CConstaterende datTubbergen
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage Nota Onderhoud gemeentelijke gebouwen deel 2 (Beleidskader 2022-2026).pdf

Gemeenteraad Tubbergen 3 november 2021, gemeente TubbergenBij agendapunt: 10: Meerjaren Onderhoudsplan Gemeentelijke Gebouwen Tubbergen 2022-20263.163 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Onderhoud gemeentelijke gebouwen Deel 2: Beleidskader gemeente Tubbergen 2022 - 2026 Juli 2021 Zaaknr. 260914 (Collegeadvies en Raadsvoorstel)

Inhoud Y Inhoud.................................................................................................................................................2 1 Inleiding...............................................................................................................................................3 2 Meerjaren onderhoudsplannen...........................................................................................................3 2.1 Herinspecties................................................................................................................................3 2.2 Duurzaamheidsmaatregelen en meerjaren onderhoud................................................................3 2.4 Duurzaamheidsbeleid Rijksoverheid.............................................................................................4 2.5 Ambitie op gebied van duurzaamheid..........................................................................................4 2.6 Ambitie op onderhoudsgebied......................................................................................................6 3 Gebouwen gemeente Tubbergen........................................................................................................7 3.1

Kerncijfers.....................................................................................................................................7 3.2 Afstoten vastgoed.........................................................................................................................7 4 Bevindingen herinspecties 2019..........................................................................................................8 4.1 Geïnspecteerde panden................................................................................................................8 4.2 Niet geïnspecteerde panden.........................................................................................................8 5 Financiële aspecten.............................................................................................................................8 5.1 Algemeen......................................................................................................................................8 5.2 Planmatig onderhoud en vervangingen........................................................................................9 5.3 Duurzaamheidsmaatregelen.........................................................................................................9

Onderhoud gebouwen Tubbergen deel 2

2

1

Inleiding

De gemeente Tubbergen is eigenaar van verschillende gebouwen. Om deze panden in de gewenste conditie te houden moet er regelmatig onderhoud plaatsvinden. Het dagelijkse (klein) onderhoud is in principe voor de gebruiker van het pand. Het (planmatige) groot onderhoud daarentegen is een taak van de eigenaar en gebeurt met name op basis van een beleidsplan. Het vorige beleidsplan “Onderhoud gemeentelijke gebouwen” dateert uit maart 2016 en besloeg de periode 2016-2020. Zoals in dat beleidsplan aangegeven streven we er naar om elke 4 jaar door middel van een herinspectie van de gemeentelijke panden de meerjaren onderhoudsplannen (MOP’s) te actualiseren. Op deze wijze kan de Raad zich minimaal eenmaal gedurende haar raadsperiode uitspreken over het te voeren onderhoudsbeleid. Helaas is het door Corona niet gelukt om het plan in 2020 voor te leggen aan de Raad waardoor voor het jaar 2021 de begrootte bedragen voor het meerjaren onderhoud gehanteerd worden zoals vastgesteld in 2016. Daarnaast heeft de gemeente conform het Besluit Begroting en Verantwoording provincies en gemeenten (BBV) de taak om periodiek een actueel onderhoudsplan voor kapitaalgoederen, waaronder haar gebouwen, vast te stellen. Met onderhavige plan wordt hieraan invulling gegeven.

2

Meerjaren onderhoudsplannen

2.1 Herinspecties Het onderhoud aan de gemeentelijke gebouwen gebeurt op basis van de bevindingen van periodieke (her)inspecties en binnen het beleidskader dat 1x/4 jaar door de Raad wordt vastgesteld. De (her)inspecties zijn in 2019 door een extern bureau uitgevoerd overeenkomstig NEN 2767. Deze NENnorm hanteert daarbij theoretische cyclustijden hetgeen resulteert in een prognose van het uit te voeren onderhoud. Aanvullend wordt elk jaar aan de hand van nut en noodzaak terplekke gekeken of de voor dat jaar geprognotiseerde onderhoudsacties inderdaad ook uitgevoerd moeten worden. Soms hoeft dat nog niet omdat bijvoorbeeld de kwaliteit van het onderdeel beter is dan eerder op grond van de NEN-norm kon worden verwacht. 2.2 Duurzaamheidsmaatregelen en meerjaren onderhoud Het meerjaren onderhoudsplan (MOP) biedt gebouweigenaren en -beheerders inzicht in: • geplande onderhoudsactiviteiten voor het gebouw • benodigde budgetten op kortere en langere termijn • mogelijke investeringspieken voor het noodzakelijke onderhoud en vervanging. Via dit plan wordt gespaard voor toekomstige uitgaven. Werkzaamheden worden zo gepland dat onderhoudskosten geminimaliseerd en het primaire proces minimaal verstoord worden. Het moment van de periodieke actualisatie van het meerjaren onderhoudsplan leent zich tevens uitstekend om duurzame verbetermaatregelen te overwegen en te integreren.

Het is ook de moeite waard hiervoor een extra inspanning te verrichten. Het zou onlogisch zijn om in de huidige tijd van energietransitie niet te kijken naar energiebesparende maatregelen voor het eigen vastgoed van de gemeente. Echter vergen de energiebesparende maatregelen veelal een investering die ook nog eens levensduur verlengend kan zijn. De reserve groot onderhoud kan niet voorzien in budget voor investeringen die geactiveerd moeten worden. Derhalve worden dergelijke maatregelen niet opgenomen in het voorliggende MOP. Het beleid op dit punt is dat wanneer zich onderhoudswerkzaamheden voordoen die duurzaamheidsmaatregelen raken er op dat moment

Onderhoud gebouwen Tubbergen deel 2

3

beoordeeld wordt of de verduurzaming doorgang kan vinden, dit kan afhankelijk zijn van budget, toekomstbestendigheid van het object of bijvoorbeeld strategisch beleid. Niet elk pand is in de inspectieronde van 2019 meegenomen. Panden die op nominatie stonden om verkocht of gesloopt te worden zijn bijvoorbeeld niet meegenomen. En al worden monumentale gebouwen momenteel door de Rijksoverheid nog ontzien in de verplicht te nemen duurzaamheidsmaatregelen, het is wel goed om te weten welke mogelijkheden er liggen. Zodat we daar in het voorkomende geval naar bevinden naar kunnen handelen. 2.4 Duurzaamheidsbeleid Rijksoverheid De Nederlandse overheid wil de opwarming van de aarde beperkt houden en stelt daarom het doel om in 2030 49% minder CO2 uit te stoten ten opzichte van 1990. In 2050 moet de uitstoot van broeikasgassen met 95% afgenomen zijn. Dit is nodig om de opwarming niet verder te laten oplopen dan anderhalve graad. Bij deze temperatuurstijging lijken de gevolgen van klimaatverandering nog beheersbaar. Om de doelstelling van 2030 te behalen is de overheid, samen met bedrijven en maatschappelijke organisaties, tot een Klimaatakkoord gekomen. Dit is een pakket aan maatregelen waarmee het politieke reductiedoel van 49% in 2030 wordt gerealiseerd.

In dit akkoord staan onder andere afspraken met de sectoren (elektriciteit, landbouw en landgebruik, gebouwde omgeving, industrie, mobiliteit) over de maatregelen die de overheid de komende 10 jaar gaat nemen om de klimaatdoelen te halen. Het pakket bevat, naast maatregelen die het kabinet zelf zal nemen of actie zal faciliteren, ook afspraken die partijen onderling hebben gemaakt. Gemeenten hebben verder vanuit de Wet Milieubeheer (Activiteitenbesluit) de verplichting om alle rendabele energiebesparende maatregelen (maatregelen met een terugverdientijd van 5 jaar of korter) te treffen. Bovendien moeten van rijkswege alle kantoorgebouwen in Nederland vanaf 2023 voldoen aan minimaal energielabel C met uitzondering van monumentale gebouwen. Kantoren met een slechter label (D t/m G) mogen dan in principe niet meer gebruikt worden. De gemeente Tubbergen voldoet aan die verplichting. 2.5 Ambitie op gebied van duurzaamheid Net als veel andere gemeenten heeft ook de gemeente Tubbergen ambities op het gebied van duurzaamheid, de werkelijke verduurzaming is op onderdelen gestart en zal middels de kaders in dit document een vervolg krijgen. Het gaat om unieke gebouwen en het verzamelen van alle informatie vraagt de nodige tijd en inspanning. Ook is er overleg nodig met de gebruikers (er moeten bijv. afspraken gemaakt worden over gedrag in relatie tot duurzaamheidsmaatregelen).

De Energie Prestatie Adviezen, opgesteld voor de verschillende gebouwen, fungeren als leidraad bij de verdere verduurzaming. Qua prioritering wordt daarbij de volgende ‘aanvliegroute’ aangehouden: 1. Voldoen aan wettelijke verplichtingen (kantoren minimaal label C in 2023 (is reeds aan voldaan), maatregelen met terugverdientijd <5 jr.) 2. Invulling geven aan gemeentelijk beleid (quick-wins, gebouwen in 2023 label A) 3. Geen duurzaamheidsmaatregelen als gebouwen leeg staan, (op termijn) gesloopt of verkocht worden 4. Prioriteit bij die panden waar meeste CO2-reductie behaald kan worden 5. Lagere prioriteit bij panden die nu al over een label A beschikken 6. Als de financiële middelen toereikend zijn dan ook monumentale gebouwen verduurzamen (projectmatige aanpak). Daarnaast laten we ons ook leiden door de volgende overwegingen:

Onderhoud gebouwen Tubbergen deel 2

4

*

*

*

* * *

De quick-wins zijn in het afgelopen periode (2020 en 2021) grotendeels gerealiseerd. Wel is er enigszins terughoudend mee omgegaan in die gevallen waarbij het pand leeg stond en op de nominatie om verkocht te worden Het gemeentehuis en de werf (gedeeltelijk) zijn als kantoorpand aan te merken. De gemeentewerf aan de Newtonstraat heeft label A, het huidige gemeentehuis heeft label E en maakt momenteel onderdeel uit van herontwikkeling. Duurzaamheidsmaatregelen worden waar mogelijk gecombineerd met reguliere onderhoudstaken. Mede in de wetenschap dat het moeilijk is om precies de méérkosten van een duurzaamheidsmaatregel t.o.v. regulier onderhoud aan te geven Minimaal 1 labelstap verbetering Het voordeel van lagere verbruikskosten kan ook weer dienen om (mede) de duurzaamheidsmaatregelen te financieren (split incentive’s) Van Rijkswege is er (nog) geen verplichting om ook monumentale gebouwen te verduurzamen. Wel zijn er voorbeelden van geslaagde verduurzamingsprojecten maar dit vergt veelal een specifieke en projectmatige aanpak om het monumentale karakter van het pand niet (te zeer) aan te tasten. Als de middelen het toelaten zullen ook voor die panden verduurzamingsplannen ontwikkeld worden, met respect voor het monumentale karakter van het gebouw.

Onderhoud gebouwen Tubbergen deel 2

5

2.6 Ambitie op onderhoudsgebied Op basis van de bevindingen uit de (her)inspecties wordt een oordeel gegeven over de staat van onderhoud waarin een gebouw zich bevindt: de conditiescore. De NEN 2767 maakt daarbij onderscheid in de volgende 6 conditiescores te weten: Conditi e- score

Omschrijvin g

Toelichting

1

Uitstekend

2

Goed

incidenteel geringe gebreken incidenteel beginnende veroudering

3

Redelijk

4

Matig

5

Slecht

6

Zeer slecht

Plaatselijk zichtbare veroudering, functievervuling van bouw- en installatiedelen niet in gevaar functievervulling van bouw- en installatiedelen incidenteel in gevaar de veroudering is onomkeerbaar technisch rijp voor sloop

Als basis wordt bij het onderhoud aan alle gemeentelijke gebouwen gestreefd naar de handhaving van een “sober en doelmatig” kwaliteitsniveau. Het gewenste onderhoudsniveau (ambitieniveau) komt overeen met conditiescore 3 (redelijk) of hoger. Dat niveau geldt niet alleen voor het gebouw als geheel maar ook voor onderdelen daarvan. Een conditiescore lager dan dit ambitieniveau vormt dan in principe aanleiding voor versneld (planmatig) onderhoud. Dit geldt voor het planmatig onderhoud aan alle gemeentelijke gebouwen. In figuur 2 is nader omschreven wat conditiescore 3 nu eigenlijk zegt over de gebreken en staat van een gebouw of installatie We streven naar het niveau volgens conditiescore 3 (= redelijk). De kostenconsequenties zijn verdisconteerd in het financiële overzicht. Als gebouwen op de nominatie staan om te worden verkocht, gesloopt of onderdeel zijn van een herontwikkeling richten we ons in hoofdzaak op het winden waterdicht houden van het pand en het beperken van eventuele waardevermindering als gevolg van leegstand.

(nieuwbouw) (vergelijkbaar met nieuwbouw, wel veroudering, geen onderhoudsschade of onderhoudsbehoefte) (geen nieuwbouw, beperkte onderhoudsschade of -behoefte)

(duidelijke onderhoudsschade en onderhoudsbehoefte) (grote onderhoudsschade en grote onderhoudsbehoefte) (grote onderhoudsschade door echter door zeer slechte staat kan geen onderhoud meer gepleegd worden: vervangen is noodzakelijk)

Omschrijving conditiescore 3 Bouw- en installatiedelen vertonen plaatselijk gebreken aan afwerklagen, materialen, onderdelen en constructies. Een enkel probleem met vocht en tocht kan het gevolg zijn. Het functioneren van de installaties kan een enkele keer worden verstoord. De gebreken hebben geen invloed op het functioneren van het bouwof installatiedeel. Het bedrijfsproces wordt niet geschaad. Gebreken, in de vorm van verwering e.d., kunnen plaatselijk tot regelmatig voorkomen. Regelmatig kunnen goed uitgevoerde en duurzame reparaties worden vastgesteld. Ook kunnen plaatselijk reparaties met minder geschikte middelen zijn uitgevoerd. Een bouw- of installatiedeel kan in zijn geheel een zichtbare vuilaanslag vertonen. Ten aanzien van het totale gebrekenbeeld wordt de technische staat als redelijk gekwalificeerd. De kwaliteit van de toegepaste materialen en/of gebreken in ontwerp, detaillering en uitvoering speelt hierin een rol van betekenis. Figuur 2: Omschrijving conditiescore 3 (cf. NEN 2767)

Onderhoud gebouwen Tubbergen deel 2

6

3

Gebouwen gemeente Tubbergen

Eigen bedrijfsvoering Sportaccommodaties Cult./maatsch. doeleinden Monumentale gebouwen

1 2 1 1

Overige gebouwen

2 7

enManderve

Tubbergen

3.1 Kerncijfers De gemeente Tubbergen kent op dit moment 11 objecten waarvoor het verantwoordelijk is voor het onderhoud (zie ook bijlage 1). Dat is inclusief het voormalige café Peddemors (Manderveen). Het onderhoud aan schoolgebouwen ligt per 1 januari 2015 wettelijk geheel bij de schoolbesturen en is dan ook in dit overzicht verder niet meegenomen. Het merendeel van de gebouwen staat in de kern Tubbergen; zie ook bijgevoegde tabel.

tota al 1 2 1 1

1 1

2 8

Eigen bedrijfsvoering: Ten behoeve van de eigen bedrijfsvoering staat het gemeentehuis in Tubbergen ter beschikking van bestuur, Raad en het ambtelijk apparaat Noaberkracht Dinkelland-Tubbergen. Een deel van het gemeentehuis is meerjarig verhuurd. Het gemeentehuis wordt verder ook regelmatig gebruikt voor sportieve of culturele doeleinden. Sportaccommodaties: Het zwembad en de naastgelegen (nieuwe) sporthal, samen sportaccommodatie De Vlaskoel, in Tubbergen worden geëxploiteerd door de Stichting Sport en Recreatie Tubbergen (SSRT). Gebouwen voor cultureel/maatschappelijke doeleinden: Voor cultureel/maatschappelijke doeleinden staat gebouw ’t Netwerk in Tubbergen ter beschikking. Dit pand is momenteel verhuurd aan 2 organisaties. Monumentale gebouwen: De gemeente Tubbergen heeft door het overdragen van de watermolen De Mast (Vasse) en windmolen Frielink (Fleringen) nog maar 1 monumentaal gebouw, te weten de H. Pancratiustoren (Tubbergen). Overige gebouwen: Deze categorie is een samenraapsel van diverse gebouwen en vormt een vrij diffuus geheel. Sommige panden zijn commercieel verhuurd (Kinderkroon), een andere staat leeg of komt in aanmerking voor herontwikkeling. 3.2 Afstoten vastgoed Al jaren is men binnen de gemeente bezig om gebouwen af te stoten.

Dit heeft er in geresulteerd dat de meeste sporthallen en gymzalen zijn geprivatiseerd en onlangs zijn de woonwagenlocatie Tubbergen, watermolen De Mast en windmolen Frielink overgedragen naar respectievelijk de woningcoöperatie en landschap Overijssel.

Onderhoud gebouwen Tubbergen deel 2

7

4

Bevindingen herinspecties 2019

4.1 Geïnspecteerde panden Onderstaand treft u een overzicht aan van de huidige staat van onderhoud van de geïnspecteerde gebouwen. De conditie van deze panden is over het algemeen redelijk tot uitstekend (conditie 3 of hoger, zie figuur 2). Alleen zwembad De Vlaskoel blijft met een overall conditiescore 4 wat achter, vooral als gevolg van de huidige staat van de dakbedekking, het plafond en (delen van de) zwembadinstallatie. Gebouwen kunnen op onderdelen wel lager scoren. Onderstaande figuur geeft per gebouwcategorie de huidige staat van onderhoud, uitgedrukt in een conditiescore, aan. Conditie:

Figuur 2: Conditiescore per categorie gebouwen

4.2 Niet geïnspecteerde panden Er zijn verschillende panden die niet meegenomen zijn bij de (her)inspectie. Dat komt omdat ze op de lijst van te verkopen vastgoed staan of in een enkel geval de bestemming is gewijzigd. Daarmee hebben we getracht alvast te anticiperen op het beleid van de gemeente Tubbergen. Het is nl. weinig zinvol om nog groot onderhoud uit te voeren als je het pand binnenkort toch af wilt stoten. Daarmee wordt ook minder een beroep gedaan op de financiële middelen van de gemeente.

5

Financiële aspecten

5.1 Algemeen Alle (her)inspecties zijn in 2019 uitgevoerd. De daaruit voortkomende onderhoudsactiviteiten met bijbehorende kosten gaan logischerwijs uit van het startjaar 2020. Maar er zit wel enige tijd tussen het uitvoeren van alle inspecties en het vervaardigen van de bijbehorende rapportages. Maar ook tussen de daarmee samenhangende financiële consequenties en tenslotte het vaststellen van het beleidsplan op grond van die bevindingen. Het gevolg is dan ook dat e.e.a. niet helemaal synchroon loopt met (het aanleveren van de gegevens halverwege het jaar voor) de gemeentelijke begroting. Om in het lopende jaar (2021) toch te kunnen beschikken over actuele financiële gegevens zal de gemeentelijke begroting bij de eerstvolgende gelegenheid in overeenstemming worden gebracht met het besluit van de Raad m.b.t. dit beleidsplan. Om e.e.a. niet nodeloos ingewikkeld te maken

Onderhoud gebouwen Tubbergen deel 2

8

blijft de dotatie aan de reserve in het lopende jaar (2021) nog ongewijzigd en wordt deze pas met ingang van 2022 aangepast aan het nieuwe niveau. Vanwege hun financiële consequenties vermelden we hier ook nog de volgende zaken: a. Realisatie nieuw gemeenschapshuis Tubbergen Vanuit de reserve groot onderhoud is bijgedragen aan het budget voor de nieuwbouw van het nieuwe gemeenschapshuis. In het MOP wordt voor het huidige gemeentehuis in 2022 € 6.000 onttrokken. Voor de jaren erna is een stelpost opgenomen van € 60.000 als onttrekking voor een nieuw gemeenschapshuis. b. Nieuwbouw sporthal In de huurovereenkomst voor de sporthal De Vlaskoel is opgenomen dat het groot onderhoud voor rekening van de gemeente komt, in het eerdere MOP is hier geen rekening mee gehouden, dit zorgt dus voor een verhoging van de dotatie. c. Nieuwe gemeentewerf Newtonstraat 13 te Tubbergen Recent heeft de gemeente Tubbergen het pand van voormalig Soweco aangekocht, de eigenaarslasten (waaronder groot onderhoud) komen ten laste van de gemeente Tubbergen en worden gedekt uit het budget voor openbaar groen. 5.2 Planmatig onderhoud en vervangingen In de gemeentelijke begroting is een bestemmingsreserve opgenomen. Hieruit kunnen de kosten voor het planmatig (groot) onderhoud alsmede die voor de vervangingen worden gefinancierd.

Dit is in overeenstemming met de voorschriften uit het Besluit Begroting en Verantwoording provincies en gemeenten (BBV). Deze reserve wordt jaarlijks aangevuld met een zeker geldbedrag. De hoogte van die dotatie is afhankelijk van de stand van de reserve aan het begin van de (beleids)periode en de verwachte onderhoudskosten. Uitgaande van een tijdvenster van 15 jaar mag de stand van de reserve daarbij nooit negatief zijn. De hoogte van de dotatie in dit lopende jaar blijft ongewijzigd (2021: € 120.853). Voor de navolgende jaren (2021 e.v.) stelt de Raad de nieuwe dotatie vast. Net zoals de kosten voor onderhoud per pand in de begroting van de gemeente worden opgenomen bestaat de dotatie aan de reserve ook uit een ‘bijdrage’ per gebouw. Het geheel aan ‘bijdragen per gebouw’ vormt tezamen het totale dotatiebedrag. Als een pand verkocht wordt vervallen niet alleen de onderhoudskosten maar ook de desbetreffende ‘bijdrage’ van het pand aan de dotatie. Reserve groot onderhoud Stand reserve 1/1 Onderhoudskosten gebouwen Dotatie reserve Stand reserve 31/12

jr2029

jr2030 390.538 82.418 133.066 441.186

jr2022

jr2023 1.150.113 665.274 133.066 617.905

jr2031 441.186 166.990 133.066 407.262

jr2024 617.905 175.088 133.066 575.883

jr2032 407.262 119.782 133.066 420.546

jr2025 575.883 159.055 133.066 549.895

jr2033 420.546 132.048 133.066 421.564

jr2026 549.895 208.888 133.066 474.073

jr2034 421.564 94.260 133.066 460.370

jr2027 474.073 216.226 133.066 390.913

jr2035 460.370 261.008 133.066 332.428

jr2028 390.913 99.138 133.066 424.841

424.841 167.370 133.066 390.538

jr2036 332.428 137.586 133.066 327.908

327.908 360.974 133.066 100.000

5.3 Duurzaamheidsmaatregelen De kosten van verdere verduurzaming van de gebouwen zijn niet in het MOP opgenomen. Om die kosten te dekken worden de volgende opties overwogen: * bijdrage uit de Ambitiemaatregelen indien de maatregelen significant bijdragen aan het MEP * het voordeel van lagere energiekosten kan dienen om (mede) de duurzaamheidsmaatregelen te financieren (split-incentive afspraken)

Onderhoud gebouwen Tubbergen deel 2

9

*

MOP-gelden die in het lopende jaar niet besteed worden (bijv. doordat de werkelijke onderhoudskosten lager uitvallen dan de geprognotiseerde kosten). Dit gaat overigens niet op voor werkzaamheden die uitgesteld kunnen worden.

Onderhoud gebouwen Tubbergen deel 2

10

Straatnaam

Huisnr. postcode

Kern

Raadhuisplein

1

Tubbergen

-/ -

E

Sportlaan Sportlaan

4 4a

7651 LD 7651 LD

Tubbergen Tubbergen

4 1

C A

Oranjestraat

29

7651 EG

Tubbergen

3

-/ -

4

Grotestraat

70

7651 CK

Tubbergen

2

-/ -

3

Past. Bloemenstraat Past. Bloemenstraat Wilhelminastraat Manderveenseweg

1 5 2 72

7651 CD 7651 CD 7651 EC 7664 VV

Tubbergen Tubbergen Tubbergen Manderveen

-/ -/ 3 -/ -

-/ -/ A -/ -

Vastgoedbestand gemeente Tubbergen

gewogen conditie gebouw o.b.v. bevindingen herinspecties 2019

Naam accommodatie

A

Sportaccommodaties

92886 Zwembad De Vlaskoel 2017.3213-1 Sporthal De Vlaskoel

C

Cult./ maatsch. doeleinden

697

Gebouw 't Netwerk

D

Monumentale gebouwen

605C-1

Toren H. Pancratiuskerk (RM)

E 698

Bouwjr.

Eigen bedrijfsvoering Gemeentehuis

B

OVERALL CONDI TI ESCORE 2021 (Voorstel)

ENERGI ELABEL (2019)

Conditie per pand OVERALL CONDI TI ESCORE 2019 (gewogen)

BI J LAGE 1

1930

Overige gebouwen Vml. Verdegaalhal Vml. SWOT Vml. politieburo (Kinderkroon) Vml. café Peddemors

1988

RM, PM, GM Rijksmonument, Provinciaal monument, Gemeentelijk monument = (her)inspectie in 2019

Onderhoud gebouwen Tubbergen deel 2

11

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://bestuur.tubbergen.nl/api/v1/meetings/656/documents/14378