CConstaterende datVeenendaal
Koppel je AI →
Document · PDF

3.b8 Schoolstraat 100 Toelichting Bijlage 8 Aeriusberekening 2

Gemeenteraad 30 mei 2024, gemeente VeenendaalBij agendapunt: Vaststelling bestemmingsplan Schoolstraat 1001.491 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

Totale emissie

Realisatiefase - Beoogd

Resultaten

Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie

RnRG9twcxJc4 (07 februari 2023)

Wilma Wonen BV Schoolstraat 100, 3901 BC Veenendaal Schoolstraat Veenendaal BP Schoolstraat Veenendaal - realisatiefase RnRG9twcxJc4 07 februari 2023, 11:49 Wnb-rekengrid Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

2023 -

2,4 kg/j

88,0 kg/j

2/9

Projectberekening

Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouw_Schoolstraat 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwrijp_Schoolstraat 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Sloop_Schoolstraat 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Woonrijp_Schoolstraat  Verkeersnetwerk

RnRG9twcxJc4 (07 februari 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,8 kg/j 0,6 kg/j 0,6 kg/j 0,2 kg/j 0,2 kg/j

44,9 kg/j 15,2 kg/j 15,3 kg/j 5,5 kg/j 7,1 kg/j

3/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie

De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.

RnRG9twcxJc4 (07 februari 2023)

4/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RnRG9twcxJc4 (07 februari 2023)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)

-

-

5/9

Projectberekening

Realisatiefase, Rekenjaar 2023 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Bouw_Schoolstraat X:166716,16 Y:449190,65 0,59 ha

Stageklasse

NOₓ NH₃

44,9 kg/j 0,8 kg/j

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue Stof Emissie verbruik

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 329 l/j ja

26 u/j

19 l/j

Heistelling

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 1519 l/j ja

64 u/j

91 l/j

Koppensnellen Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 95 l/j ja

9 u/j

5 l/j

Aggregaten

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

359 l/j

128 u/j

Bobcat

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

333 l/j

128 u/j

Verreiker

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 681 l/j ja

64 u/j

Lossen betonmixer

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

52 u/j

Onvoorzien

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: 497 l/j ja

48 u/j

RnRG9twcxJc4 (07 februari 2023)

40 l/j

29 l/j

NOₓ

2,2 kg/j NH₃ 79,0 g/j NOₓ 8,6 kg/j NH₃ 0,4 kg/j NOₓ 0,9 kg/j NH₃ 22,8 g/j NOₓ 7,8 kg/j NH₃ 2,7 g/j NOₓ 7,3 kg/j NH₃ 2,5 g/j NOₓ 4,4 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 10,4 kg/j NH₃ 76,4 g/j NOₓ 3,3 kg/j NH₃ 0,1 kg/j

6/9

Projectberekening

2

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Bouwrijp_Schoolstraat X:166716,16 Y:449190,66 0,59 ha

Naam

Stageklasse

Aggregaten

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik

368 l/j 974 l/j

Bulldozer

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

219 l/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

718 l/j

Onvoorzien Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

174 l/j

3

77 u/j

22 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

Shovel

15,2 kg/j 0,6 kg/j

77 u/j

58 l/j

NOₓ NH₃

26 u/j

13 l/j

NOₓ NH₃

77 u/j

43 l/j

NOₓ NH₃

26 u/j

10 l/j

NOₓ NH₃

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Sloop_Schoolstraat X:166716,16 Y:449190,66 0,59 ha

Naam

Stageklasse

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

80 u/j

44 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1505 l/j

Onvoorzien Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

269 l/j

RnRG9twcxJc4 (07 februari 2023)

15,3 kg/j 0,6 kg/j

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik

746 l/j

119 u/j 90 l/j

NOₓ NH₃

23 u/j

2,4 kg/j 88,3 g/j 5,8 kg/j 0,2 kg/j 1,4 kg/j 52,6 g/j 4,3 kg/j 0,2 kg/j 1,3 kg/j 41,8 g/j

16 l/j

NOₓ NH₃

4,8 kg/j 0,2 kg/j 8,9 kg/j 0,4 kg/j 1,6 kg/j 64,6 g/j

7/9

Projectberekening

4

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Woonrijp_Schoolstraat X:166716,16 Y:449190,66 0,59 ha

NOₓ NH₃

Stageklasse

Asfaltinstallatie Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja Wals

Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja

Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik

74 l/j

11 u/j

74 l/j

11 u/j

Shovel

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 243 l/j SCR: ja

26 u/j

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 48 l/j SCR: ja

8 u/j

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Eigen terrein X:166717,91 Y:449189,31 43,61 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RnRG9twcxJc4 (07 februari 2023)

Max. snelheid

NOₓ

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

4 l/j

NOₓ NH₃

26 u/j

5

4 l/j

Stof Emissie

NH₃

Mobiele kraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 286 l/j SCR: ja

Onvoorzien

5,5 kg/j 0,2 kg/j

17 l/j

NOₓ NH₃

14 l/j

NOₓ NH₃

2 l/j

NOₓ NH₃

0,7 kg/j 17,8 g/j 0,7 kg/j 17,8 g/j 1,7 kg/j 68,6 g/j 1,7 kg/j 58,3 g/j 0,7 kg/j 11,5 g/j

Links Rechts NOₓ 1,5 kg/j Type scherm - NO₂ 0,4 kg/j Hoogte - NH₃ 24,0 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

11276 p/jaar 0 p/jaar 4810 p/jaar 0 p/jaar

In file

100,0 % 0,0 % 100,0 % 0,0 %

8/9

Projectberekening

6

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer

Openbare weg X:166852,23 Y:449165,57 269,79 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 5,6 kg/j Type scherm - NO₂ 1,6 kg/j Hoogte - NH₃ 0,1 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigen

11276 p/jaar 0 p/jaar 4810 p/jaar 0 p/jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230126_290cbff6e8 Database versie 2022_290cbff6e8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RnRG9twcxJc4 (07 februari 2023)

9/9

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14150791/1