CConstaterende datSúdwest-Fryslân
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 5 - Ontwerp Begroting 2025 en MJR Marrekrite 2026-2028

Raadsvergadering 23 mei 2024, gemeente Súdwest-FryslânBij agendapunt: Jierstikken 2023, ûntwerp Begrutting 2025 en Mearjierrerûzing 2026-2028 Recreatieschap Marrekrite12.339 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Kantoorinventaris De kantoorinventaris is in 2023 volledig afgeschreven. Aanschaffingen kleiner dan C 25.000 komen rechtstreeks ten laste van de exploitatie. 3.1.5 Verbonden partijen Bij Marrekrite is geen sprake van Verbonden Partijen.

22

3.1.6 Bedrijfsvoering Hieronder een overzicht van de vaste formatie bij Recreatieschap Marrekrite, met als peildatum 1 januari 2024. Personeel (vastgestelde formatie) di recteur officemanager medewerker communicatie projectleider coordinator landrecreatie projectadviseur landrecreatie technisch medewerker watersport medewerker milieuboot medewerker groenonderhoud medewerker groenonderhoud vacature TOTAAL

0,89 0,67 0,67 0,89 0,67 1,00 0,78 0,89 1,00 1,00 0,22 8,67

WNT-veran twoordin g Per 1 januari 2013 is de Wet Normering bezoldiging Topfunctionarissen publieke en semipublieke sector (WNT) ingegaan. Deze verantwoording is opgesteld op basis van de volgende van toepassing zijnde regelgeving: het algemene WNT-maximum. Daaruit blijkt dat de honorering van de directeur van Recreatieschap Marrekrite ruim binnen het bezoldigingsmaximum valt. Overhead Het overheadpercentage voor 2025 hebben we berekend op 28,2^ en is gebaseerd op 2,44 fte personeel dat overheadtaken uitvoert (waarvan 0,11 fte vacatureruimte). De overhead rekenen we als een opslag op het integrale uurtarief, dat we als directe kosten in rekening brengen ten aanzien van de respectievelijke programma's. Kostendekkende tarieven De integrale uurtarieven van onze medewerkers zijn gebaseerd op 1400 werkbare uren per jaar en zijn tenminste kostendekkend. Omdat deze tarieven naar personen te herleiden zijn, vormen deze geen onderdeel van deze begroting. 3.1.7 Grondbeleid Recreatieschap Marrekrite heeft circa 170 percelen land in eigendom. Op de meeste percelen zijn voorzieningen gerealiseerd, maar er zijn ook enkele percelen waarop dat niet zo is. Er zijn locaties in of aan vaarwater (provincie, gemeenten, Wetterskip) of op eigendommen van natuurorganisaties. Grondbezit is voor Marrekrite geen doel op zich, maar een middel om ligplaatsen te faciliteren.

Veel percelen hebben een beperkte (financiële) waarde, omdat deze geen nut hebben voor een andere bestemming en het veelal geïsoleerde snippers betreft. Boeren hebben er vaak geen belang bij, omdat het in veel gevallen buitendijks land betreft. Verkoop voor commercieel gebruik is door dergelijke factoren vaak niet goed mogelijk. Toch is het van belang om zorgvuldig naar deze materie te blijven kijken. Bij eigendom liggen de onderhoudsplicht en de risico's wel bij Marrekrite. Dat betekent dat we soms kosten moeten maken, zonder dat hier echte voordelen tegenover staan. Onze doelen behalen we ook als het niet ons eigendom betreft. Verkoop kan daarom wel degelijk interessant zijn, niet zozeer voor de opbrengst, maar om kosten te besparen. Daarom staan we hier - liefst met behoud van het recht van recreatief medegebruik - in principe positief tegenover. Het algemeen bestuur neemt hierover altijd het finale besluit.

23

4

Financiële begroting

4.1 Overzicht van baten en lasten Hieronder een overzicht van de baten en lasten voor 2024. In de tabel wordt ook helder wat de stand en het verloop van de reserves is. 4.1 Overzicht baten en lasten 2024

Marrekrite

Jaarrekening 2023 Baten

Sal do

Baten

Lasten

Sal do

2.086.898

-1.022.590

1.064.308

2.157.668

-1.166.781

990.887

2 Waterrecreatie

16.158

-886.867

-870.709

16.643

-823.289

-806.646

3 Landrecreatie

-

-343.000

-343.000

-

-435.420

-435.420

4 Baggeren

-

-250.000

-250.000

-

-200.000

-200.000

200.000

-20.000

-20.000

-20.000

178.980

210.000

-20.000

-21.020

-26.000

184.000

Resultaat voor bestemming Mutaties reserves

2.303.056 250.000

-2.543.477

-240.421 250.000

2.384.310 250.000

-287.180 250.000

TOTAAL RESULTAAT

2.553.056

9.579

2.634.310

-2.671.490 -2.671.490 |

6 Wimpels, donateurs en vrijwilligers

Sal do

2025

1 Bedrijfsvoering

5 Ontwikkelingen

Lasten

2024 Baten

Begin

Resultaat

3.780.721

-250.000

A

Algemene Reserve (AR)

B

Bestemmingsreserve Baggeren (BB)

300.000

C

Ontwikkeling Recreatie (BIOR)

164.138

SUBTOTAAL MUTATIES RESERVES

4.244.859

RESULTAAT NA MUTATIES RESERVES

-

-250.000

-37.180

Eind________ Begin____ Resultaat________ Eind 3.530.721

3.530.721

-250.000

3.280.721

300.000

300.000

300.000

164.138

164.138

-

3.994.859

3.994.859

-250.000

3.744.859

9.579

164.138

-37.180

24

4.1.1

Toelichting op het overzicht van baten en lasten

We kunnen u met deze meerjarenbegroting wederom een structureel sluitende begroting aanbieden. We blijven deze keer alleen voor 2028 (structureel) aan de goede kant van de streep: dat is dan ook de minimale vereiste voor repressief toezicht. Hieronder volgt een korte analyse van de belangrijkste verschillen per programma (2024-2025). Programma Bedrijfsvoering (lasten + C 144.000 // baten + C 71.000) Vanwege de indexatie van de deelnemersbijdragen zijn er meer inkomsten uit deelnemersbijdragen die we volledig aan het programma Bedrijfsvoering toerekenen (50k). Het grootste verschil in de lasten zit in de extra rentelasten van aan te trekken leningen: in 2024 zitten deze nog niet ingeprijsd in de begroting, per 2025 wel (100k). Een bedrag aan extra lasten op het programma Bedrijfsvoering is toe te wijzen aan wijzigingen in het overheadpercentage (van 26,94% naar 28,2^) en stijging van loonkosten (30k). Programma Waterrecreatie (lasten - C 64.000) Lagere toerekening van loon- en overheadkosten aan het programma Waterrecreatie (-100k). Hogere kapitaallasten als gevolg van investeringen in damwanden en steigers ^50k). Programma Landrecreatie (lasten + C 92.000) Programma Baggeren We hebben de jaarlijkse baggerlasten verlaagd naar C 200.000. Daarmee komt de onderhoudscyclus op 30 jaar (was 24 jaar), uitgaande van een baggeropgave van ca. C 6 miljoen.

De omvang van deze baggeropgave is nog niet zeker en mede afhankelijk van de voortschrijdende (diepte)meetgegevens. Programma Ontwikkeling Geen verschillen > C 25.000 Programma Wimpels, donateurs & vrijwilligers Geen verschillen > C 25.000

25

4.2 Uiteenzetting financiële positie 4.2.1

Geprognosticeerde balans

4.2.1. Meerjarige balans Activa Vaste activa Activa in aanbouw Voorraden Vorderingen Liquide middelen TOTAAL Passiva Ei gen Vermogen Onverdeeld resultaat Voorzieningen Langlopende schulden Kortlopende schulden TOTAAL

JR 2023

2024 2025 2026 2027 2028 10.171.703 11.435.870 11.134.042 10.864.614 10.576.067 26.066 -271.527 200.999 163.186 226.154 11.164.344 11.335.041 11.027.800 10.802.221

9.579 6.233.333 20.000 10.197.769

3.684.857 -37.180 7.516.667 11.164.344

3.634.857 -49.816 7.750.000 11.335.041

3.597.995 -36.862

3.608.442 10.446

7.466.667

7.183.333

11.027.800

10.802.221

4.2.2 Stand en verloop van reserves/eigen vermogen In de paragrafen 4.1 en 4.2 wordt de stand en het verloop van de reserves tot en met 2028 weergegeven. Het is goed zichtbaar dat Marrekrite het credo "alleen financieren met eigen vermogen" niet langer kan handhaven. De vervangingsopgave naar de toekomst is groter dan de eigen financiële liquiditeit. Het voornemen tot het incidenteel uitbetalen van het rekeningresultaat en het besluit tot de afbouw van het eigen vermogen vraagt om verdere externe financiering. Hoewel het voor Marrekrite een noviteit is, is het voor overheden in het algemeen heel gebruikelijk om vreemd vermogen aan te trekken om investeringen te financieren. Zoals uit de balans blijkt, heeft Marrekrite meer dan voldoende bezittingen (activa in de vorm van aanlegvoorzieningen) om een gezonde financiële positie te behouden. Het zal alleen nog wel even wennen blijven dat we onze investeringen niet langer uit de eigen liquide middelen bekostigen. Een liquiditeitsvoordeel behalen we door alle bijdragen, ook de BTW, aan het begin van het jaar bij de deelnemers in rekening te brengen.

26

4.2.3

Meerjarenraming 2025-2027

4.2.3 Meerjarenraming 2024-2026

Marrekrite

2026

2027

2028

Baten

Lasten

Saldo

Baten

Lasten

Saldo

Baten

Lasten

Saldo

1 Bedrijfsvoering

1.918.812

-697.134

1.221.678

1.970.377

-669.721

1.300.656

2.023.488

-666.992

1.356.495

2 Waterrecreatie

17.142

-860.327

-843.185

17.656

-866.899

-849.243

18.186

-866.915

-848.729

3 Landrecreatie

-

-441.908

-441.908

-

-451.467

-451.467

-

-460.096

-460.096

4 Baggeren

-

-200.000

-200.000

-

-200.000

-200.000

-

-200.000

-200.000

210.000

-20.000

-20.000

-20.000

-20.000

-20.000

183.600

-26.808

183.192

210.000

-20.000

-26.400

210.000

-27.224

182.776

SUBTOTAAL PROGRAMMA'S

2.145.954 50.000 2.195.954

-2.245.770 -

-99.816

Mutaties reserves TOTAAL RESULTAAT

-2.234.894 -2.234.894 |

-36.862 -

2.251.674 -

-2.241.227 -

10.446 -

-36.862

2.251.674

-2.241.227

10.446

5 Ontwikkelingen 6 Wimpels, donateurs en vrijwi11igers

-2.245.770

50.000 -49.816

2.198.033 2.198.033

Begin____ Resultaat_________Eind________ Begin____ Resultaat_________Eind________ Begin____ Resultaat________ Eind A

Algemene Reserve (AR)

3.280.721

-50.000

3.230.721

3.230.721

-

3.230.721

3.230.721

-

3.230.721

B

Bestemmingsreserve Baggeren (BB)

300.000

300.000

300.000

164.138

164.138

164.138

164.138

-

300.000

164.138

-

300.000

Ontwikkeling Recreatie (BIOR)

-

300.000

C

SUBTOTAAL MUTATIES RESERVES

3.744.859

-50.000

3.694.859

3.694.859

-

3.694.859

3.694.859

-

3.694.859

RESULTAAT NA MUTATIES RESERVES

-49.816

-36.862

164.138

10.446

27

Hieronder volgt een korte analyse van de verschillen per programma (2025 en 2026 en opmerkelijke verschillen in de meerjarenbegroting). Programma Bedrijfsvoering (baten - C 240.000; lasten - C 470.000) In 2026 zien we een sterke daling in de baten en lasten binnen het programma Bedrijfsvoering. Dit is het gevolg van het einde van de grote investeringsimpuls, waardoor de doorschuif-BTW daalt van circa C 500.000 per jaar naar C 200.000 per jaar (baten en lasten). In 2026 daalt de afbouw van eigen vermogen naar C 50.000, om in 2027 verder te dalen naar 0. Vanwege de indexatie van de deelnemersbijdragen zijn er meer inkomsten uit deelnemersbijdragen die we al enkele jaren volledig aan het programma Bedrijfsvoering toerekenen. De personeelskosten hebben we geïndexeerd op basis van de verwachte ontwikkeling van de lonen. We kunnen inmiddels - op grond van de geraamde loonkosten en de toe te rekenen overheadkosten als gevolg van het geactualiseerde, verhoogde overheadpercentage (van 26,94% naar 28,2^) - de kosten specifieker toerekenen aan de programma's waar ze bij horen. Dit leidt tot het resterende verschil in de lasten. Op rekeningbasis kan een aanvullend deel van deze loonkosten aan de investeringen toe worden gerekend. Dit hebben we op begrotingsbasis voorzichtig berekend in 2025 en 2026. Daarna zal de toerekening zeer beperkt zijn en is deze begroot op 0.

Programma Waterrecreatie Geen verschillen > C 25.000 Programma Landrecreatie Geen verschillen > C 25.000 Programma Baggeren Geen verschillen > C 25.000 Programma Ontwikkeling Geen verschillen > C 25.000 Programma Wimpels, donateurs & vrijwilligers Geen verschillen > C 25.000 Mutaties reserves (baten - C 200.000) Zoals afgesproken daalt de vermogensuitkering van 2025 naar 2026 tot C 50.000. De daarmee verbonden onttrekking aan de algemene reserve neemt in dezelfde mate af. 4.2.4 Ontwikkeling financiële positie De langere termijn financiële prognose is in beginsel uitstekend voor Marrekrite. De rente over toekomstige investeringen is ingeprijsd in de begroting. Niet-beïnvloedbare posten zoals met name loon- en prijsinflatie zetten wel een potentiële druk op de financiële positie van Marrekrite op het moment dat de regeling niet -zoals wel bij andere gemeenschappelijke regelingen gebeurt- 100% gecompenseerd wordt in de deelnemersbijdrage. We hebben 3% indexatie van de deelnemersbijdrage afgesproken en daarmee teren we -met de huidige loon- en prijsinflatie- in op het structurele begrotingsresultaat. De onderhoudskosten dalen door het gebruik van duurzame materialen. Dit vereist aan de voorkant een investering waar we in de toekomst decennia de financiële vruchten van zullen plukken. De huidige investeringsniveaus voor damwanden en steigers nemen per 2026 sterk af.

Pas na 2045 volgt weer een serieuzere investeringsopgave, die vooral afhankelijk zal zijn van de staat van de steigers en damwanden die in de periode 2003-2017 zijn gebouwd. 28

5

Bijlagen

5.1 Overzicht deelnemersbijdragen Hieronder treft u de deelnemersbijdragen aan voor de jaren 2025-2028. Het algemeen bestuur van Recreatieschap Marrekrite heeft op 9 juni 2021 ingestemd met deze deelnemersbijdrageregeling en op 29 juni 2023 ingestemd met een extra indexatie van de deelnemersbijdragen vanaf 2024. De hier genoemde bijdragen zijn exclusief afbouw van het eigen vermogen en vormen daarmee de bruto deelnemersbijdrage. INTEGRALE deelnemersbijdragen voor:

Deelnemers Achtkarspelen Dantumadiel De Fryske Marren Harlingen Heerenveen Leeuwarden Noardeast Fryslan Opsterland Smallingerland Súdwest-Fryslân Tytsjerksteradiel Waadhoeke Weststellingwerf Provincie Fryslân Totaal

bijdrageX 1,06X 1,36X 12,95X 0,50X 2,95 X 10,25X 4,16X 1,72X 4,56X 13,40X 2,59X 2,48X 2,03 X 40,00X 100,00X

2024 17.167 22.064 209.736 8.041 47.771 166.033 67.467 27.921 73.859 217.128 41.943 40.138 32.820 648.058

2025 17.682 22.726 216.028 8.282 49.204 171.014 69.491 28.759 76.074 223.642 43.202 41.342 33.804 667.500 1.668.750

2026 18.213 23.408 222.509 8.531 50.680 176.144 71.576 29.622 78.357 230.351 44.498 42.582 34.819 687.525 1.718.812

2027 18.759 24.110 229.184 8.787 52.200 181.428 73.723 30.510 80.707 237.262 45.833 43.859 35.863 708.151 1.770.377

2028 19.322 24.833 236.060 9.050 53.766 186.871 75.934 31.425 83.129 244.379 47.208 45.175 36.939 729.395 1.823.488

2025 -2.649 -3.405 -32.364 -1.241 -7.371 -25.620 -10.411 -4.308 -11.397 -33.504 -6.472 -6.194 -5.064 -100.000 -250.000

2026 -530 -681 -6.473 -248 -1.474 -5.124 -2.082 -862 -2.279 -6.701 -1.294 -1.239 -1.013 -20.000 -50.000

2027 -

2028 -

Gegarandaarde winstuitkering ivm afbouw eigen vermogen

Deelnemers Achtkarspelen Dantumadiel De Fryske Marren Harlingen Heerenveen Leeuwarden Noardeast Fryslan Opsterland Smallingerland Súdwest-Fryslân Tytsjerksteradiel Waadhoeke Weststellingwerf Provincie Fryslân Totaal

bijdrageX 1,06X 1,36X 12,95X 0,50X 2,95 X 10,25X 4,16X 1,72 X 4,56X 13,40X 2,59X 2,48 X 2,03 X 40,00X 100,00X

2024 -2.649 -3.405 -32.364 -1.241 -7.371 -25.620 -10.411 -4.308 -11.397 -33.504 -6.472 -6.194 -5.064 -100.000

29

Voorgenomen resultaatsbestemming ivm afbouw eigen vermogen begrotingsresultaat 2024-2027

Deelnemers Achtkarspelen Dantumadiel De Fryske Marren Harlingen Heerenveen Leeuwarden Noardeast Fryslan Opsterland Smallingerland Súdwest-Fryslân Tytsjerksteradiel Waadhoeke Weststellingwerf Provincie Fryslân Totaal*

bijdrageX 1,06X 1,36X 12,95X 0,50X 2,95X 10,25X 4,16X 1,72X 4,56X 13,40X 2,59X 2,48X 2,03X 40,00X 100,00X

2024 -101 -130 -1.240 -48 -282 -982 -399 -165 -437 -1.284 -248 -237 -194 -3.832 -9.579

2025 -

2026 -

2027 -

2028 -111 -142 -1.352 -52 -308 -1.071 -435 -180 -476 -1.400 -270 -259 -212 -4.178 -10.446

* negatieve resultaten komen ten laste van het eigen vermogen van Marrekrite VOORGESTELDE DEELNEMERSBIJDRAGE GR MARREKRITE 2025 naar onderdeel

(exclusief toerekening inzet afbouw vermogen en begrotingsresultaat) Deelnemers

Achtkarspelen Dantumadiel De Fryske Marren Harlingen Heerenveen Leeuwarden Noardeast Fryslan Opsterland Smallingerland Súdwest-Fryslân Tytsjerksteradiel Waadhoeke Weststellingwerf Provincie Fryslân Totaal

Waterrecreatie

Landrecreatie

Baggeren

Totaal

X aandeel

6.656 12.379 142.060 4.058 24.885 107.958 33.989 9.968 47.183 140.693 22.241 17.146 15.357 389.717 974.292

8.721 6.060 24.778 2.819 15.702 25.673 23.732 15.339 12.553 34.231 13.259 18.258 13.130 142.837 357.091

2.305 4.286 49.191 1.405 8.617 37.383 11.769 3.452 16.338 48.718 7.701 5.937 5.318 134.946 337.366

17.682 22.726 216.028 8.282 49.204 171.014 69.491 28.759 76.074 223.642 43.202 41.342 33.804 667.500 1.668.750

1,06X 1,36X 12,95X 0,50X 2,95X 10,25X 4,16X 1,72X 4,56X 13,40X 2,59X 2,48X 2,03X 40,00X 100,00X

30

5.2

Overzicht incidentele baten en lasten

Overzicht incidentele lasten en baten Marrekrite meerjarenbegroting 2025-2028 (per programma)

1 2 3 4 5 6

1 2 3 4 5 6

a b c d

2025 -261.082

2026 -50.000

2027

LASTEN 2028

-261.082

-50.000

0

0

Programma Bedrijfsvoering Waterrecreatie Landrecreatie Baggeren Ontwikkelingen Wimpels, donateurs en vrijwilligers SUBTOTAAL incidentele baten

2025 290.000

2026 70.000

2027

BATEN 2028

290.000

70.000

-

-

TOTAAL incidentele lasten en baten

28.918

20.000

-11.082 -250.000 40.000 250.000

-50.000 20.000 50.000

Programma Bedrijfsvoering Waterrecreatie Landrecreatie Baggeren Ontwikkelingen Wimpels, donateurs en vrijwilligers SUBTOTAAL incidentele lasten

SPECIFICATIE LASTEN EN BATEN > EUR 25.000 of wijzigingen t.o.v. voorgaande jaren: Bedrijfsvoering: begrotingsresultaat 2022-2025, jaarschijf 2025 Bedrijfsvoering: afbouw algemene reserve, uitkering deelnemers Bedrijfsvoering: doorbelasting personeel aan investeringen Bedrijfsvoering: onttrekking algemene reserve

JR2023

0

0

-

L L B B

31

5.3

Overzicht Algemene dekkingsmiddelen

Overzicht baten en lasten (verplichte indeling BBV), meerjarig Marrekrite Jaarrekening 2023 Baten Lasten 1 Bedrijfsvoering (excl overhead)

Saldo

Baten

2024 Lasten

Saldo

250.000 2.553.056

-2.543.477

250.000 9.579

2025 Lasten

Saldo

250.000-250.000 2.634.310 -2.671.490

-37.180

Baten

Saldo

Baten

2028 Lasten

Saldo

50.000-50.000----2.195.954 -2.245.770 -49.816 2.198.033 -2.234.894 -36.862

2.251.674

-2.241.227

10.446

Baten

2026 Lasten

Saldo

Baten

2027 Lasten

2 Waterrecreatie 3 Landrecreatie 4 Baggeren 5 Ontwikkelingen 6 Wimpels, donateurs en vrijwilligers Overhead Algemene dekkingsmiddelen Heffing Vpb Onvoorzien SUBTOTAAL PROGRAMMA'S Mutaties reserves TOTAAL RESULTAAT

32

5.4

EMU-saldo

EMU-saldo

Marrekrite MJB 2025-2028 Omschrijving

T-1

T

2024 x t 1000,-

2025 x t 1000,-

T+1 2026 x t 1000,-

Volgens meerjarenra ming in begroting 2024

Volgens meerjarenra ming in begroting 2025

Volgens meerjarenra ming in begroting 2026

-3İ

-50

1.491

1.264

-302

0

0

10

'

1.

Exploitatiesaldo vóór toevoegi ng aan c.q. onttrekki ng uit reserves (zie BBV, artikel 17c)

2.

Mutatie (i m)materiële vaste activa

3.

Mutatie voorzieningen

0

4.

Mutatie voorraden (incl. bouwgronden in exploitatie)

0

0

5.

Verwachte boekwi nst bij verkoop effecten en verwachte boekwi nst bij verkoop (im)materiële vaste acti va

0

0

Berekend EMU-saldo

-1.482

-1.301

252

33

5.5

Overzicht IV-3 taakvelden Gemeenschappelijke Regelingen

Overzicht IV-3 taakvelden Gemeenschappelijke Regelingen; Marrekrite meerjarenbegroting 2025-2028

JR 2023 0.1 0.4 0.5 0.8 0.9 0.10 0.11 2.1 2.4 5.7 7.2

0.1 0.4 0.5 0.8 0.9 0.10 0.11 2.1 2.4 5.7 7.2

Bestuur Overhead Treasury Overige baten en lasten Vennootschapsbelasti ng (Vpb) Mutaties reserves Resultaat van de rekening van baten en lasten Verkeer en vervoer Economische havens en waterwegen Openbaar groen en (openl ucht) recreatie Riolering TOTAAL BATEN

Bestuur Overhead Treasury Overige baten en lasten Vennootschapsbelasti ng (Vpb) Mutaties reserves Resultaat van de rekening van baten en lasten Verkeer en vervoer Economische havens en waterwegen Openbaar groen en (openl ucht) recreatie Riolering TOTAAL LASTEN

2025 500.000 250.000 1.884.310 2.634.310

2025 -16.500 -354.750 -170.531 -776.000 37.180 -23.590 -841.699 -488.420 -2.634.310

2026 200.000 50.000 1.945.954 2.195.954

2026 -16.995 -360.010 -192.129 -276.400 49.816 -23.815 -877.827 -498.593 -2.195.954

2027 200.000 1.998.033 2.198.033

BATEN 2028 200.000 2.051.674 2.251.674

2027 -17.505 -385.608 -191.608 -226.808 36.862 -24.147 -879.212 -510.007 -2.198.033

LASTEN 2028 -18.030 -391.276 -184.686 -227.224 -10.446 -23.763 -875.671 -520.577 -2.251.674

TOTAAL SOM BATEN EN LASTEN 34

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14084109/1