CConstaterende datTubbergen
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage Factsheet Sociaal Domein Gemeente Tubbergen 2021.pdf

Raadscommissie 7 juni 2022, gemeente TubbergenBij agendapunt: 9: Jaarstukken 2021 Tubbergen1.874 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

FACTSHEET SOCIAAL DOMEIN

Gemeente Tubbergen - 1 januari t/m 31 december 2021

Inleiding Voor u ligt de Factsheet sociaal domein waarmee inzicht wordt gegeven in de cliëntenstromen binnen het sociaal domein. Deze factsheets zien er anders uit dan u van ons gewend bent, waarom dat zo is en wat er is veranderd leest u hieronder. Applicatie voor de monitoring van gegevens binnen het sociaal domein Met ingang van 2021 beschikken we binnen het sociaal domein over een nieuwe applicatie voor het monitoren van diverse gegevens met betrekking tot Wmo en Jeugdhulp. Hierbij valt te denken aan het aantal indicaties, het aantal unieke cliënten en de bijbehorende betalingen. Deze applicatie zorgt ervoor dat binnen het sociaal domein sprake is van een eenvoudigere en snellere wijze om gegevens te kunnen verzamelen en analyseren. De gegevens zijn afkomstig uit onze eigen zorgadministratie. De gegevens vanuit de Participatiewet worden op dit moment nog op dezelfde wijze als voorheen aangeleverd door de gemeente Almelo. Van gegevens op peildatum naar stroomgegevens Het handmatig opstellen van de factsheets gebeurde de afgelopen jaren op basis van peildata (bijvoorbeeld 31-12-2020). Bij het meten op peildata werden indicaties die in een bepaalde maand wel een geldigheid hadden, alleen niet op de betreffende peildatum, niet meegenomen. Voor deze indicaties worden wel kosten gemaakt. Dit is inherent aan de systematiek van het meten van op peildata.

Nu de factsheets niet meer handmatig opgesteld hoeven te worden, is er de mogelijkheid om op basis van stroomgegevens te rapporteren. Gegevens meten op basis van stroomgegevens geeft een meer betrouwbaar beeld van de werkelijkheid. Dit betekent dus wel dat dit veranderingen zal meebrengen in de aantallen ten opzichte van de eerdere factsheets op peildata. De nu voorliggende factsheet is daarom niet te vergelijken met eerder ontvangen factsheets. Privacy In verband met de privacy van onze inwoners worden zorgvormen met cliëntenaantallen <10 niet meegenomen in de overzichten. Ontwikkeling factsheets De voorliggende factsheets blijven we verder ontwikkelen. Wat leest u in dit document In dit document nemen wij u achtereenvolgende mee in de onderstaande items: - Factsheet Wmo - Factsheet Jeugdwet - Factsheet Participatie

FACTSHEET Wet maatschappelijke

ondersteuning 2015 (Wmo) Een overzicht van de cijfers Wmo in de periode 1 januari 2021 t/m 31 december 2021 Waar hebben we het over?

Aantal indicaties Wmo op 31 december 2021

Op 31-12-2021 had de gemeente Tubbergen 1421 unieke cliënten. 213 39

De grootste zorgaanbieders o.b.v. declaraties zijn: 1. TZorg B.V. 2. Zorggroep Manna 3. Stichting Avelijn 4. Erve Harmelink 5. Stg Zorggroep Sint Maarten 5. Coop. Boer en Zorg 6. BTK Zorg HH 7. Thuisgenoten 8. STG Interakt Contour Groep 9. BiOns B.V.

178 Huishoudelijke Ondersteuning (33.96%) WMO ondersteuning groep (8.29%) WMO Ondersteuning individueel (8.06%) WMO rolstoelvoorzieningen (8.32%) WMO trapliften (2.76%) WMO vervoersvoorzieningen (26.21%) WMO woningaanpassingen (1.12%) WMO woonvoorzieningen (6.13%) WMO vervoersdiensten (5.13%)

1179

910

96

288 289

280

Totale uitgaven WMO 1 januari tot en met 31 december 2021

€1.814.741

Huishoudelijke ondersteuning

€889.257

WMO ondersteuning individueel

€853.000

WMO ondersteuning groep

€685.594

Hulpmiddelen

€373.156

Maatwerkvoorziening vervoer

€2.236

WMO dakjes 0

250k

500k

750k

1 000k

1 250k

1 500k

1 750k

Factsheet Wet maatschappelijke ondersteuning 2015 (Wmo) | januari - december 2021

WMO hulpmiddelen

Onder Wmo hulpmiddelen wordt in deze verstaan: rolstoelvoorzieningen, vervoersvoorzieningen (o.a. scootmobiel, driewielfiets) en woonvoorzieningen (o.a. tilliften, douche- toiletstoelen).

WMO woonvoorzieningen WMO rolstoelvoorzieningen WMO vervoersvoorzieningen

Trapliften & Woningaanpassingen 77 72

75

74

72

74

73

76

74

77

75

79

77

50

25

23

25

23

23

24

24

03-2021

04-2021

05-2021

06-2021

27

28

28

29

29

28

07-2021

08-2021

09-2021

10-2021

11-2021

12-2021

0 01-2021

02-2021

Trapliften Woningaanpassingen

Let op: dit betreffen alle unieke cliënten met uitstaande trapliften & woningaanpassingen, het gaat hierbij niet om de cliënten met nieuw afgegeven indicaties in 2021.

Factsheet Wet maatschappelijke ondersteuning 2015 (Wmo) | januari - december 2021 Huishoudelijke ondersteuning Binnen de huishoudelijke ondersteuning kennen we zes modules: basismodule, extra hygiëne, maaltijdverzorging, regie, was verzorging en zorg voor minderjarige kinderen. Onderstaand is de verdeling per module weergegeven (indien >10).

Ondersteuning individueel

Individuele ondersteuning vindt plaats op 2 verschillende niveaus. Onderstaand is per niveau het aantal unieke cliënten weergegeven.

100 72 52

72

73

53

54

73 58

75

75

75

77

78

79

82

54

55

58

55

55

55

53

84

WMO ondersteuning 53

50

1 individueel WMO ondersteuning 2 individueel

0 01-2021 02-2021 03-2021 04-2021 05-2021 06-2021 07-2021 08-2021 09-2021 10-2021 11-2021 12-2021

Ondersteuning groep

Individuele ondersteuning vindt plaats op 2 verschillende niveaus. Onderstaand is per niveau het aantal unieke cliënten weergegeven. 110

110

114

107

107

104

105

102

100

100

100

99

98

WMO ondersteuning 1 groep WMO ondersteuning

50 13

13

15

13

13

2 groep 12

11

10

10

11

10

10

0 01-2021 02-2021 03-2021 04-2021 05-2021 06-2021 07-2021 08-2021 09-2021 10-2021 11-2021 12-2021

Vervoer In combinatie met de indicatie ondersteuning groep maakt ca. 85% van de cliënten gebruik van vervoer van en naar de dagbesteding.

FACTSHEET Jeugdwet Een overzicht van de cijfers Jeugdwet in de periode 1 januari t/m 31 december 2021 Tussen 01 januari en 31 december 2021 had de gemeente Tubbergen 461 unieke cliënten. De grootste zorgaanbieders o.b.v. declaraties zijn: 1. Bureau Jeugdzorg Overijssel 2. Stg Jarabee jeugdzorg Twente 3. Stichting Ambiq 4. Stichting Karakter 5. Zorgboerderij Stal Schultenhof 6. Stg Dimence Groep 7. De Twentse Zorgcentra 8. Instituut Nijenkamp 9. St Trias Jeugdhulp 10. Zorgboerderij De Korenschoof

Ondersteuning individueel Individuele ondersteuning vindt plaats op 4 verschillende niveaus. Onderstaand is per niveau het aantal unieke cliënten weergegeven (indien >10).

100

111

103

97 66

73

65 50

47

119

128

117

73 50

122 108

76

72 53

50

16

18

18

15

15

01-2021

02-2021

03-2021

04-2021

05-2021

103

€71 241000 66 betaald over 58 56 56 voorgaande jaren (4%) 15 14 14

105

102

70

65

56

99 62

61 57

56

54

14

14

13

13

09-2021

10-2021

11-2021

12-2021

0 Jeugd ondersteuning 4 individueel

06-2021

07-2021

Jeugd ondersteuning 3 individueel

08-2021

Jeugd ondersteuning 2 individueel

Jeugd ondersteuning 1 individueel

Ondersteuning groep Ondersteuning groep vindt plaats op 3 verschillende niveaus. Onderstaand is per niveau het aantal unieke cliënten weergegeven (indien >10). Jeugd ondersteuning 2 groep 18

Jeugd ondersteuning 3 groep

12 -2 02 1

12

09 -2 02 1

02 -2 02 1

42

41

€ 241000 17 14 14 betaald over voorgaande jaren (4%)

0 01 -2 02 1

43

11 -2 02 1

06 -2 02 1

15

43

10 -2 02 1

13

15

08 -2 02 1

12

14

15

05 -2 02 1

18

45

07 -2 02 1

37

36

04 -2 02 1

36

41

39

46

43

03 -2 02 1

50

Dakjes Binnen het Twents Model zijn er vijf verschillende vormen van verblijf. Een uitsplitsing naar cliëntenaantallen is hieronder weergegeven (indien >10). 24

24

24

24

24 21

20

0

15

15

16

15

15

21 15

23

22 15

16

22 16

22

€ 241000 betaald over voorgaande jaren (4%) 14

21 14

Jeugd dakje 1 (kortdurend verblijf) 14

01-2021 02-2021 03-2021 04-2021 05-2021 06-2021 07-2021 08-2021 09-2021 10-2021 11-2021 12-2021

Jeugd dakje 4 (pleegzorg)

Factsheet jeugdwet

| januari - december 2021

De totale uitgaven Jeugdwet van 01 januari tot en met 31 december 2021

Dyslexie

Aantal unieke cliënten.

33

34 36 37 37

35 35

38

40 40

42

40

Januari

Februari

Maart

April

Mei

Juni

Juli

Augustus

September

Oktober

November

December

Maatregelhulp

Binnen de maatregelhulp kennen we twee categorieën: jeugdbescherming (ook wel: maatregelhulp) en jeugdreclassering. Een uitsplitsing naar cliëntenaantallen is hieronder weergegeven (indien >10).

49

43 43 43 43 43

Januari

Februari

Maart

April

Mei

Juni

Juli

Augustus

September

Oktober

Jeugd overig

15 15 15

Februari November

Maart December

April

Mei

Juni

30 26

27

32

19

Juli

December

Uit deze zorgvorm zijn geen cliëntenaantallen weer te geven i.v.m. aantallen <10.

Jeugd WVHS (weinig voorkomend, hoog specialistisch)

18 18

November

52

Jeugd spoedhulp

Onder overig verstaan we diagnostiek, consultatie en bijzondere situaties. Een uitsplitsing naar cliëntenaantallen is hieronder weergegeven (indien >10). 22

44

45

48

53 53

Augustus

September

Oktober

Uit deze zorgvorm zijn geen cliëntenaantallen weer te geven i.v.m. aantallen <10.

FACTSHEET Participatiewet Een overzicht van de cijfers Participatiewet in de periode 1 januari t/m 31 december 2021 Cliënten naar duur uitkering

Cliënten naar leefvorm

40 50

20 25

0 <1 jaar

1-2 jaar

2-3 jaar

3-4 jaar

Participatiewet

4-5 jaar

5-10 jaar

0

>10 jaar

Alleenstaand

IOAW/IOAZ

Gehuwd Participatiewet

Alleenstaande ouder

IOAW/IOAZ

Afgeronde bezwaarschriften per 31-12-2021

Cliënten naar leeftijd per 31-12-2021

9

10 40

5

5

4 4

3 1

20

1

1 1

1

0 16 t/m 22

23 t/m 26

27 t/m 44

45 t/m 57

Participatiewet

58 t/m 64

65+

To zo

O ve rig

Pa rt ic ip at ie w et Bi jz on de re bi jst an d M aa tr eg el /b oe te

0

IOAW/IOAZ

2021

2020

2019

Cliënten participatiewet 130 127 125

120

117 116 116

118 117117

120 118 116

119 118 117

117 116

120 119 117

118 117

121121 118

121 118118

118

118 116

112

111 109

110

januari

februari

maart

april

mei

juni 2021

juli 2020

2019

augustus

september

119 117

oktober

108

november

december

Factsheet participatiewet

| januari - december 2021

Besluiten op afgehandelde bezwaarschriften per 31-12-2021 10 7 5

4

2

2

Ongegrond

Ingetrokken

1

1

1

1

2

1

2

1

0 Ingetrokken na primair besluit 2021

Niet ontvankelijk

2020

Nieuw primair besluit

Gedeeltelijk gegrond

2019

Cliënten IOAW/IOAZ 17 16 14

15 14

15 14

15 14

14 14 14

14 13

14 13 13

14 13 13

14 13

14

13 12 12

2020

se pt em be r

au gu st us

ju li

ju ni

m ei

ap ril

m aa rt

fe br ua ri

ja nu ar i

12.5

2021

15

12 12

12 12

de ce m be r

15

ok to be r

15

15

16

no ve m be r

17

17.5

12

2019

Instroom participatiewet totaal 2021 Andere oorzaak/ontslag uit detentie (2.44%) Arbeid dienstbetr. Uitk. ziekte/ander inkomen (17.07%) UItkering werkloosheid (9.76%) Beëindiging huwelijk/relatie (4.88%) Oorzaak bij partner (4.88%) Beëindiging studie (9.76%) Verhuizing (17.07%) Leefvorm/leeftijdsverhoging (19.51%) Na intering vermogen (2.44%) Vestiging statushouder uit andere gemeente (4.88%) Vestiging statushouder vanwege verblijfsvergunning (7.32%)

Uitstroom participatiewet totaal 2021 Arbeid dienstbetr./uitk. ziekte (39.02%) Verhuizing andere gemeente (14.63%) Aangaan relatie (2.44%) Ander inkomen (incl. zelfstandig beroep of bedrijf) (12.2%) Eigen verzoek (4.88%) Geen inlichtingen (2.44%) Bereiken leeftijd AOW (9.76%) Oorzaak partner (2.44%) Aanpassing leefvorm/leeftijdsverhoging (12.2%)

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://bestuur.tubbergen.nl/api/v1/meetings/803/documents/16468