschhuizerbergen’ en ‘Maasduinen’ bevinden zich res-

gebieden of andere gebieden die belangrijk zijn voor flora en fauna,

pectievelijk op circa 1,2 kilometer ten noorden en circa 5,9 kilometer ten

door de Minister worden aangewezen ter uitvoering van de Vogelricht-

oosten van het plangebied. Indien er sprake zou zijn van een effect, be-

lijn- en/of Habitatrichtlijn, de zogeheten Natura 2000-gebieden. Bij de

treft dit een extern effect, zoals toename van geluid, licht of depositie

aanwijzing van een Natura 2000-gebied worden voor het gebied in-

van stikstof. Mede gezien de afstand tot het plangebied zijn externe ef-

standhoudingsdoelstellingen voor te beschermen soorten en/of habitats

fecten als licht en geluid uitgesloten. Aangezien de voorgenomen ont-

vastgesteld. Conform artikel 2.7 lid 2 van de Wet natuurbescherming is

wikkeling, de realisatie van maximaal 59 woningen betreft, kan een sig-

het verboden om projecten of andere handelingen te realiseren of te

nificante toename aan stikstofdepositie tijdens de gebruiksfase op omlig-

verrichten die, gelet op deze instandhoudingsdoelstelling van een Na-

gende Natura 2000-gebieden vanwege het planvoornemen niet op voor-

tura 2000-gebied, de kwaliteit van de natuurlijke habitats en de habitats

hand worden uitgesloten. Derhalve is het uitvoeren van een stikstofde-

van soorten kunnen verslechteren, of een significant verstorend effect

positieberekening benodigd.

Industriestraat 94

kunnen hebben op de soorten waarvoor het gebied is aangewezen. Ver-

5931 PK Tegelen +31 (0)77 373 06 01

der geldt dat een plan, dat afzonderlijk of in combinatie met andere plan-

info@bro.nl www.bro.nl

2000-gebied, door een bestuursorgaan pas vastgesteld kan worden in-

nen of projecten, significante gevolgen kan hebben voor een Natura dien een passende beoordeling is gemaakt (artikel 2.7 lid 1 Wet natuurbescherming).

1/9

3. Planvoornemen De planlocatie is in het oosten van de kern Oostrum gelegen in de gemeente Venray. De beoogde ontwikkeling voorziet in de sloop van de opstallen en de realisatie van maximaal 59 woningen. Het woonprogramma is als volgt:  9 sociale huur rijwoningen, tussen/hoek;  26 koop rijwoningen, tussen/hoek;  16 twee-onder-een-kapwoningen;  6 patiowoningen;  2 bouwkavels vrijstaand. De percelen waarop de woningen zijn voorzien, zijn kadastraal bekend

5,9 km

als gemeente Venray, sectie S, nummers 339 en 932. Figuur 1 geeft de ligging van het projectgebied weer ten opzichte van de dichtstbijzijnde

1,2 km

Natura 2000-gebieden.

Figuur 1 Ligging plangebied t.o.v. Natura-2000 gebied (Bron: AERIUS Calculator)

AERIUS-berekening Oostrum-Oost

2/9

Tabel 1 Mobiele werktuigen aanlegfase

4. AERIUS-berekening

Werktuig

Om op voorhand negatieve effecten op Natura 2000-gebieden vanwege stikstofdepositie uit te sluiten is een AERIUS berekening uitgevoerd. Uit deze berekeningen blijkt dat bij zowel de aanlegfase en gebruiksfase de rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol/ha/j. Zodoende is voor beide berekeningen een verschilberekening uitgevoerd. In de bijlagen zijn de door AERIUS gegenereerde rapportages voor de aanlegfase en gebruiksfase en de verschilberekeningen opgenomen. In het voorliggende

Bouw-

Brandstof

Vermogen

Draai-

Brandstofver-

Tot. brandstof-

Totale emis-

Totale emis-

(kW)

uren

bruik per uur1

verbruik

sie (kg NOx/j)

sie (g NH3/j)

jaar Mobiele kraan

va. 2014

Diesel

100

240

19.21

4610

153,3

1100

Graafmachine (groot)

va. 2014

Diesel

100

60

19.21

1153

38,3

300

Graafmachine (klein)

va. 2014

Diesel

20

60

4.34

260

5,5

2,0

Laadschop

va. 2014

Diesel

60

40

9.51

380

12,7

91,2

document wordt de invoer op sommige punten kort toegelicht. vangen. Voor meer informatie verwijzen we u naar de bijgevoegde AEAanlegfase

RIUS calculator. Aangezien er slechts sprake is van een beperkte bouw-

Bij het planvoornemen wordt gebruik gemaakt van meerdere (mobiele)

periode, is de totale verkeersgeneratie van het middelzware en zware

werktuigen en vinden verkeersbewegingen plaats. Dit zorgt voor een

vrachtverkeer ingevoerd voor een jaar.

emissie van stikstof. Deze emissie is berekend. Conclusie (Mobiele) werktuigen

Het rekenresultaat van de gebruiksfase bedraagt 0,04 mol/ha/jaar. Der-

Voor de inzet van (mobiele) werktuigen is uitgegaan van een gemiddeld

halve is er sprake van een overschrijding van de geldende norm (0,00

gebruik van mobiele werktuigen bij de bouw van een woonwijk en de

mol/ha/jaar). Dit betekent dat er sprake is van een significant verstorend

aanleg van de gronden daar omheen, op basis van eerder uitgevoerde

effect van het planvoornemen op de instandhoudingsdoelstellingen van

berekeningen. Voor de inzet van mobiele werktuigen is gerekend met

de nabijgelegen Natura 2000-gebieden.

Tabel 2 Bouwverkeer aanlegfase Verkeersbewegingen bouwverkeer Bedrijfsbusjes (licht verkeer)

Totale verkeersgeneratie 10 p/etmaal

Stageklasse IV die ten tijden van de realisatie gemiddeld 8 à 9 jaar oud Echter door middel van toepassing van het uitvoeren van een verschil-

Aanvoer materiaal (middelzwaar

berekening (intern salderen) is het mogelijk om het planvoornemen mo-

vrachtverkeer)

Verkeer sloop, bouw en aanleg

gelijk te maken in lijn met de Wet natuurbescherming. Dit wordt nader

Betonmixer of zwaar transport (zwaar

Ten behoeve van de sloop, bouw en aanleg vinden ook verkeersbewe-

beschreven in hoofdstuk 5.

vrachtverkeer)

zijn. Zie hiervoor tabel 1 en bijgevoegde AERIUS- rapportage.

200 p/jaar

300 p/jaar

gingen plaats, onder andere in de vorm van vrachtwagens en busjes. De totale verkeersgeneratie is weergegeven in navolgende tabel. De bewegingen zijn over de aanliggende wegen gemodelleerd, waarbij 100%

De grootste depositie bedraagt 0,04 mol/ha/jaar ter plaatse van het Natura 2000-gebied ‘Boschhuizerbergen’.

van de bewegingen in twee richtingen zijn ingevoerd. Hierbij zijn dus meer bewegingen gemodelleerd dan daadwerkelijk plaats gaan vinden, waardoor onzekerheid over de richting van de bewegingen wordt opge-

1

TNO, tabellen bij rapport TNO 2021 R12305 AUB (brandstofverbruiken)

AERIUS-berekening Oostrum-Oost

3/9

Gebruiksfase

In tabel 1 is de verkeersgeneratie weergegeven.

De nieuwe woningen worden gasloos opgeleverd en zorgen dan ook

ting van de bewegingen wordt opgevangen. Voor meer informatie verwij-

niet voor stikstofemissie. De verkeersbewegingen die met de gebruiks-

Wat betreft de stedelijkheidsgraad is sprake van een matig-stedelijke

fase samenhangen zorgen hier echter wel voor.

gemeente. Omdat het nieuwe woongebied deel zal uitmaken van de

Het woongebied zal een toename van het aantal verkeersbewegingen in

daadwerkelijk plaats gaan vinden, waardoor onzekerheid over de richzen we u naar de bijgevoegde AERIUS-rapportage.

kern Oostrum is qua ligging aangesloten bij het omgevingstype ‘rest be-

Conclusie

bouwde kom’.

Het rekenresultaat van de gebruiksfase bedraagt 0,01 mol/ha/jaar. Derhalve is er sprake van een overschrijding van de geldende norm (0,00

de omgeving tot gevolg hebben. Deze is berekend op basis van de CROW-publicatie 'Toekomstbestendig parkeren; van parkeerkencijfers

Op basis van bovenstaande uitgangspunten bedraagt de maximale ver-

mol/ha/jaar). Dit betekent dat er sprake is van een significant verstorend

naar parkeernormen’ (publicatie 381).

keersgeneratie van het woongebied 422,9 (afgerond 423) motorvoer-

effect van het planvoornemen op de instandhoudingsdoelstellingen van

tuigbewegingen per etmaal, uitgaande van de maximale planologische

de nabijgelegen Natura 2000-gebieden.

Binnen het plangebied worden maximaal 59 grondgebonden woningen

invulling die het bestemmingsplan mogelijk maakt. Voor de volledigheid

mogelijk gemaakt. Het woonprogramma bestaat uit de volgende woning-

zijn twee ‘zwaar’ verkeersbewegingen per week opgenomen voor bij-

Echter door middel van toepassing van het uitvoeren van een verschil-

typen:

voorbeeld vuilniswagens.

berekening (salderen) is het mogelijk om het planvoornemen mogelijk te

9 sociale huur rijwoningen, tussen/hoek;

26 koop rijwoningen, tussen/hoek;

De bewegingen zijn over de aanliggende wegen gemodelleerd, waarbij

16 twee-onder-een-kapwoningen;

100% van de bewegingen, over beide toegangswegen, in twee richtin-

6 patiowoningen;

gen zijn ingevoerd. Hierbij zijn dus meer bewegingen gemodelleerd dan

2 bouwkavels vrijstaand.

maken in lijn met de Wet natuurbescherming. Dit wordt nader beschreven in hoofdstuk 5. De grootste depositie bedraagt 0,01 mol/ha/jaar ter plaatse van het Natura 2000-gebied ‘Boschhuizerbergen’.

Tabel 1: Verkeersgeneratie woongebied Oostrum-Oost

5. AERIUS-Verschilberekeningen

Categorie en aantal

Kencijfers CROW

Minimale verkeersgeneratie

Maximale verkeersgeneratie

Huur, huis, sociale huur

4,5 – 5,3 mvt/etmaal per woning

40,5

47,7

Omdat uit de berekening blijkt dat bij de aanlegfase en gebruiksfase rekenresultaten boven 0,00 mol/ha/jaar ontstaan op meerdere stikstofgevoelige habitattypen, is voor zowel de aanlegfase als de gebruiksfase

9 eenheden Koop, huis, tussen/hoek

6,7 – 7,5 mvt/etmaal per woning

174,2

195,0

van onderhavig planvoornemen een verschilberekening gemaakt, waarin de referentiesituatie is meegenomen.

26 eenheden Koop, huis, twee-onder-een-kap

7,4 – 8,2 mvt/etmaal per woning

118,4

131,2

16 eenheden

Referentiesituatie Momenteel is het plangebied in gebruik als agrarische grond (grasland).

Patiowoningen (huur, huis, sociale huur) 6 eenheden

4,5 – 5,3 mvt/etmaal per woning

27,0

31,8

Vrije kavels (koop, huis, vrijstaand) 2 eenheden

7,8 – 8,6 mvt/etmaal per woning

15,6

17,2

375,7

422,9

TOTAAL 59 woningen

AERIUS-berekening Oostrum-Oost

Deze gronden worden bemest en dit zorgt voor een stikstofemissie (NH3). Omdat deze gronden momenteel nog worden bemest en deze emissie na realisatie van onderhavig planvoornemen komt te vervallen is deze emissie aangehouden als referentiesituatie. Conform de digitale

4/9

kaart van Bij122, is ter plaatse van het plangebied sprake van 16,80 kg/ha/jaar NH3-emissie. De oppervlaktebron heeft een oppervlakte van circa 2,06 ha. Dit komt neer op een NH3-emissie van circa 34,61 kg/j. Conclusie verschilberekening Uit de verschilberekening blijkt dat er voor zowel de aanlegfase en gebruiksfase geen rekenresultaat ontstaat boven 0,00 mol/ha/jaar ten opzichte van de referentiesituatie. In de referentiesituatie vindt er namelijk een overschrijding plaats van 0,04 mol/ha/j. Zodoende is er in de toekomstige situatie zelfs sprake van een afname van de bijdrage op de stikstofgevoelige habitattypen van de omliggende Natura 2000-gebieden. Hierdoor vinden er dus geen overschrijdingen plaats op de stikstofgevoelige habitattypen van de omliggende Natura 2000-gebieden.

6. Resultaten en conclusie Uit de uitgevoerde berekeningen blijkt (na intern salderen) dat bij zowel de aanlegfase als de gebruiksfase geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol/ha/j. Daarmee kunnen op voorhand negatieve effecten op Natura 2000-gebieden vanwege stikstofdepositie uitgesloten worden. Omdat significant negatieve gevolgen zijn uitgesloten, hoeft voor de ontwikkeling geen passende beoordeling opgesteld te worden. Omdat er van het project geen significant negatieve gevolgen te verwachten zijn, geldt ook geen vergunningplicht van de Wet natuurbescherming.

Bijlagen Bijlage 1: AERIUS-berekening aanlegfase Bijlage 2: AERIUS-berekening gebruiksfase Bijlage 3: AERIUS-verschilberekening (referentiesituatie – aanlegfase) Bijlage 4: AERIUS-verschilberekening (referentiesituatie – gebruiksfase) 2

https://www.bij12.nl/emissie-bemesting/#15/51.5310/6.0173

AERIUS-berekening Oostrum-Oost

5/9

Bijlage 1 - Aerius stikstofberekening aanlegfase

AERIUS-berekening Oostrum-Oost

6/9

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

BRO Geysterseweg, - Oostrum P05514 Aanlegfase Oostrum-Oost, Oostrum Aerius-berekening van de aanlegfase van het project Oostrum-Oost met maximaal 59 woningen aan de Geysterseweg te Oostrum RyWKBnaMX4SV 17 november 2022, 09:03 Wnb-rekengrid

Rekenjaar Aanlegfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum - Beoogd 2023

Resultaten

Aanlegfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RyWKBnaMX4SV (17 november 2022)

Hoogste depositie

2.677,60 mol/ha/j 804,49 ha 0,00 ha 0,04 mol/ha/j 0,00 mol/ha/j

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hexagon

Gebied

1,5 kg/j

2962757

211,3 kg/j

Maasduinen

2/7

Projectberekening

Aanlegfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen  Verkeersnetwerk

RyWKBnaMX4SV (17 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,5 kg/j 209,9 kg/j 48,6 g/j 1,4 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

1 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. RyWKBnaMX4SV (17 november 2022)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase P05514 OostrumOost, Oostrum" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

804,49

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Boschhuizerbergen 22,27 (144) Maasduinen (145) 782,21

RyWKBnaMX4SV (17 november 2022)

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

2.677,60

804,49

0,04

0,00

0,00

Hoogste totale Met toename (ha Grootste Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) toename (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr) N/ha/jr)

2.444,21

22,27

0,04

0,00

0,00

2.677,60

782,21

0,01

0,00

0,00

5/7

Projectberekening

Aanlegfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum, Rekenjaar 2023 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Mobiele werktuigen Uittreedhoogte Wijze van ventilatie Niet geforceerd Warmteinhoud Temporele variatie Continue Emissie

1,0 m 0,000 MW

NOₓ NH₃

209,9 kg/j 1,5 kg/j

Naam

Stageklasse

Mobiele kraan

Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: 4610 l/j ja

240 u/j 0 l/j

Graafmachine (groot)

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

60 u/j 0 l/j

Graafmachine (klein)

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: 260 l/j nee

NH₃ 1,1 kg/j NOₓ 38,3 kg/j NH₃ 0,3 kg/j

60 u/j

NOₓ 5,5 kg/j

Laadschop

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

40 u/j 0 l/j

NH₃ 2,0 g/j NOₓ 12,7 kg/j NH₃ 91,2 g/j

2 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer (west) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

RyWKBnaMX4SV (17 november 2022)

BrandstofverbruikDraaiurenAdBlue verbruik

1153 l/j

380 l/j

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Stof Emissie

NOₓ 153,3 kg/j

Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j Type scherm - NO₂ 72,3 g/j Hoogte - NH₃ 24,2 g/j Afstand tot de weg - Voertuigen

10 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/jaar 200 p/jaar 300 p/jaar 0 p/jaar

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 10,0 % 0,0 %

6/7

Projectberekening

3 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer (oost) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j Type scherm - NO₂ 72,9 g/j Hoogte - NH₃ 24,4 g/j Afstand tot de weg - Voertuigen

10 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/jaar 200 p/jaar 300 p/jaar 0 p/jaar

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 10,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221004_3d4bf05159 Database versie 2021.2_3d4bf05159 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RyWKBnaMX4SV (17 november 2022)

7/7

Bijlage 2 - Aerius stikstofberekening gebruiksfase

AERIUS-berekening Oostrum-Oost

7/9

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

BRO Geysterseweg, - Oostrum P05514 Gebruiksfase Oostrum-Oost, Oostrum Aerius-verschilberekening van de gebruiksfase van het project Oostrum-Oost met maximaal 59 woningen aan de Geysterseweg te Oostrum RWAAD1YKFZst 17 november 2022, 09:03 Wnb-rekengrid

Rekenjaar Gebruiksfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum - Beoogd 2023

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste depositie Gebruiksfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum - Beoogd 2.444,19 mol/ha/j Gekarteerd oppervlak met toename (ha) 6,78 ha Gekarteerd oppervlak met afname (ha) 0,00 ha Grootste toename van depositie 0,01 mol/ha/j Grootste afname van depositie 0,00 mol/ha/j

Hexagon

Gebied

Resultaten

RWAAD1YKFZst (17 november 2022)

3,5 kg/j

2802175

50,0 kg/j

Boschhuizerbergen

2/8

Projectberekening

Gebruiksfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Woningen | Woonwijk  Verkeersnetwerk

RWAAD1YKFZst (17 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

3,5 kg/j

50,0 kg/j

3/8

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. RWAAD1YKFZst (17 november 2022)

4/8

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

6,78

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Boschhuizerbergen 6,78 (144)

RWAAD1YKFZst (17 november 2022)

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

2.444,19

6,78

0,01

0,00

0,00

Hoogste totale Met toename (ha Grootste Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) toename (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr) N/ha/jr)

2.444,19

6,78

0,01

0,00

0,00

5/8

Projectberekening

Gebruiksfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum, Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Woningen

Naam Woonwijk Uittreedhoogte Wijze van ventilatie Niet geforceerd Warmteinhoud Temporele variatie Continue Emissie

1,0 m 0,000 MW

2 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer zuid (westelijke richting) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

3 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer zuid (oostelijke richting) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

RWAAD1YKFZst (17 november 2022)

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Links Rechts NOₓ 10,1 kg/j Type scherm - NO₂ 2,2 kg/j Hoogte - NH₃ 0,7 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

423 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/maand 0 p/maand 8 p/maand 0 p/maand

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 10,8 kg/j Type scherm - NO₂ 2,4 kg/j Hoogte - NH₃ 0,8 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

423 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/maand 0 p/maand 8 p/maand 0 p/maand

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

6/8

Projectberekening

4 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer noord (westelijke richting) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

5 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer noord (oostelijke richting) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Links Rechts NOₓ 14,5 kg/j Type scherm - NO₂ 3,1 kg/j Hoogte - NH₃ 1,0 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

423 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/maand 0 p/maand 8 p/maand 0 p/maand

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 14,5 kg/j Type scherm - NO₂ 3,2 kg/j Hoogte - NH₃ 1,0 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

423 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/maand 0 p/maand 8 p/maand 0 p/maand

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

RWAAD1YKFZst (17 november 2022)

7/8

Projectberekening

Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221004_3d4bf05159 Database versie 2021.2_3d4bf05159 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RWAAD1YKFZst (17 november 2022)

8/8

Bijlage 3 - Aerius-verschilberekening (referentiesituatie – aanlegfase)

AERIUS-berekening Oostrum-Oost

8/9

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

BRO Geysterseweg, - Oostrum P05514 Aanlegfase Oostrum-Oost, Oostrum Aerius-verschilberekening van de referentiesituatie ten opzichte van de aanlegfase van het project Oostrum-Oost met maximaal 59 woningen aan de Geysterseweg te Oostrum RUuygV3zfuUo 17 november 2022, 08:26 Wnb-rekengrid

Rekenjaar Referentiesituatie huidig gebruik (bemesting) 2022 Referentie Aanlegfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum - Beoogd 2023

Resultaten

Referentiesituatie huidig gebruik (bemesting) Referentie Aanlegfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RUuygV3zfuUo (17 november 2022)

Hoogste depositie

2.677,61 mol/ha/j 2.677,60 mol/ha/j 0,00 ha 1,66 ha 0,00 mol/ha/j 0,01 mol/ha/j

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hexagon

Gebied

35,5 kg/j 1,5 kg/j 2962757 2962757

211,3 kg/j

Maasduinen Maasduinen

2/9

Projectberekening

Aanlegfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen  Verkeersnetwerk

RUuygV3zfuUo (17 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,5 kg/j 209,9 kg/j 48,6 g/j 1,4 kg/j

3/9

Projectberekening

Referentiesituatie huidig gebruik (bemesting) (Referentie), rekenjaar 2022 Emissiebronnen 1 Landbouw | Landbouwgrond | Bemesting

RUuygV3zfuUo (17 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

35,5 kg/j

-

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

1000 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. RUuygV3zfuUo (17 november 2022)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase P05514 OostrumOost, Oostrum" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Totaal

1,66

2.410,49

0,00

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Maasduinen (145)

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

1,66

2.410,49

0,00

0,00

0,00

1,66

1,66

0,01

0,01

Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Boschhuizerbergen

RUuygV3zfuUo (17 november 2022)

6/9

Projectberekening

Aanlegfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum, Rekenjaar 2023 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Mobiele werktuigen Uittreedhoogte Wijze van ventilatie Niet geforceerd Warmteinhoud Temporele variatie Continue Emissie

1,0 m 0,000 MW

NOₓ NH₃

209,9 kg/j 1,5 kg/j

Naam

Stageklasse

Mobiele kraan

Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: 4610 l/j ja

240 u/j 0 l/j

Graafmachine (groot)

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

60 u/j 0 l/j

Graafmachine (klein)

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: 260 l/j nee

NH₃ 1,1 kg/j NOₓ 38,3 kg/j NH₃ 0,3 kg/j

60 u/j

NOₓ 5,5 kg/j

Laadschop

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

40 u/j 0 l/j

NH₃ 2,0 g/j NOₓ 12,7 kg/j NH₃ 91,2 g/j

2 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer (west) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

RUuygV3zfuUo (17 november 2022)

BrandstofverbruikDraaiurenAdBlue verbruik

1153 l/j

380 l/j

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Stof Emissie

NOₓ 153,3 kg/j

Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j Type scherm - NO₂ 72,3 g/j Hoogte - NH₃ 24,2 g/j Afstand tot de weg - Voertuigen

10 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/jaar 200 p/jaar 300 p/jaar 0 p/jaar

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 10,0 % 0,0 %

7/9

Projectberekening

3 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer (oost) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

RUuygV3zfuUo (17 november 2022)

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j Type scherm - NO₂ 72,9 g/j Hoogte - NH₃ 24,4 g/j Afstand tot de weg - Voertuigen

10 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/jaar 200 p/jaar 300 p/jaar 0 p/jaar

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 10,0 % 0,0 %

8/9

Projectberekening

Referentiesituatie huidig gebruik (bemesting), Rekenjaar 2022 1

Landbouw | Landbouwgrond

Naam Bemesting Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen Type

Uittreedhoogte Warmteinhoud

Mestaanwending: dierlijke mest

0,5 m 0,000 MW

NH₃

35,5 kg/j Stof

NOₓ NH₃

Emissie

0,0 kg/j 35,5 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221004_3d4bf05159 Database versie 2021.2_3d4bf05159 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RUuygV3zfuUo (17 november 2022)

9/9

Bijlage 4 - Aerius-verschilberekening (referentiesituatie – gebruiksfase)

AERIUS-berekening Oostrum-Oost

9/9

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

BRO Geysterseweg, - Oostrum P05514 Gebruiksfase Oostrum-Oost, Oostrum Aerius-verschilberekening van de referentiesituatie ten opzichte van de gebruiksfase van het project Oostrum-Oost met maximaal 59 woningen aan de Geysterseweg te Oostrum Rk84akTY6xQq 17 november 2022, 08:49 Wnb-rekengrid

Rekenjaar Referentiesituatie huidig gebruik (bemesting) 2022 Referentie Gebruiksfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum - Beoogd 2023

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste depositie Referentiesituatie huidig gebruik (bemesting) 2.677,61 mol/ha/j Referentie Gebruiksfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum - Beoogd 2.444,19 mol/ha/j Gekarteerd oppervlak met toename (ha) 0,00 ha Gekarteerd oppervlak met afname (ha) 698,26 ha Grootste toename van depositie 0,00 mol/ha/j Grootste afname van depositie 0,03 mol/ha/j

Hexagon

Gebied

Resultaten

Rk84akTY6xQq (17 november 2022)

35,5 kg/j 3,5 kg/j 2962757 2802175

50,0 kg/j

Maasduinen Boschhuizerbergen

2/9

Projectberekening

Gebruiksfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Woningen | Woonwijk  Verkeersnetwerk

Rk84akTY6xQq (17 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

3,5 kg/j

50,0 kg/j

3/9

Projectberekening

Referentiesituatie huidig gebruik (bemesting) (Referentie), rekenjaar 2022 Emissiebronnen 1 Landbouw | Landbouwgrond | Bemesting

Rk84akTY6xQq (17 november 2022)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

35,5 kg/j

-

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

1 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. Rk84akTY6xQq (17 november 2022)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

698,26

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Maasduinen (145) 675,99 Boschhuizerbergen 22,27 (144)

Rk84akTY6xQq (17 november 2022)

Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

2.677,59

0,00

0,00

698,26

0,03

Hoogste totale Met toename (ha Grootste Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) toename (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr) N/ha/jr)

2.677,59

0,00

0,00

675,99

0,01

2.444,15

0,00

0,00

22,27

0,03

6/9

Projectberekening

Gebruiksfase P05514 Oostrum-Oost, Oostrum, Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Woningen

Naam Woonwijk Uittreedhoogte Wijze van ventilatie Niet geforceerd Warmteinhoud Temporele variatie Continue Emissie

1,0 m 0,000 MW

2 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer zuid (westelijke richting) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

3 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer zuid (oostelijke richting) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Rk84akTY6xQq (17 november 2022)

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Links Rechts NOₓ 10,1 kg/j Type scherm - NO₂ 2,2 kg/j Hoogte - NH₃ 0,7 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

423 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/maand 0 p/maand 8 p/maand 0 p/maand

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 10,8 kg/j Type scherm - NO₂ 2,4 kg/j Hoogte - NH₃ 0,8 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

423 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/maand 0 p/maand 8 p/maand 0 p/maand

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

7/9

Projectberekening

4 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer noord (westelijke richting) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

5 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer noord (oostelijke richting) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Van A naar B Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Rk84akTY6xQq (17 november 2022)

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Links Rechts NOₓ 14,5 kg/j Type scherm - NO₂ 3,1 kg/j Hoogte - NH₃ 1,0 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

423 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/maand 0 p/maand 8 p/maand 0 p/maand

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

Links Rechts NOₓ 14,5 kg/j Type scherm - NO₂ 3,2 kg/j Hoogte - NH₃ 1,0 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen

423 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/maand 0 p/maand 8 p/maand 0 p/maand

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

8/9

Projectberekening

Referentiesituatie huidig gebruik (bemesting), Rekenjaar 2022 1

Landbouw | Landbouwgrond

Naam Bemesting Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen Type

Uittreedhoogte Warmteinhoud

Mestaanwending: dierlijke mest

0,5 m 0,000 MW

NH₃

35,5 kg/j Stof

NOₓ NH₃

Emissie

0,0 kg/j 35,5 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221004_3d4bf05159 Database versie 2021.2_3d4bf05159 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

Rk84akTY6xQq (17 november 2022)

9/9

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12762425/1