7.2b Begroting 2026 CVV
Tekst van het document
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Begroting 2026
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Inhoudsopgave bladzijde Voorwoord
4
Financiële positie
6
Taakvelden 1. Leerlingenvervoer
7
2. Vervoer WMO-gerechtigden
9
3. Jeugdzorgvervoer
11
Overzichten 1. Overhead
13
2. Onvoorzien
15
Paragrafen A. Weerstandsvermogen
17
B. Verbonden partijen
18
C. Financiering
19
Financiele begroting 1. Overzicht baten en lasten naar kostensoort
20
2. Geprognotiseerde Balans
22
Bijlagen 1. Bijlage 1 Baten en lasten per taakveld
23
2. Bijlage 2 Totaaloverzicht 2026 per deelnemer
24
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Voorwoord Bij deze presenteren wij u de begroting 2026 en de meerjarenbegroting 2026-2029. In 2004 trad het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten (BBV) in werking. Daarmee kwam er een zelfstandig kader voor de verslaglegging op de eigenheid van de medeoverheden. Het BBV beoogde zodanige eisen te stellen dat de begrotings- en verantwoordingsstukken in uiteenlopende informatiebehoeften van de verschillende belanghebbenden zouden kunnen voorzien. In 2016 is er besloten tot aanpassing van het BBV. Deze aanpassing treedt voor gemeenschappelijke regelingen in werking met ingang van de begroting 2018. De belangrijkste wijzigingen voor onze begroting: 1. Bij de programma's alleen directe kosten opnemen; 2. Overhead in een apart overzicht, buiten de programma's; 3. Paragraaf financiering aanpassen; 4. Geprognotiseerde eindbalans en EMU saldo en uiteenzetting financiele positie; 5. Bijlage baten en lasten per taakveld. Naast de programma's en overzichten wordt een belangrijk deel van de begroting gevormd door de paragrafen. In het besluit Begroting en Verantwoording zijn 7 verplichte paragrafen opgenomen voor provincies, gemeenten en hun gemeenschappelijke regelingen, te weten: - lokale heffingen; - weerstandsvermogen en risicobeheersing; - onderhoud kapitaalgoederen; - financiering; - bedrijfsvoering; - verbonden partijen; - grondbeleid.
Deze paragrafen zijn niet allemaal relevant voor het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer ZVL. In deze begroting zijn de volgende paragrafen opgenomen: - Weerstandsvermogen - Verbonden partijen - Financiering Met ingang van 2016 valt het CVV evenals gemeenten, waterschappen en provincies onder de vennootschapsbelastingplicht (Vpb).
Wij stellen u voor over te gaan tot vaststelling van de programmabegroting 2026 met meerjarenraming 2026-2029. Het Dagelijks Bestuur van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen J. de Buck
J.J.F. van der Vlugt
voorzitter
secretaris
4
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Financiële positie Doel is om aan het Algemeen Bestuur een sluitende begroting 2026 en een sluitende meerjarenraming 2026-2029 aan te bieden. De programmabegroting 2026-2029 is structureel sluitend. In de begroting 2026 is rekening gehouden met de volgende uitgangspunten: 1. Jaarrekeningen 2023 en 2024 en de begroting 2025 2. Aantal inwoners De gemeenschappelijke regeling bepaalt dat het aantal inwoners van het betreffende begrotingsjaar wordt gehanteerd. Omdat deze gegevens uiteraard nog niet bekend zijn, wordt het aantal inwoners per 1 januari 2025 gehanteerd. Gemeente Hulst
27.394
Gemeente Sluis
23.108
Gemeente Terneuzen
55.689
Totaal
106.191
3. De raming van de kosten van het overzicht overhead wordt, waar mogelijk, bepaald door de VZG norm. Dit percentage is voor 2026 vastgesteld op -2,2% (0% inflatie ; 2,2% bezuinigingstaakstelling op indirecte kosten). De uitkomst van deze berekening is niet altijd geheel duidelijk omdat er ook aanpassingen zijn aan de aktuele situatie.
De raming van de kosten van de onderdelen 1 (leerlingenvervoer), 2 (vervoer WMO-gerechtigden) en 3 (jeugdzorgvervoer) wordt jaarlijks verhoogd. Bij het opstellen van de bijgestelde begroting 2025 is uitgegaan van de werkelijke stijging van de NEA in 2025 van 1,5% en een voorlopige stijging van de NEA-index met 3% voor 2026. De raming van de kosten van het overzicht onvoorzien is afhankelijk van het resultaat van de Gemeentelijke vervoerscentrale Zeeland B.V.
6
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 4.3
Leerlingenvervoer
Productnummer
64800000
Omschrijving
Het vervoeren van ongeveer 350 leerlingen die hun woonplaats hebben in Zeeuws-
Doelstelling
Vlaanderen op individuele dan wel collectieve basis van de woning van de leerling naar school en terug. Het betreft leerlingen die vallen onder: 1. De Wet op het primair onderwijs (WPO) die van toepassing is op basisscholen en speciale scholen voor het basisonderwijs. 2. De Wet op de expertisecentra (WEC), die van toepassing is op scholen voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs. 3. De Wet op het voortgezet onderwijs (WVO), die van toepassing is op scholen voor voortgezet onderwijs.
Toelichting
Contractueel is bepaald dat de vervoerder zijn tarieven jaarlijks mag aanpassen volgens de NEA-index. Voor het leerlingenvervoer is de ingangsdatum bepaald op 1 januari.
7
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 4.3
Leerlingenvervoer
Productnummer
64800000
LASTEN Werkelijk 2024
Raming
Raming 2026
2025
2025
primitief
bijgesteld
17.250
17.500
17.500
33.250
34.500
34.750
34.750
16.625
17.250
17.500
17.500
0
0
0
0
0
0
Categorie
Omschrijving
34613
Centralekosten Hulst
34614
Centralekosten Terneuzen
34615
Centralekosten Sluis
34616
Tunnelkosten Hulst
9.583
34617
Tunnelkosten Terneuzen
23.329
34618
Tunnelkosten Sluis
34622
Leerlingenvervoer Hulst
34623
Leerlingenvervoer Terneuzen
34624
Leerlingenvervoer Sluis
16.625
Totaal
Raming
6.787
0
0
0
509.757
596.500
517.500
537.250
892.411
991.500
976.750
1.036.000
611.699
706.750
654.500
705.750
2.120.066
2.363.750
2.218.500
2.348.750
Werkelijk
Raming
Raming
Raming 2026
BATEN
2024
2025
2025
primitief
bijgesteld
535.965
613.750
535.000
554.750
Gemeente Terneuzen
948.990
1.026.000
1.011.500
1.070.750
Gemeente Sluis
635.111
724.000
672.000
723.250
2.120.066
2.363.750
2.218.500
2.348.750
Categorie
Omschrijving
42901
Gemeente Hulst
42902 42903
Totaal Toelichting: De raming 2026 is gebaseerd op:
1. De (NEA-geïndexeerde, ad 1,5%) vervoerskosten over de maand januari 2025 2. 20 schooldagen in januari 2025 en 196 schooldagen in heel 2025 3. De verwachte stijging van deze vervoerskosten door de nieuwe aanbesteding van 01-08-2025 4. Een, verwachte, NEA-index van 3% voor 2026; definitieve NEA-index 2026 wordt november 2025 bekend
8
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.71
Vervoer WMO-gerechtigden
Productnummer
66520000
Omschrijving
Het vervoeren van mensen met een functiebeperking (inclusief medische of sociale begeleiding) woonachtig in Zeeuws-Vlaanderen, die geen gebruik kunnen maken van het reguliere openbaar vervoer en waarvoor de deelnemende gemeenten een indicatie voor taxi-vervoer hebben afgegeven
Doelstelling
Deze vervoersvoorziening te verstrekken tegen een gereduceerd taxitarief.
Toelichting
Het tarief dat de vervoerder in rekening brengt is de met de vervoerder contractueel vastgelegde uurprijs minus de ritbijdrage van de WMO-gerechtigde en de eventuele begeleiding. Alle kosten van dit programma komen ten laste van de deelnemende gemeenten.
9
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.71
Vervoer WMO-gerechtigden
Productnummer
66520000 LASTEN Werkelijk 2024
Categorie
Omschrijving
34610
WMO vervoer Hulst
34611
WMO vervoer Terneuzen
34612
WMO vervoer Sluis
34613 34614
Raming
Raming
Raming 2026
2025
2025
primitief
bijgesteld
922.430
992.750
1.059.250
1.258.500
1.478.372
1.626.500
1.579.500
1.878.750
720.012
695.500
798.500
959.000
Centralekosten Hulst
107.719
118.250
126.250
126.250
Centralekosten Terneuzen
168.912
195.750
174.750
174.750
34615
Centralekosten Sluis
91.727
88.500
95.500
95.500
34616
Tunnelkosten Hulst
3.182
0
0
0
34617
Tunnelkosten Terneuzen
4.983
0
0
0
34618
Tunnelkosten Sluis
2.709
0
0
0
34200
Eigen bijdrage Hulst
-190.381
-201.750
-208.250
-214.500
34201
Eigen bijdrage Terneuzen
-312.124
-328.000
-326.500
-336.500
34202
Eigen bijdrage Sluis
-129.657
-127.000
-139.000
-143.250
Totaal
2.867.884
3.060.500
3.160.000
3.798.500
Werkelijk
Raming
Raming
Raming
2024
2025
2025
2026
primitief
bijgesteld
842.950
909.250
977.250
1.170.250
1.340.143
1.494.250
1.427.750
1.717.000
684.791
657.000
755.000
911.250
2.867.884
3.060.500
3.160.000
3.798.500
BATEN
Categorie
Omschrijving
42901
- Gemeente Hulst
42902
- Gemeente Terneuzen
42903
- Gemeente Sluis
Toelichting: De raming 2026 is gebaseerd op de werkelijke uitgaven van het laatste kwartaal 2024 (opgehoogd met de NEA indexering 2025 van 1,5%) en de werkelijke uitgaven van janauri 2025. Daarna zijn de prijseffecten van de aanbesteding (voor het dagbestedingsvervoer per 01/08/2025; overig WMO per 01/10/2025) meegenomen. Vervolgens zijn deze WMO-vervoerskosten, zonder centrale kosten, verhoogd met een voorlopige NEA-index, voor 2026, van 3%. De eigen bijdragen van de reizigers zijn, na vaststeling verwachte vervoersstroom in 2026, eveneens verhoogd met de verwachte NEA-index 2026.
10
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.72
Jeugdzorgvervoer
Productnummer
67200000
Omschrijving
Het vervoeren van jeugdigen van en naar instellingen voor jeugdhulp bij medische noodzaak of een beperking in de zelfredzaamheid. Het vervoer van jeugdigen van en naar behandellocaties is onderdeel van de jeugdhulpplicht.
Doelstelling
Deze vervoersvoorziening te verstrekken tegen een gereduceerd tarief.
Toelichting
Het tarief dat de vervoerder in rekening brengt is de met de vervoerder contractueel vastgelegde uurprijs en valt vanaf 1 oktober 2018 onder het contract Regiotaxivervoer Zeeuws-Vlaanderen. Alle kosten van dit Taakveld komen ten laste van de deelnemende gemeenten.
11
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.72
Jeugdzorgvervoer
Productnummer
67200000 LASTEN Werkelijk 2024
Raming
Raming
Raming
2025
2025
2026
primitief
bijgesteld
Categorie
Omschrijving
34613
Centralekosten Hulst
30.904
16.500
36.250
36.250
34614
Centralekosten Terneuzen
47.922
50.750
56.250
56.250
34615
Centralekosten Sluis
37.816
39.750
39.250
39.250
34616
Tunnelkosten Hulst
3.289
0
0
0
34617
Tunnelkosten Terneuzen
3.297
0
0
0
34618
Tunnelkosten Sluis
1.387
0
0
0
34619
Jeugdzorgvervoer Hulst
286.703
122.750
360.000
421.250
34620
Jeugdzorgvervoer Terneuzen
438.411
346.250
548.250
647.250
34621
Jeugdzorgvervoer Sluis
314.810
291.250
335.750
401.000
1.164.539
867.250
1.375.750
1.601.250
Werkelijk
Raming
Raming
Raming
2024
2025
2025
2026
primitief
bijgesteld
Totaal BATEN
Categorie
Omschrijving
42901
- Gemeente Hulst
320.896
139.250
396.250
457.500
42902
- Gemeente Terneuzen
489.630
397.000
604.500
703.500
42903
- Gemeente Sluis
354.013
331.000
375.000
440.250
1.164.539
867.250
1.375.750
1.601.250
Toelichting: De raming 2026 is gebaseerd op de werkelijke uitgaven van het laatste kwartaal 2024 (opgehoogd met de NEA indexering 2025 van 1,5%) en de werkelijke uitgaven van janauri 2025. Daarna zijn de prijseffecten van de aanbesteding (voor het routegebonden vervoer per 01/08/2025; overig JZ per 01/10/2025) meegenomen. Vervolgens zijn deze JZ-vervoerskosten, zonder centrale kosten, verhoogd met een voorlopige NEA-index, voor 2026, van 3%.
12
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht
Overhead (taakveld 0.4)
Productnummer
60010000
Omschrijving
Het Dagelijks Bestuur draagt zorg voor het dagelijks beheer over het lichaam, waartoe in ieder geval behoort: a. het voorbereiden van al hetgeen ter overweging en beslissing aan het algemeen bestuur moet worden voorgelegd; b. het uitvoeren van de besluiten van het algemeen bestuur; c. het nemen van alle conservatoire maatregelen ter voorkoming van vergaring of verlies van recht of bezit. Het Algemeen Bestuur staat aan het hoofd van het openbaar lichaam. De administratieve voorbereiding en afhandeling van alle zaken het lichaam betreffende vindt plaats door een ambtenaar van de gemeente Terneuzen.
Doelstelling
In stand houden van een integer en betrouwbaar bestuur dat op transparante en interactieve wijze sturing geeft aan het Samenwerkingsverband.
Toelichting
In de gemeenschappelijke regeling is vastgelegd dat deze kosten naar rato van het aantal inwoners van de deelnemers wordt omgeslagen. De kosten van dit programma bestaan uit de kosten voor uitvoering van de administratie door medewerkers van de afdeling financiën van de Gemeente Terneuzen, de kosten van de ambtelijk secretaris; kosten klantenregistratie, passen en beveiligde website en de overige kosten.
13
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht
Overhead (taakveld 0.4)
Productnummer
60010000 LASTEN Werkelijk
Raming
Raming
Raming
2024
2025
2025
2026
primitief
bijgesteld
Categorie
Omschrijving
21001
Rentebaten
-30.405
-10.000
-15.000
34049
Overige
20.345
30.000
15.000
5.000
34370
Mybility
11.539
13.000
13.000
13.000
34380
Automatiseringskosten
1.231
2.250
2.250
2.750
34701
Accountantskosten
30.120
30.000
30.000
30.000
34898
Uitvoering administratie
16.805
17.000
17.000
17.750
34899
Ambtelijk secretaris
49.430
65.000
78.000
65.000
Totaal
99.065
147.250
140.250
118.500
Werkelijk
Raming
Raming
Raming
2024
2025
2025
2026
primitief
bijgesteld
-15.000
BATEN
Categorie
Omschrijving
42901
Gemeente Hulst
25.831
38.105
36.294
30.569
42902
Gemeente Terneuzen
51.477
76.868
73.214
62.144
42903
Gemeente Sluis
21.757
32.277
30.743
25.787
Totaal
99.065
147.250
140.250
118.500
Toelichting De rentebaten zijn geraamd op € 15.000; hiermee is begroot een handhaving van de huidige (lagere) rentestanden in vergelijking met het jaar 2024. De begrote kosten onder Overige zijn, in vergelijking met 2024 en bijgstelde raming 2025, teruggebracht naar € 5.000; in 2024/2025 zaten namelijk de externe ondersteuningskosten van de aanbesteding vervat. Onder de overige kosten vallen juridische kosten, bijvoorbeeld in geval faillissement vervoerder, en advieskosten. De kosten van Mybility zijn afhankelijk van het aantal pashouders en het aantal passen dat jaarlijks vervangen moet worden. De automatiseringskosten betreffen de kosten van de website en een bijdrage in de kosten van de software die de GVC gebruikt voor het linken van de pasgegevens met de registratie in de taxi's. De kosten van de uitvoering administratie zijn de kosten van het team financien en de kosten voor het opmaken van de jaarrekening en kwartaalrapportages. De kosten van de ambtelijk secretaris worden geraamd op € 65.000. Hierbij wordt er vanuit gegaan dat in het begrotingsjaar geen sprake meer is van externe inzet. Hiermee liggen de geraamde kosten overhead 15,5% lager dan de bijgestelde begroting 2025 en voldoen daarmee, ook per deelnemer, ruimschoots aan de gestelde doelstelling van de VZG (2,2%). De daling komt echter vooral voort uit gewijzigde omstandigheden.
14
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht
Onvoorzien
Productnummer
69220000
Omschrijving
Het bedrag voor onvoorzien dient te worden geraamd voor de begroting in zijn geheel of per taakveld. Tot nu toe is steeds één post voor onvoorzien in de begroting opgenomen en er is geen reden om daar van af te wijken.
Doelstelling
Toelichting
15
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht
Onvoorzien
Productnummer
69220000
LASTEN Werkelijk 2024 Categorie
Omschrijving
0001
Onvoorzien
Totaal
Raming
Raming
Raming 2026
2025
2025
primitief
bijgesteld
0
0
0
0
0
0
0
0
Werkelijk
Raming
Raming
Raming 2026
BATEN
2024
2025
2025
prmitief
bijgesteld
0
0
0
0
Gemeente Hulst
0
0
0
0
Gemeente Terneuzen
0
0
0
0
Gemeente Sluis
0
0
0
0
Totaal
0
0
0
0
Categorie
Omschrijving
429xx
Gemeenten totaal
42901 42902 42903
16
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Paragrafen A. Weerstandsvermogen Het weerstandsvermogen is gedefinieerd als "het vermogen van het Samenwerkingsverband om niet structurele financiële risico's op te kunnen vangen teneinde de taken te kunnen voorzetten". Het weerstandsvermogen bestaat uit de relatie tussen weerstandscapaciteit (zijnde de middelen en mogelijkheden waarover het Samenwerkingsverband beschikt of kan beschikken om niet begrote kosten te dekken) en de risico's waarvoor geen maatregelen zijn getroffen en die van materiële betekenis kunnen zijn in relatie tot de financiële positie. Het weerstandsvermogen is van belang voor het bepalen van de gezondheid van de financiële positie van het Samenwerkingsverband voor het begrotingsjaar, maar ook voor de meerjarenraming. De weerstandscapaciteit bestaat uit de middelen en mogelijkheden waarover het Samenwerkingsverband beschikt om niet begrote kosten die onverwachts en substantieel zijn te dekken. Het gaat om die elementen waarmee tegenvallers eventueel bekostigd kunnen worden. De weerstandscapaciteit van het Samenwerkingsverband is als volgt opgebouwd:
Onvoorzien
De raming voor 2026 bedraagt € 0,00 Dit bedrag is afhankelijk van het resultaat van de Gemeentelijke vervoerscentrale Zeeland B.V. De risico's Artikel 11 van het BBV bepaalt dat in de paragraaf weerstandsvermogen een inventarisatie van de risico's dient plaats te vinden. Wat zijn de risico's? Onder risico wordt verstaan het gevaar voor schade of verlies als gevolg van interne of externe omstandigheden. Het gaat hierbij om gevaar, schade of verlies van financiële aard. Gezien deze definiëring bevat de risicoparagraaf dus een omschrijving van "alle redelijk voorzienbare risico's waarvoor géén voorzieningen zijn gevormd (niet volledig kwantificeerbare risico's), of die niet tot afwaardering van activa hebben geleid en die van materiële betekenis kunnen zijn in relatie tot het balanstotaal of de financiële positie". Budgettaire risico's De risico's voor het Samenwerkingsverband zijn voornamelijk budgettaire risico's. 1. Gebruik vervoer Het Samenwerkingsverband stelt op basis van gegevens uit het verleden het te verwachten gebruik van het vervoer vast. Het werkelijke gebruik kan afwijken van deze ramingen. De omvang van het risico is niet in te schatten. 2. Contractuele aansprakelijkheid Het Samenwerkingsverband heeft tot op heden nog geen aansprakelijkheidsschades gehad. Voor deze aansprakelijkheid dienen de gemeenten zelf zich te verzekeren.
17
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Paragrafen B. Verbonden Partijen Het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen heeft 1 verbonden partij: Gemeentelijke Vervoerscentrale De vervoerscentrale heeft 5 aandeelhouders: - Gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere - De Oosterschelderegio - Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen `- Provincie Zeeland - Gemeente Goeree-Overflakkee
In 2021 is het aandelenconstruct opnieuw bekeken. Uitgangspunt is dat het transparanter moet en dat de winsen en verliezen evenredig tussen de aandeelhouders zullen worden verdeeld. Inmiddels is in Overeenkomsten van Opdracht tussen de Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland en de aandeelhouders bepaald dat de winsten en/of verliezen evenredig worden verdeeld. Deelneming Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland: Per 1 januari 2009 heeft het samenwerkingsverband 100% van de aandelen in taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen overgenomen voor een bedrag van € 130.000. Nadat in 2011 het samenwerkingsverband welzijnszorg oosterschelderegio (swvo) aandeelhouder is geworden, zijn vervolgens in 2015 ook Middelburg, Vlissingen en Veere en later ook de Provincie Zeeland en GoereeOverflakkee aandeelhouder geworden.
18
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Paragrafen C. Financiering (Treasury) Algemeen De Wet Fido stelt regels voor het financieringsgedrag van decentrale overheden. Met name gaat het om regels voor het beheersen van financiële risico's, zowel op aangetrokken als op uitgezette middelen, en voor het beheer van treasury. In het Besluit Begroting en Verantwoording is de verplichting tot het opstellen van financieringsparagrafen in de toelichting op de begroting en het jaarverslag opgenomen. Controleplanning Er is een controleplanning opgezet om per 3 maanden een begrotingsrapportage op te stellen om eventuele overschrijdingen van de begroting tijdig te signaleren. Financieringsinstelling De huisbankier van het Samenwerkingsverband is de BNG-bank. Schatkistbankieren De 1e kamer heeft in december 2013 ingestemd met het wetsvoorstel verplicht schatkistbankieren. Voor decentrale overheden betekent dit dat zij m.i.v. 16 december 2013 verplicht zijn om hun overtollige middelen in de schatkist aan te houden. Kasgeldlimiet/renterisiconorm Gezien het feit dat het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws Vlaanderen geen externe financiering kent, voldoen wij aan deze norm. Koers- en valutarisicobeheer Er zijn/worden geen belangrijke c.q. omvangrijke financiele transacties in vreemde valuta aangegaan en daar zijn ook geen voornemens toe. Daarmee zijn er geen koers- en valutarisico's.
19
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Overzicht baten en lasten naar kostensoort LASTEN Raming
Raming
Raming
Raming
2026
2027
2028
2029
1. Leerlingenvervoer
2.348.750
2.442.700
2.540.408
2.642.024
2. Vervoer WMO-gerechtigden
3.798.500
3.950.440
4.108.458
4.272.796
3. Jeugdzorgvervoer
1.601.250
1.665.300
1.731.912
1.801.188
-15.000
-15.000
-15.000
-15.000
Taakvelden
Overzichten 1. Overhead: Rentebaten Uitvoering administratie
17.750
18.354
18.978
19.623
Ambtelijk secretaris
65.000
67.210
69.495
71.858
Mybility
13.000
13.520
14.061
14.623
Accountantskosten
30.000
31.200
32.448
33.746
Automatiseringskosten
2.750
2.860
2.974
3.093
overige
5.000
5.200
5.408
5.624
118.500
123.344
128.364
133.568
0
0
0
0
7.867.000
8.181.784
8.509.142
8.849.577
2. Onvoorzien Totaal
20
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Overzicht baten en lasten naar kostensoort BATEN Raming
Raming
Raming
Raming
2026
2027
2028
2029
Taakvelden 1. Leerlingenvervoer Gemeente Hulst Gemeente Terneuzen Gemeente Sluis
554.750
576.940
600.018
624.018
1.070.750
1.113.580
1.158.123
1.204.448
723.250
752.180
782.267
813.558
2.348.750
2.442.700
2.540.408
2.642.024
Gemeente Hulst
1.170.250
1.217.060
1.265.742
1.316.372
Gemeente Terneuzen
1.717.000
1.785.680
1.857.107
1.931.391
911.250
947.700
985.608
1.025.032
3.798.500
3.950.440
4.108.458
4.272.796
Gemeente Hulst
457.500
475.800
494.832
514.625
Gemeente Terneuzen
703.500
731.640
760.906
791.342
Gemeente Sluis
440.250
457.860
476.174
495.221
1.601.250
1.665.300
1.731.912
1.801.188
30.569
31.913
33.212
34.559
2. Vervoer WMO-gerechtigden
Gemeente Sluis
3. Jeugdzorgvervoer
Overzichten 1. Overhead Gemeente Hulst Gemeente Terneuzen
62.144
64.400
67.021
69.738
Gemeente Sluis
25.787
27.030
28.131
29.271
118.500
123.344
128.364
133.568
Gemeente Hulst
0
0
0
0
Gemeente Terneuzen
0
0
0
0
2. Onvoorzien
Gemeente Sluis
Totaal
21
0
0
0
0
0
0
0
0
7.867.000
8.181.784
8.509.142
8.849.577
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Geprognotiseerde balans In de geprognotiseerde balans wordt inzicht gegeven in de verwachte schulden en bezittingen van het CVV van 2023 tot en met 2026. Geprognotiseerde balans Activa per 31 december
2026
2027
2028
2029
130.000
130.000
130.000
130.000
0
0
0
0
Kortlopende vorderingen
225.000
225.000
225.000
225.000
TOTAAL ACTIVA
355.000
355.000
355.000
355.000
2026
2027
2028
2029
Eigen Vermogen
0
0
0
0
Voorzieningen
0
0
0
0
Langlopende leningen
0
0
0
0
Kortlopende schulden
355.000
355.000
355.000
355.000
TOTAAL PASSIVA
355.000
355.000
355.000
355.000
0
0
0
0
Vaste activa Voorraden
Passiva per 31 december
EMU saldo
22
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Bijlage 1. Baten en Lasten per Taakveld
Taakvelden
Begroting 2026 Lasten
0.4. Overhead
Baten
Saldo
118.500
118.500
0
2.348.750
2.348.750
0
6.71 Vervoer WMO-gerechtigden
3.798.500
3.798.500
0
6.72 Jeugdzorgvervoer
1.601.250
1.601.250
0
Totaal
7.867.000
7.867.000
0
4.3
Leerlingenvervoer
23
Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen
Bijlage 2. Totaal overzicht Rekening 2024
Totaaloverzicht bijdragen
Begroting 2025
primitief
Begroting 2025
bijgesteld
Begroting 2026
Gemeente Hulst 1 Leerlingenvervoer 2 Vervoer WMO-gerechtigden 3 Jeugdzorgvervoer 1 Overhead 2 Onvoorzien Totaal
535.965 842.950 320.896 25.831 0 1.725.642
613.750 909.250 139.250 38.105 0 1.700.355
535.000 977.250 396.250 36.294 0 1.944.794
554.750 1.170.250 457.500 30.569 0 2.213.069
Gemeente Terneuzen 1 Leerlingenvervoer 2 Vervoer WMO-gerechtigden 3 Jeugdzorgvervoer 1 Overhead 2 Onvoorzien Totaal
948.990 1.340.143 489.630 51.477 0 2.830.240
1.026.000 1.494.250 397.000 76.868 0 2.994.118
1.011.500 1.427.750 604.500 73.214 0 3.116.964
1.070.750 1.717.000 703.500 62.144 0 3.553.394
Gemeente Sluis 1 Leerlingenvervoer 2 Vervoer WMO-gerechtigden 3 Jeugdzorgvervoer 1 Overhead 2 Onvoorzien Totaal
635.111 684.791 354.013 21.757 0 1.695.672
724.000 657.000 331.000 32.277 0 1.744.277
672.000 755.000 375.000 30.743 0 1.832.743
723.250 911.250 440.250 25.787 0 2.100.537
Totaaloverzicht 1 Leerlingenvervoer 2 Vervoer WMO-gerechtigden 3 Jeugdzorgvervoer 1 Overhead 2 Onvoorzien Totaal
2.120.066 2.867.884 1.164.539 99.065 0 6.251.554
2.363.750 3.060.500 867.250 147.250 0 6.438.750
2.218.500 3.160.000 1.375.750 140.250 0 6.894.500
2.348.750 3.798.500 1.601.250 118.500 0 7.867.000
24