CConstaterende datTubbergen
Koppel je AI →
Document · PDF

bijlage bestemmingsplan bijlagen bij toelichting.pdf

Commissie Omgeving en Economie 3 september 2024, gemeente TubbergenBij agendapunt: 10: Vaststellen bestemmingsplan Woningbouw Amsinksweg Vasse20.186 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

Bestemmingsplan

Woningbouw Amsinksweg, Vasse

Status: vastgesteld

Status: Datum: IMRO-Code: Auteur(s):

vastgesteld NL.IMRO.0183.VASBPAMSINKSWEG-VG01

Woningbouw Amsinksweg, Vasse

Inhoudsopgave Bijlagen bij de toelichting

3

Bijlage 1

Landschappelijke inpassing

4

Bijlage 2

Verkeerstoets

25

Bijlage 3

Verkennend bodemonderzoek

39

Bijlage 4

Stikstofonderzoek

90

Bijlage 5

Quickscan flora/fauna

110

Bijlage 6

Verkennend archeologisch onderzoek

141

Bijlage 7

Watertoets

192

Bijlage 8

Waterhuishoudkundig plan

198

Bijlage 9

Aanmeldnotitie vormvrije m.e.r.

239

Bijlage 10

M.e.r.-beoordelingsbesluit

250

Bijlage 11

Notitie lichthinder

258

Bijlage 12

Omgevingsdialoog

259

Bijlage 13

Reactie Geofoxx nav zienswijze

267

2

bestemmingsplan Woningbouw Amsinksweg, Vasse

Bijlagen bij de toelichting

bestemmingsplan Woningbouw Amsinksweg, Vasse

3

Bijlage 1

4

Landschappelijke inpassing

bestemmingsplan Woningbouw Amsinksweg, Vasse

RU I M T E L I J K K WA L IT E IT S P L A N •

A m s i n k s we g - Va s s e •

Tubbergen, 09 augustus 2024 - Definitief

Project: Ruimtelijk kwaliteitsplan

2

Afbeelding: Amsinksweg Vasse (Bron: N+L)

Ruimtelijk kwaliteitsplan Project:

Ruimtelijk kwaliteitsplan

Locatie: Amsinksweg - Vasse

Titel rapport

Ruimtelijk kwaliteitsplan - Amsinksweg - Vasse

Opgesteld:

8 september 2023, Tubbergen

Gewijzigd:

9 augustus 2024

Status:

Definitief

Auteur:

N+L Landschapsontwerpers Auteur Ing. NH Ontwerp Ing. RV Oldenzaalseweg 38 7651 KC Tubbergen 06-83337880 info@nl-landschap.nl www.nl-landschap.nl

3

4

1. Aanleiding

05

2. Huidige situatie

06

3. Beleid

08

4. Concept

16

5. Nieuwe situatie

18

1. Aanleiding In Vasse aan de Amsinksweg (praktisch naast en tegenover de huisnummers 9 t/m 22) is sprake van een weiland. Vasse is een klein esdorp dat door de jaren heen verder is ontwikkeld. Door deze ontwikkelingen is een situatie ontstaan dat bij iedere nieuwe ontwikkeling zorgvuldig moet worden gekeken naar de landschappelijke situatie. In nagenoeg alle gevallen is er sprake van een omliggend essen- en kampenlandschap. De essen en kampen zijn ontstaan in de laatste ijstijd. Er is sprake van een stuwwal waardoor er sprake is van forse hoogteverschillen. Het weiland is, zover zichtbaar op historische kaartbeelden, altijd onbebouwd geweest.

Landschappelijke inpassing De gemeente Tubbergen stelt voor de ontwikkeling een landschappelijke inpassing als belangrijke voorwaarde. In dit ruimtelijk kwaliteitsplan wordt daarom de landschappelijke inpassing uiteengezet. Er wordt een beschrijving van het plangebied gegeven, het omliggende landschap en het vigerende beleid. Dat resulteert in een beschrijving van de nieuwe situatie die aan het gestelde beleid voldoet.

De locatie aan de Amsinksweg is uitermate geschikt voor woningbouw vanwege de ligging direct voor de oorspronkelijke es. Hoewel boerderijen zich vestigden aan de es en de schuren met enige regelmaat nog wel eens richting of in de es worden gebouwd, betekent dat hier dat de woningen vóór de es worden gebouwd en niet in of op de es. Een principeverzoek voor het plan is ingediend op 21 oktober 2021 en op 7 april 2022 volgde daarop een positief besluit. Totaal worden er 29 woningen worden gebouwd. Het gaat om vrijstaande woningen, diverse 2^1 kap woningen, een 3^1 kap woning en een 4^1 kap woning. De woonwijk is landschappelijk ingepast en zodanig ontworpen dat de ligging aan de rand van het dorp passend en logisch is. Er is onder meer gekeken naar een sterke blijvende verbinding met de achtergelegen es. Ook beleving is een belangrijk aspect dat meegenomen is in de verdere afwerking van de nieuwe woonwijk.

5

2. Huidige situatie Het dorp Vasse is gelegen op een stuwwal. Daardoor is er in de directe omgeving sprake van hoogteverschillen. Er is ook sprake van plotselinge hoogteverschillen in de vorm van steilranden in de nabijheid. Variërend van hoog tot zelfs zeer hoge verschillen. De hoogteverschillen zijn ontstaan in de laatste ijstijd waar zandruggen en beekdalen na verloop van tijd veelal zijn geërodeerd. De hogere plekken werden in gebruik genomen voor de landbouw, de lagere delen werden pas later nuttig. Uitstekende condities om er te kunnen boeren. Zie daarvoor de hoogtekaart op de rechterpagina. Op het hoogtebeeld is de es aan de oostzijde goed te herkennen, maar ook de essen c.q. kampen aan de noord en zuidzijde. Essen- en kampenlandschap Vasse ligt in een van oorsprong zeer gevarieerd en kleinschalige rand nabij meerdere essen en kampen. Hoewel het landschap in detail grootschaliger is geworden en Vasse verder is uitgebreid is het over het algemeen nog zeer herkenbaar. Vasse is gelegen in één van de oudste bewoonde gebieden van Nederland dat onder meer valt op te maken uit de grafvelden rondom. Voor het ontstaan van het dorp zullen we eeuwenlang terug moeten. Het was een uitstekend gebied om te boeren. De hoge gronden werden ingezet voor het verbouwen van graansoorten en de nabij gelegen heide kon gebruikt worden in het voormalige potstal systeem.

De heide werd in die stallen vermengd met mest en uiteindelijk uitgereden op de essen en kampen ter verbetering van de grond. Langs de beken lagen de nattere gronden die uitstekend geschikt waren voor hooi- en grasland.

6

Het gebied kende met name houtsingels in een grillig patroon. Het waren talloze verbindingen met wegen van erf naar erf. Een gedeelte van de houtsingels zijn nog altijd goed herkenbaar en vormen de landschappelijke dragers. Er is sprake van hoge cultuurhistorische en beeldbepalende waarden. De belangrijkste soort in het gebied is zomereik. De meeste beplantingen zijn gelegen langs functionele randen zoals wegen. Dat is wellicht een reden dat nog veel houtopstanden behouden zijn gebleven ondanks ruilverkavelingen en de modernisering in de landbouw. Een ontwikkeling dient bij te dragen aan het behoud, herstel en/of de herkenbaarheid daarvan zover dat mogelijk is. Huidige situatie plangebied Het plangebied is direct voor een kamp gelegen. Het betreft het lage gedeelte voor de steilrand. Door de jaren is de beplanting op de steilrand verdwenen en heeft dat plaats gemaakt voor een afgevlakte steilrand. De steilrand vormt een duidelijke landschappelijke barrière. Deze zou niet doorbroken moeten worden. Nieuwe elementen Het valt op dat het oorspronkelijke landschappelijke raamwerk rondom het plangebied redelijk gaaf is gebleven al is er geen sprake meer van een volledige omzooming. Er ligt een kans om deze te herstellen. In het nieuwe ontwerp zou daar rekening mee gehouden moeten worden.

Hoogtekaart planlocatie (met rood ingetekend). (Bron: ahn.arcgisonline.nl)

Planlocatie omstreeks 1920. (Bron: topotijdreis.nl)

Locatie plangebied ten noordwesten van Vasse. (Bron: topotijdreis.nl)

Planlocatie. (Bron: topotijdreis.nl)

7

3. Beleid 3.1 Omgevingsvisie Overijssel Het provinciaal beleid van Overijssel is verwoord en vastgelegd in meerdere plannen. De belangrijkste is de Omgevingsvisie 2017 welke is vastgesteld op 12 april 2017. Nadien is deze visie meerdere keren geactualiseerd. De laatste actualisatie is betreft maart 2021. In de visie bakent de provincie af wat zij voor de fysieke leefomgeving in Overijssel van provinciaal belang vinden. De Omgevingsvisie Overijssel is dé provinciale visie voor de fysieke leefomgeving van Overijssel. In de visie worden onderwerpen als ruimtelijke ordening, milieu, water, verkeer en vervoer, ondergrond en natuur bekeken in samenhang met een duurzame ontwikkeling van onze leefomgeving. Het beleid staat primair in dienst van de sociaaleconomische ontwikkeling van Overijssel om het toekomstbestendig te houden.

keuzes die bepalend zijn of ontwikkelingen nodig dan wel mogelijk zijn. Vooral reserveringen voor integraliteit, toekomstbestendigheid, concentratiebeleid, ruimtegebruik, waterveiligheid, externe veiligheid, LOG gebieden en begrenzingen als Nationale Landschappen, NNN-gebieden (natuurnetwerk Nederland) en de EHS zijn voorbeelden van generieke beleidskeuzes. Daarnaast zijn er gebied specifieke beleidskeuzes. De beleidskeuzes hebben geen invloed op de voorgenomen ontwikkeling.

Rode draden en beleidsambities De opgaven en kansen zijn vertaald in centrale beleidsambities en negen beleidsthema’s. Deze worden benaderd vanuit de rode draden duurzaamheid, ruimtelijke kwaliteit en sociale kwaliteit waarvoor thema overstijgende kwaliteitsambities zijn geformuleerd. Vanuit het uitvoeringsmodel (of, waar en hoe) worden generieke beleidskeuzes, ontwikkelingsperspectieven en gebiedskenmerken beschreven.

Ontwikkelingsperspectieven: In de visie zijn drie ontwikkelingsperspectieven voor de groene omgeving en drie voor de stedelijke omgeving. Deze perspectieven schetsen een ruimtelijk perspectief voor een combinatie van functies en geven aan welke beleids- en kwaliteitsambities leidend zijn. De plangebieden zijn aangemerkt als “Wonen en werken in het kleinschalige mixlandschap”. Dat betekent dat diverse functies verweven moeten worden. Het belangrijkste land gebruik blijft melkveehouderij en akkerbouw, maar aan de andere kant is er ruimte voor landschap, natuur, milieubescherming, cultuurhistorie, recreatie, wonen en andere bedrijvigheid. In elk geval staat de ambitie, “voortbouwen op kenmerkende structuren van de agrarische cultuurlandschappen”, voorop. De voorgenomen ontwikkeling past bij de gestelde ambitie indien de kenmerken waar mogelijk behouden blijven.

Generieke beleidskeuzes: Deze keuzes vloeien voort uit keuzes van EU, Rijk of Provincie. Het zijn

Gebiedskenmerken Tenslotte wordt de

8

voorgenomen

ontwikkeling

getoetst

aan

de

Ontwikkelingsperspectief, beide plangebieden zijn groen wat betekent “Wonen en werken in het kleinschalige mixlandschap”. (Bron: overijssel.tercera-ro.nl)

9

gebiedskenmerken. Er zijn vier lagen te onderscheiden (natuurlijke laag, laag van het agrarisch cultuurlandschap, stedelijke laag en laag van de beleving). Er gelden specifieke kwaliteitsvoorwaarden en -opgaven voor ruimtelijke ontwikkelingen. Er staat omschreven in een catalogus gebiedskenmerken welke kenmerken diverse gebieden en hoe een ontwikkeling invulling dient te krijgen. De gebiedskenmerken zijn richtinggevend op aspecten als landschap, infrastructuur, milieu, bodem en cultuurhistorie. De stedelijke laag is niet opgenomen; hoewel er naastgelegen sprake is van de bebouwde kern is deze niet relevant voor wat betreft de voorgenomen ontwikkeling c.q. de specifieke plek. Natuurlijke laag De natuurlijke laag is aanvankelijk ontstaan zonder toedoen van de mens door onder andere invloeden van abiotische processen als de ijstijden, de wind en water. De locatie is gelegen op een stuwwal. Daardoor is er sprake van hoogteverschillen. In de jaren zijn hoogteverschillen geërodeerd door de wind, soms juist weer versterkt door de wijze van agrarisch gebruik, maar uiteindelijk weer verminderd door de schaalvergroting in de landbouw. De hoogteverschillen zijn nog goed herkenbaar. Laag van cultuurlandschap Door menselijk ingrijpen in de natuurlijke omstandigheden ontstaat er een (agrarisch) cultuurlandschap.

Het landschap werd functioneel ingericht waarbij men nooit heeft nagedacht over de schoonheid ervan. Nu waarderen wij juist de ingrepen van destijds. De eerste nederzettingen in Nederland werden gesticht op de rand van de hogere stuwwallen en dekzandruggen naar de overgang met de lagere gronden zoals het plangebied. De akkers op de hogere 10

gronden werden intensief gebruikt en bemest met heideplaggen uit het voormalige potstal systeem. De heideplaggen kwamen van de grootschalige open heidecomplexen die pas laat zijn ontgonnen door - in eerste instantie gebrek aan kennis. De open essen en eenmansesjes kwamen door het potstalsysteem hoger in het landschap te liggen met veelal scherpe randen. Al dan niet werden randen van de es beplant met houtsingels (steilrand beplanting) of houtwallen met een - langs de randen van de es - kleinschaliger landschap tot gevolg. Afhankelijk van de grootte van de es werden meerdere boerderijen rondom een es gebouwd zoals dit het geval is rondom het plangebied. Bij de essenen kampenlandschap is er vaak sprake van grillige wegenpatronen met een aaneenschakeling van landschapselementen rondom de kampen of essen en verspreid liggende erven. De ontwikkeling moet bijdragen aan de herkenning van het landschap. De mate van herstel is afhankelijk van meerdere factoren. In beginsel moet ervoor gezorgd worden dat het bestaande behouden blijft en dat erven en uitbreidingen op een juiste manier ingepast zijn en blijven. De voorgenomen ontwikkeling past goed bij de gestelde ambities.

Links: natuurlijke laag. Het plangebied is omschreven als : “stuwwallen”. Midden: laag van Cultuurlandschap. Plangebied is omschreven als “ Essenlandschap.” Rechts: laag van de beleving. Het plangebied is omschreven als “Donkerte”. (Bron: overijssel.tercera-ro.nl)

11

3.3 Cascobenadering Noord oost Twente De gemeente Tubbergen hanteert, vooral ter bescherming van het bestaande landschap, het casco beleid. Door het casco beleid is het mogelijk om via een kaart te achterhalen of een ontwikkeling wel of niet in strijd is met elementen welke tot de casco behoren. Elementen als onderdeel uitmakend van de casco zijn in principe niet te verwijderen (groene lijnen/vlakken op de kaart op pagina 13). Er zijn casco elementen aanwezig, maar de ontwikkeling heeft geen consequenties voor deze elementen. Sterker nog, de bestaande elementen worden versterkt. 3.4 Omgevingsvisie Tubbergen 2021 In 2021 is de omgevingsvisie “Mijn Omgevingsvisie Tubbergen” vastgesteld. De visie geeft de hoofdlijnen voor het langetermijnbeleid. De visie kent een waardenkaart. In de waardenkaart valt de locatie onder ‘gebied gericht op ontwikkeling door hoge waarde en beperkte dynamiek’. In de omgevingsvisie zijn vier kernprincipes opgenomen: - we doen het samen, de gemeente met haar inwoners, instellingen en ondernemers; - we geven het goede voorbeeld; wat we belangrijk vinden laten we zien in de praktijk; - we combineren zoveel mogelijk functies, zodat de beschikbare ruimte optimaal wordt gebruikt; - we wentelen geen problemen af op volgende generaties.

12

Volgens de waardenkaart zijn de volgende waarden van belang: - passend in de schaal van het landschap; - veel variatie in beplanting; - open - gesloten; - licht - donker; - hoge ecologische waarde; - hoge biodiversiteit; - veel beleefbare cultuurhistorie: landgoederen, kleinschalig agrarisch landschap, essen, oude boerderijtjes, watermolens; - hoge belevingswaarde. Hierbij dient onder andere ingespeeld worden op: de oorspronkelijke schaal van het landschap, het versterken van natuurwaarden, behoud van cultuurhistorie en erfkarakteristieken, het vasthouden van water, het verbeteren van biodiversiteit, natuurinclusieve bouwwijze, inrichting die in de directe omgeving gebruikelijk is en belevingswaarde gericht op natuur en cultuurhistorie. Bij de voorgenomen ontwikkeling wordt hier rekening mee gehouden, doordat de bestaande natuurwaarde wordt behouden en versterkt, de biodiversiteit wordt verbetert en de erfkarakteristieken worden behouden.

Casco benadering (Bron: geo.overijssel.nl)

Fragment van de waardenkaart. Donkergroen betekent: “gericht op behouden door hoge waarde en beperkte dynamiek”. (Bron: gemeente Tubbergen).

13

4. Concept Voor de ontwikkeling en vóór het opstellen van een ontwerp van de woonwijk is Vasse geanalyseerd. In de afbeelding op de rechterpagina is weergegeven waar de bebouwde kern is gelegen (rode kleur). Rondom is sprake van een drietal kleuren: lichtbruin stellen de grote open essen voor, donkergroen stelt natuurgebied voor en groen stelt het rondom liggende agrarische landschap voor. Het omliggende agrarische landschap bestaat grotendeels uit het kampenlandschap en ten dele uit een ontginningslandschap. Voor een groot gedeelte van Vasse geldt dat een nieuwe uitbreiding niet vanzelfsprekend is. Daar liggen kwetsbare landschappen. Dat wil zeggen: als een uitbreiding daar plaats vindt, zijn er grote gevolgen voor de ruimtelijke kwaliteit. Dit gebied is met een blauwe omlijning aangegeven. Daarvoor geldt dan ook nog dat de entree van Vasse aan de oostzijde extra gevoelig is. Ter plaatse is sprake van een prachtige overgang van landelijk naar stedelijk gebied. Dat zou behouden moeten blijven voor de herkenning van Vasse. Aan de west- en ten dele noordzijde liggen meer mogelijkheden voor uitbreiding zonder dat er sprake zal zijn van nadelige gevolgen voor de ruimtelijke kwaliteit.

Dat wil zeggen: een uitbreiding kost vanzelfsprekend een nieuw gedeelte van ons landschap, maar de uitbreiding is in die gevallen beter of goed in te passen zonder dat de herkenning van het omliggende landschap verloren gaat. Tot slot zijn de diverse invalswegen van Vasse aangegeven.

14

Nader ingezoomd op het plangebied is beter zichtbaar dat het gebied nét voor een grootschalige es is gelegen. Door een uitbreiding toe te laten tot de doorbroken groenstructuur wordt voorkomen dat er op de es wordt gebouwd. Er liggen daarnaast goede mogelijkheden om de afgevlakte steilrand (rand om de es) weer in ere te herstellen en ook de daar verdwenen groenstructuur te herstellen. Tot slot zou de bestaande relatie tussen het dorp en de es niet verloren moeten gaan. Er moet sprake zijn van een blijvende verbinding door bijvoorbeeld zichtlijnen aan te brengen. Daarnaast zou een rand om een dergelijke woonwijk de mogelijkheid geven om de es ook beleefbaar te maken. Dit in navolging van de vorige uitbreiding: “De Steenbrei”. De analyse is besproken met de gemeente Tubbergen en de provincie Overijssel. Uit de bespreking is naar voren gekomen om tot een ontwerp te komen die aan het voorgaande kan voldoen.

Analyse plangebied (Bron: N+L).

Analyse Vasse (Bron: N+L)

15

5. Nieuwe situatie Vanuit de analyse is het ontwerp tot stand gekomen. De basis van het ontwerp is de verbinding tussen de es en het dorp en de beleefbaarheid. Daarom is allereerst rekening gehouden met een tweetal zichtlijnen (11 op tekening) evenals een wandelpad rondom (12 op tekening). Om de zichtlijnen te kunnen garanderen zijn de wegen in deze zichtlijnen ontworpen en is het wandelpad precies naast de steilrand gelegen. Naast beleefbaarheid en routes is waterberging een belangrijke opgave. Derhalve is een wadi ontworpen. Een wadi om functies te stapelen zoals spelen in de zomer en de winter, om water te bergen, maar ook om het plan ruimtelijk op te kunnen zetten. De wadi is in het laagste gedeelte van het plan gelegen, zodat water een natuurlijke afvoer kent. Een ander voordeel wat daardoor ontstaan is: er is sprake van een automatische afstand tot het daar gelegen bedrijventerrein. Er is derhalve geen sprake van een overschrijding van de milieueisen. Vervolgens is er aandacht besteed aan de woningen. Er is rekening gehouden met de wensen van de gemeente om voldoende starters en senioren kansen te bieden. Er is een mix ontstaan van vrijstaande woningen, 2^1 woningen voor verschillende segmenten (van luxe tot en met starter) en tot slot is er een 3^1 en 4^1 woning.

Vanuit de Amsinksweg is er gekozen voor een hele strakke opzet die daarmee de opzet van het bestaande dorp volgt. De effecten voor het landschap zijn hier nihil en bovendien moet er gekozen worden voor een effectieve manier van uitbreiden vanuit het aspect zorgvuldig ruimtegebruik. Wel is er gekozen voor een wisselende rooilijn om wat meer dynamiek in de woonwijk te genereren.

16

Rondom is vervolgens gekozen voor een rand met enkele vrijstaande woningen gecombineerd met enkele 2^1 woningen. Bij deze woningen is bewust gekozen voor een onderling afwijkende nokrichting om de overgang met het landschap zo zacht mogelijk te maken. De kavels zijn daardoor ook afwijkend in omvang. Hoewel de functie binnen in de woning anders zal zijn, is de fysieke kopgevel van de woningen richting het landschap gelegen en de achterzijde richting de weg. Dit volgt het principe zoals we dat van boerenerven kennen: de niendeur richting de gebouwen, de voorgevel richting het landschap. Er ontstaat daardoor een dynamisch geheel dat als passend kan worden ervaren. Tot slot is er aandacht besteed aan het groen in de wijk. In de kern enkele losse solitaire bomen met een hoge mate van onregelmatigheid. Langs de es aan de noordzijde wordt de groenstructuur hersteld en aan de westzijde wordt groen aangebracht voor een juiste overgang met het daar gelegen bedrijventerrein. Er is daar gekozen voor bomen zonder onder beplanting om het geheel niet letterlijk af te sluiten. Aan de zuidoostzijde wordt een groenstrook aangebracht zodat bestaande woningen uitkijken op groen en niet op de zijkant van de nieuwe woningen. Met voorgenoemd plan wordt voldaan aan het beleid van de gemeente Tubbergen en de provincie Overijssel.

1

4 nieuw te realiseren vrijstaande woningen.

2

4 nieuw te realiseren twee-onder-één-kappers <250 m2 (8 wooneenheden).

3

3 nieuw te realiseren twee-onder-één-kappers met 300 tot 400 m2 (6 wooneenheden).

4

2 nieuw te realiseren luxe twee-onder-één-kappers

5

1 nieuw te realiseren starters/senioren woningen (4 wooneenheden, 4^1 kap).

6

1 nieuw te realiseren starters/senioren woningen (3 wooneenheden, 3^1 kap).

11

13

4

8

17

1 7

4

9

19

5

3 14

6 15

2

16

2 2

3

Nieuw te realiseren bomen.

9

Te behouden bomen.

10

Te verwijderen boom.

11

Zichtlijnen richting de Es.

12

Uitkijkpunt over Es.

13

Keer-element met grondlichaam voorzien van

14

Parkeren binnen plangebied (circa 27 plaatsen).

15

Geul ten behoeven van overstort.

16

Ruimte voor wadi's met speelaanleiding en wandelen.

17

Nieuw te realiseren kapschuur.

18

Locatie voor trafo-voorziening.

19

Groene ruimte met speelvoorzieningen.

1

2

1

Rijbanen met trottoir.

8

groenblijvende beplanting.

3

12

7

10 9 10

15 18

10

Nieuwe situatie, niet op schaal. (Bron: N+L Landschapsontwerpers)

Project: Situatietekening

Getekend:

RV

Adres:

Amsinksweg ong.

gecontroleerd:

NH

Vasse

Datum:

15-07-’24

Status:

Definitief

Noord:

ontwerp

Schaal: 1:1500

Formaat: A3

^

17

De diverse maatregelen zijn in kaart gebracht. Het gaat dan om de aanplant van meerdere vormen van groen, de aanleg van wandelpaden, een uitzichtspunt (noordwestelijke hoek van het perceel) en de aanleg van een wadi. De maatregelen zijn telkens inclusief aantallen, soorten en kwaliteit beschreven. Verwezen wordt naar het externe groenplan. De beplanting aan de oostzijde dient wel aangebracht te worden, maar is ruimtelijk niet relevant. Het is daarom geen voorwaardelijke verplichting. Tot slot is het dwarsprofiel aangegeven voor de situatie aan de zijde van de Amsinksweg. Vanwege de bestaande woningen is het belang om deze zijde met extra aandacht in beeld te brengen.

Doorsnede straatbeeld Amsinksweg. (Bron: N+L Landschapsontwerpers)

18

Bomen A Alnus cordata

4 stuks

B Juglan regia

3 stuks

C Carpinus betules

4 stuks

D Salix x sepucralis 'Chrysocoma"

2 stuk

E Betula pubescens

3 stuks

F Betula pendula

2 stuks

G Prunus cerasifera ’Nigra’

4 stuks

H Quercus robur

7 stuks

I Tilia Cordata

8 stuks

J C eltis sinensis

8 stuks

Alle bomen in maat 14/16 ( stamomtrek in cm) met twee boompalen en een gietrand. Hagen

I

K

H

H

I H

I

geeft ca. 800 stuks. Struweel

I

I H H B F G

G

K

K I

B

C

K

D F C

J

E A

C

J

D A

A E

I J I

J

J

Aanplanten in maat 80/100, hoogte in cm.

K

J

K

Drie rijen struweel. 1 Rij met Ilex aquifolium met 70 stuks. 2 rijen met elk 42 stuks prunus laurocerasus.

J

G

I

L

L

K

J

H

B

Fagus sylvatica of Carpinus betulus in maat 80/100 (Hoogte in cm). Vijf per stekkende meter ong. 160m lang

H

C G

K

A E

Nieuwe situatie, niet op schaal. (Bron: N+L Landschapsontwerpers)

Project: Groenplan

Getekend:

RV

Adres:

Amsinksweg ong.

gecontroleerd:

NH

Vasse

Datum:

15-07-’24

Status:

Definitief

Noord:

ontwerp

Schaal: 1:1500

Formaat: A3

^

19

l a n d s c h a p s o n t w e r p e r s

Oldenzaalseweg 38 • 7651 KC Tubbergen • info@nl-landschaps.nl • www.nl-landschap.nl

Bijlage 2

Verkeerstoets

bestemmingsplan Woningbouw Amsinksweg, Vasse

25

NOTITIE Verkeerstoets woningbouw Amsinksweg Vasse NOTITIE Documentnr.: Projectnummer: Status: Datum:

N01-D01-41106243-sws2 41187223 definitief/01 22 mei 2024

Opdrachtgever: Bouwbedrijf Scholte op Reimer BIJLAGEN I.

Uitgebreide resultaten wegvaktelling Amsinksweg

1. INLEIDING Bouwbedrijf Scholte op Reimer werkt aan een woningbouwinitiatief aan de rand van Vasse. Het plangebied is gesitueerd aan de noordwestzijde van Vasse ten noorden van de Amsinksweg. Roelofs Advies en Ontwerp BV is gevraagd een verkeerstoets uit te voeren voor de voorgenomen ontwikkeling. Voorliggende notitie bevat de resultaten van de verkeerstoets. In figuur 1.1 is het beeldkwaliteitsplan weergegeven. Het planvoornemen betreft de realisatie van 29 grondgebonden woningen, bestaande uit vier vrijstaande woningen, 18 twee-onder-een-kap woningen en 7 rijwoningen. Het initiatief wordt op twee locaties ontsloten op de Amsinksweg.

Figuur 1.1 Beeldkwaliteitsplan

1

N01-D01-41106243-sws2

NOTITIE 2. PARKEREN Om het benodigd aantal parkeerplaatsen voor de planontwikkeling te berekenen is de werkwijze conform de beleidsnotitie ‘Bouwen & Parkeren2018‘ d.d. 14-06-2018 voor de gemeente Tubbergen gehanteerd. De gemeente hanteert het beleidsuitgangspunt dat voor Vasse wordt uitgegaan van een gemiddelde parkeernorm voor de “rest bebouwde kom” uit CROW publicatie 317 in een “niet stedelijk” gebied. 2.1

PARKEERBEHOEFTE

Tabel 2.1 toont de parkeerbehoefte van het plangebied met 29 woningen. Het plan kent alleen woonfuncties, waarmee gecombineerd gebruik op basis van een combi-berekening niet van toepassing is. De parkeerbehoefte betreft hiermee ook het benodigd aantal parkeerplaatsen. aantal

type woning

parkeernorm

parkeerbehoefte

4

vrijstaande woning

2,3

9,2

18

2^1 kap woning

2,2

39,6

7

rijwoning

2,0

14,0

totaal

62,8

Tabel 2.1

Parkeerbehoefte

Resumerend kent het plan een parkeerbehoefte van: 62,8 (afgerond 63) parkeerplaatsen. 2.2 Binnen het plangebied zijn volgens opgave van de initiatiefnemer 34 parkeerplaatsen voorzien. Daarnaast hebben een groot aantal woningen ook eigen parkeervoorzieningen, waarbij de parkeerbehoefte ook deels op eigen erf opgevangen kan worden. Op basis van de berekenaantallen die de gemeente Tubbergen hanteert, leidt dit tot onderstaande parkeercapaciteit op eigen erf: aantal

type woning/parkeervoorziening

4

vrijstaande woning met lange oprit met garage

1,3

5,2

2

2^1 kap woning met dubbele oprit met garage

1,8

3,6

14

2^1 kap woning met lange oprit met garage

1,3

18,2

2

2^1 kap woning met korte oprit met garage

1,0

2,0

2

rijwoning met lange oprit met garage

1,3

2,6

2

rijwoning met korte oprit met garage

1,0

2,0

totaal

33,6

Tabel 2.2

berekeningsaantal capaciteit eigen erf

Parkeercapaciteit op eigen erf

Met een parkeerbehoefte van 62,8 en een totale parkeercapaciteit van 67,6 (34 + 33,6) is er een overschot van 4,8 (afgerond 4 parkeerplaatsen) parkeerplaatsen. Hiermee is er voldoende parkeercapaciteit beschikbaar om de parkeervraag van het initiatief te faciliteren. In de reguliere situatie hoeft dan ook geen gebruik gemaakt te worden van de mogelijke parkeercapaciteit op de rijbaan.

2

N01-D01-41106243-sws2

NOTITIE 3. VERKEERSGENERATIE Op basis van het ruimtelijk programma is met behulp van de CROW publicatie 381 de te verwachten verkeersgeneratie inzichtelijk gemaakt voor een gemiddelde weekdag. Met de CROW omrekenfactoren van 1,11 (woningen) is de verkeersgeneratie inzichtelijk gemaakt voor een gemiddelde werkdag. Omdat de parkeerbehoefte en verkeersgeneratie niet los van elkaar beschouwd kunnen worden, zijn voor het bepalen van de verkeersgeneratie dezelfde uitgangspunten als bij de berekeningen voor het parkeren gehanteerd. Dit betekent dat de ontwikkellocatie zich in de ‘rest bebouwde kom’ in een ‘niet stedelijk’ gebied bevindt. Vanuit worst-case benadering is er vanuit gegaan dat alle woningen koopwoningen betreffen. Het voornemen is om een aantal sociale huurwoningen in het plangebied op te nemen. In praktijk hebben sociale huurwoningen een (iets) lagere verkeersgeneratie dan koopwoningen. Bovenstaande leidt tot de volgende te verwachten verkeersgeneratie: • Koop, huis, vrijstaand (4x) * 8,2 mvt/etmaal • Koop, huis, twee-onder-een-kap (18x) * 7,8 mvt/etmaal • Koop, huis, tussen/hoek (7x) * 7,4 mvt/etmaal Totaal weekdag Totaal werkdag

= 32,8 mvt/etmaal = 140,4 mvt/etmaal = 51,8 mvt/etmaal + = 225,0 mvt/etmaal = 249,8 mvt/etmaal

De verkeersgeneratie van de agrarische gronden kan op (nagenoeg) 0 mvt/werkdag worden gesteld. Het planeffect komt daarmee op afgerond +250 mvt/werkdag.

4. VERKEERSONTSLUITING 4.1

ONTSLUITINGSTRUCTUUR

Figuur 4.1 toont de ontsluitingsstructuur van het plangebied voor gemotoriseerd verkeer (links) en fietsers en voetgangers (rechts).

Figuur 4.1

3

Verkeersontsluiting gemotoriseerd verkeer (links( en fietsers & voetgangers (rechts)

N01-D01-41106243-sws2

NOTITIE Het gemotoriseerde verkeer van/naar het plangebied ontsluit via twee aansluitingen op de Amsinksweg, waar vervolgens in twee richtingen wordt ontsloten. Verkeer richting het noordoosten ontsluit via de Manderseweg en verkeer richting het zuidwesten ontsluit via de Denekamperweg of in mindere mate de Voortsweg. Voor het langzaam verkeer (fietsers en voetgangers) kent het plangebied op netwerkniveau in de basis dezelfde ontsluitingsmogelijkheden als het gemotoriseerd verkeer. Als toevoeging kunnen fietsers en voetgangers ook ontsluiten via de Engbersstraat en doorsteken. Tevens is er aan de noord- en westzijde van het plangebied een pad voor recreatief gebruik voorzien. 4.2

VORMGEVING

4.2.1

Ontsluiting plangebied

Het plangebied kent twee ontsluitingen op de Amsinksweg, waarmee een ‘lus’ door het plangebied ontstaat. Hiermee kent het plangebied ook ingeval van calamiteiten een tweede ontsluitingsmogelijkheid en kan (groot) verkeer ook rondrijden. Beide aansluitingen worden vormgegeven als gelijkwaardig kruispunt (rechts heeft voorrang), waarbij op de meest noordelijke ontsluiting een nieuw kruispuntplateau is voorzien. De rijbaanbreedte in het plangebied is 5,5 m, met daarbij aan één zijde een trottoir van 1,5 tot 1,9 meter. 4.2.2

Amsinksweg

De Amsinksweg (zie figuur 4.2) is een erftoegangsweg aan de noordzijde van Vasse en kent een snelheidslimiet van 30 km/uur. Het wegprofiel bestaat uit een rijbaan 5,0 m, uitgevoerd in asfalt. Aan deze zuidzijde is direct grenzend aan de rijbaan of achter een groenstrook ook een trottoir met een breedte van 1,8 m aanwezig. Op de Amsinksweg geldt komend vanuit het zuiden vanaf de Voortsweg een geslotenheidsverklaring voor vrachtverkeer (uitgezonderd bestemmingsverkeer). De rijbaan kent conform de inrichtingseisen voor een erftoegangsweg geen eigen fietsvoorzieningen.

Figuur 4.2

Amsinksweg ten oosten (links) en westen (rechts) van plangebied

De Amsinksweg sluit via een voorrangskruispunt met middengeleider/opstelruimte aan op de Denekamperweg. Op de Amsinksweg zelf geldt op de kruispunten een gelijkwaardige voorrangsregeling (rechts heeft voorrang). De noordelijke aansluiting van de Engbersstraat is formeel een gelijkwaardig kruispunt, maar heeft de uitstraling van een uitrit. Dit impliceert dat het om een voorrangskruispunt gaat.

4

N01-D01-41106243-sws2

NOTITIE In de plansituatie is op deze locatie een kruispuntplateau voorzien. Naast het snelheidsremmend effect benadrukt deze kruispuntmaatregel ook de gelijkwaardige voorrangsregeling voor zowel de aansluiting van de Engbersstraat als de nieuw te realiseren ontsluiting vanuit het plangebied. 4.3

BEOORDELING ONTSLUITING

De ontsluitende wegen en kruispunten in en om het plangebied voldoen aan de inrichtingseisen die passend bij de functie en het gebruik van de betreffende wegen. Het te realiseren kruispuntplateau heeft hierbij een meerwaarde. Met de ontsluitingsstructuur wordt voorzien in een acceptabele ontsluiting.

5. VERKEERSAFWIKKELING 5.1

HUIDIGE VERKEERSBELASTING

Om inzicht te krijgen in de huidige verkeersbelasting op de Amsinksweg ter plekke van de voorgenomen ontwikkeling is van 2 t/m 15 april 2024 een wegvaktelling uitgevoerd. In tabel 5.1 zijn de belangrijkste resultaten van de telling opgenomen. Bijlage I bevat de uitgebreide resultaten van de tellingen. periode

werkdag

weekdag

ri. Kottinkkamp

ri. Voortsweg

doorsnede

doorsnede

Etmaal (0-24u)

244

252

496

475

Dag (7-19u)

184

198

382

369

Avond (19-23u)

49

45

95

85

Nacht (23-7u)

11

8

19

21

Ochtendspits (7-9u)

10

42

52

42

Avondspits (16-18u)

45

30

75

74

Tabel 5.1

Verkeersbelasting ontsluitend wegennet

Om de Amsinksweg ter hoogte van het plangebied rijden op een gemiddelde werkdag (maandag t/m vrijdag) circa 500 motorvoertuigen. Op een gemiddelde weekdag (maandag t/m zondag) ligt de intensiteit met 475 motorvoertuigen iets lager. 5.2

TOEKOMSTIGE VERKEERSBELASTING (INCLUSIEF PLAN)

In het hoofdstuk ‘verkeersgeneratie’ is berekend dat de voorgenomen woningbouw een verkeersgeneratie kent van circa 250 motorvoertuigen per werkdag. Op basis van expert-judgement is de prognose dat 70% van dit verkeer ontsluit van/naar het zuidwesten (richting Voortsweg) en 30% ontsluit van/naar het noordoosten (richting Kottinkkamp). Concreet betekent dit op het westelijk deel van de Amsinksweg een toename van circa 175 voertuigen per werkdag en op het oostelijk deel een toename van circa 75 voertuigen per werkdag. In de plansituatie ligt daarmee de geprognotiseerde wegvakintensiteit per werkdag op ongeveer 675 voertuigbewegingen op het zuidwestelijke deel van de Amsinksweg en 575 voertuigbewegingen op het noordwestelijke deel van de Amsinksweg.

5

N01-D01-41106243-sws2

NOTITIE De geprognotiseerde wegvakintensiteiten in de plansituatie vallen vanuit de verkeersafwikkeling en leefbaarheid ruim binnen de wenselijke capaciteit voor dergelijke wegen. Voor de Amsinksweg geldt, op basis van de inrichting van de rijbaan, de omgevingskenmerken en expert-judgement, een wenselijke capaciteit van circa 2.500 mvt/etmaal. Deze waarde wordt bij lange na niet benaderd. Dit neemt niet weg dat de planontwikkeling vanuit leefbaarheid wel leidt tot een substantiële verkeerstoename (15 tot 35%). Ook op kruispuntniveau zijn er als gevolg van de planontwikkeling geen knelpunten in de verkeersafwikkeling te veronderstellen. De verkeersbelasting in de plansituatie is daarmee acceptabel voor het ontsluitende wegennet.

6. VERKEERSVEILIGHEID Wat betreft de verkeersveiligheid voorziet het plangebied een verkeersveilige inrichting voor alle verkeersdeelnemers. Op basis van vormgeving en (toekomstige) verkeersbelasting volstaat de weginrichting van de Amsinksweg en de ontsluitingswegen in het plangebied. Ook de trottoirs en parkeervakken in het plangebied voldoen aan de richtlijnen voor de maatvoering, waarbij er ook voldoende ruimte is om uit te stappen en/of te manoeuvreren. Op kruispuntniveau ontstaan er vanuit de hoeveelheid verkeer geen onaanvaardbare veiligheidsrisico’s. De gelijkwaardige kruispunten (rechts heeft voorrang) op de Amsinksweg volstaan in een weginrichting die passend is bij de wegfunctie en een positief effect heeft op de verkeersveiligheid. Het te realiseren kruispuntplateau benadrukt hierbij nog meer de gelijkwaardige voorrang, maar heeft ook een meerwaarde als snelheidsremmende maatregel voor het (doorgaand) verkeer. Fietsers en voetgangers kunnen ook op een acceptabele wijze verplaatsen in en rondom het plangebied. De geprognotiseerde verkeersbelasting op de Amsinksweg is dusdanig laag dat gemengd gebruik van de rijbaan door fietsers en gemotoriseerd verkeer naar verwachting geen problemen opleveren. Voor voetgangers zijn er in en om het plangebied eigen trottoirs en voetpaden aanwezig, waarmee wordt voorzien in een eigen plek in het wegprofiel.

Resumerend volstaat de planuitwerking in een verkeersveilige situatie voor alle verkeersdeelnemers. Aanvullende verkeersmaatregelen zijn dan ook niet noodzakelijk.

6

N01-D01-41106243-sws2

NOTITIE 7. CONCLUSIES EN AANBEVELINGEN Op basis van voorgaande verkeerstoets volgen onderstaande conclusies: • Parkeren: • De totale planontwikkeling kent een parkeerbehoefte van afgerond 63 parkeerplaatsen; • Met de 67 parkeerplaatsen in het plangebied en de parkeervoorzieningen op eigen erf kent het plan voldoende parkeercapaciteit om de parkeervraag te faciliteren; • Verkeersgeneratie: • De verkeersgeneratie van de planontwikkeling ligt op circa 250 mvt/werkdag. De huidige (te vervallen verkeersgeneratie is nagenoeg 0 mvt/werkdag, waarmee het planeffect uitkomt op een extra verkeersgeneratie van circa 250 mvt/werkdag; • Verkeersontsluiting: • De planlocatie kent een goede verkeerskundige ontsluitingsstructuur voor alle modaliteiten; • De weginrichting van de Amsinksweg en wegen in het plangebied sluiten aan op de functie van de wegen en de inrichtingskenmerken voor de betreffende wegen; • Verkeersafwikkeling: • In de plansituatie ligt de geprognotiseerde verkeersbelasting op de Amsinksweg, afhankelijk van het wegvak, op 600 tot 700 mvt/werkdag; • De geprognotiseerde wegvakintensiteiten in de plansituatie vallen ruim binnen de wenselijke capaciteitswaarden voor de ontsluitingsweg. Ook op kruispuntniveau zijn er geen knelpunten in de verkeersafwikkeling te veronderstellen.

Hiermee is de verkeersafwikkeling acceptabel; • Verkeersveiligheid: • de planuitwerking, met onder andere een nieuw kruispuntplateau op de Amsinksweg, voorziet in een verkeersveilige situatie voor alle verkeersdeelnemers. Extra aanvullende verkeersmaatregelen zijn dan ook niet noodzakelijk. Aanbevolen wordt om het planinitiatief en de ontsluiting verkeerskundig vorm te geven conform de opgestelde planuitwerking.

7

N01-D01-41106243-sws2

NOTITIE I.

UITGEBREIDE RESULTATEN WEGVAKTELLING AMSINKSWEG

N01-D01-41106243-sws2

VERKEERSTELLING

AMSINKSWEG, VASSE

Motorvoertuigen

Tussen Voortsweg en Kottinkkamp

Meetlocatie Amsinksweg Vasse Tussen Voortsweg en Kottinkkamp Ri. 1 = Ri. Noordoost (Kottinkkamp) Ri. 2 = Ri. Zuidwest (Voortsweg) Meting Meetperiode: 2 april t/m 15 april 2024 Methodiek: Telslangen In opdracht van: Scholte Op Reimer Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

INTENSITEITEN

UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING Doorsnede

Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

Werkdag 496 100% 382 77,1% 95 19,1% 19 3,8% 52 10,5% 75 15,2%

Weekdag 475 100% 369 77,7% 85 17,9% 21 4,4% 42 8,7% 74 15,5%

Ri. Noordoost Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 244 232 252 243 184 176 198 193 49 43 45 42 11 12 8 9 10 8 42 34 45 43 30 31

UURCIJFERS 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00

-

01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00

1

Doorsnede Ri. Noordoost Ri. Zuidwest

50 40

30 20

Doorsnede Werkdag Weekdag 3 0,7% 4 0,9% 2 0,4% 3 0,7% 0 0,1% 2 0,4% 0 0,0% 1 0,1% 1 0,1% 1 0,1% 0 0,0% 0 0,0% 3 0,7% 2 0,5% 13 2,6% 10 2,1% 39 7,9% 31 6,6% 41 8,3% 36 7,6% 23 4,7% 24 5,0% 27 5,5% 29 6,1% 23 4,6% 26 5,4% 25 5,1% 28 5,8% 30 6,0% 32 6,8% 37 7,5% 39 8,1% 31 6,2% 32 6,7% 45 9,0% 42 8,7% 49 9,9% 41 8,7% 36 7,3% 32 6,7% 27 5,5% 25 5,2% 19 3,8% 18 3,7% 12 2,5% 11 2,3% 10 1,9% 8 1,8%

Ri. Noordoost Ri. Zuidwest 10 Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 3 3 1 1 0u 0 1 2 1 1 0u 0 1 0 1 2u 0 0 0 0 0 0 0 0 4u 0 0 0 0 1 0 3 2 6u 1 1 12 9 9 7 31 24 8u di 2-apr 17 14 25 22 wo 3-apr 10 9 13 15 10udo 4-apr 14 14 14 15 vr 5-apr 11 13 12 13 12uza 6-apr 14 15 12 13 zo 7-apr 16 17 14 16 14uma 8-apr 17 18 20 21 di 9-apr 17 18 14 15 16uwo 10-apr 28 26 16 16 do 11-apr 32 27 17 15 18uvr 12-apr 17 15 19 17 za 13-apr 13 12 14 13 20uzo 14-apr 12 10 8 7 ma 15-apr 7 7 5 5 22u 6 5 3 3

Doorsnede Werkdag Weekdag 470 94,7% 452 95,1% 16 3,2% 14 2,9% 10 2,1% 10 2,1%

2u

4u

ETMAALTOTALEN

VOERTUIGVERDELING Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z)

60

Ri. Noordoost Ri. Zuidwest Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 95,2% 95,5% 94,3% 94,7% 2,4% 2,2% 4,0% 3,5% 2,5% 2,3% 1,7% 1,8%

Aantal voertuigen 489 558 533 529 562 345 445 493 490 508 455 484 300 462

6u

8u

10u

12u

14u

16u

18u

20u

22u

SNELHEID Gem. snelheid V85 < 20 km/u 20 - 30 km/u 30 - 40 km/u 40 - 50 km/u 50 - 60 km/u 60 - 70 km/u 70 - 80 km/u > 80 km/u

Doorsnede 43 54 1,9% 7,2% 26% 41,4% 19,1% 3,9% 0,5% 0,1%

Ri. Noordoost Ri. Zuidwest 40 46 49 57 2,4% 1,3% 9% 5,5% 33,7% 18,6% 43,8% 39,1% 10,1% 27,7% 0,9% 6,7% 0,1% 1% 0% 0,1%

VERKEERSTELLING

AMSINKSWEG, VASSE

Motorvoertuigen

Tussen Voortsweg en Kottinkkamp

Meetlocatie Amsinksweg Vasse Tussen Voortsweg en Kottinkkamp Ri. 1 = Ri. Noordoost (Kottinkkamp) Ri. 2 = Ri. Zuidwest (Voortsweg) Meting Meetperiode: 2 april t/m 15 april 2024 Methodiek: Telslangen In opdracht van: Scholte Op Reimer Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

2

WERKDAG 00:00 01:00 01:00 02:00 02:00 03:00 03:00 04:00 04:00 05:00 05:00 06:00 06:00 07:00 07:00 08:00 08:00 09:00 09:00 10:00 10:00 11:00 11:00 12:00 12:00 13:00 13:00 14:00 14:00 15:00 15:00 16:00 16:00 17:00 17:00 18:00 18:00 19:00 19:00 20:00 20:00 21:00 21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

L 3 2 0 0 1 0 3 12 35 40 22 24 21 24 28 36 29 42 48 35 27 19 12 10 470 359 93 18 47 71

Doorsnede M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 2 2 1 1 1 1 2 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 16 10 14 10 2 0 0 0 3 2 2 2

Tot 3 2 0 0 1 0 3 13 39 41 23 27 23 25 30 37 31 45 49 36 27 19 12 10 496 382 95 19 52 75

L 3 1 0 0 0 0 0 1 7 16 9 12 10 13 15 16 16 27 31 17 13 11 7 6 233 173 49 11 8 43

Ri. Noordoost M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 1 0 0 1 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 1 1 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 6 5 6 0 0 0 0 1 1 1 1

Tot 3 1 0 0 0 0 1 1 9 17 10 14 11 14 16 17 17 28 32 17 13 12 7 6 244 184 49 11 10 45

L 1 1 0 0 0 0 3 11 29 24 12 13 11 11 13 19 13 15 17 18 13 7 5 3 238 186 44 8 39 28

Ri. Zuidwest M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 2 0 1 0 1 0 1 0 0 0 1 0 1 0 0 1 1 0 0 1 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 10 4 8 4 2 0 0 0 2 1 1 1

Doorsnede Tot 1 1 0 0 0 0 3 12 31 25 13 14 12 12 14 20 14 16 17 19 14 8 5 3 252 198 45 8 42 30

VERKEERSTELLING

AMSINKSWEG, VASSE

Motorvoertuigen

Tussen Voortsweg en Kottinkkamp

Meetlocatie Amsinksweg Vasse Tussen Voortsweg en Kottinkkamp Ri. 1 = Ri. Noordoost (Kottinkkamp) Ri. 2 = Ri. Zuidwest (Voortsweg) Meting Meetperiode: 2 april t/m 15 april 2024 Methodiek: Telslangen In opdracht van: Scholte Op Reimer Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

3

WEEKDAG 00:00 01:00 01:00 02:00 02:00 03:00 03:00 04:00 04:00 05:00 05:00 06:00 06:00 07:00 07:00 08:00 08:00 09:00 09:00 10:00 10:00 11:00 11:00 12:00 12:00 13:00 13:00 14:00 14:00 15:00 15:00 16:00 16:00 17:00 17:00 18:00 18:00 19:00 19:00 20:00 20:00 21:00 21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

L 4 3 2 1 1 0 2 9 28 35 22 27 24 26 30 37 30 40 40 31 24 17 11 8 452 348 83 20 38 70

Doorsnede M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 14 10 12 9 1 0 1 0 2 2 2 2

Tot 4 3 2 1 1 0 2 10 31 36 24 29 26 28 32 39 32 42 41 32 25 18 11 8 475 369 85 21 42 74

L 3 2 1 0 0 0 0 1 6 13 8 13 12 14 16 17 17 25 26 15 12 10 6 5 221 166 43 12 6 41

Ri. Noordoost M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 1 1 0 0 0 0 1 0 0 0 1 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 5 5 5 0 0 0 0 1 1 1 1

Tot 3 2 1 0 0 0 0 1 7 14 9 14 13 15 17 18 18 26 27 15 12 10 7 5 232 176 43 12 8 43

L 1 1 1 0 0 0 2 9 23 22 14 14 12 12 15 20 14 15 14 16 12 7 4 3 230 182 40 9 31 29

Ri. Zuidwest M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 0 1 0 1 0 1 0 1 1 0 1 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 9 5 7 4 1 0 0 0 2 1 1 1

Tot 1 1 1 0 0 0 2 9 24 22 15 15 13 13 16 21 15 16 15 17 13 7 5 3 243 193 42 9 34 31

VERKEERSTELLING

AMSINKSWEG, VASSE

Motorvoertuigen

Tussen Voortsweg en Kottinkkamp

Meetlocatie Amsinksweg Vasse Tussen Voortsweg en Kottinkkamp Ri. 1 = Ri. Noordoost (Kottinkkamp) Ri. 2 = Ri. Zuidwest (Voortsweg) Meting Meetperiode: 2 april t/m 15 april 2024 Methodiek: Telslangen In opdracht van: Scholte Op Reimer Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen) Validatie █ = Compleet en representatief █ = Niet representatief █ = Niet compleet █ = Feestdag

4

DOORSNEDE 00:00 01:00 01:00 02:00 02:00 03:00 03:00 04:00 04:00 05:00 05:00 06:00 06:00 07:00 07:00 08:00 08:00 09:00 09:00 10:00 10:00 11:00 11:00 12:00 12:00 13:00 13:00 14:00 14:00 15:00 15:00 16:00 16:00 17:00 17:00 18:00 18:00 19:00 19:00 20:00 20:00 21:00 21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u) Validatie

di 2-4 3 1 0 0 0 0 5 15 48 44 21 28 19 24 24 45 26 34 50 27 30 26 9 10 489 378 92 19 63 60

wo 3-4 4 1 1 0 0 0 2 15 35 55 33 31 18 35 39 56 24 51 53 35 31 15 16 8 558 445 97 16 50 75

do 4-4 8 0 0 0 0 0 2 15 47 55 23 25 28 19 28 41 33 47 55 37 34 15 9 12 533 416 95 22 62 80

vr 5-4 4 3 0 0 1 0 5 14 41 34 29 40 36 42 33 36 26 47 39 37 23 25 10 4 529 417 95 17 55 73

za 6-4 3 6 1 0 0 0 0 9 29 42 36 43 54 41 45 57 53 42 22 21 21 18 9 10 562 473 69 20 38 95

zo 7-4 8 11 9 5 1 0 0 1 4 12 10 28 27 24 39 34 20 28 19 20 15 13 10 7 345 246 58 41 5 48

ma 8-4 2 6 2 0 0 0 2 15 35 27 23 41 19 18 19 28 23 39 43 39 15 21 18 10 445 330 93 22 50 62

di 9-4 2 1 0 0 0 0 3 8 38 49 16 14 29 20 30 48 31 43 61 37 25 19 11 8 493 387 92 14 46 74

wo 10-4 3 1 0 0 0 0 6 15 35 45 22 28 16 24 21 35 32 46 50 36 35 21 8 11 490 369 100 21 50 78

do 11-4 5 1 0 0 2 0 1 9 41 41 20 21 16 25 30 33 37 55 37 46 31 26 18 13 508 365 121 22 50 92

vr 12-4 2 2 0 0 2 0 5 10 32 35 20 31 26 20 35 34 45 38 43 27 13 14 11 10 455 369 65 21 42 83

di 2-4 235 254 48% 52% 458 12 19 93,7% 2,5% 3,9%

wo 3-4 282 276 51% 49% 527 21 10 94,4% 3,8% 1,8%

do 4-4 266 267 50% 50% 506 20 7 94,9% 3,8% 1,3%

vr 5-4 254 275 48% 52% 484 16 29 91,5% 3,0% 5,5%

za 6-4 271 291 48% 52% 525 12 25 93,4% 2,1% 4,4%

zo 7-4 158 187 46% 54% 339 6 0 98,3% 1,7% 0,0%

ma 8-4 213 232 48% 52% 428 12 5 96,2% 2,7% 1,1%

di 9-4 247 246 50% 50% 473 13 7 95,9% 2,6% 1,4%

wo 10-4 237 253 48% 52% 468 11 11 95,5% 2,2% 2,2%

do 11-4 251 257 49% 51% 489 16 3 96,3% 3,1% 0,6%

vr 12-4 228 227 50% 50% 422 22 11 92,7% 4,8% 2,4%

DOORSNEDE Ri. Noordoost Ri. Zuidwest Ri. Noordoost Ri. Zuidwest Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z) % Licht (L) % Middelzwaar (M) % Zwaar (Z)

VERKEERSTELLING

AMSINKSWEG, VASSE

Motorvoertuigen

Tussen Voortsweg en Kottinkkamp

Meetlocatie Amsinksweg Vasse Tussen Voortsweg en Kottinkkamp Ri. 1 = Ri. Noordoost (Kottinkkamp) Ri. 2 = Ri. Zuidwest (Voortsweg) Meting Meetperiode: 2 april t/m 15 april 2024 Methodiek: Telslangen In opdracht van: Scholte Op Reimer Uitgevoerd door: Roelofs Advies en Ontwerp

SNELHEDEN WEEKDAG 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 Gemiddelde

01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00

Doorsnede Gemiddelde V85 43 55 44 57 43 55 39 57 51 59 45 58 45 58 44 56 44 56 44 55 43 54 41 53 43 54 43 54 42 53 42 53 42 53 44 53 44 55 44 55 43 54 43 53 43 57 43 54

SNELHEDEN PER DAGSOORT Ri. Noordoost Gemiddelde V85 42 54 40 50 40 50 39 53 48 56 39 46 43 53 38 48 40 49 40 48 40 49 38 48 41 49 41 50 39 48 40 49 40 49 42 49 41 50 41 49 41 50 40 49 41 50 40 49

Ri. Zuidwest Gemiddelde V85 44 59 49 63 48 59 40 64 53 63 46 59 46 58 46 57 47 58 46 57 45 57 45 57 46 58 46 56 45 56 45 57 46 57 46 58 47 57 47 58 46 57 47 58 47 63 46 57

UURVERLOOP SNELHEDEN Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

Doorsnede Gemiddelde V85 44 55 43 54 43 54 43 54 43 54 42 54 44 56 43 54 43 54

Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Werkdag Weekdag

Ri. Noordoost Gemiddelde V85 40 49 40 49 40 49 41 49 41 49 39 49 40 49 41 49 40 49

Ri. Zuidwest Gemiddelde V85 48 59 45 57 46 57 46 57 46 57 45 56 48 59 46 57 46 57

SNELHEIDSVERDELING WEEKDAG < 20 km/u 20 - 30 km/u 30 - 40 km/u 40 - 50 km/u 50 - 60 km/u 60 - 70 km/u 70 - 80 km/u > 80 km/u

Doorsnede % Cumulatief % 1,9% 1,9% 7,2% 9,1% 26,0% 35,1% 41,4% 76,4% 19,1% 95,5% 3,9% 99,4% 0,5% 99,9% 0,1% 100,0%

Ri. Noordoost % Cumulatief % 2,4% 2,4% 9,0% 11,5% 33,7% 45,1% 43,8% 88,9% 10,1% 99,0% 0,9% 99,9% 0,1% 100,0% 0,0% 100,0%

Ri. Zuidwest % Cumulatief % 1,3% 1,3% 5,5% 6,9% 18,6% 25,5% 39,1% 64,6% 27,7% 92,2% 6,7% 98,9% 1,0% 99,9% 0,1% 100,0%

SNELHEIDSVERDELING DOORSNEDE Gemiddelde V85

70

45,0% 40,0%

60

35,0%

50

30,0%

40

25,0% 20,0%

30

15,0% 20

10,0%

10

5,0% 0,0%

0 0u

5

2u

4u

6u

8u

10u

12u

14u

16u

18u

20u

22u

< 20

20 - 30

30 - 40

40 - 50

50 - 60

60 - 70

70 - 80

> 80

Bijlage 3 Verkennend bodemonderzoek

bestemmingsplan Woningbouw Amsinksweg, Vasse

39

Verkennend Bodemonderzoek

Project:

2022-148

Locatie:

Amsinksweg ongenummerd te Vasse

Opdrachtgever:

Scholte op Reimer Voortsweg 23 7661 PD Vasse

Datum:

11 mei 2022

Verkennend bodemonderzoek Amsinksweg ongenummerd te Vasse

Verkennend Bodemonderzoek Amsinksweg ongenummerd Vasse

Opdrachtgever:

Scholte op Reimer Voortsweg 23 7661 PD Vasse

Adviesbureau:

Dumea Milieu Bornsestraat 24 7597 NE Saasveld

Status: Versie: Datum versie: Projectnummer:

Definitief 1 11 mei 2022 2022-148

Auteur:

Joost Stevelink*

Paraaf:

Kwaliteitscontrole:

Niek Hesselink*

Paraaf:

Veldwerkers:

Joost Stevelink, Mark Morsink (in opleiding)*

*De vermelde personen zijn akkoord met de openbaring van zijn of haar persoonsgegevens in het kader van de AVG-privacy wetgeving.

2022-148

11-5-2022

Pagina 2 van 17

Verkennend bodemonderzoek Amsinksweg ongenummerd te Vasse

Inhoudsopgave Pagina 1

Inleiding

4

2

Vooronderzoek

5

3

4

5

2.1 Locatie gegevens

5

2.2 Algemene informatie locatie

5

2.3 Eerder uitgevoerd bodemonderzoek

5

2.4 Directe omgeving locatie

5

2.5 Regionale bodemopbouw en geohydrologie

6

2.6 Vooronderzoek PFAS

6

2.7 Vooronderzoek NEN 5707 Asbest

6

Onderzoeksprogramma

7

3.1 Hypothesestelling

7

3.2 Onderzoeksopzet

7

3.3 Analysestrategie

7

Onderzoeksresultaten

9

4.1 Bodemopbouw en zintuiglijke waarnemingen

9

4.2 Analyseresultaten

10

4.3 Toetsing van de hypothese

10

4.4 Toetsing aan de noodzaak tot vervolgonderzoek

10

Samenvatting en conclusie

BIJLAGE I: BIJLAGE II: BIJLAGE III: BIJLAGE IV: BIJLAGE V: BIJLAGE VI:

2022-148

11

Situering van de locatie Situering van de locatie (schaal 1: 2000) Overzichtstekening boorpunten Boorstaten Analysecertificaten en Overschrijdingstabellen Foto's onderzoekslocatie

11-5-2022

Pagina 3 van 17

Verkennend bodemonderzoek Amsinksweg ongenummerd te Vasse

1 Inleiding In opdracht van Scholte op Reimer heeft Dumea Milieu een verkennend bodemonderzoek uitgevoerd op de locatie Amsinksweg ongenummerd te Vasse. De regionale ligging van de locatie is weergegeven in bijlage I. Aanleiding van het onderzoek is in het kader van voorgenomen bestemmingswijziging. Doel van het onderzoek is het door middel van een steekproef conform het soort bodemonderzoek, nagaan van de huidige kwaliteit van de grond op de locatie. Het onderzoek is niet bedoeld om de exacte aard en omvang van een eventuele verontreiniging aan te geven. Het verkennend onderzoek is uitgevoerd conform de richtlijnen: - NEN 5725 Bodem - Landbodem - Strategie voor het uitvoeren van vooronderzoek bij verkennend en nader onderzoek (NEN5725:2017); - NEN 5740 Bodem - Landbodem - strategie voor het uitvoeren van verkennend bodemonderzoek - Onderzoek naar de milieuhygiënische kwaliteit van bodem en grond (NEN5740:2009+A1:2016); - NEN 5707 Bodem – Inspectie, monsterneming en analyse van asbest in bodem. (NEN 5707+C2:2017) - VKB Protocol 2001 “Plaatsen van handboringen en peilbuizen, maken van boorbeschrijvingen, nemen van grondmonsters en waterpassen” - VKB Protocol 2002 “Het nemen van grondwatermonsters” - VKB Protocol 2018 “Locatie inspectie en monsterneming van asbest in bodem"

Dumea Milieu is een handelsnaam van Terra Agribusiness. Het procescertificaat van Terra Agribusiness en het hierbij behorende keurmerk (BRL SIKB 2000) zijn van toepassing op de activiteiten inzake het milieukundig veldwerk, inclusief de daarbij behorende veldwerkregistratie, en de overdracht van de monsters aan een erkend laboratorium. Om de onafhankelijkheid van het onderzoek te waarborgen, verklaart Terra Agribusiness op geen enkele wijze gelieerd te zijn aan de te onderzoeken projectlocatie, zowel in juridische, financiële of personele sfeer. De opbouw van dit rapport wordt als volgt weergegeven: - vooronderzoek naar historie en bodemgesteldheid; - opstellen van een hypothese; - opstellen van een onderzoeksstrategie; - resultaten van het veld- en laboratoriumonderzoek; - conclusies, aanbevelingen en samenvatting. In geval van klachten kan de opdrachtgever zich wenden tot Dumea Milieu en zo nodig tot de certificerende-instelling (Normec). Per abuis is in het softwareprogramma het adres van de opdrachtgever gebruikt waardoor deze op de analyses staat vermeld.

2022-148

11-5-2022

Pagina 4 van 17

Verkennend bodemonderzoek Amsinksweg ongenummerd te Vasse

2 Vooronderzoek Conform het onderzoeksprotocol NEN 5725 is ten behoeve van de onderzoeksstrategie op de locatie een vooronderzoek uitgevoerd. De onderstaande informatie is afkomstig uit:

Tabel 1 Bronnen vooronderzoek Bron

Omschrijving

www.ahn.nl

AHN (Algemeen Hoogtebestand Nederland)

www.bodemloket.nl

Bodemloket van Nederland

www.topotijdreis.nl

Historische kaarten

www.dinoloket.nl

Ondergrond gegeven van Nederland

BAG viewer

Basisregistraties Adressen en Gebouwen (BAG)

Gemeente Tubbergen

Historische informatie van de Gemeente

Informatie Opdrachtgever

Scholte op Reimer

Inspectie onderzoekslocatie

Visueel inspectie van de locatie

2.1 Locatie gegevens Gegevens over de locatie zijn weergegeven in onderstaande tabel

Tabel 2 Locatiegegevens Kadastrale gemeente

Amsinksweg ongenummerd, Vasse Tubbergen

Sectie

P

Percelen

1106

Oppervlakte van de onderzoekslocatie

<20000 m2

Eigenaar/ gebruiker

-

Korte beschrijving van de onderzoekslocatie

De onderzoekslocatie bestaat uit landbouwgrond

Bebouwing

Ter plaatse is geen bebouwing

Verharding

De onderzoekslocatie is grotendeels onverhard

Adres onderzoekslocatie

2.2 Algemene informatie locatie De locatie bevindt zich aan de Amsinksweg ongenummerd in Vasse. De onderzoekslocatie bestaat uit grasland. Initiatiefnemer is voornemens woningen te realiseren op de onderzoekslocatie. Op historische kaarten is geen bebouwing te zien op de onderzoekslocatie. De onderzoekslocatie heeft voor zover bekend altijd uit landbouwgrond/grasland bestaan. Op de locatie hebben zich in het verleden, voor zover bekend, geen calamiteiten en/of bedrijfsactiviteiten voorgedaan die van invloed zijn geweest op de bodemkwaliteit van onderhavige onderzoekslocatie. Tevens is er voor zover bekend, op de locatie nooit opslag aanwezig geweest van chemicaliën of brandstoffen zoals huisbrandolie of diesel. Er is verder geen bodemrelevante informatie van de onderzoekslocatie bekend bij de geraadpleegde bronnen. 2.3 Eerder uitgevoerd bodemonderzoek Voor zover bekend zijn er in het verleden op de locatie geen bodemonderzoeken uitgevoerd. 2.4 Directe omgeving locatie De onderzoekslocatie bevindt zich aan de rand van het dorp Vasse. In de directe omgeving bevinden zich voornamelijk agrarische percelen, woonhuizen en infrastructuur. De directe omgeving wordt op historische kaarten aangeduid als “Westerhoek”.

Er is geen bodemrelevante informatie van de directe omgeving van de onderzoekslocatie bekend welke mogelijk invloed heeft gehad op de bodemkwaliteit ter plaatse van de onderzoekslocatie.

2022-148

11-5-2022

Pagina 5 van 17

Verkennend bodemonderzoek Amsinksweg ongenummerd te Vasse

2.5 Regionale bodemopbouw en geohydrologie De regionale geohydrologische bodemopbouw is weergegeven in onderstaande figuur.

Figuur 1 Geologisch opbouw landelijk model DGM v2.2

De boorlocatie bevindt zich circa 33 meter boven NAP. 2.6 Vooronderzoek PFAS PFAS komt op verschillende manieren in het grond- en grondwatersysteem in Nederland terecht. Bij lokaal gebruik en calamiteiten leidt dit tot het 'klassieke' bron-grondwaterpluim beeld. Het meest verdacht voor PFAS in het milieu zijn die locaties waar PFAS worden geproduceerd. Ook de brandweeroefenplaatsen waar met grote regelmaat brandblusschuim is toegepast, zijn verdacht. Er zijn echter ook vele andere toepassingen van PFAS die kunnen leiden tot een grondof grondwaterverontreiniging. In het handelingskader van Expertisecentrum PFAS zijn alle bedrijfsactiviteiten en toepassingen beschreven waar PFAS wordt gebruikt en de kans dat daarbij PFAS in het milieu vrijkomt. Uit historisch onderzoek van onderhavig onderzoekslocatie blijkt dat geen van de beschreven toepassingen uit het handelingskader plaats heeft gevonden op of nabij de onderzoekslocatie. Op basis van de verkregen informatie kan gesteld worden dat de onderzoekslocatie als onverdacht gedefinieerd kan worden met betrekking tot PFAS in de bodem. 2.7 Vooronderzoek NEN 5707 Asbest Uit de verkregen historische informatie blijkt dat er geen bebouwing heeft gestaan op de locatie. De locatie heeft voor zover bekend altijd uit landbouwgrond bestaan.

Op basis van de verkregen informatie kan gesteld worden dat de onderzoekslocatie als onverdacht gedefinieerd kan worden met betrekking tot asbest in de bodem.

2022-148

11-5-2022

Pagina 6 van 17

Verkennend bodemonderzoek Amsinksweg ongenummerd te Vasse

3

Onderzoeksprogramma

3.1

Hypothesestelling

Verkennend bodemonderzoek NEN 5740 Op basis van de resultaten van het vooronderzoek zijn voor de locatie één of meer hypotheses geformuleerd ten aanzien van grond en grondwaterverontreiniging. De onderzoekslocatie kan op basis van het vooronderzoek als onverdacht worden beschouwd met betrekking tot de chemische parameters alsmede asbest. In het kader van de NEN5740 dient de boven- en ondergrond te worden onderzocht conform onderzoeksstrategie ONV-GR. Tijdens het veldwerk wordt de locatie geïnspecteerd en zullen de boringen zintuiglijk worden beoordeeld. Bij zintuiglijk bijzondere waarnemingen kan de strategie nog worden aangepast. De volgende deellocaties en hypotheses worden aangehouden:

Tabel 3 Deellocaties en hypothese NEN5740 Locatie Gehele locatie

Hypothese

Verdachte stoffen

Opmerking

Onverdacht (ONV)

-

-

3.2 Onderzoeksopzet De veldwerkzaamheden zijn uitgevoerd op 28 april 2022 (plaatsing peilbuizen en monstername grond), 6 mei 2022 (monstername grondwater). De positie van de boorlocaties zijn weergegeven in bijlage III.

Tabel 4 Onderzoeksopzet NEN 5740 Locatie

Ondiepe boringen1

Gehele locatie

17

Diepe boringen2

Peilbuizen

4

3

Analyses grond

Analyses water

4x st. grond AS3000

3x st. grondwater AS3000

1

Ondiepe boringen standaard tot 0,5 m-mv. 2 Diepe boringen tot de grondwaterstand met een minimum van1,0 m-mv en een maximum van 2,0 m-mv.

2022-148

11-5-2022

Pagina 7 van 17

Verkennend bodemonderzoek Amsinksweg ongenummerd te Vasse

3.3 Analysestrategie Ten behoeve van het analytisch onderzoek zijn op het laboratorium mengmonsters samengesteld. In de onderstaande tabel is de samenstelling van de monsters verwerkt.

Tabel 5 Analyse onderzochte monsters Analyse monster BM1

Traject (m-mv) 0,00 - 0,50

BM2

0,00 - 0,50

OM1

0,50 - 2,00

OM2

0,50 - 2,00

Analyse monster Pb5wm1 Pb17wm1 Pb22wm1

Traject (m-mv) 3,20 - 4,20 3,50 - 4,50 3,60 - 4,60

Deelmonsters

Analyse

1 (0,00 - 0,50) 10 (0,00 - 0,50) 11 (0,00 - 0,50) 2 (0,00 - 0,50) 3 (0,00 - 0,50) 4 (0,00 - 0,50) 6 (0,00 - 0,50) 7 (0,00 - 0,50) 8 (0,00 - 0,50) 9 (0,00 - 0,50) 12 (0,00 - 0,50) 13 (0,00 - 0,50) 15 (0,00 - 0,50) 16 (0,00 - 0,50) 17 (0,00 - 0,50) 18 (0,00 - 0,50) 19 (0,00 - 0,50) 20 (0,00 - 0,50) 21 (0,00 - 0,50) 23 (0,00 - 0,50) 1 (0,50 - 1,00) 1 (1,00 - 1,50) 4 (0,50 - 1,00) 4 (1,00 - 1,50) 4 (1,50 - 2,00) 5 (0,50 - 1,00) 5 (1,00 - 1,50) 8 (0,50 - 1,00) 8 (1,00 - 1,50) 8 (1,50 - 2,00) 12 (0,50 - 1,00) 12 (1,00 - 1,50) 12 (1,50 - 2,00) 17 (0,50 - 1,00) 17 (1,00 - 1,50) 17 (1,50 - 2,00) 22 (0,50 - 1,00) 22 (1,00 - 1,50) 22 (1,50 - 2,00)

AS3000 NEN 5740 Standaard incl struct excl voorb

AS3000 NEN 5740 Standaard incl struct excl voorb

AS3000 NEN 5740 Standaard incl struct excl voorb

AS3000 NEN 5740 Standaard incl struct excl voorb

Analyse NEN 5740gw standaardpakket (AS3000) NEN 5740gw standaardpakket (AS3000) NEN 5740gw standaardpakket (AS3000)

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://bestuur.tubbergen.nl/api/v1/meetings/1132/documents/24516