Stikstofberekening BP Tnz Zuid-Oost, Merwedelaan (IKC De Steiger)
Tekst van het document
Bp Terneuzen Zuid-Oost, Merwedelaan 000607_M01_D03 G. Verweij/M. Waterman 6 december 2022
STIKSTOFBEREKENING 1. 2. 3. 4. 5.
INLEIDING NATURA 2000-GEBIEDEN REALISATIEFASE GEBRUIKSFASE CONCLUSIE BIJLAGEN
1.
INLEIDING
Op de locatie Merwedelaan 15, Merwedelaan 17 en Sloelaan 41 zijn drie basisscholen aanwezig. Het voornemen is om op de locatie Merwedelaan 15 een Integraal Kindcentrum (IKC) te realiseren. De drie bestaande basisscholen gaan fuseren en worden, samen met een kinderopvang, in het nieuwe IKC gehuisvest. Daarnaast is het voornemen om maximaal 6 nultreden woningen te realiseren op de huidige locatie van schoolgebouw 'de Hille' aan de Merwedelaan 17. Ter plaatse van de voormalige basisschool 'de Meerpaal' (Sloelaan 41-43) wordt structureel groen toegevoegd. Voor dit plan moet, op basis van de Wet natuurbescherming, de uitstoot van stikstof en de neerslag daarvan op Natura 2000-gebieden worden berekend. Dit gebeurt met het rekeninstrument AERIUS. In de calculator moeten alle relevante bronnen die stikstof uitstoten worden ingevoerd. Met de uitkomsten is te beoordelen of op voorhand significant negatieve effecten op Natura 2000-gebieden vanwege stikstofdepositie zijn uitgesloten. Er is onderscheid gemaakt tussen de realisatiefase en de gebruiksfase. 2.
NATURA 2000-GEBIEDEN
In de omgeving van het plangebied zijn diverse Natura 2000-gebieden gelegen. Het dichtstbij gelegen Natura 2000gebied betreft het Natura 2000-gebied ‘Westerschelde & Saeftinghe’ op een afstand van 2,6 kilometer tot het plangebied. Op ca. 430 meter van het plangebied is de Otheense Kreek gelegen welke deel uit maakt van het Natuurnetwerk Zeeland. 3.
REALISATIEFASE
In de realisatiefase is onderscheid gemaakt tussen de sloopfase, aanlegfase en bouwfase. Op basis van gegevens van de toekomstige aannemer is een realistische inschatting gedaan van de inzet van de mobiele werktuigen en het bouwverkeer. Gedurende de looptijd van deze fase levert de werkzaamheden een tijdelijke bijdrage aan de stikstofdepositie. Naar verwachting start de realisatiefase in mei 2023 en is de bouwtijd circa 300 werkbare dagen. In de berekening is als worstcasescenario uitgegaan van alle activiteiten in één jaar. Als rekenjaar is 2023 aangehouden.
1
3.1 SLOOPFASE
Mobiele werktuigen sloopfase Voor het uitvoeren van de sloopwerkzaamheden worden diverse mobiele werktuigen ingezet. De draaiuren van de mobiele werktuigen uit onderstaande tabel zijn gebaseerd op expert judgement. De deelwerkzaamheden zijn gericht op het slopen van de nog aanwezige gebouwen. MOBIEL WERKTUIG
STAGEKLASSE
BRANDSTOFVERBRUIK (l/j)
DRAAIUREN
Minikraan (2,5 ton)
stageklasse V, 2019, <56 kW, diesel elektrisch
35,2
16
-
48
stageklasse V, 2019, 75-560 kW, diesel
66,4
8
Minikraan (2,0 ton) Mobiele kraan
3.2 AANLEGFASE
Mobiele werktuigen aanlegfase Voor werkzaamheden in het openbaar gebied worden diverse mobiele werktuigen ingezet. De draaiuren van de mobiele werktuigen uit onderstaande tabel zijn gebaseerd op expert judgement. De deelwerkzaamheden in deze fase zijn vooral grondwerkzaamheden. MOBIEL WERKTUIG
STAGEKLASSE
BRANDSTOFVERBRUIK (l/j)
DRAAIUREN
Rupskraan (14 ton)
stageklasse IV, 2018, 75560 kW, diesel stageklasse V, 2020, <56 kW, diesel stageklasse V, 2020, 75-560 kW, diesel stageklasse V, 2019, <56 kW, diesel stageklasse V, 2019, 75-560 kW, diesel stageklasse IV, 2018, <56 kW, kW, diesel stageklasse IV, 2017, <56 kW, kW, diesel
284
40
285,6
56
316
40
52,8
24
265,6
32
6,4
8
81,6
12
Rupskraan (8 ton) Shovel Minikraan (2,5 ton) Mobiele kraan Trilplaat Rupsdumper
3.3 BOUWFASE
Mobiele werktuigen bouwfase Voor het uitvoeren van de bouwwerkzaamheden worden diverse mobiele werktuigen ingezet. De draaiuren van de mobiele werktuigen uit onderstaande tabel zijn gebaseerd op expert judgement. De deelwerkzaamheden zijn te verdelen in onder andere heiwerkzaamheden, realiseren staalconstructie en het plaasen van gevelkozijnen en glas. MOBIEL WERKTUIG
STAGEKLASSE
BRANDSTOFVERBRUIK (l/j)
DRAAIUREN
Boorstelling (Woltman 90DR) Betonpomp (ScaniaSchwing) Minikraan (Hitachi ZX65)
stageklasse V, 2019, 560> kW, diesel stageklasse IV, 2016, 560> kW, diesel stageklasse IV, 2016, <56 kW, diesel stageklasse IIIA, 2008, 75560 kW, diesel stageklasse IV 75-560 kW, diesel
3.632
70
1.889
70
291
70
897
70
1.440
80
Shovel (werklust WG45D) Telekraan t.b.v. staalconstructie
2
Hoogwerker t.b.v. staalconstructie Kraan voor glasplaatsing Schaarhoogwerker (12m) Betonpomp Telekraan (algemeen) Hoogwerker (algemeen) Mobiele compressor Minishovel (Giant G2200E)
stageklasse V, 2019 <56 kW, diesel stageklasse IV 75-560 kW, diesel stageklasse V, 2019 <56 kW, diesel stageklasse IV, 2016, 560> kW, diesel stageklasse IV 75-560 kW, diesel stageklasse V, 2019 <56 kW, diesel stageklasse V, 2020, <56 kW, diesel elektrisch
252
120
432
24
252
120
647
24
3.240
180
126
60
120
100
-
120
3.4 REALISATIEFASE TOTAAL
Mobiele werktuigen realisatiefase (emissiebron 1) In onderstaande tabel zijn het totaal aantal draaiuren en brandstofverbruik weergegeven. Deze totalen zijn ingevoerd in de AERIUS-calculator. MOBIEL WERKTUIG
STAGEKLASSE
BRANDSTOFVERBRUIK (l/j)
DRAAIUREN
Minikraan (2,5 ton)
stageklasse V, 2019, <56 kW, diesel elektrisch
88
40
-
48
stageklasse IV, 2016, <56 kW, diesel stageklasse V, 2019, 75-560 kW, diesel stageklasse IV, 2015-2020, 75-560 kW, diesel stageklasse IV, 2018, 75560 kW, diesel stageklasse V, 2020, <56 kW, diesel stageklasse IV, 2017, <56 kW, kW, diesel stageklasse V, 2020, 75-560 kW, diesel stageklasse IIIA, 2008, 75560 kW, diesel elektrisch
291
70
332
40
5.112
284
284
40
285
56
81
12
316
40
897
70
-
120
stageklasse IV, 2018, <56 kW, kW, diesel stageklasse V, 2019, 560> kW, diesel stageklasse IV, 2016, 560> kW, diesel stageklasse V, 2020, <56 kW, diesel stageklasse V, 2019 <56 kW, diesel
6
8
3.632
70
2.536
94
120
100
630
300
Minikraan (2,0 ton) Minikraan (Hitachi ZX65) Mobiele kraan Telekraan Rupskraan (14 ton) Rupskraan (8 ton) Rupsdumper Shovel Shovel (werklust WG45D) Minishovel (Giant G2200E) Trilplaat Boorstelling (Woltman 90DR) Betonpomp (ScaniaSchwing) Mobiele compressor Hoogwerker
3
Bouwverkeer realisatiefase (emissiebron 2) Voor de realisatiefase is naast de inzet van mobiele werktuigen ook sprake van verkeersbewegingen van en naar het bouwterrein. Tijdens de realisatiefase vinden er ritten plaats van zwaar vrachtverkeer voor het aan- en afvoeren bouwmateriaal en materieel. Daarnaast is ervan uitgegaan dat de bouwvakkers/het personeel met personenauto’s en busjes van- en naar het bouwterrein rijden. In dit geval is sprake van licht verkeer. In onderstaande tabel is het totaal aantal ritten aangegeven. Omdat een rit zowel de heenweg als terugweg bevat, is dit aantal verdubbeld om het totaal aantal verkeersbewegingen te berekenen. Het totaal aantal verkeersbewegingen is ingevoerd in de calculator. TYPE VERKEER
AANTAL RITTEN (P/J)
VERKEERSBEWEGINGEN (P/J)
Licht verkeer
1240
2480
Middelzwaar vrachtverkeer
-
-
Zwaar vrachtverkeer
120
240
Voor de bouwroute is uitgegaan van de route Merwedelaan – Lekstraat – Sloelaan – Rooseveltlaan – Guido Gezellestraat – N61. Vanaf de N61 gaat het bouwverkeer op in het heersende verkeersbeeld.
4. GEBRUIKSFASE Uitgaande van gasloos bouwen hoeft voor het IKC en de woningen zelf geen emissie in de gebruiksfase te worden berekend. Uitsluitend de verkeersbewegingen kunnen leiden tot extra emissie. In de berekening van de gebruiksfase is uitgegaan van de verkeersgeneratie voor het jaar 2024. Dit is na de bouw van het IKC en de 6 woningen. Wegverkeer (emissiebron 1 en 2) De verkeersgeneratie van de sporthal, het kinderdagverblijf en de woningen is inzichtelijk gemaakt aan de hand van de kengetallen uit de CROW-publicatie 381 ‘Toekomst bestendig parkeren’. Voor het berekenen van de verkeersgeneratie is uitgegaan van het gebiedstype 'rest bebouwde kom' en stedelijkheidsgraad 'weinig stedelijk'. CLASSIFICATIE
MINIMALE VERKEERSGENERATIE
MAXIMALE VERKEERSGENERATIE
GEMIDDELDE VERKEERSGENERATIE
TOTALE VERKEERSGENERATIE
Sporthal
9,2 per 100 m² bvo
10,9 per 100 m² bvo
10,05 per 100 m² bvo
51,5
Kinderdagverblijf
33,0 per 100 m² bvo
38,0 per 100 m² bvo
35,5 per 100 m² bvo
136,7
Woningen
7,8
8,6
8,2
49,2
Basisschool
-
-
-
256 493,4
Voor het berekenen van de verkeersgeneratie van de basisschool zijn aannames gedaan, omdat er in het CROW 381 'toekomstbestendig parkeren' geen gegevens bekend zijn over de verkeersgeneratie van een basisschool. Om inzicht te krijgen in de verkeersgeneratie van de basisschool is aangenomen dat van de 160 leerlingen in de onderbouw 40% met de auto wordt gebracht en van de 200 leerlingen in de bovenbouw 20% met de auto wordt gebracht. Voor de gastouders wordt uitgegaan dat 50% de kinderen met de auto haalt en brengt. Uitgaande van twee momenten per dag (brengen en halen) bedraagt de verkeersgeneratie voor de onderbouw 128 motorvoertuigbewegingen per etmaal, voor de bovenbouw 80 motorvoertuigbewegingen per etmaal en voor de gastouder 6 motorvoertuigbewegingen per etmaal. Voor de leraren en overig ondersteunend personeel wordt uitgegaan van 21 medewerkers (18 leraren en 3 personen ondersteunend personeel). Als de leraren en ondersteunend personeel voor 100% met de auto komt (worst-case scenario) bedraagt de verkeergeneratie voor het personeel 42 motorvoertuigbewegingen per etmaal. De verkeersgeneratie afkomstig van de basisschool bedraagt hiermee 256 motorvoertuigbewegingen per etmaal.
De totale verkeersgeneratie van het IKC (sporthal, kinderdagverblijf, basisschool) en de woningen bedraagt hiermee 494 (51,5 + 136,7 + 49,2 + 256) motorvoertuigbewegingen per etmaal na volledige realisatie.
4
Er is aangenomen dat de motorvoertuigbewegingen afkomstig van het IKC (naar boven afgerond 445) via de Merwedelaan – Lekstraat – Sloelaan – Rooseveltlaan – Guido Gezellestraat naar de N61 gaan. De motorvoertuigbewegingen (naar boven afgerond 50) van de 6 levensloopbestendige woningen zal via de IJsselstraat – Zeldenrustlaan – Vlietstraat – Guido Gezellestraat naar de N61 gaan. Hier gaan de motorvoertuigbewegingen op in het heersende verkeersbeeld. Uitgegaan is van 100% licht verkeer. 5.
CONCLUSIE
Op basis van de voorgaande gegevens is een AERIUS-berekening uitgevoerd voor zowel de realisatie als de gebruiksfase. De uitkomst is dat er geen rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/j zijn. Het project heeft daarmee geen negatief effect op de instandhoudingsdoelstellingen van de Natura 2000-gebieden. Er is geen vergunning op grond van de Wet natuurbescherming nodig, er geldt ook geen ‘aanhaakplicht’ in het kader van het verlenen van een omgevingsvergunning. Op 25 november 2022 heeft de Minister voor Natuur en Stikstof het Wijzigingsbesluit Habitatrichtlijngebieden vanwege aanwezige waarden vastgesteld. Hiermee zijn de aanwijzingsbesluiten van 101 Natura 2000-gebieden gewijzigd. De betreffende habitattypen, leefgebieden en grenzen moeten direct nadat het wijzigingsbesluit is genomen worden betrokken bij toestemmingverlening. In de huidige versie van AERIUS Calculator, versie 2021, zijn deze wijzigingen nog niet verwerkt. Deze handreiking biedt een tussentijdse oplossing om rekening te houden met de nieuwe habitatkartering, gebruik makend van AERIUS Calculator versie 2021 en in afwachting van de actualisatie naar AERIUS Calculator versie 2022. In AERIUS Calculator 2022 zijn de wijzigingen als gevolg van het wijzigingsbesluit verwerkt. Het bijbehorende GML-bestand met daarin 1245 ‘’eigen rekenpunten’’ is meegenomen in de berekening.
Echter vallen in dit geval de rekenpunten buiten de 25 km-grens. Alleen rekenpunten binnen de 25 km-grens worden doorgerekend in de pdf- en gml-bestanden.
BIJLAGEN: 1. AERIUS-berekening realisatiefase (2023) 2. AERIUS-berekening gebruiksfase (2024)
5
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Juust B.V. Merwedelaan 15, 4535 EV Terneuzen
Omschrijving Toelichting
Terneuzen Zuid-Oost, Merwedelaan Herontwikkeling Merwedelaan Terneuzen
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RxDbiEuV8gKj 09 december 2022, 10:39 Wnb-rekengrid
Berekening
Totale emissie
Realisatiefase - Beoogd
Resultaten
Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
RxDbiEuV8gKj (09 december 2022)
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste depositie
Hexagon
Gebied
2023 -
2,5 kg/j
418,9 kg/j
2/8
Projectberekening
Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen realisatiefase Verkeersnetwerk
RxDbiEuV8gKj (09 december 2022)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
2,4 kg/j 415,9 kg/j 0,1 kg/j 3,0 kg/j
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. RxDbiEuV8gKj (09 december 2022)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RxDbiEuV8gKj (09 december 2022)
-
Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
-
-
5/8
Projectberekening
Realisatiefase, Rekenjaar 2023
RxDbiEuV8gKj (09 december 2022)
6/8
Projectberekening
1
Naam
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam
Mobiele werktuigen realisatiefase
Minikraan (2,5 ton)
Stageklasse
Telekraan
Rupskraan (14 ton)
Rupskraan (8 ton)
Rupsdumper
415,9 kg/j 2,4 kg/j
BrandstofverbruikDraaiurenAdBlue Stof Emissie verbruik
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: 88 l/j nee
2014-2018, <= 56 kW, diesel, Minikraan (Hitachi ZX65) Stage-IV, SCR: nee Mobiele kraan
NOₓ NH₃
291 l/j
40 u/j
NH₃ 0,0 kg/j 70 u/j
40 u/j 0 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 5112 l/j SCR: ja
284 u/j 0 l/j
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 284 l/j SCR: ja
40 u/j 0 l/j
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: 285 l/j nee
56 u/j
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
12 u/j
NOₓ 9,6 kg/j
NH₃ 68,2 g/j NOₓ 6,0 kg/j NH₃ 2,1 g/j
NOₓ 1,7 kg/j NH₃ 0,0 kg/j
Shovel (werklust WG45D)
Stage-IIIA, 2006-2010, 75-560 kW, diesel, 897 l/j SCR: nee
70 u/j
Trilplaat
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
8 u/j
RxDbiEuV8gKj (09 december 2022)
NOₓ 170,1 kg/j NH₃ 1,2 kg/j
40 u/j 0 l/j
6 l/j
NOₓ 11,2 kg/j NH₃ 79,7 g/j
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: 316 l/j ja
Shovel
NOₓ 6,2 kg/j NH₃ 2,2 g/j
Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, SCR: 332 l/j ja
81 l/j
NOₓ 2,0 kg/j
NOₓ 10,6 kg/j NH₃ 75,8 g/j NOₓ 13,8 kg/j NH₃ 6,7 g/j
NOₓ 0,2 kg/j NH₃ 0,0 kg/j 7/8
Projectberekening
Naam
Stageklasse
BrandstofverbruikDraaiurenAdBlue Stof Emissie verbruik
Boorstelling (Woltman Stage-V, >= 2019 , >= 560 kW, diesel, SCR: 3632 l/j 90DR) ja
70 u/j 0 l/j
Betonpomp (ScaniaSchwing)
Stage-IV, 2014-2018, >= 560 kW, diesel, 2536 l/j SCR: nee
94 u/j
Mobiele compressor
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: 120 l/j nee
100 u/j
Stage-V, >= 2019 , <= 56 kW, diesel, SCR: 630 l/j nee
300 u/j
Hoogwerker
2 Wegverkeer | Weg Naam Bouwverkeer realisatiefase Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
NOₓ 91,2 kg/j NH₃ 0,9 kg/j
NOₓ 76,6 kg/j NH₃ 19,0 g/j NOₓ 2,9 kg/j NH₃ 0,0 kg/j
NOₓ 14,1 kg/j NH₃ 4,7 g/j
Links Rechts NOₓ 3,0 kg/j Type scherm - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - NH₃ 0,1 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen
2480 p/jaar 0 p/jaar 240 p/jaar 0 p/jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221004_3d4bf05159 Database versie 2021.2_3d4bf05159 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/ RxDbiEuV8gKj (09 december 2022)
8/8
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Juust B.V. Merwedelaan 15, 4535 EV Terneuzen
Omschrijving Toelichting
Terneuzen Zuid-Oost, Merwedelaan Herontwikkeling Merwedelaan Terneuzen
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RwiVhCZJHgNX 09 december 2022, 10:39 Wnb-rekengrid
Berekening
Totale emissie
Gebruiksfase - Beoogd
Resultaten
Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename van depositie Grootste afname van depositie
RwiVhCZJHgNX (09 december 2022)
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Hoogste depositie
Hexagon
Gebied
2024 -
5,7 kg/j
81,5 kg/j
2/6
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen Verkeersnetwerk
RwiVhCZJHgNX (09 december 2022)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
5,7 kg/j
81,5 kg/j
3/6
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste afname van depositie Grootste toename van depositie Hoogste totale depositie
De bronnen op de kaart horen bij de Beoogde situatie. RwiVhCZJHgNX (09 december 2022)
4/6
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RwiVhCZJHgNX (09 december 2022)
-
Hoogste totale Met toename (ha Grootste toename Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) (mol N/ha/jr) gekarteerd) (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
-
-
5/6
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2024
1 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer gebruiksfase (1) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
2 Wegverkeer | Weg Naam Wegverkeer gebruiksfase (2) Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogte ligging Normaal Weghoogte 0m Beschrijving Voertuigtype/euroklasse
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Links Rechts NOₓ 76,7 kg/j Type scherm - NO₂ 15,3 kg/j Hoogte - NH₃ 5,4 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen
445 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 4,8 kg/j Type scherm - NO₂ 1,0 kg/j Hoogte - NH₃ 0,3 kg/j Afstand tot de weg - Voertuigen
50 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal 0 p/etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2021.2_20221004_3d4bf05159 Database versie 2021.2_3d4bf05159 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RwiVhCZJHgNX (09 december 2022)
6/6