CConstaterende datTerneuzen
Koppel je AI →
Document · PDF

7.1b Jaarrekening 2022 Collectief Vervoer 21032023 V2

gemeenteraad 6 juli 2023, gemeente TerneuzenBij agendapunt: Vaststellen zienswijze financiële stukken gemeenschappelijke regelingen en BGTS aan-z6.499 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Jaarstukken 2022

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

2

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Inhoudsopgave bladzijde Bestuurlijke inleiding

4

Jaarverslag 2022 Programmaverantwoording Overzicht van baten en lasten 2022

5

Programmaverantwoording: 1. Leerlingenvervoer (taakveld 4.3)

6

2. Vervoer WMO-gerechtigden (taakveld 6.71)

8

3. Jeugdzorgvervoer (taakveld 6.72)

11

Overzichten: 1. Overhead

13

2. Onvoorzien

15

Paragrafen A. Weerstandsvermogen en risicobeheersing

17

B. Verbonden partijen

18

C. Financiering

19

D. Bedrijfsvoering

19

Jaarrekening 2022 Grondslagen voor waardering en resultaatbepaling

20

Overzicht van baten en lasten

21

Balans per 31 december 2022

22

Toelichting op de balans per 31 december 2022

23

Bijlagen Overzicht baten en lasten per kostensoort

26

Overzicht baten en lasten per taakveld

28

Totaaloverzicht bijdragen 2022 per deelnemer

29

Overzicht Wet Normering Topinkomens

30

Ondertekening

31

3

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bestuurlijke inleiding

Aan het Algemeen Bestuur

Betreft: Jaarstukken 2022

Hierbij bieden wij u de jaarstukken van het Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen over 2022 aan. Dit document omvat het jaarverslag en de jaarrekening. Over de uitvoering van de begroting 2022 hebben wij in de loop van 2022 driemaandelijks schriftelijk gerapporteerd. De jaarstukken, die wij u nu aanbieden, vormen het sluitstuk over 2022. In 2004 trad het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten (BBV) in werking. Daarmee kwam er een zelfstandig kader voor de verslaglegging op de eigenheid van de medeoverheden. Het BBV beoogde zodanige eisen te stellen dat de begrotings- en verantwoordingsstukken in uiteenlopende informatiebehoeften van de verschillende belanghebbenden zouden kunnen voorzien. In 2016 is er besloten tot aanpassing van het BBV. Deze aanpassing trad voor gemeenschappelijke regelingen in werking met ingang van de begroting 2019. De jaarrekening 2022 van het Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen is opgezet conform de voorschriften van het BBV.

Wij vertrouwen erop u met deze jaarstukken het door u gewenste inzicht te verschaffen. Wij stellen u voor over te gaan tot vaststelling van de jaarstukken 2022.

Het Dagelijks Bestuur van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

J. de Buck

P. Verburg

voorzitter

secretaris

4

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Programmaverantwoording Overzicht van baten en lasten 2022 Lasten Werkelijk 2021 excl.btw

Raming primitief 2022

Werkelijk 2022 excl.btw

Leerlingenvervoer

1.971.371

2.271.750

2.024.519

Vervoer WMO-gerechtigden

Programma

1.665.825

1.998.000

2.100.176

Jeugdzorgvervoer

803.728

602.250

745.233

Overhead

132.802

132.660

136.173

Onvoorzien

77.161

0

0

4.650.887

5.004.660

5.006.102

Werkelijk 2021 excl.btw

Raming primitief 2022

Werkelijk 2022 excl.btw

Leerlingenvervoer

1.971.371

2.271.750

2.024.519

Vervoer WMO-gerechtigden

Totaal

Baten Programma

1.665.825

1.998.000

2.100.176

Jeudzorgvervoer

803.728

602.250

745.233

Overhead

132.802

132.660

136.173

Onvoorzien Totaal

77.161

0

0

4.650.887

5.004.660

5.006.102

0

0

0

0

Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten Onttrekking reserves Toevoeging reserves Gerealiseerde resultaat

5

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 4.3 Productnummer

Leerlingenvervoer 64800000

Wat hebben we bereikt? In 2022 hebben in Zeeuws-Vlaanderen 411 leerlingen een indicatie gekregen voor het leerlingenvervoer. Hiervan hebben gemiddeld 341 leerlingen gebruik gemaakt van alleen taxi vervoer; 42 leerlingen hebben gebruik gemaakt van openbaar vervoer en of een combinatie van taxivervoer met eigen vervoer of de fiets. Leerlingenvervoer aantallen en bestemming

Hulst

Terneuzen

Sluis

ZVL

Binnen ZVL

73

121

76

270

Buiten ZVL in NL

24

67

12

103

België

7

9

22

38

Totaal

104

197

110

411

Wat hebben we gedaan? We hebben de mogelijkheid geboden aan 411 leerlingen die hun woonplaats hebben in ZeeuwsVlaanderen op individuele dan wel collectieve basis gebruik te maken van het leerlingenvervoer van de woning van de leerling naar school en terug. Het betreft leerlingen die vallen onder: 1. De Wet op het primair onderwijs (WPO) die van toepassing is op basisscholen en speciale scholen voor het basisonderwijs. 2. De Wet op de expertisecentra (WEC), die van toepassing is op scholen voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs. 3. De Wet op het voortgezet onderwijs (WVO), die van toepassing is op scholen voor voortgezet onderwijs. Wat heeft het gekost? Leerlingenvervoer

2022

2022

2022

Geraamd

Werkelijk

Verschil

primitief Kilometer/taxivergoeding llv

2.271.750

2.024.519

Toelichting: Contractueel is bepaald dat de vervoerder zijn tarieven jaarlijks mag aanpassen volgens de NEA-index. Voor het leerlingenvervoer is de ingangsdatum bepaald op 1 januari. Op dit programma is een overschot. Dat de kosten lager zijn dan begroot is met name toe te schrijven aan de sluiting van de scholen begin 2022 in verband met Corona. Ook wordt er meer ingezet op de verantwoordelijkheid van de ouders. Ook waren er minder leerlingen (ongeveer 2%) die gebruik maken van het leerlingenvervoer. De kosten worden berekend naar ingezette tijd van de taxi's. Als een leerling niet gecombineerd kan of mag worden vervoerd wordt hiervoor een extra taxi ingezet. De kosten van het leerlingenvervoer zijn lastig in te schatten, een paar leerlingen meer of minder kan al een forse toe- of afname van de kosten tot gevolg hebben. Deze kosten worden gedekt door de direct gerelateerde baten van de deelnemende gemeenten.

6

247.231

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Toelichting op het overzicht van baten en lasten 2022 - taakvelden

Taakveld 4.3

Leerlingenvervoer

Productnummer

64800000

LASTEN Werkelijk 2021 excl. Btw

Raming 2022

Werkelijk 2022 excl.btw

Categorie

Omschrijving

primitief

34613

Centralekosten Hulst

13.750

13.750

13.750

34614

Centralekosten Terneuzen

27.535

27.500

27.500

34615

Centralekosten Sluis

13.750

13.750

13.750

34616

Tunnelkosten Hulst

9.104

16.000

11.997

34617

Tunnelkosten Terneuzen

27.372

50.000

29.168

34618

Tunnelkosten Sluis

10.182

19.000

8.966

34622

Leerlingenvervoer Hulst

474.827

524.500

553.051

34623

Leerlingenvervoer Terneuzen

795.540

924.750

802.922

34624

Leerlingenvervoer Sluis

599.311

682.500

563.415

1.971.371

2.271.750

2.024.519

Werkelijk 2021

Raming

Werkelijk 2022

Totaal

BATEN

excl. Btw

2022

excl.btw

Categorie

Omschrijving

primitief

42901

Gemeente Hulst

497.680

554.250

578.798

42902

Gemeente Terneuzen

850.448

1.002.250

859.591

42903

Gemeente Sluis

623.243

715.250

586.131

1.971.371

2.271.750

2.024.519

Totaal

7

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.71

Vervoer WMO-gerechtigden

Productnummer

66520000

Wat hebben we bereikt? In Hulst zijn er 1894 (1611 in 2021) reizende pashouders In Sluis zijn er 1768 (1591 in 2021) reizende pashouders In Terneuzen zijn er 4411 (3636 in 2021) reizende pashouders WMO

Hulst

Sluis

Terneuzen

nieuwe aanvragen

totaal per jaar

2020

215

110

406

731

2021

313

188

525

1026

2022

283

177

775

1235

Wat hebben we gedaan? We hebben de mogelijkheid geboden aan mensen met een functiebeperking (inclusief medische of sociale begeleiding) woonachtig in Zeeuws-Vlaanderen, gebruik te kunnen maken van deze vervoersvoorziening tegen een gereduceerd taxitarief. Het betreft mensen die geen gebruik kunnen maken van het reguliere openbaar vervoer en waarvoor de deelnemende gemeenten een indicatie of toestemming voor taxi-vervoer hebben afgegeven.

Wat heeft het gekost? Vervoer WMO gerechtigden Geraamd

Werkelijk

Verschil

2.100.176

-102.176

primitief Uurtarief/ taxivergoeding

1.998.000

Toelichting: Het tarief dat de vervoerder in rekening brengt is het met de vervoerder contractueel vastgelegd uurtarief Contractueel is bepaald dat de vervoerder zijn tarieven jaarlijks mag aanpassen volgens de NEA-index. Voor het WMO-vervoer de ingangsdatum bepaald op 1 januari. De WMO-gerechtigde betaalt per rit een eigen bijdrage die jaarlijks wordt vastgesteld. Alle kosten van dit programma komen ten laste van de deelnemende gemeenten. Het tekort is direct toe te schrijven aan het toenemende aantal WMO ritten na Corona. Hierdoor werd er weer meer gebruik gemaakt van het WMO-vervoer.

8

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.71

Vervoer WMO-gerechtigden

Productnummer

66520000 LASTEN Werkelijk 2021 excl. Btw

Raming 2022

Werkelijk 2022 excl.btw

Categorie

Omschrijving

primitief

34610

WMO totaal Hulst

588.462

630.250

725.493

34611

WMO totaal Terneuzen

738.431

944.000

943.335

34612

WMO totaal Sluis

429.015

528.250

558.156

34613

Centralekosten totaal Hulst

84.927

101.000

88.339

34614

Centralekosten totaal Terneuzen

97.077

143.000

132.954

34615

Centralekosten totaal Sluis

58.087

81.750

87.483

34616

Tunnelkosten Hulst

3.445

3.250

3.256

34617

Tunnelkosten Terneuzen

4.322

4.250

4.476

34618

Tunnelkosten Sluis

2.515

3.000

2.678

34200

Eigen bijdrage Hulst

-112.460

-131.750

-142.559

34201

Eigen bijdrage Terneuzen

-155.129

-212.000

-205.336

34202

Eigen bijdrage Sluis Totaal

-72.867

-97.000

-98.099

1.665.825

1.998.000

2.100.176

Werkelijk 2021

Raming

Werkelijk 2022

BATEN excl. Btw Categorie

Omschrijving

2022

excl.btw

primitief

Uurtarief/taxivergoeding 42901

- Gemeente Hulst

564.374

602.750

674.529

42902

- Gemeente Terneuzen

684.701

879.250

875.429

42903

- Gemeente Sluis

416.750

516.000

550.218

1.665.825

1.998.000

2.100.176

Totaal

9

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.71

Vervoer WMO-gerechtigden

Productnummer

66520000

Ritbijdragen WMO

Hulst 2022

Tnz. 2022

Sluis 2022

Totaal

januari

9.658

13.360

7.200

30.218

februari

9.943

13.856

7.174

30.973

maart

11.902

16.680

8.482

37.064

april

11.567

15.627

8.046

35.240

mei

12.152

17.368

8.171

37.691

juni

12.311

17.927

8.699

38.937

juli

11.770

16.518

8.135

36.423

augustus

11.206

16.373

8.911

36.490

september

12.965

19.495

9.115

41.575

oktober

13.610

20.437

8.886

42.933

november

13.174

18.663

7.295

39.132

december

12.301

19.032

7.985

39.318

Totaal tm december

142.559

205.336

98.099

445.994

Toelichting: De werkelijke lasten 2022 zijn gespecificeerd per deelnemende gemeente. De raming is op totaalniveau. Door het opheffen van de Corona maatregelen zijn er meer klanten gaan reizen hierdoor komen de kosten hoger uit dan geraamd omdat er meer voertuigen zijn ingehuurd De ritbijdragen zijn op het niveau van de raming. De ritbijdragen zijn in 2022 niet geindexeerd De centralekosten worden door de taxicentrale in rekening gebracht op basis van hun begroting. Deze kosten waren iets te hoog begroot voor 2022. Toelichting Eigen bijdrage WMO: In de toelichting op de baten en lasten van de WMO is toegelicht dat de verantwoordelijkheid voor de juistheid en volledigheid van de eigen bijdragen geen gemeentelijke verantwoordelijkheid is en derhalve niet valt onder de reikwijdte van de rechtmatigheidscontrole door de accountant van de gemeente.

10

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.72

Jeugdzorgvervoer

Productnummer

67200000

Wat hebben we bereikt? In Hulst zijn 12 nieuwe passen toegekend. In totaal hebben 79 kinderen een pasje voor Jeugdzorgvervoer. In Sluis zijn 11 nieuwe passen toegekend. In totaal hebben 84 kinderen een pasje voor jeugdzorgvervoer. In Terneuzen zijn 19 nieuwe passen toegekend. In totaal hebben 216 kinderen een pasje voor Jeugdzorgvervoer. Wat hebben we gedaan? We hebben de mogelijkheid geboden aan jeugdigen die hun woonplaats hebben in ZeeuwsVlaanderen om op individuele dan wel collectieve basis gebruik te maken van het jeugdzorgvervoer van de woning van de jeugdige naar de behandellocatie en terug. Het betreft het vervoer van jeugdigen bij medische noodzaak of een beperking in de zelfredzaamheid. Het vervoer van jeugdigen van en naar behandellocaties is onderdeel van de jeugdhulpplicht. Jeugdzorg

Hulst

Sluis

Terneuzen

nieuwe aanvragen

totaal per jaar

2020

17

14

32

63

2021

14

17

31

62

2022

12

11

19

42

Geraamd

Werkelijk

Wat heeft het gekost? Jeugdzorgvervoer Verschil

primitief Uurtarief/taxivergoeding

602.250

745.233

-142.983

Toelichting: Contractueel is bepaald dat de vervoerder zijn tarieven jaarlijks mag aanpassen volgens de NEA-index. Voor het jeugdzorgvervoer is de ingangsdatum bepaald op 1 januari. Op dit programma is een overschrijding. De kosten bedragen bijna 24% meer dan geraamd in 2022 maar 9% minder dan in 2021. De raming 2022 is destijds gebaseerd op situatie waarin nog sprake was van uitval van vervoer door Corona en is niet geheel representatief geweest. De toename in 2022 is met name te herleiden naar het relatief grote aantal (lange) ritten waar in veel gevallen individueel vervoer nodig is. Daarnaast is het jeugdzorgvervoer aan grote fluctuaties onderhevig.

11

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Taakveld 6.72

Jeugdzorgvervoer

Productnummer

67200000

LASTEN Werkelijk 2021 excl. Btw

Raming 2022

Werkelijk 2022 excl.btw

Categorie

Omschrijving

primitief

34613

Centralekosten totaal Hulst

26.485

17.250

21.049

34614

Centralekosten totaal Terneuzen

49.830

51.750

39.441

34615

Centralekosten totaal Sluis

32.231

17.750

27.302

34616

Tunnelkosten Hulst

1.287

750

726

34617

Tunnelkosten Terneuzen

2.614

4.500

1.441

34618

Tunnelkosten Sluis

1.160

750

1.184

34619

Jeugdzorgvervoer Hulst

166.614

102.750

151.673

34620

Jeugdzorgvervoer Terneuzen

311.242

286.750

293.978

34621

Jeugdzorgvervoer Sluis

212.265

120.000

208.439

Totaal

803.728

602.250

745.233

Werkelijk 2021

Raming

Werkelijk 2022

BATEN

excl. Btw

2022

excl.btw

Categorie

Omschrijving

primitief

42901

Gemeente Hulst

194.386

120.750

173.448

42902

Gemeente Terneuzen

363.686

343.000

334.860

42903

Gemeente Sluis

245.656

138.500

236.925

Totaal

803.728

602.250

745.233

12

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht

Overhead (taakveld 0.4)

Productnummer

60010000

Wat hebben we bereikt? Er is op transparante en interactieve wijze sturing gegeven aan het Samenwerkingsverband door het in stand houden van een integer en betrouwbaar bestuur. Wat hebben we gedaan? Het Dagelijks Bestuur heeft zorg gedragen voor het dagelijks beheer over het lichaam, waartoe behoorde: a. het voorbereiden van al hetgeen ter overweging en beslissing aan het algemeen bestuur moet worden voorgelegd; b. het uitvoeren van de besluiten van het algemeen bestuur; c. het nemen van alle conservatoire maatregelen ter voorkoming van vergaring of verlies van recht of bezit. De administratieve voorbereiding en afhandeling van alle zaken het lichaam betreffende heeft plaatsgevonden door medewerkers van het team Financien van de gemeente Terneuzen. Wat heeft het gekost? Overhead

2022

2022

2022

Geraamd

Werkelijk

Verschil

primitief Overhead

132.660

136.173

-3.513

Toelichting: De bovenstaande kosten zijn omslagen naar rato van het aantal inwoners van de deelnemende gemeenten. De kosten van dit programma bestaan uit de kosten voor uitvoering van de administratie door medewerkers van administratiekantoor Lauret&Roose, de kosten van team financien van de gemeente Terneuzen ,de kosten van de ambtelijk secretaris, kosten klantenregistratie, passen en beveiligde website en de overige kosten.

13

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Toelichting op het overzicht van baten en lasten 2022 - overzichten

Overzicht

Overhead

Productnummer 60010000

LASTEN Werkelijk 2021

Raming

excl. btw

2022

Werkelijk 2022 excl.btw

Categorie

Omschrijving

primitief

21001

Rentebaten

0

0

-1.756

34049

Overige

9.075

5.000

461

34370

Mybility

5.297

10.000

10.026

34380

Automatiseringskosten

1.813

2.750

1.836

34701

Accountantskosten

21.960

27.500

24.718

34898

Uitvoering administratie

22.747

15.500

9.528

34899

Ambtelijk secretaris

71.910

71.910

91.361

Totaal

132.802

132.660

136.173

Werkelijk 2021

Raming

Werkelijk 2022

excl. btw

2022

BATEN

excl.btw

Categorie

Omschrijving

primitief

42901

Gemeente Hulst

34.790

34.772

35.693

42902

Gemeente Terneuzen

68.711

68.675

70.493

42903

Gemeente Sluis

29.302

29.214

29.987

Totaal

132.802

132.660

136.173

Toelichting: De kosten in 2022 op de categorie 34049 Overige zijn fors lager dan de geraamd. Dit jaar waren er namelijk geen kosten voor juridische advisering De kosten van Mybility zijn nagenoeg gelijk aan de raming De automatiseringskosten betreffen de kosten van onze website en een bijdrage in de kosten van de software die de GVC gebruikt voor het linken van de pasgegevens met de registratie in de taxi's.

Ook deze zijn wat lager dan begroot omdat er nagenoeg geen aanpassingen aan de website hebben plaatsgevonden.

Ook de accountantskosten zijn iets lager dan begroot omdat er geen extra controles nodig waren. De kosten van de uitvoering administratie betreffen de kosten van Team Financiën en van Lauret & Roose voor het opmaken van de jaarrekening, begroting en kwartaalrapportages. De kosten van Lauret & Roose zijn in 2021 dubbel meegenomen dit is in 2022 gecorrigeerd waardoor de kosten lager uitvallen. Deze kunnen soms wat hoger of lager zijn dan begroot omdat dit afhankelijk is van het aantal extra uitzoekvragen. De kosten van de ambtelijk secretaris zijn vanwege inhuur ter vervanging van de zittend secretaris in 2022 hoger dan begroot

14

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht

Onvoorzien

Productnummer

69220000

Wat hebben we bereikt? We hebben er alles aan gedaan om de continuiteit van het vervoer te garanderen, ondanks de beperkingen waar we begin 2022 nog mee geconfronteerd werden door Corona. Wat hebben we gedaan? Voorgaand jaar is onder de post onvoorzien een bedrag ad € 77.161 opgenomen, op basis van de definitieve berekening blijkt sprake te zijn van een te laag uitbetaald bedrag aan coronasteun. Het te laag uitbetaalde bedrag is verrekend met de Gemeentelijke Vervoer Centrale en hiermee afgewikkeld.

Wat heeft het gekost? Onvoorzien

2022

2022

2022

Geraamd

Werkelijk

Verschil

primitief Onvoorzien

0

0

15

0

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen Overzicht

Onvoorzien

Product

69220000

LASTEN Werkelijk 2021 excl. Btw

Raming 2022

Werkelijk 2022 excl.btw

Categorie

Omschrijving

primitief

0001

Onvoorzien

77.161

0

0

Totaal

77.161

0

0

Werkelijk 2021

Raming

Werkelijk 2022

BATEN

excl. Btw Categorie

Omschrijving

429xx

Gemeenten totaal

42901 42902 42903

2022

excl.btw

primitief 77.161

0

0

Gemeente Hulst

0

0

0

Gemeente Terneuzen

0

0

0

Gemeente Sluis

0

0

0

77.161

0

0

Totaal

16

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Paragrafen

De wettelijk voorgeschreven paragrafen heffingen en grondexploitaties zijn op het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer niet van toepassing. A. Weerstandsvermogen en risicobeheersing Het weerstandsvermogen is gedefinieerd als "het vermogen van het Samenwerkingsverband om niet structurele financiële risico's op te kunnen vangen teneinde de taken te kunnen voorzetten". Het weerstandsvermogen bestaat uit de relatie tussen weerstandscapaciteit (zijnde de middelen en mogelijkheden waarover het Samenwerkingsverband beschikt of kan beschikken om niet begrote kosten te dekken) en de risico's waarvoor geen maatregelen zijn getroffen en die van materiële betekenis kunnen zijn in relatie tot de financiële positie. Het weerstandsvermogen is van belang voor het bepalen van de gezondheid van de financiële positie van het Samenwerkingsverband voor het begrotingsjaar, maar ook voor de meerjarenraming. De weerstandscapaciteit bestaat uit de middelen en mogelijkheden waarover het Samenwerkingsverband beschikt om niet begrote kosten die onverwachts en substantieel zijn te dekken. Het gaat om die elementen waarmee tegenvallers eventueel bekostigd kunnen worden.

De weerstandscapaciteit van het Samenwerkingsverband is als volgt opgebouwd: Kengetallen In het kader van de vernieuwing van het BBV is besloten dat gemeenten en gemeenschappelijke regelingen met ingang van de begroting 2016 en de jaarrekeningstukken 2015 verplicht zijn een uniforme basisset van financiële kengetallen op te nemen in het jaarverslag. In de onderstaande tabel zijn de kengetallen opgenomen die van toepassing zijn. Realisatie 2021

Realisatie 2022

Netto schuldquota

0%

0%

Solvabiliteitsratio

0%

0%

100%

100%

Structurele exploitatieruimte

De overige volgens het BBV verplichte kengetallen zijn bij het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer niet van toepassing. De risico's Artikel 11 van het BBV bepaalt dat in de paragraaf weerstandsvermogen een inventarisatie van de risico's dient plaats te vinden Wat zijn de risico's? Onder risico wordt verstaan het gevaar voor schade of verlies als gevolg van interne of externe omstandigheden. Het gaat hierbij om gevaar, schade of verlies van financiële aard. Gezien deze definiëring bevat de risicoparagraaf dus een omschrijving van "alle redelijk voorzienbare risico's waarvoor géén voorzieningen zijn gevormd (niet volledig kwantificeerbare risico's), of die niet tot afwaardering van activa hebben geleid en die van materiële betekenis kunnen zijn in relatie tot het balanstotaal of de financiële positie". A. Budgettaire risico's De risico's voor het Samenwerkingsverband zijn voornamelijk budgettaire risico's. 1. Gebruik vervoer Het Samenwerkingsverband stelt op basis van gegevens uit het verleden het te verwachten gebruik van het vervoer vast. Het werkelijke gebruik kan afwijken van deze ramingen. De omvang van het risico is niet in te schatten. 2. Wettelijke aansprakelijkheid Het Samenwerkingsverband heeft tot op heden nog geen aansprakelijkheidsschades gehad. Deze aansprakelijk is medeverzekerd bij de eigen gemeenten. 3.

Uibraak pandemieën en faillissementen Het is niet mogelijk om te reserveren voor een pandemie of een faillissement. Tot op heden hebben we de kosten van het faillissement en de pandemie binnen de ramingen kunnen houden.

17

B. Verbonden Partijen Het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen heeft 1 verbonden partij: De Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland (GVC) De vervoerscentrale heeft 7 aandeelhouders: - Gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere; - De Oosterschelderegio (SWVO) - Samenwerkingsverband Collectief Vervoer ZVL - Gemeente Goeree-Overflakkee - Provincie Zeeland

18

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Paragrafen

De winsten en verliezen komen voor rekening van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer ZVL. Zeeuws-Vlaanderen, de Oosterschelderegio en de Walcherse gemeenten betalen voor het WMO-vervoer ieder een derde van de begrote kosten. Deelneming Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland: Per 1 januari 2009 heeft het samenwerkingsverband 100% van de aandelen in taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen overgenomen voor een bedrag van € 130.000. Per 1 december 2011 zijn een gelijk aantal nieuwe aandelen, type B, uitgegeven aan samenwerkingsverband welzijnszorg oosterschelderegio (swvo). Per 1 september 2015 zijn een derde van de aandelen, type B, uitgegeven aan de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere (Walcheren), zodat swvo, Walcheren en het samenwerkingsverband collectief vervoer gelijke stemrechten hebben in Taxi Zeeuws-Vlaanderen De aandelen type B geven geen recht op dividend en/of enige uitkering ten laste van de algemene reserve. De winsten of verliezen zijn wel voor het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen. In 2017 en 2018 zijn de gemeente Goeree-Overflakkee en de provincie Zeeland toegetreden. Zij hebben aandelen type C. Geen vertegenwoordiging in het bestuur.

31-12-2022

31-12-2021

Eigen vermogen per 31-12-2022

€ 533.184

€ 457.455

Vreemd vermogen per 31-12-2022

€ 2.287.645

€ 2.287.138

€ 75.729

€ 128.818

Financieel Resultaat

Risico's: deelnemende gemeenten staan garant voor eventuele risico's bij de Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland. De risico's zijn echter minimaal. De winstsaldo's zijn de afgelopen jaren positief geweest. De bedrijfsvoering wordt gemonitord waardoor op tijd ingegrepen kan worden. C. Financiering Algemeen De Wet Fido stelt regels voor het financieringsgedrag van decentrale overheden. Met name gaat het om regels voor het beheersen van financiële risico's, zowel op aangetrokken als op uitgezette middelen, en voor het beheer van treasury. In het Besluit Begroting en Verantwoording is de verplichting tot het opstellen van financieringsparagrafen in de toelichting op de begroting en het jaarverslag opgenomen. Controleplanning Er is een controleplanning opgezet om per 3 maanden een begrotingsrapportage op te stellen om eventuele overschrijdingen van de begroting tijdig te signaleren. Financieringsinstelling De huisbankier van het Samenwerkingsverband is de Bank voor Nederlandse Gemeenten (BNG). Schatkistbankieren De 1e kamer heeft in december 2013 ingestemd met het wetsvoorstel verplicht schatkistbankieren. Voor decentrale overheden betekent dit dat zij m.i.v. 16 december 2013 verplicht zijn om hun overtollige middelen in de schatkist aan te houden. Koers- en valutarisicobeheer Er zijn geen belangrijke c.q. omvangrijke financiële transacties in vreemde valuta aangegaan.

Daarom waren er ook geen koers-en valutarisico's. Kasgeldlimiet/renterisiconorm Gezien het feit dat het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws Vlaanderen geen externe financiering kent, voldoen wij aan deze norm. D. Bedrijfsvoering Op het terrein van de administratie en het beheer van de middelen wordt gebruik gemaakt van geautomatiseerde systemen. Driemaandelijks wordt een financiële rapportage opgesteld. Dit wordt gecommuniceerd met de deelnemende gemeenten. Bij het samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen is een controlesysteem voor betalingen ingevoerd met parafering door verschillende medewerkers om de rechtmatigheid van de uitgaven te toetsen. Uiteraard vindt een accountantscontrole plaats op jaarverslag en jaarrekening. M.i.v. jaarrekening 2021 is in OVO tussen partijen een nieuwe verdeling van het positief saldo afgesproken.

19

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Grondslagen voor waardering en resultaatbepaling

Algemene grondslagen voor het opstellen van de jaarrekening

De jaarrekening is opgemaakt met inachtneming van de voorschriften die het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten daarvoor geeft. De in de jaarrekening opgenomen bedragen luiden in Euro's en zijn afgerond op hele bedragen. Met ingang van 1-1-2012 is het Samenwerkingsverband BTW-plichtig geworden. Dit is in november 2012 in overleg met de belastingdienst afgesproken. De waardering van de activa en passiva en de bepaling van het resultaat vindt plaats op basis van historische kosten. Tenzij bij het desbetreffende balanshoofd anders is vermeld, worden de activa en passiva opgenomen tegen nominale waarden. De baten en lasten worden toegerekend aan het jaar waarop zij tot inkomsten of betrekking hebben, onverschillig of zij tot inkomsten of uitgaven in dat jaar hebben geleid. Baten en lasten, waaronder ook begrepen de heffing van de vennootschapsbelasting, worden daarbij verantwoord tot hun brutobedrag. De baten en winsten worden slechts meegenomen voor zover zij op balansdatum zijn gerealiseerd. Verliezen en risico's die hun oorsprong vinden voor het einde van het begrotingsjaar, worden in acht genomen indien zij voor het opmaken van de jaarrekening bekend zijn geworden. Grondslagen van waardering Financiële vaste activa Deelnemingen worden gewaardeerd tegen kostprijs of lagere marktwaarde als deze duurzaam is.

Gezien de termijn van het mogelijk halen van voordelen uit de deelneming is er voor gekozen de marktwaarde te stellen op de netto-vermogenswaarde van de deelneming en vindt waardering tegen deze waarde plaats, voor zover deze niet hoger is dan de kostprijs. Vorderingen, liquide middelen, schulden en overlopende activa en passiva Uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan één jaar en overlopende activa De uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan één jaar en overlopende activa worden gewaardeerd op basis van de verkrijgings- of vervaardigingsprijs. Voor verwachte oninbaarheid is een voorziening in mindering gebracht. Deze voorziening wordt statisch bepaald. Liquide middelen De liquide middelen zijn gewaardeerd tegen nominale waarde. Netto-vlottende schulden met een rentetypische looptijd korter dan één jaar en overlopende passiva De netto-vlottende schulden met een rentetypische looptijd korter dan één jaar en overlopende passiva zijn gewaardeerd tegen nominale waarde. Resultaatbepalingsgrondslagen De baten en lasten worden toegerekend aan het jaar waarop zij betrekking hebben, onverschillig of zij tot ontvangsten of uitgaven in dat boekjaar hebben geleid. Dit houdt in dat: - de uitgaven in verband met vervoersactiviteiten zijn verantwoord op basis van het werkelijk kilometerverbruik en de ontvangen facturen.

De overige uitgaven zijn toegerekend aan het jaar waarin de activiteiten hebben plaatsgevonden. - de ontvangsten wegens gemeentelijke bijdragen zijn toegerekend aan het jaar waarin de activiteiten hebben plaatsgevonden. - de kosten worden bepaald met inachtneming van de hiervoor reeds vermelde waarderingsgrondslagen. - voor enkele posten in de jaarrekening zijn nog geen facturen ontvangen, hiervoor zijn schattingen opgenomen. Dit betreft o.a. kosten voor controle van de jaarrekening 2022.

20

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Overzicht van baten en lasten 2022 Lasten Werkelijk 2021 excl.btw

Programma

Raming Werkelijk 2022 primitief 2022 excl.btw

Leerlingenvervoer

1.971.371

2.271.750

2.024.519

Vervoer WMO-gerechtigden

1.665.825

1.998.000

2.100.176

Jeugdzorgvervoer

803.728

602.250

745.233

Overhead

132.802

132.660

136.173

Onvoorzien

77.161

0

0

0

0

5.004.660

5.006.102

Bedrag van de heffing voor de vennootschapsbelasting Totaal

4.650.887

Baten Programma

Werkelijk 2021 excl.btw

Raming Werkelijk 2022 primitief 2022 excl.btw

Leerlingenvervoer

1.971.371

2.271.750

2.024.519

Vervoer WMO-gerechtigden

1.665.825

1.998.000

2.100.176

Jeudzorgvervoer

803.728

602.250

745.233

Overhead

132.802

132.660

136.173

Onvoorzien

77.161

0

0

4.650.887

5.004.660

5.006.102

0

0

0

0

Totaal Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten Onttrekking reserves Toevoeging reserves Gerealiseerde resultaat Toelichting: Leerlingenvervoer:

Er wordt betaald naar tijd. Als een leerling niet gecombineerd kan of mag worden, wordt hiervoor een extra taxi ingezet. Een overschrijding wordt gedekt door de direct gerelateerde baten van de deelnemende gemeenten. De lagere kosten (werkelijk 2022 versus raming primitief 2022) zijn direct te herleiden naar minder ritten in verband met de pandemie. Ook waren er minder leerlingen (ongeveer 2%) die gebruik maken van het leerlingenvervoer. Jeugdzorgvervoer: Deze overschrijding t.o.v. de primitieve raming 2022 wordt gedekt door de direct gerelateerde baten van de deelnemende gemeenten. De toename is met name te herleiden naar het aantal nieuwe (lange) ritten waar in veel gevallen individueel vervoer is geindiceerd. Overhead: Deze kosten worden gedekt door de direct gerelateerde baten van de deelnemende gemeenten. Onvoorzien Voorgaand jaar is onder de post onvoorzien een bedrag ad € 77.161 opgenomen, op basis van de definitieve berekening blijkt sprake te zijn van een te laag uitbetaald bedrag aan coronasteun. Het te laag uitbetaalde bedrag is verrekend met de Gemeentelijke Vervoer Centrale en hiermee afgewikkeld. WMO-vervoer: Het tekort t.o.v. de primitieve raming 2022 is direct toe te schrijven aan het toenemende aantal WMO ritten na Corona. Hierdoor werd er weer meer gebruik gemaakt van het WMO-vervoer.

21

Deze kosten worden gedekt door de direct gerelateerde baten van de deelnemende gemeenten.

22

23

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Balans per 31 december 2022 Balans ACTIVA

31-12-2022

31-12-2021

vaste activa financiële vaste activa

130.000

130.000

377.745

368.266

vlottende activa Uitzettingen met rentetypische looptijd < 1 jaar - vorderingen op openbare lichamen

183.529

137.094

- uitzettingen in 's Rijks schatkist < 1 jaar

194.216

231.172

0

0

- overige vorderingen liquide middelen overlopende activa Totaal PASSIVA

32.980

65.340

0

0

540.725

563.606

31-12-2022

31-12-2021

vaste passiva

vlottende passiva Netto vlottende schulden met looptijd < 1 jaar - overige schulden

317

6.188

Overlopende passiva

540.408

557.418

Totaal

540.725

563.606

24

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Toelichting op de balans per 31 december 2022 Activa

2022

2021

130.000

130.000

130.000

130.000

Gemeente Sluis - def.afrekening 2022 respectievelijk 2021

11.069

45.054

Gemeente Terneuzen - def.afrekening 2022 respectievelijk 2021

77.318

0

Gemeente Hulst - def. Afrekening 2022 respectievelijk 2021

95.142

73.529

Belastingdienst

0

7.954

GVZ ivm teveel betaald coronacompensatie

0

10.557

183.529

137.094

194.216

231.172

Vaste activa Financiële vaste activa deelneming in Taxi Zeeuws-Vlaanderen B.V. te Terneuzen Beginstand Af: resultaat Bij: opwaardering deelneming Totaal Vlottende activa Uitzettingen Vorderingen op openbare lichamen

Debiteuren:

In 's Rijks schatkist aangehouden middelen: Paraplurekening Schatkistbankieren

25

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Toelichting op de balans per 31 december 2022 Activa

2022

2021

Berekening benutting drempelbedrag schatkistbankieren (bedragen x € 1000) (1)

Verslagjaar 100.093 Kwartaal 1 Kwartaal 2

Drempelbedrag

Kwartaal 3

Kwartaal 4

69

61

63

46

(3a) = (1) > (2)

Kwartaalcijfer op dagbasis buiten 's Rijks schatkist aangehouden middelen Ruimte onder het drempelbedrag

100.024

100.032

100.030

100.047

(3b) = (2) > (1)

Overschrijding van het drempelbedrag

-

-

-

-

(2)

(1) Berekening drempelbedrag (4a) (4b) (4c)

Begrotingstotaal verslagjaar Het deel van het begrotingstotaal dat kleiner of gelijk is aan € 500 miljoen Het deel van het begrotingstotaal dat de € 500 miljoen te boven gaat

Verslagjaar 5.004.660 5.004.660

(1) = (4b)*0,02 + (4c)*0,002 met een minimum van €1.000.000 als het begrotingstotaal kleiner of gelijk is aan 500 mln. En als begrotingstotaal groter dan € 500 miljoen is is het Drempelbedrag 100.093 drempelbedrag gelijk aan € 10 miljoen, vermeerderd met 0,2% van het deel van het begrotingstotaal dat de € 500 miljoen te boven gaat. (2) Berekening kwartaalcijfer op dagbasis buiten 's Rijks schatkist aangehouden middelen Kwartaal 1 Kwartaal 2 Kwartaal 3 Kwartaal 4 Som van de per dag buiten 's Rijks (5a) schatkist aangehouden middelen 6.192 5.573 5.769 4.223 (negatieve bedragen tellen als nihil) (5b) Dagen in het kwartaal 90 91 92 92 (2) - (5a) / (5b)

Kwartaalcijfer op dagbasis buiten 's Rijks schatkist aangehouden middelen

69

61

63

46

Overige vorderingen

0

0

0

0

377.745

368.266

32.980

65.340

32.980

65.340

0

0

0

0

0

0

Kruisposten Eigen bijdrage Gemeenten Totaal Liquide middelen BNG betaalrekening

Overlopende activa

Bedrag waarvan het recht op verliescompensatie krachtens de Wet op de Vennootschapsbelasting 1969 bestaat

26

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Toelichting op de balans per 31 december 2022 Passiva

2022

2021

Vlottende passiva Overige schulden Crediteuren: Carolien Aalders

0

6.188

Gemeente Terneuzen bijdrage GR markt

317

0

Totaal

317

6.188

Gemeente Hulst - december 2022 respectievelijk 2021

116.224

112.259

Gemeente Sluis - december 2022 respectievelijk 2021

109.779

108.264

Gemeente Terneuzen - december 2022 respectievelijk 2021

187.435

136.851

0

77.700

Overlopende passiva Nog te betalen posten gemeenten en provincie:

Gemeente Terneuzen - def. afrekening 2022 respectievelijk 2021 Gemeenten ivm teveel betaalde coronacompensatie

0

10.557

413.438

445.631

0

0

ntb accountantskosten

21.940

21.280

ntb salaris- en administratiekosten secretariaat

91.361

71.910

ntb uren team financiën

12.153

18.247

344

0

1.172

350

126.970

111.787

540.408

557.418

Kruisposten: Saldoregulatie gemeente Terneuzen

Nog te betalen posten:

Belastingdienst ntb Mybility

Totaal

Niet uit de balans blijkende verplichtingen: * Vervoerscontract Routevervoer (Leerlingenvervoer): Met ingang van schooljaar 2020/2021 is het leerlingenvervoer gegund aan TAXI Citax Tiel BV. Het contract is voor 2 jaar gegund en loopt tot en met schooljaar 2022/2023. Dit kan verlengd worden met driemaal een jaar. Het vervoer geschiedt volgens de tussen de partijen overeengekomen tarieven voor de duur van de overeenkomst. * Vervoerscontract Regiotaxi (WMO): Sedert augustus 2018 is het Regiotaxivervoer voor 5 jaar gegund aan Citax Tiel BV. Ook dit contract kan in aug 2023 verlengd worden met 2x 2 jaar

27

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 1. Overzicht baten en lasten naar kostensoort LASTEN Werkelijk

Raming

Werkelijk

2021

2022

2022

1. Leerlingenvervoer

1.971.371

2.271.750

2.024.519

2. Vervoer WMO-gerechtigden

2.006.281

2.438.750

2.546.170

Eigen bijdrage

-340.456

-440.750

-445.994

3. Jeugdzorgvervoer

803.728

602.250

745.233

-1.756

Taakvelden

Overzichten 1. Overhead: Rentebaten

0

0

Uitvoering administratie

22.747

15.500

9.528

Ambtelijk secretaris

71.910

71.910

91.361

Mybility

5.297

10.000

10.026

Accountantskosten

21.960

27.500

24.718

Automatiseringskosten

1.813

2.750

1.836

overige

9.075

5.000

461

132.802

132.660

136.173

77.161

0

0

4.650.887

5.004.660

5.006.102

2. Onvoorzien Totaal

28

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 1. Overzicht baten en lasten naar kostensoort BATEN Werkelijk

Raming

Werkelijk

2021

2022

2022

Taakvelden 1. Leerlingenvervoer Gemeente Hulst

497.680

554.250

578.798

Gemeente Terneuzen

850.448

1.002.250

859.591

Gemeente Sluis

623.243

715.250

586.131

1.971.371

2.271.750

2.024.519

Gemeente Hulst

564.374

602.750

674.529

Gemeente Terneuzen

684.701

879.250

875.429

Gemeente Sluis

416.750

516.000

550.218

1.665.825

1.998.000

2.100.176

Gemeente Hulst

194.386

120.750

173.448

Gemeente Terneuzen

363.686

343.000

334.860

Gemeente Sluis

245.656

138.500

236.925

803.728

602.250

745.233

Gemeente Hulst

34.790

34.772

35.693

Gemeente Terneuzen

68.711

68.675

70.493

Gemeente Sluis

29.302

29.214

29.987

132.802

132.660

136.173

2. Vervoer WMO-gerechtigden

3. Jeugdzorgvervoer

Overzichten 1. Overhead

2. Onvoorzien Gemeenten totaal

77.161

0

0

Gemeente Hulst

0

0

0

Gemeente Terneuzen

0

0

0

Gemeente Sluis

Totaal

0

0

0

77.161

0

0

4.650.887

5.004.660

5.006.102

29

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 2. Baten en Lasten per Taakveld

Taakvelden

Jaarrekening 2022 Lasten

0.4.

Overhead

Baten

Saldo

136.173

136.173

0

0

0

0

Leerlingenvervoer

2.024.519

2.024.519

0

6.71 Vervoer WMO-gerechtigden

2.100.176

2.100.176

0

745.233

745.233

0

5.006.102

5.006.102

0

Onvoorzien 4.3

6.72 Jeugdzorgvervoer Totaal

Het samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen kent in de begroting een onderverdeling naar taakvelden en onderliggende producten. Deze indeling is in de administratie van het samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen eveneens vastgelegd. In die administratie zijn op een gedetailleerder niveau ook alle begrotingsposten opgenomen. - Elke begrotingspost is gekoppeld aan één taakveld - Ter illustratie is begrotingspost leerlingenvervoer gekoppeld aan taakveld 4.3 'Onderwijsbeleid en leerlingzaken'.

30

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 3. Totaaloverzicht bijdragen 2022 per deelnemer Totaaloverzicht bijdragen

Werkelijk

Begroting

Werkelijk

2021

2022

2022 excl.btw

Gemeente Hulst Leerlingenvervoer

497.680

554.250

578.798

Vervoer WMO-gerechtigden

564.374

602.750

674.529

Jeugdzorgvervoer

194.386

120.750

173.448

Overhead

34.790

34.772

35.693

0

0

0

1.291.230

1.312.522

1.462.467

Leerlingenvervoer

850.448

1.002.250

859.591

Vervoer WMO-gerechtigden

684.701

879.250

875.429

Jeugdzorgvervoer

363.686

343.000

334.860

Overhead

68.711

68.675

70.493

0

0

0

1.967.546

2.293.175

2.140.373

Leerlingenvervoer

623.243

715.250

586.131

Vervoer WMO-gerechtigden

416.750

516.000

550.218

Jeugdzorgvervoer

245.656

138.500

236.925

Overhead

29.302

29.214

29.987

0

0

0

1.314.951

1.398.964

1.403.261

Leerlingenvervoer

1.971.371

2.271.750

2.024.519

Vervoer WMO-gerechtigden

1.665.825

1.998.000

2.100.176

Onvoorzien Totaal Gemeente Terneuzen

Onvoorzien Totaal Gemeente Sluis

Onvoorzien Totaal

Totaaloverzicht

Eigen bijdrage WMO

0

0

Jeugdzorgvervoer

803.728

602.250

745.233

Overhead

132.802

132.660

136.173

Onvoorzien

77.161

0

0

4.650.887

5.004.660

5.006.102

Totaal

31

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 4. Overzicht Wet Normering Topinkomens Wet Normering Topinkomens Per 1 januari 2013 is de Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector in werking getreden. Voor Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen is deze wet van toepassing op de leden van het Dagelijks en Algemeen Bestuur. Topfunctionarissen met een bezoldiging van € 1.700 of minder (leden AB/DB) Functie

Naam

AB-lid

de heer P. de Bruin

DB-lid

de heer C. Liefting

AB-lid

De heer R. Eversdijk

DB-lid

De heer G. de Pauw

AB-lid

De heer T. Maas

AB-lid

De heer C. Tanghe

AB-lid

Mevrouw A. Hana

AB-lid

de heer J.P. Casteleijn

DB-lid

De heer J. de Buck

32

Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen

Bijlage 5. Overige gegevens/ondertekening jaarrekening Overige gegevens Gebeurtenissen na balansdatum Er hebben zich geen gebeurtenissen na balansdatum voorgedaan die nadere informatie geven over de feitelijke situatie op balansdatum en/of die leiden tot een ander beeld van de financiële toestand op de balansdatum Ontwikkelingen ten aanzien van Corona De pandemie brak uit in maart 2020 en was begin 2022 onder controle.

Controleverklaring De goedkeurende controleverklaring bij de jaarrekening 2022 is separaat verstrekt. Ondertekening jaarrekening De jaarrekening 2022 is vastgesteld door het Algemeen Bestuur van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen. Ondertekening jaarrekening:

Datum:

33

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12858612/1