Bijlagenboek Integraal Huisvestingsplan Steenbergen 2024-20240 2419085.pdf
Tekst van het document
Integraal Huisvestingsplan primair en voortgezet onderwijs 2024-2040 Bijlagenboek factsheets
Opdrachtgever Gemeente Steenbergen
Datum 3 juli 2024
Referentienummer 2230442/20240703/FMOD
Auteur(s) Florine Meijering, Onno Damen
│ Onderdeel van ICS Ruimteregiegroep BV
KC Kiezelrijk ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Abbo Kindcentra
Adres:
Stadshillen 36 4651 CX Steenbergen
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
15DW00
Denominatie:
Alg. Bijz.
GEBOUW Juridisch eigendom:
Schoolbestuur
Economisch claimrecht:
Het Nederlands Hervormd Weeshuis Van Steenbergen En Kruisland
Bouwjaar initieel:
1973
Uitbreiding(en):
2004
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
69.788
per
31-12-2023
1.174
2
m bvo m 2 bvo
Overig: Inpandige gymzaal:
€7 €9
Beoordeling PO benchmark - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
Aantal lokalen:
9
Aantal speellokalen:
1
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Laag
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Laag
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
Aantal lokalen overig:
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
2
Aantal gymzalen:
Beoordeling PO benchmark - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
10
2
Aantal tijdelijke huisv.
2
m bvo
Totale capaciteit:
1.174
m bvo
Tijdelijke huisvesting:
220
m bvo
€ 33
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985 Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² *o.b.v. genormeerd vloeropp. van 980 m² bvo
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
176
per
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Abbo kindcentra kinderopvang
122
m² bvo
(enkel)
€1
Abbo kindcentra kinderopvang
130
m² bvo
(dubbel)
€1
Fysiopraktijk Halderberge
130
m² bvo
(dubbel)
€1
27
m² bvo
Gebruikers overige ruimte: Educto
€0 €0 €2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 39% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
300 250 200 150
- Gem. verbruik gas
-
m³ per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik elektra
23
kWh per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik water
-
m³ per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik warmte
-
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel:
G
CO₂-uitstoot (indicatie): WEii-indicatie:
100
= ( kWh/m² per jaar)
Zonnepanelen: 50
Andere duurzaamheidsaspecten: Groen schoolplein (bekostiging door woningbouw en school)
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
1973
2004
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE 22% tekort in Inclusief andere gebruikers →
2039
32% tekort
Totaaloordeel
Geheel algemeen
4
4
3
-
Buitenkant
3
3
3
-
Binnenkant
2
2
3
-
Installaties
4
4
3
-
1.800
Functionaliteit
1.600
Onderwijsruimten
3
-
-
-
Werkomgeving staf
6
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
6
-
-
-
Toegankelijkheid
4
-
-
-
Speelplein
1
-
-
-
1.400 1.200 1.000 800
Totaaloordeel
600
Binnenklimaat
400
Ventilatie
4
-
-
-
200
Temperatuur
5
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
4
-
-
-
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Initieel gebouw 1970, opgeleverd 1973. In 2004 onderwijskundige vernieuwing met 1 lokaal (72 m2) , de aula (130 m2) en overkapping van de patio (40 m2; wat nu de berging en keuken is) ventilatie matig; in klaslokalen zijn door bestuur zelf units aangebracht ivm luchtzuivering. In alle andere ruimten score slecht. temperatuur; geen geïsoleerd dak, of heel koud/of heel warm. De kwaliteit van de ruimtes beoordelen of het goed, matig of slecht is, is eigenlijk niet te doen omdat we de insteek niet weten. Technisch gezien kan iets goed ogen, maar het blijft verouderd en kunnen we daardoor als slecht beoordelen. Verkeersveiligheid is een groot probleem. bekend bij de gemeente. nog niet aangepakt. Vandalisme, idem. er gebeuren doorlopend ongewenste zaken betreffende vandalisme.
5
Totaaloordeel
Veiligheid
4
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
3
Verkeersveiligheid
6
Vandalisme
4
Er is vaak sprake van vandalisme
5
Gummarus ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lowys Porquinstichting
Adres:
Esdoornstraat 1 4651 KM Steenbergen
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
04SY00
Denominatie:
RK
GEBOUW Juridisch eigendom:
Schoolbestuur
Economisch claimrecht:
Gemeente
Bouwjaar initieel:
2004
Uitbreiding(en):
2021
Renovatie(s):
2023 FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
2.726.786
31-12-2023
per
Energie + water
€ 10
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€9
Beoordeling PO benchmark - Energie + water Laag
Categorie bouwjaar: 2001 - 2015
CAPACITEIT GEBOUW
Gemiddeld
Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m²
Onderwijsruimte:
2.100
2
Aantal lokalen:
m bvo
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 28
2
Aantal lokalen overig:
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 34
2
Aantal gymzalen:
Beoordeling PO benchmark - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
Aantal speellokalen: Overig:
m bvo
Inpandige gymzaal:
712
Totale capaciteit:
m bvo
2.812
m bvo
1
1
Hoog
Categorie bouwjaar: 2001 - 2015
Gemiddeld
Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m² 2
Tijdelijke huisvesting:
Aantal tijdelijke huisv.
m bvo
*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1860 m² bvo
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
343
per
01-10-2023 335
m² bvo
(dubbel)
€200.000
295
m² bvo
(dubbel)
€150.000
712
m² bvo
Monkey Moves
712
m² bvo
TRAFO
712
m² bvo
Gebruikers onderwijsruimte: ZO Kinderopvang Fotoclub Steenbergen
€100.000
Gebruikers overige ruimte: Diomedon
€50.000 €2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -4% afname
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
400
- Gem. verbruik gas
7,4
m³ per m ² bvo per jaar
350
- Gem. verbruik elektra
4
kWh per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik water
-
m³ per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik warmte
-
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel:
A+++
200
CO₂-uitstoot (indicatie):
11.287
150
WEii-indicatie:
Zeer zuinig
100
Zonnepanelen:
Ja
50
Andere duurzaamheidsaspecten: Het schoolplein is in 2021 na de uitbreiding groen gemaakt.
300 250
0 2021
2022
2023
2024
2025
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
kg per jaar
= (5 kg per m² bvo per jaar ) = (84 kWh/m² per jaar)
2004
2021
Geheel algemeen
2
1
-
-
Buitenkant
2
1
-
-
-11% leegstand in 2039
Binnenkant
2
1
-
-
-11% leegstand
Installaties
3
1
-
-
Onderwijsruimten
2
1
-
-
Werkomgeving staf
2
1
-
-
Facilitaire voorzieningen
2
1
-
-
Toegankelijkheid
2
1
-
-
Speelplein
2
1
-
-
Ventilatie
2
1
-
-
Temperatuur
2
1
-
-
Licht
2
1
-
-
Geluid
2
1
-
-
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Functionaliteit
2.500
2.000
1.500
2
Totaaloordeel
2
1.000
Binnenklimaat 500
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Sterk verouderde gymzaal. Bij renovatie is uitgegaan van een levensduurverlenging van 10 jaar. De uitbreiding van 2021 is naar alle huidige eisen en gebruikerswensen geplaatst. In 2023 is de bestaande bouw gerenoveerd, hierbij zijn onderwijskundige vernieuwingen doorgevoerd (zover dit kon) om beter aan te sluiten bij de behoefte van de locatie.
Plannen zijn eind 2023 geactualiseerd. De vervanging van de CV staat gepland in 2024, mogelijk schuiven we dit door naar 2025 om een goed gevormd plan te maken waarbij we de locatie verder verduurzamen.
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
1
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
2
Er is geen sprake van vandalisme
2
Pius X ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lowys Porquinstichting
Adres:
Kapelaan Kockstraat 48 4651 XE Steenbergen
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
07BP00
Denominatie:
RK
GEBOUW Juridisch eigendom:
Schoolbestuur
Economisch claimrecht:
Gemeente
Bouwjaar initieel:
1932
Uitbreiding(en):
1974
Renovatie(s):
2019
1982 2005 FINANCIËN
afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
15.947
per
31-12-2023
2
767
Laag
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Laag
Aantal speellokalen: Inpandige gymzaal:
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 42
Aantal lokalen overig:
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 26
Aantal gymzalen:
Beoordeling PO benchmark - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo
Totale capaciteit:
767
6
2
m 2 bvo
Overig:
€7
Categorie bouwjaar: 1945 en ouder
Aantal lokalen:
m bvo
€4
Beoordeling PO benchmark - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
m bvo
6
Categorie bouwjaar: 1945 en ouder
Gemiddeld Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m² 2
Tijdelijke huisvesting:
Aantal tijdelijke huisv.
m bvo
*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 495 m² bvo
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
73
per
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: LPS Kinderopvang
94
m² bvo
(dubbel)
Gebruikers overige ruimte:
€140.000 €120.000 €100.000 €80.000 €60.000 €40.000 €20.000 €2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 12% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
100
- Gem. verbruik gas
-
m³ per m ² bvo per jaar
90
- Gem. verbruik elektra
18
kWh per m ² bvo per jaar
80
- Gem. verbruik water
-
m³ per m ² bvo per jaar
70
- Gem. verbruik warmte
-
GJ per m ² bvo per jaar
60
Energielabel:
D
50
CO₂-uitstoot (indicatie):
40
WEii-indicatie:
30
Zonnepanelen:
20
= ( kWh/m² per jaar) Ja
Andere duurzaamheidsaspecten: schoolplein groen gemaakt in 2019
10 0 2021
2022
2023
2024
2025
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
1932
1974
1982
2005
Geheel algemeen
4
4
3
2
Buitenkant
4
4
3
2
-20% leegstand in 2039
Binnenkant
4
4
3
2
-20% leegstand
Installaties
4
4
3
2
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
900
Functionaliteit
800
Onderwijsruimten
4
-
-
2
Werkomgeving staf
6
-
-
2
Facilitaire voorzieningen
3
-
-
3
Toegankelijkheid
3
-
-
2
Speelplein
2
-
-
2
700 600 500 400
Binnenklimaat
200
Ventilatie
4
-
-
4
100
Temperatuur
4
-
-
4
Licht
4
-
-
2
Geluid
3
-
-
3
0 2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Uitbreiding met een grotere aula, berging en teamkamer. Allen t.b.v. onderwijs. Bij renovatie is uitgegaan van een levensduurverlenging van 10 jaar. In 2019 zijn elektra, verlichting, kozijnen, vloeren, pantry's vervangen tijdens de renovatie.
3
Totaaloordeel
Veiligheid
3
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
1
Vandalisme
4
Totaaloordeel
300
2021
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Er is geen sprake van vandalisme
2
Maria Regina ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lowys Porquinstichting
Adres:
Waterlinie 1 4652 GB Steenbergen
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
07MX00
Denominatie:
RK
GEBOUW Juridisch eigendom:
Schoolbestuur
Economisch claimrecht:
Stichting (Daryl Janmaat)
Bouwjaar initieel:
2014
Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
Energie + water
maanden
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€
Boekwaarde:
4.572.980
per
31-12-2023
€ 10
Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 2001 - 2015
CAPACITEIT GEBOUW
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² 2
Onderwijsruimte:
1.968
m bvo
Overig:
438
m 2 bvo
Inpandige gymzaal:
540
Totale capaciteit:
Aantal speellokalen:
1
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 73
Aantal lokalen overig: 6
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 36
Aantal gymzalen:
Beoordeling PO benchmark - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo 2
Tijdelijke huisvesting:
23
2
m bvo
2.946
Aantal lokalen:
30
Categorie bouwjaar: 2001 - 2015
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv.
m bvo
*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1860 m² bvo
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
343
per
01-10-2023 €700.000 €600.000 €500.000 €400.000 €300.000 €200.000 €100.000 €-
Gebruikers onderwijsruimte:
Gebruikers overige ruimte: Zo Kinderopvang
336
m² bvo
LPS Kinderopvang
63.6
m² bvo
Muziekschool
38.7
m² bvo
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 13% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
450
- Gem. verbruik gas
-
m³ per m ² bvo per jaar
400
- Gem. verbruik elektra
-
kWh per m ² bvo per jaar
350
- Gem. verbruik water
-
m³ per m ² bvo per jaar
300
- Gem. verbruik warmte
-
GJ per m ² bvo per jaar
250
Energielabel:
A
200
CO₂-uitstoot (indicatie):
150
WEii-indicatie:
100
Zonnepanelen:
50
Andere duurzaamheidsaspecten:
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
= ( kWh/m² per jaar)
2014
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE 9% tekort in Inclusief andere gebruikers →
2039
9% tekort
Totaaloordeel
Geheel algemeen
2
-
-
-
Buitenkant
2
-
-
-
Binnenkant
2
-
-
-
Installaties
2
-
-
-
Onderwijsruimten
2
-
-
-
Werkomgeving staf
2
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
2
-
-
-
Toegankelijkheid
2
-
-
-
Speelplein
3
-
-
-
Ventilatie
5
-
-
-
Temperatuur
5
-
-
-
Licht
3
-
-
-
Geluid
3
-
-
-
Functionaliteit
2.500
2.000
1.500
2
Totaaloordeel
2
1.000
Binnenklimaat 500
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
binnenklimaat problematiek sinds opening van het gebouw dient in 2025 te worden aangepakt.
Het betreft VVE Buiten de Veste > in het pand Het Podium > 2 partijen in de VVE namelijk 1 investeerder en LPS. LPS heeft er de school Maria Regina in gevestigd. Andere situatie dan bij de overige scholen van LPS in de gemeente Steenbergen.
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
3
Vandalisme
4
Er is geen sprake van vandalisme
3
Petrus en Paulus ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lowys Porquinstichting
Adres:
Stoofdijk 1 4671 CP Dinteloord
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
03QD00
Denominatie:
RK
GEBOUW Juridisch eigendom:
Schoolbestuur
Economisch claimrecht:
Gemeente
Bouwjaar initieel:
1974
Uitbreiding(en):
2009
Renovatie(s):
2022 FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
60.134
per
31-12-2023
2
1.167
m bvo
Inpandige gymzaal: 1.167
7
Aantal speellokalen:
1
Gemiddeld
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Gemiddeld
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 45
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 33
Aantal gymzalen:
Beoordeling PO benchmark - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo 2
Tijdelijke huisvesting:
Aantal lokalen:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Aantal lokalen overig:
m bvo
Totale capaciteit:
€9
2
m 2 bvo
Overig:
€ 11
Beoordeling PO benchmark - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
8
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv.
m bvo
*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 980 m² bvo
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
174
per
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Zo Kinderopvang
200
m² bvo
(dubbel)
€250.000 €200.000 €150.000 €100.000
Gebruikers overige ruimte:
€50.000 €2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 8% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID - Gem. verbruik gas
300
9,0
m³ per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik elektra
250 200 150
kWh per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik water
-
m³ per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik warmte
-
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel:
F
CO₂-uitstoot (indicatie):
7.631
kg per jaar
= (7 kg per m² bvo per jaar )
WEii-indicatie:
100
Zonnepanelen: 50
= ( kWh/m² per jaar) Ja
Andere duurzaamheidsaspecten:
0 2021
2022
2023
2024
2025
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
1974
2009
Geheel algemeen
4
2
-
-
Buitenkant
5
2
-
-
-2% leegstand in 2039
Binnenkant
3
3
-
-
-2% leegstand
Installaties
3
3
-
-
Onderwijsruimten
5
2
-
-
Werkomgeving staf
3
3
-
-
Facilitaire voorzieningen
2
2
-
-
Toegankelijkheid
5
5
-
-
Speelplein
2
2
-
-
Ventilatie
4
4
-
-
Temperatuur
4
4
-
-
Licht
2
2
-
-
Geluid
3
4
-
-
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Functionaliteit
1.600 1.400 1.200 1.000 800 600
Totaaloordeel
Binnenklimaat
400 200 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN uitbreiding van 1 lokaal voor onderwijs. Bij renovatie is uitgegaan van een levensduurverlenging van 10 jaar. De school groeit, er zijn te weinig leslokalen waardoor de teamkamer en speelzaal al in gebruik zijn als lokaal. Groepsdoorbroken onderwijs is niet mogelijk door de constructie van het gebouw. In de zomer loopt de temperatuur in lokalen aan de zon kant op tot 28-35 graden. Hangjeugd op het schoolplein buiten schooltijd komt wel eens voor.
De renovatie in 2022 was puur esthetisch. De wanden met de meeste scheuren zijn hersteld en voorzien van voorzetwanden. Nieuwbouw is aangevraagd bij de gemeente in 2021. LPS staat er voor open om de twee LPS scholen in Dinteloord samen te voegen in een gebouw.
3
Totaaloordeel
Veiligheid
3
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
3
Vandalisme
4
Er is soms sprake van vandalisme
3
Groen van Prinstererschool ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lowys Porquinstichting
Adres:
Helfrichstraat 2 4671 AV Dinteloord
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
07XV00
Denominatie:
Prot. Chr.
GEBOUW Juridisch eigendom:
Schoolbestuur
Economisch claimrecht:
Gemeente
Bouwjaar initieel:
1970
Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
162.838
per
31-12-2023
1.321
2
1.321
Hoog
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 43
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 29
Aantal gymzalen:
Beoordeling PO benchmark - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo 2
Tijdelijke huisvesting:
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Aantal lokalen overig:
m bvo
Totale capaciteit:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
2
Aantal speellokalen: Inpandige gymzaal:
€8
Aantal lokalen:
m bvo m 2 bvo
Overig:
€ 14
Beoordeling PO benchmark - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
1
1
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv.
m bvo
*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 980 m² bvo
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
166
per
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Zo Kinderopvang
212
m² bvo
(dubbel)
€200.000 €150.000 €100.000
Gebruikers overige ruimte:
€50.000 €2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -3% afname
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
200
- Gem. verbruik gas
8,2
m³ per m ² bvo per jaar
180
- Gem. verbruik elektra
15
kWh per m ² bvo per jaar
160
- Gem. verbruik water
-
m³ per m ² bvo per jaar
140
- Gem. verbruik warmte
-
GJ per m ² bvo per jaar
120
Energielabel:
E
100
CO₂-uitstoot (indicatie):
7.837
WEii-indicatie:
Zuinig
Zonnepanelen:
Nee
80 60 40
kg per jaar
= (6 kg per m² bvo per jaar ) = (103 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten:
20 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
1970
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 4
-
-
-
Buitenkant
6
-
-
-
-24% leegstand in 2039
Binnenkant
5
-
-
-
-24% leegstand
Installaties
4
-
-
-
Onderwijsruimten
3
-
-
-
Werkomgeving staf
2
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
2
-
-
-
Toegankelijkheid
3
-
-
-
Speelplein
3
-
-
-
Ventilatie
3
-
-
-
Temperatuur
4
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
3
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
1.400 1.200 1.000 800
5
Totaaloordeel
3
600
Binnenklimaat
400 200 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
Hangjeugd op het schoolplein buiten schooltijd komt weleens voor.
Vanwege de slechte staat van de constructie is nieuwbouw aangevraagd in 2021. Met onderliggende rapportage is te onderbouwen dat nieuwbouw noodzakelijk is binnen nu en 3 tot 4 jaar. LPS staat ervoor open om de twee scholen in Dinteloord samen te voegen in een gebouw.
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
4
Verkeersveiligheid
3
Vandalisme
3
Er is soms sprake van vandalisme
4
Merijntje ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lowys Porquinstichting
Adres:
Kloosterstraat 4 4681 AT Nieuw-Vossemeer
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
03XP00
Denominatie:
RK
GEBOUW Juridisch eigendom:
Schoolbestuur
Economisch claimrecht:
Gemeente
Bouwjaar initieel:
1958
Uitbreiding(en): Renovatie(s):
2019 FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
248.079
per
31-12-2023
1.234
2
1.234
Laag
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 29
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 28
Aantal gymzalen:
Beoordeling PO benchmark - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo 2
Tijdelijke huisvesting:
Laag
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Aantal lokalen overig:
m bvo
Totale capaciteit:
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
2
Aantal speellokalen: Inpandige gymzaal:
€8
Aantal lokalen:
m bvo m 2 bvo
Overig:
€8
Beoordeling PO benchmark - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
1
1
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
Laag
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Laag
Aantal tijdelijke huisv.
m bvo
*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 875 m² bvo
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
139
per
01-10-2023 €120.000
Gebruikers onderwijsruimte:
€100.000 €80.000 €60.000
Gebruikers overige ruimte:
€40.000
€20.000 €2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 29% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
200
- Gem. verbruik gas
3,9
m³ per m ² bvo per jaar
180
- Gem. verbruik elektra
11
kWh per m ² bvo per jaar
160
- Gem. verbruik water
-
m³ per m ² bvo per jaar
140
- Gem. verbruik warmte
-
GJ per m ² bvo per jaar
120
Energielabel:
E
100
CO₂-uitstoot (indicatie):
3.472
WEii-indicatie:
Paris Proof
Zonnepanelen:
Nee
80 60 40
kg per jaar
= (3 kg per m² bvo per jaar ) = (53 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten: In 2019 is er een groen schoolplein aangelegd.
20 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
1958
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 2
-
-
-
Buitenkant
2
-
-
-
-11% leegstand in 2039
Binnenkant
2
-
-
-
-11% leegstand
Installaties
3
-
-
-
Onderwijsruimten
2
-
-
-
Werkomgeving staf
2
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
2
-
-
-
Toegankelijkheid
2
-
-
-
Speelplein
2
-
-
-
Ventilatie
3
-
-
-
Temperatuur
3
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
3
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
1.400 1.200 1.000 800
2
Totaaloordeel
2
600
Binnenklimaat
400 200 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Bij renovatie is uitgegaan van een levensduurverlenging van 10 jaar. Omdat het zo een simpele bouw is zitten er weinig installaties in het gebouw. Het binnenklimaat is redelijk, maar beheersbaar door ramen/deuren open te zetten. In het kader van de duurzaamheid dient dit gebouw wel aangepakt te worden.
Via de gemeente zijn we benaderd om mee te denken/praten over de ontwikkelingen in het dorp. Wij kunnen de school nog wel 10 jaar door exploiteren maar zijn altijd bereid om de gesprekken te voeren.
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
3
Er is geen sprake van vandalisme
2
De Zonneberg ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Onderwijs Kruisland
Adres:
West-Zandberg 47 4756 BP Kruisland
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
04RM00
Denominatie:
RK
GEBOUW Juridisch eigendom:
Schoolbestuur
Economisch claimrecht:
Gemeente
Bouwjaar initieel:
1997
Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
Energie + water
maanden
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€
Boekwaarde:
396.931
per
31-12-2023
€8
Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 1986 - 2000
CAPACITEIT GEBOUW
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Onderwijsruimte:
2
1.300
m bvo
Inpandige gymzaal: 1.300
1
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 33
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 30
Aantal gymzalen:
Beoordeling PO benchmark - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo 2
Tijdelijke huisvesting:
Aantal speellokalen: Aantal lokalen overig:
m bvo
Totale capaciteit:
8
2
m 2 bvo
Overig:
Aantal lokalen:
9
Categorie bouwjaar: 1986 - 2000
Gemiddeld
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Gemiddeld
Aantal tijdelijke huisv.
m bvo
*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 980 m² bvo
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
171
per
01-10-2023 €100.000
Gebruikers onderwijsruimte:
€80.000 €60.000 €40.000
Gebruikers overige ruimte:
€20.000 €2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 6% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
250 200 150
- Gem. verbruik gas
-
m³ per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik elektra
-
kWh per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik water
-
m³ per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik warmte
-
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel: CO₂-uitstoot (indicatie):
100
WEii-indicatie:
= ( kWh/m² per jaar)
Zonnepanelen:
50
Andere duurzaamheidsaspecten: Klimaatsysteem en zonnepanelen
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
1997
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 3
-
-
-
Buitenkant
2
-
-
-
-14% leegstand in 2039
Binnenkant
3
-
-
-
-14% leegstand
Installaties
2
-
-
-
Onderwijsruimten
2
-
-
-
Werkomgeving staf
3
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
4
-
-
-
Toegankelijkheid
2
-
-
-
Speelplein
4
-
-
-
Ventilatie
3
-
-
-
Temperatuur
3
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
2
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
1.400 1.200 1.000 800
3
Totaaloordeel
3
600
Binnenklimaat
400 200 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Er is een nooddeel aangrenzend geplaatst. Hier huisvest de bibliotheek. Plaatsingsjaar onbekend. tevens is er in 2022-2023 een klimaatsysteem op het dak geplaatst Er is in 2022-2023 een klimaatsysteem geplaatst. Deze werkt alleen bij goed opvolgen van gebruiksregels.
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
3
Vandalisme
3
Er is geen sprake van vandalisme
3
De Regenboog ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Samen Onderwijs Maken
Adres:
Burgemeester mr. H. Popstraat 2 4671 ES Dinteloord
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
05YQ00
Denominatie:
Openbaar
GEBOUW Juridisch eigendom:
Schoolbestuur
Economisch claimrecht:
Gemeente
Bouwjaar initieel:
1977
Uitbreiding(en):
2001
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
Energie + water
maanden
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€
Boekwaarde:
356.308
per
31-12-2023
€6
Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
CAPACITEIT GEBOUW
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Onderwijsruimte:
2
865
m bvo
Inpandige gymzaal: 865
1
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 93
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 23
Aantal gymzalen:
Beoordeling PO benchmark - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo 2
Tijdelijke huisvesting:
Aantal speellokalen: Aantal lokalen overig:
m bvo
Totale capaciteit:
8
2
m 2 bvo
Overig:
Aantal lokalen:
9
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv.
m bvo
*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 495 m² bvo
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
67
per
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: kibeo
220
m² bvo
(enkel)
kibeo
aula
m² bvo
(dubbel)
€300.000 €250.000 €200.000 €150.000
Gebruikers overige ruimte:
€100.000
€50.000 €2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 15% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
90
- Gem. verbruik gas
-
m³ per m ² bvo per jaar
80
- Gem. verbruik elektra
-
kWh per m ² bvo per jaar
70
- Gem. verbruik water
-
m³ per m ² bvo per jaar
60
- Gem. verbruik warmte
-
GJ per m ² bvo per jaar
50
Energielabel:
40
CO₂-uitstoot (indicatie):
30
WEii-indicatie:
20
Zonnepanelen:
10
Andere duurzaamheidsaspecten:
0 2021
2022
2023
2024
2025
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
= ( kWh/m² per jaar)
1977
2001
Geheel algemeen
4
3
-
-
Buitenkant
5
3
-
-
-32% leegstand in 2039
Binnenkant
4
3
-
-
-7% leegstand
Installaties
3
3
-
-
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Functionaliteit
1.000
4
Totaaloordeel
900
Onderwijsruimten
4
3
-
-
800
Werkomgeving staf
3
3
-
-
700
Facilitaire voorzieningen
3
3
-
-
600
Toegankelijkheid
2
2
-
-
500
Speelplein
2
2
-
-
3
400 300
Binnenklimaat
200
Ventilatie
5
5
-
-
100
Temperatuur
5
5
-
-
Licht
4
2
-
-
Geluid
4
4
-
-
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
De Regenboog heeft geen ventilatiesysteem
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
3
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
4
Er is soms sprake van vandalisme
3
t Ravelijn ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
OMO
Adres:
Ravelijnstraat 2 A 4651 DT Steenbergen
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Voortgezet onderwijs
Brinnummer:
02FY02
Denominatie:
RK
GEBOUW Juridisch eigendom:
Schoolbestuur
Economisch claimrecht:
Gemeente
Bouwjaar initieel:
1960
Uitbreiding(en): Renovatie(s):
2011 FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
Energie + water
maanden €
Boekwaarde:
-
per
31-12-2023
Beoordeling VO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
CAPACITEIT GEBOUW
Categorie capaciteit: > 6.001 m²
Onderwijsruimte:
2
6.278
m bvo
Aantal lokalen:
m 2 bvo
Aantal lokalen overig:
€ 27
Onderhoud (o.b.v. MJOP) Overig: Inpandige gymzaal:
2
Aantal gymzalen:
Beoordeling VO benchmark - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
Hoog
Categorie capaciteit: > 6.001 m²
Hoog
m bvo
Totale capaciteit:
6.278
m bvo 2
Tijdelijke huisvesting:
Aantal tijdelijke huisv.
m bvo
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
488
per
01-10-2023 €500.000
Gebruikers onderwijsruimte:
€400.000 €300.000 €200.000
Gebruikers overige ruimte:
€100.000 €2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 3% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
600 500 400
- Gem. verbruik gas
6,6
m³ per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik elektra
28
kWh per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik water
-
m³ per m ² bvo per jaar
- Gem. verbruik warmte
-
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel: 300
CO₂-uitstoot (indicatie):
200 100
WEii-indicatie:
Zuinig
Zonnepanelen:
Ja
= (101 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten:
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
1960
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 3
-
-
-
Buitenkant
3
-
-
-
-17% leegstand in 2039
Binnenkant
3
-
-
-
-17% leegstand
Installaties
3
-
-
-
Onderwijsruimten
2
-
-
-
Werkomgeving staf
2
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
2
-
-
-
Toegankelijkheid
2
-
-
-
Plein
2
-
-
-
Ventilatie
3
-
-
-
Temperatuur
2
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
2
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
7.000 6.000 5.000 4.000
3
Totaaloordeel
2
3.000
Binnenklimaat
2.000 1.000 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
Schoolbestuur: gewijzigde onderwijsvisie wordt onvoldoende meer ondersteund door huidige gebouwindeling waardoor aanpassingen nodig zijn
aandachtspunten zijn (als ook aangegeven in gesprekken) de slechte bereikbaarheid van de school met OV, te kort aan faciliteiten bewegingsonderwijs
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
2
Er is soms sprake van vandalisme
2