CConstaterende datStichtse Vecht
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 5 Aeriusberekening incl. bijlagen.pdf

Raad 19 november 2024, gemeente Stichtse VechtBij agendapunt: 8: Vaststellen Bestemmingsplan Scheendijk 2&33.121 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Aeriusberekening

Scheendijk 2 en 3 Te Breukelen Gemeente Stichtse Vecht

Planstatus:

definitief

Datum:

12 augustus 2024

Contactpersonen Plannen-makers:

Dhr. C. Vaartjes

Kenmerk Plannen-makers:

PM23019

Opdrachtgever:

Dhr. Randeraad

Pagina 2 Aeriusberekening Scheendijk 2, Breukelen

Inhoudsopgave 1

Inleiding .......................................................................................................................................... 4 Aanleiding en onderzoeksvraag .............................................................................................. 4 Het plan ................................................................................................................................... 4

2

Wettelijk en rekenkundig kader .................................................................................................... 5 Wettelijk kader ......................................................................................................................... 5 De AERIUS Calculator ............................................................................................................ 5 Brandstofverbruik..................................................................................................................... 6

3

Invoer van de berekening ............................................................................................................. 7 Natura 2000-gebieden ............................................................................................................. 7 De gebruiksfase ....................................................................................................................... 7 De aanlegfase.......................................................................................................................... 8

4

Conclusie ...................................................................................................................................... 10

5

Bijlagen ......................................................................................................................................... 11

Pagina 3 Aeriusberekening Scheendijk 2, Breukelen

1

Inleiding Aanleiding en onderzoeksvraag

Een ruimtelijke ontwikkeling moet voldoen aan een goede ruimtelijke ordening. Het effect van het project op nabijgelegen natuurgebieden is daarvan een onderdeel. Er kunnen negatieve effecten optreden op natuurgebieden door stikstofuitstoot van een project. Door de toename van stikstof worden aanwezig beschermde soorten in natuurgebieden bedreigd. De onderzoeksvraag is of de aanleg- en gebruiksfase voldoet aan de depositienorm. De norm bedraagt 0,00 mol stikstof per hectare per jaar. De toetsing aan deze norm vindt plaats met een berekening via de AERIUS-calculator.

Het plan Het agrarisch bouwvlak aan de Scheendijk 3 zal komen te vervallen en de agrarische bedrijfsvoering zal worden beëindigd. De agrarische stallen zullen worden gesloopt en de gronden ter plaatse van de langhuis boerderij zullen worden gewijzigd in ‘Wonen’. De boerderij kan zo regulier bewoond worden. Met de ontwikkeling wordt aan het voormalig agrarisch bedrijf in het buitengebied van Breukelen een duurzame vervolgfunctie toegekend. Hierbij is het voornemen om de hooiberg uit 1825 te laten bestaan evenals het bijgebouw direct naast de rechterzijde van de boerderij. De overige gronden zullen worden omgezet naar een passende natuur of agrarische met waarden bestemming. Naast de planlocatie is een stacaravan gesitueerd. Deze stacaravan, die gesitueerd is binnen het Natuurnetwerk Nederland (NNN) zal eveneens komen te vervallen. Tevens zullen de stelcomplaten worden verwijderd. Al met al leiden deze ingrepen tot een aanzienlijke landschappelijke kwaliteitsverbetering. De bewoner van Scheendijk 3 heeft een pachtovereenkomst met Natuurmonumenten. Natuurmonumenten heeft aangegeven dat de agrarische opstallen mogen worden gebruikt in het kader van de Ruimte voor Ruimte regeling als sloopmeters ten behoeve van de nieuwe woning aan de Scheendijk 2. Aan de Scheendijk 2 wordt een nieuwe vrijstaande woning beoogd.

Het huidige gebouw met hieraan de twee recreatiewoningen gebouwd voldoet niet aan de huidige normen ten aanzien van woonkwaliteit, duurzaamheid en energiezuinigheid. Derhalve bestaat de wens om een nieuwe woning te bouwen. De twee bestaande recreatieaanduidingen zullen hierdoor komen te vervallen. Ook zullen 7 ligplaatsen ter hoogte van de nieuwbouw verwijderd worden. De beoogde woning heeft een enkelvoudige vorm bestaande uit één laag plus kap. De richting van de kap is parallel aan de kavelrichting. De berging zal inpandig in het woongebouw gesitueerd worden om de eenvoudige vorm van de nieuwe woning in stand te houden. Om de woning aan de voorzijde van de kavel in te passen zullen op strategische plekken enkele bomen geplant worden. De gehele zuidkant van het perceel wordt voorzien van knotbomen. Dit draagt bij aan een kwaliteitsversterking van het landschap en benadrukt de kenmerkende lengterichting van het perceel.

Pagina 4 Aeriusberekening Scheendijk 2, Breukelen

2

Wettelijk en rekenkundig kader Wettelijk kader

Op 15 juni 2015 is het Programma Aanpak Stikstof (PAS) vastgesteld. Het PAS bevat maatregelen die leiden tot een afname van stikstofdepositie en maatregelen die leiden tot een versterking van de natuurwaarden in de Natura 2000-gebieden. Een gedeelte van de toekomstige afname van stikstofdepositie kan vervolgens worden opgevuld door economische activiteiten die leiden tot een toename van stikstofdepositie. In de praktijk blijkt echter dat de afname van stikstofdepositie door de maatregelen niet gegarandeerd kan worden. Daarom heeft op 29 mei 2019 de Raad van State een uitspraak gedaan waarin de Raad oordeelt dat het PAS niet als basis voor toestemming voor activiteiten mag worden gebruikt. Het uitgangspunt is sindsdien nog steeds dat voor nieuwe initiatieven aangetoond moet worden dat er geen significant negatieve effecten op Natura 2000-gebieden als gevolg van stikstofemissies en deposities ontstaan als gevolg van het initiatief. Het instrument waarmee de stikstof berekend kan worden is de AERIUS Calculator (update april 2023). Op 10 maart 2021 is een nieuwe Stikstofwet vastgesteld en op 18 juni 2021 het besluit gepubliceerd die de wet nader uitwerkt.

De Wet stikstofreductie en natuurverbetering regelt onder meer drie resultaatsverplichtingen voor stikstofreductie: in 2025 moet minimaal 40% van het areaal van de stikstofgevoelige natuur in beschermde Natura 2000-gebieden een gezond stikstofniveau hebben; in 2030 minimaal de helft en in 2035 minimaal 74%. Door deze maatregelen gelden er nieuwe uitgangspunten voor een stikstofberekening. Het besluit over deze wet is per 1 juli 2021 inwerking getreden. In de Stikstofwet is in artikel 2.9a een uitzondering opgenomen voor de tijdelijke extra stikstofuitstoot bij bouwwerkzaamheden, de zogenaamde bouwvrijstelling. Stikstof dat vrijkomt bij de bouw, sloop en eenmalige aanleg van bouwwerken en infrastructuur wordt niet meegerekend bij de informatie die ten grondslag ligt aan het verlenen van een vergunning. Op 2 november 2021 deed de Raad van State de uitspraak dat de bouwvrijstelling niet voldoet aan het Europees natuurbeschermingsrecht dat vereist dat individuele beschermde natuurgebieden geen schade oplopen, en niet op een hoger schaalniveau gekeken mag worden naar maatregelen die bovendien onzeker zijn qua uitvoering. Dit betekent dat ook bouwactiviteiten getoetst dienen te worden aan lokale stikstofgevolgen bij de vergunningsaanvraag.

De AERIUS Calculator De stikstofdepositie van een ontwikkeling op Natura 2000-gebieden wordt met de AERIUS Calculator berekend. De berekening bestaat uit verschillende bronnen die vallen in de bouwfase en in de gebruiksfase. De bouwfase bestaat uit zowel verkeer als mobiele werktuigen. De gebruiksfase bestaat uit het verkeer die de ontwikkeling in de toekomstige situatie produceert. De mobiele werktuigen kunnen als puntbron worden ingevoerd als het werktuig op een plek blijft staan. Daarnaast kan een werktuig zich over de gehele bouwplaats verplaatsen. Daarom zal deze als vlakbron in de Aeriuscalculator worden ingevoerd.

Pagina 5 Aeriusberekening Scheendijk 2, Breukelen

Brandstofverbruik Per mobiel werktuig moet het brandstofverbruik worden ingevoerd in de Aeriuscalculator. Het brandstofverbruik kan met onderstaande formule worden berekend. De formule wordt benoemd in het BIJ12-document Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2021.1’ (juni 2022) in hoofdstuk 8 paragraaf 8.4. De formule toont de relatie aan tussen het brandstofverbruik en het motorvermogen in kilowatt (kW). 𝐵 = (0,095 ∗ 𝑃𝑚𝑎𝑥 + 0,54) ∗ 𝐷 Formule 1: Relatie tussen brandstofverbruik, vermogen en draaiuren. Waarin: B = Pmax = D =

het brandstofverbruik in liters per jaar (l/j) het maximale vermogen in kilowatt (kW) het aantal draaiuren per jaar (u/j)

Het TNO-onderzoek ‘AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen’ (TNO, 2021) is de basis van deze formule. Afhankelijk van het vermogen kan de AERIUS Calculator om het AdBlue verbruik vragen. Mobiele werktuigen die in Stageklasse V vallen verbruiken 7% aan AdBlue van hun totale brandstofverbruik.

Pagina 6 Aeriusberekening Scheendijk 2, Breukelen

3

Invoer van de berekening Natura 2000-gebieden

Het Natura 2000-gebied ‘Oostelijke Vechtplassen’ ligt direct naast het plangebied. Dit gebied betreft een VR-gebied. Op 3 kilometer afstand tot het plangebied ligt het gelijknamige HR-gebied. Het HR-gebied heeft overbelasting van stikstof.

Afbeelding 3: Overzicht Natura 2000-gebieden en plangebied (blauwe stip). Bron: PDOK. De gebruiksfase Extra stikstof in de gebruiksfase kan in voorliggend plan bestaan uit extra uitstoot als gevolg van toename van verkeersbewegingen en toename als gevolg van extra verwarming van de woningen.

De toename in verkeersbewegingen volgt uit de nieuwe woning aan de Scheendijk 2. De Scheendijk 3 levert in de bestaande situatie als bedrijfswoning al verkeersbewegingen en dat zal dus niet wijzigen. De toename van het aantal vervoersbewegingen bedraagt op basis van het CROW 7,8 – 8,6 (= gem. 8,2) vervoersbewegingen per etmaal voor één woning. Dit is als aanvullende bron opgenomen in de Aeriusberekening.

De uitstoot van stikstof tijdens de gebruiksfase bestaat uit de uitstoot van de bestaande woning op nummer Scheendijk 3. De nieuwe woning op Scheendijk 2 zal gasloos gebouwd worden. Deze woning levert dus geen extra stikstofuitstoot op. Op basis van het document ‘NOx-uitstoot van kleine bronnen’ (ECN, februari 2005) is de emissie bepaald van het verwarmingssysteem van de woning. Er is uitgegaan van een cv en combiketel (conventioneel en VR) die in 2020 46 g NOx/GJ uitstoot heeft. 1 GJ staat gelijk aan 31,6 m3 aardgas. Per gigajoule wordt 46 gram NOx uitgestoten en staat daaraan gelijk. 31,6 m3 gas staat daarom gelijk aan 46 gram NO x, waardoor 1 m3 aardgas gelijk staat aan circa 0,0015 kg NOx. Zie berekening 1:

1 𝑚3 𝑎𝑎𝑟𝑑𝑔𝑎𝑠 =

0,046 𝑘𝑔 = 0,00145 … 𝑘𝑔/𝑚3 𝑁𝑂𝑥 31,6 𝑚3

Berekening 1: De NOx-emissie per kilogram per jaar voor 1 m3 aardgas. Pagina 7 Aeriusberekening Scheendijk 2, Breukelen

In 2022 werd 2200 m3 aardgas verbruikt de woning. Er wordt daarom uitgegaan van dit verbruik voor het jaar 2024. Vermenigvuldigt met 0,00145 kg/m3 NOx werd door de woning 3.19 kg NOx uitgestoten. Zie berekening 2: 𝑁𝑂𝑥 𝑒𝑚𝑖𝑠𝑠𝑖𝑒 𝑖𝑛 𝑘𝑖𝑙𝑜𝑔𝑟𝑎𝑚 𝑝𝑒𝑟 𝑗𝑎𝑎𝑟 = 0,00145 …

𝑘𝑔 𝑁𝑂𝑥 ∗ 2.200 𝑚3 = 3,19 𝑘𝑔/𝑗𝑎𝑎𝑟 𝑚3

Berekening 2: De NOx-emissie per kilogram per jaar berekend voor de woning.

In de projectberekening is bovenstaande uitstoot van Scheendijk 3 meegerekend. De aanlegfase De aanlegfase bestaat uit de emissie van mobiele werktuigen en de verkeersbewegingen van en naar de bouwplaats. De aanlegfase bestaat ook uit sloop- en nieuwbouw van de woning in het plangebied ter plaatse van Scheendijk 2 alsmede de sloop van schuur incl. herinrichting terrein op Scheendijk 3. Er is een worst-case scenario aangehouden: alle toepasselijke mobiele werktuigen werken op diesel en vallen in stageklasse V. De mobiele werktuigen zijn bepaald voor de sloop- en nieuwbouw van de woning en zijn weergegeven in onderstaande tabellen 1 en 2.

Tabel 1: Mobiele werktuigen, sloop schuur incl. herinrichting terrein Scheendijk 3 Mobiele werktuigen Aandrijving Stageklasse Bron P (kW)

T (uren)

Bverbruik

Badblue

Graafmachine

Diesel

IV

Vlak

150

30

444

31

Sloopmachine

Diesel

IV

Vlak

300

30

872

61

Mobiele werktuigen Aandrijving Stageklasse Bron P (kW)

T (uren)

Bverbruik

Badblue

Graafmachine

Diesel

IV

Vlak

150

40

592

41

Sloopmachine

Diesel

IV

Vlak

300

40

1162

81

Tabel 2: Mobiele werktuigen, sloop Scheendijk 2

Tabel 3: Mobiele werktuigen, bouw Scheendijk 2 Mobiele werktuigen

Aandrijving Stageklasse

Bron P (kW)

T (uren)

Bverbruik

Badblue

Graafmachine

Diesel

IV

Vlak

150

60

888

62

Heistelling

Diesel

IV

Vlak

300

40

1162

81

Betonmixer

Diesel

IV

Vlak

300

40

1162

81

Betonpomp

Diesel

IV

Vlak

35

40

155

Trilplaat

Diesel

IV

Vlak

10

20

30

De aanlegfase omvat ook licht verkeer, middelzwaar en zwaar vrachtverkeer naar de bouwplaats. Hiervoor is uitgegaan van een worst-case scenario. In tabel 4 zijn de verkeersbewegingen voor de aanlegfase nader uitgelegd. De aanlegfase van Scheendikj 2 en 3 zijn gezamenlijk opgenomen in de tabel. Pagina 8 Aeriusberekening Scheendijk 2, Breukelen

Tabel 4: Onderbouwing verkeersbewegingen voor de aanlegfase. Werknemers

x2

Aantal werkdagen

Licht verkeer

10

X2

X 130

Middelzwaar verkeer

3

X2

X 48

Zwaar vrachtverkeer

2

X2

X 48

Totaal

= = =

2600 288 192

Pagina 9 Aeriusberekening Scheendijk 2, Breukelen

4

Conclusie

De berekening is gedaan op 12 augustus 2024 met de actuele Aeriuscalculator (versie 2023.2.1). Het effect vanuit de aanleg- en gebruiksfase op Natura 2000-gebieden is 0,00 mol N/ha/j. Er kan worden geconcludeerd dat er wordt voldaan aan de norm. In de bijlagen is het pdf-bestand opgenomen van de berekening van de gebruiksfase. Het bevoegd gezag kan via de gml-bestanden alle fases controleren. Deze gml-bestanden voor de aanleg- en gebruiksfase zijn als separate bijlage aan deze Aeriusberekening toegevoegd.

Pagina 10 Aeriusberekening Scheendijk 2, Breukelen

5

Bijlagen 1. AERIUS_projectberekening_20240812125033_RmHNHsseqibS_Aanleg-engebruiksfase, 12 augustus 2024.

GML: 1. AERIUS_20240812124926_RxyF3UYjbr7a_Aanleg-engebruiksfase.gml, Plannen-makers, 12 augustus 2024.

Pagina 11 Aeriusberekening Scheendijk 2, Breukelen

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Plannen-makers Scheendijk 2, 3621VB Breukelen Scheendijk 2 en 3 Bouw woning en herbestemming bedrijfswoning

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RmHNHsseqibS 12 augustus 2024, 12:51 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Aanleg- en gebruiksfase - Beoogd Aanleg- en gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RmHNHsseqibS (12 augustus 2024)

2024 -

1,7 kg/j

16,7 kg/j

2/8

Projectberekening

Aanleg- en gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Slopen - Scheendijk 2 2 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwen Scheendijk 2 4 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Slopen - Scheendijk 3 5 Wonen en Werken | Woningen | Verwarming bestaande woning Scheendijk 3  Verkeersnetwerk

RmHNHsseqibS (12 augustus 2024)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,4 kg/j 0,8 kg/j 0,3 kg/j 0,1 kg/j

2,2 kg/j 7,7 kg/j 1,4 kg/j 3,2 kg/j 2,3 kg/j

3/8

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RmHNHsseqibS (12 augustus 2024)

4/8

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanleg- en gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

RmHNHsseqibS (12 augustus 2024)

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

5/8

Projectberekening

Aanleg- en gebruiksfase, Rekenjaar 2024 1

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Slopen - Scheendijk 2 X:130425,64 Y:464188,97 0,25 ha

Stageklasse

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

Sloopmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1162 l/j SCR: ja Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 592 l/j SCR: ja 2

2,2 kg/j 0,4 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

40 u/j

81 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

40 u/j

41 l/j

NOₓ NH₃

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

Bouwen Scheendijk 2 X:130425,64 Y:464188,97 0,25 ha

Naam

Stageklasse

Heistelling

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

NOₓ NH₃

7,7 kg/j 0,8 kg/j

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

40 u/j

81 l/j

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

888 l/j

60 u/j

62 l/j

Betonmixer Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

1162 l/j

40 u/j

81 l/j

Betonpomp Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

155 l/j

40 u/j

Trilplaat

30 l/j

20 u/j

RmHNHsseqibS (12 augustus 2024)

Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee

1162 l/j

1,3 kg/j 0,3 kg/j 0,9 kg/j 0,1 kg/j

Stof Emissie

NOₓ

1,3 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 1,1 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 1,3 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 3,3 kg/j NH₃ 1,2 g/j NOₓ 0,7 kg/j NH₃ 0,0 kg/j

6/8

Projectberekening

3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

Verkeer aanlegfase - Scheendijk 2 en 3 X:130171,89 Y:464645 Type scherm 1.031,68 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Naam

Slopen - Scheendijk 3 X:130358,31 Y:464560,26 0,42 ha

Stageklasse

Brandstof­verbruik

Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 444 l/j SCR: ja

Wonen en Werken | Woningen

Verwarming Uittreedhoogte bestaande woning Warmteinhoud Scheendijk 3 Locatie X:130254,57 Y:464533,68 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 6

-

Aantal voertuigbewegingen

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RmHNHsseqibS (12 augustus 2024)

1,0 m 0,002 MW

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

61 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

30 u/j

31 l/j

NOₓ NH₃

NOₓ

Verkeer gebruiksfase Scheendijk 2 X:130169,28 Y:464632,28 Type scherm 1.077,73 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

1,4 kg/j 0,3 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

30 u/j

0,9 kg/j 0,2 kg/j 0,5 kg/j 0,1 kg/j 3,2 kg/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

8,2 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

1,7 kg/j 0,4 kg/j 85,3 g/j

In file

2.600,0 /jaar 288,0 /jaar 192,0 /jaar 0,0 /jaar NOₓ NH₃

Sloopmachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 872 l/j SCR: ja

Naam

-

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte

5

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

0,6 kg/j 0,1 kg/j 57,7 g/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/8

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.2.1_20240702_c9370194cb Database versie 2023.2.1_c9370194cb_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RmHNHsseqibS (12 augustus 2024)

8/8

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raadsinformatie.stichtsevecht.nl/api/v1/meetings/2522/documents/56690