CConstaterende datSchouwen-Duiveland
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlagen toelichting Bijlage 13 Stikstofonderzoek (AANGEPAST)

Commissie Ruimte en Economie 9 oktober 2023, gemeente Schouwen-DuivelandBij agendapunt: RVS Vaststelling bestemmingsplan Camping de Oase Renesse (967038)13.928 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

MEMO Toelichting behorende bij Aerius-berekening Camping de Oase te Renesse Auteur: NOX Advies, Dhr. M.H. van der Wielen Datum: 5 oktober 2023

1

Inleiding

Aan de Roelandsweg 10 te Renesse is camping de Oase gelegen. Ten behoeve van een toekomstbestendige bedrijfsvoering is er de wens kwaliteitsverbetering in combinatie met een vergroting van het aantal standplaatsen door te voeren. Het plangebied ligt op een afstand van circa 350 meter van stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebied ‘Kop van Schouwen’. Om te bepalen of er vanuit het aspect stikstofdepositie significante effecten op de instandhoudingsdoelstellingen als gevolg van het plan kunnen optreden, is een Aeriusberekening uitgevoerd (versie Aerius 2023) voor de aanlegfase en gebruiksfase. Het ontwerpbestemmingsplan ‘Camping de Oase te Renesse’ heeft met ingang van 5 december 2022 ter inzage gelegen. Naar aanleiding van zienswijzen van natuurorganisaties op het onderdeel stikstofdepositie en de zorgen omtrent verkeer van omwonenden heeft Siblu haar plannen heroverwogen, om te bezien op welke manier Siblu op deze punten het plan zodanig kan aanpassen dat aan de zorgen van deze partijen tegemoet kan worden gekomen. Dit heeft geleid tot een verdergaande verduurzamingsoperatie waarbij voorzieningen en standplaatsen op de camping zullen worden geëlektrificeerd en het doorrekenen van een aantal scenario’s met een verplaatsing van de entree verder naar het noordoosten op de Lagezoom, ten opzichte van het basisscenario.

Omdat deze maatregelen kunnen leiden tot een andere stikstofbelasting, is aan NOX Advies gevraagd om deze plannen opnieuw door te rekenen. Deze memo met meerdere scenario’s vervangt daarmee het stikstofonderzoek uit bijlage 13 en 14, zoals opgenomen bij het ontwerpbestemmingsplan. Het onderzoek uit bijlage 13 en 14 is in lijn met het basisscenario, zoals vermeld in dit onderzoek (bijlage 1 en 2). Op basis van dit stikstofonderzoek onderzoek zijn ook enkele aanpassingen doorgevoerd in het vast te stellen bestemmingsplan. 1

Afbeelding 1: Ligging plangebied en ligging Natura 2000-gebieden (bron: Aerius Calculator)

2

Leeswijzer In hoofdstuk 2 volgt een wettelijk kader. In hoofdstuk 3 komt de referentiesituatie aan bod. Hierna zullen de ontwikkelingen worden beschreven in een basisscenario voor de aanlegfase (hoofdstuk 4) en gebruiksfase (hoofdstuk 5). Het basisscenario gaat uit van: - mestaanwending in de referentiesituatie dat weg zal vallen vanaf de aanlegfase en dat ook geen rol meer speelt in de gebruiksfase; - een entree aan de Lagezoom op de plaats die tevens was voorzien in het ontwerpbestemmingsplan; - geen reductie van het propaangebruik door de recreanten. Hoofdstuk 6 geeft de resultaten weer van het basisscenario. In hoofdstuk 7 worden twee alternatieve scenario’s beschreven, te weten een scenario A en B. Scenario A voorziet: - niet (meer) in mestgebruik in de referentiesituatie, zodat daar niet mee kan worden gesaldeerd in de aanleg- en gebruiksfase; - een entree aan de Lagezoom die ten opzichte van de situatie onder het ontwerpbestemmingsplan is verplaatst naar het oosten; - een verplichte reductie van het propaangebruik door recreanten met 10.000 m3 te bereiken in 2027 en de gedeeltelijke inzet van elektrisch materieel in de aanlegfase. Scenario B voorziet in hetzelfde als scenario A, maar dan wordt daarbij voor de verkeersbewegingen aangesloten bij de CROW-normen in plaats van het gemeentelijke beleid.

2

Wettelijk kader

Stikstofoxiden (NOx) komen vooral vrij bij verbranding van fossiele brandstoffen, bijvoorbeeld door het verkeer of stookinstallaties. Ammoniak (NH3) komt grotendeels vrij uit de landbouw en met name uit mest. Met de Wet natuurbescherming (Wnb) worden soorten en habitattypen van Natura 2000gebieden beschermd waarvoor instandhoudingsdoelstellingen zijn geformuleerd. Hieruit volgt dat een project of plan niet mag leiden tot negatieve effecten op de instandhoudingsdoelstellingen. In veel Natura 2000-gebieden is door een overbelasting van NOx en NH3 een probleem aanwezig met de realisatie van de instandhoudingsdoelstellingen van habitattypen en leefgebieden. De Wet natuurbescherming is een wet die de bescherming van natuurgebieden, soorten en bos regelt. De wet is vanaf 1 januari 2017 van kracht. Met de invoering van deze wet zijn drie wetten vervallen, te weten de Natuurbeschermingswet 1998, de Boswet en de Flora- en Faunawet. In de Wet natuurbescherming staat dat bij plannen en projecten bepaald moet worden of sprake is van significante gevolgen voor de Natura 2000-gebieden. Een plan dat geen significante gevolgen kan hebben voor Natura 2000-gebieden behoeft niet te worden onderworpen aan een zogenaamde passende beoordeling. 3

In dit rapport wordt bepaald of in de aanleg- of gebruiksfase van het plan aan de Roelandsweg 10 te Renesse sprake kan zijn van significante gevolgen voor Natura 2000-gebieden.

3

Uitgangspunten referentiesituatie

Een belangrijke factor in de Aerius-berekening is de referentiesituatie. Het is vaste (plan)jurisprudentie van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State dat in een bestemmingsplanprocedure de feitelijke en planologisch legale situatie ten tijde van de vaststelling van het nieuwe bestemmingsplan, de referentiesituatie betreft. De bestaande camping en het bestaand agrarisch gebruik zijn planologisch legaal en feitelijk aanwezig. Dit feitelijk aanwezige en planologisch legale gebruik kan dus worden beschouwd als de referentiesituatie. Onderstaande zijn de uitgangspunten van de referentiesituatie opgenomen. Deze komen nagenoeg overeen met bijlage 13 van het ontwerpbestemmingsplan1. Enkel is het gas- en propaanverbruik in de referentiesituatie gewijzigd, omdat Siblu recentere en meer representatieve gegevens over het verbruik in het jaar 2022 heeft kunnen aanleveren. Bronnen met gasverbruik/stookinstallaties De huidige vaste standplaatsen en kampeerhuisjes gebruiken propaan. Het totaal aan propaangebruik was 82.030 liter in 2022 (bron: Camping de Oase). 1 liter propaan is 0,27 m3 gas onder atmosferische omstandigheden dus 82.030 liter propaan = 22.148 m3 propaangas. Met 6,42 Nm3 rookgas per m3 propaan ontstaat 142.190 Nm3 rookgas per jaar. De gemiddelde emissieconcentratie bedraagt 150 mg/Nm3 NOx.

De NOx-emissie door het gebruik van propaan bedraagt derhalve 21,33 kg NOx/jaar. Deze emissie is verdeeld over vele bronnen en daarom ingevoerd als vlakbron over het hele terrein. Op het terrein zijn ook een centrumgebouw en sanitairgebouw aanwezig. Het totale aardgasverbruik betreft 13.601 m3 per jaar. (bron: Camping de Oase, gebruik 2022). Omgerekend is dit circa 11 kg NOx/jaar. (uitgaande van 11,55 *13.601 m3 = 157.092 Nm3 rookgas en een emissieconcentratie van 70 mg NOx per Nm3) . Uitgangspunt is dat 60% van het verbruik tot het centrumgebouw is terug te rekenen en 40% tot het sanitairgebouw. Dit komt neer op respectievelijk 6,6 kg NOx/jaar en 4,4 kg NOx/jaar.

1

Stikstofdepositieberekening Camping de Oase, Renesse, 12 oktober 2022

4

Afbeelding 2: Ligging centrumgebouw, receptiegebouw en sanitairgebouw 5

Mestaanwending op agrarische gronden Realisering van de uitbreiding aan de zuidzijde zal er toe leiden dat 8,4 ha grasland zijn agrarische functie verliest. Op dit grasland wordt volgens opgave van de agrariër in totaal ca. 700-750 kg kunstmest per hectare per jaar toegepast. Deze aanwending van mest leidt in de huidige situatie tot NH3-emissie. Deze emissie vindt dus feitelijk plaats en wordt beëindigd zodra de aanleg van de camping wordt gestart. Het stikstofgehalte van deze mest bedraagt 24%. Uitgaande van gemiddeld 725 kg/ha/jr met 24% stikstof op 8,4 ha is de jaarlijkse stikstofinput 0,24 x 725 x 8,4 = 1.462 kg N/jaar. Voor kunstmest geldt een emissiefactor van 3,6% (bron: Velthof et al (2019): “Referentieraming van emissies naar de lucht uit landbouw en landgebruik tot 2030”). De jaarlijkse stikstofemissie voor het hele perceel bedraagt derhalve 0,036 x 1.462 = 52,6 kg NH3/jaar. Bij de berekeningen is geen rekening gehouden met de agrarische verkeersbewegingen die eveneens zullen komen te vervallen. Hierover bestaan geen gegevens en ook geen kengetallen. Deze emissiebron blijft daarom worst-case buiten beschouwing. Verkeer Daarnaast is er stikstofemissie afkomstig van het verkeer, zijnde campinggasten, bezoekers van het showterrein, werknemers en bevoorrading met vrachtverkeer.

Gemeente Schouwen-Duiveland maakt gebruik van eigen gemeentelijke kentallen op basis van de nota Agenda Toerisme om de hoeveelheid bezoekers en gasten van bijvoorbeeld recreatieve voorzieningen in beeld te brengen. Momenteel werken bij De Oase omgerekend 35 fte. Hiervan komt circa 75% met de auto. Dit genereert aanvullend 26 x 2 = 52 lichte mvt/etmaal. De helft van dit verkeer (26 verkeersbewegingen) wikkelt zich af richting het dorp en de andere helft gaat naar de N652. Voor de huidige situatie zijn er 212 x 2 = 424 vrachtwagenbewegingen per jaar. Daarbij is op basis van de verkregen informatie van de initiatiefnemer een verdeling gemaakt van 50% middelzwaar en 50% zwaar bevoorradingsverkeer. In de referentiesituatie gaat de bevoorrading volledig via de ingang aan de Roelandsweg richting de provinciale weg. Volgens de gegevens van de ontwikkelaar worden er circa 50 standplaatsen per jaar vernieuwd. Daarvoor komen gemiddeld per vernieuwde standplaats 4x per jaar mensen naar het showroomterrein. De verkeersgeneratie per jaar is 4 x 2 x 50 = 400 motorvoertuigbewegingen per jaar. Dit verkeer gaat naar verwachting geheel richting de N652. In de huidige situatie zijn maximaal 512 standplaatsen planologisch toegestaan, waarvan 358 voor permanent gebruik (heel het jaar) en 154 als toeristische standplaats. Van de toeristische 6

standplaatsen mogen er 80 ook gebruikt worden voor winterkamperen en daarmee het hele jaar. De andere 74 zijn voor het zomerkamperen en daarmee voor ¾ van het jaar (van 1 maart tot 15 november). De toegestane 50 kampeerhuisjes zijn onderdeel van de 358 eenheden voor permanent gebruik. De verkeersgeneratie is op basis van het stappenplan uit de nota Agenda Toerisme van de gemeente Schouwen-Duiveland als volgt: Stap 1 Aantal slaapplaatsen te bepalen: ▪ 4 bedden per permanente standplaats > 308 x 4 = 1.232 slaapplaatsen ▪ 5 bedden per kampeerhuisje > 50 x 5 = 250 slaapplaatsen ▪ 4 bedden per toeristische standplaats winter en zomerkamperen > 80 x 4 = 320 slaapplaatsen ▪ 4 bedden per toeristische standplaats zomerkamperen > 74 x 4 = 296 slaapplaatsen Stap 2 Aantal slaapplaatsen delen door 3 om aantal parkeerplaatsen te berekenen en dit naar boven afronden: ▪ 4 bedden per permanente standplaats > 1.232 / 3 = 410,7 parkeerplaatsen ▪ 5 bedden per kampeerhuisje > 250 / 3 = 83,3 parkeerplaatsen ▪ 4 bedden per toeristische standplaats winter en zomerkamperen > 320 / 3 = 106,7 ▪ 4 bedden per toeristische standplaats zomerkamperen > 296 / 3 = 98,7 Stap 3 Bereken verkeersgeneratie door het aantal parkeerplaatsen te vermenigvuldigen met 2,2: ▪ 4 bedden per permanente standplaats > 410,7 x 2,2 = 903,5 mvt/etmaal3 ▪ 5 bedden per kampeerhuisje > 83,3 x 2,2 = 183,3 mvt/etmaal ▪ 4 bedden per

toeristische standplaats winter en zomerkamperen > 106,7 x 2,2 = 234,8 mvt/etmaal ▪ 4 bedden per toeristische standplaats zomerkamperen > 98,7 x 2,2 x ¾ = 162,9 mvt/etmaal ▪ De totale verkeersgeneratie bedraagt dus afgerond naar boven 1.485 mvt/etmaal op een gemiddelde weekdag. In de referentiesituatie is de verkeersaantrekkende werking als gevolg van bezoekers/gasten 1.485 mvt/etmaal + 26 mvt/etmaal = 1.511 mvt/etmaal. Aangenomen wordt dat dit verkeer voor 100% richting de provinciale weg gaat, vanuit de hoofdingang aan de Roelandsweg. Omdat het niet zeker is dat deze verkeersemissie opgeheven is tijdens de aanlegfase, maar wel met zekerheid wordt beëindigd tijdens de gebruiksfase, is de emissie van dit verkeer uitsluitend als referentiesituatie toegepast in de gebruiksfase.

7

4

Uitgangspunten aanlegfase: Basisscenario

De volgende ontwikkelingen worden in het basisscenario voorzien voor de toekomst. Het aantal standplaatsen (stacaravans) gaat als volgt wijzigen:

Tabel 1: Beoogde ontwikkelingen ten aanzien van de standplaatsen Daarnaast wordt een nieuw centrumgebouw gerealiseerd en wordt het oude centrumgebouw gesloopt en receptiegebouw gemoderniseerd. Ten slotte is voor de aanleg van de wegen en watergangen op de camping de inzet van mobiele werktuigen nodig. De werkzaamheden vinden gefaseerd plaats. Door eigenaar Siblu is ingeschat hoe de verdeling van de mobiele werktuigen plaatsvindt over de komende 4 jaar voor realisatie van de standplaatsen en bijbehorende infrastructuur. Dit overzicht is in bijlage 6 opgenomen. De totale ureninzet en vrachtwagenbewegingen is in jaar 3 het hoogst, maar verschilt over de jaren niet significant. Omdat de sloop en aanleg van het centrumgebouw in jaar 1 zal starten, wordt jaar 1 als maatgevende jaar gezien. Voor dat jaar gelden bovendien de voor stikstof meest ongunstige emissiefactoren voor het verkeer. De aannemer maakt gebruik van mobiele werktuigen die niet ouder zijn dan 5 jaar. Om die reden wordt rekening gehouden met stageklasse V werktuigen (bouwjaar 2019 en later) ten tijde van de bouw in 2024. Voor het brandstofverbruik is aangesloten bij de cijfers van TNO, rapport 2021 R12305. Er is rekening gehouden met Ad Blue verbruik van 7%. Voor de sloop van het centrumgebouw is rekening gehouden met extra inzet van een graafmachine (20 uur) shovel (40 uur) en verreiker (20 uur).

De volgende inzet van materieel is bij de aanleg van standplaatsen, infrastructuur en kwaliteitsverbetering aan de orde voor het maatgevende jaar:

8

Tabel 2: Aanleg standplaatsen, infrastructuur en kwaliteitsverbetering Voor de aanleg van het centrumgebouw met zwembad wordt uitgegaan van de volgende mobiele werktuigen en ureninzet:

Tabel 3: Sloop en aanleg centrumgebouw 9

Verkeersaantrekkende werking Voor de aanvoer van materieel en materiaal is het uitgangspunt: • 60 zware vrachtwagenbewegingen per jaar voor aanvoer zand, zeefgrond, materiaal en materieel voor de aanleg van standplaatsen, infrastructuur etc. (bron 5 aanlegfase, bijlage 1) • 50 zware vrachtwagenbewegingen in het jaar van realisatie van het centrumgebouw. (bron 4 aanlegfase, bijlage 1) Uitgangspunt is dat het bouwpersoneel 500 lichte verkeersbewegingen (motorvoertuigen, bestelbusjes) per jaar genereert voor beide onderdelen. Uitgangspunt is dat het verkeer in elk geval wanneer het de N652 heeft bereikt, opgaat in het heersende verkeersbeeld. De N652 is een drukke doorgaande weg, waar het extra verkeer niet meer herleidbaar is tussen het bestaande verkeer. Stookinstallaties Tijdens de aanlegfase zijn er een aantal emissiebronnen die (gedeeltelijk) worden beëindigd. Afbeelding 2 geeft een beeld van de voorzieningen en hun ligging. Het centrumgebouw en sanitairgebouw wordt gesloopt. Het receptiegebouw wordt verduurzaamd. Bij de sloop van het oude centrumgebouw en sanitairgebouw en verduurzaming van het receptiegebouw, zal de emissie als gevolg van de stookinstallatie daarvan worden beëindigd. Deze emissie mag daarom gebruikt worden in de referentiesituatie, maar vervalt in de bouwfase. Het totale aardgasverbruik betreft 13.601 m3 per jaar.

Omgerekend is dit respectievelijk 6,6 kg NOx/jaar en 4,4 kg NOx/jaar. (bron 2 en 3 referentiesituatie, bijlage 1) Camping de Oase heeft een grote verduurzamingsambitie t.a.v. het propaanverbruik. Omdat het propaanverbruik van standplaatsen in de aanlegfase nog niet zal zijn beëindigd, is deze emissiebron niet opgeheven in de modellering tijdens de aanlegfase. Deze emissiebron is dus gedurende de aanlegfase meegenomen in de Aerius-berekening. (bron 6 aanlegfase, bijlage 1) Het rekenjaar betreft 2024 (1e jaar van de aanlegfase is maatgevend).

10

5

Toekomstige situatie (gebruiksfase): Basisscenario

De bestaande niet-permanente standplaatsen worden vervangen door permanente standplaatsen en er zal meer differentiatie komen in oppervlakte per accommodatie. Het betreft een wijziging van het aantal permante standplaatsen van 358 eenheden en 154 toeristische eenheden, met een uitbreiding van 77 standplaatsen naar 589 permanente eenheden. De hoofdingang wordt daarnaast verplaatst naar de Lagezoom. Dit gaat samen met de realisatie van een vernieuwd receptiegebouw. Er komt een nieuw centrumgebouw met voorzieningen zoals een zwembad en horeca ten behoeve van het recreatiebedrijf, met aandacht voor verduurzaming. Dit wordt in dit onderzoek het basisscenario genoemd. Verkeersaantrekkende werking Er is sprake van stikstofemissies afkomstig van het verkeer, zijnde campinggasten, bezoekers van het showterrein, werknemers en bevoorrading met vrachtverkeer. In de toekomstige situatie wordt de hoofdontsluiting verplaatst naar de Lagezoom. Afbeelding 3 laat de ligging van deze nieuwe entree zien (zoals onderdeel van het ontwerpbestemmingsplan). De ontsluiting aan de Roelandsweg zal dan nog enkel benut worden voor het showterrein en vrachtleveringen. Net als in de huidige situatie zal het verkeer vanuit de bevoorrading en het showterrein geheel richting de provinciale weg N652 afwikkelen. De ontwikkelaar heeft aangegeven dat er circa 50 standplaatsen per jaar worden vernieuwd.

Daarvoor komen gemiddeld 4x mensen per jaar naar kijken op het showroomterrein. De verkeersgeneratie per jaar is dan 4 x 2 x 50 = 400 motorvoertuigbewegingen per jaar. De bezoekers die voor het showroomterrein komen, maken gebruik van de entree vanaf de Roelandsweg. (bron 3 toekomstige situatie, bijlage 2)

11

Afbeelding 3: Locatie nieuwe entree camping de Oase in toekomstige situatie op basis van ontwerpbestemmingsplan (basisscenario) Er is voor (vracht)leveringen uitgegaan van de gegevens van de initiatiefnemer. In de toekomstige situatie zijn dit 257 x 2 = 514 vrachtwagenbewegingen per jaar. Daarbij is op basis van de verkregen informatie van de initiatiefnemer een verdeling gemaakt van 50% middelzwaar en 50% zwaar bevoorradingsverkeer, oftewel 257 verkeersbewegingen elk. (bron 3 toekomstige situatie, bijlage 2) De leveranciers maken gebruik van de ingang aan de Roelandsweg. Zowel het personeel als de gasten/bezoekers van de camping zullen het terrein betreden en verlaten via de hoofdontsluiting aan de Lagezoom. Het verwachte aantal personeelsleden na de uitbreiding bedraagt 45 fte. Hiervan komt er circa 75% met de auto. Dit genereert 34 x 2 = 68 lichte mvt/etmaal. Net als in de referentiesituatie is het uitgangspunt dat 50% uit het dorp komt (bron 1 en 5 toekomstige situatie, bijlage 2) en 50% van de N652 (bron 4 toekomstige situatie, bijlage 2). 12

In de toekomstige situatie komen er 589 eenheden met elk maximaal 6 bedden. De verkeersgeneratie is berekend door middel van het stappenplan uit de nota Agenda Toerisme van de gemeente Schouwen-Duiveland. Stap 1 Aantal slaapplaatsen bepalen: ▪ 6 bedden per eenheid > 589 x 6 = 3.534 bedden Stap 2 Aantal slaapplaatsen delen door 3 om aantal parkeerplaatsen te berekenen en dit naar boven afronden: ▪ 3.534 /3 = 1.178 parkeerplaatsen Stap 3 Bereken verkeersgeneratie door het aantal parkeerplaatsen te vermenigvuldigen met 2,2: ▪ 1.178 x 2,2 = 2.592 mvt/etmaal Uit een inventarisatie van Siblu blijkt dat het grootste deel van de gasten (en hun bezoekers) komen vanaf locaties die ten noorden van Schouwen-Duiveland liggen (Randstad, Goeree-Overflakkee) en ten oosten van Schouwen-Duiveland liggen (overig Schouwen-Duiveland, Noord-Brabant, Duitsland etc). Deze bezoekers zullen bij aankomst en vertrek de kortste route vinden via de noordelijke route van de N652/Lagezoom. Naar inschatting gaat het om circa 90% van het verkeer. Alleen gasten die uit zuidelijke richting komen (Walchteren, Zeeuws-Vlaanderen, West-België) zullen eventueel gebruik maken van de zuidelijke ontsluiting via de Kooijmansweg bij aankomst en vertrek.

Tussentijds autogebruik zal met name gericht op het doen van boodschappen, restaurantbezoek, bezoek aan het strand en/of bezoek aan toeristische trekpleisters in de omgeving. Voor een verdeling van tussentijdse verkeersbewegingen wordt aangesloten bij de verdeling van aankomende en vertrekkende bezoekers. In bijlage 11 van het bestemmingsplan is de verdeling van het verkeer nader uitgelegd. De totale verkeersgeneratie van de standplaatsen bedraagt dus 2.592 mvt/etmaal per gemiddelde weekdag. Hiervan komt dus naar verwachting 9/10e deel afkomstig uit/verplaatsende in noordelijke richting. Het betreft 2.332 motorvoertuigbewegingen per etmaal. (bron 2 in toekomstige situatie, bijlage 2). Het overige deel (259 verkeersbewegingen/etmaal) is afkomstig uit zuidelijke richting (bron 6 in toekomstige situatie, bijlage 2). Stookinstallaties en propaanflessen In de toekomstige situatie zal verduurzaming worden ingezet. Het nieuwe centrumgebouw en sanitairgebouw kennen daardoor geen relevante NOx-emissie meer. In deze berekening van de toekomstige situatie (bijlage 2) is worst-case nog uitgegaan van een basisniveau aan maatregelen. Het uitgangspunt is dus in deze berekening dat het propaanverbruik als gevolg van standplaatsen niet verminderd is. Het verbruik van propaan blijft met dit uitgangspunt in deze berekening dus 22.148 13

m3 propaangas. De NOx-emissie door het gebruik van propaan blijft derhalve 21,33 kg NOx/jaar. (bron 8 in toekomstige situatie, bijlage 2) Het jaar 2027 is gekozen als rekenjaar. Dit is in de worst-case het eerste jaar waarin de gebruiksfase van de toekomstige situatie (in zijn geheel) aanvang neemt.

6

Resultaat basisscenario

In hoofdstuk 4 en 5 is het basisscenario doorgerekend onder de genoemde uitgangspunten. In dit basisscenario is dus rekening gehouden met een wijziging van de entree van de camping naar de Lagezoom conform afbeelding 3 en een wijziging van het aantal permante standplaatsen van 358 eenheden en 154 toeristische standplaatsen naar 589 permanente eenheden. Dit gaat gepaard met de beëindiging van de mestaanwending, die op de agrarische gronden plaatsvindt, in combinatie met verduurzaming van de camping in de toekomstige situatie (stookinstallaties van gebouwen worden direct beëindigd maar propaanverbruik is worst-case nog volledig ingevoerd). In bijlage 1 is de Aerius-berekening van de aanlegfase opgenomen. In bijlage 2 is de Aerius-berekening van de gebruiksfase bijgevoegd. De toekomstige situatie leidt ten opzichte van de referentiesituatie tot een afname aan depositie van respectievelijk -0,18 en -0,22 mol N/ha/jaar. Daardoor is dus ten opzichte van de referentiesituatie sprake van een verbetering van stikstofeffecten op Natura 2000-gebied in het basisscenario. Met deze uitgangspunten kan gesteld worden dat er in zowel de aanleg- als gebruiksfase geen significante stikstofeffecten op Natura 2000-gebied ten opzichte van de referentiesituatie optreden.

Er is door de beëindiging van de mestaanwending in combinatie met verduurzaming van de camping in de toekomstige situatie sprake van een verbetering in stikstofeffecten op de omgeving. Een passende beoordeling is daarmee niet aan de orde. Stikstofdepositie vormt geen belemmering voor de haalbaarheid van het bestemmingsplan. Volledigheidshalve zijn alternatieve scenario’s met gewijzigde uitgangspunten onderzocht. Hier wordt in hoofdstuk 7 op verder ingegaan.

14

Afbeelding 4: Resultaat van berekening basisscenario t.o.v. referentiesituatie met een afname aan depositie van maximaal -0,18 (aanlegfase) en -0,22 mol N/ha/jaar (gebruiksfase). (bron: Aerius 2023)

15

7

Alternatieve scenario’s

De uitgangspunten in het basisscenario tonen aan dat er vanuit stikstofdepositie geen belemmeringen gelden voor de haalbaarheid van het bestemmingsplan. Om volledig te zijn en om het natuurbelang een volwaardige plek te geven in de afweging, zijn een aantal alternatieve scenario’s onderzocht. 7.1 Scenario A: Mestaanwending uit referentiesituatie, verplaatsing entree naar noordoosten en extra verduurzaming (bijlagen 3 en 4) De agrarische gronden worden momenteel gebruikt voor mestaanwending. Dit is toegestaan in deze situatie, omdat het gebruik onder het overgangsrecht is komen te vallen. Hoewel uit een relatief recente RvS uitspraak2 blijkt dat de afname van bemestingsemissies op dezelfde locatie mag worden betrokken in de referentiesituatie, is in dit scenario A worst-case niet met de emissie van de mestaanwending gesaldeerd. Concreet is de emissie van 52,6 kg NH3/jaar is in de referentiesituatie dus niet meegenomen. Dit is een belangrijk worst-case uitgangspunt maar met het oog op volledigheid wordt dit scenario dus wel beschouwd. Dit scenario is zowel doorgerekend voor de aanlegfase als voor de gebruiksfase. Gevolgen aanlegfase Voor de aanlegfase heeft het schrappen van mestaanwending in de referentiesituatie gevolgen voor de toepasbare inzet van mobiele werktuigen.

Het is noodzakelijk dat een aantal werktuigen op de bouwplaats in dit scenario elektrisch worden ingezet om eventuele stikstofdepositie te voorkomen. De aannemer dient in dit scenario dus rekening te houden met een relatief grote inzet van elektrische werktuigen. Aangezien er in de markt steeds meer elektrisch materieel beschikbaar komt (ook vanwege door het Rijk beschikbaar gestelde subsidies in relatie tot de stikstofproblematiek), is dit scenario steeds beter uitvoerbaar. De stroomvoorziening is een belangrijk aspect bij elektrisch materieel. Om te kunnen voorzien in voldoende stroomvoorziening kan worden ingezet op een aantal aspecten of een combinatie hiervan: - Een bouwstroomaansluiting; - De inzet van aggregaten. Bij zowel de aanleg van standplaatsen als het centrumgebouw is gerekend met 80 uur inzet van dieselaggregaten of onvoorzien. - Aggregaten op bijvoorbeeld zonne-energie (groene bouwstroom).

2

ECLI:NL:RVS:2022:2874, 22 oktober 22

16

Tabel 4: Aanleg standplaatsen, infrastructuur en kwaliteitsverbetering in scenario zonder mestaanwending Voor de aanleg van het centrumgebouw met zwembad wordt uitgegaan van de volgende mobiele werktuigen en ureninzet:

17

Tabel 5: Aanleg centrumgebouw in scenario zonder mestaanwending Gevolgen gebruiksfase Voor de gebruiksfase betekent dat dit scenario gepaard gaat met een verplaatsing van de entree van de camping. De entree van de camping komt in dat geval niet te liggen zoals aangeduid in afbeelding 3, maar wordt verplaatst conform afbeelding 5 in oostelijke richting. Dit heeft een gunstig effect op de hoeveelheid NOx en NH3-emissie als gevolg van het verkeer, omdat de rijroute er eerder toe leidt dat dit verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. Stookinstallaties en propaanflessen In dit scenario is tevens rekening gehouden met verduurzaming van de standplaatsen. Dat betekent dus dat - naast het beëindigen van stookinstallaties - het gebruik van propaanflessen op de standplaatsen stapsgewijs wordt afgebouwd. Het uitgangspunt is dat het toekomstige propaanverbruik in het rekenjaar 2027 met ten minste 10.000 m3 is afgebouwd in de gebruiksfase. Het nieuwe verbruik bedraagt dan maximaal 12.148 m3 propaan, hetgeen nog overeenkomt met een emissie van 11,7 kg NOx/jaar (bron 8 toekomstige situatie, bijlage 4) Het jaar 2027 is gekozen als rekenjaar. Dit is in de worst-case het eerste jaar waarin de gebruiksfase van de toekomstige situatie (geheel) zal zijn aangevangen. 18

Afbeelding 5: Locatie nieuwe entree camping de Oase in toekomstige gebruiksfase in scenario A In afbeelding 6 zijn de resultaten weergegeven van de aanlegfase en gebruiksfase van scenario A. Hieruit blijkt dat dit scenario tevens leidt tot een afname van maximaal -0,01 mol N/ha/jaar. In de gebruiksfase is sprake van een afname aan depositie van maximaal -0,05 mol/ha/jaar.

19

Afbeelding 6: Resultaat berekening aanlegfase en gebruiksfase in scenario A (bron: Aerius) Hiermee is aangetoond dat scenario A, waarin de mestaanwending niet meer is opgenomen in de referentiesituatie, tevens een haalbaar scenario vormt, mits in de aanlegfase rekening wordt gehouden met werktuigen die elektrisch zijn of geschikt zijn voor de toepassing van AdBlue. In de gebruiksfase dient de entree van de camping verplaatst te worden in oostelijke richting. In het vast te stellen bestemmingsplan is zowel de verplaatsing van de entree als de reductie van het propaanverbruik juridisch-planologisch verankerd. Daarmee is de haalbaarheid in voldoende mate aangetoond.

20

7.2 Scenario B: Mestaanwending uit referentiesituatie, verplaatsing entree naar noordoosten, extra verduurzaming en CROW-normen in plaats van gemeentelijke normen (bijlage 5) Gemeente Schouwen-Duiveland maakt gebruik van eigen gemeentelijke kentallen op basis van de nota Agenda Toerisme om de hoeveelheid bezoekers en gasten van bijvoorbeeld recreatieve voorzieningen in beeld te brengen. Een vaak gebruikte andere methode is om de verkeersgeneratie te baseren op de CROW Publicatie ‘Toekomstbestendig parkeren’. Dit scenario is zowel van invloed op de referentiesituatie als de toekomstige situatie van de gebruiksfase, omdat in beide situaties de verkeersaantrekkende werking van bezoekers en gasten is meegenomen. Dit scenario heeft geen invloed op de aanlegfase, omdat voor bouwverkeer geen CROW-normen of gemeentelijke normen bestaan. Referentiesituatie Bij toepassing van de CROW normen is het aantal standplaatsen vermenigvuldigd met het kental 0,4 motorvoertuigbewegingen (mvt) per etmaal en het aantal permanente standplaatsen (stacaravans en kampeerhuisjes) vermenigvuldigd met het kental 2,7 mvt per etmaal. Daar bovenop komt nog het aandeel bezoekers. Rho Adviseurs hebben een berekening van de verkeersaantrekkende werking gemaakt. Voor een inzicht hiervan wordt verwezen naar bijlage 11 van het vast te stellen bestemmingsplan.

In de referentiesituatie bedraagt de verkeersaantrekkende werking van de gasten en bezoekers in totaal 1.026 lichte verkeersbewegingen (bron 3 referentiesituatie, bijlage 5). Aangenomen wordt dat dit verkeer voor 100% richting de provinciale weg gaat, vanuit de hoofdingang aan de Roelandsweg. Toekomstige situatie De verkeersaantrekkende werking van de gasten en bezoekers in de toekomstige situatie is berekend op 1.590 motorvoertuigbewegingen per etmaal. Om die reden is het uitgangspunt dat 1.431 mvt/etmaal (bron 2 toekomstige situatie, bijlage 5), ofwel 90% van het verkeer vanuit de camping naar de Roelandsweg zal afwikkelen. Het verkeer gaat hier op in het heersende verkeersbeeld op de N652. De overige 10% wikkelt af via de Lage Zoom en Kooijmansweg (159 mvt/etmaal, bron 6 toekomstige situatie, bijlage 5). Op de kruising met de Kooijmansweg zullen deze 159 motorvoertuigbewegingen per etmaal opgaan in het heersende verkeersbeeld, omdat deze 159 verkeersbewegingen zich verder verspreiden in drie richtingen en vervolgens nog maximaal enkele procentpunten uitmaken van de heersende intensiteit op deze wegen. In afbeelding 7 zijn de resultaten weergegeven van de aanlegfase en gebruiksfase van scenario B. Hieruit blijkt dat dit scenario leidt tot een resultaat van een afname van - 0,04 mol N/ha/jaar. 21

Afbeelding 7: Resultaat berekening gebruiksfase in scenario B (bron: Aerius)

8

Samenvatting resultaten en conclusie

In dit stikstofonderzoek is onderzocht of de aanleg- en gebruiksfase van de vernieuwde camping de Oase aan de Roelandsweg 10 te Renesse leidt tot significante stikstofeffecten op Natura 2000gebieden. Hierbij is rekening gehouden met de zorgen van partijen die een zienswijze hebben ingediend tegen het ontwerpbestemmingsplan ‘Camping de Oase te Renesse’. Ten opzichte van het stikstofonderzoek in het ontwerpbestemmingsplan is Siblu van plan om: • Een verdere verduurzaming in te zetten van het gebruik van bestaande voorzieningen en standplaatsen op de camping. Dit leidt ertoe dat deze voorzieningen in de toekomst geen aardgasverbruik hebben en er sprake zal zijn 10.000 m3 minder propaanverbruik anno 2027 en dus minder NOx-emissie; • De entree van de camping te verplaatsen in noordoostelijke richting. Hierdoor wordt de routering van de bezoekers t.o.v. de meest gebruikelijke toegangsweg (vanaf de Roelandsweg) korter en veroorzaakt het verkeer dus minder NOx- en NH3-uitstoot, hetgeen gunstig is voor omliggende Natura 2000-gebieden. Beiden zijn met aanpassing van regels en verbeelding juridisch planologisch verankerd in het vast te stellen bestemmingsplan. Het bestemmingsplan voorziet dus in de nodige regels ter borging van scenario A.

22

In tabel 6 staan nogmaals de emissies en depositieresultaten samenvattend weergegeven, waarbij de scenario’s vermeld staan. ReferentieToekomstige Resultaat TS t.o.v. RS Situatie (RS) situatie (TS) en toelichting NOx NH3 NOx NH3 in mol N/ha/jr (maximaal) Basisscenario (bijlage 2) 127 56 128 10 -0,22 (afname) Scenario A (bijlage 4) 127 4 Excl. Mestaanwending Incl. verplaatsing entree Incl. reductie propaan Scenario B (bijlage 5) 99 3 Excl. Mestaanwending, incl. verplaatsing entree Incl. reductie propaan en Incl. CROW-normen Tabel 6: Overzicht resultaten scenario’s gebruiksfase

98

7

-0,05 (afname) op 32 gekarteerde hectare

67

5

-0,04 (afname) op 42 gekarteerde hectare

In tabel 7 zijn de emissies en depositieresultaten weergegeven van het scenario voor de aanlegfase.

NOx 46

NH3 4

Resultaat AF t.o.v. RS en toelichting in mol N/ha/jr (maximaal) -0,18 (afname)

Scenario A (bijlage 3) 32 0 26 Excl. Mestaanwending, incl. elektrisch materieel Tabel 7: Overzicht resultaten scenario aanlegfase.

0,7

-0,01 (afname)

Basisscenario (bijlage 1)

ReferentieSituatie (RS) NOx NH3 32 53

Aanlegfase (AF)

Uit dit onderzoek blijkt dat de aanlegfase en gebruiksfase in het basisscenario leidt tot een afname aan depositie van respectievelijk -0,18 mol N/ha/jaar en -0,22 mol N/ha/jaar ten opzichte van de referentiesituatie. Deze Aerius-berekeningen zijn opgenomen in bijlage 1 en 2. Deze afnames zijn aan de orde omdat in de referentiesituatie sprake is van mestaanwending. Volgens opgave van de agrariër, die de agrarische grond momenteel beheert, wordt op deze gronden circa 700-750 kg kunstmest per 23

hectare per jaar toegepast. Door de uitbreiding van de camping zal het gebruik worden beëindigd en dit heeft per saldo dus een gunstig effect vanuit stikstof bezien. Omdat er enkele zienswijzen zijn ontvangen op de toepasbaarheid van mestaanwending in de referentiesituatie, is volledigheidshalve scenario A doorgerekend zonder mestaanwending. Voor de aanlegfase heeft het schrappen van de mestaanwending in de referentiesituatie wel gevolgen, maar in de Aerius-berekening is aangetoond dat dit verlies aan saldo in de referentiesituatie opgevangen kan worden door mobiele werktuigen in de oorspronkelijke berekening te vervangen door elektrisch materieel in de aanlegfase. Daarmee is aangetoond dat sprake is van een haalbaar scenario, wanneer mestaanwending niet wordt gebruikt voor saldering. Deze berekening is opgenomen in bijlage 3. Voor de gebruiksfase heeft het schrappen van de mestaanwending in de referentiesituatie het gevolg dat de entree van de camping opschuift in oostelijke richting in combinatie met extra verduurzaming van de bestaande standplaatsen. In 2027 is rekening gehouden met een reductie van ten minste 10.000 m3 propaan. Het propaanverbruik neemt dan af van 22.148 m3 (peiljaar 2022) naar maximaal 12.148 m3 in 2027. Deze berekening is opgenomen in bijlage 4.

In scenario B is voor de gebruiksfase doorgerekend wat het betekent wanneer de doorgaans gebruikelijke CROW-normen worden gehanteerd in plaats van de gemeentelijke verkeersnormen van gemeente Schouwen-Duiveland. De toepassing van de gemeentelijke normen leidt tot een resultaat van -0,04 mol N/ha/jaar (afname) t.o.v. de referentiesituatie. Deze berekening is opgenomen in bijlage 5. Uit het basisscenario blijkt dat er geen significante effecten optreden als gevolg van de realisatie en vernieuwing van camping de Oase te Renesse. Doordat de mestaanwending wordt beëindigd en een aantal bronnen in de toekomst worden verduurzaamd, is sprake van een verbetering ten opzichte van de referentiesituatie. Om wat extra te doen voor de omgeving heeft Siblu zich bereid gevonden om – ook al laat het basisscenario zien dat het niet strikt noodzakelijk is – zich te committeren aan een verplaatsing van de entree in noordoostelijke richting (conform afbeelding 5) en een extra reductie van het propaanverbruik anno 2027 bij de bestaande standplaatsen. Deze maatregelen hebben een positief effect op de (permanente) emissie aan NOx en NH3. Voor de bestemmingsplanprocedure is daarom een passende beoordeling niet aan de orde en gelden geen belemmeringen vanuit stikstofdepositie. Het plan heeft geen significant negatieve effecten op Natura 2000-gebieden.

24

9

Bijlagen

Bijlage 1: Aanlegfase t.o.v. referentiesituatie (basisscenario) Bijlage 2: Gebruiksfase t.o.v. referentiesituatie (basisscenario) Bijlage 3: Aanlegfase t.o.v. referentiesituatie excl. mestaanwending. (scenario A) Bijlage 4: Gebruiksfase t.o.v. referentiesituatie excl. mestaanwending, incl. verplaatsing entree en reductie propaan (scenario A) Bijlage 5: Gebruiksfase t.o.v. referentiesituatie excl. mestaanwending, incl. verplaatsing entree en reductie propaan en incl. CROW verkeernormen (scenario B) Bijlage 6: Overzicht inschatting benodigde mobiele werktuigen in de aanlegfase (Siblu)

25

Bijlage 1

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

NOX Advies Roelandsweg 8 , 4325 CS Renesse Camping de Oase Bijlage 1: Aanlegfase standplaatsen, infrastructuur, kwaliteitsverbetering en centrumgebouw t.o.v. referentiesituatie

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RNd3thbAMfGL 05 oktober 2023, 21:46 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Referentie - Referentie Aanlegfase - Beoogd Referentie - Referentie Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RNd3thbAMfGL (05 oktober 2023)

2024 2024

0,23 mol/ha/j 0,04 mol/ha/j 0,00 ha 446,87 ha 0,00 mol/ha/j 0,18 mol/ha/j

52,6 kg/j 4,2 kg/j 3405295 3405295

32,3 kg/j 46,0 kg/j

Kop van Schouwen Kop van Schouwen

2/9

Projectberekening

Referentie (Referentie), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 2 3 4

Wonen en Werken | Recreatie | Propaanverbruik Wonen en Werken | Recreatie | Aardgasverbruik centrumfuncties Wonen en Werken | Recreatie | Aardgasverbruik toiletgebouw Landbouw | Landbouwgrond | Mestaanwending

RNd3thbAMfGL (05 oktober 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

52,6 kg/j

21,3 kg/j 6,6 kg/j 4,4 kg/j -

3/9

Projectberekening

Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 2 3 6 

Wonen en Werken | Recreatie | Plangebied Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwplaats centrumgebouw Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen standplaatsen en aanleg voorzieningen Wonen en Werken | Recreatie | Propaanverbruik Verkeersnetwerk

RNd3thbAMfGL (05 oktober 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,9 kg/j 3,3 kg/j 21,1 g/j

5,3 kg/j 19,0 kg/j 21,3 kg/j 0,4 kg/j

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RNd3thbAMfGL (05 oktober 2023)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

446,87

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Kop van Schouwen (116) Duinen Goeree & Kwade Hoek (101) Grevelingen (115)

427,56

RNd3thbAMfGL (05 oktober 2023)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

1.962,50

0,00

0,00

446,87

0,18

1.962,50

0,00

0,00

427,56

0,18

19,14

1.294,00

0,00

0,00

19,14

0,01

0,17

1.047,13

0,00

0,00

0,17

0,01

6/9

Projectberekening

Referentie, Rekenjaar 2024 1

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Propaanverbruik Uittreedhoogte Locatie X:43618,44 Warmteinhoud Y:416472,42 Spreiding Oppervlakte 14,35 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Aardgasverbruik Uittreedhoogte centrumfuncties Warmteinhoud Locatie X:43386,56 Y:416716,13 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 3

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Aardgasverbruik Uittreedhoogte toiletgebouw Warmteinhoud Locatie X:43567,78 Y:416417,89 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 4

Landbouw | Landbouwgrond

Naam Mestaanwending Uittreedhoogte Locatie X:43457,96 Warmteinhoud Y:416212,3 Spreiding Oppervlakte 8,50 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen

RNd3thbAMfGL (05 oktober 2023)

Type

Mestaanwending (kunstmest)

1,0 m 0,000 MW 0m

NOₓ

21,3 kg/j

3,0 m 0,000 MW

NOₓ

6,6 kg/j

3,0 m 0,000 MW

NOₓ

4,4 kg/j

0,5 m 0,000 MW 0m

NH₃

52,6 kg/j

Stof

NOₓ NH₃

Emissie

0,0 kg/j 52,6 kg/j

7/9

Projectberekening

Aanlegfase, Rekenjaar 2024 1

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Plangebied Uittreedhoogte Locatie X:43665,05 Warmteinhoud Y:416398,4 Spreiding Oppervlakte 23,12 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Bouwplaats centrumgebouw X:43399,76 Y:416707,46 0,08 ha

NOₓ NH₃

Stageklasse

Stage V 75-560 Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, kW SCR: ja 3

Naam

Brandstof­verbruik

3680 l/j

5,3 kg/j 0,9 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

420 u/j 257 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Locatie Oppervlakte Naam

Mobiele werktuigen standplaatsen en aanleg voorzieningen X:43661,95 Y:416349,75 20,36 ha

Stageklasse

Stage V 75-560 Stage-V, >= 2019 , 75-560 kW, diesel, kW SCR: ja Stage V < 75 kW Stage-V, >= 2019 , 56-75 kW, diesel, SCR: ja 4

4,0 m 0,000 MW 2m

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RNd3thbAMfGL (05 oktober 2023)

NOₓ NH₃

Draaiuren AdBlue verbruik

4340 l/j

750 u/j 303 l/j

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Stof Emissie

700 u/j 665 l/j

NOₓ

11,4 kg/j NH₃ 2,3 kg/j NOₓ 7,6 kg/j NH₃ 1,0 kg/j

Bouwverkeer centrumgebouw X:43653,57 Y:416593,84 Type scherm 800,91 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

19,0 kg/j 3,3 kg/j

Brandstof­verbruik

9510 l/j

5,3 kg/j 0,9 kg/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

500,0 /jaar 0,0 /jaar 50,0 /jaar 0,0 /jaar

0,2 kg/j 55,2 g/j 10,9 g/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/9

Projectberekening

5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Bouwverkeer X:43768,36 Y:416191,3 699,93 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Propaanverbruik Uittreedhoogte Locatie X:43623,85 Warmteinhoud Y:416473,71 Spreiding Oppervlakte 13,96 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

1,0 m 0,000 MW 1m

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

0,2 kg/j 55,2 g/j 10,2 g/j

In file

500,0 /jaar 0,0 /jaar 60,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ

21,3 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023_20231004_fd8d865135 Database versie 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RNd3thbAMfGL (05 oktober 2023)

9/9

Bijlage 2

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

NOX Advies Roelandsweg 8, 4325 CS Renesse Camping de Oase Bijlage 2: Gebruiksfase in relatie tot referentiesituatie

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

S3WpUKTQHEUa 05 oktober 2023, 21:47 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Referentie - Referentie Toekomstige situatie - Beoogd Referentie - Referentie Toekomstige situatie - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

S3WpUKTQHEUa (05 oktober 2023)

2027 2027

0,30 mol/ha/j 0,08 mol/ha/j 0,00 ha 425,81 ha 0,00 mol/ha/j 0,22 mol/ha/j

56,1 kg/j 9,6 kg/j 3405295 3405295

126,7 kg/j 127,6 kg/j

Kop van Schouwen Kop van Schouwen

2/11

Projectberekening

Referentie (Referentie), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 2 4 5 6 

Wonen en Werken | Recreatie | Propaanverbruik Wonen en Werken | Recreatie | Aardgasgebruik centrumfuncties Wonen en Werken | Recreatie | Aardgasgebruik toiletgebouw Landbouw | Landbouwgrond | Mestaanwending Verkeersnetwerk

S3WpUKTQHEUa (05 oktober 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

52,6 kg/j 3,5 kg/j

21,3 kg/j 6,6 kg/j 4,4 kg/j 94,4 kg/j

3/11

Projectberekening

Toekomstige situatie (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 8 

Wonen en Werken | Recreatie | Propaanverbruik Verkeersnetwerk

S3WpUKTQHEUa (05 oktober 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

9,6 kg/j

21,3 kg/j 106,3 kg/j

4/11

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S3WpUKTQHEUa (05 oktober 2023)

5/11

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Toekomstige situatie" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

425,81

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Kop van Schouwen (116) Duinen Goeree & Kwade Hoek (101) Grevelingen (115)

407,31

S3WpUKTQHEUa (05 oktober 2023)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

1.962,50

0,00

0,00

425,81

0,22

1.962,50

0,00

0,00

407,31

0,22

18,33

1.294,00

0,00

0,00

18,33

0,01

0,17

1.047,13

0,00

0,00

0,17

0,01

6/11

Projectberekening

Referentie, Rekenjaar 2027 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

personeel naar/van dorp X:43379,53 Y:416808,31 234,05 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Propaanverbruik Uittreedhoogte Locatie X:43618,44 Warmteinhoud Y:416472,42 Spreiding Oppervlakte 14,35 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 3

1,0 m 0,000 MW 0m

Links Rechts NOₓ 0,5 kg/j Type scherm - - NO₂ 72,2 g/j Hoogte - - NH₃ 18,4 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

26,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ

21,3 kg/j

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

standplaatsen, showterrein, vrachtleveringen en personeel richting LinksRechtsNOₓ 93,9 zuiden kg/j X:43671,12 Y:416580,17 14,0 Type scherm NO₂ kg/j 765,78 m Hoogte - - NH₃ 3,5 kg/j Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

S3WpUKTQHEUa (05 oktober 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Aantal voertuigbewegingen

1.485,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 400,0 /jaar 212,0 /jaar 212,0 /jaar 0,0 /jaar 26,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/11

Projectberekening

4

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Aardgasgebruik Uittreedhoogte centrumfuncties Warmteinhoud Locatie X:43386,56 Y:416716,13 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 5

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Aardgasgebruik Uittreedhoogte toiletgebouw Warmteinhoud Locatie X:43567,78 Y:416417,89 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 6

Landbouw | Landbouwgrond

Naam Mestaanwending Uittreedhoogte Locatie X:43457,96 Warmteinhoud Y:416212,3 Spreiding Oppervlakte 8,50 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen

S3WpUKTQHEUa (05 oktober 2023)

Type

Mestaanwending (kunstmest)

3,0 m 0,000 MW

NOₓ

6,6 kg/j

3,0 m 0,000 MW

NOₓ

4,4 kg/j

0,5 m 0,000 MW 0m

NH₃

52,6 kg/j

Stof

NOₓ NH₃

Emissie

0,0 kg/j 52,6 kg/j

8/11

Projectberekening

Toekomstige situatie, Rekenjaar 2027 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

personeel naar/van dorp (50%) X:43609,34 Y:416626,33 819,51 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Bezoekers 90% X:43823,76 Y:416236,34 560,42 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 84,4 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

34,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

2.332,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

72,3 kg/j 14,6 kg/j 7,9 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Leveranciers naar/van N652 en showroomterrein Links Rechts NOₓ 1,2 kg/j X:43669,27 Y:416584,6 Type scherm - - NO₂ 0,4 kg/j 781,04 m Hoogte - - NH₃ 29,9 g/j Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

S3WpUKTQHEUa (05 oktober 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Aantal voertuigbewegingen

400,0 /jaar 257,0 /jaar 257,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

9/11

Projectberekening

4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 6

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

S3WpUKTQHEUa (05 oktober 2023)

personeel naar/van N652 (50%) X:43826,62 Y:416238,9 Type scherm 576,89 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Bezoekers (10%) X:43492,75 Y:415977,48 280,94 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

34,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

personeel naar/van dorp Bubk (50%) X:43805,34 Y:416222,38 Type scherm 512,17 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

34,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

259,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

1,1 kg/j 0,2 kg/j 0,1 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1,0 kg/j 0,2 kg/j 0,1 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

4,0 kg/j 0,8 kg/j 0,4 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

10/11

Projectberekening

7

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Totaal verkeer X:43567,41 Y:416104,74 114,41 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 8

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Propaanverbruik Uittreedhoogte Locatie X:43618,44 Warmteinhoud Y:416472,42 Spreiding Oppervlakte 14,35 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

1,0 m 0,000 MW 1m

Links Rechts NOₓ 24,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 3,6 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,9 kg/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

In file

2.659,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ

21,3 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023_20231004_fd8d865135 Database versie 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

S3WpUKTQHEUa (05 oktober 2023)

11/11

Bijlage 3

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

NOX Advies Roelandsweg 8 , 4325 CS Renesse Camping de Oase Bijlage 3: Aanlegfase standplaatsen, infrastructuur, kwaliteitsverbetering en centrumgebouw t.o.v. referentiesituatie, scenario excl. mestaanwending

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RdWTkwShd35c 05 oktober 2023, 21:46 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Referentie - Referentie Aanlegfase - Beoogd Referentie - Referentie Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RdWTkwShd35c (05 oktober 2023)

2024 2024

0,03 mol/ha/j 0,02 mol/ha/j 0,00 ha 0,12 ha 0,00 mol/ha/j 0,01 mol/ha/j

0,7 kg/j

3405295 3405295

32,3 kg/j 26,1 kg/j

Kop van Schouwen Kop van Schouwen

2/9

Projectberekening

Referentie (Referentie), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 2 3

Wonen en Werken | Recreatie | Propaanverbruik Wonen en Werken | Recreatie | Aardgasverbruik centrumfuncties Wonen en Werken | Recreatie | Aardgasverbruik toiletgebouw

RdWTkwShd35c (05 oktober 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

-

21,3 kg/j 6,6 kg/j 4,4 kg/j

3/9

Projectberekening

Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen 1 2 3 6 

Wonen en Werken | Recreatie | Plangebied Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwplaats centrumgebouw Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Mobiele werktuigen standplaatsen en aanleg voorzieningen Wonen en Werken | Recreatie | Propaanverbruik Verkeersnetwerk

RdWTkwShd35c (05 oktober 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,4 kg/j 0,3 kg/j 21,1 g/j

2,5 kg/j 1,9 kg/j 21,3 kg/j 0,4 kg/j

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RdWTkwShd35c (05 oktober 2023)

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13308568/1