CConstaterende datTilburg
Koppel je AI →
Document · PDF

05 Regels bp streepstraat D2451 met bijlagen

Raadsvergadering 18 december 2023, gemeente TilburgBij agendapunt: Raadsvoorstel Bestemmingsplan Streepstraat24.106 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 3

13.2.3 Toelaatbaarheid De werken en werkzaamheden als bedoeld in 13.2.1 zijn slechts toelaatbaar indien door de uitvoering van de werken of werkzaamheden of door de gevolgen daarvan geen onherstelbare schade aan de betrokken boom toegebracht wordt. Het bevoegd gezag is bevoegd om: a. voorwaarden te verbinden aan de in 13.2.1 bedoelde omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden, ter vermindering of ter voorkoming van schade die de in 13.2.1 genoemde werken of werkzaamheden of de gevolgen daarvan aan de betrokken boom zouden kunnen toebrengen. Onder schade wordt tevens begrepen een vermindering of verslechtering van groeimogelijkheden; b. ten behoeve van de omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden voor de onder 13.2.1 genoemde werken/werkzaamheden een BEA- onderzoek (= bomeneffectanalyse) van een onafhankelijk boomtechnisch adviesbureau te eisen.

13.3 Bevordering ruimtelijke kwaliteit buitengebied Het bevoegd gezag kan, voor zover het ruimtelijke ontwikkelingen buiten bestaand stedelijk gebied betreft, slechts gebruik maken van de in dit plan opgenomen binnenplanse afwijkingsmogelijkheden en wijzigingsbevoegdheden, indien voldaan wordt aan het vereiste van bevordering van de ruimtelijke kwaliteit als bedoeld in de Verordening ruimte Noord-Brabant en de daarop gestoelde werkafspraken met de provincie.

Buitengebied De Voorste Stroom, 8e herziening (Streepstraat D2451)

31

13.4 Parkeerregeling 13.4.1 Parkeren a. De gronden mogen enkel worden gebruikt onder voorwaarde dat ten behoeve van het parkeren of stallen van (motor)voertuigen in, op of onder het gebouw dan wel op het onbebouwde terrein dat bij het gebouw hoort, in voldoende mate parkeergelegenheid aanwezig is, zoals neergelegd in de op 6 juli 2023 door de gemeenteraad vastgestelde nota 'Parkeernormen Tilburg 2023' ; b. het bevoegd gezag kan slechts een omgevingsvergunning verlenen voor de activiteiten bouwen en/of gebruiken van gronden en/of de activiteit handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening, indien bij aanvraag wordt aangetoond dat wordt voorzien in voldoende parkeergelegenheid, zoals neergelegd in de nota 'Parkeernormen Tilburg 2023'. Indien deze parkeernota gedurende de planperiode wordt gewijzigd dient te worden voldaan aan de gewijzigde parkeernormen en rekenmethode; c. De onder a. bedoelde plaatsen voor het stallen van voertuigen moeten afmetingen hebben die afgestemd zijn op gangbare (motor)voertuigen, zoals neergelegd in de nota 'Parkeernormen Tilburg 2023'. Indien deze parkeernota gedurende de planperiode wordt gewijzigd dient te worden voldaan aan de desbetreffende wijzigingen.

13.4.2 Laden en lossen Indien de bestemming van een bouwwerk of een terrein aanleiding geeft tot een te verwachten behoefte aan ruimte voor het laden of lossen van goederen moet zijn verzekerd, dat op eigen terrein wordt voorzien in voldoende ruimte voor laden en lossen, zoals neergelegd in de CROW Kennisbank in ASVV 2012. 13.4.3 Afwijken van de regels Het bevoegd gezag kan omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van artikel 13.4.1 en 13.4.2indien: a. op andere wijze in de parkeerbehoefte en/of de nodige laad- of losruimte wordt voorzien en b. wordt voldaan aan de voorwaarden en vrijstellingsregels zoals neergelegd in de nota 'Parkeernormen Tilburg 2023'. Indien deze parkeernota gedurende de planperiode wordt gewijzigd dient te worden voldaan aan de desbetreffende wijzigingen.

Buitengebied De Voorste Stroom, 8e herziening (Streepstraat D2451)

32

Hoofdstuk 4 Overgangs- en slotregels

Buitengebied De Voorste Stroom, 8e herziening (Streepstraat D2451)

33

Artikel 14 Overgangsrecht 14.1 Overgangsrecht bouwwerken a. Een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen van een bouwwerk, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot; b. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd; c. na het teniet gaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen van een bouwwerk wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is teniet gegaan; d. het bevoegd gezag kan eenmalig omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van het bepaalde onder a. voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld onder a. met maximaal 10%; e. het bepaalde onder a. is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen het overgangsrecht van dat plan.

14.2 Overgangsrecht gebruik a. Het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet; b. het is verboden het met het bestemmingsplan strijdige gebruik, bedoeld onder a., te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind; c. indien het gebruik, bedoeld onder a., na het tijdstip van inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten; d. het bepaalde onder a. is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen het overgangsrecht van dat plan.

Buitengebied De Voorste Stroom, 8e herziening (Streepstraat D2451)

34

Artikel 15 Slotregel Dit plan wordt aangehaald als bestemmingsplan "Buitengebied De Voorste Stroom, 8e herziening (Streepstraat D2451)

Buitengebied De Voorste Stroom, 8e herziening (Streepstraat D2451)

35

Buitengebied De Voorste Stroom, 8e herziening (Streepstraat D2451)

36

Bijlagen bij regels Bijlage 1 landschappelijk inpassingsplan Streepstraat D2451 Landschappelijk inrichtingplan

Bijlage 2 ontwerpbesluit hogere grenswaarde Streepstraat D2451 Ontwerpbesluit hogere waarde

Bijlage 3 Staat van bedrijfsactiviteiten Staat van bedrijfsactiviteiten

Bijlage 4 overeenkomst kwaliteitsverbetering landschap Streepstraat D2451 Overeenkomst kwaliteitsverbetering landschap

Bijlage 5 Boomwaardekaart Boomwaardekaart

Bijlage 1 landschappelijk inpassingsplan Streepstraat D2451 Landschappelijk inrichtingplan

47 49

51

BEPLANTINGEN

5

3

Bossfeer zone 1. Pinus strobus (50%) en/of Pinus sylvestris (50%) - 12 st. 2. Carpinus betulus - 6 st. 3. Quercus robur - 10 st. 4. Acer campestre - 3 st. 5. Rhododendron ponticum 'Roseum' 6. bosplantsoen: Ilex aquifolium (10%), Taxus baccata (5%), Ligustrum vulgare (10%), Quercus robur (10%), Acer campestre (10%), Amelanchier lamarckii (15%), Corylus avellana (15%), Sorbus aucuparia (5%), Crataegus monogyna (15%), , Viburnum opulus (5%), 6a. Viburnum opulus (50%), Ilex aquifolium (50%), maximaal 70cm hoog houden ivm uitzicht op Streepstraat - 6+6a totaal 2120 st. 7. wintergroen: Ilex aquifolium (30%), Taxus baccata (25%), Ligustrum vulgare (30%), Tsuga canadensis (15%) - totaal 295 st. 8. fruitbomen 10 st.

1 77

7

1 6

2 1 1 1

3

4

2 1

Landschappelijke open zone 9. Juglans regia - 1 st. 10. Landschappelijke (losse) haag: Crataegus monogyna (25%), Corylus avellana (25%), Acer campestre (25%), Ligustrum vulgare (25%), 10a. Ligustrum Vulgare (70%) en Ilex aquifolium (30%) vormen de afscheiding en zijn 1.50-2.00m hoog. Daarnaast wordt 15% Crataegus monogyna aan de tuin-zijde en landschappelijke zijde extra aangebracht. totaal 10 en 1a 1490 st. 11. Fagus sylvatica (dubbele rij) - 800 st. 12. bloemrijk grasland n.t.b. - 0,25 ha 13. Betula pendula (meerstammig) - 1 st.

6a 5

5

2

5

t traa

6

53

7 6a 4.70m

eps

7

5

Stre

1

6

5

6

3 7

7

1d

6 5

1

1

2

7

5

gezamenlijke weg (entree): Achterhoeks Padvast

2

1

7

4

3 7

waterberging: wadi/sloot

3

6 1 1 2

1

5

2

6 1

4

5

1

7

zitbank

5

1

1

7

3

4

7

6 3

1

6

13 7

2.20

6 11 3 2.90

3

3

11

8

12

11

8

12

10

1

9

8 10

10

10a

8

LANDSCHAPPELIJKE INPASSING STREEPSTRAAT D2451 8

10

10a

3

31 05 2023 aanpassing legenda 24 05 2023 aanpassing legenda 20 04 2023 inpassing + woningen BdB 30 03 2023 rijcurves hulpdiensten 08 09 2022 aanpassing beplantingen 30 06 2022 aanpassing verkaveling en beplantingen

8

8

8

12

11

12

project

opdrachtgever

ontwikkeling streepstraat berkel enschot

B.M.B. Tilburg

10a

10 8

ek stedenbouw l landschap mozartlaan 2 5283 kc boxtel

8

10a

e k

ek@stedenbouwlandschap.nl t 0411 624162 m 06 27254714

datum

schaal

onderdeel

29 11 2021

1 : 500

landschappelijke inpassing D2451

tekening nr 018.018 0.3

Bijlage 2 ontwerpbesluit hogere grenswaarde Streepstraat D2451 Ontwerpbesluit hogere waarde

1 Ontwerpbesluit tot vaststelling Hogere waarde Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tilburg stellen hogere waarden vast op grond van artikel 110a Wet geluidhinder ten behoeve van het bestemmingsplan Buitengebied De Voorste Stroom, 8e herziening (Streepstraat), kadastraal bekend gemeente Tilburg, sectie BKL, nummer D2451 vanwege weg- en railverkeer. Overwegingen ten aanzien van het besluit De gemeente Tilburg is gestart met de procedure tot vaststelling van het bestemmingsplan Buitengebied De Voorste Stroom, 8e herziening (Streepstraat). Het voornemen bestaat om binnen dit bestemmingsplan 9 nieuwe woningen te realiseren. Deze geluidgevoelige bestemmingen worden gerealiseerd binnen de bestemming 'Wonen' zoals opgenomen in de planverbeelding d.d. 16 juni 2022. Voor de positionering van de bouwvlakken en de planverbeelding wordt verwezen naar bijlage 1. Het plangebied is gelegen binnen de wettelijke geluidzone van de Rijksweg A65, de Streepstraat, de Bosscheweg en de spoorlijn Tilburg-'s-Hertogenbosch. Voor wegen geldt een voorkeurgrenswaarde van 48 dB op grond van artikel 82 ingevolge de Wet geluidhinder. Voor de spoorlijn geldt een voorkeurgrenswaarde van 55 dB op grond van artikel 4.9 van het Besluit geluidhinder.

Op grond van de Wet geluidhinder en het Besluit geluidhinder is het mogelijk een hogere waarde vast te stellen voor wegverkeer van maximaal 53 voor een buitenstedelijke situatie (Rijksweg A65) respectievelijk 63 dB voor een stedelijke situatie (Bosscheweg, Streepstraat) en 68 dB voor railverkeer. Voor het bestemmingsplan is op basis van akoestisch onderzoek gebleken dat sprake is van een overschrijding van de voorkeursgrenswaarde vanwege de Rijksweg A65 en de spoorlijn Tilburg-'s-Hertogenbosch. In bijlage 2 zijn de berekende geluidbelastingen van de Rijksweg A65 en de spoorlijn Tilburg-’s-Hertogenbosch opgenomen voor zover de voorkeurgrenswaarde voor wegrespectievelijk railverkeer wordt overschreden. Maatregelen om de geluidbelasting terug te brengen tot onder de wettelijke voorkeursgrenswaarde van 48 respectievelijk 55 dB zijn niet mogelijk of niet doelmatig. Op grond van het bepaalde in art. 110a ingevolge de Wet geluidhinder is het college van burgemeester en wethouders bevoegd om hogere waarden vast te stellen. Toetsing Door Adromi B.V. is een akoestisch onderzoek uitgevoerd . Voor de uitgangspunten en rekenresultaten van dit onderzoek wordt verwezen naar het rapport “Bouwplan Streepstraat te Berkel-Enschot, Onderzoek weg- en railverkeerslawaai” d.d. 11 juli 2022, projectnummer R202049, versie: 02a.

Wegverkeer Uit het akoestisch onderzoek blijkt dat: de voorkeurgrenswaarde van 48 dB enkel wordt overschreden t.g.v. de Rijksweg A65. Dit geldt voor alle woningen; de maximale ontheffingswaarde van 53 dB t.g.v. de Rijksweg A65 wordt overschreden voor de woningen E (oostgevel), G (oost- en zuidgevel) en I (oost- en zuidgevel) op een rekenhoogte van 5 meter. De maximale geluidsbelasting t.g.v. de Rijksweg A65 bedraagt 57 dB op de oostgevel van woning I op een rekenhoogte van 5 meter; de gevels waar de geluidbelasting meer bedraagt dan de maximale ontheffingswaarde van 53 dB worden doof uitgevoerd. Zie Bijlage 2. Om de woningen akoestisch mogelijk te maken is het noodzakelijk om hogere grenswaarden vast te stellen voor de Rijksweg A65. Voor de vast te stellen waarden van dit besluit wordt verwezen naar bijlage 2. Hypotheken 4

2

Railverkeer Uit het akoestisch onderzoek blijkt dat: de voorkeurgrenswaarde van 55 dB enkel wordt overschreden voor de woningen F, G, H en I; de maximale ontheffingswaarde van 68 dB wordt niet overschreden. Om de woningen akoestisch mogelijk te maken is het noodzakelijk hogere waarden vast te stellen. Voor de vast te stellen waarden van dit besluit voor railverkeer wordt verwezen naar bijlage 2. Maatregelen Rijksweg A65 Bronmaatregelen Voor de Rijksweg A65 kan als bronmaatregel geluidarm asfalt als wegdekverharding worden aangebracht. Echter de Rijksweg A65 is reeds voorzien van geluidsreducerend asfalt. Andere maatregelen aan de bron om de geluidbelasting te reduceren tot aan de voorkeurgrenswaarde van 48 dB (bijvoorbeeld het beperken verkeersintensiteit of het verlagen van de rijsnelheid) ontmoeten overwegende bezwaren van verkeerskundige aard. Overdrachtsmaatregelen Om de geluidbelasting te reduceren kunnen geluidschermen worden toegepast. Om een optimaal effect van geluidschermen te creëren, moeten deze bij voorkeur dicht bij de bron (in dit geval evenwijdig aan de A65) of dicht bij de ontvanger worden geplaatst. De kosten hiervan worden als niet doelmatig beschouwd mede gelet op het gegeven dat het om een beperkt aantal woningen gaat.

Spoorlijn Tilburg-'s-Hertogenbosch Bronmaatregelen Bronmaatregelen om de geluidbelasting te reduceren tot aan de voorkeurgrenswaarde van 55 dB zoals het beperken van de verkeersintensiteit of het verlagen van de rijsnelheid zijn vervoerskundig niet gewenst. Het plaatsen van raildempers wordt als niet doelmatig gezien omdat slechts sprake is van een geringe overschrijding van de voorkeurgrenswaarde en het hier om slechts 4 woningen gaat. Overdrachtsmaatregelen Een maatregel in de overdracht is het toepassen van geluidschermen. Om een optimaal effect van geluidschermen te creëren, moeten deze bij voorkeur dicht bij de bron (in dit geval evenwijdig aan het spoor) of dicht bij de ontvanger worden geplaatst. De kosten hiervan worden als niet doelmatig beschouwd mede vanwege de geringe overschrijding van de voorkeurgrenswaarde en het gegeven dat het om slechts 4 woningen gaat. Cumulatie Voor een paar woningen is sprake van cumulatie omdat de voorkeurgrenswaarde voor wegverkeer en railverkeer wordt overschreden. De maximale gecumuleerde geluidsbelasting, exclusief toepassing van de wettelijke aftrek volgens artikel 110g van de Wgh voor wegverkeer, bedraagt 60 dB. Deze geluidbelasting wordt aanvaardbaar geacht omdat alle woningen kunnen beschikken over een geluidluwe gevel en een geluidluwe buitenruimte.

Hierbij is rekening gehouden dat voor de woningen E, G en I op de 1e verdieping dove gevels worden toegepast. Gemeentelijk geluidsbeleid Het gemeentelijk geluidbeleid is opgenomen in het document ‘Hogere waarde beleid’ van april 2015. Uitgangspunt van het gemeentelijk geluidbeleid is dat op geluid belaste locaties sprake moet zijn van een "acceptabel woon- en leefklimaat". Hypotheken 4

3 In het geluidbeleid is aangegeven wanneer het zinvol is om aanvullende eisen te stellen. Deze aanvullende eisen zijn van toepassing als de geluidbelasting op de gevel van nieuwe geluidgevoelige bestemmingen meer bedraagt dan 53 dB voor wegverkeerslawaai en/of 60 dB voor railverkeerslawaai. Reden hiervoor is dat uit onderzoek is gebleken dat pas boven deze geluidbelastingen er sprake kan zijn van substantiële hinder. Uit de rekenresultaten van het akoestisch onderzoek blijkt dat de geluidbelasting op de woningen E, G en I meer bedraagt dan 53 dB t.g.v. de Rijksweg A65. Om een aanvaardbaar woon- en leefklimaat en derhalve een goede ruimtelijke ordening te borgen zijn voor deze 3 woningen aanvullende voorwaarden gesteld. Dit betekent dat de woningen E, G en I moeten beschikken over een geluidluwe gevel (met daaraan bij voorkeur gelegen de hoofdslaapkamer), een geluidluwe buitenruimte en moeten voldoen aan het wettelijk binnenniveau conform het Bouwbesluit. Een geluidluwe gevel is een gevel waar de gecumuleerde geluidbelasting (Lcum), bepaald volgens bijlage I van het Reken- en meetvoorschrift geluid 2012, maximaal 55 dB bedraagt. Uit het akoestisch onderzoek blijkt dat de woningen E, G en I maar ook de andere woningen kunnen beschikken over een geluidluwe gevel en een geluidluwe buitenruimte.

Hierbij is rekening gehouden dat voor de woningen E, G en I dove gevels op de 1e verdieping worden toegepast. Om te kunnen voldoen aan het wettelijk binnenniveau conform het Bouwbesluit dient als onderdeel van de aanvraag Wabo onderdeel bouwen tzt een gevelweringsonderzoek te worden overlegd. Procedure Het ontwerpbesluit tot vaststellen van de hogere waarde(n) heeft overeenkomstig de bepalingen van art. 110c van de Wet geluidhinder en afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht ter inzage gelegen gedurende de periode van … tot en met …. Belanghebbenden hebben gedurende deze termijn zienswijzen in kunnen dienen. Er zijn (wel/geen) zienswijzen kenbaar gemaakt. Besluit Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tilburg besluiten: 1. Ten behoeve van het bestemmingsplan Buitengebied De Voorste Stroom, 8e herziening (Streepstraat), kadastraal bekend gemeente Tilburg, sectie BKL, nummer D2451, hogere waarden vast te stellen vanwege weg- en railverkeer. Voor de vast te stellen hogere waarden wordt verwezen naar bijlage 2. 2. Hieraan de volgende voorwaarden te verbinden: a. voor de woningen E, G en I worden gebouwgebonden maatregelen getroffen om de geluidbelasting t.g.v. de Rijksweg A65 te reduceren tot maximaal 53 dB. Hiertoe wordt de oostgevel van woning E en de oost- en zuidgevel van de woningen G en I op de 1e verdieping doof uitgevoerd.

Voor de definitie van een dove gevel wordt verwezen naar de Wet geluidhinder; b. de woningen E, G en I beschikken over een geluidluwe gevel (met daaraan bij voorkeur gelegen de hoofdslaapkamer) en een geluidluwe buitenruimte. Definitie geluidluw: gecumuleerde geluidbelasting van maximaal 55 dB berekent conform Hoofdstuk 2 van Bijlage II van het Reken- en meetvoorschrift geluidhinder; c. bij de aanvraag om vergunning ingevolge de Wabo onderdeel bouwen wordt aan de hand van een gevelweringsrapport aangetoond dat aan afdeling 3.1 van het Bouwbesluit wordt voldaan en de in lid 2 van dit besluit gestelde eisen voorwat betreft de aanwezigheid van een geluidluwe gevel, een geluidluwe buitenruimte en de toepassing van dove gevels zoals bedoeld in lid 2 onder a.

Tilburg, xx xx 2022 Het college van burgemeester en wethouders van Tilburg, namens deze, teammanager Ruimtelijke Plannen, Jeroen Kosters

Hypotheken 4

4

Bijlage 1: planverbeelding

Hypotheken 4

5 Bijlage 2: toetspunten, vastgestelde hogere waarden, ligging dove gevels

Hypotheken 4

6 Vast gestelde hogere waarden t.g.v. de Rijksweg A65 en de spoorlijn Tilburg-’s-Hertogenbosch Rekenpunt Woning A, oostgevel Woning A, zuidgevel Woning B, oostgevel Woning B, zuidgevel Woning C, noordgevel Woning C, oostgevel Woning C, westgevel Woning C, zuidgevel Woning D, oostgevel Woning D, zuidgevel Woning E, noordgevel Woning E, oostgevel Woning E, westgevel Woning E, zuidgevel Woning F, noordgevel Woning F, oostgevel Woning F, westgevel Woning G, noordgevel Woning G, oostgevel Woning G, westgevel Woning G, zuidgevel Woning H, oostgevel Woning H, westgevel Woning H, zuidgevel Woning I, noordgevel Woning I, oostgevel Woning I, westgevel Woning I, zuidgevel

Hoogte (m) 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0 1.5/5.0

Rijksweg A65 (dB) 49/53 49/52 --/50 50/51 --/50 52/53 --/50 50/53 50/51 49/51 49/49 53/53* --/51 52/53 --/49 52/53 -49/51 53/53* --/50 53/53* 51/53 -51/53 --/50 53/53* -53/53*

spoorlijn Tilburg-’s-Hertogenbosch (dB) ------------------/56 ---56/* ---/56 56/57 ---/* 56/57 58/*

*Opmerking: Omdat de geluidbelasting op dit deel van de gevel op de 1e verdieping hoger is dan de maximale ontheffingswaarde van 53 dB voor wegverkeerslawaai, wordt dit geveldeel doof uitgevoerd. Zie de situering van de dove gevels wordt verwezen naar Figuur 2.

Hypotheken 4

7

Hypotheken 4

Bijlage 3 Staat van bedrijfsactiviteiten Staat van bedrijfsactiviteiten

Toelichting bij de Staat van bedrijfsactiviteiten •

Richtafstandenlijsten

De tabellen zijn een selectie uit de lijsten zoals deze door het VNG is opgenomen in 'Bedrijven en milieuzonering, Handreiking voor maatwerk in de gemeentelijke ruimtelijke ordeningspraktijk, editie 2009'. De lijst is gescreend op ruimtelijke wenselijkheid voor de specifieke bestemming waaraan de lijst gekoppeld is. •

Hoofdindeling

De lijst bij dit bestemmingsplan gaat uit van bedrijfsactiviteiten, gerangschikt naar SBI-codes van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Voor elke activiteit zijn milieuaspecten en richtafstanden vermeld, rekening houdend met de normaliter bij deze bedrijven voorkomende opslagen en installaties. Bij activiteiten kunnen daarnaast specifieke opslagen en installaties voorkomen. •

Richtafstanden voor geur, stof, geluid en gevaar

De lijsten vermelden richtafstanden voor de vier ruimtelijk relevante milieuaspecten geur, stof, geluid en gevaar. De richtafstand geldt tussen enerzijds de grens van de bestemming die bedrijven toelaat en anderzijds de uiterste situering van de gevel van een woning die volgens het bestemmingsplan of via vergunningvrij bouwen mogelijk is. De richtafstanden zijn weergegeven in afstandsklassen (zie hierna). De richtafstanden voor de onderscheiden bedrijfstypen zijn afgeleid van: •

in Nederland aanvaarde normen voor de emissies door milieubelastende activiteiten;

•

in Nederland voorgeschreven of aanvaarde grens- en richtwaarden voor de immissies bij woningen en andere milieugevoelige bestemmingen;

•

ervaringen en waarnemingen met betrekking tot de omvang en schadelijkheid van emissies door activiteiten.

De activiteiten zijn zodanig gedefinieerd en geclusterd dat er in het licht van de soorten milieubelasting (geur, stof, geluid, gevaar) sprake is van een zekere uniformiteit. In de praktijk zal binnen een activiteit variatie in de milieubelasting voorkomen. In de tabel is de grootste afstand voor geur, stof, geluid en gevaar vermeld. Deze grootste afstand is bepalend voor de indeling in de milieucategorie. De volgende tabel geeft inzicht in het verband tussen de afstand en de milieucategorie: milieucategorie

richtafstand

milieucategorie

richtafstand

1

10 m

5.1

500 m

2

30 m

5.2

700 m

3.1

50 m

5.3

1.000 m

3.2

100 m

6

1.500 m

4.1

200 m

Mocht een bedrijf meerdere SBI-codes kennen, dan moet voor elk aspect de grootste afstand worden genomen. Dat geldt ook voor de gebruikte installaties en opslagen. Opgemerkt dient te worden dat de methodiek in de eerste plaats is ontwikkeld om in nieuwe situaties een vestigingsplaats voor een bedrijf vast te stellen en niet voor toetsing van bestaande situaties. Daarom wordt bij bestaande situaties uitgegaan van de maatregelen, die voor een nieuwe vestiging van een dergelijk bedrijfs-/activiteitstype redelijkerwijs kunnen worden verwacht. Verder gelden de afstanden alleen in relatie tot rustige woonwijken gelegen in zuivere woongebieden, dus niet voor woningen die in gebieden liggen met een andere bestemming of kwalificatie. Voor de toepassing van deze methodiek op bestaande situaties is het zeker niet zo dat elk bedrijf, dat is gevestigd op kortere afstand tot aaneengesloten woonbebouwing dan de wenselijke, zonder meer onaanvaardbaar is. Wel geeft de gewenste afstand een maat voor de potentiële hinder, gevaar of schade. •

Geluid: continu (C) en zonering (Z)

Bij bepaalde activiteiten is na de afstand voor geluid de letter C van 'continu' aangegeven. Hiermee is aangegeven dat bij de betreffende milieubelastende activiteiten de voor geluid bepalende activiteiten meestal continu (dag en nacht) in bedrijf zijn. Voorts is bij bepaalde activiteiten na de afstand voor geluid de letter Z van 'zonering' opgenomen. Het gaat hierbij om inrichtingen die in belangrijke mate geluidhinder kunnen veroorzaken in de zin van de Wet geluidhinder (vroeger ook wel A-inrichtingen genoemd) en die als zodanig zijn aangewezen in artikel 2.4 van het Inrichtingen- en vergunningen besluit milieubeheer. Indien dergelijke bedrijven in het bestemmingsplan voorkomen of in het bestemmingsplan zijn toegestaan, moet in dat plan een geluidszone worden opgenomen. •

Gevaar: risico (R) en vuurwerk (V)

In de kolom 'gevaar' is een richtafstand aangegeven, die bij een gemiddelde activiteit van dat type aangehouden kan worden. Het betreft alle gevaarsaspecten, inclusief brandgevaar en stofexplosies. Als de letter R van 'risico' is aangegeven, kunnen activiteiten onder de werking van het Besluit externe veiligheid inrichtingen (Bevi) vallen of gaan vallen. Voor deze activiteiten dient altijd te worden nagegaan of het Bevi van toepassing is. Voor activiteiten waarop het Vuurwerkbesluit van toepassing is, is de letter V van 'vuurwerk' opgenomen. Voor deze activiteiten dient altijd te worden getoetst aan de veiligheidsafstanden uit het Vuurwerkbesluit. •

Milieucategorie: divers (D)

Bij de bepaling van de richtafstanden voor de onderscheiden bedrijfstypen is uitgegaan van een 'gemiddeld' moderne activiteit met gebruikelijke productieprocessen en voorzieningen. Bij alle activiteiten dient daarom rekening te worden gehouden me een zekere variatie. Voor activiteiten met een grote variatie in productieprocessen is de letter D van 'divers' opgenomen. Deze activiteiten kunnen een groter variatie in milieubelasting vertonen. Dit dient per geval nader te worden bezien. •

Index voor verkeersaantrekkende werking: goederenvervoer (G) en personenvervoer (P)

Naast de genoemde milieuaspecten kan ook de verkeersaantrekkende werking van belang zijn voor de toelaatbaarheid van de activiteit op een bepaalde locatie. Dit aspect kan niet worden vertaald naar afstanden, maar is weergegeven met een kwalitatieve index die loopt van 1 tot en met 3, met de volgende betekenis: 1: potentieel geringe verkeersaantrekkende werking; 2: potentieel aanzienlijke verkeersaantrekkende werking; 3: potentieel zeer grote verkeersaantrekkende werking. Daarbij is onderscheid gemaakt tussen goederenveroer (G) en personenvervoer (P) De index voor verkeersaantrekkende werking is van belang in combinatie met de verkeersontsluiting van en naar de inrichting. Het kan een indicator zijn voor eventuele verkeers- en parkeerhinder in de omgeving. •

Overige aandachtspunten: visuele hinder, bodemverontreiniging (B) en luchtverontreiniging (L)

Het aspect visueel hinder is een indicator voor de visuele inpasbaarheid van activiteiten. Zo hebben hoge omvangrijke bedrijfsbouwwerken index 3 en kleine(re) kantoorgebouwen index 1. De bepaling van de index is subjectief en niet eenduidig. Het betreft slechts een signaalfunctie. De index voor bodemverontreiniging (B) kan een hulpmiddel zijn bij de selectie van toelaatbare inrichtingen op gevoelige gronden, zoals bodembeschermingsgebieden. Deze index is opgenomen als een activiteit een verhoogde kans op bodemverontreiniging geeft, bijvoorbeeld door calamiteiten, incidenten of 'sluimerende' lekkages. De uitstoot van schadelijke stoffen naar de lucht is niet te vertalen in een richtafstand die bij voorkeur tot woningen (of andere gevoelige locaties) in acht genomen zou moeten worden. Toch kan de uitstoot van schadelijke stoffen naar de lucht in planologisch opzicht relevant zijn. Denk aan neerslag van geëmitteerde schadelijke stoffen op gevoelige bodems, gewassen enflora; bijvoorbeeld verzurende stoffen op natuurgebieden en zware metalen op groentes. Bij het gebruik van ontsmettings- en bestrijdingsmiddelen in de land- en tuinbouw doen zich in de praktijk regelmatig problemen voor met de afstand tot woningen. Bij activiteiten waar dit mogelijk relevant is, is de letter L van 'luchtverontreiniging' opgenomen. •

Gebruikte afkortingen

De volgende afkortingen worden in de lijsten gebruikt, in aanvulling op de hiervoor genoemde en verklaarde afkortingen: -

:

niet van toepassing of niet relevant

p.c.

:

productiecapaciteit

<

:

kleiner dan

p.o.

:

productieoppervlak

>

:

groter

b.o.

:

bedrijfsoppervlak

=

:

gelijk aan

v.c.

:

verwerkingscapaciteit

cat.

:

categorie

u

:

uur

e.d.

:

en dergelijke

d

:

dag

kl.

:

klasse

w

:

week

n.e.g.

:

niet elders genoemd

j

:

jaar

o.c.

:

opslagcapaciteit

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

108 102 102 102 102 102 102 102 1031 1031 1031 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 104101 104101 104101 104102 104102 104102 1042 1042 1042 1051 1051

GROOTSTE AFSTAND

7 - loonslachterijen - vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant-en-klaar-maaltijden met p.o. < 2.000 8 m² 0 Visverwerkingsbedrijven: 1 - drogen 2 - conserveren 3 - roken 4 - verwerken anderszins: p.o.> 1000 m² 5 - verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m² 6 - verwerken anderszins: p.o. <= 300 m² 0 Aardappelprodukten fabrieken: 1 - vervaardiging van aardappelproducten 2 - vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m² 0 Groente- en fruitconservenfabrieken: 1 - jam 2 - groente algemeen 3 - met koolsoorten 4 - met drogerijen 5 - met uienconservering (zoutinleggerij) 0 Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten: 1 - p.c. < 250.000 t/j 2 - p.c. >= 250.000 t/j 0 Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten: 1 - p.c. < 250.000 t/j 2 - p.c. >= 250.000 t/j 0 Margarinefabrieken: 1 - p.c. < 250.000 t/j 2 - p.c. >= 250.000 t/j 0 Zuivelprodukten fabrieken: 1 - gedroogde produkten, p.c. >= 1,5 t/u

GEVAAR

101, 102

GELUID

0 1 2 3 4 5 6

STOF

VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN Slachterijen en overige vleesverwerking: - slachterijen en pluimveeslachterijen - vetsmelterijen - bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1000 m² - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1000 m² - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m²

10, 11 101, 102 101, 102 101 101 101 101 101

INDICES

GEUR

nummer

-

AFSTANDEN IN METERS

100 700 300 100 50 30

0 0 0 0 0 0

100 C 100 C 100 C 100 C 50 C 50

50 R 30 50 R 50 R 30 10

100 D 700 300 100 50 50

3.2 5.2 4.2 3.2 3.1 3.1

2 G 2 G 2 G 2 G 1 G 1 G

1 2 2 2 1 1

50

0

50

10

50

3.1

1 G

1

50

0

50

10

50

3.1

2 G

1

700 200 300 300 100 50

100 0 0 10 10 10

200 C 100 C 50 C 50 C 50 30

30 30 0 30 30 10

700 200 300 300 D 100 50

5.2 4.1 4.2 4.2 3.2 3.1

2 G 2 G 1 G 2 G 1 G 1 G

2 2 2 2 1 1

300 50

30 10

200 C 50

50 R 50 R

300 50

4.2 3.1

2 G 1 G

2 1

50 50 100 300 300

10 10 10 10 10

100 C 100 C 100 C 200 C 100 C

10 10 10 30 10

100 100 100 300 300

3.2 3.2 3.2 4.2 4.2

1 G 2 G 2 G 2 G 2 G

1 2 2 2 2

200 300

30 50

100 C 300 C Z

30 R 50 R

200 300

4.1 4.2

3 G 3 G

2 3

B B

200 300

10 10

100 C 300 C Z

100 R 200 R

200 300

4.1 4.2

3 G 3 G

2 3

B B

100 200

10 10

200 C 300 C Z

30 R 50 R

200 300

4.1 4.2

3 G 3 G

2 3

B

200

100

500 C Z

50 R

500

5.1

3 G

2

LUCHT

OMSCHRIJVING

SBI-2008

BODEM

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

100 R 50 R 50

300 200 200 D

4.2 4.1 4.1

2 G 2 G 2 G

2 2 2

200 C 300 C Z

30 R 50 R

200 300

4.1 4.2

1 G 2 G

2 3

30 100 100 200 50 100 100

200 C 100 C 200 C 300 C Z 200 C 300 C Z 200 C

50 30 R 30 50 30 50 R 30

700 D 700 D 300 700 200 300 200

5.2 5.2 4.2 5.2 4.1 4.2 4.1

3 G 3 G 2 G 3 G 3 G 3 G 2 G

3 3 2 3 3 3 2

30 100 100

10 30 10

30 C 100 C 100 C

10 30 30

30 100 100

2 3.2 3.2

1 G 2 G 2 G

1 2 2

500 1000

100 200

300 C 700 C Z

100 R 200 R

500 1000

5.1 5.3

2 G 3 G

2 3

500

50

100

50 R

500

5.1

2 G

3

2 - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m²

100

30

50

30

100

3.2

2 G

2

- cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. <= 200 m² - Suikerwerkfabrieken met suiker branden - Suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. > 200 m² - suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. <= 200 m² Deegwarenfabrieken 0 Koffiebranderijen en theepakkerijen: 1 - koffiebranderijen

30 300 100 30 50

10 30 30 10 30

30 50 50 30 10

10 30 R 30 R 10 10

30 300 100 30 50

2 4.2 3.2 2 3.1

1 G 2 G 2 G 1 G 2 G

1 2 2 1 2

500

30

200 C

10

500 D

5.1

2 G

1

0 1 2 0 1

10821 10821 10821 10821 10821 1073 1083 1083

0 1 2 0 1 2 3 4 5 6 0 1 2

3 4 5 6

GEVAAR

2 1 2 2 2 1

- geconcentreerde produkten, verdamp. cap. >=20 t/u - melkprodukten fabrieken v.c. < 55.000 t/j - melkprodukten fabrieken v.c. >= 55.000 t/j - overige zuivelprodukten fabrieken Consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m² - consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m² Meelfabrieken: - p.c. >= 500 t/u - p.c. < 500 t/u Grutterswarenfabrieken Zetmeelfabrieken: - p.c. < 10 t/u - p.c. >= 10 t/u Veevoerfabrieken: - destructiebedrijven - beender-, veren-, vis-, en vleesmeelfabriek - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. < 10 t/u water - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. >= 10 t/u water - mengvoeder, p.c. < 100 t/u - mengvoeder, p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van voer voor huisdieren Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen: - v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens - v.c. >= 7500 kg meel/week Banket, biscuit- en koekfabrieken Suikerfabrieken: - v.c. < 2.500 t/j - v.c. >= 2.500 t/j Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk: - Cacao- en chocoladefabrieken: p.o. > 2.000 m²

GELUID

3 G 2 G 3 G 3 G 2 G 1 G

2 3 4 5 1 2 0 1 2

STOF

5.1 3.2 4.2 4.2 3.2 2

1051 1051 1051 1051 1052 1052 1061 1061 1061 1061 1062 1062 1062 1091 1091 1091 1091 1091 1091 1091 1092 1071 1071 1071 1072 1081 1081 1081 10821 10821

GEUR

GROOTSTE AFSTAND

INDICES

500 100 300 300 100 30

nummer

-

AFSTANDEN IN METERS

200 50 100 50 50 10

30 0 0 50 0 0

500 C Z 100 C 300 C Z 300 C 100 C 30

50 50 50 50 50 0

200 100 50

100 50 100

300 C Z 200 C 200 C

200 300

50 100

700 700 300 700 200 300 200

R R R R R

B B

LUCHT

OMSCHRIJVING

SBI-2008

BODEM

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

STOF

GELUID

GEVAAR

GROOTSTE AFSTAND

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

10 30 30 50

30 50 50 50

10 10 30 50 R

100 200 200 D 200

3.2 4.1 4.1 4.1

2 G 2 G 2 G 2 G

1 1 2 2

100 300 200 300

10 50 50 30

50 50 50 200 C

10 50 R 30 30

100 300 200 300

3.2 4.2 4.1 4.2

2 G 2 G 2 G 2 G

2 2 2 2

200 300 10 300 300 10

30 50 0 30 50 0

200 C 300 C 30 C 100 C 100 C 100

30 50 0 50 30 50

200 300 30 300 300 100

4.1 4.2 2 4.2 4.2 3.2

1 G 2 G 1 G 2 G 2 G 3 G

2 3 1 2 2 2

200

30

50 C

30

200

4.1

2 G

1

10

50

100

30

100

3.2

2 G

1

10 10 50 10 100 0

10 30 0 0 30 10

100 300 50 50 200 50

0 50 10 10 10 10

100 300 50 50 200 50

3.2 4.2 3.1 3.1 4.1 3.1

2 G 3 G 2 G 1 G 2 G 1 G

1 2 2 1 2 2

VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT Vervaardiging kleding van leer Vervaardiging van kleding en -toebehoren (excl. van leer) Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont

30 10 50

0 10 10

50 30 10

0 10 10

50 30 50

3.1 2 3.1

1 G 2 G 1 G

1 2 1

VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING) Lederfabrieken Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel) Schoenenfabrieken

300 50 50

30 10 10

100 30 50

10 10 10

300 50 D 50

4.2 3.1 3.1

2 G 2 G 2 G

2 2 1

nummer

GEUR

INDICES

100 200 200 200

2 - theepakkerijen Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden Vervaardiging van overige voedingsmiddelen Bakkerijgrondstoffenfabrieken 0 Soep- en soeparomafabrieken: 1 - zonder poederdrogen 2 - met poederdrogen Bakmeel- en puddingpoederfabrieken Destilleerderijen en likeurstokerijen 0 Vervaardiging van ethylalcohol door gisting: 1 - p.c. < 5.000 t/j 2 - p.c. >= 5.000 t/j Vervaardiging van wijn, cider e.d. Bierbrouwerijen Mouterijen Mineraalwater- en frisdrankfabrieken -

AFSTANDEN IN METERS

VERWERKING VAN TABAK Tabakverwerkende industrie

13 131 132 132 132 133 139 1393 139, 143

VERVAARDIGING VAN TEXTIEL Bewerken en spinnen van textielvezels 0 Weven van textiel: 1 - aantal weefgetouwen < 50 2 - aantal weefgetouwen >= 50 Textielveredelingsbedrijven Vervaardiging van textielwaren Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen

14 141 141 142, 151

-

15 151,152 151 152

-

R R R R

LUCHT

OMSCHRIJVING

SBI-2008

1083 108401 1089 1089 1089 1089 1089 1089 110101 110102 110102 110102 1102 t/m 1104 1105 1106 1107 12 12 120

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

BODEM

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

B

-

Z

B B

L

B

L

B

L

OMSCHRIJVING

AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK. IND.; BEWERKING SPLIJT-/KWEEKSTOFFEN Cokesfabrieken A Smeeroliën- en vettenfabrieken B Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie C Aardolieproduktenfabrieken n.e.g.

20 2011 2011

- VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN 0 Vervaardiging van industriële gassen: 1 - luchtscheidingsinstallatie v.c. >= 10 t/d lucht

0

50

100

50 R

100

3.2

2 G

2

200 10 100 0 0 10

30 30 30 30 30 10

50 50 100 100 50 30

10 10 10 0 0 0

200 50 100 100 50 30

4.1 3.1 3.2 3.2 3.1 2

2 G 2 G 3 G 2 G 1 G 1 G

2 1 2 2 1 1

200

100

200 C

50 R

200

4.1

3 G

2

50 100 200 30

30 50 100 30

50 C 200 C Z 300 C Z 100 C

30 50 100 30

R R R R

50 200 300 100

3.1 4.1 4.2 3.2

1 G 2 G 3 G 2 G

2 2 2 2

30 50

30 30

100 C 200 C Z

30 R 30 R

100 200

3.2 4.1

2 G 2 G

2 2

30 30 10 0 30 30 30 0

0 0 0 0 0 0 0 0

100 C 100 30 10 30 10 30 10

10 10 0 0 0 10 10 0

100 100 30 10 30 30 30 D 10

3.2 3.2 2 1 2 2 2 1

3 G 3 G 1 P 1 G 2 G 2 G 2 G 1 G

1000 50 300 300

700 0 0 0

1000 C Z 100 100 200

100 30 50 50

1000 100 300 300 D

5.3 3.2 4.2 4.2

10

0

700 C Z

100 R

700

5.2

LUCHT

19 191 19202 19202 19202

VISUEEL

UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUKTIE VAN OPGENOMEN MEDIA Drukkerijen van dagbladen Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen) Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen A Grafische afwerking B Binderijen Grafische reproduktie en zetten Overige grafische aktiviteiten Reproduktiebedrijven opgenomen media

VERKEER

58 1811 1812 18129 1814 1814 1813 1814 182

CATEGORIE

0 1 2

0 1 2 3

GROOTSTE AFSTAND

-

VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN Vervaardiging van pulp Papier- en kartonfabrieken: - p.c. < 3 t/u - p.c. 3 - 15 t/u - p.c. >= 15 t/u Papier- en kartonwarenfabrieken Golfkartonfabrieken: - p.c. < 3 t/u - p.c. >= 3 t/u

17 1711 1712 1712 1712 1712 172 17212 17212 17212

GEVAAR

0 1

GELUID

0 1 2

HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D. Houtzagerijen Houtconserveringsbedrijven: - met creosootolie - met zoutoplossingen Fineer- en plaatmaterialenfabrieken Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. < 200 m2 Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken

INDICES

STOF

-

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

-

nummer

SBI-2008

16 16101 16102 16102 16102 1621 162 162 162902

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

BODEM

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

B B B

L

2 2 1 1 1 1 1 1

B B B

L

2 G 2 G 2 G 2 G

3 2 2 2

B B B B

3 G

3

-

B B

-

R R R R

L L L L

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

OMSCHRIJVING

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

BODEM

LUCHT

VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF Rubberbandenfabrieken

GROOTSTE AFSTAND

-

GEVAAR

22 221101

GELUID

2 - overige gassenfabrieken, niet explosief 3 - overige gassenfabrieken, explosief Kleur- en verfstoffenfabrieken 0 Anorg. chemische grondstoffenfabrieken: 1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" 2 - vallend onder "post-Seveso-richtlijn" A0 Organ. chemische grondstoffenfabrieken: A1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" A2 - vallend onder "post-Seveso-richtlijn" B0 Methanolfabrieken: B1 - p.c. < 100.000 t/j B2 - p.c. >= 100.000 t/j 0 Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.): 1 - p.c. < 50.000 t/j 2 - p.c. >= 50.000 t/j Kunstmeststoffenfabrieken Kunstharsenfabrieken e.d. 0 Landbouwchemicaliënfabrieken: 1 - fabricage 2 - formulering en afvullen Verf, lak en vernisfabrieken 0 Farmaceutische grondstoffenfabrieken: 1 - p.c. < 1.000 t/j 2 - p.c. >= 1.000 t/j 0 Farmaceutische produktenfabrieken: 1 - formulering en afvullen geneesmiddelen 2 - verbandmiddelenfabrieken Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken Parfumerie- en cosmeticafabrieken Kruit-, vuurwerk-, en springstoffenfabrieken 0 Lijm- en plakmiddelenfabrieken: 1 - zonder dierlijke grondstoffen 2 - met dierlijke grondstoffen Fotochemische produktenfabrieken A Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken B Overige chemische produktenfabrieken n.e.g. Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken

INDICES

STOF

2011 2011 2012 2012 2012 2012 20141 20141 20141 20141 20141 20141 20149 20149 20149 2015 2016 202 202 202 203 2110 2110 2110 2120 2120 2120 2041 2042 2051 2052 2052 2052 205902 205903 205903 2060

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

-

nummer

SBI-2008

100 100 200

0 0 0

500 C 500 C 200 C

100 R 300 R 200 R

500 500 200 D

5.1 5.1 4.1

3 G 3 G 3 G

3 3 3

B

L L L

100 300

30 50

300 C 500 C

300 R 700 R

300 D 700 D

4.2 5.2

2 G 3 G

3 3

B B

L L

300 1000

10 30

200 C 500 C

300 R 700 R

300 D 1000 D

4.2 5.3

2 G 2 G

3 2

B B

L L

100 200

0 0

200 C 300 C Z

100 R 200 R

200 300

4.1 4.2

2 G 3 G

2 3

B B

300 500 500 700

0 0 300 30

200 C 300 C Z 500 C 300 C

100 200 500 500

300 500 500 700

4.2 5.1 5.1 5.2

2 G 3 G 3 G 3 G

2 3 3 3

B B B B

L L L L

300 100 300

50 10 30

100 C 30 C 200 C

1000 R 500 R 300 R

1000 500 D 300 D

5.3 5.1 4.2

3 G 2 G 3 G

3 2 2

B B B

L

200 300

10 10

200 C 300 C

300 R 500 R

300 500

4.2 5.1

1 G 2 G

2 2

B B

L L

50 10 300 300 30

10 10 100 30 10

50 30 200 C 50 C 50

50 10 100 50 1000

3.1 2 4.2 4.2 5.3

2 G 2 G 3 G 2 G 1 G

1 1 2 2 2

B

L

R R V

50 30 300 300 1000

B

100 500 50 50 200 300

10 30 10 10 30 30

100 100 100 50 100 C 300 C

50 50 50 50 200 200

R R R R

100 500 100 50 200 D 300

3.2 5.1 3.2 3.1 4.1 4.2

3 G 3 G 3 G 3 G 2 G 3 G

2 2 2 2 2 3

B B B B B B

300

50

300 C

100 R

300

4.2

2 G

2

B

R R R R

R

L

B

L L L L

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

OMSCHRIJVING

VISUEEL

BODEM

0 1 2 A B 0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 1 2 3 0 1 2

VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUKTEN Glasfabrieken: - glas en glasprodukten, p.c. < 5.000 t/j - glas en glasprodukten, p.c. >= 5.000 t/j - glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 t/j - glaswol en glasvezels, p.c. >= 5.000 t/j Glasbewerkingsbedrijven Aardewerkfabrieken: - vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW - vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW Baksteen en baksteenelementenfabrieken Dakpannenfabrieken Cementfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Kalkfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Gipsfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Betonwarenfabrieken: - zonder persen, triltafels en bekistingtrille - met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 100 t/d - met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. >= 100 t/d Kalkzandsteenfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken

VERKEER

0 1 2 3 4

CATEGORIE

23 231 231 231 231 231 231 232, 234 232, 234 232, 234 233 233 2351 2351 2351 235201 235201 235201 235202 235202 235202 23611 23611 23611 23611 23612 23612 23612 2362

GROOTSTE AFSTAND

3 - productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen

GEVAAR

222

GELUID

0 Loopvlakvernieuwingsbedrijven: 1 - vloeropp. < 100 m2 2 - vloeropp. >= 100 m2 Rubber-artikelenfabrieken 0 Kunststofverwerkende bedrijven: 1 - zonder fenolharsen 2 - met fenolharsen

INDICES

STOF

221102 221102 221102 2219 222 222 222

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

-

nummer

SBI-2008

50 200 100

10 50 10

30 100 50

30 50 R 50 R

50 200 100 D

3.1 4.1 3.2

1 G 2 G 1 G

1 2 2

B

200 300

50 50

100 100

100 R 200 R

200 300

4.1 4.2

2 G 2 G

2 2

50

30

50

30

50

3.1

2 G

1

30 30 300 500 10

30 100 100 200 30

100 300 C Z 100 300 C Z 50

30 50 R 30 50 R 10

100 300 300 500 50

3.2 4.2 4.2 5.1 3.1

1 G 2 G 1 G 2 G 1 G

1 2 1 2 1

L L L L

10 30 30 50

10 50 200 200

30 100 200 200

10 30 30 100 R

30 100 200 200

2 3.2 4.1 4.1

1 G 2 G 2 G 2 G

1 2 2 2

L L L

10 30

300 500

500 C 1000 C Z

30 R 50 R

500 1000

5.1 5.3

2 G 3 G

2 3

30 50

200 500

200 300

Z

30 R 50 R

200 500

4.1 5.1

2 G 3 G

2 3

30 50

200 500

200 300

Z

30 R 50 R

200 500

4.1 5.1

2 G 3 G

2 3

B

10 10 30

100 100 200

200 300 700

Z

30 30 30

200 300 700

4.1 4.2 5.2

2 G 2 G 3 G

2 2 3

B B B

10 30 50

50 200 50

100 300 100

30 30 30

100 300 100

3.2 4.2 3.2

2 G 3 G 2 G

2 3 2

Z

B

B

LUCHT

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

L

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

OMSCHRIJVING

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

10 30

50 200

100 300

Z

10 10

100 300

3.2 4.2

3 G 3 G

2 3

10 30

50 200

100 300

Z

50 R 200 R

100 300

3.2 4.2

2 G 3 G

2 2

10 10 10 30 10

30 30 100 200 30

100 50 300 700 50

0 0 10 10 10

100 D 50 300 700 50 D

3.2 3.1 4.2 5.2 3.1

1 G 1 G 1 G 2 G 1 G

2 1 2 3 2

300 500

100 200

100 200

Z

30 50

300 500

4.2 5.1

3 G 3 G

2 3

B B

L L

100 200 50 100 200

200 100 50 50 100

300 C Z 100 C 100 200 300 Z

30 50 50 30 50

300 200 100 D 200 300

4.2 4.1 3.2 4.1 4.2

2 G 2 G 2 G 3 G 3 G

2 2 2 2 2

B B

L L

700

500

700

200 R

700

5.2

2 G

2

B

30 50

30 100

500 1000

Z

30 50 R

500 1000

5.1 5.3

2 G 3 G

2 2

B B

30 50

30 50

300 700

Z

30 50 R

300 700

4.2 5.2

2 G 3 G

2 3

B

100 200

100 300

300 700

Z

30 R 50 R

300 700

4.2 5.2

1 G 2 G

2 3

B B

50 200

50 100

500 1000

Z

50 R 100 R

500 1000

5.1 5.3

2 G 3 G

2 3

B B

100 200

50 100

300 C 500 C Z

30 R 50 R

300 500

4.2 5.1

1 G 2 G

2 3

B B

Z

LUCHT

GROOTSTE AFSTAND

- VERVAARDIGING VAN METALEN 0 Ruwijzer- en staalfabrieken: 1 - p.c. < 1.000 t/j 0 IJzeren- en stalenbuizenfabrieken: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 0 Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 A0 Non-ferro-metaalfabrieken: A1 - p.c. < 1.000 t/j A2 - p.c. >= 1.000 t/j B0 Non-ferro-metaalwalserijen, -trekkerijen e.d.: B1 - p.o. < 2.000 m2 B2 - p.o. >= 2.000 m2 0 IJzer- en staalgieterijen/ -smelterijen: 1 - p.c. < 4.000 t/j 2 - p.c. >= 4.000 t/j

GEVAAR

24 241 241 245 245 245 243 243 243 244 244 244 244 244 244 2451, 2452 2451, 2452 2451, 2452

GELUID

Betonmortelcentrales: - p.c. < 100 t/u - p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van produkten van beton, (vezel)cement en gips: - p.c. < 100 t/d - p.c. >= 100 t/d Natuursteenbewerkingsbedrijven: - zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m² - zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m² - met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 t/j - met breken, zeven of drogen, v.c. >= 100.000 t/j Slijp- en polijstmiddelen fabrieken A0 Bitumineuze materialenfabrieken: A1 - p.c. < 100 t/u A2 - p.c. >= 100 t/u B0 Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol): B1 - steenwol, p.c. >= 5.000 t/j B2 - overige isolatiematerialen C Minerale produktenfabrieken n.e.g. D0 Asfaltcentrales: p.c.< 100 ton/uur D1 - asfaltcentrales, p.c. >= 100 ton/uur 0 1 2 0 1 2 0 1 2 3 4

INDICES

STOF

2363, 2364 2363, 2364 2363, 2364 2365, 2369 2365, 2369 2365, 2369 237 237 237 237 237 2391 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

nummer

SBI-2008

BODEM

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

B

L

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

OMSCHRIJVING

STOF

GELUID

GEVAAR

GROOTSTE AFSTAND

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

BODEM

LUCHT

INDICES

GEUR

AFSTANDEN IN METERS

nummer

SBI-2008

2453, 2454 2453, 2454 2453, 2454

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

0 Non-ferro-metaalgieterijen/ -smelterijen: 1 - p.c. < 4.000 t/j 2 - p.c. >= 4.000 t/j

100 200

50 100

300 C 500 C Z

30 R 50 R

300 500

4.2 5.1

1 G 2 G

2 3

B B

L

30 30 30 50

30 30 50 200

100 50 200 300

30 10 30 30

100 50 200 300

3.2 3.1 4.1 4.2

2 G 1 G 2 G 3 G

2 1 2 3

B

30 50 30 10 50 30

50 100 30 30 30 30

300 500 200 200 100 50

30 R 50 R 30 30 30 10

300 500 200 200 100 D 50 D

4.2 5.1 4.1 4.1 3.2 3.1

2 G 3 G 2 G 1 G 2 G 1 G

2 3 2 2 2 2

B B B B B B

50 30 30 100 50 100 100 30 50 50 100 30 10 10

50 200 50 30 50 50 50 50 10 10 50 30 30 30

100 200 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 50

50 30 50 50 R 30 R 50 50 30 30 30 50 R 50 30 10

100 200 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 50

3.2 4.1 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.1

2 G 2 G 1 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 1 G 2 G 1 G 1 G

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 2 2 2

B B B B B B B B B B B B B B

30 50 30 30

50 100 30 30

200 500 100 50

30 30 30 10

200 500 100 50

4.1 5.1 3.2 3.1

2 G 3 G 2 G 1 G

2 3 2 2

B B B B

25, 31 251, 331 251, 331 251, 331 251, 331 251, 331 2529, 3311 2529, 3311 2529, 3311 2521, 2530, 3311 255, 331 255, 331 255, 331 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2562, 3311 2562, 3311 259, 331 259, 331 259, 331 259, 331 259, 331

VERVAARD. EN REPARATIE VAN PRODUKTEN VAN METAAL (EXCL. - MACH./TRANSPORTMIDD.) 0 Constructiewerkplaatsen 1 - gesloten gebouw 1a - gesloten gebouw, p.o. < 200 m2 2 - in open lucht, p.o. < 2.000 m2 3 - in open lucht, p.o. >= 2.000 m2 0 Tank- en reservoirbouwbedrijven: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en stoomketels A Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven B Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d. B1 Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m2 0 Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven: 1 - algemeen 10 - stralen 11 - metaalharden 12 - lakspuiten en moffelen 2 - scoperen (opspuiten van zink) 3 - thermisch verzinken 4 - thermisch vertinnen 5 - mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten) 6 - anodiseren, eloxeren 7 - chemische oppervlaktebehandeling 8 - emailleren 9 - galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen ed) 1 Overige metaalbewerkende industrie 2 Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. <200m2 A0 Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken: A1 - p.o. < 2.000 m2 A2 - p.o. >= 2.000 m2 B Overige metaalwarenfabrieken n.e.g. B Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o. <200 m2

27, 28, 33

-

VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN

Z

Z

Z

D D D D

D D

B B

L L L L L L

L

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

OMSCHRIJVING

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

BODEM

100 200 300

30 30 30

100 D 200 D 300 D

3.2 4.1 4.2

2 G 3 G 3 G

1 2 2

B B B

30

10

30

2

1 G

1

30 10 10 30 30 10

30 30 200 100 30 30

50 50 100 R 50 300 R 10

200 200 200 D 100 300 30

4.1 4.1 4.1 3.2 4.2 2

1 G 1 G 2 G 2 G 2 G 1 G

2 2 2 2 2 1

30 50

0 10

50 50

30 30

50 D 50

3.1 3.1

2 G 1 G

1 2

A Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d. incl. reparatie

30

0

30

0

30

2

1 G

1

29 291 291 291 29201 29202 293

VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS 0 Autofabrieken en assemblagebedrijven 1 - p.o. < 10.000 m2 2 - p.o. >= 10.000 m2 Carrosseriefabrieken Aanhangwagen- en opleggerfabrieken Auto-onderdelenfabrieken

100 200 100 30 30

10 30 10 10 10

200 C 300 Z 200 200 100

30 50 30 30 30

200 D 300 200 200 100

4.1 4.2 4.1 4.1 3.2

3 G 3 G 2 G 2 G 2 G

2 2 2 2 2

B B B B

30 301, 3315 301, 3315 301, 3315

0 1 2

30 100

30 50

50 100

10 50 R

50 100

3.1 3.2

2 G 2 G

1 1

B B

GEUR

STOF

-

nummer

GROOTSTE AFSTAND

INDICES

GEVAAR

AFSTANDEN IN METERS

GELUID

SBI-2008

30 50 50

30 30 30

30

10

VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDH. Elektromotoren- en generatorenfabrieken incl. reparatie Schakel- en installatiemateriaalfabrieken Elektrische draad- en kabelfabrieken Accumulatoren- en batterijenfabrieken Lampenfabrieken Elektrotechnische industrie n.e.g.

200 200 100 100 200 30

VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM-APPARATEN EN -BENODIGDH. Vervaardiging van audio-, video- en telecom-apparatuur e.d. incl. reparatie Fabrieken voor gedrukte bedrading

Machine- en apparatenfabrieken incl. reparatie: - p.o. < 2.000 m2 - p.o. >= 2.000 m2 - met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW

27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 28, 33

0 1 2 3

26, 28, 33 26, 28, 33

- VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS A Kantoormachines- en computerfabrieken incl. reparatie

26, 27, 33 271, 331 271, 273 273 272 274 293

-

26, 33 261, 263, 264, 331 2612

-

26, 32, 33

-

26, 32, 33

Z

B B B B

LUCHT

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

L L L L L

B B

VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN

VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS) Scheepsbouw- en reparatiebedrijven: - houten schepen - kunststof schepen

R R R R

L

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

OMSCHRIJVING

35 35

BODEM

- PRODUKTIE EN DISTRIB. VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN WARM WATER A0 Elektriciteitsproduktiebedrijven (electrisch vermogen >= 50 MWe) A1 - kolengestookt (incl. meestook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth A2 - oliegestookt, thermisch vermogen > 75 MWth A3 - gasgestookt (incl. bijstook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth,in A5 - warmte-kracht-installaties (gas), thermisch vermogen > 75 MWth B0 bio-energieinstallaties electrisch vermogen < 50 MWe: - covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, GFT en reststromen B1 voedingsindustrie B2 - vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa

VISUEEL

35 35 35 35 35 35 35

VERKEER

VOORBEREIDING TOT RECYCLING Metaal- en autoschredders A0 Puinbrekerijen en -malerijen: A1 - v.c. < 100.000 t/j A2 - v.c. >= 100.000 t/j B Rubberregeneratiebedrijven C Afvalscheidingsinstallaties

CATEGORIE

38 383201 383202 383202 383202 383202 383202

GROOTSTE AFSTAND

- VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN N.E.G. 1 Meubelfabrieken 2 Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m2 Fabricage van munten, sieraden e.d. Muziekinstrumentenfabrieken Sportartikelenfabrieken Speelgoedartikelenfabrieken Sociale werkvoorziening Vervaardiging van overige goederen n.e.g.

GEVAAR

31 310 9524 321 322 323 324 32991 32999

GELUID

3 - metalen schepen < 25 m 4 - metalen schepen >= 25m en/of proefdraaien motoren >= 1 MW Scheepssloperijen 0 Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen: 1 - algemeen 2 - met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW 0 Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven: 1 - zonder proefdraaien motoren 2 - met proefdraaien motoren Rijwiel- en motorrijwielfabrieken Transportmiddelenindustrie n.e.g.

INDICES

STOF

301, 3315 301, 3315 3831 302, 317 302, 317 302, 317 303, 3316 303, 3316 303, 3316 309 3099

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

-

nummer

SBI-2008

50 100 100

100 100 200

200 500 C Z 700

30 50 100 R

200 500 700

4.1 5.1 5.2

2 G 2 G 2 G

2 3 3

B B B

50 50

30 30

100 300

30 30 R

100 300

3.2 4.2

2 G 2 G

2 2

B B

50 100 30 30

30 30 10 30

200 1000 100 100

30 100 R 30 R 30

200 1000 100 100 D

4.1 5.3 3.2 3.2

2 G 2 G 2 G 2 G

2 2 2 2

B B B B

50 0 30 30 30 30 0 30

50 10 10 10 10 10 30 10

100 10 10 30 50 50 30 50

30 0 10 10 30 30 0 30

100 D 10 30 30 50 50 30 50 D

3.2 1 2 2 3.1 3.1 2 3.1

2 G 1 P 1 G 2 G 2 G 2 G 1 P 2 G

2 1 1 2 2 2 1 2

B

30

100

500

30

500

5.1

2 G

3

B

30 30 300 200

100 200 50 200

300 700 100 300 C

10 10 50 R 50

300 700 300 300

4.2 5.2 4.2 4.2

2 G 3 G 2 G 3 G

2 3 2 2

B

100 100 100 30

700 100 100 30

700 C 500 C 500 C 500 C

200 100 100 R 100 R

700 500 500 500

5.2 5.1 5.1 5.1

2 G 2 G 1 G 1 G

3 3 3 2

100 50

50 50

100 100

30 R 30 R

100 100

3.2 3.2

2 G 2 G

1 1

Z

Z

LUCHT

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

B

-

Z

Z Z Z Z

B B

L L

L L

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

OMSCHRIJVING

BODEM

HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S, MOTORFIETSEN; BENZINESERVICESTATIONS Handel in auto's en motorfietsen, reparatie- en servicebedrijven Handel in vrachtauto's (incl. import en reparatie) A Autoplaatwerkerijen

VISUEEL

45, 47 451, 452, 454 451 45204

BOUWNIJVERHEID Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m² - bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m² Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1000 m² - aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 1000 m²

VERKEER

0 1 2 3

CATEGORIE

41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43

GROOTSTE AFSTAND

- WINNING EN DITRIBUTIE VAN WATER A0 Waterwinning-/ bereiding- bedrijven: A1 - met chloorgas A2 - bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling B0 Waterdistributiebedrijven met pompvermogen: B1 - < 1 MW B2 - 1 - 15 MW B3 - >= 15 MW

GEVAAR

36 36 36 36 36 36 36 36

GELUID

C0 Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen: C1 - < 10 MVA C2 - 10 - 100 MVA C3 - 100 - 200 MVA C4 - 200 - 1000 MVA C5 - >= 1000 MVA D0 Gasdistributiebedrijven: D1 - gascompressorstations vermogen < 100 MW D2 - gascompressorstations vermogen >= 100 MW D3 - gas: reduceer-, compressor-, meet- en regelinst. Cat. A D4 - gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen), cat. B en C D5 - gasontvang- en -verdeelstations, cat. D E0 Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt: E1 - stadsverwarming E2 - blokverwarming F0 windmolens: F1 - wiekdiameter 20 m F2 - wiekdiameter 30 m F3 - wiekdiameter 50 m

INDICES

STOF

35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

-

nummer

SBI-2008

0 0 0 0 0

0 0 0 0 0

30 C 50 C 100 C 300 C Z 500 C Z

10 30 50 50 50

30 50 100 300 500

2 3.1 3.2 4.2 5.1

1 P 1 P 1 P 1 P 1 P

1 1 2 2 2

B B B B B

0 0 0 0 0

0 0 0 0 0

300 C 500 C 10 C 30 C 50 C

100 200 R 10 10 50 R

300 500 10 30 50

4.2 5.1 1 2 3.1

1 P 1 P 1 P 1 P 1 P

1 2 1 1 1

30 10

10 0

100 C 30 C

50 10

100 30

3.2 2

1 P 1 P

2 1

0 0 0

0 0 0

100 C 200 C 300 C

30 50 50

100 200 300

3.2 4.1 4.2

1 P 1 P 1 P

2 2 3

50 10

0 0

50 C 50 C

1000 R 30

1000 D 50

5.3 3.1

1 G 1 G

2 2

0 0 0

0 0 0

30 C 100 C 300 C

10 10 10

30 100 300

2 3.2 4.2

1 P 1 P 1 P

1 1 2

10 10 10 0

30 30 30 10

100 50 50 30

10 10 10 10

100 50 50 30

3.2 3.1 3.1 2

2 G 2 G 2 G 1 G

2 1 1 1

B B B B

10 10 10

0 10 30

30 100 100

10 10 10

30 100 100

2 3.2 3.2

2 P 2 G 1 G

1 1 1

B

LUCHT

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

L

-

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

GEUR

STOF

GELUID

GEVAAR

GROOTSTE AFSTAND

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

B Autobeklederijen C Autospuitinrichtingen Autowasserijen Handel in auto- en motorfietsonderdelen en -accessoires

0 50 10 0

0 30 0 0

10 30 30 30

10 30 R 0 10

10 50 30 30

1 3.1 2 2

1 G 1 G 3 P 1 P

1 1 1 1

0 30

0 30

10 50

0 30 R

10 50

1 3.1

1 P 2 G

1 2

100 10 50 50 30 10 0 10 10 30 10 10

100 10 10 0 10 0 0 0 10 10 10 10

300 Z 30 100 C 30 30 30 30 30 30 30 30 30

50 R 0 0 0 50 R 50 R 0 0 0 0 10 10

300 30 100 50 50 50 30 30 30 30 30 30

4.2 2 3.2 3.1 3.1 3.1 2 2 2 2 2 2

2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G

2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

10 10

0 0

30 30

10 V 50 V

30 50

2 3.1

2 G 2 G

1 1

10 10 0

0 0 0

30 30 30

500 V 1000 V 30

500 1000 30

5.1 5.3 2

2 G 2 G 2 G

1 1 1

10 50

50 500

50 500

30 100

50 500

3.1 5.1

2 P 3 G

2 3

50 100 50 100

0 0 0 0

50 50 50 30

200 R 500 R 300 R 50

200 D 500 D 300 D 100

4.1 5.1 4.2 3.2

2 G 2 G 2 G 2 G

2 2 2 2

30 50 0

300 500 10

300 700 100

10 10 10

300 700 100

4.2 5.2 3.2

3 G 3 G 2 G

3 3 2

45204 45204 45205 453 46 461 4621

-

4621 4622 4623 4624 46217, 4631 4632, 4633 4634 4635 4636 4637 4638, 4639 464, 46733 46499 46499 46499 46499 46499 46499 46711 46711 46711 46712 46712 46712 46712 46713 46721 46721 46721 46722, 46723

INDICES

nummer

-

AFSTANDEN IN METERS

0 1

0 1 2 3 4 5 0 1 2 0 1 2 3 0 1 2

GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING Handelsbemiddeling (kantoren) Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders met een verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of meer Grth in bloemen en planten Grth in levende dieren Grth in huiden, vellen en leder Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en consumptie-aardappelen Grth in vlees, vleeswaren, zuivelprodukten, eieren, spijsoliën Grth in dranken Grth in tabaksprodukten Grth in suiker, chocolade en suikerwerk Grth in koffie, thee, cacao en specerijen Grth in overige voedings- en genotmiddelen Grth in overige consumentenartikelen Grth in vuurwerk en munitie: - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag < 10 ton - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag 10 tot 50 ton - professioneel vuurwerk, netto expl. massa per bewaarplaats < 750 kg (en > 25 kg theatervuurwerk) - professioneel vuurwerk, netto expl. massa per bewaarplaats 750 kg tot 6 ton - munitie Grth in vaste brandstoffen: - klein, lokaal verzorgingsgebied - kolenterminal, opslag opp. >= 2.000 m2 Grth in vloeibare en gasvormige brandstoffen: - vloeistoffen, o.c. < 100.000 m3 - vloeistoffen, o.c. >= 100.000 m3 - tot vloeistof verdichte gassen Grth minerale olieprodukten (excl. brandstoffen) Grth in metaalertsen: - opslag opp. < 2.000 m2 - opslag opp. >= 2.000 m2 Grth in metalen en -halffabrikaten

Z

Z

LUCHT

OMSCHRIJVING

SBI-2008

BODEM

Bijlage 1 Richtafstandenlijsten

B

L

B B B B B B

L L

LIJST 1 - ACTIVITEITEN

GEUR

STOF

GELUID

GEVAAR

GROOTSTE AFSTAND

CATEGORIE

VERKEER

VISUEEL

10 10

50 30

10 10

50 30

3.1 2

2 G 1 G

2 1

0 0

30 10

100 30

0 0

100 30

3.2 2

2 G 1 G

2 1

0 0 50 30 10 10 10 10 10

0 0 10 30 10 30 10 30 10

50 30 30 30 30 100 50 100 50

10 0 100 R 30 R 10 30 10 10 10

50 30 100 D 30 30 100 50 100 D 50

3.1 2 3.2 2 2 3.2 3.1 3.2 3.1

2 G 1 G 2 G 1 G 2 G 2 G 2 G 2 G 2 G

2 1 2 1 2 2 2 2 2

0 0 0

10 10 0

100 50 30

10 0 0

100 50 30

3.2 3.1 2

2 G 2 G 2 G

2 1 1

DETAILHANDEL EN REPARATIE T.B.V. PARTICULIEREN Postorderbedrijven

0

0

50

0

50

3.1

2 G

1

LOGIES-, MAALTIJDEN- EN DRANKENVERSTREKKING Cateringbedrijven

10

0

30 C

10

30

2

1 G/P 1

0 30 0 0 10 0 0 0

0 30 10 0 0 0 0 0

100 C 300 C 100 C 30 C 100 C 100 C 50 C 30 C

50 R 300 R 0 0 0 30 30 10

100 300 100 30 100 100 50 30

3.2 4.2 3.2 2 3.2 3.2 3.1 2

3 P 3 G 2 P 2 P 2 G 3 G 2 G 1 P

Grth in hout en bouwmaterialen: - algemeen: b.o. > 2000 m² - algemeen: b.o. <= 2000 m² zand en grind: - algemeen: b.o. > 200 m² - algemeen: b.o. <= 200 m² Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur: - algemeen: b.o. > 2.000 m² - algemeen: b.o. < = 2.000 m² Grth in chemische produkten Grth in kunstmeststoffen Grth in overige intermediaire goederen Autosloperijen: b.o. > 1000 m² - autosloperijen: b.o. <= 1000 m² Overige groothandel in afval en schroot: b.o. > 1000 m² - overige groothandel in afval en schroot: b.o. <= 1000 m² Grth in machines en apparaten: - machines voor de bouwnijverheid - overige Overige grth (bedrijfsmeubels, emballage, vakbenodigdheden e.d.

4673 4673 4673 46735 46735 46735 4674 4674 4674 46751 46752 4676 4677 4677 4677 4677 466 466 466 466, 469

0 1 2 4 5 6 0 1 2

47 4791

-

55 562

-

49 491, 492 491, 492 491, 492 493 493 493 494 494 495

0 1 2

52 52241

- DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER 0 Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. zeeschepen:

0 1 0 1 0 1 2

INDICES

0 0

nummer

-

AFSTANDEN IN METERS

VERVOER OVER LAND Spoorwegen: - stations - rangeerterreinen, overslagstations (zonder rangeerheuvel) Bus-, tram- en metrostations en -remises Taxibedrijven Touringcarbedrijven 0 Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): b.o. > 1000 m² 1 - Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) b.o. <= 1000 m² Pomp- en compressorstations van pijpleidingen

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13588963/1