toelichting bijlage 26. stikstofdepositie - Harmonieplein Zuidblok, Maarssen.pdf
Tekst van het document
Onderzoek stikstofdepositie
Harmonieplein Zuidblok, Maarssen
Gemeente Stichtse Vecht
Datum: 14 november 2023 Projectnummer: 190519.02 Versie: 1.0
INHOUD
1
Inleiding
3
1.1 1.2
Situering en huidige situatie Toekomstige situatie
3 4
2
Wettelijk kader en berekeningsmethodiek
5
2.1 2.2
Natura 2000-gebieden Berekeningsmethodiek
5 6
3
Onderzoeksgegevens
8
3.1 3.2 3.3
Huidige situatie Aanlegfase Toekomstige situatie, gebruiksfase
8 8 9
4
Onderzoeksresultaten
11
4.1 4.2
Aanlegfase Gebruiksfase
11 12
5
Conclusie
13
5.1 5.2 5.3
Aanlegfase Gebruiksfase Eindadvies
13 13 13
Bijlage 1: Aerius pdf-bestand aanlegfase Bijlage 2: Aerius pdf-bestand gebruiksfase
1
Inleiding In Maarssen, gemeente Stichtse Vecht, is het voornemen om het gebied rond het Harmonieplein te herontwikkelen. Het gebied is in 3 deelgebieden verdeeld. Deelgebied ‘Kindercentrum’, deelgebied ‘Noordblok’ en deelgebied ‘Zuidblok’. Dit onderzoek spitst zich toe op deelgebied Zuidblok. In het kader van de Wet natuurbescherming is het noodzakelijk de mogelijke stikstofuitstoot door de beoogde ontwikkeling inzichtelijk te maken. Het voorliggende rapport voorziet in dit onderzoek.
1.1
Situering en huidige situatie Het voorliggende plan is gelegen in Maarsen, ten noorden van Utrecht. In de huidige situatie is het gebied bebouwd. Navolgende figuren geven de ligging van de ontwikkellocatie ten opzichte van de nabije omgeving en een luchtfoto van de ontwikkellocatie weer.
Topografische kaart met globale aanduiding ontwikkellocatie (in blauw), bron: openstraatmaps
3
Luchtfoto van de ontwikkellocatie (lichtblauw), bron: googlemaps
1.2
Toekomstige situatie Het voorliggende plan voorziet de realisatie van maximaal 9 koopappartementen, 36 huurapparementen, 4 rijwoningen en 81 m2 bruto vloeroppervlak (bvo) centrumfunctie. Navolgende afbeelding toont een 2D conceptontwerp.
Uitsnede conceptontwerp beoogde ontwikkeling (d.d. december 2019)
4
2 2.1
Wettelijk kader en berekeningsmethodiek Natura 2000-gebieden Ingevolge artikel 2.1 van de Wet natuurbescherming zijn er Natura 2000-gebieden aangewezen ter uitvoering van Vogelrichtlijn en/of Habitatrichtlijn. Dit impliceert dat eenieder voldoende zorg in acht moet nemen voor deze gebieden en dat negatieve gevolgen zo veel mogelijk beperkt dienen te worden. Voor de habitattypen en leefgebieden waarvoor instandhoudingsdoelstellingen gelden in Natura 2000-gebieden zijn kritische depositiewaarden (KDW) voor stikstofdepositie vastgesteld. Met de KDW wordt bedoeld: de grens waarboven het risico bestaat dat de kwaliteit van het habitat significant wordt aangetast als gevolg van de verzurende en/of vermestende invloed van atmosferische stikstofdepositie. Plannen zoals het in dit rapport genoemde project kunnen door stikstofemissie effect hebben op habitattypen binnen omliggende Natura 2000-gebieden en gelet op de instandhoudingsdoelstelling van een Natura 2000-gebied de kwaliteit van de natuurlijke habitats en de habitats van soort verslechteren. Gezien het gegeven dat stikstofemissie, in de vorm van stikstofoxiden (NOx) of ammoniak (NH3), kan plaatsvinden bij onder andere landbouw, gemotoriseerd verkeer, industrie en ook bij de verwarming van huizen, is het wettelijk vereist deze emissie in beeld te brengen. Het voorliggende rapport voldoet aan deze vereiste.
Onderstaande figuur geeft de locaties van de dichtstbijzijnde Natura 2000-gebieden weer.
Situering ontwikkellocatie ten opzichte van Natura 2000-gebieden
Het betreft de volgende dichtstbijzijnde Natura 2000-gebieden met de bijbehorende afstanden tot de ontwikkellocatie: - Oosetlijke Vechtplassen circa 1,7 kilometer
5
Overige Natura 2000-gebieden zijn op grotere afstand van het plangebied gelegen. De opgesomde en grafisch weergegeven Natura 2000-gebieden zijn niet per definitie gelijk aan de Natura 2000-gebieden met stikstofgevoelige habitattypen maar geven slechts een overzicht van de ligging van het plan ten opzichte van nabijgelegen Natura 2000-gebieden. In voorgaande figuur wordt de locatie van het plan inzichtelijk gemaakt en tevens worden de mogelijk aanwezige stikstofgevoelige habitattypen weergegeven, van zeer gevoelig (donker paars), gevoelig (licht paars) tot minder/niet gevoelig (licht groen). De meest actuele kaart van alle Natura 2000-gebieden is via de website van de provincie te raadplegen en niet per definitie opgenomen in het programma Aerius Calculator 2023.0.11.
2.2
Berekeningsmethodiek De berekeningen naar de stikstofdepositiebijdrage vanwege de aanlegfase en gebruiksfase van het plan/project worden uitgevoerd met het programma Aerius Calculator 2023.0.1. De gehanteerde ‘grenswaarde’ voor de stikstofdepositie bedraagt 0,00 mol/hal/j. In het kader van een stikstofonderzoek kunnen significant negatieve effecten met deze waarde worden uitgesloten, waardoor het uitvoeren van vervolgonderzoeken niet aan de orde is en het aspect stikstofdepositie geen belemmering vormt voor de realisatie van een plan of project 2. Een hogere waarde wordt beschouwd als overschrijding zodat er op verzoek van het bevoegd gezag een nadere beschouwing conform wettelijke kaders dient plaats te vinden. Blijkens jurisprudentie kan daarbij nader onderzoek achterwege blijven wanneer stikstofdepositie plaatsvindt op hexagonen die niet overbelast of naderend overbelast zijn3. Immers, op deze hexagonen leidt een stikstofdepositie niet tot een overschrijding of naderende overschrijding van de kritische depositiewaarde 4. Dit betekent per definitie dat stikstofdepositie daar geen probleem vormt voor de gunstige staat van instandhouding van de aanwezige habitats en dat significante gevolgen in zoverre zijn uitgesloten5. In geval de depositie de grens van de KDW overschrijdt noemen we dit overbelast.
In de praktijk wordt een veiligheidsmarge van 70 mol/ha/jaar aangehouden voor het gebruik van berekeningen voor toestemmingsverlening van initiatieven. Hexagonen noemen we naderend overbelast als de depositie hoger is dan de KDW minus deze veiligheidsmarge. Hexagonen met een depositie lager dan deze waarde zijn gedefinieerd als niet overbelast. Uit het navolgende hoofdstuk zal moeten blijken of op basis van de rekenresultaten een overschrijding op overbelaste hexagonen wordt geconstateerd.
1
Aerius Calculator 2023.0.1, release op 6 november 2023
2
Met deze versie van de Aerius Calculator 2023.0.1 kan tot maximaal 25 kilometer rondom de emissiebronnen gerekend worden. In Nederland zijn over het algemeen binnen 25 kilometer Natura 2000-gebieden aanwezig. In gebieden waar mogelijk op meer dan 25 kilometer afstand van emissiebronnen overschrijdingen mogelijk zijn, zijn in de relevante windrichtingen rekenpunten gelegd om overschrijdingen uit te sluiten.
3
Raad van State, ECLI:NL:RVS:2012:BY7360
4
Raad van State, ECLI:NL:RVS:2016:497
5
Raad van State, ECLI:NL:RVS:2021:1969 6
Bij de berekening van stikstofemissies door mobiele werktuigen, bijvoorbeeld in de aanlegfase, maakt het programma Aerius Calculator 2023.0.1 gebruik van een nadere specificatie van Stage klasse, brandstofverbruik, draaiuren en – indien van toepassing – AdBlue verbruik. Daarmee geeft het programma Aerius Calculator 2023.0.1 een range waarbinnen invoer en berekening van gegevens en brandstofverbruik voor materieel mogelijk is. Hierbij worden nieuwere machines geclassificeerd als schoner en hebben derhalve ook een lager brandstofverbruik. Voor stikstofemissie is niet voor elk materieel bedrijfsspecifieke informatie beschikbaar, vandaar dat als controlemechanisme de berekeningsmethodiek uit onderzoek van TNO6 ‘Onderbouwing AERIUS emissiefactoren voor wegverkeer, mobiele werktuigen, binnenvaart en zeevaart’ (d.d. 8 oktober 2020) kan worden gehanteerd. Daarbij wordt de berekening in twee stappen uitgevoerd. Stap 1: brandstofverbruik (liters) bij draaiuren 0,245 x arbeid [kWh] Stap 2: aanvullend brandstofverbruik (liters) bij stationair draaien + (0,52 + 0,0034 x maximaal vermogen [kW]) x draaiuren [h] In combinatie met de door TNO7,8 vastgestelde gemiddelde motorlast van 60% (bij uitsluiting stationair gebruik) en een gemiddelde belasting van circa 65% (bij uitsluiting stationair gebruik) betreft de totale gemiddelde motorlast (inclusief stationair) ongeveer 39%.
Uitgaande van deze berekening en vergelijkbare projecten hanteert SAB, tenzij anders door de opdrachtgever c.q. aannemer vermeld, het gemiddelde vermogen van materieel. Op basis van de TNO-formule zou het brandstofverbruik derhalve gemiddeld conform de kenmerken in onderstaande tabel moeten zijn. De door SAB gehanteerde ervaringscijfers sluiten hier grotendeels bij aan. Het door aannemers vermelde verbruik wijkt consistent af van het met behulp van de TNO-methode berekende verbruik. Daarom is het verbruik afgerond om de door SAB gehanteerde kencijfers te bepalen. Gemiddeld brandstofverbruik conform TNO
Aerius indeling vermogen 18 <= kW < 37 37 <= kW < 56 56 <= kW < 75 75 <= kW < 130 130 <= kW < 300 300 <= kW < 560 560 <= kW < 1000
Gemiddeld brandstofverbruik 3 liter/uur 5 liter/uur 7 liter/uur 11 liter/uur 22 liter/uur 43 liter/uur 78 liter/uur
* Indien geen gegevens door aannemers verstrekt
6
TNO rapport 2020 R11528
7
TNO rapport 2020 R11528
8
TNO emissiefactoren 2020 voor AERIUS 2020 7
Gehanteerd brandstofverbruik * 5 liter/uur 5 liter/uur 5 liter/uur 10 liter/uur 20 liter/uur 40 liter/uur 80 liter/uur
3 3.1
Onderzoeksgegevens Huidige situatie Het projectgebied bevindt zich in het centrum van Maarssen aan Harmonieplein, ten noorden van de Gaslaan. De locatie is momenteel bebouwd. Om de nieuwbouw mogelijk te maken zullen er sloopactiviteiten plaatsvinden. De stikstofdepositie van de sloopactiviteiten wordt in de berekening van de aanlegfase inzichtelijk gemaakt.
3.2
Aanlegfase Het plan voorziet in de realisatie van maximaal 9 koopappartementen, 36 huurapparementen, 4 rijwoningen en 81 m2 bruto vloeroppervlak (bvo) centrumfunctie. Er wordt aangenomen dat de aanlegfase start in 2024. De sloop, het bouwrijp maken, ruwbouw en afbouw vinden plaats in 2024. De beoogde ontwikkeling zal vanaf 2025 in gebruik worden genomen. Ten behoeve van de aanlegfase voor het plangebied vinden een aantal relevante stikstofemissies naar de lucht plaats. Deze stikstofemissies worden veroorzaakt door mobiele werktuigen en bouwverkeer ten behoeve van het project en worden in onderstaande paragrafen beschreven. In bijlage 1 is de Aerius export van de aanlegfase bijgevoegd.
3.2.1
Mobiele werktuigen Voor de aanleg zal gebruik worden gemaakt van mobiele werktuigen. In overleg met de opdrachtgever is een inschatting gemaakt van het gebruik van mobiele werktuigen op basis van cijfers uit vergelijkbare projecten. De effectieve sloop- en bouwtijd duurt in totaal circa 1 jaar. Voor de aanleg van Zuidblok is met Stage IV-materieel het maximaal brandstofverbruik doorgerekend. Navolgende tabel geeft een overzicht van het maximum brandstofverbruik per jaar, het minimum AdBlue-verbruik per jaar en de maximale stikstofemissie tijdens de aanlegfase. Overzicht inzet groot materieel Vermogen Voertuig in kW Leeftijd Totaal verbruik 130 - 300 stage IV
Bedrijfsduur (uren/jaar) ca. 450
Brandstofverbruik (liters/jaar) ca. 9.000
AdBlue verbruik (liters/jaar) ca. 540
Overig materieel dient op de bouwstroom aangesloten te worden of op accu te werken. Deze hoeveelheid diesel kan gewaarborgd worden door zoveel mogelijk delen van te voren te fabriceren, ofwel zoveel mogelijk ‘prefab’ te bouwen. Ook kan er bij kleinere graafwerkzaamheden met elektrische graafmachines gewerkt worden. Hiermee is het bestemmingsplan haalbaar. Navolgende tabel geeft een voorstel van de inzet van materieel in combinatie met de beschikbare brandstof en het minimale AdBlue-verbruik. De elektrische mobiele kraan wordt aangesloten op bouwstroom. Een aggregaat is uitgesloten.
8
Overzicht inzet groot materieel Vermogen in Voertuig kW Sloopkraan 130 - 300 Shovel 75 - 130 Kipper 56 - 75 Graafmachine 75 - 130 Boor-/Heistelling 300 - 560 Mobiele kraan 130 - 300 Betonpomp 130 - 300
3.2.2
Leeftijd stage IV stage IV Stage IV stage IV stage IV elektrisch stage IV
Bedrijfsduur (uren/jaar) ca. 100 ca. 120 ca. 120 ca. 200 ca. 50 n.v.t. ca. 60
Brandstofverbruik (liters/jaar) ca. 2.000 ca. 1.200 ca. 600 ca. 2.000 ca. 2.000 n.v.t. ca. 1.200
AdBlue verbruik (liters/jaar) ca. 120 ca. 72 ca. 36 ca. 120 ca. 120 n.v.t. ca. 72
Bouwverkeer Ten behoeve van de aan- en afvoer van bouwmaterialen en het personeel ter plaatse vindt van en naar de ontwikkellocatie werkverkeer plaats. Gemiddeld per jaar komen er 6 busjes (lichtverkeer) en 2 vrachtwagens per dag naar het plangebied, dat zijn respectievelijk circa 12 en 4 bewegingen per etmaal. Het bouwverkeer is gemodelleerd vanuit de ontwikkellocatie tot aan het kruispunt Kerkweg/Straatweg. Hierna is het aanen afrijdende verkeer door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer te onderscheiden van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt en derhalve opgenomen in het heersende verkeersbeeld. 9 Ook is er op de ontwikkellocatie zelf stationair bouwverkeer ingevoerd. Omdat onbekend is hoe lang wachtend vrachtverkeer op de bouwplaats stationair zal draaien kan de methode uit de Aerius instructie10 niet direct worden toegepast. In de instructie staat over de emissiecijfers voor stationair verkeer het volgende: “Hierbij is aangenomen dat de stationaire emissie […] gelijk is aan de emissie van stagnerend stadsverkeer”. Daarom is het stationair draaien op locatie gemodelleerd door middel van een gemiddelde rijlijn over het bouwterrein met 100% stagnatie voor alle bouwverkeer.
3.3
Toekomstige situatie, gebruiksfase Het plan voorziet in de realisatie van maximaal 9 koopappartementen, 36 huurapparementen, 4 rijwoningen en 81 m2 bruto vloeroppervlak (bvo) centrumfunctie. De voor stikstofdepositie relevante bronnen voor dit plan in de gebruiksfase betreffen de stookinstallaties van de te realiseren nieuwbouw en de aantrekkende verkeersbewegingen ten gevolge van het plan. Deze worden in onderstaande paragraven beschreven. In bijlage 2 is de Aerius export van de gebruiksfase bijgevoegd. De nieuwbouw is op zijn vroegst in 2025 gereed. Daarom is in dit onderzoek uitgegaan van rekenjaar 2025 voor de gebruiksfase.
9
Raad van State, ECLI:NL:RVS:2001:AB2320
10
Expertiseteam Stikstof en Natura 2000 van BIJ12, Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2022, Januari 2023 9
3.3.1
Stookinstallaties De nieuwbouw krijgt geen aansluiting op het gastransportnet (Wet voortgang energietransitie, 01-07-2018) en is haardloos verwarmd. Er vindt derhalve geen stikstofdepositie naar de lucht plaats ten gevolge van stikstof emitterende stookinstallaties. De stikstofdepositie voor de gebruiksfase betreft voor dit plan enkel de stikstofdepositie door de verkeersgeneratie.
3.3.2
Verkeer Aan de hand van CROW, ASVV 2021, d.d. oktober 2021, is de verkeersgeneratie bepaald. Op basis van de omgevingsadressendichtheid (CBS, 2021) wordt de stedelijkheidsgraad van een gemeente vastgesteld. De gemeente Stichtse Vecht wordt geclassificeerd als ‘matig stedelijk’. Onderhavige locatie wordt beschouwd als ‘centrum’. Onderstaande tabel geeft de verkeersgeneratie weer van de beoogde nieuwbouw waarbij het getal naar boven is afgerond. Zo wordt de worst-case situatie berekend. Berekening verkeersgeneratie per etmaal kenmerk Koop, huis, tussen/hoek Koop, appartement, duur Huur, appartement, midden/goedkoop (incl. sociale huur) Horeca (commerciële dienstverlening) totaal verkeersbewegingen:
aantal 4 9
Kencijfer (max.) 7,2 7,2
per woning woning
verkeersgeneratie maximaal 28,8 64,8
36
3,6
woning
129,6
81
12,9
100 m2 bvo
10,5 240
Bovenop de hierboven beschreven verkeersgeneratie wordt gerekend met een aantrekkende werking voor 0,5% middelzwaar en 0,5% zwaar vrachtverkeer van de totale verkeersgeneratie. In dit geval betreft dit, naar boven afgerond, gemiddeld per jaar 438 middelzware en 438 zware vrachtverkeerbewegingen per jaar. Het verkeer is gemodelleerd vanaf de nieuwbouw tot aan de rotonde van de Burgemeester Waverijnweg. Hierna is het aan- en afrijdende verkeer door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer te onderscheiden van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt en derhalve opgenomen in het heersende verkeersbeeld.11
11
Raad van State, ECLI:NL:RVS:2001:AB2320 10
4 4.1
Onderzoeksresultaten Aanlegfase Onderstaande figuur geeft een uitsnede van de Aerius-berekening van de aanlegfase weer.
Resultaatblad Aerius aanlegfase
Met de gehanteerde parameters12 blijkt dat uit de uitgevoerde berekeningen van de aanlegfase er geen resultaten zijn voor de projectberekening en situatieberekening onder het Wnb registratieset. Daarmee kunnen significant negatieve effecten op Natura 2000-gebieden worden uitgesloten. Het bestemmingsplan is daarmee haalbaar.
12
Er mag in rekenjaar 2024 niet meer dan 9.000 liter diesel met 6% AdBlue-toevoeging worden verbruikt. 11
4.2
Gebruiksfase Onderstaande figuur geeft een uitsnede van de Aerius-berekening van de gebruiksfase weer.
Resultaatblad Aerius gebruiksfase
Uit de uitgevoerde berekeningen van de gebruiksfase blijkt dat er geen resultaten zijn voor de projectberekening en situatieberekening onder het Wnb registratieset. Daarmee kunnen significant negatieve effecten op Natura 2000-gebieden worden uitgesloten.
12
5
Conclusie In Maarssen wordt aan het Harmonieplein woningbouw beoogd in de vorm van maximaal 9 koopappartementen, 36 huurapparementen, 4 rijwoningen en 81 m2 bruto vloeroppervlak (bvo) centrumfunctie. In het kader van de Wet natuurbescherming is de stikstofuitstoot door de beoogde ontwikkeling inzichtelijk gemaakt.
5.1
Aanlegfase Met de gehanteerde parameters13 blijkt dat uit de uitgevoerde berekeningen van de aanlegfase er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol stikstof/ha/j op de stikstofgevoelige habitattypen in de omliggende Natura 2000-gebieden. Er zijn daardoor geen nadelige milieueffecten te verwachten op de omliggende Natura 2000-gebieden.
5.2
Gebruiksfase Uit de uitgevoerde berekeningen van de gebruiksfase blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol stikstof/ha/j op de stikstofgevoelige habitattypen in de omliggende Natura 2000-gebieden. Er zijn daardoor geen nadelige milieueffecten te verwachten op de omliggende Natura 2000-gebieden.
5.3
Eindadvies Geconcludeerd wordt dat aan de hand van de gehanteerde parameters significant negatieve effecten derhalve worden uitgesloten. Er is geen vergunning ten behoeve van de Wet natuurbescherming benodigd. Het bestemmingsplan is daarmee haalbaar.
13
Er mag in rekenjaar 2024 niet meer dan 9.000 liter diesel met 6% AdBlue-toevoeging worden verbruikt. 13
Bijlage 1: Aerius pdf-bestand aanlegfase
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
SAB Harmonieplein, 3603BM Maarssen aanleg max 9000l diesel Zuidblok aanlegfase max 9000L diesel 2024
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
Rk3SjjZQ94tX 14 november 2023, 08:41 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
aanlegfase verlagen - Beoogd aanlegfase verlagen - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
Rk3SjjZQ94tX (14 november 2023)
2024 -
2,2 kg/j
52,3 kg/j
2/7
Projectberekening
aanlegfase verlagen (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | mobiele werktuigen Verkeersnetwerk
Rk3SjjZQ94tX (14 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
2,2 kg/j 27,1 g/j
50,9 kg/j 1,4 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). Rk3SjjZQ94tX (14 november 2023)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "aanlegfase verlagen" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
Rk3SjjZQ94tX (14 november 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
aanlegfase verlagen, Rekenjaar 2024 1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte Naam
mobiele werktuigen X:131114,6 Y:461243,06 0,40 ha
NOₓ NH₃
Stageklasse
maximum Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja 2
9000 l/j
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
werkverkeer X:131158,12 Y:461159,13 136,89 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Brandstofverbruik
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
planverkeer X:131133,47 Y:461230,33 36,30 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Draaiuren AdBlue verbruik
450 u/j 540 l/j
50,9 kg/j 2,2 kg/j Stof Emissie
NOₓ
50,9 kg/j NH₃ 2,2 kg/j
Links Rechts NOₓ 1,0 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 20,9 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
12,0 /etmaal 0,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 0,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,1 kg/j Hoogte - - NH₃ 6,2 g/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
12,0 /etmaal 0,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
100,0 % 0,0 % 100,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rk3SjjZQ94tX (14 november 2023)
6/7
Projectberekening
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
Rk3SjjZQ94tX (14 november 2023)
7/7
Bijlage 2: Aerius pdf-bestand gebruiksfase
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
SAB Harmonieplein, 3603BM Maarssen Harmonieplein Zuidblok gebruiksfase Zuidblok
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RRp1RDaXFpCj 14 november 2023, 08:41 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
gebruiksfase - Beoogd gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RRp1RDaXFpCj (14 november 2023)
2025 -
0,4 kg/j
12,6 kg/j
2/6
Projectberekening
gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2025 Emissiebronnen
Verkeersnetwerk
RRp1RDaXFpCj (14 november 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,4 kg/j
12,6 kg/j
3/6
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RRp1RDaXFpCj (14 november 2023)
4/6
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RRp1RDaXFpCj (14 november 2023)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/6
Projectberekening
gebruiksfase, Rekenjaar 2025 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
verkeer X:131171,19 Y:461047,7 532,83 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 12,6 kg/j Type scherm - - NO₂ 2,2 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,4 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
240,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /jaar 438,0 /jaar 438,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RRp1RDaXFpCj (14 november 2023)
6/6