CConstaterende datTerneuzen
Koppel je AI →
Document · PDF

2023-05-23 a. Perioderapportage 4-2023 - ontwerpbesluit

gemeenteraad 8 juni 2023, gemeente TerneuzenBij agendapunt: Vaststellen perioderapportage 4, begroting 20234.353 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Gemeenteraad Ontwerpbesluit

Zitting van 8 juni 2023 Middelen - Financiën zaaknummer: 7698

2023_Raad_00064 - Perioderapportage 4 - 2023 Portefeuillehouder Frank Hulle,van Programma en/of paragraaf Paragraaf Bedrijfsvoering Paragraaf Financiering Paragraaf Grondbeleid Paragraaf Lokale heffingen Paragraaf Onderhoud kapitaalgoederen Paragraaf Verbonden partijen Paragraaf Weerstandsvermogen en risicobeheersing Programma Economie & arbeidsmarkt Programma Goed bestuur Programma Jeugd & onderwijs Programma Klimaat & duurzaamheid Programma Wonen & leefbaarheid Programma Zorg & gezondheid Besluit Besluitpunt 1 De Raad besluit de 4e perioderapportage van de begroting 2023 vast te stellen. Wat is de aanleiding? Hierbij ontvangt u de 4e perioderapportage 2023. In deze rapportage verwerken wij de effecten van de genomen besluiten na de opstelling van de begroting 2023. Dit betreffen besluiten die de gemeenteraad in deze vergadering behandelt. Daarnaast betreffen het door het college genomen besluiten die wij in overeenstemming met de financiële verordening aan de gemeenteraad voorleggen. Wij merken op dat de voorstellen die de gemeenteraad in deze vergadering behandelt, zover mogelijk verwerkt zijn in deze perioderapportage. De financiële verwerking van de raadsbesluiten vindt hierdoor gelijktijdig plaats met de behandeling van het raadsvoorstel.

Mocht u een ander besluit nemen dan verwerkt is in deze perioderapportage, verwerken wij de aanpassing op dit besluit in de eerstvolgende perioderapportage. Financiële mutaties De perioderapportage geeft mutaties weer waarvan de besluitvorming de bevoegdheid is van de gemeenteraad. De perioderapportage is onderverdeeld in twee kolommen. De kolom 'Gemeenteraad' en de kolom 'College'. Gemeenteraad In de kolom 'Gemeenteraad' staat de financiële verwerking van de raadsvoorstellen die de

1/13

gemeenteraad gelijktijdig met deze perioderapportage behandelt in deze raadsvergadering. Dit zodat de financiële effecten van een voorstel direct inzichtelijk zijn. College In de kolom 'College' staat de financiële verwerking van de voorstellen die door het college zijn behandeld. Volgens de financiële verordening moet de gemeenteraad hierover een besluit nemen. Dit betreft o.a. mutaties die verschuiven tussen programma’s, verhoging van lasten of baten, onttrekkingen uit onvoorzien en dergelijke mutaties. Mutaties die binnen de bevoegdheid vallen van het college leggen we niet ter besluitvorming voor aan de gemeenteraad. Samenvatting In de begroting 2023 is er een bedrag van € 250.000 opgenomen voor onvoorzien. In deze perioderapportage zijn er geen mutaties op onvoorzien. Op het begrotingssaldo zijn er verschillende mutaties voor een totaalbedrag van € 555.000. Deze zijn onder te verdelen in drie onderdelen: 1. Beheerplan Civiele Kunstwerken 2023-2027 (€ 197.000); 2. Budgetaanpassingen met een incidenteel karakter (€ 331.000); 3. Zorgcontinuïteit Almata (€ 28.000). Voor het Beheerplan Civiele Kunstwerken 2023-2027 ligt een apart raadsvoorstel voor. In 2023 inspecteerden wij onze Civiele Kunstwerken. De resultaten van deze inspecties hebben wij verwerkt in een nieuw Beheerplan Civiele Kunstwerken. De kosten voor het benodigd onderhoud zijn hoger dan de beschikbare budgetten.

Voor het tweede onderdeel 'Budgetaanpassingen met een incidenteel karakter' zijn er verschillende kleinere budgetaanpassingen en de vrijval tijdelijke huisvesting Voortgezet onderwijs (2025 en 2026). Voor de zorgcontinuïteit Almata bedraagt ons aandeel € 28.000. De mutaties op het resultaat zijn terug te vinden in een aparte bijlage, waarnaar wij u verwijzen.

Samenvatting

Onvoorzien

Resultaat

Stand Primitieve begroting 2023

250.000

5.037.000

6e perioderapportage 2022

0

0

7e perioderapportage 2022

0

16.000

1e perioderapportage 2023

0

-/- 124.000

2e perioderapportage 2023

0

-/- 427.000

3e perioderapportage 2023

0

-/- 1.707.000

4e perioderapportage 2023

0

-/- 555.000

Totaal

250.000

2.240.000

2/13

Reserves In de 4e perioderapportage 2023 zijn er verschillende mutaties op de reserves. Dit betreft mutaties die voortvloeien uit de jaarrekening 2022. Het betreft mutaties /aansluiting met de standen per 31 december 2022 voor verschillende reserves, bestemming rekeningresultaat en mutaties die niet uitgegeven zijn in 2022 en die in 2023 opnieuw geraamd moeten worden als onttrekking uit de reserves. Voor de volledigheid nemen wij in de onderstaande tabel de stand van de reserves op na de 4e perioderapportage 2023. Soort reserve

Beginstand

Mutatie Perioderapportage 4

Eindstand

Algemene reserve

35.442

23.908

59.350

Bestemmingsreserves (inclusief 20.914 resultaat)

3.512

24.426

Totaal

27.420

83.776

56.356

bedragen x € 1.000 Voor meer informatie verwijzen wij naar de 4e perioderapportage 2023. Wat willen we bereiken? Met deze perioderapportage willen wij bereiken dat er voldoende en een reëel budget is om het in de begroting 2023 opgenomen beleid op een verantwoorde en efficiënte wijze uit te voeren. Argumenten 1.1 Verwerken eerder genomen besluiten Het wijzigen van de begroting 2023 vloeit voort uit eerder (integraal) afgewogen en genomen besluiten. De financiële gevolgen van deze besluiten verwerken wij in de begroting 2023. 1.2 Actuele situatie van de financiële positie Door budgetbijstellingen te verwerken in de begroting 2023 komen we tot een zo goed mogelijke inschatting van het rekeningresultaat 2023 en de financiële mogelijkheden. 1.3 Rechtmatigheid Met het verwerken van de genomen besluiten hebben wij een rechtmatige basis om uitgaven te doen en inkomsten te ontvangen. Kanttekeningen Geen Wat mag het kosten? Deze perioderapportage is de 4e perioderapportage van 2023. Hierin verwerken wij de mutaties ten opzichte van de begroting 2023 die op 10 november 2022 is vastgesteld. Verloopoverzicht 3/13

Per ingang van de 4e perioderapportage 2022 voegen wij een bijlage toe aan de perioderapportages. In deze bijlage geven wij u informatie op programmaniveau van de stand van de primaire begroting, de mutaties van de voorgaande perioderapportages en de mutaties van de huidige perioderapportage. In de bijlage "Verloopoverzicht perioderapportages" kunt u deze informatie terugvinden. Wat gaan we ervoor doen? Wijzigen van de begroting 2023 met de mutaties zoals die zijn opgenomen in de 4e perioderapportage 2023.

Bijlagen 1. 2023-04-24 Perioderapportage 4 2023 deel totaal.pdf 2. Totaaloverzicht onvoorzien 2023-04.pdf 3. Totaaloverzicht Begrotingsresultaat 2023 - 4.pdf 4. Bijlage - Overzicht openstaande posten Sabewa Zeeland t.b.v. P4.pdf 5. Perioderapportage 4 - Verloopoverzicht perioderapportages.pdf

4/13

Perioderapportage 4 2023 Bedrag 2023

Bedragen maal € 1.000 Nr.

Programma

Lasten

Bedrag 2023

Baten

Saldo

Lasten

Bedrag 2023

Baten

Saldo

Lasten

Gemeenteraad I/S

54.725

Saldo

Perioderapportage 4

Perioderapportage 4

54.134

-23.102

31.032

496

60

555

95

-23.043

31.682

2

Zorg & gezondheid

96.735

-19.479

77.257

2.548

-192

2.356

1.010

-761

249

100.293

-20.432

79.861

3

Jeugd & onderwijs

9.430

-4.164

5.266

136

-494

-358

6

-38

-32

9.572

-4.696

4.876

4

Klimaat & Duurzaamheid

1.910

-219

1.691

85

-75

10

13

13

2.008

-294

1.714

5

Economie & arbeidsmarkt

5.202

-3.701

1.500

40

-40

-

6

6

5.248

-3.741

1.506

6

Goed bestuur

5.750

-928

4.822

8

8

55

55

5.813

-928

4.885

488

-142.439

-141.951

-

-

3

3

491

-142.439

-141.948

Overhead

20.413

-2.072

18.340

457

-38

419

-55

194.061

-196.104

-2.043

3.770

-780

2.991

1.132

250

0

250

-

-

-

-

2.795

0

2.795

-197

-

-197

-358

Saldo

Lasten

Baten

Saldo

Lasten

Baten

Saldo

Lasten

34.737

705

35.442

240

23.668

23.908

Onvoorzien Resultaat

Algemene reserve Bestemmingsreserves (inclusief resultaat)

25.053

417

-4.556

20.914

-2.481

5.968

3.487

25

Stand en Mutaties reserves

59.790

1.122

-4.556

56.356

-2.241

29.636

27.395

25

Gemeenteraad Omschrijving

A

1/Resultaat Beheerplan Civiele Kunstwerken 2023-2027

197

197

A

1/Resultaat Beheerplan Civiele Kunstwerken 2023-2027

-197

-197

Diverse programma's Jaarverslag en jaarrekening 2022

3.570

-776

B

2.794 -

Totaal

3.570

-776

2.794

Algemene reserve Jaarverslag en jaarrekening 2022 - Mutaties algemene reserve

8.316

705

9.021

Bestemmingsreserves Jaarverslag en jaarrekening 2022 - Mutaties Bestemmingsreserves

3.307

417

3.724

Algemene reserve Jaarverslag en jaarrekening 2022 - opnieuw ramen uit reserve in 2023

-465

519

54

Reserve project publiekszaken Jaarverslag en jaarrekening 2022 - opnieuw ramen uit reserve in 2023

-29

-

-29

Reserve gezond in de stad (GIDS) Jaarverslag en jaarrekening 2022 - opnieuw ramen uit reserve in 2023

-88

-

-88

Reserves B

95

Baten

Wonen & leefbaarheid

Saldo van baten en lasten

B

Lasten

1

Algemene Dekkingsmiddelen

Programma

Saldo

College

Perioderapportage 4

Stand voor de 4e Perioderapportage

Bedrag 2023

Baten

Reserve social return on investment/Werk naar Werk Jaarverslag en jaarrekening 2022 - opnieuw ramen uit reserve in 2023

-30

-

-30

Reserve Sociaal Domein Jaarverslag en jaarrekening 2022 - opnieuw ramen uit reserve in 2023

-14

-

-14

Reserve lokale aanpak eenzaamheid Jaarverslag en jaarrekening 2022 - opnieuw ramen uit reserve in 2023

13

-

13

Reserve klimaatbeleid Jaarverslag en jaarrekening 2022 - opnieuw ramen uit reserve in 2023

-3

-

-3

Reserve bevolkingskrimp Jaarverslag en jaarrekening 2022 - opnieuw ramen uit reserve in 2023

-100

-

-100

Reserve budgetoverhevelingen Jaarverslag en jaarrekening 2022 - opnieuw ramen uit reserve in 2023

-2.425

50

-2.375

Reserve COVID-19 Jaarverslag en jaarrekening 2022 - opnieuw ramen uit reserve in 2023

-222

-

-222

Algemene reserve Jaarverslag en jaarrekening 2022 - Bestemming rekeningresultaat

-

14.833

14.833

Reserve gezond in de stad (GIDS) Jaarverslag en jaarrekening 2022 - Bestemming rekeningresultaat

-

26

26

Reserve budgetoverhevelingen Jaarverslag en jaarrekening 2022 - Bestemming rekeningresultaat

-

2.519

2.519

-

Reserve COVID-19 Jaarverslag en jaarrekening 2022 - Bestemming rekeningresultaat

-

66

66

Totaal

8.260

19.135

27.395

Programma's

3.766

-776

2.991

-

-

-

Resultaat

-197

-

-197

Totaal

3.570

-776

2.794

Onvoorzien

5/13

-55

20.815

-2.111

18.705

333

198.964

-197.683

1.281

-

250

-

250

-

-358

2.240

-

2.240

Baten

Saldo

Lasten

Baten

Saldo

-

240

23.668

59.350

-799

-

25

-2.456

5.968

24.426

25

-2.216

29.636

83.776

Onvoorzien: De stelpost die opgenomen is in de primitieve begroting van € 250.000. Resultaat: Het begrotingsoverschot dat besteedbaar is. (+/+ is voordeel). Stand en mutaties van de reserves: de beginstand en de mutaties van eerdere besluitvorming en de mutaties in de desbetreffende perioderapportage (-/- is onttrekking).

A

In 2023 inspecteerden wij onze Civiele Kunstwerken. De resultaten van deze inspecties hebben wij verwerkt in een nieuw Beheerplan Civiele Kunstwerken. De kosten voor het benodigd onderhoud zijn hoger dan de beschikbare budgetten.

B

We ramen de bestemming van het rekeningsaldo en het overzicht bij de jaarrekening naast budgetoverhevelingen opnieuw te ramen bedragen. De laatste zijn bedragen die opnieuw geraamd worden uit een bestemmingsreserve. Naast budgetoverhevelingen opnieuw te ramen in 2023 Lasten

Aanschaf en sloop pand ontwikkeling supermarkten Sas van Gent Implementatie software Vervoermiddelen Geluidssanering Axel Sloop en Saneringskosten Wilhelminastraat/Julianastraat Beurtvaartkade Verkeersstromen Projectplan leefomgeving Kanaalzone Sluiskil-Terneuzen Warmtevereniging Hoek Oranjestraat 7 BS Rivierenbuurt-Hoek-Westdorpe WMO Stadsboerderij - Jeugd mooi is die tijd Coronacompensatie Jeugd en Wmo Skaeve Huze haalbaarheidsonderzoek Regiodeal Budget Werk naar Werk/SROI 5

€ 100.000 € 136.500 € 269.215 -€ 3.000 € 128.975 -€ 105.333 -€ 40.497 € 10.325 € 3.075 € 5.000 -€ 374.950 € 81.326 € 156.000 € 49.163 €0 € 30.265

Baten Dekking Bevolkingskrimp Dekking Algemene reserve Dekking reserve Eenzaamheid Dekking reserve Gezond in de Stad (GIDS) Dekking reserve SROI Dekking reserve Budgetoverhevelingen Dekking reserve Klimaatbeleid Dekking reserve project publiekszaken Dekking reserve sociaal domein Dekking reserve Covid-19

-€ 100.000 € 53.895 € 12.834 -€ 61.688 -€ 30.265 -€ 119.000 -€ 3.075 -€ 29.043 -€ 13.722 -€ 156.000

Saldo opnieuw te ramen in 2022

€0

De bestemming van het voordelig rekeningsaldo is afgerond € 17.444.000. dit bestemmen wij als volgt: Toevoeging aan: - de algemene reserve Budgetoverhevelingen naar 2023 nog niet volledig uitgevoerde activiteiten: - Decembercirculaire 2022 Gemeentefonds - Regiodeal - Overige, waaronder bedrijfsvoering

€ 14.833.350

Totaal budgetoverhevelingen

€ 2.611.000

€ 1.913.000 € 408.000 € 290.000

6/13

Bedrag 2023

Collegebesluiten Bedragen maal € 1.000 Programma

Lasten

1/2/3/4/5/6//Overhead/algemene Budgetaanpassingen met een incidenteel karakter dekkingsmiddelen/Resultaat 1/2/3/4/5/6//Overhead/Resultaat Budgetaanpassingen met een incidenteel karakter

1 1

Investeringen 2023_Raad_00001 - Optimaliseren werkplaatsen Koegors

2 3 3

331

331

-331

-331 -

5/Resultaat Zorgcontinuïteit Almata

28

28

5/Resultaat Zorgcontinuïteit Almata

-28

2/algemene dekkingsmiddelen 2022_BW_01239 verhoging inkomensgrens

5

Saldo

-

2/3/Overhead 2022_BW_01468 Nieuwe beheerssituatie gemeenschapscentrum 't Meulengat.

4

Baten College

Omschrijving

-28

15

-15

-

-

-

-

6

2 Correctie WSP Begroting

795

-795

-

7

3 2023_MT_00095 Vervanging wegens ziekte RBL

38

-38

-

8

2/Overhead Overboeken salarisraming van SSD naar WSP

-

-

-

9

1/Overhead 2023_MT_00106 wijziging invulling functies O&E

-

-

-

-

-

-

848

-848

0

358

-810

-452

-

-

-

-358

-

-358

0

-810

-810

-

-

10

algemene dekkingsmiddelen/Investeringen 2023_MT_00107 belcellen

Programma's Onvoorzien Resultaat Totaal Reserves

-

1

1/2/3/4/5/6//Overhead/Resultaat In de derde perioderapportage hebben we budgetten aangepast in verband met indexeringen. Voor sommige posten in de begroting zien we dat we de budgetten incidenteel moeten bijstellen. Deze verhogingen lichten we hieronder toe. Deze bedragen muteren we op het begrotingsresultaat. Onderwerp

2023

2024

Vrijval tijdelijke huisvesting Voortgezet onderwijs

2

3 4

5

6 7 8 9 10

-

Bijraming bouwrijp maken Beurtvaartkade naar aanleiding van nieuwe bestekraming Verhoging budget voor bouwrijp maken Wilhelmina en Julianastraat Beheer en onderhoud wegen (huur roerende zaken) Ivm lange levertijden van nieuwe wagenpark is tijdelijke inhuur noodzakelijk Sportstimulering t.b.v. Wielercafé en andere side events Budgetverhoging i.v.m. beregeningsinstallatie Diverse materialen i.v.m. nieuw gymlokaal Terneuzen Schuldhulpverlening Mobiele camera's; bestaand budget niet toereikend Aanvullend onderzoek Restwarmtenet Hoek Cofinanciering voor de Europese subsidie LEADER voor plattelandsontwikkeling Donatie voor slachtoffers aardbeving Turkije en Syrië Extra fiscale advisering voor de btw en vpb Verzekeringen

100.163 5.500 10.000 7.000 20.000 24.000 15.000 12.000 13.100 6.000 55.013 35.000 27.800

Dekking uit begrotingsresultaat

302.776

2025

2026

-805.000

-2.738.000

-805.000

-2.738.000

10.000 15.000 7.500

32.500

Investeringen Dit voorstel is besloten in de gemeenteraadsvergadering van februari. We verwerken nu dit voorstel (toevoegen investering) in deze perioderapportage. Omdat er eerder een besluit over genomen is verwerken wij deze nu in de kolom collegebesluiten. Op onze locatie De Koegors hebben we een voertuigwerkplaats die we gebruiken voor het onderhoud aan onze bedrijfsvoertuigen. De afgelopen jaren hebben we geconstateerd dat we te weinig ruimte hebben om al het benodigde onderhoud tijdig uit te voeren. Dit leidt tot logistieke problemen en verstoort de bedrijfsvoering. We willen de werkplaatsen op locatie De Koegors optimaliseren. In overleg met de VRZ hebben we een nieuw inrichtingsplan uitgewerkt. Dit nieuwe inrichtingsplan vraag echter wel een aanpassing aan het gebouw. Deze aanpassing omvat het bouwen van een verdiepingsvloer in de bestaande schilderswerkplaats. Door deze nieuwe verdiepingsvloer verkrijgen we extra vierkante meters vloeroppervlak en kunnen we de benodigde ruimte op de begane grond vrijmaken.

De gemeenteraad heeft besloten: * een investeringskrediet van € 70.000 beschikbaar te stellen voor aanpassingen aan de werkplaats op locatie De Koegors * het investeringskrediet van € 42.000 in het investeringsprogramma voor een nieuwe hefbrug 1 jaar naar voren te halen naar het jaar 2023 * de kapitaallasten van de nieuwe investering en de naar voren gehaalde investering mee te nemen bij het opstellen van de Kaderbrief 2024-2027. 5/Resultaat Ons aandeel in de € 185.500 is incidenteel € 27.862. We stellen voor dit bedrag te dekken uit het begrotingsresultaat en te ramen op het budget gesloten plaatsing. 2/3/Overhead Het college heeft besloten om de beheersituatie in 't Meulengat te wijzigen. De gemeente neemt het beheer per 1 januari over. De extra kosten van € 83.000 op programma 2 Zorg & gezondheid dekken we uit verhuurinkomsten (€ 15.000), speelvoorzieningen / ontmoetingsplaatsen (€ 44.000 overheveling uit programma 3 Jeugd & onderwijs) en vervangingsbudget (€ 24.000 uit overhead). De structurele kosten nemen we op in de Kaderbrief 2024-2027. 2/algemene dekkingsmiddelen Verhoging van de inkomensgrens van het minimabeleid naar 120%, met uitzondering van bijzondere bijstand voor de kosten van bewindvoering en rechtsbijstand, zal naar schatting €187.000 meerkosten met zich meebrengen.

Het bedrag van € 187.000 financieren we uit de middelen vanuit het Bestuursakkoord (€ 150.000) en de stelpost sociaal domein (€ 37.000) vanaf 2024. Het bedrag van de stelpost hevelen we over van algemene dekkingsmiddelen naar programma 2 Zorg & gezondheid. 2 De begrotingsbedragen voor het WSP staan in 2023 nog op verkeerde boekingscombinaties. Deze worden administratief overgezet. 3 Een consulent RBL is tijdelijk uitgevallen wegens ziekte. Hiervoor willen we gaan inhuren van april t/m juli 2023, dekking hiervan komt vanuit de RMC reserve. Hiervoor verhogen wij de lasten voor een bedrag van € 38.000 en de inkomsten ook voor € 38.000. 2/Overhead We hevelen in verband met interne verschuiving een bedrag over van team Support Sociaal Domein (SSD) naar team WerkServicePunt (WSP) voor een bedrag van € 87.000. 1/Overhead Uitbreiding functie administratief medewerkers binnen team beleidsontwikkeling uit te breiden naar 1 fte en dit structureel te bekostigen uit het budget voor bestemmingsplannen. Hiervoor hevelen we € 20.800 over van programma 1 naar Overhead voor 2023 en voor 2024 en verder € 28.000. algemene dekkingsmiddelen/Overhead We schaffen belcellen aan, het budget hiervoor €25.000 hevelen we over van de ontwikkelruimte (algemene dekkingsmiddelen) naar investeringen.

7/13

Perioderapportage 4 2023

Meerjarenperspectief Bedrag 2024

Bedragen maal € 1.000 Nr.

Programma

Lasten

Bedrag 2025 Baten

Saldo

Lasten

Stand na de 4e

Stand na de 4e

Perioderapportage

Perioderapportage

1

Wonen & leefbaarheid

239

2

Zorg & gezondheid

465

3

Bedrag 2026 Baten

Saldo

Lasten

Investeringen Baten

Saldo

Stand na de 4e Perioderapportage

239

218

60

443

Jeugd & onderwijs

-

-805

4

Klimaat & Duurzaamheid

-

-

-

B,1

5

Economie & arbeidsmarkt

-

-

-

B,1

6

Goed bestuur

-

-

-

B,1

-406

-406

218

205

37

443

-805

-1.933

-406

205

A,B,1,9

37

B,1,3,4,5,6,8

-1.933

B,1,4,7

Algemene Dekkingsmiddelen

-37

-37

-37

-37

-37

-37

1,5

Overhead

-28

-28

-28

-28

-28

-28

137.000 B,1,2,4,8,9

-209

-406

-615

-1.350

-406

-1.756

615

-

9.998

2.561

-

8.164

Saldo van baten en lasten Onvoorzien Resultaat

639

-406

233

-233

-

6.726

6.959

9.382

5.603

Saldo

Mut

Lasten

Baten

Saldo

Saldo

Mut

Lasten

Baten

Saldo

Saldo

Mut

Lasten

59.350

-160

-

-

59.190

59.190

650

-

-

59.840

59.840

754

-

Bestemmingsreserves

24.426

178

-

-

24.605

24.605

942

25.546

25.546

969

-

Mutaties reserves

83.776

18

0

0

83.795

83.795

1.592

-

-

85.387

85.387

1.723

0

Algemene reserve

*

*

*

* Eerdere besluitvorming

8/13

Baten

Saldo 60.594 26.516

0

87.110

137.000

TOTAALOVERZICHT ONVOORZIEN 2023 toevoeging

beschikking

incidenteel ecl 00001

structureel ecl 00002

restant

incidenteel ecl 00001

Saldo primitieve begroting 2023

Totaal toevoeging en beschikking

-

-

0

0

Geraamd

structureel ecl 00002 0 0 -

-

0

0

Totaal restant onvoorzien

250.000 Beginstand begroting 2023 250.000 250.000 250.000

0

artikel 6 lid 4 sub f: in de financiele verordening is opgenomen dat een beschikking uit onvoorzien moet voldoen aan de 3 O's (Onvoorzienbaar, Onvermijdbaar en Onuitstelbaar) Het college heeft de mogelijkheid om binnen het kader van € 25.000 in bijzondere omstandigheden af te wijken van de drie O’s en licht dit toe in de perioderapportage.

9/13

Totaaloverzicht begrotingsresultaat

Primitieve begroting 2023 Mutaties 3e kwartaalrapportage Sabewa Zeeland 2022-10-11 BW_01138 subsidieverhoging Stichting "Houdt woonomgeving Schapenbout Leefbaar 2022-10-11 BW_01139 structurele verhoging subsidie St. Zeeland Jazz 2022_BW_00965 - Verkeerssituatie ter hoogte van spoorwegovergang Koegorsstraat Investeringskrediet voor elektrische laadpalen bij de locatie de Koegors September circulaire 2022 2022-10-11 BW_01143 Samenwerkingsovereenkomst beperking overlast visdiefjes B&W_2022_01167 Structurele begrotingswijziging jeugdhulpkosten Openen grondexploitatie Hoek Af- en bijramingen en budgetneutrale mutaties met dekking resultaat 2022_DO_00194 taken FG, PO en CISO tbv RUD Zeeland 2022_Raad_0021 Verhogen kosten kwijtschelding 2022_BW_01226 - Uitvoering citymarketing Terneuzen 2023 - 2028 2022-11-29 BW_01360 Begroting 2023 NME-centrum Natuur&Zo 2022_BW_01283 - Eenmalige extra financiële bijdrage Voedselbank 2022_BW_01239 verhoging inkomensgrens 2022_BW_01277 1e begrotingswijziging 2023 GGD Zeeland 2022_BW_01278 2e begrotingswijziging GGD Zeeland - incidentele dekking 2023-02-07_BW_00113 Subsidieregeling Aanjaaggelden Zeeland in Stroomversnelling Beleidsplan onderhoud gemeentelijk vastgoed 2023_BW_00191 Evaluatie groeidocument groei Indexeringen Budgetaanpassingen met een incidenteel karakter Zorgcontinuïteit Almata Beheerplan Civiele Kunstwerken 2023-2027 Totaal

begrotingsresultaat

2023

2024

2025

2026

5.037.074 407.070 -1.000 -10.000 -14.426 10.000 -225.933 -75.000 -206.037 29.000 102.451 20.280 -25.000 -97.896 5.855 -27.131 -40.000 -374.126 -12.789

10.105.481 407.070 -1.000 -10.000 -4.426 10.000 -336.000

11.977.236 407.070 -1.000 -10.000 -4.426 10.000 -249.296

1.260.644 407.070 -1.000 -10.000 -4.426 10.000 6.364.579

64.700 134.802 20.280 -25.000 -97.896

15.700 110.818 20.280 -25.000 -97.896

32.000 110.569 20.280 -25.000 -97.896

-344.959

-344.959

-344.959

-50.000 -866.767 -330.000 -1.717.783 -32.500

-50.000 -735.075 -330.000 -1.310.802 805.000

-50.000 -858.446 -330.000 -880.934 2.738.000

-200.940 6.725.062

-189.831 9.997.819

-177.056 8.163.425

-247.036 -255.000 -1.205.451 -330.576 -27.862 -196.600 2.239.867

10/13

Beginstand begroting 2023 7e perioderapportage 2022 7e perioderapportage 2022 7e perioderapportage 2022 7e perioderapportage 2022 7e perioderapportage 2022 7e perioderapportage 2022 7e perioderapportage 2022 7e perioderapportage 2022 7e perioderapportage 2022 7e perioderapportage 2022 1e perioderapportage 2023 1e perioderapportage 2023 1e perioderapportage 2023 1e perioderapportage 2023 1e perioderapportage 2023 2e perioderapportage 2023 2e perioderapportage 2023 2e perioderapportage 2023 3e perioderapportage 2023 3e perioderapportage 2023 3e perioderapportage 2023 3e perioderapportage 2023 4e perioderapportage 2023 4e perioderapportage 2023 4e perioderapportage 2023

Bijlage perioderapportage 4 - 2023 Totaal openstaande posten (incl. voorgaande jaren) gemeente Terneuzen per 31 maart 2023

OZB eigenaren woningen OZB eigenaren niet-woningen OZB gebruik niet-woningen Rioolheffing Afvalstoffenheffing BIZ-bijdrage Hondenbelasting Toeristenbelasting Forensenbelasting

2014 € 2.162 € 812 € 393 € 1.428 € 5.896 € € 694 € € 1.063 € 12.449

2015 € 3.683 € 5.750 € 4.674 € 3.945 € 13.213 € € 749 € € 2.880 € 34.894

2016 € 1.671 € 2.147 € 4.630 € 4.542 € 22.235 € € 1.412 € € 1.737 € 38.374

2017 € 9.322 € 5.820 € 8.888 € 7.703 € 31.356 € 400 € 2.710 € € 598 € 66.797

2018 € 10.461 € 7.523 € 10.109 € 8.855 € 36.657 € 1.118 € 3.343 € € 3.529 € 81.594

2019 € 11.910 € 6.242 € 18.167 € 9.143 € 42.024 € 4.092 € 4.804 € € 5.290 € 101.673

11/13

2020 € 20.555 € 11.882 € 21.174 € 16.603 € 65.621 € 4.528 € 6.476 € 1.214 € 6.067 € 154.120

2021 € 28.813 € 57.811 € 52.129 € 30.254 € 104.402 € € 8.718 € 16.933 € 275.972 € 575.033

2022 € 79.589 € 58.133 € 88.849 € 45.039 € 206.456 € 10.489 € 10.071 € € 238.501 € 737.129

2023 € 5.697.001 € 1.612.835 € 1.136.605 € 3.943.347 € 6.692.569 € € 292.581 € € € 19.374.939

€ € € € € € € € € €

Eindtotaal 5.865.167 1.768.956 1.345.618 4.070.859 7.220.430 20.627 331.559 18.148 535.637 21.177.002

Verloopoverzicht perioderapportages Programma (bedragen x € 1.000)

Lasten

Baten

Saldo Lasten

Primitieve begroting 2023

50.281

-21.306 28.975

2 Zorg & gezondheid

92.193

-18.828 73.365 -1.128

3 Jeugd & onderwijs

8.925

-3.824

4 Klimaat & Duurzaamheid

1.753

5 Economie & arbeidsmarkt 6 Goed bestuur

-647

2.967

52

5.101

324

-374

-50

-28

-189

1.565

100

100

5.011

-3.682

1.329

38

38

5.503

-880

4.622

161

-13

148

-631

-1.623

-2.253

-134

2.243

18

2.261

-5

7.210 -3.874

3.336

97

16

-124

Baten

Saldo

-2.070 16.071

250

250

190.037

-190.491

5.037 Lasten

-1.128

1.128

1.128

-454 5.037

Baten

16

Saldo Lasten

Stand voor perioderapportage 4

Baten

54.134

-23.103 31.032

591

60

2 Zorg & gezondheid

96.735

-19.479 77.256

3.557

3 Jeugd & onderwijs

9.430

-4.164

5.266

4 Klimaat & Duurzaamheid

1.909

-219

5 Economie & arbeidsmarkt

5.202

6 Goed bestuur

5.751

-23.043

31.682

-953

2.604 100.292

-20.432

79.861

142

-532

-390

9.572

-4.696

4.876

1.691

99

-75

24

2.008

-294

1.714

-3.701

1.501

46

-40

6

5.248

-3.741

1.507

-929

4.822

63

63

5.814

-929

4.885

-552

-552

2.731

-142.439

139.708

402

364

23.247

-2.111

21.136

7 Algemene dekkingsmiddelen

3.283

8 Overhead

22.845

-2.073 20.772

250

250 -196.105 3.434 4.348 2.795

-555

-38

-1.579

650

250

250

2.769 203.887 -197.684

6.203

-555

2.240

12/13

-120

34

Lasten

2.240

Baten

Saldo

Perioderapportage 2

-5 52

98

54.725

-142.439 139.15 6

2.795

Lasten

Saldo

1.628

1.628

5 30

Stand na perioderapportage 4

Perioderapportage 4

1 Wonen & leefbaarheid

Saldo van baten en lasten 199.539

Saldo

Baten

Perioderapportage 1

3.614

18.142

Resultaat

Perioderapportage 7 2022

Lasten

115

8 Overhead

Onvoorziene uitgaven

Saldo

125

7.979

Programma (bedragen x € 1.000)

Baten

-1.236

7 Algemene dekkingsmiddelen

Resultaat

Lasten

1.361

-139.712 131.73 2

Saldo van baten en lasten

Saldo

Perioderapportage 6 2022

1 Wonen & leefbaarheid

Onvoorziene uitgaven

Baten

-30

98

Lasten

Baten

Saldo

Lasten

Baten

Saldo

Perioderapportage 3

Mutaties voorgaande rapportages

2.377

-440

1.937

3.853

-1.796

2.057

376

-4

372

4.542

-651

3.892

209

209

504

-340

164

26

26

156

-30

126

37

192

-19

172

56

-19

70

-35

35

17

17

248

-48

200

-134

-592

-1.105

-1.697

-4.466

-4.466

-4.696

-2.728

-7.424

-20

-26

34

34

2.431

2.431

4.703

-2

4.701

-107

-10

9.502 -5.614

3.888

-2.242

-2.242

-124

1.170 -1.170 -427

1.026 -427

-1.707

-464

562 -1.707

2

13/13

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12693193/1