2021-06-23 Bijlage 2 - 210518 - Overzicht indicatieve exploitatielasten
Tekst van het document
Overzicht indicatieve exploitatielasten verduurzamingstrategie vastgoed gemeente Terneuzen (bedragen in € x 1.000) Uitgangspunten:
Afschijftermijn (jaar): Rekenrente: Kostenverhogend btw perc. Alle verduurzaming maatregelen activeren? Berekeningsmethodiek:
25 2,5% 0,0%
100% CO2 reductie (ambitie gemeenteraad, Activiteitenprogramma klimaat en duurzaamheid)
100% CO2 reductie (eis Regionale EnergieStrategie Zeeland (v1.0)
50% CO2 reductie (eis klimaatakkoord Parijs, RES, sectorale routekaart VNG)
100% CO2 reductie (eis Sectorale routekaart VNG), 95% CO2 reductie (Klimaatakkoord Parijs)
Ja In dit overzicht is uitgegaan van afschrijving na elke uitvoeringsperiode van 5 jaar. Onderzoek Adviesbureau Sweco (22 april 2021) 18 mei 2021 Patrick Anema
Basis: Datum: Auteur:
Periode
afschrijving 2021 per jaar 2022
2023
2024
2025
0
72
107
143
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
2039
2040
2041
2042
2043
2044
2045
2046
2047
2048
2049
2050
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
229
138
132
126
120
115
15
29
44
59
73
2051
2052
2053
2054
2055
117
117
117
117
117
2056
2057
2058
2059
2060
2061
2062
2063
2064
2065
231
2066
2067
2068
2069
2070
2071
2072
2073
2074
2075
Investeringssom
Verduurzaming met als einddoel energieneutraal vastgoed in 2040 Investering 2021-2025
5.731
rente over periode
Investering 2026-2030
36
2.925
rente over periode
Investering 2031-2040
109
103
97
92
86
80
75
69
63
57
52
46
40
34
29
23
17
11
6
0
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
117
70
67
64
61
59
56
53
50
47
44
41
38
35
32
29
26
23
20
18
15
12
9
6
3
0
231
231
231
231
231
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
461
231
231
231
231
282
277
271
265
259
248
236
225
213
202
190
179
167
156
144
133
121
110
98
86
75
63
52
40
29
23
17
12
6
0
0
0
0
11.530
rente over periode
58
115
173
231
288
Investering 2041-2050 rente over periode
Kapitaallast einddoel energieneutraal 2040
20.200
0
36
72
107
143
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0 0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
381
390
399
408
417
583
632
681
730
779
995
981
966
952
937
1.148
1.128
1.107
1.087
1.067
1.047
1.027
1.007
986
966
722
708
694
679
665
536
525
513
502
490
254
248
242
236
231
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
-261
-261
-261
-261
-261
-320
-320
-320
-320
-320
-599
-599
-599
-599
-599
-599
-599
-599
-599
-599
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
120
129
138
147
156
263
311
360
409
458
396
381
367
352
338
548
528
508
488
468
502
481
461
441
421
177
163
148
134
119
-9
-21
-32
-44
-55
-292
-298
-303
-309
-315
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
-545
Financiele besparing (vermeden energie uitgaven door verduurzaming) Financiele besparing einddoel energieneutraal 2040
Benodigde kapitaal incl. vermeden energie uitgaven Totale kapitaallast energieneutral 2040
0
36
72
107
143
Grafieken met indicatieve exploitatielasten Toelichting overzicht en grafieken: De benodigde kapitaallast voor de verduurzaming gemeentelijk vastgoed Terneuzen bestaat uit rente en afschrijving van het te activeren bedrag. Daar tegenover staat de financiële besparing welke wordt gerealiseerd door de geplande verduurzaming uit de routekaart Terneuzen. De kapitaallast voor einddoel 2040 is weergegeven in het lichtgroen gearceerde deel. De kapitaallast is op basis van de opgestelde routekaart verduurzaming onderverdeeld in vier uitvoeringsperiodes. De investering per uitvoeringsperiode is in het overzicht als een afschrijving na de uitvoeringsperiode ingevoerd. Hierbij is een afschrijvingstermijn van 25 jaar aangehouden. Verder is een rente van 2,5% per jaar over de benodigde investering meegenomen.
De financiële besparing welke wordt gerealiseerd door de geplande verduurzaming uit de routekaart Terneuzen is (als minbedrag) inzichtelijk gemaakt in het rode gedeelte. Hiervoor geldt dat de financiële besparing (vermeden uitgave) per jaar afhankelijk is van het uitgevoerde verduurzamingspakket en oploopt naar mate de gebouwen verder worden verduurzaamd tot energieneutraal. Ook is deze afhankelijk van het eerder afstoten of behouden van vastgoed. In het overzicht is de financiële besparing doorgetrokken tot het jaar 2075. Op termijn moet er na afschrijving opnieuw geinvesteerd worden om de besparing in stand te houden.
Indicatieve kapitaallasten en vermeden uitgaven verduurzaming per jaar (x € 1.000) 1.400 1.200 1.000 800 600 400 200 0 2021
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
2039
2040
2041
2042
2043
2044
2045
2046
2047
2048
2049
2050
2051
2052
2053
2054
2055
2056
2057
2058
2059
2060
2061
2062
2063
2064
2065
2066
2067
2068
2069
2070
2071
2072
2073
2074
2075
2057
2058
2059
2060
2061
2062
2063
2064
2065
2066
2067
2068
2069
2070
2071
2072
2073
2074
2075
-200 -400 -600 -800
Kapitaallast einddoel energieneutraal 2040
De tweede grafiek geeft de resultante (kapitaallast – financiële besparing) weer in een lichtoranje kleur.
Financiele besparing einddoel energieneutraal 2040
Totale exploitatielasten verduurzaming per jaar (x € 1.000) 1.200 1.000 800 600 400 200 0 2021
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
2039
2040
2041
2042
2043
2044
2045
2046
2047
2048
2049
2050
-200 -400 -600 -800
Totale kapitaallast energieneutral 2040
2051
2052
2053
2054
2055
2056