11 SvW bijlage 1 - Stikstofdepositieonderzoek d_d_ 3 maart 2023
Tekst van het document
Memo
datum aan van kopie project projectnr. betreft
1
3 maart 2023 Stan van Esdonk Antea Group Armando Aerts Antea Group Roel Dekker Antea Group Duinhoeve advisering uitbreiding 0463643.100 Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Inleiding
Camping Duinhoeve te Udenhout is voornemens om het terrein van haar camping uit te breiden. Met deze uitbreiding zal niet het aantal kampeerplaatsen, maar wel de oppervlakte van de camping toenemen. Om deze wijziging mogelijk te maken dient het bestemmingsplan te worden gewijzigd. In het kader van dit bestemmingsplan is dit stikstofdepositieonderzoek uitgevoerd. Het dichtstbijzijnde Natura 2000-gebied ‘Loonse en Drunense duinen’ grenst direct aan het plangebied. In dit Natura2000-gebied is sprake van een overspannen situatie doordat op verschillende habitats de achtergrondwaarde hoger is dan de kritische depositiewaarde (KDW).
Figuur 1: Ligging van het projectgebied (1) ten opzichte van Natura 2000-gebieden. (Bron: Aerius calculator)
blad 1 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
2
Wettelijk kader
Binnen de EU worden de belangrijkste leefgebieden van de meest bedreigde en waardevolle soorten en habitattypen aangewezen als Natura 2000-gebied. Deze Natura 2000-gebieden moeten samen een Europees ecologisch netwerk vormen om de achteruitgang van de biodiversiteit te keren. De juridische basis voor dit netwerk zijn de Europese Vogel- en Habitatrichtlijn, die in Nederland zijn doorvertaald in de Wet natuurbescherming (Wnb). Per gebied worden voor de soorten en habitattypen instandhoudingsdoelstellingen bepaald. Dit kunnen behouds- of uitbreidings-/verbeteringsdoelstellingen zijn. Het is verplicht om plannen en projecten te beoordelen op de gevolgen voor Natura 2000-gebieden. Voor projecten geldt een vergunningsplicht als het project een significant gevolg kan hebben op een Nederlands Natura 2000-gebied (art. 2.7 lid 2, Wnb). Bij vaststelling van plannen moet het bevoegd gezag rekening houden met de gevolgen van het plan voor Natura 2000-gebieden (art. 2.7 lid 1, Wnb). Bij plannen of projecten in of in de nabijheid van een Natura 2000-gebied dient in een oriënterende fase onderzocht te worden of de ontwikkeling een significant (negatief) gevolg op het betreffende Natura 2000-gebied kan hebben.
Indien na dit onderzoek op voorhand niet kan worden uitgesloten dat de activiteit een significant gevolg heeft, dient meer gedetailleerd dan in de oriënterende fase in kaart gebracht te worden wat de effecten van de activiteit kunnen zijn. Deze analyse heet een ‘passende beoordeling’. Wanneer uit de passende beoordeling alsnog de zekerheid wordt verkregen dat de activiteit geen significant gevolg heeft, staat de Wet natuurbescherming besluitvorming (voor wat betreft gebiedsbescherming) niet in de weg.
3
Uitgangspunten
Rekenprogramma De stikstofdepositie op een Natura 2000-gebied kan berekend worden met behulp van het verplicht te gebruiken rekenprogramma Aerius Calculator (2022) geactualiseerde versie januari 2023. Van elke te berekenen situatie wordt een model gemaakt met invoergegevens waarmee vervolgens de berekening wordt uitgevoerd. Het rekenprogramma Aerius Calculator bepaalt zelf de rekenpunten op de Nederlandse Natura 2000-gebieden. De bijdrage aan de stikstofdepositie in de omliggende Natura 2000-gebieden wordt berekend ter plaatse van voor stikstofgevoelige habitats. Uitgevoerde berekeningen In het kader van het onderhavige project vinden emissies plaats gedurende de realisatiefase en de gebruiksfase, deze fases overlappen echter met elkaar, omdat de camping in gebruik is. Er zijn in totaal twee verschillende referentiesituaties doorgerekend (zie hiervoor meer in paragraaf 3.1 en 3.2). Er worden beperkte werkzaamheden uitgevoerd om de uitbreiding van de camping mogelijk te maken. Verder mogen er planologisch gezien tot maximaal 4.000 m2 bvo aan gebouwen worden bijgebouwd, waarvan 2700 m2 aan bebouwing nog niet gerealiseerd is. Deze zullen verspreid over meerdere jaren (ten minste 4 jaar) worden gerealiseerd. De werkzaamheden en het gewijzigde gebruik vinden plaats vanaf 2024.
Omdat in dit jaar de meeste werkzaamheden plaatsvinden en de camping geheel in gebruik is, is dit ook het worst-case jaar. 2024 is dan ook het in de berekeningen gehanteerde rekenjaar. De berekening is erg ruim ingezet, waarbij uitgegaan is van diverse worst case situaties om detail discussies te voorkomen. Als uit de berekening blijkt dat in 2024 geen sprake is van een toename van stikstofdepositie zal daar in de daarop volgende jaren ook geen sprake van zijn (emissies zijn immers lager). Een deel van de gronden die bij de camping worden betrokken waren tot voor kort in gebruik als grasland en zijn ten behoeve van de camping uit gebruik genomen. Omdat het gebruik van de graslanden is komen te vervallen ten behoeve van het onderhavige plan mag de emissie die hiermee is komen te vervallen worden betrokken in de stikstofdepositieberekeningen om hiermee te salderen.
blad 2 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
De uitgangspunten en rekenresultaten van de berekeningen in het maatgevende jaar zijn opgenomen in: Realisatiefase en gebruiksfase t.o.v. de referentiesituatie (Bijlage 1) Realisatiefase en gebruiksfase t.o.v. alternatieve referentiesituatie (Bijlage 2) In de huidige situatie rijdt er op het terrein voor een periode van 5 weken een treintje rond op benzine. Dit gebruik vindt plaats in zowel de huidige situatie als toekomstige situatie en wordt daarom niet specifiek opgenomen. Hetzelfde geldt voor de dienstauto van de camping.
3.1
Referentiesituatie
De referentiesituatie is de feitelijke en planologisch legale situatie op 7 december 2004 zoals deze nu feitelijk legaal nog aanwezig is of kan zijn. In artikel 2.6 van de 'Beleidsregel natuurbescherming Noord-Brabant' wordt gesteld dat een activiteit alleen mag worden ingezet ten behoeve van intern salderen voor zover er een toestemming was voor de N-emissie veroorzakende activiteit in de referentiesituatie en die sindsdien onafgebroken aanwezig is geweest of nog kan zijn tot het moment van intrekking of wijziging van de toestemming. Ten tijde van deze datum was het bestemmingsplan "De Zandleij" van kracht (onherroepelijk in werking op 11 juli 2003). Daarin geldt voor het plangebied de bestemming "Agrarisch met landschapswaarde". Een uitsnede van dit bestemmingsplan is opgenomen in de bijlagen. Verder is een luchtfoto daterend uit 2006 opgenomen, zie tevens bijlage 2. Aangenomen wordt dat het gebruik op deze datum nagenoeg overeenkomt met de referentiesituatie aangezien in beide gevallen sprake was van agrarisch gebruik. Daarnaast is aan de boer die de gronden in gebruik heeft gehad gevraagd een mestboekhouding aan te leveren uit 2004. De meest oude mestboekhouding die terug te vinden bleek betreft een mestboekhouding uit 2009 (zie bijlage 2).
Om de referentiesituatie te bepalen is gekeken naar de feitelijke en legale activiteiten op de referentiedatum die nu (ten tijde van besluitvorming) nog legaal aanwezig (kunnen) zijn (toegestemd zijn) en feitelijk mogelijk zijn. Hierbij is gekeken naar het vigerende bestemmingsplan "Buitengebied de Zandleij 2012" (onherroepelijk op 19 juni 2014) waarbij de huidig feitelijke situatie is weergegeven door foto’s van de bemesting en een uitdraai van de gebruikte mest op het agrarische perceel (zie bijlage 2). Door deze gegevens te vergelijken wordt bepaald of het gebruik nog aanwezig is/kan zijn en derhalve geldt als uitgangspunt voor de referentiesituatie. Opnieuw geldt dat de maximaal planologische situatie grotendeels overeenkomt met de feitelijke situatie. Uit deze analyse volgen de uitgangspunten welke in deze paragraaf worden uiteengezet. Voor landbouwgrond gelden wettelijke normen voor het toepassen van meststoffen, de 'stikstofgebruiksnormen'. Voor landbouwgrond zijn deze normen voor het jaar 2004 vastgelegd in de destijds geldende 'Wettelijke normen voor het gebruik van meststoffen (MINAS)'. Omdat de mestregelgeving ieder jaar strenger wordt is echter uitgegaan van de mestnormen uit 2020. Vanwege de steeds stringentere regelgeving ten aanzien van het bemesten van landbouwgronden kan de emissie sinds de referentiedatum logischerwijs niet zijn toegenomen.
Om te bepalen hoeveel emissie er plaatsvond ten gevolge van het gebruik van de gronden is uitgegaan van de volgende uitgangspunten.
blad 3 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Vervluchtingspercentages Tabel 3: Tabel uit 'Emissiearm bemesten geëvalueerd' van Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), april 2009, PBL-publicatienummer 500155001
Mestsamenstelling Er worden verschillende soorten mest toegepast op de landbouwgronden. Uitgangspunt voor de berekeningen is dat gerekend wordt met een “gemiddelde” mestsamenstelling voor de locatie van 90% rundveedrijfmest, 5% vleeskalveren (witvlees), 5% vleeskalveren (rosévlees). Op basis van de forfaitaire stikstof- en fosfaatgehalten in dierlijke mest, zoals door het Ministerie van LNV vastgesteld, kan de verdeling van fosfaat en stikstof in deze “gemiddelde” mest worden bepaald.
blad 4 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Tabel 4: forfaitaire stikstof- en fosfaatgehalten in dierlijke mest
Tabel 5: ‘Gemiddelde’ mest Mestsoort Rundveedrijfmest Vleeskalverenmest (witvlees) Vleeskalverenmest (rosé vlees) “Gemiddelde mest”
Aandeel 90% 5%
Kg N per ton 4,0 3,2
Kg Fosfaat per ton 1,5 1,2
5%
5,5
2,2
100%
4,04
1,52
Excretie Een deel van de middels mestaanwending toegediende stikstof per hectare betreft stikstof in een vorm die uiteindelijk naar de lucht zal kunnen emitteren in de vorm van NH3. Voor een indicatie van de hoeveelheid stikstof die hiertoe potentieel aanwezig is in de mest, is vooralsnog uitgegaan van het TANgehalte (% totaal ammoniakaal N van totale hoeveelheid stikstof in de mest) in stalmest zoals vermeld in tabel 6 (tabel 2.3 van de rapportage: “Ammoniakemissie vanuit dierlijke mest en kunstmest 2011, werkdocument 330, Wettelijke Onderzoekstaken Natuur & Milieu, Wageningen, mei 2013”).
blad 5 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Tabel 6: N- en P- excretie in de stal in kg/dier/jaar en aandeel TAN (%)
Op basis van de in voornoemde tabel 6 vermelde TAN-percentages voor de diverse diercategorieën wordt voor de stikstofdepositie-berekening een waarde van 60% aangehouden. Gronden Sinds de referentiedatum is 1,8 ha van het gebied waar thans de camping wordt uitgebreid gebruikt als grasland. Bij het bemesten van het grasland wordt de mest in de bodem gebracht met een zodebemester. Een gedeelte van de mest vervlucht (ammoniak) en deponeert in de vorm van stikstof op omliggende gebieden. Door de planontwikkeling verdwijnt het grasland in het plangebied, waardoor er niet meer bemest wordt, er geen vervluchting meer plaatsvindt en er dus sprake is van een afname van de stikstofdepositie.
blad 6 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Normstelling stikstof Door het Ministerie van LNV zijn stikstofgebruiksnormen per gewas vastgesteld. Deze normen zijn afhankelijk van de grondsoort. In Udenhout ter plaatse van de planlocatie komen zuidelijke zandgronden voor. Voor zuidelijke graslanden waar sprake is van volledig maaien geldt op zand een bemestingsnorm van 320 kg N/ha/jaar. Normstelling Fosfaat De norm voor fosfaat is afhankelijk van het soort grond (bouwland of grasland) alsmede het PAL-getal van het grasland. Dit is voor grasland 80 kg/ha/jaar. Overzicht Tabel 7: Normen en samenstelling grasland Norm N Kg/ha/jaar Grasland 320
Norm fosfaat Kg/ha/jaar 80
Samenstelling Kg N per ton Kg fosfaat per ton 4,04 1,52
De fosfaatnorm is maatgevend. Op grasland mag per jaar 80/1,52 = 52,63 ton “gemiddelde” mest worden uitgereden, hetgeen neerkomt op 52,63 * 4,04 = 212,62 kg N/ha/jaar. Rekening houdend met excretie van 60% en vervluchting van 12% komt er 15,30 kg N/ha/jaar minder vrij als landbouwgronden uit productie worden genomen. Bij een oppervlakte van het projectgebied van 1,8 ha komt dit er op neer dat er 15,30 * 1,8 = 27.54 kg N/jaar minder vrijkomt als het grasland een andere functie krijgt. Het gebruik van de gronden waar de uitbreiding van de camping plaats zal vinden als landbouwgronden zal logischerwijs beëindigd worden, omdat op deze gronden kampeerplaatsen worden gerealiseerd. Emissie van gasverbruik op de standplaatsen Naast het gebruik van de landbouwgronden vindt in de huidige situatie het gebruik van de camping in zijn huidige vorm plaats. Op de standplaatsen vindt emissie van stikstof plaats door verschillende verbrandingsprocessen, bij bijvoorbeeld het koken, barbecueën en het verwarmen van caravans. Voor de emissie als gevolg van gasverbruik en andere verbrandingsprocessen op de standplaatsen is uitgegaan van de helft van de standaard emissiefactoren voor woningen zoals die in AERIUS Calculator zijn opgenomen. Er is uitgegaan van de laagste emissiefactor die beschikbaar is, te weten de emissiefactor voor appartementen.
Deze betreft een emissiefactor van 0,555 kg NOx/jaar per standplaats. De emissie als gevolg van de standplaatsen betreft 350*0,555 en komt daarmee uit op 194,25 kg NOx per jaar. Deze emissie is gemodelleerd als een vlakbron over het terrein dat in de huidige situatie feitelijk legaal aanwezig is. De gemodelleerde bronnen in de referentiesituatie zijn weergegeven in figuur 2.
blad 7 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Figuur 2: Gemodelleerde bronnen in de referentiesituatie
Beheer en onderhoud Gedurende het jaar vindt onderhoud en beheer plaats op de camping. Een groot deel van het materieel en gereedschap is elektrisch, waardoor er geen sprake is van een stikstofuitstoot. Een deel van het materieel is echter niet elektrisch. Voor dit materieel is dan ook wel sprake van een stikstofuitstoot. Het gaat om de compacttrekker en grasmaaier. Voor dit materieel is bepaald welke uitstoot hierdoor plaatsvindt op basis van het dieselverbruik. Voor het berekenen van het dieselverbruik van deze voertuigen is gebruik gemaakt van de volgende formules:
En
blad 8 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Door het brandstofverbruik, evt. Ad-blue verbruik en de bijbehorende stageklasse in te voeren in Aerius Calculator berekent dit programma de emissie van NOx en NH3 voor het materieel. De ingevoerde draaiuren en het verbruik zijn afgerond op hele getallen. In onderstaande tabel zijn de gehanteerde uitgangspunten opgenomen. Voor de NOx en NH3 emissies wordt verwezen naar bijlage 1 en 2. Tabel 8 uitgangspunten voor bepalen brandstofverbruik materieel t.b.v. beheer en onderhoud Materieel
Stageklasse
SCR?
Bouwjaar
Draaiuren
Compacttrekker
IIIb
Nee
2012
217
40
Verliezen 0,03
Zitmaaier
5
Nee
2020
93
20
0,03
3.2
Vermogen (kW)
Gemiddelde belasting
Brandstofverbruik totaal (l)
Ad- blue verbruik (l)
0,69
1562,4
n.v.t.
0,69
334,8
n.v.t.
Alternatieve referentiesituatie
Er is discussie ontstaan over de begrenzing waarbinnen in de huidige situatie de standplaatsen zijn toegestaan. Hiertoe is een aanvullende berekening gedaan, waarin de emissies van het gasverbruik van de standplaatsen en de parkeerplaatsen in een kleiner gebied zijn opgenomen. Voor het beheer en onderhoud is wel gerekend met het totale gebied. Voor deze gronden is namelijk ook sprake van onderhoud. Het gebied waar het om gaat is opgenomen in figuur 3.
Figuur 3: Gemodelleerde bronnen in alternatieve referentiesituatie
blad 9 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
3.3
Realisatie- en gebruiksfase
Realisatiefase Om alle discussie te voorkomen is in de berekening uitgegaan van een oppervlakte van 1,8 ha gedeeld door 150 m2 (de minimale maat van de standplaats voor semipermanente verblijfseenheden) wat zou betekenen dat er maximaal 120 chalets (semipermanente verblijfseenheden) op de uitbreiding op het landbouwperceel geplaatst kunnen worden. In de praktijk is dit onmogelijk doordat geen rekening gehouden is met de brede groensingel als landschappelijk inpassing en ook geen rekening gehouden is met de noodzakelijke ontsluiting. Daarnaast zullen door de opgenomen beperkingen van de spuitzone en geurzone van circa 25 m breed in de praktijk ook veel minder verblijfseenheden mogelijk zijn. Voor de berekening hebben we dus een worstcase situatie ingevoerd waarbij er 120 verblijfseenheden naar de uitbreiding op het agrarisch terrein gereden worden met een vrachtwagen. Deze 120 plekken worden gesaneerd op het huidige recreatieterrein waardoor het totaal aantal verblijfseenheden 350 blijft. Planologisch gezien mogen er buiten de geur- en spuitzone chalets (semipermanente verblijfseenheden) geplaatst worden. In de praktijk zal een deel vooral mobiele kampeerplaatsen betreffen, waarvoor geen chalets hoeven te worden aangevoerd. In de berekening is worst-case wel uitgegaan van de toevoer van 120 chalets.
Voor het aanvoeren van de chalets is sprake van in totaal 240 zware verkeersbewegingen. De chalets worden met een lier van de vrachtwagen gehaald en door een trekker op de plaats gereden. Per chalet is ongeveer één uur benodigd. Hierdoor is sprake van 120 draaiuren met een trekker. Verder dient de aanwezige nutsvoorziening aangesloten te worden op de chalets. Per chalet is ongeveer een half uur benodigd. Dit gebeurt met een kleine graafmachine. Planologisch gezien mag er op het terrein maximaal 4.000 m2 bvo aan bebouwing voor voorzieningen worden gerealiseerd. Van deze maximale oppervlakte is nog 2700 m2 niet benut Deze bebouwing zal verspreid over ten minste 4 jaar worden gebouwd. Om de hinder voor de campinggasten zoveel mogelijk te beperken wordt zoveel mogelijk elektrisch materieel gebruikt, zo worden voor het plaatsen van schroefpalen uitsluitend elektrische hydraulische persen gebruikt en worden uitsluitend elektrische hoogwerkers etc. gebruikt. Voor de machines die zijn uitgerust met een SCR-katalysator geldt dat ze naast diesel ook Ad-blue verbruiken. Voor materieel dat behoort tot stageklasse IV of jonger geldt dat is uitgegaan van een Ad-blue verbruik van 7% van het dieselverbruik en voor materieel van stageklasse IIIb is uitgegaan van een Ad-blue verbruik van 7% van het dieselverbruik.
In tabel 9 is een raming opgenomen van het in te zetten materieel en het bijbehorende brandstofverbruik per jaar. Tabel 9 uitgangspunten voor bepalen brandstofverbruik materieel realisatiefase Materieel
Stageklasse
SCR?
Bouwjaar materieel
Draaiuren per jaar
Graafmachine
Vermogen (kW)
Verliezen
IV
Ja
2014
10
100
0,09
Betonmixer Vrachtvoertuig + kraan
IV
Ja
2014
5
300
IV
Ja
2014
10
Shovel
IV
Ja
2014
Mobiele kraan
IV
Ja
Landbouwtrekker
IIIb
Minigraver
IIIb
Gemiddelde belasting
Brandstofverbruik per jaar (l)
Ad- blue verbruik per jaar (l)
0,69
195
13,65
0,03
0,84
326,25
22,84
300
0,03
0,84
326,25
22,84
5
100
0,09
0,55
160
11,2
2014
10
100
0,12
0,61
182,5
12,78
Ja
2012
120
100
0,03
0,55
1740
69,6
ja
2012
60
60
0,09
0,69
702
28,08
Door het brandstofverbruik, evt. Ad-blue-verbruik en de bijbehorende stageklasse in te voeren in Aerius Calculator berekent dit programma de emissie van NOx en NH3 voor het materieel. De ingevoerde draaiuren en het verbruik zijn
blad 10 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
afgerond op hele getallen. In de bovenstaande tabel zijn de gehanteerde uitgangspunten opgenomen. Voor de NOx en NH3 emissies wordt verwezen naar bijlage 1 en 2. Ten gevolge van de realisatie van de nieuwe gebouwen, die allen uitsluitend worden gerealiseerd voor de campinggasten zal geen sprake zijn van een toename van bezoekers en daarmee zal ook niet van toename van verkeer of overige activiteiten met stikstofemissies tot gevolg. Emissie van gasverbruik op standplaatsen Op standplaatsen vindt emissie van stikstof plaats door verschillende verbrandingsprocessen, bij bijvoorbeeld het koken, barbecueën en het verwarmen van caravans. Voor de emissie als gevolg van gasverbruik en andere verbrandingsprocessen op de standplaatsen is uitgegaan van de helft van de standaard emissiefactoren voor woningen zoals die in AERIUS Calculator zijn opgenomen. Er is uitgegaan van de helft van de laagste emissiefactor die beschikbaar is, te weten de emissiefactor voor appartementen. Deze betreft een emissiefactor van 0,555 kg NOx/jaar per standplaats. De emissie als gevolg van de standplaatsen betreft 350*0,555 en komt daarmee uit op 194,25 kg NOx per jaar. Deze emissie is gemodelleerd als een vlakbron en is de plansituatie verspreid over een groter oppervlak dan in de referentiesituatie. Beheer en onderhoud Gedurende het jaar vindt onderhoud en beheer plaats op de camping.
Een groot deel van het materieel en gereedschap is elektrisch, waardoor er geen sprake is van een stikstofuitstoot. Een deel van het materieel heeft echter wel een stikstofuitstoot. Het gaat om de compacttrekker en grasmaaier. In de paragraaf ‘referentiesituatie’ is reeds een berekening gemaakt van het beheer en onderhoud. In de toekomstige situatie zal dit iets wijzigen, aangezien de gronden nu ook beheert moeten worden. Door het brandstofverbruik, evt. Ad-blue-verbruik en de bijbehorende stageklasse in te voeren in Aerius Calculator berekent dit programma de emissie van NOx en NH3 voor het materieel. De ingevoerde draaiuren en het verbruik zijn afgerond op hele getallen. In de bovenstaande tabel zijn de gehanteerde uitgangspunten opgenomen. Voor de NOx en NH3 emissies wordt verwezen naar bijlage 1 en 2. Tabel 10 uitgangspunten voor bepalen brandstofverbruik materieel t.b.v. beheer en onderhoud Materieel
Stageklasse
SCR?
Bouwjaar
Draaiuren
Vermogen (kW)
Compacttrekker
IIIb
Nee
2012
217
40
Verliezen 0,03
Zitmaaier
5
Nee
2020
93
20
0,03
Gemiddelde belasting
Brandstofverbruik totaal (l)
Ad- blue verbruik (l)
0,69
1562,4
n.v.t.
0,69
334,8
n.v.t.
Verkeersgeneratie (in motorvoertuigbewegingen/etmaal) Voor het bepalen van de verkeersgeneratie is gebruikgemaakt van de CROW Online Kennismodule ‘Toekomstbestendig parkeren – Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie’. Hiermee is uitgegaan van de meest recente verkeerskencijfers. Hoewel het terrein een camping betreft (met 270 semipermanente verblijfseenheden zoals stacaravans en glampingtenten en 80 mobiele verblijfseenheden) is er op verzoek van de gemeente in de stikstofberekening er worstcase vanuit gegaan dat alle semi-permanente verblijfsplaatsenverblijfplaatsen een huisje op een bungalowpark zouden betreffen, omdat de CROW geen kencijfers heeft voor semipermanente verblijfseenheden zoals stacaravans. Er is daarom uitgegaan van de volgende verkeershoeveelheden. De praktijk zal dus altijd veel lager uitvallen.
blad 11 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Tabel 11 verkeersgeneratie standplaatsen Aantal
Semi permanente verblijfseenheden Campingplaatsen Totaal
270
Motorvoertuigbewegingen /etmaal (kengetal CROW, max) 2,6
Totaal aantal motorvoertuig-bewegingen /etmaal 702
80
0,4
32 734
Licht verkeer (mvt/etm 98,8%)
Middel-zwaar verkeer (mvt/ etm 1%)
Zwaar verkeer (mvt/ etm 0,2%)
725
7
2
Ten gevolge van het plan vinden er geen extra verkeersbewegingen plaats, wel zullen de auto’s ook op het nieuwe gedeelte van de camping gaan rijden. Er is worst-case vanuit gegaan dat alle auto’s over dit gedeelte van de camping zullen gaan rijden (de ene helft over de ene kant van het terrein en de andere helft over de andere kant van het terrein). Het verkeer ten gevolge van de camping op de bestaande infrastructuur is niet meegenomen in de berekening, dit rijdt er immers in de huidige situatie ook al.
Figuur 4: Gemodelleerde bronnen in de realisatie en gebruiksfase
Voor het bouwverkeer dat van en naar de camping gaat rijden gedurende de realisatiefase geldt dat op basis van het verwachte bouwvolume in 2024 de volgende intensiteiten worden verwacht. Tabel 12 verkeersgeneratie bouwverkeer realisatiefase (worst-case jaar) Soort verkeer Licht verkeer Zwaar verkeer
Aantal mvt/bewegingen in 2024 680 470
Ten aanzien van het lichte verkeer is aangenomen dat het verkeer zich via de kortste route richting de Midden-Brabant weg zal ontsluiten. Het zware verkeer zal echter een andere route afleggen, omdat de kortste route een fietsstraat betreft en zeer slecht toegankelijk is voor zwaar verkeer. In figuur 5 is opgenomen hoe de verschillende soorten verkeer zullen worden ontsloten.
blad 12 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Figuur 5: ontsluiting verkeer (blauw: licht en zwaar verkeer samen, rood: route licht verkeer, zwart: route zwaar verkeer)
4
Resultaten en conclusie
Aerius Calculator berekent een planbijdrage bijdrage van maximaal 0,00 mol/ha/ja in Natura-2000 gebied ’Loonse en Drunense Duinen’. Dit resultaat geldt voor beide doorgerekende referentiesituaties. Op basis van dit resultaat zijn (voor beide referentiesituaties) significant negatieve effecten uitgesloten. Het aspect stikstof staat nadere besluitvorming dan ook niet in de weg.
blad 13 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Bijlage 1: Aerius-berekening
blad 14 van 24
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Totale emissie
Situatie 1 - Referentie Situatie 2 - Beoogd
Resultaten
Situatie 1 - Referentie Situatie 2 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
RwaEDgE9jvZ5 (04 maart 2023)
Antea Group Beneluxweg 125, 4814SJ Oosterhout Camping Duinhoeve Camping duinhoeve RwaEDgE9jvZ5 04 maart 2023, 02:58 Wnb-rekengrid Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
3,41 mol/ha/j 0,00 ha 533,08 ha 0,00 mol/ha/j 2,74 mol/ha/j
3089293
2024 2024
5,39 mol/ha/j
27,5 kg/j 2,3 kg/j 3089293
233,8 kg/j 293,6 kg/j
Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen
2/11
Projectberekening
Situatie 2 (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Recreatie | Bron 1 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bron 8 Verkeersnetwerk
RwaEDgE9jvZ5 (04 maart 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
- 194,3 kg/j 0,7 kg/j 67,1 kg/j 1,6 kg/j 32,1 kg/j
3/11
Projectberekening
Situatie 1 (Referentie), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Recreatie | Bron 1 2 Landbouw | Landbouwgrond | Bron 2 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bron 3
RwaEDgE9jvZ5 (04 maart 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
- 194,3 kg/j 27,5 kg/j 14,2 g/j 39,5 kg/j
4/11
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.
RwaEDgE9jvZ5 (04 maart 2023)
5/11
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 2" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
533,08
Per gebied
Berekend (ha gekarteerd)
Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen (131) Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek (132)
533,07
RwaEDgE9jvZ5 (04 maart 2023)
0,00
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
2.356,78
0,00
0,00
2.356,78
0,00
0,00
1.757,04
0,00
0,00
533,08
2,74
533,07
2,74
0,00
0,01
6/11
Projectberekening
Situatie 2, Rekenjaar 2024 1
Wonen en Werken | Recreatie
Naam Bron 1 Uittreedhoogte Locatie X:136193,8 Warmteinhoud Y:405197,21 Spreiding Oppervlakte 11,47 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bron 2 X:136007,06 Y:405042,99 527,47 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
NOₓ
Max. snelheid
Aantal voertuigen
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Bron 3 X:135803,58 Y:404365,66 2.044,45 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
363 p/etmaal 4 p/etmaal 1 p/etmaal 0 p/etmaal
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bron 4 X:133950,74 Y:404414,02 1.833,48 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RwaEDgE9jvZ5 (04 maart 2023)
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
194,3 kg/j
Links Rechts NOₓ 18,3 kg/j Type scherm - NO₂ 4,1 kg/j Hoogte - NH₃ 1,1 kg/j Afstand tot de weg - -
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
4
1,0 m 0,000 MW 1m
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
470 p/jaar 0 p/jaar 680 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
4,5 kg/j 1,4 kg/j 0,1 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 0,3 kg/j Type scherm - NO₂ 63,0 g/j Hoogte - NH₃ 18,8 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigen
680 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
7/11
Projectberekening
5
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bron 5 X:133334,12 Y:403811,31 588,75 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RwaEDgE9jvZ5 (04 maart 2023)
Max. snelheid
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
680 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar
77,3 g/j 17,3 g/j 8,9 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
8/11
Projectberekening
6
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Bron 8 X:136193,8 Y:405197,21 11,47 ha
Graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 195 l/j SCR: ja
Naam
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik
Mobiele hijskraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 183 l/j SCR: ja Betonmixer
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 325 l/j SCR: ja
Vrachtauto / kiepwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 326 l/j SCR: ja
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 160 l/j SCR: ja
Landbouwtrekker Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1740 l/j
Minigraver
Stage-IIIB, 2011-2013, 56-75 kW, diesel, SCR: nee
702 l/j
Compacttrekker
Stage-IIIB, 2011-2013, <= 56 kW, diesel, 1562 l/j SCR: nee
Zitmaaier
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee
RwaEDgE9jvZ5 (04 maart 2023)
67,1 kg/j 0,7 kg/j
335 l/j
10 u/j
Stof Emissie
14 l/j (14) NOₓ
0,2 kg/j NH₃ 46,8 g/j 10 u/j 13 l/j (13) NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 43,9 g/j 5 u/j 23 l/j (23) NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 78,0 g/j 5 u/j 23 l/j (23) NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 78,2 g/j 5 u/j 11 l/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 38,4 g/j 120 u/j 70 l/j (70) NOₓ 12,1 kg/j NH₃ 0,4 kg/j 60 u/j NOₓ 14,3 kg/j NH₃ 5,3 g/j 217 u/j NOₓ 32,3 kg/j NH₃ 11,7 g/j 93 u/j NOₓ 7,2 kg/j NH₃ 2,5 g/j
9/11
Projectberekening
7
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bron 9 X:135062,12 Y:402473,2 5.605,18 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 8
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bron 10 X:133053,24 Y:403561,88 566,69 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RwaEDgE9jvZ5 (04 maart 2023)
Max. snelheid
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
0 p/jaar 0 p/jaar 470 p/jaar 0 p/jaar
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
680 p/jaar 0 p/jaar 470 p/jaar 0 p/jaar
8,1 kg/j 2,6 kg/j 0,2 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
0,9 kg/j 0,3 kg/j 32,7 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
10/11
Projectberekening
Situatie 1, Rekenjaar 2024 1
Wonen en Werken | Recreatie
Naam Bron 1 Uittreedhoogte Locatie X:136195,52 Warmteinhoud Y:405237,53 Spreiding Oppervlakte 9,45 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bron 2 Locatie X:136046,18 Y:405059,34 Oppervlakte 1,84 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
NOₓ
194,3 kg/j
0,5 m 0,000 MW 0m
NH₃
27,5 kg/j
Type
Stof
Mestaanwending (dierlijke mest)
3
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
1,0 m 0,000 MW 1m
NOₓ NH₃
Emissie
0,0 kg/j 27,5 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Bron 3 X:136195,52 Y:405237,53 9,45 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik
Compacttrekker Stage-IIIB, 2011-2013, <= 56 kW, diesel, 1562 l/j SCR: nee
217 u/j
Zitmaaier
93 u/j
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: 335 l/j nee
39,5 kg/j 14,2 g/j Stof Emissie
NOₓ
32,3 kg/j NH₃ 11,7 g/j NOₓ 7,2 kg/j NH₃ 2,5 g/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230221_e1cb893112 Database versie 2022_e1cb893112 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/ RwaEDgE9jvZ5 (04 maart 2023)
11/11
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Bijlage 2 Aerius alternatieve referentiesituatie
blad 15 van 24
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Totale emissie
Situatie 1 - Referentie Situatie 2 - Beoogd
Resultaten
Situatie 1 - Referentie Situatie 2 - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
Rco5DxmnSEQL (04 maart 2023)
Antea Group Beneluxweg 125, 4814SJ Oosterhout Camping Duinhoeve Camping duinhoeve Rco5DxmnSEQL 04 maart 2023, 03:11 Wnb-rekengrid Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
3,41 mol/ha/j 0,00 ha 532,04 ha 0,00 mol/ha/j 2,83 mol/ha/j
3089293
2024 2024
5,66 mol/ha/j
27,5 kg/j 2,3 kg/j 3089293
233,8 kg/j 293,6 kg/j
Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen
2/11
Projectberekening
Situatie 2 (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Recreatie | Bron 1 6 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bron 8 Verkeersnetwerk
Rco5DxmnSEQL (04 maart 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
- 194,3 kg/j 0,7 kg/j 67,1 kg/j 1,6 kg/j 32,1 kg/j
3/11
Projectberekening
Situatie 1 (Referentie), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Wonen en Werken | Recreatie | Bron 1 2 Landbouw | Landbouwgrond | Bron 2 3 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bron 3
Rco5DxmnSEQL (04 maart 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
- 194,3 kg/j 27,5 kg/j 14,2 g/j 39,5 kg/j
4/11
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie.
Rco5DxmnSEQL (04 maart 2023)
5/11
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Situatie 2" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
532,04
Per gebied
Berekend (ha gekarteerd)
Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen (131) Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek (132)
532,03
Rco5DxmnSEQL (04 maart 2023)
0,00
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste gekarteerd) afname (mol N/ha/jr)
2.356,78
0,00
0,00
2.356,78
0,00
0,00
1.757,04
0,00
0,00
532,04
2,83
532,03
2,83
0,00
0,01
6/11
Projectberekening
Situatie 2, Rekenjaar 2024 1
Wonen en Werken | Recreatie
Naam Bron 1 Uittreedhoogte Locatie X:136193,8 Warmteinhoud Y:405197,21 Spreiding Oppervlakte 11,47 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bron 2 X:136007,06 Y:405042,99 527,47 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
NOₓ
Max. snelheid
Aantal voertuigen
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Bron 3 X:135803,58 Y:404365,66 2.044,45 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
363 p/etmaal 4 p/etmaal 1 p/etmaal 0 p/etmaal
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bron 4 X:133950,74 Y:404414,02 1.833,48 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Rco5DxmnSEQL (04 maart 2023)
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
194,3 kg/j
Links Rechts NOₓ 18,3 kg/j Type scherm - NO₂ 4,1 kg/j Hoogte - NH₃ 1,1 kg/j Afstand tot de weg - -
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
4
1,0 m 0,000 MW 1m
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
470 p/jaar 0 p/jaar 680 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
4,5 kg/j 1,4 kg/j 0,1 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 0,3 kg/j Type scherm - NO₂ 63,0 g/j Hoogte - NH₃ 18,8 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigen
680 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
7/11
Projectberekening
5
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bron 5 X:133334,12 Y:403811,31 588,75 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Rco5DxmnSEQL (04 maart 2023)
Max. snelheid
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
680 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar 0 p/jaar
77,3 g/j 17,3 g/j 8,9 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
8/11
Projectberekening
6
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Bron 8 X:136193,8 Y:405197,21 11,47 ha
Graafmachine
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 195 l/j SCR: ja
Naam
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik
Mobiele hijskraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 183 l/j SCR: ja Betonmixer
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 326 l/j SCR: ja
Vrachtauto / kiepwagen
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 326 l/j SCR: ja
Shovel
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 160 l/j SCR: ja
Landbouwtrekker Stage-IIIB, 2011-2013, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1740 l/j
Minigraver
Stage-IIIB, 2011-2013, 56-75 kW, diesel, SCR: nee
702 l/j
Compacttrekker
Stage-IIIB, 2011-2013, <= 56 kW, diesel, 1562 l/j SCR: nee
Zitmaaier
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: nee
Rco5DxmnSEQL (04 maart 2023)
67,1 kg/j 0,7 kg/j
335 l/j
10 u/j
Stof Emissie
14 l/j (14) NOₓ
0,2 kg/j NH₃ 46,8 g/j 10 u/j 13 l/j (13) NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 43,9 g/j 5 u/j 23 l/j (23) NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 78,2 g/j 5 u/j 23 l/j (23) NOₓ 0,3 kg/j NH₃ 78,2 g/j 5 u/j 11 l/j NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 38,4 g/j 120 u/j 70 l/j (70) NOₓ 12,1 kg/j NH₃ 0,4 kg/j 60 u/j NOₓ 14,3 kg/j NH₃ 5,3 g/j 217 u/j NOₓ 32,3 kg/j NH₃ 11,7 g/j 93 u/j NOₓ 7,2 kg/j NH₃ 2,5 g/j
9/11
Projectberekening
7
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bron 9 X:135062,12 Y:402473,2 5.605,18 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 8
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte Verkeer
Bron 10 X:133053,24 Y:403561,88 566,69 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Rco5DxmnSEQL (04 maart 2023)
Max. snelheid
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
0 p/jaar 0 p/jaar 470 p/jaar 0 p/jaar
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigen
680 p/jaar 0 p/jaar 470 p/jaar 0 p/jaar
8,1 kg/j 2,6 kg/j 0,2 kg/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
0,9 kg/j 0,3 kg/j 32,7 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
10/11
Projectberekening
Situatie 1, Rekenjaar 2024 1
Wonen en Werken | Recreatie
Naam Bron 1 Uittreedhoogte Locatie X:136194,67 Warmteinhoud Y:405270,29 Spreiding Oppervlakte 8,24 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bron 2 Locatie X:136046,18 Y:405059,34 Oppervlakte 1,84 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
NOₓ
194,3 kg/j
0,5 m 0,000 MW 0m
NH₃
27,5 kg/j
Type
Stof
Mestaanwending (dierlijke mest)
3
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
1,0 m 0,000 MW 1m
NOₓ NH₃
Emissie
0,0 kg/j 27,5 kg/j
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Bron 3 X:136195,52 Y:405237,53 9,45 ha
Stageklasse
NOₓ NH₃
Brandstofverbruik Draaiuren AdBlue verbruik
Compacttrekker Stage-IIIB, 2011-2013, <= 56 kW, diesel, 1562 l/j SCR: nee
217 u/j
Zitmaaier
93 u/j
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: 335 l/j nee
39,5 kg/j 14,2 g/j Stof Emissie
NOₓ
32,3 kg/j NH₃ 11,7 g/j NOₓ 7,2 kg/j NH₃ 2,5 g/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2022_20230221_e1cb893112 Database versie 2022_e1cb893112 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/ Rco5DxmnSEQL (04 maart 2023)
11/11
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Bijlage 3: Bewijsvoering bemesting
blad 16 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Plankaart vigerend bestemmingsplan 7 december 2004
blad 17 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Luchtfoto 2006
blad 18 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Mestboekhouding en melding 2009
blad 19 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Foto bemesting in huidige situatie
blad 20 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Uitdraai uitgereden mest in huidige situatie
blad 21 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
Uitsnede huidige bestemmingsplan
blad 22 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
blad 23 van 24
memonummer: betreft: Stikstofdepositieonderzoek Duinhoeve
blad 24 van 24