20230321 Raadsbrief Evaluatie groenonderhoud in de openbare ruimte 2022 Bijlage 1 Jaarrapportage beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland 2022
Tekst van het document
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland Jaarrapportage 2022: versie Prop & UOR
Colofon Titel:
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Versie:
1.1: jaarrapportage 2022, versie Prop UOR
Datum:
23 december 2022
Opdrachtgever:
Gemeente Schouwen-Duiveland
Projectleider
Risto de Pagter
Opdrachtnemer:
Beheeraccent, www.beheeraccent.nl
Auteur(s):
Sjors Krol, Beheeraccent
2
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland Jaarrapportage 2022
3
Samenvatting De gemeente Schouwen-Duiveland heeft Beheeraccent gevraagd om verschillende metingen uit te voeren om de beeldkwaliteit van het dagelijks beheer en onderhoud en de technische staat van de openbare ruimte in beeld te brengen. Het resultaat van de metingen geeft antwoord op de vraag: “Wat is de beeldkwaliteit van het dagelijks beheer en onderhoud en de technische staat van de openbare ruimte en voldoet deze aan het gewenste ambitieniveau?” De meetresultaten bieden input om de huidige staat vast te leggen en vervolgacties te nemen. Meetmethodiek De kwaliteitsmeting is gebaseerd op de beeldsystematiek ontwikkeld door CROW (landelijk kennisplatform voor Infrastructuur, Openbare Ruimte, Verkeer en Vervoer). Bij het inrichten, uitvoeren en analyseren van de meetresultaten is gebruik gemaakt van de Kwaliteitscatalogus Openbare Ruimte (KOR2018) van CROW. In overleg met de gemeente zijn enkele beeldmeetlatten opgenomen conform de KOR2013 of enigszins afwijkend op de KOR. Er is gekozen voor een set van 49 beeldmeetlatten die samen een integraal beeld geven van de kwaliteit van de openbare ruimte. In zijn totaliteit zijn er in 2022 1610 meetlocaties beoordeeld, verdeeld over zeven meetronden. Hierbij is onderscheid gemaakt naar de verschillende uitvoerende partijen (UOR, PROP, Groencombinatie en het Piekgebied).
Dit heeft geresulteerd in scores in de A-gebieden (zonering Hoog) en B-gebieden (zonering Basis). Resultaten In totaal scoort, 94 procent van de meetresultaten binnen het geldende ambitieniveau. Zowel zonering Hoog als Basis scoren een B-kwaliteit. Dat betekent dat zonering Hoog in zijn totaliteit niet voldoet aan het ambitieniveau. Indien de resultaten worden vertaald naar de beheergroepen zijn de volgende scores af te lezen: Dagelijks onderhoud:
Technische staat:
Kwaliteitsniveau:
%< amb.niveau:
Kwaliteitsniveau:
%< amb.niveau:
Beplanting: Bomen:
B-kwaliteit D-kwaliteit
11,9 procent; 17,5 procent;
A-kwaliteit n.v.t.
1,7 procent;
Gras:
B-kwaliteit
10,0 procent;
A-kwaliteit
2,7 procent;
Meubilair:
B-kwaliteit
12,5 procent;
A-kwaliteit
2,1 procent.
Verharding: Reiniging:
A-kwaliteit A-kwaliteit
4,9 procent; 1,9 procent.
n.v.t. n.v.t.
Alle aandachtspunten zijn te vinden in het dagelijks onderhoud. De technische staat laat een zeer goede score zien (ook op beeldmeetlatniveau). Deze zijn terug te vinden in hoofdstuk 4.
4
Het is tevens mogelijk om de metingen van 2022 te vergelijken met de voorgaande metingen. Hieruit blijkt het volgende: - Dagelijks onderhoud: Verhardingen en reiniging laten een zeer goede en stabiele score laten zien door de jaren heen (ook tijdens het toeristische seizoen). Bij beplanting en bomen is het groeiseizoen goed zichtbaar. Gras en meubilair laten een afwijkende score zien. Deze schommelt gedurende het jaar. - Technische staat: De kwaliteit van beplanting stijgt stabiel. Ook voor gras geldt dat de kwaliteit een zeer stabiele stijgende lijn laat zien. Meubilair stijgt eveneens, maar laat sinds vorig jaar een stabielere score zien. De scores zijn in 2022 zeer hoog te noemen. Aanbevelingen Voor het jaar 2023 zijn verschillende aanbevelingen gedaan. Samenvattend betreft het de volgende punten: Dagelijks onderhoud versus technische staat: De huidige technische staat is zeer goed te noemen. Voor nieuwe aanbestedingen is het goed om aan te geven dat de technische staat goed is. Nieuwe aanbestedingen: In het jaar 2023 zal een nieuwe kwaliteitscatalogus op de markt komen van CROW, de KOR2023. Het is goed om deze optie open te houden met nieuwe aanbestedingen. Ook kan hier een paragraaf in benoemd worden voor het actualiseren van het groenbeleidsplan. De ecologische benadering heeft Schouwen-Duiveland hoog in het vaandel staan.
Van sturen op tevredenheid naar informeren: Dit jaar is gestart met het sturen op tevredenheid. In de praktijk blijkt dat de verschillende dorpsraden/kernen meer behoefte hebben in geïnfomeerd worden. Daarom is gekozen om de aandacht te richten op servicelijnmeldingen. Als pilot is gestart met communiceren over het ruimen van het blad in het najaar. Pilots technische data sensoren: De gemeente heeft meerdere pilots lopen met sensoren (vochtsensoren bij nieuw aangeplantte bomen en vullingsgraadsensoren op de afvalbakken). Aankomend jaar is het goed om de locaties met sensoren in de gaten te houden betreft (zwerf)afval.
5
Inhoudsopgave Samenvatting
4
1
Inleiding
7
2
Totaalresultaat
8
3
Resultaten per zonering
9
4
Resultaat per beheergroep
10
Beheergroep Beplanting Beheergroep Bomen Beheergroep Gras Beheergroep Meubilair Beheergroep Verharding Beheergroep Reiniging
10 11 12 13 14 15
5
Dagelijks onderhoud & technische staat
17
6
Vergelijkingsanalyse 2019-2022
19
Verloop per zonering Verloop per beheergroep
19 20
Conclusies & aanbevelingen
23
7
Bijlagen
28
Bijlage I: Kaders en uitgangspunten 1. Kwaliteitsniveau 2. Beeldsystematiek CROW Bijlage II: Totaalresultaat Bijlage III: Resultaat zonering Hoog Bijlage IV: Resultaat zonering Basis Bijlage V: Trendweergaves per beheergroep
28 28 28 31 34 44 54
6
1 Inleiding De gemeente Schouwen-Duiveland is verantwoordelijk voor het onderhoud in haar openbare ruimte. Om een beeld te krijgen van de kwaliteit van de openbare ruimte en hoe deze zich verhoudt ten opzichte van de bestuurlijke ambities, is er behoefte om de huidige kwaliteit van het beheer en onderhoud middels een meting in beeld te brengen. Daarom is aan Beheeraccent gevraagd om zowel de kwaliteit van het dagelijks beheer en onderhoud als de technische staat van de openbare ruimte vast te leggen en hier mogelijk verbeterpunten aan te verbinden.
Doel De meetresultaten geven inzicht in de behaalde kwaliteit. Door de behaalde kwaliteit te vergelijken met de bestuurlijke ambities, ontstaat er inzicht in de zoneringen en/of werkzaamheden die hoger of juist lager scoren dan wenselijk is. Daarnaast is het mogelijk om deze data te gebruiken als sturingsinformatie, om bijvoorbeeld het kwaliteitsniveau beter aan te laten sluiten bij de ambities van de gemeente. De kwaliteitsmeting zal aan de hand van de beeldsystematiek van CROW antwoord geven op de vraag: “Wat is de beeldkwaliteit van het dagelijks beheer en onderhoud en de technische staat van de openbare ruimte en voldoet deze aan het gewenste ambitieniveau?” Sinds 2020 is UOR actief aan het werk met beeldkwaliteit. Uit de jaargegevens van 2020 zijn verschillende actiepunten benoemd. Voorbeelden hiervan zijn: - De basis op orde (bestaande uit o.a. datagestuurd beheer, controle en aansturing aannemers); - Gedifferentieerd beheer (gewenste beeld versus de kwaliteitsbeelden); - Inzicht technische staat.
Leeswijzer Indien meer achtergrond gewenst is over de meetmethodiek van CROW, kaders en uitgangspunten, is aan te raden om te starten met het lezen van bijlage I. Dit geeft een beeld bij de manier waarop de meetresultaten tot stand zijn gekomen. Het eerste inhoudelijke hoofdstuk is hoofdstuk 2. Hier begint de rapportage met de toelichting op de totaalresultaten. Hoofdstuk 3 gaat verder in op de resultaten per zonering (Basis en Hoog). In het volgende hoofdstuk wordt inzichtelijk gemaakt wat de scores zijn per beheergroep, waarbij onderscheid gemaakt wordt in de twee zoneringen voor een gebiedsgerichte aanpak. In paragraaf 4.6 staan de scores van zwerfvuil en het hondenbeleid nog uitgelicht. In hoofdstuk 5 wordt het verschil tussen dagelijks onderhoud en technische staat uitgelicht. Het volgende hoofdstuk bestaat uit de vergelijkingen en trends van de metingen van 2019-2022. De rapportage sluit in hoofdstuk 7 af met de belangrijkste conclusies en aanbevelingen. In de bijlagen staan alle resultaten op beeldmeetlatniveau uitgewerkt in een totaaloverzicht (bijlage II) en per zonering (bijlagen III-IV), maar ook trends van de beheergroepen (bijlage V).
7
2 Totaalresultaat De meetresultaten zijn middels een optelling van de zeven meetrondes (april-oktober 2022) te vertalen naar een totaalresultaat voor de gehele gemeente of een resultaat per beheergroep (zie hoofdstuk 4). Dit hoofdstuk geeft een toelichting op het totaalresultaat van de gehele gemeente. Hiervoor zijn de meetresultaten van alle 1610 meetlocaties bij elkaar opgeteld tot een totaalscore voor de gemeente Schouwen-Duiveland. In figuur 2.1 zijn alle meetresultaten opgeteld naar een totaalresultaat. Hieruit blijkt dat de kwaliteitsscore bij 90 procent net een B-kwaliteit is. Dit betekent dat het totaalresultaat van 2022 in de gemeente Schouwen-Duiveland voldoet aan een ‘basiskwaliteit’.
Totaalscore 2022
A+
A
B
C
D
0%
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Figuur 2.1: totaalresultaat metingen 2022
Als rekening wordt gehouden met de verschillende ambitieniveaus in de verschillende zoneringen, scoort in totaliteit 94,0 procent van de metingen aan het gewenste ambitieniveau. Dit is boven de grens van 90 procent en voldoet hiermee in totaliteit aan het ambitieniveau. Verdere detaillering naar de zoneringen en beheergroepen is nodig om exact te bepalen welke kwaliteitsscores voldoen aan het ambitieniveau, zie hoofdstuk 3 en 4.
Figuur 2.2: Een overzichtsfoto in een beoordeelde meetlocatie
8
3 Resultaten per zonering Dit hoofdstuk omschrijft de resultaten van de twee zoneringen, Hoog (A-ambitie) en Basis (B-ambitie). Verantwoordelijken voor het onderhoud binnen deze zoneringen zijn Groencombinatie (strandbestek), Wijkonderhoud PROP (beplanting), de aannemer van het Piekgebied en UOR. Deze vier partijen zijn allen verantwoordelijk voor verschillende besteksposten in verschillende wijken. Deze bundelingen worden vervolgens onderverdeeld in de beheergroepen. Bijlagen III en IV laten de meetresultaten zien op beeldmeetlatniveau. De meetresultaten in deze paragraaf hebben betrekking op de meetlocaties die zijn beoordeeld in de zonering Hoog en Basis. Uiteraard is hier rekening gehouden met de betreffende ambitieniveaus die in de zoneringen gelden.
Resultaat per gebied 0%
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Hoog
Basis
Boven ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Onder ambitieniveau
Figuur 3.1: Optelling resultaat per zonering gemeente Schouwen-Duiveland 2022
Bij toepassing van de 90%-regel (zie figuur 3.1) blijkt dat de zonering Basis ruim binnen het ambitieniveau scoort. De zonering Hoog voldoet in totaal net niet aan de gestelde ambitie. Als dit wordt afgezet in kwaliteitsniveaus ontstaat onderstaand overzicht: Kwaliteitsniveau:
Percentage < ambitieniveau:
Zonering Hoog:
B-kwaliteit
10,3 procent;
Zonering Basis:
B-kwaliteit
3,8 procent.
Hoewel zonering Hoog net niet voldoet aan het ambitieniveau, is het verschil klein te noemen. Extra inzet zou wenselijk zijn. Zonering Basis scoort daarentegen bijna een hoger ambitieniveau dan wordt gevraagd. Deze zonering scoort op twee promille na een A-kwaliteit. Daarmee scoort Basis zelfs een hogere kwaliteit dan Hoog. Hoofdstuk vier gaat verder in op het resultaat per beheergroep in de twee zoneringen.
9
4 Resultaat per beheergroep De beeldmeetlatten zijn te vertalen naar verschillende beheergroepen. Hierbij is onderscheid gemaakt naar Beplanting, Bomen, Gras, Meubilair, Verharding en Reiniging. In hoofdstuk 5 zijn deze beheergroepen onderverdeeld naar dagelijks onderhoud en technische staat.
Beheergroep Beplanting Op basis van de indeling in de Kwaliteitscatalogus Openbare Ruimte van CROW zijn de beeldmeetlatten onderverdeeld naar beheergroepen. Deze paragraaf geeft voor de beheergroep Beplanting binnen de gemeente Schouwen-Duiveland de resultaten weer. Figuur 4.1 geeft specifiek voor de beheergroep Beplanting de opgetelde scores weer voor de zoneringen Hoog en Basis. De bijbehorende meetresultaten per beeldmeetlat zijn terug te vinden in de bijlagen III en IV. 0%
Beplanting
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Hoog
Basis A+
A
B
C
D
Figuur 4.1: Resultaten beheergroep Beplanting
Uit de resultaten per beheergroep, zijn dit de meest opvallende punten op beeldmeetlatniveau: Zonering Hoog:
Zonering Basis:
Snoeibeeld van heesters; Overgroei van vaste planten; Kaal oppervlak en gaten van beplanting.
Overgroei van bodembedekkers, bosplantsoen en vaste planten; Snoeibeeld van hagen en heesters; Kaal oppervlak en sluiting van beplanting.
Overgroei van bodembedekkers, heesters en bosplantsoen;
Overgroei van heesters; Onkruiden in beplanting.
Snoeibeeld van hagen; Onkruiden in beplanting. Wat valt er nog meer op: Voor zowel Prop als UOR geldt dat onkruiden in beplanting de belangrijkste aandachtspunten zijn. Prop laat als belangrijkste aandachtspunt snoeibeeld van hagen zien. Bij UOR vooral snoeibeeld van heesters en bodembedekkers.
10
Beheergroep Bomen Op basis van de indeling in de Kwaliteitscatalogus Openbare Ruimte van CROW zijn de beeldmeetlatten onderverdeeld naar beheergroepen. Deze paragraaf geeft voor de beheergroep Bomen binnen de gemeente Schouwen-Duiveland de resultaten weer. Figuur 4.4 geeft specifiek voor de beheergroep Bomen de opgetelde scores weer voor de zonering Hoog en Basis. De bijbehorende meetresultaten zijn terug te vinden in de bijlagen III en IV. 0%
Bomen
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Hoog
Basis A+
A
B
C
D
Figuur 4.4: Resultaten beheergroep Bomen
Uit de resultaten per beheergroep, zijn dit de meest opvallende punten op beeldmeetlatniveau: Zonering Hoog:
Zonering Basis:
De gemeten beeldmeetlatten scoren onder
De gemeten beeldmeetlatten scoren onder
het ambitieniveau.
het ambitieniveau.
Onkruiden in boomspiegels;
Onkruiden in boomspiegels;
Waterlot.
Waterlot.
Wat valt er nog meer op: Zowel voor Prop als UOR wordt een vergelijkbare score behaald voor onkruiden in boomspiegels. Voor UOR is waterlot het belangrijkste aandachtspunt.
11
Beheergroep Gras Op basis van de indeling in de Kwaliteitscatalogus Openbare Ruimte van CROW zijn de beeldmeetlatten onderverdeeld naar beheergroepen. Deze paragraaf geeft voor de beheergroep Gras binnen de gemeente Schouwen-Duiveland de resultaten weer. Figuur 4.5 geeft specifiek voor de beheergroep Gras de opgetelde scores weer voor de zonering Hoog en Basis. De bijbehorende meetresultaten per beeldmeetlat zijn terug te vinden in de bijlagen III en IV. 0%
Gras
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Hoog
Basis A+
A
B
C
D
Figuur 4.5: Resultaten beheergroep Gras
Uit de resultaten per beheergroep, zijn dit de meest opvallende punten op beeldmeetlatniveau: Zonering Hoog:
Zonering Basis:
Overgroei van gras; Beschadiging en kaal oppervlak.
Grashoogte rondom obstakels; Overgroei van gras; Beschadiging en kaal oppervlak.
Maaien en bijmaaien van (ruw)gras.
Maaien van (ruw)gras.
Wat valt er nog meer op: Het belangrijkste aandachtspunt voor UOR is overgroei van gras, terwijl Prop juist een goede score laat zien bij deze beeldmeetlat. Grashoogte laat een minder goede score zien (onderhoud van Prop).
12
Beheergroep Meubilair Op basis van de indeling in de Kwaliteitscatalogus Openbare Ruimte van CROW zijn de beeldmeetlatten onderverdeeld naar beheergroepen. Deze paragraaf geeft voor de beheergroep Meubilair binnen de gemeente Schouwen-Duiveland de resultaten weer. Figuur 4.6 geeft specifiek voor de beheergroep Meubilair de opgetelde scores weer voor de zonering Hoog en Basis. De bijbehorende meetresultaten per beeldmeetlat zijn terug te vinden in de bijlagen III en IV. 0%
Meubilair
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Hoog
Basis A+
A
B
C
D
Figuur 4.6: Resultaten beheergroep Meubilair
Uit de resultaten per beheergroep, zijn dit de meest opvallende punten op beeldmeetlatniveau: Zonering Hoog:
Zonering Basis:
Beplakking en graffiti;
Beplakking en graffiti;
Dekking van de coating en deuken en gaten; Dekking van de coating en deuken en gaten; Scheefstand.
Scheefstand.
Bevuiling van meubilair.
Bevuiling van meubilair.
Wat valt er nog meer op: Hoewel Prop keurig de beeldmeetlatten binnen het ambitieniveau scoren, laat met name UOR de scores onder ambitieniveau zien (bevuiling).
13
Beheergroep Verharding Op basis van de indeling in de Kwaliteitscatalogus Openbare Ruimte van CROW zijn de beeldmeetlatten onderverdeeld naar beheergroepen. Deze paragraaf geeft voor de beheergroep Verharding binnen de gemeente Schouwen-Duiveland de resultaten weer. Figuur 4.7 geeft specifiek voor de beheergroep Verharding de opgetelde scores weer voor de zonering Hoog en Basis. De bijbehorende meetresultaten per beeldmeetlat zijn terug te vinden in de bijlagen III en IV. 0%
Verharding
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Hoog
Basis A+
A
B
C
D
Figuur 4.7: Resultaten beheergroep Verharding
Uit de resultaten per beheergroep, zijn dit de meest opvallende punten op beeldmeetlatniveau: Zonering Hoog:
Zonering Basis:
Natuurlijk afval;
Natuurlijk afval;
Onkruiden op tegels in klinkers;
Onkruiden op verhardingen;
Veegvuil in goten en randstroken.
Veegvuil.
Onkruiden in goten en rondom obstakels; Onkruiden op ongebonden verhardingen;
Alle beeldmeetlatten scoren binnen het ambitieniveau.
Veegvuil op verhardingen (geen goten). Wat valt er nog meer op: Er is een kwaliteitsverschil merkbaar tussen UOR en Prop. Onkruiden bij elementenverhardingen scoren bij UOR gemiddeld beter dan bij Prop.
14
Beheergroep Reiniging Op basis van de indeling in de Kwaliteitscatalogus Openbare Ruimte van CROW zijn de beeldmeetlatten onderverdeeld naar beheergroepen. Deze paragraaf geeft voor de beheergroep Reiniging binnen de gemeente Schouwen-Duiveland de resultaten weer. Figuur 4.8 geeft specifiek voor de beheergroep Reiniging de opgetelde scores weer voor de zonering Hoog en Basis. De bijbehorende meetresultaten per beeldmeetlat zijn terug te vinden in de bijlagen III en IV. 0%
Reiniging
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Hoog
Basis A+
A
B
C
D
Figuur 4.8: Resultaten beheergroep Reiniging, totaal
Uit de resultaten per beheergroep, komen de volgende punten op beeldmeetlatniveau: Zonering Hoog:
Zonering Basis:
Zwerfafval* in beplanting, op gras, verhardingen en in het water;
Zwerfafval* in beplanting, op gras, verharding en in het water;
Bijgeplaatst afval bij containers.
Vullingsgraad van de afvalbakken*; Bijgeplaatst afval* bij containers.
Vullingsgraad van de afvalbakken*.
Alle beeldmeetlatten voldoen aan het gewenste beeld.
Wat valt er nog meer op: Het zwerfafval scoort voor beide partijen zeer goed. Wel valt op dat de vullingsgraad van de afvalbakken bij de UOR beter scoort dan bij Prop.
*Op de volgende pagina is meer informatie uitgewerkt over deze onderwerpen.
15
Zwerfvuil in de gemeente Schouwen-Duiveland Eén van de belangrijkste agendapunten voor de gemeente Schouwen-Duiveland is het zwerfafval. Er is drie jaar aan data beschikbaar. Het is daarom mogelijk om te onderzoeken of er een verbeterslag heeft plaatsgevonden. Hierbij is onderscheid gemaakt in direct zwerfafval en veroorzakers van het zwerfafval (overvolle afvalbakken en bijgeplaatst afval bij containers). In de gegevens in figuur 4.9 is rekening gehouden met de verschillende ambitieniveaus in de verschillende zoneringen.
Zwerfvuil
0%
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Beplanting-zwerfafval grof 2020 2021 2022 Gras-zwerfafval grof 2020 2021 2022 Verharding-zwerfafval fijn 2020 2021 2022 Verharding-zwerfafval grof 2020 2021 2022 Water-drijfvuil in water 2020 2021 2022 Afvalbak-vullingsgraad 2020 2021 2022 Bijgeplaatst afval container 2020 2021 2022 Boven ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Onder ambitieniveau
Figuur 4.9: Resultaten beheergroep Reiniging, zwerfvuil
Om het ambitieniveau te behalen dient zo efficiënt mogelijk gewerkt te worden. Dat betekent dat het aandeel ‘gelijk aan ambitieniveau’ zo hoog mogelijk dient te zijn en het aandeel ‘onder ambitieniveau’ zo laag mogelijk. Bijna alle beeldmeetlatten laten in de loop der jaren deze trend zien. Het aandeel onder ambitieniveau daalt, terwijl het aandeel gelijk aan ambitieniveau stijgt. Hierbij dient wel de kanttekening geplaatst te worden dat de vullingsgraad van de afvalbakken vaak te wensen over laat. Volle afvalbakken zorgen voor een slordig beeld en (in)direct voor meer zwerfafval. Wellicht kan het zinvol zijn minder inzet te plegen om het verwijderen van zwerfafval en meer op het legen van afvalbakken. Daarnaast is het goed om mee te gaan in nieuwe technologieën, zoals vullingsgraadmeters. In verschillende kernen wordt een pilot opgezet in 2023.
16
5 Dagelijks onderhoud & technische staat In het voorgaande hoofdstuk is onderscheid gemaakt naar de verschillende beheergroepen. Deze zijn vervolgens op beeldmeetlatniveau uitgewerkt. Deze beeldmeetlatten zijn op te tellen naar het dagelijks onderhoud en de technische staat. Voor Beplanting, Gras en Meubilair zijn ook technische beeldmeetlatten gemeten. Voor de groepen Bomen, Verharding en Reiniging zijn enkel beeldmeetlatten gemeten die vallen onder dagelijks beheer en onderhoud. Figuur 5.1 geeft het totaalresultaat van alle beheergroepen weer voor het dagelijks onderhoud. Figuur 5.2 geeft een overzicht voor de resultaten van de technische staat. Hierbij is rekening gehouden met de verschillende ambitieniveaus van de verschillende zoneringen.
Dagelijks onderhoud 0%
20%
Technisches staat 40%
60%
80%
100%
0%
Beplanting
Beplanting
Bomen
Bomen
Gras
Gras
Meubilair
Meubilair
Verharding
Verharding
Reiniging
Reiniging
> amb.niveau
ambitieniveau
< amb.niveau
Figuur 5.1: totaalresultaat dagelijks onderhoud
> amb.niveau
20%
40%
60%
ambitieniveau
80%
100%
< amb.niveau
Figuur 5.2: totaalresultaat technische staat
Het is tevens mogelijk deze gegevens om te zetten naar behaalde kwaliteitsniveaus. Deze staan op de volgende pagina uitgewerkt.
17
Dagelijks onderhoud:
Technische staat:
Kwaliteitsniveau:
%< amb.niveau:
Kwaliteitsniveau:
%< amb.niveau:
Beplanting:
B-kwaliteit
11,9 procent;
A-kwaliteit
1,7 procent;
Bomen:
D-kwaliteit
17,5 procent;
n.v.t.
Gras:
B-kwaliteit
10,0 procent;
A-kwaliteit
2,7 procent;
Meubilair:
B-kwaliteit
12,5 procent;
A-kwaliteit
2,1 procent.
Verharding:
A-kwaliteit
4,9 procent;
n.v.t.
Reiniging:
A-kwaliteit
1,9 procent.
n.v.t.
De technische staat scoort aanzienlijk beter dan het dagelijks onderhoud. Beplanting, bomen en meubilair zijn hierin de belangrijkste aandachtspunten evenals de staat van het gras welke net voldoet aan het ambitieniveau. Aangezien de technische staat goed scoort, zal het dagelijks onderhoud ook goed te onderhouden moeten zijn. De locaties die technisch toch onder ambitieniveau scoren, zijn goed om alsnog aan te pakken om het dagelijks onderhoud te ondersteunen. Het totaalresultaat van de gemeente Schouwen-Duiveland op beeldmeetlatniveau is terug te vinden in bijlage II. Hier wordt tevens onderscheid gemaakt in dagelijks onderhoud en technische staat.
Figuur 5.3: Kaal oppervlak versus onkruiden
18
6 Vergelijkingsanalyse 2019-2022 In september van 2019 is een vergelijkbare meting uitgevoerd met 2020-2022 (beeldmeetlatten en zoneringen zijn gelijk, echter het aantal meetlocaties verschilt van een ronde met 231 meetlocaties in 2019 naar zeven rondes met 1560 meetlocaties in 2020 en zeven rondes met 1610 meetlocaties in 2021 en 2022). In dit hoofdstuk zijn de resultaten van september 2019 vergeleken met de resultaten van april - oktober 2020-2022.
Verloop per zonering Om te zien hoe het kwaliteitsverloop is van de verschillende zoneringen, is het zinvol om de meetresultaten per zonering apart inzichtelijk te maken (zie figuur 6.1). Dit geeft onderstaand beeld:
Resultaat per zonering 0%
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Zonering Hoog 2019 2020 2021 2022 Zonering Basis 2019 2020 2021 2022 Boven ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Onder ambitieniveau
Figuur 6.1: Scores van de verschillende zoneringen 2019 - 2022
Gezien de verschillende ambitieniveaus en verschillende karakters/gebruiksintensiteit van de twee zoneringen is het zinvol om deze beide apart te benaderen. Hierin valt het volgende op: -
Zonering Hoog: De laatste drie jaar is de score onder ambitieniveau stabiel te noemen. Het aandeel boven ambitieniveau daalt daarentegen.
-
Zonering Basis: Het aandeel boven ambitieniveau blijft maar stijgen, terwijl het aandeel onder
ambitieniveau de laatste drie jaren weinig verschilt. Er zal dus een gedeelte van de inzet van zonering Basis moeten worden ingezet voor zonering Hoog. Om te bepalen wat wanneer nodig is aan inzet, is op de volgende pagina een onderscheid gemaakt naar de versschillende beheergroepen.
19
Verloop per beheergroep Naast een overzicht per zonering is het mogelijk om per beheergroep een trend zichtbaar te maken. Wegens het verschillen in inhoud en moment van meten zijn de technische staat en het dagelijks onderhoud los van elkaar weergegeven. Dagelijks onderhoud De verschillende beeldmeetlatten die gerelateerd zijn aan het dagelijks onderhoud zijn gedurende alle metingen gemeten, waardoor het mogelijk is deze met elkaar te vergelijken. In bijlage V zijn de trends met een gemiddelde per beheergroep weergegeven. Dit geeft onderstaand beeld:
Dagelijks onderhoud
Percentage ≥ ambitieniveau
100%
90%
80%
70%
Beplanting
2019
2020
2021
april mei juni juli augustus september oktober
Reiniging
Meubilair
april mei juni juli augustus september oktober
Verharding
september
Gras
april mei juni juli augustus september oktober
Bomen60%
2022
Figuur 6.2: Percentage dat voldoet per beheergroep, dagelijks onderhoud
De scores van de verschillende beheergroepen zijn samen te vatten in drie type trends: - De constante score: o Verharding: Deze beheergroep laat jaarrond een zeer stabiele score zien tussen de 94 en 98 procent score. o Reiniging: Reiniging is jaarrond de meest stabiele beheergroep in SchouwenDuiveland. Gezien het toeristische seizoen betekent dit dat de inzet goed is afgestemd op de toenemende drukte. In de cijfers zijn de piekmaanden namelijk nauwelijks terug te vinden.
20
-
-
Het groeiseizoen: o Beplanting: Gemiddeld genomen laat beplanting jaarrond een score onder het ambitieniveau zien. Met name vanaf juni tot en met augustus wordt het laagste gescoord. Typerend is dat de jaren 2020 en 2022 redelijk gelijk scoren, terwijl 2021 aanzienlijk negatiever beeld laat zien. o Bomen: Het jaar 2020 laat een afwijkend beeld zien. In de jaren 2021 en 2022 valt vooral op dat de maanden juli-september minder goed scoren dan de rest van het jaar. De fluctuatie: o Gras: Naar verwachting zou bij gras het groeiseizoen zichtbaar moeten zijn. Echter blijkt uit de data dat gras jaarrond schommelt in kwaliteit. Waarbij in 2021 het dal in mei lag en de piek in september, was de piek in 2022 in april en het dal in oktober. o Meubilair: Gemiddeld genomen scoort meubilair het beste in de zomermaanden. De ‘koudere maanden’ wordt gemiddeld onder het ambitieniveau gescoord.
Nu drie jaren gemeten is, is het mogelijk om het beheer steeds verder scherp te stellen aan de hand van de data. Op de volgende pagina staan de trends weergegeven van de technische staat.
Figuur 6.3: Extra zwerfafval in het toeristische seizoen
Figuur 6.4: Bevuiling op meubilair
21
Technische staat De meeste beeldmeetlatten die de technische staat meten, worden eenmaal per jaar gemeten (tijdens de laatste meetronde van het jaar). Indien beeldmeetlatten per maand worden gemeten, zijn deze opgeteld tot jaartotalen. Deze resultaten staan op deze pagina verder uitgewerkt.
Technische staat
Percentage ≥ ambitieniveau
100%
90%
80%
70%
Beplanting Gras
60%
Meubilair
2019
2020
2021
2022
Figuur 6.5: Percentage dat voldoet per beheergroep, technische staat
Opvallend is dat alle drie de beheergroepen sinds 2019 een behoorlijke stijging in kwaliteit laten zien. Ook komt de kwaliteit steeds dichter bij elkaar te liggen (van drie tot één procent onder ambitieniveau). Een goede technische staat zorgt ook voor het beter onderhouden van het dagelijks onderhoud. Denk daarbij aan weinig gaten in beplanting zorgt voor minder onkruidontwikkeling. De scores per beheergroep zijn uit te splitsen op beeldmeetlatniveau. In bijlage V staan deze uitgewerkt. Samenvattend laten de waarden het volgende zien: - Beplanting: Deze beheergroep bestaat uit kaal oppervlak in bodembedekkers, heesters en vaste planten en gaten in hagen. Alle vier de onderwerpen laten een vergelijkbare trend zien. Gaten in hagen scoren steeds relatief goed, terwijl vaste planten steeds de laagste kwaliteit scoren. - Gras: Kaal oppervlak in gras scoort zeer stabiel een steeds betere score. Beschadiging wordt sinds 2021 gemeten. Deze laat een vergelijkbare score zien. - Meubilair: Deze beheergroep bestaat uit 10 gemeten beeldmeetlatten. Daarin valt op dat verschillende beeldmeetlatten een vergelijkbare trend laten zien. Dekking van de coating van afvalbakken en banken evenals scheefstand van geleide-elementen laten nagenoeg dezelfde score zien gedurende de metingen. Deze zijn begonnen met een zeer slechte score en uitgegroeid tot ruim binnen het ambitieniveau.
Hetzelfde geldt voor scheefstand van afvalbakken en dragers. Uit de cijfers blijkt dat de gemeente Schouwen-Duiveland flink heeft geïnvesteerd in deze technische staat.
22
7 Conclusies & aanbevelingen Met de verschillende metingen in 2022 wil de gemeente Schouwen-Duiveland de huidige kwaliteit van zowel het (dagelijks) beheer en onderhoud van de openbare ruimte als de technische staat in beeld brengen. Het doel daarbij is antwoord te geven op de volgende vraag: “Wat is de beeldkwaliteit van het dagelijks beheer en onderhoud en de technische staat van de openbare ruimte en voldoet deze aan het gewenste ambitieniveau?” Om deze vraag goed te kunnen beantwoorden is eerst gekeken naar een totaalresultaat. 94 procent van de metingen voldoet aan het gewenste ambitieniveau. Wegens het gedifferentieerd beheer zegt dit echter nog weinig over de verschillende zoneringen. Indien de meetlocaties worden opgedeeld naar de twee zoneringen, vallen de volgende scores af te lezen: Kwaliteitsniveau:
Percentage < ambitieniveau:
Zonering Hoog:
B-kwaliteit
10,3 procent;
Zonering Basis:
B-kwaliteit
3,8 procent.
Het totaalresultaat van beide zoneringen is een B-kwaliteit. Hiermee worden de ambities in de zonering Hoog niet behaald. De zonering Basis voldoet daarentegen zeer ruim aan de gestelde beleidsambitie. Naast de zoneringen is er onderscheid te maken in beheergroepen. Rekening houdend met de verschillende ambitieniveaus zijn dit de meetresultaten van de verschillende beheergroepen: Dagelijks onderhoud:
Technische staat:
Kwaliteitsniveau:
%< amb.niveau:
Kwaliteitsniveau:
%< amb.niveau:
Beplanting:
B-kwaliteit
11,9 procent;
A-kwaliteit
1,7 procent;
Bomen: Gras: Meubilair:
D-kwaliteit B-kwaliteit B-kwaliteit
17,5 procent; 10,0 procent; 12,5 procent;
n.v.t. A-kwaliteit A-kwaliteit
2,7 procent; 2,1 procent.
Verharding: Reiniging:
A-kwaliteit A-kwaliteit
4,9 procent; 1,9 procent.
n.v.t. n.v.t.
Het dagelijks onderhoud van de beheergroepen beplanting, bomen en meubilair zijn de belangrijkste aandachtspunten. De technische staat scoort daarentegen relatief hoog. In hoofdstuk 4 zijn de werkzaamheden die extra aandacht behoeven per beheergroep nader uitgewerkt. Samenvattend zijn de werkzaamheden op de volgende pagina uitgewerkt voor dagelijks onderhoud (technische staat geen aandachtspunten).
23
Beplanting:
Meubilair:
Snoeibeeld van de hagen; Overgroei van heesters; Onkruiden in beplanting.
Bevuiling van geleide-elementen; Bevuiling van banken/tafels.
Bomen:
Verharding:
Onkruiden in boomspiegels; Waterlot.
Onkruiden bij ongebonden verhardingen.
Gras:
Reiniging:
Grashoogte rondom obstakels; Grashoogte.
(geen directe aandachtspunten)
Het is tevens mogelijk om de metingen van 2022 te vergelijken met de metingen van voorgaande jaren. Hieruit valt te concluderen: - Dagelijks onderhoud: Verhardingen en reiniging laten een zeer goede en stabiele score laten zien door de jaren heen, zelfs tijdens het toeristische seizoen. Bij beplanting en bomen is het groeiseizoen goed zichtbaar. Gras en meubilair laten een afwijkende score zien. Deze schommelt gedurende het jaar. - Technische staat: De kwaliteit van beplanting stijgt stabiel. Ook voor gras geldt dat de kwaliteit een zeer stabiele stijgende lijn laat zien. Meubilair stijgt eveneens, maar laat sinds vorig jaar een stabielere score zien. De scores zijn in 2022 zeer hoog te noemen. Aanbevelingen Tijdens de jaarrapportage van 2021 zijn verschillende actiepunten voor 2022 benoemd. Een voorbeeld hiervan is kijken of de beeldsystematiek werkt voor typisch Schouwen-Duivelandse onderwerpen, zoals veegvuil op strandopgangen en de grote afvalbakken op het strand. In 2022 is daarom besloten veegvuil en vullingsgraad van afvalbakken aan te passen naar passendere maatstaven. Per 2023 worden deze beeldmeetlatten anders gemonitord. Zo is de gemeente bezig de actiepunten te verbeteren en te implementeren.
Daarnaast zijn er nieuwe punten benoemd in samenwerking tussen gemeente en Beheeraccent, namelijk: Dagelijks onderhoud versus technische staat Er is afgelopen jaren flink geïnvesteerd in de technische staat door de gemeente. Hierdoor wordt zeer goed gescoord op deze beeldmeetlatten. Dit betekent dat het dagelijks onderhoud zo goed mogelijk kan worden uitgevoerd. Ook voor nieuwe aanbestedingen is het goed om aan te geven dat de technische staat goed is. Het is daarom aan te raden om ook volgend jaar de technische staat door te blijven meten, zodat deze informatie kan worden overgedragen tijdens aanbestedingen.
24
Nieuwe aanbestedingen In het jaar 2023 zal een nieuwe kwaliteitscatalogus op de markt komen van CROW, de KOR2023. Het is goed om deze optie open te houden met nieuwe aanbestedingen (in overleg tussen opdrachtgever en opdrachtnemer). Ook kan hier een paragraaf in benoemd worden voor het actualiseren van het groenbeleidsplan. De ecologische benadering heeft Schouwen-Duiveland hoog in het vaandel staan. Van sturen op tevredenheid naar informeren Dit jaar is gestart met het sturen op tevredenheid. In de praktijk blijkt dat de verschillende dorpsraden/kernen meer behoefte hebben getoond in geïnfomeerd worden dan daadwerkelijk sturen op tevredenheid. Indien de basis goed is, hebben de (dorps)raden weinig op- of aanmerkingen. Daarom is gekozen om de aandacht te richten op servicelijnmeldingen. Hierbij is het uitgangspunt niet het aantal meldingen maar de aard van de meldingen. Als pilot is gestart met communiceren over het ruimen van het blad in het najaar. Na afloop van deze pilot het aan te raden om te onderzoeken of deze manier van werken heeft gewerkt en mogelijk breder kan worden ingezet. Pilots technische data sensoren De gemeente is van plan in 2023 meerdere pilots te laten lopen met sensoren. Een voorbeeld hiervan zijn vochtsensoren bij nieuw aangeplantte bomen, maar ook vullingsgraadsensoren op de afvalbakken in verschillende kernen.
Aankomend jaar is het goed om de locaties met sensoren in afvalbakken in de gaten te houden betreft (zwerf)afval.
25
Onderstaand zijn de belangrijkste aandachtspunten weergegeven in het gebied waar Prop actief is. In de rest van de rapportage zijn de gegevens van het gehele areaal weergegeven (ongeacht aannemer). Prop Zonering Hoog
UOR
Boven amb.niveau
Onder amb.niveau
Boven amb.niveau
Onder amb.niveau
Merendeel beplanting Overgroei gras
Snoeibeeld van hagen Grashoogte
Merendeel van het gras Techn. staat meubilair
Overgroei beplanting Onkruiden beplanting
Natuurlijk afval
Onkruiden verharding
Zwerfafvalbeheersing
Waterlot
Zwerfafvalbeheersing Zonering Basis
Beplanting Overgroei van gras Staat van de verhardingen
Overgroei gras Bevuiling meubilair Onkruiden in beplanting Grashoogte
Technische staat gras Technische staat meubilair Staat van de verhardingen
Overgroei van beplanting Onkruiden in beplanting Waterlot Bevuiling meubilair
Bijlagen Bijlage I:
Kaders en uitgangspunten 1. Kwaliteitsniveau 2. Beeldsystematiek CROW
Bijlage II: Bijlage III:
Totaalresultaten (beide zoneringen opgeteld) Resultaten zonering Hoog
Bijlage IV: Bijlage V:
Resultaten zonering Basis Trendweergaves per beheergroep
Bijlagen Bijlage I: Kaders en uitgangspunten Zeven keer per jaar wordt door Beheeraccent een meting uitgevoerd in de gemeente SchouwenDuiveland. De data van deze schouwronde en de schouwrondes van 2019 - 2022 zijn terug te vinden in het Apptimize Platform. Hierbij sluit de inrichting van de monitoring zoveel mogelijk aan bij de landelijke beeldsystematiek van CROW en de gemeentelijke kaders. Dit hoofdstuk omschrijft in het kort de kaders en uitgangspunten voor de metingen van de gemeente Schouwen-Duiveland. 1. Kwaliteitsniveau De gemeente Schouwen-Duiveland is op te delen in twee zoneringen (Hoog, met een A-kwaliteit en Basis, met een B-kwaliteit). Binnen deze twee zoneringen worden door drie verschillende partijen het onderhoud uitgevoerd. De gemeten kwaliteit is belangrijk om een vergelijk te kunnen maken tussen de behaalde scoren en de beleidsambities. De beeldmeetlatten bestaan uit steeds uit 5 verschillende kwaliteitsniveaus, namelijk A+, A, B, C en D-niveau. Aan de hand van deze normen is het geconstateerde beeld bepaald. De kwaliteitsniveaus hebben de volgende betekenis: Kwaliteitsniveau CROW A+ A B C D
Betekenis Zeer hoog Hoog Basis Laag Zeer laag
Figuur B.1: Betekenis kwaliteitsscores
2. Beeldsystematiek CROW CROW is een landelijk kennisplatform voor Infrastructuur, Openbare Ruimte, Verkeer en Vervoer en heeft in samenwerking met het werkveld het ‘beeldgestuurd onderhoud’ ontwikkeld. De basis hiervoor staat omschreven in de Kwaliteitscatalogus Openbare Ruimte 2018. De KOR 2018 is dan ook het uitgangspunt bij zowel de inrichting en de uitvoering van de kwaliteitsmeting, alsook de analyse van de meetresultaten. Hiermee sluit de meting aan bij de landelijke en meest recente meetmethodiek. Dit vertaalt zich o.a. in het benodigd aantal meetlocaties, de beeldmeetlatten en het bepalen van de kwaliteitsscore. 2.1
Meetlocaties
Bij de uitvoering van de kwaliteitsmeting worden alleen de objecten die in gemeentelijke bezit zijn beoordeeld. Dit betekent bijvoorbeeld dat de inspecteur particulier grondgebied en/of grondgebied van woningbouwcorporaties buiten beschouwing laat. Om daarom tot een raster met potentiële meetlocaties te komen, is gebruik gemaakt van de meest recente (beheer)kaarten met gebiedsgrenzen, aangeleverd door de gemeente Schouwen-Duiveland. Vervolgens is binnen de gebiedsgrenzen een raster van 100 bij 100 meter geplaatst, waarbij ieder rastervakje een potentiële meetlocatie is.
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Om te komen tot representatieve meetresultaten is het niet nodig om alle meetlocaties te beoordelen. In totaal zijn er 1.610 meetlocaties beoordeeld verdeeld over zeven meetrondes en verschillende zoneringen. Dit heeft in totaal geleid tot 21.709 meetgegevens. De meetlocaties zijn willekeurig verdeeld over de verschillende uitvoerende partijen: - Uitvoeringsbedrijf Openbare Ruimte (UOR): o Hoog: 38 meetlocaties; o Basis: 82 meetlocaties. - Wijkonderhoud PROP beplantingen: o Hoog: 6 meetlocaties; o Basis: 54 meetlocaties. - Groencombinatie (strandbestek): o Hoog: 25 meetlocaties. - Piekbestek: o Hoog: 5 meetlocaties; o Basis: 20 meetlocaties. Indien alle gemeten locaties van één maand worden weergegeven (zoals in oktober), ontstaat onder staand beeld:
Figuur B.2: Overzicht van de gemeten meetlocaties
In dit geval geven de rode meetlocaties aan dat één van de waargenomen beeldmeetlatten onder het ambitieniveau is bevonden en de groene meetlocaties dat geen van de beoordeelde beeldmeetlatten onder het ambitieniveau heeft gescoord.
29
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
2.2
Beeldmeetlatten
In de Kwaliteitscatalogus Openbare Ruimte 2018 zijn ongeveer 180 beeldmeetlatten opgenomen voor de verschillende objecten in de openbare ruimte. Iedere beeldmeetlat is een samenstelling van prestatie-eisen geïllustreerd met een omschrijving en een foto. Omschrijving object Kwaliteitsniveaus
Foto’s
Omschrijving
Prestatie-eis(en) Figuur B.3: opbouw van een beeldmeetlat
Aansluitend bij de reguliere werkzaamheden die de gemeente uitvoert, is er een keuze gemaakt uit de beeldmeetlatten uit de KOR2018 en enkele eigen beeldmeetlatten. Hierbij is ook gekeken naar de werkzaamheden die van invloed zijn op de technische staat als het dagelijks onderhoud. Dit heeft geresulteerd in een set van 49 beeldmeetlatten die samen een integraal beeld geven van de kwaliteit van de openbare ruimte. 2.3
Kwaliteitsscore
De meetresultaten zijn vertaald naar een procentuele verdeling tussen de kwaliteitsniveaus A+ en D kwaliteit. Om vervolgens te bepalen wat de behaalde kwaliteitsscore is, is de 90%-regel van CROW toegepast. Deze regel bepaalt dat de behaalde kwaliteitsscore bij 90% van de metingen ligt. In het voorbeeld in Figuur B.4 betekent dit dus dat de behaalde kwaliteitsscore bij 90% (zie oranje lijn) een Bkwaliteit is. Voorbeeldscore
A+
A
B
C
D 0%
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Figuur B.4: bepalen kwaliteitsscore (90%-regel)
30
Bijlage II: Totaalresultaat
Onder ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Boven ambitieniveau
% < amb.niv.
Beplanting Dagelijks onderhoud Groen-beplanting-bodembedekkers-overgroei randen verharding of gras Groen-beplanting-bosplantsoen-overgroei randen verharding of gras Groen-beplanting-haag-snoeibeeld geschoren hagen Groen-beplanting-heesters-overgroei randen verharding of gras Groen-beplanting-heesters-snoeibeeld Groen-beplanting-onkruid Groen-beplanting-vaste planten-overgroei randen verharding of gras Technische staat Groen-beplanting-bodembedekkers-kaal oppervlak Groen-beplanting-haag-gaten in haag Groen-beplanting-heesters-gesloten heesters-kaal oppervlak Groen-beplanting-vaste planten-sluiting Bomen Dagelijks onderhoud Groen-boom-boomspiegel-onkruid Groen-boom-waterlot
Metingen
Deze bijlage geeft een overzicht van het behaalde totaalresultaat op beeldmeetlatniveau. Er is gekozen om geen beeldmeetlattengrafiek weer te geven, wegens het gedifferentieerd beheer. Bij de twee zoneringen staan deze wel, omdat deze direct te vertalen zijn naar een behaalde score.
A+
98 317 319 317 409 653 77
9 27 37 64 5 115 4
38 124 114 182 143 251 48
51 166 168 71 261 287 25
9% 9% 12% 20% 1% 18% 5%
1 0 0 0 0 0 0
72 222 258 144 396 449 70
18 69 28 134 8 107 4
5 16 6 23 0 29 1
2 10 27 16 5 68 2
66 246 242 41
1 2 5 2
19 78 75 22
46 166 162 17
2% 1% 2% 5%
0 0 0 0
65 240 235 37
0 6 4 2
0 0 0 0
1 0 3 2
129 716
17 131
69 249
43 336
13% 18%
7 0
96 515
11 80
5 39
10 82
A
B
C
D
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Groen-gras Dagelijks onderhoud Groen-gras en kruidachtigen-grashoogte rondom obstakels Groen-gras en kruidachtigen-overgroei randen verharding Groen-gras en kruidachtigen-ruw gras-grashoogte Groen-gras-gazon-grashoogte Technische staat Groen-gras en kruidachtigen-beschadiging Groen-gras en kruidachtigen-kaal oppervlak Meubilair Dagelijks onderhoud Meubilair-bord-beplakking en graffiti Meubilair-bord-bevuiling Meubilair-geleide-element (palen, hekken of rails)-bevuiling Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-bevuiling Technische staat Meubilair-afvalbak-dekking van de coating/folie en krassen Meubilair-afvalbak-deuken en gaten Meubilair-afvalbak-scheefstand Meubilair-bord-dekking van de coating/folie en krassen Meubilair-bord-deuken en gaten Meubilair-drager-scheefstand Meubilair-geleide-element (palen,hekken of rails)-scheefstand Meubilair-recr. voorz.-bank(en) en/of tafel-dekking coating/folie en krassen Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-deuken en gaten Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-scheefstand Verhardingen Dagelijks onderhoud Verharding-natuurlijk afval in goten en randstroken Verharding-natuurlijk afval op verharding Verharding-onkruid in goten en randstroken Verharding-onkruid rondom obstakels
386 718 356 389
44 19 43 78
118 236 69 59
224 463 244 252
11% 58 3% 0 12% 13 20% 214
250 662 294 72
45 42 6 34
12 10 40 0
21 4 3 69
490 632
1 29
192 219
297 384
0% 5%
5 0
482 585
3 26
0 3
0 18
756 580 270 305
11 29 124 75
71 98 146 173
674 453 0 57
1% 549 5% 18 46% 0 25% 2
195 435 146 200
6 98 65 41
6 6 8 12
0 23 51 50
61 61 61 116 116 107 38 47 48 48
2 1 3 0 3 3 1 2 0 0
34 28 36 40 33 57 18 27 24 31
25 32 22 76 80 47 19 18 24 17
3% 2% 5% 0% 3% 3% 3% 4% 0% 0%
3 11 0 2 9 0 0 3 8 0
56 49 58 112 103 79 33 42 40 48
1 1 0 2 2 27 4 0 0 0
1 0 3 0 0 1 0 1 0 0
0 0 0 0 2 0 1 1 0 0
602 944 605 520
41 16 42 32
181 240 179 169
380 688 384 319
7% 2% 7% 6%
0 0 0 0
543 905 545 472
24 31 30 23
8 4 12 7
27 4 18 18
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Verharding-open verharding-elementenverharding-onkruid klinkers Verharding-open verharding-elementenverharding-onkruid tegels Verharding-open verharding-ongebonden verharding-onkruid Verharding-veegvuil in goten en randstroken Verharding-veegvuil op verharding Reiniging Groen-beplanting-zwerfafval grof Groen-gras en kruidachtigen-zwerfafval grof Meubilair-afvalbak-vullingsgraad Meubilair-container-bijgeplaatst afval rondom container Verharding-zwerfafval fijn Verharding-zwerfafval grof Water-drijfvuil in water
924 561 227 632 1090
21 5 40 11 90
279 136 90 195 298
624 420 97 426 702
2% 1% 18% 2% 8%
9 0 0 1 11
885 551 177 618 986
16 5 36 4 13
7 1 5 3 8
7 4 9 6 72
929 1323 446 66 1505 1588 532
13 8 44 0 43 13 2
218 225 293 3 525 331 10
698 1090 109 63 937 1244 520
1% 1% 10% 0% 3% 1% 0%
226 534 4 58 17 665 499
672 774 370 8 1380 904 30
30 13 41 0 101 16 3
1 2 14 0 6 2 0
0 0 17 0 1 1 0
Bijlage III: Resultaat zonering Hoog Deze bijlage geeft een overzicht van de behaalde score op beeldmeetlatniveau van de zonering Hoog over heel 2021 opgeteld. Dit betreft dus de cijfers van het Strandbestek Groencombinatie, UOR en Wijkonderhoud Prop Beplanting.
Metingen
Onder ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Boven ambitieniveau
% < amb.niv.
Resultaat beheergroep Beplanting
A+
Groen-beplanting-bodembedekkers-overgroei randen verharding of gras
25
3
22
0
12%
0
22
2
1
0
Groen-beplanting-bosplantsoen-overgroei randen verharding of gras
69
13
56
0
19%
0
56
1
6
6
Groen-beplanting-haag-snoeibeeld geschoren hagen
113
23
90
0
20%
0
90
4
4
15
Groen-beplanting-heesters-overgroei randen verharding of gras
114
41
73
0
36%
0
73
25
10
6
Groen-beplanting-heesters-snoeibeeld
138
3
135
0
2%
0
135
Groen-beplanting-onkruid
210
48
162
0
23%
0
162
18
5
25
Groen-beplanting-vaste planten-overgroei randen verharding of gras
46
1
45
0
2%
45
1
A
B
C
D
Beplanting Dagelijks onderhoud
Technische staat
3
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Groen-beplanting-bodembedekkers-kaal oppervlak
19
0
19
0
0%
0
19
0
Groen-beplanting-haag-gaten in haag
76
2
74
0
3%
0
74
2
Groen-beplanting-heesters-gesloten heesters-kaal oppervlak
77
4
73
0
5%
0
73
2
Groen-beplanting-vaste planten-sluiting
20
0
20
0
0%
0%
Beplanting Dagelijks onderhoud Groen-beplanting-bodembedekkers-overgroei randen verharding of gras Groen-beplanting-bosplantsoen-overgroei randen verharding of gras Groen-beplanting-haag-snoeibeeld geschoren hagen Groen-beplanting-heesters-overgroei randen verharding of gras Groen-beplanting-heesters-snoeibeeld Technische staat Groen-beplanting-bodembedekkers-kaal oppervlak Groen-beplanting-haag-gaten in haag Groen-beplanting-heesters-gesloten heesters-kaal oppervlak Groen-beplanting-vaste planten-sluiting A+
A
B
C
D
10%
20%
30%
40%
0
0 2
20 50%
60%
70%
80%
90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Boven ambitieniveau
% < amb.niv.
Groen-boom-boomspiegel-onkruid
74
8
60
6
11%
6
60
2
2
4
Groen-boom-waterlot
240
61
179
0
25%
0
179
10
17
34
Onder ambitieniveau
A+
Metingen
Gelijk aan ambitieniveau
Resultaat beheergroep Bomen
A
B
C
D
Bomen Dagelijks onderhoud
0%
Bomen Groen-boom-boomspiegel-onkruid Groen-boom-waterlot A+
A
B
C
D
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Metingen
Onder ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Boven ambitieniveau
% < amb.niv.
Resultaat beheergroep Gras
A+
Groen-gras en kruidachtigen-grashoogte rondom obstakels
137
27
84
26
20%
26
Groen-gras en kruidachtigen-overgroei randen verharding
208
9
199
0
4%
Groen-gras en kruidachtigen-ruw gras-grashoogte
76
10
63
3
13%
Groen-gras-gazon-grashoogte
160
36
34
90
Groen-gras en kruidachtigen-beschadiging
193
1
190
Groen-gras en kruidachtigen-kaal oppervlak
219
18
201
A
B
C
D
Groen-gras Dagelijks onderhoud 84
11
4
12
199
5
3
1
3
63
0
10
0
23%
90
34
9
2
1%
2
190
1
0
8%
201
8
27
Technische staat
0%
Gras
A+
A
B
C
Dagelijks onderhoud Groen-gras en kruidachtigen-grashoogte rondom obstakels Groen-gras en kruidachtigen-overgroei randen verharding Groen-gras en kruidachtigen-ruw gras-grashoogte Groen-gras-gazon-grashoogte Technische staat Groen-gras en kruidachtigen-beschadiging Groen-gras en kruidachtigen-kaal oppervlak D
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
1
9 90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Boven ambitieniveau
257
9
70
178
4%
178
70
5
4
Meubilair-bord-bevuiling
199
12
18
169
6%
4
165
18
2
10
Meubilair-geleide-element (palen, hekken of rails)-bevuiling
111
42
69
0
38%
0
69
14
3
25
Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-bevuiling
195
48
145
2
25%
2
145
13
7
28
Meubilair-afvalbak-dekking van de coating/folie en krassen
38
1
34
3
3%
3
34
1
Meubilair-afvalbak-deuken en gaten
38
1
28
9
3%
9
28
1
Meubilair-afvalbak-scheefstand
38
2
36
0
5%
Meubilair-bord-dekking van de coating/folie en krassen
39
0
38
1
0%
1
38
Meubilair-bord-deuken en gaten
39
1
32
6
3%
6
32
1
Meubilair-drager-scheefstand
35
3
32
0
9%
32
2
Meubilair-geleide-element (palen,hekken of rails)-scheefstand
14
0
14
0
0%
14
Meubilair-recr. voorz.-bank(en) en/of tafel-dekking coating/folie en krassen
30
1
27
2
3%
2
27
Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-deuken en gaten
31
0
24
7
0%
7
24
Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-scheefstand
31
0
31
0
0%
% < amb.niv.
Gelijk aan ambitieniveau
Meubilair-bord-beplakking en graffiti
Metingen
Onder ambitieniveau
Resultaat beheergroep Meubilair
A+
A
B
C
D
Meubilair Dagelijks onderhoud
Technische staat
36
31
2
1 1
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
0%
Meubilair Dagelijks onderhoud Meubilair-bord-beplakking en graffiti Meubilair-bord-bevuiling Meubilair-geleide-element (palen, hekken of rails)-bevuiling Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-bevuiling Technische staat Meubilair-afvalbak-deuken en gaten Meubilair-afvalbak-scheefstand Meubilair-geleide-element (palen,hekken of rails)-scheefstand Meubilair-recr. voorz.-bank(en) en/of tafel-dekking coating/folie en krassen Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-deuken en gaten Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-scheefstand A+
A
B
C
D
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Onder ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Boven ambitieniveau
Verharding-natuurlijk afval in goten en randstroken
180
17
163
0
9%
0
163
6
3
8
Verharding-natuurlijk afval op verharding
227
10
217
0
4%
0
217
8
0
2
Verharding-onkruid in goten en randstroken
185
24
161
0
13%
0
161
12
8
4
Verharding-onkruid rondom obstakels
179
26
153
0
15%
0
153
7
4
15
Verharding-open verharding-elementenverharding-onkruid klinkers
286
14
270
2
5%
2
270
7
3
4
Verharding-open verharding-elementenverharding-onkruid tegels
131
0
131
0
0%
131
Verharding-open verharding-ongebonden verharding-onkruid
118
38
80
0
32%
80
26
3
9
Verharding-veegvuil in goten en randstroken
201
8
193
0
4%
193
2
2
4
Verharding-veegvuil op verharding
393
90
295
8
23%
295
10
8
72
% < amb.niv.
Metingen
Resultaat beheergroep Verhardingen
A+
A
B
C
D
Verhardingen Dagelijks onderhoud
8
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
0%
Verharding Verharding-natuurlijk afval in goten en randstroken Verharding-natuurlijk afval op verharding Verharding-onkruid in goten en randstroken Verharding-onkruid rondom obstakels Verharding-open verharding-elementenverharding-onkruid klinkers Verharding-open verharding-elementenverharding-onkruid tegels Verharding-veegvuil in goten en randstroken Verharding-veegvuil op verharding A+
A
B
C
D
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Onder ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Boven ambitieniveau
282
12
200
70
387
7
218
162
2%
162
218
6
1
0
301
32
265
4
11%
4
265
13
7
12
Meubilair-container-bijgeplaatst afval rondom container
36
0
3
33
0%
33
3
0
0
0
Verharding-zwerfafval fijn
505
41
460
4
8%
4
460
36
4
1
Verharding-zwerfafval grof
588
11
325
252
2%
252
325
10
1
Water-drijfvuil in water
95
2
9
84
2%
84
9
2
% < amb.niv.
Metingen
Resultaat beheergroep Reiniging
A+
A
B
C
4%
70
200
12
D
Reiniging Groen-beplanting-zwerfafval grof Groen-gras en kruidachtigen-zwerfafval grof Meubilair-afvalbak-vullingsgraad
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
0%
Reiniging Groen-beplanting-zwerfafval grof Groen-gras en kruidachtigen-zwerfafval grof Meubilair-afvalbak-vullingsgraad Meubilair-container-bijgeplaatst afval rondom container Verharding-zwerfafval fijn Verharding-zwerfafval grof A+
A
B
C
D
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Bijlage IV: Resultaat zonering Basis Deze bijlage geeft een overzicht van de behaalde score op beeldmeetlatniveau van de zonering Basis ambitie voor 2021 opgeteld. Dit betreft dus de gebieden waar zowel UOR als Wijkonderhoud Prop Beplanting werkzaam zijn.
Onder ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Boven ambitieniveau
Groen-beplanting-bodembedekkers-overgroei randen verharding of gras
73
6
16
51
8%
Groen-beplanting-bosplantsoen-overgroei randen verharding of gras
248
14
68
166
6%
Groen-beplanting-haag-snoeibeeld geschoren hagen
206
14
24
168
7%
Groen-beplanting-heesters-overgroei randen verharding of gras
203
23
109
71
Groen-beplanting-heesters-snoeibeeld
271
2
8
Groen-beplanting-onkruid
443
67
89
Groen-beplanting-vaste planten-overgroei randen verharding of gras
31
3
Groen-beplanting-bodembedekkers-overgroei randen verharding of gras
73
Groen-beplanting-bosplantsoen-overgroei randen verharding of gras
248
% < amb.niv.
Metingen
Resultaat beheergroep Beplanting
A+
A
B
C
D
Beplanting Dagelijks onderhoud 1
50
16
4
2
166
68
10
4
168
24
2
12
11%
71
109
13
10
261
1%
261
8
287
15%
287
89
24
43
3
25
10%
25
3
1
2
6
16
51
8%
50
16
4
2
14
68
166
6%
166
68
10
4
0
1
2
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Technische staat Groen-beplanting-bodembedekkers-kaal oppervlak
47
1
0
46
2%
0
46
Groen-beplanting-haag-gaten in haag
170
0
4
166
0%
0
166
4
Groen-beplanting-heesters-gesloten heesters-kaal oppervlak
165
1
2
162
1%
0
162
2
1
Groen-beplanting-vaste planten-sluiting
21
2
2
17
10%
0
17
2
2
0%
Beplanting Dagelijks onderhoud Groen-beplanting-bodembedekkers-overgroei randen verharding of gras Groen-beplanting-bosplantsoen-overgroei randen verharding of gras Groen-beplanting-haag-snoeibeeld geschoren hagen Groen-beplanting-heesters-overgroei randen verharding of gras Groen-beplanting-heesters-snoeibeeld Groen-beplanting-onkruid Groen-beplanting-vaste planten-overgroei randen verharding of gras Technische staat Groen-beplanting-bodembedekkers-kaal oppervlak Groen-beplanting-haag-gaten in haag Groen-beplanting-heesters-gesloten heesters-kaal oppervlak A+
A
B
C
D
Groen-beplanting-vaste planten-sluiting
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
1
80%
90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
% < amb.niv.
A+
Groen-boom-boomspiegel-onkruid
55
9
9
37
16%
1
36
9
3
6
Groen-boom-waterlot
476
70
70
336
15%
0
336
70
22
48
Metingen
Boven ambitieniveau
Onder ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Resultaat beheergroep Bomen
A
B
C
D
Bomen Dagelijks onderhoud
0%
Bomen Groen-boom-boomspiegel-onkruid
A+
A
B
C
D
Groen-boom-waterlot
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Onder ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Boven ambitieniveau
Groen-gras en kruidachtigen-grashoogte rondom obstakels
249
17
34
198
7%
Groen-gras en kruidachtigen-overgroei randen verharding
510
10
37
463
2%
Groen-gras en kruidachtigen-ruw gras-grashoogte
280
33
6
241
12%
10
231
6
30
3
Groen-gras-gazon-grashoogte
229
42
25
162
18%
124
38
25
0
42
Groen-gras en kruidachtigen-beschadiging
297
0
2
295
0%
3
292
2
0
0
Groen-gras en kruidachtigen-kaal oppervlak
413
11
18
384
3%
384
18
2
9
% < amb.niv.
Metingen
Resultaat beheergroep Gras
A+
A
B
C
D
32
166
34
8
9
463
37
7
3
Groen-gras Dagelijks onderhoud
Technische staat
0%
Gras Dagelijks onderhoud Groen-gras en kruidachtigen-grashoogte rondom obstakels Groen-gras en kruidachtigen-overgroei randen verharding Groen-gras en kruidachtigen-ruw gras-grashoogte Groen-gras-gazon-grashoogte Technische staat Groen-gras en kruidachtigen-beschadiging A+
A
B
C
D
Groen-gras en kruidachtigen-kaal oppervlak
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
2
1
496
0%
371
125
1
2
0
381
17
80
284
4%
14
270
80
4
13
Meubilair-geleide-element (palen, hekken of rails)-bevuiling
159
82
77
0
52%
0
77
51
5
26
Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-bevuiling
110
27
28
55
25%
0
55
28
5
22
Meubilair-afvalbak-dekking van de coating/folie en krassen
23
1
0
22
4%
0
22
0
1
0
Meubilair-afvalbak-deuken en gaten
23
0
0
23
0%
2
21
0
0
0
Meubilair-afvalbak-scheefstand
23
1
0
22
4%
0
22
0
1
0
Meubilair-bord-dekking van de coating/folie en krassen
77
0
2
75
0%
1
74
2
0
0
Meubilair-bord-deuken en gaten
77
2
1
74
3%
3
71
1
0
2
Meubilair-drager-scheefstand
72
0
25
47
0%
0
47
25
0
0
Meubilair-geleide-element (palen,hekken of rails)-scheefstand
24
1
4
19
4%
0
19
4
0
1
Meubilair-recr. voorz.-bank(en) en/of tafel-dekking coating/folie en krassen
17
1
0
16
6%
1
15
0
0
1
Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-deuken en gaten
17
0
0
17
0%
1
16
0
0
0
Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-scheefstand
17
0
0
17
0%
0
17
0
0
0
% < amb.niv.
Boven ambitieniveau
499
Meubilair-bord-bevuiling
Onder ambitieniveau
Meubilair-bord-beplakking en graffiti
Metingen
Gelijk aan ambitieniveau
Resultaat beheergroep Meubilair
A+
A
B
C
D
Meubilair Dagelijks onderhoud
Technische staat
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
0%
Meubilair Dagelijks onderhoud Meubilair-bord-beplakking en graffiti Meubilair-bord-bevuiling Meubilair-geleide-element (palen, hekken of rails)-bevuiling Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-bevuiling Technische staat Meubilair-afvalbak-dekking van de coating/folie en krassen Meubilair-afvalbak-deuken en gaten Meubilair-afvalbak-scheefstand Meubilair-bord-dekking van de coating/folie en krassen Meubilair-bord-deuken en gaten
Meubilair-drager-scheefstand Meubilair-geleide-element (palen,hekken of rails)-scheefstand Meubilair-recr. voorz.-bank(en) en/of tafel-dekking coating/folie en krassen Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-deuken en gaten Meubilair-recreatieve voorziening-bank(en) en/of tafel-scheefstand A+
A
B
C
D
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Onder ambitieniveau
Gelijk aan ambitieniveau
Boven ambitieniveau
Verharding-natuurlijk afval in goten en randstroken
422
24
18
380
6%
0
380
18
5
19
Verharding-natuurlijk afval op verharding
717
6
23
688
1%
0
688
23
4
2
Verharding-onkruid in goten en randstroken
420
18
18
384
4%
0
384
18
4
14
Verharding-onkruid rondom obstakels
341
6
16
319
2%
0
319
16
3
3
Verharding-open verharding-elementenverharding-onkruid klinkers
638
7
9
622
1%
7
615
9
4
3
Verharding-open verharding-elementenverharding-onkruid tegels
430
5
5
420
1%
420
5
1
4
Verharding-open verharding-ongebonden verharding-onkruid
109
2
10
97
2%
97
10
2
Verharding-veegvuil in goten en randstroken
431
3
2
426
1%
1
425
2
1
2
Verharding-veegvuil op verharding
697
0
3
694
0%
3
691
3
0
0
% < amb.niv.
Metingen
Resultaat beheergroep Verhardingen
A+
A
B
C
D
Verhardingen Dagelijks onderhoud
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
0%
Verhardingen Dagelijks onderhoud Verharding-natuurlijk afval in goten en randstroken Verharding-natuurlijk afval op verharding Verharding-onkruid in goten en randstroken Verharding-onkruid rondom obstakels Verharding-open verharding-elementenverharding-onkruid klinkers Verharding-open verharding-elementenverharding-onkruid tegels Verharding-open verharding-ongebonden verharding-onkruid Verharding-veegvuil in goten en randstroken A+
A
B
C
D
Verharding-veegvuil op verharding
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Boven ambitieniveau
18
628
0%
156
472
1
7
928
0%
372
556
7
1
12
28
105
8%
105
28
7
5
0
0
30
0%
25
5
0
0
0
1000
2
65
933
0%
13
920
65
2
Verharding-zwerfafval grof
1000
2
6
992
0%
413
579
6
1
Water-drijfvuil in water
437
0
1
436
0%
415
21
1
Groen-beplanting-zwerfafval grof
647
Groen-gras en kruidachtigen-zwerfafval grof
936
Meubilair-afvalbak-vullingsgraad
145
Meubilair-container-bijgeplaatst afval rondom container
30
Verharding-zwerfafval fijn
% < amb.niv.
Gelijk aan ambitieniveau
1
Metingen
Onder ambitieniveau
Resultaat beheergroep Reiniging
A+
A
B
C
D
18
1
Reiniging
1
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
0%
Reiniging Groen-beplanting-zwerfafval grof Groen-gras en kruidachtigen-zwerfafval grof
Meubilair-afvalbak-vullingsgraad Meubilair-container-bijgeplaatst afval rondom container Verharding-zwerfafval fijn Verharding-zwerfafval grof A+
A
B
C
D
Water-drijfvuil in water
10%
20%
30%
40%
50%
60%
70%
80%
90%
100%
Bijlage V: Trendweergaves per beheergroep Deze bijlage bestaat uit de trends van de verschillende beheergroepen. Eerst staat het dagelijks onderhoud per beheergroep uitgelicht. De stippellijn laat steeds een statistisch gemiddelde zien van de afgelopen drie jaren. Daarna wordt ingegaan op de technische staat.
Dagelijks onderhoud
Percentage ≥ ambitieniveau
Beplanting 100% 90% 80% 70% 60% 2020
april 2021
mei 2022
juni
juli Gemiddelde
augustus
september
oktober
april 2021
mei 2022
juni
juli Gemiddelde
augustus
september
oktober
april 2021
mei 2022
juni
juli Gemiddelde
augustus
september
oktober
Percentage ≥ ambitieniveau
Bomen
100% 90% 80% 70% 60% 2020
Percentage ≥ ambitieniveau
Gras
100% 90% 80% 70% 60% 2020
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland
Percentage ≥ ambitieniveau
Meubilair 100% 90% 80% 70% 60% 2020
april 2021
mei 2022
juni
juli Gemiddelde
augustus
september
oktober
april 2021
mei 2022
juni
juli Gemiddelde
augustus
september
oktober
april 2021
mei 2022
juni
juli Gemiddelde
augustus
september
oktober
Percentage ≥ ambitieniveau
Verharding 100% 90% 80% 70% 60% 2020
Percentage ≥ ambitieniveau
Reiniging 100% 90% 80% 70% 60% 2020
55
Beeldkwaliteit Schouwen-Duiveland