CConstaterende datVeenendaal
Koppel je AI →
Document · PDF

7. Begroting 2022-2025 en jaarverslag 2020 Valleihopper - jaarverslag 2020

Gemeenteraad 24 juni 2021, gemeente VeenendaalBij agendapunt: Begroting 2022-2025 en jaarverslag 2020 Valleihopper6.747 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

VALLEIHOPPER JAARVERSLAG 2020 TOELICHTING KOSTEN EN VOLUMES

Beheerbureau, april 2021

Inhoud 1. Inleiding

3

2. Beleid en ontwikkelingen 2.1. Inleiding 2.2. Beleid & Uitvoering 2.2.1. Vraagafhankelijk vervoer 2.2.2. Routevervoer 2.2.3. Onderzoek en besluitvorming overgang beheer Valleihopper naar Bedrijfsvoering organisatie 2.2.4. Samenwerking (overeenkomst) Provincie Gelderland 2.2.5. Corona 2.2.6. Tarieven 2020

4 4 4 4 4

3. Kosten en volumes 3.1. Inleiding 3.2. Kosten 7 3.3. Toelichting kosten 3.3.1. Kosten callcenter/kosten regie 3.3.2. Kosten vervoer 3.3.3. Kosten beheerbureau 3.3.4. Provinciale bijdrage

7 7

4 5 5 6

8 8 11 18 20

4. Volumes en kwaliteit regie en vervoer 4.1. Inleiding 4.2. Regie 22 4.2.1. Telefonie 4.3. Klachten 4.4. Vervoer 4.4.1. Stiptheid 4.4.2. Omrijden

22 22

5. Specificatie Realisatie Valleihopper 2020

26

22 22 23 23 24

1.

Inleiding

In deze jaarrapportage van de Valleihopper wordt ingegaan op de belangrijkste ontwikkelingen met betrekking tot het vraagafhankelijk- en het routevervoer van de Valleihopper in 2020. In grote lijnen wordt daarbij “ingezoomd” op de ontwikkeling van: • beleidsmatige aspecten; • volumeontwikkelingen; • kosten uitgevoerd vervoer, kosten regie, kosten ritaanname en kosten beheer; • kosten compensatieregeling; • kwaliteit dienstverlening. Daar waar nodig worden specifieke elementen of onderdelen van het vervoer uitgebreider geanalyseerd en toegelicht. In hoofdstuk 5 is bij de managementsamenvatting een detailrapportage per gemeente bijgevoegd.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 3 van 26

2.

Beleid en ontwikkelingen

2.1.

Inleiding

In dit hoofdstuk is in het kort aangegeven wat er in 2020 op beleidsmatig gebied heeft afgespeeld bij Valleihopper.

2.2.

Beleid & Uitvoering

2.2.1. Vraagafhankelijk vervoer

Sinds 1 januari 2020 wordt het vraagafhankelijk vervoer uitgevoerd met nieuwe contracten verdeeld over 4 percelen: 3 vervoerspercelen die door Maasbuurt en Van Driel worden uitgevoerd en 1 perceel voor het callcenter dat wordt uitgevoerd door PZN. De implementatie en de start van het vervoer is goed verlopen. In de eerste twee weken waren op sommige momenten de wachttijden aan de telefoon iets te hoog, maar daar is door het callcenter snel en goed op geacteerd. Verder bleek dat een gedeelte van de partij met nieuwe pasjes hoogstwaarschijnlijk bij de post is zoekgeraakt. Hier wordt vanuit gegaan omdat veel pashouders zich gemeld hebben bij het beheerbureau met de melding dat zij nog geen nieuwe pas hadden ontvangen. De uitvoering van het vervoer verloopt goed. Het aantal klachten in januari en februari lag hoger dan normaal in die maanden, maar waren niet verontrustend. Dit is normaal bij de start van nieuwe contractpartijen. De klachten hadden voornamelijk betrekking op de duur van de rit en/of dat de taxi te laat was. De vervoerders zijn hier snel op ingesprongen door de roosters aan te passen. Vanaf midden februari waren de klachten op het reguliere niveau. Zie hiervoor ook hoofdstuk 4 in dit verslag. 2.2.2. Routevervoer Per 1 augustus 2020 vallen regie en uitvoering van het leerlingenvervoer niet meer onder de verantwoordelijkheid van de beheerorganisatie Valleihopper.

Het leerlingenvervoer is door de RFV-gemeenten aanbesteed in 3 clusters: Cluster 1: Rhenen/Veenendaal. Cluster 2: Ede/Wageningen en Cluster 3: Barneveld/Nijkerk/Renswoude/Scherpenzeel. De clusters dragen zelf zorg voor de uitvoering en het contractbeheer. 2.2.3. Onderzoek en besluitvorming overgang beheer Valleihopper naar Bedrijfsvoering organisatie

In het afgelopen jaar zijn door de bestuurscommissie en het regionale overleg gemeentesecretarissen besluiten genomen omtrent de toekomst van het beheerbureau Valleihopper. Aan de colleges van de regiogemeenten is na het zomerreces de keuze voor een bedrijfsvoering organisatie in het kader van de Wet gemeenschappelijke regeling voorgelegd. Na akkoord van de colleges is dit voorstel aan de verschillende gemeenteraden voorgelegd met het verzoek om toestemming te geven voor deze nieuwe Wgr samenwerking. De raden hadden geen bezwaren en in de colleges is het definitieve besluit voor deze vorm genomen. Deze nieuwe samenwerking zal gefaciliteerd worden door de gemeente Barneveld.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 4 van 26

De besluitvorming is het resultaat van het onderzoek dat de kwartiermaker in opdracht van de samenwerkende gemeenten in het eerste half jaar heeft uitgevoerd. Hierin zijn alle mogelijke opties voor samenwerking verkend, waarbij een bedrijfsvoering organisatie als best passende vorm is overgebleven. Na bespreking in de colleges en raden werd het stuk met meer uitgebreide achtergrondinformatie openbaar. Na positieve besluitvorming en toestemming is de nieuwe bedrijfsvoering organisatie per 1-1-2021 operationeel. Er gaat één medewerker in vast dienstverband mee naar de nieuwe organisatie in Barneveld en twee externe medewerkers voor een tijdelijke periode. Allen werken parttime. 2.2.4. Samenwerking (overeenkomst) Provincie Gelderland Op 2 september 2019 heeft Regio Foodvalley een brief ontvangen van de provincie Gelderland, waarin vermeld werd dat de subsidie, die de provincie tot nu toe verstrekt voor het Wmo-vervoer, in drie jaar afgebouwd gaat worden tot nul Euro. De regio heeft in het najaar bezwaar gemaakt m.b.t. de suppletie afbouw per 2021. Namens de bestuurders van RFV is daarop volgend een bezwaarschrift ingediend. Deze is niet ontvankelijk verklaard. De samenwerking met de provincie wordt vanaf 1 januari 2022 in een nieuw jasje gestoken. In juli jl. zijn alle regio’s in Gelderland door de provincie verzocht om gezamenlijk nieuwe mobiliteitsoplossingen te ontwikkelen.

De aandacht wordt gericht op een vervangend systeem voor het OV-vangnet (Haltetaxi) en Mobiliteit op Maat (MoM). Vanuit de RFV hebben vanaf augustus 2020 een aantal ambtenaren zitting genomen in een bovenregionale werkgroep met de provincie. Het streven was om voor 1 januari 2021 te komen tot een mobiliteitsoplossing en daaraan gekoppeld een nieuwe samenwerkingsovereenkomst met de provincie Gelderland per 1 januari 2022. Het resultaat van deze gesprekken zal worden dat de provincie per 1-1-2022 het aanvullend openbaar vervoer zelf gaat organiseren in de vorm van de HaltetaxiRRReis. De haltetaxi komt op alle bestaande haltes in OVconcessiegebieden van de provincie Gelderland. Gemeenten die daarbuiten vallen (zoals drie Utrechtse gemeenten in de huidige situatie) kunnen deelnemen aan haltetaxi, wanneer overeenstemming is bereikt over de bekostiging van deze service. Definitieve besluitvorming vindt plaats in januari 2021 door GS. 2.2.5. Corona

Er valt veel te schrijven over dit onderwerp, daarom melden we alleen de belangrijkste onderdelen in deze. Routevervoer: Vanaf medio maart tot medio mei 2020 werden alle scholen gesloten en lag het routevervoer nagenoeg stil. Vanuit de vervoersbranche als ook het Rijk is gevraagd om compensatie te verlenen aan de vervoerders. Dit in de vorm van 80% excl. BTW van de gederfde omzet. Na goedkeuring van de colleges op de daarvoor geschreven notitie en addendum, is de compensatieregeling uitgevoerd voor desbetreffende maanden. Het vervoer naar SBO-scholen startte bijna volledig op 11 mei jl. naar de V(S)O scholen op 2 juni jl. De compensatieregeling voor het routevervoer is daarom per 1 juni 2020 gestopt.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 5 van 26

VAV: De benodigde maatregelen zijn ook genomen voor het VAV. Het verschil ligt bij het feit dat het VAV vervoer sinds 1 juni jl. zeer langzaam weer op gang komt. De compensatieregeling maart tot en met juni (max. 80% van de gederfde omzet door niet gereden ritten) is collectief in Brussel aangemeld in verband met mogelijke staatsteun. Vanaf juli 2020 tot 13 oktober 2020 mag een continuiteitsbijdrage van max. 70% onder dezelfde voorwaarden worden ingezet. Vanaf 14 oktober 2020 is er geen sprake meer van een collectieveadviesregeling en moeten opdrachtgevers en opdrachtnemers tot maatwerk afspraken komen. Indien dan een compensatieregeling overeengekomen wordt, dient deze door de gemeenten aangemeld te worden in Brussel in verband met mogelijke staatsteun. Vanwege de complexiteit en de risico’s die hieraan zijn verbonden, zijn de medewerkers van de beheerorganisatie Valleihopper in onderhandeling gegaan met de vervoerders om nieuwe tarieven vast te stellen per 1 juli 2020, zolang de volumes niet hoger zijn dan 80% van de opgegeven volumes bij de aanbesteding. De aanbestedingsstukken c.q. de overeenkomsten met partijen geven deze ruimte. Deze aanvullende afspraken zijn vastgelegd in een addendum en lopen tot mei 2021. Bij het opstellen daarvan is een medewerker inkoop van de gemeente Ede betrokken. 2.2.6. Tarieven 2020

Eind 2019 heeft de Bestuurscommissie BM besloten om de klanttarieven voor de pashouders Wmo voor 2020 als volgt vast te stellen: • Opstaptarief € 0,98. • Kilometertarief € 0,18 per kilometer.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 6 van 26

3.

Kosten en volumes

3.1.

Inleiding

In dit hoofdstuk is het overzicht opgenomen van de kosten van de Valleihopper in 2020. Daarbij is vervolgens ook een korte toelichting op de verschillende posten weergegeven en zijn de belangrijkste aspecten wat meer uitgebreid beschreven. De in de volgende paragrafen en in de tabellen opgenomen bedragen zijn exclusief BTW. Dat geldt niet voor de kosten van het routevervoer (regie en vervoer). Deze bedragen zijn inclusief BTW.

3.2.

Kosten

In onderstaande tabel zijn de kosten van de Valleihopper over 2020 weergegeven. Daarin zijn, naast de kosten van het vervoer en de regie, ook de kosten van het beheerbureau verwerkt. Een toelichting op de vervoerskosten, de kosten van de regie en de kosten van het beheerbureau zijn in de volgende paragrafen opgenomen. Door de uitbraak van het Coronavirus is het niet altijd mogelijk om een duidelijke toelichting te kunnen geven tussen de realisatie in 2020 en de begroting of de realisatie 2019. Uiteraard is dat gedaan op de plekken waar dat wel mogelijk was. TABEL 1: KOSTEN EN OPBRENGSTEN VALLEIHOPPER REALISATIE 2020: Omschrijving LASTEN

REALISATIE

BEGROTING

REALISATIE

2019

2020

2020

Valleihopper Kosten regie: -

vraagafhankelijk

€ 333.045

€ 258.967

€ 214.916

-

routevervoer

€ 193.833

€ 254.100

€ 127.112

Kosten vervoer: -

vraagafhankelijk

€ 3.973.144

€ 4.353.559

€ 3.459.842

-

routevervoer

€ 4.906.190

€ 5.042.852

€ 2.910.904

€ 751.284

€ 600.000

€ 535.434

€ 10.157.496

€ 10.509.478

€ 7.248.208

Bijdrage gemeenten

€ 8.424.590

€ 8.638.080

€ 5.693.653

Bijdrage gebruikers

€ 640.611

€ 703.443

€ 383.066

Bijdrage Provincie

€ 1.092.295

€ 1.167.955

€ 1.171.489

€ 10.157.496

€ 10.509.478

€ 7.248.208

€0

€0

€0

Projectkosten Kosten beheerbureau Totaal lasten BATEN

Totaal baten Saldo baten en lasten

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 7 van 26

3.3.

Toelichting kosten

In onderstaande toelichting wordt kort ingegaan op de: - Kosten regie/Kosten callcenter - Vervoerskosten - Kosten beheerbureau Per onderdeel wordt tevens een uitsplitsing van de kosten per gemeente weergegeven. 3.3.1. Kosten callcenter/kosten regie

Kosten regie vraagafhankelijk vervoer Bij de aanbesteding en het contracteren van het vraagafhankelijk vervoer is uitgegaan van het callcentermodel. Ritaanname en rituitvoering worden, net als in het regiemodel, gescheiden. Het callcenter neemt de ritten aan en zet die door naar de vervoerders. Bij het callcentermodel wordt de planning uitgevoerd door de vervoerder. Door de uitbraak van het Coronavirus kan de vergoeding aan het callcenter gesplitst worden in twee perioden. In de eerste periode van maart tot en met juni kreeg het callcenter twee vergoedingen: ten eerste de vergoeding voor de verreden declarabele ritten en ten tweede een compensatie van 80% over de gederfde omzet. Dit verlies is berekend door het verschil te bepalen in de verreden declarabele ritten en de, op basis van de gegevens bij de aanbesteding, te verwachten omzet. In het halfjaarverslag 2020 is hier al uitgebreid op ingegaan en zijn de specifieke berekeningen gemaakt. In onderstaand tabel zijn de totale kosten voor het 1e half jaar voor het callcenter samengevat weergegeven, namelijk de vergoeding voor de verreden ritten en de compensatie en de afgegeven OV adviezen voor de Provincie Gelderland. TABEL 2: KOSTEN CALLCENTER 1E HALF JAAR 2020 Omschrijving REALISATIE 1E COMPENSATIE 1E HALFJAAR HALFJAAR LASTEN

2020

REALISATIE 1E HALFJAAR 2020

2020

Valleihopper Barneveld

€ 6.046

€ 4.541

€ 10.587

Ede

€ 25.792

€ 20.122

€ 45.914

Nijkerk

€ 6.215

€ 4.362

€ 10.577

€ 403

€ 209

€ 612

€ 2.947

€ 2.401

€ 5.348

Renswoude Rhenen Scherpenzeel

€ 1.005

€ 646

€ 1.651

Veenendaal

€ 11.730

€ 9.440

€ 21.170

Wageningen

€ 5.916

€ 4.712

€ 10.628

Provincie

€ 6.788

€3.530

€ 12.590

Totaal

€ 66.842

€ 49.963

€ 119.077

Vanaf juli 2020 zijn met het callcenter maatwerk afspraken gemaakt. Daarbij is met het callcenter overeengekomen dat het tarief per declarabele rit middels een opslag wordt verhoogd. Deze opslag dient als dekking van de (vaste) kosten, die vanwege de volumedalingen, door minder declarabele ritten opgebracht moet worden. De volumedaling is berekend aan de hand van de volumes die bij de aanbesteding zijn meegeleverd. Voor de periode 1 juli tot en met 31 december waren dit 117.220 declarabele ritten.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 8 van 26

In de periode 1 juli 2020 tot en met 31 december 2020 zijn uiteindelijk 65.463 declarabele ritten gerealiseerd. In verhouding met de volumes van de aanbesteding betekent dit een realisatie van 56%. De overeengekomen opslag die hierbij hoort is 125,3%. Hierdoor stijgt het tarief per declarabele rit van € 1,03 naar € 1,29. Bovenop deze afspraak is ook het volgende overeengekomen: • In juli 2020 en augustus 2020 mocht PZN meerkosten à € 0,40 per declarabele rit doorberekenen als gevolg van de langere gesprekstijden die nodig waren om bij reservering van een rit triage vragen te kunnen stellen en om ritten goed te kunnen boeken. • Sinds september 2020 mag PZN meerkosten à € 0,0408 per declarabele rit doorberekenen als gevolg van de langere welkomstboodschap waarin de triagetekst is opgenomen. Deze afspraak komt met onmiddellijke ingang te vervallen indien de opdrachtgever besluit om de welkomsttekst aan te passen of te laten vervallen. TABEL 3: VOLUMES CALLCENTER 2E HALF JAAR 2020 Omschrijving REALISATIE JULI REALISATIE AUGUSTUS BASISGEGEVENS Valleihopper

REALISATIE SEPTDEC

2020

2020

2020

Aantal declarabele ritten

Aantal declarabele ritten

Aantal declarabele ritten

Barneveld

1.157

1.026

4.300

Ede

3.762

3.565

16.342

Nijkerk

4.397

1.172

1.093

Renswoude

51

80

288

Rhenen

433

410

1.763

Scherpenzeel

207

149

732

Veenendaal

2.085

1.712

7.812

Wageningen

836

768

3.225

Provincie

1.300

1.127

5.671

Totaal

11.003

9.930

44.530

TABEL 4: KOSTEN CALLCENTER 2E HALF JAAR 2020 Omschrijving REALISATIE REALISATIE JULI AUGUSTUS LASTEN

2020

2020

REALISATIE SEPT-DEC

REALISATIE 2E HALF JAAR

2020

2020

Valleihopper Barneveld

€ 1.955

€ 1.734

€ 5.722

€ 9.411

Ede

€ 6.358

€ 6.025

€ 21.748

€ 34.131

Nijkerk

€ 1.981

€ 1.847

€ 5.852

€ 9.680

Renswoude

€ 86

€ 135

€ 383

€ 604

Rhenen

€ 732

€ 693

€ 2.346

€ 3.771

Scherpenzeel

€ 350

€ 252

€ 974

€ 1.576

Veenendaal

€ 3.524

€ 2.893

€ 10.396

€ 16.813

Wageningen

€ 1.413

€ 1.298

€ 4.292

€ 7.003

Provincie

€ 2.197

€ 1.905

€ 7.547

€ 11.649

Totaal

€ 18.596

€ 16.782

€ 59.260

€ 94.638

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 9 van 26

TABEL 5: VERDELING TOTAAL KOSTEN CALLCENTER VRAAGAFHANKELIJK VERVOER. Omschrijving LASTEN

REALISATIE

BEGROTING

REALISATIE

2019

2020

2020

Valleihopper Barneveld

€ 49.053

€ 23.018

€ 19.998

Ede

€ 99.473

€ 100.249

€ 80.045

Nijkerk

€ 36.453

€ 23.712

€ 20.257

Renswoude

€ 4.469

€ 1.772

€ 1.216

Rhenen

€ 17.165

€ 12.103

€ 9.119

Scherpenzeel

€ 8.431

€ 3.226

€ 3.227

Veenendaal

€ 56.463

€ 45.162

€ 37.983

Wageningen

€ 33.477

€ 24.763

€ 17.631

Provincie

€ 28.061

€ 24.962

€ 25.440

Totaal

€ 333.045

€ 258.967

€ 214.916

Naast een vergoeding per declarabele rit ontvangt het callcenter ook een vergoeding voor de afgegeven OV-adviezen. In 2020 zijn 4.086 OV-adviezen door het callcenter afgegeven. De vaste bijdrage per OV-advies bedraagt € 0,85 ex BTW. Over 2020 was dit bedrag € 3.473,10 ex BTW. Deze kosten komen geheel voor rekening van de Provincie Gelderland. Kosten regie routevervoer De vaste maandvergoeding voor Noot voor de uitvoering van de regie over het routevervoer tot 1 augustus 2020 bedraagt € 17.500,00 ex BTW per maand. Inclusief 9% BTW zou dat over 2020 een bedrag van € 133.525,00 betekenen. Vanwege de uitbraak van het Coronavirus zijn er in de maanden maart, april en mei 2020 beduidend minder ritten gepland en uitgevoerd door de vervoerders. Daardoor is de vergoeding in die maanden lager geweest dan de afgesproken vergoeding. Met de regiecentrale is een compensatieregeling afgesproken. De compensatieregeling is niet met BTW belast. In totaal is in 2020 € 97.132,- (inclusief BTW) vergoed voor geleverde diensten en is € 29.980 als compensatie (80% ex BTW) uitgekeerd. De verdeling van regiekosten over de gemeenten geschiedt op basis van het aantal vervoersbewegingen inclusief opslagen. Met opslagen wordt bedoeld: De afgesproken opslagen voor individueel vervoer en rolstoelvervoer.

Naast de gerealiseerde vervoersbewegingen in 2020 zijn er voor het te compenseren gedeelte ook vervoersbewegingen berekend. Deze berekeningen zijn in het halfjaarverslag uitgebreid behandeld.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 10 van 26

TABEL 6: AANTAL VERVOERSBEWEGINGEN ROUTEVERVOER REALISATIE 2020 Omschrijving

REALISATIE

COMPENSATIE

TOTAAL

BASISGEGEVEN

2020

2020

2020

Aantal vervoersbewegingen

Aantal vervoersbewegingen

Aantal vervoersbewegingen

NS Valleihopper

Barneveld

41.086

16.059

57.145

Ede

65.265

28.170

93.435

Nijkerk

23.655

9.454

33.109

Renswoude

3.206

1.046

4.252

8.324

2.147

10.471

Rhenen Scherpenzeel Veenendaal Wageningen Totaal

24.960

10.221

35.181

166.496

67.097

233.593

TABEL 7: VERDELING KOSTEN REGIE ROUTEVERVOER REALISATIE 2020 Omschrijving

REALISATIE

BEGROTING

REALISATIE

2019

2020

2020

LASTEN Valleihopper Barneveld

€ 45.589

€ 60.825

€ 31.097

Ede

€ 79.030

€ 103.978

€ 50.843

Nijkerk

€ 27.799

€ 38.726

€ 18.016

Renswoude

€ 4.453

€ 5.986

€ 2.314

€ 7.478

€ 8.484

€ 5.698

Rhenen Scherpenzeel Veenendaal Wageningen Totaal

€ 29.483

€ 36.101

€ 19.144

€ 193.833

€ 254.100

€ 127.112

3.3.2. Kosten vervoer

Vraagafhankelijk vervoer De kosten van het vraagafhankelijk vervoer worden in eerste instantie bepaald door het aantal uit te voeren ritten en de declarabele kilometers. De declarabele kilometers worden als volgt berekend: De som van de totale ritafstand met een vaste opstap per rit van 4 kilometer plus extra kilometer toeslagen voor speciale indicaties. Die kilometer toeslagen zijn: • Verplicht individueel vervoer: 6 kilometer • Gezinsvervoer: 6 kilometer • Kamer tot kamer vervoer: 6 kilometer • Personenauto: 2 kilometer • Taxibus: 2 kilometer • Voorin: 2 kilometer

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 11 van 26

Door de uitbraak van het Coronavirus kan de vergoeding aan de vervoerders gesplitst worden in twee perioden. In de eerste periode van maart tot en met juni kregen de vervoerders twee vergoedingen: ten eerste de vergoeding voor de verreden declarabele kilometers en ten tweede een compensatie van 80% over de gederfde omzet. Dit verlies is berekend door het verschil te bepalen in de verreden declarabele kilometers en de, op basis van de gegevens bij de aanbesteding, te verwachten omzet. In het halfjaarverslag 2020 is hier al uitgebreid op ingegaan. In onderstaand tabel zijn de totale kosten voor het 1e half jaar voor het vervoer weergegeven, namelijk de vergoeding voor de verreden ritten en de compensatie. TABEL 8: VERDELING KOSTEN VRAAGAFHANKELIJK VERVOER 1E HALF JAAR 2020 Omschrijving LASTEN

REALISATIE 1E HALFJAAR

COMPENSATIE 1E HALFJAAR

TOTAAL 1E HALFJAAR

2020

2020

2020

Valleihopper Barneveld

€ 113.992

€ 85.037

€ 199.029

Ede

€ 388.102

€ 295.851

€ 683.953

Nijkerk

€ 122.708

€ 81.579

€ 204.287

Renswoude

€ 7.685

€ 3.365

€ 11.050

Rhenen

€ 53.389

€ 42.270

€ 95.659

Scherpenzeel

€ 23.423

€ 14.158

€ 37.581

Veenendaal

€ 179.658

€ 136.964

€ 316.622

Wageningen

€ 95.724

€ 75.903

€ 171.627

Provincie

€ 109.129

€ 55.604

€ 164.733

€ 1.093.811

€ 790.731

€ 1.884.542

Totaal

Vanaf juli 2020 zijn met de vervoerders maatwerk afspraken gemaakt. Daarbij is overeengekomen dat het tarief per declarabele kilometer middels een opslag wordt verhoogd. Deze opslag dient ter dekking van de (vaste) kosten, die, vanwege de volumedalingen, door minder declarabele kilometers opgebracht moeten worden. De volumedaling wordt berekend aan de hand van de volumes die bij de aanbesteding zijn meegeleverd. Voor de periode 1 juli tot en met 31 december waren dit: • Voor perceel 1: 394.851 declarabele kilometers. • Voor perceel 2: 725.729 declarabele kilometers. • Voor perceel 3: 356.873 declarabele kilometers. In de periode 1 juli 2020 tot en met 31 december 2020 zijn uiteindelijk de volgende volumes gerealiseerd: • Voor perceel 1: 221.472 declarabele kilometers. • Voor perceel 2: 356.033 declarabele kilometers. • Voor perceel 3: 220.252 declarabele kilometers. Dit betekent de volgende realisatie percentages: • Voor perceel 1: 56%. • Voor perceel 2: 49%. • Voor perceel 3: 62%.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 12 van 26

De overeengekomen opslagen die hierbij horen zijn: • Voor perceel 1: 134.1%. • Voor perceel 2: 149.0%. • Voor perceel 3: 123.5%. Voor het berekenen van de kosten van het vraagafhankelijk vervoer per gemeente is, op basis van de geoffreerde tarieven per vervoerder en per perceel en de opslagen, een gewogen gemiddelde inschrijftarief bepaald. Dat gemiddelde inschrijftarief bedraagt in de tweede helft van 2020 € 1,98 per declarabele kilometer. TABEL 9: AANTAL DECLARABELE KILOMETERS 2E HALF JAAR 2020 Omschrijving

REALISATIE

BASISGEGEVENS Valleihopper

2E HALFJAAR 2020 Aantal declarabele kilometers

Barneveld

93.580

Ede

264.292

Nijkerk

94.726

Renswoude

6.226

Rhenen

35.368

Scherpenzeel

18.615

Veenendaal

131.805

Wageningen

55.402

Provincie

97.723

Totaal

797.737

TABEL 10: VERDELING KOSTEN VRAAGAFHANKELIJK VERVOER 2E HALF JAAR 2020 Omschrijving LASTEN

REALISATIE 2E HALF JAAR 2020

Valleihopper Barneveld

€ 184.793

Ede

€ 521.900

Nijkerk

€ 187.056

Renswoude

€ 12.295

Rhenen

€ 69.842

Scherpenzeel

€ 36.759

Veenendaal

€ 260.277

Wageningen

€ 109.403

Provincie

€ 192.975

Totaal

€ 1.575.300

In onderstaande tabel 11 is een overzicht weergegeven van de bijdrage van de provincie in de kosten van het vraagafhankelijk vervoer in 2020. De verdeling van deze bijdrage is gedaan op basis van het aantal declarabele kilometers.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 13 van 26

TABEL 11: VERDELING PROVINCIALE BIJDRAGE VRAAGAFHANKELIJK VERVOER (WMO) 2020 Omschrijving LASTEN Valleihopper

BEGROTING

REALISATIE

2020

2020

2020 Aantal declarabele Km.

Barneveld

173.295

€ 87.045

€ 95.586

Ede

535.692

€ 302.557

€ 295.477

Nijkerk

180.536

€ 94.364

€ 99.580

Renswoude

11.600

€ 6.731

€ 6.398

Rhenen

72.703

€ 42.875

€ 40.101

Scherpenzeel

34.995

€ 14.866

€ 19.303

Veenendaal

257.440

€ 138.152

€ 141.999

Wageningen

122.342

€ 79.335

€ 67.481

1.388.603

€ 765.925

€ 765.925

Provincie Totaal

In tabel 12 zijn de totaal kosten, de vergoeding voor de verreden ritten en de compensatie, na aftrek van de WMO-subsidie weergegeven. TABEL 12: VERDELING TOTAAL KOSTEN VRAAGAFHANKELIJK VERVOER 2020. Omschrijving LASTEN

REALISATIE

BEGROTING

REALISATIE

2019

2020

2020

Valleihopper Barneveld

€ 316.375

€ 360.069

€ 288.236

Ede

€ 1.138.635

€ 1.251.549

€ 910.376

Nijkerk

€ 366.132

€ 390.342

€ 291.763

Renswoude

€ 23.875

€ 27.843

€ 16.947

Rhenen

€ 154.349

€ 177.357

€ 125.400

Scherpenzeel

€ 52.848

€ 61.495

€ 55.037

Veenendaal

€ 523.085

€ 571.475

€ 434.900

Wageningen

€ 291.221

€ 328.176

€ 213.549

Provincie

€ 364.239

€ 419.328

€ 357.708

Provinciale subsidie

€ 742.385

€ 765.925

€ 765.926

Totaal

€ 3.973.144

€ 4.353.559

€ 3.459.842

In tabel 13 is een overzicht weergegeven van de gerealiseerde klantbijdrage voor het vraagafhankelijk vervoer. De klantbijdrage, inclusief 9% BTW, bestaat in 2020 uit een opstaptarief van € 0,98 en een kilometertarief van € 0,18. In tabel 13 zijn de kosten exclusief BTW opgenomen.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 14 van 26

TABEL 13: VERDELING KLANTBIJDRAGE VRAAGAFHANKELIJK VERVOER REALISATIE 2020. Omschrijving

REALISATIE

BEGROTING

REALISATIE

2019

2020

2020

BATEN Valleihopper Barneveld

€ 54.745

€ 59.755

€ 33.835

Ede

€ 179.520

€ 206.706

€ 104.949

Nijkerk

€ 63.335

€ 69.013

€ 36.130

Renswoude

€ 3.735

€ 4.386

€ 2.091

Rhenen

€ 25.756

€ 28.993

€ 14.361

Scherpenzeel

€ 8.638

€ 10.124

€ 6.874

Veenendaal

€ 82.914

€ 94.833

€ 50.834

Wageningen

€ 52.766

€ 58.026

€ 27.059

Ov

€ 169.202

€ 171.608

€ 106.933

Totaal

€ 640.611

€ 703.443

€ 383.066

Alle bedragen zijn exclusief BTW

Routevervoer De kosten voor het routevervoer worden in eerste instantie bepaald door het aantal te vervoeren leerlingen, maar zeker ook door het aantal scholen waar die leerlingen naar toegebracht moeten worden plus de afstand van de woningen naar de betreffende scholen. Op basis van die gegevens wordt door de regiecentrale de routeplanning gemaakt. De routes worden op basis van het eerste ophaaladres toebedeeld aan een bepaald basispunt. Op basis van die gegevens worden dan de beladen en de onbeladen tijd (samen zijn dat dan de totale diensturen) en het aantal kilometers berekend. Dat gebeurt met behulp van Easytravel en de daarvoor geldende instellingen, zoals die in het Programma van Eisen zijn opgenomen. De verdeling van de kosten van het routevervoer gebeurt, conform afspraak, op basis van het aantal vervoersbewegingen inclusief opslagen. Met opslagen wordt bedoeld de afgesproken opslagen voor individueel vervoer en rolstoelvervoer. Door de uitbraak van het Coronavirus bestaat de vergoeding aan de vervoerders in de maanden maart 2020 tot en met mei 2020 uit twee vergoedingen: ten eerste de vergoeding voor de verreden ritten en ten tweede een compensatie van 80% over de gederfde omzet. Dit verlies is berekend door het verschil te bepalen in de verreden ritten en de, op basis van de omzet in februari, te verwachten omzet.

In onderstaand tabel zijn de totale kosten voor het 1e half jaar voor het vervoer weergegeven, namelijk de vergoeding voor de verreden ritten en de compensatie. Voor een nadere toelichting van de berekeningen wordt verwezen naar het halfjaarverslag 2020.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 15 van 26

TABEL 14: VERDELING KOSTEN ROUTEVERVOER 1E HALF JAAR 2020 Omschrijving LASTEN

REALISATIE 1E HALFJAAR

COMPENSATIE 1E HALFJAAR

TOTAAL 1E HALFJAAR

2020

2020

2020

Valleihopper Barneveld

€ 473.557

€ 171.154

€ 644.711

Ede

€ 764.968

€ 301.080

€ 1.066.048

Nijkerk

€ 270.582

€ 100.876

€ 371.458

Renswoude

€ 37.122

€ 11.136

€ 48.258

€ 93.339

€ 22.703

€ 116.042

€ 288.957

€ 109.462

€ 398.419

€ 1.928.526

€ 716.411

€ 2.644.937

Rhenen Scherpenzeel Veenendaal Wageningen Provincie Totaal

Doordat de gemeenten hebben besloten om het routevervoer vanaf het schooljaar 2020/2021 zelf te organiseren is alleen in juli 2020 nog routevervoer in de Valleihopper uitgevoerd. In tabel 15 zijn de vervoerbewegingen en in tabel 16 zijn de kosten in het tweede halfjaar per gemeente uitgesplitst. TABEL 15: AANTAL VERVOERSBEWEGINGEN ROUTEVERVOER 2E HALFJAAR 2020 Omschrijving

REALISATIE

BASISGEGEVENS Valleihopper

2E HALFJAAR 2020 Aantal vervoers- bewegingen

Barneveld

5.315

Ede

7.546

Nijkerk

3.221

Renswoude

371

Rhenen Scherpenzeel

1.082

Veenendaal Wageningen

3.069

Provincie Totaal

Jaarverslag Valleihopper 2020

20.604

Pagina 16 van 26

TABEL 16: VERDELING KOSTEN ROUTEVERVOER 2E HALFJAAR 2020 Omschrijving

LASTEN

REALISATIE 2E HALF JAAR 2020

Valleihopper Barneveld

€ 68.614

Ede

€ 97.403

Nijkerk

€ 41.576

Renswoude

€ 4.789

Rhenen Scherpenzeel

€ 13.967

Veenendaal Wageningen Totaal

€ 39.619 € 265.968

In tabel 17 zijn de totale kosten, de vergoeding voor de verreden ritten en de compensatie, weergegeven. Die kosten zijn over de gemeenten verdeeld op basis van het aantal daadwerkelijk verreden vervoersbewegingen, zoals die in tabel 6 zijn weergegeven. TABEL 17: VERDELING TOTAAL KOSTEN ROUTE VERVOER 2020. REALISATIE

BEGROTING

REALISATIE

2019

2020

2020

Barneveld

€ 1.153.919

€ 1.207.133

€ 713.325

Ede

€ 2.000.366

€ 2.063.532

€ 1.163.451

Nijkerk

€ 703.647

€ 768.563

€ 413.034

Renswoude

€ 112.710

€ 118.802

€ 53.047

€ 189.286

€ 168.365

€ 130.009

€ 746.263

€ 716.457

€ 438.038

€ 4.906.190

€ 5.042.852

€ 2.910.904

Omschrijving LASTEN Valleihopper

Rhenen Scherpenzeel Veenendaal Wageningen Totaal

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 17 van 26

3.3.3. Kosten beheerbureau

In onderstaande tabel zijn de kosten van het beheerbureau in 2020 weergegeven. TABEL 18: KOSTEN BEHEERBUREAU REALISATIE 2020 Omschrijving LASTEN

REALISATIE

BEGROTING

REALISATIE

2019

2020

2020

€ 44.988

€ 60.000

€ 58.804

€ 391.234

€ 324.266

€ 278.205

€ 60.040

Valleihopper Personeel Klachtaanname Inhuur derden

€ 5.925

Inhuur kwartiermaker

€ 35.118

€ 62.625

Vervoerpassen etc.

€ 26.710

€ 12.000

€ 5.366

Huisvesting

€ 35.000

€ 35.000

€ 29.075

Telefonie

€ 71.589

Communicatie (druk + abo)

€ 16.391

€ 20.000

€ 10.994

KTO

€ 16.994

€ 10.000

Klachtencie.

€ 1.076

€ 2.000

Klachtensysteem

€ 12.867

€ 13.000

€ 22.734

Management Rapportage Tool VAV

€ 8.800

€13.000

€ 17.600

€ 30.868

€ 701

Evaluatie Begeleiding aanbesteding VAV

€ 59.151

Begeleiding aanbesteding llv

€ 20.590

€ 20.000

Accountantskosten

€ 15.266

€ 17.500

€ 9.349

Onvoorzien

-/- € 24.996

-/- € 8.677

Totaal kosten

€ 730.778

€ 589.391

€ 520.984

Aandeel vraagafhankelijk vervoer

€ 502.933

€ 471.512

€ 360.434

Aandeel routevervoer

€ 227.845

€ 117.878

€ 160.550

Aandeel routevervoer inclusief 9% BTW

€ 248.351

€ 128.488

€ 175.000

Bedragen zijn exclusief BTW tenzij specifiek genoemd.

De kosten van inhuur derden betreft alle inhuur van derden voor de uitvoering van de werkzaamheden van het beheerbureau. Naast de inhuur van de projectleider/supervisor betreft het de inhuur van de contractbeheerder. De kosten waren in het eerste halfjaar iets hoger dan geraamd. Dit werd veroorzaakt door incidentele kosten in verband met de implementatie van het VAV-vervoer, de overdracht van werkzaamheden tussen projectleiders, het crisismanagement rondom de Coronacrisis, het proces rondom de overgang van de beheerorganisatie naar een andere entiteit en het opvangen vanwege ziekte uitval van de projectmedewerker. Het is in het tweede half jaar gelukt om binnen de afspraken te blijven. Hierdoor is dit onderdeel ruim binnen de begroting 2020 gebleven.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 18 van 26

Na de uitbraak van Corona is besloten om de inhuur van de secretariële ondersteuning op te zeggen en in plaats daarvan de klachtaanname uit te besteden. De kosten van de klachtaanname in tabel 19 zijn de gemaakte kosten vanaf april 2020. De kosten voor de inhuur kwartiermaker voor de voorgenomen overgang van de Valleihopper naar Barneveld zijn conform begroot. De huisvestingskosten bestaan uit de huur van het kantoor en de daarbij behorende servicekosten. Doordat het beheerbureau al eerder in 2020 is verhuisd naar Barneveld zijn deze kosten in 2020 lager uitgevallen. De kosten voor de begeleiding van de aanbesteding waren in eerste instantie geraamd op €20.000,00. Dit betrof de begeleiding van de aanbesteding van het route-vervoer. De uiteindelijke kosten zijn door het meerwerk van de begeleider en de ingewonnen juridische bijstand hoger uitgevallen. De kosten voor het klachtenmanagementsysteem bestaat uit een jaarbedrag dat vooruit betaald wordt. De kosten in 2020 vallen hoger uit, omdat deze kosten niet als vooruitbetaalde kosten overgenomen kunnen worden door de nieuwe entiteit. De kosten voor de MARAP tool bestaan uit een maandelijkse fee aan de leverancier. In tabel 19 is de verdeling van de kosten van het beheerbureau over de gemeenten weergegeven.

Conform afspraak worden deze kosten, na aftrek van de provinciale bijdrage, verdeeld op basis van het aantal inwoners op peildatum 1 januari 2016. In de tabellen 20a en 20b is een uitsplitsing gemaakt van de kosten van het beheerbureau naar vraagafhankelijk vervoer en routevervoer en de verdeling van de beide kosten over de gemeenten. TABEL 19: VERDELING KOSTEN BEHEERBUREAU TOTAAL 2020 Omschrijving REALISATIE BEGROTING LASTEN

2019

2020

REALISATIE 2020

Valleihopper Barneveld

€ 113.151

€ 82.275

€ 74.271

Ede

€ 229.455

€ 166.844

€ 150.613

Nijkerk

€ 84.086

€ 61.142

€ 55.193

Renswoude

€ 10.309

€ 7.496

€ 6.766

Rhenen

€ 21.168

€ 19.257

€ 13.006

Scherpenzeel

€ 19.448

€ 14.141

€ 12.765

Veenendaal

€ 69.633

€ 63.346

€ 42.782

Wageningen

€ 77.222

€ 56.151

€ 50.689

Provincie

€ 126.812

€ 129.348

€ 129.348

Totaal

€ 751.284

€ 600.000

€ 535.434

Bedragen zijn exclusief BTW.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 19 van 26

TABEL 19A: VERDELING KOSTEN BEHEERBUREAU VAV 2020 Omschrijving REALISATIE BEGROTING LASTEN

2019

2020

REALISATIE 2020

Valleihopper Barneveld

€ 60.494

€ 55.033

€ 37.167

Ede

€ 122.675

€ 111.600

€ 75.371

Nijkerk

€ 44.955

€ 40.897

€ 27.620

Renswoude

€ 5.511

€ 5.014

€ 3.386

Rhenen

€ 21.168

€ 19.257

€ 13.006

Scherpenzeel

€ 10.398

€ 9.459

€ 6.388

Veenendaal

€ 69.633

€ 63.346

€ 42.782

Wageningen

€ 41.286

€ 37.559

€ 25.366

Provincie

€ 126.812

€ 129.348

€ 129.348

Totaal

€ 502.933

€ 471.513

€ 360.434

Bedragen zijn exclusief BTW. TABEL 19B: VERDELING KOSTEN BEHEERBUREAU ROUTE 2020 Omschrijving REALISATIE BEGROTING LASTEN

2019

2020

REALISATIE 2020

Valleihopper Barneveld

€ 52.656

€ 27.242

€ 37.104

Ede

€ 106.780

€ 55.244

€ 75.242

Nijkerk

€ 39.131

€ 20.245

€ 27.573

Renswoude

€ 4.797

€ 2.482

€ 3.380

€ 9.050

€ 4.682

€ 6.377

Rhenen Scherpenzeel Veenendaal Wageningen Totaal

€ 35.936

€ 18.592

€ 25.323

€ 248.351

€ 128.487

€ 175.000

Bedragen zijn inclusief BTW.

3.3.4. Provinciale bijdrage In de voorgaande paragrafen is bij diverse onderdelen aangegeven, dat een provinciale bijdrage voor het betreffende onderdeel wordt verstrekt. De subsidie op het Wmo vervoer en de subsidie op de kosten van het contractbeheer (voor 2020 in totaliteit een bedrag van € 895.273,00) wordt bevoorschot. Het voorschot bedraagt 80% van het toegezegde subsidiebedrag. In 2020 is vanuit dien hoofde een bedrag ontvangen van € 716.218,40.

In tabel 20 is een totaaloverzicht weergegeven van de provinciale bijdrage voor de realisatie 2019 en begroting 2020.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 20 van 26

TABEL 20: OPBOUW PROVINCIALE VERGOEDING REALISATIE 2020 Omschrijving LASTEN

REALISATIE

BEGROTING

REALISATIE

2019

2020

2020

Valleihopper Bijdrage beheer

€ 126.812

€ 129.348

€ 129.348

Subsidie WMO

€ 742.385

€ 765.925

€ 765.925

Bijdrage regie OV

€ 28.061

€ 24.962

€ 25.440

Bijdrage OV

€ 364.239

€ 419.328

€ 357.708

€ 1.261.497

€ 1.339.563

€ 1.278.421

-/- Eigen bijdrage reiziger

€ 169.202

€ 171.608

€ 106.933

Totaal netto bijdrage provincie

€1.092.295

€ 1.167.955

€ 1.171.488

Totaal bruto bijdrage provincie

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 21 van 26

4.

Volumes en kwaliteit regie en vervoer

4.1.

Inleiding

In dit hoofdstuk wordt kort ingegaan op de kwaliteit van de dienstverlening van zowel het callcenter, de regiecentrale als ook het vervoer. De kwaliteit van de dienstverlening van de Valleihopper wordt op een aantal punten gemeten, te weten: • Regie: o Telefonie • Klachten • Vervoer: o Stiptheid o Omrijden (vraagafhankelijk vervoer)

4.2.

Regie

4.2.1. Telefonie Ten aanzien van de telefonie is als kwaliteitscriterium geformuleerd dat de gemiddelde wachttijd van alle binnenkomende “calls” op de reserveringslijn vanaf 1 januari 2020 maximaal 25 seconden mag bedragen. In totaal zijn er in 2020 88.875 telefonische ritreserveringen binnengekomen. De gemiddelde wachttijd over 2020 bedroeg 18 seconden.

4.3.

Klachten

In totaal zijn er in 2020 met betrekking tot het vraagafhankelijk vervoer 580 klachten ingediend. Daarvan zijn er 386 gegrond bevonden (67%) en hebben er daarvan 120 (20%) betrekking op januari tijdens de start van de nieuwe contracten. In de vorige contractperiode was een norm opgenomen van 0,3% van het aantal uitgevoerde ritten. In 2020 bedroeg het aantal uitgevoerde ritten 130.358. Rekening houdende met het aantal uitgevoerde ritten, bedraagt het percentage gegronde klachten 0,296% over 2020. Dat is dus gelijk aan de norm die voorheen gesteld werd. In de contractperiode vanaf 1 januari 2020 hebben wij echter geen norm meer gesteld, maar heeft elke gegronde klacht invloed op de bonusmalus-regeling. De meest voorkomende gegronde klachten hadden nog steeds betrekking op het te laat ophalen, duur van de rit, te lang in de taxi of het niet ophalen van de klant. Andere klachten betroffen met name nog het gedrag van de chauffeur en foutieve boekingen. De klachten omtrent het gedrag van de chauffeur zijn in 2020 ook hoger dan in voorgaande jaren. De oorzaak hiervan is grotendeels vanwege de Coronacrisis; mensen zijn niet goed op de hoogte van de regels waardoor in veel gevallen miscommunicatie. Klachten hebben betrekking op niet werkende pinapparaten in het voertuig, het niet goed begeleiden van reizigers vanwege de beperkende maatregelen etc.

In tabel 21 is het aantal gegronde klachten per gemeente opgenomen.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 22 van 26

TABEL 21: AANTAL GEGRONDE KLACHTEN VRAAGAFHANKELIJK VERVOER REALISATIE 2020 Omschrijving BASISGEGEVENS Valleihopper

REALISATIE

REALISATIE

2019

2020

Aantal gegronde klachten

Aantal gegronde klachten

Barneveld

66

55

Ede

210

86

Nijkerk

91

64

Renswoude

2

2

Rhenen

17

13

Scherpenzeel

3

8

Veenendaal

112

91

Wageningen

65

29

OV

32

38

598

386

Totaal

In 2020 zijn 11 gegronde klachten over het routevervoer bij het beheerbureau geregistreerd. Ook hier gingen de meeste klachten over het te laat komen van de taxi en dat de reizigers te lang in het voertuig hadden gezeten.

4.4.

Vervoer

De kwaliteit van de dienstverlening van het vraagafhankelijk vervoer wordt gemonitord op twee elementen, te weten: • Stiptheid • Omrijden 4.4.1. Stiptheid Met betrekking tot het op tijd rijden is bepaald, dat reguliere ritten vraagafhankelijk vervoer binnen de afgesproken tijdmarges (15 minuten vóór of 15 minuten na het afgesproken ophaaltijdstip) moeten worden uitgevoerd. Voor prioriteitsritten/ritten met een gegarandeerde aankomsttijd geldt dat de aankomst maximaal 15 minuten vóór en 0 minuten na het afgesproken aankomsttijdstip mag liggen. Op basis van de aangeleverde ritinformatie is in het volgende overzicht procentueel aangegeven hoeveel ritten vraagafhankelijk vervoer in 2019 en 2020 tijdig zijn uitgevoerd.

Het is lastig om uit deze cijfers conclusies te trekken, omdat in de eerste maanden van 2020 rekening gehouden moest worden met de start van het vervoer. In deze periode moesten de nieuwe vervoerders de juiste bezetting zoeken. Vanaf maart hebben we te maken gekregen met een terugval in het volume. Hierdoor is het wellicht makkelijker geweest voor de vervoerders om de ritten op tijd uit te voeren.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 23 van 26

TABEL 22: STIPTHEID REALISATIE 2020 Omschrijving BASISGEGEVENS Valleihopper

REALISATIE

REALISATIE

2019

2020

% stiptheid

% stiptheid

Januari

87,8

86,4

Februari

88,0

87,4

Maart

87,7

92,0

April

88,8

91,2

Mei

90,1

89,8

Juni

86,3

92,5

Juli

91,3

93,6

Augustus

90,3

93,5

September

88,0

93,9

Oktober

88,0

94,6

November

88,5

94,0

December

85,1

94,4

Totaal

87,8

91,3

4.4.2. Omrijden

Met betrekking tot het omrijden van het vraagafhankelijk vervoer is in het Programma van Eisen aangegeven dat voor de kortere ritten (tot 10 kilometer) een maximale omrijdtijd 15 minuten geldt en voor de ritten langer dan 10 kilometer de maximale omrijdtijd 30 minuten mag bedragen. In onderstaande tabel is aangegeven hoeveel procent van de uitgevoerde ritten vraagafhankelijk vervoer binnen de toegestane omrijdtijd is uitgevoerd. Ook hier geldt dat het lastig is om uit deze cijfers conclusies te trekken, omdat in de eerste maanden rekening gehouden moest worden met de start van het vervoer. In deze periode moesten de nieuwe vervoerders de juiste bezetting zoeken. Vanaf maart hebben we te maken gekregen met een terugval in het volume en het landelijke vervoerprotocol. Hierdoor is het enige tijd verplicht geweest om reizigers individueel te vervoeren. Dit heeft zeker invloed gehad op het percentage omrijden.

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 24 van 26

TABEL 23: OMRIJDEN REALISATIE 2020 Omschrijving BASISGEGEVENS Valleihopper

REALISATIE

REALISATIE

2019

2020

% omrijden

% omrijden

Januari

87,2

83,9

Februari

88,4

85,1

Maart

89,2

88,8

April

89,7

96,8

Mei

91,0

96,4

Juni

90,9

94,6

Juli

88,6

92,1

Augustus

94,1

94,1

September

86,3

91,1

Oktober

90,6

93,1

November

90,0

92,7

December

91,8

93,1

Totaal

90,8

90,0

Jaarverslag Valleihopper 2020

Pagina 25 van 26

5.

Specificatie Realisatie Valleihopper 2020

TOTAAL KOSTEN PER GEMEENTE REALISATIE 2020 VAV VERVOER Gemeenten Barneveld

Kosten Regie VAV

Kosten vervoer VAV

Kosten beheerbureau

Klantbijdrage

€ 19.998

€ 288.236 €

37.167

€ -33.835

Ede

€ 80.045

€ 910.376 €

75.371

€ -104.949

Nijkerk

€ 20.257

€ 291.763 €

27.620

€ -36.130

Renswoude

€ 1.216

€ 16.947 €

3.386

€ -2.091

Rhenen

€ 9.119

€ 125.400 €

13.006

€ -14.361

Scherpenzeel

€ 3.227

€ 55.037 €

6.388

€ -6.874

Veenendaal

€ 37.983

€ 434.900 €

42.782

€ -50.834

Wageningen

€ 17.631

€ 213.549 €

25.366

OV

€ 25.440

€ 357.708

OV subsidie Totaal

TOTAAL KOSTEN PER GEMEENTE REALISATIE 2020 ROUTEVERVOER

€ 765.926

€ 129.348

€ 3.459.842

€ 360.434

Kosten Kosten Regie vervoer Route Route incl BTW incl BTW

Kosten beheerbureau

€ 214.916

Gemeenten Barneveld

€ 31.097

€ 713.325

€ 37.104

Ede

€ 50.843

€ 1.163.451

€ 75.242

Nijkerk

€ 18.016

€ 413.034

Renswoude

€ 2.314

€ 53.047

€ -383.066

Begroot

€ 311.566 € € 960.843 €

378.365 1.256.692

€ 303.510 € € 19.458 €

385.938

€ 133.164 € € 57.778 €

179.724

€ 464.831 € € 229.487 €

585.150

€ 276.215 € € 895.274 €

272.682

€ 3.652.126

30.243 64.056 332.472 895.274 € 4.380.595

Totaal kosten

Begroot

2.222.754

€ 27.573

€ 781.526 € € 1.289.536 € € 458.623 €

€ 3.380

€ 58.741 €

127.270

Rhenen Scherpenzeel

€ -27.059 € -106.933

Totaal kosten

€

1.295.200 827.534 -

€ 5.698

€ 130.009

€ 6.377

€ 142.084 €

181.531

Wageningen

€ 19.144

€ 438.038

€ 25.323

€ € 482.505 €

771.150

Totaal

€ 127.112

€ 2.910.904

€ 174.999

€ € 3.213.015 €

5.425.440

Veenendaal

Jaarverslag Valleihopper 2020

-

Pagina 26 van 26

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10197109/1