1661002 Bijlage 3 IHP Schouwen Duivenland - factsheets
Tekst van het document
Basisschool Onder de Wieken ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lithora
Adres:
Julianastraat 45 4328 AR Burgh-Haamstede
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
07YS00
Denominatie:
PC
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1973
Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
17.117
1-1-2024
per
810
m2 bvo
Inpandige gymzaal:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
Aantal speellokalen:
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 77
Aantal lokalen overig:
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 35
2
Aantal gymzalen:
1
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
1
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
m bvo
Totale capaciteit:
810
m bvo m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
Aantal tijdelijke huisv. GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
€ 10
Aantal lokalen:
m2 bvo
Overig:
€ 25
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
98
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo
30
m² bvo
(dubbel) () ()
Gebruikers overige ruimte:
€120.000 €100.000 €80.000 €60.000 €40.000 €20.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -13% afname
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
120
100
- Verbruik gas in 2023
10,8
m³ per m ² bvo
- Verbruik elektra in 2023
3
kWh per m ² bvo per jaar 10
- Verbruik water in 2023
0,4
m³ per m ² bvo per jaar
- Verbruik warmte
80
15
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel: 60
5 0 Gas 2021
Elektra 2022
Water 2023
CO₂-uitstoot (indicatie):
40
WEii-indicatie:
Zuinig
Zonnepanelen:
Ja
= (118 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten:
20
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
#####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 3
-
-
-
Buitenkant
3
-
-
-
-22% leegstand in 2039
Binnenkant
3
-
-
-
-22% leegstand
Installaties
3
-
-
-
Onderwijsruimten
-
-
-
-
Werkomgeving staf
-
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
-
-
-
-
Toegankelijkheid
-
-
-
-
Speelplein
3
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
900 800 700 600 500
3
Totaaloordeel
3
400 300
Binnenklimaat
200
Ventilatie
3
-
-
-
100
Temperatuur
3
-
-
-
Licht
3
-
-
-
Geluid
-
-
-
-
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
Voor deze school is er een conditiemeting aanwezig
In het vorige IHP was Onder de Wieken meegenomen voor het plan regioschool Westhoek en was de verwachting dat een ingreep zou volgen. Hierdoor ontbreekt nu MJOP. De school zit met de Kirreweie en Kibeo in een geschakeld gebouw. cvb@lithora.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
3
Goed
2
De Morgenster ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lithora
Adres:
Vloedstraat 15 4321 AM Kerkwerve
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
05QD00
Denominatie:
PC
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1953
Uitbreiding(en):
1983
2000
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
116.983
1-1-2024
per
608
m2 bvo
Overig:
70
m2 bvo
678
1
Aantal lokalen overig:
Laag
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 102
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 33
Aantal gymzalen:
1
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
Totaal aantal lokalen:
2
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
m2 bvo
Aantal tijdelijke huisv. GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Gemiddeld
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
2
m bvo
Tijdelijke huisvesting:
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
2
m bvo
Totale capaciteit:
€9
Aantal lokalen: Aantal speellokalen:
Inpandige gymzaal:
€ 12
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
72
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf)
75
m² bvo
() () ()
Gebruikers overige ruimte: Kibeo
70
m² bvo
€120.000 €100.000 €80.000 €60.000 €40.000 €20.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 18% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
100
- Verbruik gas in 2023
13,7
m³ per m ² bvo
90
- Verbruik elektra in 2023
6
kWh per m ² bvo per jaar 10
80
- Verbruik water
m³ per m ² bvo per jaar
70
- Verbruik warmte
GJ per m ² bvo per jaar
60
Energielabel:
50
CO₂-uitstoot (indicatie):
40
WEii-indicatie:
Gemiddeld
30
Zonnepanelen:
Ja
20
Andere duurzaamheidsaspecten:
15 5 0 Gas 2021
Elektra 2022
Water 2023
= (152 kWh/m² per jaar)
10 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### ##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat
CAPACITEIT VS BEHOEFTE 3% tekort in Inclusief andere gebruikers →
2039
3% tekort
Totaaloordeel
Geheel algemeen
3
-
-
-
Buitenkant
3
-
-
-
Binnenkant
3
-
-
-
Installaties
3
-
-
-
Onderwijsruimten
-
-
-
-
Werkomgeving staf
-
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
-
-
-
-
Toegankelijkheid
-
-
-
-
Speelplein
3
-
-
-
Ventilatie
3
-
-
-
Temperatuur
4
-
-
-
Licht
3
-
-
-
Geluid
-
-
-
-
Functionaliteit
700 600 500 400
3
Totaaloordeel
3
300
Binnenklimaat
200 100 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
Voor deze school is er een conditiemeting aanwezig
Eerder leek de school mogelijk door het lage leerlingenaantal te verdwijnen. De afgelopen jaren heeft de school echter een groei doorgemaakt. Het schoolbestuur behoudt de school daarom graag. cvb@lithora.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
3
Vandalisme
3
Redelijk
3
Helcherseeschool ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lithora
Adres:
Carlstraat 11 4322 AB Scharendijke
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
07BZ00
Denominatie:
PC
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1955
Uitbreiding(en):
1998
2003
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
36.852
1-1-2024
per
m2 bvo
632
Aantal speellokalen:
Inpandige gymzaal:
€ 11
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
Gemiddeld
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Laag
Aantal lokalen:
m2 bvo
Overig:
€ 13
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
1
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
Aantal lokalen overig:
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
2
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
m bvo
Totale capaciteit:
632
m bvo
Totaal aantal lokalen:
Tijdelijke huisvesting:
80
m2 bvo
Aantal tijdelijke huisv.
1
€ 38
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965 Categorie capaciteit: < 1.000 m²
GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
77
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf)
() () ()
Gebruikers overige ruimte: Kibeo
60
m² bvo
€1 €1 €1 €1 €1 €1 €0 €0 €0 €0 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 1% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
120
100
80
- Verbruik gas in 2023
11,7
m³ per m ² bvo
- Verbruik elektra in 2023
16
kWh per m ² bvo per jaar
20
- Verbruik water
m³ per m ² bvo per jaar
- Verbruik warmte
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel: 60
10 0 Gas 2021
Elektra 2022
Water 2023
CO₂-uitstoot (indicatie):
40
WEii-indicatie:
Gemiddeld
Zonnepanelen:
Ja
= (143 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten:
20
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### ##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat -
-
-
-
Buitenkant
-
-
-
-
-6% leegstand in 2039
Binnenkant
-
-
-
-
-6% leegstand
Installaties
-
-
-
-
Onderwijsruimten
-
-
-
-
Werkomgeving staf
-
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
800 700 600
#########
Totaaloordeel
Facilitaire voorzieningen
-
-
-
-
500
Toegankelijkheid
-
-
-
-
400
Speelplein
-
-
-
-
Ventilatie
-
-
-
-
Temperatuur
-
-
-
-
Licht
-
-
-
-
Geluid
-
-
-
-
#########
300
Binnenklimaat
200 100 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
De Helcherseeschool was origineel meegenomen in de plannen voor de regioschool noordwest. Hierdoor is voor de school geen MJOP of conditiemeting opgesteld. cvb@lithora.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
3
Vandalisme
#########
Redelijk
3
J.L. de Jonge ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lithora
Adres:
Vrije 32 4301 JZ Zierikzee
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
08WF00
Denominatie:
PC
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1968
Uitbreiding(en):
1983
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
6.776
1-1-2024
per
1.158
m2 bvo
Overig:
60
m2 bvo
1.218
1
Aantal lokalen overig:
Gemiddeld
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 73
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 29
Aantal gymzalen:
1
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
Totaal aantal lokalen:
2
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Hoog
m bvo
Aantal tijdelijke huisv. GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Gemiddeld
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
2
m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
2
m bvo
Totale capaciteit:
€8
Aantal lokalen: Aantal speellokalen:
Inpandige gymzaal:
€ 13
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
154
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf)
() () ()
Gebruikers overige ruimte: Kibeo
60
€350.000 €300.000 €250.000 €200.000 €150.000
m² bvo
€100.000 €50.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -2% afname
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
180
- Verbruik gas in 2023
11,1
m³ per m ² bvo
160
- Verbruik elektra in 2023
-1
kWh per m ² bvo per jaar 10
140
- Verbruik water
m³ per m ² bvo per jaar
120
- Verbruik warmte
GJ per m ² bvo per jaar
15
Energielabel:
100
5 0 -5
Gas 2021
Elektra 2022
Water 2023
CO₂-uitstoot (indicatie):
80 60 40
WEii-indicatie:
Zuinig
Zonnepanelen:
Ja
= (117 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten:
20 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 3
-
-
-
Buitenkant
3
-
-
-
-17% leegstand in 2039
Binnenkant
3
-
-
-
-17% leegstand
Installaties
3
-
-
-
Onderwijsruimten
-
-
-
-
Werkomgeving staf
-
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
-
-
-
-
Toegankelijkheid
-
-
-
-
Speelplein
3
-
-
-
Ventilatie
3
-
-
-
Temperatuur
4
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
-
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
1.400 1.200 1.000 800
3
Totaaloordeel
3
600
Binnenklimaat
400 200 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
Voor deze school is er een conditiemeting aanwezig
In het IHP was een haalbaarheidsonderzoek opgenomen voor Jenaplanschool JL de Jonge samen met de St. Willibordus om mogelijk samen in één gebouw verder te gaan. Het leerlingenaantal is sinds 2017 flink toegenomen waardoor het originele plan voor gezamenlijke huisvesting niet meer mogelijk is. Momenteel wordt aan een andere uitwerking gewerkt die na de zomer aan de raad wordt gepresenteerd. Het karkas van het gebouw is goed. De installaties en het leidingwerk zijn slecht. cvb@lithora.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
3
Verkeersveiligheid
3
Vandalisme
3
Redelijk
3
J.W. van den Doel ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Lithora
Adres:
Kabbelaarsbank 2 4301 XB Zierikzee
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
07MR00
Denominatie:
PC
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1982
Uitbreiding(en):
2010
2022
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
259.139
1-1-2024
per
1.214
m2 bvo
Overig:
180
m2 bvo
1.394
1
Aantal lokalen overig:
Gemiddeld
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 43
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 24
Aantal gymzalen:
1
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
Totaal aantal lokalen:
2
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Gemiddeld
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Gemiddeld
m bvo
Aantal tijdelijke huisv. GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Gemiddeld
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
2
m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
2
m bvo
Totale capaciteit:
€6
Aantal lokalen: Aantal speellokalen:
Inpandige gymzaal:
€ 13
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
150
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf)
() () ()
Gebruikers overige ruimte: Kibeo
180
m² bvo
€180.000 €160.000 €140.000 €120.000 €100.000 €80.000 €60.000 €40.000 €20.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -3% afname
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
160
- Verbruik gas in 2023
13,5
m³ per m ² bvo
140
- Verbruik elektra in 2023
8
kWh per m ² bvo per jaar 10
120 100
15
- Verbruik water
m³ per m ² bvo per jaar
- Verbruik warmte
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel:
0 Gas 2021
80
CO₂-uitstoot (indicatie):
60
WEii-indicatie:
Gemiddeld
Zonnepanelen:
Ja
40
5 -5
Elektra 2022
Water 2023
= (152 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten:
20 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### ##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 3
-
-
-
Buitenkant
3
-
-
-
-23% leegstand in 2039
Binnenkant
3
-
-
-
-23% leegstand
Installaties
3
-
-
-
Onderwijsruimten
-
-
-
-
Werkomgeving staf
-
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
-
-
-
-
Toegankelijkheid
-
-
-
-
Speelplein
3
-
-
-
Ventilatie
4
-
-
-
Temperatuur
4
-
-
-
Licht
4
-
-
-
Geluid
-
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
1.400 1.200 1.000 800
3
Totaaloordeel
3
600
Binnenklimaat
400 200 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN oudste gedeelte bestaat al vóór 1982 (3 lokalen) uitbreiding 1: 2 kleuterlokalenplus verkeersruimte uitbreiding 2: noodlokaal tbv TEC Voor deze school is er een conditiemeting aanwezig
Bij de J.W. van Doel is nieuwkomersonderwijs aanwezig. Het leerlingenaantal is hierdoor flink toegenomen en fluctueert door het jaar heen. Het gebouw is in erg slechte staat. Er zijn meerdere lekkages. Gemeente en schoolbestuur zijn hierover in gesprek. cvb@lithora.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
4
Vandalisme
4
Matig
3
Pieter Zeeman Lyceum ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Scholengroep Pontes
Adres:
Hatfieldpark 2 4301 XC Zierikzee
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Voortgezet onderwijs
Brinnummer:
13OR03
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
2022
Uitbreiding(en):
2024
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden € 19.417.364
Boekwaarde:
per
Energie + water
1-1-2024
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water Categorie bouwjaar: 2016 en jonger
CAPACITEIT GEBOUW
Categorie capaciteit: > 6.001 m²
Onderwijsruimte:
6.049
m2 bvo
Aantal lokalen:
Overig:
1.255
m2 bvo
Aantal lokalen overig:
€1
Onderhoud (o.b.v. MJOP) 2
Inpandige gymzaal:
1.365
m bvo
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
Totale capaciteit:
8.669
m2 bvo
Totaal aantal lokalen:
Categorie bouwjaar: 2016 en jonger
Laag
Categorie capaciteit: > 6.001 m²
Laag
m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
Aantal tijdelijke huisv. GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
924
per
Onderhoud
01-10-2023 455
m² bvo
(dubbel)
€25.000
1.255
m² bvo
(enkel)
€20.000
()
€15.000
Gebruikers onderwijsruimte: PO Schouwen-Duiveland Bibliotheek
€10.000
Gebruikers overige ruimte:
€5.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 11% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID - Verbruik gas in 2023
1.200
1.000
m³ per m ² bvo 25
kWh per m ² bvo per jaar 20
- Verbruik water in 2023
0,2
m³ per m ² bvo per jaar
- Verbruik warmte
800
Energielabel: 600
30
- Verbruik elektra in 2023
GJ per m ² bvo per jaar A+
10 0 Gas 2021
Elektra 2022
Water 2023
CO₂-uitstoot (indicatie): WEii-indicatie:
400
Zonnepanelen:
= ( kWh/m² per jaar) Ja
Andere duurzaamheidsaspecten: Geen gasaansluiting. Dus geen kosten voor gas
200
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen
1
1
-
-
Buitenkant
1
1
-
-
Binnenkant
1
1
-
-
Installaties
1
1
-
-
Onderwijsruimten
2
1
-
-
Werkomgeving staf
2
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
2
-
-
-
Toegankelijkheid
2
-
-
-
6.000
Plein
2
-
-
-
4.000
Binnenklimaat Ventilatie
1
-
-
-
Temperatuur
2
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
4
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE 40% tekort in Inclusief andere gebruikers →
2039
61% tekort
Functionaliteit
12.000
10.000
8.000
2.000
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Nieuwbouw was te klein Uitbreiding is nog niet gereed A++ Het Pieter Zeeman Lyceum is de enige school voor voortgezet onderwijs op SchouwenDuiveland. In 2022 heeft de school nieuwbouw gekregen, maar al snel bleek dat de er meer leerlingen waren dan verwacht waardoor ze ruimte tekort hebben. Momenteel maken PO leerlingen gebruik van de bewegingsfaciliteiten bij het PZL, hierdoor moeten de eigen leerlingen wijken naar een andere gymzaal verder op. Dit is niet optimaal voor de onderwijs logistiek. k.terlage@pontes.nl
Totaaloordeel
2
Totaaloordeel
Veiligheid
2
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
1
Goed
2
RKBS St. Willibrordus ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Schoolbestuur Prisma
Adres:
Hoge Molenstraat 41 4301 KB Zierikzee
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
03KA00
Denominatie:
RK
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1973
Uitbreiding(en):
2005
Renovatie(s):
2005 FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
793.678
1-1-2024
per
1.775
m2 bvo
Inpandige gymzaal:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Hoog
Aantal speellokalen:
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 80
Aantal lokalen overig:
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 21
2
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Hoog
m bvo
Totale capaciteit:
1.775
m bvo m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
Aantal tijdelijke huisv. GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
€6
Aantal lokalen:
m2 bvo
Overig:
€ 18
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
192
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf)
133
m² bvo
() () ()
Gebruikers overige ruimte:
€1.000.000 €900.000 €800.000 €700.000 €600.000 €500.000 €400.000 €300.000 €200.000 €100.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -1% afname
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
250
200
150
- Verbruik gas in 2023
6,7
m³ per m ² bvo
- Verbruik elektra in 2023
0
kWh per m ² bvo per jaar 5
10
- Verbruik water
m³ per m ² bvo per jaar
0
- Verbruik warmte
GJ per m ² bvo per jaar
-5
Energielabel:
Gas 2021
Elektra 2022
Water 2023
CO₂-uitstoot (indicatie): 100
50
WEii-indicatie:
Zeer zuinig
Zonnepanelen:
Ja
= (71 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten:
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 4
4
-
-
Buitenkant
4
4
-
-
-35% leegstand in 2039
Binnenkant
4
4
-
-
-35% leegstand
Installaties
4
4
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
2.000
Functionaliteit
1.800
Onderwijsruimten
5
5
-
-
1.600
Werkomgeving staf
5
5
-
-
1.400
Facilitaire voorzieningen
5
5
-
-
1.200
Toegankelijkheid
5
5
-
-
1.000
Speelplein
5
5
-
-
4
Totaaloordeel
5
800 600
Binnenklimaat
400
Ventilatie
4
4
-
-
200
Temperatuur
4
4
-
-
Licht
4
4
-
-
Geluid
4
4
-
-
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
Onbekend Er is een onderzoek geweest naar de mogelijk of de RKBS St. Willibrordus en de J.L. de Jongeschool kunnen worden samengevoegd. Hierin hebben de scholen zelf al scenario's bedacht wat er mogelijk zou kunnen zijn. Verder is er aangegeven bij het interview dat de kwaliteit van het schoolgebouw ondermaats is en aan vervanging / renovatie toe is. miekeschipper@prisma-scholen.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
4
Verkeersveiligheid
5
Vandalisme
4
Slecht
5
Ds. Pieter van Dijke school ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
St. tot het verstrekken van onderwijs op gereformeerde grondslag
Adres:
Stenenpad 3 4311 AJ Bruinisse
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
21NL00
Denominatie:
REF
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1987
Uitbreiding(en):
2005
2014
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
422.763
1-1-2024
per
m2 bvo
854
Inpandige gymzaal: 854
8
Aantal speellokalen:
1
Laag
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 50 € 33
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m2 bvo
9
GWL
103
Categorie bouwjaar: 1986 - 2000
Gemiddeld
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Gemiddeld
Aantal tijdelijke huisv.
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Gemiddeld
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
m bvo
Tijdelijke huisvesting:
Aantal lokalen:
Categorie bouwjaar: 1986 - 2000
Aantal lokalen overig:
m bvo
Totale capaciteit:
€9
2
m2 bvo
Overig:
€ 11
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf)
42
m² bvo
(dubbel) () ()
€140.000 €120.000 €100.000 €80.000 €60.000
Gebruikers overige ruimte:
€40.000 €20.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 1% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
120
100
- Verbruik gas in 2023
8,7
m³ per m ² bvo
- Verbruik elektra in 2023
-1
kWh per m ² bvo per jaar 5
- Verbruik water in 2023
0,2
m³ per m ² bvo per jaar
0
GJ per m ² bvo per jaar
-5
- Verbruik warmte
80
10
Energielabel: 60
Gas 2021
Elektra 2022
Water 2023
CO₂-uitstoot (indicatie):
40
WEii-indicatie:
Zuinig
Zonnepanelen:
Ja
= (92 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten: In 2024 is ons schoolplein voor 30% onthard, d.m.v. vergroening.
20
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### ##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 2
2
1
-
Buitenkant
2
2
1
-
-15% leegstand in 2039
Binnenkant
2
2
1
-
-15% leegstand
Installaties
3
2
2
-
Onderwijsruimten
2
2
1
-
Werkomgeving staf
2
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
2
2
2
-
Toegankelijkheid
2
2
2
-
Speelplein
2
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
900 800 700 600 500
2
Totaaloordeel
2
400 300
Binnenklimaat
200
Ventilatie
3
3
3
-
100
Temperatuur
2
2
2
-
Licht
2
2
2
-
Geluid
2
2
2
-
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
Onbekend Momenteel loopt er een pilot vanuit de gemeente voor groene schoolpleinen. De scholen in Bruinisse zijn de eerste die gebruik mogen maken van deze pilot. A.vanKlinken@dspietervandijkeschool.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
2
Goed
2
Brede School Noorderpolder Theo Thijssenschool ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Obase
Adres:
Emil Sandstromweg 6 4301 NWZierikzee
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
08HQ00
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
2014
Uitbreiding(en):
2020
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
24.333
1-1-2024
per
1.134
m2 bvo
Overig:
564
m2 bvo
Inpandige gymzaal:
€ 29 € 14
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
Aantal lokalen:
8
Aantal speellokalen:
1
Categorie bouwjaar: 2001 - 2015
Hoog
Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m²
Hoog
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
Aantal lokalen overig:
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
2
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
m bvo
Totale capaciteit:
1.698
m bvo
Totaal aantal lokalen:
9
Tijdelijke huisvesting:
311
m2 bvo
Aantal tijdelijke huisv.
3
€ 51
Categorie bouwjaar: 2001 - 2015 Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m²
GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
269
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf)
() () ()
Gebruikers overige ruimte: Kibeo Diverse
399
m² bvo
165
m² bvo
€1 €1 €1 €1 €1 €1 €0 €0 €0 €0 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -3% afname
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
300
250
200
- Verbruik gas in 2023
9,4
m³ per m ² bvo
- Verbruik elektra in 2023
56
kWh per m ² bvo per jaar 40
60
- Verbruik water
m³ per m ² bvo per jaar
- Verbruik warmte
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel: 150
100
20 0 Gas 2021
CO₂-uitstoot (indicatie):
22.100
WEii-indicatie:
Gemiddeld
kg per jaar
Zonnepanelen:
Ja
Elektra 2022
Water 2023
= (19 kg per m² bvo per jaar ) = (160 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten: Het dak is voorzien van zonnepanelen.Opmerkingen bij energieverbruik:Energie- en gasverbruik wordt voor 1
50
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat
CAPACITEIT VS BEHOEFTE 34% tekort in Inclusief andere gebruikers →
2039
34% tekort
Totaaloordeel
Geheel algemeen
2
2
-
-
Buitenkant
2
2
-
-
Binnenkant
2
2
-
-
Installaties
3
2
-
-
Onderwijsruimten
2
-
-
-
Werkomgeving staf
3
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
2
-
-
-
Toegankelijkheid
1
-
-
-
Speelplein
3
-
-
-
Functionaliteit
1.800 1.600 1.400 1.200 1.000
2
Totaaloordeel
2
800 600
Binnenklimaat
400
Ventilatie
4
2
-
-
200
Temperatuur
5
2
-
-
Licht
2
2
-
-
Geluid
2
2
-
-
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN In het gebouw zitten ook een Kinderdagverblijf en een BSO. De oppervlakte hiervan bedraagt 399 m2. Daarnaast is er een Multifunctionele ruimte 264 m2). Deze wordt voor BSO, school, en andere activiteiten gebruikt. Obase heeft deze ruimte tot haar beschikking maar de ruimte behoort formeel niet aan Obase toe. De oppervlakte van deze ruimten zijn in het totaal niet meegerekend Sinds de ingebruikname van het gebouw zijn er klachten over temperatuur en ventilatie. Dit wordt versterkt doordat er onvoldoende ramen zijn die open kunnen. Installatietechnisch zijn er regelmatig storingen en klachten. Het gebouw mist overmaat, voor kinderopvang en de school zijn er regelmatig ruimten te kort. De lerarenkamer is klein maar qua uitstraling en ruimten is het verder een aangenaam gebouw. Onbekend Het binnenklimaat is sinds de oplevering van het gebouw al niet goed. Dit is een langlopend probleem. Het leerlingenaantal is sinds de oplevering verdubbeld. Om hiervoor voldoende capaciteit te hebben is intern verbouwd en zijn tijdelijke noodlokalen geplaatst op het plein. Het schoolplein is klein voor het huidige leerlingenaantal en biedt weinig uitdaging. e.de.keijzer@obase.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
3
Goed
2
OBS ‘t Kofschip ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Obase
Adres:
Scheldestraat 9 4301 VA Zierikzee
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
09HY00
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1972
Uitbreiding(en):
2004
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
23.362
1-1-2024
per
1.154
m2 bvo m2 bvo
Overig: Inpandige gymzaal: 1.154
Aantal lokalen:
7
Aantal speellokalen:
1
Aantal lokalen overig:
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Hoog
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 94
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 32
Aantal gymzalen:
1
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
Totaal aantal lokalen:
9
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Hoog
m bvo
Aantal tijdelijke huisv. GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
2
m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
€9
2
m bvo
Totale capaciteit:
€ 26
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
145
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf) Kibeo (BSO)
60
m² bvo
(enkel)
60
m² bvo
(dubbel) ()
Gebruikers overige ruimte:
€500.000 €450.000 €400.000 €350.000 €300.000 €250.000 €200.000 €150.000 €100.000 €50.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -4% afname
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
160
- Verbruik gas in 2023
8,1
m³ per m ² bvo
140
- Verbruik elektra in 2023
12
kWh per m ² bvo per jaar 10
- Verbruik water in 2023
0,3
m³ per m ² bvo per jaar
120
- Verbruik warmte
100
15
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel:
0 Gas 2021
80
CO₂-uitstoot (indicatie):
19.500
60
WEii-indicatie:
Zuinig
Zonnepanelen:
Nee
40
5
kg per jaar
Elektra 2022
Water 2023
= (17 kg per m² bvo per jaar ) = (100 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten: Nee
20 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 4
2
-
-
Buitenkant
4
2
-
-
-22% leegstand in 2039
Binnenkant
4
3
-
-
-17% leegstand
Installaties
5
4
-
-
Onderwijsruimten
2
2
-
-
Werkomgeving staf
4
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
5
-
-
-
Toegankelijkheid
3
-
-
-
Speelplein
4
-
-
-
Ventilatie
4
-
-
-
Temperatuur
5
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
3
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
1.400 1.200 1.000 800
4
Totaaloordeel
3
600
Binnenklimaat
400 200 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN De school is in 2004 verbouwd in het kader van onderwijsvernieuwing, het betrof het ombouwen van patio's tbv RT-ruimten. Het vergroten van een lokaal en het vergroten van de aula. (oppervlakte uitbreiding geschat) BVO totaal 1154 m2. Het gebouw heeft 8 lokalen, hiervan zijn er 6 in gebruik als groepsruimten, 1 als gedeelde ruimte (met BSO) en 1 voor kinderdagopvang. Het ventilatiesysteem op deze school is aangepast maar vertoont nog veel storingen. Voor de lange termijn is een centrale luchtbehandelingsinstallatie onontbeerlijk. De temperaturen zijn in de winter te laag, in de zomer te hoog. Er zijn regelmatig verstoppingen van het riool. Het sanitair is oud. De algehele uitstraling van de school is gedateerd. De onderwijskundige visie wordt door de huisvesting slecht gefaciliteerd. Er is een substantieel tekort aan geschikte lesruimten (bijvoorbeeld individuele of groepswerkplekken) en/of specifieke ruimten (bijvoorbeeld stafruimten). De overmaat in het gebouw is niet goed te benutten door de grote klaslokalen en gangen. In de aula is door een mobiele scheidingswand een extra klaslokaal gerealiseerd. F
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
3
Verkeersveiligheid
4
Vandalisme
4
Matig
4
OBS Binnen de Veste ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Obase
Adres:
Raamstraat 3 4301 BP Zierikzee
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
10DM00
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1965
Uitbreiding(en):
2007
Renovatie(s):
2007 FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
-
1-1-2024
per
1.605
m2 bvo
Inpandige gymzaal: 1.605
10
Aantal speellokalen:
1
Gemiddeld
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 69 € 27
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo
11
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv. GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Gemiddeld
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
Aantal lokalen:
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
Aantal lokalen overig:
m bvo
Totale capaciteit:
€7
2
m2 bvo
Overig:
€ 12
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
153
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf) Kibeo (voor- en naschoolse opvang)
180
m² bvo
()
60
m² bvo
() ()
Gebruikers overige ruimte:
€500.000 €450.000 €400.000 €350.000 €300.000 €250.000 €200.000 €150.000 €100.000 €50.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -2% afname
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
200
- Verbruik gas in 2023
5,2
m³ per m ² bvo
180
- Verbruik elektra in 2023
-1
kWh per m ² bvo per jaar 5
160
- Verbruik water in 2023
0,3
m³ per m ² bvo per jaar
0
140
- Verbruik warmte
GJ per m ² bvo per jaar
-5
120
Energielabel:
100
CO₂-uitstoot (indicatie):
17.500
80
WEii-indicatie:
Paris Proof
60
Zonnepanelen:
Ja
40
Andere duurzaamheidsaspecten: Op het dak zijn zonnepanelen geplaatst.
10
Gas 2021
kg per jaar
Elektra 2022
Water 2023
= (11 kg per m² bvo per jaar ) = (54 kWh/m² per jaar)
20 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 2
2
-
-
Buitenkant
2
2
-
-
-40% leegstand in 2039
Binnenkant
2
2
-
-
-40% leegstand
Installaties
3
3
-
-
Onderwijsruimten
2
2
-
-
Werkomgeving staf
4
4
-
-
Facilitaire voorzieningen
2
2
-
-
Toegankelijkheid
2
2
-
-
Speelplein
2
2
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
1.800 1.600 1.400 1.200 1.000
2
Totaaloordeel
2
800 600
Binnenklimaat
400
Ventilatie
3
3
-
-
200
Temperatuur
4
4
-
-
Licht
2
2
-
-
Geluid
2
4
-
-
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Het oorspronkelijke bouwjaar en de verdeling van oppervlakten zijn geschat. De totale oppervlakte bedraagt 1605 m2. Het gebouw heeft 12 lokalen, 10 in gebruik als groepsruimte en 2 ruimten voor kinderdagopvang. Het gebouw verkeert in redelijk goede staat staat. Hier en daar zouden aanpassingen wenselijk zijn om de functionaliteit te verbeteren. Het gebouw mist een personeelsruimte, hiervoor wordt de open vide gebruikt maar deze is niet geschikt voor vertrouwelijke gesprekken. Hiervoor moet uitgeweken worden naar de klaslokalen (met kleine stoelen) De akoestiek in de algemene ruimte en de gangruimten is niet goed. De installaties maken veel geluid en op zomerse dagen kan het rond de 30 graden worden in lokalen. A+
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
3
Vandalisme
3
Redelijk
3
OBS de Kirreweie ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Obase
Adres:
Julianastraat 47 4328 AR Burgh-Haamstede
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
10VV00
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1973
Uitbreiding(en):
2007
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
169.360
per
1-1-2024
960
m2 bvo
Inpandige gymzaal: 960
5
Aantal speellokalen:
1
Hoog
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 108 € 28
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo
6
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv. GWL
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
Aantal lokalen:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Aantal lokalen overig:
m bvo
Totale capaciteit:
€8
2
m2 bvo
Overig:
€ 27
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
92
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo
30
m² bvo
(dubbel) () ()
Gebruikers overige ruimte:
€600.000 €500.000 €400.000 €300.000 €200.000 €100.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -16% afname
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
120
100
- Verbruik gas in 2023
9,3
m³ per m ² bvo
- Verbruik elektra in 2023
9
kWh per m ² bvo per jaar
- Verbruik water in 2023
0,5
m³ per m ² bvo per jaar
- Verbruik warmte
80
10
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel: 60
5 0 Gas 2021
Elektra 2022
Water 2023
CO₂-uitstoot (indicatie):
40
WEii-indicatie:
Zuinig
Zonnepanelen:
Nee
= (109 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten: Opmerkingen bij energieverbruik:De jaarrekeningen zijn van de scholen De Kirreweie en Onder de Wieken g
20
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen
4
2
-
-
Buitenkant
4
2
-
-
-39% leegstand in 2039
Binnenkant
4
2
-
-
-39% leegstand
Installaties
5
4
-
-
Onderwijsruimten
3
-
-
-
Werkomgeving staf
4
2
-
-
Facilitaire voorzieningen
4
-
-
-
Toegankelijkheid
3
-
-
-
600
Speelplein
2
-
-
-
400
Binnenklimaat Ventilatie
5
5
-
-
Temperatuur
5
3
-
-
Licht
3
2
-
-
Geluid
3
2
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Functionaliteit
1.200
1.000
800
200
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
De Kirreweie is een gedateerd en slecht geïsoleerd gebouw. De oppervlakte is voldoende maar de indeling is onlogisch en vrij naar binnengekeerd. De installaties zijn sterk verouderd. en de meeste kozijnen zijn nog voorzien van enkel glas. Recent is de ventilatie in de lokalen verbeterd (vraaggestuurd) maar niet voorzien van warmteterugwinning. Het speellokaal een ruimte van Kibeo en een Miva-toiel worden gedeeld met CBS Onde de Wieken, de andere school in het gebouw. (oppervlakte 50% bij De Kirreweie opgenomen) E In het vorige IHP was de Kirreweie meegenomen voor het plan regioschool Westhoek en was de verwachting dat een ingreep zou volgen. De school zit met de Kirreweie en Kibeo in een geschakeld gebouw. e.de.keijzer@obase.nl
Totaaloordeel
3
Totaaloordeel
Veiligheid
4
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
4
Vandalisme
3
Matig
3
OBS de Klimop ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Obase
Adres:
Nieuwe Schoolstraat 4-6 4315 AWDreischor
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
10RR00
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1960
Uitbreiding(en):
1977
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
-
1-1-2024
per
607
m2 bvo
Inpandige gymzaal:
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
Aantal speellokalen:
607
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 92
Aantal lokalen overig:
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 35
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
3
2
m bvo
Totale capaciteit:
3
GWL
65
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv.
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
€9
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
Aantal lokalen:
m2 bvo
Overig:
€ 39
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (kinderdagverblijf) Kibeo (BSO)
70
m² bvo
(enkel)
50
m² bvo
(dubbel) ()
Gebruikers overige ruimte:
€200.000 €180.000 €160.000 €140.000 €120.000 €100.000 €80.000 €60.000 €40.000 €20.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 2024
-
2039 DUURZAAMHEID
80
- Verbruik gas in 2023
12,1
m³ per m ² bvo
70
- Verbruik elektra in 2023
20
kWh per m ² bvo per jaar 20
- Verbruik water in 2023
0,5
m³ per m ² bvo per jaar
60
- Verbruik warmte
50
30
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel:
0 Gas 2021
40
CO₂-uitstoot (indicatie):
15.200
30
WEii-indicatie:
Gemiddeld
Zonnepanelen:
Nee
20
10
kg per jaar
Elektra 2022
Water 2023
= (25 kg per m² bvo per jaar ) = (150 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten:
10 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 3
-
-
-
Buitenkant
3
-
-
-
-13% leegstand in 2039
Binnenkant
3
-
-
-
-2% leegstand
Installaties
4
-
-
-
Onderwijsruimten
2
-
-
-
Werkomgeving staf
3
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
3
-
-
-
Toegankelijkheid
4
-
-
-
Speelplein
2
-
-
-
Ventilatie
3
-
-
-
Temperatuur
3
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
2
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
700 600 500 400
3
Totaaloordeel
3
300
Binnenklimaat
200 100 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN Het totale BVO bedraagt 607 m2, de oppervlakteverdelging van de oorspronkelijke bouw- en de uitbreiding zijn geschat Het gebouw heeft 3 lokalen en 1 ruimte voor kinderdagopvang. Het gebouw is oud maar goed onderhouden. De indeling is prettig maar oogt wel wat gedateerd. Leraren- en directiekamer zijn gecombineerd. Er is geen minder-validentoilet. F
e.de.keijzer@obase.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
3
Goed
2
OBS de Meerpaal ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Obase
Adres:
Dreef 4 4311 AK Bruinisse
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
18FD00
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1978
Uitbreiding(en):
2004
2010
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
56.370
1-1-2024
per
Energie + water
€ 16
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€7
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
CAPACITEIT GEBOUW
Onvolledige gegevens
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² Onvolledige gegevens
Onderwijsruimte:
1.265
Overig:
m2 bvo
1.265
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 114
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 26
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
1
Aantal lokalen overig:
m bvo
Totale capaciteit:
7
Aantal speellokalen: 2
m bvo
Inpandige gymzaal:
Aantal lokalen:
2
8
GWL
134
Hoog
Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv.
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf)
82
m² bvo
(enkel) () ()
Gebruikers overige ruimte:
€900.000 €800.000 €700.000 €600.000 €500.000 €400.000 €300.000 €200.000 €100.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 1% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
160
- Verbruik gas in 2023
8,4
m³ per m ² bvo
140
- Verbruik elektra in 2023
23
kWh per m ² bvo per jaar 20
- Verbruik water in 2023
0,3
m³ per m ² bvo per jaar
120
- Verbruik warmte
100
30
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel:
0 Gas 2021
80
CO₂-uitstoot (indicatie):
22.000
60
WEii-indicatie:
Zuinig
Zonnepanelen:
Nee
40
10
kg per jaar
Elektra 2022
Water 2023
= (17 kg per m² bvo per jaar ) = (114 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten: Er zijn 5 (oude) zonnepanelen op het dak aanwezig, deze leveren geen noemenswaardige bijdrage. Opmer
20 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### ##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 4
-
-
-
Buitenkant
4
-
-
-
-31% leegstand in 2039
Binnenkant
4
-
-
-
-24% leegstand
Installaties
4
-
-
-
Onderwijsruimten
3
-
-
-
Werkomgeving staf
3
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
3
-
-
-
Toegankelijkheid
3
-
-
-
Speelplein
2
-
-
-
Ventilatie
3
-
-
-
Temperatuur
4
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
2
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
1.400 1.200 1.000 800
4
Totaaloordeel
3
600
Binnenklimaat
400 200 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN De school is in 2004 verbouwd in het kader van onderwijsvernieuwing, het betrof het ombouwen van patio tot lerarenkamer en gemeenschappelijke ruimte. In 2010 is er een uitbreiding met extra lokaal gerealiseerd. Het gebouw telt 8 groepsruimten, 7 lokalen in gebruik door de school en hiervan is 1 ruimte in gebruik als kinderdagverblijf. Het gebouw is zichtbaar gedateerd en er komen regelmatig lekkages voor. De lokalen zijn voorzien van een decentraal mechanisch ventilatie-systeem. Dit is storings-en onderhoudsgevoelig. Er is nog veel enkel glas en de lage plafonds bij o.a. de entrees doen het gebouw benauwd aanvoelen. In het gebouw bevinden zich twee scholen, in de huidige situatie zijn deze van elkaar gescheiden. Doelgerichte aanpassingen aan het gebouw kunnen de functionaliteit en samenwerking verbeteren. G Momenteel loopt er een pilot vanuit de gemeente voor groene schoolpleinen. De scholen in Bruinisse zijn de eerste die gebruik mogen maken van deze pilot. e.de.keijzer@obase.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
3
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
3
Goed
3
OBS de Oosterburcht ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Obase
Adres:
Dokter Schutterstraat 1 4307 BP Oosterland
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
09FO00
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1972
Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
-
1-1-2024
per
m2 bvo
993
Inpandige gymzaal: 993
4
Aantal speellokalen:
1
Hoog
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 90 € 23
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m2 bvo
7
GWL
71
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv.
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
m bvo
Tijdelijke huisvesting:
Aantal lokalen:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Aantal lokalen overig: 2
m bvo
Totale capaciteit:
€6
2
m2 bvo
Overig:
€ 41
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: Kibeo (Kinderdagverblijf) Kibeo (BSO)
80
m² bvo
(enkel)
75
m² bvo
(dubbel) ()
Gebruikers overige ruimte:
€300.000 €250.000 €200.000 €150.000 €100.000 €50.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 6% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
90
- Verbruik gas in 2023
12,6
m³ per m ² bvo
80
- Verbruik elektra in 2023
23
kWh per m ² bvo per jaar 20
70
- Verbruik water in 2023
0,3
m³ per m ² bvo per jaar
60
- Verbruik warmte
30
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel:
50 40 30 20
10 0 Gas 2021
CO₂-uitstoot (indicatie):
26.100
WEii-indicatie:
Gemiddeld
kg per jaar
Zonnepanelen:
Nee
Elektra 2022
Water 2023
= (26 kg per m² bvo per jaar ) = (159 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten:
10 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
#####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen
4
-
-
-
Buitenkant
4
-
-
-
-42% leegstand in 2039
Binnenkant
4
-
-
-
-34% leegstand
Installaties
4
-
-
-
Onderwijsruimten
2
-
-
-
Werkomgeving staf
3
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
4
-
-
-
Toegankelijkheid
4
-
-
-
600
Speelplein
2
-
-
-
400
Binnenklimaat Ventilatie
3
-
-
-
Temperatuur
4
-
-
-
Licht
2
-
-
-
Geluid
2
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Functionaliteit
1.200
1.000
800
200
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
Het gebouw heeft overmaat maar toch wordt wordt de onderwijskundige visie door huisvesting matig gefaciliteerd. De personeelsruimte bevindt zich in een voormalig klaslokaal, de aula bestaat ook uit twee samengevoegde voormalige klaslokalen en Kibeo bevindt zich in twee voormalige klaslokalen. Oorspronkelijk had het gebouw 9 lokalen en een speellokaal. Er is een tekort aan geschikte lesruimten (bijvoorbeeld individuele of groepswerkplekken) en/of specifieke ruimten (bijvoorbeeld stafruimten). Om te voldoen aan de onderwijsvisie van de school is het aan te passen BVO tussen de 25% en 50%. Kibeo bevindt zich in een aparte vleugel en "verstoort' daarmee niet het werken in de school Het gebouw is sterk gedateerd, zowel binnen als buiten. Het schoolplein is groot genoeg, maar ligt ingebouwd, tussen 2 scholen, dus aanpassingen doen is best lastig. De installaties zijn verouderd. Er is een decentraal gebalanceerd ventilatiesysteem in de klaslokalen. Dit geeft niet het comfort van een centrale klimaatinstallatie.
Totaaloordeel
3
Totaaloordeel
Veiligheid
3
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
3
Vandalisme
4
Redelijk
3
OBS de Schoener ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Obase
Adres:
Schuitkade 2 1256 CH Brouwershaven
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
09ZN00
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1977
Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€
Boekwaarde:
77.549
per
1-1-2024
€8
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
CAPACITEIT GEBOUW
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Onderwijsruimte:
m2 bvo
635
Aantal lokalen:
m2 bvo
Overig: Inpandige gymzaal: 635
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 121
Aantal lokalen overig:
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
€ 28
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
Aantal speellokalen: 2
m bvo
Totale capaciteit:
4
4
GWL
44
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv.
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte:
() () ()
Gebruikers overige ruimte:
€300.000 €250.000 €200.000 €150.000 €100.000 €50.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Elektra
Water
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 36% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID - Verbruik gas
m³ per m ² bvo
- Verbruik elektra
kWh per m ² bvo per jaar
- Verbruik water
m³ per m ² bvo per jaar
50
- Verbruik warmte
GJ per m ² bvo per jaar
40
Energielabel:
70 60
1 0,5 0 Gas -2
-1
0
CO₂-uitstoot (indicatie):
30
WEii-indicatie: Zonnepanelen:
20
= ( kWh/m² per jaar) Nee
Andere duurzaamheidsaspecten: Opmerking bij energieverbruik: Het energie- en waterverbruik lopen via de gemeente, de gegevens hiervan
10 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
#####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 3
-
-
-
Buitenkant
4
-
-
-
-21% leegstand in 2039
Binnenkant
4
-
-
-
-21% leegstand
Installaties
3
-
-
-
Onderwijsruimten
2
-
-
-
Werkomgeving staf
3
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
3
-
-
-
Toegankelijkheid
3
-
-
-
Speelplein
2
-
-
-
Ventilatie
3
-
-
-
Temperatuur
4
-
-
-
Licht
3
-
-
-
Geluid
2
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
700 600 500 400
4
Totaaloordeel
3
300
Binnenklimaat
200 100 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN
Door de complexe speelse vormen van het gebouw vraagt het relatief veel onderhoud. Het dak is slecht, er zijn vaak lekkages. Ruiten zijn nog enkel glas, daardoor is het vaak te koud in de winter. Ruimtelijk valt er veel te verbeteren. Onder en bovenbouw zijn strikt van elkaar gescheiden, het directiekantoor is erg klein. Het gebouw is naar binnengekeerd en is niet erg uitnodigend. Er is geen speellokaal, maar één van de gemeenschappelijke ruimtes wordt wel ook als zodanig gebruikt. Er is kinderdagopvang in een lokaal dat aan de school grenst (gehuurd van de gemeente), dit lokaal wordt bereikt via de school en er wordt ook gebruikt gemaakt van een gemeenschappelijke ruimte en een speeltuin van de school. De interactie met het kinderdagverblijf kan beter. Eén van de lokalen van de school is nu niet in gebruik maar zal mogelijk worden gaan ingezet voor kinderdagopvang. G
e.de.keijzer@obase.nl
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
3
Verkeersveiligheid
2
Vandalisme
3
Goed
3
OBS Duiveland Nieuwerkerk ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Obase
Adres:
Weststraat 26 4306 CN Nieuwerkerk
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
08FJ00
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1956
Uitbreiding(en):
1979
1986 2007
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
62.132
1-1-2024
per
m2 bvo
865
Inpandige gymzaal: 865
4
Aantal speellokalen:
1
Hoog
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 132 € 33
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m2 bvo
6
GWL
115
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv.
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
m bvo
Tijdelijke huisvesting:
Aantal lokalen:
Categorie bouwjaar: 1946 - 1965
Aantal lokalen overig: 1
m bvo
Totale capaciteit:
€9
2
m2 bvo
Overig:
€ 48
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: kibeo (kinderdagverblijf) Kibeo (BSO)
116
m² bvo
(enkel)
60
m² bvo
(dubbel) ()
Gebruikers overige ruimte:
€500.000 €450.000 €400.000 €350.000 €300.000 €250.000 €200.000 €150.000 €100.000 €50.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 5% toename
2024
-
2039 DUURZAAMHEID
140 120
- Verbruik gas in 2023
14,0
m³ per m ² bvo
- Verbruik elektra in 2023
28
kWh per m ² bvo per jaar 20
- Verbruik water in 2023
0,5
m³ per m ² bvo per jaar
100
- Verbruik warmte
80
Energielabel:
60 40
30
GJ per m ² bvo per jaar
10 0 Gas 2021
CO₂-uitstoot (indicatie):
25.100
WEii-indicatie:
Onzuinig
Zonnepanelen:
Nee
kg per jaar
Elektra 2022
Water 2023
= (29 kg per m² bvo per jaar ) = (179 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten: Opm bij Energierekening: Het energieverbruik betreft tevens het verbruik van de gymzaal die aan de school
20 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### ##### #####
2007
Technische staat
Totaaloordeel
Geheel algemeen
3
-
-
-
Buitenkant
3
-
-
-
-6% leegstand in 2039
Binnenkant
4
-
-
-
7% tekort
Installaties
5
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Functionaliteit
1.000
4
Totaaloordeel
900
Onderwijsruimten
3
-
-
-
800
Werkomgeving staf
5
-
-
-
700
Facilitaire voorzieningen
4
-
-
-
600
Toegankelijkheid
3
-
-
-
500
Speelplein
3
-
-
-
4
400 300
Binnenklimaat
200
Ventilatie
5
-
-
-
100
Temperatuur
4
-
-
-
Licht
4
-
-
-
Geluid
2
-
-
-
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN De oppervlakten per jaartal zijn geschat op basis van het totaal van 865 m2 Oorspronkelijk telde de school 6 groepsruimten, hiervan zijn nu 2 ruimten in gebruik voor Kinderdagopvang. Het gebouw is verouderd en heeft eigenlijk niet voldoende oppervlakte voor de huidige onderwijsfuncties. Zeker gezien de klassengroottes van + 30 lln. Werken in groepjes is lastig, ook omdat Kibeo de gehele dag ook in het gebouw aanwezig is door de hal/"verkeersruimte". Daarnaast is er voor staf medewerkers meer dan regelmatig gebrek aan gespreks/werkruimtes omdat alles gedeeld moet worden met Kibeo. Er is geen aparte personeelsruimte, dit vindt plaats in de hal. De ventilatie is nog niet op orde ( en dus slecht), alleen mogelijk via ramen open en dicht, maar dit zal binnenkort plaatsvinden in de lokalen (mechanische afzuiging, natuurlijke toevoer). Dit wordt gezien als een tussenoplossing in afwachting van nieuwbouw. In de zomer is het regelmatig veel te warm aan de voorkant van het gebouw en in het lokaal van groep 1/2. De huidige binnenverlichting voldoet niet meer, de armaturen zijn verouderd. Dit komt vaak naar voren in de herfst en wintertijd. Installaties zijn slecht met regelmatige uitval van CV tijdens koude periodes. Het schoolplein is wellicht groot genoeg, maar zit wel aan Steenzwaenshof vast en heeft geen mogelijkheid tot uitbreiding.
Totaaloordeel
Veiligheid
Totaaloordeel
Veiligheid in/rond gebouw
2
Verkeersveiligheid
4
Vandalisme
4
Matig
3
OBS Stapelhof ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:
Stichting Obase
Adres:
Mauritsweg 10 4325 AH Renesse
Locatie:
Hoofdlocatie
Onderwijssoort:
Basisonderwijs
Brinnummer:
10EL00
Denominatie:
OP
GEBOUW Juridisch eigendom: Economisch claimrecht: Bouwjaar initieel:
1970
Uitbreiding(en):
1999
2005
Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten
einddatum
Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)
verlengbaar opzegtermijn
Huurcontract:
maanden €
Boekwaarde:
-
per
1-1-2024
769
m2 bvo
Inpandige gymzaal: 769
4
Aantal speellokalen:
1
Hoog
Onderhoud (o.b.v. MJOP)
€ 132 € 29
Aantal gymzalen:
Beoordeling benchmark 2024 - Onderhoud
2
Totaal aantal lokalen:
m bvo
5
GWL
74
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
Hoog
Aantal tijdelijke huisv.
GEBRUIKERS Aantal leerlingen:
Hoog
Categorie capaciteit: < 1.000 m²
MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
m2 bvo
Tijdelijke huisvesting:
Aantal lokalen:
Categorie bouwjaar: 1966 - 1985
Aantal lokalen overig:
m bvo
Totale capaciteit:
€8
2
m2 bvo
Overig:
€ 39
Beoordeling benchmark 2024 - Energie + water
CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:
Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*
per
Onderhoud
01-10-2023
Gebruikers onderwijsruimte: kibeo (kinderdagopvang)
(enkel) () ()
Gebruikers overige ruimte:
€600.000 €500.000 €400.000 €300.000 €200.000 €100.000 €2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)
HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 2024
-
2039 DUURZAAMHEID
90
- Verbruik gas in 2023
13,6
m³ per m ² bvo
80
- Verbruik elektra in 2023
17
kWh per m ² bvo per jaar
70
- Verbruik water in 2023
0,4
m³ per m ² bvo per jaar
60
- Verbruik warmte
20
GJ per m ² bvo per jaar
Energielabel:
50 40 30 20
10 0 Gas 2021
CO₂-uitstoot (indicatie):
21.800
WEii-indicatie:
Gemiddeld
kg per jaar
Zonnepanelen:
Nee
Elektra 2022
Water 2023
= (28 kg per m² bvo per jaar ) = (164 kWh/m² per jaar)
Andere duurzaamheidsaspecten: Opmerkingen bij de energierekeningen:Het energieverbruik is inclusief het deel dat eigendom is van de gem
10 0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
Opheffingsnorm
2031
2033
2035
2037
2039
KWALITEIT GEBOUW(DELEN)
##### ##### #####
(Schaal 1 tot 6)
Leerling aantal
Technische staat 4
-
-
-
Buitenkant
4
-
-
-
-26% leegstand in 2039
Binnenkant
4
-
-
-
-26% leegstand
Installaties
5
-
-
-
Onderwijsruimten
4
-
-
-
Werkomgeving staf
3
-
-
-
Facilitaire voorzieningen
4
-
-
-
Toegankelijkheid
2
-
-
-
Speelplein
4
-
-
-
CAPACITEIT VS BEHOEFTE
Inclusief andere gebruikers →
Totaaloordeel
Geheel algemeen
Functionaliteit
900 800 700 600 500
4
Totaaloordeel
3
400 300
Binnenklimaat
200
Ventilatie
3
-
-
-
100
Temperatuur
3
-
-
-
Licht
3
-
-
-
Geluid
2
-
-
-
0 2021
2022
2023
2024
2025
2027
2029
2031
2033
2035
2037
2039
m² bvo onderwijs behoefte
medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit
m² bvo onderwijs beschikbaar
tijdelijke huisvesting
OPMERKINGEN De oppervlakte van de uitbreidingen zijn bij benadering Het gebouw heeft 5 lokalen, hiervan zijn er 4 in gebruik als groepsruimte en 1 hiervan wordt gebruikt voor kinderdagopvang. Gekoppeld aan de school (in hetzelfde gebouw) is nog een ruimte voor kinderdagverblijf, dit deel van het gebouw is eigendom van de gemeente. Het gebouw heeft overmaat maar de indeling zou prettiger kunnen. De uitstraling binnen en buiten is gedateerd. De leslokalen zijn voorzien van decentrale gebalanceerde ventilatie, dit systeem kent nog veel storingen. Op termijn is een centraal luchtbehandelingsinstallatie wenselijk. F In het vorige IHP was de OBS de Stapelhof meegenomen voor het plan regioschool Westhoek en was de verwachting dat een ingreep zou volgen. e.de.keijzer@obase.nl