CConstaterende datTerneuzen
Koppel je AI →
Document · PDF

2023-09-13 - bijlage 1. M07732-E Def Parkeernota Terneuzen

gemeenteraad 28 september 2023, gemeente TerneuzenBij agendapunt: Vaststellen Parkeernota 2023-2033 gemeente Terneuzen en vaststellen van de 2e wijziging van de Verordening Fysieke Leefomgeving14.380 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

We streven naar het ontwikkelen van een ‘centrale’ vrachtwagenparkeerplaats met diverse voorzieningen voor de chauffeurs die langere tijd hun vrachtauto moeten parkeren. Een dergelijke vrachtwagenparkeerplaats zal vanuit particulier initiatief moeten worden ontwikkeld. Het parkeren van grote voertuigen op privéterrein is niet aan restricties gebonden.

Pagina 21 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Bij (her)ontwikkeling van voorzieningen waarbij sprake is van laden en lossen, heeft het sterk de voorkeur om dit op eigen terrein, indien mogelijk inpandig, op te lossen. Aandachtspunt is de geluidsoverlast die kan ontstaan. Het is daarom verboden om te laden en te lossen tussen 23:00 uur in de avond en 07:00 uur in de morgen, behoudens op marktdagen. Voor het bevoorraden van winkels gelden in het huidige voetgangersgebied centrum Terneuzen venstertijden om te laden en lossen: maandag t/m zondag van 7:30 tot 11.30 uur en 18:00 tot 21:00 uur. In de Nieuwstraat Terneuzen van maandag t/m vrijdag van 7:00 tot 18:30u. Hoe leggen we dit juridisch vast? Verordening Fysieke Leefomgeving en een verkeersbesluit 3.4.4

Parkeren op bedrijventerreinen

Voor het parkeren op bedrijventerreinen zijn naast voorzieningen voor het parkeren van grote voertuigen ook voorzieningen voor werknemers en bezoekers nodig. Uitgangspunt is dat alle parkeervoorzieningen op eigen terrein worden aangelegd. Daarbij worden de CROW-kencijfers voor bedrijven gehanteerd. Beleidsuitgangspunten In de praktijk blijkt dat de CROW-kencijfers voor bedrijven niet altijd passen bij de aard en omvang van bedrijven die een vergunning aanvragen. Zo is het aantal parkeerplaatsen veelal gekoppeld aan de m2 van een bedrijf en niet aan de zich wijzigende productieprocessen, waarbij door andere logistieke processen, automatisering en werken in shifts minder mensen (tegelijkertijd) met de auto bij een bedrijf aanwezig zijn. Ook beleid van een bedrijf om fietsen en deelmobiliteit te stimuleren is nog niet meegenomen. Daarom gaan we een specifiek kencijfer toepassen voor havengebonden opslaggebouwen. Veelal is een parkeernorm van 0,5 parkeervak per 100m2 (rest bebouwde kom/buitengebied) meer dan voldoende voor deze bedrijven, gelet op het aantal mensen wat hier werkt en de ploegendienst (wisseling van ploegen kunnen opvangen). In het facetbestemmingsplan parkeren zijn voor het parkeren op bedrijventerreinen de CROW-kencijfers het uitgangspunt.

Dat blijven we ook hanteren, waarbij we overigens op basis van een goede onderbouwing van de aanvrager gebruik kunnen maken van afwijkingsbevoegdheid conform het facetbestemmingsplan parkeren. Tot de afwijkingsbehoefte kan behoren dat de aanvrager wel de conform de CROW-kencijfers benodigde ruimte voor de parkeervraag van zijn bedrijf beschikbaar heeft, maar nog niet volledig hoeft aan te leggen. Hoe leggen we dit juridisch vast? In de omgevingsvergunning voor het oprichten voor een nieuw bedrijf. 3.4.5

Deelmobiliteitparkeren

Hoewel deelmobiliteit op dit moment niet of nauwelijks in Terneuzen aan de orde is, is het wel van belang om rekening te houden met toekomstige ontwikkelingen en potentiële parkeerlocaties voor deelauto’s, deelfietsen en deelscooters te benoemen, als onderdeel van een nader op te stellen beleidslijn voor deelmobiliteit. Beleidsuitgangspunten Parkeerlocaties voor deelauto’s, -fietsen en -scooters worden strategisch gekozen op nader te bepalen logische en sociaal veilige plekken. Dat geldt voor de openbaar toegankelijke deelmobiliteit. Vanuit het Totaalplan Binnenstad Terneuzen wordt een locatie bij één van de drie poorten als voorwaarde gesteld. Vooral wat betreft deelauto’s moet voor het reserveren van een parkeerplaats rekening worden gehouden met de parkeerdruk in de omgeving. Er zal aantoonbare animo moeten zijn voor het gebruik van de deelauto en er zal een regeling moeten worden gemaakt voor contracten met leverancier(s) van de deelauto’s.

Pagina 22 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Hoe leggen we dit juridisch vast? Beleidsregels en een verkeersbesluit. 3.4.6

Fietsparkeren en stallen

Stimuleren van het fietsgebruik is een doelstelling in het GVVP. Dat vereist ook goede, veilige stallingen in de openbare ruimte bij locaties waar veel fietsers komen, zoals bij winkels, horeca en het openbaar vervoer. Concentratie van het fietsparkeren is ook gewenst vanuit de kwaliteit van de openbare ruimte en veilige looproutes. Beleidsuitgangspunten Naast goede fietsverbindingen zijn fietsparkeervoorzieningen van groot belang. De aantrekkelijkheid van een reis per fiets wordt mede bepaald door de beschikbaarheid en kwaliteit van de fietsparkeervoorziening bij herkomst en bestemming. Met name voor kortdurende bezoeken geldt dat fietsers zo dicht mogelijk bij hun bestemming willen parkeren. Wanneer binnen deze korte loopafstand geen parkeervoorziening aanwezig is, is de keuze snel gemaakt om de fiets niet in een voorziening te parkeren. Dit leidt tot een belemmering van de doorgang op het trottoir en tot een verrommeling van het straatbeeld. Voor de voetgangerszones is daarom te overwegen om een fietsverbod in te stellen. Er worden locaties voor fietsparkeerclusters bepaald, waarbij zorg is voor de (sociaal) veilige en comfortabele inrichting en omgeving. Bij voldoende vraag is het een optie om de stallingen te bewaken. Hoe leggen we dit juridisch vast? In het omgevingsplan ruimtes voor fietsparkeren aanwijzen. 3.4.7

Handhaving

Handhaving is voor parkeren essentieel om het gewenste parkeerbeleid en parkeergedrag te realiseren. Dat geldt voor de regulering van het parkeren met betaald parkeren, het vergunningen parkeren en de blauwe zones, maar evenzeer voor het fout parkeren op plaatsen waar dat door verkeersregels verboden is. In en rond de gebieden waar de gemeente parkeerregulering heeft ingevoerd is dat onderdeel van het gewenste omgevingsbeleid in die gebieden. De handhaving is daarom een verantwoordelijkheid van de gemeente, waarbij er een balans moet worden gevonden tussen de (benodigde middelen voor) de inzet van handhaving en het te behalen resultaat. Digitalisering van vergunningen en het betaald parkeren op kenteken bieden nieuwe mogelijkheden om de handhaving efficiënter uit te voeren met behulp van scanauto’s. Naast de kosten voor de handhaving zijn de inkomsten van overtredingen voor de gemeente, m.u.v. de blauwe zones. Parkeren op plaatsen waar dat door verkeersregels is verboden is een overtreding die een verkeersboete oplevert. Hier zijn de kosten van handhaving voor de gemeente (tenzij de politie de boetes uitschrijft) en gaan de verkeersboetes naar het Rijk. Voor parkeerexcessen is een wegsleepregeling van kracht. Op grond van de Verordening Fysieke Leefomgeving kan de gemeente voertuigen verwijderen van wegen of weggedeelten om deze vrij te houden.

Hieronder vallen onder meer laad- en loshavens, parkeerplaatsen voor vergunninghouders, voetgangersgebieden, evenementen- en marktterreinen en gehandicaptenparkeerplaatsen.

Pagina 23 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

4. VERVOLG In de Parkeernota Terneuzen 2023-2033 zijn de beleidsuitgangspunten voor het parkeerbeleid vastgelegd. Parkeren is echter een dynamisch onderdeel van de inrichting van de openbare ruimte en de gewenste ruimtelijke en economische ontwikkelingen van de gemeente. Dat betekent dat de toepassing van de beleidsuitgangspunten in een dynamische omgeving plaatsvindt. Het geactualiseerde parkeerbeleid vergt aanpassingen in beleidsregels en verordeningen die in de Verordening Fysieke Leefomgeving worden vastgelegd. Deze aanpassingen worden separaat ontwikkeld en door de raad vastgesteld. In het participatieproces voor het opstellen van de nieuwe parkeernota zijn veel suggesties voor de toepassing van het parkeerbeleid gedaan. Parkeren is een onderwerp dat sterk leeft in de gemeente. De suggesties die we overnemen worden in een uitvoeringsprogramma van de parkeernota verwerkt.

Pagina 24 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

BIJLAGE 1: KAART PARKEREN TERNEUZEN

Pagina 25 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

BIJLAGE 2: KAART BLAUWE ZONE TERNEUZEN EN AXEL Terneuzen

Pagina 26 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Axel

Pagina 27 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

BIJLAGE 3: BELEIDSREGELS BLAUWE ZONE (PARKEERSCHIJFZONE) Wat is een parkeerschijfzone (blauwe zone) Een parkeerschijfzone, ook wel blauwe zone, is een gebied waarbinnen bijzondere regels met betrekking tot het parkeren gelden. Het begin van een parkeerschijfzone wordt in Nederland aangeduid met bord E10 en het einde met bord E11. Het parkeren op plaatsen die niet met een "P-tegel", "P-bord" of "blauwe streep" zijn aangegeven is verboden. Daar waar een blauwe streep is aangebracht mag een motorvoertuig met meer dan twee wielen slechts parkeren wanneer een parkeerschijf is geplaatst achter de voorruit. Deze moet handmatig zijn ingesteld op het tijdstip van aankomst (afgerond naar het eerstvolgende hele of halve uur) en mag niet voorzien zijn van een mechanisme waarmee de tijd automatisch wordt ingesteld of verschoven. Bewoners binnen de parkeerschijfzone komen in aanmerking voor een parkeerontheffing. Op basis van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV1990) kan door het bevoegd gezag, het college van burgemeester en wethouders, een ontheffing worden verleend. Waarom een parkeerschijfzone Een parkeerschijfzone (blauwe zone) is bedoeld om onnodig- en langparkeren in een gebied te voorkomen. Voertuigen die meer dan 2 uren parkeren worden uit het gebied geweerd.

Meestal zijn dat voertuigen van bedrijven en of instellingen of voertuigen van personeelsleden van bedrijven en/of instellingen die binnen de blauwe zone liggen. Die groepen worden dus uit het gebied geweerd. Het parkeerregime is met name tijdens winkelopeningstijden van toepassing. Gehandicapten hebben géén parkeerschijf nodig. Gehandicapten mogen hun voertuigen in de blauwe zone mét hun gehandicaptenparkeerkaart overal parkeren waar dat niet hinderlijk is voor het overige (voet)verkeer. Beleidsregels Om eenduidig om te gaan met de voorwaarden van een parkeerschijfzone (blauwe zone) zijn de volgende beleidsregels vastgesteld:  2 ontheffingen per adres;  Een ontheffing minder zal worden verleend indien men gebruik kan maken van een eigen parkeerplaats (garage, inrit);  Bedrijven kunnen 1 ontheffing per 10 werknemers aanvragen, indien kan worden aangetoond dat men de auto nodig heeft voor een goede bedrijfsuitvoering;  Installatiebedrijven of andere bedrijven die voor onderhoud op deze locatie moeten zijn, kunnen in aanmerking komen voor een tijdelijke ontheffing. Hierbij geldt dat ze voor werkzaamheden in het gebied zijn aangewezen op het gebruik van een voertuig, dat feitelijk is ingericht als werkplaats of vaak gelost dient te worden;  Kosten voor een bewonersontheffing gelijk te stellen aan een parkeervergunning.

 Tijdelijke ontheffingen zijn te verkrijgen voor 1 dag, 2 dagen of een week. Kosten voor een tijdelijke ontheffing worden gelijkgesteld aan die van een (tijdelijke) vergunning;  Ontheffingen worden uitgegeven door het parkeerbureau;  De tijden dat het parkeerregime van kracht is, kan per locatie worden aangepast (maatwerk), mede afhankelijk van de winkelopeningstijden.

Pagina 28 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

BIJLAGE 4: KAARTEN GEBIEDSINDELING Terneuzen

Pagina 29 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Axel

Pagina 30 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Sas van Gent

Pagina 31 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

BIJLAGE 5: TABELLEN AUTOPARKEERNORMEN

Wonen

Rest beSchil cenBuitenbouwde trum gebied kom

Centrum

Koop, huis, vrijstaand Koop, huis, twee-onder-een-kap Koop, huis, tussen/hoek Koop, appartement, duur Koop, appartement, midden Koop, appartement, goedkoop Huur, huis, vrije sector Huur, huis, sociale huur Huur, appartement, duur Huur, appartement, midden/goedkoop (incl. soc. Huur) Kamerverhuur, zelfstandig (niet-studenten) Kamerverhuur, studenten, niet - zelfstandig Serviceflat Huur, appartement, eenpersoonshuishoudens (≤ 55 m2) Klein eenpersoonswoning (tiny house: meestal grondgebonden

Aandeel laadpunten

Opmerking

0,8-1,7% per woning 0,8-1,7% per woning 0,3-0,5% per woning 0,8-1,7% per woning 0,3-0,5% per woning 0,07-0,2% per woning 0,3-0,5% per woning 0,07-0,2% per woning 0,8-1,7% per woning

Aandeel bezoekers 0,3 pp per woning Aandeel bezoekers 0,3 pp per woning Aandeel bezoekers 0,3 pp per woning Aandeel bezoekers 0,3 pp per woning Aandeel bezoekers 0,3 pp per woning Aandeel bezoekers 0,3 pp per woning Aandeel bezoekers 0,3 pp per woning Aandeel bezoekers 0,3 pp per woning Aandeel bezoekers 0,3 pp per woning

Opmerking II

1,8

2,1

2,3

2,4 Per woning

1,7

2

2,2

2,2 Per woning

1,5

1,8

2

2 Per woning

1,6

1,9

2,1

2,1 Per woning

1,4

1,7

1,9

1,9 Per woning

1,3

1,4

1,6

1,6 Per woning

1,5

1,8

2

2 Per woning

1,3

1,4

1,6

1,6 Per woning

1,4

1,7

1,9

1,9 Per woning

1,1

1,2

1,4

1,4 Per woning

0,3-0,5% per Aandeel bezoekers woning 0,3 pp per woning

0,55

0,65

0,7

0,7 Per kamer

0,07-0,2% per woning

0,25

0,25

0,25

0,25 Per kamer

0,07-0,2% per kamer

1,05

1,1

1,2

1,2 Per woning

0,07-0,2% per kamer

1

1,1

1,2

1,2 Per woning

0,3-0,5% per Aandeel bezoekers woning 0,2 pp per woning

0,55

0,65

0,7

0,7 Per kamer

0,07-0,2% per kamer

Werken

Centrum

Rest beSchil cenBuitenbouwde trum gebied kom

Zelfstandig: eiAandeel bezoekers gen keuken en 0,2 pp per kamer badkamer GemeenschapAandeel bezoekers pelijke keuken 0,2 pp per kamer en badkamer Aandeel bezoekers 0,3 pp per woning

Aandeel bezoekers 0,2 pp per kamer

Aandeel laadpunten

Opmerking

Kantoor zonder baliefunctie

1,85

2,35

2,55

2,55

Per 100 3% - geen boAandeel bezoekers 5% m2 bvo vengrens

Commerciele dienstverlening (kantoor met baliefunctie)

2,45

2,95

3,55

3,55

Per 100 3% - geen boaandeel bezoekers 20% m2 bvo vengrens

Bedrijf arbeidsintensief / bezoekersextensief ( industrie, laboratorium, werkplaats)

1,55

1,95

2,35

2,35

Per 100 3% - geen boAandeel bezoekers 5% m2 bvo vengrens

Bedrijf arbeidsextensief / bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf)

0,65

0,85

1,05

1,05

Per 100 3% - geen boAandeel bezoekers 5% m2 bvo vengrens

Pagina 32 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Bedrijfsverzamelgebouw

1,35

1,75

1,95

Gelijkwaardige mix van kantoPer 100 3% - geen bo- ren (zonder baliefunctie), ar1,95 m2 bvo vengrens beidsextensieve en arbeidsintensieve bedrijven

Buurtsupermarkt

Rest beSchil cenBuitenbouwde trum gebied kom 2,3 3,2 4,1 n.v.t. Per 100 m2 bvo

Fullservice-supermarkt

3,85

5

5,9

Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 93%

Grote supermarkt (XL) Groothandel specialist ( bijv. levensmiddelen, kantoorartikelen)

6,6

7,6

8,6

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 84%

n.v.t.

6,35

6,75

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 80%

Groothandel algemeen Binnenstad of hoofdwinkel(stads)centrum 20.00030.000 inwoners Binnenstad of hoofdwinkel(stads)centrum 30.00050.000 inwoners Buurt- en dorpscentrum

n.v.t.

7,1

7,1

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 80%

3,6

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 82%

3,7

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 88%

n.v.t.

3,3

4

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 72%

Wijkcentrum (klein)

n.v.t.

4

4,9

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 76%

Wijkcentrum (gemiddeld)

n.v.t.

4,7

5,5

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 79%

Wijkcentrum (groot)

n.v.t.

5,1

6,1

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 81%

Stadsdeelcentrum

n.v.t.

5,6

6,8

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 85%

Weekmarkt ( bij kleine wijk, buurt- en dorpscentrum

0,23

0,23

0,26

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5%

Kringloopwinkel

n.v.t.

1,25

1,95

2,25 Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 89%

Bruin- en witgoedzaken

4,05

6,15

7,15

9,25 Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 92%

woonwarenhuis / woonwinkel

1,25

1,75

1,95

1,95 Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 91%

Woonwarenhuis (zeer groot) Meubelboulevard / woonboulevard winkelboulevard

n.v.t.

n.v.t.

5,15

5,15 Per 100 m2 bvo

2,5-3% Circa 25.000 m2 bvo

n.v.t.

2,15

2,55

n.v.t. Per 100 m2 bvo

2,5-3% Aandeel bezoekers 93%

n.v.t.

3,95

4,45

n.v.t. Per 100 m2 bvo

2,5-3% Aandeel bezoekers 94%

Outletcentrum

n.v.t.

9,5

10,4

10,4 Per 100 m2 bvo

2,5-3% Aandeel bezoekers 94%

Bouwmarkt

n.v.t.

1,85

2,45

2,45 Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 87%

Tuincentrum

n.v.t.

2,35

2,65

2,85 Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 89%

Groencentrum

n.v.t.

2,35

2,65

2,85 Per 100 m2 bvo

0-2,5% Aandeel bezoekers 89%

Winkelen en boodschappen

Centrum

Aandeel laadpun- Opmerking ten 0-2,5% Aandeel bezoekers 89%

Globaal cijfer, forse marge!

Bibliotheek

Rest Schil cenBuitenbebouwde trum gebied kom 0,45 0,75 1,15 1,35 Per 100 m2 bvo

Museum

0,6

0,8

1,1

n.v.t. Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Bioscoop

3,2

8

11,2

13,7 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

filmtheater / filmhuis

2,6

5,3

7,9

9,9 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Theater/schouwburg

7,4

8

9,8

12 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Sport, cultuur en ontspanning

Centrum

Aandeel laadpunten 0-2,5%

Pagina 33 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Musicaltheater

2,9

3,4

4

5,1 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Casino

5,7

6,1

Bowlingcentrum

1,6

2,3

6,5

8 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

2,8

2,8 Per bowlingbaan

2,5-3%

Biljart-/ snookercentrum

0,85

1,15

1,35

1,75 Per (speel)tafel

2,5-3%

Dansstudio

1,6

3,9

5,5

7,4 Per 100 m2 bvo

0-2,5%

Fitnessstudio/sportschool

1,4

3,4

4,8

6,5 Per 100 m2 bvo

0-2,5%

Fitnesscentrum

1,7

4,5

6,3

7,4 Per 100 m2 bvo

0-2,5%

n.v.t.

n.v.t.

9,3

10,3 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Sauna, hammam

2,5

4,6

6,7

7,3 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Sporthal

1,55

2,15

2,85

3,45 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Sportzaal

1,15

1,95

2,85

3,55 Per 100 m2 bvo

0-2,5%

Tennishal

0,3

0,4

0,5

0,5 Per 100 m2 bvo

0-2,5%

Squashhal

1,6

2,4

2,7

3,2 Per 100 m2 bvo

0-2,5%

Zwembad overdekt

n.v.t.

10,7

11,5

13,3 Per 100 m2 bassin

0-2,5%

Zwembad openlucht

n.v.t.

10,1

12,9

15,8 Per 100 m2 bassin

2,5-3%

zwemparadijs

Wellnesscentrum (thermen, kuurcentrum, beautycentrum)

n.v.t.

n.v.t.

4

4 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Sportveld

20

20

20

20 Per hectare netto terrein

2,5-3%

Stadion

0,12

0,12

0,15

n.v.t. Per zitplaats

2,5-3%

Kunstijsbaan (kleiner dan 400 meter)

1,25

1,55

1,85

2,05 Per 100 m2 bvo

0-2,5%

Kunstijsbaan (400 meter)

n.v.t.

2,25

2,55

2,75 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Ski- en snowboardhal

n.v.t.

n.v.t.

2,55

n.v.t. Per 100 m2 bvo

2,5-3%

0,6

0,6

0,6

0,6 Per ligplaats

2,5-3%

Golfoefencentrum (pitch en putt)

n.v.t.

n.v.t.

51,1

56,2 Per centrum

2,5-3%

Golfbaan 18 holes

n.v.t.

n.v.t.

96

118,3 Per 18 holes, 60 ha

2,5-3%

Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), gemiddeld en klein\

3,1

3,9

4,7

5,1 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), groot

3,7

4,6

5,6

6,1 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

4

4,9

5,9

6,4 Per 100 m2 bvo

2,5-3%

5,1 Per gemiddelde boerderij

0-2,5%

0,4 Per box

0-2,5%

Jachthaven

Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), zeer groot Kinderboerderij (stadsboerderij)

3,1

3,9

4,7

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

8

8

8

8 Per ha. netto terrein

2,5-3%

Attractie- en pretpark

n.v.t.

n.v.t.

8

8 Per ha. netto terrein

2,5-3%

Volkstuin

n.v.t.

1,25

1,35

1,45 Per 10 tuinen

2,5-3%

Plantentuin (botanische tuin)

n.v.t.

7,5

10,5

13,5 Per gemiddelde tuin

2,5-3%

Manege (paardenhouderij) Dierenpark

Camping (kampeerterrein)

Schil cen- Rest bebouwde Buitengebied trum kom n.v.t. n.v.t. n.v.t. 1,2 Per standplaats

Bungalowpark (huisjescomplex

Horeca en (verblijfs-) recreatie

Centrum

Aandeel laadpunten 2,5-3%

n.v.t.

n.v.t.

1,7

2,1 Per bungalow

2,5-3%

1* Hotel

0,4

0,8

2,5

4,5 Per 10 kamers

2,5-3%

2* Hotel

1,45

2,35

4,25

6,25 Per 10 kamers

2,5-3%

3* Hotel

2,2

3,4

5,2

6,8 Per 10 kamers

2,5-3%

4* Hotel

3,5

5,3

7,5

9 Per 10 kamers

2,5-3%

Pagina 34 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

5* Hotel Café / bar / cafetaria Restaurant (incl. fastfoodrestaurant) Discotheek Evenementenhal/beursgebouw/congresgebouw

5,5

8,3

11

12,6 Per 10 kamers

2,5-3%

6

6

7

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5%

11

11

15

n.v.t. Per 100 m2 bvo

0-2,5%

7

13,9

20,8

20,8 Per 100 m2 bvo

0-2,5%

5,5

6,5

8,5

n.v.t. Per 100 m2 bvo

2,5-3%

Gezondheidszorg en (sociale) Schil cen- Rest bebouwde Centrum Buitengebied voorzieningen trum kom Huisartsenpraktijk (-centrum) 2,25 2,75 3,25 3,25 Per behandelkamer

Aandeel laadpunten 0-2,5%

Apotheek

2,35

2,85

3,35

n.v.t. Per apotheek

0-2,5%

Fysiotherapiepraktijk (-centrum

1,35

1,65

1,95

1,95 Per behandelkamer

0-2,5%

Consultatiebureau

1,45

1,75

2,05

2,15 Per behandelkamer

0-2,5%

Consultatiebureau voor ouderen

1,3

1,6

2

2,2 Per behandelkamer

0-2,5%

Tandartsenpraktijk (-centrum)

1,65

2,15

2,55

2,65 Per behandelkamer

0-2,5%

Gezondheidscentrum

1,65

2,05

2,45

2,45 Per behandelkamer

0-2,5%

Ziekenhuis

1,5

1,7

1,9

2,5-3%

Crematorium

n.v.t.

n.v.t.

30,1

Begraafplaats

n.v.t.

n.v.t.

31,6

Penitentiaire inrichting

1,65

2,15

3,25

2 Per 100 m2 bvo Per (deels) gelijktijdige 30,1 plechtigheid Per (deels) gelijktijdige 31,6 plechtigheid 3,65 Per 10 cellen

Religiegebouw

0,15

0,15

0,15

n.v.t. Per zitplaats

0-2,5%

Verpleeg- en verzorgingstehuis

0,6

0,6

0,6

n.v.t. Per wooneenheid

2,5-3%

Onderwijs

Schil centrum

Centrum

Kinderdagverblijf (crèche)

2,5-3% 2,5-3% 2,5-3%

Aandeel laadpunten 2,5-3%

Rest bebouwde kom Buitengebied

1

1,2

1,4

1,5 Per 100 m2 bvo

Basisonderwijs

0,75

0,75

0,75

0,75 Per leslokaal

2,5-3%

Middelbare school

3,7

4,6

4,9

4,9 Per 100 leerlingen

2,5-3%

ROC

4,8

5,4

5,9

5,9 Per 100 leerlingen

2,5-3%

Hogeschool

9,4

10,1

10,9

10,9 Per 100 studenten

2,5-3%

Universiteit

13,4

15,4

16,7

16,8 Per 100 studenten

2,5-3%

Avondonderwijs

4,6

5,7

6,8

10,5 Per 10 studenten

2,5-3%

Aanwezigheidspercentages Werkdag ochtend

Koopavond Zaterdag

zondag

middag

avond middag

middag avond nacht

Woningen bewoners

50%

50%

90% 100%

80%

60%

80%

70%

Woningen bezoekers

10%

20%

80%

0%

70%

60%

80%

70%

Kantoor/bedrijven

100%

100%

5%

0%

5%

0%

0%

0%

Commerciële dienstverlening

100%

100%

5%

0%

75%

0%

0%

0%

Detailhandel

30%

60%

10%

0%

75%

100%

0%

0%

Grootschalige detailhandel

30%

60%

70%

0%

80%

100%

0%

0%

Pagina 35 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Supermarkt

30%

60%

40%

0%

80%

100%

40%

0%

sportfuncties binnen

50%

50%

100%

0%

100%

100%

100%

75%

Sportfuncties buiten Bioscoop/theater/ podium enz. sociaal medisch: arts/therapeut/ consultatiebureau Verpleeghuis/ verzorgingstehuis Ziekenhuis: patiënten incl. Bezoekers Ziekenhuismedewerkers

25%

25%

50%

0%

50%

100%

25%

100%

5%

25%

90%

0%

90%

40%

100%

40%

100%

75%

10%

0%

10%

10%

10%

10%

100%

100%

50%

25%

50%

100%

100%

100%

60%

100%

60%

5%

60%

60%

60%

60%

75%

100%

40%

25%

40%

40%

40%

40%

Dagonderwijs

100%

100%

0%

0%

0%

0%

0%

0%

Avondonderwijs

0%

0%

100%

0%

100%

0%

0%

0%

Parkeervoorziening bij woningen Theoretisch aantal Berekeningsaantal opmerking Enkele oprit zonder garage

1

0,8 Oprit min. 5,0 meter diep

Lange oprit zonder garage of carport

2

Dubbele oprit zonder garage

2

1,7 Oprit min. 4,50 meter diep

Garage zonder oprit (bij woning)

1

0,4

Garagebox (niet bijwoning)

1

0,5

Garage met enkele oprit

2

Garage met lange oprit

3

1,3

Garage met dubbele oprit

3

1,8 Oprit min. 4,50 meter diep

1

1 Oprit min. 5,0 meter diep

Acceptabele loopafstanden Hoofdfunctie

Acceptabele loopafstanden

Wonen

100 – 250 meter (250 meter voor bezoekers)

Winkelen

200-600 meter

Werken

200-800 meter

Ontspanning

100-600 meter

Gezondheidszorg

100 meter

Onderwijs

100 meter

Pagina 36 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

BIJLAGE 6: TABEL FIETSPARKEERNORMEN Wonen Woning, kleiner dan 75 m²

Eenheid Per woning

3,0

n.v.t.

Woning, tussen 75 en 100 m²

Per woning

4,0

n.v.t.

Woning, tussen 100 en 125 m²

Per woning

5,0

n.v.t.

Woning, groter dan 125 m²

Per woning

6,0

n.v.t.

Studentenhuis

Per kamer

1,0

n.v.t.

Woning bezoekers

Per woning

0,5

n.v.t.

Werken Kantoor (personeel)

Eenheid Per 100 m² bvo

3,5

n.v.t.

Kantoor (bezoekers)

Per balie

8,0

n.v.t.

Winkelen en boodschappen doen Eenheid Winkelcentrum Per 100 m² bvo

Parkeernorm

Percentage bezoekers

Parkeernorm

Percentage bezoekers

Parkeernorm

Percentage bezoekers 4,0

94%

Supermarkt

Per 100 m² bvo

4,3

93%

Bouwmarkt

Per 100 m² bvo

0,4

87%

Tuincentrum

Per 100 m² bvo

0,4

89%

Onderwijsvoorzieningen Basisschool (< 250 leerlingen)

Eenheid Per 10 leerlingen

5,0

n.v.t.

Basisschool (250 tot 500 leerlingen) Basisschool (>500 leerlingen)

Per 10 leerlingen

5,8

n.v.t.

Per 10 leerlingen

7,2

n.v.t.

Basisschool (medewerkers)

Per 100 m² bvo

0,7

n.v.t.

Middelbare school (leerlingen)

Per 100 m² bvo

16,0

n.v.t.

Middelbare school (medewer- Per 100 m² bvo kers) ROC (leerlingen) Per 100 m² bvo

1,1

n.v.t.

14,0

n.v.t.

ROC (medewerkers)

1,0

n.v.t.

Parkeernorm

Percentage bezoekers

Parkeernorm

Per 100 m² bvo

Zorg- en maatschappelijke voor- Eenheid zieningen Apotheek (bezoekers) Per locatie Apotheek (medewerkers) Begraafplaats/crematorium

Percentage bezoekers

10,0

n.v.t.

Per locatie

7,0

n.v.t.

Per gelijktijdige plechtigheid

8,0

67%

Gezondheidscentrum (bezoekers) Per 100 m² bvo

3,0

n.v.t.

Gezondheidscentrum (medewer- Per 100 m² bvo kers) Religiegebouw/gebedshuis Per 100 zitplaatsen

0,7

n.v.t.

41,0

60%

Pagina 37 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Ziekenhuis (bezoekers)

Per 100 m² bvo

0,6

n.v.t.

Ziekenhuis (medewerkers)

Per 100 m² bvo

0,8

n.v.t.

Sport, cultuur en ontspanning Bibliotheek

Eenheid Per 100 m² bvo

5,0

97%

Bioscoop

Per 100 m² bvo

12,0

94%

Fitness

Per 100 m² bvo

8,5

90%

Museum

Per 100 m² bvo

1,4

95%

Sporthal

Per 100 m² bvo

3,9

96%

Sportveld

Per 100 m² bvo

57,5

95%

Sportzaal

Per 100 m² bvo

6,2

94%

Stadion

Per 100 zitplaatsen

9,5

99%

Stedelijk evenement

Per 100 bezoekers

34,0

99%

Theater

Per 100 zitplaatsen

25,5

87%

Zwembad (openlucht)

Per 100 m² bassin

29,0

97%

Zwembad (overdekt)

Per 100 m² bassin

21,5

99%

Horeca en verblijfsrecreatie Fastfoodrestaurant

Eenheid Per locatie

21,5

90%

Restaurant (eenvoudig)

Per 100 m² bvo

20,0

80%

Restaurant (luxe)

Per 100 m² bvo

4,0

80%

Café

Per 100 m² bvo

10,0

90%

Overstappen Busstation

Eenheid Per halterende buslijn

42,0

100%

Carpoolplaats

Per autoparkeerplaats

1,3

100%

Parkeernorm

Percentage bezoekers

Parkeernorm

Percentage bezoekers

Parkeernorm

Percentage bezoekers

Pagina 38 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

BIJLAGE 7: KAARTEN VRACHTAUTOPARKEREN Axel

Pagina 39 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Biervliet

Pagina 40 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Hoek

Pagina 41 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Koewacht

Pagina 42 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Sas van Gent

Pagina 43 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Sluiskil

Pagina 44 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Terneuzen

Pagina 45 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Westdorpe

Pagina 46 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Zaamslag

Pagina 47 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

BIJLAGE 8: BELEIDSREGEL VRACHTAUTOPARKEREN In de Verordening Fysieke Leefomgeving zijn algemene bepalingen voor het vrachtwagenparkeren vastgelegd. Er is daarnaast geen expliciete beleidsregel voor vrachtwagenparkeren vastgesteld. Wel is er een beleidslijn af te leiden uit de tot nu toe enige gereguleerde parkeerplaats in Sas van Gent. In 2014 is op het Suikerplein te Sas van Gent een pilot uitgevoerd voor het oplossen van de overlast met vrachtwagenparkeren in de avonduren en weekenden. De pilot is succesvol verlopen. Sindsdien gelden de volgende maatregelen voor het Suikerplein:     

Er is betaald parkeren ingevoerd op het overnachten van vrachtwagens, geen onderscheid makend in nationaliteit. Het parkeerregime wordt gehandhaafd door de gemeentelijke controleurs. Bovendien is het noodzakelijk om ook te kunnen optreden tegen de niet Europese chauffeurs. Lokale chauffeurs krijgen een ontheffing (€ 0) Betaald parkeren is alleen met een dagkaart mogelijk tegen een tarief van € 25,00. Door dit hoge tarief willen we dit terrein onaantrekkelijk maken om te overnachten. Er komt geen automaat op dit plein te staan, alleen mobiel betalen is mogelijk.

Pagina 48 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

BIJLAGE 9: BEZETTING PARKEERGARAGE Oostkolk donderdag 6 oktober 2022 donderdag 6 oktober 2022 donderdag 6 oktober 2022 donderdag 6 oktober 2022

Tijden 0400 tot 0600 0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

Capaciteit 289 289 289 289

Bezetting

vrijdag 7 oktober 2022 vrijdag 7 oktober 2022 vrijdag 7 oktober 2022

0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

289 289 289

52 70 70

zaterdag 8 oktober 2022 zaterdag 8 oktober 2022 zaterdag 8 oktober 2022

0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

289 289 289

41 83 43

zondag 30 oktober 2022 zondag 30 oktober 2022 zondag 30 oktober 2022 zondag 30 oktober 2022

0400 tot 0600 0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

289 289 289 289

12 12 14 19

Theaterplein donderdag 6 oktober 2022 donderdag 6 oktober 2022 donderdag 6 oktober 2022 donderdag 6 oktober 2022

Tijden 0400 tot 0600 0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

Capaciteit 228 228 228 228

Bezetting 21 20 19 75

vrijdag 7 oktober 2022 vrijdag 7 oktober 2022 vrijdag 7 oktober 2022

0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

228 228 228

18 23 58

zaterdag 8 oktober 2022 zaterdag 8 oktober 2022 zaterdag 8 oktober 2022

0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

228 228 228

14 24 79

zondag 30 oktober 2022 zondag 30 oktober 2022 zondag 30 oktober 2022 zondag 30 oktober 2022

0400 tot 0600 0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

228 228 228 228

10 0 11 41

Schuttershof donderdag 6 oktober 2022 donderdag 6 oktober 2022 donderdag 6 oktober 2022 donderdag 6 oktober 2022

Tijden 0400 tot 0600 0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

Capaciteit 220 220 220 220

Bezetting

vrijdag 7 oktober 2022 vrijdag 7 oktober 2022 vrijdag 7 oktober 2022

0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

220 220 220

64 63 22

zaterdag 8 oktober 2022 zaterdag 8 oktober 2022

0900 tot 1100 1300 tot 1500

220 220

71 95

3 67 69 14

4 69 59 13

Pagina 49 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

zaterdag 8 oktober 2022

1900 tot 2100

220

17

zondag 30 oktober 2022 zondag 30 oktober 2022 zondag 30 oktober 2022 zondag 30 oktober 2022

0400 tot 0600 0900 tot 1100 1300 tot 1500 1900 tot 2100

220 220 220 220

5 26 26 5

Pagina 50 van 51

Parkeernota Terneuzen 2023-2033

Pagina 51 van 51

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13061474/1