Bijlage Jaarstukken 2024 Noaberkracht def.pdf
Tekst van het document
0
205
205
205
205
0
Reserve bedrijfsvoering Omschrijving boeking
Stand 1/1
Bij
Af
Stand 31/12
Doel/motief: Het adequaat opvangen van knelpunten in de bedrijfsvoering en het creëren van enige mate van flexibiliteit vanwege het feit dat budgettering en implementatie/uitvoering niet altijd gelijk lopen. De reserve heeft dus naast een bufferfunctie, ook een egaliserend karakter. Resultaatverdeling 2023
216
Reserve organisatieontwikkeling
150
Traineeschip
150
Digitalisering bouwarchief
54
Inrichtingskosten BRK GOUW IT/VIS2
19
Eigen regie op fit
125
Arbobudget RI&E's
10
Reserve bedrijfsvoering - Totaal
878
0
724
154
Reserve Ambities 2022-2026 Omschrijving boeking
Stand 1/1
Bij
Af
Stand 31/12
Doel/motief: Dekking uitvoering College/Ambitie akkoord gemeenten Resultaatverdeling 2023
258
Uitvoeringsplan omgevingswet
250
Doorontwikkeling Visie Digitale dienstverlening
38
Opstellem omgevingsplan
217
Reserve ambities 2022-2026 - Totaal
1.540
508
255
1.792
Reserve organisatieontwikkeling Omschrijving boeking
Stand 1/1
Bij
Af
Stand 31/12
Doel/motief: Het zicht houden op middelen welk worden ingezet voor organisatieontwikkeling Reserve bedrijfsvoering
150
Samenhangende objectenregistratie Reserve organisatieontwikkeling - Totaal
Reserves - Totaal
200
12
0
350
12
338
2.972
1.428
1.808
2.592
53
Toelichting algemene reserve In de gepresenteerde stand van de algemene reserve is nog geen rekening gehouden met een dotatie van € 194.000 uit deze jaarverantwoording 2024. De gevolgen van deze dotatie in termen van het weerstandsvermogen en de ratio is opgenomen in de paragraaf weerstandsvermogen. Met de storting van € 194.000 komt de algemene reserve (het weerstandsvermogen) op een stand € 502.000. Deze stand komt overeen met een ratio van 1.0. Toelichting reserve bedrijfsvoering: Volgens de richtlijnen (vastgesteld bij besluit van 26 oktober 2020) mag de reserve bedrijfsvoering niet meer bedragen dan 2,5% van de begrote loonkosten. Deze kosten zijn in 2024 € 35.486.000. Hiervan 2,5% betekent een plafond van € 887.000.
Stand 31 december 2024 (bedragen in €)
154.000
Resultaat 2024 (na budgetoverheveling en resultaatbestemming 2023)
314.000
Budgetoverheveling
226.000
694.000
Verplichtingen komende dienstjaren
- Eigen regie op fit (seniorenregeling)
- 125.000
- Digitalisering bouwarchieven
- 4.000
- Automatiseringskosten
-50.000
- Kosten m.b.t. handhaving
-22.000
- Implementatie Wet Open Overheid
-114.000
- Werkbudget betrouwbare transparantie en open overheid
-30.000
- Quickscan informatieveiligheid
-22.000
- Werkbudget samenlevingsgericht werken
-25.000
302.000
54
Toelichting reserve ambities 2022-2026 Deze reserve is gevormd voor de uitvoering van de ambities vanuit de beide deelnemende gemeenten. De voeding is eveneens verlopen via de beide deelnemende gemeenten. Zo zijn de middelen die de beide gemeenten vanuit de rijksoverheid hebben ontvangen voor het werken aan en het werken met de omgevingswet gestort in deze reserve. In 2024 zijn van hieruit onder de kosten van het opstellen van het omgevingsplan, maar ook de kosten van de personele inzet vanuit de staande organisatie voor het werken met de omgevingswet bekostigd. Daarnaast hebben de beide gemeenten in 2023 ieders € 200.000 aan uitvoeringskosten duurzaamheid aan Noaberkracht ter beschikking gesteld. De werkelijk gemaakte (extra) uitvoeringskosten duurzaamheid over de jaren 2023 en 2024 zijn hier ten laste van gebracht. Het hierna resterende bedrag van € 119.000 zit nu nog in deze reserve maar wordt via het eerstvolgende programmajournaal teruggegeven aan de beide gemeenten.
Stand reserve 31 december 2024 (bedragen in €)
1.792.000
af: resultaatbestemming duurzaamheid
139.000
af: resultaatbestemming werken met de omgevingswet
95.000
af: resultaatbestemming veranderende arbeidsmarkt
85.000
terug te betalen aan de beide gemeenten
119.000 1.354.000
Hierna resteert een bedrag van € 1.354.000 in deze reserve wat als volgt kan worden gespecificeerd Werken met de omgevingswet Doorontwikkeling visie digitale dienstverlening Veranderende arbeidsmark
1.077.000 12.000 265.000
De in de balans opgenomen voorzieningen bestaan uit de volgende posten:
Voorzieningen bedragen x € 1.000
Saldo
Saldo
31-12-2024
31-12-2023
Verplichtingen, verliezen en risico's
519
356
Totaal
519
356
Het verloop van de voorzieningen wordt hieronder toegelicht:
55
(Bedragen x € 1.000) Voorziening verlofsparen Omschrijving boeking
Stand 1/1
Bij
Af
Stand 31/12
Doel/motief: Hiermee kunnen medewerkers passend bij hun levensfase hun bovenwettelijke vakantie inzetten op een manier die aansluit bij hun persoonlijke levens- en carrièreplanning en het gemeentelijke vitaliteitsbeleid. Dotatie verlofsparen Voorziening verlofsparen - Totaal
163 356
163
0
519
Vlottende passiva Netto vlottende schulden met een rente-typische looptijd korter dan één jaar Netto-vlottende schulden (bedragen x € 1.000)
Saldo
Saldo
Rentetypische looptijd korter dan 1 jaar
31-12-2024
31-12-2023
Crediteuren
1.133
1.249
Belastingdienst
4.248
3.701
Sociale lasten
438
391
Kruisposten
0
1
Salarissen
0
2
5.818
5.344
Totaal
Overlopende passiva Overlopende passiva
Saldo
Saldo
bedragen x € 1.000
31-12-2024
31-12-2023
Van EU en NL overheidslichamen ontvangen voorschotbedragen op specifieke uitkeringen
0
96
Verplichtingen die in het begrotingsjaar zijn opgebouwd en die in een volgend begrotingsjaar tot betaling komen met uitzondering van jaarlijks terugkerende arbeidskosten gerelateerde verplichtingen van vergelijkbaar volume
218
230
Totaal
218
326
Specificatie van EU en NL overheidslichamen ontvangen voorschotbedragen op specifieke uitkeringen Van EU en NL overheidslichamen ontvangen voorschotbedragen op specifieke uitkeringen
Saldo Stortingen
bedragen x € 1.000
1-12024
Ont-
Terug-
Saldo
trekkingen betalingen
31-122024
Regeling: Natura 2000
96
Totaal
96
0
43
54
-0
43
54
0
Specificatie van verplichtingen die in het begrotingsjaar zijn opgebouwd en die in een volgend begrotingsjaar tot betaling komen met uitzondering van jaarlijks terugkerende arbeidskosten gerelateerde verplichtingen van vergelijkbaar volume Verplichtingen die in het begrotingsjaar zijn opgebouwd en die in een volgend begrotingsjaar tot betaling komen met uitzondering van jaarlijks terugkerende arbeidskosten gerelateerde verplichtingen van vergelijkbaar volume (Bedragen x € 1.000)
Saldo
Saldo
31-12-2024
31-12-2023
Personeelskosten en uitbesteed werk
152
168
Licenties, software, etc.
31
46
Accountantskosten
17
15
Energiekosten
18
1
Totaal
218
230
56
Niet in de balans opgenomen verplichtingen Omschrijving (toelichting) Niet in de balans opgenomen belangrijke financiële verplichtingen waaraan Noaberkracht voor toekomstige jaren is verbonden
Hieronder volgt een opsomming van de belangrijkste van deze verplichtingen: Lopende contracten Onderwerp
Looptijd
Levering duurzame elektriciteit
4 jaar vanaf 1 januari 2021 met optionele verlenging van 2 x 1 jaar
Levering CO2 gecompenseerd aardgas
1 januari 2023 tot en met 31 december 2026 Verlengingsmogelijkheid met 3 x 1 jaar
Contractwaarde Per jaar
€ 315.000 (schatting)
€ 180.000
Raamovereenkomst uitzenddiensten
2 jaar vanaf 1 september 2023 met optionele verlenging van 2 x 1 jaar
Varieert per jaar
Overeenkomst ICT burgerzaken, belastingen, BAG, gegevensdistributiesysteem, kadaster en NHR
2015 t/m 2020 met optionele verlenging van 1 x 5 jaar
€ 375.000
Genetics Powerbrowser
24 april 2019 onbepaalde tijd
€ 30.000
Brandstof en tankpassen
1 februari 2025 t/m 1 februari 2027 Optionele verlenging 2 x 1 jaar
Varieert per jaar
Zaaksysteem
2017 t/m 2022 met optionele verlenging van 5 x 1 jaar
€ 103.240
Accountantsdiensten
Boekjaar 2023 t/m 2026 met een optionele verlenging van 1 x 4 jaar
€ 34.000
Dynamisch Aankoop Systeem (DAS) voor de inhuur van extern personeel
1 november 2021 tot en met in ieder geval 28 februari 2025
Varieert per jaar 57
WOZ diensten
2023 t/m 2026 met een optionele verlenging van 3 x 1 jaar
€ 230.000
Schoonmaak gemeentelijke gebouwen
1 januari 2024 tot en met 31 maart 2026 met een optionele verlenging van 5 x 1 jaar
€ 155.000
Lease auto’s
Diverse lease overeenkomsten Haarhuis WH lease
€ 105.000
Onkruid- en veegvuilbeheersing verharding
April 2023 t/m maart 2025 Optionele verlenging 2 x 1 jaar
€ 135.000 (betreft gemeente Dinkelland en Tubbergen)
Inkoopdiensten Noaberkracht Dinkelland Tubbergen
Mei 2024 t/m mei 2026 Optionele verlenging 2 x 1 jaar
€150.000
Aanschaf voertuigen buitendienst Noaberkracht Dinkelland Tubbergen + Onderhoudsovereenkomst van 10 jaar
Aanschaf voertuigen buitendienst Noaberkracht Dinkelland Tubbergen + Onderhoudsovereenkomst van 10 jaar Mei 2024 t/m mei 2029 Onderhoudsovereenkomst: Mei 2024 t/m mei 2034
€238.000 €10.000 (onderhoud)
Bovenstaande contracten zijn afgesloten met Noaberkracht en/of de gemeente Dinkelland en/of de gemeente Tubbergen. Rechthebbende
Onderwerp
Bijzonderheden
Recht
Aan het eind van het jaar "niet opgenomen verlofdagen".
Medewerkers
Verlof
Totaal 30.757 uren. Gewaardeerd tegen het uurloon voor overwerk. Er is geen rekening gehouden met de werkgeverslasten.
€877.000
Volgens de spelregels moet deze buffer van verlofdagen binnen een bepaalde termijn worden opgenomen. 58
Gebeurtenissen na balansdatum Alle ten tijde van het opmaken van de jaarrekening beschikbare informatie omtrent de feitelijke situatie per balansdatum is bij het opmaken van de jaarrekening in aanmerking genomen en verwerkt. Er hebben zich na het opmaken van de jaarrekening geen gebeurtenissen van betekenis voorgedaan die nadere informatie geven over de feitelijke situatie op balansdatum.
Toelichting en analyse op de baten en lasten Analyse Onderstaand zijn de belangrijkste verschillen tussen de realisatie en de begroting na wijziging toegelicht voor ieder afzonderlijk programma (basisprincipe is dat verschillen boven het grensbedrag van € 50.000 worden toegelicht). De belangrijkste verschillen tussen de begroting na wijziging en de gerealiseerde baten en lasten zijn ook reeds benoemd in de nota van aanbieding en de programmaverantwoording 2024 in het jaarverslag 2024, dat een onlosmakelijk deel vormt van deze jaarrekening 2024.
59
Programma Bedrijfsvoering Personeel Raming Raming begrotingsjaar voor begrotingsjaar wijziging wijziging
na
Baten
2.752
4.631
4.598
-33
Lasten
36.875
41.464
40.860
605
Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten
(Bedragen x € 1.000)
Realisatie begrotingsjaar
Verschil realisatie versus begr. na wijz.
-34.123
-36.833
-36.262
572
Onttrekkingen aan reserves
150
656
506
150
Toevoegingen aan reserves
0
0
0
0
-33.973
-36.177
-35.756
422
Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn:
€
€
Voordelen * Salaris, inhuur en overige personeelslasten
281
* Eigen regie op fit (zie voorstel budgetoverheveling)
125
* Implementatiebudget Wet Open Overheid (zie voorstel budgetoverheveling)
114
* Digitalisering bouwarchief (zie voorstel budgetoverheveling)
4
* Kosten m.b.t. handhaving (o.a bodycam, dakset stoptransparant en rijopleiding) (zie voorstel budgetoverheveling)
22
* Dotatie voorziening verlofsparen
57
* Accountantskosten
17
* Digitale, betrouwbare, transparante en open overheid (zie voorstel budgetoverheveling)
30
* Detacheringskosten Dorper Esch
25 676
Nadelen * Veranderde arbeidsmarkt
-85
* Representatie en verteringen
-44 -129
Per saldo overige voor- en nadelen
24
Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten voor bestemming
572
Voordelen * 0 Nadelen * Eigen regie op fit (zie voorstel budgetoverheveling)
-125
* Samenhangende objectenregistratie (zie voorstel budgetoverheveling)
-10
* Quikscan informatieveiligheid (zie voorstel budgetoverheveling)
-11
* Digitalisering bouwarchief (zie voorstel budgetoverheveling)
-4 -150
Per saldo overige voor- en nadelen Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten na bestemming
0 422
Huisvesting
60
(Bedragen x € 1.000)
Raming begrotingsjaar voor wijziging
Raming begrotingsjaar wijziging
Realisatie begrotingsjaar
na
Verschil realisatie versus begr. na wijz.
Baten
31
31
37
6
Lasten
774
942
959
-17
Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten
-743
-911
-922
-11
Onttrekkingen aan reserves
0
0
0
0
Toevoegingen aan reserves
0
0
0
0
-743
-911
-922
-11
Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten
€
De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn:
€
Voordelen * Energiekosten
31 31
Nadelen * Onderhoudskosten
-58 -58
Per saldo overige voor- en nadelen
16
Gerealiseerd nadelig saldo van baten en lasten voor en na bestemming
-11
ICT (Bedragen x € 1.000)
Raming Raming begrotingsjaar voor begrotingsjaar wijziging wijziging
Realisatie begrotingsjaar
na
Verschil realisatie versus begr. na wijz.
Baten
2
24
22
-2
Lasten
3.431
3.743
3.669
74
Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten
-3.429
-3.719
-3.647
72
Onttrekkingen aan reserves
0
119
106
12
Toevoegingen aan reserves
0
0
0
0
-3.429
-3.600
-3.541
59
Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn:
€
€
Voordelen * Doorontwikkeling digitale dienstverlening (zie voorstel budgetoverheveling)
12
* Kosten ICT (zie voorstel budgetoverheveling voor € 40.000)
65 77
Nadelen * 0 Per saldo overige voor- en nadelen
-5
Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten voor bestemming
72
Voordelen * 0 Nadelen * Doorontwikkeling digitale dienstverlening (zie voorstel budgetoverheveling)
-12 -12
Per saldo overige voor- en nadelen
-1
Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten na bestemming
59
61
Tractie (Bedragen x € 1.000)
Raming Raming begrotingsjaar voor begrotingsjaar wijziging wijziging
Realisatie begrotingsjaar
na
Verschil realisatie versus begr. na wijz.
Baten
0
50
75
24
Lasten
1.327
1.427
1.446
-19
Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten
-1.327
-1.377
-1.371
5
Onttrekkingen aan reserves
0
0
0
0
Toevoegingen aan reserves
0
0
0
0
-1.327
-1.377
-1.371
5
Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten
€
De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn:
€
Voordelen * Brandstofkosten tractie
28
* Huur roerende zaken, lease auto's en huur van materialen
22 50
Nadelen * Onderhoudskosten tractie
-49 -49
Per saldo overige voor- en nadelen
4
Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten voor en na bestemming
5
Goederen en diensten, overig (Bedragen x € 1.000)
Raming Raming begrotingsjaar voor begrotingsjaar wijziging wijziging
Realisatie begrotingsjaar
na
Verschil realisatie versus begr. na wijz.
Baten
3
54
159
105
Lasten
477
559
711
-152
Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten
-475
-505
-552
-47
Onttrekkingen aan reserves
0
0
0
0
Toevoegingen aan reserves
0
0
0
0
-475
-505
-552
-47
Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn:
€
€
Voordelen * Abonnementen en vakliteratuur
11
* Stelpost kapitaallasten
8 19
Nadelen * Huur roerende zaken, lease auto's en huur van materialen
-19
* Portokosten
-51 -70
Per saldo overige voor- en nadelen Gerealiseerd nadelig saldo van baten en lasten voor en na bestemming
4 -47
62
Projecten Raming Raming begrotingsjaar voor begrotingsjaar wijziging wijziging
na
Baten
0
433
438
5
Lasten
0
579
621
-42
Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten
0
-146
-183
-37
Onttrekkingen aan reserves
0
180
217
-37
Toevoegingen aan reserves
0
250
250
0
Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten
0
-216
-216
-0
(Bedragen x € 1.000)
Realisatie begrotingsjaar
€
De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn:
Verschil realisatie versus begr. na wijz.
€
Voordelen * 0 Nadelen * Omgevingswet
-37 -37
Per saldo overige voor- en nadelen Gerealiseerd voordelig saldo van baten en lasten voor bestemming
-37
Voordelen * Omgevingswet
37
Nadelen * 37 Per saldo overige voor- en nadelen Gerealiseerd saldo van baten en lasten na bestemming
0
Totaal Programma Bedrijfsvoering Raming Raming begrotingsjaar voor begrotingsjaar wijziging wijziging
na
Baten
2.788
5.224
5.329
105
Lasten
42.884
48.715
48.267
448
Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten
-40.096
-43.491
-42.938
553
Onttrekkingen aan reserves
150
955
830
125
Toevoegingen aan reserves
0
250
250
0
-39.946
-42.786
-42.359
428
(Bedragen x € 1.000)
Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten
Realisatie begrotingsjaar
Verschil realisatie versus begr. na wijz.
63
Programma Algemene Dekkingsmiddelen en Onvoorzien (Bedragen x € 1.000)
Raming Raming begrotingsjaar voor begrotingsjaar wijziging wijziging
Realisatie begrotingsjaar
na
Verschil realisatie versus begr. na wijz.
Baten
40.146
42.986
42.974
Lasten
0
0
0
0
40.146
42.986
42.974
-12
Onttrekkingen aan reserves
0
624
624
0
Toevoegingen aan reserves
200
824
824
0
39.946
42.786
42.774
-12
Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten
Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten
€
De verschillen tussen de realisatie en de raming na wijziging zijn:
-12
€
Voordelen * Hogere bijdrage Stichting Participatie Noaberkracht
13 13
Nadelen * Lagere doorberekening aan gemeenten m.b.t. Dorper Esch
-25 -25
Per saldo overige voor- en nadelen Gerealiseerd nadelig saldo van baten en lasten voor en na bestemming Totaal
-12 0
0
Raming Raming begrotingsjaar voor begrotingsjaar wijziging wijziging
na
415
415
Kosten van de overhead (Bedragen x € 1.000)
Realisatie begrotingsjaar
Verschil realisatie versus begr. na wijz.
Baten
42.934
48.210
48.303
92
Lasten
42.884
48.715
48.267
-448
Kosten van de overhead
50
-505
36
540
Waarvan kosten van overhead toe te rekenen aan grondexploitaties
0
0
0
0
Waarvan dekking overhead door toerekening aan grondexploitaties Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten
0
0
0
0
50
-505
36
540
Specificatie bijdragen 2024 Gemeente Dinkelland en Tubbergen 64
Omschrijving
Dinkelland
Tubbergen
Totaal
(Bedragen x € 1.000) Bijdrage gemeente primitieve begroting 2024 Dinkelland bijdrage 56,35%, Tubbergen bijdrage 43,65%
23.007
17.116
40.123
Bedrijfsplan binnendienst
303
209
512
Personeelskosten
792
591
1.383
Begrotingswijzigingen:
Detachering SPN
75
58
134
Backoffice Pwet
166
129
295
Wet goed verhuurschap
16
12
28
BIBOB
25
19
44
Werkzaamheden WOZ
137
108
245
Uitvoeringskosten omgevingswet
139
111
250
Overige zaken
-23
-27
-51
Bijdrage gemeente begrotingswijzigen 2024
1.630
1.210
2.840
Geraamde bijdrage gemeente 2024
24.637
18.326
42.963
Werkelijke bijdrage gemeente rekening 2024
24.606
18.332
42.938
31
-6
25
Afwijking
Rechtmatigheidsverantwoording Verantwoordelijkheid directie De baten en lasten alsmede de balansmutaties moeten getrouw in de jaarrekening worden opgenomen. Uit het getrouw opnemen van de baten en lasten alsmede de balansmutaties, blijken een drietal rechtmatigheidscriteria niet expliciet. Dit betreffen het begrotings-, voorwaarden-, en misbruiken oneigenlijk gebruik criterium. In deze rechtmatigheidsverantwoording licht de directie toe in hoeverre bij de in de jaarrekening verantwoorde baten en lasten, alsmede de balansmutaties het begrotings-, voorwaarden-, en misbruik- en oneigenlijk gebruik criterium zijn nageleefd. Dit houdt in dat de verantwoorde baten en lasten, alsmede de balansmutaties in overeenstemming zijn met door het bestuur vastgestelde kaders zoals de begroting en verordeningen en met bepalingen in de relevante wet- en regelgeving. Bij de waarderingsgrondslagen in de jaarrekening is het door het bestuur op 18 oktober 2024 vastgestelde normenkader van de relevante wet- en regelgeving verder toegelicht. Deze verantwoording hanteert een grensbedrag omdat alleen de van belang zijnde aspecten in de verantwoording hoeven te worden betrokken. Deze grens is door het bestuur bepaald en bedraagt 3% van de totale lasten inclusief toevoegingen aan de reserves en is daarmee vastgesteld op € 1.320.000.
De grondslag voor deze verantwoording is de Kadernota Rechtmatigheid 2024 van de Commissie BBV van oktober 2024. Bevinding De directie stelt vast dat de omvang van de in deze jaarrekening verantwoorde baten en lasten alsmede de balansmutaties die niet rechtmatig tot stand zijn gekomen € 0 bedraagt. Dit is lager dan de daarvoor gestelde grens van € 1.320.000.
65
9. Bijlagen bij de jaarrekening Bijlage 1: Overzicht van incidentele baten en lasten Begrotingstechnisch is over 2024 rekening gehouden met een saldo van incidentele baten en lasten van -€169.000. Hierover bent u geïnformeerd van begroting 2024 t/m het programmajournaal 2024. In werkelijkheid is er ook sprake van een saldo van € 80.000. Er is sprake van een positief saldo als de incidentele lasten hoger zijn dan de incidentele baten. Structureel gezien is dit een positieve ontwikkeling. De belangrijkste incidentele baten en lasten betreffen: • budgetoverheveling o budgettair neutraal door dekking uit reserve verplichting voorgaand dienstjaar; •
verkoop/inruil tractie o Opbrengsten met betrekking tot gedesinvesteerde tractie ;
•
verkoop/hardware o Opbrengsten met betrekking tot gedesinvesteerde tractie ;
•
eigen regie op fit/generatiepact o budgettair neutraal door dekking uit reserve generatiepact en reserve bedrijfsvoering;
•
digitalisering bouwarchief o budgettair neutraal door dekking uit reserve bedrijfsvoering;
•
doorontwikkeling Visie Digitale Dienstverlening; o budgettair neutraal door dekking uit reserve ambitie 2022-2026;
•
traineeschip o budgettair neutraal door dekking uit reserve bedrijfsvoering;
•
transitiekosten omgevingswet o budgettair neutraal door dekking uit reserve ambitie 2022-2026;
•
etc.
In de volgende tabel worden de incidentele mee- en tegenvallers over 2024 weergegeven (afgerond op € 1.000)
Programma ALGEMENE DEKKINGSMIDDELEN
BEDRIJFSVOERING
Begroting/Werkelijk Lasten Baten
Toevoeging reserve
Beschikking reserve
Saldo incidentele lasten
Begroting
0
200
200
0
0
Werkelijk
0
200
200
0
0
Begroting
2.159 1.286
1.228
1.933
-169
Werkelijk
1.808 1.308
873
1.453
80
Begroting
2.159 1.486
1.428
1.933
-169
Werkelijk
1.808 1.508
1.073
1.453
80
66
Bijlage 2: Wet normering desoldering topfunctionarissen publieke en semipublieke sector
67
68
69
Bijlage 3: Overzicht taakvelden Taakvelden * € 1000
0.10 Mutaties reserves
Inkomsten/Uitgaven
Begroting 2024
Rekening 2024
U
-1.074
-1.074
0
I
1.578
1.453
125
505
380
125
Totaal - Mutaties reserves 0.11 Resultaat van de rekening van baten en lasten
U
0
Totaal - Resultaat van de rekening van baten en lasten 0.4
Overhead
0 U
-48.715
-48.163
I
48.210
48.198
12
-505
35
-540
U
-104
104
I
105
-105
Totaal - Overhead 0.5
Treasury
Totaal - Treasury Totaal
Saldo 2024
0
-552
1
-1
415
-415
De lasten en baten zijn per grootboekrekening specifiek gekoppeld aan een (voorgeschreven) taakveld. Deze koppeling is een andere dan die van de grootboekrekeningen met de programma’s zoals gepresenteerd in het overzicht van baten en lasten. Hierdoor bestaat geen rechtstreeks verband tussen de programma’s en de taakvelden.
70
10. Overige gegevens Inleiding In dit hoofdstuk zijn de controleverklaring, het directievoorstel en bestuursbesluit te vinden.
Controleverklaring De controleverklaring is afzonderlijk bijgevoegd.
Voorstel Wij stellen u het volgende voor 1) De jaarrekening 2024 voorlopig vast te stellen en aan te bieden aan de gemeenteraden voor wensen en bedenkingen; 2) Het voordelig saldo van €415.000 als volgt te bestemmen: •
doteren aan de reserve bedrijfsvoering €226.000;
•
onttrekking aan de reserve Ambities 2022-2026 €319.000;
•
doteren aan de algemene reserve €194.000;
•
doteren aan de reserve bedrijfsvoering €314.000.
Denekamp 7 mei 2025 de algemene directie, J. Scholten C. Luttikhuis S.J.F. Waanders
71
Besluit Het bestuur van de Bedrijfsvoeringsorganisatie Noaberkracht Dinkelland Tubbergen; Gelet op: •
de Wet gemeenschappelijke regelingen;
•
de gemeenschappelijke regeling Noaberkracht Dinkelland Tubbergen;
•
artikel 169, vierde lid, van de Gemeentewet;
Gezien de besluiten van de gemeenteraden van Dinkelland en Tubbergen van 27 mei 2025 Besluit De jaarstukken 2024 vast te stellen. Aldus vastgesteld in de vergadering van het bestuur van 23 juni 2025. de secretaris, S.J.F. Waanders
de voorzitters, A.H. Postma
J. Joosten
72