Evenementenlocatiebeleid
Tekst van het document
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid
Aandachtspunten natuur
55
LOCATIE 16 HEERENDUINWEG
56
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement
5 2 keer per jaar: 5 dagen Overig: 1 dag ‐4 dagen opbouw ‐2 dagen afbouw 1.000 500 7.00‐0.00 uur
Maximale geluidsbelasting
Maximaal 2 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
Omschrijving locatie
Het betreft een grasveld met enkele bomen aan de zuidkant van de Heerenduinweg en ten zuiden van IJmuiden. Aan de westkant is het overdekte zwembad gelegen. ‐ Goed bereikbaar per auto ‐ Matig bereikbaar per OV ‐ Parkeren bij zwembad ‐ Parkeren in de woonwijken moet voorkomen. Geen ‐ Er dient rekening te worden gehouden met het voorkomen van beschermde soorten, zie bijlage 3 ‐ Gelegen nabij Natura 2000. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid Aandachtspunten natuur
57
LOCATIE 17 HAVENGEBIED, TRAWLER‐ EN HALKADE
58
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement Maximale geluidsbelasting
10 1 keer per 5 jaar: 7 dagen 1 keer per jaar: 3 dagen Overig: 1 dag ‐14 dagen opbouw ‐7 dagen afbouw 2 evenementen per jaar: 60.000 Overig: 35.000 25.000 7.00‐0.00 uur Maximaal 5 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur:* 75 dB(A) en 90 dB(C) Alle overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
*In afwijking hiervan is deze geluidsbelasting, tijdens deze evenementen en gedurende maximaal 3 dagen per jaar, toegestaan van 10.00‐0.00 uur.
Omschrijving locatie
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid
Aandachtspunten natuur
Het betreft het gebied bestaande uit de Trawlerkade (zuidzijde) en de Halkade (noordzijde). Tussen de kades is de Vissershaven gelegen. Beide kades worden getypeerd door visserij en scheepsvaart gerelateerde bedrijvigheid en bebouwing. ‐ Goed bereikbaar per auto ‐ Matig bereikbaar per OV ‐ Dokweg enige toegangsweg, bij grote evenementen verkeer reguleren ook ivm samenloop bedrijfsverkeer ‐ Parkeren aan de Middenhavenstraat en Industriestraat reguleren ivm met bedrijfsparkeren De locatie ligt in de invloedsfeer van de vaarwegroute Noordzeekanaal (tot Coenhaven) waarover gevaarlijke stoffen worden vervoerd. De locatie ligt tevens in de invloedsfeer van een aan de Trawlerkade gelegen Bevi‐ inrichting. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
59
LOCATIE 18 PARK VELSERBEEK
60
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement
20 1
Maximale geluidsbelasting
Maximaal 2 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
Omschrijving locatie
Het betreft een gebied in het midden van het park Velserbeek in Velsen‐Zuid. Het Park Velserbeek wordt aan de noordzijde begrensd door de Parkweg, aan de oostzijde wordt het gebied begrensd door de Driehuizerkerkweg. Aan de zuidzijde door de Verloren van Themaatlaan en aan de westzijde door de Van Tuyllweg. ‐ Goede bereikbaar per auto, OV en fiets ‐ Matig bereikbaar per OV ‐ Geen/weinig parkeermogelijkheden in de directe omgeving. ‐ Vooral geschikt voor vervoer per fiets De locatie ligt in de invloedsfeer van de vaarwegroute Noordzeekanaal (tot Coenhaven) waarover gevaarlijke stoffen worden vervoerd. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden. ‐ Er dient rekening te worden gehouden met het voorkomen van beschermde soorten, zie bijlage 3. ‐ Gelegen nabij Natura 2000 en in NNN. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid
Aandachtspunten natuur
‐1 dag opbouw ‐1 dag afbouw 750 400 7.00‐0.00 uur
61
LOCATIE 19 PARK BEECKESTIJN
62
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement
15 5 ‐14 dagen opbouw ‐7 dagen afbouw 1 evenement per jaar: 15.000 Overig: 5.000 5.000 7.00‐0.00 uur
Maximale geluidsbelasting
Maximaal 2 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
Omschrijving locatie
Het betreft het zuidelijke deel van de buitenplaats Beeckestijn. De locatie wordt aan de noordzijde begrensd door de camping Schoonenberg, aan de oostzijde door de Rijksweg, aan de zuidzijde door de Kweekensteinsweg en aan de westzijde door de Van Lenneplaan. ‐ Goede bereikbaar per auto en fiets ‐ Slechte bereikbaar per OV ‐ Parkeren op terrein zelf ‐ In‐ en uitrijden is complex, vanwege aansluiting rijksweg De locatie ligt in de invloedsfeer van verschillende gasleidingen en de A22. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden ‐ Er dient rekening te worden gehouden met het voorkomen van beschermde soorten, zie bijlage 3. ‐ Gelegen nabij Natura 2000 en in NNN. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid
Aandachtspunten natuur
63
LOCATIE 20 CENTRUM DRIEHUIS
64
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen
10 2 keer per jaar: 4 dagen Overig: 1 dag
Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag
‐14 dagen opbouw ‐7 dagen afbouw 5.000
Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement
1.500 Twee dagen per jaar: 7.00 tot 01.00 uur Overig 7.00‐0.00 uur Maximaal 2 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur:* 75 dB(A) en 90 dB(C) Alle overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A)
Maximale geluidsbelasting
Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A) *In afwijking hiervan is deze geluidsbelasting, tijdens deze evenementen en gedurende maximaal 3 dagen per jaar, toegestaan van 10.00‐0.00 uur.
Omschrijving locatie
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid
Aandachtspunten natuur
Het betreft het centrumgebied van Driehuis met woningen en gemengde functies (horeca, winkels). Het betreft de Driehuizerkerkweg tot aan de rotonde in het noorden en een deel van de Da Costalaan. In het zuiden is het pleintje voor de Engelmunduskerk ook onderdeel van het gebied. ‐ Goede bereikbaar per auto en fiets ‐ Slechte bereikbaar per OV ‐ Parkeren op terrein zelf ‐ In‐ en uitrijden is complex, vanwege aansluiting rijksweg De locatie ligt in het invloedsgebied van de vaarwegroute Noordzeekanaal (tot Coenhaven) waarover gevaarlijke stoffen worden vervoerd. De locatie ligt tevens in de invloedsfeer van verschillende gasleidingen. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden. Gelegen nabij Natura 2000. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
65
LOCATIE 21A SANTPOORT‐NOORD LOCATIES DORPSFEEST
66
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag
1 9
Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement
10.000 1 dag: 7.00‐0.00 8 dagen: 7.00‐1.00 Van 10.00 – 0.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Van 0.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
Maximale geluidsbelasting
Omschrijving locatie
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid Aandachtspunten natuur
‐14 dagen opbouw ‐7 dagen afbouw 25.000
Het betreft verschillende locaties, waaronder het centrumgebied van Santpoort‐Noord die gebruikt worden ten behoeve van het dorpsfeest. ‐ Goede bereikbaar per auto, OV en fiets ‐ Bereikbaar woningen voor hulpdiensten is aandachtspunt ‐ Parkeren dient gereguleerd te worden ‐ Parkeren bij station Santpoort‐Noord Geen Gelegen nabij Natura 2000. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
67
LOCATIE 21B SANTPOORT‐NOORD OVERIG
68
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement Maximale geluidsbelasting
Omschrijving locatie
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid Aandachtspunten natuur
14 Maximaal 1 keer per jaar: 4 dagen Maximaal 2 keer per jaar: 4 dagen Overig: 1 dag ‐14 dagen opbouw ‐7 dagen afbouw Maximaal 1 evenement: 5000 Overig: 800 Maximaal 1 evenement: 5000 Overig: 800 7.00‐0.00 uur Maximaal 1 evenement per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
Het betreft het centrumgebied van Santpoort‐Noord. Het gebied omvat onder andere de Hoofdstraat, Broekbergenplein, deel Burgemeester Weertsplantsoen, deel Terrasweg en het groengebied bij de rotonde aan de Hoofdstraat. ‐ Goede bereikbaar per auto, OV en fiets ‐ Bereikbaar woningen voor hulpdiensten is aandachtspunt ‐ Parkeren dient gereguleerd te worden ‐ Parkeren bij station Santpoort‐Noord Geen Gelegen nabij Natura 2000. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
69
LOCATIE 22 DUIN‐ EN KRUIDBERG
70
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement
6 2
Maximale geluidsbelasting
Maximaal 2 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
Omschrijving locatie
Het betreft het landgoed Duin‐ en Kruidberg in Santpoort‐ Noord. Op het landgoed is een hotel‐restaurant aanwezig dat omgeven wordt door bos. Aan de overzijde van deze weg vindt bij evenementen incidenteel parkeren plaats. ‐ Matig bereikbaar per auto ‐ Goede bereikbaar per OV en fiets ‐ Parkeren in de bermen is in verband met de veiligheid een aandachtspunt ‐ Parkeren op terrein zelf en incidenteel op Kruidbergerweg 89 Geen ‐ Er dient rekening te worden gehouden met het voorkomen van beschermde soorten, zie bijlage 3 ‐ Gelegen in Natura 2000. Vooroverleg met de provincie noodzakelijk. ‐ Gelegen in NNN. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid Aandachtspunten natuur
‐4 dagen opbouw ‐2 dagen afbouw 10.000 8.000 7.00‐0.00 uur
71
LOCATIE 23 RUÏNE VAN BREDERODE
72
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement Maximale geluidsbelasting
20 2
Omschrijving locatie
Het betreft het terrein van de Ruïne van Bredero aan de Velserenderlaan. Het terrein bestaat uit de ruïne en de omliggende beboste gronden. ‐ Matig bereikbaar per auto en OV ‐ Goede bereikbaarheid per fiets ‐ Weinig parkeermogelijkheden Geen ‐ Er dient rekening te worden gehouden met het voorkomen van beschermde soorten, zie bijlage 3 ‐ Gelegen nabij Natura 2000. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren Aandachtspunten externe veiligheid Aandachtspunten natuur
‐4 dagen opbouw ‐2 dagen afbouw 100 50 7.00‐0.00 uur Maximaal 2 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
73
LOCATIE 24 WEILAND NAAST RUÏNE VAN BREDERODE
74
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement Maximale geluidsbelasting
20 1 keer per jaar: 7 dagen Overig: 2 dagen ‐4 dagen opbouw ‐2 dagen afbouw 5.000 3.500 7.00‐0.00 uur Maximaal 2 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
Omschrijving locatie
Het betreft het terrein ten noorden van de Ruïne van Bredero aan de Velserenderlaan. Het terrein bestaat uit agrarische gronden. ‐ Matig bereikbaar per auto en OV ‐ Goede bereikbaarheid per fiets ‐ Weinig parkeermogelijkheden inde omgeving ‐ Parkeren op terrein zelf Geen ‐ Gelegen nabij Natura 2000. ‐ Gelegen in NNN. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid Aandachtspunten natuur
75
LOCATIE 25 BURGEMEESTER RIJKENSPARK
76
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement Maximale geluidsbelasting
Omschrijving locatie
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren Aandachtspunten externe veiligheid Aandachtspunten natuur
10 1 ‐1 dag opbouw ‐1 dag afbouw 1 evenement per jaar: 5000 Overig: 750 1 keer per jaar: 1000 Overig: 500 7.00‐0.00 uur Maximaal 2 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A) Het betreft een groot, bebost park. Aan de noordzijde wordt het gebied begrensd door de Middenduinerweg en de Velserhooftlaan, aan de oostzijde door de Wüstelaan, aan de zuidzijde door de Olga van Gotschlaan en aan de westzijde door de Wijnoldy Daniëlslaan. Aan de oostzijde vallen het restaurant Boschbeek, de Santpoortse Sportvereniging en kinderopvang Partou buiten het gebied. ‐ Matig bereikbaar per auto en OV ‐ Goede bereikbaarheid per fiets ‐ Beperkte parkeermogelijkheden in de omgeving Geen ‐ Er dient rekening te worden gehouden met het voorkomen van beschermde soorten, zie bijlage 3. ‐ Gelegen nabij Natura 2000 en in het gebied ligt een Natuurverbinding. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
77
LOCATIE 26 WINKELCENTRUM VELSERBROEK
78
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement
12 2 keer per jaar: 4 dagen 2 keer per jaar: 5 dagen Overig: 1 dag ‐4 dagen opbouw ‐2 dagen afbouw 2.000 500 7.00‐0.00 uur
Maximale geluidsbelasting
Maximaal 5 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
Omschrijving locatie
Het betreft het winkelcentrum en de omliggende openbare ruimte, waaronder de parkeervoorzieningen. ‐ Goed bereikbaar per auto, OV en fiets ‐ Parkeren binnen terrein zelf ‐ Samenloop winkelend publiek aandachtspunt Geen De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren Aandachtspunten externe veiligheid Aandachtspunten natuur
79
LOCATIE 27 CENTRUM VELSEN‐NOORD
80
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement
8 2 keer per jaar: 4 dagen Overig: 1 dag ‐14 dagen opbouw ‐7 dagen afbouw 1.000 500 7.00‐0.00 uur
Maximale geluidsbelasting
Maximaal 5 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
Omschrijving locatie
Het betreft een pleintje en plantsoen in het centrum van Velsen Noord. ‐ Goed bereikbaar per auto en fiets ‐ Slechte bereikbaarheid met OV ‐ Parkeren omliggende straten ‐ Parkeervoorziening matig ‐ Vooral geschikt voor vervoer per fiets De locatie ligt in de invloedsfeer van Tata Steel en de A22. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren
Aandachtspunten externe veiligheid Aandachtspunten natuur
81
LOCATIE 28 WIJKEROOGPARK
82
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement Maximale geluidsbelasting
5 1
Omschrijving locatie
Het betreft een park ingeklemd tussen de A22 (ten westen), bedrijventerrein Velsen Noord (ten noordoosten) en volkstuinvereniging Wijkeroog (ten zuiden). ‐ Slechte bereikbaarheid ‐ Slechte bereikbaarheid voor hulpdiensten ‐ Weinig parkeermogelijkheden De locatie ligt in de invloedsfeer van diverse gasleidingen. De locatie ligt tevensin het invloedsgebied van de vaarwegroute Noordzeekanaal waarover gevaarlijke stoffen worden vervoerd. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden. Er dient rekening te worden gehouden met het voorkomen van beschermde soorten, zie bijlage 3.
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren Aandachtspunten externe veiligheid
Aandachtspunten natuur
‐1 dag opbouw ‐1 dag afbouw 500 200 7.00‐0.00 uur Maximaal 2 evenementen per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
83
LOCATIE 29 GROTE HOUT, VELSEN‐NOORD
84
Aantal evenementen Maximaal aansluitende evenementdagen Maximaal aantal op‐ en afbouwdagen Maximaal aantal bezoekers per dag Maximaal aantal bezoekers piek Begin‐ en eindtijd evenement
3 1 keer per jaar: 7 dagen Overig: 1 dag ‐4 dagen opbouw ‐2 dagen afbouw 500 500 7.00‐0.00 uur
Maximale geluidsbelasting
Maximaal 1 evenement per jaar van 10.00‐23.00 uur: 75 dB(A) en 90 dB(C) Overige evenementen en van 7.00‐10.00 uur: 60 dB(A) Alle evenementen van 23.00‐7.00 uur: 45 dB(A)
Omschrijving locatie
Het betreft een klein groengebied dat aan de noordzijde wordt begrensd door de gronden ter hoogte van de Grote Hout‐ of Koningsweg 80, aan de oostzijde door de Grote Hout‐ of Koningsweg, aan de zuidzijde door een groengebied en aan de westzijde door een kantoorlocatie. ‐ Goede bereikbaarheid auto en fiets ‐ Slechte bereikbaarheid via OV ‐ Weinig parkeermogelijkheden De locatie ligt in de invloedsfeer van: ‐ De opslagbunker van het Eye Film Instituut ‐ NUON electriciteitscentrale ‐ Diverse hogedruk gasleidingen. ‐ Rijksweg A22 (vervoer gevaarlijke stoffen) ‐ Route vervoer gevaarlijke stoffen ‐ LPG‐tankstation Wenckebachstraat
Aandachtspunten bereikbaarheid/parkeren Aandachtspunten externe veiligheid
Aandachtspunten natuur
De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden. De algemene aandachtspunten (hoofdstuk 3) gelden.
BIJLAGEN
Bijlage 1 Verslag participatietraject
87
VERSLAG PARTICIPATIETRAJECT EVENEMENTENLOCATIEBELEID
VERSIE DATUM
1 7 december 2021
88
89 1. INLEIDING De gemeente Velsen vindt participatie belangrijk. Participatie is de manier om verschillende belangen en emoties bij een initiatief in beeld te krijgen, mogelijke oplossingen te zoeken en samen te werken. Participatie draagt op die manier bij aan een goede belangenafweging bij de politieke besluitvorming. Evenementen kunnen gevolgen hebben voor de inwoners van Velsen. Ze kunnen verkeers‐ of geluidsoverlast ervaren of juist blij zijn met meer evenementen, omdat het bijdraagt aan de leefbaarheid en de sociale cohesie. Beleid over evenementenlocaties kan daarom interessant zijn voor onze inwoners. Om die reden zijn we een participatietraject gestart, waarbij we drie informatieavonden georganiseerd hebben voor onze inwoners. Daarnaast hebben we een informatiebijeenkomst georganiseerd voor de organisatoren van de evenementen. We hebben bijna geen aanmeldingen ontvangen van inwoners. Om die reden hebben we de informatieavonden geannuleerd. Inwoners die zich wel hadden aangemeld, hebben we uitgenodigd voor een individueel gesprek. Van dit aanbod heeft het Platform Toegankelijkheid Velsen gebruik gemaakt. De (online) informatiebijeenkomst voor organisatoren was wel goed bezocht. In dit verslag van het participatietraject geven we de belangrijkste inhoudelijke bespreekpunten weer. Per punt geven we onze reactie.
Wij vatten daarbij het bespreekpunt samen en voorzien deze als zodanig van commentaar.
90
91
2. INFORMATIEBIJEENKOMST MET ORGANISATOREN 2.1
2.1.1
Vragen en reacties binnengekomen tijdens overleg Reactie In de evenementenvergunningen staan soms andere geluidsnormen dan in de profielen zijn opgenomen. Dat geeft onduidelijkheid bij betrokkenen.
2.1.2
Op basis van de evenementenvergunning is voor sommige locaties een hogere geluidsbelasting op de gevel mogelijk dan nu in het beleid staat.
2.1.3
Kan er een tijdgewogen gemiddelde voor geluid worden opgenomen in de vergunningen zodat niet alleen de piekmomenten gemeten worden?
2.1.4
De locatieprofielen worden niet als helemaal duidelijk ervaren. Concreet worden de eindtijden genoemd. De Grote Hout (locatie 29) is nu ingedeeld als vierkantje in de kaart. Dit komt niet overeen met hoe het veld nu is ingedeeld.
2.1.5
Gemeentelijke beantwoording De normen in het beleid worden gemeten op de gevel van de dichtstbijzijnde woning. In de evenementenvergunning is dat niet altijd het geval. Daar wordt de norm van het geluidsniveau gemeten op bijvoorbeeld 1 meter van de speaker, of de rand van de tent. Om die reden kan de geluidsnorm in de vergunning afwijken van de geluidsnormen die in het evenementenlocatiebeleid staan. We willen, ook voor plekken waar de geluidsnorm van 75 dB(A) niet gehaald wordt, een balans vinden tussen het belang van de evenementen (ze dragen bij aan de sociale cohesie) en het beschermen van omwonenden tegen onevenredige geluidshinder. Dat doen we door de huidige overschrijdingen van de normen proberen terug te dringen. We nemen daarom voor alle locaties een norm van 75 dB(A) op maar hebben de mogelijkheid af te wijken van de norm. We wijken alleen af van de norm als aangetoond is dat de organisator er binnen zijn mogelijkheden alles aan gedaan heeft om de overbelasting van het geluid tot een minimum te beperken. Daarbij kan gedacht worden aan het inzetten van andere apparatuur of het veranderen van de situering van het podium en de speakers. Deze mogelijkheid tot afwijken geldt alleen voor bestaande evenementen waar sprake is van een overschrijding van de geluidsnorm. Op dit moment werken we al met een tijdgewogen gemiddelde, want dat is de verplichte werkwijze.
We hebben de locatieprofielen aangepast, zodat duidelijk is welke regels er precies gelden. De ingetekende evenementenlocatie komt overeen met het gebied dat nu is opgenomen in het geldende bestemmingsplan. Alle recente gehouden evenementen passen de nu in het beleid ingetekende zone. Om die twee redenen passen we het profiel niet aan.
92
2.2
Reacties binnengekomen naar aanleiding van het overleg
2.2.1
Zomerfestival IJmuiden
2.2.1.1
Reactie Zomerfestival IJmuiden wil net als tijdens Dorpsfeest Santpoort de eindtijden van de muziek tot 24.00 uur (woensdag tot en met zondag) en de eindtijden van de bar tot 01.00 uur op woensdag tot en met zaterdag en tot 24.00 uur op zondag.
2.2.1.2
Hoeveel ruimte is er voor de ontwikkeling van nieuwe initiatieven op het moment het locatiebeleid is vastgesteld?
2.2.1.3
Locatie 11 (Kennemerplein) is niet volledig. We missen het deel Kennemerlaan ten westen van het Kennemerplein. Dat gedeelte is tevens onderdeel van de jaarmarkt. Het aantal bezoekers in de piek wijkt af van hoe het is vergund. In hoeverre wordt het vastgestelde locatiebeleid leidend in de toekomst?
2.2.1.4 2.2.1.5
2.2.2
2.2.2.1
Gemeentelijke beantwoording Uitgangspunt is dat evenementen eindigen om 24.00 uur, waarbij de muziek stopt om 23.00 uur. Bij de dorpsfeesten in Santpoort en Driehuis en het zomerfestival IJmuiden wijken we daarvan af omdat het evenementen zijn die al jaren‐ of decennialang ruimer vergund worden. Er zit nu echter een verschil tussen de eindtijden van deze 3 evenementen. We vinden het belangrijk dat deze 3 evenementen gelijke spelregels kennen omdat we deze evenementen dan gelijk behandelen. Daarom zijn de mogelijkheden qua eindtijden (zowel op het gebied geluid als het evenement zelf) gelijk getrokken. Het evenementenlocatiebeleid biedt ruimte voor nieuwe evenementen. Dat komt omdat er op een aantal locaties meer evenementen worden toegestaan dan er nu in de praktijk gehouden worden. De ruimte die concreet gegeven wordt, verschilt per locatie. Deze opmerking is terecht. Het locatieprofiel 11 wordt op dit punt aangepast.
Deze opmerking is terecht. Het locatieprofiel 11 wordt op dit punt aangepast. Het evenementenlocatiebeleid gaat de basis zijn voor de evenementenvergunningen. We begrijpen echter dat het beleid niet in één keer kan staan. Daarom gaan we het er eerst een tijdje mee werken en daarna bepalen of het beleid voldoet. Als aanpassingen nodig zijn, voeren we die door. Voldoet het beleid, dan stellen we een omgevingsplan op. Dan worden de normen uit de profielen vertaald in regels.
Nachtlab Agency Reactie Hoe is, voor locatie 6, het maximaal aantal bezoekers per dag (5.000) bepaald? Kan dit verhoogd worden?
Gemeentelijke beantwoording Het verhogen van de piek is mogelijk. Het leidt namelijk niet tot verkeerskundige problemen en de locatie is er groot genoeg voor. Het profiel wordt op dit punt dus aangepast.
93
2.3
Reacties en opmerkingen binnengekomen los van het overleg
2.3.1
Reactie De locatie Kennemermeer (locatie 6) is nu begrensd op maximaal 1.000 bezoekers. Er zijn plannen voor een evenement van maximaal 5.000 bezoekers. Kan dit mogelijk worden gemaakt?
Gemeentelijke beantwoording Zie 2.2.2.1.
3. OVERLEG MET PLATFORM TOEGANKELIJKHEID VELSEN
3.1
3.2
Reactie We streven naar een inclusieve samenleving, waarbij we personen met een handicap in staat te stellen zelfstandig te leven en volledig deel te nemen aan alle facetten van het leven. Dit is (onder meer) vastgelegd in het ‘Verdrag inzake de rechten van personen met een handicap’. Dat betekent dat evenementen ook toegankelijk moeten zijn voor mensen met een lichamelijke handicap, een verstandelijke beperking of chronische ziekte.
Om evenementen te kunnen organiseren, worden soms wegen geheel of gedeeltelijk afgezet. Gevolg hiervan is dat geleidelijnen, die een belangrijk en onmisbaar mobiliteitshulpmiddel zijn voor blinden en slechtzienden, soms worden onderbroken. Dat leidt ertoe dat voor hen het openbaar gebied minder toegankelijk en onveiliger wordt.
Gemeentelijke beantwoording Wij onderschrijven het belang van en werken aan een inclusieve samenleving. Dat houdt , zoals het platform terecht stelt, onder meer in dat evenementen voor iedereen toegankelijk zijn. Het evenementenlocatiebeleid is echter niet de plek om dit te regelen, omdat het beleid gaat over ruimtelijke kaders voor evenementen. Voorbeelden zijn geluidsnormen en aantal bezoekers. De feitelijke inrichting van het evenemententerrein bepaalt doorgaans hoe toegankelijk het terrein is. Dat leggen we vast in de evenementenvergunning. Het Platform Toegankelijkheid Velsen is in contact gebracht met de vergunningverleners van evenementen. Op moment van schrijven van deze notitie lopen deze gesprekken nog. We vinden het belangrijk dat ook tijdens het evenement de openbare ruimte veilig en toegankelijk blijft voor blinden en slechtzienden. Met relatief eenvoudige ingrepen, zoals tijdelijke geleidelijnen, kan dit worden opgelost. Ook hierover hebben we het Platform Toegankelijkheid Velsen in contact gebracht met de vergunningverleners van evenementen. Op moment van schrijven van deze notitie lopen deze gesprekken nog.
Bijlage 2 Aandachtspunten en onderzoeksaspecten per kern en locatie
96