CConstaterende datTerneuzen
Koppel je AI →
Document · PDF

7.1b Jaarstukken 2024 CVV

commissie Bestuur en Middelen 26 juni 2025, gemeente TerneuzenBij agendapunt: CVV7.566 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Jaarstukken 2024

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

2

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Inhoudsopgave bladzijde Bestuurlijke inleiding

4

Jaarverslag 2024 Programmaverantwoording Overzicht van baten en lasten 2024

5

Programmaverantwoording: 1. Leerlingenvervoer (taakveld 4.3)

6

2. Vervoer WMO-gerechtigden (taakveld 6.71)

8

3. Jeugdzorgvervoer (taakveld 6.72)

11

Overzichten: 1. Overhead

13

2. Onvoorzien

15

Paragrafen A. Weerstandsvermogen en risicobeheersing

16

B. Verbonden partijen

17

C. Financiering

18

D. Bedrijfsvoering

18

E. Wet open overheid (WOO)

19

Jaarrekening 2023 Grondslagen voor waardering en resultaatbepaling

20

Overzicht van baten en lasten

22

Balans per 31 december 2024

23

Toelichting op de balans per 31 december 2024

24

Bijlagen Overzicht baten en lasten per kostensoort

28

Overzicht baten en lasten per taakveld

30

Totaaloverzicht bijdragen 2024 per deelnemer

31

Overzicht Wet Normering Topinkomens

32

Rechtmatigheidsverantwoording

33

Ondertekening

34

3

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bestuurlijke inleiding

Aan het Algemeen Bestuur

Betreft: Jaarstukken 2024

Hierbij bieden wij u de jaarstukken van het Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen over 2024 aan. Dit document omvat het jaarverslag en de jaarrekening. Over de uitvoering van de begroting 2024 hebben wij in de loop van 2024 driemaandelijks schriftelijk gerapporteerd. De jaarstukken, die wij u nu aanbieden, vormen het sluitstuk over 2024. In 2004 trad het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten (BBV) in werking. Daarmee kwam er een zelfstandig kader voor de verslaglegging op de eigenheid van de medeoverheden. Het BBV beoogde zodanige eisen te stellen dat de begrotings- en verantwoordingsstukken in uiteenlopende informatiebehoeften van de verschillende belanghebbenden zouden kunnen voorzien. In 2016 is er besloten tot aanpassing van het BBV. Deze aanpassing trad voor gemeenschappelijke regelingen in werking met ingang van de begroting 2019. De jaarrekening 2024 van het Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen is opgezet conform de voorschriften van het BBV.

Wij vertrouwen erop u met deze jaarstukken het door u gewenste inzicht te verschaffen. Wij stellen u voor over te gaan tot vaststelling van de jaarstukken 2024.

Het Dagelijks Bestuur van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

J. de Buck

J.J.F. van der Vlugt

voorzitter

secretaris

4

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Programmaverantwoording Overzicht van baten en lasten 2024 Lasten Programma

Werkelijk 2023 excl.btw

Raming Raming bijgest. primitief 2024 2024

Werkelijk 2024 excl.btw

Leerlingenvervoer

2.178.642

2.596.750

2.127.750

2.120.066

Vervoer WMO-gerechtigden

2.799.395

2.707.500

2.842.750

2.867.884

Jeugdzorgvervoer

693.612

766.250

1.100.500

1.164.539

Overhead

115.344

147.720

133.250

99.065

0

0

5.786.994

6.218.220

6.204.250

6.251.554

Raming Raming bijgest. primitief 2024 2023

Werkelijk 2024 excl.btw

Onvoorzien Totaal

0

Baten Programma

Werkelijk 2023 excl.btw

Leerlingenvervoer

2.178.642

2.596.750

2.127.750

2.120.066

Vervoer WMO-gerechtigden

2.799.395

2.707.500

2.842.750

2.867.884

Jeudzorgvervoer

693.612

766.250

1.100.500

1.164.539

Overhead

115.344

147.720

133.250

99.065

Onvoorzien Totaal

0

0

0

0

5.786.994

6.218.220

6.204.250

6.251.554

0

0

0

0

0

0

0

0

Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten Onttrekking reserves Toevoeging reserves Gerealiseerde resultaat

5

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 4.3 Productnummer

Leerlingenvervoer 64800000

Wat hebben we bereikt? In 2024 hebben, In Zeeuws Vlaanderen, gemiddeld 361 leerlingen gebruikt gemaakt van het leerlingenvervoer; ultimo 2024 hadden 345 leerlingen een indicatie voor dit vervoer. Hiervan gebruikten 296 leerlingen alleen taxivervoer en 49 leerlingen het openbaar vervoer en (al dan niet in combinatie met taxivervoer) van eigen vervoer. Van deze 345 leerlingen reizen er 248 naar een bestemming binnen Zeeuws Vlaanderen; 74 naar een bestemming buiten Zeeuws Vlaaderen maar binnen Nederland en 23 naar bestemmingen in België.

Wat hebben we gedaan? We hebben de mogelijkheid geboden aan gemiddeld 361 leerlingen die hun woonplaats hebben in ZeeuwsVlaanderen op individuele dan wel collectieve basis gebruik te maken van het leerlingenvervoer van de woning van de leerling naar school en terug. Het betreft leerlingen die vallen onder: 1. De Wet op het primair onderwijs (WPO) die van toepassing is op basisscholen en speciale scholen voor het basisonderwijs. 2. De Wet op de expertisecentra (WEC), die van toepassing is op scholen voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs. 3. De Wet op het voortgezet onderwijs (WVO), die van toepassing is op scholen voor voortgezet onderwijs. Wat heeft het gekost? Leerlingenvervoer

Kilometer/taxivergoeding llv

2024

2024

2024

2024

Geraamd

Geraamd

Werkelijk

Verschil

primitief

na wijziging

2.596.750

2.127.750

2.120.066

7.684

Toelichting: Contractueel is bepaald dat de vervoerder zijn tarieven jaarlijks mag aanpassen volgens de NEA-index. Voor het leerlingenvervoer is de ingangsdatum bepaald op 1 januari. Op dit programma is een overschot, zowel in vergelijking met de primitieve - als bijgestelde begroting. De kostenonderschrijding is mede toe te schrijven aan een lager aantal leerlingen met indicatie bij de start van het schooljaar 2024/2025. Verder wordt er ingezet op de verantwoordelijkheid van de ouders en de ontwikkeling van het kind; zelfstandigheid, verkennen mogelijkheden vergroten maatschappelijke participatie. De kosten worden berekend naar ingezette tijd van de taxi's. Als een leerling niet gecombineerd kan of mag worden vervoerd wordt hiervoor een extra taxi ingezet. De kosten van het leerlingenvervoer zijn lastig in te schatten, een paar leerlingen meer of minder kan al een forse toe- of afname van de kosten tot gevolg hebben. Deze kosten worden gedekt door de direct gerelateerde baten van de deelnemende gemeenten.

6

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Toelichting op het overzicht van baten en lasten 2024 - taakvelden

Taakveld 4.3

Leerlingenvervoer

Productnummer

64800000

LASTEN Werkelijk 2023 excl. Btw

Raming

Raming

2024

2024

primitief

bijgesteld

Werkelijk 2024 excl.btw

Categorie

Omschrijving

34613

Centralekosten Hulst

6.843

16.500

16.750

16.625

34614

Centralekosten Terneuzen

16.928

32.750

33.250

33.250

34615

Centralekosten Sluis

11.359

16.500

16.750

16.625

34616

Tunnelkosten Hulst

10.157

13.500

11.250

9.583

34617

Tunnelkosten Terneuzen

25.987

35.250

24.750

23.329

34618

Tunnelkosten Sluis

6.342

7.500

7.250

6.787

34622

Leerlingenvervoer Hulst

546.990

670.500

510.500

509.757

34623

Leerlingenvervoer Terneuzen

932.732

1.115.000

879.250

892.411

34624

Leerlingenvervoer Sluis Totaal

621.304

689.250

628.000

611.699

2.178.642

2.596.750

2.127.750

2.120.066

Raming

Raming

Werkelijk 2024

BATEN Werkelijk 2023 excl. Btw

2024

2024

primitief

bijgesteld

563.990

700.500

538.500

535.965

Gemeente Terneuzen

975.647

1.183.000

937.250

948.990

Gemeente Sluis

639.005

713.250

652.000

635.111

2.178.642

2.596.750

2.127.750

2.120.066

Categorie

Omschrijving

42901

Gemeente Hulst

42902 42903

Totaal

7

excl.btw

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.71

Vervoer WMO-gerechtigden

Productnummer

66520000

Wat hebben we bereikt? In 2024 hebben 4.533 WMO-pashouders daadwerkelijk gebruik gemaakt van hun pas: - wv in Hulst 1.253 pashouders - wv in Sluis 843 pashouders - wv in Terneuzen 2.437 pashouders WMO

Hulst

Sluis

Terneuzen totaal

nieuwe aanvragen*

per jaar

2022

283

177

775

1.235

2023

473

353

1.002

1.828

2024

574

470

1.030

2.074

* en aan einde aanvragingsjaar nog actief Wat hebben we gedaan? We hebben de mogelijkheid geboden aan mensen met een functiebeperking (inclusief medische of sociale begeleiding) woonachtig in Zeeuws-Vlaanderen, gebruik te kunnen maken van deze vervoersvoorziening tegen een gereduceerd taxitarief. Het betreft mensen die geen gebruik kunnen maken van het reguliere openbaar vervoer en waarvoor de deelnemende gemeenten een indicatie of toestemming voor taxi-vervoer hebben afgegeven.

Wat heeft het gekost? Vervoer WMO gerechtigden

Uurtarief/ taxivergoeding

Geraamd

Geraamd

primitief

bijgesteld

2.707.500

2.842.750

Werkelijk

Verschil

2.867.884

-25.134

Toelichting: Het tarief dat de vervoerder in rekening brengt is het met de vervoerder contractueel vastgelegd uurtarief Contractueel is bepaald dat de vervoerder zijn tarieven jaarlijks mag aanpassen volgens de NEA-index. Voor het WMO-vervoer de ingangsdatum bepaald op 1 januari. De WMO-gerechtigde betaalt per rit een eigen bijdrage die jaarlijks wordt geïndexeerd. Alle kosten van dit programma komen ten laste van de deelnemende gemeenten. Het (zeer beperkte) tekort op dit porgramma, ad 0,8% in vergelijking met de bijgestelde raming, is volledig toe te schrijven aan een iets hogere vraag naar WMO-vervoer dan voorzien. In 2024 is het aantal kilometers, verreden voor het WMO-vervoer, met 1,1% gestegen t.o.v. 2023. Dit terwijl de stijging 2022/2023 nog 11,8% bedroeg. Hiermee lijkt de sterke stijging, na de beperkingen tijdens de Coronaepidemie, ten einde en de verdere groei in de vraag af te vlakken.

8

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.71

Vervoer WMO-gerechtigden

Productnummer

66520000 LASTEN Werkelijk 2023 excl. Btw

Raming

Raming

Werkelijk 2024

2024

2024

primitief

bijgesteld

925.924

938.750

898.500

922.430

1.381.209

1.272.000

1.506.750

1.478.372

675.281

678.250

676.500

720.012

Centralekosten totaal Hulst

113.027

117.250

107.500

107.719

34614

Centralekosten totaal Terneuzen

171.772

169.750

177.000

168.912

34615

Centralekosten totaal Sluis

86.863

97.500

88.250

91.727

34616

Tunnelkosten Hulst

3.382

3.750

3.250

3.182

34617

Tunnelkosten Terneuzen

4.702

5.250

5.250

4.983

34618

Tunnelkosten Sluis

3.046

3.000

2.750

2.709

34200

Eigen bijdrage Hulst

-176.590

-185.500

-186.750

-190.381

34201

Eigen bijdrage Terneuzen

-273.320

-274.250

-314.000

-312.124

34202

Eigen bijdrage Sluis

-115.902

-118.250

-122.250

-129.657

Totaal

2.799.395

2.707.500

2.842.750

2.867.884

Werkelijk 2023

Raming

Raming

Werkelijk 2024

Categorie

Omschrijving

34610

WMO totaal Hulst

34611

WMO totaal Terneuzen

34612

WMO totaal Sluis

34613

excl.btw

BATEN excl. Btw Categorie

Omschrijving

42901

- Gemeente Hulst

42902

- Gemeente Terneuzen

42903

- Gemeente Sluis Totaal

9

2024

2024

primitief

bijgesteld

excl.btw

865.744

874.250

822.500

842.950

1.284.363

1.172.750

1.375.000

1.340.143

649.289

660.500

645.250

684.791

2.799.395

2.707.500

2.842.750

2.867.884

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.71

Vervoer WMO-gerechtigden

Productnummer

66520000 Hulst 2024

Tnz. 2024

Sluis 2024

Totaal

januari

15.583

25.863

9.517

50.963

februari

15.067

26.172

9.591

50.830

maart

16.247

28.350

10.626

55.223

Ritbijdragen WMO

april

15.192

25.874

10.020

51.086

mei

15.754

25.634

10.160

51.548

juni

15.505

25.002

11.109

51.616

juli

14.734

25.122

10.901

50.757

augustus

14.586

24.015

11.114

49.715

september

17.099

25.852

11.814

54.765

oktober

17.318

27.825

12.234

57.377

november

16.391

26.685

11.660

54.736

december Totaal tm december

16.905 190.381

25.730 312.124

10.911 129.657

53.546 632.162

Toelichting: De werkelijke lasten 2024 zijn gespecificeerd per deelnemende gemeente. De raming is op totaalniveau. Toelichting Eigen bijdrage WMO: In de toelichting op de baten en lasten van de WMO is toegelicht dat de verantwoordelijkheid voor de juistheid en volledigheid van de eigen bijdragen geen gemeentelijke verantwoordelijkheid is en derhalve niet valt onder de reikwijdte van de rechtmatigheidscontrole door het college van de gemeente.

10

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.72

Jeugdzorgvervoer

Productnummer

67200000

Wat hebben we bereikt? In 2024 hebben 187 pashouders daadwerkelijk gebruik gemaakt van hun pas: - wv in Hulst 44 pashouders - wv in Sluis 34 pashouders - wv In Terneuzen 109 pashouders Jeugdzorg

Hulst

Sluis

Terneuzen totaal

nieuwe aanvragen*

per jaar

2022

12

11

19

42

2023

15

14

39

68

2024

17

9

35

61

* en aan einde aanvragingsjaar nog actief Wat hebben we gedaan? We hebben de mogelijkheid geboden aan jeugdigen die hun woonplaats hebben in ZeeuwsVlaanderen om op individuele dan wel collectieve basis gebruik te maken van het jeugdzorgvervoer van de woning van de jeugdige naar de behandellocatie en terug. Het betreft het vervoer van jeugdigen bij medische noodzaak of een beperking in de zelfredzaamheid. Het vervoer van jeugdigen van en naar behandellocaties is onderdeel van de jeugdhulpplicht.

Wat heeft het gekost? Jeugdzorgvervoer

Uurtarief/taxivergoeding

Geraamd

Geraamd

primitief

bijgesteld

766.250

1.100.500

Werkelijk

Verschil

1.164.539

-64.039

Toelichting: Contractueel is bepaald dat de vervoerder zijn tarieven jaarlijks mag aanpassen volgens de NEA-index. Voor het jeugdzorgvervoer is de ingangsdatum bepaald op 1 januari. Op dit programma is sprake van een overschrijding van de bijgestelde begroting, ad 5,8%. In vergelijking met 2023 liggen de kosten 52 % hoger. Rekening houdend met de indexatie van 3,4%, betekent dit dus een reële stijging van 48 % van de ontwikkelde activiteiten binnen dit programma. Een structurele ontikkeling hierbinnen vormen de vervoersvoorzieningen die worden gekoppeld aan de ambulante hulpverlening op de locatie van de jeugdzorgaanbieder. Steeds meer locaties van de zorgaanbieder worden geconcentreerd of verplaatst (naar o.a. Goes en Middelburg). Hierdoor lopen het aantal vervoersvoorzieningen en de afstanden op. Dit wordt onderschreven door de aanmerkelijke toename in gereden kilometers bij bestaande pashouders. Voor deze ontwikkeling is aandacht gevraagd bij de herziening van de geamenlijke Zeeuwse verondering Jeugdhulp. Maar uiteraard wordt de vraag naar het vervoer binnen dit programma volledig bepaald door gezinssituaties in Zeeuws Vlaanderen. Dit is moeilijk tot niet te voorspellen. De (absolute) stijging in 2024 hoeft dan ook niet een structurele stijging te zijn. Daarvoor is het Jeugdzorgvervoer aan te grote fluctuaties onderhevig.

11

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.72

Jeugdzorgvervoer

Productnummer

67200000

LASTEN Werkelijk 2023 excl. Btw

Raming

Raming

2024

2024

primitief

bijgesteld

Werkelijk 2024 excl.btw

Categorie

Omschrijving

34613

Centralekosten totaal Hulst

13.253

19.250

26.750

30.904

34614

Centralekosten totaal Terneuzen

29.659

38.750

46.750

47.922

34615

Centralekosten totaal Sluis

29.974

34.750

39.750

37.816

34616

Tunnelkosten Hulst

423

750

2.250

3.289

34617

Tunnelkosten Terneuzen

1.022

1.250

4.000

3.297

34618

Tunnelkosten Sluis

1.381

1.250

1.750

1.387

34619

Jeugdzorgvervoer Hulst

110.938

142.750

229.750

286.703

34620

Jeugdzorgvervoer Terneuzen

253.724

322.250

422.250

438.411

34621

Jeugdzorgvervoer Sluis

253.239

205.250

327.250

314.810

Totaal

693.612

766.250

1.100.500

1.164.539

Werkelijk 2023

Raming

Raming

Werkelijk 2024

2024

2024

primitief

bijgesteld 258.750

BATEN

excl. Btw

excl.btw

Categorie

Omschrijving

42901

Gemeente Hulst

124.614

162.750

42902

Gemeente Terneuzen

284.404

362.250

473.000

489.630

42903

Gemeente Sluis

284.594

241.250

368.750

354.013

Totaal

693.612

766.250

1.100.500

1.164.539

12

320.896

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht

Overhead (taakveld 0.4)

Productnummer

60010000

Wat hebben we bereikt? Er is op transparante en interactieve wijze sturing gegeven aan het Samenwerkingsverband door het in stand houden van een integer en betrouwbaar bestuur. Wat hebben we gedaan? Het Dagelijks Bestuur heeft zorg gedragen voor het dagelijks beheer over het lichaam, waartoe behoorde: a. het voorbereiden van al hetgeen ter overweging en beslissing aan het algemeen bestuur moet worden voorgelegd; b. het uitvoeren van de besluiten van het algemeen bestuur; c. het nemen van alle conservatoire maatregelen ter voorkoming van vergaring of verlies van recht of bezit. De administratieve voorbereiding en afhandeling van alle zaken het lichaam betreffende heeft plaatsgevonden door medewerkers van het team Financien van de gemeente Terneuzen. Wat heeft het gekost? Overhead

Overhead

2024

2024

2024

2024

Geraamd

Geraamd

Werkelijk

Verschil

primitief

bijgesteld

147.720

133.250

99.065

34.185

Toelichting: De bovenstaande kosten zijn omslagen naar rato van het aantal inwoners van de deelnemende gemeenten. De kosten van dit programma bestaan uit het saldo van rentebaten, rentekosten en de kosten voor uitvoering van de administratie door administratiekantoor Lauret&Roose, de kosten van team financien van de gemeente Terneuzen ,de kosten van de ambtelijk secretaris, kosten klantenregistratie, passen en beveiligde website en de overige kosten.

13

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Toelichting op het overzicht van baten en lasten 2024 - overzichten

Overzicht

Overhead

Productnummer 60010000

LASTEN Werkelijk 2023 excl. btw

Raming

Raming

Werkelijk 2024

2024

2024

primitief

bijgesteld

excl.btw

0

-15.000

-30.405

5.000

5.000

20.345

10.000

10.000

11.539

Categorie

Omschrijving

21001

Rentebaten

34049

Overige

959

34370

Mybility

11.844

34380

Automatiseringskosten

2.005

2.750

2.750

1.231

34701

Accountantskosten

27.700

27.500

27.500

30.120

34898

Uitvoering administratie

15.933

23.324

23.000

16.805

34899

Ambtelijk secretaris

76.262

79.146

80.000

49.430

Totaal

115.344

147.720

133.250

99.065

Werkelijk 2023

Raming

Raming

Werkelijk 2024

excl. btw

2024

2024

primitief

bijgesteld

-19.359

BATEN

excl.btw

Categorie

Omschrijving

42901

Gemeente Hulst

30.194

38.517

34.744

25.831

42902

Gemeente Terneuzen

59.771

76.771

69.252

51.477

42903

Gemeente Sluis

25.379

32.432

29.254

21.757

Totaal

115.344

147.720

133.250

99.065

Toelichting: De kosten 2024 onderschrijden de kosten van vorig boekjaar en de bijgestelde raming, met respectievelijk ca. € 16.000 en ca. 34.000. Hiervoor zijn drie redenen aan te geven: 1. De gerealieerde rentebaten kwamen hoger uit dan voorzien en de realisatie 2023. 2. De kosten van de ambtelijk secretaris onderschrijden het niveau 2023 (jaar met externe inzet) en de raming 3. De overige kosten liggen aanmerkelijk hoger. Dit hangt volledig samen met de externe kosten voor de begeleiding van de aanbesteding van het doelgroepenvervoer binnen Zeeuws Vlaanderen. Dit traject is in oktober 2024 opgestart. De andere kosten bewegen zich rond het niveau van 2023 en de bijgestelde raming; met iets hogere accountantskosten. Deze hingen samen met de rechtmatigheidsverantwoording die, in 2024, is ingericht.

14

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht

Onvoorzien

Product

69220000

LASTEN Werkelijk 2023 excl. Btw Categorie

Omschrijving

0001

Onvoorzien

Totaal

Raming

Raming

Werkelijk 2024

2024

2024

primitief

bijgesteld

excl.btw

0

0

0

0

0

0

0

0

Werkelijk 2023

Raming

Raming

Werkelijk 2024

BATEN

excl. Btw

2024

2024

primitief

bijgesteld

0

0

excl.btw

Categorie

Omschrijving

429xx

Gemeenten totaal

42901

Gemeente Hulst

0

0

0

0

42902

Gemeente Terneuzen

0

0

0

0

42903

Gemeente Sluis

0

0

0

0

Totaal

0

0

0

0

0

15

0

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Paragrafen

De wettelijk voorgeschreven paragrafen heffingen en grondexploitaties zijn op het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer niet van toepassing. A. Weerstandsvermogen en risicobeheersing Het weerstandsvermogen is gedefinieerd als "het vermogen van het Samenwerkingsverband om niet structurele financiële risico's op te kunnen vangen teneinde de taken te kunnen voorzetten". Het weerstandsvermogen bestaat uit de relatie tussen weerstandscapaciteit (zijnde de middelen en mogelijkheden waarover het Samenwerkingsverband beschikt of kan beschikken om niet begrote kosten te dekken) en de risico's waarvoor geen maatregelen zijn getroffen en die van materiële betekenis kunnen zijn in relatie tot de financiële positie. Het weerstandsvermogen is van belang voor het bepalen van de gezondheid van de financiële positie van het Samenwerkingsverband voor het begrotingsjaar, maar ook voor de meerjarenraming. De weerstandscapaciteit bestaat uit de middelen en mogelijkheden waarover het Samenwerkingsverband beschikt om niet begrote kosten die onverwachts en substantieel zijn te dekken. Het gaat om die elementen waarmee tegenvallers eventueel bekostigd kunnen worden.

De weerstandscapaciteit van het Samenwerkingsverband is als volgt opgebouwd: Kengetallen In het kader van de vernieuwing van het BBV is besloten dat gemeenten en gemeenschappelijke regelingen met ingang van de begroting 2016 en de jaarrekeningstukken 2015 verplicht zijn een uniforme basisset van financiële kengetallen op te nemen in het jaarverslag. In de onderstaande tabel zijn de kengetallen opgenomen die van toepassing zijn. Realisatie 2023

Realisatie 2024

Netto schuldquota

0%

0%

Solvabiliteitsratio

0%

0%

100%

100%

Structurele exploitatieruimte

De overige volgens het BBV verplichte kengetallen zijn bij het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer niet van toepassing. De risico's Artikel 11 van het BBV bepaalt dat in de paragraaf weerstandsvermogen een inventarisatie van de risico's dient plaats te vinden Wat zijn de risico's? Onder risico wordt verstaan het gevaar voor schade of verlies als gevolg van interne of externe omstandigheden. Het gaat hierbij om gevaar, schade of verlies van financiële aard. Gezien deze definiëring bevat de risicoparagraaf dus een omschrijving van "alle redelijk voorzienbare risico's waarvoor géén voorzieningen zijn gevormd (niet volledig kwantificeerbare risico's), of die niet tot afwaardering van activa hebben geleid en die van materiële betekenis kunnen zijn in relatie tot het balanstotaal of de financiële positie". A. Budgettaire risico's De risico's voor het Samenwerkingsverband zijn voornamelijk budgettaire risico's. 1. Gebruik vervoer Het Samenwerkingsverband stelt op basis van gegevens uit het verleden het te verwachten gebruik van het vervoer vast. Het werkelijke gebruik kan afwijken van deze ramingen. De omvang van het risico is niet in te schatten. 2. Wettelijke aansprakelijkheid Het Samenwerkingsverband heeft tot op heden nog geen aansprakelijkheidsschades gehad. Deze aansprakelijk is medeverzekerd bij de eigen gemeenten. 3.

Uitbraak pandemieën en faillissementen Het is niet mogelijk om te reserveren voor een pandemie of een faillissement. Tot op heden hebben we de kosten van het faillissement en de pandemie binnen de ramingen kunnen houden.

16

B. Verbonden Partijen Het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen heeft 1 verbonden partij: De Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland (GVC) De vervoerscentrale heeft 7 aandeelhouders: - De afzonderlijke gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere; - De Oosterschelderegio (SWVO) - Samenwerkingsverband Collectief Vervoer ZVL - Gemeente Goeree-Overflakkee - Provincie Zeeland

17

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Paragrafen

De winsten en verliezen komen voor rekening van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer ZVL. Zeeuws-Vlaanderen, de Oosterschelderegio en de Walcherse gemeenten betalen voor het WMO-vervoer ieder een derde van de begrote kosten. Deelneming Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland: Per 1 januari 2009 heeft het samenwerkingsverband 100% van de aandelen in taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen overgenomen voor een bedrag van € 130.000. Per 1 december 2011 zijn een gelijk aantal nieuwe aandelen, type B, uitgegeven aan samenwerkingsverband welzijnszorg oosterschelderegio (swvo). Per 1 september 2015 zijn een derde van de aandelen, type B, uitgegeven aan de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere (Walcheren), zodat swvo, Walcheren en het samenwerkingsverband collectief vervoer gelijke stemrechten hebben in Taxi Zeeuws-Vlaanderen De aandelen type B geven geen recht op dividend en/of enige uitkering ten laste van de algemene reserve. De winsten of verliezen zijn wel voor het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen. In 2017 en 2018 zijn de gemeente Goeree-Overflakkee en de provincie Zeeland toegetreden. Zij hebben, met aandelen type C, geen vertegenwoordiging in het bestuur.

31-12-2024

31-12-2023

Eigen vermogen

€ 537.995

€ 530.504

Vreemd vermogen

€ 2.549.185

€ 1.920.304

€ 7.491

€ 1.323

Financieel jaarresultaat (na belastingen)

Risico's: deelnemende gemeenten staan garant voor eventuele risico's bij de Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland. De risico's zijn echter minimaal. De winstsaldo's zijn de afgelopen jaren positief geweest. De bedrijfsvoering wordt gemonitord waardoor op tijd ingegrepen kan worden. C. Financiering Algemeen De Wet Fido stelt regels voor het financieringsgedrag van decentrale overheden. Met name gaat het om regels voor het beheersen van financiële risico's, zowel op aangetrokken als op uitgezette middelen, en voor het beheer van treasury. In het Besluit Begroting en Verantwoording is de verplichting tot het opstellen van financieringsparagrafen in de toelichting op de begroting en het jaarverslag opgenomen. Controleplanning Er is een controleplanning opgezet om per 3 maanden een begrotingsrapportage op te stellen om eventuele overschrijdingen van de begroting tijdig te signaleren. Financieringsinstelling De huisbankier van het Samenwerkingsverband is de Bank voor Nederlandse Gemeenten (BNG). Schatkistbankieren De 1e kamer heeft in december 2013 ingestemd met het wetsvoorstel verplicht schatkistbankieren. Voor decentrale overheden betekent dit dat zij m.i.v. 16 december 2013 verplicht zijn om hun overtollige middelen in de schatkist aan te houden. Koers- en valutarisicobeheer Er zijn geen belangrijke c.q. omvangrijke financiële transacties in vreemde valuta aangegaan.

Daarom waren er ook geen koers-en valutarisico's. Kasgeldlimiet/renterisiconorm Gezien het feit dat het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws Vlaanderen geen externe financiering kent, voldoen wij aan deze norm. D. Bedrijfsvoering Op het terrein van de administratie en het beheer van de middelen wordt gebruik gemaakt van geautomatiseerde systemen. Driemaandelijks wordt een financiële rapportage opgesteld. Dit wordt gecommuniceerd met de deelnemende gemeenten. Uiteraard vindt een accountantscontrole plaats op jaarverslag en jaarrekening. M.i.v. jaarrekening 2021 is in OVO tussen partijen een nieuwe verdeling van het positief saldo afgesproken.

18

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Paragrafen

D. Bedrijfsvoering (vervolg) Inzake rechtmatigheid Middels de aanpassing en vaststelling van de verordeningen financieel beleid, -beheer en organisatie (artikel 212 Gemeentewet) en controle op het financiële beheer en op de inrichting van de financiële organisatie (artikel 213 Gemeentewet), heeft het Algemeen Bestuur, oo 11 april 2024, aangegeven hoe hij wil worden geïnformeerd over rechtmatigheid. De verschillende criteria (begrotings-, voorwaarden- en M&O-criterium) zijn verankerd in onderhavige jaarrekening. Zo is het normenkader voor het voorwaardencriterium terug te vinen bij de waarderingsgrondslagen en de rechtmatigheidsverantwoording van het Dagelijks Bestuur in bijlage 5. In onderhavige jaarrekening zijn, door de accountant, geen financiële afwijkingen geconstateerd welke boven de rapporteringsgrens, zoals vastgelegd in de verordening 212, komen. In 2024 hebben er geen aanbestedingen plaatsgevonden. En ter voorkoming van oneigenlijk gebruik en misbruik zijn de volgende controlemaatregelen van kracht: Voor het WMO/Jeugdzorg-vervoer: De indicatiestelling, de uitgifte van een pas, controle op deze pas bij aanmelden rit in callcenter GVZ, tonen aan en controleren pas door chauffeur. Voor het leerlingenvervoer: De indicatiestelling voor opname in route gebonden vervoer; vervoersgebruik is daardoor tot persoon/ indicatie te herleiden.

Tot slot kent het CVV voor alle betalingen en facturen het vier-ogen-principe. E. Wet open overheid Op 1 mei 2022 is de Wet openbaarheid van bestuur (Wob) vervangen door de Wet open overheid (Woo). De Woo is bedoeld om overheden transparanter te maken en moet ervoor zorgen dat overheidsinformatie beter en makkelijker vindbaar is. Nieuw in de Woo is de openbaarheidsparagraaf die in de begroting moet worden opgenomen als verantwoording. Dit jaar nemen we de verantwoording vanuit de Woo voor het eerst op in de jaarrekening. De Woo regelt dat iedereen een verzoek om informatie kan indienen. Daarnaast verplicht de Woo ons om actief informatie openbaar te maken uit 11 informatiecategorieën. Deze verplichting gaat bijvoorbeeld gelden voor de vergaderstukken van de gemeenteraad, convenanten, uitgevoerde onderzoeken en beschikkingen. Daarnaast verlangt de Woo, net als de Archiefwet, een verbetering van de informatiehuishouding. Deze verplichtingen zijn nog niet in werking getreden, maar worden over een periode van 5 jaar gefaseerd ingevoerd. De Woo moet in 2027 volledig geïmplementeerd zijn. Wij hebben in 2024 geen verzoeken op grond van de Woo ontvangen.

19

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Grondslagen voor waardering en resultaatbepaling

Algemene grondslagen voor het opstellen van de jaarrekening

De jaarrekening is opgemaakt met inachtneming van de voorschriften die het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten daarvoor geeft. De in de jaarrekening opgenomen bedragen luiden in Euro's en zijn afgerond op hele bedragen. Met ingang van 1-1-2012 is het Samenwerkingsverband BTW-plichtig geworden. Dit is in november 2012 in overleg met de belastingdienst afgesproken. De waardering van de activa en passiva en de bepaling van het resultaat vindt plaats op basis van historische kosten. Tenzij bij het desbetreffende balanshoofd anders is vermeld, worden de activa en passiva opgenomen tegen nominale waarden. De baten en lasten worden toegerekend aan het jaar waarop zij tot inkomsten of betrekking hebben, onverschillig of zij tot inkomsten of uitgaven in dat jaar hebben geleid. Baten en lasten, waaronder ook begrepen de heffing van de vennootschapsbelasting, worden daarbij verantwoord tot hun brutobedrag. De baten en winsten worden slechts meegenomen voor zover zij op balansdatum zijn gerealiseerd. Verliezen en risico's die hun oorsprong vinden voor het einde van het begrotingsjaar, worden in acht genomen indien zij voor het opmaken van de jaarrekening bekend zijn geworden. Grondslagen van waardering Financiële vaste activa Deelnemingen worden gewaardeerd tegen kostprijs of lagere marktwaarde als deze duurzaam is.

Gezien de termijn van het mogelijk halen van voordelen uit de deelneming is er voor gekozen de marktwaarde te stellen op de netto-vermogenswaarde van de deelneming en vindt waardering tegen deze waarde plaats, voor zover deze niet hoger is dan de kostprijs. Vorderingen, liquide middelen, schulden en overlopende activa en passiva Uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan één jaar en overlopende activa De uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan één jaar en overlopende activa worden gewaardeerd op basis van de verkrijgings- of vervaardigingsprijs. Voor verwachte oninbaarheid is een voorziening in mindering gebracht. Deze voorziening wordt statisch bepaald. Liquide middelen De liquide middelen zijn gewaardeerd tegen nominale waarde. Netto-vlottende schulden met een rentetypische looptijd korter dan één jaar en overlopende passiva De netto-vlottende schulden met een rentetypische looptijd korter dan één jaar en overlopende passiva zijn gewaardeerd tegen nominale waarde. Resultaatbepalingsgrondslagen De baten en lasten worden toegerekend aan het jaar waarop zij betrekking hebben, onverschillig of zij tot ontvangsten of uitgaven in dat boekjaar hebben geleid. Dit houdt in dat: - de uitgaven in verband met vervoersactiviteiten zijn verantwoord op basis van het werkelijk kilometerverbruik en de ontvangen facturen.

De overige uitgaven zijn toegerekend aan het jaar waarin de activiteiten hebben plaatsgevonden. - de ontvangsten wegens gemeentelijke bijdragen zijn toegerekend aan het jaar waarin de activiteiten hebben plaatsgevonden. - de kosten worden bepaald met inachtneming van de hiervoor reeds vermelde waarderingsgrondslagen. - voor enkele posten in de jaarrekening zijn nog geen facturen ontvangen, hiervoor zijn schattingen opgenomen.

20

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Grondslagen voor waardering en resultaatbepaling Normenkader relevante wet- en regelgeving Door het Algemeen Bestuur is het onderstaande normenkader voor de financiële rechtmatigheid vastgesteld. Hierbij wordt een onderscheid gemaakt naar externe en interne wet- en regelgeving. Externe regelgeving -

Algemene wet bestuursrecht

-

Archiefwet

-

Besluit accountantscontrole decentrale overheden (BADO)

-

Besluit Begroting en Verantwoording Provincies en Gemeenten (BBV)

-

Burgerlijk Wetboek

-

Financiële verhoudingswet

-

Gemeentewet

-

Grondwet

-

Kadernota rechtmatigheid BBV

-

Provinciewet

-

Wet financiering decentrale overheden (Fido)

-

Wet gemeenschappelijke regelingen

-

Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo)

-

Wet Normering Topinkomens (WNT)

-

Wet open overheid

-

Wet personenvervoer

-

Wet voorzieningen gehandicapten

Interne Regelgeving -

Gemeenschappelijke regeling Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen

-

Verordening financieel beleid, beheer en organisatie (artikel 212 Gemeentewet)

-

Verordening controle op het financiële beheer en op de inrichting van de financiële organisatie (artikel 213 Gemeentewet)

21

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Overzicht van baten en lasten 2024 Lasten Programma

Werkelijk 2023 excl.btw

Raming Raming bijgest. Werkelijk 2024 primitief 2024 2024 excl.btw

Leerlingenvervoer

2.178.642

2.596.750

2.127.750

2.120.066

Vervoer WMO-gerechtigden

2.799.395

2.707.500

2.842.750

2.867.884

Jeugdzorgvervoer

693.612

766.250

1.100.500

1.164.539

Overhead

115.344

147.720

133.250

99.065

Onvoorzien

0

0

0

0

Bedrag van de heffing voor de vennootschapsbelasting

0

0

0

0

5.786.994

6.218.220

6.204.250

6.251.554

Totaal

Baten Programma

Werkelijk 2023 excl.btw

Raming Raming bijgest. Werkelijk 2024 primitief 2024 2024 excl.btw

Leerlingenvervoer

2.178.642

2.596.750

2.127.750

2.120.066

Vervoer WMO-gerechtigden

2.799.395

2.707.500

2.842.750

2.867.884

Jeudzorgvervoer

693.612

766.250

1.100.500

1.164.539

Overhead

115.344

147.720

133.250

99.065

Onvoorzien Totaal

0

0

0

0

5.786.994

6.218.220

6.204.250

6.251.554

Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten

0

0

0

0

Onttrekking reserves Toevoeging reserves Gerealiseerde resultaat Toelichting: Leerlingenvervoer: Er wordt betaald naar tijd. Als een leerling niet gecombineerd kan of mag worden, wordt hiervoor een extra taxi ingezet. Een overschrijding wordt gedekt door de direct gerelateerde baten van de deelnemende gemeenten. De lichte daling van de kosten (werkelijk 2024 versus werkelijk 2023/raming bijgesteld 2024) zijn direct te herleiden naar minder leerlingen (en daarmee minder ritten) die bij de start van het schooljaar 2024/2025 gebruik maakten van het leerlingenvervoer. Jeugdzorgvervoer: Een overschrijding wordt gedekt door de direct gerelateerde baten van de deelnemende gemeenten. De overschrijding in 2024 is te herleiden tot het hogere aantal gestelde indicaties en de langere reisafstanden. Hierbij hoeft geen sprake te zijn van een structurele ontwikkeling; de fluctuaties in de vraag naar jeugdzorgvervoer zijn hiervoor te groot en onvoorspelbaar. Overhead: Deze kosten worden gedekt door de direct gerelateerde baten van de deelnemende gemeenten. Onvoorzien Geen opmerkingen. WMO-vervoer: Het tekort t.o.v. de bijgestelde raming 2024 is direct toe te schrijven aan een iets meer WMO-ritten dan voorzien. De kosten hiervan worden gedekt door de direct gerelateerde baten van de deelnemende gemeenten.

22

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Balans per 31 december 2024 Balans ACTIVA

31-12-2024

31-12-2023

vaste activa financiële vaste activa

130.000

130.000

vlottende activa Uitzettingen met rentetypische looptijd < 1 jaar - vorderingen op openbare lichamen - uitzettingen in 's Rijks schatkist < 1 jaar - overige vorderingen liquide middelen

234.998 215.839 0

overlopende activa Totaal PASSIVA

450.837

45.284

89.035 273.472 0

362.507

29.191

0

0

626.121

521.698

31-12-2024

31-12-2023

vaste passiva

vlottende passiva Netto vlottende schulden met looptijd < 1 jaar - overige schulden

7.146

1.080

Overlopende passiva

618.975

520.618

Totaal

626.121

521.698

23

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Toelichting op de balans per 31 december 2024 Activa

2024

2023

130.000

130.000

130.000

130.000

Gemeente Sluis - def.afrekening 2024 respectievelijk 2023

34.692

0

Gemeente Terneuzen - def.afrekening 2024 respectievelijk 2023

74.880

60.550

Gemeente Hulst - def. Afrekening 2024 respectievelijk 2023

78.431

0

Belastingdienst

46.995

28.485

234.998

89.035

215.839

273.472

Vaste activa Financiële vaste activa deelneming in Taxi Zeeuws-Vlaanderen B.V. te Terneuzen Beginstand Af: resultaat Bij: opwaardering deelneming Totaal Vlottende activa Uitzettingen Vorderingen op openbare lichamen

Debiteuren:

In 's Rijks schatkist aangehouden middelen: Paraplurekening Schatkistbankieren

24

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Toelichting op de balans per 31 december 2024 Activa

2024

2023

Berekening benutting drempelbedrag schatkistbankieren (bedragen x € 1000) Verslagjaar (1)

Drempelbedrag

1000 Kwartaal 1

Kwartaal 2

Kwartaal 3

Kwartaal 4

49

61

71

47

(3a) = (1) > (2)

Kwartaalcijfer op dagbasis buiten 's Rijks schatkist aangehouden middelen Rui mte onder het drempel bedrag

951

939

929

953

(3b) = (2) > (1)

Overs chrijding van het drempelbedrag

-

-

-

-

(2)

(1) Berekening drempelbedrag Verslagjaar (4a) (4b) (4c)

Begroti ngstotaal versl agjaar Het deel van het begroti ngstotaal dat kl einer of gelijk is aan € 500 miljoen Het deel van het begroti ngstotaal dat de € 500 miljoen te boven gaat

6.204 6.204

(1) = (4b)*0,02 + (4c)*0,002 met een mi nimum van €1.000.000 als het begrotingstotaal kl einer of gel ijk is aan 500 ml n. En als begrotingstotaal groter dan € 500 mil joen is is het Drempel bedrag drempelbedrag gelijk aan € 10 mi ljoen, vermeerderd met 0,2% van het deel van het begrotingstotaal dat de € 500 mil joen te boven gaat. (2) Berekening kwartaalcijfer op dagbasis buiten 's Rijks schatkist aangehouden middelen

1000

Kwartaal 1 (5a) (5b) (2) - (5a) / (5b)

Som van de per dag buiten 's Rijks schatkis t aangehouden middelen (negati eve bedragen tellen als ni hil) Dagen in het kwartaal Kwartaalci jfer op dagbasi s buiten 's Ri jks schatkist aangehouden middel en

Kwartaal 2 4.450

Kwartaal 3

5.542

Kwartaal 4

6.569

4.289

91

91

92

92

49

61

71

47

0

0

0

0

450.837

362.507

45.284

29.191

45.284

29.191

0 0

0 0

0

0

Kruisposten Eigen bijdrage Gemeenten Totaal Liquide middelen BNG betaalrekening

Overlopende activa

Bedrag waarvan het recht op verliescompensatie krachtens de Wet op de Vennootschapsbelasting 1969 bestaat

25

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Toelichting op de balans per 31 december 2024 Passiva

2024

2023

Nedbase

0

962

Reconi

0

118

BNG

97

0

Vlottende passiva Overige schulden Crediteuren:

Mybility

1.001

0

Forseti

6.048

0

Totaal

7.146

1.080

Overlopende passiva Nog te betalen posten gemeenten en provincie: Gemeente Hulst - december 2024 respectievelijk 2023

145.417

126.502

Gemeente Sluis - december 2024 respectievelijk 2023

127.209

128.208

Gemeente Terneuzen - december 2024 respectievelijk 2023

232.504

211.936

Gemeente Hulst - def. afrekening 2024 respectievelijk 2023

0

19.912

Gemeenten Sluis - def. afrekening 2024 respectievelijk 2023

0

11.703

Gemeente Hulst - afrekening 2e kwartaal 2024

8.845

0

Gemeente Terneuzen - afrekening 2e kwartaal 2024

10.522

0

Gemeente Hulst - ivm doorberekening Forseti

2.556

0

Gemeente Sluis - ivm doorberekening Forseti

3.494

0

Gemeente Terneuzen - ivm doorberekening Forseti

8.256

0

538.803

498.261

0

0

Kruisposten: Saldoregulatie gemeente Terneuzen

Nog te betalen posten: ntb accountantskosten

21.600

0

ntb salaris- en administratiekosten secretariaat

49.430

13.722

ntb uren team financiën

8.409

7.822

733

813

80.172

22.357

618.975

520.618

ntb Mybility

Totaal

Niet uit de balans blijkende verplichtingen: * Vervoerscontract Routevervoer (Leerlingenvervoer): Met ingang van schooljaar 2020/2021 is het leerlingenvervoer gegund aan TAXI Citax Tiel BV. Het contract is voor 2 jaar gegund en loopt tot en met schooljaar 2022/2023. Dit kan verlengd worden met driemaal een jaar. Het vervoer geschiedt volgens de tussen de partijen overeengekomen tarieven voor de duur van de overeenkomst. * Vervoerscontract Regiotaxi (WMO): Sedert augustus 2018 is het Regiotaxivervoer voor 5 jaar gegund aan Citax Tiel BV.

26

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 1. Overzicht baten en lasten naar kostensoort LASTEN Werkelijk 2023

Raming

Raming

primitief 2024

bijgest. 2024

Werkelijk 2024

Taakvelden 1. Leerlingenvervoer

2.178.642

2.596.750

2.127.750

2.120.066

2. Vervoer WMO-gerechtigden

3.365.207

3.285.500

3.465.750

3.500.046

Eigen bijdrage

-565.812

-578.000

-623.000

-632.162

3. Jeugdzorgvervoer

693.612

766.250

1.100.500

1.164.539

Overzichten 1. Overhead: Rentebaten

-19.359

0

-15.000

-30.405

Uitvoering administratie

15.933

23.324

23.000

16.805

Ambtelijk secretaris

76.262

79.146

80.000

49.430

Mybility

11.844

10.000

10.000

11.539

Accountantskosten

27.700

27.500

27.500

30.120

Automatiseringskosten

2.005

2.750

2.750

1.231

959

5.000

5.000

20.345

115.344

147.720

133.250

99.065

0

0

0

0

5.786.994

6.218.220

6.204.250

6.251.554

overige

2. Onvoorzien Totaal

27

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 1. Overzicht baten en lasten naar kostensoort BATEN Werkelijk

Raming

Raming

Werkelijk

2023

primitief 2024

bijgest. 2024

2024

Taakvelden 1. Leerlingenvervoer Gemeente Hulst

563.990

700.500

538.500

535.965

Gemeente Terneuzen

975.647

1.183.000

937.250

948.990

Gemeente Sluis

639.005

713.250

652.000

635.111

2.178.642

2.596.750

2.127.750

2.120.066

865.744

874.250

822.500

842.950

1.284.363

1.172.750

1.375.000

1.340.143

649.289

660.500

645.250

684.791

2.799.395

2.707.500

2.842.750

2.867.884

Gemeente Hulst

124.614

162.750

258.750

320.896

Gemeente Terneuzen

284.404

362.250

473.000

489.630

Gemeente Sluis

284.594

241.250

368.750

354.013

693.612

766.250

1.100.500

1.164.539

Gemeente Hulst

30.194

38.517

34.744

25.831

Gemeente Terneuzen

59.771

76.771

69.252

51.477

Gemeente Sluis

25.379

32.432

29.254

21.757

115.344

147.720

133.250

99.065

2. Vervoer WMO-gerechtigden Gemeente Hulst Gemeente Terneuzen Gemeente Sluis

3. Jeugdzorgvervoer

Overzichten 1. Overhead

2. Onvoorzien Gemeenten totaal

0

0

0

0

Gemeente Hulst

0

0

0

0

Gemeente Terneuzen

0

0

0

0

Gemeente Sluis

0

0

0

0

0

0

0

0

5.786.994

6.218.220

6.204.250

6.251.554

Totaal

28

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 2. Baten en Lasten per Taakveld

Taakvelden

Jaarrekening 2024 Lasten

0.4.

Overhead Onvoorzien

4.3

Baten

Saldo

99.065

99.065

0

0

0

0

Leerlingenvervoer

2.120.066

2.120.066

0

6.71 Vervoer WMO-gerechtigden

2.867.884

2.867.884

0

6.72 Jeugdzorgvervoer

1.164.539

1.164.539

0

Totaal

6.251.554

6.251.554

0

Het samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen kent in de begroting een onderverdeling naar taakvelden en onderliggende producten. Deze indeling is in de administratie van het samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen eveneens vastgelegd. In die administratie zijn op een gedetailleerder niveau ook alle begrotingsposten opgenomen. - Elke begrotingspost is gekoppeld aan één taakveld - Ter illustratie is begrotingspost leerlingenvervoer gekoppeld aan taakveld 4.3 'Onderwijsbeleid en leerlingzaken'.

29

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 3. Totaaloverzicht bijdragen 2024 per deelnemer Werkelijk 2023

Totaaloverzicht bijdragen

Begroting primitief 2024

Begroting bijgest 2024

Werkelijk 2024 excl.btw

Gemeente Hulst Leerlingenvervoer Vervoer WMO-gerechtigden Jeugdzorgvervoer Overhead Onvoorzien Totaal

563.990 865.744 124.614 30.194 0 1.584.542

700.500 874.250 162.750 38.517 0 1.776.017

538.500 822.500 258.750 34.744 0 1.654.494

535.965 842.950 320.896 25.831 0 1.725.642

Gemeente Terneuzen Leerlingenvervoer Vervoer WMO-gerechtigden Jeugdzorgvervoer Overhead Onvoorzien Totaal

975.647 1.284.363 284.404 59.771 0 2.604.185

1.183.000 1.172.750 362.250 76.771 0 2.794.771

937.250 1.375.000 473.000 69.252 0 2.854.502

948.990 1.340.143 489.630 51.477 0 2.830.240

Gemeente Sluis Leerlingenvervoer Vervoer WMO-gerechtigden Jeugdzorgvervoer Overhead Onvoorzien Totaal

639.005 649.289 284.594 25.379 0 1.598.267

713.250 660.500 241.250 32.432 0 1.647.432

652.000 645.250 368.750 29.254 0 1.695.254

635.111 684.791 354.013 21.757 0 1.695.672

Totaaloverzicht Leerlingenvervoer Vervoer WMO-gerechtigden Jeugdzorgvervoer Overhead Onvoorzien Totaal

2.178.642 2.799.395 693.612 115.344 0 5.786.994

2.596.750 2.707.500 766.250 147.720 0 6.218.220

2.127.750 2.842.750 1.100.500 133.250 0 6.204.250

2.120.066 2.867.884 1.164.539 99.065 0 6.251.554

30

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 4. Overzicht Wet Normering Topinkomens Wet Normering Topinkomens Per 1 januari 2013 is de Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector in werking getreden. Voor Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen is deze wet van toepassing op de leden van het Dagelijks en Algemeen Bestuur. Topfunctionarissen met een bezoldiging van € 1.900 of minder (leden AB/DB) Functie Naam AB-lid

de heer P. de Bruin

DB-lid

de heer B. van Assche

AB-lid

de heer R. Eversdijk

DB-lid

de heer G. Depauw

AB-lid

de heer T. Maas

AB-lid

mevrouw C. Tanghe

AB-lid

de heer J.C. Hessing

DB-lid AB-lid

de heer J. de Buck mevrouw M.I.R. Hemelsoet-de Jaeger

31

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 5. Rechtmatigheidsverantwoording

Verantwoordelijkheid Dagelijks Bestuur CVV Zeeuws Vlaanderen De baten en lasten alsmede de balansmutaties moeten getrouw in de jaarrekening worden opgenomen. Uit het getrouw opnemen van de baten en lasten alsmede de balansmutaties, blijkt een drietal rechtmatigheidscriteria niet expliciet. Dit betreffen het begrotings-, voorwaarden-, en misbruik- en oneigenlijk gebruikcriterium. In deze rechtmatigheidsverantwoording licht het dagelijks bestuur toe in hoeverre bij de in de jaarrekening verantwoorde baten en lasten, almede de balansmutaties het begrotings-, voorwaarden-, en misbruik- en oneigenlijk gebruik criterium zijn nageleefd. Dit houdt in dat de verantwoorde baten en lasten, alsmede de balansmutaties in overeenstemming zijn met door het Algemeen Bestuur vastgestelde kaders zoals de begroting en gemeentelijke verordeningen en met bepalingen in de relevante weten regelgeving. Bij de waarderingsgrondslagen in de jaarrekening is het, door het Algemeen Bestuur, vastgestelde normenkader van de relevante wet- en regelgeving verder toegelicht. Deze verantwoording hanteert een grensbedrag omdat alleen de van belang zijnde aspecten in de verantwoording hoeven te worden betrokken. Deze grens is door het Algemeen Bestuur bepaald en bedraagt 1% van de totale lasten inclusief toevoegingen aan de reserves en is daarmee vastgesteld op € 62.516.

Bevinding Het Dagelijks Bestuur is van mening dat de in deze jaarrekening verantwoorde baten en lasten alsmede de balansmutaties rechtmatig tot stand zijn gekomen binnen de daarvoor gestelde grens. In de paragraaf D bedrijfsvoering is op basis van de Kadernota rechtmatigheid van de commissie BBV en op basis van de afspraken met het Algemeen Bestuur aanvullende informatie opgenomen over de financiële rechtmatigheid. In deze paragraaf heeft het Dagelijks Bestuur ook beschreven welke actie zij onderneemt om mogelijke afwijkingen in de toekomst te voorkomen.

32

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 6. Overige gegevens/ondertekening jaarrekening Overige gegevens Gebeurtenissen na balansdatum Er hebben zich geen gebeurtenissen na balansdatum voorgedaan die nadere informatie geven over de feitelijke situatie op balansdatum en/of die leiden tot een ander beeld van de financiële toestand op de balansdatum

Controleverklaring De goedkeurende controleverklaring bij de jaarrekening 2024 is separaat verstrekt. Ondertekening jaarrekening De jaarrekening 2024 is vastgesteld door het Algemeen Bestuur van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen. Ondertekening jaarrekening:

J. de Buck Voorzitter

Datum: Plaats:

J.J.F. van der Vlugt Secretaris

10 april 2025 Terneuzen

33

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/15632034/1