CConstaterende datSudwest Fryslan
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage II - Begroting 2023 VRF

Raadsvergadering 14 juli 2022, gemeente Sudwest FryslanBij agendapunt: Jierstikken Veiligheidsregio Fryslân12.628 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

29

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

6.3.7 Gedragscode De gedragscode is bedoeld om rechten, plichten, procedures en sancties die wettelijk zijn vastgelegd betekenis te geven in geldende gedragsregels. Deze bieden houvast bij de dagelijkse zuivere en professionele omgang met de klant en met elkaar en is een uitwerking van het integriteitsbeleid. De gedragscode geldt voor alle medewerkers in dienst van VRF, inclusief vrijwilligers en ook voor andere personen die werkzaamheden verrichten voor VRF, zoals stagiaires, uitzendkrachten en ZZP’ers. Van al deze medewerkers wordt verwacht dat zij zich te allen tijde aan de met elkaar afgesproken gedragscode houden. 6.3.8 Hybride werken De coronacrisis heeft een groot effect op de manier van werken. Het thuiswerken en de anderhalve metersamenleving heeft beperkingen met zich meegebracht. Tegelijkertijd heeft het ons geïnspireerd om anders naar de manier van werken en het gebruik van de werklocaties te kijken. Het gedeeltelijk thuis- en op kantoor werken zal blijven, ook na de crisis. In 2022 wordt helder hoe dit er vanaf 2023 uit zal zien.

30

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

6.4. Onderhoud kapitaalgoederen In deze paragraaf wordt een uiteenzetting opgenomen over het beleid rondom het beheer van de gebouwen die Veiligheidsregio Fryslân in eigendom heeft. Wij hebben de volgende gebouwen in eigendom/beheer: • • • •

Het hoofdkantoor aan de Harlingertrekweg 66 Brandweerkazernes, waarvan 48 in eigendom 48 locaties voor JGZ, allen gehuurd Het Regionaal Coördinatie Centrum (RCC), ondergebracht bij de meldkamer. Dit pand betreft deels eigendom en wordt vanaf medio 2021 gehuurd.

Tijdens de COVID pandemie worden er diverse panden gehuurd ten behoeve van vaccineren en testen. De nut en noodzaak van de panden is afhankelijk van de wijze waarop de pandemie zich zal ontwikkelen. Kwaliteitsniveau Als grondslag voor het beheer en onderhoud van kapitaalgoederen worden vaak de NEN-2767 richtlijnen toegepast. De NEN-2767 is een breed toegepaste wijze van conditiemeting, waarmee de technische kwaliteit van bouw- en installatiedelen op een objectieve manier wordt vastgelegd. Er zijn zes niveaus, die verschillen in kwaliteit aangeven Niveau 1 is ‘uitstekend’, niveau 6 is ‘zeer slecht’. Ons streven bij het beheer en onderhoud is net als voorgaande jaren conditiescore 3. De score betekent dat wij een ‘redelijk conditie’ nastreven. Plaatselijk zichtbare veroudering vinden wij acceptabel, zolang de functievervulling van bouw- en installatiedelen niet in gevaar komt. Bij de huurlocaties streven wij er naar om een vergelijkbaar kwaliteitsniveau vast te leggen in de huurovereenkomsten. Op basis van dit uitgangspunt hebben wij onderhoudsvoorzieningen gevormd. Middels een onderhoudsvoorziening worden de lasten van groot onderhoud over de jaren geëgaliseerd. De dotatie aan de voorziening (met andere woorden: de jaarlijkse lasten) is het gemiddelde bedrag van het groot onderhoud dat de komende 30 jaar gepland is.

Periodiek vindt er een herijking plaats van de onderhoudsplannen. Wettelijk gezien moet dit eens in de vijf jaar, maar in de praktijk hanteren wij een richtlijn van eens in de drie jaar. In het tweede kwartaal van 2022 heeft de meest recente herziening plaatsgevonden. Investeringen Op basis van een nieuwe planning en financiële doorrekening is het toekomstperspectief geschetst voor de uitvoering van de bouwagenda. De komende vijf jaar voeren we de plannen voor meerdere posten uit. De financiële lasten zijn, op basis van het prijspeil medio 2021, tot 2040 gedekt in de meerjareninvesteringsplanning. Om te borgen dat de planning, kwaliteit en kosten van de uitvoering van bouwagenda binnen de gestelde kaders blijven, is in 2021 een stuurgroep bouwagenda opgericht waar verschillende specialisaties in zijn opgenomen. Hiermee beogen wij eventuele verassingen tijdig te onderkennen, zodat er gepast en tijdig ingegrepen kan worden indien nodig.

6.5. Verbonden partijen Definitie Verbonden Partij Een Verbonden Partij (VP) is een privaat- of publiekrechtelijke organisatie waarin de VRF een financieel én een bestuurlijk belang heeft. Er is sprake van een financieel belang als de VRF aansprakelijk is bij het niet nakomen van de verplichtingen door de rechtspersoon. Er is sprake van een bestuurlijk belang als de VRF vertegenwoordigd is in het bestuur of zeggenschap daarin kan uitoefenen. Gelet op deze kwalificaties van belang kent de VRF geen verbonden partijen. Hieronder wordt Stichting BON waarmee de VRF een nauwe betrokkenheid heeft genoemd.

31

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

Stichting BON De bestuurlijke deelname, samen met de veiligheidsregio’s Groningen en Drenthe, in de Stichting Brandweeropleidingen Noord (BON) benadert de definitie van een verbonden partij. Er is echter volgens de statuten geen sprake van een financieel belang in de stichting. De stichting is aandeelhouder in de BON B.V. De BON B.V. heeft een 100%-deelneming in Oefencentrum Noord B.V. en Brandweeropleidingen Noord B.V. De BON factureert de afgenomen dienstverlening (opleiden of oefenen). Stichting BON is daarom formeel geen verbonden partij.

6.6. Coronavirus De uitvoering van de opdrachten in het kader van de infectieziektebestrijding van corona, te weten: Testen, Bron- en contactonderzoek en Vaccineren wordt via de meerkostenregeling bekostigd door het ministerie van VWS. In het voorjaar van 2022 wordt mede door VWS, RIVM en GGD GHOR Nederland en GGD Fryslân een scenario ontwikkeld voor 2023 en verder. Daarbij ligt de uitvoering en organisatie van de werkzaamheden ten aanzien van de bestrijding mogelijk nog los van de werkprocessen van GGD Fryslân. Het uitgangspunt in de bekostiging van de bestrijding van het coronavirus is dat de gemaakte kosten vallen onder de meerkostenregeling.

32

7. Financiële begroting 7.1. Overzicht van baten en lasten Primitieve begroting 2023 Programma Gezondheid

Lasten

Baten

Saldo

Pijler 1

15.283.542

52.583

15.230.959

Pijler 2

10.219.184

3.179.208

7.039.976

Pijler 3

1.619.707

980.126

639.581

Pijler 4

1.743.556

1.743.556

-

Toegerekende organisatiekosten

6.249.542

76.905

6.172.637

28.371.826

-28.371.826

102.000

813.326

-711.326

35.217.531

35.217.531

-

4.909.910

216.401

4.693.509

941.489

11.586

929.904

BDUR

2.876.334

-2.876.334

Bijdrage programma Crisis

2.797.878

-2.797.878

90.535

39.736

50.799

5.941.935

5.941.935

-

Producten Brandweer

38.790.317

1.071.605

37.718.711

Toegerekende organisatiekosten

9.041.546

111.263

8.930.282

BDUR

4.677.064

-4.677.064

Bijdrage programma Brandweer

42.362.427

-42.362.427

772.099

381.602

390.497

Totaal programma Brandweer

48.603.961

48.603.961

-

Eindtotaal

89.763.427

89.763.427

-

Bijdrage programma Gezondheid Reservemutaties Gezondheid Totaal programma GGD Programma Crisisbeheersing Producten Crisisbeheersing Toegerekende organisatiekosten

Reservemutaties Crisis Totaal programma Crisis Programma Brandweer

Reservemutaties Brandweer

33

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

Conform het nieuwe BBV dient vanaf de begroting 2018 eveneens onderstaande opstelling per taakveld te worden opgenomen in de begroting. Deze is opgesteld conform de daarvoor uitgegeven handreikingen van de Commissie BBV. Overzicht baten en lasten art. 27 BBV

Lasten

Baten

Saldo

Programma gezondheid

28.090.696

28.418.427

327.731

Programma crisisbeheersing

4.459.695

5.000.445

540.751

Programma brandweer

36.757.185

39.562.416

2.805.230

Programma organisatie

676.475

15.347.721

14.671.246

-

-

-

18.256.204

199.754

-18.056.450

Heffing vpb

10.000

-

-10.000

Onvoorzien

548.538

-

-548.538

88.798.793

88.528.763

-270.030

964.634

1.234.664

270.029

89.763.427

89.763.427

-

Algemene dekkingsmiddelen Overhead

Saldo van baten en lasten Toevoegingen en onttrekkingen aan de reserves per programma Gerealiseerd resultaat

34

Meerjarenperspectief 1/2 Jaarrekening 2021

Primitieve begroting 2022

Lasten

Baten

Saldo

Lasten

61.111.449

60.676.050

-435.399

1.500.284

1.500.284

-

Begroting 2023

Baten

Saldo

Lasten

Baten

Saldo

1.606.066

979.955

626.111

1.702.993

1.702.993

-

1.619.707

980.126

639.581

1.743.556

1.743.556

-

6.249.542

76.905

6.172.637

28.371.826

-28.371.826

Programma Gezondheid 16.544.201 2.679.567 -13.864.634 14.869.288 50.937 14.818.351 15.283.542 52.583 15.230.959 Pijler 9.672.592 3.157.861 -6.514.731 9.481.056 3.005.635 6.475.421 10.219.184 3.179.208 7.039.976 Pijler 2 Pijler Pijler 4 Toegerekende organisatiekosten Bijdrage programma Gezondheid Reservemutaties Gezondheid Totaal programma GGD Programma Crisisbeheersing Producten Crisisbeheersing Toegerekende organisatiekosten BDUR Bijdrage programma Crisis Reservemutaties Crisisbeheersing Totaal programma Crisis Programma Brandweer Producten Brandweer Toegerekende organisatiekosten BDUR Bijdrage programma Brandweer Reservemutaties Brandweer Totaal programma Brandweer Programma Organisatie

21.034.920

21.034.920

21.366.084

-21.366.084

102.000

287.902

185.902

102.000

655.799

-553.799

102.000

813.326

-711.326

88.930.526

89.336.584

406.058

27.761.403

27.761.403

-

35.217.531

35.217.531

-

4.501.139

4.909.910

216.401

4.693.509

941.489

11.586

929.904

4.568.923

216.972

-4.351.951

4.704.230

2.876.389

2.876.389

1.657.811

1.657.811

156.026

100.000

-56.026

75.403

4.724.949

4.851.172

126.223

4.779.633

1.073.536

-2.816.402

2.876.334

-2.876.334

1.760.140

-1.760.140

2.797.878

-2.797.878

75.403

90.535

39.736

50.799

-

5.941.935

5.941.935

-

36.240.333

38.790.317

1.071.605

37.718.711

4.779.633

-32.431.813

37.334.137

1.093.804

9.041.546

111.263

8.930.282

4.677.153

4.677.153

4.580.064

-4.580.064

4.677.064

-4.677.064

30.743.286

30.743.286

31.997.937

-31.997.937

42.362.427

-42.362.427

-649.524

692.668

355.000

337.668

772.099

381.602

390.497

36.493.975

2.339.102

38.026.805

38.026.805

-

48.603.961

48.603.961

-

649.524 34.154.873

2.816.402

33.505.349

203.091

Producten Organisatie Bijdrage programma Organisatie Reservemutaties Organisatie

18.490.580

Totaal programma Organisatie

18.648.317

Eindtotaal

146.458.666

3.657.572

-14.833.008

15.104.424

15.104.42

157.737

15.073.819

-157.737

179.588

18.761.996

113.679

15.253.407

149.443.728

2.985.062

189.881

14.883.938

15.063.526

-15.063.526

179.588

-

15.253.407

85.821.248

85.821.248

-

89.763.427

89.763.427

-

Meerjarenperspectief 2/2 Begroting 2024 Lasten

Baten

1.651.773

1.000.316

1.779.472

1.779.472

6.344.476

Begroting 2025 Saldo

Begroting 2026

Lasten

Baten

Saldo

Lasten

Baten

Saldo

651.457

1.682.914

1.023.715

659.199

1.720.610

1.047.668

672.942

-

1.821.097

1.821.097

-

1.863.707

1.863.707

-

78.213

6.266.263

6.478.599

79.542

6.399.057

6.615.645

80.895

6.534.750

28.986.312

-28.986.312

29.643.383

-29.643.383

30.288.978

-30.288.978

Programma Gezondheid 15.344.339 53.666 15.290.673 15.625.554 54.922 15.570.632 15.973.738 56.207 15.917.531 Pijler 1 10.212.418 3.244.697 6.967.721 10.404.956 3.320.596 7.084.360 10.638.020 3.398.292 7.239.728 Pijler 2 Pijler 3 Pijler 4 Toegerekende organisatiekosten Bijdrage programma Gezondheid Reservemutaties Gezondheid Totaal programma GGD

102.000

291.802

-189.802

102.000

171.865

-69.865

102.000

177.973

-75.973

35.434.477

35.434.477

-

36.115.119

36.115.119

-

36.913.720

36.913.720

-

Programma Crisisbeheersing Producten Crisisbeheersing

5.007.165

220.597

4.786.568

5.117.982

225.273

4.892.710

5.231.333

230.050

5.001.283

955.791

11.783

944.009

975.997

11.983

964.014

996.643

12.187

984.456

2.876.334

-2.876.334

2.876.334

-2.876.334

2.876.334

-2.876.334

2.922.291

-2.922.291

3.053.616

-3.053.616

3.181.711

-3.181.711

Toegerekende organisatiekosten BDUR Bijdrage programma Crisis Reservemutaties Crisisbeheersing Totaal programma Crisis Programma Brandweer Producten Brandweer Toegerekende organisatiekosten

106.287

38.238

68.049

111.557

38.331

73.226

111.557

39.251

72.306

6.069.243

6.069.243

-

6.205.536

6.205.536

-

6.339.532

6.339.532

-

40.001.140

1.084.348

38.916.791

41.305.760

1.098.971

40.206.789

42.153.528

1.113.934

41.039.594

9.178.892

113.155

9.065.737

9.372.934

115.078

9.257.856

9.571.206

117.035

9.454.171

4.677.064

-4.677.064

4.677.064

-4.677.064

4.677.064

-4.677.064

43.785.915

-43.785.915

45.277.235

-45.277.235

46.297.518

-46.297.518

BDUR Bijdrage programma Brandweer Reservemutaties Brandweer

847.666

367.215

480.451

Totaal programma Brandweer

857.762

368.107

489.655

857.762

376.944

480.818

50.027.697

50.027.697

-

51.536.456

51.536.456

-

52.582.495

52.582.495

-

Eindtotaal

91.531.417

91.531.417

-

93.857.111

93.857.111

-

95.835.747

95.835.747

-

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

Toelichting: De mutatie van het nadelig saldo per programma ten opzichte van 2022 is als volgt, naar oorzaken: Analyse mutatie gemeentelijke bijdrage per programma Omschrijving

Gezondheid

Crisis

Brandweer

Organisatie

Totaal

Indexatie cpi

174.768

47.409

804.169

304.990

1.331.337

Indexatie loon

430.806

85.029

465.626

225.437

1.206.898

RVP meningokokken W

143.433

143.433

RVP HPV voor jongens

105.230

105.230

Prenataal huisbezoek

186.130

186.130

Beleids voorstellen IM - incidenteel in '21

-488.464

-488.464

Restant van 1,2 miljoen voor IM projecten

902.315

Dekkingsplan

902.315

466.583

Afbouw TBB

466.583 -283.856

-283.856

Mutatie egalisatiereserve

544.967

15.132

79.431

-864.690

-225.160

Mutatie nadelig saldo

1.096.870

147.570

1.815.810

284.196

3.344.445

7.2. Financiële positie Arbeidsverplichtingen Conform het besluit ‘Begroting en Verantwoording’ is het niet toegestaan voorzieningen op te nemen voor jaarlijks terugkerende verplichtingen met een vergelijkbaar volume. Dit gaat vooral om verplichtingen rondom vakantiegeld en het opgebouwde saldo vakantiedagen. Deze lasten zijn structureel gedekt in de begroting. Investeringskredieten Als onderdeel van de begroting is het meerjaren-investeringsplan vastgesteld. De geplande investeringen zijn aan te merken als investeringen met economisch nut en worden geactiveerd conform de regels die zijn vastgesteld in de financiële verordening. De effecten hiervan zijn in de kapitaallasten van de programma’s verwerkt. De vast te stellen kredieten zijn opgenomen in bijlage 2 bij deze begroting.

37

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

Reserves Het geraamde verloop van de reserves in 2023 is als volgt: 1-1-2023

Stortingen

Onttrekkingen

31-12-2023

2.652.196

168.701

2.820.897

2.652.196

168.701

2.820.897

Algemene reserve Egalisatiereserve

-

Bestemmingsreserves Gezondheidsmonitor

285.676

70.000

317.676

FLO

532.056

532.056

Uitwerkingskader Meldkamer

500.000

500.000

Jeugdgezondheidszorg 3.0

257.889

236.730

21.159

2.152.406

2.152.406

Tweede loopbaanbeleid

538.939

538.939

Gezonde leefomgeving

200.000

100.000

100.000

Nu niet zwanger

134.000

134.000

-

In te halen werkzaamheden

Totaal eigen vermogen

102.000

4.600.966

102.000

540.730

4.162.236

7.253.162

270.701

540.730

6.983.133

Onttrekkingen

31-12-2023

Voorzieningen Het geraamde verloop in de voorzieningen is als volgt:

1-1-2023

Stortingen

Verplichtingen, verliezen, risico's Voorziening opgebouwde spaaruren FLO Voorziening spaaruren IKB

128.736 6.920.673

823.628

6.270.062

418.564

418.564

7.467.973

173.017

128.736

173.017

823.628

6.817.362

Egalisatie van lasten Groot onderhoud Harlingertrekweg Groot onderhoud brandweerkazernes Totaal voorzieningen

236.011

45.833

34.210

247.633

1.239.634

473.354

396.972

1.316.016

1.475.645

519.186

431.182

1.563.649

8.943.618

692.203

1.254.810

8.381.011

38

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

Geprognosticeerde balans 2023

1-1-2023 31-12-2023

1-1-2023

31-12-2023

Materiële vaste activa

72.556

79.321

Eigen vermogen

7.253

6.814

Vorderingen

7.000

7.000

Voorzieningen

8.944

8.381

Liquide middelen

459

459

Langlopende schulden

55.797

63.728

Overlopende activa

1.311

1.311

Kortlopende schulden

7.000

7.000

Overlopende passiva

2.332

2.168

81.326

88.091

81.326

88.091

In de voorspelde balans is rekening gehouden met de geplande investeringen voor 2022 en 2023 en een stabiel werkkapitaal. Ook zijn de geplande mutaties in reserves en voorzieningen, zoals in de eerdere paragrafen genoemd, verwerkt. De behoefte aan langlopende financiering is bepaald op basis van het meerjareninvesteringsplan en de vastgelegde financieringsstructuur. De rentelast voor deze financiering is gedekt in de begroting 2023. Bovenstaande balans is de basis voor de berekende financiële kengetallen in de paragraaf weerstandsvermogen.

39

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

Bijlage 1.

Bijdrage per gemeente 2023-2026

2023

2024

2025

2026

Achtkarspelen

€

2.911.224

€

2.995.837

€

3.085.094

€

3.156.194

Ameland

€

812.285

€

837.806

€

864.625

€

884.321

Dantumadiel

€

1.908.095

€

1.963.241

€

2.021.431

€

2.068.055

De Fryske Marren

€

5.969.312

€

6.145.377

€

6.330.968

€

6.476.563

Harlingen

€

1.775.971

€

1.828.163

€

1.883.189

€

1.926.520

Heerenveen

€

5.560.804

€

5.723.676

€

5.895.421

€

6.031.137

Leeuwarden

€

14.469.409

€ 14.896.672

€

15.347.024

€ 15.699.906

Noardeast-Fryslân

€

5.099.570

€

5.249.391

€

5.407.350

€

5.531.775

Ooststellingwerf

€

2.847.513

€

2.931.138

€

3.019.307

€

3.088.787

Opsterland

€

3.176.111

€

3.268.720

€

3.366.395

€

3.443.942

Schiermonnikoog

€

331.097

€

341.782

€

352.997

€

361.004

Smallingerland

€

6.038.404

€

6.214.772

€

6.400.774

€

6.548.184

Súdwest-Fryslân

€

10.158.288

€ 10.457.014

€

10.771.949

€ 11.019.782

Terschelling

€

860.394

€

886.999

€

914.979

€

935.873

Tytsjerksteradiel

€

3.443.707

€

3.544.242

€

3.650.272

€

3.734.343

Vlieland

€

335.174

€

345.872

€

357.105

€

365.220

Waadhoeke

€

5.075.114

€

5.223.797

€

5.380.578

€

5.504.438

Weststellingwerf

€

2.759.659

€

2.840.017

€

2.924.777

€

2.992.164

€

73.532.132

€ 75.694.518

€

77.974.233

€ 79.768.207

40

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

2023 Bijdrage 2023

Gezondheid

Crisisbeheer

Brandweer

Totaal

Achtkarspelen

€

1.215.123

€

119.829

€

1.576.272

€

2.911.224

Ameland

€

163.149

€

16.089

€

633.047

€

812.285

Dantumadiel

€

825.021

€

81.359

€

1.001.715

€

1.908.095

De Fryske Marren

€

2.255.078

€

222.384

€

3.491.851

€

5.969.312

Harlingen

€

688.439

€

67.890

€

1.019.642

€

1.775.971

Heerenveen

€

2.205.950

€

217.539

€

3.137.315

€

5.560.804

Leeuwarden

€

5.421.498

€

534.639

€

8.513.273

€ 14.469.409

Noardeast-Fryslân

€

1.980.825

€

195.338

€

2.923.406

€

5.099.570

Ooststellingwerf

€

1.109.029

€

109.367

€

1.629.117

€

2.847.513

Opsterland

€

1.298.396

€

128.041

€

1.749.674

€

3.176.111

Schiermonnikoog

€

40.548

€

3.999

€

286.551

€

331.097

Smallingerland

€

2.440.700

€

240.689

€

3.357.015

€

6.038.404

Súdwest-Fryslân

€

3.919.710

€

386.541

€

5.852.037

€ 10.158.288

Terschelling

€

212.102

€

20.916

€

627.376

€

860.394

Tytsjerksteradiel

€

1.396.303

€

137.696

€

1.909.708

€

3.443.707

Vlieland

€

52.002

€

5.128

€

278.044

€

335.174

Waadhoeke

€

2.009.919

€

198.207

€

2.866.988

€

5.075.114

Weststellingwerf

€

1.138.035

€

112.227

€

1.509.397

€

2.759.659

€

28.371.826

€

2.797.878

€

42.362.427

€ 73.532.132

41

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

2024 Bijdrage 2024

Gezondheid

Crisisbeheer

Brandweer

Totaal

Achtkarspelen

€

1.241.441

€

125.157

€

1.629.239

€

2.995.837

Ameland

€

166.682

€

16.804

€

654.320

€

837.806

Dantumadiel

€

842.889

€

84.977

€

1.035.375

€

1.963.241

De Fryske Marren

€

2.303.919

€

232.272

€

3.609.186

€

6.145.377

Harlingen

€

703.350

€

70.909

€

1.053.904

€

1.828.163

Heerenveen

€

2.253.727

€

227.212

€

3.242.737

€

5.723.676

Leeuwarden

€

5.538.918

€

558.413

€

8.799.341

€ 14.896.672

Noardeast-Fryslân

€

2.023.727

€

204.025

€

3.021.640

€

5.249.391

Ooststellingwerf

€

1.133.049

€

114.230

€

1.683.860

€

2.931.138

Opsterland

€

1.326.518

€

133.735

€

1.808.468

€

3.268.720

Schiermonnikoog

€

41.426

€

4.176

€

296.180

€

341.782

Smallingerland

€

2.493.561

€

251.391

€

3.469.820

€

6.214.772

Súdwest-Fryslân

€

4.004.604

€

403.729

€

6.048.681

€ 10.457.014

Terschelling

€

216.696

€

21.846

€

648.457

€

886.999

Tytsjerksteradiel

€

1.426.545

€

143.819

€

1.973.879

€

3.544.242

Vlieland

€

53.128

€

5.356

€

287.387

€

345.872

Waadhoeke

€

2.053.450

€

207.021

€

2.963.326

€

5.223.797

Weststellingwerf

€

1.162.683

€

117.217

€

1.560.117

€

2.840.017

€

28.986.312

€

2.922.291

€

43.785.915

€ 75.694.518

42

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

2025 Bijdrage 2025

Gezondheid

Crisisbeheer

Brandweer

Totaal

Achtkarspelen

€

1.269.582

€

130.782

€

1.684.730

€

3.085.094

Ameland

€

170.461

€

17.559

€

676.605

€

864.625

Dantumadiel

€

861.996

€

88.796

€

1.070.639

€

2.021.431

De Fryske Marren

€

2.356.145

€

242.710

€

3.732.113

€

6.330.968

Harlingen

€

719.293

€

74.096

€

1.089.800

€

1.883.189

Heerenveen

€

2.304.815

€

237.423

€

3.353.183

€

5.895.421

Leeuwarden

€

5.664.476

€

583.507

€

9.099.041

€ 15.347.024

Noardeast-Fryslân

€

2.069.601

€

213.193

€

3.124.555

€

5.407.350

Ooststellingwerf

€

1.158.733

€

119.363

€

1.741.211

€

3.019.307

Opsterland

€

1.356.587

€

139.744

€

1.870.063

€

3.366.395

Schiermonnikoog

€

42.365

€

4.364

€

306.268

€

352.997

Smallingerland

€

2.550.086

€

262.689

€

3.587.999

€

6.400.774

Súdwest-Fryslân

€

4.095.381

€

421.872

€

6.254.695

€ 10.771.949

Terschelling

€

221.608

€

22.828

€

670.543

€

914.979

Tytsjerksteradiel

€

1.458.882

€

150.282

€

2.041.108

€

3.650.272

Vlieland

€

54.333

€

5.597

€

297.175

€

357.105

Waadhoeke

€

2.099.998

€

216.324

€

3.064.255

€

5.380.578

Weststellingwerf

€

1.189.039

€

122.485

€

1.613.253

€

2.924.777

€

29.643.383

€

3.053.616

€

45.277.235

€ 77.974.233

43

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

2026 Bijdrage 2026

Gezondheid

Crisisbeheer

Brandweer

Totaal

Achtkarspelen

€

1.297.232

€

136.268

€

1.722.694

€

3.156.194

Ameland

€

174.173

€

18.296

€

691.852

€

884.321

Dantumadiel

€

880.770

€

92.521

€

1.094.765

€

2.068.055

De Fryske Marren

€

2.407.458

€

252.892

€

3.816.212

€

6.476.563

Harlingen

€

734.959

€

77.204

€

1.114.357

€

1.926.520

Heerenveen

€

2.355.011

€

247.383

€

3.428.744

€

6.031.137

Leeuwarden

€

5.787.841

€

607.985

€

9.304.080

€ 15.699.906

Noardeast-Fryslân

€

2.114.675

€

222.136

€

3.194.964

€

5.531.775

Ooststellingwerf

€

1.183.969

€

124.370

€

1.780.448

€

3.088.787

Opsterland

€

1.386.132

€

145.606

€

1.912.203

€

3.443.942

Schiermonnikoog

€

43.288

€

4.547

€

313.169

€

361.004

Smallingerland

€

2.605.623

€

273.708

€

3.668.852

€

6.548.184

Súdwest-Fryslân

€

4.184.574

€

439.569

€

6.395.639

€ 11.019.782

Terschelling

€

226.434

€

23.786

€

685.653

€

935.873

Tytsjerksteradiel

€

1.490.655

€

156.586

€

2.087.102

€

3.734.343

Vlieland

€

55.516

€

5.832

€

303.872

€

365.220

Waadhoeke

€

2.145.734

€

225.399

€

3.133.305

€

5.504.438

Weststellingwerf

€

1.214.935

€

127.623

€

1.649.606

€

2.992.164

€

30.288.978

€

3.181.711

€

46.297.518

€ 79.768.207

44

Programmabegroting 2023 • Veiligheidsregio Fryslân

Bijlage 2.

Investeringskredieten I Investeringskredieten

Krediet 2023

Kantoormeubilair

206.717

Installaties

276.497

Smartphones

130.558

Systeem soft- en hardware

149.054

Werkplekautomatisering

394.150

Overig kantoorinventaris

102.271

Organisatie

1.259.248

Huisvesting JGZ

100.000

GGD

100.000

Ademlucht

11.463

Alarmeringsmiddelen

392.257

Dienstvoertuigen

151.742

Gebouwen

5.246.463

Installaties

2.339.416

Mobiele telefonie, tablets en iPads

61.781

Overige (kantoor)inventaris

472.913

Overige brandweerinventaris

408.959

Overige brandweervoertuigen

192.000

Persoonlijke beschermingsmiddelen

399.509

Renovatie en verbouwing

210.267

Systeem soft- en hardware

10.323

Tankautospuiten Werkplekautomatisering

3.019.349 10.044

Brandweer

12.926.484

Totaal investeringskredieten

14.285.732

45

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/11601565/1