1015440 Bijlage 11 Bijlage 7 Stikstofdepositieberekening
Tekst van het document
Rapportage Stikstofdepositie
Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw recreatiebedrijf Zeelanderij te Zonnemaire
Projectnr: Datum: Versie: Contactpersoon:
2230492 17-01-2024 1.1 G. van den Berghen
2230492 - Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw, te Zonnmaire Rapportage Stikstofdepositie 17-01-2024
Inhoudsopgave 1.
Inleiding........................................................................................................................................................... 3
2.
Situatie ............................................................................................................................................................ 3 2.1 2.2 2.3
Rekenpunten ......................................................................................................................................... 4 Realisatie(aanleg)fase ............................................................................................................................ 5 Toekomstige gebruiksfase ..................................................................................................................... 7
3.
Conclusies ....................................................................................................................................................... 8
I.
Bijlage ‘Rapportage AERIUS Calculator Realisatie(aanleg)fase’ ....................................................................... I
II.
Bijlage ‘Rapportage AERIUS Calculator Gebruiksfase’ .................................................................................... II
III.
Bijlage ‘Invoergegevens realisatie(aanleg)fase’ ............................................................................................. III
-2-
Dan weet u het exact.
2230492 - Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw, te Zonnmaire Rapportage Stikstofdepositie 17-01-2024
1.
Inleiding
Aan de Trambaan 21 in Zonnemaire wordt een bestaande schuur verplaatst en een andere schuur vervangen voor een entreegebouw. Voor zowel de realisatie(aanleg)-fase en de gebruiksfase van het verplaatsen van de bestaande schuur en het nieuw te bouwen entreegebouw, zijn met behulp van de AERIUS Calculator berekeningen gemaakt om te kunnen bepalen of er sprake is van een toename van stikstofdepositie in Natura 2000-gebieden in de omgeving. In de berekeningen is gebruik gemaakt van de AERIUS-Calculator versie 2023.1.
2.
Situatie
Het nieuw te bouwen entreegebouw wordt niet voorzien van een gasaansluiting maar zal worden verwarmd d.m.v. een warmtepomp. In het entreegebouw zullen tevens 7 bed & breakfast kamers worden gerealiseerd. Voor het berekenen van de stikstofdepositie in de gebruiksfase zijn dan ook alleen de voertuigbewegingen van belang. De gebruiksfase van de bestaande schuur die wordt verplaatst blijft ongewijzigd, omdat er sprake is van een toename is deze niet opgenomen in de berekening.
Naast de gebruiksfase is ook de realisatie(aanleg)fase van belang. Met behulp van de AERIUS Calculator (versie 2023.1) zijn berekeningen opgesteld voor de beide fases. In deze rapportage wordt volstaan met het maken van een aantal screenshots uit de calculator. De rapportages uit de AERIUS Calculator zijn in bijlage I en II opgenomen. Ook staat er in de rapportage een link, waarmee een export van de projectbestanden kan worden gedownload. Deze kunnen in de calculator worden geïmporteerd en op die manier kunnen de resultaten worden gecontroleerd.
-3-
Dan weet u het exact.
2230492 - Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw, te Zonnmaire Rapportage Stikstofdepositie 17-01-2024
2.1
Rekenpunten
Met behulp van de AERIUS Calculator is de stikstof depositie berekend op alle relevante natuurgebieden.
-4-
Dan weet u het exact.
2230492 - Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw, te Zonnmaire Rapportage Stikstofdepositie 17-01-2024
2.2
Realisatie(aanleg)fase
Voor de realisatie(aanleg)fase is uitgegaan van een bouwtijd van negen maanden. Uitgangspunt is dat de depositiebijdrage van een project inzichtelijk wordt gemaakt in mol per hectare per jaar en dat daarvoor de aaneengesloten 12 maanden worden gemodelleerd, waarvoor de depositie het hoogst is. Daarom zijn alle emissies ingevoerd in één jaar, dit is niet per definitie een kalenderjaar. Omdat de realisatie(aanleg)fase minder bedraagt dan één jaar, is over de resterende periode tevens het gebruiksverkeer meegenomen in de berekeningen. Ten behoeve van de aanlegfase zijn de volgende invoergegevens in AERIUS gebruikt: Bron werktuigen bouwfase: graafmachine; betonpomp; mobiele kraan; hoogwerker; trilplaat; minigraver. In bijlage III zijn de invoergegevens nader gespecificeerd. Bron stationair verkeer op bouwterrein: Er is sprake van 660 ritten zwaar verkeer in de aanlegfase. Dit betekend 660 ritten = 330 vrachtwagens op de bouwlocatie met een gemiddelde wachttijd van 5 minuten = 330 x 5 = 1.650 minuten (1.650/60 = 27,5 uur). Uitgangspunt hierbij is, dat de helft van de vrachtwagens niet stationair blijft draaien bij het lossen op de bouwplaats door middel van een reeds aanwezige kraan. De andere helft heeft een lostijd van 10 minuten waarbij de motor stationair blijft draaien. Verkeerscategorie
Voertuig type
Jaar
Aantal
Zwaar
Vrachtwagen > 20 ton
2024
27,5
Waarde stationair NH3 in gram/uur 0,9024
Waarde stationair NOX in gram/uur 80,6676
Totaal NH3 in gram
Totaal NOX in gram
24,8
2.218,4
Bron: Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2023 “Bijlage 1 Stationaire emissies wegverkeer”.
Bron verkeer: Verkeer van en naar de bouwlocatie: licht verkeer: 825 ritten/jaar; zwaar verkeer: 660 ritten/jaar. Bron gebruiksverkeer tijdens bouwfase: Verkeer van en naar de bouwlocatie: licht verkeer: 14,7 ritten/etmaal x 3 maanden = 1.341 totaal. De verkeersbewegingen zijn ingevoerd als lijnbron. Er is gerekend vanaf de bouwlocatie tot aan de Provinciale weg N654, alwaar het verkeer wordt opgenomen in het heersend verkeersbeeld.
-5-
Dan weet u het exact.
2230492 - Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw, te Zonnmaire Rapportage Stikstofdepositie 17-01-2024
Resultaten Uit de berekeningen volgt een bijdrage van 0,00 mol/ha/j. Er is dus geen sprake van stikstofdepositie t.g.v. de realisatie(aanleg)fase van dit project.
-6-
Dan weet u het exact.
2230492 - Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw, te Zonnmaire Rapportage Stikstofdepositie 17-01-2024
2.3
Toekomstige gebruiksfase
Aangezien het nieuw te bouwen entreegebouw wordt verwarmd door middel van een warmtepomp is voor de gebruiksfase alleen gerekend met de verkeersbewegingen. Omdat er geen uitbreiding plaatsvindt t.a.v. recreatieverblijven is er geen sprake van een toename van verkeersbewegingen als gevolg daarvan. Wel worden er 7 bed & breakfast kamers toegevoegd aan het gebouw. Ten gevolge van de verplaatsing van de bestaande schuur zal er ook geen toename van verkeersbewegingen zijn. Voor de verkeersbewegingen zijn we uitgegaan van de volgende aantallen (conform CROW publicatie 381 – december 2018): Object
Aantal
Kamerverhuur 7 stuks Totaal verkeersbewegingen
Stedelijkheid *
Ligging
Niet stedelijk
Buitengebied
Verkeersbewegingen 1,8 – 2,4
Totaal bewegingen / etmaal 14,7 14,7
* Voor het bepalen van de stedelijkheidsgraad is uitgegaan van; https://www.cbs.nl/nl-nl/visualisaties/dashboard-bevolking/regionaal/inwoners
De verkeersbewegingen zijn ingevoerd als lijnbron. Er is gerekend vanaf de bouwlocatie tot aan de Provinciale weg N654, alwaar het verkeer wordt opgenomen in het heersend verkeersbeeld.
Resultaten Uit de berekeningen volgt een bijdrage van 0,00 mol/ha/j. Er is dus geen sprake van stikstofdepositie t.g.v. de gebruiksfase van dit project.
-7-
Dan weet u het exact.
2230492 - Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw, te Zonnmaire Rapportage Stikstofdepositie 17-01-2024
3.
Conclusies
Aan de Trambaan 21 in Zonnemaire wordt een bestaande schuur verplaatst en een andere schuur vervangen voor een entreegebouw. Voor zowel de realisatie(aanleg)-fase en de gebruiksfase van het verplaatsen van de bestaande schuur en het nieuw te bouwen entreegebouw, zijn met behulp van de AERIUS Calculator berekeningen gemaakt om te kunnen bepalen of er sprake is van een toename van stikstofdepositie in Natura 2000-gebieden in de omgeving. Het nieuw te bouwen entreegebouw wordt niet voorzien van een gasaansluiting maar zal worden verwarmd d.m.v. een warmtepomp. In het entreegebouw zullen tevens 7 bed & breakfast kamers worden gerealiseerd. Voor het berekenen van de stikstofdepositie in de gebruiksfase zijn dan ook alleen de voertuigbewegingen van belang. Hierbij is uitgegaan van totaal 14,7 ritten per etmaal. Naast de gebruiksfase is ook de realisatiefase berekend. Met behulp van de AERIUS Calculator zijn berekeningen opgesteld voor de realisatie- en de toekomstige gebruiksfase. Uit de berekeningen volgt voor beide fasen geen bijdrage van stikstofdepositie. Er is gebruik gemaakt van de AERIUS-Calculator versie 2023.1. Het AERIUS analysebestand (GML) met rekenresultaten, bronnen en rekenpunten is hier te downloaden. Op basis van de resultaten uit de berekeningen kan worden geconcludeerd dat zowel voor de realisatie(aanleg)fase en de gebruiksfase geen vergunningsplicht geldt, t.a.v.
stikstofdepositie, op grond van de Wet natuurbescherming.
-8-
Dan weet u het exact.
2230492 - Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw, te Zonnmaire Rapportage Stikstofdepositie 17-01-2024
I.
Bijlage ‘Rapportage AERIUS Calculator Realisatie(aanleg)fase’
-I-
Dan weet u het exact.
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
S&W Bouwkundig Ingenieurs Trambaan 21, 4316AN Zonnemaire Verplaatsen schuur en nieuwbouw entreegebouw te Zonnemaire [2230492] Verplaatsen schuur en nieuwbouw entreegebouw te Zonnemaire.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RqZKj1U52nnk 17 januari 2024, 08:06 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Realisatiefase - Beoogd Realisatiefase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RqZKj1U52nnk (17 januari 2024)
2023 -
0,6 kg/j
72,5 kg/j
2/7
Projectberekening
Realisatiefase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwmaterieel 4 Anders... | Anders... | Stationair bouwverkeer Verkeersnetwerk
RqZKj1U52nnk (17 januari 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,5 kg/j 24,8 g/j 60,3 g/j
67,6 kg/j 2,2 kg/j 2,7 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RqZKj1U52nnk (17 januari 2024)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatiefase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RqZKj1U52nnk (17 januari 2024)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/7
Projectberekening
Realisatiefase, Rekenjaar 2023 1
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Oppervlakte
Bouwmaterieel X:55152,97 Y:414811,18 0,34 ha
Graafmachine 120kW
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
Naam
NOₓ NH₃
Stageklasse
Brandstofverbruik
92 l/j
67,6 kg/j 0,5 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
0 l/j
NOₓ 3,1 kg/j NH₃ 22,1 g/j NOₓ 4,5 kg/j
8 u/j
Betonpomp 200kW Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
136 l/j
4 u/j
0 l/j
Mobiele kraan 120kW
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1410 l/j
67 u/j
0 l/j
Hoogwerker 60kW Stage-IV, 2014-2018, 56-75 kW, diesel, SCR: ja
369 l/j
32 u/j
0 l/j
Minigraver 13kW
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
24 l/j
6 u/j
NH₃ 32,6 g/j NOₓ 46,9 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 12,3 kg/j NH₃ 88,6 g/j NOₓ 0,5 kg/j
Trilplaat 10kW
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee
12 l/j
3 u/j
NH₃ 0,0 kg/j NOₓ 0,3 kg/j
2
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RqZKj1U52nnk (17 januari 2024)
Werkverkeer X:55021,93 Y:414835,16 466,26 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
NH₃ 0,0 kg/j Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
825,0 /jaar 0,0 /jaar 660,0 /jaar 0,0 /jaar
1,1 kg/j 0,3 kg/j 34,7 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/7
Projectberekening
3
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4
Manoeuvreren bouwverkeer X:55222,22 Y:414818,12 Type scherm 296,00 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Anders... | Anders...
Naam Stationair Uittreedhoogte bouwverkeer Warmteinhoud Locatie X:55152,99 Spreiding Y:414811,13 Oppervlakte 0,34 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 5
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
0,0 m 0,000 MW 0m
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
-
-
Aantal voertuigbewegingen
1,5 kg/j 0,4 kg/j 14,0 g/j
In file
0,0 /jaar 0,0 /jaar 660,0 /jaar 0,0 /jaar
0,0 % 0,0 % 100,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
2,2 kg/j 24,8 g/j
Aanvullend gebruiksverkeer X:55021,93 Y:414835,16 Type scherm 466,26 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
1.341,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar
0,1 kg/j 24,8 g/j 11,6 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1_20231207_46ea8e9191 Database versie 2023.1_46ea8e9191_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/ RqZKj1U52nnk (17 januari 2024)
7/7
2230492 - Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw, te Zonnmaire Rapportage Stikstofdepositie 17-01-2024
II.
Bijlage ‘Rapportage AERIUS Calculator Gebruiksfase’
- II -
Dan weet u het exact.
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
S&W Bouwkundig Ingenieurs Trambaan 21, 4316AN Zonnemaire Verplaatsen schuur en nieuwbouw entreegebouw te Zonnemaire [2230492] Verplaatsen schuur en nieuwbouw entreegebouw te Zonnemaire.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RTu1chwNrQ32 17 januari 2024, 08:06 Wnb-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Toekomstige gebruiksfase - Beoogd Toekomstige gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RTu1chwNrQ32 (17 januari 2024)
2024 -
44,8 g/j
0,5 kg/j
2/6
Projectberekening
Toekomstige gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2024 Emissiebronnen
Verkeersnetwerk
RTu1chwNrQ32 (17 januari 2024)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
44,8 g/j
0,5 kg/j
3/6
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RTu1chwNrQ32 (17 januari 2024)
4/6
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Toekomstige gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
RTu1chwNrQ32 (17 januari 2024)
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
5/6
Projectberekening
Toekomstige gebruiksfase, Rekenjaar 2024 1
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Gebruiksverkeer X:55021,94 Y:414835,16 466,27 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
14,7 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,5 kg/j 95,3 g/j 44,8 g/j
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1_20231207_46ea8e9191 Database versie 2023.1_46ea8e9191_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RTu1chwNrQ32 (17 januari 2024)
6/6
2230492 - Verplaatsen schuur en oprichten entreegebouw, te Zonnmaire Rapportage Stikstofdepositie 17-01-2024
III.
Bijlage ‘Invoergegevens realisatie(aanleg)fase’
- III -
Dan weet u het exact.
9 maanden
Tijdsduur bouwfase totaal Invoergegevens bouwfase Type werktuig
Vermogen (KW) Bouwjaar
Mobiele werktuigen Bouwfase Graafmachine Betonpomp Mobiele kraan (45 ton) Hoogwerker Minigraver (13kW) Trilplaat
120 200 120 60 13 10
> 2014 > 2014 > 2014 > 2014 > 2014 > 2014
Stageklasse
Draaiuren
IV IV IV IV IV IV
8 4 67 32 6 3
Belasting Brandstof verbruik Brandstof verbruik Ad Blue (%) L/jaar (max. 6%) L/uur1
69% 35% 61% 41% 69% 40%
22,94 19,81 20,39 7,28 2,82 1,39
184 79 1366 233 17 4
Ad Blue (L/jaar)
0% 0% 0% 0%
Totaal 1
Verkeersbewegingen bouwfase Soort Dieplader Vrachtwagen Betonmixer Bak vrachtwagen Totaal zwaar verkeer Bus transport
Zwaarverkeer Zwaarverkeer Zwaarverkeer Zwaarverkeer Lichtverkeer
Aantal
bron : https://publications.tno.nl/publication/34638932/J5ZV26/TNO-2021-R12305-tab.xlsx
per 4 jaar 606 jaar 30 jaar 20 jaar 660 jaar 825 jaar
2230492 - Bijlage III invoergegevens V1.1_17-01-2023
0 0 0 0