CConstaterende datVeendam
Koppel je AI →
Document · PDF

09.2 Bijlage 1 - Bestuursverslag 2024 Scholengroep OPRON

Gemeenteraad 27 oktober 2025, gemeente VeendamBij agendapunt: Jaarverslag Opron 202425.499 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

Hierbij is ingegaan op de verschillende rollen van de leden van de Raad van Toezicht n.a.v. de nieuwe samenstelling, de wijze van samenwerking en het bevorderen van de professionele cultuur binnen de Raad van Toezicht. Ook hebben we, n.a.v. de evaluatie in 2023, een check laten uitvoeren op alle benodigde documenten voor de Raad van Toezicht. Onderwerp van gesprek was ook de activiteiten van de toezichthouders om mogelijke tegenstrijdigheid van belangen kritisch tegen het licht te houden en dat er geen combinaties plaatsvinden van bestuur- en toezichtfuncties. De uitkomst was dat hier

46

Bestuursverslag Scholengroep OPRON 2024

geen sprake van was. In 2024 hebben we toegezien op de publicatie van documenten. In maart 2025 vindt er een evaluatie plaats onder begeleiding van een externe partij. De voorbereidingen hiervoor zijn eind 2024 opgestart. De leden van de Raad van Toezicht zijn allen lid van VTOI-NVTK. Professionalisering In 2024 heeft er een inventarisatie plaatsgevonden onder de leden van de Raad van Toezicht of er door een ieder een governance opleiding in het kader van toezichthouden is gedaan. Alle leden van de Raad van Toezicht hebben een opleiding hiervoor genoten. Daarnaast worden er regelmatig bijeenkomsten bijgewoond van o.a. de door de VTOI gehouden professionaliseringsbijeenkomsten. Professionalisering zal ook in 2025 weer op de agenda worden gezet, n.a.v. de komende zelfevaluatie. De leden van de Raad van Toezicht zijn allen lid van VTOI-NVTK. Toezien op rechtmatige en doelmatige bestemming en aanwending van middelen Wij zijn zowel in de auditcommissie als in de Raad van Toezicht in gesprek met het bestuur over het bereiken van de gestelde doelen, waaronder de inzet en het beheer van de (financiële) middelen voor het waarborgen van de kwaliteit van het onderwijsproces, het schoolklimaat en de resultaten. Daarnaast is er een meerjarenbegroting opgesteld door het bestuur waarin de relatie met het beleid en de doelen duidelijk zijn toegelicht.

Ook bij de scholenbezoeken door de Raad van Toezicht wordt in gesprekken met directeuren ingezoomd op het schoolklimaat en de te behalen doelen. De rechtmatige en doelmatige besteding van de financiële middelen komt hierbij ook aan de orde. Toelichting op gegeven adviezen De investeringen worden gewogen op effectiviteit in de Raad van Toezicht. We hebben bijvoorbeeld uitgebreid gesproken over de klimaatproblemen in onze locatie en Stadskanaal en actief meegedacht in het zoeken van een oplossing waarbij de aandacht weer op het onderwijs kan worden gelegd bij de kinderen en hun ouders. We zijn verder actief in het monitoren van onze liquiditeiten zodat we de daarmee gerealiseerde rente als inzet kunnen toevoegen aan ons onderwijs en het specifieke begeleiden van kinderen bij achterstanden. Tevens is het initiatief Nij Begun besproken met onze bestuurder en de verantwoordelijke wethouders van de betrokken gemeenten om te zorgen dat we deze gelden daadwerkelijk en meetbaar gaan inzetten voor het terugdringen van de leerachterstanden in onze regio. Werkgeverschap In de statuten van Scholengroep OPRON is in artikel 6 vastgelegd hoe de samenstelling, benoeming, schorsing en ontslag, belet en ontstentenis van het College van Bestuur is geregeld.

De Raad van Toezicht:  Benoemt het College van Bestuur  Kan bij een vacature besluiten tot aanvulling dan wel een nadere detaillering van de vereiste kwaliteiten en eigenschappen voor de betreffende zetel in het College van Bestuur  Kan overgaan tot schorsing van een lid van het College van Bestuur met inachtneming van het bepaalde in de CAO-PO  Kan een lid van het College van Bestuur ontslaan  Kan overgaan tot aanwijzing van een waarnemer voor het College van Bestuur indien er sprake is van ontstentenis of belet van alle leden van het College van Bestuur  Is belast met het vaststellen van de arbeidsvoorwaarden, bezoldiging en kostenvergoedingen van de leden van het College van Bestuur Inzicht in het toezicht De Raad van Toezicht voert haar toezicht uit aan de hand van de in het handboek Governance genoemde aandachtspunten. Zo kijkt ze naar de positief-kritische houding vanuit erkende maatschappelijke waarden en normen om met vertrouwen in de toekomstige samenleving hun weg te vinden bij de leerlingenpopulatie. Ook is de veiligheid van het schoolklimaat met een kwalitatief hoogwaardig en innovatief onderwijs in goed onderhouden en goed geoutilleerde schoolgebouwen een belangrijk aandachtspunt. Verder kijkt ze naar de door het extern toezicht gestelde eisenpakket voor

47

Bestuursverslag Scholengroep OPRON 2024

het onderwijs op alle OPRON-scholen en houdt ze het marktaandeel van het openbaar onderwijs in het voedingsgebied in de gaten. Ons handboek Governance is opgesteld overeenkomstig de Code Goed Bestuur. Kwaliteitszorg Naast de gesprekken in de hiervoor genoemde commissie Onderwijs en kwaliteit besteden we als Raad van Toezicht aandacht aan de inzet van het kwaliteitssysteem, het verzamelen van kwaliteitsgegevens en het doorspreken van de kwaliteitsgegevens. We interpreteren de gegevens op school en OPRONniveau, gebruiken gegevens van benchmarks en bespreken de rol van de adviseur Onderwijs & Kwaliteit en de bestuurder. Tijdens de gezamenlijke sessie met de GMR is dit bovenstaande in gesprek met alle aanwezige stakeholders aan de orde geweest en zijn vragen daarover beantwoord. We prijzen ons gelukkig dat we geen “zwakke scholen” meer binnen OPRON hebben en dat het systeem van kwaliteitszorg voortvarend wordt gebruikt op de scholen. De adviseur Onderwijs & Kwaliteit coördineert daarin de werkzaamheden en de verwerking van de gegevens. Een belangrijk onderdeel van de kwaliteitszorg vanuit de Raad van Toezicht wordt gevormd door de regelmatige schoolbezoeken, in gesprek met vertegenwoordigers uit de schoolteams, mr-en, ouders en leerlingen. De schoolbezoeken worden altijd afgesloten met gesprekken met de desbetreffende schoolteams en directeur.

Financiën De financiële huishouding van Scholengroep OPRON is op orde en de continuïteit op lange termijn is eveneens gewaarborgd. Verder wordt de rechtmatigheid van de verwerving en de doelmatigheid en rechtmatigheid van de besteding van de middelen door de Raad van Toezicht getoetst aan de hand van de rapportages van en in het gesprek met de accountant en de controller. De managementrapportages bieden adequaat gereedschap om de begroting en exploitatie te volgen en via strategische doelen de relatie te leggen tussen deze doelen en de daarvoor ingezette middelen. Toelichting op de gegeven adviezen Naast de hiervoor reeds genoemde adviezen hebben wij de bestuurder geadviseerd bij het opstellen van het strategisch beleidsplan, o.a. het beleidsrijk maken van doelen in het strategisch beleidsplan. Ook hebben wij geadviseerd en gefungeerd als sparringpartner op onderwerpen als duurzaamheid, de componentenmethode, het risicomanagement, onderwerpen bij de schooldialogen en het betrekken van mr-en bij de kwaliteitszorg (opbrengsten). Genomen besluiten De Raad van Toezicht laat zich middels periodieke voortgangsrapportages informeren over de risico’s van de organisatie. Deze rapportages worden besproken met het College van Bestuur. De Raad van Toezicht heeft in 2024 de volgende besluiten genomen:  Goedkeuring Jaarrekening en Jaarverslag 2023; 

Vaststelling vergaderplanning RvT voor het schooljaar 2024-2025;

Goedkeuring van de begroting van 2025, inclusief meerjarenbegroting 2025-2029;

Vastelling bestuursverslag 2023;

Verlenen decharge aan bestuurder voor boekjaar 2023;

Instemming integriteitscode OPRON;

Instemming tekst Strategisch Beleidsplan 2024-2028.

Ondertekening door toezichthouder

Mevr. F.G.H. Mulder Voorzitter Raad van Toezicht Datum

48

Bestuursverslag Scholengroep OPRON 2024

Scholengroep OPRON, stichting voor openbaar primair onderwijs

Financieel jaarverslag 2024

19-6-2025

Pagina PagPagina 50 van 28ina] van Pagina 50 van 2828

Inhoudsopgave Toelichting op onderdelen van het jaarverslag

Pagina

Bestuursverslag

1

Financiële kengetallen

51

Jaarrekening

Balans per 31 december 2024

52

Staat van baten en lasten over 2024

54

Kasstroomoverzicht

55

Toelichting behorende bij de jaarrekening

56

Grondslagen

56

Toelichting op de balans per 31 december 2024

61

Niet in de balans opgenomen activa en verplichtingen

65

Gebeurtenissen na balansdatum

65

Model G. Overzicht doelsubsidies OCW

66

Toelichting op de staat van baten en lasten over 2024

68

Overzicht verbonden partijen

71

Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector

72

Gegevens over de rechtspersoon

74

Bestemming van het resultaat

75

Overige gegevens Controleverklaring

76

Pagina PagPagina 50 van 28ina] van Pagina 50 van 2828

Financiële kengetallen Aan de hand van de jaarrekening kunnen een aantal kengetallen en ratio's worden berekend die verder inzicht kunnen geven in de gevolgen van het gevoerde beleid over het boekjaar en waardoor het beeld uit de jaarrekening kan worden verduidelijkt. Kengetallen

2024

2023

Rentabiliteit

3%

5%

2,95

2,70

Exploitatieresultaat in een percentage van de totale baten. De rentabiliteit geeft aan in hoeverre de inkomsten en uitgaven van een instelling elkaar in evenwicht houden. Current ratio Verhouding vlottende activa en kortlopend vreemd vermogen. Deze verhouding geeft aan in hoeverre de organisatie in staat is aan haar korte termijnverplichtingen te voldoen. De signaleringswaarde die de inspectie voor het onderwijs hanteert is afhankelijk van de totale baten. Totale baten kleiner dan 3 miljoen, signaleringswaarde minder dan 1,5. Totale baten groter dan 3 miljoen maar kleiner dan 12 miljoen, signaleringswaarde minder dan 1. Totale baten groter dan 12 miljoen, maar kleiner dan 25 miljoen, signaleringswaarde minder dan 0,75. Totale baten groter dan 25 miljoen, signaleringswaarde minder dan 0,5. Solvabiliteit 1

38,5%

58,4%

71,7%

70,2%

19,7%

28,0%

2.665

2.667

Gemiddeld aantal FTE

245,88

250,81

Personeelskosten per FTE

95.492

92.143

Eigen vermogen in percentage van het totale vermogen Solvabiliteit 2 Eigen vermogen plus voorzieningen / totale passiva De solvabiliteit geeft aan in hoeverre de organisatie in staat is aan haar lange termijnverplichtingen te voldoen. 25% a 50% wordt als goed aangemerkt. Is de waarde hoger dan 25% (solvabiliteit 1) dan is de organisatie in staat om aan haar lange termijn verplichtingen te voldoen. Bij solvabiliteit 2 wordt door het ministerie van OCW een signaleringswaarde gehanteerd van 30%. Weerstandsvermogen Eigen vermogen / Totale baten Het weerstandsvermogen geeft de vrije vermogensbuffer aan voor het opvangen van calamiteiten. Een percentage tussen de 5 en 20 procent wordt gezien als voldoende buffer. Aantal leerlingen per teldatum (t-1)

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 51

A.1.1 Balans per 31 december 2024 (na verwerking resultaatbestemming)

1.

Activa

1.2

Materiële vaste activa

2.379.745

2.654.788

1.3

Financiële vaste activa

78.244

77.810

Totaal vaste activa

2.457.989

2.732.598

1.5

Vorderingen

1.331.719

1.378.228

1.7

Liquide middelen

11.086.564

9.900.858

Totaal vlottende activa

12.418.283

11.279.086

Totaal activa

14.876.272

14.011.684

41780 Jaarrekening 2024

31 december 2024

31 december 2023

Pagina: 52

2.

Passiva

2.1

Eigen vermogen

5.729.999

8.187.561

2.2

Voorzieningen

4.942.145

1.645.729

2.4

Kortlopende schulden

4.204.128

4.178.395

14.876.272

14.011.684

Totaal passiva

41780 Jaarrekening 2024

31 december 2024

31 december 2023

Pagina: 53

A.1.2 Staat van baten en lasten over 2024 Realisatie

Begroting

Realisatie

2024

2024

2023

3.

Baten

3.1

Rijksbijdrage OCW

28.200.128

26.791.352

28.343.291

3.2

Overige overheidsbijdragen

556.311

671.900

481.815

3.5

Overige baten

331.219

206.085

367.966

Totaal baten

29.087.658

27.669.337

29.193.073

23.478.988

23.551.550

23.109.901

463.208

458.311

568.762

4.

Lasten

4.1

Personeelslasten

4.2

Afschrijvingen

4.3

Huisvestingslasten

2.403.296

2.023.559

1.903.738

4.4

Overige lasten

2.373.800

2.412.065

2.391.122

Totaal lasten

28.719.292

28.445.485

27.973.523

Saldo baten en lasten

368.366

776.148-

1.219.550

Financiële baten

392.411

30.000

286.641

Netto resultaat

760.777

746.148-

1.506.190

5

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 54

A.1.3 Kasstroomoverzicht 2024

2023

Kasstroom uit operationele activiteiten Resultaat voor financiële baten en lasten

368.366

1.219.550

- Afschrijvingen

463.208

568.762

- Mutaties voorzieningen

85.074

121.188

- Vorderingen

46.509

105.576-

- Kortlopende schulden

25.733

911.003

Totaal kasstroom uit bedrijfoperaties

988.890

2.714.927

Ontvangen interest

391.977

298.387

-

0-

Aanpassingen voor:

Veranderingen in vlottende middelen:

Betaalde interest Totaal kasstroom uit operationele activiteiten

1.380.868

3.013.313

Kasstroom uit investeringsactiviteiten (Des)investeringen materiële vaste activa

195.162-

Totaal kasstroom uit investeringsactiviteiten

Mutatie liquide middelen

325.891195.162-

325.891-

1.185.706

2.687.422

Beginstand liquide middelen

9.900.858

7.213.436

Mutatie liquide middelen

1.185.706

2.687.422

Eindstand liquide middelen

41780 Jaarrekening 2024

11.086.564

9.900.858

Pagina: 55

Toelichting behorende tot de jaarrekening:

Grondslagen De activiteiten van Scholengroep OPRON, stichting voor openbaar primair onderwijs bestaan uit het geven van primair onderwijs. Algemeen De jaarrekening is opgesteld volgens de Regeling jaarverslaggeving onderwijs. In deze regeling is vastgesteld dat de wettelijke bepalingen van Titel 9 Boek 2 BW en de Richtlijnen voor de Jaarverslaggeving (in het bijzonder RJ 660 Onderwijsinstellingen) van toepassing zijn, met inachtneming van de daarin aangeduide uitzonderingen. De jaarrekening is opgesteld uitgaande van een verslaggevingsperiode gelijk aan het betreffende kalenderjaar. De jaarrekening is opgesteld op basis van continuïteit. Voor zover niet anders is vermeld worden activa, voorzieningen en schulden opgenomen tegen de nominale waarde. Vergelijking met voorgaand jaar: De gehanteerde grondslagen van waardering en van resultaatbepaling zijn ongewijzigd gebleven ten opzichte van het voorgaande jaar behoudens de grondslagen voor de waardering van de onderhoudsvoorziening als gevolg van een stelselwijziging met ingang van 1 januari 2024. Deze stelselwijziging wordt op de volgende pagina toegelicht. De vergelijkende cijfers van het voorgaande boekjaar zijn, waar nodig, slechts qua rubricering voor vergelijkingsdoeleinden aangepast.

Schattingen: De opstelling van de jaarrekening vereist dat het bestuur oordelen vormt en schattingen en veronderstellingen maakt die van invloed zijn op de toepassing van grondslagen, de gerapporteerde waarde van activa en verplichtingen alsmede van baten en lasten. De daadwerkelijke uitkomsten kunnen afwijken van deze schattingen. De schattingen en onderliggende veronderstellingen worden voortdurend beoordeeld. De genoemde bedragen, voorzover niet anders vermeld, zijn opgenomen in hele euro's. Het kasstroomoverzicht is opgenomen volgens de indirecte methode. De toelichting vloeit voort uit de toelichting op de afzonderlijke posten in de jaarrekening en is daarom niet apart opgenomen.

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 56

Grondslagen voor waardering van activa en passiva Stelselwijziging Tot en met 2023 werd ten behoeve van de onderhoudsvoorziening gebruik gemaakt van de tijdelijke regeling zoals opgenomen in alinea 660.601. De tijdelijke regeling stond onderwijsinstellingen toe om, in afwijking van hoofdstuk 212 Materiële vaste activa, paragraaf 4, alinea 451 van de richtlijnen, voor de verslagjaren 2018 tot en met 2023 de jaarlijkse toevoegingen aan de voorziening voor groot onderhoud te bepalen op basis van het geplande groot onderhoud gedurende de gehele planperiode. Dit werd berekend op het niveau van het onderwijspand, gedeeld door het aantal jaren van de planperiode, mits deze methode al in 2017 werd toegepast en de voorziening voor groot onderhoud gedurende de planperiode niet op enig moment negatief werd (de zogenoemde egalisatiemethode). Met ingang van 1 januari 2024 kan niet langer gebruik gemaakt worden van deze tijdelijke regeling. De onderhoudsvoorziening wordt vanaf 1 januari 2024 bepaald in overeenstemming met de alinea’s 451 en 452 van hoofdstuk 212 Materiële vaste activa. Dit houdt in dat de toevoegingen aan de voorziening worden bepaald op basis van het geschatte bedrag per onderhoudscomponent en de periode die telkens tussen de werkzaamheden voor groot onderhoud verloopt.

De kosten van verricht groot onderhoud worden verwerkt ten laste van een onderhoudsvoorziening voor zover deze is gevormd voor de beoogde kosten. Indien de kosten van verricht groot onderhoud afwijken van de boekwaarde van de voor de betreffende onderhoudscomponent aangehouden voorziening, wordt dit verschil verwerkt in de staat van baten en lasten. Tot en met 2023 werden vervangingsinvesteringen groot onderhoud verwerkt als materiële vaste activa. Vanaf 2024 kan als gevolg van richtlijn 660.202 voor schoolgebouwen die niet in de balans zijn opgenomen geen sprake zijn van vervanging van belangrijke bestanddelen (‘vervangingsinvesteringen’, zoals bedoeld in alinea 206 van hoofdstuk 212 Materiële vaste activa). Daarom dienen in deze situatie de uitgaven die verband houden met het vervangen van bestanddelen te worden aangemerkt als kosten van groot onderhoud. Vanaf 2024 worden deze uitgaven daarom aangemerkt als bestanddelen in de onderhoudsvoorziening. Bovengenoemde stelselwijziging is verwerkt als mutatie in de materiële vaste activa en onderhoudsvoorziening aan het begin van het boekjaar en is verwerkt als rechtstreekse mutatie in het eigen vermogen. De vergelijkende cijfers zijn in overeenstemming met richtlijn 660.602 niet aangepast. De stelselwijziging heeft de volgende betekenis op de individuele posten in de jaarrekening:

- Materiële vaste activa voor stelselwijziging € 2.654.788, mutatie als gevolg van stelselwijziging -/- € 6.999, materiële vaste activa na stelselwijziging € 2.647.789. - Voorziening voor stelselwijziging € 1.274.873, mutatie als gevolg van stelselwijziging € 3.211.342, voorziening na stelselwijziging € 4.486.215. - Eigen vermogen voor stelselwijziging € 8.187.560, mutatie als gevolg van stelselwijziging -/- € 3.218.339, eigen vermogen na stelselwijziging € 4.969.211. De effecten van de stelselwijziging op het resultaat van het huidige boekjaar bedragen: - hogere dotatie aan de voorziening groot onderhoud voor ongeveer € 274.000. - lagere afschrijving materiële vaste activa voor ongeveer € 1.000.

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 57

Materiële vaste activa De materiële vaste activa worden gewaardeerd op verkrijgingsprijs, verminderd met de cumulatieve afschrijvingen en indien van toepassing met bijzondere waardeverminderingen. De afschrijvingen worden gebaseerd op de geschatte economische levensduur en worden berekend op basis van een vast percentage van de verkrijgingsprijs, rekening houdend met een eventuele restwaarde. Er wordt afgeschreven vanaf het moment van ingebruikname van het materieel vast actief. De kosten van groot onderhoud worden in de jaarrekening verwerkt middels een voorziening groot onderhoud. De grondslagen zijn opgenomen onder de grondslagbeschrijving van voorzieningen. De activeringsgrens is: € 500,Het systeem van afschrijvingen is als volgt: Gebouwen, bestaande uit: -Gebouwen 2,5% van de aanschafwaarde -Technische installaties 6,7% van de aanschafwaarde Inventaris en apparatuur, bestaande uit: -Inventaris 6,7% en 20% van de aanschafwaarde -ICT 12,5% en 25% van de aanschafwaarde Overige vaste bedrijfsmiddelen, bestaande uit: -Onderwijsleerpakket 12,5% van de aanschafwaarde -Vervoermiddelen 20% van de aanschafwaarde Financiële vaste activa Bij eerste verwerking worden de leningen en vorderingen opgenomen tegen de reële waarde en vervolgens gewaardeerd tegen de geamortiseerde kostprijs. De reële waarde en de geamortiseerde kostprijs zijn gelijk aan de nominale waarde.

De onder de financiële vaste activa opgenomen obligaties worden, voorzover ze worden aangehouden tot het einde van de looptijd, gewaardeerd tegen de geamortiseerde kostprijs of lagere marktwaarde. Obligaties die niet tot het einde van de looptijd worden aangehouden, worden gewaardeerd tegen marktwaarde. Aandelen worden gewaardeerd tegen marktwaarde. Vorderingen Bij eerste verwerking worden de vorderingen opgenomen tegen de reële waarde en vervolgens gewaardeerd tegen de geamortiseerde kostprijs. De reële waarde en de geamortiseerde kostprijs zijn gelijk aan de nominale waarde. De vorderingen worden verminderd met de noodzakelijk geachte voorzieningen voor het risico van oninbaarheid. Deze voorzieningen worden bepaald op basis van individuele beoordeling van vorderingen. Liquide middelen De liquide middelen staan, voor zover niet anders vermeld, ter vrije beschikking van het bestuur. De liquide middelen worden gewaardeerd tegen nominale waarde. Algemene reserve De Algemene reserve betreft een buffer ter waarborging van de continuïteit van het bevoegd gezag en wordt opgebouwd uit resultaatbestemming van overschotten die ontstaan uit het verschil tussen werkelijke baten en lasten.

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 58

Bestemmingsreserves Het Ministerie van OCW heeft onder de noemer Nationaal Programma Onderwijs een subsidie beschikbaar gesteld voor het herstel van het onderwijs en het compenseren van onderwijsachterstanden als gevolg van de coronacrisis. De bekostiging wordt als lumpsum bekostiging ontvangen en verantwoord. De bestemmingsreserve Nationaal Programma Onderwijs is gevormd uit de nog niet bestede middelen van deze subsidie. Voorzieningen

Voorzieningen worden opgenomen tegen nominale waarde, met uitzondering van voorzieningen ter zake van personeel en soortgelijke verplichtingen. Deze worden opgenomen tegen de berekende contante waarde. Een voorziening wordt eerst gevormd als voldaan is aan de vereisten terzake van het vormen van voorzieningen.

De voorziening jubilea is opgenomen tegen de contante waarde van de toekomstige uitbetalingen en is afhankelijk van de ingeschatte blijfkans, gemiddelde salarisstijging en disconteringsvoet. De werkelijke jubileauitkeringen worden ten laste van deze voorziening gebracht.

De voorziening duurzame inzetbaarheid wordt gevormd op basis van de ingediende verlofplanning van een personeelslid. Op basis van deze planning wordt het verlofsaldo bepaald. Tot op heden worden er nog maar zeer beperkt verlofplanningen gemaakt op basis van de regeling duurzame inzetbaarheid. De voorziening wordt pas opgenomen als de verplichting betrouwbaar is te schatten.

De voorziening onderhoud is gebaseerd op de onderhoudsplanning van de komende jaren. De dotatie is bepaald o.b.v. het geschatte bedrag per onderhoudscomponent. Als stopjaar wordt de datum uit het Integraal Huisvestingsplan van de gemeente gehanteerd met een margeopslag van een aantal jaar ivm de doorlooptijd van de besluitvorming rond vervanging/renovatie. Periodiek wordt de planning geactualiseerd en geïndexeerd. Jaarlijks wordt bekeken of de dotatie toereikend is. De looptijd van de MJOP waarborgt dat alle componenten minstens één keer voorkomen in de voorziening. In het meerjarenonderhoudsplan zijn componenten opgenomen die naar verwachting niet zullen leiden tot uitstroom van middelen. In de voorziening zijn deze componenten daarom niet meegenomen. Dit betreffen componenten met veelal een lange onderhoudscyclus zoals kozijnen, leidingen/afvoer, bepaalde dakafwerkingen en terreinafwerking. Het meerjarenonderhoudsplan is opgesteld met een tijdshorizon van 40 jaar, conditiemeting 3 waarbij de financiële vertaling van het meerjarenonderhoudsplan beleidsrijk is gemaakt door middel van stopjaren welke per pand zijn bepaald.

Voorziening werkloosheidsuitkering: per 1 augustus 2022 is het Participatiefonds gemoderniseerd. Dit leidt ertoe dat het bevoegd gezag verplicht is tot het doen van een eigen bijdrage in de werkloosheidskosten van medewerkers waarvan de arbeidsovereenkomst op of na 1 augustus 2022 is beëindigd. De voorziening werkloosheidsuitkeringen is opgenomen tegen de waarde van de toekomstige uitkeringen aan voormalig medewerkers die een werkloosheidsuitkering of bovenwettelijke uitkering ontvangen. De voorziening wordt opgenomen voor het deel van de uitkering dat voor rekening komt van het bevoegd gezag. De hoogte van de voorziening is bepaald op basis van gegevens van het Participatiefonds. Hierbij wordt ingeschat in welke mate de medewerker de gehele looptijd van de uitkering gebruik zal maken van de uitkering.

Kortlopende schulden De kortlopende schulden worden bij de eerste verwerking gewaardeerd tegen reële waarde. Kortlopende schulden worden na eerste verwerking gewaardeerd tegen de geamortiseerde kostprijs. Deze is gelijk aan de nominale waarde. Pensioenen Er is één pensioenregeling. Dit betreft een Nederlandse regeling en wordt gefinancierd door afdrachten aan pensioenuitvoerder, te weten het bedrijfstakpensioenfonds ABP. Per ultimo boekjaar heeft dit pensioenfonds een dekkingsgraad van 113,1% (beleidsdekkingsgraad). De pensioenverplichting wordt gewaardeerd volgens de -verplichting aan de pensioenuitvoerder benadering-. In deze benadering wordt de aan de pensioenuitvoerder te betalen premie als last in de staat van baten en lasten verantwoord. De stichting heeft geen verplichting tot het voldoen van aanvullende bijdragen in geval van een tekort bij ABP, anders dan het effect van hogere toekomstige premies. De stichting heeft daarom de pensioenregeling verwerkt als een verplichting aan de pensioenuitvoerder benadering- en heeft alleen de verschuldigde premies tot en met het einde van het boekjaar in de jaarrekening verantwoord.

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 59

Grondslagen voor resultaatbepaling Baten

Onder baten wordt verstaan de van overheidswege toegekende (normatieve) Rijksbijdrage OCW, overige OCW-subsidies en (gemeentelijke) overheidsbijdragen, alsmede de van derden toegekende overige bijdragen. De ontvangen (normatieve) rijksbijdragen uit hoofde van de basisbekostiging (lumpsum) worden in het jaar waarop de toekenning betrekking heeft volledig als baten verwerkt in de staat van baten en lasten. Niet-normatieve OCW-subsidies (subsidies die volledig vrij besteedbaar zijn) worden in het jaar waarop de toekenning betrekking heeft, volledig als baten verwerkt in de staat van baten en lasten. Normatieve OCW-subsidies met een vrij besteedbaar overschot (G1-doelsubsidies waarbij het overschot geen verrekening-clausule heeft) worden naar rato van de voortgang van de gesubsidieerde activiteiten verwerkt in de staat van baten en lasten. De subsidies waarvoor per balansdatum nog niet (alle) activiteiten (prestaties) zijn verricht, worden verantwoord onder de vooruitontvangen subsidie OCW (overlopende passiva) zolang de bestedingstermijn (subsidietijdvak) nog niet is verlopen. Normatieve OCW-subsidies (G2-doelsubsidies met verrekening-clausule) worden ten gunste van de staat van baten en lasten verantwoord in het jaar waarvan de werkelijke subsidiabele lasten komen (naar rato van de aan het verslagjaar toe te rekenen werkelijke subsidiabele uitgaven).

Niet bestede middelen worden verantwoord onder de vooruitontvangen subsidies OCW (overlopende passiva) zolang de bestedingstermijn (subsidietijdvak) nog niet is verlopen. Niet-bestede middelen worden verantwoord als schuld aan het Ministerie van OCW onder de kortlopende schulden zodra de bestedingstermijn (subsidietijdvak) is verlopen. Lasten De lasten worden toegerekend aan het boekjaar waarop zij betrekking hebben. De lasten worden bepaald met inachtneming van de hiervoor reeds vermelde waarderingsgrondslagen. Verliezen die hun oorsprong vinden in het boekjaar worden in aanmerking genomen zodra deze voorzienbaar zijn.

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 60

A.1.4 Toelichting op de balans per 31 december 2024 1.

Activa

1.2

Materiële vaste activa Stelselwijziging 2024 AanschafAfschrijvingen Boekwaarde per Mutatie overig waarde per 31 tot en met 31 31 december aanschafwaarde december 2023 december 2023 2023 1 januari 2024

Mutaties 2024

Mutatie overig afschrijvingen 1 januari 2024

Boekwaarde per 1 januari 2024

Investeringen

Afschrijvingen Aanschaf- waarde Afschrijvingen per 31 december tot en met 31 2024 december 2024

Boekwaarde per 31 december 2024

1.2.1 Gebouwen en terreinen

813.877

194.665-

619.212

9.736-

2.737

612.213

-

48.131-

804.140

240.057-

564.084

1.2.2 Inventaris en apparatuur

7.508.921

5.838.707-

1.670.214

-

-

1.670.214

116.527

324.459-

7.625.447

6.163.166-

1.462.282

1.2.3 Overige vaste bedrijfsmiddelen

1.721.093

1.355.730-

365.362

-

-

365.362

78.635

90.618-

1.799.728

1.446.348-

353.380

Materiële vaste activa

10.043.890

7.389.102-

2.654.788

9.736-

2.737

2.647.789

195.162

463.208-

10.229.315

7.849.570-

2.379.745

Onder inventaris en apparatuur vallen de posten meubilair en ICT-middelen. Onder overige vaste bedrijfsmiddelen vallen investeringen in onderwijsleerpakket en overige investeringen. In verband met de in de grondslagen toegelichte stelselwijziging is de boekwaarde van de gebouwen en terreinen per 1 januari 2024 gewijzigd. De wijzigingen zijn opgenomen in de kolommen 'Mutatie overig aanschafwaarde 1 januari 2024' en 'Mutatie overig afschrijvingen 1 januari 2024'.

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 61

1.3

Financiële vaste activa Mutaties 2024

1.3.2

Boekwaarde per 31 december 2023

Investeringen

Andere deelnemingen

77.810

-

-

434

78.244

Totaal

77.810

-

-

434

78.244

Desinvesteringen

Boekwaarde per 31 december 2024

Resultaat

De uitvoering van het systeembeheer en de ontwikkeling van ICT-toepassingen voor het onderwijs wordt voor een aantal schoolbesturen uitgevoerd op basis van de "Kosten voor Gemene Rekening". Om het schoolbestuur dat de administratie en de rekening voert van werkkapitaal te voorzien, heeft elk der deelnemers een bedrag in rekening courant gegeven. Dit geld is als vordering opgenomen in de balans van onze stichting. Voor het uitvoeren van de werkzaamheden betalen de deelnemers een maandelijkse bijdrage. Aan het einde van het kalenderjaar worden de kosten volledig volgens de verdeelsleutel aan de deelnemers in rekening gebracht. Kleine bedragen kunnen met dit saldo rekeningcourant verrekend worden. Indien een deelnemer zich uit de overeenkomst terugtrekt, neemt hij ook het saldo mee.

1.5

Vorderingen 31 december 2024

31 december 2023

1.5.1

Debiteuren

80.882

193.539

1.5.2

Vorderingen OCW

234.599

167.591

De vordering OCW heeft betrekking op de overlopende posten. 1.5.6

Overige overheden

351.081

460.372

1.5.7

Overige vorderingen

102.256

9.365

Vervangingsfonds

122.429

166.843

Overige overlopende activa

440.471

380.518

Overlopende activa

562.900

547.361

Totaal Vorderingen

1.331.718

1.378.228

31 december 2024

31 december 2023

11.086.564

9.900.858

11.086.564

9.900.858

1.5.8

De vorderingen hebben een looptijd korter dan 1 jaar.

1.7

1.7.2

Liquide middelen

Banken

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 62

2.1

Eigen vermogen Stelselwijziging Boekwaarde per Stelselwijziging 31 december per 1 januari 2023 2024

Mutaties 2024 Boekwaarde per 1 januari 2024

Bestemming resultaat

Boekwaarde per 31 december 2024

Overige mutaties

2.1.1

Algemene reserve

6.623.274

3.218.339-

3.404.935

1.392.312

-

4.797.247

2.1.2

Bestemmingsreserve publiek

1.564.286

-

1.564.286

631.534-

-

932.752

8.187.560

3.218.339-

4.969.221

760.778

-

5.729.999

De mutatie op het Eigen Vermogen per 1-1-2024 heeft betrekking op de overgang van de kostenegalisatie naar de opbouw van de onderhoudsvoorziening per component van de Onderhoudsvoorziening. Zie ook de toelichting in de grondslagen.

Toelichting Bestemmingsreserve publiek: Mutaties 2024 Boekwaarde per 31 december 2023 Bestemmingsreserve NPO

2.1T-1

Bestemming resultaat

Boekwaarde per 31 december 2024

Overige mutaties

1.564.286

631.534-

-

932.752

1.564.286

631.534-

-

932.752

Eigen vermogen (vergelijkende cijfers vorig jaar) Mutaties 2023 Boekwaarde per 31 december 2022

Bestemming resultaat

Boekwaarde per 31 december 2023

2.1.1T-1 Algemene reserve

5.632.248

991.026

-

6.623.274

2.1.2T-1 Bestemmingsreserve publiek

1.049.122

515.164

-

1.564.286

6.681.371

1.506.190

-

8.187.561

Overige mutaties

Toelichting Bestemmingsreserve publiek (vergelijkende cijfers vorig jaar): Mutaties 2023

Bestemmingsreserve NPO

41780 Jaarrekening 2024

Boekwaarde per 31 december 2022

Bestemming resultaat

Boekwaarde per 31 december 2023

1.049.122

515.164

-

1.564.286

1.049.122

515.164

-

1.564.286

Overige mutaties

Pagina: 63

2.2

Voorzieningen Stelselwijziging

2.2.1

Boekwaarde per 31 december 2023

Stelselwijziging per 1 januari 2024

Boekwaarde per 1 januari 2024 na stelselwijziging

370.856 283.142

-

370.856

-

-

Voorziening werkloosheidsuitkering

87.714

-

Overige voorzieningen Onderhoud

1.274.873

3.211.342

1.274.873 1.645.729

Personeel Jubilea Duurzame inzetbaarheid

2.2.3

Mutaties 2024

Dotaties

Boekwaarde per 31 december Onttrekkingen 2024

Kortlopende deel < 1 jaar

Langlopende deel > 1 jaar

157.497 19.376

150.226-

378.127

37.472-

265.046

2.251 2.251

375.876 262.795

18.121

-

18.121

-

18.121

120.000

112.754-

94.960

-

94.960

87.714 4.486.215

534.450

456.647-

4.564.018

239.026

4.324.992

3.211.342

4.486.215

534.450

456.647-

4.564.018

239.026

4.324.992

3.211.342

4.857.071

691.947

606.873-

4.942.145

241.277

4.700.868

283.142

-

De mutatie op de Voorziening Onderhoud per 1-1-2024 heeft betrekking op de overgang van de kostenegalisatie naar de opbouw van de onderhoudsvoorziening per component van de Onderhoudsvoorziening. Zie ook de toelichting in de grondslagen. In het meerjarenonderhoudsplan zijn De Springplank en De Meent nog niet meegenomen. Deze scholen zijn nieuw gebouwd dan wel compleet gerenoveerd in 2022. De schouw en het onderhoudsplan voor deze scholen is nog niet geweest en daarom zijn de beide scholen nog niet opgenomen in het plan en de onderhoudsvoorziening. Tevens is er geen rekening gehouden met de nieuwbouwplannen voor De Neuteboom en Menterhorn.

2.4

2.4.3

Kortlopende schulden 31 december 2024

31 december 2023

244.351

317.455

1.160.026

1.094.413

84.027

85.292

1.244.053

1.179.705

Crediteuren

2.4.7.1

Loonheffing

2.4.7.3

Premies sociale verzekeringen

2.4.7

Totaal belastingen en premies sociale verzekeringen

2.4.8

Schulden terzake van pensioenen

294.218

299.184

2.4.9

Overige kortlopende schulden

31.189

74.164

2.4.10.4

Vooruitontvangen termijnen OCW niet geoormerkt

946.681

799.826

2.4.10.5

Overlopende passiva m.b.t. vakantiegeld

754.388

723.752

2.4.10.8

Overlopende passiva algemeen

287.937

354.842

2.4.10.8

Overlopende passiva mbt subsidie overig

401.310

429.466

Totaal overlopende passiva

2.390.316

2.307.886

Totaal kortlopende schulden

4.204.128

4.178.395

2.4.10

De kortlopende schulden hebben een looptijd korter dan 1 jaar.

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 64

2.5

Niet in de balans opgenomen activa en verplichtingen Er is een contract met Onderwijsbureau Meppel. Dit contract wordt periodiek verlengd.

Voor de reproapparatuur is in 2019 met DocuMenz B.V. (m.h.o.d.n. Ricoh Document Center) een raamovereenkomst afgesloten voor 5 jaar met 2 optiejaren. Het jaarbedrag van het contract bedraagt € 89.000. Er is een huurovereenkomst afgesloten voor het pand aan Schaepmanstraat 25 te Veendam . Het pand wordt gehuurd van Acantus voor de duur van 24 maanden, ingaande 1 oktober 2019. Deze overeenkomst wordt vervolgens voortgezet voor aansluitende perioden van telkens 2 jaar en loopt momenteel tot 1 oktober 2025. De huurprijs op jaarbasis bedraagt € 39.178. Voor de levering van gas is per 1-1-2024 een contract afgesloten met Vattenfall voor de periode 1-1-2024 t/m 31-12-2025 met 2 optiejaren. Het jaarbedrag van het contract bedraagt ca. € 414.444. Voor de levering van elektra is een contract afgesloten met Vattenfall voor de periode 1-1-2024 tm 31-12-2025 met 2 optiejaren. Het jaarbedrag van het contract bedraagt ca. € 211.980. Voor de schoonmaak is per 1-10-2021 een contract afgesloten met Visschedijk Schoonmaak B.V. voor 3 jaar met 3 optiejaren. Het jaarbedrag van het contract bedraagt ca. € 552.000. O.B.S. Amerika (08GQ) is voor onbepaalde tijd een gebruikersovereenkomst aangegaan met de gemeente voor de huisvesting in het pand Schoolstraat 2A te Noordbroek. Het jaarbedrag bedraagt € 64.348.

Gebeurtenissen na balansdatum Er zijn geen gebeurtenissen na balansdatum die van invloed zijn op de waardering van de in de balans getoonde posten of het resultaat.

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 65

Model G. Overzicht doelsubsidies OCW

G1 Verantwoording van subsidies zonder verrekeningsclausule Toewijzing De activiteiten zijn ultimo verslagjaar conform de subsidiebeschikking geheel uitgevoerd en afgerond (Ja/Nee) of onderhanden

Omschrijving

Kenmerk

Datum

Subsidie tegemoetkoming opleidingsscholen 2023 aug-dec

2023/2/22457636

20-9-2023

Ja

Subsidie expertisedeling nieuwkomers 2022

SEN22073

28-11-2022

Ja

Subsidie Studieverlof

2024/2/25172920

19-7-2024

Onderhanden

Subsidie Verbetering Basisvaardigheden

VBV23P-PO-0022

31-5-2023

Onderhanden

Subsidie Verbetering Basisvaardigheden

VBV23P-RS-PO-0052

30-11-2023

Onderhanden

Subsidie Verbetering Basisvaardigheden

VBV23-PO-4386

31-5-2023

Onderhanden

Subsidie Verbetering Basisvaardigheden

VBV23-PO-5186

31-5-2023

Onderhanden

Subsidie Verbetering Basisvaardigheden

VBV23-PO-4298

31-5-2023

Onderhanden

Subsidie Verbetering Basisvaardigheden

VBV24-PO-1697

18-6-2024

Onderhanden

Subsidie Verbetering Basisvaardigheden

VBV24-PO-1588

18-6-2024

Onderhanden

Subsidie Verbetering Basisvaardigheden

VBV24-PO-2003

18-6-2024

Onderhanden

Subsidie Verbetering Basisvaardigheden

VBV24-PO-2228

18-6-2024

Onderhanden

Subsidie Verbetering Basisvaardigheden

VBV24-PO-0474

18-6-2024

Onderhanden

Subsidie Brugfunctionaris

BRF-240535

8-5-2024

Onderhanden

Subsidie Brugfunctionaris

BRF-243186

8-5-2024

Onderhanden

Subsidie Brugfunctionaris

BRF-243181

8-5-2024

Onderhanden

Subsidie Brugfunctionaris

BRF-240192

8-5-2024

Onderhanden

Subsidie Rijke school & omgeving

RSO-23189

21-12-2023

Onderhanden

Subsidie Rijke school & omgeving

RSO-23254

21-12-2023

Onderhanden

Subsidie Rijke school & omgeving

RSO-23287

21-12-2023

Onderhanden

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 66

Model G. Overzicht doelsubsidies OCW G2

Verantwoording van subsidies met verrekeningsclausule

G2-A Aflopend per ultimo verslagjaar

Omschrijving

Kenmerk

Datum

Bedrag

Ontvangen t/m

Lasten t/m

Stand begin

Ontvangen in

Lasten in

Te verrekenen

toewijzing (€)

2023

2023

2024

2024

2024

31-12-24

N.v.t.

-

-

-

-

-

-

-

Aflopend

-

-

-

-

-

-

-

G2-B Doorlopend tot in een volgend verslagjaar

Omschrijving

Kenmerk

Datum

Bedrag

Ontvangen t/m

Lasten t/m

Stand begin

Ontvangen in

Lasten in

Stand ultimo

toewijzing (€)

2023

2023

2024

2024

2024

2024

N.v.t.

-

-

-

-

-

-

-

Doorlopend

-

-

-

-

-

-

-

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 67

Toelichting op de staat van baten en lasten over 2024 3

Baten

3.1

Rijksbijdragen OCW Realisatie

Begroting

Realisatie

2024

2024

2023

3.1.1.1

Rijksbijdragen OCW

25.466.172

24.969.795

25.467.278

3.1.2.2

Niet geoormerkte subsidies

1.792.313

1.166.557

1.837.558

Totaal rijksbijdragen via OCW

27.258.485

26.136.352

27.304.837

941.643

655.000

1.038.455

28.200.128

26.791.352

28.343.291

Realisatie

Begroting

Realisatie

2024

2024

2023

3.1.3.3

Rijksbijdragen via samenwerkingsverband Totaal rijksbijdragen

3.2

Overige overheidsbijdragen en -subsidies

3.2.1

Gemeentelijke bijdragen en subsidies

95.094

25.800

153.958

3.2.2

Overige overheidsbijdragen

461.217

646.100

327.857

556.311

671.900

481.815

3.5

Overige baten Realisatie

Begroting

Realisatie

2024

2024

2023

3.5.1

Verhuur

179.948

80.000

3.5.2

Detachering personeel

57.705

27.585

49.668

3.5.6

Overig

93.565

98.500

159.006

331.219

206.085

367.966

41780 Jaarrekening 2024

159.292

Pagina: 68

4.1

Personele lasten Realisatie

Begroting

Realisatie

2024

2024

2023

4.1.1.1

Bruto lonen en salarissen

17.447.033

17.800.348

16.939.102

4.1.1.2

Sociale lasten

3.528.098

3.599.545

3.494.539

4.1.1.3

Pensioenlasten

2.460.285

2.510.108

2.525.462

4.1.1

Lonen, salarissen, sociale lasten en pensioenen

23.435.417

23.910.001

22.959.103

4.1.2.1

Dotaties personele voorzieningen

131.468

155.000

78.592

4.1.2.2

Personeel niet in loondienst

496.715

685.933

747.756

4.1.2.3

Overig

682.551

729.700

618.935

4.1.2.4

Scholing/opleiding

269.757

240.500

242.116

4.1.2

Overige personele lasten

1.580.492

1.811.133

1.687.399

4.1.3

Af: Uitkeringen

1.536.920-

2.169.584-

1.536.601-

23.478.988

23.551.550

23.109.901

Realisatie

Realisatie

2024

2023

Gemiddeld aantal FTE

4.2

246

251

Afschrijvingen Realisatie

Begroting

Realisatie

2024

2024

2023

4.2.2.1

Gebouwen

48.131

24.087

48.779

4.2.2.2

Inventaris en apparatuur

324.459

335.396

429.678

4.2.2.3

Overige materiële vaste activa

4.747

7.497

4.747

4.2.2.4

Onderwijsleerpakket

85.871

91.332

85.558

463.208

458.311

568.762

4.3

Huisvestingslasten Realisatie

Begroting

Realisatie

2024

2024

2023

4.3.1

Huur

45.643

38.500

72.761

4.3.3

Onderhoud

202.715

93.679

117.448

4.3.4

Water en energie

588.004

589.448

620.805

4.3.5

Schoonmaakkosten

577.478

474.782

534.774

4.3.6

Heffingen

22.649

22.250

15.859

4.3.7

Dotaties overige onderhoudsvoorzieningen

534.450

500.000

260.000

4.3.8

Overige huisvestingslasten

432.357

304.900

282.091

2.403.296

2.023.559

1.903.738

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 69

4.4

4.4.1

Overige lasten Realisatie

Begroting

Realisatie

2024

2024

2023

Administratie- en beheerslasten

904.509

909.380

4.4.2.1

Inventaris en apparatuur

7.198

10.675

811.676 3.424

4.4.2.2

Leermiddelen

660.135

562.510

584.790

4.4.2

Inventaris, apparatuur en leermiddelen

667.333

573.185

588.215

4.4.4

Overig

801.957

929.500

991.231

2.373.800

2.412.065

2.391.122

Uitsplitsing 4.4.1.1

Honorarium onderzoek jaarrekening

20.967

19.969

Accountantslasten

20.967

19.969

Flynth Audit heeft voor de controle van de jaarrekening een mantelcontract afgesloten met Onderwijsbureau Meppel. Als gevolg hiervan factureert Flynth Audit aan Onderwijsbureau Meppel en niet rechtstreeks aan de afzonderlijke schoolbesturen, welke bij Onderwijsbureau Meppel zijn aangesloten. Onderwijsbureau Meppel brengt voor haar totale dienstverlening aan de afzonderlijke schoolbesturen een all-in vergoeding in rekening. Hierin zijn de kosten voor de controle van de jaarrekening opgenomen. Het bedrag dat in de jaarrekening is toegelicht aangaande de controle van de jaarrekening is gebaseerd op een interne calculatie van het totale budget van Flynth Audit, welke gebaseerd is op de omvang van het schoolbestuur ten opzichte van het totaal.

5

5.1 5.3 5.5

Financiële baten en lasten

Rentebaten Waardeveranderingen financiële vaste activa en effecten Rentelasten

41780 Jaarrekening 2024

Realisatie

Begroting

Realisatie

2024

2024

2023

391.977

50.000

298.387

434

20.000-

11.746-

-

-

0-

392.411

30.000

286.641

Pagina: 70

A.1.7

Overzicht verbonden partijen

Overige verbonden partijen (minderheidsbelang en geen beslissende zeggenschap)

Naam

Juridische vorm

Statutaire zetel

Code activiteit

Stichting Samenwerkingsverband PO 20-01

Stichting

Gemeente Groningen

4

Stichting Platform Informatie en Communicatie Technologie Onderwijs

Stichting

Gemeente Veendam

4

Code activiteiten: 1. contractonderwijs, 2. contractonderzoek, 3. onroerende zaken, 4. overige

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 71

A.1.8

Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector

Per 1 januari 2013 is de Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector (WNT) ingegaan. Deze verantwoording is opgesteld op basis van de Regeling bezoldiging topfunctionarissen OCW-sectoren die op Scholengroep OPRON, stichting voor openbaar primair onderwijs van toepassing is. Op grond van de WNT regelgeving is de klasseindeling E van toepassing. Bij deze klasseindeling geldt voor 2024 een bezoldigingsmaximum van € 197.000. Dit geldt naar rato van de duur en/of omvang van het dienstverband. Voor topfunctionarissen zonder dienstbetrekking geldt met ingang van 1 januari 2016 voor de eerste 12 kalendermaanden een afwijkende normering, zowel voor de duur van de opdracht als voor het uurtarief. Deze klasseindeling is gebaseerd op de uitkomsten van de complexiteitsvragen die als volgt zijn vastgesteld: 6 Totale baten Aantal leerlingen

3

Gewogen aantal onderwijssoorten Totaal aantal complexiteitspunten

13

4

1. BEZOLDIGING TOPFUNCTIONARISSEN 1a. Leidinggevende topfunctionarissen mét dienstbetrekking en leidinggevende topfunctionarissen zonder dienstbetrekking vanaf de 13e maand van de functievervulling alsmede degenen die op grond van hun voormalige functie nog 4 jaar als topfunctionaris worden aangemerkt (bedragen in €) Gegevens 2024 P.A. Hietbrink Functiegegevens Aanvang en einde functievervulling 2024

Bestuurder 1/1-31/12

Omvang dienstverband in FTE

1

Dienstbetrekking?

ja

Bezoldiging Beloning plus belastbare onkostenvergoedingen Beloningen betaalbaar op termijn

142.693

Subtotaal

165.072

Individueel toepasselijk bezoldigingsmaximum

-/- Onverschuldigd betaald en nog niet terugontvangen bedrag Bezoldiging Bedrag van de overschrijding Reden waarom de overschrijding al dan niet is toegestaan Toelichting op de vordering wegens onverschuldigde betaling

22.379

197.000

0 165.072 0 n.v.t. n.v.t.

Gegevens 2023 Aanvang en einde functievervulling 2023

1/3-31/12

Omvang dienstverband 2023 in FTE

1

Dienstbetrekking?

ja

Bezoldiging Beloning plus belastbare onkostenvergoedingen Beloningen betaalbaar op termijn

91.382

Subtotaal

107.560

Individueel toepasselijk bezoldigingsmaximum

158.449

Totaal bezoldiging 2023

107.560

16.178

0

41780 Jaarrekening 2024

Pagina 72

1c. Toezichthoudende topfunctionarissen (bedragen in €) Gegevens 2024 H. Drenth Functiegegevens Aanvang en einde functievervulling 2024

F.G.H. Mulder

F.G.H. Mulder

E. Rodenburg

A. Boelen

G. Hidding

J. van der Heide

Voorzitter RvT 1/1-31/1

Voorzitter RvT 1/2-31/12

Lid RvT 1/1-31/1

Lid RvT 1/1-31/12

Lid RvT 1/1-31/12

Lid RvT 1/1-31/12

Lid RvT 1/2-31/12

819

9.009

546

6.552

6.552

6.552

6.006

2.503

27.047

1.669

19.700

19.700

19.700

18.031

0

0

0

0

0

0

0

819

9.009

546

6.552

6.552

6.552

6.006

0

0

0

0

0

0

0

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

Bezoldiging Bezoldiging Individueel toepasselijk bezoldigingsmaximum -/- Onverschuldigd betaald en nog niet terugontvangen bedrag Bezoldiging

Bedrag van de overschrijding Reden waarom de overschrijding al dan niet is toegestaan Toelichting op de vordering wegens onverschuldigde betaling Gegevens 2023 Aanvang en einde functievervulling 2023

1/1-31/12

n.v.t.

1/1-31/12

1/1-31/12

1/10-31/12

1/10-31/12

n.v.t.

Bezoldiging

8.319

n.v.t.

5.686

5.686

1.422

1.422

n.v.t.

Individueel toepasselijk bezoldigingsmaximum

28.350

n.v.t.

18.900

18.900

4.764

4.764

n.v.t.

2. Uitkeringen wegens beëindiging dienstverband aan topfunctionarissen met of zonder dienstbetrekking alsmede degenen die op grond van hun voormalige functie nog 4 jaar als topfunctionaris worden aangemerkt (bedragen in €) Er zijn geen uitkeringen wegens beëindiging van het dienstverband voldaan aan topfunctionarissen met of zonder dienstbetrekking alsmede degenen die op grond van hun voormalige functie nog 4 jaar als topfunctionaris worden aangemerkt. 3. OVERIGE RAPPORTAGEVERPLICHTINGEN OP GROND VAN DE WNT Naast de hierboven vermelde topfunctionarissen zijn er geen overige functionarissen met dienstbetrekking die in 2024 een bezoldiging boven het individueel toepasselijke drempelbedrag hebben ontvangen.

41780 Jaarrekening 2024

Pagina 73

Gegevens over de rechtspersoon Algemene gegevens Bestuursnummer

41780

Naam instelling

Scholengroep OPRON, stichting voor openbaar primair onderwijs

Rechtsvorm

Stichting

KvK-nummer

01123358

Statutaire zetel

Gemeente Stadskanaal

Adres

Schaepmanstraat

Huisno

25

Huisno.toevoeging Postadres

138

Postcode

9640AC

Plaats

Veendam

Telefoon

0599-69 63 90

E-mailadres

info@opron.nl

Website

www.opron.nl

Contactpersoon

Lianne Straatman, Paulien Hietbrink, Marjet Westerhoff

Telefoon

0599-69 63 90

E-mailadres

info@opron.nl

Accountant

Flynth Audit B.V.

Sector-code (SBI)

85201 + 94997

Datum inschrijving KvK

5-7-2012

BRIN-nummers

Brin

Naam

4178001

08GQ

Amerikaschool

4178002

08SW

Openbare Basisschool Menterhorn

4178003

10CO

Openbare Basisschool De Tandem

4178004

11AO

Openbare Basisschool De Springplank

4178005

11YX

Openbare Basisschool De Meent

4178006

13GU

Openbare Basisschool De Viermaster

4178007

13QO

Openbare Basisschool de Braskorf

4178008

13UO

Openbare Basisschool De Noorderbreedte

4178009

13ZR

Hagenhof-School

4178010

14EK

Openbare Basisschool Westerschool

4178011

14HC

Openbare Basisschool De Sleutel

4178012

14IM

Meester Neuteboomschool

4178013

15AS

Openbare Basisschool De Oleander

4178014

15EP

Openbare Basisschool de Ommewending

4178015

15FZ

Openbare Basisschool De Badde

4178016

15JG

Openbare Basisschool De Musselhorst

4178017

19TV

KC Westerwinde

4178018

26NL

Margaretha Hardenbergschool VSO

41780 Jaarrekening 2024

Pagina 74

Bestemming van het resultaat Het voorstel voor de resultaatbestemming is als volgt: € €

1.392.312 wordt toegevoegd aan de algemene reserve 631.534- wordt onttrokken aan de bestemmingsreserve overig

Ondertekening door bestuurders en toezichthouders Bestuur: - P. Hietbrink

Toezichthouder: - F.G.H. Mulder

- E. Rodenburg

- A. Boelen

- G. Hidding

- J. van der Heide

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 75

Overige gegevens Controleverklaring

41780 Jaarrekening 2024

Pagina: 76

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16088786/1