CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

12 AERIUS-berekening aanlegfase

Gemeenteraad 9 mei 2023, gemeente VenrayBij agendapunt: Bestemmingsplan Lorbaan 4b Veulen1.822 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

Situatie 1 - Referentie Aanlegfase loods - Beoogd

Resultaten

Situatie 1 - Referentie Aanlegfase loods - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

Classens Lorbaan Lorbaan 4b, 5814 AE Veulen Verschilberekening Verschilberekening referentie en aanlegfase loods RTeCufdSKd3V 13 maart 2023, 08:11 Wnb-rekengrid incl. eigen rekenpunten Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

2023 2023

0,39 mol/ha/j 0,39 mol/ha/j -

1.308,2 kg/j 1.278,8 kg/j 2809822 2809822

1,7 kg/j 209,6 kg/j

Boschhuizerbergen Boschhuizerbergen

2/12

Projectberekening

Aanlegfase loods (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Landbouw | Stalemissies | Stal 1 trad. 2 Landbouw | Stalemissies | Stal 1 LW 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen t.b.v. bouw  Verkeersnetwerk

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1.012,5 kg/j 264,2 kg/j 1,9 kg/j 204,6 kg/j 0,2 kg/j 5,0 kg/j

3/12

Projectberekening

Situatie 1 (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Landbouw | Stalemissies | Stal 1 trad. 2 Landbouw | Stalemissies | Stal 1 LW  Verkeersnetwerk

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1.044,0 kg/j 264,2 kg/j 92,1 g/j

1,7 kg/j

4/12

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

5/12

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase loods" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Strabrechtse Heide & Beuven Deurnsche Peel & Mariapeel Groote Peel Zeldersche Driessen Boschhuizerbergen Maasduinen Leudal Swalmdal

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

6/12

Projectberekening

Per eigen rekenpunt

1 2 3 4

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

Naam

Hangmoor Damerbruch (20 km)

Coördinaat

X:213904 Y:380457 Vogelschutzgebiet 'Schwalm-Nette-Platte mit Grenzwald u. X:212973 Meinweg' (21 km) Y:376616 Krickenbecker Seen - Kl. De Witt-See (23 km) X:214957 Y:376135 Wälder und Heiden bei Brüggen-Bracht (23 km) X:209087 Y:368904

Projectbijdrage (mol N/ha/jr)

-

7/12

Projectberekening

Aanlegfase loods, Rekenjaar 2023 1

Landbouw | Stalemissies

Naam Stal 1 trad. Uittreedhoogte 3,3 m Locatie X:195235 Y:387600 Uittreeddiameter 0,5 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,0 m/s Diersoort RAV-code - Omschrijving

Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)

Landbouw | Stalemissies

Naam Stal 1 LW Uittreedhoogte 3,8 m Locatie X:195267 Y:387608 Uittreeddiameter 1,0 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 0,4 m/s Diersoort RAV-code - Omschrijving

BWL-code

-

NH₃

Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Wegverkeer X:195411,94 Y:388128,95 1.251,04 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

Max. snelheid

1.012,5 kg/j

264,2 kg/j

D3.2.15.4 - gedeeltelijk roostervloer; BWL2009.12 587 NH₃ 0,45 luchtwassystemen anders dan biologisch of chemisch; gecombineerd luchtwassysteem 85% emissiereductie met watergordijn en biologische wasser (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )

3

1.012,5 kg/j

D3.2.1 - gedeeltelijk roostervloer; gehele BWL2001.23 225 NH₃ 4,5 dierplaats onderkelderd zonder stankafsluiter (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )

2

BWL-code

NH₃

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

264,2 kg/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

1,7 kg/j 0,5 kg/j 92,1 g/j

-

-

Aantal voertuigen

2190 p/jaar 0 p/jaar 274 p/jaar 0 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/12

Projectberekening

4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Wegverkeer t.b.v. nieuwbouw X:195411,94 Y:388128,95 1.251,03 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

Max. snelheid

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigen

4 p/etmaal 0 p/etmaal 2 p/etmaal 0 p/etmaal

3,3 kg/j 1,0 kg/j 0,1 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

9/12

Projectberekening

5

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Mobiele werktuigen t.b.v. bouw X:195226,39 Y:387573,87 1,44 ha Stageklasse

NOₓ NH₃

204,6 kg/j 1,9 kg/j

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik

Wielkraan 120 kW Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 2160 l/j SCR: ja

120 u/j 0 l/j

Tractor en Kipper Stage-V, >= 2019 , 56-75 kW, diesel, SCR: 1200 l/j 70 kW ja

100 u/j 72 l/j

Wielkraan 90 kW Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 720 l/j SCR: ja

40 u/j

0 l/j

Vrachtwagen 330 Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 800 l/j kW SCR: ja

40 u/j

48 l/j

Hoogwerker 35 kW Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

1200 l/j

200 u/j

Hijskraan 103 kW Stage-IIIA, 2006-2010, 75-560 kW, diesel, SCR: nee

600 l/j

18 u/j

Hijskraan 118 kW Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, SCR: nee

400 l/j

40 u/j

Vrachtwagen 324 Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 160 l/j kW SCR: ja

16 u/j

10 l/j

Loader 150 kW

600 l/j

40 u/j

36 l/j

Vrachtwagen 330 Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 800 l/j kW SCR: ja

40 u/j

48 l/j

Wielkraan 120 kW Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1440 l/j SCR: ja

150 u/j 0 l/j

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Stof Emissie

NOₓ

71,9 kg/j NH₃ 0,5 kg/j NOₓ 7,0 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 24,0 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 4,5 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 25,0 kg/j NH₃ 9,0 g/j NOₓ 9,1 kg/j NH₃ 4,5 g/j NOₓ 6,2 kg/j NH₃ 3,0 g/j NOₓ 0,8 kg/j NH₃ 38,4 g/j NOₓ 3,4 kg/j NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 4,5 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 48,3 kg/j NH₃ 0,3 kg/j

10/12

Projectberekening

Situatie 1, Rekenjaar 2023 1

Landbouw | Stalemissies

Naam Stal 1 trad. Uittreedhoogte 3,3 m Locatie X:195235 Y:387600 Uittreeddiameter 0,5 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,0 m/s Diersoort RAV-code - Omschrijving

Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)

Landbouw | Stalemissies

Naam Stal 1 LW Uittreedhoogte 3,8 m Locatie X:195267 Y:387608 Uittreeddiameter 1,0 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 0,4 m/s Diersoort RAV-code - Omschrijving

BWL-code

-

NH₃

Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Wegverkeer X:195411,94 Y:388128,95 1.251,04 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

Max. snelheid

1.044,0 kg/j

264,2 kg/j

D3.2.15.4 - gedeeltelijk roostervloer; BWL2009.12 587 NH₃ 0,45 luchtwassystemen anders dan biologisch of chemisch; gecombineerd luchtwassysteem 85% emissiereductie met watergordijn en biologische wasser (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )

3

1.044,0 kg/j

D3.2.1 - gedeeltelijk roostervloer; gehele BWL2001.23 232 NH₃ 4,5 dierplaats onderkelderd zonder stankafsluiter (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )

2

BWL-code

NH₃

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

264,2 kg/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

1,7 kg/j 0,5 kg/j 92,1 g/j

-

-

Aantal voertuigen

2190 p/jaar 0 p/jaar 274 p/jaar 0 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

11/12

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230221_e1cb893112 Database versie 2022_e1cb893112 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RTeCufdSKd3V (13 maart 2023)

12/12

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12567556/1