Bijlage Buitengebied, Beekzijdeweg 33 en 35 Bijlagen toelichting Bijlage 7 Stikstofberekening.pdf
Tekst van het document
AERIUS-Berekening
Beekzijdeweg 33, Vasse
Augustus 2023
Definitief
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
AERIUS-BEREKENING BEEKZIJDEWEG 33, VASSE
Auteur: Status: Datum:
BJZ.nu Definitief 15 augustus 2023
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
1
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
INHOUDSOPGAVE HOOFDSTUK 1 INLEIDING ................................................................................... 3 HOOFDSTUK 2 VOORGENOMEN ONTWIKKELING ....................................................... 4 HOOFDSTUK 3 UITGANGSPUNTEN ........................................................................ 7 3.1 3.2 3.3 3.4
ALGEMEEN ............................................................................................................................................... 7 AANLEGFASE ............................................................................................................................................. 7 GEBRUIKSFASE ........................................................................................................................................... 8 INTERN SALDEREN ...................................................................................................................................... 9
HOOFDSTUK 4 RESULTATEN & CONCLUSIE ............................................................ 13 BIJLAGEN BIJ DE STIKSTOFBEREKENING .................................................................... 14 BIJLAGE 1 BIJLAGE 2 BIJLAGE 3 BIJLAGE 4
REKENRESULTATEN AANLEGFASE ............................................................................................................. 14 REKENRESULTATEN GEBRUIKSFASE........................................................................................................... 15 REKENRESULTATEN AANLEGFASE (MET INTERN SALDEREN) ........................................................................... 16 REKENRESULTATEN GEBRUIKSFASE (MET INTERN SALDEREN) ......................................................................... 17
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
2
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
HOOFDSTUK 1
INLEIDING
Voorliggende AERIUS-berekening heeft betrekking op het landgoed Geerdink gelegen aan de Beekzijdeweg 33 te Vasse in de gemeente Tubbergen. Initiatiefnemer heeft de intentie om het erf te transformeren naar een recreatief erf. Hierbij wil men in bestaande bebouwing verblijfsrecreatie eenheden realiseren. In afbeelding 1.1 is de ligging van het plangebied (rode ster) ten opzichte van de directe omgeving (rode omkadering) weergegeven worden.
Afbeelding 1.1
Ligging plan gebied (Bron: PDOK)
In het kader van het voornemen is inzicht in de te verwachten effecten van stikstof op nabijgelegen Natura 2000-gebieden nodig. BJZ.nu is gevraagd om de te verwachten stikstofemissie als gevolg van de voorgenomen ontwikkeling en de eventuele gevolgen daarvan inzichtelijk te maken. De stikstofberekening is uitgevoerd met behulp van de voorgeschreven rekentool AERIUS Calculator 2022.2. In voorliggend rapport wordt een toelichting op de AERIUS berekening gegeven
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
3
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
HOOFDSTUK 2
VOORGENOMEN ONTWIKKELING
Het voornemen betreft het verbouwen van de verschillende gebouwen tot recreatieve functies (verblijfsrecreatie), waar zowel slaapmogelijkheden, een grote multifunctionele ruimte en een gezamenlijke keuken in worden gerealiseerd. In totaal gaat het om maximaal 17 recreatieve eenheden, verspreid over drie gebouwen, betreffende de hooischuur, stal en het oale hoes. Verder worden er op het dak zonnepanelen aangelegd. Uitgangspunt is om zoveel mogelijk originele details van de rijksmonumentale gebouwen te behouden. Dit houdt in dat de ontwikkeling zoveel mogelijk circulair en energieneutraal uitgevoerd zal worden. Dit kan worden bereikt door het toepassen van lokaal verkrijgbare hernieuwbare en/of recyclebare materialen en het lokaal opwekken van energie. In de exploitatie van deze ruimten wil men samenwerken met lokale ondernemers om werkgelegenheid te bieden voor mensen in de directe omgeving. In de verschillende gebouwen worden verscheidene functies gerealiseerd. De achterkant van de bestaande boerderij (oostzijde), de tot woning verbouwde schuur (nummer 35) blijven in gebruik voor privédoeleinden. Wel zal de achterkant worden verbouwd en uitgebreid, in overeenstemming met de monumentale waarde. Ten aanzien van deze woning wordt opgemerkt dat deze op basis van het geldend bestemmingsplan niet is toegestaan. Maar voor deze woning is wel een omgevingsvergunning reeds verleend.
Omdat in het nieuwe bestemmingsplan deze vergunde woning planologisch weer wordt bestemd, is zekerheidshalve (worst case) de woning in dit onderzoek als ontwikkeling meegenomen. De bestaande woning (het voorhuis) blijft behouden en is op basis van het geldend bestemmingsplan reeds toegestaan. Daarom wordt deze woning in de AERIUS-berekening buiten beschouwing gelaten. De overige gebouwen, betreffende 't Oale Hoes, de deel, de stierenstal (vakwerkschuur) en de hooischuur, worden in gebruik genomen ten behoeve van de recreatieve functie. Het gaat om overnachtingsplaatsen en gemeenschappelijke ruimten. In de volgende afbeelding is dit visueel weergegeven. Daarnaast wordt in de bestaande bebouwing een mantelzorgwoning gerealiseerd. Deze wordt in gebruik genomen door de vader van initiatiefnemer. De mantelzorgwoning wordt gerealiseerd in de hooischuur. Het landgoed zal op twee plaatsen worden ontsloten. Het streven is om de ontsluiting voor zowel privé als gasten via de nieuwe ontsluiting te reguleren. Dit wordt gedaan om de laan die langs de buren loopt zoveel mogelijk te ontlasten. Het bestaande laantje zal enkel worden gebruikt door incidenteel fietsers, gasten die gebruik maken van de invalidenparkeerplaatsen en aanvoer van emballage. De nieuwe ontsluiting loopt over een oud boerenpad/karrenspoor.
Langs deze ontsluiting komt ten noorden van het landgoed een kleinschalig parkeerterrein. Aan de zuidzijde van het landgoed zal een wandelpad worden toegevoegd. Dit doet initiatiefnemer om de gasten vanuit die kant naar het bos (tumuliweg) te laten leiden. Langs dit wandelpad wordt een houtsingel aangelegd op een historische lijn. Dit zorgt voor een prettige landschapskamer. Het grasland tussen het wandelpad en de aan te leggen houtsingel wordt omgevormd naar kruidenrijk grasland. In afbeelding 2.1, 2.2, 2.3 en 2.4 zijn respectievelijk de gewenste ontwikkeling, het inrichtingsplan van het erf, de inrichting van het beoogde parkeerterrein en het beoogde wandelpad en bijhorende houtsingel weergegeven. De landschapsmaatregelen worden middels een voorwaardelijke verplichting vastgelegd in het bestemmingsplan en zijn daarmee onlosmakelijk verbonden met de beoogde ontwikkeling.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
4
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
Afbeelding 2.1
Situatieschets gewenste inrichting (Bron: Initiatiefnemer)
Afbeelding 2.2
Situatieschets gewenste situatie en erfinrichting (Bron: Odin)
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
5
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
Afbeelding 2.3
Weergave landschappelijke inpassing parkeerterrein (Bron: Odin)
Afbeelding 2.4
Weergave landschappelijke inpassing zuidelijk deel landgoed (Bron: Odin)
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
6
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
HOOFDSTUK 3 3.1
UITGANGSPUNTEN
Algemeen
Het dichtstbijzijnde stikstofgevoelige Natura 2000-gebied ‘Springendal & Dal van de Mosbeek’ ligt op circa 90 meter afstand van het plangebied. Ten behoeve van het voornemen zijn, in het kader van de stikstofdepositie als gevolg van het plan, vier AERIUS-berekeningen uitgevoerd. Deze bestaan uit een berekening voor de aanlegfase (realisatie voornemen), de gebruiksfase (gebruik voornemen) en een salderingsberekening voor zowel de aanleg- als de gebruiksfase. Hierna worden de uitgangspunten voor deze berekeningen en de resultaten toegelicht.
3.2
Aanlegfase
3.2.1
Algemeen
Binnen de aanlegfase (realisatie voornemen) is in voorliggend geval sprake van de volgende activiteiten (bronnen) die bijdragen aan de emissie van stikstof: 1. 2.
Verkeersgeneratie bouwverkeer van en naar het plangebied; Te benutten werktuigen binnen het plangebied.
In de berekening is ervan uit gegaan dat de bouwactiviteiten circa één kalenderjaar in beslag nemen. Doordat de AERIUS-calculator rekent met een stikstofemissie/ -depositie per kalenderjaar, zullen alle stikstofbronnen van de aanlegfase in één (reken)jaar opgenomen. Dit is een worst-case scenario. 3.2.2
Verkeersgeneratie bouwverkeer
De realisatie van het voornemen heeft een tijdelijke toename van vervoersbewegingen tot gevolg, namelijk door de komst van het personeel (bouwvakkers en aannemers) en de aan- en afvoer van bouwmateriaal en bouwafval. Dit heeft tijdelijke stikstofuitstoot tot gevolg. In de AERIUS-berekening is van het volgende aantal verkeersbewegingen ten behoeve van de realisatie van het voornemen uitgegaan: Type verkeer
Aantal voertuigen
Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer
250 25 125
Aantal verkeersbewegingen (aantal voertuigen x2) 500 50 250
Bovenstaande gegevens zijn gebaseerd op ervaringscijfers van BJZ.nu.1 In voorliggend geval wordt er, gezien de ligging van het plangebied, van uitgegaan dat het bouwverkeer het plangebied de Beekzijdeweg bereikt en verlaat. De route is gemodelleerd over de Beekzijdeweg tot aan de splitsing van de Denekamperweg. Gesteld wordt dat het verkeer afkomstig van het plangebied ter hoogte van de Denekamperweg opgaat in het heersende verkeersbeeld en is verdund tot enkele procenten van het aldaar aanwezige verkeer. De verkeersbewegingen binnen het plangebied zijn gemodelleerd met 70 procent stagnatie. Op deze wijze wordt tevens het manoeuvreren van voertuigen op het terrein van het plangebied gesimuleerd. 3.2.3
Te benutten werktuigen
Tijdens de realisatie van het voornemen worden binnen het plangebied werktuigen benut. Dergelijke werktuigen stoten tijdens het gebruik eveneens stikstof uit. Het gaat hierbij om tijdelijke uitstoot, hiervan is na
1
Deze ervaringscijfers zijn gebaseerd op stikstofberekeningen waarbij input is vergaard van vooraanstaande bouw- en sloopbedrijven, planontwikkelaars en aannemers.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
7
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief de realisatie geen sprake meer. Voor het berekenen van het dieselverbruik is de volgende formule aangehouden: LBPJ =(0.095* Pmax +0.54)* D LBPJ staat in de bovengenoemde formule voor literverbruik per jaar. Pmax is het maximale vermogen van het werktuig en D staat voor het aantal draaiuren. Daarnaast is er rekening gehouden met het gebruik van AdBlue. Ligterink et al 20212 constateert dat voor Stage IV en V werktuigen dit 6% van het totale dieselverbruik bedraagt. Hieronder is een overzicht opgenomen, waarin aan de hand van de uitgangspunten de emissie van de werktuigen is achterhaald. Het AdBlue verbruik geldt alleen voor machines, die uitgerust zijn met een scrfilter. Machines die een vermogen hebben, die kleiner is dan 56 kW, worden niet uitgerust met een scr-filter. Ook benzine aangedreven werktuigen hebben geen scr-filter. Voor deze werktuigen is het AdBlue verbruik niet van belang. In AERIUS kunnen bij het dieselverbruik en AdBlue verbruik geen decimale getallen ingevoerd worden, daarom zijn alle getallen naar boven afgerond. In onderstaande tabel zijn de uitgangspunten voor de inzet van de werktuigen voor het plangebied weergegeven. Type werktuig
Aantal uren plan
Vermogen (kW)
Stageklasse
Diesel/benzine verbruik totaal (liter/j)
Hijskraan (transformeren en renovatie bebouwing) Hoogwerker (transformeren en renovatie bebouwing) Trilplaat (aanleggen verharding) Midi shovel (aanleggen verharding en groen) Midi graafmachine (aanleggen verharding en groen)
80
120
IV, 2014-2018
955
AdBlue verbruik 6% (liter/j) 57
40
100
IV, 2014-2018
402
24
40
10
268
n.v.t.
40
60
Benzine, 2 takt IV, 2014-2018
250
15
40
60
IV, 2014-2018
250
15
Bovenstaande gegevens zijn gebaseerd op ervaringscijfers van BJZ.nu.3
3.3
Gebruiksfase
3.3.1
Woning, mantelzorgwoning en verblijfsrecreatie
De beoogde (vergunningsvrije) mantelzorgwoning en verblijfsrecreatieve voorzieningen worden conform aansluitverbod uit 2018 (Wet Voortgang Energietransitie), niet op het gasnet aangesloten. Hierdoor zijn deze functies zelf geen NOx of NH3 emitterende bron en worden neutraal (zonder emissies) gemodelleerd als oppervlaktebron in de AERIUS-berekening. De bestaande vergunde woning die middels de herziening van het bestemmingsplan vanuit planologisch oogpunt wordt toegestaan is wel op het gasnet aangesloten. Bij het stoken van gas komt er stikstof vrij, waardoor het gasverbruik in ogenschouw genomen dient te worden. Om de NOx emissie de woning te bepalen is gebruik gemaakt van de factsheet ‘Emissiefactoren – Ruimtelijke plannen’. In deze factsheet worden kentallen gegeven voor NOx emissie voor verschillende type woningen. Voor wat betreft het gasverbruik wordt aangesloten op een ‘vrijstaande woning’. Hiervoor geldt een NOx emissie van 3,59 NOx/jaar. Voor de hoogte is 2
Ligterink et al., 2021. ‘AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen’. TNO_2021_R12305 3 Deze ervaringscijfers zijn gebaseerd op stikstofberekeningen waarbij input is vergaard van vooraanstaande bouw- en sloopbedrijven, planontwikkelaars en aannemers.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
8
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief de bouwhoogte van de woning aangehouden (circa 8 meter). Voor de spreiding is de helft aangehouden (4 meter). 3.3.2
Verkeersgeneratie
De beoogde functies brengen een bepaald aantal verkeersbewegingen met zich mee. Het aantal verkeersbewegingen heeft invloed op de AERIUS-berekening en moet in ogenschouw worden genomen. Om het aantal verkeersbewegingen te bepalen is gebruik gemaakt van de publicatie ‘Toekomstbestendig parkeren, publicatie 381 (december 2018)’ van het CROW. De volgende uitgangspunten zijn gehanteerd: • •
Verstedelijkingsgraad: niet stedelijk / gemeente Tubbergen (Bron: CBS Statline); Stedelijke zone: buitengebied.
In de CROW publicatie wordt de verkeersgeneratie per functie uiteengezet. Daarnaast wordt een minimaal en maximaal aantal verkeersbewegingen aangegeven. In voorliggend geval is van het gemiddelde uitgegaan. Opgemerkt wordt dat in de CROW publicatie specifiek voor een mantelzorgwoning geen gegevens zijn opgenomen omtrent de verkeersgeneratie. Daarom is in dit geval voor de mantelzorgwoning aangesloten op de functie ‘koop, huis, vrijstaand’ (worst-case). Op basis van de vorenstaande uitgangspunten ontstaat qua verkeersgeneratie het volgende beeld. Functie
Koop, huis, vrijstaand Hotel *** Totaal
Verkeersbewegingen per woning per weekdag (gemiddeld) 8,2 1,95
Aantal woningen/kamers 2 17
Totaal aantal verkeersbewegingen per weekdag (gemiddeld) 16,4 33,1 49,5
De totale verkeersgeneratie voor de te realiseren woningen komt neer op gemiddeld afgerond 50verkeersbewegingen per dag. In verband met het ophalen van vuilnis, veegwagens en het leveren van goederen voor de (recreatie)woningen is rekening gehouden met 0,02 vrachtwagenbewegingen per woning/recreatiewoning. Dit komt overeen met tabel A6 in de publicatie van het CROW. In voorliggend geval komt dit neer op 0,02*19= 0,38 vrachtwagenbewegingen per weekdagetmaal. Daarnaast wordt specifiek voor de recreatiewoningen aangenomen dat ten behoeve van zaken zoals schoonmaak, was en levensmiddelen gemiddeld sprake is van 2 middelzware verkeersbewegingen per weekdagetmaal. Het verkeer behorend bij de woning en (vergunningsvrije) mantelzorgwoning is gemodelleerd over de huidige erftoegangsweg, waarna het verkeer in zowel de noordelijk als zuidelijke richting is gemodelleerd over de Beekzijdeweg. De routes op de Beekzijdeweg zijn circa 300 meter lang. Aangenomen wordt dat het verkeer na 300 meter op snelheid is en wat betreft rij en stop gedrag niet meer is te onderscheiden van het aldaar aanwezige verkeer. Daarnaast wordt aangenomen dat het verkeer op de Beekzijdeweg tot enkele procenten is verdund ten opzichte van de huidige verkeersintensiteit van deze weg. Het verkeer behorend bij de recreatiewoningen is gemodelleerd over het huidige en deel aan te leggen karrenspoor.
Ook voor deze route geldt dat het verkeer zowel in noordelijk als zuidelijke richting is gemodelleerd.
3.4
Intern salderen
3.4.1
Algemeen
Uit de resultaten van zowel de aanlegfase als ook de gebruiksfase blijkt dat er sprake is van een toename van stikstofdepositie ter plaatse van stikstofgevoelige habitat in Natura 2000-gebieden. Wanneer dit het geval is,
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
9
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief dient te worden vastgesteld of er ook sprake is van beëindiging van gebruik door de ruimtelijke ontwikkeling uit het plan dat als interne salderingsmaatregel kan worden betrokken in de voortoets. 3.4.2
Regels intern salderen
Intern salderen voor de ruimtelijk samenhangende ontwikkeling uit dit bestemmingsplan, kan alleen met gebruik dat onderdeel uitmaakt van de referentiesituatie. Voor bestemmingsplannen is de referentiesituatie de huidige planologische en feitelijke situatie voorafgaand aan de vaststelling van het bestemmingsplan. Het plangebied ligt binnen de begrenzing van het bestemmingsplan ‘Tubbergen Buitengebied 2016’. Dit bestemmingsplan is vastgesteld op 23-05-2016. De gronden in het zuiden van het plangebied zijn voorzien van een agrarische bestemming. Uit de gegevens van Boerenbunder blijkt dat het perceel, kadestraal bekend als TBG02-P-247, voor agrarische doeleinden worden gebruikt. Op het voorgenoemde perceel is sprake van bemesting van grasland. Niet het gehele voorgenoemde perceel wordt van agrarisch naar bos/natuur omgezet. Het gedeelte van het perceel dat van agrarisch naar bos/natuur worden omgezet, heeft een oppervlakte van circa 2.400 m2. In afbeelding 3.1 is weergegeven welke gronden worden herbestemd van een agrarisch bestemming naar bos/natuur en waar op basis van Boerenbunder sprake is van bemesting. Deze gronden maken onderdeel uit van het plan omdat hier in het kader van de kwaliteitsimpuls groene omgeving landschapsmaatregelen dienen te worden getroffen om de voorgenomen ontwikkeling mogelijk te maken.
Afbeelding 3.1
Te herbestemmen gronden die worden bemest (Bron: ruimtelijkeplannen.nl – bewerkt door BJZ.nu)
Door de realisatie van het voornemen zal dus circa 2.400 m2 aan agrarisch grond wegbestemd worden. Deze gronden zullen gebruikt worden voor het realiseren van voorgenomen ontwikkeling. Het bemesten van deze gronden zal door het realiseren van het voornemen verdwijnen.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
10
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief 3.4.3 Bestaand gebruik Om de stikstofemissie voor het bemesten van deze graslanden te achterhalen is gebruik gemaakt van het Mestbeleid 2023 van het Ministerie van Economische Zaken. Hierin zijn de stikstofnormen per hectare, per grondsoort en grondgebruik weergegeven. De stikstofnormen zijn in de onderstaande tabel weergegeven.
Afbeelding 3.2
Stikstofgebruiksnormen 2023 (bron: mestbeleid 2023, Ministerie van EZ)
Uit de gegevens van Boerenbunder blijkt dat er sprake is van 100% zandgrond. De gronden worden gebruikt als grasland, waar volledig maaien plaatsvindt. Er is geen sprake van derogatie. Uit bovenstaand tabel volgt dan dat deze grond een stikstofnorm heeft van 320 kg N per ha per jaar. Van de 320 kg N per ha mag maximaal 170 kg N per ha bestaan uit dierlijke mest, de overige kg N per ha wordt aangevuld met kunstmest; in dit geval dus 150 kg N uit kunstmest. Om de hoeveelheid NH3 te bepalen uit de toe te passen kunstmest, wordt gewerkt met een emissiefactor. Die bedraagt voor kunstmest 0,025.4 Om de emissie NH3 te bepalen uit de 170 kg N/ha/jaar dierlijke mest kan de methodiek toegepast die volgt uit diverse WUR-rapportages en waarbij een aantal variabelen (Tan-gehalte, omrekenfactor en emissiefactor) relevant zijn. Allereerst het Tan-gehalte. Slechts een deel van de hoeveelheid stikstof in de toegediende mest wordt makkelijk omgezet in NH3. Dit wordt het totaal ammoniakaal stikstof genoemd (TAN). Het TAN-percentage bedraagt voor drijfmest van graasdieren 48%. 5 Voor andere soorten drijfmest is het TAN-percentage hoger (zo bedraagt het TAN-percentage van drijfmest van staldieren bedraagt 53%). In voorliggend geval wordt uitgegaan van een percentage van 48%. Om de hoeveelheid N vervolgens om te rekenen naar NH3 wordt vervolgens een factor 17/14 toegepast.
6 Tot slot is het vervluchtingspercentage relevant. Bij bemesting bepaalt namelijk in belangrijke mate de toedieningstechniek hoeveel stikstof wordt geëmitteerd naar de lucht. Het model NEMA kent aan het toedienen van dierlijke mest standaard emissiefactoren toe. Sinds april 2021 bepaalt NEMA voor mesttoediening op grasland met zodenbemester een emissiefactor van 17% van de ammoniakale stikstof (TAN) (in plaats van 19,0% die voorheen werd toegepast). 7 Overige wijzen van mesttoediening op grasland hebben een hogere emissiefactor, zodat een vervluchtingspercentage van 17% een behoudend uitgangspunt betreft. De gronden hebben een gezamenlijk oppervlak van circa 0,24 hectare (circa 2.400 m2).
4 Van Bruggen ea, ‘Emissies naar lucht uit de landbouw berekend met NEMA voor 1990-2020’, WUR (WOt-technical report 224), juni 2022 5 Van Dijk ea, ‘Rekenregels van de KringloopWijzer 2020 – Achtergronden van BEX, BEA, BEN, BEP en BEC: actualisatie van de 2019-versie’ (Rapport WPR-1023), november 2020 (hierna: ‘WUR-rapport 2020’). Zie o.a. tabel 1.2 uit het WUR-rapport 2020, p. 14. 6 Methodiek voor berekening van ammoniakemissie uit de landbouw in Nederland, 2009, G.L. Velthof. 7 Van Bruggen ea ‘Emissies naar lucht uit de landbouw berekend met NEMA voor 1990-2019, april 2021. Zie voor de emissiefactoren voor grasland o.a. tabel 2.7 uit dit rapport.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
11
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief Hierna wordt, uitgaande van de hiervoor genoemde uitgangspunten, de totale emissie NH 3 in kg per jaar berekend: • •
Dierlijke mest: 170 kg * 0,48 * 17/14 * 0,17 * 0,24 ha = 4,03 kg NH3/jaar Kunstmest: 150 kg *0,025 * 0,24 ha = 0,9 NH3/jaar
De bemesting is ingevoerd als oppervlakte bron ‘bemesting’. In de AERIUS-Calculator zijn de default-waarden aangehouden. 3.4.4
Resultaten verschilberekeningen aanlegfase
Uit de rekenresultaten van de salderingsberekening voor de aanlegfase blijkt dat er in de voorgenomen ontwikkeling sprake is van een afname van de deposities van 0,09 mol/ha/jr. In bijlage 3 zijn de rekenresultaten opgenomen. 3.4.5
Resultaten verschilberekening gebruiksfase
Uit de rekenresultaten van de salderingsberekening voor de gebruiksfase blijkt dat er in de voorgenomen ontwikkeling sprake is van een afname van de deposities van 0,12 mol/ha/jr. In bijlage 4 zijn de rekenresultaten opgenomen.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
12
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
HOOFDSTUK 4
RESULTATEN & CONCLUSIE
Uit zowel de rekenresultaten van de AERIUS-berekening voor de gebruiksfase alsook de aanlegfase blijkt dat er in de voorgenomen ontwikkeling sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. Om deze reden is intern salderen toegepast met de agrarische percelen gelegen binnen het plangebied. Uit de rekenresultaten van beide berekeningen blijkt dat er in de salderingsberekening geen sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. Daarbovenop wordt gesteld dat er in beide situaties sprake is van een afname in depositie namelijk 0,09 mol/ha/jr voor de aanlegfase en 0,12 mol/ha/jr voor de gebruiksfase. Er is geen sprake van een plan dat significante gevolgen kan hebben als bedoeld in artikel 2.7, eerste lid, Wet natuurbescherming. Het bestemmingsplan kan in overeenstemming met de Wet natuurbescherming worden vastgesteld. Gelet op dit onderzoek geldt er bovendien geen natuurvergunningplicht.
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
13
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
BIJLAGEN BIJ DE STIKSTOFBEREKENING Bijlage 1
Rekenresultaten aanlegfase
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
14
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
BJZ.nu Beekzijde 33 , - Vasse Landgoed Geerdink Aanlegfase landgoed Geerdink.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
ReathVTBwaiP 07 juli 2023, 09:56 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Aanlegfase - Beoogd Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
ReathVTBwaiP (07 juli 2023)
2023
0,05 mol/ha/j 26,79 ha 0,00 ha 0,05 mol/ha/j 0,00 mol/ha/j
0,5 kg/j
5606659
15,0 kg/j
Springendal & Dal van de Mosbeek
2/7
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Werktuigen Verkeersnetwerk
ReathVTBwaiP (07 juli 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,4 kg/j 58,3 g/j
12,3 kg/j 2,7 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). ReathVTBwaiP (07 juli 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Springendal & Dal van de Mosbeek (45)
ReathVTBwaiP (07 juli 2023)
26,79 Berekend (ha gekarteerd)
26,79
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
3.471,80
3.471,80
26,79
26,79
0,05
0,05
0,00
0,00
0,00
0,00
5/7
Projectberekening
Aanlegfase, Rekenjaar 2023 1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Werktuigen X:253547,44 Y:493979,65 1,72 ha
NOₓ NH₃
Naam
Stageklasse
Brandstofverbruik
Hijskraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 955 l/j SCR: ja
Hoogwerker
12,3 kg/j 0,4 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
80 u/j
57 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 402 l/j SCR: ja
40 u/j
24 l/j
Midi shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 250 l/j SCR: ja
40 u/j
15 l/j
Midi graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 250 l/j SCR: ja
40 u/j
15 l/j
Trilplaat
alle werktuigen op benzine, 2takt
2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bouwverkeer X:253373,88 Y:494327,45 1.061,30 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
ReathVTBwaiP (07 juli 2023)
268 l/j
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Stof Emissie
NOₓ
5,7 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 2,4 kg/j NH₃ 96,5 g/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 60,0 g/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 60,0 g/j NOₓ 1,1 kg/j NH₃ 2,0 g/j
Links Rechts NOₓ 1,2 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 31,7 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
500,0 p/jaar 50,0 p/jaar 250,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/7
Projectberekening
3
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bouwverkeer projecctgebied X:253580,74 Y:494001,57 730,87 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bouwverkeer bebouwde kom X:253343,84 Y:494918,4 152,15 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 1,3 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 22,0 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
500,0 p/jaar 50,0 p/jaar 250,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
70,0 % 70,0 % 70,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 0,2 kg/j Type scherm - NO₂ 49,0 g/j Hoogte - NH₃ 4,5 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
500,0 p/jaar 50,0 p/jaar 250,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.2_20230704_bb872f8ea4 Database versie 2022.2_bb872f8ea4 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
ReathVTBwaiP (07 juli 2023)
7/7
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
Bijlage 2
Rekenresultaten gebruiksfase
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
15
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
BJZ.nu Beekzijde 33 , - Vasse Landgoed Geerdink Gebruiksfase landgoed Geerdink.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RpuGuHAQngQt 05 juli 2023, 18:07 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RpuGuHAQngQt (05 juli 2023)
2024
0,03 mol/ha/j 15,73 ha 0,00 ha 0,03 mol/ha/j 0,00 mol/ha/j
0,3 kg/j
5606659
9,7 kg/j
Springendal & Dal van de Mosbeek
2/7
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 4
Wonen en Werken | Woningen | projectgebied Wonen en Werken | Woningen | Gasverbruik woning Verkeersnetwerk
RpuGuHAQngQt (05 juli 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,3 kg/j
3,6 kg/j 6,1 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RpuGuHAQngQt (05 juli 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Springendal & Dal van de Mosbeek (45)
RpuGuHAQngQt (05 juli 2023)
15,73 Berekend (ha gekarteerd)
15,73
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
3.471,79
3.471,79
15,73
15,73
0,03
0,03
0,00
0,00
0,00
0,00
5/7
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2024 1
Wonen en Werken | Woningen
Naam projectgebied Uittreedhoogte Locatie X:253549,63 Warmteinhoud Y:494065,4 Spreiding Oppervlakte 1,57 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Gebruiksverkeer recreatie Noord X:253531,78 Y:494275,63 787,72 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 3,6 kg/j Type scherm - NO₂ 0,9 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -
Voertuigbewegingen
33,1 p/etmaal 2,0 p/etmaal 0,3 p/etmaal 0,0 p/etmaal
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Gebruiksverkeer woning en mantelzorgwoning Zuid X:253336,71 Y:493899,01 Type scherm 464,74 m Hoogte Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
1,0 m 0,000 MW 1m
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wonen en Werken | Woningen
Naam Gasverbruik woning Uittreedhoogte Locatie X:253529,2 Warmteinhoud Y:494027,34 Spreiding Oppervlakte 0,02 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
RpuGuHAQngQt (05 juli 2023)
8,0 m 0,000 MW 4m
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j - NO₂ 0,1 kg/j - NH₃ 42,2 g/j
-
-
Voertuigbewegingen
In file
16,4 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ
3,6 kg/j
6/7
Projectberekening
5
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Gebruiksverkeer recreatie Zuid X:253349,71 Y:494146,08 304,61 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Links Rechts NOₓ 1,4 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 72,4 g/j Afstand tot de weg - -
Voertuigbewegingen
33,1 p/etmaal 2,0 p/etmaal 0,3 p/etmaal 0,0 p/etmaal
Gebruiksverkeer woning en mantelzorgwoning Noord X:253346,9 Y:494105,93 Type scherm 298,62 m Hoogte Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 0,4 kg/j - NO₂ 92,8 g/j - NH₃ 27,1 g/j
-
-
Voertuigbewegingen
16,4 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.1_20230606_5e1adbf5a8 Database versie 2022.1_5e1adbf5a8 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RpuGuHAQngQt (05 juli 2023)
7/7
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
Bijlage 3
Rekenresultaten aanlegfase (met intern salderen)
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
16
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
BJZ.nu / Hekkelman Beekzijde 33 , - Vasse Landgoed Geerdink Aanlegfase landgoed Geerdink.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Re8SxG8vregY 10 augustus 2023, 20:34 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Aanlegfase - Beoogd
0,05 mol/ha/j 0,00 ha 20,92 ha 0,00 mol/ha/j 0,09 mol/ha/j
5606659
Referentiesituatie - Referentie Aanlegfase - Beoogd Referentiesituatie - Referentie Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
Re8SxG8vregY (10 augustus 2023)
2023 2023
0,14 mol/ha/j
4,9 kg/j 0,5 kg/j
5606659
15,0 kg/j
Springendal & Dal van de Mosbeek Springendal & Dal van de Mosbeek
2/9
Projectberekening
Referentiesituatie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1
Landbouw | Landbouwgrond | Bemesting
Re8SxG8vregY (10 augustus 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
4,9 kg/j
-
3/9
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Werktuigen Verkeersnetwerk
Re8SxG8vregY (10 augustus 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,4 kg/j 58,3 g/j
12,3 kg/j 2,7 kg/j
4/9
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Re8SxG8vregY (10 augustus 2023)
5/9
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Springendal & Dal van de Mosbeek (45)
Re8SxG8vregY (10 augustus 2023)
20,92 Berekend (ha gekarteerd)
20,92
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
3.471,75
3.471,75
0,00
0,00
0,00
0,00
20,92
20,92
0,09
0,09
6/9
Projectberekening
Referentiesituatie, Rekenjaar 2023 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bemesting Locatie X:253498,98 Y:493867,22 Oppervlakte 0,24 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
Re8SxG8vregY (10 augustus 2023)
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
Type
Mestaanwending (dierlijke mest) Mestaanwending (kunstmest)
0,5 m 0,000 MW 0m
NH₃
4,9 kg/j
Stof
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
Emissie
0,0 kg/j 4,0 kg/j 0,0 kg/j 0,9 kg/j
7/9
Projectberekening
Aanlegfase, Rekenjaar 2023 1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Werktuigen X:253547,44 Y:493979,65 1,72 ha
NOₓ NH₃
Naam
Stageklasse
Brandstofverbruik
Hijskraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 955 l/j SCR: ja
Hoogwerker
12,3 kg/j 0,4 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
80 u/j
57 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 402 l/j SCR: ja
40 u/j
24 l/j
Midi shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 250 l/j SCR: ja
40 u/j
15 l/j
Midi graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 250 l/j SCR: ja
40 u/j
15 l/j
Trilplaat
alle werktuigen op benzine, 2takt
2
268 l/j
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bouwverkeer X:253373,88 Y:494327,45 1.061,30 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Re8SxG8vregY (10 augustus 2023)
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Stof Emissie
NOₓ
5,7 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 2,4 kg/j NH₃ 96,5 g/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 60,0 g/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 60,0 g/j NOₓ 1,1 kg/j NH₃ 2,0 g/j
Links Rechts NOₓ 1,2 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 31,7 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
500,0 p/jaar 50,0 p/jaar 250,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
8/9
Projectberekening
3
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bouwverkeer projecctgebied X:253580,74 Y:494001,57 730,87 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bouwverkeer bebouwde kom X:253343,84 Y:494918,4 152,15 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 1,3 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 22,0 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
500,0 p/jaar 50,0 p/jaar 250,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
70,0 % 70,0 % 70,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 0,2 kg/j Type scherm - NO₂ 49,0 g/j Hoogte - NH₃ 4,5 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
500,0 p/jaar 50,0 p/jaar 250,0 p/jaar 0,0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.2_20230808_506285819f Database versie 2022.2_506285819f Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
Re8SxG8vregY (10 augustus 2023)
9/9
AERIUS-Berekening Beekzijdeweg 33, Vasse Definitief
Bijlage 4
Rekenresultaten gebruiksfase (met intern salderen)
BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies
17
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
BJZ.nu / Hekkelman Beekzijde 33 , - Vasse Landgoed Geerdink Gebruiksfase landgoed Geerdink.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RnaMvTv4BXRQ 10 augustus 2023, 20:34 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase - Beoogd
0,02 mol/ha/j 0,00 ha 26,93 ha 0,00 mol/ha/j 0,12 mol/ha/j
5608188
Referentiesituatie - Referentie Gebruiksfase - Beoogd Referentiesituatie - Referentie Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RnaMvTv4BXRQ (10 augustus 2023)
2023 2024
0,14 mol/ha/j
4,9 kg/j 0,3 kg/j
5606659
9,7 kg/j
Springendal & Dal van de Mosbeek Springendal & Dal van de Mosbeek
2/9
Projectberekening
Referentiesituatie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1
Landbouw | Landbouwgrond | projectgebied
RnaMvTv4BXRQ (10 augustus 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
4,9 kg/j
-
3/9
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 4
Wonen en Werken | Woningen | projectgebied Wonen en Werken | Woningen | Gasverbruik woning Verkeersnetwerk
RnaMvTv4BXRQ (10 augustus 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,3 kg/j
3,6 kg/j 6,1 kg/j
4/9
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RnaMvTv4BXRQ (10 augustus 2023)
5/9
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Springendal & Dal van de Mosbeek (45)
RnaMvTv4BXRQ (10 augustus 2023)
26,93 Berekend (ha gekarteerd)
26,93
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
3.471,75
3.471,75
0,00
0,00
0,00
0,00
26,93
26,93
0,12
0,12
6/9
Projectberekening
Referentiesituatie, Rekenjaar 2023 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam projectgebied Locatie X:253501,27 Y:493867,78 Oppervlakte 0,27 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
RnaMvTv4BXRQ (10 augustus 2023)
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
Type
Mestaanwending (dierlijke mest) Mestaanwending (kunstmest)
0,5 m 0,000 MW 0m
NH₃
4,9 kg/j
Stof
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
Emissie
0,0 kg/j 4,0 kg/j 0,0 kg/j 0,9 kg/j
7/9
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2024 1
Wonen en Werken | Woningen
Naam projectgebied Uittreedhoogte Locatie X:253549,63 Warmteinhoud Y:494065,4 Spreiding Oppervlakte 1,57 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Gebruiksverkeer recreatie Noord X:253531,78 Y:494275,63 787,72 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 3,6 kg/j Type scherm - NO₂ 0,9 kg/j Hoogte - NH₃ 0,2 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Gebruiksverkeer woning en mantelzorgwoning Zuid X:253336,71 Y:493899,01 Type scherm 464,74 m Hoogte Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Links Rechts NOₓ 0,7 kg/j - NO₂ 0,1 kg/j - NH₃ 42,2 g/j
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wonen en Werken | Woningen
Naam Gasverbruik woning Uittreedhoogte Locatie X:253529,2 Warmteinhoud Y:494027,34 Spreiding Oppervlakte 0,02 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
RnaMvTv4BXRQ (10 augustus 2023)
In file
33,1 p/etmaal 2,0 p/etmaal 0,3 p/etmaal 0,0 p/etmaal
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
4
1,0 m 0,000 MW 1m
8,0 m 0,000 MW 4m
-
-
Aantal voertuigbewegingen
In file
16,4 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ
3,6 kg/j
8/9
Projectberekening
5
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Gebruiksverkeer recreatie Zuid X:253349,71 Y:494146,08 304,61 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 1,4 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 72,4 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Gebruiksverkeer woning en mantelzorgwoning Noord X:253346,9 Y:494105,93 Type scherm 298,62 m Hoogte Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Links Rechts NOₓ 0,4 kg/j - NO₂ 92,8 g/j - NH₃ 27,1 g/j
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
In file
33,1 p/etmaal 2,0 p/etmaal 0,3 p/etmaal 0,0 p/etmaal
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
-
-
Aantal voertuigbewegingen
16,4 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal 0,0 p/etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022.2_20230808_506285819f Database versie 2022.2_506285819f Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RnaMvTv4BXRQ (10 augustus 2023)
9/9