CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

010 Toelichting Bijlage 5 AERIUS-berekening

Gemeenteraad 26 mei 2026, gemeente VenrayBij agendapunt: TAM-omgevingsplan Hoofdstuk 22af Ysselsteynseweg 76 Ysselsteyn1.525 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Michels Advies b.v. Ysselsteynseweg 76, 5813 BM Ysselsteyn Sloopfase én aanlegfase Berekening sloopfase én aanlegfase nieuwe woning Ysselsteynseweg 76 te Ysselsteyn. Rusx1eGMBxTS 20 oktober 2025, 21:49 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar Bouw- en aanlegfase nieuwe woning Ysselsteynseweg 76 2026 - Beoogd

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hexagon

Gebied

Hoogste bijdrage Bouw- en aanlegfase nieuwe woning Ysselsteynseweg 76 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname -

Rusx1eGMBxTS (20 oktober 2025)

1,4 kg/j

102,7 kg/j

2/9

Projectberekening

Bouw- en aanlegfase nieuwe woning Ysselsteynseweg 76 (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1

Mobiele werktuigen | Bouwwerktuigen Verkeersnetwerk

Rusx1eGMBxTS (20 oktober 2025)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,8 kg/j 0,6 kg/j

91,3 kg/j 11,4 kg/j

3/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rusx1eGMBxTS (20 oktober 2025)

4/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Bouw- en aanlegfase nieuwe woning Ysselsteynseweg 76" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.

Rusx1eGMBxTS (20 oktober 2025)

5/9

Projectberekening

Bouw- en aanlegfase nieuwe woning Ysselsteynseweg 76, Rekenjaar 2026

Rusx1eGMBxTS (20 oktober 2025)

6/9

Projectberekening

1

Mobiele werktuigen

Naam Locatie Oppervlakte

Naam/Stageklasse

Bouwwerktuigen X:191170,27 Y:389629,85 0,22 ha

91,3 kg/j 0,8 kg/j

Brandstof­Draaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik

Bouwwerktuigen 0 l/j (aanlegfase) 0 l/j Middelzware utiliteitsvoertuigen (tot 6L cilinderinhoud) op diesel Mobiele kraan 300 l/j (aanlegfase) 4 l/j Stage-V, >= 2019 , 75560 kW, diesel, SCR: ja Verreiker 140 l/j (aanlegfase) 5 l/j Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Grote loader 300 l/j (aanlegfase) 0 l/j Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Minigraver 630 l/j (aanlegfase) 0 l/j Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja Kleine loader 900 l/j (aanlegfase) 8 l/j Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja Mobiele kraan 240 l/j (rupskraan) 16 l/j (sloopfase) Stage-V, >= 2019 , 75560 kW, diesel, SCR: ja Verreiker (sloopfase) 160 l/j Stage-IV, 2014-2018, 8 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Grote Loader 180 l/j (Sloopfase) 7 l/j Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Minigraver 110 l/j (sloopfase) 0 l/j Rusx1eGMBxTS (20 oktober 2025)

NOₓ NH₃

100 u/j 0,3 m 0,008 MW

0,6 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

12,0 kg/j 88,0 g/j

20 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

8,2 kg/j 72,0 g/j

40 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,5 kg/j 33,6 g/j

20 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

10,0 kg/j 72,0 g/j

90 u/j 2,5 m 0,011 MW

0,4 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

21,2 kg/j 0,2 kg/j

90 u/j 2,5 m 0,011 MW

0,4 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

26,5 kg/j 0,2 kg/j

60 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

0,9 kg/j 57,6 g/j

40 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

1,8 kg/j 38,4 g/j

15 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,8 kg/j 43,2 g/j

15 u/j 1,0 m 0,006 MW

0,3 m

2,3 kg/j 0,0 kg/j

NOₓ NH₃

7/9

Projectberekening

Naam/Stageklasse

Brandstof­Draaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee Kleine loader 150 l/j (sloopfase) 4 l/j Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

Standaard Profiel Industrie

15 u/j 2,5 m 0,011 MW

0,4 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Aanvoer bouwmaterialen en personeel 1 Links Rechts NOₓ Locatie X:193604,34 Y:391356,44 Type scherm - NO₂ Lengte 8.666,95 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

400,0 /jaar 200,0 /jaar 20,0 /jaar 0,0 /jaar

3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Aanvoer bouwmaterialen en personeel 2 Links Rechts NOₓ Locatie X:194119,78 Y:383770,96 Type scherm - NO₂ Lengte 15.249,82 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

160,0 /jaar 40,0 /jaar 20,0 /jaar 0,0 /jaar

4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Aanvoer bouwmaterialen en personeel 3 Links Rechts NOₓ Locatie X:185000,27 Y:387451,27 Type scherm - NO₂ Lengte 14.717,73 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Rusx1eGMBxTS (20 oktober 2025)

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

40,0 /jaar 10,0 /jaar 5,0 /jaar 0,0 /jaar

3,2 kg/j 36,0 g/j

3,7 kg/j 0,8 kg/j 0,2 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 2,2 kg/j 0,5 kg/j 0,1 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,5 kg/j 0,1 kg/j 27,2 g/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 8/9

Projectberekening

5 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Aanvoer bouwmaterialen en personeel 4 Links Rechts NOₓ Locatie X:187503,71 Y:394533,7 Type scherm - NO₂ Lengte 16.557,53 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

160,0 /jaar 40,0 /jaar 20,0 /jaar 0,0 /jaar

6 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Afvoer sloopmaterialen en personeel Links Rechts NOₓ Locatie X:195444,94 Y:391839,23 Type scherm - NO₂ Lengte 12.509,39 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

100,0 /jaar 40,0 /jaar 40,0 /jaar 0,0 /jaar

2,4 kg/j 0,6 kg/j 0,1 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 2,5 kg/j 0,6 kg/j 0,1 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.0.1_20251007_db4f14956b Database versie 2025.0.1_db4f14956b_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

Rusx1eGMBxTS (20 oktober 2025)

9/9

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16860155/1