04 Regels met bijlagen - b001
Tekst van het document
de wijziging gelijktijdig plaatsvindt met wijziging van de overige gronden naar de bestemmingen 'Agrarisch' of 'Agrarisch met Waarden', waarbij deze gronden worden bestemd overeenkomstig de genoemde aangrenzende bestemmingen en; c. het agrarisch bedrijf ter plaatse is beëindigd en hergebruik voor agrarische doeleinden redelijkerwijs niet langer mogelijk is en; d. de bouwmassa van de te splitsen boerderij een inhoud heeft van ten minste 900m³ en;
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
21
e. door de splitsing maximaal twee zelfstandige en volwaardige woningen ontstaan met beide een inhoud van ten minste 400m³ en; f. de oppervlakte aan bijgebouwen bij de boerderij door sloop van overtollige bebouwing wordt teruggebracht tot maximaal 200m², met dien verstande dat cultuurhistorisch waardevolle bebouwing niet gesloopt mag worden en; g. de vestiging van de nieuwe woning geen onevenredige beperking oplevert voor de bedrijfsvoering en ontwikkelingsmogelijkheden van de omliggende (agrarische) bedrijven en; h. de nieuwe woning aanvaardbaar is uit oogpunt van een milieuhygiënisch verantwoord woon- en leefklimaat en; i. het niet gaat om een woonboerderij, die gelegen is op gronden binnen de gebiedsaanduiding 'geluidzone-luchtvaart' en; j. het bestaande architectonische karakter van de boerderij en de daaraan verbonden cultuurhistorische waarden niet worden aangetast. 3.6.4 Wijziging ten behoeve van recreatieve voorzieningen Burgemeester en wethouders zijn bevoegd deze bestemming te wijzigen in een bestemming ten behoeve van recreatieve voorzieningen en/of verblijfsrecreatieve voorzieningen, mits: a. het agrarisch bedrijf ter plaatse is beëindigd en hergebruik voor agrarische doeleinden redelijkerwijs niet langer mogelijk is en; b.
de oppervlakte aan recreatieve voorzieningen per vrijgekomen agrarische bedrijfslocatie door sloop van overtollige bebouwing wordt teruggebracht tot maximaal 400m², waaronder maximaal 200m² ondergeschikte horeca, met dien verstande dat cultuurhistorisch waardevolle bebouwing niet gesloopt mag worden en; c. de recreatieve voorzieningen geen onevenredige publieks- en/of verkeersaantrekkende werking tot gevolg hebben en; d. de vestiging van de recreatieve voorzieningen geen onevenredige beperking oplevert van de bedrijfsvoering en ontwikkelingsmogelijkheden van de omliggende (agrarische) bedrijven en; e. de vestiging van de recreatieve voorzieningen milieuhygiënisch inpasbaar is en; f. de in het omliggende gebied aanwezige waarden niet in onevenredige mate worden aangetast. 3.6.5 Wijziging ten behoeve van agrarisch technische hulpbedrijven en/of agrarisch verwante bedrijven Burgemeester en wethouders zijn bevoegd deze bestemming te wijzigen in een bestemming ten behoeve van de vestiging van agrarisch technische hulpbedrijven en/of agrarisch verwante bedrijven, mits: a. het agrarisch bedrijf ter plaatse is beëindigd en hergebruik voor agrarische doeleinden redelijkerwijs niet langer mogelijk is en; b. het bestemmingsvlak niet wordt vergroot en; c.
de oppervlakte aan bedrijvigheid per vrijgekomen agrarische bedrijfslocatie door sloop van overtollige bebouwing wordt teruggebracht tot maximaal 400m², met dien verstande dat cultuurhistorisch waardevolle bebouwing niet mag worden gesloopt en; d. geen sprake is van buitenopslag en; e. de bedrijfsvestiging geen onevenredige publieks- en/of verkeersaantrekkende werking tot gevolg heeft en; f. de vestiging van de functie(s) geen onevenredige beperking oplevert van de bedrijfsvoering en ontwikkelingsmogelijkheden van de omliggende (agrarische) bedrijven en; g. geen sprake is van detailhandel en; h. de vestiging van de functie(s) milieuhygiënisch inpasbaar is en; i. de in het omliggende gebied aanwezige waarden niet in onevenredige mate worden aangetast en het niet gaat om een binnen het Natuur Netwerk Brabant of de groenblauwe mantel, als bedoeld in de provinciale Verordening ruimte, gelegen locatie en; j. toepassing van de wijzigingsbevoegdheid niet leidt tot een bestemmingsvlak met een omvang van meer dan 15.000m². 3.6.6 Wijziging ten behoeve van maatschappelijke voorzieningen Burgemeester en wethouders zijn bevoegd deze bestemming te wijzigen in een bestemming ten behoeve van de vestiging van maatschappelijke voorzieningen, zoals zorgboerderijen, kinderboerderijen, voorzieningen ten behoeve van kinderopvang, sociaal-culturele, culturele en educatieve voorzieningen, mits: a.
het agrarisch bedrijf ter plaatse is beëindigd en hergebruik voor agrarische doeleinden redelijkerwijs niet langer mogelijk is en; b. het gaat om gronden, die worden aangemerkt als bebouwingsconcentratie en;
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
22
c.
d. e. f. g. h.
de oppervlakte aan bebouwing voor de maatschappelijke zorgvoorzieningen, zorgboerderijen, kinderboerderijen en sociale en educatieve voorzieningen per vrijgekomen agrarische bedrijfslocatie door sloop van overtollige bebouwing wordt teruggebracht tot maximaal 400m², met dien verstande dat cultuurhistorisch waardevolle bebouwing niet mag worden gesloopt en; de vestiging van de functie(s) geen onevenredige publieks- en/of verkeersaantrekkende werking tot gevolg heeft en; de vestiging van de functie(s) geen onevenredige beperking oplevert van de bedrijfsvoering en ontwikkelingsmogelijkheden van de omliggende (agrarische) bedrijven en; de vestiging van de functie(s) milieuhygiënisch inpasbaar is en; de in het omliggende gebied aanwezige waarden niet in onevenredige mate worden aangetast en; toepassing van de wijzigingsbevoegdheid niet leidt tot een bestemmingsvlak met een omvang van meer dan 5.000m².
3.6.7 Wijziging ten behoeve van paardenhouderij a. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd deze bestemming te wijzigen in een bestemming ten behoeve van de vestiging van een paardenhouderij of manege, mits: 1. het agrarisch bedrijf ter plaatse is beëindigd en hergebruik voor agrarische doeleinden redelijkerwijs niet langer mogelijk is en; 2. het bestemmingsvlak niet wordt vergroot en; 3. geen sprake is van buitenopslag en/of detailhandel en; 4. de vestiging van de paardenhouderij milieuhygiënisch inpasbaar is en; 5. de in het omliggende gebied aanwezige waarden niet in onevenredige mate worden aangetast; b. bij het toepassen van deze wijzigingsbevoegdheid gelden voorts de volgende regels: 1. vestiging van een paardenhouderij of manege in het Natuur Netwerk Brabant is uitgesloten; 2. vestiging van een paardenhouderij of manege in de groenblauwe mantel is toegestaan, mits het hergebruik zich beperkt tot de voormalige agrarische bedrijfslocatie, de eventuele rijhal een oppervlakte heeft van maximaal 1.000m² en geen sprake is van een publieks- en/of verkeersaantrekkende werking; 3. de vestiging van een paardenhouderij of manege met publieks- en/of verkeersaantrekkende werking dient bij voorkeur plaats te vinden binnen als zodanig aangewezen bebouwingsconcentraties; 4. rijbakken voor paarden dienen binnen het bouwvlak te worden opgericht; 5.
overtollige bebouwing dient te worden afgebroken, met dien verstande dat cultuurhistorisch waardevolle bebouwing niet mag worden gesloopt; 6. toepassing van de wijzigingsbevoegdheid mag niet leiden tot een bestemmingsvlak met een omvang van meer dan 5.000m² in de groenblauwe mantel of een bestemmingsvlak met een omvang van meer dan 15.000m² in agrarisch gebied. 3.6.8 Wijziging naar bestemming 'Natuur' of 'Bos' Burgemeester en wethouders zijn bevoegd deze bestemming te wijzigen in de bestemmingen 'Natuur' en/of 'Bos' ten behoeve van behoud en/of ontwikkeling van natuur en/of bos, met dien verstande dat de wijziging uitsluitend plaats kan vinden ten behoeve van de realisatie van vastgesteld natuur- en landschapsbeleid, zoals het beleid voor het Natuur Netwerk Brabant, een ecologische verbindingszone, het landschappelijk raamwerk en natuur- en/of landschapscompensatie.
3.6.9 Wijziging naar bestemming 'Water' Burgemeester en wethouders zijn bevoegd deze bestemming te wijzigen in de bestemming 'Water' ten behoeve van behoud en/of ontwikkeling van water, met dien verstande dat de wijziging uitsluitend plaats kan vinden ten behoeve van de realisatie van vastgesteld natuur- en landschapsbeleid, zoals het beleid voor het Natuur Netwerk Brabant, een ecologische verbindingszone, het landschappelijk raamwerk, natuur- en/of landschapscompensatie, beekherstel, waterberging, waterzuivering en/of een ander waterbelang.
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
23
Hoofdstuk 3 Algemene regels
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
24
Artikel 4 Anti-dubbeltelregel Grond die eenmaal in aanmerking is genomen bij het toestaan van een bouwplan waaraan uitvoering is gegeven of alsnog kan worden gegeven, blijft bij de beoordeling van latere bouwplannen buiten beschouwing.
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
25
Artikel 5 Algemene bouwregels 5.1 Ondergrondse bouwwerken 5.1.1 Situering Tenzij dit elders in de regels is uitgesloten of beperkt, is ondergronds bouwen binnen een bestemmingsvlak toegestaan met dien verstande dat: a. 100% van het bouwvlak mag worden aangewend voor ondergrondse bouwwerken; b. maximaal 40% van het erf mag worden aangewend voor ondergrondse bouwwerken; c. het onbebouwd erf niet mag worden aangewend voor ondergrondse bouwwerken; d. ondergrondse bouwwerken dienen te worden gebouwd onder het maaiveld en aan de straatzijde onder het straatpeil; e. openluchtzwembaden, vijvers en daarmee gelijk te stellen bij een tuin behorende voorzieningen mogen in het bouwvlak en (on)bebouwd erf worden opgericht met dien verstande dat de totale oppervlakte niet meer mag bedragen dan 50% van het erf en de hoogte niet meer mag bedragen dan 0,5m. 5.1.2 Afwijken van de bouwregels Het bevoegd gezag kan omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van het bepaalde in 5.1.1 ten behoeve van: a. het voor 100% ondergronds bebouwen van het erf; b. ondergronds bouwen in het onbebouwd erf; c. ondergronds bouwen boven het straatpeil. 5.1.3 Voorwaarden Omgevingsvergunning voor het binnenplans afwijken van de bouwregels kan worden verleend mits dit niet leidt tot een onevenredige aantasting van: a. het woon- en leefklimaat en de milieukwaliteit; b.
de verkeers-, brand-, sociale en externe veiligheid; c. de bebouwings- en gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden en bouwwerken; d. de waterhuishouding, de natuurwaarden en de archeologische waarden. 5.1.4 Nadere eisen Burgemeester en wethouders zijn bevoegd nadere eisen te stellen ten aanzien van de maximale bouwdiepte voor ondergrondse bouwwerken.
5.2 Hoofdtoegang woningen 5.2.1 Situering De hoofdtoegang van grondgebonden woningen, bovenwoningen en een complex van gestapelde woningen dient in de voor- of zijgevel van het gebouw te worden gesitueerd. 5.2.2 Binnenplans afwijken Het bevoegd gezag kan, indien er geen sprake is van grondgebonden woningen, omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van het bepaalde in 5.2.1, mits: a. situering als bedoeld in 5.2.1 op redelijke en aantoonbare wijze niet mogelijk is; b. een andere situering van de hoofdtoegang op redelijke wijze aansluiting vindt bij het openbaar gebied, waarbij de afstand tot het openbaar gebied niet meer mag bedragen dan 30m; c. de brandveiligheid niet onevenredig wordt aangetast; d. de sociale veiligheid niet onevenredig wordt aangetast; e. de ruimtelijke inpasbaarheid is aangetoond.
5.3 Bouwen in nabijheid van beschermwaardige bomen 5.3.1 Bebouwingsafstand De afstand van enig bouwwerk tot het hart van een op de bij dit plan gevoegde Boomwaardekaart weergegeven boom bedraagt ten minste 15m. 5.3.2 Toegestane bebouwing Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
26
Het bepaalde in 5.3.1 is niet van toepassing indien: a. binnen de genoemde afstand van 15m reeds bebouwing voorkomt en na sloop van deze bestaande bebouwing nieuwe bebouwing wordt opgericht met een zelfde afstand tot de boom en een zelfde goot- en bouwhoogte, mits daarbij zodanige maatregelen te worden getroffen, dat de betrokken houtopstand / boom niet wordt geschaad; b. een omgevingsvergunning is verleend voor het kappen van de boom; c. de boom om andere, van overmacht getuigende redenen reeds eerder is geveld, dan wel door een calamiteit teniet is gegaan. 5.3.3 Afwijken van de bouwregels Het bevoegd gezag kan omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van het bepaalde in 5.3.1, indien zodanige maatregelen worden getroffen dat het voortbestaan van de betrokken houtopstand / boom wordt gewaarborgd. Als voorwaarde voor deze omgevingsvergunning kan het bevoegd gezag een bomeneffectanalyse (BEA) van een onafhankelijk boomtechnisch adviesbureau eisen. Deze analyse wordt in elk geval vereist indien: a. er sprake is van een 'monumentale boom'; b. er gegronde vermoedens bestaan dat het bouwwerk of de bouwwerkzaamheden het voortbestaan van de betreffende boom of houtopstand / boom in gevaar kunnen brengen.
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
27
Artikel 6 Algemene gebruiksregels 6.1 Gebruik overeenkomstig de bestemming Al dan niet in afwijking van het bepaalde in de bestemmingsregels van Hoofdstuk 2 wordt ter plaatse van een functie-aanduiding het gebruik van gronden en opstallen in overeenstemming met die functie-aanduiding aangemerkt als gebruik overeenkomstig de bestemming.
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
28
Artikel 7 Algemene afwijkingsregels 7.1 Binnenplans afwijken t.b.v. geringe afwijkingen van maten Het bevoegd gezag kan omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van de in het plan genoemde maten en afmetingen met ten hoogste 10%. Deze omgevingsvergunning wordt slechts verleend indien: a. de met behulp van die toepassing toegestane bebouwing geacht kan worden in overeenstemming te zijn met de voor desbetreffende bestemming nagestreefde doeleinden; b. gelet op de omringende bebouwing geen overwegende stedenbouwkundige bezwaren bestaan; c. gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden en bouwwerken niet onevenredig worden aangetast; d. voldaan is aan de volgende voorwaarden: 1. de mogelijkheid voor binnenplans afwijken mag niet cumulatief worden gebruikt; 2. de mogelijkheid voor binnenplans afwijken mag niet tot gevolg hebben dat een nieuwe bouwlaag ontstaat.
7.2 Binnenplans afwijken t.b.v. geringe afwijkingen van grenzen Het bevoegd gezag kan omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van de planregels ten behoeve van het in geringe mate afwijken van een vastgesteld onderdeel van een grens van een bouwvlak, bestemmingsvlak, functie-aanduidingsvlak of maatvoeringsvlak, indien bij het definitief ontwerp, bij definitieve uitmeting e.d. blijkt dat enige geringe afwijking in het belang van een bebouwing of inrichting is. Deze omgevingsvergunning wordt slechts verleend indien: a. de met behulp van die toepassing toegestane bebouwing geacht kan worden in overeenstemming te zijn met de voor desbetreffende bestemming nagestreefde doeleinden; b. gelet op de omringende bebouwing geen overwegende stedenbouwkundige bezwaren bestaan; c. gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden en bouwwerken niet onevenredig worden aangetast.
7.3 Binnenplans afwijken t.b.v. overschrijdingen van de toegelaten bouwhoogten Het bevoegd gezag kan omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van het plan ten behoeve van: a. bouwwerken, geen gebouwen zijnde, ten dienste van utiliteitsvoorzieningen; b. vrijstaande schoorstenen, torens en soortgelijke bouwwerken; onder voorwaarde dat de maximale hoogte niet meer mag bedragen dan 15 m.
7.4 Binnenplans afwijken t.b.v. aan-huis-verbonden beroep Het bevoegd gezag kan omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van het plan voor wat betreft de voorwaarden, zoals beschreven in de begripsregels, waaronder overeenkomstig de desbetreffende bestemmingsomschrijving een aan huis verbonden beroep is toegelaten, indien door de aard van de werkzaamheden het beroep niet of bezwaarlijk anders dan aan huis of op de betreffende locatie kan worden uitgeoefend.
7.5 Binnenplans afwijken t.b.v. evenementen Het bevoegd gezag kan omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van het plan ten behoeve van incidenteel en kortstondig afwijkend gebruik van particuliere percelen / bebouwing voor het plaatsen van tijdelijke onderkomens zoals (feest)tenten, kiosken e.d. ten behoeve van festiviteiten met een openbaar karakter (muziekfestival, zeskamp, sportwedstrijd, show/voorstelling, tentoonstelling, beurs, markt, e.d.) voor de duur van een aantal (aaneengesloten) dagen (over het algemeen 3 á 4), met dien verstande dat aan deze omgevingsvergunning voorwaarden kunnen worden verbonden ter beperking van onaanvaardbare overlast van de (woon)omgeving, onder meer voor wat betreft parkeren, geluidhinder, situering van tijdelijke onderkomens e.d.
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
29
Artikel 8 Algemene wijzigingsregels 8.1 Wijzigingsbevoegdheid reconstructie, herverkaveling of renovatie a. Burgemeester en wethouders kunnen het plan wijzigen ten behoeve van: 1. de reconstructie of herverkaveling van een (deel van een) bouwblok met in het ongerede geraakte, al dan niet complexgewijze bebouwing waarvan de functie wordt beëindigd; 2. de reconstructie van een (deel van een) bouwblok waarbij de functie geheel of grotendeels wordt gehandhaafd, maar (infra-) structuur, ontsluiting, verkaveling e.d. worden aangepast; 3. de reconstructie, herverkaveling of renovatie van een gebouw of een bouwblok waarbij nieuwe rooilijnen kunnen worden weergegeven; 4. de ontsluiting of herverkaveling van het gebied ten einde nieuwe bestemmingen 'Verkeer' of 'Verkeer Verblijf' projecteren; 5. de herverkaveling van het gebied of om tot een optimale verkaveling te komen, door aangrenzende bestemmingen voor openbaar gebied ('Verkeer', 'Verkeer - Verblijf' e.d.) geheel of deels om te zetten in een nieuw te realiseren bestemming binnen die herverkaveling, of deze bestemmingen geheel of deels elders in de nieuwe verkaveling onder te brengen; b. er mag geen sprake zijn van functiewijzigingen welke in strijd zijn met rijks-, provinciaal dan wel gemeentelijk beleid; c. na wijziging zijn de regels van het bestemmingsplan hierop van toepassing.
8.2 Wijzigingsbevoegdheid verwijderen aanduidingen Burgemeester en wethouders zijn bevoegd het plan te wijzigen, zodanig dat een weergegeven aanduiding wordt verwijderd indien de binnen deze aanduiding toegelaten functie is beeindigd en wordt omgezet in een binnen het ter plaatse geldende bestemmingsvlak toegelaten functie, met dien verstande dat Burgemeester en wethouders in geval van de verwijdering van de aanduiding 'bedrijfswoning' waarna de functie bedrijf wordt gerealiseerd, bevoegd zijn een ander bouwvlak met bijbehorend bebouwingspercentage, bouwhoogte e.d. vaststellen.
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
30
Artikel 9 Algemene procedureregels Op het stellen van nadere eisen op grond van enige bepaling van de regels van dit bestemmingsplan is afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) van toepassing.
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
31
Artikel 10 Overige regels
10.1 Algemene regels inzake omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden 10.1.1 Werken en werkzaamheden nabij beschermwaardige bomen Het is verboden zonder een schriftelijke vergunning van het bevoegde gezag de volgende werken en werkzaamheden uit te voeren binnen een afstand van 15m tot het hart van een op de bij dit plan gevoegde Boomwaardekaart weergegeven boom: a. het ontgronden, bodem verlagen of afgraven, ophogen, verdichten, verplaatsen, afgraven of egaliseren van grond, inclusief het graven van sleuven en het leggen van (ondergrondse) leidingen; b. het wijzigen van het grondwaterpeil; c. het verrichten van werken of werkzaamheden die beschadigingen van wortels, stam of kroon van de betrokken boom tot gevolg kunnen hebben. 10.1.2 Uitzonderingen Het bepaalde in 10.1.1 is niet van toepassing indien: a. een omgevingsvergunning is verleend voor het kappen van de boom; b. de houtopstand om andere, van overmacht getuigende redenen reeds eerder is geveld, danwel door een calamiteit teniet is gegaan; c. het gaat om werken en werkzaamheden die het normale onderhoud of beheer betreffen; d. het gaat om werken en werkzaamheden van ondergeschikte betekenis.
10.1.3 Toelaatbaarheid De werken en werkzaamheden als bedoeld in 10.1.1 zijn slechts toelaatbaar indien door de uitvoering van de werken of werkzaamheden of door de gevolgen daarvan geen onherstelbare schade aan de betrokken boom toegebracht wordt. Het bevoegd gezag is bevoegd om: a. voorwaarden te verbinden aan de in 10.1.1 bedoelde omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden, ter vermindering of ter voorkoming van schade die de in 10.1.1 genoemde werken of werkzaamheden of de gevolgen daarvan aan de betrokken boom zouden kunnen toebrengen. Onder schade wordt tevens begrepen een vermindering of verslechtering van groeimogelijkheden; b. ten behoeve van de omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden voor de onder 10.1.1 genoemde werken/werkzaamheden een BEA- onderzoek (= bomeneffectanalyse) van een onafhankelijk boomtechnisch adviesbureau te eisen.
10.2 Parkeerregeling 10.2.1 Parkeren a. De gronden mogen enkel worden gebruikt onder voorwaarde dat ten behoeve van het parkeren of stallen van (motor)voertuigen in, op of onder het gebouw dan wel op het onbebouwde terrein dat bij het gebouw hoort, in voldoende mate parkeergelegenheid aanwezig is, zoals neergelegd in de op 14 november 2017 door het college van burgemeester en wethouders vastgestelde nota 'Parkeernormen Tilburg 2017' ; b. het bevoegd gezag kan slechts een omgevingsvergunning verlenen voor de activiteiten bouwen en/of gebruiken van gronden en/of de activiteit handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening, indien bij aanvraag wordt aangetoond dat wordt voorzien in voldoende parkeergelegenheid, zoals neergelegd in de nota 'Parkeernormen Tilburg 2017'. Indien deze parkeernota gedurende de planperiode wordt gewijzigd dient te worden voldaan aan de gewijzigde parkeernormen en rekenmethode; c. De onder a. bedoelde plaatsen voor het stallen van voertuigen moeten afmetingen hebben die afgestemd zijn op gangbare (motor)voertuigen, zoals neergelegd in de nota 'Parkeernormen Tilburg 2017'. Indien deze parkeernota gedurende de planperiode wordt gewijzigd dient te worden voldaan aan de desbetreffende wijzigingen. 10.2.2 Laden en lossen
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
32
Indien de bestemming van een bouwwerk of een terrein aanleiding geeft tot een te verwachten behoefte aan ruimte voor het laden of lossen van goederen moet zijn verzekerd, dat op eigen terrein wordt voorzien in voldoende ruimte voor laden en lossen, zoals neergelegd in de CROW Kennisbank in ASVV 2012. 10.2.3 Afwijken van de regels Het bevoegd gezag kan omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van artikel 10.2.1 en 10.2.2 indien: a. op andere wijze in de parkeerbehoefte en/of de nodige laad- of losruimte wordt voorzien en b. wordt voldaan aan de voorwaarden en vrijstellingsregels zoals neergelegd in de nota 'Parkeernormen Tilburg 2017'. Indien deze parkeernota gedurende de planperiode wordt gewijzigd dient te worden voldaan aan de desbetreffende wijzigingen.
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
33
Hoofdstuk 4 Overgangs- en slotregels
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
34
Artikel 11 Overgangsrecht 11.1 Overgangsrecht bouwwerken a. Een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen van een bouwwerk, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot; b. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd; c. na het teniet gaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen van een bouwwerk wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is teniet gegaan; d. het bevoegd gezag kan eenmalig omgevingsvergunning verlenen voor het binnenplans afwijken van het bepaalde onder a. voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld onder a. met maximaal 10%; e. het bepaalde onder a. is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen het overgangsrecht van dat plan.
11.2 Overgangsrecht gebruik a. Het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet; b. het is verboden het met het bestemmingsplan strijdige gebruik, bedoeld onder a., te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind; c. indien het gebruik, bedoeld onder a., na het tijdstip van inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten; d. het bepaalde onder a. is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen het overgangsrecht van dat plan.
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
35
Artikel 12 Slotregel Dit plan wordt aangehaald als bestemmingsplan "Buitengebied Haaren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)".
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
36
Buitengebied Haren, 4e herziening (Winkelsestraat 17 – Gommelsestraat 12)
37
Bijlagen bij regels Bijlage 1 Staat van bedrijfsactiviteiten Staat van bedrijfsactiviteiten
Bijlage 2 Boomwaardekaart Gommelsestraat Boomwaardekaart Gommelsestraat
Bijlage 3 Boomwaardekaart Winkelsestraat Boomwaardekaart Gommelsestraat
Bijlagen bij regels Bijlage 1 Staat van bedrijfsactiviteiten Staat van bedrijfsactiviteiten
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
OMSCHRIJVING
-
Akker-en/of tuinbouw in combinatie met het fokken en houden van dieren (niet intensief) Dienstverlening t.b.v. de landbouw: - algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o. > 500 m² - algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o.<= 500 m² - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. > 500 m² - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. <= 500 m² KI-stations
LUCHT
0 1 2 3 4
BODEM
0 1 2 3 4 0 1 2 3 4 5 6
VISUEEL
0 1 2
VERKEER
0150 016 016 016 016 016 0162 02
0 1 2 3 4 5 6 7
LANDBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. DE LANDBOUW Akkerbouw en fruitteelt (bedrijfsgebouwen) Tuinbouw: - bedrijfsgebouwen - kassen zonder verwarming - kassen met gasverwarming - champignonkwekerijen (algemeen) - champignonkwekerijen met mestfermentatie - bloembollendroog- en prepareerbedrijven - witlofkwekerijen (algemeen) Fokken en houden van rundvee Fokken en houden van overige graasdieren: - paardenfokkerijen - overige graasdieren Fokken en houden van varkens Fokken en houden van pluimvee: - legkippen - opfokkippen en mestkuikens - eenden en ganzen - overig pluimvee Fokken en houden van overige dieren: - nertsen en vossen - konijnen - huisdieren - maden, wormen e.d. - bijen - overige dieren
CATEGORIE
0130 014 014 014 014 014 0142 02
-
GROOTSTE AFSTAND
01 011, 012, 013 011, 012, 013, 016 011, 012, 013 011, 012, 013 011, 012, 013 0113 0113 0163 011 0141, 0142 0143, 0145 0143 0145 0146 0147 0147 0147 0147 0147 0149 0149 0149 0149 0149 0149 0149
GEVAAR
01 0111, 0113 0112 0112 0112 0112 0112 0112 0112 0112 0121 0122 0122 0122 0123 0124 0124 0124 0124 0124 0125 0125 0125 0125 0125 0125 0125
GELUID
-
INDICES
STOF
-
AFSTANDEN IN METERS
GEUR
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
10
10
30 C
10
30
2
1G
1
B
L
10 10 10 30 100 30 30 100
10 10 10 10 10 10 10 30
30 C 30 C 30 C 30 C 30 C 30 C 30 C 30 C
10 10 10 10 10 10 10 0
30 30 30 30 100 30 30 100
2 2 2 2 3.2 2 2 3.2
1G 1G 1G 1G 1G 1G 1G 1G
1 1 1 1 1 1
B B B B B B
L L L
50 50 200
30 30 30
30 C 30 C 50 C
0 0 0
50 50 200 D
3.1 3.1 4.1
1G 1G 1G
1 1 1
200 200 200 100
30 30 50 30
50 C 50 C 50 C 50 C
0 0 0 0
200 D 200 200 100 D
4.1 4.1 4.1 3.2
1G 1G 1G 1G
1 1 1 1
200 100 30 100 10 30
30 30 0 0 0 10
30 C 30 C 50 C 30 C 30 C 30 C
0 0 10 10 10 0
200 100 50 100 30 30 D
4.1 3.2 3.1 3.2 2 2
1G 1G 1G 1G 1G 1G
1 1 1 1 1 1
100
30
30 C
0
100
3.2
1G
1
30 30 30 30 30
10 10 10 10 10
50 30 50 30 30 C
10 10 10 10 0
50 D 30 50 30 30
3.1 2 3.1 2 2
2G 1G 2G 1G 1G
1 1 1 1 1
1
GELUID
GEVAAR
GROOTSTE AFSTAND
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
-
STOF
-
INDICES
GEUR
-
AFSTANDEN IN METERS
10
10
50
0
50
3.1
1G
1
100 50
0 0
100 C 50 C
50 R 10
100 50
3.2 3.1
2G 1G
2 1
100 50
30 0
50 C 50 C
0 0
100 50
3.2 3.1
1G 1G
1 1
50
50
100 C
10
100
3.2
2G
2
100 30 50
0 0 0
200 C 500 C 700 C Z
200 R 200 R 200 R
200 500 700
4.1 5.1 5.2
1G 1G 1G
2 1 1
10 10 50 10
100 200 10 200
200 700 Z 100 C 500 C
10 10 30 50
200 D 700 100 500
4.1 5.2 3.2 5.1
2G 2G 2G 3G
1 2 1 3
100 700 300 100 50 30
0 0 0 0 0 0
100 C 100 C 100 C 100 C 50 C 50
50 R 30 50 R 50 R 30 10
100 D 700 300 100 50 50
3.2 5.2 4.2 3.2 3.1 3.1
2G 2G 2G 2G 1G 1G
1 2 2 2 1 1
50
0
50
10
50
3.1
1G
1
LUCHT
OMSCHRIJVING
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
BODEM
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
B B B
L
BOSBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. BOSBOUW
02
02
020 05 05 0501.1 0501.2 0502
021, 022, 024 03 03 0311 0312 032
0502 0502 10 10 103 11 11 111 111 111 111 14 14 1421 1421 1421 144 145 15 15 151 151 151 151 151 151 151
032 032 08 08 089 06 06 061, 062 061 062 062 08 08 0812 0812 0812 0893 0899 10, 11 10, 11 101, 102 101, 102 101 101 101 101 101
VISSERIJ- EN VISTEELTBEDRIJVEN Zeevisserijbedrijven Binnenvisserijbedrijven 0 Vis- en schaaldierkwekerijen 1 - oester-, mossel- en schelpenteeltbedrijven 2 - visteeltbedrijven - TURFWINNING Turfwinningbedrijven - AARDOLIE- EN AARDGASWINNING 0 Aardolie- en aardgaswinning: 1 - aardoliewinputten 2 - aardgaswinning incl. gasbeh.inst.: < 10.000.000 N m3/d 3 - aardgaswinning incl. gasbeh.inst.: >= 10.000.000 N m3/d - WINNING VAN ZAND, GRIND, KLEI, ZOUT, E.D. 0 Steen-, grit- en krijtmalerijen (open lucht): 1 - algemeen 2 - steenbrekerijen Zoutwinningbedrijven Mergel- en overige delfstoffenwinningbedrijven - VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN 0 Slachterijen en overige vleesverwerking: 1 - slachterijen en pluimveeslachterijen 2 - vetsmelterijen 3 - bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval 4 - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1000 m² 5 - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1000 m² 6 - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m²
151
101, 102
7 - loonslachterijen
Bosbouwbedrijven -
B
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
50
0
50
10
50
3.1
2G
1
700 200 300 300 100 50
100 0 0 10 10 10
200 C 100 C 50 C 50 C 50 30
30 30 0 30 30 10
700 200 300 300 D 100 50
5.2 4.1 4.2 4.2 3.2 3.1
2G 2G 1G 2G 1G 1G
2 2 2 2 1 1
300 50
30 10
200 C 50
50 R 50 R
300 50
4.2 3.1
2G 1G
2 1
50 50 100 300 300
10 10 10 10 10
100 C 100 C 100 C 200 C 100 C
10 10 10 30 10
100 100 100 300 300
3.2 3.2 3.2 4.2 4.2
1G 2G 2G 2G 2G
1 2 2 2 2
200 300
30 50
100 C 300 C Z
30 R 50 R
200 300
4.1 4.2
3G 3G
2 3
B B
200 300
10 10
100 C 300 C Z
100 R 200 R
200 300
4.1 4.2
3G 3G
2 3
B B
100 200
10 10
200 C 300 C Z
30 R 50 R
200 300
4.1 4.2
3G 3G
2 3
B
200 200 50 100 50 50 10
100 30 0 0 50 0 0
500 C Z 500 C Z 100 C 300 C Z 300 C 100 C 30
50 50 50 50 50 50 0
R R R R R R
500 500 100 300 300 100 30
5.1 5.1 3.2 4.2 4.2 3.2 2
3G 3G 2G 3G 3G 2G 1G
2 2 1 2 2 2 1
200
100
300 C Z
100 R
300
4.2
2G
2
LUCHT
GROOTSTE AFSTAND
- vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant-en-klaar-maaltijden met p.o. < 2.000 m² Visverwerkingsbedrijven: - drogen - conserveren - roken - verwerken anderszins: p.o.> 1000 m² - verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m² - verwerken anderszins: p.o. <= 300 m² Aardappelprodukten fabrieken: - vervaardiging van aardappelproducten - vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m² Groente- en fruitconservenfabrieken: - jam - groente algemeen - met koolsoorten - met drogerijen - met uienconservering (zoutinleggerij) Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Margarinefabrieken: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Zuivelprodukten fabrieken: - gedroogde produkten, p.c. >= 1,5 t/u - geconcentreerde produkten, verdamp. cap. >=20 t/u - melkprodukten fabrieken v.c. < 55.000 t/j - melkprodukten fabrieken v.c. >= 55.000 t/j - overige zuivelprodukten fabrieken Consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m² - consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m² Meelfabrieken: - p.c. >= 500 t/u
GEVAAR
8 0 1 2 3 4 5 6 0 1 2 0 1 2 3 4 5 0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 1 2 3 4 5 1 2 0 1
GELUID
108 102 102 102 102 102 102 102 1031 1031 1031 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 104101 104101 104101 104102 104102 104102 1042 1042 1042 1051 1051 1051 1051 1051 1051 1052 1052 1061 1061
INDICES
STOF
151 152 152 152 152 152 152 152 1531 1531 1531 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1541 1541 1541 1542 1542 1542 1543 1543 1543 1551 1551 1551 1551 1551 1551 1552 1552 1561 1561
-
AFSTANDEN IN METERS
GEUR
-
OMSCHRIJVING
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
BODEM
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
STOF
GELUID
GEVAAR
GROOTSTE AFSTAND
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
-
INDICES
GEUR
-
AFSTANDEN IN METERS
100 50
50 100
200 C 200 C
50 R 50
200 200 D
4.1 4.1
2G 2G
2 2
200 300
50 100
200 C 300 C Z
30 R 50 R
200 300
4.1 4.2
1G 2G
2 3
700 700 300 700 200 300 200
30 100 100 200 50 100 100
200 C 100 C 200 C 300 C Z 200 C 300 C Z 200 C
50 30 R 30 50 30 50 R 30
700 D 700 D 300 700 200 300 200
5.2 5.2 4.2 5.2 4.1 4.2 4.1
3G 3G 2G 3G 3G 3G 2G
3 3 2 3 3 3 2
30 100 100
10 30 10
30 C 100 C 100 C
10 30 30
30 100 100
2 3.2 3.2
1G 2G 2G
1 2 2
500 1000
100 200
300 C 700 C Z
100 R 200 R
500 1000
5.1 5.3
2G 3G
2 3
500
50
100
50 R
500
5.1
2G
3
2 - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m²
100
30
50
30
100
3.2
2G
2
- cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. <= 200 m² - Suikerwerkfabrieken met suiker branden - Suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. > 200 m² - suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. <= 200 m² Deegwarenfabrieken Koffiebranderijen en theepakkerijen: - koffiebranderijen - theepakkerijen Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden Vervaardiging van overige voedingsmiddelen Bakkerijgrondstoffenfabrieken Soep- en soeparomafabrieken:
30 300 100 30 50
10 30 30 10 30
30 50 50 30 10
10 30 R 30 R 10 10
30 300 100 30 50
2 4.2 3.2 2 3.1
1G 2G 2G 1G 2G
1 2 2 1 2
500 100 200 200 200
30 10 30 30 50
200 C 30 50 50 50
10 10 10 30 50 R
500 D 100 200 200 D 200
5.1 3.2 4.1 4.1 4.1
2G 2G 2G 2G 2G
1 1 1 2 2
1561 1561 1562 1562 1562 1571 1571 1571 1571 1571 1571 1571 1572 1581 1581 1581 1582 1583 1583 1583 1584 1584
1061 1061 1062 1062 1062 1091 1091 1091 1091 1091 1091 1091 1092 1071 1071 1071 1072 1081 1081 1081 10821 10821
2 - p.c. < 500 t/u Grutterswarenfabrieken 0 Zetmeelfabrieken: 1 - p.c. < 10 t/u 2 - p.c. >= 10 t/u 0 Veevoerfabrieken: 1 - destructiebedrijven 2 - beender-, veren-, vis-, en vleesmeelfabriek 3 - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. < 10 t/u water 4 - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. >= 10 t/u water 5 - mengvoeder, p.c. < 100 t/u 6 - mengvoeder, p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van voer voor huisdieren 0 Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen: 1 - v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens 2 - v.c. >= 7500 kg meel/week Banket, biscuit- en koekfabrieken 0 Suikerfabrieken: 1 - v.c. < 2.500 t/j 2 - v.c. >= 2.500 t/j 0 Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk: 1 - Cacao- en chocoladefabrieken: p.o. > 2.000 m²
1584
10821
1584 1584 1584 1584 1585 1586 1586 1586 1587 1589 1589.1 1589.2
10821 10821 10821 10821 1073 1083 1083 1083 108401 1089 1089 1089
3 4 5 6 0 1 2
0
B B
LUCHT
OMSCHRIJVING
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
BODEM
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
GROOTSTE AFSTAND
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
100 300 200 300
10 50 50 30
50 50 50 200 C
10 50 R 30 30
100 300 200 300
3.2 4.2 4.1 4.2
2G 2G 2G 2G
2 2 2 2
200 300 10 300 300 10
30 50 0 30 50 0
200 C 300 C 30 C 100 C 100 C 100
30 50 0 50 30 50
200 300 30 300 300 100
4.1 4.2 2 4.2 4.2 3.2
1G 2G 1G 2G 2G 3G
2 3 1 2 2 2
200
30
50 C
30
200
4.1
2G
1
10
50
100
30
100
3.2
2G
1
10 10 50 10 100 0
10 30 0 0 30 10
100 300 50 50 200 50
0 50 10 10 10 10
100 300 50 50 200 50
3.2 4.2 3.1 3.1 4.1 3.1
2G 3G 2G 1G 2G 1G
1 2 2 1 2 2
30 10 50
0 10 10
50 30 10
0 10 10
50 30 50
3.1 2 3.1
1G 2G 1G
1 2 1
300 50 50
30 10 10
100 30 50
10 10 10
300 50 D 50
4.2 3.1 3.1
2G 2G 2G
2 2 1
0
50
100
50 R
100
3.2
2G
2
Z
R R R R
LUCHT
GEVAAR
16 16101
1 - zonder poederdrogen 2 - met poederdrogen Bakmeel- en puddingpoederfabrieken Destilleerderijen en likeurstokerijen 0 Vervaardiging van ethylalcohol door gisting: 1 - p.c. < 5.000 t/j 2 - p.c. >= 5.000 t/j Vervaardiging van wijn, cider e.d. Bierbrouwerijen Mouterijen Mineraalwater- en frisdrankfabrieken - VERWERKING VAN TABAK Tabakverwerkende industrie - VERVAARDIGING VAN TEXTIEL Bewerken en spinnen van textielvezels 0 Weven van textiel: 1 - aantal weefgetouwen < 50 2 - aantal weefgetouwen >= 50 Textielveredelingsbedrijven Vervaardiging van textielwaren Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen - VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT Vervaardiging kleding van leer Vervaardiging van kleding en -toebehoren (excl. van leer) Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont - VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING) Lederfabrieken Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel) Schoenenfabrieken - HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D. Houtzagerijen
INDICES
GELUID
1089 1089 1089 110101 110102 110102 110102 1102 t/m 1104 1105 1106 1107 12 12 120 13 13 131 132 132 132 133 139 1393 139, 143 14 14 141 141 142, 151 19 15 151,152 151 152
AFSTANDEN IN METERS
STOF
1589.2 1589.2 1589.2 1591 1592 1592 1592 1593 t/m 1595 1596 1597 1598 16 16 160 17 17 171 172 172 172 173 174, 175 1751 176, 177 18 18 181 182 183 19 19 191 192 193 20 20 2010.1
OMSCHRIJVING
GEUR
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
BODEM
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
B
B B
L
B
L
B
L
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
200 10 100 0 0 10
30 30 30 30 30 10
50 50 100 100 50 30
10 10 10 0 0 0
200 50 100 100 50 30
4.1 3.1 3.2 3.2 3.1 2
2G 2G 3G 2G 1G 1G
2 1 2 2 1 1
200
100
200 C
50 R
200
4.1
3G
2
50 100 200 30
30 50 100 30
50 C 200 C Z 300 C Z 100 C
30 50 100 30
R R R R
50 200 300 100
3.1 4.1 4.2 3.2
1G 2G 3G 2G
2 2 2 2
30 50
30 30
100 C 200 C Z
30 R 30 R
100 200
3.2 4.1
2G 2G
2 2
0 30 30 10 0 30 30 30 0
0 0 0 0 0 0 0 0 0
10 100 C 100 30 10 30 10 30 10
0 10 10 0 0 0 10 10 0
10 100 100 30 10 30 30 30 D 10
1 3.2 3.2 2 1 2 2 2 1
1P 3G 3G 1P 1G 2G 2G 2G 1G
1 2 2 1 1 1 1 1 1
1000 1500 50 300 300
700 100 0 0 0
1000 C Z 1500 C Z 100 100 200
100 1500 30 50 50
1000 1500 100 300 300 D
5.3 6 3.2 4.2 4.2
2G 3G 2G 2G 2G
3 3 2 2 2
B B B B B
10
10
100
1500
1500 D
6
1G
2
B
R R R R R
LUCHT
GROOTSTE AFSTAND
Splijt- en kweekstoffenbewerkingsbedrijven
GEVAAR
233
0 Houtconserveringsbedrijven: 1 - met creosootolie 2 - met zoutoplossingen Fineer- en plaatmaterialenfabrieken 0 Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout 1 Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. < 200 m2 Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken - VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN Vervaardiging van pulp 0 Papier- en kartonfabrieken: 1 - p.c. < 3 t/u 2 - p.c. 3 - 15 t/u 3 - p.c. >= 15 t/u Papier- en kartonwarenfabrieken 0 Golfkartonfabrieken: 1 - p.c. < 3 t/u 2 - p.c. >= 3 t/u - UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUKTIE VAN OPGENOMEN MEDIA Uitgeverijen (kantoren) Drukkerijen van dagbladen Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen) Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen A Grafische afwerking B Binderijen Grafische reproduktie en zetten Overige grafische aktiviteiten Reproduktiebedrijven opgenomen media - AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK. IND.; BEWERKING SPLIJT-/KWEEKSTOFFEN Cokesfabrieken Aardolieraffinaderijen A Smeeroliën- en vettenfabrieken B Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie C Aardolieproduktenfabrieken n.e.g.
INDICES
GELUID
16102 16102 16102 1621 162 162 162902 17 17 1711 1712 1712 1712 1712 172 17212 17212 17212 58 58 581 1811 1812 18129 1814 1814 1813 1814 182 19 19 191 19201 19202 19202 19202 201, 212, 244
AFSTANDEN IN METERS
STOF
2010.2 2010.2 2010.2 202 203, 204, 205 203, 204, 205 205 21 21 2111 2112 2112 2112 2112 212 2121.2 2121.2 2121.2 22 22 221 2221 2222 2222.6 2223 2223 2224 2225 223 23 23 231 2320.1 2320.2 2320.2 2320.2
OMSCHRIJVING
GEUR
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
BODEM
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
B B B
L
B B B
L
B B
L L L L L
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
GEVAAR
GROOTSTE AFSTAND
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
BODEM
LUCHT
VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN Vervaardiging van industriële gassen: - luchtscheidingsinstallatie v.c. >= 10 t/d lucht - overige gassenfabrieken, niet explosief - overige gassenfabrieken, explosief Kleur- en verfstoffenfabrieken 0 Anorg. chemische grondstoffenfabrieken: 1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" 2 - vallend onder "post-Seveso-richtlijn" A0 Organ. chemische grondstoffenfabrieken: A1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" A2 - vallend onder "post-Seveso-richtlijn" B0 Methanolfabrieken: B1 - p.c. < 100.000 t/j B2 - p.c. >= 100.000 t/j 0 Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.): 1 - p.c. < 50.000 t/j 2 - p.c. >= 50.000 t/j Kunstmeststoffenfabrieken Kunstharsenfabrieken e.d. 0 Landbouwchemicaliënfabrieken: 1 - fabricage 2 - formulering en afvullen Verf, lak en vernisfabrieken 0 Farmaceutische grondstoffenfabrieken: 1 - p.c. < 1.000 t/j 2 - p.c. >= 1.000 t/j 0 Farmaceutische produktenfabrieken: 1 - formulering en afvullen geneesmiddelen 2 - verbandmiddelenfabrieken Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken Parfumerie- en cosmeticafabrieken Kruit-, vuurwerk-, en springstoffenfabrieken 0 Lijm- en plakmiddelenfabrieken: 1 - zonder dierlijke grondstoffen 2 - met dierlijke grondstoffen
GELUID
0 1 2 3
INDICES
STOF
20 20 2011 2011 2011 2011 2012 2012 2012 2012 20141 20141 20141 20141 20141 20141 20149 20149 20149 2015 2016 202 202 202 203 2110 2110 2110 2120 2120 2120 2041 2042 2051 2052 2052 2052
AFSTANDEN IN METERS
GEUR
24 24 2411 2411 2411 2411 2412 2413 2413 2413 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.2 2414.2 2414.2 2415 2416 242 242 242 243 2441 2441 2441 2442 2442 2442 2451 2452 2461 2462 2462 2462
OMSCHRIJVING
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
10 100 100 200
0 0 0 0
700 C Z 500 C 500 C 200 C
100 100 300 200
R R R R
700 500 500 200 D
5.2 5.1 5.1 4.1
3G 3G 3G 3G
3 3 3 3
B
L L L
100 300
30 50
300 C 500 C
300 R 700 R
300 D 700 D
4.2 5.2
2G 3G
3 3
B B
L L
300 1000
10 30
200 C 500 C
300 R 700 R
300 D 1000 D
4.2 5.3
2G 2G
3 2
B B
L L
100 200
0 0
200 C 300 C Z
100 R 200 R
200 300
4.1 4.2
2G 3G
2 3
B B
300 500 500 700
0 0 300 30
200 C 300 C Z 500 C 300 C
100 200 500 500
300 500 500 700
4.2 5.1 5.1 5.2
2G 3G 3G 3G
2 3 3 3
B B B B
L L L L
300 100 300
50 10 30
100 C 30 C 200 C
1000 R 500 R 300 R
1000 500 D 300 D
5.3 5.1 4.2
3G 2G 3G
3 2 2
B B B
L
200 300
10 10
200 C 300 C
300 R 500 R
300 500
4.2 5.1
1G 2G
2 2
B B
L L
50 10 300 300 30
10 10 100 30 10
50 30 200 C 50 C 50
50 R 10 100 R 50 R 1000 V
50 30 300 300 1000
3.1 2 4.2 4.2 5.3
2G 2G 3G 2G 1G
1 1 2 2 2
B
L
B
100 500
10 30
100 100
50 50
100 500
3.2 5.1
3G 3G
2 2
B B
R R R R
L
B L
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
OMSCHRIJVING
VISUEEL
BODEM
LUCHT
0 1 2 A B 0 1 2 0 1 2 0 1
VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUKTEN Glasfabrieken: - glas en glasprodukten, p.c. < 5.000 t/j - glas en glasprodukten, p.c. >= 5.000 t/j - glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 t/j - glaswol en glasvezels, p.c. >= 5.000 t/j Glasbewerkingsbedrijven Aardewerkfabrieken: - vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW - vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW Baksteen en baksteenelementenfabrieken Dakpannenfabrieken Cementfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Kalkfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Gipsfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j
VERKEER
0 1 2 3 4
CATEGORIE
23 231 231 231 231 231 231 232, 234 232, 234 232, 234 233 233 2351 2351 2351 235201 235201 235201 235202 235202
GROOTSTE AFSTAND
26 261 261 261 261 261 2615 262, 263 262, 263 262, 263 264 264 2651 2651 2651 2652 2652 2652 2653 2653
100 50 200 D 300
3.2 3.1 4.1 4.2
3G 3G 2G 3G
2 2 2 3
B B B B
L
100 R
300
4.2
2G
2
B
30 100 50
30 50 R 50 R
50 200 100 D
3.1 4.1 3.2
1G 2G 1G
1 2 2
B
50 50 30
100 100 50
100 R 200 R 30
200 300 50
4.1 4.2 3.1
2G 2G 2G
2 2 1
B
30 30 300 500 10
30 100 100 200 30
100 300 C Z 100 300 C Z 50
30 50 R 30 50 R 10
100 300 300 500 50
3.2 4.2 4.2 5.1 3.1
1G 2G 1G 2G 1G
1 2 1 2 1
L L L L
10 30 30 50
10 50 200 200
30 100 200 200
10 30 30 100 R
30 100 200 200
2 3.2 4.1 4.1
1G 2G 2G 2G
1 2 2 2
L L L
10 30
300 500
500 C 1000 C Z
30 R 50 R
500 1000
5.1 5.3
2G 3G
2 3
30 50
200 500
200 300
30 R 50 R
200 500
4.1 5.1
2G 3G
2 3
30
200
200
30 R
200
4.1
2G
2
GEVAAR
Fotochemische produktenfabrieken A Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken B Overige chemische produktenfabrieken n.e.g. Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken - VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF Rubberbandenfabrieken 0 Loopvlakvernieuwingsbedrijven: 1 - vloeropp. < 100 m2 2 - vloeropp. >= 100 m2 Rubber-artikelenfabrieken 0 Kunststofverwerkende bedrijven: 1 - zonder fenolharsen 2 - met fenolharsen 3 - productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen -
GELUID
205902 205903 205903 2060 22 22 221101 221102 221102 221102 2219 222 222 222 222 23
INDICES
STOF
2464 2466 2466 247 25 25 2511 2512 2512 2512 2513 252 252 252 252 26
AFSTANDEN IN METERS
GEUR
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
50 50 200 300
10 10 30 30
100 50 100 C 300 C
50 50 200 200
300
50
300 C
50 200 100
10 50 10
200 300 50
Z
R R R R
B
L L
L
GROOTSTE AFSTAND
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
BODEM
INDICES
GEVAAR
- p.c. >= 100.000 t/j Betonwarenfabrieken: - zonder persen, triltafels en bekistingtrille - met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 100 t/d - met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. >= 100 t/d Kalkzandsteenfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken 0 Betonmortelcentrales: 1 - p.c. < 100 t/u 2 - p.c. >= 100 t/u 0 Vervaardiging van produkten van beton, (vezel)cement en gips: 1 - p.c. < 100 t/d 2 - p.c. >= 100 t/d 0 Natuursteenbewerkingsbedrijven: 1 - zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m² 2 - zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m² 3 - met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 t/j 4 - met breken, zeven of drogen, v.c. >= 100.000 t/j Slijp- en polijstmiddelen fabrieken A0 Bitumineuze materialenfabrieken: A1 - p.c. < 100 t/u A2 - p.c. >= 100 t/u B0 Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol): B1 - steenwol, p.c. >= 5.000 t/j B2 - overige isolatiematerialen C Minerale produktenfabrieken n.e.g. D0 Asfaltcentrales: p.c.< 100 ton/uur D1 - asfaltcentrales, p.c. >= 100 ton/uur - VERVAARDIGING VAN METALEN 0 Ruwijzer- en staalfabrieken: 1 - p.c. < 1.000 t/j 2 - p.c. >= 1.000 t/j 0 IJzeren- en stalenbuizenfabrieken: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 0 1 2 3 0 1 2
Z
50 R
500
5.1
3G
3
B
Z
30 30 30
200 300 700
4.1 4.2 5.2
2G 2G 3G
2 2 3
B B B
30 30 30
100 300 100
3.2 4.2 3.2
2G 3G 2G
2 3 2
Z
10 10
100 300
3.2 4.2
3G 3G
2 3
Z
50 R 200 R
100 300
3.2 4.2
2G 3G
2 2
0 0 10 10 10
100 D 50 300 700 50 D
3.2 3.1 4.2 5.2 3.1
1G 1G 1G 2G 1G
2 1 2 3 2
Z
30 50
300 500
4.2 5.1
3G 3G
2 3
B B
L L
200 100 50 50 100
300 C Z 100 C 100 200 300 Z
30 50 50 30 50
300 200 100 D 200 300
4.2 4.1 3.2 4.1 4.2
2G 2G 2G 3G 3G
2 2 2 2 2
B B
L L
700 1500
500 1000
700 1500 C Z
200 R 300 R
700 1500
5.2 6
2G 3G
2 3
B B
L
30
30
500
30
500
5.1
2G
2
B
GELUID
235202 23611 23611 23611 23611 23612 23612 23612 2362 2363, 2364 2363, 2364 2363, 2364 2365, 2369 2365, 2369 2365, 2369 237 237 237 237 237 2391 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399 2399 24 24 241 241 241 245 245
AFSTANDEN IN METERS
STOF
2653 2661.1 2661.1 2661.1 2661.1 2661.2 2661.2 2661.2 2662 2663, 2664 2663, 2664 2663, 2664 2665, 2666 2665, 2666 2665, 2666 267 267 267 267 267 2681 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 27 27 271 271 271 272 272
OMSCHRIJVING
GEUR
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
50
500
300
10 10 30
100 100 200
200 300 700
10 30 50
50 200 50
100 300 100
10 30
50 200
100 300
10 30
50 200
100 300
10 10 10 30 10
30 30 100 200 30
100 50 300 700 50
300 500
100 200
100 200
100 200 50 100 200
Z
Z
LUCHT
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
B
GROOTSTE AFSTAND
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
BODEM
25, 31 251, 331 251, 331 251, 331 251, 331 251, 331 2529, 3311 2529, 3311 2529, 3311 2521, 2530, 3311 255, 331 255, 331 255, 331 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311
GEVAAR
28 281 281 281 281 281 2821 2821 2821 2822, 2830 284 284 284 2851 2851 2851 2851 2851 2851
2 - p.o. >= 2.000 m2 0 Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 A0 Non-ferro-metaalfabrieken: A1 - p.c. < 1.000 t/j A2 - p.c. >= 1.000 t/j B0 Non-ferro-metaalwalserijen, -trekkerijen e.d.: B1 - p.o. < 2.000 m2 B2 - p.o. >= 2.000 m2 0 IJzer- en staalgieterijen/ -smelterijen: 1 - p.c. < 4.000 t/j 2 - p.c. >= 4.000 t/j 0 Non-ferro-metaalgieterijen/ -smelterijen: 1 - p.c. < 4.000 t/j 2 - p.c. >= 4.000 t/j VERVAARD. EN REPARATIE VAN PRODUKTEN VAN METAAL (EXCL. - MACH./TRANSPORTMIDD.) 0 Constructiewerkplaatsen 1 - gesloten gebouw 1a - gesloten gebouw, p.o. < 200 m2 2 - in open lucht, p.o. < 2.000 m2 3 - in open lucht, p.o. >= 2.000 m2 0 Tank- en reservoirbouwbedrijven: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en stoomketels A Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven B Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d. B1 Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m2 0 Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven: 1 - algemeen 10 - stralen 11 - metaalharden 12 - lakspuiten en moffelen 2 - scoperen (opspuiten van zink)
INDICES
GELUID
245 243 243 243 244 244 244 244 244 244 2451, 2452 2451, 2452 2451, 2452 2453, 2454 2453, 2454 2453, 2454 25
AFSTANDEN IN METERS
STOF
272 273 273 273 274 274 274 274 274 274 2751, 2752 2751, 2752 2751, 2752 2753, 2754 2753, 2754 2753, 2754 28
OMSCHRIJVING
GEUR
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
50
100
1000
Z
50 R
1000
5.3
3G
2
B
30 50
30 50
300 700
Z
30 50 R
300 700
4.2 5.2
2G 3G
2 3
B
100 200
100 300
300 700
Z
30 R 50 R
300 700
4.2 5.2
1G 2G
2 3
B B
50 200
50 100
500 1000
Z
50 R 100 R
500 1000
5.1 5.3
2G 3G
2 3
B B
100 200
50 100
300 C 500 C Z
30 R 50 R
300 500
4.2 5.1
1G 2G
2 3
B B
L
100 200
50 100
300 C 500 C Z
30 R 50 R
300 500
4.2 5.1
1G 2G
2 3
B B
L
30 30 30 50
30 30 50 200
100 50 200 300
30 10 30 30
100 50 200 300
3.2 3.1 4.1 4.2
2G 1G 2G 3G
2 1 2 3
B B B
30 50 30 10 50 30
50 100 30 30 30 30
300 500 200 200 100 50
30 R 50 R 30 30 30 10
300 500 200 200 100 D 50 D
4.2 5.1 4.1 4.1 3.2 3.1
2G 3G 2G 1G 2G 1G
2 3 2 2 2 2
B B B B B B
50 30 30 100 50
50 200 50 30 50
100 200 100 100 100
50 30 50 50 R 30 R
100 200 100 100 100
3.2 4.1 3.2 3.2 3.2
2G 2G 1G 2G 2G
2 2 2 2 2
B B B B B
Z
Z
D D D D
LUCHT
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
L L L L
-
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
BODEM
LUCHT
-
GROOTSTE AFSTAND
0 1 2 3 A -
100 100 100 100 100 100 100 100 50
50 50 30 30 30 50 R 50 30 10
100 100 100 100 100 100 100 100 D 50 D
3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.1
2G 2G 2G 2G 2G 1G 2G 1G 1G
2 2 2 2 2 1 2 2 2
B B B B B B B B B
L L
30 30 30 10
200 500 100 50
4.1 5.1 3.2 3.1
2G 3G 2G 1G
2 3 2 2
B B B B
30 30 30
100 D 200 D 300 D
3.2 4.1 4.2
2G 3G 3G
1 2 2
B B B
10
30
2
1G
1
50 50 100 R 50 300 R 10 200 R
200 200 200 D 100 300 30 1500
4.1 4.1 4.1 3.2 4.2 2 6
1G 1G 2G 2G 2G 1G 2G
2 2 2 2 2 1 3
B B
L L L L L
B
L
30 30
50 D 50
3.1 3.1
2G 1G
1 2
B B
100 100 30 50 50 100 30 10 10
50 50 50 10 10 50 30 30 30
30 50 30 30
50 100 30 30
200 500 100 50
VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN Machine- en apparatenfabrieken incl. reparatie: - p.o. < 2.000 m2 - p.o. >= 2.000 m2 - met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW
30 50 50
30 30 30
100 200 300
VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS Kantoormachines- en computerfabrieken incl. reparatie
30
10
30
VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDH. Elektromotoren- en generatorenfabrieken incl. reparatie Schakel- en installatiemateriaalfabrieken Elektrische draad- en kabelfabrieken Accumulatoren- en batterijenfabrieken Lampenfabrieken Elektrotechnische industrie n.e.g. Koolelektrodenfabrieken
200 200 100 100 200 30 1500
30 10 10 30 30 10 300
VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM-APPARATEN EN -BENODIGDH. Vervaardiging van audio-, video- en telecom-apparatuur e.d. incl. reparatie Fabrieken voor gedrukte bedrading
30 50
0 10
3 - thermisch verzinken 4 - thermisch vertinnen 5 - mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten) 6 - anodiseren, eloxeren 7 - chemische oppervlaktebehandeling 8 - emailleren 9 - galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen ed) 1 Overige metaalbewerkende industrie 2 Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. <200m2 A0 Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken: A1 - p.o. < 2.000 m2 A2 - p.o. >= 2.000 m2 B Overige metaalwarenfabrieken n.e.g. B Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o. <200 m2
INDICES
GEVAAR
2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2562, 3311 2562, 3311 259, 331 259, 331 259, 331 259, 331 259, 331 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 28, 33 26, 28, 33 26, 28, 33 26, 28, 33 26, 27, 33 26, 27, 33 271, 331 271, 273 273 272 274 293 2790 26, 33 26, 33 261, 263, 264, 331 2612 26, 32, 33
AFSTANDEN IN METERS
STOF
2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2852 2852 287 287 287 287 287 29 29 29 29 29 29 30 30 30 31 31 311 312 313 314 315 316 3162 32 32 321 t/m 323 3210 33
OMSCHRIJVING
GEUR
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
GELUID
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
Z
Z
30 30 200 100 30 30 1000 C Z
50 50
B B
L
- VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN N.E.G. 1 Meubelfabrieken 2 Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m2 Fabricage van munten, sieraden e.d. Muziekinstrumentenfabrieken Sportartikelenfabrieken Speelgoedartikelenfabrieken Sociale werkvoorziening Vervaardiging van overige goederen n.e.g.
30
2
1G
1
200 D 300 200 200 100
4.1 4.2 4.1 4.1 3.2
3G 3G 2G 2G 2G
2 2 2 2 2
B B B B
10 50 R 30 50 100 R
50 100 200 500 700
3.1 3.2 4.1 5.1 5.2
2G 2G 2G 2G 2G
1 1 2 3 3
B B B B B
30 30 R
100 300
3.2 4.2
2G 2G
2 2
B B
30 100 R 30 R 30
200 1000 100 100 D
4.1 5.3 3.2 3.2
2G 2G 2G 2G
2 2 2 2
B B B B
30 0 10 10 30 30 0 30
100 D 10 30 30 50 50 30 50 D
3.2 1 2 2 3.1 3.1 2 3.1
2G 1P 1G 2G 2G 2G 1P 2G
2 1 1 2 2 2 1 2
B
30
0
30
100 200 100 30 30
10 30 10 10 10
200 C 300 Z 200 200 100
30 50 30 30 30
30 100 50 100 100
30 50 100 100 200
50 100 200 500 C Z 700
50 50
30 30
100 300
50 100 30 30
30 30 10 30
200 1000 100 100
50 0 30 30 30 30 0 30
50 10 10 10 10 10 30 10
100 10 10 30 50 50 30 50
Z
Z
R R R R
B
LUCHT
VISUEEL
0 1 2 0 1 2
VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS) Scheepsbouw- en reparatiebedrijven: - houten schepen - kunststof schepen - metalen schepen < 25 m - metalen schepen >= 25m en/of proefdraaien motoren >= 1 MW Scheepssloperijen Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen: - algemeen - met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven: - zonder proefdraaien motoren - met proefdraaien motoren Rijwiel- en motorrijwielfabrieken Transportmiddelenindustrie n.e.g.
VERKEER
0 1 2 3 4
CATEGORIE
30 301, 3315 301, 3315 301, 3315 301, 3315 301, 3315 3831 302, 317 302, 317 302, 317 303, 3316 303, 3316 303, 3316 309 3099 31 31 310 9524 321 322 323 324 32991 32999
GROOTSTE AFSTAND
35 351 351 351 351 351 3511 352 352 352 353 353 353 354 355 36 36 361 361 362 363 364 365 3663.1 3663.2
0
GELUID
- VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN A Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d. incl. reparatie VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS 0 Autofabrieken en assemblagebedrijven 1 - p.o. < 10.000 m2 2 - p.o. >= 10.000 m2 Carrosseriefabrieken Aanhangwagen- en opleggerfabrieken Auto-onderdelenfabrieken -
STOF
26, 32, 33 26, 32, 33 29 29 291 291 291 29201 29202 293 30
INDICES
GEUR
33 33 34 34 341 341 341 3420.1 3420.2 343 35
AFSTANDEN IN METERS
BODEM
OMSCHRIJVING
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
GEVAAR
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
L
OMSCHRIJVING
GROOTSTE AFSTAND
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
BODEM
35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35
GEVAAR
40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40
INDICES
30
500
5.1
2G
3
B
10 10 50 R 50
300 700 300 300
4.2 5.2 4.2 4.2
2G 3G 2G 3G
2 3 2 2
B
200 100 100 R 1500 100 R
700 500 500 1500 D 500
5.2 5.1 5.1 6 5.1
2G 2G 1G 1P 1G
3 3 3 3 2
100 100
30 R 30 R
100 100
3.2 3.2
2G 2G
1 1
0 0 0 0 0
30 C 50 C 100 C 300 C Z 500 C Z
10 30 50 50 50
30 50 100 300 500
2 3.1 3.2 4.2 5.1
1P 1P 1P 1P 1P
1 1 2 2 2
0 0 0 0 0
0 0 0 0 0
300 C 500 C 10 C 30 C 50 C
100 200 R 10 10 50 R
300 500 10 30 50
4.2 5.1 1 2 3.1
1P 1P 1P 1P 1P
1 2 1 1 1
30 10
10 0
100 C 30 C
50 10
100 30
3.2 2
1P 1P
2 1
0
0
100 C
30
100
3.2
1P
2
GELUID
38 38 383201 383202 383202 383202 383202 383202 35 35 35 35 35 35 35 35 35
STOF
37 37 371 372 372 372 372 372 40 40 40 40 40 40 40 40 40
AFSTANDEN IN METERS
GEUR
SBI-2008
nummer
SBI-1993
LIJST 1 - ACTIVITEITEN
30
100
500
30 30 300 200
100 200 50 200
300 700 100 300 C
100 100 100 10 30
700 100 100 10 30
700 C 500 C 500 C 500 C 500 C
100 50
50 50
0 0 0 0 0
LUCHT
Bijlage 1 Richtafstandenlijsten
-
VOORBEREIDING TOT RECYCLING Metaal- en autoschredders A0 Puinbrekerijen en -malerijen: A1 - v.c. < 100.000 t/j A2 - v.c. >= 100.000 t/j B Rubberregeneratiebedrijven C Afvalscheidingsinstallaties - PRODUKTIE EN DISTRIB. VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN WARM WATER A0 Elektriciteitsproduktiebedrijven (electrisch vermogen >= 50 MWe) A1 - kolengestookt (incl. meestook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth A2 - oliegestookt, thermisch vermogen > 75 MWth A3 - gasgestookt (incl. bijstook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth,in A4 - kerncentrales met koeltorens A5 - warmte-kracht-installaties (gas), thermisch vermogen > 75 MWth B0 bio-energieinstallaties electrisch vermogen < 50 MWe: - covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, GFT en reststromen B1 voedingsindustrie B2 - vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa C0 Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen: C1 - < 10 MVA C2 - 10 - 100 MVA C3 - 100 - 200 MVA C4 - 200 - 1000 MVA C5 - >= 1000 MVA D0 Gasdistributiebedrijven: D1 - gascompressorstations vermogen < 100 MW D2 - gascompressorstations vermogen >= 100 MW D3 - gas: reduceer-, compressor-, meet- en regelinst. Cat. A D4 - gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen), cat. B en C D5 - gasontvang- en -verdeelstations, cat.
D E0 Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt: E1 - stadsverwarming E2 - blokverwarming F0 windmolens: F1 - wiekdiameter 20 m
Z
Z Z Z Z
B B
L L
L L B B B B B
CATEGORIE
VERKEER
VISUEEL
0 0
0 0
200 C 300 C
50 50
200 300
4.1 4.2
1P 1P
2 3
50 10
0 0
50 C 50 C
1000 R 30
1000 D 50
5.3 3.1
1G 1G
2 2
0 0 0
0 0 0
30 C 100 C 300 C
10 10 10
30 100 300
2 3.2 4.2
1P 1P 1P
1 1 2
10 10 10 0
30 30 30 10
100 50 50 30
10 10 10 10
100 50 50 30
3.2 3.1 3.1 2
2G 2G 2G 1G
2 1 1 1
B B B B
10 10 10 0 50 10 0
0 10 30 0 30 0 0
30 100 100 10 30 30 30
10 10 10 10 30 R 0 10
30 100 100 10 50 30 30
2 3.2 3.2 1 3.1 2 2
2P 2G 1G 1G 1G 3P 1P
1 1 1 1 1 1 1
B
30 30 30
0 0 0
30 30 30
200 R 50 R 10
200 50 30
4.1 3.1 2
3P 3P 3P
1 1 1
0 30
0 30
10 50
0 30 R
10 50
1 3.1
1P 2G
1 2
100 10
100 10
300 30
50 R 0
300 30
4.2 2
2G 2G
2 1
Z
LUCHT
GROOTSTE AFSTAND
4621 4622
GEVAAR
5121 5122
F2 - wiekdiameter 30 m F3 - wiekdiameter 50 m - WINNING EN DITRIBUTIE VAN WATER A0 Waterwinning-/ bereiding- bedrijven: A1 - met chloorgas A2 - bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling B0 Waterdistributiebedrijven met pompvermogen: B1 - < 1 MW B2 - 1 - 15 MW B3 - >= 15 MW - BOUWNIJVERHEID 0 Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m² 1 - bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m² 2 Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1000 m² 3 - aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 1000 m² - HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S, MOTORFIETSEN; BENZINESERVICESTATIONS Handel in auto's en motorfietsen, reparatie- en servicebedrijven Handel in vrachtauto's (incl. import en reparatie) A Autoplaatwerkerijen B Autobeklederijen C Autospuitinrichtingen Autowasserijen Handel in auto- en motorfietsonderdelen en -accessoires 0 Benzineservisestations: 1 - met LPG > 1000 m3/jr 2 - met LPG < 1000 m3/jr 3 - zonder LPG - GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING Handelsbemiddeling (kantoren) 0 Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders met een verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of 1 meer Grth in bloemen en planten